Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Oszałamiający sukces Irlandii w UE 32 % deficytu!!!
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133602
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 1:01, 22 Paź 2010    Temat postu: Oszałamiający sukces Irlandii w UE 32 % deficytu!!!

Wzorcowy dla nas kraj opiewany przez liberalow Irlandia szokuje wynikami ekonomicznymi!I musi tak byc!Przyjecie lizbony musialo zaowocowac wielkim sukcesem Irlandii w UE!

Irlandzki deficyt budżetowy skoczy w tym roku do oszałamiającego poziomu


32 procent PKB
32 procent PKB
32 procent PKB
32 procent PKB
32 procent PKB
32 procent PKB
32 procent PKB
32 procent PKB


To niewiarygodne jakim sukcesem okazala sie UE!
Te liczby porazaja swym ogromem.Tworcy Ue nie zadawali sobie sprawy jakie liczby osiagna!
Trzeba nam koniecznie zbudowac druga Irlandie!
I mam dobre wieci!Jestesmy na prostej drodze do 2 Irlandii...
Dlaczego?A co robia geniusze ekonomii ze szkoly Baala?
Podnosza podatki!
A to powoduje co?
Ucieczke w SZARA STREFE!
I nizsze wplywy!
Wyzsze podatki = nizsze wplywy.
No ale o tym cicho sza!Oni nic nie slyszeli o takich zjawiskach!Wiec niech podnosza!Tym szybciej anstapi katastrofa!
I wtedy ludzie wreszcie najedza sie zachodu UE i czego tam!
:O))))))))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133602
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 20:39, 14 Lis 2010    Temat postu:

BBC: Irlandia prowadzi wstępne rozmowy ws. pomocy z UE

Wystąpienie przez Irlandię o pomoc finansową do UE jest tylko kwestią czasu. Szacuje się, że Irlandia potrzebuje 60-80 mld euro w okresie 2 lat. Zakulisowe rozmowy z eurogrupą już się toczą - informuje w niedzielę BBC. Władze irlandzkie zaprzeczają.

Rzecznik irlandzkiego resortu finansów zdementował w niedzielę te doniesienia w wypowiedzi dla telewizji RTE. Według niego potrzeby finansowe Irlandii są sfinansowane do połowy 2011 r.

Także irlandzki minister przedsiębiorczości, handlu i zatrudnienia Batt O'Keeffe powiedział w tej samej telewizji, że Unia Europejska nie nalega, by Irlandia wystąpiła o pomoc i że nie są w tej sprawie prowadzone żadne rozmowy.

Wcześniej dziennik "Irish Times" i agencja Reutera twierdziły, że jest "bardzo prawdopodobne", iż Irlandia uzyska pomoc w ramach Europejskiego Funduszu Stabilizacyjnego. Komisja Europejska oficjalnie tych doniesień nie skomentowała.

- Irlandia, w odróżnieniu od Grecji, nie musi zaciągać długu na rynkach finansowych w krótkim czasie. Jednak maklerzy handlujący obligacjami skarbowymi nie są przekonani, że do połowy 2011 roku rząd zdoła zmniejszyć deficyt budżetu i podnieśli Irlandii koszt zaciągania długu tak, że kraju tego nie będzie stać na dalsze zadłużanie - zaznacza BBC.

- Dublin liczył, że cięcia wydatków i zwyżka podatków, które wprowadzi najbliższy budżet, pokażą rynkom finansowym, że rząd ma wolę i plan zmniejszenia deficytu, a tym samym koszty zaciągania długu, które ponosi będą mniejsze - dodaje BBC. Deficyt wynosi ok. 12 proc. PKB, a z kosztami ratowania sektora bankowego - 32 proc. PKB.


Zobacz także
Irlandia: Plajta budowlanego potentata
Irlandczycy oszczędniej przygotują święta
Irlandzki deficyt - KE też stara się uspokoić sytuację
Opłakane skutki ratowania irlandzkich banków

Minister finansów Brian Lenihan zapowiedział, że konsolidacja fiskalna w przyszłorocznym budżecie wyniesie 6 mld euro, a deficyt budżetu na 2011 r. zmniejszy się do 9,5-9,75 proc. PKB. W latach 2011-14 rząd chce zmniejszyć wydatki o 15 mld euro; deficyt spadłby wtedy do 8. proc. PKB. Tak duża skala cięć wywołuje społeczne niezadowolenie.

Oprocentowanie rządowego irlandzkiego długu zbliża się do 10 proc. i już teraz jest wyższe od oprocentowania obligacji skarbowych Grecji w maju, w przededniu wystąpienia przez ten kraj o pomoc do EFSF. Koszty ratowania sektora bankowego oceniane na 50 mld euro, w przeliczeniu na głowę mieszkańca wynoszą 14 tys. euro.

W ostatnich miesiącach Irlandia straciła najwyższy kredytowy rating AAA+, a jej wiarygodność kredytowa oceniana jest obecnie na AA. Irlandia jest członkiem eurostrefy od 1999 roku.

Co jak widac przynioslo jej oszalamiajacy sukces.Z tygrysa ekonomicznego Europy jakim byla w 1999 przeksztalcila sie w ekonomicznego trupa!
Zaledwie 10 lat wystarczylo pibyc w Euro aby zakonczyc historie Irlandii!!!
Cos niesamowitego!
Euro-towarzyszom udalo sie skonstruowac ekonomiczna ubojnię!
Wchodzi kwitancy kraj wychodza zwloki!
Genialne!


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Nie 22:02, 14 Lis 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133602
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 22:50, 19 Lis 2010    Temat postu:

Blisko 40,5 tys. irlandzkich gospodarstw domowych zalega z terminową spłatą kredytu hipotecznego co najmniej przez trzy miesiące, z czego 28 tys. nie uregulowało raty przez ponad 6 miesięcy - ogłosił w środę bank centralny Irlandii.

W proporcji do ogółu pożyczek na zakup nieruchomości pod jej zastaw jest to ok. 5 %. Dane te odnoszą się do sytuacji na koniec września br. Choć liczby same w sobie nie wydają się duże (są niższe niż np. w W. Brytanii), to jednak problem narasta w szybkim tempie.

Od końca czerwca do końca września liczba kredytów hipotecznych, których raty nie są spłacane, wzrosła o 11%. Od lipca do września liczba wierzycieli, którzy pozwali dłużników do sądu z powodu niedotrzymywania warunków spłaty długu, przyrosła o 23,5%.

Cytowany przez irlandzkie media Jim Power, główny ekonomista jednej z największych grup usług finansowych Friends First, sądzi, że niewypłacalność dłużników obciążonych hipoteką może wyrosnąć na największy problem gospodarki.

- Dług hipoteczny w szybkim tempie staje się największym problemem, przed jakim stoi gospodarka, sektor bankowy i w ostatecznym rozrachunku finanse państwa - zaznaczył.

Według niego kondycja rynku nieruchomości jest krucha, kredyt hipoteczny jest w zastoju, nie zanosi się na poprawę sytuacji w najbliższym roku. Ekonomista przewiduje, że do końca br. ceny nieruchomości spadną o dalsze 10%, a w 2011 r. o kolejne 4%.

Rynkowe ceny nieruchomości obniżają się od połowy 2008 r. Powoduje to, że dług hipoteczny przewyższa w niektórych wypadkach rynkową wartość nieruchomości.


W środę grupa ekspertów ds. zaległego długu hipotecznego i zadłużenia indywidualnego przedstawiła plan wymagający od wierzycieli zgody na to, by dłużnicy będący w najtrudniejszej sytuacji mogli opóźnić spłatę 1/3 odsetek na okres do 5 lat pod warunkiem, że będą regulować pozostałe 2/3.

Po upływie tego terminu, gdyby wciąż byli niezdolni do spłacania rat kredytu z pełnymi odsetkami, byliby wykwaterowani do mieszkań socjalnych.

Plan ten poparł minister finansów Brian Lenihan, wykluczając zarazem rządową inicjatywę na rzecz umorzenia długów właścicieli domów, którzy kupili je w okresie korzystnej koniunktury. Banki kontrolujące ok. 70%. irlandzkiego rynku hipotecznego przystały już na ten plan.

(ekb)

>>>>>

To ile jeszcze trzeba bedzie wpompowac w ten wzor ekonomicznego szczescia?
Bilion Euro? (ang. trilion)...
To jest wrecz wzor do jakiego rozkwitu prowadzi UE!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133602
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 23:08, 22 Lis 2010    Temat postu:

W niedzielę Irlandia zwróciła się do Unii Europejskiej oraz Międzynarodowego Funduszu Walutowego o pomoc finansową na pokrycie swoich potrzeb fiskalnych oraz przyszłych potrzeb kapitałowych swojego systemu bankowego.



Ministrowie finansów UE poparli ten wniosek. Według źródeł, Unia wyłoży ok. 80-90 mld euro, aby przekonać rynki, że kryzys dłużny Irlandii nie przeleje się na inne kraje z dużymi deficytami, m.in. Hiszpanię i Portugalię, grożąc problemami natury systemowej.

>>>>>

A teraz zdradziecko-łajdackio reżim Lizboński wdrozy im program MFW/BŚ w stylu Baala!Sadystyczne wyniszczanie gospodarki pomnazanie bezrobocia i zmniejszanie PKB!Sadyzm totalny!
Tak sie wzbogacili na UE!
Cieakwe czy ten kraj przetrwa!Czy tez moze zostanie skansen na 300 tys. ludzi bo przeciez sa anglojezyczni i moga emigrowac do krajow tego jezyka!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133602
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 16:51, 29 Lis 2010    Temat postu:

Eurotowarzysze zrobili hucpe o rzekomych 85 miliardach ,,pomocy'' ...
Media to rozglosily i znow ciemny lud mysli jaka UE dobra rozdaje miliardy...
Tymczasem zadnych pieniedzy nie ma.Gwarancje oparte o gwarancje.Jest to cyrk ktory ma ,,uspokoic rynki finasowe''.Pogadamy do mediow o 85 milardach,rynki sie uspokoja i ,,kryzys przejdzie''.NAPRAWDE!!!Oni maja takie zrozumienie ekonomii..
Oczywiscie nic przejdzie.Katastrofa bedzie wieksza.Jesli chory udaje zdrowego i zaczyna biegac aby pokazac jaki jest silny to szybciej sie wykoczy i tyle zyska. :O))))
Oto i cala Mumia w pelnej glupocie...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133602
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 12:59, 12 Gru 2010    Temat postu:

Trwa rozpaczliwa obrona Euro kosztem ludzi.
Parlament obnizyl dzis pensje minimalna.
Od dzis w Irlandii mamy nowy rodzaj pensji...
Pensje MIKROSKOPIJNĄ!
A wszystko dzieki Euro!
Obserwujmy pilnie bo u nas tez to wproawadza!
Tusk zrobienia z Polski drugiej Irlandii NIE ODPUSCI!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133602
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:42, 17 Gru 2010    Temat postu:

Pomoc nie pomogla!

Agencja ratingowa Moody's Investors Service obniżyła w piątek wycenę wiarygodności kredytowej Republiki Irlandii o pięć oczek, do BAA1 z AA2 i ostrzegła przed dalszymi obniżkami, jeśli rząd nie zdoła ustabilizować parametrów długu.
W ubiegłym tygodniu inna agencja ratingowa Fitch, w reakcji na wystąpienie rządu w Dublinie o pomoc do Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego, jako pierwsza pozbawiła Irlandię ratingu klasy "A", obniżając go o trzy oczka - do BBB+.

"Wycenę ratingu Irlandii obciążyło powtórne doprecyzowanie obciążeń, którymi dla zestawu rozliczeń finansowych państwa są koszty ratowania banków i niepewność związana z szerszą perspektywą dla gospodarki" - stwierdził Moody's w uzasadnieniu.

Moody's zwrócił uwagę na głęboką zapaść sektora usług finansowych i nieruchomości, a także na postępujące kurczenie się kredytu dla sektora prywatnego. Perspektywa ratingu jest negatywna.

>>>>>

W reakcji na to pojawil sie postulat:

Publicysta "Guardiana" Martin Kettle napisał w piątkowym wydaniu gazety, że agencje ratingowe należy ukrócić, ponieważ "nikt ich nie wybierał (nie mają demokratycznego mandatu), przed nikim nie odpowiadają i skupiają zbyt duży zakres władzy". Sądzi on, iż agencje S&P, Moody's i Fitch nie powinny być traktowane jako bezstronni rozjemcy, lecz jako spekulacyjni gracze rynkowi. Przypomina, iż żadna z tych agencji nie sprawdziła się jako system wczesnego ostrzegania w ostatnich dwóch dekadach, przyznając wysokie ratingi wątpliwej jakości i zawyżonym ponad miarę produktom finansowym.

- Ratingi okazały się równie bezwartościowe co produkty, których dotyczyły - zaznaczył.

>>>>

Tymczasem ...

Rząd Irlandii nie kryje ulgi z powodu danych PKB za III kwartał br., wykazujących wzrost o 0,5 proc. kwartał do kwartału, mimo że przewidywał wzrost o 0,8 proc. w ujęciu kwartalnym.

Ciesza sie z tego ze wzrost ponizej WSZELKICH OCZEKIWAN!!!



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133602
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 12:28, 27 Gru 2010    Temat postu:

Bank Allied Irish (AIB) został w czwartek faktycznie znacjonalizowany. Sąd na posiedzeniu za zamkniętymi drzwiami zgodził się, by rząd wpompował w niego dalsze 3,7 mld euro z pieniędzy podatników.

Bez tych środków bank nie mógłby osiągnąć poziomu rezerw wymaganych przez bank centralny (8 proc. wartości pożyczek do końca 2010 r.) ponieważ jego straty na nierentownych pożyczkach udzielonych deweloperom stale rosły.

W marcu br. AIB potrzebował dodatkowego kapitału na sumę 7,4 mld euro. We wrześniu było to już 10,4 mld euro, zaś w listopadzie 15,7 mld euro. Sprzedaż polskiej filii BZ WBK i amerykańskiej MT przyniosła mu 4 mld euro. Bank, którego rynkowa wycena spadła do 432 mln euro nie mógł liczyć na to, że zgromadzi kapitał od inwestorów prywatnych.

!!!!!!!!!!

Wpakowali 15,7 mld w bank ktory jest wart 432 miliony!To jest dopiero gospodarka radziecka do kwadratu.

Udział skarbu państwa w AIB, dotychczas wynoszący 19 proc., sięgnie teraz 49,9 proc., zaś z końcem lutego 2011 r. wzrośnie do ok. 92 proc. Stanie się tak dlatego, że bank centralny wymaga, by do końca lutego rezerwy kapitałowe banku sięgnęły 12 proc. ogólnej sumy pożyczek, co wymagać będzie kolejnego zastrzyku w wys. 6,1 mld euro.

Minister finansów Brian Lenihan powiedział, że AIB potrzebuje pieniędzy podatnika, jeśli ma pełnić swoją podstawową funkcję wspierania gospodarki. Intencją rządu jest uzdrowienie banku i odsprzedanie go, bądź ponowne wprowadzenie na giełdę.

>>>>>

Genialne!Rzad go ,,dokapitalizuje'' na sume 20- 30 mld ... i odsprzeda kapitalistom za 432 mln po czym kapitalisci znow narobia strat po czym znow znacjonalizuja itp. TO JEST EKONOMIA ŻE MÓZG STAJE!
Komunizm dla kapitalistow...
Rozumiecie teraz dlaczego zachod pada!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133602
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 18:51, 09 Sty 2011    Temat postu:

Tymczasem ukazal sie ekonomiczny hit wydawniczy!Bardzo trudno aby ksiazka o ekonomii poruszyla masy.A jednak sie udalo !

Książka o wyginięciu gatunku zwanego celtyckim tygrysem, będącego wyrazem irlandzkiej prosperity oraz o zaprzepaszczeniu wygenerowanego przez niego boomu stała się czytelniczym bestsellerem na irlandzkim rynku czytelniczym.

Książka dziennikarza Nicka Webba związanego z tygodnikiem "Sunday Independent" zatytułowana "Wasters" (marnotrawcy) w 2010 r. rozeszła się w sprzedaży w blisko 24 tys. egzemplarzy. Tym samym zajęła pierwsze miejsce w kategorii książek faktograficznych.

Dane ogłosiła firma Nielsen Bookscan monitorująca ok. 80 proc. irlandzkiego rynku czytelniczego.

"Wasters" opowiada historię ludzi, którzy roztrwonili pieniądze irlandzkiego podatnika na inwestycje podyktowane próżnością i megalomanią, a nie realną społeczną potrzebą, bądź długofalowym interesem kraju.

Piętnuje kumoterstwo na najwyższych szczeblach władzy, wyrażające się m. in. w niepotrzebnych przywilejach dla wtajemniczonych (takich jak drogie zagraniczne wyjazdy na cudzy koszt) z pominięciem tych, którzy zasłużyli się pracą, lub mają na swym koncie rzeczywiste osiągnięcia.

Książka demaskuje praktyki "ręka rękę myje", które rozpowszechniły się w rządowych agencjach takich jak FAS (organizacja odpowiedzialna za przekwalifikowanie zawodowe i zatrudnienie), CIE (agencja transportu publicznego) i HSE (administracja służby zdrowia).

Webb opisuje rozrost administracji publicznej (w tym tzw. quangos), czyli quasi-niezależnych agend rządowych służących członkom rządu do testowania nowych idei i umożliwiających im zrzucenie odpowiedzialności za decyzje, w przypadku gdy okazują się błędne.

Autor wylicza też rachunek, który spadł na podatnika z powodu ekscesów irlandzkiej elity władzy powiązanej z deweloperami i bankierami.

>>>>>

Zankomita ksiazka polecam!Teraz trzeba drugiego tomu aby wyjsnic powiazania tych mafii z Bruksela i jak przynaleznosc do biurokratycznej UE spowodowala biurokratyzacje Irlandii!No i czekamy na polskie tlumaczenie w koncu mamy byc druga Irlandia to trzeba wiedziec CO NAS CZEKA!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133602
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 0:42, 24 Lut 2011    Temat postu:

Irlandia: kampania wyborcza w cieniu kryzysu gospodarczego

Piątkowe wybory parlamentarne w Irlandii odbywają się w atmosferze kryzysu gospodarczego, dla którego nie ma rozwiązania. W ostatnich latach kraj przeszedł od prosperity do krachu .

Początek kampanii wyborczej zbiegł się z obniżeniem przez agencję S&P wyceny wiarygodności kredytowej Irlandii do "A-" z "A". Była to już czwarta obniżka w ostatnich 6 miesiącach.

Kij w mrowisko włożył wyznaczony przez rząd na szefa znacjonalizowanego i będącego w stanie likwidacji banku Anglo-Irish Alan Dukes, który ocenił, że sektor bankowy będzie potrzebował dalszych 15 mld euro z UE oprócz 35 mld euro, które już przyznano mu w ramach finansowanego przez UE i MFW pakietu ratunkowego na sumę 85 mld euro.

Irlandzkie banki są na kroplówce Europejskiego Banku Centralnego. W ich wsparcie i ubezpieczenie od toksycznych długów rząd wpompował kilkadziesiąt miliardów euro (ok. 1/3 PKB). Wywindowało to deficyt finansów publicznych do 32 proc. PKB - najwyższego poziomu w UE.

"Financial Times" w niedawnym komentarzu redakcyjnym napisał, że ostatnie lata "były dla Irlandii najbardziej niszczycielskim doświadczeniem od czasów wojny domowej z lat 1922-23".

Zdaniem wielu komentatorów partia Fianna Fail, z której wywodzili się twórcy irlandzkiej państwowości, rządząca krajem z niewielkimi przerwami od 80 lat, tym razem nie tylko przejdzie do opozycji, ale po raz pierwszy przestanie być największą partią w parlamencie.

Irlandzka gospodarka załamała się w połowie 2008 r., gdy z powodu globalnego kryzysu finansowego z dnia na dzień okazało się, że irlandzkie banki nie mogły dłużej zaciągać tanich pożyczek na rynku międzybankowym, finansując rynek nieruchomości.

Kryzys wydobył na jaw jedną z głównych bolączek irlandzkiego życia politycznego - kumoterstwo wyrażające się w zażyłych stosunkach bankierów, deweloperów i polityków.

Za błąd ustępującego rządu Fianna Fail uważane jest zagwarantowanie depozytów bankowych, co spowodowało, że podatnik wziął na siebie straty banków, o wysokości których nie miał wyobrażenia. Zaszkodziło to kondycji finansów publicznych.

Za jedyną niewiadomą wyborów uważa się to, czy opozycyjna centroprawicowa Fine Gael utworzy rząd samodzielnie, czy też w koalicji z Partią Pracy. Nie oznacza to jednak, że Fine Gael będzie miała duże pole manewru w sprawach gospodarczych - pomoc UE-MFW uzależniona jest od etapów realizacji uzgodnionej polityki.

>>>>>STRACILI NIEPODLEGLOSC - WYBORY TO FARSA <<<<<<

Ustępujący rząd Briana Cowena przyjął czteroletni program zaciskania pasa narzucony przez Komisję Europejską. Został też zmuszony do wystąpienia o pomoc do UE i MFW i uzyskał pakiet pomocy finansowej na sumę 85 mld euro.

Pakiet UE-MFW jest wśród Irlandczyków znienawidzony. Był zresztą powodem, który skłonił koalicyjnego partnera Fianna Fail - Zielonych - do wystąpienia z rządu, co wymusiło rozpisanie przedterminowych wyborów (kadencja parlamentu upływała dopiero w lipcu 2012 r.).

Stopa bezrobocia w Irlandii potroiła się do 13,5 proc. z 4,5 proc. w 2007 r., a ceny nieruchomości spadły o mniej więcej 1/3. Krajobraz szpecą osiedla-widma, których nie opłaca się dokończyć, bo nie ma ich komu sprzedać. Skalę emigracji ocenia się na ok. 50 tys. osób w najbliższych 12 miesiącach.

Bank Centralny Irlandii przewiduje, że w bieżącym roku gospodarka wzrośnie o 1 proc. MFW w grudniu zeszłego roku szacował przyrost PKB na 0,9 proc., a niezależny ośrodek ESRI obniżył ostatnio swoją prognozę do 0,7 proc., wskazując na spadek krajowego popytu, któremu szkodzi obniżka świadczeń socjalnych, cięcia płac i wzmożona skłonność do oszczędzania w okresie wysokiego bezrobocia.

>>>>>

No i co?Po zatwierdzeniu Lizbony mial byc raj.Zatwierdzili i kraj KONA!!!Ale sami chcieli...Kto im kazal poprzec Lizbone?UE?Jak sluchaja UE to niech dalej sluchaja i ,,zaciskaja'' pasa...GŁÓD JEST DOBRY DLA EURO_LUDU!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133602
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:21, 31 Mar 2011    Temat postu:

Irlandia: koszt ratowania banków może sięgnąć 70 mld euro

Wpompowali w banki 16 miliardow a skutek ???
Irlandia: sektorowi bankowemu potrzeba dalszych 15 mld euro a poźniej...
Irlandzki sektor bankowy potrzebuje kolejnych 15 mld euro z UE - uważa szef banku Anglo Irish Alan Dukes. A wynik ?
Dofinansowanie irlandzkich banków nie przynosi oczekiwanych wyników ...

Irlandzkie banki mogą więc wymagać dalszych środków na dokapitalizowanie w wysokości 24 mld euro. Wywinduje to końcowy rachunek za ich ratowanie do 70 mld euro - wynika z testów odpornościowych irlandzkiego sektora bankowego.

>>>> A pozniej znow okaze sie ze nic dalo i ... :O)))) <<<<

Testy zarządziła nowa koalicja Fine Gael z laburzystami, która doszła do władzy po wyborach 25 lutego, a przeprowadził Bank Centralny Irlandii wobec Bank of Ireland (BoI), Allied Irish Banks (AIB), banku hipotecznego EBS oraz towarzystwa ubezpieczeniowego Irish Life & Permanent (IL&P).

Bank centralny zastrzegł, że jego prognozy odnoszą się do sytuacji "niesprzyjającej i mało prawdopodobnej". W swoich ocenach kierował się czarnym scenariuszem zakładającym, że dalsze straty sektora bankowego na rynku nieruchomości w najbliższych trzech latach mogą przyrosnąć o dalsze 9,5 mld euro.

Największego dokapitalizowania w takiej sytuacji wymagałby AIB (13,3 mld euro) już teraz kontrolowany przez państwo. Walczący o utrzymanie niezależności BoI potrzebowałby 5,2 mld euro, EBS - od kilku miesięcy wystawiony na sprzedaż 1,5 mld euro, zaś IL&P zdjęty z listy spółek notowanych w Londynie i Dublinie 4 mld euro.

Za bombę z opóźnionym zapłonem bank centralny uznał tysiące właścicieli nieruchomości, którzy zaciągnęli dług hipoteczny w okresie wysokiej koniunktury i mogą obecnie mieć trudności z jego spłatą.

Ponad 44 tys. Irlandczyków (5,7 proc. ogółu właścicieli nieruchomości) zalega ze spłatą rat długu co najmniej 3 miesiące. Łączna suma zaległego kredytu sięga 8,6 mld euro.

Wartość pakietu pomocy UE-MFW dla irlandzkiej gospodarki uzgodnionego w listopadzie ub. r. wynosi 85 mld euro, z czego ok. 10 mld euro wyasygnowano na wsparcie sektora bankowego.

Rekapitalizowanie irlandzkich banków w zamian za przejęcie ich udziałów, gwarancje rządowe i ubezpieczenia toksycznych, bankowych aktywów w przypadku ziszczenia się czarnego scenariusza oceniane są na ok. 150 proc. irlandzkiego PKB.

Według komentatorów, w oparciu o wyniki stresu rząd w Dublinie może skłonić zagranicznych właścicieli obligacji irlandzkich banków do wzięcia na siebie części strat.

Dwa inne irlandzkie banki w okresie wysokiej koniunktury ochoczo finansujące deweloperów: Anglo Irish Bank oraz Irish Nationwide zostały połączone i są w trakcie likwidacji. Na krótko przed ogłoszeniem wyników testów odpornościowych Anglo Irish ogłosił o kolejnej rekordowej stracie - 17,7 mld euro za ostatni rok. Jego rekapitalizacja kosztowała irlandzkiego podatnika 30 mld euro.

Prezes Banku Centralnego Irlandii prof. Patrick Honohan przewiduje, że wszystkie irlandzkie banki będą kontrolowane przez państwo. Jeśli prognozy przyjęte w testach odpornościowych spełnią się, to wówczas irlandzkie banki w wyniku obecnego bankowego kryzysu stracą łącznie 100 mld euro.

Minister finansów Michael Noonan zapowiedział w parlamencie, że irlandzka bankowość będzie miała nową strukturę, której założenia w najbliższym czasie przedstawi Komisji Europejskiej. Irlandzkie banki muszą być "mniejsze, lepiej finansowane i lepiej skapitalizowane" - zaznaczył.

W związku z opublikowaniem wyników testów, z obawy przed chaosem obrót akcjami BoI i AIB był w czwartek zawieszony na giełdzie w Dublinie.

>>>>>

DOBRZE JEST! Im wiecej pompuja tym sytuacaj GORSZA! :O))) UE juz dlugo nie pociagnie ! Moze tuskowcom drugiej Iralndii w Polsce zbudowac sie nie uda :O)))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133602
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 21:58, 17 Maj 2011    Temat postu:

Recesja w Irlandii dała się we znaki imigrantom

Załamanie się irlandzkiej gospodarki najbardziej uderzyło w imigrantów z nowych państw UE, m.in. z Polski - stwierdza raport Ośrodka ds. Integracji i Instytutu Badań Społeczno-Gospodarczych (ESRI).

W opublikowanym w środę dokumencie napisano, że recesja w Irlandii bardziej uderzyła w imigrantów niż w miejscową siłę roboczą, a w grupie imigrantów najbardziej ucierpieli przybysze z nowych państw UE, wśród których Polacy stanowią ponad 50 proc.

W I kwartale 2010 roku średnia stopa bezrobocia we wszystkich kategoriach imigrantów (z Wielkiej Brytanii, starej UE, nowej UE i spoza UE) wynosiła 16,1 proc. wobec 12,7 proc. wśród Irlandczyków - wynika z danych Centralnego Urzędu Statystycznego, cytowanych w raporcie.

Wśród imigrantów bezrobocie jest najwyższe wśród przybyszów z 12 nowych państw UE, zwanych w raporcie Dwunastką. Za I kwartał 2010 roku stopa bezrobocia wśród imigrantów z Dwunastki sięgnęła 18 proc. wobec 6,7 proc. w przypadku obywateli Trzynastki (tzw. starych państw UE bez Wielkiej Brytanii i Irlandii), 16,9 proc. wśród zamieszkałych w Irlandii Brytyjczyków oraz 15,4 proc. wśród imigrantów spoza UE. Średnia stopa bezrobocia w Irlandii wynosiła w I kwartale 13,1 proc.

- W przypadku imigrantów występuje wyższe prawdopodobieństwo, że będą wykonywać prace poniżej kwalifikacji. Jest też bardziej prawdopodobne, że ich praca nie będzie stała i że są opłacani poniżej stawek dla miejscowych pracowników - stwierdza raport.

- Pracownicy z państw Dwunastki mają najgorsze doświadczenia z irlandzkim rynkiem pracy. Są licznie reprezentowani w pracach niskokwalifikowanych, ich średnia zarobków jest niższa i mają mniejszą satysfakcję z wykonywanej pracy - dodaje raport.

Pracownicy z nowych krajów UE mają wiele wspólnych cech z imigrantami z Bliskiego Wschodu i Azji, którzy także są gorzej opłacani i zbyt wysoko wykwalifikowani jak na prace, które wykonują. W tej grupie imigrantów jest jednak wielu studentów.

>>>>>>

No to macie te rozkosze zachodu na wlasnej skorze wytapetowane !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133602
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:08, 31 Sie 2011    Temat postu:

Spadek cen mieszkań w Irlandii

W ciągu ostatnich 12 miesięcy ceny nieruchomości w Irlandii spadły o 14,84 proc., jeszcze więcej, niż rok wcześniej (11,83 proc.) - podaje portal londynek.net.

Takich spadków nie zanotowano w żadnym z krajów uwzględnionych w publikacji dotyczącej światowego rynku nieruchomości, Global Property Guide. Irlandia "pobiła" nawet Grecję (spadek o 9,88 proc.) i Hiszpanię (spadek o 8,43 proc.). W ostatnim kwartale 2009 roku irlandzki rynek nieruchomości trochę się poprawił po recesyjnych spadkach, ale rok później znowu zaczął spadać.Na czele niewielkiej grupy europejskich krajów, gdzie ceny nieruchomości poszły w górę, jest Norwegia (5,93 proc.) Wzrosty zanotowano również w Estonii, Francji i Islandii. W największej światowej gospodarce, USA, ceny nieruchomości poszybowały w dół o 9,05 proc., a w Wielkiej Brytanii o 5,33 proce. (prawie wyrównując 6-procentowy wzrost z ubiegłego roku).

Jak powiedział Matthew Montagu-Pollock, wydawca Global Property Guide, "w wielu krajach ceny domów nadal są za wysokie, a rozwinięte gospodarki światowe wciąż kiepsko sobie radzą, więc spadki były do przewidzenia".Niestety, oznacza to, że wielu właścicieli domów i mieszkań znalazło się w sytuacji, gdy zaciągnięte kredyty hipoteczne przewyższają aktualną wartość nieruchomości.

>>>>>>

Euro czyni Irlandie potega ... A faktycznie wyciaga z niej pierwiastek . Wysokiego stopnia...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133602
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 14:48, 10 Wrz 2011    Temat postu:

Komisja Europejska zadowolona z kondycji Irlandii

Ir­lan­dia stop­nio­wo wraca na ścież­kę roz­wo­ju - oce­ni­ła Ko­mi­sja Eu­ro­pej­ska po za­koń­cze­niu trze­cie­go prze­glą­du fi­nan­sów i go­spo­dar­ki tego kraju od czasu udzie­le­nia mu po­życz­ki ra­tun­ko­wej. W czwar­tek KE opu­bli­ku­je pro­gno­zy dla całej UE.

Eksperci KE dokończyli analizę danych po lipcowej wizycie tzw. trojki (przedstawiciele KE, EBC i MFW) w Dublinie. Pozytywna ocena ekspertów pozwoli na wypłacenie Irlandii kolejnej transzy pomocy, czyli 5,5 mld euro. Cała pożyczka przyznana Irlandii pod koniec 2010 roku opiewa na 85 mld euro.- Program jest w pełni realizowany i dobrze finansowany, ale są jeszcze inne dobre wiadomości. Dane potwierdzają stopniowy powrót Irlandii na ścieżkę wzrostu w 2011 roku, czego głównym motorem wydaje się być eksport - powiedział w Brukseli rzecznik KE ds. gospodarczych Amadeu Altafaj Tardio.

Jak zaznaczył, podstawowym elementem programu dla Irlandii jest naprawa finansów i restrukturyzacja sektora bankowego. "Z satysfakcją odnotowujemy, że rekapitalizacja banków w Irlandii została już pozytywnie zakończona. Co więcej, jej koszty dla budżetu okazały się niższe niż przewidywano. To oznacza mniejsze obciążenie dla finansów publicznych, a więc dobre wieści dla podatników" - powiedział Altafaj Tardio.

Oceniając kondycję finansów publicznych Irlandii, eksperci KE wskazali, że "sytuacja fiskalna w tym roku jest póki co zadawalająca, deficyt budżetowy na 2011 rok jest przewidywany na poziomie poniżej zakładanego programem progu 10,5 proc. PKB". Ponadto rząd irlandzki ustanowił radę ds. fiskalnych, która dokonuje dla niego niezależnej oceny finansów publicznych.

Następny przegląd irlandzkich finansów publicznych ma odbyć się w październiku. Tymczasem na początku miesiąca unijni eksperci przerwali wizytę w Atenach, która miała zakończyć się raportem z realizacji greckiego programu reform. Eksperci Grecji i trojki nie zgadzali się co do wyliczeń, ile zabraknie temu krajowi do spełnienia fiskalnych celów programu ratunkowego.W czwartek KE opublikuje średniookresowe prognozy gospodarcze (inflacja i PKB) dla siedmiu największych gospodarek UE: Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii i Polski, jak również ogólne prognozy dla całej UE i strefy euro. Niedawno komisarz UE ds. gospodarczych Olli Rehn mówił, że w związku z zawirowaniami na rynku finansowym strefy euro można spodziewać się niższego wzrostu gospodarczego.

>>>>>

Euro-towarzysze zadowoleni z kondycji Irlandii... Cos im sie tam poprawilo :O))) No to znaczy ze juz koniec ! jak to wszystko padnie :O)))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133602
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:29, 02 Lis 2011    Temat postu:

Irlandia: dług rządu mniejszy. To był błąd

Mi­ni­ster­stwo fi­nan­sów Ir­lan­dii ogło­si­ło, że rzą­do­wy dług jest niż­szy o 3,6 mld euro niż pier­wot­nie są­dzo­no, po­nie­waż suma tej wiel­ko­ści zo­sta­ła przez po­mył­kę po­li­czo­na dwa razy w roz­li­cze­niach mię­dzy dwie­ma rzą­do­wy­mi agen­cja­mi.

Z koń­cem 2010 r. Na­ro­do­wa Agen­cja Za­rzą­dza­nia Skar­bem NTMA (Na­tio­nal Tre­asu­ry Ma­na­ge­ment Agen­cy) po­ży­czy­ła innej agen­cji HFA (Ho­using Fi­nan­ce Agen­cy) sumę 3,6 mld euro wy­szcze­gól­nio­ną dwu­krot­nie: w ak­ty­wach NTMA i w zo­bo­wią­za­niach HFA. Rzecz­nik re­sor­tu, cy­to­wa­ny przez ir­landz­ką te­le­wi­zję RTE po­in­for­mo­wał, że na sku­tek "re­kla­sy­fi­ka­cji" pro­por­cja długu do PKB zmniej­szy się o 2,3 proc.

W paź­dzier­ni­ku 2010 r., na krót­ko przed wy­stą­pie­niem rządu w Du­bli­nie o pomoc do Ko­mi­sji Eu­ro­pej­skiej i Mię­dzy­na­ro­do­we­go Fun­du­szu Wa­lu­to­we­go, agen­cja ra­tin­go­wa Moody's oce­nia­ła, że dług Ir­lan­dii wsku­tek kosz­tow­nej akcji ra­to­wa­nia i do­ka­pi­ta­li­zo­wa­nia ban­ków do­ce­lo­wo się­gnie 155 mld euro, co od­po­wia­da 100 tys. euro na każde go­spo­dar­stwo do­mo­we. Dzię­ki sko­ry­go­wa­niu ra­chun­ko­wej po­mył­ki rzą­do­wi bę­dzie ła­twiej wy­wią­zać się z wa­run­ków, które wziął na sie­bie za­bie­ga­jąc o pa­kiet po­mo­cy na 85 mld euro.

We wto­rek w Ir­lan­dii po­in­for­mo­wa­no też o aresz­to­wa­niu by­łe­go dy­rek­to­ra fi­nan­so­we­go upa­dłe­go banku An­glo-Irish Wil­lie'go McA­te­era. Aresz­to­wa­nia do­ko­nał od­dział po­li­cji ds. zwal­cza­nia mal­wer­sa­cji fi­nan­so­wych, pro­wa­dzą­cy do­cho­dze­nia ws. fi­nan­so­wych nie­pra­wi­dło­wo­ści w banku.

>>>>>

No genialne ! EFSF dziala ! Jak SF to SF ... Fikcja ! Teraz nagale mamy wysyp ,,bledow rachunkowych''...
Za chwile rzad Grecji oglosi ...
Pomylka ! W rachunkach dlugu kryl sie blad na 350 mld E !



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133602
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:16, 04 Lis 2011    Temat postu:

Irlandia oszczędza i zamyka ambasady

Rząd Irlandii zamknie ambasadę przy Stolicy Apostolskiej i w Iranie oraz biuro administrujące pomocą w Timorze Wschodnim - ogłosił wicepremier Irlandii Eamon Gilmore. Pozwoli to zaoszczędzić 1,6 mln euro rocznie. Watykan przyjął do wiadomości decyzję o zamknięciu ambasady.

W cytowanym przez telewizję RTE czwartkowym oświadczeniu Gilmore, który jest również ministrem spraw zagranicznych, podkreślił, że decyzję o zamknięciu ambasady od stycznia 2012 r. poprzedziła analiza resortowa. Punkt ciężkości spoczywał w niej na ekonomicznym bilansie utrzymywania dwustronnych misji dyplomatycznych na szczeblu ambasadora. Gilmore zaznaczył, że motywem decyzji są względy finansowe. Przypomniał, że uzyskany przez rząd pakiet pomocy finansowej od Komisji Europejskiej i MFW wymaga od niego oszczędności w wydatkach.

"Ambasada Irlandii przy Stolicy Apostolskiej jest wprawdzie jedną z najstarszych irlandzkich misji dyplomatycznych, ale nie przynosi żadnych ekonomicznych korzyści, a interesy Irlandii mogą być wystarczająco reprezentowane na szczeblu ambasadora nierezydującego na miejscu" - dodano w oświadczeniu.

Tę samą formę reprezentacji dyplomatycznej rząd Irlandii chce przyjąć w stosunkach z Iranem z uwagi na niski poziom obrotów handlowych między obu państwami. W Dili zostanie zamknięte irlandzkie biuro administrujące pomocą dla Timoru Wschodniego, choć sama pomoc będzie kontynuowana. Interesy dyplomatyczne będzie reprezentował ambasador w Singapurze.

Gilmore powiedział dziennikarzom, że decyzję tę podjął "z żalem i z oporami". Wskazał, że zamknięcie ambasady nie ma związku z odwołaniem przez Watykan papieskiego nuncjusza z Dublina z końcem lipca br.

Możliwe są dalsze decyzje oszczędnościowe ws. irlandzkich ambasad. Ich istnienie "musi odpowiadać potrzebom kraju i muszą one na siebie zarabiać" - zaznaczył wicepremier.

Siedziba ambasadora Irlandii przy Stolicy Apostolskiej - Villa Spada - pozostanie własnością rządu Irlandii i zostanie przekształcona w ambasadę Irlandii przy rządzie Włoch. Obecnie ambasada przy rządzie Włoch mieści się w wynajmowanych pomieszczeniach, a zatem jej przeprowadzka oznacza, że odpadną koszty najmu.

Rzecznik Gilmore'a powiedział ze swej strony, że sprawą Stolicy Apostolskiej jest zdecydowanie o randze stosunków dyplomatycznych z Irlandią.

Watykan jako jedno z pierwszych państw uznał niepodległość w Irlandii w latach 20. XX w. Ostatnio stosunki irlandzko-watykańskie stały się napięte na tle skandalu pedofilskiego w irlandzkim Kościele (w archidiecezji dublińskiej i diecezji Cloyne).

W lipcu br. Gilmore wyraził wobec nuncjusza Watykanu abp. Giuseppe Leanzy niezadowolenie z powodu stanowiska, jakie w sprawie seksualnego wykorzystywania niepełnoletnich w irlandzkim Kościele zajął jeden z jego dyplomatycznych poprzedników. Stolica Apostolska wkrótce po tym odwołała abp. Leanzę z Irlandii.

Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi oświadczył w czwartek, że Stolica Apostolska przyjmuje do wiadomości decyzję władz Irlandii o zamknięciu swej ambasady.

Ksiądz Lombardi, cytowany przez agencję Ansa, powiedział: "Naturalnie każde państwo, które utrzymuje relacje dyplomatyczne ze Stolicą Apostolską, ma prawo decydować, na podstawie swych możliwości i interesów, czy chce mieć ambasadora przy Stolicy Apostolskiej rezydującego w Rzymie czy też w innym kraju". "To, co ważne, to stosunki dyplomatyczne między Stolicą Apostolską a państwami, a te w przypadku Irlandii nie podlegają dyskusji" - dodał watykański rzecznik.

>>>>>

A wiec totalny upadek ! Katolicka niegdys Irlandia ZAMYKA AMBASADE W WATYKANIE ! Czyz trzeba to komentowac ??? Koniec Irlandii nigdy nie byl tak bliski ... Na ale postawili na euro zamiast Boga - no to maja ... nie ! nie euro ! Maja upadek ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133602
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 22:54, 07 Gru 2011    Temat postu:

Irlandia: rząd podnosi VAT do 23 procent

Rząd Irlandii podniósł w projekcie budżetu na przyszły rok stawkę podatku VAT o 2 punkty procentowe, do 23 proc. Minister finansów Michael Noonan zapowiedział dziś w parlamencie, że stawka nie zmieni się za kadencji obecnego rządu upływającej w 2015 roku.

Tym samym stawka VAT w Republice Irlandii jest o 3 punkty proc. wyższa niż w Irlandii Płn. Dublin jest wyczulony na tym punkcie, ponieważ wielu Irlandczyków z Republiki jeździ na zakupy do Ulsteru, gdzie jest po prostu taniej. Przedstawiając zmiany podatkowe w piątym od 2009 roku budżecie oszczędnościowym, a zarazem pierwszym za kadencji obecnego rządu, Noonan poinformował o podwyżce podatku od zysków kapitałowych do 30 proc., akcyzy na wyroby tytoniowe do 25 proc. oraz podatku od emisji CO2 do 30 euro za tonę (z 25 euro). To ostatnie posunięcie wpłynie na cenę węgla, benzyny i oleju napędowego.

Jednocześnie minister poinformował o ulgach i zwolnieniach podatkowych dla nowo zakładanych firm oraz nabywców nieruchomości. Ważną zmianą jest podniesienie od 1 stycznia progu przychodów, z 4004 euro do 10036 euro, od którego Irlandczycy płacą podatek USC (Universal Social Charge) według stawki 4 proc.

Noonan pozostawił bez zmian jedną z najniższych w UE stawek podatku korporacyjnego, wynoszącą 12,5 proc. (niższa, na poziomie 10 proc., jest na Węgrzech, w Bułgarii i na Cyprze) i podatku PIT (najwyższa wynosi w Irlandii 41 proc.).

Dzięki rozwiązaniom budżetowym rząd przewiduje, że przychody w najbliższym roku zwiększą się o 1 mld euro; środki te mają być przeznaczone na tworzenie nowych miejsc pracy.

- Rząd usiłuje naprawić dekadę katastrofalnej polityki. Irlandczycy zapłacili bardzo wysoką cenę za niewłaściwe zarządzanie gospodarką - podkreślił Noonan.

- Wielu straciło majątek, tysiące ludzi pogrąża się w nędzy, Irlandczycy znów emigrują, bezrobocie (ok. 14,5 proc. - PAP) jest o wiele za wysokie. Rolą rządu jest odzyskanie kontroli nad polityką fiskalną i gospodarczą, wygenerowanie wzrostu i umożliwienie ludziom powrotu na rynek pracy - dodał.

Minister przewiduje, że irlandzka gospodarka w 2012 r. wzrośnie o 1,3 proc. W najbliższym roku rząd chce zmniejszyć deficyt budżetowy do 8,6 proc. PKB.

Z wyliczeń telewizji Channel 4 wynika, że pomiędzy rokiem 2008, gdy Irlandia weszła w recesję, a 2015, gdy ma wyjść spod kurateli MFW, EBC i Komisji Europejskiej, średnia płaca nauczyciela zmniejszy się o 12 proc., a policjanta i pielęgniarki o 11 proc. Najbardziej poszkodowane będą osoby wykonujące prace sekretarskie - ich uposażenie spadnie o 23 proc. W poniedziałek rząd poinformował o posunięciach oszczędnościowych, m.in. o obniżce uposażeń w administracji o 400 mln euro, nakładów na służbę zdrowia o 543 mln euro i świadczeń socjalnych o 475 mln euro.

>>>>>

Wreszcie ! Hurra ! Tyle co w drugiej Irlandii ! Pierwsza Irlandia dogonila druga a milo byc odwrotnie ale grunt ze w koncu sa na rowni ( pochylej ) . Nie wnikajmy kto kogo dogonil !

Michael Noonan fot. Reuters


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133602
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 22:22, 06 Sty 2012    Temat postu:

Irlandczycy będą oszczędzać na odzieżyZ opublikowanego właśnie sondażu wynika, że Irlandczycy planują w 2012 roku zacisnąć pasa, a najbardziej zamierzają zmniejszyć wydatki na odzież - podał londynek.net.

Oprócz odzieży na liście oszczędności wysoko uplasowały się również wydatki związane z telefonami komórkowymi, wyjazdami na wakacje, żywnością oraz rachunkami za prąd. Z badań wynika też, że prawie połowa osób wcale nie prowadzi domowego budżetu, który mógłby im pomóc trochę zaoszczędzić. Aidan Power, szef marketingu firmy EBS, która przeprowadziła sondaż, namawia do oszacowania wpływów i wydatków na cały rok już teraz, w styczniu. - Efektywne planowanie może pomóc w znalezieniu najtańszych opłat oraz przygotowaniu funduszy na te chwile, gdy będą one potrzebne - powiedział. Badania przeprowadzono na grupie 1000 osób. 18 procent badanych zamierza przygotować szczegółowy plan finansowy na cały rok 2012, 36 procent pozostanie przy ogólniejszym planie, a 45 procent gospodarstw domowych w ogóle nie zawraca sobie głowy budżetem na rok 2012. Jednak nawet ci, którzy przygotowują budżety, przyznają, że robią to tylko odkąd nastał kryzys.

>>>>

Dzis oszczedzamy na odziezy jutro na jedzeniu pojutrze na trumnach . Oto logiczne etpay euro-integracji ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133602
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 23:39, 18 Lut 2012    Temat postu:

Banki namawiają zadłużonych do rezygnacji z ubezpieczeń

Irlandzkie rodziny nie radzą sobie ze spłatą kredytów hipotecznych. Przed przystąpieniem do negocjacji na temat restrukturyzacji pożyczek bankowcy każą im szukać oszczędności gdzie indziej i sugerują redukcję wydatków na ubezpieczenie zdrowotne, prywatne szkoły, telewizję satelitarną oraz żywność.

Około 1300 gospodarstw domowych płaci co miesiąc obniżone raty kredytu hipotecznego. Rząd przyznał jednak, że rodzin w kłopotach jest dużo więcej. Co siódmy kredytobiorca nie radzi sobie ze spłatą kredytu. "Irish Independent" przeprowadził dziennikarskie śledztwo, by ustalić, jak wyglądają w takich sytuacjach negocjacje banków z klientami. Zgoda na obniżkę raty kredytu przyznawana jest tylko wtedy, gdy kredytobiorca jest gotowy robić codzienne zakupy w sklepach dyskontowych (Aldi, Lidl), a nie w najbliższym supermarkecie, zmienić ubezpieczenie zdrowotne na tańsze, zrezygnować z drogiego abonamentu telewizji satelitarnej lub kablówki, wypisać dzieci z płatnych szkół.

Banki mogą zgodzić się na obniżkę rat kredytu hipotecznego, gdy kredytobiorca stracił pracę, upadła jego własna firma lub też znacząco zmniejszyły się jego zarobki. W takich przypadkach banki zawieszają spłatę kredytu na jakiś czas lub też pozwalają na spłatę samego tylko oprocentowania. Przed przystąpieniem do negocjacji z bankiem trzeba wypełnić 12-stronicowe zeznanie finansowe, które zawiera szczegółową listę wydatków oraz dochodów, a także wyciągi z kart kredytowych i debetowych za ostatnie trzy miesiące.

Konsultant finansowy Michael Dowling, członek Federacji Niezależnych Doradców Kredytowych (organizacji, która pomaga kredytobiorcom w negocjacjach z bankami), powiedział, że najtrudniejsze do strawienia są sytuacje, gdy bank domaga się przeniesienia dzieci do niepłatnych szkół, a także zmniejszenia wydatków na ubezpieczenie zdrowotne.

David Hall z New Beginning, organizacji prawników reprezentującej kredytobiorców zagrożonych utratą nieruchomości przyznał, że banki domagają się też zmiany abonamentów telewizyjnych na tańsze, na przykład rezygnacji z pakietów Sky Sports czy filmowego UPS. - Banki nie powinny mówić ludziom, jak mają żyć, gdy na horyzoncie nie ma długoterminowego rozwiązania problemów kredytowych - powiedział Hall. Przyznał też, że do New Beginning zgłasza się średnio 85 osób dziennie. Banki często kwestionują ich wydatki na żywność. Rzecznik Federacji Irlandzkich Banków powiedział, że banki starają się zachowywać sprawiedliwie. Przyznał też, że niektórzy kredytobiorcy są gotowi obciąć pewne wydatki, podczas gdy inni nie chcą tego zrobić. - Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie. Chodzi o to, by znaleźć rozwiązanie, które pozwoli ludziom spłacać kredyt i jednocześnie żyć na rozsądnym poziomie - powiedział.

>>>>

Gebialne . banki sugeruja mniej jesc aby zaplacic raty ! Niedlugo wyznacza dietetyka ktory bedzie nadzorowal rodzine jka trojka Grecje !
Super !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133602
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 15:42, 05 Kwi 2012    Temat postu:

Irlandzkie linie oszczędzają na gazetach i lodzie

Tanie linie lot­ni­cze Ray­ana­ir w ra­mach ob­ni­że­nia kosz­tów za­chę­ca­ją pra­cow­ni­ków do dba­nia o pra­wi­dło­wą wagę. Po­nad­to roz­da­wa­ny na po­kła­dach sa­mo­lo­tów ma­ga­zyn bę­dzie cień­szy, a pa­sa­że­ro­wie otrzy­ma­ją mniej lody w drin­kach.

Nowa seria po­su­nięć oszczęd­no­ścio­wych jest po­dyk­to­wa­na chę­cią zmniej­sze­nia ra­chun­ków za pa­li­wo, które w ostat­nich ty­go­dniach znacz­nie po­dro­ża­ło. Celem Ry­ana­ir jest za­osz­czę­dze­nie około 400 ty­się­cy fun­tów. - Ob­ci­na­my kosz­ty, gdzie tylko się da. Zmia­ny, które wpro­wa­dza­my, ozna­cza­ją spore zmniej­sze­nie ob­cią­że­nia sa­mo­lo­tu - mówi rzecz­nik Ry­ana­ir Ste­phen McNa­ma­ra, cy­to­wa­ny przez bry­tyj­ski dzien­nik "Daily Te­le­graph". - Za­chę­ca­my nawet per­so­nel po­kła­do­wy, by miał na uwa­dze, ile waży, by zmo­ty­wo­wać go do za­pre­zen­to­wa­nia się w co­rocz­nym ka­len­da­rzu (The Girls of Ry­ana­ir) - dodał McNa­ma­ra.

Rzecz­nik przy­znał, że w ra­mach re­duk­cji ob­cią­że­nia brano pod uwagę po­zby­cie się pod­ło­kiet­ni­ków w fo­te­lach, ale osta­tecz­nie z tego zre­zy­gno­wa­no. Po­sta­no­wio­no za to, że ma­ga­zyn po­kła­do­wy bę­dzie dru­ko­wa­ny na pa­pie­rze for­ma­tu A5 za­miast A4, a jed­nym z jego ele­men­tów bę­dzie ja­dło­spis. Prze­woź­nik bę­dzie za­bie­rał na po­kład mniej lodu i zmniej­szy cię­żar wóz­ków na kół­kach oraz sie­dzeń.

Tym­cza­sem inni prze­woź­ni­cy w ra­mach po­su­nięć oszczęd­no­ścio­wych za­stę­pu­ją w pierw­szej kla­sie szklan­ki na drin­ki pla­sti­ko­wy­mi kub­ka­mi, usu­wa­ją kie­sze­nie na prasę z fo­te­li, li­kwi­du­ją po­jem­ni­ki na śmie­ci. Ir­landz­ki prze­woź­nik za­pew­nia, że mimo ro­sną­cych kosz­tów pa­li­wa lot­ni­cze­go nie ma w pla­nach wpro­wa­dze­nia do­pła­ty do ceny bi­le­tu, tak jak zro­bi­ły to Bri­tish Air­ways i Vir­gin Atlan­tic, po­nie­waż sądzi, że pa­li­wo jest in­te­gral­nym ele­men­tem ceny bi­le­tu, która ma po­zo­stać niska.

>>>>

Irlandia juz tak upadla w UE ze nie stac ich na gazety ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133602
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 14:37, 02 Maj 2012    Temat postu:

Irlandia chce nakazać księżom zdradzanie tajemnicy spowiedzi

Ir­landz­cy ka­pła­ni nie pod­po­rząd­ku­ją się no­we­mu prawu, zmu­sza­ją­ce­mu ich do in­for­mo­wa­nia o przy­pad­kach prze­stępstw pe­do­fi­lii, o któ­rych do­wie­dzie­li się słu­cha­jąc spo­wie­dzi w kon­fe­sjo­na­le – za­po­wia­da ks. Seán McDo­nagh ze Sto­wa­rzy­sze­nia Księ­ży Ka­to­lic­kich. Or­ga­ni­za­cja, re­pre­zen­tu­ją­ca około 800 du­chow­nych w Ir­lan­dii, przy­po­mi­na, że pro­po­zy­cja usta­wy zgło­szo­na przez ir­landz­kie­go mi­ni­stra spra­wie­dli­wo­ści Alana Shat­te­ra na­ru­sza ta­jem­ni­cę spo­wie­dzi i ge­ne­ral­nie jest drwi­ną z prawa. Jeśli spo­wied­nik nie po­wia­do­mi od­po­wied­nich władz o prze­stęp­stwie sek­su­al­nym wobec dzie­ci, o któ­rym do­wie­dział się pod­czas spo­wie­dzi, grozi mu do 10 lat wię­zie­nia – in­for­mu­je ga­ze­ta "The In­de­pen­dent".
Fot. Reu­ters/Jorge Dan Lopez

Bi­skup po­moc­ni­czy Du­bli­na, Ray­mond Field przy­po­mniał, że o spra­wie nie ma co dys­ku­to­wać, bo "ta­jem­ni­ca spo­wie­dzi jest nie­na­ru­szal­na", a w prze­szło­ści wielu księ­ży zo­sta­ło eks­ko­mu­ni­ko­wa­nych za na­ru­sze­nie tej wła­śnie ta­jem­ni­cy, wielu od­da­ło życie w jej obro­nie.

Tym­cza­sem mi­ni­ster Shat­ter nie usta­je w for­so­wa­niu pro­po­zy­cji prawa, które, jego zda­niem, może wejść w życie jesz­cze w tym roku. We wrze­śniu ub. roku rząd ir­landz­ki ko­mu­ni­ko­wał pu­blicz­nie, że w nowym usta­wo­daw­stwie do­ty­czą­cym bez­pie­czeń­stwa dzie­ci nie po­ja­wią się wcze­śniej­sze po­my­sły nt. obo­wiąz­ku do­no­sze­nia o nad­uży­ciach, bez wzglę­du na źró­dło po­cho­dze­nia in­for­ma­cji.

Ir­landz­ki Ko­ściół już w ubie­głym roku wy­ra­żał za­nie­po­ko­je­nie pla­na­mi rządu, który za­su­ge­ro­wał, by obo­wią­zek in­for­mo­wa­nia władz świec­kich – po­li­cji lub służb so­cjal­nych – o przy­pad­kach mo­le­sto­wa­nia nie­let­nich, obej­mo­wał także wie­dzę uzy­ska­ną pod­czas spo­wie­dzi. Przy­po­mi­na­no, że sa­kra­men­tal­na ta­jem­ni­ca spo­wie­dzi jest "ponad wszyst­kim" i nie po­win­no się jej na­ru­szać, nawet jeśli pe­ni­tent przy­zna­je się przed kon­fe­sjo­na­łem do prze­stęp­stwa.

Po opu­bli­ko­wa­niu 13 lipca 2011 roku ra­por­tu o nad­uży­ciach du­chow­nych wobec osób nie­peł­no­let­nich w ir­landz­kiej die­ce­zji Cloy­ne, w któ­rym pań­stwo­wa ko­mi­sja ba­da­ła za­rzu­ty wy­su­nię­te prze­ciw­ko 19 du­chow­nym oraz re­ak­cjom ich prze­ło­żo­nych i pań­stwo­wych służb od­po­wie­dzial­nych za bez­pie­czeń­stwo naj­młod­szych, pre­mier rządu ir­landz­kie­go Enda Kenny za­po­wie­dział wpro­wa­dze­nie no­we­go prawa. Każ­de­mu, kto zatai in­for­ma­cję o sek­su­al­nym mo­le­sto­wa­niu dzie­ci, gro­zić mia­ło­by wię­zie­nie. Prawu ma także pod­le­gać ka­płan, który dowie się o prze­stęp­stwie pod­czas spo­wie­dzi.

Gdyby plany rządu we­szły w życie, Ir­lan­dia sta­ła­by się je­dy­nym kra­jem Za­cho­du, w któ­rym nie re­spek­to­wa­ło­by się nie­na­ru­szal­no­ści sa­kra­men­tal­nej ta­jem­ni­cy spo­wie­dzi.

>>>>

No to sie wreszcie z-euro-peizowali . Euro-pejskie standardy sumienia . Ksieza-donosiciele . Nieprzypadkiem takie same jak u radzieckich .
A wiec Irlandia nie jest krajem katolickim . Niby sie masonom udalo ... Tylko te katastrofy . Zniszczyli Kościół a wraz z nim wszystko bo inaczej nie mozna . Totez teraz sa katastrofy ,,naturalne'' ... Naturalne z uwagi na wynaturzenia ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133602
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 13:03, 19 Maj 2012    Temat postu:

Irlandzkie banki mogą wymagać drugiego dofinansowania

Deut­sche Bank ostrze­ga, że Ir­lan­dia może zo­stać zmu­szo­na do dru­gie­go do­fi­nan­so­wa­nia sys­te­mu ban­ko­we­go z po­wo­du ro­sną­cych strat na po­życz­kach.
-Shut­ter­stock

Ir­landz­kie do­fi­nan­so­wa­ne banki mogą po­trze­bo­wać wię­cej ka­pi­ta­łu, po­nie­waż muszą mieć aż o 4 mi­liar­dy euro (5,1 mi­liar­dów do­la­rów) wię­cej niż za­kła­da­no w ubie­gło­rocz­nych te­stach wa­run­ków skraj­nych na po­kry­cie za­bez­pie­cze­nia złych po­ży­czek, na­pi­sa­li David Lock i Jason Na­pier, ana­li­ty­cy Deut­sche Bank w ra­por­cie opu­bli­ko­wa­nym w pią­tek.

„Nowy, nawet nie­wiel­ki wzrost wy­mo­gów ka­pi­ta­ło­wych może od­stra­szyć fun­du­sze in­we­sty­cyj­ne i prze­chy­lić szalę na ko­rzyść tych, które będą wy­ma­ga­ły dru­gie­go pro­gra­mu po­życz­ko­we­go” na­pi­sa­li ana­li­ty­cy.

Rząd Ir­lan­dii, który sta­rał się o do­fi­nan­so­wa­nie w 2010 roku, w ciągu ostat­nich trzech za­si­lił swoje banki kwotą 63 mi­liar­dów euro. Rzą­do­wy plan wpro­wa­dze­nia no­we­go prawa upa­dło­ścio­we­go nie­sie ze sobą za­gro­że­nia, nawet jeśli po­li­ty­cy i fi­nan­so­wy organ nad­zo­ru sta­ra­ją się unik­nąć umo­rzeń kre­dy­tów hi­po­tecz­nych na dużą skalę, na­pi­sa­no w ra­por­cie.

Zda­niem ana­li­ty­ków banku „choć lata 2009 i 2010 były dobre, to za­dłu­że­nie z ty­tu­łu kre­dy­tów hi­po­tecz­nych wzro­sło gwał­tow­nie w ze­szłym roku, ceny nie­ru­cho­mo­ści nadal spa­da­ją, płyn­ność ryn­ko­wa jest ogra­ni­czo­na, a w przy­pad­ku ponad po­ło­wy klien­tów wy­so­kość kre­dy­tu prze­wyż­sza war­tość nie­ru­cho­mo­ści. Oba­wia­my się, że róż­ni­ca mię­dzy war­to­ścią nie­ru­cho­mo­ści a kre­dy­tem może spo­wo­do­wać, że nie­któ­rzy dłuż­ni­cy mogą prze­stać współ­pra­co­wać z ban­ka­mi i za­nie­chać spła­ty za­dłu­że­nia”.

10 naj­więk­szych ir­landz­kich ban­ków udzie­la­ją­cych kre­dy­tów kon­su­menc­kich, w tym czte­ry banki na­le­żą­ce do za­gra­nicz­nych wła­ści­cie­li, stra­ci­ło w ciągu czte­rech lat do końca grud­nia 117,8 mi­liar­dów euro na złych kre­dy­tach, jak wy­ni­ka z da­nych ze­bra­nych przez Blo­om­berg News.

Mi­cha­el Tor­pey, który po­ma­ga w za­rzą­dza­niu rzą­do­wy­mi udzia­ła­mi ban­ko­wy­mi, za­bie­ra­jąc głos w środę pod­czas ir­landz­kie­go szczy­tu eko­no­micz­ne­go or­ga­ni­zo­wa­ne­go przez Blo­om­berg Ling w Du­bli­nie po­wie­dział, że kra­jo­wi po­życz­ko­daw­cy mają „zna­czą­ce za­bez­pie­cze­nie” ka­pi­ta­ło­we i po­ra­dzą sobie z ro­sną­cą licz­bą nie­spła­ca­nych kre­dy­tów hi­po­tecz­nych. Mi­ni­ster fi­nan­sów Mi­cha­el No­onan po­wie­dział pod­czas wy­wia­du udzie­lo­ne­go tego sa­me­go dnia, że „we­dług stanu na dzień dzi­siej­szy” banki nie wy­ma­ga­ją zwięk­szo­ne­go ka­pi­ta­łu.

Obec­ny pro­gram po­mo­co­wy ma za­koń­czyć się pod ko­niec przy­szłe­go roku i kra­jo­wa agen­cja do spraw za­dłu­że­nia po­in­for­mo­wa­ła, że ma na­dzie­ję roz­po­cząć sprze­daż pa­pie­rów rzą­do­wych w ciągu na­stęp­nych trzech mie­się­cy w ra­mach planu od­zy­ska­nia peł­ne­go do­stę­pu do rynku.

- Nie prze­wi­du­je­my dru­gie­go do­fi­nan­so­wa­nia – po­wie­dział rzecz­nik mi­ni­stra fi­nan­sów pod­czas piąt­ko­wej roz­mo­wy te­le­fo­nicz­nej. – Osią­ga­my wszyst­kie za­ło­żo­ne cele i chce­my wró­cić na rynki w 2013 roku.

Ren­tow­ność ir­landz­kich ob­li­ga­cji z ter­mi­nem za­pa­dal­no­ści w paź­dzier­ni­ku 2020 roku wzro­sła w czwar­tek o dwa punk­ty ba­zo­we do 7,40 pro­cent. I choć kosz­ty za­cią­ga­nia po­ży­czek w Ir­lan­dii wzro­sły z po­wo­du ma­jo­we­go kry­zy­su po­li­tycz­ne­go w Gre­cji, to i tak są o około po­ło­wę mniej­sze niż wy­niósł w lipcu re­kord dla stre­fy euro w wy­so­ko­ści 14,1 pro­cent.

- Ir­lan­dia do­ko­na­ła ogrom­ne­go po­stę­pu w ciągu ostat­nie­go roku. Szko­da by­ło­by, gdyby wy­da­rze­nia w Gre­cji miały to zmar­no­wać – po­wie­dział w pią­tek Lo­ren­zo Bini Sma­ghi, były czło­nek za­rzą­du Eu­ro­pej­skie­go Banku Cen­tral­ne­go pod­czas wy­wia­du udzie­lo­ne­go sta­cji ra­dio­wej New­stalk w Du­bli­nie. – Uwa­żam, że gdyby nie sy­tu­acja w Gre­cji, Ir­lan­dia by­ła­by w sta­nie wró­cić na rynki.

Autor: Joe Bren­nan

>>>>

Co ??? Jeszcze bedzie ,,pomoc'' dla bankow ? To ile oni planuja miec dlugu ??? 200 % PKB ???


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133602
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 14:37, 07 Lip 2012    Temat postu:

Pierścionek na spłatę długu

Irlandzki rząd chce pomóc swoim mieszkańcom i zamierza wprowadzić nowe prawo, które ułatwi uporać się z długami.

Personal Insolvency Bill - nowy pomysł irlandzkiego rządu ma być receptą na ciężką sytuację mocno zadłużonych mieszkańców Zielonej Wyspy. Zakłada się, że skorzysta z niego nawet 4 tys. osób, które w przyszłym roku - na mocy nowego prawa - będą mogły ubiegać się m.in. o zredukowanie długu na kartach kredytowych do 20 tys. euro.

Wcześniej będą musieli jednak udowodnić, że wartość posiadanych przez nich aktywów nie przekracza 400 euro - z wyłączeniem samochodu, sprzętu gospodarstwa domowego, narzędzi i innych niezbędnych do życia przedmiotów.

Jednak wątpliwości co do tego, czy nie można żyć bez pierścionka zaręczynowego ma minister sprawiedliwości Alan Shatter, który ostrzegł, że na mocy nowej ustawy trzeba będzie się pozbyć kosztowności, aby spłacić zobowiązania.

Shatter zaznaczył, że chociaż jest "świadomy sentymentalnej, jak i rzeczywistej wartości przedmiotów, takich jak pierścionki zaręczynowe, czy obrączki", to nie mogą one być traktowane jako podstawowe dobra.

- Musiałbym usłyszeć bardzo przekonujące argumenty, dlaczego osoba ubiegająca się o częściowe umorzenie długów ma zatrzymać kosztowne ozdoby, które mogłyby zostać sprzedane w celu częściowej spłaty swoich zobowiązań - podkreślił Shatter.

Agata C.

>>>>

Euro-rozkosze Irlandii ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133602
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 18:38, 24 Lip 2012    Temat postu:

Policja aresztowała byłego szefa banku Anglo Irish

Ir­landz­ka po­li­cja aresz­to­wa­ła we wto­rek by­łe­go dy­rek­to­ra wy­ko­naw­cze­go Anglo Irish Bank Seana Fitz­Pa­tric­ka. Zo­sta­ną mu po­sta­wio­ne za­rzu­ty w związ­ku ze śledz­twem w spra­wie nie­pra­wi­dło­wo­ści w ope­ra­cjach banku, co przy­czy­ni­ło się do kry­zy­su fi­nan­so­we­go w Ir­lan­dii.

Fitz­Pa­trick, któ­re­go agen­cja Reu­ters na­zy­wa "twa­rzą ir­landz­kie­go kry­zy­su ban­ko­we­go", był przez dwie de­ka­dy sze­fem Anglo Irish Bank i zo­stał aresz­to­wa­ny po raz drugi w związ­ku z cią­gną­cym się od trzech lat śledz­twem. Nie po­sta­wio­no mu jed­nak jesz­cze for­mal­nych za­rzu­tów; ma to na­stą­pić jesz­cze we wto­rek, gdy ban­ko­wiec sta­nie przed sądem.

W po­nie­dzia­łek w ra­mach tego sa­me­go do­cho­dze­nia po­sta­wio­no w stan oskar­że­nia dwóch in­nych wy­so­kiej rangi me­na­dże­rów Anglo Irish Bank.

Ir­landz­ki re­gu­la­tor rynku kor­po­ra­cyj­ne­go i tam­tej­sza po­li­cja wspól­nie ba­da­ją hi­sto­rię banku, który po­dej­rze­wa­ny jest o udzie­la­nie hoj­nych po­ży­czek gru­pie in­we­sto­rów na­zy­wa­nej "zło­tym krę­giem", a także o to, że ma­sko­wał za po­mo­cą de­po­zy­tów wy­co­fy­wa­nie znacz­nych fun­du­szy z kont.

Anglo Irish Bank zo­stał ostat­nio prze­mia­no­wa­ny na Irish Ban­king Re­so­lu­tion Cor­po­ra­tion (IBRC); by za­po­biec jego upad­ko­wi rząd Ir­lan­dii zna­cjo­na­li­zo­wał Anglo w 2009 roku.

"Ry­zy­kanc­kie udzie­la­nie po­ży­czek" przez Anglo Irish Bank - jak to okre­śla Reu­ters - ob­cią­ży­ło pań­stwo ra­chun­ka­mi na 30 mld euro, co sta­no­wi pra­wie po­ło­wę sumy po­trzeb­nej na ura­to­wa­nie ca­łe­go sek­to­ra ban­ko­we­go Ir­lan­dii.

Reu­ters przy­po­mi­na, że Ir­land­czy­cy są mocno zi­ry­to­wa­ni, iż żadna z osób win­nych złego za­rzą­dza­nia ban­ka­mi, co przy­czy­ni­ło się do za­pa­ści go­spo­dar­ki kraju, nie tra­fi­ła do wię­zie­nia.

>>>>

Zaczynaja sie brutalne rozliczenia kto winien ! Niestety caly lud oddal sie chciwosci ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133602
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:33, 08 Sie 2012    Temat postu:

Polacy jeszcze "za słabi"

W Ir­lan­dii ma­le­je licz­ba osób wie­rzą­cych, za to przy­by­wa tych mało re­li­gij­nych. Nawet ogrom­ne rze­sze Po­la­ków, które prze­by­wa­ją na Zie­lo­nej Wy­spie, nie są w sta­nie zmie­nić pew­nych fak­tów.

Po­ja­wia­ły się głosy, że przy­jazd Po­la­ków wpły­nął na więk­szą re­li­gij­ność ka­to­lic­kiej Ir­lan­dii. Z naj­now­sze­go son­da­żu wy­ni­ka jed­nak, że Po­la­cy, któ­rzy sta­no­wią naj­więk­szą grupę ob­co­kra­jow­ców na Zie­lo­nej Wy­spie, nie są na tyle licz­ną grupą, by zna­czą­co od­dzia­ły­wać na zmia­nę za­cho­wań in­nych.

Jesz­cze w 2005 roku 69 proc. Ir­land­czy­ków uwa­ża­ło się za osoby re­li­gij­ne. Wy­star­czy­ło sześć lat, aby ta licz­ba zma­la­ła o 22 proc. - do po­zio­mu, który w 2011 r. wy­niósł 47 proc.

To drugi naj­więk­szy spa­dek spo­śród 57 kra­jów, które wzię­ły udział w ba­da­niu na re­li­gij­ność swo­ich oby­wa­te­li i tylko Wiet­nam za­no­to­wał w tym samym okre­sie więk­szy, bo 23-pro­cen­to­wy spa­dek. Na­le­ży dodać, że an­kie­ta przy­go­to­wa­na przez WIN-Gal­lup In­ter­na­tio­nal ob­ję­ła aż 73 proc. całej po­pu­la­cji świa­ta.

Ir­lan­dia zo­sta­ła rów­nież uzna­na za siód­my naj­bar­dziej ate­istycz­ny kraj. Co cie­ka­we, licz­ba Ir­land­czy­ków, któ­rzy opi­sa­li sie­bie jako "za­go­rza­łych ate­istów" spa­dła w ciągu sze­ściu lat z 13 proc. w 2005 r. do 10 proc. w 2011 r. Z kolei znacz­nie przy­by­ło - bo aż o 19 proc. - osób "mało re­li­gij­nych", któ­rych jest dzi­siaj na Zie­lo­nej Wy­spie 44 proc.

Agata C.

>>>>

Njapierw UE .
Potem ateizacja.
Na koncu upadek kraju .
Zgaszenie swiatla ...
To scenariusz diabla takze dla Polski .
Bez Boga nic sensu nie ma ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133602
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:31, 10 Sie 2012    Temat postu:

Bank of Ireland odnotował 1,25 mld euro straty

Największy bank w Irlandii Bank of Ireland po pierwszym półroczu tego roku odnotował stratę przed opodatkowaniem w wysokości 1,25 mld euro - podała irlandzka telewizja RTE. W pierwszym półroczu 2011 r. strata BoI wyniosła 556 mln euro.

RTE poinformowała też, że rezerwy banku na wypadek strat na pożyczkach wzrosły do 941 mln euro.

Bank, uratowany przed upadkiem przez irlandzki rząd, poinformował, że obok nierentownych pożyczek źródłem strat - 206 mln euro - była sprzedaż aktywów, w celu wzmocnia rezerw.

Bank przyznał, że wzrosła liczba klientów, którzy nie płacą w terminie rat od kredytów hipotecznych, choć dynamika narastania tej kategorii dłużników wyhamowała.

Bank spodziewa się, że jego straty z powodu zagrożonych pożyczek nie wzrosną, choć zastrzega, że tempo ich obniżki będzie zależało np. od kondycji rynku nieruchomości.

BoI, który zatrudnia 13 200 pracowników, chce zmniejszyć zatrudnienie o 1000 osób.

>>>>

Pomaglai pomagali i nic ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133602
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:39, 25 Sie 2012    Temat postu:

Irlandzkie banki wykluczone z rynku

Choć irlandzkie banki próbują wrócić na rynki obligacji, to banki które niemal doprowadziły do bankructwa kraju, wciąż pozostają zależne od pomocy, ponieważ rośnie liczba złych kredytów hipotecznych.

Rentowność irlandzkich benchmarkowych obligacji z okresem zapadalności w 2020 roku spadła w tym tygodniu poniżej sześciu procent po raz pierwszy od dofinansowania kraju w 2010 roku. Rentowność gwarantowanych przez państwo obligacji Banku Irlandii z okresem zapadalności w 2015 roku wyniosła około 260 punktów bazowych więcej niż podobnych papierów rządowych z powodu obaw przed niespłacaniem kredytów hipotecznych.

- Kwestia kredytów hipotecznych podważa zaufanie do banków – powiedział Stephen Lyons, analityk Davy, największej irlandzkiej firmy brokerskiej z siedzibą w Dublinie. – Podważa też ich zdolność do udzielania pożyczek i zniechęca inwestorów do pożyczania pieniędzy irlandzkim bankom.

To właśnie w Irlandii nastąpił najpoważniejszy kryzys bankowy w strefie euro, a krajowy sektor finansowy potrzebuje około 120 miliardów euro (151 miliardów dolarów) dofinansowania od banku centralnego w następstwie pęknięcia bańki na rynku nieruchomości w 2008 roku. W sytuacji, kiedy wciąż ujawnia się zasięg strat na pożyczkach, bankom trudno pójść w ślady rządu i przekonać inwestorów, że są wystarczająco bezpieczne i można ponownie udzielać im pożyczek.

Krajowa agencja obsługi zadłużenia sprzedała w ubiegłym miesiącu bony skarbowe na kwotę 500 milionów euro i obligacje na kwotę 4 miliardów euro z okresem zapadalności w 2017 i 2020 roku. W czwartek sprzedała obligacje amortyzowane na kwotę 1,02 miliarda euro przeznaczonych na zobowiązania emerytalne. Średni ważony zysk wyniósł 5,91 procent.

- To prawdopodobnie sztywny harmonogram, bony skarbowe, potem nowa emisja obligacji państwowych, a potem od razu banki – powiedział Liam Dunne, analityk Merrion Stockbrokers z siedzibą w Dublinie. – Zdecydowanie niezbędna jest przejrzystość ksiąg wieczystych.

W drugim kwartale 16 procent kredytów hipotecznych było niespłacanych, poinformował w czwartek bank centralny. Według szacunków Davy, straty z tego tytułu mogą przekroczyć 9 miliardów euro, przy założeniu niekorzystnego scenariusza wykorzystanego w zeszłorocznych testach warunków skrajnych w bankach.

Rentowność niezabezpieczonych uprzywilejowanych obligacji Banku Irlandii z okresem zapadalności w styczniu 2015 roku wynosi 6,02 procent, jak wynika z danych opracowanych przez Bloomberg. Rentowność podobnych obligacji Irish Life & Permanent wynosi 6,84 procent. W przypadku podobnych obligacji Allied Irish Banks z okresem zapadalności w marcu 2015 roku rentowności wynosi 5,75 procent.

Rentowność podobnych obligacji rządowych z okresem zapadalności w lutym 2015 roku wynosi 3,44 procent. W ciągu ostatnich 12 miesięcy irlandzkie obligacje dawały najlepszy zysk wśród 17 krajów strefy euro, ponieważ wzrósł optymizm dotyczący stabilizacji gospodarki ułatwiając rządowi powrót na rynki.

Bank Irlandii, jedyny duży krajowy bank, który nie został upaństwowiony, ostatnio sprzedawał papiery dłużne pod koniec 2010 roku. I choć Allied Irish Banks sprzedał w maju papiery na kwotę 395 milionów funtów (624 milionów dolarów), to były one zabezpieczone pierwszorzędnymi brytyjskimi papierami spłaty kredytów hipotecznych, a nie irlandzkimi papierami dłużnymi.

Według stanu na 27 lipca banki w Irlandii zaciągnęły pożyczki na kwotę 80,2 miliardów euro od Europejskiego Banku Centralnego. Oprócz tego irlandzki bank centralny miał 41,6 miliardów euro „innych wierzytelności w instytucjach kredytowych strefy euro”. Ta kategoria to przede wszystkim wynik specjalnej pomocy w utrzymaniu płynności świadczonej bankom, jak powiedział rzecznik banku.

- Banki muszą zapewnić całkowite finansowanie w perspektywie średniookresowej, żeby osiągnąć docelowe współczynniki stabilnego finansowania, a to najprawdopodobniej uda się uzyskać poprzez zabezpieczone finansowanie – powiedział Lyons. – Ale mało jest prawdopodobne, żeby irlandzkie banki były w stanie wykorzystać swoje aktywa hipoteczne do uzyskania tego celu dopóki nie pokonają problemów zadłużeniowych.

Zadanie może być utrudnione wraz z wprowadzeniem w Irlandii nowych przepisów dotyczących niewypłacalności, które umożliwia kredytobiorcom odpisanie długu.

Zgodnie z propozycjami, termin ustanowienia bankructwa zostałby skrócony z 12 do trzech lat i wprowadzony zostanie system rozmów dotyczących zadłużenia między bankami i właścicielami domów. Takie prawo grozi tym, że właściciele domów przestaną spłacać swoje długi w nadziei na uzyskanie częściowego umorzenia kredytu, napisała 14 sierpnia agencja Fitch Ratings.

- Ustawa o wypłacalności wpływa na nastroje inwestycyjne – powiedział Dunne. – Ale po uzyskaniu przejrzystości można przeprowadzić właściwe domniemania dotyczące prawdopodobieństwa niewypłacalności i odzyskania należności w irlandzkich księgach hipotecznych.

Jednak rentowność obligacji banku spadła. Wzrost w lecie rentowności irlandzkich obligacji rządowych przy spadku od 25 maja rentowności papierów z okresem zapadalności w 2015 roku o 371 punktów bazowych, znalazły odbicie w niższej rentowności obligacji banku centralnego.

Rentowność obligacji Banku Irlandii z okresem zapadalności w styczniu 2015 roku spadła w tym samym okresie o 325 punktów bazowych, rentowność papierów Irish Life & Permanent z okresem zapadalności w 2015 roku spadła o 411 punktów bazowych, natomiast Allied Irish Banks o 345 punktów bazowych.

- Jest wysoce prawdopodobne, że bank wyemituje papiery w ciągu następnych sześciu miesięcy do roku – powiedział Colm Ryan, współkierujący działem papierów o stałym dochodzie w Goodbody Stockbrokers w Dublinie. – Emisja mogłaby stać się odskocznią, ale trudno mówić o zwycięstwie dopóki banki nie wrócą na rynki krótko i długoterminowych instrumentów finansowych.

Autorzy - Dara Doyle i Cormac Mullen

>>>>

Ostatnio cicho o puadajacej Irlandii ... A tamci upadaja ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133602
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:40, 06 Gru 2012    Temat postu:

Irlandia: Podatek katastralny od lipca 2013 r.

Od lipca 2013 r. w Irlandii wejdzie w życie podatek od rynkowej wartości nieruchomości (katastralny) - ogłosił w parlamencie minister finansów Michael Noonan przy okazji prezentacji przyszłorocznego budżetu.

Nieruchomość o wartości rynkowej do 1 mln euro będzie opodatkowana według stawki 0,18 proc., zaś powyżej 1 mln według stawki 0,25 proc. Począwszy od 2015 r. władze lokalne będą mogły modyfikować ogólnokrajową stawkę o +/-15 proc. tak, by korespondowała z ich finansowymi potrzebami.

Do końca 2016 r. zwolnieni z podatku (Local Property Tax) będą nabywcy nieruchomości, jeśli kupią ją w 2013 r., a dotychczas jej nie posiadali, a także ci, którzy kupią mieszkanie lub dom nowo wybudowany lub mieszkają w nieruchomości niewykończonej.

Rynkową wartość domu i mieszkania, od której zależy wysokość podatku katastralnego, właściciele będą wyceniali sami na podstawie oficjalnych wytycznych. Będą mogli też skorzystać z fachowej pomocy.


Noonan poinformował też o podwyżce o 10 proc. akcyzy od pinty (568 ml) piwa i cydru, standardowej miarki alkoholu wysokoprocentowego oraz paczki 20 sztuk papierosów. Akcyza od standardowej butelki wina (0,75 litra) wzrośnie o 1 euro.

Opłaty za studia w latach 2013-15 zdrożeją każdego roku o 250 euro. Zmienią sie zasady rozliczania świadczeń medycznych. Wzrosną opłaty za realizację lekarskich recept. Od lipca 2013 r. opodatkowane będą świadczenia z tytułu macierzyństwa.

Małe i średnie firmy uznane za "ostoję gospodarki" otrzymają pomoc w większym zakresie, podobnie jak i przemysł filmowy.

Budżet na najbliższy rok jest szóstym z kolei budżetem recesyjnym. Według Noonana "irlandzka gospodarka rośnie, ale wciąż ma przed sobą długą drogę". Minister zapewnił, że rząd wywiąże się z warunków nałożonych na Irlandię przez UE i MFW, które zaakceptowała w 2010 r., zwracając się o finansową pomoc.

Według prognoz przedstawionych przez Noonana, tegoroczny deficyt sektora finansów publicznych wyniesie 8,2 proc. PKB, a do 2015 r. obniży się do 2,9 proc. PKB. Prognozy deficytu oparte są na założeniu, że PKB za 2013 r. wzrośnie o 1,5 proc., zaś w 2015 r. o 2,9 proc.

Program UE-MFW dla Irlandii upływa w 2013 r. Obecny budżet ma utorować Irlandii drogę do powrotu na rynki kapitałowe w najbliższym roku.

>>>>

No to ich EUtanazuja !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133602
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 15:52, 10 Lut 2013    Temat postu:

Protesty w Irlandii przeciw oszczędnościom w budżecie

Dziesiątki tysięcy ludzi protestowały wczoraj wieczorem w sześciu największych miastach Irlandii przeciw wprowadzanym przez centroprawicowy rząd Endy Kenny'ego oszczędnościom budżetowym.

Irlandia od 2010 roku zmaga się z bardzo wysokim deficytem. Gabinet Kenny'ego w ubiegłym tygodniu wynegocjował z Europejskim Bankiem Centralnym porozumienie dotyczące likwidacji obciążającego finanse publiczne banku Anglo Irish Bank.

Układ z ECB nie zapobiegł jednak niecodziennym jak na Zieloną Wyspę masowym protestom. Według irlandzkiej policji pod hasłem "Znieście ciężar" w Dublinie, Cork, Sligo, Limerick, Galway i Waterford demonstrowało w sumie około 50 tysięcy ludzi. Związkowcy mówią, że uczestników manifestacji było blisko 110 tysięcy.

Do marszów dołączyli wpływowi działacze Irlandzkiego Kongresu Związków Zawodowych (ICTU) oraz przedstawiciele opozycji.

Radykalne cięcia są wymuszone przez plan uzdrowienia finansów publicznych, uzgodniony przez rząd Irlandii z przedstawicielami Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego. W 2010 roku te trzy instytucje udzieliły Dublinowi pomocy w wysokości 85 mld euro.

...

Irlandia ,,wychodzi z kryzysu" ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133602
Przeczytał: 67 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:52, 28 Cze 2013    Temat postu:

Irlandia w recesji

Go­spo­dar­ka Re­pu­bli­ki Ir­lan­dii po­now­nie jest w re­ce­sji. Dane Cen­tral­ne­go Urzę­du Sta­ty­stycz­ne­go (CSO) wska­zu­ją, że w I kwar­ta­le 2013 r. PKB był pod kre­ską. Uak­tu­al­nio­ne dane za III i IV kwar­tał ub. r. także wska­zu­ją na spa­dek.

W 2009 r. go­spo­dar­ka Ir­lan­dii po­grą­ży­ła się w re­ce­sji w re­ak­cji na krach na rynku nie­ru­cho­mo­ści, trud­no­ści sek­to­ra ban­ko­we­go i pre­sję na fi­nan­se pu­blicz­ne.

Za kilka mie­się­cy Ir­lan­dia prze­sta­nie ko­rzy­stać z fi­nan­so­we­go wspar­cia UE-MFW-EBC, przy­zna­ne­go jej w li­sto­pa­dzie 2010 r. Dane do­wo­dzą, że Ir­lan­dia wy­cho­dzi z fi­nan­so­we­go kry­zy­su z lat 2008-09 znacz­nie wol­niej niż prze­wi­dy­wa­no i tempo jej wzro­stu nie od­bie­ga od śred­niej w eu­ro­stre­fie.

W I kwar­ta­le 2013 r. ir­landz­ki PKB skur­czył się o 0,6 proc. w po­rów­na­niu z po­przed­nim kwar­ta­łem. Ana­li­ty­cy ryn­ko­wi prze­wi­dy­wa­li 0,3-proc. wzrost. Spa­dek w IV kwar­ta­le wy­niósł 0,2 proc.

W 2012 r. wzrost go­spo­dar­czy się­gnął 0,2 proc., za­miast wcze­śniej za­kła­da­ne­go wzro­stu o 0,9 proc. Oży­wie­nie, któ­re­go mo­to­rem był eks­port, wy­ha­mo­wa­ło w dru­gim pół­ro­czu ub. r., głów­nie w re­ak­cji na gor­szą ko­niunk­tu­rę w stre­fie euro. Ob­ni­żył się także popyt kra­jo­wy.

W 2013 r. rząd Ir­lan­dii za­kła­da wzrost PKB o 1,3 proc.

W ra­mach pro­gra­mu na­pra­wy fi­nan­sów pu­blicz­nych rząd w Du­bli­nie do­ko­nał cięć wy­dat­ków, ob­ni­żył wy­na­gro­dze­nia w sek­to­rze pu­blicz­nym, pod­wyż­szył nie­któ­re po­dat­ki, a także wpro­wa­dził nowe, w tym ka­ta­stral­ny.

Stopa bez­ro­bo­cia wy­no­si 14 proc. Śred­nia cena nie­ru­cho­mo­ści w ostat­nich la­tach ob­ni­ży­ła się o bli­sko 50 proc.

>>>>

Znowu jazda w dol ! Az zostana calkowicie zniszczeni . Takie sa zasady UE !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy