Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Zmartwychwstanie Jezusa; sensacyjne odkrycie naukowca!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiedza i Nauka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 36290
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:17, 02 Kwi 2010    Temat postu: Zmartwychwstanie Jezusa; sensacyjne odkrycie naukowca!

aukowiec Ray Downing zajmujący się badaniem całunu turyńskiego twierdzi, że zawiera on dowody na zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Jak podkreśla, wiadomość "zakodowana" w całunie dostarcza dowodów zarówno na to jak wyglądała twarz Chrystusa, jak i jego "przejście ze śmierci w życie".
- Ludzie nie zapomną tej Wielkanocy o twarzy Chrystusa – mówi Ray Downing, twórca trójwymiarowej technologii komputerowej, dzięki której, opierając się na badaniach całunu turyńskiego, odtworzono twarz Jezusa. Odkrycie naukowców zostało zaprezentowane w programie emitowanym przez kanał History Channel.

- Jezus był czymś więcej niż tylko duchowym doświadczeniem – twierdzi Downing. – Badając całun turyński w celu odtworzenia twarzy Jezusa w trójwymiarze trafiliśmy na naukowe dowody, z których wynika, że zmartwychwstanie było prawdziwym fizycznym wydarzeniem, do którego doszło 2 tysiące lat temu – podkreśla.Naukowiec twierdzi, że całun ma w sobie zakodowaną wiadomość, którą można było odczytać dopiero teraz dzięki zaawansowanej technologii. Jak dodaje, całun turyński "zapamiętał moment zmartwychwstania".

- Patrząc na całun turyński przez "szkiełko nauki" odnaleźliśmy kod, który potwierdza, że zmartwychwstanie Jezusa było wydarzeniem historycznym – mówi Downing.

Pracownicy History Channel podkreślają, że postanowili "rozwinąć tę część historii, o której wiele osób sądzi, że już została dogłębnie wyjaśniona". – Film dokumentalny "Prawdziwa Twarz" to niewiarygodnie inspirujący film, który przedstawia "pochowane dawno temu" informacje – mówi rzeczniczka telewizji Vicky Kahn.

Pracownicy History Channel pracowali z Downingiem nad stworzeniem obrazu twarzy Jezusa na podstawie włókien całunu. Uzyskany obraz przypominał negatyw w kolorach brązowo-czerwonych. – Obecność informacji trójwymiarowych zakodowanych w dwuwymiarowym obrazie jest niezwykle unikalna – ocenił Downing. – Te informacje są instrukcją, jak na podstawie obrazu stworzyć rzeźbę - dodał.

Według naukowca, całun zawiera w sobie dwie historie. – Po pierwsze, zawiera on w sobie artystyczną i naukową historię przejścia z dwóch wymiarów w trzy wymiary. Po drugie, całun opowiada historię człowieka i upamiętnia jego transformację "ze śmierci do życia" – mówi Downing.

Program opisujący odkrycia Downinga wyemitowano we wtorek. W związku z ogromną popularnością zostanie on powtórzony w sobotę. O odkryciu naukowca informowały inne amerykańskie telewizje, a także media w innych krajach – czytamy w serwisie wnd.com.

>>>>>

No ciekawe!Ja tego nie widzialem i nie wiem co zostalo odkryte.Ale to moze byc zapowiedz najwiekszej sensacji naukowej do tej pory!Udowodnic naukowo Zmarwychwstanie.Oczywiscie za pomoca nauk laboratoryjnych bo jesli chodzi o historie czyli badanie dokumentow to juz od dawna znamy.Ale jesli teraz za pomoca fizyki chemii itp niezaleznie od Pism Ewangelii udowodnia to ...
TO BRAK SŁÓW!!!
:O)))))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 36290
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 13:43, 10 Kwi 2010    Temat postu:

Dwóch milionów wiernych spodziewają się organizatorzy tego szczególnego wydarzenia - Całun Turyński będzie można oglądać w katedrze w Turynie już od soboty. To pierwsze jego wystawienie od 10 lat, w ciągu których przeszedł gruntowną konserwację.

Uroczysty moment wystawienia Całunu poprzedzi Msza Święta w katedrze Jana Chrzciciela w sobotnie popołudnie. Odprawi ją arcybiskup Turynu kardynał Severino Poletto. Pierwsi chętni zobaczą płótno o godzinie 18. Następni będą mogli uczynić to w ciągu kilku najbliższych tygodni, bo wystawienie potrwa do 23 maja.

Do tej pory zgłosiło się około półtora miliona chętnych, ale władze kościelne liczą się z tym, że pielgrzymów z całego świata przybędzie znacznie więcej. Aby obejrzeć Całun z bliska, potrzebna jest wcześniejsza rezerwacja. Bez uprzedniego zgłoszenia będzie można natomiast wejść do katedry i zobaczyć go z daleka – informuje Polska Agencja Prasowa.

Kardynał Severino Poletto podkreślił, że wystawienia Całunu nie można traktować jedynie jako "wydarzenie turystyki religijnej", bo jest to inicjatywa "duchowa i duszpasterska". Jej kulminacją będzie wizyta papieża Benedykta XVI w Turynie 2 maja.Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 36290
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:58, 14 Kwi 2010    Temat postu:

Warto przytoczyc historie ktore dzialy sie w Polsce za sprawa Oblicza z Całunu...
Służebnica Boża Teresa Janina Kierocińska Matka Założycielka III zakonu regularnego-Zgromadzenia sióstr karmelitanek Dzieciątka Jezus gdzies dowiedziala sie o istnieniu Calunu i Świętego Oblicza.Sprowadzila wieksze ilosci zdjec i rozdala ludziom!A tu hitlerowcy npadli na Polske...I zaczelo sie dziac!
Straszne hitlerowskie wiezienie w Myslowicach.Zona przesyla w bulce obraz Jezusa...
I wiezien nagle widzi PRZYPADKOWO OTWARTE DRZWI!
Wychodzi na ulice W DZIEN i idzie w PASIAKACH!I dociera do domu z obrazkiem w rece!

>>>>>

Siostra Weronika przeszla przez granice zamiast paszportu itp podajac hitlerowcom ... OBRAZ OBLICZA .Rzecz jasna oni nie wiedzieli co to!

>>>>>>

Albo cofniecie przez hitlerowcow rozkazu wysiedlenia rodzinie ktora sie modlila do OBLICZA...

>>>>>>>

Albo wpada rozjuszony hitlerowiec do budynku zakonu Teresa daje mu do portfela wizerunek siostry sie modla I WYCHODZI JAK BARANEK!

>>>>>>>

Przychodzace komisje osiedleniowe majace ochote na budynki klasztoru tak zawsze chodzily ze omijaly te pomieszczenia gdzie byly ukrywane osoby lud skladowane ,,nielegalne'' rzeczy...

>>>>>>

I takie wypadki sie MNOZYLY!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 36290
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:18, 15 Kwi 2010    Temat postu:

Tutaj wiecej informacji o odtworzeniu momentu Zmartwychwstania:
http://fronda.pl/news/czytaj/twierdza_ze_odworzyli_oblicze_jezusa_na_podstawie_calunu_turynsk

Rok zajęło grupie grafików komputerowych analizowanie śladów krwi na Całunie Turyńskim. Na tej podstawie stworzyli, jak przekonują, trójwymiarowy obraz Chrystusa złożonego w grobie i powracającego do życia. Rezultat ich pracy jest podobno zdumiewający.Rok zajęło grupie grafików komputerowych analizowanie śladów krwi na Całunie Turyńskim. Na tej podstawie stworzyli, jak przekonują, trójwymiarowy obraz Chrystusa złożonego w grobie i powracającego do życia. Rezultat ich pracy jest podobno zdumiewający.

Twórcy podejrzewają, że komputerowy obraz wielu może zaskoczyć, ponieważ nie przypomina znanego na całym świecie wizerunku. - Podnieśliśmy krew i oddzieliliśmy ją (w komputerze) tak, by wisiała w powietrzu - tłumaczy Ray Downing, szef Studia Macbeth, które pracowało nad rekonstrukcją. Wyjaśnia, że trzeba było zacząć od tego, że ciało Chrystusa nie było przykryte całunem, a owinięte w niego. Dlatego wiele śladów krwi powstało zupełnie przypadkiem.

Downing twierdzi, że jego technika komputerowej rekonstrukcji pozwoliła na uzyskanie obrazu do tej pory najbliższego prawdziwemu wizerunkowi mężczyzny, który był owinięty Całunem Turyńskim.

- W trakcie filmu pojawia się moment, moment bardzo mocny, kiedy pojawia się oblicze Jezusa. To, co zobaczycie jest bardzo, bardzo dużym planem Jezusa w grobie, który następnie powraca do życia – mówi Downinga.

>>>>>

Mamy wiec tu nieco wiecej szczegolow!

http://www.youtube.com/watch?v=0ac2UK7QsDc&feature=player_embedded


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 36290
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:52, 26 Kwi 2010    Temat postu:

,,Na Całunie zakodowane są też dowody na Zmartwychwstanie"

W USA nie milkną komentarze po emisji filmu, w któym przedstawiono efekt pracy naukowców i grafików komputerowych - trójwymiarowe odtworzenie postaci z Całunu Turyńskiego. Z powodu wielkiego zainteresowania stacja History Channel ponownie wyemituje obraz. - Ludzie nie zapomną tej Wielkanocy o twarzy Chrystusa – mówi Ray Downing, twórca użytej w przedsięwzięciu technologii.

- Jezus był czymś więcej niż tylko duchowym doświadczeniem – twierdzi Downing, który od dawna zajmuje się badaniem Całunu Turyńskiego. Co więcej, podkreśla, że w Całunie "zakodowana" jest wiadomość, któa dostarcza dowodów zarówno na to, jak wyglądała twarz Chrystusa, jak i Jego "przejście ze śmierci w życie".

Naukowiec przekonuje, że Całun Turyński "zapamiętał moment zmartwychwstania". - Patrząc na Całun Turyński przez "szkiełko nauki" odnaleźliśmy kod, który potwierdza, że zmartwychwstanie Jezusa było wydarzeniem historycznym – mówi Downing.

Pracownicy History Channel podkreślają, że postanowili "rozwinąć tę część historii, o której wiele osób sądzi, że już została dogłębnie wyjaśniona". – Film dokumentalny "Prawdziwe oblicze Jezusa?" to niewiarygodnie inspirujący film, który przedstawia "pochowane dawno temu" informacje – mówi rzeczniczka telewizji Vicky Kahn. Pracownicy History Channel pracowali z Downingiem nad stworzeniem obrazu twarzy Jezusa na podstawie włókien Całunu. Uzyskany obraz przypominał negatyw w kolorach brązowo-czerwonych. – Obecność informacji trójwymiarowych zakodowanych w dwuwymiarowym obrazie jest niezwykle unikalna – ocenił Downing

– Te informacje są instrukcją, jak na podstawie obrazu stworzyć rzeźbę - dodał. Według naukowca, Całun zawiera w sobie dwie historie. – Po pierwsze, zawiera on w sobie artystyczną i naukową historię przejścia z dwóch wymiarów w trzy wymiary. Po drugie, Całun opowiada historię człowieka i upamiętnia jego transformację "ze śmierci do życia" – mówi Downing.

Program opisujący odkrycia Downinga wyemitowano we wtorek. W związku z ogromnym zainteresowaniem widzów zostanie on powtórzony w Wielką Sobotę. O odkryciu naukowca informowały inne amerykańskie telewizje, a także media w wielu krajach świata – czytamy w serwisie wnd.com.

http://fronda.pl/news/czytaj/na_calunie_zakodowane_sa_tez_dowody_na_zmartwychwstanie


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 36290
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:46, 29 Kwi 2010    Temat postu:

W nocy z wtorku na środę 30/31 marca amerykańska stacja The History Channel wyemitowała film „Prawdziwe oblicze Jezusa?” pokazujący w 3D twarz postaci na Całunie Turyńskim. Prezentujemy jego kulminacyjny fragment, który został umieszczony w internecie.
http://www.youtube.com/watch?v=vSPskZ987s0&feature=player_embedded
A wiec teraz macie ten rewelacyjny film.
Mozna to opisac tak.Ze Zmartwychwstanie wygladalo tak jak wielka swiatlosc.Swiatlosc tak wielka ze najwieksze bomby atomowe zapewne nie daja takiej.TO SWIATLO na sposob FOTOGRAFICZNY zrobilo odbitke ciala Jezusa na materiale ale odwrotna tzw. negatyw czyli wszystko na odwrot to co wypukle jest wklesle i na odwrot.Nawiasem mowiac to przesadza sprawe.Jesli gdzies uslyszycie ze ,,calun jest wytworzony przez sredniowiecznych majsterkowiczow'' to juz teraz wiecie jaka to brednia.Calun nie jest ,,zrbiony'' a NASWIETLONY a fotografia to XIX wiek boba atomowa XX, a sredniowiecze konczy sie na XV.
To bylo wiadome do tej pory.
Ale teraz wiemy wiecej.TAM NIE JEST WYSWIETLONY JEDEN OBRAZ!
TAM JEST KLATKA PO KLATCE!!!
Czyli Jezus martwy.Swiatlosc zaczyna swiecic naswietlajac wlokno.Jest obraz martwego czlowieka.Swiatlosc dalej swieci cialo zaczyna uzupelniac wyrwane kawalki (aniolowie zebrali wszelkie wyrwane fragmenty ciala Jezusa i z chwila Zmartwychwstania przylozyli do ciala-aniolow nie widac kawalki tak) i to sie wyswietla i tak po kolei az Jezus budzi sie ŻYWY.I tu juz widac Zmartwychwstalego!
Nparawde brakuje slow aby to opisac.Żywy dowód Zmartwychwstania.To juz nie jest Wiara to jest wrecz Wiedza!Pytanie nie czy wierzysz tylko czy przyjmujesz fakty sie nasuwa!Wbrew pozorom Bóg nie chowa sie specjalnie wymagajac wiary.On juz pokazuje fakty.Nie musicie wierzyc Pismom.Przyjmijcie do wiadomosci fakty!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 36290
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:50, 19 Maj 2010    Temat postu:

Warto jeszcze przypomniec probe NASA odtworzenia Twarzy Jezusa:

http://www.katolickie.media.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1191:kilka-myli-na-temat-oczu-i-spojrzenia-pana-jezusa-z-caunu-turyskiego&catid=38:publikacje-czonkow-oddziau&Itemid=123

W 1978 roku eksperci z NASA zdecydowali się na dokonanie szczegółowych badań Całunu Turyńskiego. Po wykonaniu zdjęć całunu, jeden z ekspertów który był ateistą, zdecydował się dokonać kilkakrotnego filtrowania wykonanego zdjęcia aby uzyskać wizerunek Pana Jezusa jak najbardziej zbliżony do Jego wyglądu przed męką. W czasie wykonywania siódmego filtrowania miało miejsce wydarzenie niezwykle, które zaowocowało nawróceniem się tego człowieka. Otóż właśnie wtedy twarz Pana Jezusa zmieniła się w sposób niewyjaśniony, przekraczający jego oczekiwania, Jego oczy które były zamknięte, nagle na udoskonalanym zdjęciu otworzyły się. Tej zmiany nie mógł dokonać żaden komputer. Jako niewyjaśniona naukowo, jest ona kolejnym argumentem za ciągle aktualną prawdziwością największego cudu Jezusa, Jego zmartwychwstania. Pozostaje również do zastanowienia się pytanie, dlaczego właśnie pod koniec XX wieku po tym cudzie, Jego oczy otworzyły się dla nas.

11 kwietnia 1994, Pan Jezus objawiając się pewnej mistyczce która nazywa siebie literami JNSR, potwierdza autentyczność swego Oblicza na badanym przez NASA zdjęciu i mówi : "Człowiek który odnalazł w NASA dowód mojego Świętego Oblicza, uwierzył, ponieważ on sam zobaczył siebie w moim Obliczu”.

Na temat otrzymanego w sposób niewyjaśniony po ludzku zdjęcia Pana Jezusa i Jego spojrzenia istnieje już wiele głębokich myśli.

„To są oczy o spojrzeniu które nie budzi lęku, one przyzywają do miłości wszelkie stworzenie.”

„Tylko moje spojrzenie nauczy cię kochać to czego nikt na świecie nie może ci dać.”

„Spoglądaj na mnie z radością i miłością, a ja cię ochronię od wszelkiego zła.”

„Nigdy nie zasypiaj, zapomniawszy mojego spojrzenia , ono opowie ci o miłości o której nigdy nie śniłeś.”

„Zakotwicz się we mnie i oddal od świata a ja ci wyszeptam w twym sercu tyle rzeczy w jednej sekundzie.”

„Wystarczy abyś dobrze utkwił twe spojrzenie we mnie a znajdziesz miłość i pokój w sobie samym.”

„Wychodź ze swego domu z moim błogosławiącym spojrzeniem a ja cię ochronię aż do twego powrotu. ”

„Wspomnij w swej pracy codziennej o moim spojrzeniu, bądź zawsze radosny i odważny. Raz dobrze utkwione w twym sercu sprawi, że będziesz mógł ofiarować swym braciom miłość, przebaczenie i pokój. I tak staniesz się moim umiłowanym synem, żyjącym dla mnie a twoje serce stanie się doskonałe .”


Opracował ks. Roman Piwowarczyk

>>>>

Prawdopodobnie otrzymywali kolejne fazy na ktorych Jezus byl martwy az po nastepnym filtrze dotarli do fazy Zmartwychwstania czyli chwili gdy Jezus otwiera oczy!Z martwych wstaje!Chrystus ZMARTWYCHWSTAN JEST mowi staropolszczyna nie Zmartwychwstał (czyli kiedys bylo minelo) tylko JEST !ZMARTWYCHWSTAN JEST JUZ NA ZAWSZE!

:O)))))))))))))))))

Oto Twarz ktora zobaczyli pracownicy NASA:Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 36290
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 21:41, 01 Kwi 2011    Temat postu:

Polscy eksperci badają śmierć Jezusa Chrystusa

Na podstawie dostępnych źródeł z dużym prawdopodobieństwem można określić jak przebiegała śmierć Jezusa – twierdzą polscy lekarze. Jezus już przed ukrzyżowaniem był w stanie krytycznym – uważa prof. Władysław Sinkiewicz z Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.

Śmierć Chrystusa w aspekcie medycznym jest głównym tematem konferencji naukowej, jaka odbędzie się 2 kwietnia w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym (w dawnej Starej Anatomii).

Prof. Sinkiewicz wygłosi wykład na temat kardiologicznych aspektów śmierci Chrystusa. Jego zdaniem na zgon Jezusa złożyło się wiele przyczyn, choć każda z osobna mogła doprowadzić do śmierci. Jedną z nich mógł być wstrząs pourazowy, a także pokrwotoczny i hipowolemiczny (nadmierny spadek skurczowego ciśnienia tętniczego).


Szybką śmierć mogła też wywołać ostra niewydolność oddechowo-krążeniowa spowodowana ciężkimi urazami klatki piersiowej, ciężkie zapalenie płuc z płynem wysiękowym w jamie opłucnowej, uduszenie z niewydolności wydechowej spowodowanej ukrzyżowaniem oraz zawał serca i arytmie serca. Przygotowaniem do egzekucji było biczowanie, co w sposób drastyczny pokazał film "Pasja" w reżyserii Mela Gibsona. „Okrucieństwo tej kary powodowało często zmasakrowanie ciała, co w połączeniu z silnym bólem i utratą krwi było często przyczyną wstrząsu oraz miało wpływ na czas agonii ofiary na krzyżu” – ocenia prof. Sinkiewicz.

- Z powodu całkowitej utraty sił wywołanej zadawanymi cierpieniami Jezus z dużym prawdopodobieństwem nie mógł sam nieść krzyża – twierdzi prof. Sinkiewicz. Jego zdaniem, już przed ukrzyżowaniem był on w stanie krytycznym, uwzględniając utratę krwi, silne przeżycia emocjonalne i wielkie cierpienie fizyczne oraz brak snu, posiłku i płynów, co miało istotne znaczenie w gorącym klimacie śródziemnomorskim.

Na miejscu kaźni przybito Chrystusa do krzyża, bo w tamtych czasach tak na ogół postępowano. Przywiązanie do krzyża było raczej wyjątkiem. - Miejscem przybijania gwoździ do rąk były nadgarstki, gdyż tylko kości i więzadła przegubu ręki, a nie dłonie, mogą utrzymać ciężar ciała – przekonuje prof. Sinkiewicz.

Opisuje on, że gwoździe wbijano pomiędzy kość promieniową, a kości nadgarstka lub pomiędzy same kości nadgarstka. Choć gwóźdź przechodził przeważnie pomiędzy kośćmi i nie powodował złamań, samo uszkodzenie okostnej wywoływało ból nie do zniesienia. Wbijany gwóźdź mógł miażdżyć lub uszkodzić nerw pośrodkowy, powodując rozrywający ból obu ramion, porażenie części kończyny i niedokrwienne przykurcze.

Rozdzierający ból powodowało również wbijanie gwoździ do stóp, najczęściej przez pierwszą lub drugą przestrzeń śródstopia. Mogło wtedy dochodzić do uszkodzenia nerwu strzałkowego jak i gałązki nerwu podeszwowego, co wywołuje dolegliwości trudne dziś do opanowania nawet środkami narkotycznymi.

Zgon w następstwie ukrzyżowania zależał od stanu wyczerpania skazańca i ułożenia ciała. Wskazują na to m.in. eksperymenty, jakie na ochotnikach przeprowadził przed kilku laty dr Frederick Zugibe, amerykański specjalista medycyny sądowej.

- Długość przeżycia na krzyżu wahała się między 3 a 4 godzinami, ale mogła trwać do 3 dni i była odwrotnie proporcjonalna do intensywności torturowania – szacuje prof. Sinkiewicz.

Jego zdaniem, Jezus zmarł stosunkowo szybko, po upływie 3-6 godzin od ukrzyżowania. Tuż przed śmiercią Jezus wydał głośny okrzyk i zwiesił głowę, co uznano za objaw zgonu. Zawieszenie głowy może sugerować, że nastąpiło pęknięcie ściany lewej komory serca z wylaniem się krwi do worka osierdziowego. Mogło też dojść do rozsianego krzepnięcia wewnątrznaczyniowego powodującego zaczopowanie naczyń wieńcowych serca drobnymi skrzeplinami, czego skutkiem był wtórny zawał serca.

Zgodnie ze zwyczajem śmierć Chrystusa potwierdzono, przebijając włócznią jego bok, w następstwie czego z zadanej rany wypłynęła krew i woda. Opisywaną często "wodą" mógł być płyn z opłucnej i z worka osierdziowego.

Na temat rany boku Chrystusa podczas sobotniej konferencji wykład wygłosi dr Leonard Pikiel z Zakładu Patologii Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku. O. Andrzej Szczypa z kościoła św. Stanisława Kostki będzie mówił o przebitym sercu.

>>>>>

Bardzo ciekawa konferencja !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 36290
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:24, 02 Mar 2013    Temat postu:

Benedykt XVI zgodził się wystawienie Całunu Turyńskiego

Przed swą abdykacją Benedykt XVI wyraził zgodę na drugie w historii telewizyjne wystawienie Całunu Turyńskiego. Widzowie na całym świecie będą mogli go zobaczyć w technice HD w Wielką Sobotę 30 marca.

To ostatni prezent dotychczasowego papieża dla wiernych i kolejne otwarcie Kościoła na najnowsze technologie - tak włoskie media określają szczegóły inicjatywy, o której poinformował arcybiskup Turynu Cesare Nosiglia. Będzie on przewodniczył uroczystości liturgicznej w katedrze w stolicy Piemontu z okazji prezentacji płótna za pośrednictwem kamer włoskiej telewizji publicznej RAI.

To papież jest formalnym właścicielem Całunu.

Po raz pierwszy Całun, w który zgodnie z tradycją owinięte było ciało Chrystusa po ukrzyżowaniu, został pokazany w telewizji 23 lipca 1973 roku.

Teraz wykorzystane zostaną najnowsze osiągnięcia technologii obrazu. Całun będzie można obejrzeć także dzięki specjalnej aplikacji do smartfonów; w wersji podstawowej będzie ona bezpłatna, w rozszerzonej o szczegóły płótna i historię badań nad nim - płatna.

- Dzięki mediom Całun dotrze do miejsc i ludzi dotychczas niedostępnych - powiedział arcybiskup Nosiglia.

Wybór daty wystawienia wiąże się ściśle z osobą Benedykta XVI. Przypomina się, że gdy oglądał on Całun Turyński 2 maja 2010 roku określił go jako "ikonę Wielkiej Soboty".

Przed publicznym wystawieniem przed trzema laty płótno zostało poddane drobiazgowej renowacji i konserwacji.

Poprzedni arcybiskup Turynu kardynał Severino Poletto w 2010 roku zastrzegł, że "nie ma matematycznej pewności, że Całun to autentyczne płótno, w które zawinięto ciało Chrystusa".

- To powiedzą nam naukowcy i historycy, jeśli kiedykolwiek im się to uda - oświadczył wtedy metropolita Turynu. Przypomniał zarazem: - Wszystkie próby jego sztucznego skopiowania lub odtworzenia nie powiodły się.

Kościół nie zajmując oficjalnego stanowiska w toczącej się od lat dyskusji na temat autentyczności Całunu Turyńskiego przywołuje słowa Jana Pawła II z 1998 roku: - Całun jest wyzwaniem dla rozumu. Od każdego człowieka, a zwłaszcza od uczonego wymaga przede wszystkim wysiłku, który pozwoli mu przyjąć z pokorą głębokie przesłanie, przemawiające do jego umysłu i dotykające jego życia.

- Kościół zatem nie posiada właściwej kompetencji, by wypowiadać się w tych sprawach. Dlatego powierza uczonym zadanie prowadzenia dalszych badań, mających na celu znalezienie odpowiedzi na pytania związane z Całunem - stwierdził polski papież. Zachęcił, by przystępować do badań nad Całunem "bez żadnych uprzedzeń i by nie uznawać za pewnik niczego, co nie zostało udowodnione".

Jan Paweł II podkreślił, że Kościół wzywa, by "zachowywać wewnętrzną wolność w działaniu, skrupulatnie przestrzegać zasad naukowej metodologii, a zarazem szanować wrażliwość wiernych".

....

Tak . To zadziwiajaca relikwia dzieki ktorej duzo wiemy o Zmartwychwstaniu ! Trzeba ja wystawiac wlasnie na Święto Zmartwychwstania !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 36290
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:18, 29 Mar 2013    Temat postu:

Całun Turyński zostanie pokazany w telewizji

W Wielką Sobotę Całun Turyński zostanie pokazany całemu światu w transmisji na żywo. W wydarze­niu będzie uczestniczył papież Fran­ciszek, który wygłosi preambułę. Ostatni raz relikwia została udo­stępniona w ten sposób przez Pawła VI w 1973 roku .

O udostępnieniu płótna zadecydował Benedykt XVI jeszcze przed swoją rezygnacją. Media sugerują, że był to ostatni prezent od papieża dla wiernych. - Dzięki mediom Całun dotrze do miejsc i ludzi dotychczas niedostępnych - powiedział obecny arcybiskup Turynu, Cesare Nosiglia.

Watykan nie ogłosił jednak oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Kardynał Ratzinger napisał tylko, że Całun to "tajemniczy obraz, którego żaden człowiek nie byłby w stanie wykonać".

Całun Turyński zostanie pokazany w telewizji

Niezwykła 90-minutowa transmisja zawierać będzie m.in. informację o autentyczności Całunu.

Najnowsze badania prowadzone pod kierunkiem Giulio Fanti, profesora pomiarów mechanicznych i termicznych na Uniwersytecie w Padwie wykazały, że tkanina pochodzi najprawdopodobniej z okresu miedzy 280 r. p.n.e. a 220 r. n.e., więc może ona stanowić obraz Chrystusa.

....

Tak trzeba ukazywac swiatu ten materialny dowod Zmartwychwstania !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 36290
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:41, 30 Mar 2013    Temat postu:

Całun Turyński będzie pokazany w telewizji

Po raz drugi w historii i po raz pierwszy od 40 lat Całun Turyński zostanie pokazany w telewizji. Wydarzenie będzie transmitowała włoska telewizja Rai Uno. Poprzednio telewidzowie zobaczyli relikwię w 1973 roku. Transmisja rozpocznie się o 17.15 a zakończy o 18.40.

Okolicznościowe orędzie z tej okazji wygłosił papież Franciszek. W przesłaniu wideo papież podkreślił, zwracając się do telewidzów: "Także i ja staję dziś razem z wami przed Świętym Całunem i dziękuję Panu, który wraz ze współczesnymi środkami technicznymi daje nam tę możliwość".

- Chociaż ma to taką formę, nie tylko zwyczajnie obserwujemy, ale oddajemy cześć - to jest spojrzenie modlitewne. Powiedziałbym więcej: jest to pozwolenie, by na nas patrzono. To oblicze ma oczy zamknięte, jest obliczem zmarłego, a jednak tajemnie na nas patrzy i w ciszy do nas przemawia - dodał Franciszek.

- Dlaczego wierny lud, tak jak wy, chce się zatrzymać przed tą ikoną Człowieka biczowanego i ukrzyżowanego? Ponieważ Człowiek z Całunu zaprasza nas do kontemplowania Jezusa z Nazaretu - zauważył. Papież mówił, że obraz odbity na płótnie "przemawia do serca", zachęca do patrzenia na krzyż, do zanurzenia się w wymownym milczeniu miłości.

Wskazał, że poprzez Całun do wiernych dociera "wyjątkowe i ostateczne Słowo Boga: Miłość, która stała się człowiekiem".

- To oszpecone Oblicze przypomina tak wiele twarzy mężczyzn i kobiet zranionych przez życie nie szanujące ich godności, przez wojny, które uderzają w najsłabszych. A jednak Oblicze z Całunu przekazuje wielki pokój; to udręczone ciało wyraża majestat panującego - powiedział papież.

Zgodę na telewizyjną prezentację Całunu Turyńskiego wyraził Benedykt XVI tuż przed swą abdykacją w ostatnim dniu lutego.

To płótno, w które było owinięte ciało Chrystusa po ukrzyżowaniu. Do Europy trafiło z Ziemi Świętej w połowie XIV wieku. Od 400 lat jest przechowywane w katedrze w Turynie na północy Włoch.

....

Wspaniale swiadectwo Prawdy !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiedza i Nauka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy