Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Madoff zrobił największy biznes życia !!!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 13:49, 14 Gru 2010    Temat postu: Madoff zrobił największy biznes życia !!!

No i Madoff zrobil ostatnio najwiekszy interes.
Mial przekazac wszystko co wyszabrował synowi i przekazal...
Syn nie zyje...
Taki rezultat!
Tak zadbal o syna...
Tutaj niech patrza wszyscy zazdrosnicy.A TEN TO USTAWIL SYNA!
Tak na szubienicy...
Najwiekszym dobrem ktory mozna przekazac dziecku jest UCZCIWOŚĆ!
A więc czystość DUSZY!!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:47, 23 Gru 2010    Temat postu:

Zona Madoffa ma oddac 7 miliardow zarobionych na machinacjach dla poszkodowanych!To cieszy!Jeszcze nie slyszalem o czyms takim!
Przypomina sie biblijny Zacheusz- poborca podatkowy ktory pokrzywdzonym zwracal 4 KROTNIE!
Jezus poszedl do niego do domu i powiedzial:

DZIŚ ZBAWIENIE STAŁO SIĘ UDZIAŁEM TEGO DOMU.

Czyli ze bedziecie w niebie!

:O))))))Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:16, 27 Paź 2011    Temat postu:

Madoff z żoną usiłowali popełnić samobójstwo

Żona ska­za­ne­go na 150 lat wię­zie­nia za naj­więk­szą w hi­sto­rii mal­wer­sa­cję fi­nan­so­wą Ber­nar­da Ma­dof­fa ujaw­ni­ła w wy­wia­dzie dla te­le­wi­zji CBS, że usi­ło­wa­ła razem z mężem po­peł­nić sa­mo­bój­stwo z po­wo­du prze­ży­wa­nej de­pre­sji.

W wy­wia­dzie dla te­le­wi­zji CBS, pierw­szym ja­kie­go udzie­li­ła, Ruth Ma­doff po­wie­dzia­ła, że próbę sa­mo­bój­czą pod­ję­ła, po uzgod­nie­niu z aresz­to­wa­nym już mężem, w Wi­gi­lię świąt Bo­że­go Na­ro­dze­nia w 2008 r. Wy­wiad ma zo­stać nada­ny w naj­bliż­szą nie­dzie­lę w pro­gra­mie CBS "60 minut". W środę ujaw­nio­no jego frag­men­ty.

- Nie pa­mię­tam czyj to był po­mysł, ale po­sta­no­wi­li­śmy się zabić po­nie­waż to co się dzia­ło było strasz­ne. Mie­li­śmy okrop­ne te­le­fo­ny, do­sta­wa­li­śmy listy pełne nie­na­wi­ści. Wtedy po­wie­dzia­łam "Nie mogę już dłu­żej wy­trzy­mać" - po­wie­dzia­ła Ma­doff. - Świę­ta (Bo­że­go Na­ro­dze­nia) jesz­cze po­głę­bi­ły tylko naszą de­pre­sję - do­da­ła.

Ma­doff ujaw­ni­ła, że próbę sa­mo­bój­czą pod­ję­li za­ży­wa­jąc pi­guł­ki na­sen­ne i środ­ki uspo­ka­ja­ją­ce. - Za­ży­łam to co mia­łam, on wziął wię­cej - po­wie­dzia­ła.

73-let­ni obec­nie Ma­doff zo­stał aresz­to­wa­ny 11 grud­nia 2008 r. po wy­kry­ciu przez or­ga­ny ści­ga­nia, że przy po­mo­cy oszu­kań­cze­go tzw. sche­ma­tu Ponzi po­zba­wił on in­we­sto­rów, w tym dzie­siąt­ki ty­się­cy drob­nych ciu­ła­czy, mi­liar­dów do­la­rów. Wiele osób stra­ci­ło wów­czas oszczęd­no­ści ca­łe­go życia. Sche­mat wy­ma­gał po­zy­ski­wa­nia wciąż no­wych in­we­sto­rów, aby mógł dalej dzia­łać.

W marcu 2009 r. Ma­doff przy­znał się przed sądem do gi­gan­tycz­nej mal­wer­sa­cji i zo­stał ska­za­ny na 150 lat wię­zie­nia.

Star­szy syn Ma­dof­fa, 46-let­ni Mark, po­wie­sił się w swym apar­ta­men­cie w Nowym Jorku 11 grud­nia ub. r., w drugą rocz­ni­cę aresz­to­wa­nia ojca. We­dług Ruth Ma­doff, Mark i drugi syn Ma­dof­fa, An­drew prze­ka­za­li ojca wła­dzom, na­stęp­ne­go dnia po tym jak ujaw­nił im swoją prze­stęp­czą dzia­łal­ność.

Oszu­ka­ni przez Ma­dof­fa in­we­sto­rzy po­dej­rze­wa­li, że jego ro­dzi­na mu­sia­ła wie­dzieć o jego dłu­go­let­niej prze­stęp­czej dzia­łal­no­ści. Ma­doff wie­lo­krot­nie mówił przed sądem, że dzia­łał sam.

>>>>>

Tylko bez wieszania ! Trzeba zyc i nawrocic sie do Boga i czynic dobrze aby pokutowac a nie sie wieszac ! Gdzie chcecie uciec ? Do piekla... To glupota a nie ucieczka ! Jedyna UCIECZKA TO BOŻE MIŁOSIERDZIE ! A więc Faustyna :

Jezu ufam Tobie !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 13:49, 04 Lis 2011    Temat postu:

Patricia Hurtado / The Washington Post

Wyznania rodziny Madoffa

Żona i syn Bernarda Madoffa przez długie lata nic nie wiedzieli o stworzonej przez niego, największej w dziejach piramidzie finansowej. Madoff wyznał im prawdę dopiero w grudniu 2008 roku. Opis tamtej rozmowy i późniejszych wydarzeń znalazł się w wydanej właśnie biografii rodziny.

Według Andrew Madoffa, który pracował razem z bratem Markiem w Bernard L. Madoff Investment Securities, pierwsza oznaka, że w firmie źle się dzieje, pojawiła się 9 grudnia 2008 roku. Wtedy to ojciec poprosił Marka, by wypłacił premie pracownikom. Dzień później synowie spotkali się z rodzicami w ich apartamencie na Manhattanie. Właśnie podczas tego spotkania Bernard Madoff po raz pierwszy przyznał, że firma jest niewypłacalna, a on sam przez wiele lat dopuszczał się nieprawidłowości finansowych.

"Te pieniądze zniknęły" – relacjonuje słowa ojca Andrew Madoff. "To wszystko było jednym wielkim kłamstwem, gigantyczną piramidą prowadzoną latami. Nie mogę dłużej tego ciągnąć" – miał mówić biznesmen. Opis tamtych wydarzeń znalazł się w książce "Truth and Consequences" (Prawda i konsekwencje), autoryzowanej biografii napisanej przez Laurie Sandell. Książka zawiera wywiady z Ruth Madoff, jej synem i jego narzeczoną Catherine Hooper.

73-letni Bernard Madoff został aresztowany przez agentów FBI 11 grudnia 2008 roku. Jego firma musiała ogłosić bankructwo. Zatrzymany przyznał się do winy i dziś odsiaduje wyrok 150 lat więzienia w jednym z zakładów karnych w Północnej Karolinie.

Przedstawiając reakcję rodziny na spowiedź Madoffa, Andrew wspomina, że matce trzęsła się ręka, kiedy gasiła papierosa. Spytała: "Co to jest piramida?"

Ojciec powiedział, że jego należności sięgają pięćdziesięciu miliardów dolarów. "Pięćdziesięciu milionów?" – spytał Andrew, sądząc, że się przesłyszał.

Jak wynika z publikacji, kilka dni przed ujawnieniem prawdy Bernard Madoff poinstruował żonę, by przelała 15 milionów dolarów na konto będące pod jej kontrolą. Podczas rodzinnego spotkania ojciec zaproponował wypłacenie pieniędzy niektórym klientom.

"Robię, co mogę – powiedział finansista. – Mam listę ludzi. W ostatecznym rozrachunku kwoty, które zabrałem i wypłaciłem przez te wszystkie lata wyjdą mniej więcej na zero" – przekonywał.

Andrew wspomina, że Mark dostał napadu gniewu. "To jakieś brednie!" – rzucił i obaj bracia opuścili apartament.

Mark Madoff nigdy więcej nie widział swoich rodziców. Dwa lata po aresztowaniu ojca, 11 grudnia 2010 roku popełnił samobójstwo.

Bracia zajmowali się tą stroną interesów ojca, która była zgodna z prawem. Po aresztowaniu Madoffa obaj twierdzili, że aż do grudniowej rozmowy nic nie wiedzieli o ciągnących się przez dziesięciolecia oszustwach.

Tamtego dnia bracia zwrócili się o pomoc do znajomego prawnika, Martina Flumenbauma. Ten poradził im, żeby natychmiast zgłosili przestępstwo organom ścigania.

"Tak, zróbmy to – powiedział Andrew.

– Zróbmy – przytaknął Mark.

– Tak będzie słusznie – odparł Andrew".

Blisko trzy lata później Andrew Madoff tak opisuje w wywiadzie tamtą decyzję: "Chciałbym powiedzieć, że Mark i ja wymachiwaliśmy sztandarem sprawiedliwości, ale prawda jest taka, że byliśmy skrajnie przerażeni. Wiedzieliśmy, że ojciec pójdzie do więzienia i czuliśmy się z tym podle".

Kolejny poważny spór między rodzicami a synami wybuchł w momencie, gdy Ruth Madoff poprosiła Marka i Andrew, by podpisali 10-milionowe poręczenie za ojca. "Musicie to zrobić!" – krzyczała według relacji młodszego z braci roztrzęsiona matka.

"To nie jest tak, że wybrałam tatę, a nie was – pisała potem do Marka. – Nasze życie legło w gruzach. To, przez co teraz przechodzimy, jest nie do zniesienia i tak pozostanie, niezależnie od tego, co wybrałam".

Według relacji matki 24 grudnia 2008 roku, 13 dni po aresztowaniu, oboje podjęli nieudaną próbę samobójczą. Zażyli dużą dawkę środków uspokajających. Obudzili się po 15 godzinach.

Dopiero kiedy niejaka Sheryl Weinstein opublikowała pamiętnik, w którym wyznała, że była kochanką Bernarda Madoffa, Ruth ostatecznie przestała widywać się ze swoim mężem. "Jest mi trochę wstyd, że to rozstanie nie było wynikiem oszustwa na pięćdziesiąt miliardów dolarów, lecz romansu, o którym on mi nie powiedział – przyznaje w książce żona Madoffa. – Po tych strasznych przestępstwach, jakie popełnił, zastanawiam się, dlaczego miałby mnie obchodzić jakiś romans. Ale obchodzi mnie i to jest straszne" – wyznaje Ruth Madoff.

>>>>

No bo malzenstwo to jest nowa jakosc i na cale zycie . To ze malzonek popelnil przestepstwo nie uniewaznia przeciez tego ze sa rodzina ... Stad Kościół nie uznaje rozwodow ... Widzimy ze jak ktos oszukuje w zyciu to zarowno w biznesie jak i w rodzinie ... Nie mozna sie rozdwoic ...
Przypominam ze cudzolozenie JEST GORSZE NIZ KRADZIEZ !!!

5. Nie cudzoloz
6. Nie kradnij

Zatem jak mozna sie ,,wstydzic'' ze cudzolozenie szokuje bardziej niz afera finansowa . TO PRAWIDLOWE ! A jak to jest ŻONA ?!
Widzimy jak straszne jest zycie w niewoli diabla ... I nie myslcie sobie ze jak ktos przekrecil 50 mld $ to juz jest najgotrszym lotrem ! I biedak moze cudzolozyc ... A kradziez miliarderom nie jest az tak zla jak grabiez biedakow ! Tu nie chozi o sumy tylko o stopien zla ...
Tak wiec nie bawcie sie w takie rzeczy !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 10:43, 13 Lis 2011    Temat postu:

Zbankrutował "Mighty Quinn", najbogatszy Irlandczyk

Sąd w Belfaście orzekł w sobotę o bankructwie znanego irlandzkiego biznesmana, 63-letniego Seana Quinna, jeszcze trzy lata temu uchodzącego za najbogatszego człowieka obu Irlandii (Irlandii Północnej i Republiki Irlandii).

Quinn winien jest 2,8 mld euro bankowi Anglo-Irish, którego nie jest w stanie spłacić, z czego 194 mln to pożyczki finansujące jego inwestycje na rynku nieruchomości. Ogromna większość długu wzięła się ze strat na spekulacjach akcjami tego banku za pomocą instrumentu finansowego, w którym inwestor spekuluje na zwyżce ceny akcji. Jeśli wzrośnie to inkasuje różnicę, jeśli spadnie to dostaje po kieszeni.

Biznesman spekulował na akcjach z użyciem rezerwy gotówkowej swego towarzystwa ubezpieczeniowego Quinn Insurance, co jest niedopuszczalne prawnie ponieważ rezerwa musi być trzymana na wypadek nieprzewidzianych roszczeń.

W kwietniu br. biznesowe imperium Quinna, w którego skład wchodzą m. in. firmy przemysłowe, ubezpieczeniowe i nieruchomości, przejął bank na poczet długów. Anglo-Irish sam został znacjonalizowany przez rząd Republiki Irlandii w Dublinie po stratach, które ujawnił krach na rynku nieruchomości.

W najlepszym okresie fortunę Quinna oceniano na 4,72 mld euro. W 2008 r. był 165 najbogatszym człowiekiem w świecie na liście Forbesa. W szczytowym okresie zatrudniał 5,5 tys. pracowników. Konkurował z irlandzkim potentatem cementowym CRH.

W biznesie działał od 1973 r. Zaczął od pożyczki 100 funtów (obecnie ok. 500 zł.), by wykopać dziurę w ziemi na farmie swego ojca i wydobywać żwir. Następnie przestawił się na produkcję cementu, nieruchomości, hotele i ubezpieczenia. Był właścicielem drugiego największego towarzystwa ubezpieczeń na zdrowie BUPA Ireland.

Jego firma hotelarska Quinn Hotels jest właścicielem hotelu Sheraton w Krakowie i luksusowych hoteli w różnych krajach świata, wycenionych łącznie na 500 mln euro.

Biznesman pochodzi z hrabstwa Fermanagh w Irlandii Płn. Tam się urodził, wychował i dorobił. Do szkoły chodził tylko do 14 roku życia i skończył ją nie nauczywszy się czytać, ani pisać. Dzięki sukcesom w biznesie nazywano go "Mighty Quinn" (Potężny Quinn).

Fakt, że o jego bankructwie orzekł sąd w Irlandii Północnej, a nie w Republice Irlandii wynika z tego, że działalności gospodarczej nie wolno mu prowadzić tylko przez 1 rok, zamiast 12 lat jak przewiduje prawo Republiki. Irlandzki bank IBRC (Irish Bank Resolution Corporation), który powstał w miejsce likwidowanego Anglo-Irish kwestionował twierdzenie Quinna o tym, że mieszka on w Irlandii Północnej wskazując, że z Republiką Irlandii łączą go rozległe interesy i co za tym idzie finansowe zobowiązania. Formalnie jest on jednak podatnikiem brytyjskim.

>>>>>

Szalal szalal i juz po bogactwie . Tak jest prawie zawsze ... Miliarrdy sa jak narkotyk - niczym sie od heroiny nie roznia . Jest przyjemnie - czlowiek chce wiecej i wiecej . Gra i gra az bankrutuje ...
Naprawde - zazdrosc wobec bogatych jest absurdem - oni sa tak asmo biedni jak nedzarze ... Tylko maja te zabawki ale przeciez to wnetrze czlowieka decyduje ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90854
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:02, 04 Wrz 2014    Temat postu:

Syn Bernarda Madoffa zmarł po długiej walce z rakiem

Andrew Madoff, syn skazanego prawo­mocnym wyrokiem za oszustwa Bernarda Madoffa, zmarł w środę na raka. Miał 48 lat. O śmierci poinformował jego prawnik.

"Andrew Madoff przegrał swoją odważną walkę z chłoniakiem z komórek płaszcza [rzadki nowotwór układu chłonnego - przyp. red.] - oświadczył mecenas Martin Flumenbaum w krótkim oświadczeniu. "Zmarł spokojnie w [nowojorskim] Memorial Sloan Kettering Cancer Center, otoczony przez kochających bli­skich".

Bernard Madoff odbywa karę 150 lat więzienia po tym, jak przy­znał się do stworzenia ogromnej piramidy finansowej i kierowa­nia nią. Jak się szacuje, inwestorzy stracili na zaangażowaniu w nią ok. 17 mld dol.

Drugi syn Madoffa, Mark, popełnił samobójstwo w 2010 roku, w drugą rocznicę aresztowania ojca.

Obaj synowie zaprzeczali, jakoby zdawali sobie sprawę z oszu­stwa, nigdy też nie postawiono im zarzutów kryminalnych w związku z zaangażowaniem w piramidę. Obaj w grudniu 2008 roku poinformowali władze o dokonanym przez ojca przestęp­stwie, twierdząc, że zwierzył im się z całej sprawy.

Jak wynika jednak z informacji uzyskanych przez Agencję Reute­ra były doradca Madoffa, Paul Konigsberg, przyznając się do winy [podczas rozprawy] w czerwcu br. określił obu braci mia­nem "współspiskowców", dając do zrozumienia, że prokuratura nadal rozważa postawienie w stan oskarżenia Andrew Madoffa.

Jednocześnie syndyk stara się odzyskać pieniądze dla ofiar Ber­narda Madoffa, występując z roszczeniami z pozwu cywilnego pod adresem Andrew Madoffa i majątku Marka Madoffa, oskarża­jąc braci o wspieranie działań ojca i zgromadzenie milionów do­larów pochodzących z nieuczciwego przedsięwzięcia.

W lipcu br. syndyk Irving Picard stwierdził we wniosku do sądu, że bracia usunęli e-maile, które wskazywały na ich udział w pira­midzie "Bernard L. Madoff Investment Securities LLC" i skorzy­stali z fikcyjnych pożyczek, by nabyć luksusowe apartamenty na Manhattanie.

Adwokaci braci zaprzeczyli tym twierdzeniem i odwołali się do orzeczenia brytyjskiego Sądu Najwyższego z października ubie­głego roku (w sprawie wytoczonej przeciw Picardowi), które stwierdzało, że bracia nie dopuścili się oszustwa.

Rzecznika Picarda oświadczyła, że syndyk i jego zespół "z przy­krością przyjęli wiadomość o śmierci Andrew Madoffa i wyraża­ją współczucie jego bliskim".

W ubiegłym roku Andrew Madoff w wywiadzie udzielonym ma­gazynowi ilustrowanemu "People" stwierdził, że "nigdy nie wy­baczy" swojemu ojcu popełnionych przez niego przestępstw i uznał, że przyczyną kolejnych remisji choroby nowotworowej był stres spowodowany aresztowaniem i skazaniem ojca.

...

Teraz przed Bogiem pewnie wybaczył ta choroba to może pokuta za grzechy ojca . Tak jak mozna spłacić za kogoś dług tak można i dług sumienia odpokutować . Za grzechy ojców synowie ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy