Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Generatory i inne kreatory ...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiedza i Nauka / Tam gdzie nie ma już dróg...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 12:48, 23 Kwi 2014    Temat postu: Generatory i inne kreatory ...

Wszyscy dotknieci edukacja wiedza jak trudno sklecic dluzszy tekst wlasnorecznie a nawet wlasnogłownie ... Tymczasem opieraja sie one na pewnych schematach ktorych mozna sie nauczyc ! Niektorzy maja to intuicyjnie . Ale kazdy zdrowy na umysle moze to wycwiczyc .
Oczywiscie cwieczenia takie maja na celu lepsza komunikatywnosc . Ale wszelkie narzedzia moga byc wykorzystane ku zlu . Tu ohydnym przykladem sa firmy ktore tresuja tzw . ,,politykow" co maja mowic aby dobrze wypasc . I TO CO MOWIA NIE MA ZADNEGO SENSU ! BO MA TYLKO WYGLADAC ! Jest to oszustwo bo czym innym jest pomagac ludziom KOMUNIKOWAC SWOJE IDEE a czym innym pomagac aferzystom w skoku na łupy . Ale firmy nie patrza na to . Byle byla kasa czesto jeszcze z budzetu panstwa .
Oczywiscie zasady te sa banalne i latwo je poznac . Trudniej zmusic cialo do ich zastosowania . Najczesciej jednak bedzie tu chodzilo o przemowienia .

Juz dawno powstaly generatory czy tez kreatory przemowien . Pozwalaja one losowo generowac tekst . Wybieramy tekst z pierwszej kolumny pozniej drugiej trzeciej itp. az do ostatniej i wracamy do pierwszej ! I tak w kolo ! Na pokazanym obrazku mozna wygenerowac 10 tys. zdan na 40 godzin gadki . I nie bedzie mniej sensowna niz to co serwuja media !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 14:34, 12 Sie 2014    Temat postu:

Australijka opracowała program komputerowy, który pisze bajki z morałem

Mar­ga­ret Sar­lej, dok­to­rant­ka z Uni­wer­sy­te­tu Nowej Po­łu­dnio­wej Walii, wy­my­śli­ła pro­gram Moral Sto­ry­tel­ling Sys­tem, który ge­ne­ru­je pro­ste bajki z mo­ra­łem.

Pro­gram po­trze­bu­je udzia­łu czło­wie­ka je­dy­nie na samym po­cząt­ku. Użyt­kow­nik kom­pu­te­ra musi wy­brać jeden z sze­ściu wio­dą­cych te­ma­tów wy­stę­pu­ją­cych przed laty w baj­kach Ezopa: kara za błędy, chci­wość, duma, re­ali­stycz­ne ocze­ki­wa­nia, lek­ko­myśl­ność i na­gra­dza­nie. Na­stęp­nie sys­tem au­to­ma­tycz­nie usta­la se­kwen­cję zda­rzeń. Po­sta­cie wy­stę­pu­ją­ce w bajce mogą do­świad­czyć aż do 22 emo­cji – od ra­do­ści do żalu, wy­rzu­tów su­mie­nia i wdzięcz­no­ści – nie­zbęd­nych do prze­ka­za­nia od­bior­cy da­ne­go mo­ra­łu.

Wy­sił­ki w celu wy­na­le­zie­nia opro­gra­mo­wa­nia, które po­zwo­li­ło­by kom­pu­te­ro­wi two­rzyć fik­cyj­ne hi­sto­rie, są po­dej­mo­wa­ne na au­stra­lij­skim uni­wer­sy­te­cie już od lat. W 2007 roku dr Mal­com Ryan, eks­pert w dzie­dzi­nie sztucz­nej in­te­li­gen­cji i pro­mo­tor Mar­ga­ret Sar­lej, spraw­dził, czy kom­pu­ter byłby w sta­nie od­two­rzyć jedną stro­nę z "Pio­tru­sia Kró­li­ka" Be­atrix Pot­ter. Ma­szy­na nie po­ra­dzi­ła sobie jed­nak z po­zio­mem zło­żo­no­ści bo­ha­te­rów i ich emo­cja­mi. Mar­ga­ert Sar­lej zde­cy­do­wa­ła się sku­pić na czymś innym. Cho­dzi­ło o jedną z klu­czo­wych funk­cji opo­wia­da­nia hi­sto­rii, która przy­czy­ni­ła się na prze­strze­ni ty­się­cy lat do roz­wo­ju opo­wie­ści: prze­ka­zy­wa­nie dru­gim prze­sła­nia lub zasad mo­ral­nych.

Ryan i Sar­lej liczą, że pro­gram bę­dzie sta­no­wił ważny krok w pra­cach nad wy­na­le­zie­niem ma­szy­ny, która po­tra­fi­ła­by sa­mo­dziel­nie na­pi­sać roz­bu­do­wa­ną fa­bu­lar­nie hi­sto­rię. Prze­wi­du­ją, że w ciągu de­ka­dy kom­pu­te­ry będą już mogły po­chwa­lić się zna­czą­cym wkła­dem do li­te­ra­tu­ry. "Mogą to być jed­nak tek­sty bar­dziej eks­pe­ry­men­tal­ne niż głów­no­nur­to­we" – za­strze­ga Ryan.

Po­ni­żej mo­że­cie za­po­znać się z prób­ką twór­czo­ści wy­ge­ne­ro­wa­ną przez Moral Sto­ry­tel­ling Sys­tem:

Na­gro­da (czyli smok jest na­gro­dzo­ny za po­da­ro­wa­nie skar­bu księż­nicz­ce)

Dawno, dawno temu żył smok, wróż­ka i księż­nicz­ka. Smok nie cier­piał wróż­ki. Pew­ne­go let­nie­go po­ran­ka smok dał księż­nicz­ce skarb. W re­zul­ta­cie tego księż­nicz­ka miała skarb. Księż­nicz­ka ra­do­wa­ła się, że ma skarb. Księż­nicz­ka po­czu­ła wdzięcz­ność wobec smoka, że dał jej skarb, który teraz miała. Wróż­ka i księż­nicz­ka za­ko­cha­ły się w smoku. Nie­dłu­go póź­niej księż­nicz­ka za­bi­ła wróż­kę. W re­zul­ta­cie tego wróża nie żyła. Smok ura­do­wał się, że wróż­ka nie żyje. Smok po­czuł wdzięcz­ność wobec księż­nicz­ki, że za­bi­ła wróż­kę, bo dzię­ki temu wróż­ka nie żyła.

!!!

Genialny pomysl ? Jak to dziala !? Do gier genialne ! Wyobrazmy sobie Herosow i z dodanym takim generatorem fabyly do generatora map laosowych a nawet kampanii ! Czyli generowalo by nie tylko mape ale i opowiesc ! KONIECZNIE !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:53, 03 Kwi 2018    Temat postu:

Polacy wymyślili intuicyjny generator nazw domenowych

Pierwsze, typowo polskie narzędzie do intuicyjnego podpowiadania atrakcyjnych nazw domen generycznych w oparciu o korzyści dostarczane przez planowaną markę - już działa. Tylko w pierwszym miesiącu od uruchomienia, wygenerowało ponad 2 miliony inspirujących adresów w 11 tys. zapytaniach złożonych

...

Natychmiast zastosowac w grach! Cale swiaty mozna generowac.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 13:51, 22 Gru 2018    Temat postu:

Wałbrzych. Amstaff rzucił się na dziecko. Już wcześniej zaatakował chłopca

Pies, który 9 grudnia rzucił się na 8-latkę, był wcześniej agresywny. Kilka tygodni wcześniej w podobny sposób zaatakował 10-latka. Wtedy skończyło się na strachu i ukaraniu właścicielki czworonoga mandatem.

...

Najwazniejsze ze psu nic sie nie stalo.
A tu generator lewaka animalfriendly ekoświra:


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiedza i Nauka / Tam gdzie nie ma już dróg... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy