Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Wojna Kambodżańsko-Tajlandzka !
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 0:39, 06 Lut 2011    Temat postu: Wojna Kambodżańsko-Tajlandzka !

Doszło do kolejnych starć na granicy kambodżańsko-tajlandzkiej. Zginął żołnierz tajlandzki, czterech zostało rannych - poinformował rzecznik sił zbrojnych Tajlandii, Sunsern Kaewkumnerd. Wcześniej w strzelaninie na tej granicy zginęły dwie osoby.

Wymiana ognia na granicy rozpoczęła się około godz. 6. czasu lokalnego i trwała pół godziny.

Jeden żołnierz tajlandzki został pojmany przez stronę kambodżańską.

31 stycznia, podczas dwugodzinnego ostrzału na granicy tajlandzko-kambodżańskiej, zginęły dwie osoby, a kilku żołnierzy zostało rannych - poinformowali przedstawiciele wojska oraz władz.

Władze w Phnom Penh złożą skargę w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w sprawie wtargnięcia żołnierzy tajlandzkich na teren Kambodży - poinformował w piątek minister spraw zagranicznych tego kraju Hor Namhong.

USA wezwały obie strony konfliktu do zachowania "najdalej posuniętej powściągliwości".

Walki toczyły się w pobliżu spornego odcinka granicy niedaleko XI-wiecznej świątyni Praeh Vihear.

Od 2008 roku w okolicy świątyni doszło do kilku potyczek między wojskami Tajlandii i Kambodży. Obie strony zajęły pozycje wokół spornego wzgórza, na którym znajduje się świątynia.

Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości ONZ przyznał świątynię Kambodży w 1962 roku, jednak nigdy w jasny sposób nie określono, do kogo należy teren wokół niej.

Do zaostrzenia sporu doszło, gdy Bangkok najpierw poparł, a następnie odrzucił propozycję Phnom Penh, aby świątynię wpisać na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Napięcie między obydwoma krajami wzrosło jeszcze pod koniec grudnia, gdy siedmiu Tajlandczyków, którzy weszli na sporne terytorium zostało aresztowanych. Dwóch spośród nich, w tym były przywódca nacjonalistycznego i rojalistycznego ruchu "żółtych koszul" zostało we wtorek skazanych w Phnom Penh na karę więzienia za szpiegostwo.

>>>>>>

No wstyd!Wojna o jakas gorke!!!!I to jeszcze dwa pokojowe narody o tradycji buddyjskiej!Czyli POKOJOWEJ!Wyrzeczenia sie przemocy i postawienia na wartosci ducha!!!I WOJNA!!!Ja rozumiem z bolszewikami to tak ale ze soba!WSTYD!Skoro swiatynia jest Kambodżańska to pas wokol tez sie nalezy.Trudno aby granica szla pod drzwiami.Absurd!
Wiec niech sie zbiora i niech przyznja ten obszar!Z mapy my wynika ze sa tam tereny etnicznie Khmerskie.A Tajlandia jako wieksza mogla by ten pagorek odpuscic.Czy tam chocby jedna kozę da sie wyzywic z tej trawy?
Normalnie WSTYD!Niech UNESCO wpisze i POKOJ!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:07, 22 Kwi 2011    Temat postu:

Starcia na granicy Kambodży i Tajlandii

Na spornym odcinku granicy, ok. 250 km na zachód od świątyni Preah Vihear doszło do wymiany ognia między wojskami Kambodży i Tajlandii. Strony obwiniają się nawzajem o sprowokowanie incydentu. Wg mediów zginął Tajlandczyk, a kilka osób jest rannych.

Media w Tajlandii podały, powołując się na źródła szpitalne, że zginęła jedna osoba, tajlandzki żołnierz, a co najmniej dwóch z pięciu rannych, również tajlandzkich żołnierzy, jest w stanie krytycznym.

Gubernatorzy przygranicznych prowincji po obu stronach - tajlandzkiej Surin i kambodżańskiej Otdar Mean Cheay - oskarżają się o sprowokowanie zajścia.

Rzecznik kambodżańskiego rządu powiedział, że starcia rozpoczęły się ok. godz. 6 rano (ok. godz. 1 nad ranem czasu polskiego), kiedy tajlandzkie oddziały zbliżyły się do dwóch spornych świątyń Ta Krabey i Ta Moan, przesuwając się o 300-500 m w głąb terytorium Kambodży - powiedział.

Z kolei rzecznik tajlandzkiej armii ocenił, że do incydentu doszło, bo jej patrol dostał się pod ostrzał kambodżańskich oddziałów, po czym odpowiedział ogniem. Odmienną wersję przedstawia rzecznik MSZ, według którego zajście sprowokowali

kambodżańscy żołnierze, którzy mimo ostrzeżeń strony przeciwnej przekroczyli granicę i otworzyli ogień.

Według kambodżańskich źródeł wojskowych po godz. 8 rano walki trwały nadal, choć już nie z początkową intensywnością.

Rośnie napięcie między Tajlandią i Kambodżą Nadal niespokojnie na granicy z Kambodżą Gorąco na granicy Kambodży z Tajlandią Niebezpiecznie na granicy z Kambodżą Wymiana ognia między Tajlandią i Kambodżą
Konflikt między Tajlandią a Kambodżą toczy się wokół zachodzących na siebie terytoriów obu państw, w tym terenów wokół świątyni Preah Vihear. W jej okolicy od 2008 r. doszło już do kilku potyczek między wojskami Tajlandii i Kambodży. Obie strony zajęły pozycje wokół spornego wzgórza świątyni.

Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości ONZ świątynię przyznał w 1962 r. Kambodży, jednak nigdy w jasny sposób nie określono, do kogo należy teren wokół niej. Do zaostrzenia sporu doszło, gdy Bangkok najpierw poparł, a następnie odrzucił propozycję Phnom Penh, by świątynię wpisać na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

W ostatnim poważnym incydencie w lutym, który trwał przez cztery dni, zginęło co najmniej 10 osób, a dziesiątki innych zostały ranne.

>>>>>

Głupia wojna trwa ! CO ZA KOSZMAR !!!! To NIEWYOBRAZALNE !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 13:52, 23 Kwi 2011    Temat postu:

Nowe starcia na granicy Tajlandii i Kambodży

W sobotę przed świtem doszło do nowych starć między żołnierzami tajlandzkimi i kambodżańskimi w rejonie spornego odcinka granicy koło świątyń Ta Muean i Ta Krabei w tajlandzkiej prowincji Surin graniczącej z kambodżańską prowincją Otdar Meanchey - poinformował rzecznik rządu Kambodży Phay Siphan.

Dzień wcześniej w wymianie ognia zginęło tam czterech żołnierzy tajlandzkich i trzech kambodżańskich a kilkunastu żołnierzy po obu stronach zostało rannych.

Obie strony ewakuowały z rejonu walk tysiące wieśniaków i oskarżają się nawzajem o sprowokowanie starć.

Konflikt między Tajlandią a Kambodżą toczy się wokół zachodzących na siebie terytoriów obu państw, w tym terenów wokół świątyni Preah Vihear. W jej okolicy od 2008 roku doszło już do kilku potyczek między wojskami Tajlandii i Kambodży. Obie strony zajęły pozycje wokół spornego wzgórza świątyni.

W 1962 roku Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości ONZ przyznał świątynię Kambodży, jednak nigdy w jasny sposób nie określono, do kogo należy teren wokół niej. Do zaostrzenia sporu doszło w 2008 roku, gdy Bangkok najpierw poparł, a następnie odrzucił propozycję Phnom Penh, by zabytek wpisać na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

W ostatnim poważnym incydencie w lutym, który trwał przez cztery dni, zginęło co najmniej 10 osób, a dziesiątki zostały ranne.

>>>>>

Glupia wojna nasila sie...
Ucieczka Kambodżańczyków ze strefy walk.Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:06, 24 Kwi 2011    Temat postu:

Trzeci dzień walk na granicy Kambodży i Tajlandii

W niedzielę nad ranem po raz kolejny doszło do zbrojnych starć na spornym odcinku granicy kambodżańsko-tajlandzkiej, ok.160 km na zachód od świątyni Preah Vihear. Do tej pory zginęło 11 żołnierzy obu stron, ewakuowano tysiące mieszkańców.

Armie obu stron potwierdziły, że walki wybuchły ok. godz. 10 rano (godz. 5 czasu polskiego). Jak podali świadkowie, po obu stronach granicy słychać było strzały i eksplozje.

Konflikt graniczny zmusił tysiące wieśniaków z tamtych terenów do ucieczki. Pakowali swój dobytek na półciężarówki i odjeżdżali całymi rodzinami. Skryli się w tymczasowych schronieniach po obu stronach nieszczelnej granicy.

Nieznana jest przyczyna niedzielnego starcia, a obie strony obwiniają się nawzajem o sprowokowanie zajścia. Nie było doniesień o rannych ani zabitych.

Do tej pory zginęło 11 osób, a 43 zostały ranne w starciach wokół świątyń Ta Krabei oraz Ta Muean Tom, oddalonych o ok. 150 km od kompleksu Preah Vihear.

Ministerstwo obrony Kambodży oskarżyło Tajlandię o stosowanie pocisków "zawierających trujący gaz". Tajlandzkie MSZ odparło te zarzuty jako "bezpodstawne".

Spór o prawo do trzech kompleksów świątynnych - Ta Krabei, Ta Muean Tom oraz Preah Vihear, a także otaczające je ziemie, trwa od lat 50. XX wieku, tj. od wycofania się Francji z terytorium Kambodży.

W ostatnim poważnym incydencie w lutym, który trwał przez cztery dni, zginęło co najmniej 10 osób, a dziesiątki zostały ranne. ONZ apelowało wtedy o zawieszenie broni. 22 lutego obie strony zgodziły się na rozmieszczenie wzdłuż granicy obserwatorów z Indonezji. Jeszcze do tego nie doszło, ponieważ Tajlandia chce, by sprawę rozwiązała wspólna komisja, której od 10 lat nie udało się oznaczyć terenu.

Indonezja, sprawująca obecnie przewodnictwo w Stowarzyszeniu Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN), również zaapelowała do obu stron o zawieszenie broni.

Do zaostrzenia sporu doszło w 2008 roku, gdy Bangkok najpierw poparł, a następnie odrzucił propozycję Phnom Penh, by zabytek wpisać na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

>>>>>

Debilna wojna sie rozkreca na calego ! Co za dno co za kretynizm !
Trudno to wrecz opisac !!!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 22:57, 26 Kwi 2011    Temat postu:

Na granicy Tajlandii z Kambodżą, w pobliżu świątyni Preah Vihear, doszło do starć między wojskami obu krajów - poinformowało dowództwo sił zbrojnych Tajlandii.

Przez ostatnie cztery dni walki toczyły się w kilku miejscach na terenach pogranicznych w odległości około 150 km od świątyni, co oznacza, że konflikt zaczął się rozprzestrzeniać.

Rzecznik armii tajlandzkiej Sansern Kaewkamnerd powiedział, że we wtorkowych starciach użyto pocisków rakietowych krótkiego zasięgu i broni maszynowej. Rzecznik kambodżańskiego rządu Phay Siphan potwierdził informacje o walkach. Obydwie strony obwiniają się wzajemnie o rozpoczęcie konfliktu.

>>>>>>

Glupota narasta ! Szpital wariatow przy tej wojnie jest miejscem zupelnie normalnym !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 14:12, 27 Kwi 2011    Temat postu:

Kambodża: Premier chce zawieszenia broni z Tajlandią

Premier Kambodży Hun Sen oświadczył, że rząd w Phnom Penh opowiada się za zawieszeniem broni z Tajlandią, po sześciu dniach potyczek między wojskami obu państw w pobliżu świątyni Preah Vihear. W ostatnich walkach zginęło co najmniej 14 ludzi.

- Kambodża wzywa do zawieszenia broni - oświadczył premier po tym jak rozmowy ministrów obrony obu krajów, pierwsze od czasu wznowienia walk na spornym odcinku granicy w ubiegły piątek, zostały odwołane przez władze tajlandzkie.

Hun Sen poinformował również, że zgodził się na spotkanie z premierem Tajlandii Abhisitem Vejjajivą na początku maja, jednak wyłącznie w ramach szczytu Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN).

Kambodża i Tajlandia roszczą sobie prawo do 4,6 km kwadratowych terenu w pobliżu XI-wiecznej świątyni Preah Vihear. Tam właśnie w lutym bieżącego roku doszło do starć między wojskami obu krajów, w których zginęło 13 żołnierzy. Po obu stronach granicy wysiedlono po 20 tys. ludzi.

!!!!!!!

O taki skrawek !!! TO OBLED ! Popieramy zawieszenie broni a swiatynia wraz z opasujacym kawalkiem gruntu aby byl do niej dostep niech bedzie w Kambodzy ! I KONIEC TEGO SZPITALA WARIATOW !!!! MALO JEST PROBLEMOW ! I w jedym i drugim kraju ?!!! Oczywiscie Kambodża przeszla pieklo na ziemi ( czyli faktycznie czysciec ) gdy Tajlandia zazywala pokoju i spokoju... Tajlandia jako wieksza powinna wykazywac wieksza odpowiedzialnosc a nie bic sie jak niegrzeczne przedszkolaki...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 13:10, 28 Kwi 2011    Temat postu:

Tajlandia i Kambodża zgodziły się na zawieszenie broni

Tajlandia i Kambodża zgodziły się, po spotkaniu dowódców armii, na zawieszenie broni kończące trwające od siedmiu dni potyczki zbrojne na spornym odcinku granicy w pobliżu świątyni Preah Vihear - poinformowały władze kambodżańskie.

Obie strony zgodziły się też otworzyć jedno przejście graniczne, żeby pozwolić ludziom, którzy uciekli przed walkami na powrót do domu.

- Będziemy od dziś przestrzegać zawieszenia broni, a dowódcy będą się regularnie spotykać, by uniknąć nieporozumień - oświadczył rzecznik rządu Kambodży.

Więcej żołnierzy na granicy Tajlandii z Kambodżą

Tajlandia zwiększyła liczebność swoich oddziałów na spornym odcinku granicy z Kambodżą, w pobliżu świątyni Preah Vihear, gdzie od tygodnia trwają starcia między wojskami obu państw. Dotychczas zginęło co najmniej 15 osób, a 500 tysięcy zostało ewakuowanych.

- Wysyłamy więcej żołnierzy profilaktycznie, bo od kilku dni panuje tam napięta sytuacja - zapewnił rzecznik tajlandzkiej armii płk. Prawit Hukaew. Zastrzegł, że Tajlandia nie zaatakuje jako pierwsza.

Kambodżański dowódca polowy Suos Sothea powiedział, że walki koncentrują się ponownie wokół dwóch innych świątyń przy granicy, Ta Muean Tom oraz Ta Krabei.

W trwających od tygodnia walkach zginęło co najmniej 15 ludzi.

?????

No to jak zawieszenie broni czy wojna ? Glupia i brudna wojna zreszta !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 12:52, 29 Kwi 2011    Temat postu:

Nowa wojna? Starcia między dwoma krajami Azji

Mimo podpisanego zawieszenia broni na granicy między Tajlandią a Kambodżą trwa wymiana ognia - podała agencja AP, powołując się na źródła wojskowe. Zginął jeden tajlandzki żołnierz, czterech zostało rannych.

Pułkownik Suos Sothea z Kambodży powiedział, że strzelanina rozpoczęła się rano w pobliżu świątyni Preah Vihear, położonej na spornym odcinku granicy.

Według rzecznika armii tajlandzkiej, pułkownika Sanserna Kaewkamnerda na granicy doszło do trzech potyczek.

W trwających od ponad tygodnia walkach zginęło co najmniej 16 ludzi.

>>>>>

Mowia o pokoju a ciagle strzelaja ! To tak szybko sie nie skonczy ! Glupota rzundzi!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 20:12, 01 Maj 2011    Temat postu:

Kolejny dzień starć między siłami Tajlandii i Kambodży

Choć w czwartek podpisano zawieszenie broni, na granicy pomiędzy Tajlandią i Kambodżą przez sobotę i dzisiejszy ranek trwała wymiana ognia. Rzecznik prasowy tajlandzkiej armii płk Prawit Hukaew powiedział, że obydwie strony ostrzelały się nawzajem z broni automatycznej.

Według rzecznika rządu kambodżańskiego do wymiany ognia doszło w pobliżu świątyń Ta Krabey i Ta Moan, które znajdują się na spornym terytorium między obu krajami.

>>>>>

Glupota rosnie ! Glupota narasta osiagajac rozmiary kosmiczne!!!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 21:19, 03 Maj 2011    Temat postu:

Już 18 zabitych w wyniku walk na granicy Kambodży i Tajlandii

Na granicy Kambodży i Tajlandii nadal utrzymuje się napięta sytuacja. Do 18 wzrósł we wtorek bilans ofiar starć, do których dochodzi od półtora tygodnia w pobliżu świątyń, znajdujących się na spornym terytorium między obu krajami.

W walkach, które wybuchły w nocy z poniedziałku na wtorek i we wtorek rano zginął jeden żołnierz tajlandzki - poinformował rzecznik tajlandzkiej armii Sukit Subanjui.

Mimo to wicepremier Tajlandii Suthep Thaugsuban powiedział, że obywatele jego kraju, "którzy zostali ewakuowani, mogą powrócić do domów, ponieważ w ostatnich dniach walki straciły na intensywności".

Ok. 60 tys. mieszkańców Tajlandii i ok. 40 tys. obywateli Kambodży, zamieszkujących tereny przygraniczne, po 22 kwietnia opuściło swoje domy i schroniło się w buddyjskich świątyniach, szkołach i budynkach rządowych.

Walki miały miejsce w pobliżu świątyń Ta Krabey, Ta Moan i Preah Vihear.

!!!! 100 TYSIECY !!! O TAKA BZDURE !!! GLUPOTA PUCHNIE GLUPOTA ROSNIE!!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 21:14, 18 Lip 2011    Temat postu:

ONZ: Kambodża i Tajlandia muszą ustąpić

ONZ-owski Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości orzekł dziś, że Kambodża i Tajlandia muszą natychmiast wycofać swych żołnierzy ze spornego terytorium wokół buddyjskiej świątyni i wznowić rozmowy w celu rozwiązania tego trwającego od lat konfliktu.

MTS wytyczył "prowizoryczną strefę zdemilitaryzowaną" wokół tysiącletniej świątyni Preah Vihear i wezwał strony konfliktu do podjęcia rozmów. Nakazano też Kambodży i Tajlandii wpuszczenie na sporny teren obserwatorów ze Stowarzyszenia Państw Azji Południowo-Wschodniej w celu nadzorowania zawieszenia broni, do którego w lutym wzywała Rada Bezpieczeństwa ONZ.

W orzeczeniu trybunał zaznaczył, że sytuacja wokół świątyni "pozostaje niestabilna" i "może się pogorszyć".

Jak zauważa agencja Associated Press, trybunał wyszedł poza złożoną przez Kambodżę skargę przeciwko Tajlandii, nakładając restrykcje na obie armie i siły policyjne. W złożonej do MTS skardze Phnom Penh chciało, by trybunał zobowiązał Bangkok do natychmiastowego wycofania wojsk ze spornego terytorium.

Jak dodano w orzeczeniu, dzisiejsza decyzja ma na celu uniknięcie dalszych starć i zahamowanie niszczenia starożytnego zabytku.

Oba kraje roszczą sobie prawo do 4,6 km kw. terenu w pobliżu XI-wiecznej świątyni Preah Vihear; często dochodzi tu do zbrojnych incydentów. W ostatnich walkach między kambodżańskimi i tajlandzkimi siłami zginęło 28 osób; wznowione w lutym starcia zmusiły do ucieczki dziesiątki tysięcy ludzi po obu stronach granicy.

MTS przyznał Kambodży świątynię w 1962 roku, jednak nigdy w jasny sposób nie określono, do kogo należy teren wokół niej. Do zaostrzenia sporu doszło w 2008 r., gdy Bangkok najpierw poparł, a następnie odrzucił propozycję Phnom Penh, aby świątynię wpisać na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Od 2008 r. w okolicach świątyni doszło do kilku potyczek między wojskami Tajlandii i Kambodży. Obie strony zajęły pozycje wokół spornego wzgórza, na którym znajduje się świątynia.

>>>>>>

Oczywiscie ta wojna to hanba ! Trzeba ja raz na zawsze skonczyc !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 11:45, 11 Paź 2011    Temat postu:

Setki ofiar powodzi w Kambodży .

Od początku września w wyniku wylania Mekongu w Kambodży zginęło 207 osób. Największa od 11 lat powódź zalała domy i mosty, a tysiące osób zostało zmuszonych do ewakuacji.

Wiceprezes Krajowego Zarządzania Kryzysowego twierdzi, że rząd podjął wszelkie środki, by pomóc wszystkim tym, którzy ucierpieli na skutek powodzi. Według szacunków, powódź dotknęła 230 tysięcy rodzin, zniszczonych zostało setki tysięcy hektarów pól uprawnych.

>>>>

Nie dosc ze wojna to jeszcze powodz ! Kambodża tez jest jednym z krajow mocno doswiadczonych ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:34, 11 Paź 2011    Temat postu:

Dramat w Tajlandii. 269 ofiar ogromnej powodzi

Już 269 osób zgi­nę­ło w trwa­ją­cych od lipca po­wo­dziach w Taj­lan­dii. Ży­wioł do­tknął pół­noc, wschód i środ­ko­wy ob­szar kraju, a za kilka dni wiel­ka woda ma do­trzeć do sto­li­cy, Bang­ko­ku.

Od po­ło­wy lipca w pół­noc­nej, wschod­niej i środ­ko­wej Taj­lan­dii utrzy­mu­ją się po­wo­dzie wy­wo­ła­ne bu­rza­mi tro­pi­kal­ny­mi i mon­su­na­mi. Do­tknę­ły ok. 2,2 mln miesz­kań­ców Taj­lan­dii, zgi­nę­ło 269 osób. Zda­niem władz to naj­gor­sza po­wódź od 1995 roku. Po­wódź przed week­en­dem do­trze do sto­li­cy - po­wie­dział wi­ce­pre­mier Pra­cha Prom­nok. Za­pew­nił, że rząd stara się ochra­niać sto­li­cę. Agen­cja AP pisze, że nie­któ­re te­re­ny wokół niej już są pod wodą.

Pre­mier Yin­gluck Shi­na­wa­tra za­ape­lo­wał do miesz­kań­ców Bang­ko­ku o spo­kój. Ro­bot­ni­cy tym­cza­sem ści­ga­ją się z cza­sem, koń­cząc wzno­sze­nie trzech klu­czo­wych zapór nad prze­pły­wa­ją­cą przez mia­sto rzeką Chao Phraya. W su­per­mar­ke­tach wy­ku­pio­no za­pa­sy ryżu, bu­tel­ko­wa­nej wody, wie­przo­wi­ny i dro­biu.

Wśród szcze­gól­nie do­tknię­tych ży­wio­łem ob­sza­rów jest dawna sto­li­ca kró­le­stwa Sy­ja­mu, Ay­ut­thaya. Po­ło­żo­ny tam sta­ro­żyt­ny kom­pleks świą­tyn­ny, który jest na li­ście dzie­dzic­twa kul­tu­ro­we­go UNE­SCO, zna­lazł się pod wodą.

Woda za­la­ła też za­głę­bie prze­my­sło­we, głów­nie bran­ży sa­mo­cho­do­wej i elek­tro­nicz­nej w pro­win­cji Ay­ut­thaya. Ok. 300 z 2150 znaj­du­ją­cych się tam za­kła­dów zo­sta­ło za­la­nych, a wiele z nich mu­sia­ło tym­cza­so­wo wstrzy­mać pro­duk­cję, m.in. Honda, To­yo­ta i Su­zu­ki oraz Hi­ta­chi i Nikon.

We­dług wstęp­nych sza­cun­ków Banku Taj­lan­dii stra­ty wy­nio­są ok. 1,9-2,6 mld USD, nie uwzględ­nia­jąc kosz­tów od­bu­do­wy. Zda­niem ana­li­ty­ka agen­cji Moody's stra­ty znacz­nie wzro­sną, jeśli po­wódź roz­prze­strze­ni się na pro­win­cję Ray­ong na wscho­dzie, gdzie znaj­du­je się dwie trze­cie prze­my­słu Taj­lan­dii.

Mi­ni­ster­stwo rol­nic­twa po­da­ło, że po­wo­dzie mogą uszko­dzić ponad 1 mln hek­ta­rów pól ry­żo­wych. Jeśli tak się sta­nie, ryż po­dro­że­je. Taj­lan­dia jest jego naj­więk­szym eks­por­te­rem na świe­cie.

MSZ po­in­for­mo­wa­ło, że ze wzglę­du na po­wo­dzie pre­mier Shi­na­wa­tra od­wo­łał wi­zy­ty w Ma­le­zji i Sin­ga­pu­rze.

>>>>>

No i mamy pojednanie przez wspolne nieszczescie ... Ten konflikt to glupota !Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Czw 18:26, 20 Paź 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:25, 20 Paź 2011    Temat postu:

Gigantyczna powódź w Tajlandii - Bangkok zagrożony

Ka­ta­stro­fal­na po­wódź, która na­wie­dzi­ła pół­noc­ną Taj­lan­dię zbli­ża się, do sto­li­cy tego kraju - Bang­ko­ku. Wczo­raj miesz­kań­com sied­miu dziel­nic tego mia­sta za­le­co­no aby prze­nie­śli co cen­niej­sze rze­czy oso­bi­ste na wyżej po­ło­żo­ne miej­sca i byli go­to­wi do ewa­ku­acji. Do­tych­czas po­wódź, która oce­nia­na jest jako naj­gor­sza od dzie­się­cio­le­ci, spo­wo­do­wa­ła śmierć ponad 315 osób. Ty­sią­ce po­zo­sta­ły bez dachu nad głową. Obec­nie ok. 1/3 po­wierzch­ni kraju znaj­du­je się pod wodą. Przy umac­nia­niu tam i wałów prze­ciw­po­wo­dzio­wych w Bang­ko­ku pra­cu­ją żoł­nie­rze i ochot­ni­cy, w tym mnisi bud­dyj­scy, w kilku miej­scach do­szło już do prze­rwa­nia wałów. Bang­kok jest po­prze­ci­na­ny siat­ką ma­łych ka­na­łów po­łą­czo­nych z głów­nym ka­na­łem Rang­sit od­pro­wa­dza­ją­cym wodę do morza. We­dług oceny gu­ber­na­to­ra mia­sta Su­khum­bhan­da Pa­ri­ba­try, kanał ten musi przy­jąć ok. 1,2 mld me­trów sze­ścien­nych wody.

>>>>>

Niestety . Moze wpolne powodzie przywroca rozum i sklonia ku dobru skoro slowa nie ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:55, 21 Paź 2011    Temat postu:

Kataklizm w Azji. Woda dotarła do Bangkoku

Pre­mier Taj­lan­dii Yin­gluck Shi­na­wa­tra we­zwał miesz­kań­ców Bang­ko­ku, aby przy­go­to­wa­li się do ewa­ku­acji do wyżej po­ło­żo­nych dziel­nic sto­li­cy, po­nie­waż po­wódź za­czę­ła wdzie­rać się już na przed­mie­ścia.

Agen­cja As­so­cia­ted Press in­for­mu­je, że woda za­czę­ła pod­ta­piać domy w pół­noc­nej dziel­ni­cy Lak Si, nie po­wo­du­jąc na razie więk­szych znisz­czeń. Dziel­ni­ca biz­ne­so­wa Bang­ko­ku nie zo­sta­ła do­tych­czas do­tknię­ta przez po­wódź. Oświad­cze­nie pre­mie­ra zo­sta­ło wy­da­ne dzień po tym, jak rząd na­ka­zał otwar­cie kilku śluz, co ma umoż­li­wić od­pływ wody przez miej­skie ka­na­ły do morza. Rząd przy­znał, że jest to ry­zy­kow­ne po­su­nię­cie, po­nie­waż ka­na­ły mogą się prze­peł­nić.

Wła­dze Bang­ko­ku za­ape­lo­wa­ły w tym ty­go­dniu o do­dat­ko­wy mi­lion wor­ków z pia­skiem, z któ­rych żoł­nie­rze i wo­lon­ta­riu­sze bu­du­ją wie­lo­ki­lo­me­tro­we wały prze­ciw­po­wo­dzio­we głów­nie przy ka­na­łach prze­ci­na­ją­cych sto­li­cę Taj­lan­dii.

Bang­kok wal­czy z po­wo­dzią - Choć pod wodą jest jedna trze­cia Taj­lan­dii, sto­li­ca tego kraju naj­pew­niej unik­nie naj­gor­szej po­wo­dzi od lat. Po­ziom wody za­czął opa­dać - po­in­for­mo­wa­ły w nie­dzie­lę wła­dze. Nadal umac­nia­ne są jed­nak za­po­ry i wały w 12-mi­lio­no­wym Bang­ko­ku. Miesz­kań­cy mia­sta pra­cu­ją całe dnie i noce, żeby utrzy­mać swoje po­sia­dło­ści z dala od wiel­kiej fali.

Rząd Taj­lan­dii po­twier­dził także, że od lipca w wy­ni­ku po­wo­dzi zgi­nę­ły co naj­mniej 342 osoby. Za­la­na zo­sta­ła jedna trze­cia po­wierzch­ni kraju, a nie­któ­re mia­sta znaj­du­ją się obec­nie nawet dwa metry pod wodą.

Ana­li­ty­cy sza­cu­ją do­tych­cza­so­we stra­ty na 6 mld do­la­rów, które ule­gną po­dwo­je­niu, jeśli zo­sta­nie za­la­ny Bang­kok.

>>>>>

Czyli fala kulminuje !Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pią 14:55, 21 Paź 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy