Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Gigantyczne straty- finansowa głupota Skarbu P. - Grada!!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90851
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 23:55, 14 Gru 2015    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych]

Jak ograbili nas na kilkaset milionów zł przy sprzedaży Ciecha. [W roli głównej: rząd PO.]

Marcus
09.12.2015 21:54

Zastanawiam się, czy to skrajna niekompetencja, czy celowe działanie. Skłaniam się ku temu drugiemu.

W skrócie: Ciech został sprzedany za 31 zł za akcję. Wartość szacowana była na 50-60 zł (z uwzględnieniem premii za kontrolę).

Przy ostatecznej rekomendacji, podmiot który robił wycenę na zlecenie Skrabu Państwa (ING Securities) zaniżył wartość poprzez nieuwzględnienie m.in. premii za pakiet kontrolny. Dziwowałem się - jak to możliwe? Okazuję się, że wystąpił konflikt interesów: OFE ING jest dużym akcjonariuszem Ciecha. A ING Secucrities - to podmiot z tej samek grupy kapitałowej.
Nieprawidłowości było jednak więcej.

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

...

A wy sie podniecajcie TK...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90851
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:14, 18 Gru 2015    Temat postu:

Europoseł PO: w sprawach gospodarczych PiS zachowuje się jak "kolonizatorzy" (aktl.)
Piątek, 18 grudnia 2015, źródło:PAP
# dochodzi stanowisko posła PiS Jerzego Żyżyńskiego #


18.12. Warszawa (PAP/PAP Legislacja) - PiS zachowuje się w sprawach gospodarczych jak "kolonizatorzy" na zdobytym terenie; chce "wycisnąć" z gospodarki pieniądze na przynajmniej częściowe spełnienie wyborczych obietnic - mówił w piątek na konferencji prasowej w Sejmie europoseł PO Janusz Lewandowski."Pan Lewandowski nie powinien się wypowiadać, bo kiedyś bardzo zaszkodził polskiej gospodarce" - komentuje Jerzy Żyżyński (PiS).

Zdaniem Lewandowskiego "psucie" przez PiS polskiej gospodarki jest na razie mało odczuwalne przez zwykłych Polaków. Jednak - jak podkreślił - "prędzej czy później podetnie (ono) skrzydła m.in. młodego pokolenia".

"Myśleliśmy, że zwycięży odpowiedzialność za gospodarkę, co będzie oznaczało wycofywanie się z tych wszystkich nierealnych obietnic gospodarczych. Źle jest oszukiwać () ludzi, ale jeszcze gorzej spełniać obietnice, które szkodzą i rujnują finanse publiczne państwa" - zaznaczył.

"Mamy próbę wyciśnięcia pieniędzy z gospodarki ze szkodą dla niej" - dodał. Jego zdaniem świadczy o tym m.in. osłabianie się złotego, spadki na warszawskiej giełdzie oraz wzrost kosztów obsługi zadłużenia kraju.

"PiS zachowuje się () (w sprawach gospodarczych - PAP) jak +kolonizatorzy+ na zdobytym terenie. Chce +wycisnąć+ z gospodarki pieniądze na przynajmniej częściowe spełnienie wyborczych obietnic" - ocenił Lewandowski.

"Mamy w związku z tym niebezpieczne dla wiarygodności Polski psucie tzw. reguły wydatkowej, dziwną nowelizację budżetu 2015 r." - mówił.

Europoseł PO zauważył, że niedawno reprezentanci rządu przedstawiali różne informacje na temat wykonania tegorocznego deficytu budżetowego. Jak mówił, najpierw zaprezentowano informację, że w tym roku deficyt powinien być o 10 mld zł niższy niż planowano, a później dokonano noweli budżetu, która "+podkręca+ deficyt budżetowy". "Czegoś takiego nie było od 25 lat, jak pamiętam wszystkich ministrów gospodarczych, którzy budowali wiarygodność naszego kraju" - podkreślił.

Lewandowski odniósł się też do pomysłu PiS dotyczącego wprowadzenia podatku bankowego, który ma obowiązywać od lutego 2016 r. Ocenił, że taki podatek mógł być uzasadniony na Zachodzie, gdzie ratowano banki kosztem podatników. "W Polsce podatek bankowy obciąża aktywa. W zdrowym polskim systemie bankowym, to są przede wszystkim kredyty, czyli (podatek ten) obciąża akcję kredytową. To jest w całkowitej sprzeczności z hasłem pani premier Beaty Szydło: +rozwój, rozwój, rozwój+" - przekonywał.

Projekt PiS zakłada, że stawka tego podatku będzie wynosić 0,0325 proc. podstawy opodatkowania w skali miesiąca, czyli 0,39 w skali roku. W przypadku firm ubezpieczeniowych będzie to 0,05 proc. miesięcznie, więc 0,6 proc. w skali roku. Prace nad tym projektem toczą się obecnie w Sejmie.

Europoseł PO skrytykował też plan wprowadzenia przez PiS podatku od hipermarketów. Ze wstępnego projektu tej ustawy wynika, że opodatkowane miałyby być podmioty prowadzące działalność handlową w sklepach o powierzchni sprzedaży powyżej 250 mkw. MF szacuje, że dochody z podatku od hipermarketów powinny wynieść 2,5-3 mld zł rocznie. Konsultacje rządu z przedsiębiorcami w sprawie tego podatku zaplanowano na 8 stycznia.

Lewandowski podkreślił, że PO miała pewne nadzieje związane z powołaniem Mateusza Morawieckiego na wicepremiera i ministra rozwoju, który "patronuje gospodarczej polityce PiS". "Miał on kredyt zaufania, ale traci go" - zaznaczył. Poradził też wiceszefowi rządu, żeby zajął się oceną SKOK-ów, gdyż - jak podkreślił - "tu jest ryzyko systemowe, a nie w systemie bankowym". Polski system bankowy "był, jest i powinien być bezpieczną przystanią dla oszczędności ponad 20 mln Polaków i powinien +żywić+ polską gospodarkę kredytami" - podsumował Lewandowski.

Jerzy Żyżyński (PiS) powiedział PAP, że "pan Janusz Lewandowski lepiej by zrobił, by się nie wypowiadał na tematy gospodarcze". "To jest człowiek, który bardzo zaszkodził Polsce i polskiej gospodarce, bo zupełnie nie rozumiał, na czym powinna polegać prywatyzacja" - zaznaczył Żyżyński.

Według posła PiS koncepcja prywatyzacyjna Lewandowskiego polegała na tym, że sprzedawał polskie przedsiębiorstwa ich zagranicznym konkurentom, nie rozumiejąc, że może im zależeć na eliminacji polskich rywali. "Ten człowiek nie rozumie, na czym polega biznes, więc nie powinien formułować zarzutów o kolonizacji gospodarki i innych podobnych" - ocenił Żyżyński.

Janusz Lewandowski jako minister przekształceń własnościowych w rządach Jana Krzysztofa Bieleckiego (1991) i Hanny Suchockiej (1992-93) odpowiadał za pierwsze procesy prywatyzacyjne w polskiej gospodarce po transformacji.

...

PRZEDSTAWICIEL ZACHODNIEGO KOLONIALIZMU OSKARZA O ... KOLONIALIZM!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90851
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:02, 11 Maj 2016    Temat postu:

2,5 mln zł strat. Ciąg dalszy afery lokalowej na warszawskiej Ochocie
jak/
2016-05-11, 16:43Skomentuj
0
- Hanna Gronkiewicz-Waltz potwierdziła, że na skutek skandalicznej sprzedaży lokali użytkowych tylko w 2014 roku Ochota straciła co najmniej 2,5 mln zł. To prawdopodobnie wierzchołek góry lodowej, gdyż sprawdzono tylko 2014 rok - powiedział polsatnews.pl Łukasz Gawryś ze stowarzyszenia Ochocianie, które w lutym, jako pierwsze, poinformowało o sposobie, w jaki władze Ochoty sprzedawały lokale.
Flickr.com/Galio

Kraj
Bez przetargów i po zaniżonych cenach. Tak...

Z wystąpienia pokontrolnego (na Ochocie przeprowadziło ją stołeczne Biuro Kontroli) podpisanego przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz, wynika, że sprzedaż bezprzetargowa, którą zarząd dzielnicy Ochota praktykował od 2006 roku, przyniosła ogromne straty. Dokument trafił do burmistrz Ochoty Katarzyny Łęgiewicz.Według raportu, lokale użytkowe położone w atrakcyjnych lokalizacjach sprzedawano po znacząco zaniżonych cenach, niegospodarnie.Zdaniem Gawrysia, najbardziej jaskrawym przykładem tej niegospodarności może być opisana w wystąpieniu pokontrolnym sprawa dwóch sąsiadujących ze sobą lokali usytuowanych przy ulicy Grójeckiej, czyli jednej z większych arterii stolicy.Za metr kwadratowy lokalu sprzedanego w drodze bezprzetargowej Ochota dostała 6 tys. zł. Natomiast Agencja Mienia Wojskowego sprzedająca drugi z nich - prawie 28 tys. zł.Chęć zakupu jedynym kryteriumStołeczny ratusz w wystąpieniu pokontrolnym podkreślił, że zarząd dzielnicy Ochota nie prowadził prawidłowej gospodarki nieruchomościami, zaś lokale sprzedawał po cenach odbiegających od rynkowych. "Z ustaleń kontroli wynika, iż podstawowym kryterium przeznaczenia lokalu do zbycia, była wola najemcy jego zakupu" - napisano w wystąpieniu pokontrolnym.Ustalono też, że w 2014 roku Zarząd Dzielnicy Ochota zbył 9 lokali użytkowych oraz dwa garaże na rzecz ich dotychczasowych najemców. Zasadność ekonomiczną takich działań kontrolerzy przypisali tylko jednej transakcji. W ośmiu przypadkach - ich zdaniem - kontynuowanie najmu w zaledwie kilkuletniej perspektywie przyniosłoby miastu większe dochody niż sprzedaż tych lokali.Prokuratura bada sprawęW lutym stowarzyszenie Ochocianie o sprawie poinformowało CBA (o czym pisaliśmy). Biuro przekazało ją prokuraturze rejonowej, a ta - okręgowej.Ostatecznie to w prokuraturze okręgowej w kwietniu wszczęto śledztwo "w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w latach 2013-2014 w Warszawie przez funkcjonariuszy publicznych zatrudnionych w Urzędzie Dzielnicy Ochota poprzez dokonanie sprzedaży 11 lokali pozostających w zasobach lokalowych dzielnicy po zaniżonych cenach oraz dopuszczenie do nieuprawnionego podnajmowania jednego z lokali przez najemcę, czym działali na szkodę interesu publicznego".Ochocianie przekonują, że zanim prokuratura postawi zarzuty odpowiedzialnym za proceder, konsekwencje wobec tych osób powinien wyciągnąć zarząd dzielnicy.- Domagamy się dymisji wiceburmistrza Krzysztofa Kruka, który sprawuje nadzór nad sprawami lokalowymi od 2006 r. - powiedział Gawryś.Na razie ze stanowiskiem pożegna się naczelnik wydziału zasobów lokalowych, Henryk Musiński.polsatnews.pl

...

Prywatyzacja...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90851
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:39, 21 Wrz 2016    Temat postu:

Bój o kamienicę w Chełmie. "Interwencja" dziś o 16:15
red/
2016-09-21, 14:01
15 rodzin z ulicy Obłońskiej 19 w Chełmie z dnia na dzień dowiedziało się o prywatyzacji ich kamienicy. W ubiegłym tygodniu, bez zapowiedzi, na podwórku pojawił się urzędnik miasta w towarzystwie nowych właścicieli, by przekazać budynek. Lokatorzy są wściekli, że miasto nie poinformowało ich wcześniej. Boją się, że trafią na ulicę.
"Interwencja"

Mieszkańcy kamienicy to głównie emeryci i renciści. Niektórzy znają losy kamienicy, a także przedwojennych właścicieli. Zastanawiają się na jakiej podstawie sąd uznał roszczenia nowych, bo oni sami nie wyjaśnili tego podczas spotkania.- Mężczyzna twierdził, że jest synem tej pani (właścicielki kamienicy) i powiedział, że ona nie wyjechała do Izraela, tylko do Gliwic. Oświadczył, że urodził się w 1945 roku. Tymczasem w księdze wieczystej zapisano, że w 1947 r. Pani L. dzieci nie miała. Ona zostawiła wszystkie dokumenty na kamienicę u moich dziadków. Te dokumenty spłonęły - powiedziała jedna z mieszkanek Chełma.Sprawa tajemniczej prywatyzacji kamienicy dziś w programie "Interwencja" o 16:15.

...

Nieustajcy skandal. TO ROBIĄ SĄDY! ZA MAŁO JEST BEZDOMYCH!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90851
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 20:21, 24 Wrz 2016    Temat postu:

„Reprywatyzacja to nie przestępstwo, nie możemy wejść w taką logikę”
wyślij
drukuj
bz,az | publikacja: 20.09.2016 | aktualizacja: 09:37 wyślij
drukuj
Grzegorz Schetyna w programie „Kwadrans polityczny” (fot. TVP1)
– Decyzji pani prezydent, że to Witold Pahl będzie wiceprezydentem Warszawy, będę bronił w twardy sposób – mówił w programie „Kwadrans polityczny” przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. Podkreślił, że Hanna Gronkiewicz-Waltz podjęła ją autonomicznie, a „reprywatyzacja to nie jest przestępstwo” i trzeba ją kontynuować.

„Ja nie kupiłbym mieszkania za taką cenę, niech się tłumaczy Pitera”
Witold Pahl (PO) na początku września został nowym wiceprezydentem Warszawy. Zastąpił na stanowisku Jarosława Jóźwiaka, który ustąpił po aferze reprywatyzacyjnej. Niedawno w mediach pojawiły się informacje, że rodzina Pahla ma roszczenia wobec działki w Warszawie.

Grzegorz Schetyna powiedział, że „jest to daleka rodzina” i tak naprawdę wielu warszawiakom, których przodkowie mieszkali tu przed wojną można wytknąć, że mają roszczenia reprywatyzacyjne.

– Zaraz dojdziemy do paranoi – dodał. Jego zdaniem Witold Pahl to jest „właściwa osoba na właściwym miejscu”, prawnik z doświadczeniem politycznym.
#wieszwiecej | Polub nas
– Nie ma świętych krów ws. reprywatyzacji – podkreślił Schetyna i stwierdził, że każdy polityk, obojętnie, czy należy do PiS, czy do PO powinien ponieść konsekwencje złych decyzji i odpowiedzieć za nie.

– Wszystkie kwestie muszą zostać wyjaśnione i to mogę obiecać – podkreślił i dodał, że prezydent Warszawy Gronkiewicz-Waltz obiecała zająć się w pierwszym rządzie najbardziej kontrowersyjnymi sprawami, m.in. kamienicą przy ul. Noakowskiego.

Wyrzuceni z PO zakładają koło poselskie. „Na trzech nazwiskach się nie skończy”
„Powinniśmy wypalić aferę podsłuchową”

Grzegorz Schetyna nie chciał komentować zmian w PO i informacji o tym, że trzej posłowie wyrzuceni z partii, czyli Jacka Protasiewicza, Stanisława Huskowskiego i Michała Kamińskiego szykują się do założenia klubu w parlamencie.

Szef PO mówił o „nowym otwarciu w partii” i nowym programie. Wyraził żal, że „nie wypaliliśmy rozpalonym żelazem afery podsłuchowej, która wróciła do nas w kampanii wyborczej”.

– Chcemy pokazać nową Platformę Obywatelską, która wnioski z przeszłości i chce bić się o zwycięstwo w wyborach – powiedział. „Kwadrans polityczny”, TVP1

..

Jasne to nie przestepstwo to biznes. Zyczymy PO jak najszybszego znikniecia.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy