Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Konflikt w Palestynie !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 48, 49, 50  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 14:26, 08 Lis 2011    Temat postu:

"Nie mogę oglądać tego kłamcy" - prezydent Francji o....

Szef francuskiego państwa Nicolas Sarkozy miał określić jako "kłamcę" premiera Izraela Benjamina Netanjahu w prywatnej rozmowie z prezydentem USA, Barackiem Obamą - podała agencja AFP, powołując się na dziennikarzy, którzy słyszeli rozmowę.

Według cytowanego przez AFP francuskiego portalu informacyjnego "Arret sur images", do niezbyt dyplomatycznej wymiany zdań na temat Netanjahu doszło 3 listopada w czasie bilateralnego spotkania Sarkozy-Obama na marginesie szczytu G20 w Cannes.

- Nie mogę już go oglądać, to kłamca - miał powiedzieć o izraelskim premierze francuski prezydent. - Ty masz go po dziurki w nosie, ale ja muszę z nim codziennie pertraktować - odparł Obama, według "Arret sur images".

W tej samej prywatnej rozmowie, która przedostała się do mediów, gospodarz Białego Domu miał zarzucić Sarkozy'emu, że Francja nie uprzedziła USA, iż będzie głosować za przyjęciem Palestyny do UNESCO. Stany Zjednoczone stanowczo sprzeciwiały się tej decyzji. Według tego samego źródła, amerykański prezydent nalegał na Sarkozy'ego, by Paryż powstrzymał Palestyńczyków od żądania ich przyjęcia do ONZ.

AFP wyjaśnia, że słowa ta zostały potwierdzone przez "wielu dziennikarzy", którzy przysłuchiwali się wymianie zdań między dwoma politykami.

Tocząca się za zamkniętymi drzwiami rozmowa przeciekła do mediów wskutek niedopatrzenia organizatorów szczytu w Cannes. Wręczyli oni dziennikarzom ze sporym wyprzedzeniem sprzęt do symultanicznego tłumaczenia konferencji prasowej Obama-Sarkozy. W słuchawkach można było wtedy usłyszeć fragment prywatnej rozmowy między obu prezydentami.

Jednak dziennikarze, którzy byli świadkami tej konwersacji, umówili się między sobą, że nie wykorzystają tych wypowiedzi, gdyż miały one poufny charakter.

Dopiero strona "Arret sur images" złamała tę umowę, upubliczniając słowa obu przywódców.

>>>>>

A to jacys dziwni ,,dziennikarze'' . Umawiaja sie zeby ,,nie informowac''...
Pewnie oczywiscie robia to dla ,,dobra Izraela'' bo w tych rekach jest prasa USA ... Ale oczywiscie przeciez nie ujawinili zadnych planow walki z terrorem i nikt nie zginie od takiej informacji . Ucierpi jedynie rezim w Izraelu . Ale on i tak ma protesty na glowie ...

Widzimy ze Obama jeszcze gorzej go nie znosi ale musi dzialac mu na reke . Banki w USA sa w takich rekach jakich sa i cisną ! I nie ma wyjscia ! Widzicie jak ludzie na szczytach sa niewolnikami ukaldow interesow ... Nienawidza tego a ,,musza'' ulegac ... Wladza nie wyglada tak jak wam sie wydaje ...

Ale widzicie teraz ze pozycja Netanjahu jest slabiutka - nawet w USA robi im sie niedobrze jak go widza . Widzimy jaka glupota jest terrozym w Palestynie . Tylko utrudnia Palestyńczykom życie . Gdyby nie terror juz dawno mieli by panstwo . Ostatnio na skutek pokojowej ofensywy w ONZ wszyscy pytaja - Dalczego niby oni nie maja byc panstwem ? A widzac postawe rzadu Izraela tepa i glupia tym bardziej utwierdzaja sie w poparciu Palestyny .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:35, 10 Lis 2011    Temat postu:

UNESCO nie dostało pieniędzy od USA. Zawieszają działalność

Dy­rek­tor ge­ne­ral­na Or­ga­ni­za­cji Na­ro­dów Zjed­no­czo­nych ds. Oświa­ty, Nauki i Kul­tu­ry (UNE­SCO) Irina Bo­ko­wa ogło­si­ła za­wie­sze­nie do końca roku 2011 re­ali­za­cji pro­gra­mów tej or­ga­ni­za­cji z po­wo­du za­prze­sta­nia jej fi­nan­so­wa­nia przez USA.

USA za­wie­si­ły wpła­ty, gdy UNE­SCO w ostat­nim dniu paź­dzier­ni­ka przy­ję­ła w swoje sze­re­gi Pa­le­styń­czy­ków jako peł­no­praw­nych człon­ków. Za­wie­sze­nie re­ali­za­cji pro­gra­mów po­zwo­li na zna­le­zie­nie "oszczęd­no­ści w wy­so­ko­ści 35 mln do­la­rów", które wraz z 30 mln do­la­rów po­cho­dzą­cy­mi z fun­du­szu ob­ro­to­we­go po­zwo­lą po­kryć te­go­rocz­ny de­fi­cyt sza­co­wa­ny na 65 mln do­la­rów - po­in­for­mo­wa­ła dy­rek­tor UNE­SCO na kon­fe­ren­cji w Pa­ry­żu.

Oszczęd­no­ści nie unie­moż­li­wią jed­nak zor­ga­ni­zo­wa­nia spo­tka­nia Mię­dzy­rzą­do­wej Ko­mi­sji Dzie­dzic­twa UNE­SCO na Bali w dniach 22-29 li­sto­pa­da.

- Sy­tu­acja jest trud­na - przy­zna­ła Bo­ko­wa.

USA ogło­si­ły, że za­wie­sza­ją wpła­ty na fun­dusz UNE­SCO, gdy or­ga­ni­za­cja ta przy­zna­ła człon­ko­stwo Pa­le­styń­czy­kom. To po­zba­wi­ło ONZ-owską agen­cję 22 proc. jej bu­dże­tu w roku 2011, czyli ok. 70 mln do­la­rów, gdyż USA tra­dy­cyj­nie wpła­ca­ją skład­kę pod ko­niec roku. Na lata 2012-2013 UNE­SCO musi się li­czyć z de­fi­cy­tem ok. 143 mln do­la­rów. Dy­rek­tor ge­ne­ral­na or­ga­ni­za­cji za­po­wie­dzia­ła już po­su­nię­cia, które mają zmniej­szyć de­fi­cyt, w tym utwo­rze­nie do­raź­nych fun­du­szy dla dar­czyń­ców in­sty­tu­cjo­nal­nych i in­dy­wi­du­al­nych lub też wzrost skła­dek od człon­ków or­ga­ni­za­cji.

>>>>>

Bez przesady - to tylko 20 % ... Nie trzeba od razu zaprzestawac dzialan !
Ale warto w imie zasad zniesc troche niewygod ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 14:25, 15 Lis 2011    Temat postu:

Izrael: rząd zamraża fundusze dla Palestyńczyków

Izraelski rząd podtrzymał dziś decyzję o zamrożeniu wypłaty stu milionów dolarów przeznaczonych dla Palestyńczyków. To sankcja za przyjęcie Palestyny do UNESCO, czemu sprzeciwiał się Izrael.

Decyzję o zastopowaniu transferu podjął rząd izraelski w zawężonym gronie tzw. gabinetu bezpieczeństwa. Po raz pierwszy wypłata została wstrzymana 1 listopada - następnego dnia po przyjęciu Palestyny do Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO), które w zamyśle Palestyńczyków ma być krokiem w kierunku niepodległości i uznania Palestyny na arenie międzynarodowej.

Tymczasem Izrael stoi twardo na stanowisku, że jedyną drogą do ewentualnej niepodległości Palestyny i pokoju na Bliskim Wschodzie są bezpośrednie negocjacje izraelsko-palestyńskie, a nie szukanie poparcia na forum ONZ.

A skoro Palestyńczycy zignorowali zdanie Izraela, władze w Jerozolimie postanowiły ich ukarać, wstrzymując transfer pieniędzy, które na podstawie porozumień pokojowych z Oslo z 1994 roku pobierają w imieniu Autonomii Palestyńskiej z ceł i podatków. Miesięcznie jest to kwota ok. 100 mln dolarów.

Izraelski gabinet bezpieczeństwa podjął decyzję o dalszym zamrożeniu tych środków mimo nalegań wicepremiera i ministra obrony Ehuda Baraka, który argumentował, że wypłata zaległych środków jest kluczowa dla kontynuowania współpracy z umiarkowanymi władzami Autonomii w dziedzinie bezpieczeństwa i przeciwdziałaniu terroryzmowi wymierzonemu w Izraelczyków.

Postanowienie o zatrzymaniu pieniędzy zapadło tego samego dnia, w którym przedstawiciele kwartetu bliskowschodniego (ONZ, Unia Europejska, Stany Zjednoczone, Rosja) bez powodzenia próbowali w Jerozolimie i Ramalli (stolica Zachodniego Brzegu i siedziba władz Autonomii Palestyńskiej) namawiać Izrael i Palestyńczyków do wznowienia negocjacji pokojowych zerwanych ponad rok temu.

- To dowód, że Izrael kontynuuje swoją politykę i wojnę gospodarczą z władzami (Autonomii Palestyńskiej) - powiedział w reakcji na decyzję o dalszym zamrożeniu pieniędzy sekretarz generalny komitetu wykonawczego Organizacji Wyzwolenia Palestyny (OWP) Jaser Abed Rabbo. Pod egidą OWP Palestyńczycy występują na forum ONZ.

W tym roku Izrael już wcześniej zastosował tę samą sankcję finansową wobec władz Autonomii Palestyńskiej - po tym, gdy w maju zawarły one porozumienie o "pojednaniu narodowym" z Hamasem, który rządzi w Strefie Gazy i otwarcie deklaruje wrogość wobec państwa żydowskiego. Dziś przed świtem samoloty izraelskie znów zbombardowały cel Hamasu w Strefie Gazy, zabijając jedną osobę i raniąc kilka. Jak podały izraelskie siły zbrojne, była to odpowiedź na kolejne rakiety wystrzelone z palestyńskiej enklawy na terytorium Izraela.

>>>>

Karac to oni moga sami siebie ... Wiemy jaki oni maja autorytet miedzynarodowy . Sa uwazani za klamcow ... Zatem rozmowy z nimi nie maja sensu bo klamcy nie dotrzymuja slowa . Kto kaze Palestynczykom rozmawiac z nimi ten kaze rozmawiac z klmacami czyli sam jest oszustem bo wie dobrze ze takie rozmowy nie przyniosa zanego rezultatu . Czekamy zatem na uapdek klamcow . Rewolucja jest w toku ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:58, 16 Lis 2011    Temat postu:

Prezydent Palestyny nawołuje do wzmożenia pokojowej walki z "okupacją izraelską"

Pre­zy­dent Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej Mah­mud Abbas we­zwał Pa­le­styń­czy­ków do wzmo­że­nia po­ko­jo­wej walki z "oku­pa­cją izra­el­ską". Abbas prze­ma­wiał w Ra­mal­li na Za­chod­nim Brze­gu Jor­da­nu w 7. rocz­ni­cę śmier­ci le­gen­dar­ne­go pa­le­styń­skie­go przy­wód­cy Ja­se­ra Ara­fa­ta.

- Nie pod­da­my się oku­pa­cji i nie zre­zy­gnu­je­my z walki o nasze prawa - oświad­czył Abbas, na­wo­łu­jąc "wszyst­kich Pa­le­styń­czy­ków" do na­si­le­nia oporu bez sto­so­wa­nia prze­mo­cy wobec oku­pa­cji Za­chod­nie­go Brze­gu. Tę pa­le­styń­ską en­kla­wę na te­ry­to­rium Izra­ela ad­mi­ni­stru­ją w ogra­ni­czo­nym za­kre­sie wła­dze Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej na pod­sta­wie po­ro­zu­mie­nia po­ko­jo­we­go z Oslo z 1994 r., za­war­te­go z Izra­elem przez Ara­fa­ta.

Abbas pod­kre­ślił, że pa­le­styń­ski opór ma stale przy­po­mi­nać świa­tu o trwa­niu "izra­el­skiej oku­pa­cji".

Za­zna­czył przy tym, że pa­le­styń­skie dą­że­nia nie mają na celu "izo­la­cji lub de­le­gi­ty­mi­za­cji Izra­ela w świe­cie, ale izo­la­cję i de­le­gi­ty­mi­za­cję jego po­li­ty­ki".

Pre­zy­dent Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej za­po­wie­dział też, że przy­spie­szy wy­sił­ki na rzecz po­jed­na­nia na­ro­do­we­go z kon­ku­ren­cyj­nym ra­dy­kal­nym Ha­ma­sem, który spra­wu­je wła­dzę w Stre­fie Gazy.

Abbas oświad­czył, że nie zre­zy­gnu­je z for­so­wa­nia w Ra­dzie Bez­pie­czeń­stwa ONZ wnio­sku o przy­ję­cie Pa­le­sty­ny do tej or­ga­ni­za­cji, które ozna­cza­ło­by uzna­nie nie­pod­le­gło­ści pań­stwa pa­le­styń­skie­go. Abbas zło­żył ten wnio­sek 23 wrze­śnia, ale utknął on w Ra­dzie ze wzglę­du na brak do­sta­tecz­nej więk­szo­ści po­trzeb­nej do jego prze­gło­so­wa­nia. - Otrzy­ma­my pełne człon­ko­stwo nie­za­leż­nie od tego, jak długo to po­trwa i jakie prze­szko­dy będą do po­ko­na­nia (...). Bę­dzie­my pytać świat o nasze prawa, które długo były za­po­mnia­ne - po­wie­dział Abbas.

>>>>>

Tak to madre ! Mahatma Gandi wielki przywodca Indii naszym wzorem !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:20, 17 Lis 2011    Temat postu:

Palestyńczycy: nie zrezygnujemy ze starań w ONZ w zamian za pieniądze

Pa­le­styń­scy li­de­rzy za "non­sens" uzna­ją do­nie­sie­nia o tym, ja­ko­by byli go­to­wi za­prze­stać sta­rań o uzna­nie na forum ONZ w za­mian za przy­wró­ce­nie do­ta­cji ame­ry­kań­skiej dla UNE­SCO oraz od­mro­że­nie przez Izra­el wy­pła­ty fun­du­szy z ceł i po­dat­ków.

Izra­el­ska ga­ze­ta "Ha­arec" po­da­ła, że wła­dze Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej za­pro­po­no­wa­ły układ USA i Izra­elo­wi: na razie za­do­wo­lą się przy­ję­ciem do UNE­SCO i nie będą dążyć do człon­ko­stwa w ko­lej­nych agen­dach ONZ, a nawet za­wie­szą sta­ra­nia o ja­kie­kol­wiek pod­wyż­sze­nie swego sta­tu­su w ONZ (obec­nie są ob­ser­wa­to­rem nie bę­dą­cym pań­stwem), o ile tylko Stany Zjed­no­czo­ne wzno­wią prze­ka­zy­wa­nie UNE­SCO swo­jej skład­ki, a Izra­el od­mro­zi wy­pła­tę ok. 100 tys. do­la­rów na­leż­nych Au­to­no­mii za paź­dzier­nik. W od­po­wie­dzi na przy­zna­nie Pa­le­sty­nie człon­ko­stwa w Or­ga­ni­za­cji Na­ro­dów Zjed­no­czo­nych do spraw Oświa­ty, Nauki i Kul­tu­ry (UNE­SCO) USA i Izra­el za­wie­si­ły na po­cząt­ku li­sto­pa­da prze­ka­zy­wa­nie pie­nię­dzy tej or­ga­ni­za­cji. Ame­ry­kań­ska do­ta­cja sta­no­wi­ła jedną piątą ca­łe­go jej bu­dże­tu. W ra­mach re­tor­sji rząd pań­stwa ży­dow­skie­go do­dat­ko­wo wstrzy­mał też wy­pła­tę Pa­le­styń­czy­kom środ­ków po­bie­ra­nych w imie­niu Au­to­no­mii przez służ­by celne i skar­bo­we Izra­ela - na pod­sta­wie po­ro­zu­mie­nia po­ko­jo­we­go z Oslo z 1994 roku.

Na po­da­ne przez izra­el­ski dzien­nik in­for­ma­cje o dą­że­niu Pa­le­styń­czy­ków do ugody fi­nan­so­wej ostro za­re­ago­wa­li przed­sta­wi­cie­le pa­le­styń­skich władz. - To non­sens, je­ste­śmy (nadal) zde­cy­do­wa­ni ubie­gać się o człon­ko­stwo (w ONZ). Po­win­ni­śmy prze­stać zaj­mo­wać się izra­el­ską pro­pa­gan­dą - po­wie­dział pa­le­styń­skiej agen­cji Ma'an Saeb Ere­kat, głów­ny ne­go­cja­tor Or­ga­ni­za­cji Wy­zwo­le­nia Pa­le­sty­ny (OWP) w za­wie­szo­nych ponad rok temu ro­ko­wa­niach z Izra­elem. Wła­śnie pod egidą OWP wła­dze Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej wy­stę­pu­ją na forum ONZ.

- Te do­nie­sie­nia są cał­ko­wi­cie nie­praw­dzi­we, a izra­el­skie media nie są źró­dłem in­for­ma­cji o pa­le­styń­skim sta­no­wi­sku i de­cy­zjach - oświad­czy­ła także Hanan Aszra­wi, rzecz­nicz­ka OWP i człon­ki­ni jej Ko­mi­te­tu Wy­ko­naw­cze­go.

Uzna­ła też, że pu­bli­ka­cja "Ha­arec" jest "nowym izra­el­skim ma­new­rem, próbą wy­wo­ła­nia za­mie­sza­nia w celu za­sto­po­wa­nia pa­le­styń­skich dążeń w ONZ".

"Ha­arec" na­pi­sał, że w ne­go­cja­cjach (nt. za­mro­że­nia pa­le­styń­skiej ofen­sy­wy dy­plo­ma­tycz­nej w ONZ w za­mian za od­mro­że­nie przez Izra­el trans­fe­ru pie­nię­dzy) po­śred­ni­czy­li dy­plo­ma­ci ame­ry­kań­scy. Wy­słan­nik pre­mie­ra Izra­ela Ben­ja­mi­na Ne­tan­ja­hu, Izaak Molho, miał w tej spra­wie odbyć tajne spo­tka­nie we wto­rek w Lon­dy­nie z przed­sta­wi­cie­la­mi ad­mi­ni­stra­cji USA: Den­ni­sem Ros­sem i Da­vi­dem Hale'em.

Z kolei ano­ni­mo­wy eu­ro­pej­ski dy­plo­ma­ta - po­da­je ga­ze­ta - miał usły­szeć od przed­sta­wi­cie­li władz Au­to­no­mii, że jeśli w Ra­dzie Bez­pie­czeń­stwa ONZ, z braku więk­szo­ści gło­sów, upad­nie wnio­sek o przy­ję­cie Pa­le­sty­ny do ONZ, to są one go­to­we - w za­mian za uwol­nie­nie przez Izra­el za­le­głej wy­pła­ty - nie za­bie­gać o przy­zna­nie sta­tu­su pań­stwa-ob­ser­wa­to­ra. "Ha­arec" jest ga­ze­tą o le­wi­co­wym na­sta­wie­niu; stale opo­wia­da się za po­ro­zu­mie­niem izra­el­sko-pa­le­styń­skim i na­le­ży do tych me­diów w Izra­elu, które z naj­więk­szym zro­zu­mie­niem od­no­szą się do racji Pa­le­styń­czy­ków.

>>>>>

Oczywiscie te doniesienia sa bez sensu ... Jak mozna za pieniadze sprzedac wlasny kraj ? Tak moze robia zydzi i Anglosasi ale nie ludy ktore maja godnosc ktorej nie mozna kupic za pieniadze ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:48, 30 Lis 2011    Temat postu:

Izrael odmroził wypłatę funduszy z ceł i podatków dla Autonomii

Izra­el po­sta­no­wił od­mro­zić wy­pła­tę fun­du­szy z ceł i po­dat­ków dla Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej, którą wstrzy­mał 1 li­sto­pa­da w od­po­wie­dzi na przy­zna­nie jej człon­ko­stwa w UNE­SCO - po­da­ła agen­cja Reu­te­ra, po­wo­łu­jąc się na przed­sta­wi­cie­la izra­el­skie­go rządu.

Ga­bi­net pre­mie­ra Ben­ja­mi­na Ne­tan­ja­hu zgo­dził się wy­pła­cić pie­nią­dze za paź­dzier­nik i li­sto­pad w od­po­wie­dzi na mię­dzy­na­ro­do­wą pre­sję - twier­dzi przed­sta­wi­ciel. Mie­sięcz­na suma fun­du­szy, za­wie­ra­ją­cych przy­cho­dy z oclo­nych to­wa­rów im­por­to­wa­nych na te­ry­to­ria pa­le­styń­skie, wy­no­si 100 mln dol. i jest klu­czo­wa dla wy­pła­ce­nia pen­sji pra­cow­ni­kom służ­by cy­wil­nej.

Pa­le­styń­ski pre­mier Salam Fajad za­po­wie­dział nie­daw­no, że w razie dal­sze­go wstrzy­my­wa­nia fun­du­szy przez Izra­el, Au­to­no­mia nie bę­dzie w sta­nie sfi­nan­so­wać wy­na­gro­dzeń za li­sto­pad dla ok. 150 tys. pra­cow­ni­ków.

W po­ło­wie li­sto­pa­da izra­el­ska ga­ze­ta "Ha­arec" po­da­ła, że wła­dze Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej za­pro­po­no­wa­ły układ USA i Izra­elo­wi: na razie za­do­wo­lą się przy­ję­ciem do UNE­SCO i nie będą dążyć do człon­ko­stwa w ko­lej­nych agen­dach ONZ, a nawet za­wie­szą sta­ra­nia o ja­kie­kol­wiek pod­wyż­sze­nie swego sta­tu­su w ONZ (obec­nie są ob­ser­wa­to­rem nie bę­dą­cym pań­stwem), o ile tylko Stany Zjed­no­czo­ne wzno­wią prze­ka­zy­wa­nie UNE­SCO swo­jej skład­ki, a Izra­el od­mro­zi wy­pła­tę za­mro­żo­nych fun­du­szy. Przed­sta­wi­cie­le pa­le­styń­skich władz zde­cy­do­wa­nie za­prze­czy­li tym do­nie­sie­niom uzna­jąc je za "izra­el­ską pro­pa­gan­dę" i twier­dząc, że nie zre­zy­gnu­ją ze sta­rań w ONZ w za­mian za pie­nią­dze.

>>>>>

No to cieszy ! To bylo glupie i haniebne ! Jak mozna przesladowac narod za dazenie do wlasnego panstwa . Takie sankcje to mozna gdyby mordowali opozycje badz wspierali terroryzm ale nie za wniosek o przyjecie do ONZ !!! Izrael okryl sie hanba . Dobrze ze juz tego nie kontynuje . Szkoda tylko ze na skutek presji a nie wlasnych przemyslen ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 22:29, 11 Gru 2011    Temat postu:

Beduini protestują przeciw "judaizacji pustyni"

Kilka tysięcy Beduinów demonstrowało w Jerozolimie przed urzędem premiera Izraela protestując przeciwko planom rozwoju południa kraju, które nazywają "próbą judaizacji pustyni Negew".

Rządowy plan rozwoju pustynnego regionu zakłada budowę tysięcy nowych domów mieszkalnych oraz inwestycje w infrastrukturę kosztem miliarda szekli (900 mln złotych) w ciągu kilku lat i ma przyciągać na zapóźnione południe kraju młodych, wykształconych ludzi. Beduini, z których część nadal prowadzi koczowniczy lub półkoczowniczy tryb życia, obawiają się jednak, że deklarowany rozwój ma się odbywać ich kosztem i zaostrzyć konflikt z resztą społeczeństwa izraelskiego.

Tym bardziej, że planowi towarzyszy hasło "spełnienia wizji syjonistycznej", a jego realizacją zajmuje się quasi-rządowy Żydowski Fundusz Narodowy. Celem tej powstałej jeszcze w czasach imperium osmańskiego organizacji był wykup ziemi pod osadnictwo żydowskie na terenie Palestyny.

Niektórzy ze sprzeciwiających się planom władz demonstrantów powiewali w niedzielę na znak protestu palestyńskimi flagami.

Biorący stronę Beduinów obrońcy praw człowieka przypominają, że np. inicjatywa zalesiania regionu przeprowadzana przez Żydowski Fundusz Narodowy doprowadziła w ubiegłym roku do zniszczenia beduińskiej wioski Al-Arakib w pobliżu miasta Beer Szewa. Władze uznawały tę wioskę za nielegalną.

Negew - inaczej Okręg Południowy - zajmuje ponad połowę powierzchni Izraela, ale mieszka w nim niespełna 10 proc. spośród liczącej prawie 8 mln mieszkańców ludności kraju.

Beduinów jest ok. 200 tysięcy, mieszkają głównie w regionie Negew, gdzie stanowią jedną czwartą mieszkańców. Stale toczą spory o ziemię z instytucjami państwa.

>>>>>

Sprawa jest ciezka i niewykonalna ... Ja rozumiem tradycje ...
Ale jeden Beduin potrzebuje do zycia 1 km kwadratowego . Tymczasem reszta spoleczenstwa zyje w warunkch 1000 osob na km kw.
Sami rozumiecie ze jest niewykonalne aby dla 200 tys Beduinow rezerwowac 200 tys km kw. skoro Izrael ma ponizej 30 tys .
Dramatycznie brak ziemi . Niestety Beduini musza sie rozejrzec za jakims bardziej wydajnym zajeciem. Nie da sie w kolo hodowac baranow skoro obok buduja rakiety !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 12:28, 13 Gru 2011    Temat postu:

"Żydowscy terroryści" zdemolowali izraelską bazę wojskową

Żydowscy osadnicy zdemolowali ostatniej nocy izraelską bazę wojskową koło Nablusu, na Zachodnim Brzegu Jordanu. Atak nastąpił po tym jak do osadników dotarły pogłoski o planowanej przymusowej ewakuacji przez armię nielegalnych osadników.

- To są przestępcy, żydowscy terroryści, którzy szkodzą bezpieczeństwu Izraela - powiedział w rozgłośni wojskowej izraelski minister ds. obrony frontu wewnętrznego Matan Vilnai. W innym incydencie grupa radykalnych osadników weszła w nocy na teren strefy wojskowej w pobliżu granicy z Jordanią, żeby zaprotestować przeciwko jordańskim demonstracjom w związku z izraelską decyzją dotyczącą zamknięcia kładki dla pieszych na Wzgórze Świątynne w Jerozolimie. Izraelskie siły bezpieczeństwa wyprowadziły intruzów z bazy.

Jak pisze agencja Reutera, incydenty są oznaką wzrostu napięcia między wojskiem izraelskim a radykalnymi osadnikami, którzy twierdzą, że z powodów religijnych mają prawo mieszkać w dowolnym miejscu na Zachodnim Brzegu, który Palestyńczycy uważają za swoje terytorium.

Rzecznik izraelskiej armii Joaw Mordechaj oświadczył w rozgłośni wojskowej, że na Zachodnim Brzegu doszło do serii "poważnych incydentów" po tym, jak rozeszły się pogłoski o zbliżającej się eksmisji kilku osadników.

- Kilkudziesięciu działaczy prawicowych rzucało kamieniami w palestyńskie i izraelskie pojazdy wojskowe - powiedział rzecznik. Następnie protestujący wkroczyli do bazy wojskowej, "rzucali butelkami z farbą, wykrzykiwali przekleństwa, przebijali opony w pojazdach wojskowych i wybijali szyby w samochodach" - dodał Mordechaj.

Według niego, incydent w pobliżu granicy z Jordanią i atak na bazę wojskową niedaleko Nablusu są powiązane. - Nie wierzę w przypadki. Uważam, że zmobilizowanie około 100 osób wymaga organizacji. Nie pozwolimy na takie zakłócanie spokoju - podkreślił Mordechaj. Na Zachodnim Brzegu Jordanu żyje około 300 tys. Izraelczyków.

>>>>>

Jak widzicie sytucaja jest skomplikowana . W Iraelu to nie tylko Palestynczycy sa problemem . Sa tez osadnicy - najbardziej nieprzejednani z przyczyn osobistych . Dramatycznie brakuje ziemi ! Przede wszystkim granice sa zle wytyczone bo w okresie kolonialnym ...
Palestyna z obecna Jordania powinna byc jednym panstwem bo tak wskazuje geografia ... Rzeka Jordan łączy a nie dzieli . To cos jak granica na Wiśle ... Jedyny mozliwy kierunek gdzie mozna zyskac ziemie to Morze Srodziemne ... Holendrzy czy Japonczycy sporo ziemi zyskali na morzu . Tam nie ma konfliktu i nikogo nie trzeba wyrzucac ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 13:11, 13 Gru 2011    Temat postu:

Izrael rozbudowuje osiedla na Zachodnim Brzegu

Izraelskie władze wydały zgodę na zajęcie nowych ziem i zastąpienie przyczep domami w nieautoryzowanym osiedlu żydowskim na Zachodnim Brzegu - podała dzisiaj Associated Press. W rezultacie Betlejem może zostać odcięte od części Zachodniego Brzegu.

Palestyńczycy protestują przeciwko rozbudowie osiedli na zachodnim Brzegu,

Giwat Hadagan, dziś zaledwie grupa prowizorycznych przyczep przylegająca do osiedla Efrat, leży na terytoriach okupowanych, na południowy wschód od Betlejem. Przyczepy, zgodnie z podjętą w zeszłym tygodniu decyzją izraelskiego Ministerstwa Obrony, zostaną zastąpione 40 jednorodzinnymi domami, a Giwat Hadagan stanie się nową dzielnicą Efratu.

Izraelskie wojsko wydało jednocześnie zgodę, by władze osiedla Efrat zajęły ziemię o powierzchni 172 hektarów, która znajduje się po palestyńskiej stronie planowanej trasy muru separacyjnego. Wg izraelskiego dziennika „Haarec” celem jest zajęcie tych terenów pod budowę 2 500 domów.

Społeczność międzynarodowa wielokrotnie potępiała Izrael za politykę faktów dokonanych i zajmowanie ziem, na których miałoby powstać w przyszłości państwo palestyńskie. Władze Autonomii Palestyńskiej zapowiedziały, że nie wznowią negocjacji z Izraelem, dopóki Tel Awiw nie wstrzyma budowy nielegalnych w świetle prawa międzynarodowego osiedli na Zachodnim Brzegu i w Jerozolimie Wschodniej.

Przedstawiciel izraelskiej organizacji pozarządowej Peace Now (Pokój Teraz) Hagit Ofran skrytykował rozbudowę Efratu i uznał ją za przeszkodę na drodze do, jak to nazwał, "rozwiązania dwupaństwowego". Wg niego, izraelskie plany aneksji osiedla Efrat wraz z nowo zajętymi ziemiami oznaczają odcięcie Betlejem od południowej części Zachodniego Brzegu.

AP nie udało się skontaktować z przedstawicielem izraelskiego Ministerstwa Obrony.

Z decyzji ucieszył się burmistrz Efratu Oded Rawiwi. „(...) to dobra decyzja, choć niewystarczająca. Pogratulowaliśmy (premierowi) Netanjahu, ale jednocześnie wytłumaczyliśmy, że aby rozwiązać poważne braki mieszkaniowe Efratu, rząd powinien zaaprobować budowę 3 000 nowych domów” – powiedział Rawiwi, cytowany przez „Haarec”. Na początku listopada, tuż po przyjęciu Palestyny do UNESCO, izraelskie władze postanowiły "ukarać" Palestyńczyków. Izrael zapowiedział rozbudowę istniejących osiedli na Zachodnim Brzegu i w Jerozolimie Wschodniej o 2 000 nowych mieszkań.

>>>>>

Ptepiamy budowlane samowolki rezimu Izraela . W przyszlosci i tak te osoby beda musialy opuscic wszelkie nieleglanie zajete ziemie ! Nic nie da silowe ich budowanie ! Jesli chcececie mozecie sie wprowadzac ale badzcie swiadomi ZE DLUGO TAM NIE POMIESZKACIE !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:07, 13 Gru 2011    Temat postu:

Premier Izraela: ukarzemy osadników

Pre­mier Izra­ela Ben­ja­min Ne­tan­ja­hu we­zwał dzi­siaj pod­le­głe mu służ­by do zde­cy­do­wa­nych dzia­łań w celu uka­ra­nia ra­dy­kal­nych osad­ni­ków ży­dow­skich, któ­rzy za­ata­ko­wa­li żoł­nie­rzy oraz do­ko­na­li znisz­czeń w bazie woj­sko­wej koło Na­blu­su na Za­chod­nim Brze­gu.

Roz­wście­cze­ni po­gło­ska­mi o pla­no­wa­nej przez armię przy­mu­so­wej ewa­ku­acji czę­ści nie­le­gal­nych osie­dli ży­dow­skich na oku­po­wa­nych przez Izra­el te­ry­to­riach, na­past­ni­cy wdar­li się nad ranem na teren bazy. Grupa ponad 50 pra­wi­co­wych ra­dy­ka­łów pod­pa­la­ła i prze­bi­ja­ła opony, nisz­czy­ła sa­mo­cho­dy i rzu­ca­ła ka­mie­nia­mi w żoł­nie­rzy. Jeden z ofi­ce­rów zo­stał ra­nio­ny ka­mie­niem. W re­ak­cji na ten in­cy­dent szef rządu zwo­łał pilne po­sie­dze­nie osób od­po­wie­dzial­nych za bez­pie­czeń­stwo. Za­po­wie­dział dzia­ła­nie "twar­dą ręką". - Nie bę­dzie­my to­le­ro­wać sy­tu­acji, w któ­rej ofi­ce­ro­wie i żoł­nie­rze są ata­ko­wa­ni i prze­szka­dza im się chro­nić izra­el­skich oby­wa­te­li - oświad­czył Ne­tan­ja­hu.

- Był to jeden z "naj­po­waż­niej­szych in­cy­den­tów, jakie kie­dy­kol­wiek wi­dzie­li­śmy" - po­wie­dział pre­zy­dent Izra­ela Szi­mon Peres. We­zwał do su­ro­we­go uka­ra­nia spraw­ców.

Na­czel­ny rabin Jona Met­zger uznał, że nisz­cze­nie mie­nia armii jest "ob­ra­ża­niem Boga".

Zda­niem nie­któ­rych po­li­ty­ków, w tym wi­ce­pre­mie­ra Mosze Ja­alo­na, dzia­ła­nie osad­ni­ków było aktem ter­ro­ru.

Akcję po­tę­pił także prze­wod­ni­czą­cy rady gmin osad­ni­ków ży­dow­skich w Judei i Sa­ma­rii (na Za­chod­nim Brze­gu) Danny Dajan. We­zwał on spraw­ców, by sami od­da­li się w ręce władz.

W innym in­cy­den­cie grupa ra­dy­kal­nych osad­ni­ków we­szła w nocy na teren stre­fy woj­sko­wej w po­bli­żu gra­ni­cy z Jor­da­nią, żeby za­pro­te­sto­wać prze­ciw­ko jor­dań­skim de­mon­stra­cjom w związ­ku z izra­el­ską de­cy­zją o za­mknię­ciu kład­ki dla pie­szych na Wzgó­rze Świą­tyn­ne w Je­ro­zo­li­mie.

Rzecz­nik izra­el­skiej armii Joaw Mor­de­chaj oświad­czył, że in­cy­dent w po­bli­żu gra­ni­cy z Jor­da­nią i atak na bazę woj­sko­wą nie­da­le­ko Na­blu­su są po­wią­za­ne.

Mimo zde­cy­do­wa­nych re­ak­cji przed­sta­wi­cie­li władz na dzia­ła­nia eks­tre­mi­stycz­nych osad­ni­ków po­li­ty­cy opo­zy­cji skry­ty­ko­wa­li rząd. Cipi Liwni, sze­fo­wa naj­więk­szej par­tii opo­zy­cyj­nej Ka­di­ma, uzna­ła nawet, że to po­li­ty­ka pra­wi­co­wej ko­ali­cji rzą­dzą­cej do­pro­wa­dzi­ła do wzmoc­nie­nia po­dzia­łów ide­olo­gicz­nych w spo­łe­czeń­stwie i ośmie­li­ła ra­dy­kal­nych pra­wi­co­wych osad­ni­ków do ła­ma­nia prawa. Na Za­chod­nim Brze­gu oraz we wschod­niej Je­ro­zo­li­mie, czyli na czę­ści te­ry­to­riów za­ję­tych przez Izra­el w efek­cie wojny arab­sko-izra­el­skiej w 1967 roku, miesz­ka już ponad pół mi­lio­na ży­dow­skich osad­ni­ków. Pa­le­styń­czy­cy od­ma­wia­ją wzno­wie­nia ne­go­cja­cji po­ko­jo­wych z Izra­elem do­pó­ty, do­pó­ki jest kon­ty­nu­owa­ne osad­nic­two ży­dow­skie na ob­sza­rach, na któ­rych mia­ła­by po­wstać nie­pod­le­gła Pa­le­sty­na.

>>>>>

Rzad sam ,,ukaral'' Palestynczykow nowymi budowlami to podnieceni osadnicy dorzucili swoje . Napiecie rosnie I PO CO ? Co to da ?
I tak nastapi pokoj . To po co szalec ???


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:16, 13 Gru 2011    Temat postu:

Szimon Peres krytykuje niedemokratyczne ustawy

Pre­zy­dent Izra­ela Szi­mon Peres czuje się "za­wsty­dzo­ny" tym, że Kne­set za­mie­rza prze­gło­so­wać pro­jek­ty ustaw, które szef pań­stwa uważa za nie­de­mo­kra­tycz­ne. Wy­po­wiedź Pe­re­sa uka­za­ła się w opu­bli­ko­wa­nym dzi­siaj wy­wia­dzie dla dzien­ni­ka "Je­di­jot Achro­not".

Peres wy­mie­nił pro­jek­ty ustaw, które zmie­rza­ją do re­duk­cji fi­nan­so­wa­nia ugru­po­wań opo­wia­da­ją­cych się za roz­mo­wa­mi z Pa­le­styń­czy­ka­mi, uci­sze­nia arab­skie­go azanu (ad­ha­nu), czyli na­wo­ły­wań mu­ez­zi­nów do mo­dli­twy oraz za­ostrze­nia prawa o znie­sła­wie­niu w spo­sób, który może utrud­nić re­la­cjo­no­wa­nie do­cho­dzeń. Peres po­wie­dział, że "oso­bi­ście wstyd mu, że de­pu­to­wa­ni pró­bu­ją prze­gło­so­wać te usta­wy".

We­dług zwo­len­ni­ków tych roz­wią­zań praw­nych, mają one stwo­rzyć za­po­rę przed pod­wa­ża­niem pra­wo­moc­no­ści ist­nie­nia pań­stwa Izra­el. Ich kry­ty­cy widzą w nich dła­wie­nie sprze­ci­wu.

"Fi­nan­cial Times" oce­nia, że w ciągu ostat­nie­go roku Kne­set uchwa­lił kilka ustaw na­ru­sza­ją­cych pod­sta­wo­we wol­no­ści. Jako szcze­gól­nie kon­tro­wer­syj­ne, ga­ze­ta wy­mie­ni­ła trzy prze­pi­sy.

Pierw­szy z nich za­ka­zu­je wszel­kim fi­nan­so­wa­nym z bu­dże­tu pań­stwa in­sty­tu­cjom upa­mięt­nia­nia "dnia ka­ta­stro­fy" (Al-Na­kba), jak Pa­le­styń­czy­cy na­zy­wa­ją utwo­rze­nie Izra­ela w 1948 roku i wy­pę­dze­nie na­ro­du pa­le­styń­skie­go z ziem za­ję­tych przez nowy kraj.

Drugi przy­wo­ła­ny przez "Fi­nan­cial Ti­me­sa" prze­pis, który rów­nież "ra­żą­co ogra­ni­cza wol­ność wy­po­wie­dzi", to tzw. usta­wa an­ty­boj­ko­to­wa. Ze­zwa­la ona na ka­ra­nie osób lub in­sty­tu­cji wzy­wa­ją­cych do boj­ko­tu Izra­ela, w tym także osie­dli ży­dow­skich na Za­chod­nim Brze­gu Jor­da­nu oraz we wschod­niej Je­ro­zo­li­mie. Wpro­wa­dze­nie usta­wy opro­te­sto­wa­ły le­wi­co­we ruchy po­ko­jo­we i or­ga­ni­za­cje praw czło­wie­ka w Izra­elu. Ko­lej­ne na­ru­sza­ją­ce za­sa­dy de­mo­kra­cji prawo ze­zwa­la wspól­no­tom wiej­skim na nie­przyj­mo­wa­nie no­wych miesz­kań­ców we­dług wła­sne­go uzna­nia, co - we­dług "FT" - może z ła­two­ścią zo­stać wy­ko­rzy­sta­ne do dys­kry­mi­no­wa­nia izra­el­skich Ara­bów.

>>>>

Faktycznie . Jak ustawa zatrzymac mysli ktore czlowiek ma w glowie ??? Karane powinno byc tylko nawolywanie do zbrodni ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:17, 13 Gru 2011    Temat postu:

Palestyński sukces w Paryżu

Przed sie­dzi­bą UNE­SCO w Pa­ry­żu za­wi­sła dzi­siaj po raz pierw­szy pa­le­styń­ska flaga. Pre­zy­dent Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej Mah­mud Abbas wy­ra­ził na­dzie­ję, że przy­ję­cie Pa­le­styń­czy­ków do UNE­SCO to po­czą­tek mię­dzy­na­ro­do­we­go uzna­nia pa­le­styń­skiej pań­stwo­wo­ści.

UNE­SCO jest pierw­szą oen­ze­tow­ską agen­dą, która 31 paź­dzier­ni­ka uzna­ła pa­le­styń­skie pań­stwo, przy­zna­jąc mu sta­tus peł­ne­go człon­ka. Pa­le­styń­czy­cy człon­ko­stwo w UNE­SCO uzna­ją za dy­plo­ma­tycz­ny suk­ces na dro­dze do mię­dzy­na­ro­do­we­go uzna­nia ich pań­stwo­wo­ści. Pa­le­styń­czy­cy za­bie­ga­ją o pełne człon­ko­stwo w ONZ, ale Wa­szyng­ton za­gro­ził, że sko­rzy­sta ze swo­je­go prawa weta w tej or­ga­ni­za­cji i za­po­wie­dział, że naj­pierw Pa­le­styń­czy­cy muszą wy­ne­go­cjo­wać po­ro­zu­mie­nie z Izra­elem.

Abbas, który uczest­ni­czył w uro­czy­sto­ści wcią­gnię­cia flagi na masz przy dźwię­kach pa­le­styń­skie­go hymnu, wy­ra­ził na­dzie­ję, że przy­ję­cie do UNE­SCO jest po­cząt­kiem mię­dzy­na­ro­do­we­go uzna­nia pa­le­styń­skiej pań­stwo­wo­ści.

- To wzru­sza­ją­ce, wi­dzieć wy­so­ko naszą flagę, która bę­dzie po­wie­wać wraz z in­ny­mi w pięk­nym Pa­ry­żu. Do­brze to wróży pa­le­styń­skie­mu dą­że­niu do zo­sta­nia człon­kiem in­nych mię­dzy­na­ro­do­wych in­sty­tu­cji - po­wie­dział pre­zy­dent Au­to­no­mii.

- Mamy na­dzie­ję, że bę­dzie­my w przy­szło­ści mieć nie­za­wi­słe pań­stwo i że bę­dzie­my żyć obok Izra­ela - za­zna­czył. Pa­le­styń­czy­cy za­bie­ga­ją o pełne człon­ko­stwo w ONZ, ale Wa­szyng­ton za­gro­ził, że sko­rzy­sta ze swo­je­go prawa weta w tej or­ga­ni­za­cji i za­po­wie­dział, że naj­pierw Pa­le­styń­czy­cy muszą wy­ne­go­cjo­wać po­ro­zu­mie­nie z Izra­elem.

>>>>>

No i brawo ! To znakomity poczatek pokojowej walki :O)))Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 15:16, 15 Gru 2011    Temat postu:

Izraelskie wojsko i policja niszczą osiedle żydowskie

Izraelscy żołnierze i policjanci dzisiaj nad ranem zrównali z ziemią dwa budynki nielegalnego osiedla żydowskiego Micpe Icchar na Zachodnim Brzegu Jordanu. Osadnicy nie stawiali oporu, ale zapowiadają, że odbudują zniszczone domy.

Na pomoc mieszkańcom Micpe Icchar zmierzały setki radykalnych osadników, ale nie zdołali dotrzeć na miejsce, ponieważ wojsko szczelnie otoczyło okolicę. W Micpe Icchar, położonym na południe od Nablusu, osiedliło się pięć rodzin. Należy ono do kategorii tzw. przyczółków, czyli małych osiedli żydowskich budowanych bez zgody rządu przez radykałów, którzy są przeświadczeni, że zasiedlanie "biblijnej Judei i Samarii" jest ich misją i powinnością wobec Boga.

Micpe Icchar zostało wzniesione poza granicami miejscowości Icchar, w której mieszka około tysiąca osób. Jest ona uważana za bastion fundamentalistycznie nastawionych żydowskich osadników, którzy wielokrotnie już wdawali się w utarczki z Palestyńczykami oraz izraelską policją i wojskiem.

Spodziewaną akcję władz w Micpe Icchar poprzedziły protesty i incydenty z udziałem radykalnie nastawionych żydowskich osadników. Ekstremiści m.in. niszczyli samochody Palestyńczyków, zaatakowali izraelską bazę wojskową oraz podłożyli ogień w meczecie w Jerozolimie. Na jego ścianach nabazgrano nie tylko antyislamskie hasła, ale też nazwę: Micpe Icchar.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiedział zdecydowaną walkę z tymi osadnikami, którzy dopuszczają się przemocy i wandalizmu. Mają być sądzeni przez sądy wojskowe. Szef rządu przeciwstawił się jednak żądaniom niektórych ministrów, by uznać bezprawne działania osadników za akty terroru.

Palestyńczycy stoją na stanowisku, że wszystkie kolonie żydowskie na Zachodnim Brzegu są nielegalne i odmawiają wznowienia jakichkolwiek rokowań pokojowych z Izraelem dopóty, dopóki kontynuuje on politykę osadnictwa. Potępia ją też społeczność międzynarodowa. Na obszarze Zachodniego Brzegu i wschodniej Jerozolimy mieszka już ponad pół miliona Żydów.

>>>>>

Moze zamiast niszczyc lepiej osiedlac w takich domach Palestyńczyków ? Ale oczywiscie sa to nielegalne budynki ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:07, 15 Gru 2011    Temat postu:

Islandia oficjalnie uznała państwo palestyńskie

Is­lan­dia po­in­for­mo­wa­ła w czwar­tek o ofi­cjal­nym uzna­niu przez nią pań­stwa pa­le­styń­skie­go. Jest ona jed­nym z pierw­szych w Eu­ro­pie kra­jów, które zde­cy­do­wa­ły się na ten krok.

- Oto dzień, w któ­rym przed­sta­wia­my de­kla­ra­cję nie­pod­le­gło­ści Pa­le­sty­ny zgod­ną z wolą is­landz­kie­go par­la­men­tu - oświad­czył szef is­landz­kiej dy­plo­ma­cji Oes­sur Skar­phe­dins­son, zwra­ca­jąc się do swego pa­le­styń­skie­go od­po­wied­ni­ka Riada Mal­kie­go.

>>>>

To mile !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:13, 15 Gru 2011    Temat postu:

Palestyńczycy: podpalanie meczetów to wypowiedzenie wojny przez Żydów

Pod­pa­la­nie świę­tych miejsc jest wy­po­wie­dze­niem wojny Pa­le­styń­czy­kom przez ży­dow­skich osad­ni­ków - po­wie­dział rzecz­nik pre­zy­den­ta Mah­mu­da Ab­ba­sa, re­agu­jąc w ten spo­sób na pod­pa­le­nie me­cze­tu pod Ra­mal­lą, a dzień wcze­śniej innej świą­ty­ni w Je­ro­zo­li­mie.

Nabil Abu Ru­de­ina, rzecz­nik przy­wód­cy Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej, uważa, że za pod­pa­le­nia me­cze­tów od­po­wie­dzial­ny jest rząd Izra­ela. Ru­de­ina we­zwał spo­łecz­ność mię­dzy­na­ro­do­wą do in­ter­wen­cji w tej spra­wie. Pod­pa­le­nie me­cze­tu we wsi Burka koło Ra­mal­li na Za­chod­nim Brze­gu Jor­da­nu zo­sta­ło od­kry­te przez wier­nych przy­by­łych na po­ran­ne modły. Zdo­ła­li oni szyb­ko uga­sić pło­mie­nie i świą­ty­nia nie spło­nę­ła; znisz­czo­ne zo­sta­ły tylko meble i dy­wa­ny.

Roz­gnie­wa­ni miesz­kań­cy Burki za­ata­ko­wa­li i prze­pę­dzi­li izra­el­skich śled­czych, któ­rzy przy­by­li na miej­sce zda­rze­nia, żeby zba­dać spra­wę.

Spraw­cy pod­pa­le­nia po­zo­sta­wi­li na mu­rach świą­ty­ni na­pi­sy ob­raź­li­we dla mu­zuł­ma­nów. Były też wśród nich nazwy nie­le­gal­nych osie­dli ży­dow­skich prze­wi­dy­wa­nych do znisz­cze­nia przez wła­dze Izra­ela. Cho­dzi o te nowe ko­lo­nie, które po­wsta­ły z ini­cja­ty­wy sa­mych osad­ni­ków, bez zgody rządu i nie­za­leż­nie od jego po­li­ty­ki ko­lo­ni­za­cyj­nej.

Ra­dy­kal­ni osad­ni­cy ży­dow­scy są prze­ko­na­ni, że za­sie­dla­nie bi­blij­nej Judei i Sa­ma­rii jest ich misją i ostro prze­ciw­sta­wia­ją się rzą­do­wi, który pró­bu­je ich mi­ty­go­wać w oba­wie przed re­ak­cja­mi świa­ta. W ciągu ostat­nich dni do­szło do kilku in­cy­den­tów z uży­ciem prze­mo­cy oraz aktów wan­da­li­zmu przy­pi­sy­wa­nych ży­dow­skim ra­dy­ka­łom zwią­za­nym z ru­chem osad­ni­czym.

Pa­le­styń­czy­cy stoją na sta­no­wi­sku, że wszyst­kie ko­lo­nie ży­dow­skie na Za­chod­nim Brze­gu są nie­le­gal­ne i od­ma­wia­ją wzno­wie­nia ja­kich­kol­wiek ro­ko­wań po­ko­jo­wych z Izra­elem do­pó­ty, do­pó­ki kon­ty­nu­uje on po­li­ty­kę osad­nic­twa. Po­tę­pia ją też spo­łecz­ność mię­dzy­na­ro­do­wa.

>>>>

Takie bestialstwa musza sie skonczyc !

Pa­le­styń­czy­cy pro­te­stu­ją­cy prze­ciw izra­el­skie­mu osad­nic­twu na Za­chod­nim Brze­gu, fot. AFP -


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 48, 49, 50  Następny
Strona 4 z 50

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy