Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Konflikt w Palestynie !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 23, 24, 25  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 14:26, 08 Lis 2011    Temat postu:

"Nie mogę oglądać tego kłamcy" - prezydent Francji o....

Szef francuskiego państwa Nicolas Sarkozy miał określić jako "kłamcę" premiera Izraela Benjamina Netanjahu w prywatnej rozmowie z prezydentem USA, Barackiem Obamą - podała agencja AFP, powołując się na dziennikarzy, którzy słyszeli rozmowę.

Według cytowanego przez AFP francuskiego portalu informacyjnego "Arret sur images", do niezbyt dyplomatycznej wymiany zdań na temat Netanjahu doszło 3 listopada w czasie bilateralnego spotkania Sarkozy-Obama na marginesie szczytu G20 w Cannes.

- Nie mogę już go oglądać, to kłamca - miał powiedzieć o izraelskim premierze francuski prezydent. - Ty masz go po dziurki w nosie, ale ja muszę z nim codziennie pertraktować - odparł Obama, według "Arret sur images".

W tej samej prywatnej rozmowie, która przedostała się do mediów, gospodarz Białego Domu miał zarzucić Sarkozy'emu, że Francja nie uprzedziła USA, iż będzie głosować za przyjęciem Palestyny do UNESCO. Stany Zjednoczone stanowczo sprzeciwiały się tej decyzji. Według tego samego źródła, amerykański prezydent nalegał na Sarkozy'ego, by Paryż powstrzymał Palestyńczyków od żądania ich przyjęcia do ONZ.

AFP wyjaśnia, że słowa ta zostały potwierdzone przez "wielu dziennikarzy", którzy przysłuchiwali się wymianie zdań między dwoma politykami.

Tocząca się za zamkniętymi drzwiami rozmowa przeciekła do mediów wskutek niedopatrzenia organizatorów szczytu w Cannes. Wręczyli oni dziennikarzom ze sporym wyprzedzeniem sprzęt do symultanicznego tłumaczenia konferencji prasowej Obama-Sarkozy. W słuchawkach można było wtedy usłyszeć fragment prywatnej rozmowy między obu prezydentami.

Jednak dziennikarze, którzy byli świadkami tej konwersacji, umówili się między sobą, że nie wykorzystają tych wypowiedzi, gdyż miały one poufny charakter.

Dopiero strona "Arret sur images" złamała tę umowę, upubliczniając słowa obu przywódców.

>>>>>

A to jacys dziwni ,,dziennikarze'' . Umawiaja sie zeby ,,nie informowac''...
Pewnie oczywiscie robia to dla ,,dobra Izraela'' bo w tych rekach jest prasa USA ... Ale oczywiscie przeciez nie ujawinili zadnych planow walki z terrorem i nikt nie zginie od takiej informacji . Ucierpi jedynie rezim w Izraelu . Ale on i tak ma protesty na glowie ...

Widzimy ze Obama jeszcze gorzej go nie znosi ale musi dzialac mu na reke . Banki w USA sa w takich rekach jakich sa i cisną ! I nie ma wyjscia ! Widzicie jak ludzie na szczytach sa niewolnikami ukaldow interesow ... Nienawidza tego a ,,musza'' ulegac ... Wladza nie wyglada tak jak wam sie wydaje ...

Ale widzicie teraz ze pozycja Netanjahu jest slabiutka - nawet w USA robi im sie niedobrze jak go widza . Widzimy jaka glupota jest terrozym w Palestynie . Tylko utrudnia Palestyńczykom życie . Gdyby nie terror juz dawno mieli by panstwo . Ostatnio na skutek pokojowej ofensywy w ONZ wszyscy pytaja - Dalczego niby oni nie maja byc panstwem ? A widzac postawe rzadu Izraela tepa i glupia tym bardziej utwierdzaja sie w poparciu Palestyny .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:35, 10 Lis 2011    Temat postu:

UNESCO nie dostało pieniędzy od USA. Zawieszają działalność

Dy­rek­tor ge­ne­ral­na Or­ga­ni­za­cji Na­ro­dów Zjed­no­czo­nych ds. Oświa­ty, Nauki i Kul­tu­ry (UNE­SCO) Irina Bo­ko­wa ogło­si­ła za­wie­sze­nie do końca roku 2011 re­ali­za­cji pro­gra­mów tej or­ga­ni­za­cji z po­wo­du za­prze­sta­nia jej fi­nan­so­wa­nia przez USA.

USA za­wie­si­ły wpła­ty, gdy UNE­SCO w ostat­nim dniu paź­dzier­ni­ka przy­ję­ła w swoje sze­re­gi Pa­le­styń­czy­ków jako peł­no­praw­nych człon­ków. Za­wie­sze­nie re­ali­za­cji pro­gra­mów po­zwo­li na zna­le­zie­nie "oszczęd­no­ści w wy­so­ko­ści 35 mln do­la­rów", które wraz z 30 mln do­la­rów po­cho­dzą­cy­mi z fun­du­szu ob­ro­to­we­go po­zwo­lą po­kryć te­go­rocz­ny de­fi­cyt sza­co­wa­ny na 65 mln do­la­rów - po­in­for­mo­wa­ła dy­rek­tor UNE­SCO na kon­fe­ren­cji w Pa­ry­żu.

Oszczęd­no­ści nie unie­moż­li­wią jed­nak zor­ga­ni­zo­wa­nia spo­tka­nia Mię­dzy­rzą­do­wej Ko­mi­sji Dzie­dzic­twa UNE­SCO na Bali w dniach 22-29 li­sto­pa­da.

- Sy­tu­acja jest trud­na - przy­zna­ła Bo­ko­wa.

USA ogło­si­ły, że za­wie­sza­ją wpła­ty na fun­dusz UNE­SCO, gdy or­ga­ni­za­cja ta przy­zna­ła człon­ko­stwo Pa­le­styń­czy­kom. To po­zba­wi­ło ONZ-owską agen­cję 22 proc. jej bu­dże­tu w roku 2011, czyli ok. 70 mln do­la­rów, gdyż USA tra­dy­cyj­nie wpła­ca­ją skład­kę pod ko­niec roku. Na lata 2012-2013 UNE­SCO musi się li­czyć z de­fi­cy­tem ok. 143 mln do­la­rów. Dy­rek­tor ge­ne­ral­na or­ga­ni­za­cji za­po­wie­dzia­ła już po­su­nię­cia, które mają zmniej­szyć de­fi­cyt, w tym utwo­rze­nie do­raź­nych fun­du­szy dla dar­czyń­ców in­sty­tu­cjo­nal­nych i in­dy­wi­du­al­nych lub też wzrost skła­dek od człon­ków or­ga­ni­za­cji.

>>>>>

Bez przesady - to tylko 20 % ... Nie trzeba od razu zaprzestawac dzialan !
Ale warto w imie zasad zniesc troche niewygod ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 14:25, 15 Lis 2011    Temat postu:

Izrael: rząd zamraża fundusze dla Palestyńczyków

Izraelski rząd podtrzymał dziś decyzję o zamrożeniu wypłaty stu milionów dolarów przeznaczonych dla Palestyńczyków. To sankcja za przyjęcie Palestyny do UNESCO, czemu sprzeciwiał się Izrael.

Decyzję o zastopowaniu transferu podjął rząd izraelski w zawężonym gronie tzw. gabinetu bezpieczeństwa. Po raz pierwszy wypłata została wstrzymana 1 listopada - następnego dnia po przyjęciu Palestyny do Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO), które w zamyśle Palestyńczyków ma być krokiem w kierunku niepodległości i uznania Palestyny na arenie międzynarodowej.

Tymczasem Izrael stoi twardo na stanowisku, że jedyną drogą do ewentualnej niepodległości Palestyny i pokoju na Bliskim Wschodzie są bezpośrednie negocjacje izraelsko-palestyńskie, a nie szukanie poparcia na forum ONZ.

A skoro Palestyńczycy zignorowali zdanie Izraela, władze w Jerozolimie postanowiły ich ukarać, wstrzymując transfer pieniędzy, które na podstawie porozumień pokojowych z Oslo z 1994 roku pobierają w imieniu Autonomii Palestyńskiej z ceł i podatków. Miesięcznie jest to kwota ok. 100 mln dolarów.

Izraelski gabinet bezpieczeństwa podjął decyzję o dalszym zamrożeniu tych środków mimo nalegań wicepremiera i ministra obrony Ehuda Baraka, który argumentował, że wypłata zaległych środków jest kluczowa dla kontynuowania współpracy z umiarkowanymi władzami Autonomii w dziedzinie bezpieczeństwa i przeciwdziałaniu terroryzmowi wymierzonemu w Izraelczyków.

Postanowienie o zatrzymaniu pieniędzy zapadło tego samego dnia, w którym przedstawiciele kwartetu bliskowschodniego (ONZ, Unia Europejska, Stany Zjednoczone, Rosja) bez powodzenia próbowali w Jerozolimie i Ramalli (stolica Zachodniego Brzegu i siedziba władz Autonomii Palestyńskiej) namawiać Izrael i Palestyńczyków do wznowienia negocjacji pokojowych zerwanych ponad rok temu.

- To dowód, że Izrael kontynuuje swoją politykę i wojnę gospodarczą z władzami (Autonomii Palestyńskiej) - powiedział w reakcji na decyzję o dalszym zamrożeniu pieniędzy sekretarz generalny komitetu wykonawczego Organizacji Wyzwolenia Palestyny (OWP) Jaser Abed Rabbo. Pod egidą OWP Palestyńczycy występują na forum ONZ.

W tym roku Izrael już wcześniej zastosował tę samą sankcję finansową wobec władz Autonomii Palestyńskiej - po tym, gdy w maju zawarły one porozumienie o "pojednaniu narodowym" z Hamasem, który rządzi w Strefie Gazy i otwarcie deklaruje wrogość wobec państwa żydowskiego. Dziś przed świtem samoloty izraelskie znów zbombardowały cel Hamasu w Strefie Gazy, zabijając jedną osobę i raniąc kilka. Jak podały izraelskie siły zbrojne, była to odpowiedź na kolejne rakiety wystrzelone z palestyńskiej enklawy na terytorium Izraela.

>>>>

Karac to oni moga sami siebie ... Wiemy jaki oni maja autorytet miedzynarodowy . Sa uwazani za klamcow ... Zatem rozmowy z nimi nie maja sensu bo klamcy nie dotrzymuja slowa . Kto kaze Palestynczykom rozmawiac z nimi ten kaze rozmawiac z klmacami czyli sam jest oszustem bo wie dobrze ze takie rozmowy nie przyniosa zanego rezultatu . Czekamy zatem na uapdek klamcow . Rewolucja jest w toku ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:58, 16 Lis 2011    Temat postu:

Prezydent Palestyny nawołuje do wzmożenia pokojowej walki z "okupacją izraelską"

Pre­zy­dent Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej Mah­mud Abbas we­zwał Pa­le­styń­czy­ków do wzmo­że­nia po­ko­jo­wej walki z "oku­pa­cją izra­el­ską". Abbas prze­ma­wiał w Ra­mal­li na Za­chod­nim Brze­gu Jor­da­nu w 7. rocz­ni­cę śmier­ci le­gen­dar­ne­go pa­le­styń­skie­go przy­wód­cy Ja­se­ra Ara­fa­ta.

- Nie pod­da­my się oku­pa­cji i nie zre­zy­gnu­je­my z walki o nasze prawa - oświad­czył Abbas, na­wo­łu­jąc "wszyst­kich Pa­le­styń­czy­ków" do na­si­le­nia oporu bez sto­so­wa­nia prze­mo­cy wobec oku­pa­cji Za­chod­nie­go Brze­gu. Tę pa­le­styń­ską en­kla­wę na te­ry­to­rium Izra­ela ad­mi­ni­stru­ją w ogra­ni­czo­nym za­kre­sie wła­dze Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej na pod­sta­wie po­ro­zu­mie­nia po­ko­jo­we­go z Oslo z 1994 r., za­war­te­go z Izra­elem przez Ara­fa­ta.

Abbas pod­kre­ślił, że pa­le­styń­ski opór ma stale przy­po­mi­nać świa­tu o trwa­niu "izra­el­skiej oku­pa­cji".

Za­zna­czył przy tym, że pa­le­styń­skie dą­że­nia nie mają na celu "izo­la­cji lub de­le­gi­ty­mi­za­cji Izra­ela w świe­cie, ale izo­la­cję i de­le­gi­ty­mi­za­cję jego po­li­ty­ki".

Pre­zy­dent Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej za­po­wie­dział też, że przy­spie­szy wy­sił­ki na rzecz po­jed­na­nia na­ro­do­we­go z kon­ku­ren­cyj­nym ra­dy­kal­nym Ha­ma­sem, który spra­wu­je wła­dzę w Stre­fie Gazy.

Abbas oświad­czył, że nie zre­zy­gnu­je z for­so­wa­nia w Ra­dzie Bez­pie­czeń­stwa ONZ wnio­sku o przy­ję­cie Pa­le­sty­ny do tej or­ga­ni­za­cji, które ozna­cza­ło­by uzna­nie nie­pod­le­gło­ści pań­stwa pa­le­styń­skie­go. Abbas zło­żył ten wnio­sek 23 wrze­śnia, ale utknął on w Ra­dzie ze wzglę­du na brak do­sta­tecz­nej więk­szo­ści po­trzeb­nej do jego prze­gło­so­wa­nia. - Otrzy­ma­my pełne człon­ko­stwo nie­za­leż­nie od tego, jak długo to po­trwa i jakie prze­szko­dy będą do po­ko­na­nia (...). Bę­dzie­my pytać świat o nasze prawa, które długo były za­po­mnia­ne - po­wie­dział Abbas.

>>>>>

Tak to madre ! Mahatma Gandi wielki przywodca Indii naszym wzorem !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:20, 17 Lis 2011    Temat postu:

Palestyńczycy: nie zrezygnujemy ze starań w ONZ w zamian za pieniądze

Pa­le­styń­scy li­de­rzy za "non­sens" uzna­ją do­nie­sie­nia o tym, ja­ko­by byli go­to­wi za­prze­stać sta­rań o uzna­nie na forum ONZ w za­mian za przy­wró­ce­nie do­ta­cji ame­ry­kań­skiej dla UNE­SCO oraz od­mro­że­nie przez Izra­el wy­pła­ty fun­du­szy z ceł i po­dat­ków.

Izra­el­ska ga­ze­ta "Ha­arec" po­da­ła, że wła­dze Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej za­pro­po­no­wa­ły układ USA i Izra­elo­wi: na razie za­do­wo­lą się przy­ję­ciem do UNE­SCO i nie będą dążyć do człon­ko­stwa w ko­lej­nych agen­dach ONZ, a nawet za­wie­szą sta­ra­nia o ja­kie­kol­wiek pod­wyż­sze­nie swego sta­tu­su w ONZ (obec­nie są ob­ser­wa­to­rem nie bę­dą­cym pań­stwem), o ile tylko Stany Zjed­no­czo­ne wzno­wią prze­ka­zy­wa­nie UNE­SCO swo­jej skład­ki, a Izra­el od­mro­zi wy­pła­tę ok. 100 tys. do­la­rów na­leż­nych Au­to­no­mii za paź­dzier­nik. W od­po­wie­dzi na przy­zna­nie Pa­le­sty­nie człon­ko­stwa w Or­ga­ni­za­cji Na­ro­dów Zjed­no­czo­nych do spraw Oświa­ty, Nauki i Kul­tu­ry (UNE­SCO) USA i Izra­el za­wie­si­ły na po­cząt­ku li­sto­pa­da prze­ka­zy­wa­nie pie­nię­dzy tej or­ga­ni­za­cji. Ame­ry­kań­ska do­ta­cja sta­no­wi­ła jedną piątą ca­łe­go jej bu­dże­tu. W ra­mach re­tor­sji rząd pań­stwa ży­dow­skie­go do­dat­ko­wo wstrzy­mał też wy­pła­tę Pa­le­styń­czy­kom środ­ków po­bie­ra­nych w imie­niu Au­to­no­mii przez służ­by celne i skar­bo­we Izra­ela - na pod­sta­wie po­ro­zu­mie­nia po­ko­jo­we­go z Oslo z 1994 roku.

Na po­da­ne przez izra­el­ski dzien­nik in­for­ma­cje o dą­że­niu Pa­le­styń­czy­ków do ugody fi­nan­so­wej ostro za­re­ago­wa­li przed­sta­wi­cie­le pa­le­styń­skich władz. - To non­sens, je­ste­śmy (nadal) zde­cy­do­wa­ni ubie­gać się o człon­ko­stwo (w ONZ). Po­win­ni­śmy prze­stać zaj­mo­wać się izra­el­ską pro­pa­gan­dą - po­wie­dział pa­le­styń­skiej agen­cji Ma'an Saeb Ere­kat, głów­ny ne­go­cja­tor Or­ga­ni­za­cji Wy­zwo­le­nia Pa­le­sty­ny (OWP) w za­wie­szo­nych ponad rok temu ro­ko­wa­niach z Izra­elem. Wła­śnie pod egidą OWP wła­dze Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej wy­stę­pu­ją na forum ONZ.

- Te do­nie­sie­nia są cał­ko­wi­cie nie­praw­dzi­we, a izra­el­skie media nie są źró­dłem in­for­ma­cji o pa­le­styń­skim sta­no­wi­sku i de­cy­zjach - oświad­czy­ła także Hanan Aszra­wi, rzecz­nicz­ka OWP i człon­ki­ni jej Ko­mi­te­tu Wy­ko­naw­cze­go.

Uzna­ła też, że pu­bli­ka­cja "Ha­arec" jest "nowym izra­el­skim ma­new­rem, próbą wy­wo­ła­nia za­mie­sza­nia w celu za­sto­po­wa­nia pa­le­styń­skich dążeń w ONZ".

"Ha­arec" na­pi­sał, że w ne­go­cja­cjach (nt. za­mro­że­nia pa­le­styń­skiej ofen­sy­wy dy­plo­ma­tycz­nej w ONZ w za­mian za od­mro­że­nie przez Izra­el trans­fe­ru pie­nię­dzy) po­śred­ni­czy­li dy­plo­ma­ci ame­ry­kań­scy. Wy­słan­nik pre­mie­ra Izra­ela Ben­ja­mi­na Ne­tan­ja­hu, Izaak Molho, miał w tej spra­wie odbyć tajne spo­tka­nie we wto­rek w Lon­dy­nie z przed­sta­wi­cie­la­mi ad­mi­ni­stra­cji USA: Den­ni­sem Ros­sem i Da­vi­dem Hale'em.

Z kolei ano­ni­mo­wy eu­ro­pej­ski dy­plo­ma­ta - po­da­je ga­ze­ta - miał usły­szeć od przed­sta­wi­cie­li władz Au­to­no­mii, że jeśli w Ra­dzie Bez­pie­czeń­stwa ONZ, z braku więk­szo­ści gło­sów, upad­nie wnio­sek o przy­ję­cie Pa­le­sty­ny do ONZ, to są one go­to­we - w za­mian za uwol­nie­nie przez Izra­el za­le­głej wy­pła­ty - nie za­bie­gać o przy­zna­nie sta­tu­su pań­stwa-ob­ser­wa­to­ra. "Ha­arec" jest ga­ze­tą o le­wi­co­wym na­sta­wie­niu; stale opo­wia­da się za po­ro­zu­mie­niem izra­el­sko-pa­le­styń­skim i na­le­ży do tych me­diów w Izra­elu, które z naj­więk­szym zro­zu­mie­niem od­no­szą się do racji Pa­le­styń­czy­ków.

>>>>>

Oczywiscie te doniesienia sa bez sensu ... Jak mozna za pieniadze sprzedac wlasny kraj ? Tak moze robia zydzi i Anglosasi ale nie ludy ktore maja godnosc ktorej nie mozna kupic za pieniadze ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:48, 30 Lis 2011    Temat postu:

Izrael odmroził wypłatę funduszy z ceł i podatków dla Autonomii

Izra­el po­sta­no­wił od­mro­zić wy­pła­tę fun­du­szy z ceł i po­dat­ków dla Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej, którą wstrzy­mał 1 li­sto­pa­da w od­po­wie­dzi na przy­zna­nie jej człon­ko­stwa w UNE­SCO - po­da­ła agen­cja Reu­te­ra, po­wo­łu­jąc się na przed­sta­wi­cie­la izra­el­skie­go rządu.

Ga­bi­net pre­mie­ra Ben­ja­mi­na Ne­tan­ja­hu zgo­dził się wy­pła­cić pie­nią­dze za paź­dzier­nik i li­sto­pad w od­po­wie­dzi na mię­dzy­na­ro­do­wą pre­sję - twier­dzi przed­sta­wi­ciel. Mie­sięcz­na suma fun­du­szy, za­wie­ra­ją­cych przy­cho­dy z oclo­nych to­wa­rów im­por­to­wa­nych na te­ry­to­ria pa­le­styń­skie, wy­no­si 100 mln dol. i jest klu­czo­wa dla wy­pła­ce­nia pen­sji pra­cow­ni­kom służ­by cy­wil­nej.

Pa­le­styń­ski pre­mier Salam Fajad za­po­wie­dział nie­daw­no, że w razie dal­sze­go wstrzy­my­wa­nia fun­du­szy przez Izra­el, Au­to­no­mia nie bę­dzie w sta­nie sfi­nan­so­wać wy­na­gro­dzeń za li­sto­pad dla ok. 150 tys. pra­cow­ni­ków.

W po­ło­wie li­sto­pa­da izra­el­ska ga­ze­ta "Ha­arec" po­da­ła, że wła­dze Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej za­pro­po­no­wa­ły układ USA i Izra­elo­wi: na razie za­do­wo­lą się przy­ję­ciem do UNE­SCO i nie będą dążyć do człon­ko­stwa w ko­lej­nych agen­dach ONZ, a nawet za­wie­szą sta­ra­nia o ja­kie­kol­wiek pod­wyż­sze­nie swego sta­tu­su w ONZ (obec­nie są ob­ser­wa­to­rem nie bę­dą­cym pań­stwem), o ile tylko Stany Zjed­no­czo­ne wzno­wią prze­ka­zy­wa­nie UNE­SCO swo­jej skład­ki, a Izra­el od­mro­zi wy­pła­tę za­mro­żo­nych fun­du­szy. Przed­sta­wi­cie­le pa­le­styń­skich władz zde­cy­do­wa­nie za­prze­czy­li tym do­nie­sie­niom uzna­jąc je za "izra­el­ską pro­pa­gan­dę" i twier­dząc, że nie zre­zy­gnu­ją ze sta­rań w ONZ w za­mian za pie­nią­dze.

>>>>>

No to cieszy ! To bylo glupie i haniebne ! Jak mozna przesladowac narod za dazenie do wlasnego panstwa . Takie sankcje to mozna gdyby mordowali opozycje badz wspierali terroryzm ale nie za wniosek o przyjecie do ONZ !!! Izrael okryl sie hanba . Dobrze ze juz tego nie kontynuje . Szkoda tylko ze na skutek presji a nie wlasnych przemyslen ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 22:29, 11 Gru 2011    Temat postu:

Beduini protestują przeciw "judaizacji pustyni"

Kilka tysięcy Beduinów demonstrowało w Jerozolimie przed urzędem premiera Izraela protestując przeciwko planom rozwoju południa kraju, które nazywają "próbą judaizacji pustyni Negew".

Rządowy plan rozwoju pustynnego regionu zakłada budowę tysięcy nowych domów mieszkalnych oraz inwestycje w infrastrukturę kosztem miliarda szekli (900 mln złotych) w ciągu kilku lat i ma przyciągać na zapóźnione południe kraju młodych, wykształconych ludzi. Beduini, z których część nadal prowadzi koczowniczy lub półkoczowniczy tryb życia, obawiają się jednak, że deklarowany rozwój ma się odbywać ich kosztem i zaostrzyć konflikt z resztą społeczeństwa izraelskiego.

Tym bardziej, że planowi towarzyszy hasło "spełnienia wizji syjonistycznej", a jego realizacją zajmuje się quasi-rządowy Żydowski Fundusz Narodowy. Celem tej powstałej jeszcze w czasach imperium osmańskiego organizacji był wykup ziemi pod osadnictwo żydowskie na terenie Palestyny.

Niektórzy ze sprzeciwiających się planom władz demonstrantów powiewali w niedzielę na znak protestu palestyńskimi flagami.

Biorący stronę Beduinów obrońcy praw człowieka przypominają, że np. inicjatywa zalesiania regionu przeprowadzana przez Żydowski Fundusz Narodowy doprowadziła w ubiegłym roku do zniszczenia beduińskiej wioski Al-Arakib w pobliżu miasta Beer Szewa. Władze uznawały tę wioskę za nielegalną.

Negew - inaczej Okręg Południowy - zajmuje ponad połowę powierzchni Izraela, ale mieszka w nim niespełna 10 proc. spośród liczącej prawie 8 mln mieszkańców ludności kraju.

Beduinów jest ok. 200 tysięcy, mieszkają głównie w regionie Negew, gdzie stanowią jedną czwartą mieszkańców. Stale toczą spory o ziemię z instytucjami państwa.

>>>>>

Sprawa jest ciezka i niewykonalna ... Ja rozumiem tradycje ...
Ale jeden Beduin potrzebuje do zycia 1 km kwadratowego . Tymczasem reszta spoleczenstwa zyje w warunkch 1000 osob na km kw.
Sami rozumiecie ze jest niewykonalne aby dla 200 tys Beduinow rezerwowac 200 tys km kw. skoro Izrael ma ponizej 30 tys .
Dramatycznie brak ziemi . Niestety Beduini musza sie rozejrzec za jakims bardziej wydajnym zajeciem. Nie da sie w kolo hodowac baranow skoro obok buduja rakiety !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 12:28, 13 Gru 2011    Temat postu:

"Żydowscy terroryści" zdemolowali izraelską bazę wojskową

Żydowscy osadnicy zdemolowali ostatniej nocy izraelską bazę wojskową koło Nablusu, na Zachodnim Brzegu Jordanu. Atak nastąpił po tym jak do osadników dotarły pogłoski o planowanej przymusowej ewakuacji przez armię nielegalnych osadników.

- To są przestępcy, żydowscy terroryści, którzy szkodzą bezpieczeństwu Izraela - powiedział w rozgłośni wojskowej izraelski minister ds. obrony frontu wewnętrznego Matan Vilnai. W innym incydencie grupa radykalnych osadników weszła w nocy na teren strefy wojskowej w pobliżu granicy z Jordanią, żeby zaprotestować przeciwko jordańskim demonstracjom w związku z izraelską decyzją dotyczącą zamknięcia kładki dla pieszych na Wzgórze Świątynne w Jerozolimie. Izraelskie siły bezpieczeństwa wyprowadziły intruzów z bazy.

Jak pisze agencja Reutera, incydenty są oznaką wzrostu napięcia między wojskiem izraelskim a radykalnymi osadnikami, którzy twierdzą, że z powodów religijnych mają prawo mieszkać w dowolnym miejscu na Zachodnim Brzegu, który Palestyńczycy uważają za swoje terytorium.

Rzecznik izraelskiej armii Joaw Mordechaj oświadczył w rozgłośni wojskowej, że na Zachodnim Brzegu doszło do serii "poważnych incydentów" po tym, jak rozeszły się pogłoski o zbliżającej się eksmisji kilku osadników.

- Kilkudziesięciu działaczy prawicowych rzucało kamieniami w palestyńskie i izraelskie pojazdy wojskowe - powiedział rzecznik. Następnie protestujący wkroczyli do bazy wojskowej, "rzucali butelkami z farbą, wykrzykiwali przekleństwa, przebijali opony w pojazdach wojskowych i wybijali szyby w samochodach" - dodał Mordechaj.

Według niego, incydent w pobliżu granicy z Jordanią i atak na bazę wojskową niedaleko Nablusu są powiązane. - Nie wierzę w przypadki. Uważam, że zmobilizowanie około 100 osób wymaga organizacji. Nie pozwolimy na takie zakłócanie spokoju - podkreślił Mordechaj. Na Zachodnim Brzegu Jordanu żyje około 300 tys. Izraelczyków.

>>>>>

Jak widzicie sytucaja jest skomplikowana . W Iraelu to nie tylko Palestynczycy sa problemem . Sa tez osadnicy - najbardziej nieprzejednani z przyczyn osobistych . Dramatycznie brakuje ziemi ! Przede wszystkim granice sa zle wytyczone bo w okresie kolonialnym ...
Palestyna z obecna Jordania powinna byc jednym panstwem bo tak wskazuje geografia ... Rzeka Jordan łączy a nie dzieli . To cos jak granica na Wiśle ... Jedyny mozliwy kierunek gdzie mozna zyskac ziemie to Morze Srodziemne ... Holendrzy czy Japonczycy sporo ziemi zyskali na morzu . Tam nie ma konfliktu i nikogo nie trzeba wyrzucac ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 13:11, 13 Gru 2011    Temat postu:

Izrael rozbudowuje osiedla na Zachodnim Brzegu

Izraelskie władze wydały zgodę na zajęcie nowych ziem i zastąpienie przyczep domami w nieautoryzowanym osiedlu żydowskim na Zachodnim Brzegu - podała dzisiaj Associated Press. W rezultacie Betlejem może zostać odcięte od części Zachodniego Brzegu.

Palestyńczycy protestują przeciwko rozbudowie osiedli na zachodnim Brzegu,

Giwat Hadagan, dziś zaledwie grupa prowizorycznych przyczep przylegająca do osiedla Efrat, leży na terytoriach okupowanych, na południowy wschód od Betlejem. Przyczepy, zgodnie z podjętą w zeszłym tygodniu decyzją izraelskiego Ministerstwa Obrony, zostaną zastąpione 40 jednorodzinnymi domami, a Giwat Hadagan stanie się nową dzielnicą Efratu.

Izraelskie wojsko wydało jednocześnie zgodę, by władze osiedla Efrat zajęły ziemię o powierzchni 172 hektarów, która znajduje się po palestyńskiej stronie planowanej trasy muru separacyjnego. Wg izraelskiego dziennika „Haarec” celem jest zajęcie tych terenów pod budowę 2 500 domów.

Społeczność międzynarodowa wielokrotnie potępiała Izrael za politykę faktów dokonanych i zajmowanie ziem, na których miałoby powstać w przyszłości państwo palestyńskie. Władze Autonomii Palestyńskiej zapowiedziały, że nie wznowią negocjacji z Izraelem, dopóki Tel Awiw nie wstrzyma budowy nielegalnych w świetle prawa międzynarodowego osiedli na Zachodnim Brzegu i w Jerozolimie Wschodniej.

Przedstawiciel izraelskiej organizacji pozarządowej Peace Now (Pokój Teraz) Hagit Ofran skrytykował rozbudowę Efratu i uznał ją za przeszkodę na drodze do, jak to nazwał, "rozwiązania dwupaństwowego". Wg niego, izraelskie plany aneksji osiedla Efrat wraz z nowo zajętymi ziemiami oznaczają odcięcie Betlejem od południowej części Zachodniego Brzegu.

AP nie udało się skontaktować z przedstawicielem izraelskiego Ministerstwa Obrony.

Z decyzji ucieszył się burmistrz Efratu Oded Rawiwi. „(...) to dobra decyzja, choć niewystarczająca. Pogratulowaliśmy (premierowi) Netanjahu, ale jednocześnie wytłumaczyliśmy, że aby rozwiązać poważne braki mieszkaniowe Efratu, rząd powinien zaaprobować budowę 3 000 nowych domów” – powiedział Rawiwi, cytowany przez „Haarec”. Na początku listopada, tuż po przyjęciu Palestyny do UNESCO, izraelskie władze postanowiły "ukarać" Palestyńczyków. Izrael zapowiedział rozbudowę istniejących osiedli na Zachodnim Brzegu i w Jerozolimie Wschodniej o 2 000 nowych mieszkań.

>>>>>

Ptepiamy budowlane samowolki rezimu Izraela . W przyszlosci i tak te osoby beda musialy opuscic wszelkie nieleglanie zajete ziemie ! Nic nie da silowe ich budowanie ! Jesli chcececie mozecie sie wprowadzac ale badzcie swiadomi ZE DLUGO TAM NIE POMIESZKACIE !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:07, 13 Gru 2011    Temat postu:

Premier Izraela: ukarzemy osadników

Pre­mier Izra­ela Ben­ja­min Ne­tan­ja­hu we­zwał dzi­siaj pod­le­głe mu służ­by do zde­cy­do­wa­nych dzia­łań w celu uka­ra­nia ra­dy­kal­nych osad­ni­ków ży­dow­skich, któ­rzy za­ata­ko­wa­li żoł­nie­rzy oraz do­ko­na­li znisz­czeń w bazie woj­sko­wej koło Na­blu­su na Za­chod­nim Brze­gu.

Roz­wście­cze­ni po­gło­ska­mi o pla­no­wa­nej przez armię przy­mu­so­wej ewa­ku­acji czę­ści nie­le­gal­nych osie­dli ży­dow­skich na oku­po­wa­nych przez Izra­el te­ry­to­riach, na­past­ni­cy wdar­li się nad ranem na teren bazy. Grupa ponad 50 pra­wi­co­wych ra­dy­ka­łów pod­pa­la­ła i prze­bi­ja­ła opony, nisz­czy­ła sa­mo­cho­dy i rzu­ca­ła ka­mie­nia­mi w żoł­nie­rzy. Jeden z ofi­ce­rów zo­stał ra­nio­ny ka­mie­niem. W re­ak­cji na ten in­cy­dent szef rządu zwo­łał pilne po­sie­dze­nie osób od­po­wie­dzial­nych za bez­pie­czeń­stwo. Za­po­wie­dział dzia­ła­nie "twar­dą ręką". - Nie bę­dzie­my to­le­ro­wać sy­tu­acji, w któ­rej ofi­ce­ro­wie i żoł­nie­rze są ata­ko­wa­ni i prze­szka­dza im się chro­nić izra­el­skich oby­wa­te­li - oświad­czył Ne­tan­ja­hu.

- Był to jeden z "naj­po­waż­niej­szych in­cy­den­tów, jakie kie­dy­kol­wiek wi­dzie­li­śmy" - po­wie­dział pre­zy­dent Izra­ela Szi­mon Peres. We­zwał do su­ro­we­go uka­ra­nia spraw­ców.

Na­czel­ny rabin Jona Met­zger uznał, że nisz­cze­nie mie­nia armii jest "ob­ra­ża­niem Boga".

Zda­niem nie­któ­rych po­li­ty­ków, w tym wi­ce­pre­mie­ra Mosze Ja­alo­na, dzia­ła­nie osad­ni­ków było aktem ter­ro­ru.

Akcję po­tę­pił także prze­wod­ni­czą­cy rady gmin osad­ni­ków ży­dow­skich w Judei i Sa­ma­rii (na Za­chod­nim Brze­gu) Danny Dajan. We­zwał on spraw­ców, by sami od­da­li się w ręce władz.

W innym in­cy­den­cie grupa ra­dy­kal­nych osad­ni­ków we­szła w nocy na teren stre­fy woj­sko­wej w po­bli­żu gra­ni­cy z Jor­da­nią, żeby za­pro­te­sto­wać prze­ciw­ko jor­dań­skim de­mon­stra­cjom w związ­ku z izra­el­ską de­cy­zją o za­mknię­ciu kład­ki dla pie­szych na Wzgó­rze Świą­tyn­ne w Je­ro­zo­li­mie.

Rzecz­nik izra­el­skiej armii Joaw Mor­de­chaj oświad­czył, że in­cy­dent w po­bli­żu gra­ni­cy z Jor­da­nią i atak na bazę woj­sko­wą nie­da­le­ko Na­blu­su są po­wią­za­ne.

Mimo zde­cy­do­wa­nych re­ak­cji przed­sta­wi­cie­li władz na dzia­ła­nia eks­tre­mi­stycz­nych osad­ni­ków po­li­ty­cy opo­zy­cji skry­ty­ko­wa­li rząd. Cipi Liwni, sze­fo­wa naj­więk­szej par­tii opo­zy­cyj­nej Ka­di­ma, uzna­ła nawet, że to po­li­ty­ka pra­wi­co­wej ko­ali­cji rzą­dzą­cej do­pro­wa­dzi­ła do wzmoc­nie­nia po­dzia­łów ide­olo­gicz­nych w spo­łe­czeń­stwie i ośmie­li­ła ra­dy­kal­nych pra­wi­co­wych osad­ni­ków do ła­ma­nia prawa. Na Za­chod­nim Brze­gu oraz we wschod­niej Je­ro­zo­li­mie, czyli na czę­ści te­ry­to­riów za­ję­tych przez Izra­el w efek­cie wojny arab­sko-izra­el­skiej w 1967 roku, miesz­ka już ponad pół mi­lio­na ży­dow­skich osad­ni­ków. Pa­le­styń­czy­cy od­ma­wia­ją wzno­wie­nia ne­go­cja­cji po­ko­jo­wych z Izra­elem do­pó­ty, do­pó­ki jest kon­ty­nu­owa­ne osad­nic­two ży­dow­skie na ob­sza­rach, na któ­rych mia­ła­by po­wstać nie­pod­le­gła Pa­le­sty­na.

>>>>>

Rzad sam ,,ukaral'' Palestynczykow nowymi budowlami to podnieceni osadnicy dorzucili swoje . Napiecie rosnie I PO CO ? Co to da ?
I tak nastapi pokoj . To po co szalec ???


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:16, 13 Gru 2011    Temat postu:

Szimon Peres krytykuje niedemokratyczne ustawy

Pre­zy­dent Izra­ela Szi­mon Peres czuje się "za­wsty­dzo­ny" tym, że Kne­set za­mie­rza prze­gło­so­wać pro­jek­ty ustaw, które szef pań­stwa uważa za nie­de­mo­kra­tycz­ne. Wy­po­wiedź Pe­re­sa uka­za­ła się w opu­bli­ko­wa­nym dzi­siaj wy­wia­dzie dla dzien­ni­ka "Je­di­jot Achro­not".

Peres wy­mie­nił pro­jek­ty ustaw, które zmie­rza­ją do re­duk­cji fi­nan­so­wa­nia ugru­po­wań opo­wia­da­ją­cych się za roz­mo­wa­mi z Pa­le­styń­czy­ka­mi, uci­sze­nia arab­skie­go azanu (ad­ha­nu), czyli na­wo­ły­wań mu­ez­zi­nów do mo­dli­twy oraz za­ostrze­nia prawa o znie­sła­wie­niu w spo­sób, który może utrud­nić re­la­cjo­no­wa­nie do­cho­dzeń. Peres po­wie­dział, że "oso­bi­ście wstyd mu, że de­pu­to­wa­ni pró­bu­ją prze­gło­so­wać te usta­wy".

We­dług zwo­len­ni­ków tych roz­wią­zań praw­nych, mają one stwo­rzyć za­po­rę przed pod­wa­ża­niem pra­wo­moc­no­ści ist­nie­nia pań­stwa Izra­el. Ich kry­ty­cy widzą w nich dła­wie­nie sprze­ci­wu.

"Fi­nan­cial Times" oce­nia, że w ciągu ostat­nie­go roku Kne­set uchwa­lił kilka ustaw na­ru­sza­ją­cych pod­sta­wo­we wol­no­ści. Jako szcze­gól­nie kon­tro­wer­syj­ne, ga­ze­ta wy­mie­ni­ła trzy prze­pi­sy.

Pierw­szy z nich za­ka­zu­je wszel­kim fi­nan­so­wa­nym z bu­dże­tu pań­stwa in­sty­tu­cjom upa­mięt­nia­nia "dnia ka­ta­stro­fy" (Al-Na­kba), jak Pa­le­styń­czy­cy na­zy­wa­ją utwo­rze­nie Izra­ela w 1948 roku i wy­pę­dze­nie na­ro­du pa­le­styń­skie­go z ziem za­ję­tych przez nowy kraj.

Drugi przy­wo­ła­ny przez "Fi­nan­cial Ti­me­sa" prze­pis, który rów­nież "ra­żą­co ogra­ni­cza wol­ność wy­po­wie­dzi", to tzw. usta­wa an­ty­boj­ko­to­wa. Ze­zwa­la ona na ka­ra­nie osób lub in­sty­tu­cji wzy­wa­ją­cych do boj­ko­tu Izra­ela, w tym także osie­dli ży­dow­skich na Za­chod­nim Brze­gu Jor­da­nu oraz we wschod­niej Je­ro­zo­li­mie. Wpro­wa­dze­nie usta­wy opro­te­sto­wa­ły le­wi­co­we ruchy po­ko­jo­we i or­ga­ni­za­cje praw czło­wie­ka w Izra­elu. Ko­lej­ne na­ru­sza­ją­ce za­sa­dy de­mo­kra­cji prawo ze­zwa­la wspól­no­tom wiej­skim na nie­przyj­mo­wa­nie no­wych miesz­kań­ców we­dług wła­sne­go uzna­nia, co - we­dług "FT" - może z ła­two­ścią zo­stać wy­ko­rzy­sta­ne do dys­kry­mi­no­wa­nia izra­el­skich Ara­bów.

>>>>

Faktycznie . Jak ustawa zatrzymac mysli ktore czlowiek ma w glowie ??? Karane powinno byc tylko nawolywanie do zbrodni ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:17, 13 Gru 2011    Temat postu:

Palestyński sukces w Paryżu

Przed sie­dzi­bą UNE­SCO w Pa­ry­żu za­wi­sła dzi­siaj po raz pierw­szy pa­le­styń­ska flaga. Pre­zy­dent Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej Mah­mud Abbas wy­ra­ził na­dzie­ję, że przy­ję­cie Pa­le­styń­czy­ków do UNE­SCO to po­czą­tek mię­dzy­na­ro­do­we­go uzna­nia pa­le­styń­skiej pań­stwo­wo­ści.

UNE­SCO jest pierw­szą oen­ze­tow­ską agen­dą, która 31 paź­dzier­ni­ka uzna­ła pa­le­styń­skie pań­stwo, przy­zna­jąc mu sta­tus peł­ne­go człon­ka. Pa­le­styń­czy­cy człon­ko­stwo w UNE­SCO uzna­ją za dy­plo­ma­tycz­ny suk­ces na dro­dze do mię­dzy­na­ro­do­we­go uzna­nia ich pań­stwo­wo­ści. Pa­le­styń­czy­cy za­bie­ga­ją o pełne człon­ko­stwo w ONZ, ale Wa­szyng­ton za­gro­ził, że sko­rzy­sta ze swo­je­go prawa weta w tej or­ga­ni­za­cji i za­po­wie­dział, że naj­pierw Pa­le­styń­czy­cy muszą wy­ne­go­cjo­wać po­ro­zu­mie­nie z Izra­elem.

Abbas, który uczest­ni­czył w uro­czy­sto­ści wcią­gnię­cia flagi na masz przy dźwię­kach pa­le­styń­skie­go hymnu, wy­ra­ził na­dzie­ję, że przy­ję­cie do UNE­SCO jest po­cząt­kiem mię­dzy­na­ro­do­we­go uzna­nia pa­le­styń­skiej pań­stwo­wo­ści.

- To wzru­sza­ją­ce, wi­dzieć wy­so­ko naszą flagę, która bę­dzie po­wie­wać wraz z in­ny­mi w pięk­nym Pa­ry­żu. Do­brze to wróży pa­le­styń­skie­mu dą­że­niu do zo­sta­nia człon­kiem in­nych mię­dzy­na­ro­do­wych in­sty­tu­cji - po­wie­dział pre­zy­dent Au­to­no­mii.

- Mamy na­dzie­ję, że bę­dzie­my w przy­szło­ści mieć nie­za­wi­słe pań­stwo i że bę­dzie­my żyć obok Izra­ela - za­zna­czył. Pa­le­styń­czy­cy za­bie­ga­ją o pełne człon­ko­stwo w ONZ, ale Wa­szyng­ton za­gro­ził, że sko­rzy­sta ze swo­je­go prawa weta w tej or­ga­ni­za­cji i za­po­wie­dział, że naj­pierw Pa­le­styń­czy­cy muszą wy­ne­go­cjo­wać po­ro­zu­mie­nie z Izra­elem.

>>>>>

No i brawo ! To znakomity poczatek pokojowej walki :O)))Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 15:16, 15 Gru 2011    Temat postu:

Izraelskie wojsko i policja niszczą osiedle żydowskie

Izraelscy żołnierze i policjanci dzisiaj nad ranem zrównali z ziemią dwa budynki nielegalnego osiedla żydowskiego Micpe Icchar na Zachodnim Brzegu Jordanu. Osadnicy nie stawiali oporu, ale zapowiadają, że odbudują zniszczone domy.

Na pomoc mieszkańcom Micpe Icchar zmierzały setki radykalnych osadników, ale nie zdołali dotrzeć na miejsce, ponieważ wojsko szczelnie otoczyło okolicę. W Micpe Icchar, położonym na południe od Nablusu, osiedliło się pięć rodzin. Należy ono do kategorii tzw. przyczółków, czyli małych osiedli żydowskich budowanych bez zgody rządu przez radykałów, którzy są przeświadczeni, że zasiedlanie "biblijnej Judei i Samarii" jest ich misją i powinnością wobec Boga.

Micpe Icchar zostało wzniesione poza granicami miejscowości Icchar, w której mieszka około tysiąca osób. Jest ona uważana za bastion fundamentalistycznie nastawionych żydowskich osadników, którzy wielokrotnie już wdawali się w utarczki z Palestyńczykami oraz izraelską policją i wojskiem.

Spodziewaną akcję władz w Micpe Icchar poprzedziły protesty i incydenty z udziałem radykalnie nastawionych żydowskich osadników. Ekstremiści m.in. niszczyli samochody Palestyńczyków, zaatakowali izraelską bazę wojskową oraz podłożyli ogień w meczecie w Jerozolimie. Na jego ścianach nabazgrano nie tylko antyislamskie hasła, ale też nazwę: Micpe Icchar.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiedział zdecydowaną walkę z tymi osadnikami, którzy dopuszczają się przemocy i wandalizmu. Mają być sądzeni przez sądy wojskowe. Szef rządu przeciwstawił się jednak żądaniom niektórych ministrów, by uznać bezprawne działania osadników za akty terroru.

Palestyńczycy stoją na stanowisku, że wszystkie kolonie żydowskie na Zachodnim Brzegu są nielegalne i odmawiają wznowienia jakichkolwiek rokowań pokojowych z Izraelem dopóty, dopóki kontynuuje on politykę osadnictwa. Potępia ją też społeczność międzynarodowa. Na obszarze Zachodniego Brzegu i wschodniej Jerozolimy mieszka już ponad pół miliona Żydów.

>>>>>

Moze zamiast niszczyc lepiej osiedlac w takich domach Palestyńczyków ? Ale oczywiscie sa to nielegalne budynki ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:07, 15 Gru 2011    Temat postu:

Islandia oficjalnie uznała państwo palestyńskie

Is­lan­dia po­in­for­mo­wa­ła w czwar­tek o ofi­cjal­nym uzna­niu przez nią pań­stwa pa­le­styń­skie­go. Jest ona jed­nym z pierw­szych w Eu­ro­pie kra­jów, które zde­cy­do­wa­ły się na ten krok.

- Oto dzień, w któ­rym przed­sta­wia­my de­kla­ra­cję nie­pod­le­gło­ści Pa­le­sty­ny zgod­ną z wolą is­landz­kie­go par­la­men­tu - oświad­czył szef is­landz­kiej dy­plo­ma­cji Oes­sur Skar­phe­dins­son, zwra­ca­jąc się do swego pa­le­styń­skie­go od­po­wied­ni­ka Riada Mal­kie­go.

>>>>

To mile !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:13, 15 Gru 2011    Temat postu:

Palestyńczycy: podpalanie meczetów to wypowiedzenie wojny przez Żydów

Pod­pa­la­nie świę­tych miejsc jest wy­po­wie­dze­niem wojny Pa­le­styń­czy­kom przez ży­dow­skich osad­ni­ków - po­wie­dział rzecz­nik pre­zy­den­ta Mah­mu­da Ab­ba­sa, re­agu­jąc w ten spo­sób na pod­pa­le­nie me­cze­tu pod Ra­mal­lą, a dzień wcze­śniej innej świą­ty­ni w Je­ro­zo­li­mie.

Nabil Abu Ru­de­ina, rzecz­nik przy­wód­cy Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej, uważa, że za pod­pa­le­nia me­cze­tów od­po­wie­dzial­ny jest rząd Izra­ela. Ru­de­ina we­zwał spo­łecz­ność mię­dzy­na­ro­do­wą do in­ter­wen­cji w tej spra­wie. Pod­pa­le­nie me­cze­tu we wsi Burka koło Ra­mal­li na Za­chod­nim Brze­gu Jor­da­nu zo­sta­ło od­kry­te przez wier­nych przy­by­łych na po­ran­ne modły. Zdo­ła­li oni szyb­ko uga­sić pło­mie­nie i świą­ty­nia nie spło­nę­ła; znisz­czo­ne zo­sta­ły tylko meble i dy­wa­ny.

Roz­gnie­wa­ni miesz­kań­cy Burki za­ata­ko­wa­li i prze­pę­dzi­li izra­el­skich śled­czych, któ­rzy przy­by­li na miej­sce zda­rze­nia, żeby zba­dać spra­wę.

Spraw­cy pod­pa­le­nia po­zo­sta­wi­li na mu­rach świą­ty­ni na­pi­sy ob­raź­li­we dla mu­zuł­ma­nów. Były też wśród nich nazwy nie­le­gal­nych osie­dli ży­dow­skich prze­wi­dy­wa­nych do znisz­cze­nia przez wła­dze Izra­ela. Cho­dzi o te nowe ko­lo­nie, które po­wsta­ły z ini­cja­ty­wy sa­mych osad­ni­ków, bez zgody rządu i nie­za­leż­nie od jego po­li­ty­ki ko­lo­ni­za­cyj­nej.

Ra­dy­kal­ni osad­ni­cy ży­dow­scy są prze­ko­na­ni, że za­sie­dla­nie bi­blij­nej Judei i Sa­ma­rii jest ich misją i ostro prze­ciw­sta­wia­ją się rzą­do­wi, który pró­bu­je ich mi­ty­go­wać w oba­wie przed re­ak­cja­mi świa­ta. W ciągu ostat­nich dni do­szło do kilku in­cy­den­tów z uży­ciem prze­mo­cy oraz aktów wan­da­li­zmu przy­pi­sy­wa­nych ży­dow­skim ra­dy­ka­łom zwią­za­nym z ru­chem osad­ni­czym.

Pa­le­styń­czy­cy stoją na sta­no­wi­sku, że wszyst­kie ko­lo­nie ży­dow­skie na Za­chod­nim Brze­gu są nie­le­gal­ne i od­ma­wia­ją wzno­wie­nia ja­kich­kol­wiek ro­ko­wań po­ko­jo­wych z Izra­elem do­pó­ty, do­pó­ki kon­ty­nu­uje on po­li­ty­kę osad­nic­twa. Po­tę­pia ją też spo­łecz­ność mię­dzy­na­ro­do­wa.

>>>>

Takie bestialstwa musza sie skonczyc !

Pa­le­styń­czy­cy pro­te­stu­ją­cy prze­ciw izra­el­skie­mu osad­nic­twu na Za­chod­nim Brze­gu, fot. AFP -


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:47, 16 Gru 2011    Temat postu:

Izrael będzie zwalczał żydowskich ekstremistów

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zarządził podjęcie ostrych działań przeciwko żydowskim ekstremistom odpowiedzialnym za serię ataków na izraelskie wojsko, meczety, Palestyńczyków, ich pola uprawne i cmentarze.

Izraelscy ministrowie wraz z przedstawicielami wojska i służb specjalnych na zwołanym dzisiaj w trybie awaryjnym posiedzeniu zalecili uznanie ekstremistycznych organizacji osadników żydowskich za grupy terrorystyczne. Premier odrzucił jednak tę rekomendację. Netanjahu zgodził się natomiast na poszerzenie kompetencji wojska. Izraelscy żołnierze będą mogli aresztować żydowskich ekstremistów, zabraniać im wjazdu na terytoria okupowane i stawiać ich przed sądami wojskowymi.

Posiedzenie rządu, generalicji i służb bezpieczeństwa zostało zwołane w reakcji na wczorajszy atak ultraprawicowych osadników na izraelską bazę wojskową Efrahim na palestyńskich terytoriach okupowanych.

Ekstremiści od kilku miesięcy organizują ataki na izraelską armię oraz na Palestyńczyków, mszcząc się za rządowe nakazy ewakuowania nieautoryzowanych osiedli żydowskich na Zachodnim Brzegu.

Dotychczas osadnicy rzadko byli pociągani do odpowiedzialności. Według szacunków ONZ, ponad 90 proc. skarg składanych przez Palestyńczyków na osadników zostało oddalonych bez postawienia zarzutów.

Wczorajszy atak na bazę wojskową sprawił, że przemocą osadników-ekstremistów postanowił się w końcu zająć rząd. Ataki potępili przedstawiciele praktycznie wszystkich izraelskich opcji politycznych.

Dzisiaj rano izraelscy ekstremiści próbowali podpalić budynek meczetu w Jerozolimie Wschodniej. Na ścianach wypisali antymuzułmańskie i antyarabskie hasła oraz słowa "metka z ceną", których używają do odróżnienia politycznych aktów przemocy od zwykłego wandalizmu.

Kilka godzin później izraelska policja aresztowała sześciu ekstremistów w jerozolimskiej dzielnicy żydowskich ortodoksów. Zatrzymaniom towarzyszyły zamieszki.

Na Zachodnim Brzegu i w Jerozolimie Wschodniej, terytoriach okupowanych od 1967 roku, mieszka ponad pół miliona izraelskich osadników. Permanentny charakter osiedli wraz z ich infrastrukturą doprowadził do rozdrobnienia ziem, które miały być podstawą przyszłego państwa palestyńskiego, a stały się enklawami.

Na terytoriach okupowanych mieszkają nie tylko ortodoksyjni Żydzi. Kryzys mieszkaniowy w Izraelu sprawił, że młode małżeństwa przenoszą się tam ze względu na dostępność tanich domów, często dofinansowanych przez rząd.

Na Zachodnim Brzegu funkcjonują dwa systemy prawne. Prawo wojskowe, któremu podlegają Palestyńczycy, oraz prawo izraelskie, które stosuje się do osadników.

Pierwsze osiedla zaczęły powstawać po zakończeniu wojny sześciodniowej w 1967 roku. Rządząca wtedy Partia Pracy powołując się na kwestie bezpieczeństwa wspierała zasiedlanie świeżo podbitych terenów ludnością żydowską.

Ówczesnym osadnikom przyświecały głównie idee religijnego mesjanizmu, a laicki syjonizm traktowali jak użyteczne narzędzie w odzyskiwaniu ziemi danej im przez Boga. Jednym z najbardziej wpływowych ideologów tego ruchu był rabin Cwi Jehuda Kook. Głosił, że Zachodni Brzeg, jak i Strefa Gazy są integralnymi częściami Izraela i w żadnych okolicznościach nie można ich oddać w nieżydowskie ręce.

Jedno z pierwszych osiedli powstało w samym sercu palestyńskiego Hebronu. W 1968 roku przybyły tam 32 ortodoksyjne rodziny, które utrzymywały, że chcą zostać tylko na obchody Paschy. Ich przywódcą był rabin Mosze Lewinger, uczeń Kooka. Dziś w Hebronie mieszka około 500 osadników.

W imię ich bezpieczeństwa część Hebronu wraz ze starym miastem jest kontrolowana przez izraelskie wojsko. Zamieszkuje ją około 30 tys. Palestyńczyków. Ich swoboda ruchu została znacznie ograniczona.

W 1994 roku żydowski osadnik Baruch Goldstein otworzył ogień do Palestyńczyków modlących się w meczecie Ibrahima w Hebronie. Zginęło 29 osób. Goldstein stał się bohaterem ultranacjonalistycznego ruchu osadników.

W latach 80. osadnicy powiązani z Lewingerem popełniali kolejne akty przemocy. Ich ofiarami byli m.in. uczniowie gimnazjum w Hebronie, przypadkowi Palestyńczycy, burmistrzowie palestyńskich miast.

Celem ataków stała się również Kopuła na Skale, święte miejsce muzułmanów, znajdujące się na jerozolimskim Wzgórzu Świątynnym. W 1980 roku izraelskie służby udaremniły próbę wysadzenia jej w powietrze.

Według danych ONZ, w 2011 w wyniku palestyńskich ataków zginęło 8 osadników, a 30 zostało rannych. W marcu br. dwóch palestyńskich nastolatków wdarło się do osiedla Itamar, weszło do domu śpiącej rodziny i zabiło rodziców i troje dzieci.

W 2011 roku, jak podaje ONZ, liczba ataków osadników na Palestyńczyków i ich posiadłości wzrosła o 165 proc. w porównaniu z 2009. W ich wyniku w 2011 roku śmierć poniosły trzy osoby, 167 zostało rannych; osadnicy zniszczyli 10 tys. drzewek oliwnych.

>>>>>

Tak jest ! To sluszne ! Ze swej strony Palestyńczycy tez niech zwalczaja ekstremizm . W ten sposob agresja zostanie zmniejszona a umozliwione zostana pokojow rozwiazania . To jest jedyna droga do podniesienia spraw tego kraju ze straszliwego dołu w jakim się znajduje... Umozliwi to powrot uchodzcow zwlaszcza z Libanu a takze spokojne osdanictwo nowych żydów najlepiej na tereanach pustyni czy tez odzyskanych z morza . Obnizenie napiecia pozwoli zmniejszyc wydatki na policje i luzby a zwiekszyc na zagospodarowanie kraju i podniesienie poziomu zycia zwlaszcza wsrod Palestyńczyków . Wyzszy poziom zycia rozwiaze wiele problemow w tym i terroru na bazie biedy i beznadzei . To jedyna droga ... Pompowanie nienawisci do czego prowadzi widzimy juz ponad 60 lat . Kto ma ochote na nastepne 60 ???Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 22:09, 18 Gru 2011    Temat postu:

Izrael zapowiada budowę jeszcze tysiąca mieszkań w osiedlach

Izraelskie ministerstwo budownictwa mieszkaniowego i ogólnego ogłosiło przetarg na budowę nowych 1 028 mieszkań w trzech osiedlach żydowskich na okupowanych terytoriach Zachodniego Brzegu i we Wschodniej Jerozolimie. Nowa rozbudowa osiedli jest "odpowiedzią na wysunięcie palestyńskiej kandydatury na członka ONZ" - wyjaśnił dziennikarzom zagranicznym w Jerozolimie rzecznik ministerstwa.

500 nowych mieszkań, jak poinformował rzecznik, ma powstać w Har Homa, dzielnicy Wschodniej (arabskiej) Jerozolimy zasiedlanej przez Żydów i ponad 500 - na terytoriach Zachodniego Brzegu. Przetargi na budowę nowych żydowskich mieszkań na terytoriach palestyńskich stanowią część szerszego programu. Przewiduje on budowę 6 tys. nowych mieszkań na palestyńskich terytoriach okupowanych.

- Pewne kraje nie będą z tego szczególnie zadowolone - przyznał izraelski minister budownictwa mieszkaniowego i ogólnego Ariel Atlas z partii sefardyjskich ortodoksów żydowskich Szas.

Atlas powołał się na "obiektywną konieczność", jaką jest brak mieszkań dla młodych izraelskich małżeństw, "zwłaszcza we Wschodniej Jerozolimie".

- Rząd Benjamina Netanjahu nie tylko nie robi nic, aby zapobiec stwarzaniu nowych faktów dokonanych na terenach okupowanych, ale uniemożliwia rozwiązanie polegające na istnieniu dwóch państw - izraelskiego i palestyńskiego - oświadczył Hagit Ofran, który stoi na czele izraelskiego ruchu antykolonizacyjnego Pokój Teraz. W odpowiedzi na niedawne przyjęcie Palestyńczyków do UNESCO i ich wniosek o uznanie Palestyny za pełnoprawnego członka ONZ izraelski premier Benjamin Netanjahu postanowił zastosować wobec Palestyńczyków retorsje w postaci przyspieszenia kolonizacji Wschodniej Jerozolimy i Zachodniego Brzegu - pisze w niedzielnej depeszy z Jerozolimy agencja AFP.

>>>>

To jest samowolka . Nie uznajemy tych budowli . Beda dla Palestynczykow...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:51, 24 Gru 2011    Temat postu:

Betlejem: Chrześcijanie i Muzułmanie świętują razem

Od rana na placu przed Bazyliką Narodzenia Pańskiego w Betlejem w Wigilię Bożego Narodzenia gromadziły się tłumy, a palestyńskie Ministerstwo Turystyki podało, że w tym roku spodziewa się 50 tys. podróżnych w czasie świąt.

-Dla Palestyńczyków Boże Narodzenie to praktycznie święto narodowe - na jego obchody zjeżdżają się ważni politycy państwowi, ambasadorzy, a tłumy muzułmanów i chrześcijan wypełniają główny plac Betlejem. Przez plac i stare miasto maszerowały harcerki i harcerze, grając na bębnach i szkockich kobzach, które stały się częścią lokalnego folkloru i są używane podczas obchodów ważnych wydarzeń. Harcerzom towarzyszyli pielgrzymi, turyści, palestyńskie rodziny.

Na placu Żłóbka przed bazyliką, trwają koncerty. Tradycyjne przesłanie obchodów bożonarodzeniowych to modlitwa o pokój. Zagrano też piosenkę "Imagine" Johna Lennona . Po chwili ciszy - bo z głośników pobliskiego meczetu popłynęło wezwanie do muzułmańskiej piątkowej modlitwy - na scenie pojawili się kolejni artyści.

- To ładny akcent, bo w Betlejem mieszkają przecież wyznawcy innych religii - powiedziała Alma, która przyjechała z grupą Filipińczyków pracujących w Izraelu.

Jednak nie wszystkim podoba się religijna mieszanka na placu. Mary, chrześcijańska misjonarka z Anglii mieszka w Betlejem od dwóch lat.

- To ogromny przywilej, że mogę spędzać święta tutaj. Ale obchody zmieniają się w porównaniu z poprzednimi latami. Jest coraz więcej muzułmanów na placu, przejmują nasze święto. Znam chrześcijańskie rodziny, które przestały z tego powodu tu przychodzić - dodała.

Na Zachodnim Brzegu, w Gazie, i w Izraelu mieszka około 200 tysięcy palestyńskich chrześcijan. W tym roku władze Izraela wydały specjalne pozwolenia grupie 550 osób spośród 3 tys. chrześcijan z Gazy, by mogli przyjechać na obchody świąt Bożego Narodzenia do Betlejem. Dostały je tylko osoby poniżej 16. Roku życia i powyżej 45. Choć według statystyk palestyńskiego Ministerstwa Turystki, Polacy są drugim po Rosjanach narodem najliczniej odwiedzającym Zachodni Brzeg, w Wigilię rzadko słychać język polski. Ewa Riszmałi, Polka mieszkająca w Betlejem mówi, że polski sezon pielgrzymkowy przypada głównie na jesień, a święta Polacy tradycyjnie wolą spędzać w domu z rodzinami.

>>>>

Tak ! Tym razem jednak widac juz wyzwolenie ! Fala zmian jest wyrazna . Tym razem nie wzdychamy za czasami ktore nadejda dla Ziemi Świętej uwolnionej od zla . TYM RAZEM WIDZIMY JUZ ZE TO WYZWOLENIE NADCHODZI :O)))) Pierwszy raz w tym roku :O)))
No bo Jezus nadchodzi !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:36, 04 Sty 2012    Temat postu:

Izraelczycy i Palestyńczycy wznowili rozmowy

Po trwa­ją­cej ponad rok prze­rwie Izra­el­czy­cy i Pa­le­styń­czy­cy wzno­wi­li we wto­rek w Am­ma­nie bez­po­śred­nie roz­mo­wy. Jor­dań­ski mi­ni­ster spraw za­gra­nicz­nych Nasir Dżu­deh po­wie­dział po spo­tka­niu z przed­sta­wi­cie­la­mi obu stron, że kon­tak­ty mają być kon­ty­nu­owa­ne.

Dodał, że pierw­sze bez­po­śred­nie roz­mo­wy izra­el­sko-pa­le­styń­skie od ponad 15 mie­się­cy prze­bie­gły "bar­dzo po­zy­tyw­nie", ale że nie osią­gnię­to prze­ło­mu ani nie uzgod­nio­no po­wro­tu do ofi­cjal­nych ne­go­cja­cji po­ko­jo­wych. Izra­el­ski por­tal Ynet po­in­for­mo­wał, że może wkrót­ce dojść do spo­tka­nia pa­le­styń­skie­go pre­zy­den­ta Mah­mu­da Ab­ba­sa z izra­el­skim pre­mie­rem Ben­ja­mi­nem Ne­tan­ja­hu.

We­dług radia izra­el­skie­go pa­le­styń­ski ne­go­cja­tor Saeb Ere­kat prze­ka­zał swemu izra­el­skie­mu ko­le­dze Ic­cha­ko­wi Mol­cho pro­po­zy­cje Pa­le­styń­czy­ków do­ty­czą­ce prze­bie­gu gra­ni­cy mię­dzy Izra­elem a przy­szłym pań­stwem pa­le­styń­skim, a także pro­po­zy­cje w spra­wach bez­pie­czeń­stwa. Mol­cho za­po­wie­dział, że Izra­el przed­sta­wi wkrót­ce swoje sta­no­wi­sko w tych kwe­stiach.

Przed roz­mo­wa­mi Abbas wy­ra­żał na­dzie­ję, że jor­dań­skie po­śred­nic­two do­pro­wa­dzi do po­myśl­nych re­zul­ta­tów. "Kiedy rząd izra­el­ski zgo­dzi się na wstrzy­ma­nie roz­bu­do­wy osie­dli ży­dow­skich, bę­dzie­my go­to­wi na­tych­miast po­wró­cić do ne­go­cja­cji" - po­wie­dział. Ne­go­cja­cje po­ko­jo­we za­ła­ma­ły się we wrze­śniu 2010 roku. Pa­le­styń­czy­cy uza­leż­nia­ją ich wzno­wie­nie od za­prze­sta­nia roz­bu­do­wy osie­dli ży­dow­skich na Za­chod­nim Brze­gu Jor­da­nu i we wschod­niej Je­ro­zo­li­mie. Izra­el na­le­ga na wzno­wie­nie ne­go­cja­cji bez żad­nych wa­run­ków wstęp­nych.

>>>>

No i slusznie . Po co byly cale te cyrki z cofaniem funduszy bojkotem UNESCO ? Glupota ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:50, 06 Sty 2012    Temat postu:

Kolejne rozmowy izraelsko-palestyńskie w najbliższy poniedziałek

Kolejne bezpośrednie spotkanie negocjatorów reprezentujących Izrael i Palestyńczyków odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 9 stycznia, w stolicy Jordanii Ammanie - poinformowała rzeczniczka Departamentu Stanu USA Victoria Nuland.

- Jesteśmy podbudowani tym, że obaj zjawiają się przy stole, że rozmawiają bezpośrednio - powiedziała rzeczniczka na briefingu. Pierwsze od ponad roku spotkanie negocjatorów obu stron odbyło się we wtorek w Ammanie. Było firmowane przez tzw. kwartet bliskowschodni, który tworzą mediatorzy z UE, Rosji, USA i ONZ.

Wtorkowe rozmowy nie przyniosły przełomu. Miały pomóc ustalić warunki, na jakich liderzy obu stron: palestyński prezydent Mahmud Abbas i izraelski premier Benjamin Netanjahu - mogą wznowić negocjacje.

Rzeczniczka Departamentu Stanu powiedziała, że następne spotkanie w jordańskiej stolicy odbędzie się w podobnym formacie jak poprzednie, w którym uczestniczyli palestyński negocjator Saeb Erekat i izraelski - Icchak Molcho. Izraelsko-palestyńskie negocjacje pokojowe załamały się we wrześniu 2010 roku. Palestyńczycy uzależniają ich wznowienie od zaprzestania rozbudowy osiedli żydowskich na Zachodnim Brzegu Jordanu i we wschodniej Jerozolimie. Izrael nalega na wznowienie negocjacji bez żadnych warunków wstępnych.

>>>>

Akurat USA zmarnowaly okazje aby siedziec cicho po oburzajcych posunieciach typu wetowanie wejscia Palestyny do ONZ a zwlaszcza UNESCO to USA sa NIEPOZADANE W REGIONIE ! NON GRATA !
Moga tylko zaszkodzic .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:25, 10 Sty 2012    Temat postu:

Izrael: 25 tys. dolarów za nazistę

Rząd Izraela zaaprobował projekt ustawy uznającej za przestępstwo porównanie kogoś do nazisty i nadużywanie symboli Holokaustu. Dokumentem zajmie się teraz parlament.

W projekcie sprecyzowano, że więzieniem do pół roku i grzywną o równowartości do 25 tys. USD karane będzie użycie słowa "nazista" i symboli Holokaustu do celów innych niż nauczanie, dokumentacja i badania naukowe. Projekt ustawy przygotowano w reakcji na demonstracje ultraortodoksyjnych Żydów, którzy wywołali powszechne oburzenie, ubierając małych chłopców w obozowe pasiaki podczas protestu przeciwko - jak twierdzili - podżeganiu przeciwko ich społeczności. Demonstranci nazywali też policjantów nazistami. Organizacje obrońców praw obywatelskich krytykują proponowaną ustawę, twierdząc, że narusza ona swobodę wypowiedzi.

>>>>>

Glupi pomysl . Ale jest faktem ze w Izraelu obrzucaja sie od hitlerowcow nazistow SSmanow . Zwlaszcza w ,,parlamencie''... To obrzydliwe ale poziom umyslowo-kulturalny jest tam niski . Na skutek wyjazdu z Europy i braku kontaktu z chrześcijanami podobnie jak u muzulmanow poziom spada i pograzaja sie w dzikosci . Widzicie jak ludy rozwijaja sie TYLKO dzieki chrzescijanstwu lub kontaktom z ludzmi wychowanymi w takiej cywilizacji .

Zamiast dziwnych ustaw trzeba w Izraelu WRESZCIE zaprowadzic SPRAWIEDLIWOSC .
Chodzi o zydowskich fanatykow ktorzy urzadzaj zamieszki burdy obrazaja innych od SSmanow . Z NIMI TRZEBA ZROBIC PORZADEK .
Nie placa podatkow i nie ida do wojska . A GLOSUJA ! To skandal !
Kto nie wypelnia OBOWIAZKOW obywatela NIE MA PRAWA GLOSU . To zasada . Zatem nalezy odebrac im prawo glosu . Tylko ci co placa podatki i walcza glosuja . W ten sposob problem zniknie bez glupich ustaw . I zapanuje sprawiedliwosc . W Izraelu narosly patologie i potwornosci ktore czas zakonczyc . Zreszta jest bunt spoleczny ktory i tak wszystko skonczy !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 16:15, 18 Sty 2012    Temat postu:

Izrael ogranicza dostęp do wody Palestyńczykom

Fran­cu­ska ko­mi­sja par­la­men­tar­na ds. za­gra­nicz­nych opu­bli­ko­wa­ła ra­port, w któ­rym okre­śli­ła izra­el­ską po­li­ty­kę w za­kre­sie dys­try­bu­cji wody na Za­chod­nim Brze­gu Jor­da­nu jako "apar­the­id".

Ra­port oskar­ża Izra­el o dys­kry­mi­na­cję w udo­stęp­nia­niu wody oraz o nisz­cze­nie pa­le­styń­skich stud­ni i cy­stern. "Około 450 ty­się­cy izra­el­skich osad­ni­ków na Za­chod­nim Brze­gu zu­ży­wa wię­cej wody niż 2,3 mi­lio­na miesz­ka­ją­cych tam Pa­le­styń­czy­ków" - pod­kre­ślo­no. W od­po­wie­dzi na te oskar­że­nia izra­el­skie MSZ roz­po­wszech­ni­ło ar­ty­kuł na­uko­wy au­tor­stwa pro­fe­so­ra Haima Gwirt­zma­na z Uni­wer­sy­te­tu He­braj­skie­go, który od­pie­ra wszyst­kie za­rzu­ty i oskar­ża Pa­le­styń­czy­ków o nie­le­gal­ne bu­do­wa­nie stud­ni.

Kry­tycz­ne wobec izra­el­skie­go za­rzą­dza­nia wodą są or­ga­ni­za­cje hu­ma­ni­tar­ne dzia­ła­ją­ce na te­ry­to­riach oku­po­wa­nych.

- Izra­el­ska armia sys­te­ma­tycz­nie nisz­czy in­fra­struk­tu­rę wod­no-sa­ni­tar­ną, szcze­gól­nie na te­ry­to­riach ka­te­go­rii C. Wy­bu­rza­ne są przede wszyst­kim stud­nie i cy­ster­ny, które dla wielu spo­łecz­no­ści są pod­sta­wą prze­trwa­nia, bo nie ma tam sys­te­mu wo­do­cią­gów - mówi Zijad Lunat z ko­ali­cji or­ga­ni­za­cji po­za­rzą­do­wych EWASH zaj­mu­ją­cych się pro­jek­ta­mi wod­no-sa­ni­tar­ny­mi.

Zgod­nie z po­ro­zu­mie­nia­mi z Oslo te­ry­to­ria oku­po­wa­ne są po­dzie­lo­ne na trzy ka­te­go­rie - A, B i C. Ka­te­go­ria C obej­mu­je ponad 60 proc. po­wierzch­ni Za­chod­nie­go Brze­gu i znaj­du­je się pod pełną woj­sko­wą i cy­wil­ną kon­tro­lą Izra­ela. Ka­te­go­ria A to ob­sza­ry w pełni kon­tro­lo­wa­ne przez wła­dze pa­le­styń­skie, na ob­sza­rach ka­te­go­rii B za kon­tro­lę bez­pie­czeń­stwa wspól­nie od­po­wia­da­ją Pa­le­styń­czy­cy i Izra­el­czy­cy.

Pa­le­styń­czy­cy miesz­ka­ją­cy na tych te­ry­to­riach muszą sta­rać się o po­zwo­le­nie od izra­el­skich władz, by móc co­kol­wiek wy­bu­do­wać, choć nie za­wsze jest jasne, co do­kład­nie wy­ma­ga po­zwo­le­nia. Pro­ste za­da­sze­nie dla bydła, kur­nik, becz­ka na desz­czów­kę czy stud­nia mogą zo­stać uzna­ne za nie­le­gal­ne struk­tu­ry. Po­zwo­le­nia do­ty­czą też prac re­mon­to­wych.

Wg da­nych EWASH, ponad 94 proc. podań o po­zwo­le­nie na bu­do­wę skła­da­nych przez Pa­le­styń­czy­ków miesz­ka­ją­cych na ob­sza­rach C jest od­rzu­ca­nych.

- Obo­wiąz­kiem mo­car­stwa oku­pu­ją­ce­go jest m.​in. za­pew­nie­nie do­stę­pu do wody oku­po­wa­nej lud­no­ści cy­wil­nej. Izra­el nie re­ali­zu­je tego obo­wiąz­ku. Dla­te­go za­czę­ły zaj­mo­wać się tym or­ga­ni­za­cje po­za­rzą­do­we - - mówi w roz­mo­wie z PAP Marta Ka­szub­ska, sze­fo­wa misji Pol­skiej Akcji Hu­ma­ni­tar­nej (PAH) w Izra­elu i na oku­po­wa­nych te­ry­to­riach pa­le­styń­skich.

PAH, po­dob­nie jak inne or­ga­ni­za­cje, po­wo­łu­jąc się na prawo mię­dzy­na­ro­do­we dzia­ła nie zwa­ża­jąc na brak po­zwo­leń. W ze­szłym roku PAH wy­re­mon­to­wa­ła 20 cy­stern na wodę w trzech be­du­iń­skich wio­skach po­ło­żo­nych na po­łu­dnie od He­bro­nu - w Za­nu­cie, Ra­ha­wie i So­ma­rze.

Be­du­iń­skie wio­ski to naj­czę­ściej kilka na­mio­tów, bydło, cza­sem stud­nia albo cy­ster­ny na wodę. Gdy Ka­szub­ska pierw­szy raz tra­fi­ła do Za­nu­ty, Ra­ha­wy i So­ma­ry, Be­du­ini ku­po­wa­li wodę po wy­gó­ro­wa­nych ce­nach od izra­el­skiej firmy. Teraz mogą zbie­rać desz­czów­kę i mają moż­li­wość jej ma­ga­zy­no­wa­nia.

Za­nu­ta i Ra­ha­wa leżą na te­ry­to­riach C. Nie­daw­no woj­sko na­ka­za­ło Be­du­inom z Ra­ha­wy za­prze­sta­nie prac, choć w wio­skach żadne prace już nie są pro­wa­dzo­ne. - To wstęp do na­ka­zu wy­bu­rze­nia, który może objąć całą wio­skę, w tym oczy­wi­ście cy­ster­ny - przy­pusz­cza Ka­szub­ska.

Wg da­nych EWASH izra­el­ska armia w la­tach 2009-2011 znisz­czy­ła 50 pa­le­styń­skich cy­stern zbie­ra­ją­cych desz­czów­kę i 40 stud­ni, wy­mu­sza­jąc bra­kiem do­stę­pu do wody wy­sie­dle­nie 305 osób.

Ra­port pro­fe­so­ra Haima Gwirt­zma­na za­prze­cza, ja­ko­by ist­nia­ła znacz­na róż­ni­ca w kon­sump­cji świe­żej wody mię­dzy Izra­el­czy­ka­mi a Pa­le­styń­czy­ka­mi. Wg jego da­nych, które nie biorą pod uwagę kon­sump­cji oczysz­czo­nej wody, róż­ni­ca jest mar­gi­nal­na. Biuro rzecz­ni­ka izra­el­skiej ad­mi­ni­stra­cji cy­wil­nej za­rzą­dza­ją­cej Za­chod­nim Brze­giem nie od­po­wie­dzia­ło na proś­bę o ko­men­tarz do za­rzu­tów fran­cu­skiej ko­mi­sji.

>>>>

Szczegolna potwornosci ajest niszczenie studni ! Jak mozna ludziom niszczyc studnie !!! To zakrawa na ludobojstwo . Czy nie powinno byc sankcji za Izrael za takie bestialstwo ??? Gdzie sa USA ktore tak szybko i sprawnie nakladaly sankcje na Palestne ? Niech sie teraz wykaza !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:33, 20 Sty 2012    Temat postu:

Izraelczycy aresztowali szefa palestyńskiego parlamentu

Przewodniczący palestyńskiego parlamentu Aziz Dweik został aresztowany przez żołnierzy izraelskich na okupowanym terytorium Zachodniego Brzegu Jordanu - poinformował agencję AFP dyrektor jego gabinetu.

Dweika, który przewodniczy palestyńskiej izbie ustawodawczej z ramienia Hamasu, aresztowano w izraelskim wojskowym punkcie kontrolnym w Dżabie, leżącym między Ramallah a Jerozolimą. Parlamentarzysta udawał się do Hebronu, miasta na południu Zachodniego Brzegu - powiedział dyrektor jego gabinetu Bahaa Jusef.

Izraelscy żołnierze zatrzymali Dweika przy barierze ustawionej na drodze w Dżabie i poinformowali go, że "jest aresztowany".

Według palestyńskiej agencji Maan, która powołuje się na świadków, żołnierze założyli przewodniczącemu palestyńskiego parlamentu kajdanki, zawiązali mu oczy i poprowadzili go w nieznanym kierunku.

W maju zeszłego roku Dweik był już raz zatrzymany w izraelskim wojskowym punkcie kontrolnym na terytorium Zachodniego Brzegu wraz z trzema deputowanymi z ramienia Hamasu. Trzem zatrzymanym pozwolono potem kontynuować podróż, podczas gdy czwartego, Nizara Ramadana, aresztowano.

Pierwszy wiceprzewodniczący palestyńskiego parlamentu Ahmad Bahar, również członek Hamasu, wydał komunikat o zatrzymaniu Dweika, które, jak podkreślił, "zmierza do utrudnienia wysiłków na rzecz pojednania (między ruchami palestyńskimi) i utrudnia prace legislacyjne na Zachodnim Brzegu".

Rzecznik rządu Hamasu w Strefie Gazy Taher al-Nunu potępił zatrzymanie Aziza Dweika i ostrzegł władze izraelskie przed "konsekwencjami wszelkich działań skierowanych przeciwko jego osobie", wzywając do jego niezwłocznego uwolnienia.

Izraelskie władze wojskowe, pytane przez AFP o sprawę aresztowania przewodniczącego palestyńskiego parlamentu, nie były gotowe do wypowiedzenia się w tej sprawie.

?????

O co chodzi ? Jesli jest przestepstwo od tego jest trybunal ???


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:01, 02 Lut 2012    Temat postu:

Apel ONZ do Izraela o "wstrzymanie kolonizacji"

Se­kre­tarz ge­ne­ral­ny ONZ Ban Ki Mun we­zwał Izra­el pod­czas wi­zy­ty w tym kraju do wstrzy­ma­nia wszel­kich no­wych pro­jek­tów ko­lo­ni­za­cji te­ry­to­riów pa­le­styń­skich, po to, aby umoż­li­wić po­stęp w roz­mo­wach z przy­wód­ca­mi Pa­le­styń­czy­ków.

- Po­wie­dzia­łem jasno pre­zy­den­to­wi Szi­mo­no­wi Pe­re­so­wi i pre­mie­ro­wi Ben­ja­mi­no­wi Ne­tan­ja­hu, że po­win­ni się po­wstrzy­mać od wszel­kiej nowej ko­lo­ni­za­cji - po­wie­dział Ban Ki Mun na kon­fe­ren­cji pra­so­wej po spo­tka­niu z sze­fem rządu Izra­ela. We­dług agen­cji AFP Ne­tan­ja­hu od­rzu­cił ten apel, mó­wiąc, że spra­wa osie­dli po­win­na być do­pie­ro czę­ścią roz­mów po­ko­jo­wych, a "nie może być wa­run­kiem wstęp­nym". Oce­nił, że "kwe­stia ko­lo­nii nie jest cen­trum kon­flik­tu" izra­el­sko-pa­le­styń­skie­go, ale jed­nym z jego re­zul­ta­tów.

Z kolei pre­zy­dent Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej Mah­mud Abbas, z któ­rym szef ONZ spo­tkał się na Za­chod­nim Brze­gu, oznaj­mił, że "two­rze­nie fak­tów do­ko­na­nych po­przez roz­wi­ja­nie ko­lo­ni­za­cji (...) nie po­win­no być za­ak­cep­to­wa­ne".

Wy­wo­ła­ny kwe­stią bu­do­wy izra­el­skich osie­dli na Za­chod­nim Brze­gu Jor­da­nu impas w ro­ko­wa­niach izra­el­sko-pa­le­styń­skich utrzy­mu­je się od ponad trzech lat. Ne­go­cja­to­rzy spo­tka­li się 3 stycz­nia w na­dziei zna­le­zie­nia for­mu­ły, która po­zwo­li­ła­by wzno­wić ne­go­cja­cje.

Ban Ki Mun ma udać się w czwar­tek do Stre­fy Gazy, rzą­dzo­nej przez ra­dy­kal­ne ugru­po­wa­nie Hamas; nie spo­tka się z przed­sta­wi­cie­la­mi Ha­ma­su. Za­koń­czy wi­zy­tę udzia­łem w kon­fe­ren­cji na temat bez­pie­czeń­stwa w Herc­lii nie­da­le­ko Tel Awiwu.

>>>>

Oczywiscie ! Przy takim podejsciu rozmowy nie sa mozliwe ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 13:55, 06 Lut 2012    Temat postu:

Palestyna: Abbas utworzy rząd jedności narodowej

Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas będzie stał na czele rządu jedności narodowej do wyborów w Autonomii Palestyńskiej. Rozwiązanie takie wpisuje się w porozumienie między palestyńskimi ruchami: kierowanym przez Abbasa Fatahem i radykalnym Hamasem.

Przedstawiciel palestyńskich władz, który uczestniczył w wewnątrzpalestyńskich rozmowach w Dausze, w Katarze, poinformował, że Abbas będzie kierował rządem, złożonym z technokratów; gabinet ten ma nadzorować przebieg wyborów. Spotkania Abbasa z przywódcą Hamasu Chaledem Meszalem odbywają się w stolicy Kataru, który aktywnie angażuje się w proces pojednania palestyńskiego. Władza Abbasa ogranicza się właściwie do Zachodniego Brzegu Jordanu, a Hamas kontroluje Strefę Gazy. Abbas i Meszal w niedzielę porozumieli się także co do konieczności pilnego przeprowadzenia wyborów prezydenckich i parlamentarnych. Porozumienie zawarte między Fatahem i Hamasem 27 kwietnia 2011 roku w Kairze przewiduje przeprowadzenie wyborów w maju bieżącego roku. Ostatnie wybory odbyły się w styczniu 2006 roku.

>>>>

Porozumienie dwu grup to nie jest jeszcze rzad jednosci narodowej . Do tego trzeba by duzo wiekszego porozumienia wiekszej ilosci sil spolecznych i politycznych ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:05, 13 Lut 2012    Temat postu:

Odrzucono apelację Palestyńczyka, który 58 dni prowadzi głodówkę

Izra­el­ski try­bu­nał woj­sko­wy od­rzu­cił ape­la­cję pa­le­styń­skie­go aresz­tan­ta Cha­de­ra Ad­na­na, który pro­wa­dzi gło­dów­kę od 58 dni i któ­re­go stan zdro­wia gwał­tow­nie się po­gar­sza - po­in­for­mo­wał ad­wo­kat Pa­le­styń­czy­ka, Dża­wad Bulos.

Praw­nik po­wie­dział, że sąd utrzy­mał nakaz aresz­to­wa­nia wobec Ad­na­na. Bulos za­po­wie­dział też, że zwró­ci się w tej spra­wie do Sądu Naj­wyż­sze­go Izra­ela. 34-let­nie­go Cha­de­ra Ad­na­na, któ­re­mu nie po­sta­wio­no dotąd za­rzu­tów, siły izra­el­skie aresz­to­wa­ły w grud­niu w po­bli­żu Dże­ni­nu na Za­chod­nim Brze­gu Jor­da­nu, gdzie był rzecz­ni­kiem Is­lam­skie­go Dżi­ha­du. Aresz­to­wa­ny pro­wa­dzi strajk gło­do­wy od 18 grud­nia; w ostat­nich dniach był prze­wo­żo­ny do róż­nych szpi­ta­li.

We­dług or­ga­ni­za­cji więź­niów pa­le­styń­skich to naj­dłuż­szy strajk gło­do­wy pa­le­styń­skie­go aresz­tan­ta.

Adnan utrzy­mu­je, że Izra­el nie ma prze­ciw­ko niemu żad­nych do­wo­dów winy i za­rzu­ca prze­słu­chu­ją­cym, że się nad nim znę­ca­ją. Zgod­nie z pra­wem izra­el­skim po­dej­rza­ny może być prze­trzy­my­wa­ny w aresz­cie ad­mi­ni­stra­cyj­nym bez po­sta­wie­nia mu za­rzu­tów do sze­ściu mie­się­cy, przy czym areszt może być prze­dłu­ża­ny.

????

No to jak bez dowodow ? Co to za porzadki ??? Gdzie praworzadnosc ???


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:08, 14 Lut 2012    Temat postu:

Izrael zrównał z ziemią "polską" cysternę

Wczo­raj w be­du­iń­skiej wio­sce izra­el­skie bul­do­że­ry w to­wa­rzy­stwie woj­ska i po­li­cji wy­bu­rzy­ły po­ło­żo­ną na po­łu­dniu Za­chod­nie­go Brze­gu Jor­da­nu wio­skę Ra­ha­wa. W wy­ni­ku tej akcji znisz­czo­na zo­sta­ła także wy­re­mon­to­wa­na przez Pol­ską Akcję Hu­ma­ni­tar­ną cy­ster­na. Środ­ki na jej od­bu­do­wę po­cho­dzi­ły z bu­dże­tu pol­skie­go MSZ. Mi­ni­ster­stwo za­pew­nia, że wy­ja­śnia tę spra­wę. Dziś do mi­ni­ster­stwa we­zwa­ny zo­stał am­ba­sa­dor Izra­ela w Pol­sce Zvi Rav-Ner.

O tej bu­dzą­cej licz­ne kon­tro­wer­sje spra­wie pi­sa­ła rów­nież dzi­siej­sza "Ga­ze­ta Wy­bor­cza". – Rano do­sta­łam SMS-a o wy­bu­rze­niach w wio­sce. Na­tych­miast po­je­cha­łam na miej­sce. Ra­ha­wa zo­sta­ła zrów­na­na z zie­mią, w tym i nasza cy­ster­na Oprócz niech znisz­czo­no pra­wie wszyst­ko, po­zo­sta­ły tylko 3 na­mio­ty. Spo­tka­łam tam ludzi, któ­rzy stra­ci­li do­by­tek ca­łe­go życia – mówi w roz­mo­wie z One­tem Marta Ka­szub­ska, ko­or­dy­na­tor­ka misji PAH w Je­ro­zo­li­mie.

Woj­sko nie omi­nę­ło także pro­wi­zo­rycz­nych to­a­let i zwie­rzę­cych za­gród, o czym in­for­mu­je naj­now­szy ra­port Biura Na­ro­dów Zjed­no­czo­nych ds. Ko­or­dy­na­cji Po­mo­cy Hu­ma­ni­tar­nej (OCHA) do­ty­czą­cy wczo­raj­szych wy­da­rzeń. W kon­se­kwen­cji akcji stro­ny izra­el­skiej aż 83 osoby, w tym 48 dzie­ci, zo­sta­ły bez dachu nad głową.

- Po­pro­si­łem o zło­że­nie wi­zy­ty w MSZ am­ba­sa­do­ra Izra­ela w War­sza­wie. W trak­cie tej roz­mo­wy wy­ra­zi­łem za­nie­po­ko­je­nie dzia­ła­nia­mi władz izra­el­skich w stre­fie C, które zwią­za­ne są bez­po­śred­nio ze znisz­cze­niem jed­nej z cy­stern bu­do­wa­nych przez Pol­ską Akcję Hu­ma­ni­tar­ną m.​in. ze środ­ków, które PAH otrzy­my­wa­ła z MSZ - po­wie­dział PAP i IAR wi­ce­szef na­szej dy­plo­ma­cji Jerzy Po­mia­now­ski.

PAH za pol­skie pie­nią­dze wy­re­mon­to­wał w ubie­głym roku aż 20 cy­stern, w tym aż sie­dem w Ra­ha­wie. Było to moż­li­we dzię­ki pie­nią­dzom pol­skich po­dat­ni­ków. Za­da­nie po­le­ga­ło przede wszyst­kim na oczysz­cze­niu za­war­to­ści cy­stern, funk­cjo­nu­ją­cych tutaj od cza­sów Ce­sar­stwa Rzym­skie­go. To tra­dy­cyj­ną me­to­dą zbie­ra­nia wody desz­czo­wej od około dwóch ty­się­cy lat. Dzię­ki nim miesz­ka­ją­cy na pu­sty­ni Be­du­ini co­dzien­nie mają za­pew­nio­ny do­stęp do wody. Wcze­śniej mu­sie­li ku­po­wać ją po za­wy­żo­nych ce­nach.

Po­zo­sta­łym cy­ster­nom także grozi wy­bu­rze­nie. To tylko kwe­stia czasu. Wszyst­ko z po­wo­du po­dzia­łu Za­chod­nie­go Brze­gu, któ­re­go do­ko­na­no w 1993 roku. Ob­szar C zo­stał przy­zna­ny izra­el­skiej ad­mi­ni­stra­cji, co w prak­ty­ce ozna­cza funk­cjo­no­wa­nie na jego te­ry­to­rium prawa mi­li­tar­ne­go. Izra­el co­dzien­nie do­ko­nu­je tu wy­bu­rzeń, bo obo­wią­zu­je tam prze­pi­sy za­bra­nia­ją bu­do­wa­nia cze­go­kol­wiek. We­dług izra­el­skiej wy­kład­ni na­mio­ty także są bu­dyn­ka­mi – prawo okre­śla je jako domy miesz­kal­ne. Za­dzi­wia­ją­ce jest to, że tzw. re­ha­bi­li­ta­cją cy­stern, któ­rej do­ko­nu­ją dzia­ła­ją­ce tam or­ga­ni­za­cje po­za­rzą­do­we dzia­ła­ją­ce jest po­strze­ga­na jako bu­do­wa, a po­le­ga o czym na fi­zycz­nym oczysz­cze­niu wnę­trza zbior­ni­ków. W rze­czy­wi­sto­ści Pol­ska Akcja Hu­ma­ni­tar­na ni­cze­go nie bu­du­je.

We­dług stycz­nio­we­go ra­por­tu ONZ do­ty­czą­ce­go wy­bu­rzeń, w 2011 roku, izra­el­skie wła­dze wy­bu­rzy­ły aż 622 pa­le­styń­skie obiek­ty na Za­chod­nim Brze­gu. Ponad jedną trze­cią sta­no­wi­ły domy miesz­kal­ne. W ciągu po­przed­nie­go roku w wy­ni­ku wy­bu­rzeń dom stra­ci­ło ponad ty­siąc Pa­le­styń­czy­ków. Ponad po­ło­wa z nich to były dzie­ci. Wy­bu­rze­nia są także do­ko­ny­wa­ne we Wschod­niej Je­ro­zo­li­mie.

- To ru­ty­no­we dzia­ła­nia, po­li­ty­ka sys­te­ma­tycz­ne­go wy­bu­rza­nia. Wy­bu­rze­nia zda­rza­ją się każ­de­go mie­sią­ca. A w ich wy­ni­ku lu­dzie nie mają do­stę­pu do pod­sta­wo­we­go dobra, jakim jest woda. My mu­si­my in­ter­we­nio­wać, szcze­gól­nie że w ostat­nim cza­sie znacz­nie wzro­sły te do­ty­czą­ce obiek­tów wod­no-sa­ni­tar­nych, ta­kich jak cy­ster­ny.– tłu­ma­czy w roz­mo­wie z One­tem Zijad Lunat z ko­ali­cji or­ga­ni­za­cji po­za­rzą­do­wych EWASH zaj­mu­ją­cych się pro­jek­ta­mi wod­no-sa­ni­tar­ny­mi.

Sy­tu­acja miesz­kań­ców na oku­po­wa­nym przez Izra­el Za­chod­nim Brze­gu jest tra­gicz­na. W stycz­niu fran­cu­ska Ko­mi­sja Spraw Za­gra­nicz­nych opu­bli­ko­wa­ła ra­port, który oskar­ża Izra­el o dys­kry­mi­na­cję w udo­stęp­nia­niu wody oraz o nisz­cze­nie pa­le­styń­skich stud­ni i cy­stern. - Około 450 ty­się­cy izra­el­skich osad­ni­ków na Za­chod­nim Brze­gu zu­ży­wa wię­cej wody niż 2,3 mi­lio­na miesz­ka­ją­cych tam Pa­le­styń­czy­ków – pod­kre­ślo­no w ra­por­cie. Fran­cu­zi okre­śli­li izra­el­skie po­czy­na­nia jako wodny "aper­the­id".

Pro­blem wody na Za­chod­nim Brze­gu jest obec­nie dys­ku­to­wa­ny na forum eu­ro­pej­skim. Za­pla­no­wa­ne na ma­rzec szó­ste Świa­to­we Forum Wody, które od­bę­dzie się w Mar­sy­lii z pew­no­ścią zaj­mie się sy­tu­acją na Za­chod­nim Brze­gu. Być może dzię­ki za­bie­gom Unii Eu­ro­pej­skiej, a przede wszyst­kim opu­bli­ko­wa­ne­mu przez Fran­cję ra­por­to­wi, sy­tu­acja nie­dłu­go ule­gnie zmia­nie. Na razie miesz­kań­com tych te­re­nów po­zo­sta­je je­dy­nie cze­kać.

- We­dług Mię­dzy­na­ro­do­we­go Prawa Hu­ma­ni­tar­ne­go kraj oku­pu­ją­cy musi za­pew­nić miesz­kań­com te­ry­to­riów oku­po­wa­nych nie­zbęd­ne wa­run­ki do prze­ży­cia, w tym do­stęp do wody – przy­po­mi­na Ka­szub­ska. PAH jest czę­ścią zrze­sze­nia or­ga­ni­za­cji po­za­rzą­do­wych, które zaj­mu­ją się pro­ble­mem wod­no-sa­ni­tar­nym w re­gio­nie (WASH) i po­stę­pu­je zgod­nie ze wspól­nie wy­ty­czo­ny­mi usta­le­nia­mi. W związ­ku z tym, że aż 94 pro­cent skła­da­nych przez Pa­le­styń­czy­ków wnio­sków o wy­da­nie po­zwo­le­nia zo­sta­je od­rzu­ca­nych przez izra­el­ską ad­mi­ni­stra­cję (ICA) oraz z uwagi na czas wy­da­wa­nia po­zwo­le­nia (nawet do 5 lat), WASH zde­cy­do­wał, że or­ga­ni­za­cje hu­ma­ni­tar­ne muszą in­ter­we­nio­wać. Obec­nie dla WASH prio­ry­te­tem są dzia­ła­nia wod­no-sa­ni­tar­ne pro­wa­dzo­ne na te­ry­to­riach C (ok. 60 pro­cent Za­chod­nie­go Brze­gu). Tym samym dzia­ła­ją­ce na Za­chod­nim Brze­gu or­ga­ni­za­cje muszą in­ter­we­nio­wać, tak samo po­stę­pu­je PAH.

– Na ob­sza­rze C wy­bu­rze­nia są re­ali­zo­wa­ne w spo­łecz­no­ściach są­sia­du­ją­cych z ży­dow­ski­mi osie­dla­mi, tak jak zda­rzy­ło się to wczo­raj w Ra­ha­wie – do­da­je Lunat. W po­bli­żu znisz­czo­nej wio­ski po­ło­żo­ne jest ży­dow­skie strze­żo­ne przez woj­sko osie­dle Tene. Choć od­da­lo­ne tylko pół ki­lo­me­tra od zde­mo­lo­wa­nej wio­ski, to pa­nu­ją tam zu­peł­nie inne wa­run­ki. Jest zie­lo­no, domy nie są na­mio­ta­mi, są mu­ro­wa­ne, a nawet po­kry­te czer­wo­ną da­chów­ką. Wręcz trud­no uwie­rzyć, że osie­dle po­ło­żo­ne jest na środ­ku pu­sty­ni. Ra­ha­wa nie dość że nie ma do­stę­pu do wody, to jesz­cze jest za­tru­wa­na przez miesz­kań­ców Tene. W do­li­nie, nad którą leży wio­ska płyną ście­ki z Tene, nisz­cząc w ten spo­sób kra­jo­braz i śro­do­wi­sko na­tu­ral­ne.

Grze­gorz Tom­czew­ski, Je­ro­zo­li­ma

!!!!!

ZNISZCZYLI POLSKA CYSTERNE ! SKANDAL ! TO OZNACZA WOJNE !!! NASI ZA TO ZAPLACILI !!!

fot. Marta Ka­szub­ska / PAH


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:41, 16 Lut 2012    Temat postu:

PAH: niszczenie cystern Palestyńczyków to łamanie praw człowieka

- Uwa­ża­my, że nisz­cze­nie domów, wszel­kiej in­fra­struk­tu­ry (w tym wod­no-sa­ni­tar­nej) bę­dą­cej wła­sno­ścią Pa­le­styń­czy­ków i nie­zbęd­nej do god­ne­go życia jest ła­ma­niem praw czło­wie­ka. Chce­my żeby stro­na izra­el­ska prze­strze­ga­ła mię­dzy­na­ro­do­we­go prawa hu­ma­ni­tar­ne­go, które na­rzu­ca na Izra­el jako siłę oku­pa­cyj­ną za­pew­nie­nie Pa­le­styń­czy­kom wszel­kich praw oraz od­po­wied­nich wa­run­ków do życia - na­pi­sa­ła Pol­ska Akcja Hu­ma­ni­tar­na w od­po­wie­dzi na wy­bu­rze­nie przez Izra­el cy­ster­ny na wodę wy­re­mon­to­wa­nej przez PAH.

W po­nie­dzia­łek izra­el­skie bul­do­że­ry w asy­ście woj­ska i po­li­cji wy­bu­rzy­ły pra­wie całą be­du­iń­ską wio­skę Ra­ha­wa na po­łu­dniu Za­chod­nie­go Brze­gu. Znisz­czy­ły m.​in. sta­ro­żyt­ną cy­ster­nę na wodę wy­re­mon­to­wa­ną przez PAH za pie­nią­dze z pol­skie­go bu­dże­tu. PAH pod­kre­śla, że Izra­el, jako siła oku­pa­cyj­na, ma w tym re­jo­nie obo­wią­zek za­pew­nić "Pa­le­styń­czy­kom wszel­kich praw oraz od­po­wied­nich wa­run­ków do życia".

Or­ga­ni­za­cja od­no­si się też do in­for­ma­cji, które prze­ka­zy­wał do me­diów rzecz­nik am­ba­sa­dy Izra­ela w War­sza­wie Mi­chał So­bel­man. Na­pi­sał on m.​in., że nie­kon­tro­lo­wa­na próba wy­ko­pa­nia stud­ni na pu­sty­ni do­pro­wa­dza do za­nie­czysz­cze­nia i za­so­le­nia cen­nych wód pod­ziem­nych, a w kon­se­kwen­cji do znisz­cze­nia ist­nie­ją­cych już stud­ni.

PAH od­po­wia­da jed­nak, że nigdy nie bu­do­wa­ła w stre­fie C żad­nej in­fra­struk­tu­ry, a je­dy­nie czy­ści­ła i re­mon­to­wa­ła cy­ster­ny ist­nie­ją­ce od 2000 lat. Pa­le­styń­czy­cy za­miesz­ku­ją­cy ob­sza­ry ka­te­go­rii C, czyli ponad 60 proc. po­wierzch­ni Za­chod­nie­go Brze­gu, muszą zdo­być wy­da­wa­ne przez izra­el­ską ad­mi­ni­stra­cję po­zwo­le­nie na bu­do­wę. Do­pie­ro wów­czas mogą wy­czy­ścić starą stud­nię czy cy­ster­nę, po­sta­wić za­da­sze­nie dla kur, ogro­dze­nie dla bydła, na­miot czy dom. Akcja ta­kich po­zwo­leń nie miała.

PAH pisze, że zgod­nie z opi­nią mię­dzy­na­ro­do­wą wy­bu­rze­nia ja­kich­kol­wiek pa­le­styń­skich obiek­tów cy­wil­nych są bez­praw­ne w świe­tle prawa mię­dzy­na­ro­do­we­go.

"Ar­ty­kuł 54 IV Kon­wen­cji Ge­new­skiej mówi wy­raź­nie o za­ka­zie nisz­cze­nia in­fra­struk­tu­ry nie­zbęd­nej do życia, w tym wod­nej, chyba, że ist­nie­je ku temu wy­raź­na prze­słan­ka. Izra­el po­wo­łu­je się je­dy­nie na wzglę­dy bez­pie­czeń­stwa, ale nigdy nie pre­cy­zu­je jakie" - czy­ta­my w oświad­cze­niu PAH.

We­dług po­da­nych przez PAH da­nych w stre­fie C na Za­chod­nim Brze­gu od czerw­ca 2009 r. wy­bu­rzo­no 44 cy­ster­ny wodne, które po­wsta­ły za cza­sów Ce­sar­stwa Rzym­skie­go. Izra­el po­wo­ły­wał się na brak ze­zwo­le­nia na re­mont, a w efek­cie bez­praw­ność dzia­ła­nia. Akcja ze­sta­wia to z ist­nie­ją­cy­mi na całym Za­chod­nim Brze­gu 150 osie­dla­mi ży­dow­ski­mi, które są nie­le­gal­ne w świe­tle prawa mię­dzy­na­ro­do­we­go.

We­dług da­nych ONZ w 2011 roku wła­dze izra­el­skie wy­bu­rzy­ły 622 pa­le­styń­skie obiek­ty na Za­chod­nim Brze­gu, z czego ponad jedną trze­cią sta­no­wi­ły domy miesz­kal­ne. Od 1967 roku Izra­el znisz­czył około 25 ty­się­cy pa­le­styń­skich domów. Więk­szość wy­bu­rzo­na zo­sta­ła albo w trak­cie kon­flik­tów zbroj­nych, albo z po­wo­du braku po­zwo­leń na bu­do­wę. Do 2003 roku izra­el­skie woj­sko, by od­stra­szyć przy­szłych pa­le­styń­skich za­ma­chow­ców, wy­bu­rza­ło domy ro­dzin ter­ro­ry­stów. Do­ty­czy­ło to mniej niż 5 proc. wszyst­kich wy­bu­rzeń.

>>>>>

To zwyrodnienie i zbydlecenie ! Domagamy sie sankcji na Izrael ! DOSC TEGO !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 15:15, 18 Lut 2012    Temat postu:

Demonstracje w Gazie i na Zachodnim Brzegu

Kilka tysięcy Palestyńczyków demonstrowało w piątek w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu poparcie dla uwięzionego przywódcy Islamskiego Dżihadu Chadera Adnana, który od 62 dni prowadzi strajk głodowy w proteście przeciwko zatrzymaniu go przez Izrael.

Co najmniej 5 tys. ludzi wyległo na ulice Gazy, wymachując czarnymi flagami dżihadystów, zielonymi Hamasu i żółtymi Fatahu - partii prezydenta palestyńskiego Mahmuda Abbasa. Kilkaset osób demonstrowało również w Dżeninie na Zachodnim Brzegu Jordanu. "My wszyscy jesteśmy Chaderem Adnanem" - skandowały tłumy w Strefie Gazy. W demonstracji uczestniczyli też działacze głównych palestyńskich partii politycznych.

Izraelski trybunał wojskowy odrzucił w poniedziałek apelację 34-letniego Adnana, któremu nie postawiono dotąd zarzutów. Siły izraelskie aresztowały go w grudniu w pobliżu Dżeninu na Zachodnim Brzegu Jordanu, gdzie był rzecznikiem Islamskiego Dżihadu. Aresztowany prowadzi strajk głodowy od 18 grudnia; w ostatnich dniach był przewożony do różnych szpitali.

Według władz palestyńskich to najdłuższy strajk głodowy palestyńskiego aresztanta. Zgodnie z prawem izraelskim podejrzany może być przetrzymywany w areszcie administracyjnym bez postawienia mu zarzutów do sześciu miesięcy, przy czym areszt może być przedłużany.

Adnan utrzymuje, że Izrael nie ma przeciwko niemu żadnych dowodów winy, i zarzuca przesłuchującym, że się nad nim znęcają.

Organizacja Lekarze na rzecz Praw Człowieka (PHR), która monitoruje stan zdrowia Adnana, podała w piątek, że wystąpiło bezpośrednie zagrożenie życia. Adnan, który cierpi też na znaczny zanik mięśni, może umrzeć, nawet jeśli przerwie strajk głodowy - powiedział rzecznik PHR.

Szef rządu radykalnej organizacji Hamas w Strefie Gazy Ismail Hanije powiedział, że Palestyńczycy nigdy nie porzucą "bohaterskich więźniów, zwłaszcza tych, którzy prowadzą tę bitwę strajkiem głodowym".

Islamski Dżihad, nawołujący do zniszczenia państwa Izrael, podał, że jeśli Adnan umrze, organizacja nasili przemoc. "Będziemy prowadzić nasz dżihad (świętą wojnę) i opór. - Będziemy dążyć przez morze krwi i męczeństwa aż do brzegu dumy i godności - powiedział przywódca Islamskiego Dżihadu Nafez Azzam w piątkowym kazaniu w najstarszym meczecie Gazy al-Omari.

Azzam oskarżył państwa arabskie i mocarstwa zachodnie o ignorowanie protestu Adnana. - Wstyd dla narodów setek milionów muzułmanów, że Chader Adnan jest wciąż więziony - powiedział w kazaniu.

Hamas poinformował, że zabiega o to, by Liga Arabska i Egipt wywarły nacisk w sprawie zwolnienia Adnana.

Izraelskie wojsko podało w oświadczeniu, że Adnana aresztowano za działalność zagrażającą bezpieczeństwu w regionie.

Do strajku głodowego na znak poparcia dla Adnana dołączyło także wielu więźniów w izraelskich więzieniach, m.in. Hassan Salama, wyższy rangą dowódca Hamasu skazany na dożywocie za organizowanie zamachów samobójczych przeciwko Izraelowi. Adnan jest żonaty, ma dwoje dzieci, a jego żona spodziewa się trzeciego. Jest właścicielem piekarni i sklepu z owocami i warzywami w swojej wsi Arabeh na Zachodnim Brzegu.

>>>>

Sprawa jest haniebna ... Nie potrafili nawet postawic zarzutow . Takie metody sa niedopuszczalne . Swiat sie zmienia w kierunku praw czlowieka i Izrael tez musi ! Jest aresztowanie musza byc arzuty i musi byc proces . Tez nie mozna trzymac sobie czlowieka nie wiadomo ile .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:23, 20 Lut 2012    Temat postu:

Pokaz siły Izraela na Zachodnim Brzegu

- Bła­ga­li­śmy, mó­wi­li­śmy "prze­stań­cie", daj­cie nam parę minut na ura­to­wa­nie zwie­rząt z za­gro­dy i na­sze­go ma­jąt­ku. Nie było żad­nej od­po­wie­dzi. Tak wszyst­ko się za­czę­ło – re­la­cjo­nu­je w roz­mo­wie z One­tem miesz­ka­ją­ca w Ra­ha­wie Fa­ti­ma. Przed ty­go­dniem izra­el­ska armia zrów­na­ła jej wio­skę z zie­mią. Fot. Elias Ha­la­bi

>>>>

To nie armia to holota . I nie jest to pokaz sily a debilizmu . Takim ciołom strach dac bron do reki . Armia musi byc na poziomie a nie holota typu sowieckiego gwalacac rabujaca i niszczaca . Taka sprawa ociera sie o trybunal ds. zbrodni ! Czekamy na ONZ !

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 23, 24, 25  Następny
Strona 2 z 25

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy