Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Masz to jak w banku.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 97557
Przeczytał: 37 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 9:00, 19 Lis 2018    Temat postu:

Czarnecki obawiał się o niezależność audytora. W poniedziałek opublikujemy pełne nagranie i stenogram
18 listopada 2018, 20:00 | Aktualizacja: 18.11.2018, 22:31
Facebook11Wykop0Tweet
źródło:Forsal.pl
KNF
KNFźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka
Zdaniem miliardera prezes BFG Zdzisław Sokal naciska na biegłego rewidenta, aby ten zawiązał większe rezerwy w Getinie. Nie ma dowodów na brak niezależności audytora – odpowiada EY.
– Sokal go zje – tak Leszek Czarnecki i Marek Chrzanowski mówią o biegłym rewidencie Arkadiuszu Krasowskim z EY, który badał sprawozdanie finansowe Getin Noble Banku (GNB) za 2017 r. To fragment nagranej rozmowy z 28 marca tego roku pomiędzy właścicielem banku a byłym już przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego (zrezygnował po jej ujawnieniu przez „Gazetę Wyborczą”).

W poniedziałek 19 listopada opublikujemy nieznane fragmenty tego nagrania.

>>> Czytaj więcej o aferze KNF

Leszek Czarnecki informuje szefa nadzoru, że audytor jest przekonany, że „jemu personalnie pan Sokal groził wiele razy, on nie wie co ma zrobić, i że on musi realizować polecenia pana Sokala, bo inaczej nie będzie współpracował z urzędem”.

–- Zaczęliśmy się zastanawiać czy on jest dalej niezależnym audytorem – mówi miliarder. Z kontekstu nagranej rozmowy wynika, że prezes BFG rozmawiał z Krasowskim na posiedzeniu KNF. Z tego zaś powinien być protokół lub nagranie. EY twierdzi, że audytor pracował zgodnie z przepisami prawa.
– Wydając sprawozdanie z badania sprawozdania finansowego GNB, nie stwierdziliśmy faktów ani okoliczności, które wpływałby na brak niezależności – informuje biuro prasowe.
Czarnecki mówi na nagraniu, że nacisk dotyczy zawiązania wyższych rezerw w banku. Dodatkowo kolejne rezerwy miałyby zostać oszacowane przy nowym standardzie rachunkowości i dotyczyć lat 2015-2016, co obciążyłoby mocniej zysk i kapitały banku. Na koniec marca zaś luka kapitałowa w GNB sięgała 1,3 mld zł. Właściciel zobowiązał się, że do końca 2019 r. dokapitalizuje go na ok. 1 mld zł. Przy wyższych rezerwach musiałby dosypać do banku więcej.

Czarnecki prosi, aby Chrzanowski spotkał się z audytorem, „bo on nam zawału dostanie”. Z naszych ustaleń wynika, że do spotkania Chrzanowskiego z Krasowskim miało dojść 4 kwietnia. KNF w odpowiedzi na nasze pytanie wskazał, że są one standardem, a urzędnicy nadzoru spotykają się z audytorami i analizują ich pracę, a opinie audytora są niezależne.
GNB nie komentuje sprawy. – Nie mogą komentować spraw, które były przedmiotem obrad KNF – odpowiedział nam Sokal.

...

No dobra i co z tego. Masz bank ktory tonie i wyciagasz rece po pomoc panstwa. Panstwo stawia warunki. I co z tego? Urzednicy moga byc glupi i prymitywni. Owszem a nawet skorumpowani. Jednakze nikt zdrowy na umysle nie pyknie ot tak miliardow w bankruta bez warunkow. A te warunki zawsze mozna przedstawic jako ,,afere i nacisk" bo przeciez nigdy nie beda ona przyjemne prawda? Lepiej dostac kase do kieszeni niz dostac kase ALE POD WARUNKIEM ze musisz przestac pić! Skandal chca mnie zniszczyc!
Czyli nadal lanie wody. Nie chce mi sie wierzyc ze pisowcy postawili jakies jawnie korupcyjne warunki. Dej 40 mln na partie... Chyba wiedza ze to moze byc nagrane? Po tylu ,,tasmach"... A i owszem mogli go straszyc. To tak. Jednak Czarnecki oczywiscie gra na siebie. Nie bylo by sprawy gdyby nie mial strat.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 97557
Przeczytał: 37 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 9:59, 19 Lis 2018    Temat postu:

Krzysztof Oppenheim
Witajcie w Banku-stanie
Największe afery z udziałem KNF-u
Dodano: wczoraj 10:1124 2
Powiedzmy sobie szczerze: afera „przychodzi Czarnecki do KNF-u” to żadna niespodzianka. To jedynie unaocznienie opinii publicznej prawdziwych relacji bankowców z Komisją Nadzoru Finansowego.
Tajemnicą poliszynela jest fakt, iż KNF od zawsze stał murem po stronie swoich „podopiecznych”. Czyli zamiast być surowym sędzią dla banków, dawał im pełną wolność, potem, ewentualnie zapewniał ochronę. Widzieliśmy to przykładzie choćby stosunku KNF-u do kredytów frankowych, czy opcji walutowych.
Nie mam pełnej wiedzy o popełnionych błędach, zaniechaniach, czy też niedomaganiach instytucji, która została powołana do nadzoru sektorem finansowym. Pozwolę sobie przypomnieć jedynie kilka faktów, które potwierdzają skrajną niekompetencję Komisji Nadzoru Finansowego, w tym działania tego podmiotu - zgodne z interesem lobby bankowego.
W dzisiejszym wpisie - trzy największe afery Komisji. Wszystkie dotyczą okresu, kiedy Przewodniczącym KNF- u był Pan Andrzej Jakubiak.
Afera nr 1. Sprawa SK Banku
Oto fragment publikacji z Pulsu Biznesu z dnia 25 listopada 2015 r.
(…) w ciekawym świetle stawia postawę KNF, który działania nadzorcze wobec SK Bank stosował już od 2013 roku (zgodnie z harmonogramem), w 2014 r. zrobił inspekcję kompleksową a w sierpniu 2015 r. miał już zarząd komisaryczny (bywający nawet na posiedzeniach KNF np. 22 września 2015 r.).
Taki to był „nadzór”, z SK Banku wciąż wypływały dziesiątki (a może setki) milionów złotych. Od sierpnia 2015 roku KNF przejął nadzór komisaryczny nad SK Bankiem. Co się wówczas wydarzyło? Aż trudno w to uwierzyć. Oto fragment innej publikacji Gazety Prawnej - z dnia 23 listopada 2015 r.
„Według resortu finansów SK Bank od lat podlegał nadzorowi KNF, która posiadała wszelkie uprawnienia do weryfikacji dokumentów dostarczonych przez bank zgodnie z obowiązującymi przepisami.
W sierpniu 2015 r. SK Bank uzyskał wsparcie finansowe w postaci kredytu w wysokości 500 mln zł, udzielonego przez Narodowy Bank Polski, który został częściowo poręczony przez Ministra Finansów”.
Czyli: Pan Przewodniczący Andrzej Jakubiak wystąpił – skutecznie – do NBP o kredyt „na ratunek” SK Banku w kwocie 500 mln zł do NBP, aby po trzech miesiącach ogłosić upadłość tego podmiotu. Aż dziw bierze, że w tej sprawie nie powołano jeszcze komisji śledczej. Ale kto by się przejmował państwową kasą - przecież to pieniądze niczyje.
Afera nr 2. Sprawa odwołania Ministra Konrada Raczkowskiego
Przypomnę tę sprawę. Wielkiej klasy fachowiec, prof. Konrad Raczkowski pełniąc funkcję Wiceministra Finansów bardzo podpadł (w marcu 2016 r.) bankowcom tymi słowy:
„Kilka banków jest „toksycznych” i one upadną jeszcze w tym roku. To małe banki, od razu uspokajam, i nie będzie to zaburzało polskiego systemu finansowego. Jednak oznacza to, że nadzór nie spełnił swojej roli i mieliśmy wydarzenia, jakie mieliśmy - mówię tu o bankach, które już upadły i wypłatach z BFG".
Wydawało by się, że skoro fachowiec takie słowa wypowiada, KNF powinna co najmniej tematem się zainteresować. Bo być może autor tej kwestii miał stosowne dowody, potwierdzające obawy, że taki scenariusz może nastąpić. Stało się inaczej, oto co groźnie zapowiedział Pan Andrzej Jakubiak po dymisji Prof. Raczkowskiego. Poniższa notatka PAP (cytowana m.in. na portalu Interia), dotycząca wypowiedzi przewodniczącego, nie może nie zadziwiać:

„Według szefa KNF, niepokojące jest, że z ust osób, które - w odczuciu społecznym - mają wiedzę na temat tego, co się dzieje w systemie, padają stwierdzenia podające w wątpliwość stabilność sektora bankowego w Polsce. - Nie mam na myśli tutaj tylko ostatniej wypowiedzi (odwołanego we wtorek wiceministra finansów Konrada Raczkowskiego).Takich wypowiedzi jest coraz więcej”.

Jakie wnioski można z tej wypowiedzi wysnuć? Otóż, okazuje się, że instytucja, której zadaniem jest nadzór nad bezpieczeństwem sektora finansowego, wzięła na siebie obowiązek zagłuszania wszelkiej krytyki działających w Polsce banków.
Afera nr 3. Nowa praca Pana Andrzeja Jakubiaka
Oto fragment publikacji z portalu Wyborcza.pl z dnia 26 stycznia 2017 roku:
„Andrzej Jakubiak, który niedawno zakończył szefowanie Komisji Nadzoru Finansowego, szybko odnalazł się w nowej rzeczywistości. Jak dowiedziała się "Wyborcza", od niedawna pracuje na etacie w... mBanku, którego działalność - tak jak i innych banków - KNF nadzoruje”
Pozostawię powyższe bez komentarza.
Moim zdaniem Pan Czarnecki swoją akcją, wspaniale przysłużył się polskiemu społeczeństwu. Pokazał nam bowiem, że takie działania, czyli targi o korzystne podejście KNF-u do banku umoczonego w różne przekręty, są we wzajemnych relacjach na porządku dziennym. Trudno wszak uznać eks-przewodniczącego Marka Chrzanowskiego za tak ciężkiego idiotę, iż był to jego własny pomysł na dorobienie sobie do państwowej posadki. Podobnych negocjacji w Komisji z pewnością było wiele, ale wcześniejsi rozmówcy okazali się nieco bardziej honorowymi ludźmi, niż Pan Czarnecki i nie nagrywali negocjacji.
No może przesadziłem: mówienie, w obecnych czasach, o honorze wśród przedstawicieli śmietanki finansjery, to tak jakby od nazistów oczekiwać przestrzegania praw człowieka.

..

Skrzywdzenie przez rezim bankofcy to brzmi jak kabaret.
Nie mam nic przeciw dyscyplinie dla nich. Niestety to nie z PiSem.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 97557
Przeczytał: 37 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 16:05, 19 Lis 2018    Temat postu:

Afera KNF. Sensacyjny wątek! Rothschild był wspólnikiem Czarneckiego!

Wie pan kto zakładał Getin Bank? Ja i Nathaniel Rothschild

...

Triptiz 1 godz. temu 0
Żydy bank w Polsce majo normalnie jestem zszokowany ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) kondonium od 1989 roku jest i taki news.
udostępnij

Herubin 6 min. temu 0
@Triptiz: Nie mają, jedynie były takie plany.

......

I GROZA! MROK! ZROBILO SI CIEMNO! ROTSHILDOWIE NAJGORSI Z NAJGORSZYCH! JADRO CIEMNOSCI!
Polski sektor ma nie miec nic wspolnego z tym szatanstwem!
I dowiadujecie sie ze zydoubecy zagniezdzili sie w Polsce na stanowiskach. Od czasu Stalina. Nic nowego!

CZAS Z TYM SKONCZYC!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 97557
Przeczytał: 37 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:49, 19 Lis 2018    Temat postu:

Polisolokaty, czyli jak banki "nabijały" ludzi w toksyczne produkty. Krótka historia wielkiego drenażu
poniedziałek, 19.11.2018 r.


foto: geralt (Pixabay.com / CC0)

Zdaniem Rzecznika Finansowego tzw. polisolokaty w ogóle nie powinny być oferowane zwykłym konsumentom! Instytucje finansowe, które je sprzedawały (a był wśród nich Getin) często ukrywały informacje o kosztach i ryzykach, opłaty ustanawiały na takim poziomie, aby zabierać klientowi większość zysków, a dodatkowo żądały gigantycznych pieniędzy za zerwanie umowy przed końcem jej obowiązywania. Szacuje się, że łączna suma wszystkich składek wpłaconych na polisolokaty przekraczała 55 mld zł. Tymczasem Getin dostał (w 2013 r.) od UOKiK tylko 5,6 mln zł kary!

Tzw. polisolokaty, czyli polisy z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK) na dużą skalę zaczęły być oferowane na polskim rynku około 2008 roku. Jedną z instytucji finansowych, które w sposób inwazyjny je promowały był należący do Leszka Czarneckiego Getin Bank.

Zdaniem Rzecznika Finansowego polisolokaty stały się "pułapką inwestycyjną, drenującą portfele klientów. Było to działanie perfekcyjne, sprawiające wrażenie systemowego wprowadzania w błąd, zaplanowanego i realizowanego w majestacie prawa, przy biernej postawie regulatorów".

r e k l a m y

Skąd wzięła się tak drastyczna opinia? Otóż instytucje finansowe, które je sprzedawały często ukrywały informacje o kosztach i ryzykach związanych z zawarciem polisy z UFK, opłaty ustanawiały na takim poziomie, aby zabierać klientowi większość zysków, a dodatkowo żądały gigantycznych pieniędzy (nie raz 90 proc. wpłaconych przez klienta środków) za zerwanie umowy przed końcem jej obowiązywania.

W efekcie coraz częstszy skarg klientów Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKIK) wszczął przeciwko Getinowi postępowanie, które zakończyło się wydaniem decyzji z 31 grudnia 2013 r. UOKIK stwierdził w niej, że Getin Bank wprowadzał klientów w błąd, ponieważ niedostatecznie informował o ryzykach i kosztach zerwania kontraktu. Na bank nałożono karę pieniężną w wysokości - uwaga, uwaga - całych 5,6 mln zł! (kara ta wydaje się być śmiesznie niska zważywszy na łączna suma wszystkich składek wpłaconych na polisolokaty przekraczała 55 mld zł)

Getin odwołał się od tej decyzji. W 2016 r. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał kolejny wyrok w tej sprawie. Potwierdził w nim, że działanie banku było niezgodne z prawem, jednocześnie uwzględnił okoliczności łagodzące co wpłynęło na obniżenie kary do 5 mln zł. Getin odwołał się również od tego rozstrzygnięcia. Ostatecznie 23 stycznia 2018 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał decyzję UOKiK uznającą praktykę banku, polegającą na asymetrycznym informowaniu klientów o korzyściach i ryzyku inwestycyjnym przy oferowaniu polisolokat, za praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów i utrzymał w mocy karę 5 mln zł.
r e k l a m y

W nawiązaniu do powyższego przypomnijmy, że w ubiegłym roku Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła postępowanie w sprawie podejrzenia "popełnienia oszustwa znacznej wartości" przez byłych i obecnych członków zarządu Getin Noble Banku. Śledczy dostali zadanie zbadania czy wspomniane osoby wiedziały o abuzywnych praktykach pracowników Getinu, którzy oferując polisolokaty nie informowali klientów o ryzykach związanych z tymi produktami oraz opłatach, które zabierały nie tylko zyski ale również inwestowany kapitał.

Zdaniem stowarzyszenia "Przywiązani do polisy" zarząd Getinu akceptował materiały reklamowe, które miały zawierać błędne informacje co do cech produktu. Ponadto, to właśnie zarząd banku akceptował limity i plany sprzedażowe nakładane na pracowników w zakresie polisolokat i właśnie dlatego powinien odpowiadać karnie.

Źródło: Rzecznik Finansowy miażdży ubezpieczenia z UFK. „Odradzamy je konsumentom” (Onet.pl)
Źródło: Kim są nabici w tzw. polisolokaty? To lekarze, przedsiębiorcy, menedżerowie... (Onet.pl)
Źródło: Polisolokaty Getin Noble Banku pod lupą prokuratury. "Podejrzenie oszustwa znacznej wartości" (BusinessInsider.com.pl)
Źródło: Getin Bank zapłaci jednak karę za "polisolokaty" (Bankier.pl)
...

Przypomnijmy fakty jak to bylo z tymi ,,wspanialymi bankierami" opiewanymi teraz przez Wyborcza i TVN...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 97557
Przeczytał: 37 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 10:32, 20 Lis 2018    Temat postu:

Sprawa FM Banku, czyli jak KNF za Tuska "wywłaszczył bank bez odszkodowania", a media nie zrobiły z tego afery
wtorek, 20.11.2018 r.


foto: European People's Party EPP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

W 2014 roku Komisja Nadzoru Finansowego uznała, że właściciel FM Banku nie jest w stanie zagwarantować realizacji planu naprawczego i nakazała mu przymusowe wyzbycie się wszystkich posiadanych akcji. Właściciel nie zgodził się z tą decyzją i skierował sprawę do Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie. Ten w 2017 roku uznał, że Polska (działaniami KNF-u) doprowadziła do wywłaszczenia dotychczasowego właściciela z akcji FM Banku bez odszkodowania. Wkrótce na biurko Mateusza Morawieckiego trafiło wezwanie do zapłaty odszkodowania w kwocie 2,13 mld zł!

W kontekście oskarżeń opozycji o to, że ekipa PiS szykuje się do "wywłaszczenia banku Leszka Czarneckiego za złotówkę" (na podstawie unijnej dyrektywy umożliwiającej przejmowanie banków w ciężkiej sytuacji finansowej przez większe i lepiej prosperujące instytucje), warto przypomnieć historię małego FM Banku PBP, którego inwestorem i głównym właścicielem był fundusz kapitałowy Abris.

r e k l a m y

W 2014 roku Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) uznała, że fundusz Abris, jako główny inwestor FM Banku PBP (bank ten posiadał zaledwie 40 tys. klientów), nie jest w stanie zagwarantować realizacji planu naprawczego (FM Bank PBP w latach 2013-15 miał skumulowaną stratę w wysokości 93 mln zł). KNF chciała, aby w miejsce funduszu Abris przyszedł inny inwestor, który da gwarancję odpowiedniego dokapitalizowania banku oraz rękojmię ostrożnego i stabilnego zarządzania. W ten sposób podjęta została przez KNF decyzja nakazująca Abrisowi wyzbycie się wszystkich akcji FM Banku PBP.

Ostatecznie akcje FM Banku PBP w 2015 roku odkupił od Abrisa brytyjski fundusz inwestycyjny AnaCap. Abris uznał to jednak za "wywłaszczenie bez odszkodowania" i skierował pozew do Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie, który na mocy zawartych w latach 90-tych pomiędzy rządem RP a rządem Królestwa Belgii i rządem Wlk. Ks. Luksemburg umów bilateralnych o ochronie inwestycji, jest właściwy do rozstrzygania sporów między polskimi organami władzy publicznej, a prywatnymi korporacjami i firmami.

W 2017 roku Trybunał orzekł, że Polska "wywłaszczyła inwestora z akcji FM Bank PBP bez odszkodowania" i uznał, że za szkody spowodowane działaniami KNF mamy zapłacić Abrisowi odszkodowanie. Niedługo później na biurko premiera Mateusza Morawieckiego trafiło wezwanie do zapłaty odszkodowania w wysokości 2,13 mld zł.

Trybunał Arbitrażowy w Sztokholmie uznał, że Polska nielegalnie "wywłaszczyła" Abris, bowiem KNF podejmując swoją decyzję, nie bazował na konkretnych przepisach prawnych, które taką decyzje by umożliwiały (ekipa PiS, na bazie unijnej dyrektywy "Bank Recovery and Resolution Directive", dopiero nad nimi pracuje).

Co jednak ciekawe - "wywłaszczenie bez odszkodowania", które zakończyło się wysłaniem wezwania do zapłaty na kwotę 2,13 mld zł, nie wywołało jakiegoś specjalnego wzmożenia medialnego. Decyzja KNF, mimo iż kontrowersyjna, nie była oceniana w kategoriach afery, mimo iż były ku temu przesłanki. Warto bowiem wspomnieć, że przewodniczącym KNF, która podejmowała decyzję w/s FM Banku był Andrzej Jakubiak. W dniu 12 października 2011 r. został on powołany na to stanowisko przez ówczesnego premiera Donalda Tuska. Wcześniej pełnił on funkcję wiceprezydenta Warszawy (w ekipie Hanny Gronkiewicz-Waltz).

To właśnie wówczas (kiedy był wiceprezydentem Warszawy) Jakubiak prowadził negocjacje w zakresie spłaty wierzytelności, jaką FM Bank rościł wobec M. St. Warszawy (bank nabył je w 2011 roku od jednej ze spółek deweloperskich należących do Ryszarda Krauzego). FM Bank chciał, aby warszawski urząd uregulował te wierzytelności w wielu ratach w ciągu kilku lat. Rozmowy w tej sprawie zostały jednak nagle przerwane, kiedy Jakubiak porzucił stanowisko wiceprezydenta Warszawy i został przewodniczącym KNF. Trzy lata później KNF (pod przewodnictwem Jakubiaka) uznała, że właściciel FM Banku (który miał roszczenia w stosunku do M. St. Warszawy) nie jest w stanie zagwarantować realizacji planu naprawczego i nakazała mu przymusowe wyzbycie się wszystkich posiadanych akcji.
r e k l a m y

Czy w tym przypadku możemy mówić o aferze? W mojej ocenie są ku temu przesłanki. Wszak rzadko kiedy w wyniku błędnej decyzji nadzorcy bankowego państwo jest przymuszane do zapłaty tak dużego odszkodowania. Innego zdania były jednak czołowe media, które w kontrowersyjnej decyzji KNF z 2014 roku nie widziały nic nadzwyczajnego i budzącego obawy, że niebawem przyjdzie nam z tego tytułu płacić potężne pieniądze.

Źródło: Były szef KNF Andrzej Jakubiak naraził Polskę na stratę 2 mld zł?! Trybunał Arbitrażowy nie ma wątpliwości: "Komisja złamała prawo" (wPolityce.pl)
Źródło: KNF złamała prawo? Fundusz inwestycyjny Abris chce 2 mld zł odszkodowania. Będzie negocjował z Morawieckim (Wyborcza.pl)
Źródło: Sprawa KNF kontra fundusz Abris. Andrzej Jakubiak ujawnia szczegóły arbitrażu (Wyborcza.pl)

...

Jesli sytuacja jest tragiczna to oczywista sprawa. Oczywiscie wyszla przy okazji ohyda Wyborczej. Ale powiedzialbym ze demaskacji Wyborczej bylo tyle ze kolejna to nikla korzysc. Czy ktos ich jeszcze powaznie traktuje? A TVN? Oststnio media urzedowe leza i kwiczą. Teraz licza sie niezalezne serwisy blogi itp. Co naklada na nie DUZA ODPOWIEDZIALNOSC! JUZ NIE MOZNA PIEPRZYC BYLE CZEGO ZEBY MIEC SUBY I LAJKI!

Oczywiscie nie ma takiej opcji ze Czarnecki dostaje miliardy i kreci dalej w bankowosci. Jego przygoda z bankowoscia sie skonczyla. ABSOLUTNIE ZERO TOLERANCJI DLA PRZEKRETU KTORY BYL W 2009 W USA! ZE DALI BANKSTEROM KASE I POSZLO!
Jak dajemy to bierzemy bank! Kto nie umial prowadzic banku traci go. Koniec! Rynek sie oczyszcza z toksycznych biznesow I DZIALA LEPIEJ!

Bankowosc ma specyfike i formy sa inne ale zasady ekonomii te same!
Poniewaz ludzie dali pieniadze to rozbrajamy to a nie czekamy na bankructwo! Bo wtedy wlasiciel wytransferuje jeszcze oszczednosci! Moglby teoretycznie zarobic nawet! Bank poniosl straty ale on sobie rąbnął ludzkie oszczednosci na Kajmany i MIMO STRAT ON ZYSKAL! Bo bank warty 4 mld moze miec 60 mld wkladow! Gdy straci 4 mld to wartosc ma zero! Ale ma 60 wkladow! Jesli koles to wytransferuje ma nawet zysk! Skoczylo mu z 4 mld do 60! Mimo bankructwa! WKLADY TO NIE JEST MAJATEK BANKU TYLKO LUDZI! MAJATEK TO TE 4 MLD! I to jest wartosc ekonomiczna banku. Tak jak market jest warty np. 20 mln ale moze rocznie obracac np. miliardem towarow! Ten miliard nie jest jednak jego majatkiem! Tylko przedmiotem obrotu! Sklepy z natury maja olbrzymie sumy obrotu a mala wartosc bo przez nie idzie caly handel. Tak samo bank ktory obraca pieniadzem NIE SWOIM!
Czyli do bankructwa nie czeka sie az straci 64 mld! To bylby juz skandal! Tylko gdy straty zrownaja sie z wartoscia majatku to bank jest wart 0! Logika! Wtedy przejmujemy za 1 zł.
Kto przejmuje splaca wierzycieli i ma infrastrukture tego banku. Banku juz nie ma! Wskazane byloby zlikwidowac nawet nazwe aby nie bylo psychologicznego zludzenia ze nic sie nie stalo.
Z drugiej strony musi byc mechanizm powstawania nowych bankow ktore wchodzilyby na rynek. Ale znow pod nadzorem KNF bo po prostu musimy wiedziec czy to nie piramidka. Nie moze byc ze otworza zbiora oszczednosci i znikna. Dlatego raczej to powinni robic ludzie znani na rynku. Nie ze od razu bank. Najpierw stworz biznes uzyskaj wiarygodnosc a potem mozesz z uzyskanego kapitalu zrobic bank. Zreszta chyba logiczne ze Wiesiek Czereśniak nikomu nieznany nagle zakladajacy bank smierdzi na kilometr. Ale jesli zalozy warsztat samochodowy a potem siec serwisow i jako znany juz przedsiebiorca Wiesław Czereśniak oglasza wejscie w bankowosc to juz jest wiarygodnosc wstepna. Banki to nie jest typ dzialalnosci ,,moj pierwszy biznes w garażu" z przyczyn oczywistych. To jest szczyt zatem nie 20 latek ale dopiero 30 czy 40 latek z conajmniej 10 letnim doswiadczeniem moze zakladac.
To bylby zdrowy obieg ekonomiczny. Wolny rynek. Bo to najlepsze.
...
Na wszystkim trzeba sie znac.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 97557
Przeczytał: 37 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:00, 20 Lis 2018    Temat postu:

Getin miał liczne problemy. Czarneckiemu tematów do rozmowy z KNF nie brakowało
20 listopada 2018, 07:41 | Aktualizacja: 20.11.2018, 10:11
Facebook1Wykop0Tweet
źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Getin Bank
Getin Bankźródło: ShutterStock
Poszukiwanie inwestora, realizacja planu naprawczego i kredyty frankowe. Leszek Czarnecki miał wiele tematów do omówienia z urzędnikami nadzoru.
Intensywność spotkań urzędników Komisji Nadzoru Finansowego z przedstawicielami Getin Noble Banku i Idea Banku oraz ich głównym akcjonariuszem Leszkiem Czarneckim to nic nadzwyczajnego.

– Taśmy z wciskaniem znajomego prawnika i innymi rzeczami, o których nie powinien w takiej konwencji dyskutować Marek Chrzanowski, nic nie broni, ale większość spotkań dotyczyła relacji urząd–podmiot nadzorowany. Gros z nich odbyła się z członkami zarządu, prezesami Getinu albo Idea Banku – mówi nam osoba, która jest zaangażowana w prowadzone właśnie śledztwo. Wiele z nich odbyło się już po nagranej przez Czarneckiego rozmowie z 28 marca, brał w nich również udział miliarder. Część była nagrywana.

Wizyty w dużej mierze pokrywają się z kolejnymi działaniami banku, mającymi pomóc mu wyjść z problemów. Instytucja wpadła w nie już trzy lata temu. W IV kwartale 2015 r. bank zaraportował niemal 200 mln zł straty. To jednak w dużej mierze była kwestia zawiązania rezerw w związku z koniecznością wpłaty ponad 134 mln zł na poczet składki na rzecz Funduszu Wsparcia Kredytobiorców. Wpłacił również prawie 117 mln zł na rzecz Bankowego Funduszu Gwarancyjnego po upadku SK Banku w Wołominie.

Sytuacji nie poprawiły plany wprowadzenia podatku bankowego. W sumie GNB zapłacił go jedynie za luty i marzec 2016 r., bo już w marcu rozpoczął realizację planu naprawczego, który miał go wyprowadzić na prostą. Od nadzoru dostał zresztą wówczas interpretację, że plan realizuje się od momentu zatwierdzenia go przez zarząd i radę nadzorczą i złożenia w KNF, a nie akceptacji nadzoru. To pozwoliło zaoszczędzić na płatności podatku przez kolejny miesiąc i ubiegać się od skarbówki o zwrot daniny za marzec.

Analityk zajmujący się bankami, Łukasz Jańczak z Ipopema Securities, szacuje, że będąc w programie postępowania naprawczego (PPN), zatwierdzanego przez KNF, Getin – tak jak i każdy inny bank objęty tego typu planem – nie musi płacić podatku bankowego, a to oszczędność w wysokości 150–200 mln zł rocznie. „Tu regulacje idą bardzo na rękę bankom w kłopotach” – tłumaczył na Twitterze analityk i dodawał, że w sumie GNB zaoszczędził od wejścia w życie nowej daniny nawet 500 mln zł.

Mimo tych oszczędności główny akcjonariusz musiał dokapitalizować bank i to mogło być jednym z powodów licznych spotkań prezesów i członków zarządu Getinu oraz Idea Banku z urzędnikami nadzoru. W niektórych z nich brał udział również kontrolujący je Leszek Czarnecki. Na nagranej 28 marca rozmowie miliarder omawia z Chrzanowskim kwestie planu ochrony kapitału, dokapitalizowania GNB, a nawet jego połączenia z mniejszym Idea Bankiem.

Plan ochrony kapitału został przez nadzór zatwierdzony w kwietniu tego roku, a w nim znajduje się zobowiązanie Czarneckiego do podniesienia kapitałów, aby dojść do wymaganych prawem wskaźników. W sumie główny akcjonariusz deklaruje, że dołoży w latach 2018–2019 ok. 1 mld zł. Na dzisiaj zostało z tej kwoty do dorzucenia mniej więcej 600 mln zł, chociaż nie wiadomo do końca, czy obecnie potrzeby nie okażą się wyższe. Co ciekawe, transze kapitału poprzez emisje akcji były dostarczane już po nagranych rozmowach w maju (190 mln zł) oraz w lipcu i październiku po 100 mln zł.

>>> Czytaj też: Czarnecki złożył zeznania. Tadla: Na nośnikach są wszystkie najważniejsze informacje

Z naszych ustaleń wynika, że przedstawiciele banku pozostawali w tym okresie w stałym kontakcie z urzędnikami nadzoru. Tym bardziej że nad Getinem wciąż wisiały ustawy frankowe, które dla banku Leszka Czarneckiego byłyby problemem ze względu na duży portfel kredytów hipotecznych w szwajcarskiej walucie. Ten temat też jest szeroko omawiany w nagranej rozmowie. Większość regulacji i działań nadzorczych, które dzisiaj wymienia pełnomocnik prawny Czarneckiego jako wprowadzane z premedytacją, aby wpędzić bank miliardera w kłopoty, dotykała cały sektor. Inne podmioty radziły sobie z nimi również, podnosząc kapitały.

Dla GNB szczególnie kłopotliwy mógł być pomysł mający przymusić banki do przewalutowania kredytów walutowych przed wejściem w życie ustawy frankowej. Chodzi o podniesienie wag ryzyka dla tego typu kredytów ze 100 do 150 proc. To zaś obniżyło wskaźniki wypłacalności w kilku bankach, nie tylko tym Leszka Czarneckiego. Rozwiązanie weszło w życie pod koniec ubiegłego roku

...

Juz 500 mln zwolnien dostal? To o jakim niszczeniu mowimy.
A jakie biznesy on robil?
Polisolokaty
Frankowanie (szczegolnie duzo)
I UWAGA!
ZALOZYL GETBACK! TAK!
Super historia biznesowa!
A jak tam opcje?
Zalapal sie na wszelkie ,,instrumenty finansowe" lat ostatnich. Oczywiscie wszyscy sa umoczeni. Ale ,,wszyscy kradna" to zaden argument zeby dalej sie dac okradac. Skoro biznes padl to zegnamy. Zalujemy to tych niszczonych przez fiskus czesto o 10 zl. Ale nie tych instrumentalistow bankowych...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 97557
Przeczytał: 37 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 22:29, 20 Lis 2018    Temat postu:

W 10 lat stracił ponad 5 mld zł

Jeszcze kilka lat temu był regularnie wymieniany w pierwszej trójce najbogatszych Polaków, z majątkiem wycenianym nawet na 6 mld zł, ale w ostatnich miesiącach majątek Leszka Czarneckiego niezwykle stopniał. Od dłuższego czasu nawet nie jest miliarderem.

Getin Noble Bank w ostatnich latach zaliczył gwałtowny spadek wartości. Akcje spadają od wielu miesięcy, ale po wybuchu afery KNF wręcz tąpnęły. Jednak GNB na równi pochyłej jest praktycznie od połowy 2014 r. Wtedy pojedyncza akcja kosztowała blisko 10 zł, co oznaczało prawie 10 mld zł kapitalizacji. Teraz papiery są wyceniane po kilkadziesiąt groszy za sztukę.

Czytaj także: Spotkań Chrzanowski-Czarnecki było więcej. Ostatnie na 2 dni przed zawiadomieniem prokuratury

Wartość giełdowa Getin Noble Banku, perły w koronie imperium giełdowego Czarneckiego, to obecnie ok. 400 mln zł. Wartość wszystkich spółek, które kontroluje biznesmen to już mniej niż 700 mln zł.

Struktura majątku Leszka Czarneckiego jest niezwykle skomplikowana, dlatego niełatwo jest go "wycenić", ale szacuje się, że jego majątek może być już wart mniej niż 400 mln zł.

...

Pokretna struktura bo pokretny koles. Co widzimy po posunieciach nagraniowych.
Jak sluszs juz 500 mln zwolnien dostal? To o jakim niszczeniu mowimy.
A jakie biznesy on robil?
Polisolokaty
Frankowanie (szczegolnie duzo)
I UWAGA!
ZALOZYL GETBACK! TAK!
Super historia biznesowa!
A jak tam opcje?
Zalapal sie na wszelkie ,,instrumenty finansowe" lat ostatnich. Oczywiscie wszyscy sa umoczeni. Ale ,,wszyscy kradna" to zaden argument zeby dalej sie dac okradac. Skoro biznes padl to zegnamy. Zalujemy to tych niszczonych przez fiskus czesto o 10 zl. Ale nie tych instrumentalistow bankowych...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 97557
Przeczytał: 37 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 11:23, 22 Lis 2018    Temat postu:

Gruby o aferze KNF, czyli zdanie odrębne
Z komentarza grubego. Cytuję, bo jestem.-)

[...]istnieje możliwość że cały ten konflikt jest picem na wodę a w rzeczywistości chodzi tu o stworzenie podkładki za pomocą której suweren ma przyjąć do wiadomości konieczność wyrównania strat powstałych po wykonaniu kilku naprawdę grubych przelewów przez kilku naprawdę grubych misiów. Ponieważ z oczywistych względów nie operuję konkretnymi przykładami z sektora który akurat zabiega o dotację opowiem wam naokoło co się dzieje: załóżmy że mam stodołę z sianem i ubezpieczam ją od ognia. Siano następnie sprzedaję po cichu, stodołę zastawiam w lombardzie a pozyskane środki wydaję na ulubioną rozrywkę [...]. Dach stodoły pozwalam szabrownikom rozbierać nocami, w zamian oni nieregularnie podkładają w okolicy mały ogień, to tu, to tam, raz dziś, raz za tydzień. Po czym spokojnie czekam aż atmosfera zgęstnieje tak żeby popchnąć zdarzenia w korzystnym dla mnie kierunku. Szaber idzie w najlepsze, kasa mi się rozchodzi zgodnie z planem, psiarnia dostaje szaleju (podpalacze !), lokalne pismaki też, okolica wrze. Ubezpieczyciel mojej pustej i zastawionej, pozbawionej dachu stodoły robi się nerwowy. Chce przyjechać i renegocjować umowę. W wigilię jego wizyty nieznani sprawcy puszczają moją byłą stodołę pełną siana (ale tylko w polisie) z dymem. No pech po prostu, pieprzeni podpalacze. "No zróbcie coś z nimi", wrzeszczę jako pierwszy i najgłośniej.

Ubezpieczyciel zwąchał pismo nosem i zaczyna pyskować że nie będzie płacił. Ale to już nie mój problem, stodoła należy do lombardu przecież. A niech się żrą między sobą, jeden Janusz z drugim. Co ja użyłem to moje, życie jest takie krótkie ... Zyski sprywatyzowałem, koszty zsocjalizowałem. A na wiece przeciwko nieznanym podpalaczom chodziłem, gardło sobie zdzierałem, jestem poza podejrzeniem. Pech, że na moją stodołę padło.

Wracając ze świata ubezpieczonych stodół wypełnionych oficjalnie sianem w których nie ma siana ani dachu a sama stodoła jest już zastawiona do świata Czarneckiego, Rotszylda, Sorosa, Glapińskiego, Kaczyńskiego, powerpointa, Kamińskich czyli do ojca z synem i całej reszty tej kamaryli mogę was zapewnić, że w aferze KNF gra idzie w rzeczy samej o ubezpieczenie stodoły z sianem, tyle że przemnożonej w skali przekrętu w górę, na poziom miliardów a może nawet bilionów.
[...]Tą stodołę nazywamy gospodarką, nazywamy ją systemem finansowym i bankowym, nazywamy ją państwem wreszcie. To system.

Ten system jest niestabilny matematycznie, oznacza to że istnieje niezerowe prawdopodobieństwo że stodoła w końcu spłonie. Jądrem działalności bankowej jest ocena ryzyka. Widocznie ryzyka systemowe wzrosły, dział "risk management" wszczął alarm i obydwie strony konfliktu postanowiły pozbyć się problemu, czyli przekazać sobie nawzajem zobowiązania wynikające z konieczności wypłacenia ubezpieczenia za wkrótce w pożarze spaloną stodołę.

Cała reszta to teatr. Afera z KNF ma odpowiedzieć na pytanie kto zapłaci za skutki pożaru, kto zapłaci jeśli lombard padnie na pysk, kto zapłaci za bankructwo ubezpieczalni, kto wreszcie pokryje straty kolejnych bankructw (na przykład banków które w portfelach mają obligacje wystawione przez ubezpieczalnię). Kto będzie płacił za bankructwo banków które może pociągnąć za sobą niewypłacalność państw, walut używanych w obrocie gospodarczym bo tak państwa na własnych gospodarkach to wymusiły i tak dalej. Znany nam system opiera się na długu i rezerwie cząstkowej. Kiedy dług w lombardzie po pożarze stodoły trzeba odpisać jako niespłacalny rezerwa cząstkowa wyrywa dziury w i tak częściowo tylko istniejącym pokryciu tego długu, zmuszając bank do redukcji otwartych pozycji. [...] Oczywiście płynność można dodrukować, jednakże istnieje (kolejne i systemowe) niebezpieczeństwo że lemingi stracą wiarę w system wraz z jego produktem, czyli walutą. I system upadnie.

Istnieją dwie stodoły, jedna mniejsza a druga większa. Obydwie należą (oficjalnie) do Czarneckiego. Pytaniem pozostaje czy system długu oparty o te stodoły przetrwa jej pożar. Amerykanie mieli bank braci Lehmann, my mamy Ideę i Getin.

Albo są to zdrowe banki których PiS pożąda i z którymi system nie chce się rozstać albo są to chore banki których PiS nie chce kupić za to system chce je PiSowi wcisnąć.
Jak jest w rzeczywistości dowiemy się kiedy przyjdzie nam za to zapłacić. Bo jedno jest pewne: właściciele systemu nie zamierzają zostać z walizką bezwartościowych zastawów ani z matrioszkami pustymi w środku.

W starciu prawdziwych mafiozów [...]stawiam na banksterów. Bo banksterzy mają swoich ludzi w rządzie a partia nie ma swoich ludzi w systemie i jeden Kamiński junior na posadzie doradcy wicedyrektorki od czegoś tam nie jest w stanie tej nierównowagi zmienić. Co oznacza, że rachunki za spalone stodoły zapłacimy my, to znaczy ludność odrobugowej prowincji. No ale samiśmy się do tej Europy pchali, nas tam długo nie chcieli. A że chcącemu krzywda się nie dzieje ... to wszystko jest w najlepszym porządku. Chcieliśmy do cywilizacji zachodniej to ją dostaliśmy i teraz trzeba będzie za to rachunek zapłacić. [...]

...

Zwykly czlowiek sie gubi jak widac i wietrzy spisek. I jest spisek owszem. Warto uporzadkowac.
Wsadzenie kuzyna na vicedyra banku jest smieszna afera gdy bank w pare lat pierze 600 mld$ czyli kasy z narkotykow pedofilii wojen dzieci w Afryce i innych ,,fajnych" biznesow...
To jakis tam kuzyn... Smiech na sali. Wyborcza teatrzyk oburzenia odstawia na poziomie teatrzyku waffel ss.
Strach przed ,,bankowoscia" Czarneckiego jest zupelnie niepotrzebny. To nie Lehman cos tam. Rynek juz to wygasil. To jest warte 500 mln ZLOTYCH! Jak na kilka bankow to jest smiech na sali. Na szczescie Polacy sa niebywale madrzy.
Po 89 nie bylo ZADNEJ PIRAMIDY! ZERO! Jak na kraj po komunie? To szok! Powinnismy byc orznieci pare razy bo to jest nauka kapitalizmu na bledach! Trzeba sie oparzyc zeby bac sie ognia! A tu NIC! Amber Gold jest smieszny kwotowo! To jest skandal! Kradziez! Tylko ze nie swiadczy o glupocie Polakow! To by musialo byc 100 razy! Wieksze!!! Zeby powiedziec ze narod glupi. A w USA? Stary kapitalizm niby wzor a Madoff... A to Lehman i nie wiadomo ile jeszcze! Z czym do ludzi. Oni niech sie ucza od Polakow! U nas jest dziki rynek u nich tony regulacji! U nas powinny byc jazdy a sa u nich! U nas cwaniak pilnuje cwaniaka! Czarnecki kluczyl kombinowal a i tak na gieldzie nikogo nie nabral i akcje zjechaly o 95%! Wszyscy wszystkich znaja i sie pilnuja wzajemnie.
U nas niestety jest kradziez ale tam gdzie sa instytucje. Gdzie maja dojscie do panstwa czyli prywatyzacja reprywatyzacja! Tu byla zbrodnia ale to nie Polacy! Tam gdzie Polacy pilnowali to nie bylo piramidek. Tam gdzie nie mogli ich okradli.

I niestety ,,renomowane" banki kradly , instrumentami" opcje franki polisolokaty! To juz bylo zwyrodnienie! Czlowiek idzie do banku NIE NA BAZAR W TRZY KARTY tylko DO BANKU! Czyli ufa ze duzy ze zalezy mu na kliencie! I jest okradziony! To nie byly powtarzam inwestycje w Amber Gold! Stare marki bankow! To tak jakbys poszedl do kliniki uniwersyteckiej leczyc nerki a oni wycieli jedna na sprzedaz! To w glowie sie nie miesci!
Nie ze idziesz do Zięby leczyc sie kapusta i woda ale do kliniki obok uniwersytetu medycznego! I tam ci niszcza zdrowie!

To nie swiadczy o glupocie Polakow tylko ze otoczenie maja upiorne! Nie maja specjalnie gdzie oszczedzac! Bo nawet jak biora juz super bezpieczne renomowane to dostaja żuli z 3 kartami. A nie Polacy te banki zakladali czy ,,prywatyzowali".

Teraz jednak zesmy juz sie uodpornili na instrumenty. Trzeba jednak wymiany w tych bankach i rozni Czarneccy musza zniknac. Spoleczenstwo zostalo okradzione i ich nie chce. Nigdzie! W zadnym banku zadnych ,,specjalistow" frankopodobnych! I teraz jest okazja pozbyc sie Czarneckiego ktory wyraznie sobie nie radzi gdy ludzie sie zorientowali w , instrumentach". Czarnecki nie umie zarobic. Bo nie jest do bankowosci. Nie nadaje sie!
Tak jak Kaczynski do polityki. W latach 90tych mielismy wylew osdobnikow na stanowiska ktorzy nigdy tam nie powinni byc. I trzeba pozamiatac.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 97557
Przeczytał: 37 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 13:26, 29 Lis 2018    Temat postu:

GetBack pogrzebał Lion’s Bank. Marka zostanie zlikwidowana

Należąca do Idea Banku marka Lion’s Bank będzie stopniowo wygaszana – poinformował prezes tej instytucji Jerzy Pruski. Jej wizerunek został poważnie nadszarpnięty w związku ze sprawą sprzedaży obligacji korporacyjnych GetBack.

...

W ogole Czarneckiego wygasic. Teraz jego banki wysylaja smsy z atrakcyjnymi lokatami. Trzeba bylo myslec zanim sie poszlo do Wyborczej. Nie wiem kto by teraz chcial w to wchodzic. Skoro tak to rozdzial Czarnecki bankowiec jest juz zamkniety! NA SZCZESCIE!

A tego teraz juz Ch. zamkneli. Prezes kazal bo psul wizerunek. W sumie ofiara systemu. Wyborczej bylo na reke go atakowac kaczyzmowi zamknac a nikomu nie zalezy zeby wyszedl. Tymczasem proceder za ktory poszedl siedziec byl nagminny! On tylko wszedl w ich buty i od razu siedzi! Znamienne! Gronkiewicz nie siedzi ba satniczni kardynalowie ja fetują. Nie siedzi rzecz oczywista ,,warszawski ratusz". Nie siedzi Czarnecki ani Wyborcza ani tvn tylko ten jeden. Ohydne. Bo taki ,,uklad".

Ale jest w tym jednak madrosc choc nie pojmujecie. Widac Bóg uznal ze jest godzien a zatem nie moze miec skazy! Nawet drobny grzech jest ostro karany. Tymczasem ci co ida do pieklas? Po co ich karac? Im to sie dopiero UPIECZE! To teraz im sie kary upiekają! Ale potem bedzie juz tylko wrzask i wycie. Jak tak pomyslicie to przestanie was oburzac ze ci łajdacy nie siedza. Groza was ogarnie raczej.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 97557
Przeczytał: 37 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:49, 07 Gru 2018    Temat postu:

ZBP chce poręczyć za aresztowanych ws. KNF.

Związek Banków Polskich w piątkowym oświadczeniu wyraża wzburzenie i „najwyższe zaniepokojenie” z powodu sposobu potraktowania przez organa wymiaru sprawiedliwości b. szefa KNF Andrzeja Jakubiaka i jego zastępcy Wojciecha Kwaśniaka. Deklaruje też gotowość ewentualnego poręczenia za nich.

...

TradingWykop 31 min. temu +1
To chyba jakiś kiepski sen, albo Polska jest już tak uśpiona, że nie ma żadnych szans.
Wierzycie, że ZBP nie wiedział o tym jak działał rynek koło frankowiczów, opcji walutowych, forwardów?
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Prokurator im na pewno uwierzy. (ʘ‿ʘ)

...

Taa! Urazona niewinnosc...
Przypomina to sytuacje z Rywinem. Latami tak robil ,,interesy" i bylo w porzo ale wszedl w szkode Wyborczej i Michnik zapiszaczal ,,To nieuczciwe! Skandal!".
Tak samo teraz! Latami tak ,,zalatwiali sprawy" ale teraz PiS wszedl w te uklady i zaczal robic to samo. I znowu Wyborcza ,,To nieuczciwe!". No zaraz sie poplacze...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 97557
Przeczytał: 37 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 13:17, 14 Gru 2018    Temat postu:

Getin Noble Bank chce zostać dokapitalizowany. Szuka inwestora finansowego

Leszek Czarnecki szuka inwestora, który dokapitalizuje należący do niego Getin Noble Bank. Wcześniej może nastąpić połączenie GNB z Idea Bankiem, który także jest kontrolowany przez wrocławskiego biznesmena.

KOMENTARZE (4) : najstarszenajnowszenajlepsze

sargento 1 godz. temu 0
GetOut bank
udostępnij

kaganiec_oswiaty 5 godz. temu via Wykop Mobilny (Android) +4
Ci może złego się stać jak się połączy 2 upadające kupska? (ʘ‿ʘ)
udostępnij

airavandrel 5 godz. temu via Wykop Mobilny (Android) +1
@kaganiec_oswiaty: giga kupsko
udostępnij

kaganiec_oswiaty 5 godz. temu via Wykop Mobilny (Android) +1
@airavandrel: gorzej- Amber Gold 2.0

...

Taa juz pedze utopic cala kase w tym szambie! Nie koles! Koniec twojej zabawy w banki! Bank musi miec zaufanie! Miec Czarneckiego w radzie nadzorczej to samobojstwo!
Mamy juz inne czasy na szczescie! Takie wały jak dawniej juz nie przejda! Hasta la vista!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 97557
Przeczytał: 37 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 14:42, 18 Gru 2018    Temat postu:

Rynek finansowy musi odbudować wiarygodność

Jedną z największych słabości rynku kapitałowego w Polsce są nieetyczne, niekiedy wprost przestępcze zachowania jego uczestników. W opublikowanym na początku grudnia 2018 r. Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów tę dysfunkcję wskazało już 37 proc. respondentów, gdy w ubiegłym roku wskazało ją 20,8 proc.

...

Na calym swiecie to najwiekszy bandytyzm.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 97557
Przeczytał: 37 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:44, 18 Gru 2018    Temat postu:

Protest poszkodowanych przez GetBack
Komentarze: 53
Dzisiaj, 18 grudnia (16:40) Aktualizacja: Dzisiaj, 18 grudnia (16:52)
Przed ministerstwem sprawiedliwości protestowali przedstawiciele Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack SA. Swoimi problemami chcieli zainteresować Prokuratora Generalnego.
UDOSTĘPNIJ

Artiom Bujan, prezes Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack. Fot. Mateusz Grochocki /Agencja SE/East News
Prezes Stowarzyszenia Artiom Bujan powiedział IAR, że pracownicy banków sprzedawali obligacje firmy GetBack osobom, które nie były zainteresowane takim rodzajem inwestycji. Dodał, że obligacje były oferowane jako wysoko oprocentowana bezpieczna "inwestycja bankowa". Wyjaśnił, że celem Stowarzyszenia jest odzyskanie całości zainwestowanych, przez posiadaczy obligacji, pieniędzy.
Przedstawicieli Stowarzyszenia przyjął wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Artiom Bujan poinformował IAR, że wiceminister obiecał przekazać ich postulaty Prokuratorowi Generalnemu.
Po pikiecie Ministerstwa Sprawiedliwości protestujący przemaszerowali przed kancelarię premiera. (IAR)
- - - - -
29 XI informowaliśmy: Obligatariusze GetBack chcą spotkania z nowym szefem KNF
Stowarzyszenie Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack oczekuje spotkania z nowym przewodniczącym Komisji Jackiem Jastrzębskim.
inpl:articleList id="2594504" idType="news" align="right" template="firstFull"/>
- Stowarszenie liczy także na pomoc Komisji w odzyskaniu pieniędzy obligatariuszy - mówili przedstawiciele stowarzyszenia podczas czwartkowej pikiety pod siedzibą UKNF.
Stowarzyszenie Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack zorganizowało w czwartek pikietę pod siedziba Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, w której uczestniczyło kilkadziesiąt osób, trzymali oni m.in. transparenty "KNF winny zaniechań w aferze GetBack" czy "Dość chronienia L. Czarneckiego".
Jak mówił dziennikarzom prezes stowarzyszenia Artiom Bujan, poszkodowani obligatariusze GetBack domagają się spotkania z nowym przewodniczącym KNF Jackiem Jastrzębskim.
- Żądamy też realnej pomocy Komisji Nadzoru Finansowego w odzyskaniu naszych środków finansowych od wszelkich pośredników - od Idea Banku, od Polskiego Domu Maklerskiego, od innych oferentów - powiedział Bujan.
- Potrzebujemy jasnych sygnałów dla rynku i dla wszystkich, którzy byli zaangażowani w ten proceder - dodał Mariusz Wójcik z rady wierzycieli GetBack.
Obligatariusze, jak mówił Bujan, oczekują też odpowiedzi na pytania, czy "Komisja Nadzoru Finansowego w latach 2016-18 była wyłączona i nie prowadziła nadzoru nad bankami, które oferowały obligacje GetBack" oraz "jak to jest możliwe, że jest taka strata - 2,3 mld zł - ósmy miesiąc afery mija i gdzie są pieniądze".
Szef stowarzyszenia przypomniał także, że premier Mateusz Morawiecki w lipcu 2018 zwrócił się do NIK o kontrolę m.in. w KNF w kontekście sprawy GetBack. Przypomniał także o postulatach stowarzyszenia zawartych w piśmie do premiera z 22 listopada.
UKNF w czwartek rano wydał oświadczenie, w którym podkreślił, że Komisja Nadzoru Finansowego działa wyłącznie na podstawie i w granicach przepisów prawa.
Zwrócono zarazem uwagę, że część formułowanych wielokrotnie przez przedstawicieli Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack postulatów, kierowanych zarówno do Urzędu KNF, jak i zawartych w piśmie z 22 listopada br. do premiera "wymusza na organie nadzoru podejmowanie czynności z naruszeniem przepisów prawa".
"Informacje o środkach prawnych podjętych przez KNF wobec spółki GetBack SA oraz Idea Bank SA zostały podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej KNF (...). Ze względu na rygorystyczne przepisy dotyczące tajemnicy zawodowej, nie wszystkie podejmowane czynności nadzorcze mogą zostać upublicznione, o czym Urząd KNF wielokrotnie informował" - napisano.
Zapewniono, że Urząd KNF prowadzi "intensywne działania nadzorcze w przedmiotowej sprawie mające na celu ustalenie wszelkich okoliczności związanych z procesem oferowania obligacji GetBack SA przez podmioty nadzorowane".
W datowanym na 22 listopada br. liście wysłanym przez Stowarzyszenie Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack S.A. do premiera Morawieckiego i Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zaproponowano wdrożenie 11-punktowego planu "celem stabilizacji sektora finansowego w Polsce szczególnie w zakresie znaczącej pomocy poszkodowanym przez Idea Bank SA oraz GetBack SA."
W planie tym znalazł się m.in. postulat natychmiastowego publicznego ujawnienia treści raportu będącego podstawą do wydania przez KNF decyzji dotyczącej wpisania Idea Bank na listę ostrzeżeń publicznych oraz raportu z kontroli w GetBack.
"Jeżeli KNF nie opublikuje natychmiast raportu w wersji nawet jawnej, to KNF kolejny raz udowodni, że może działać na szkodę społeczeństwa" - czytamy w liście. Stowarzyszenie domaga się też wyjaśnienia, dlaczego KNF "nie wykonał jakichkolwiek kroków mających na celu powiadomienia poszczególnych poszkodowanych przez PDM/IDEA/GetBack o problemach GetBack".
Stowarzyszenie domaga się także "przeprowadzenia szczegółowego audytu w ramach struktur KNF i usprawnienia pracy tej instytucji" oraz "wprowadzenia pełnej jawności finansów KNF" i zwolnienia pracowników naruszających kodeks etyczny.
Ponadto w postulatach zawarto: "wprowadzenie jawnego rejestru korzyści wszystkich pracowników KNF i NBP i członków ich rodzin oraz partnerów" otrzymanych m.in. od podmiotów nadzorowanych; przeniesienie nadzoru nad bankami do NBP; wprowadzenie zakazu przechodzenia do pracy w nadzorowanych instytucjach i firmach dla byłych pracowników KNF i NBP.
Spółka GetBack zajmuje się zarządzaniem wierzytelnościami. Powstała w 2012 r., a w lipcu 2017 r. jej akcje zadebiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w ramach przeprowadzonej pierwszej oferty publicznej.
W kwietniu GPW, na wniosek KNF, zawiesiła obrót akcjami GetBacku. Stało się to po tym, gdy 16 kwietnia rano firma podała, że prowadzi negocjacje z PKO BP oraz Polskim Funduszem Rozwoju ws. finansowania o charakterze mieszanym kredytowo-inwestycyjnym w wysokości do 250 mln zł. Z komunikatu spółki wynikało, że informację uzgodniono "ze wszystkimi zaangażowanymi stronami" tymczasem PKO BP i PFR zdementowały informacje, że prowadzą takie rozmowy. To wywołało reakcję KNF. W efekcie rada nadzorcza GetBack odwołała ze skutkiem natychmiastowym Konrada K. ze stanowiska prezesa spółki.
Konrada K. aresztowano. Zarzucono mu popełnienie ośmiu przestępstw, m.in. usiłowanie oszustwa na kwotę 250 mln zł, wyrządzenie spółce szkody majątkowej w wielkich rozmiarach - co najmniej ponad 185 mln zł i podejmowanie działań zmierzających do utrudnienia postępowania karnego i uniknięcia odpowiedzialności karnej.
Obligatariusze GetBack starają się odzyskać całość środków zainwestowanych w obligacje, ale nie od GetBack, tylko od banków, które te instrumenty oferowały. Chodzi m.in. o Idea Bank. W listopadzie br. bank ten znalazł się na liście ostrzeżeń publicznych KNF w związku z prowadzeniem działalności maklerskiej bez zezwolenia w zakresie oferowania instrumentów finansowych.
UOKiK zarzuca bankowi, że jego przedstawiciele podawali klientom nieprawdziwe informacje np. o tym, że obligacje GetBack przyniosą im gwarantowany zysk lub że dostęp do tych obligacji jest limitowany. Ponadto do nabycia obligacji namawiali osoby, o których powinni byli wiedzieć, że nie akceptują ryzykownych inwestycji.
Stowarzyszenie szacuje, że w skali kraju straty poniesione przez obligatariuszy-osoby fizyczne poszkodowane w aferze GetBack sięgają ponad 2 mld zł. (PAP)
IAR/PAP

...

Wciskaly ludziom to banki! Niby ,,renomowane".


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 97557
Przeczytał: 37 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 11:21, 16 Sty 2019    Temat postu:

Koniec "tajnej rady bankierów". Podejmowali ważne zakulisowe decyzje od czasu afery KNF •
Koniec "tajnej rady bankierów". Podejmowali ważne zakulisowe decyzje od czasu afery KNF
PODZIEL SIĘ [115] 💬 SKOMENTUJ [2]
Koniec działania tajnej rady bankierów sprawie Getin Banku
Koniec działania tajnej rady bankierów sprawie Getin Banku • Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta
Grupa operacyjna bankierów, którzy radzili w sprawie kryzysu w Getin Banku, została rozwiązana. Jedną z przyczyn może być fakt, że bank stanął już na nogi. Możliwe też, że bankowcy protestują przeciwko działaniom prokuratury, zarządzanej przez Zbigniewa Ziobrę - twierdzi "Puls Biznesu".

Od wybuchu afery KNF, kiedy to Marek Ch., przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, miał zaoferować przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za mniej więcej 40 mln zł, działała nieformalna grupa bankierów, którzy zastanawiali się, co zrobić, jeśli Getin Bank upadnie - donosi "Puls Biznesu".

Z inicjatywą podjęcia działań w ramach sektora bankowego wyszła grupa menedżerów prywatnych banków. W trakcie nieformalnych spotkań rzekomo ustalano plan dalszych działań.

Getin tracił miliard złotych dziennie
A czas naglił. Według informacji "Pulsu" w tygodniu 13-17 listopada, Getin przeżył najazd klientów, którzy próbowali wypłacić z banku swoje pieniądze. Dziennie w szczycie kryzysu bank miał tracić miliard złotych.

W ciągu kilku dni od ujawnienia taśm, giełdowy majątek Czarneckiego skurczył się o 135 mln złotych. W dół leciały wszystkie spółki, w których biznesmen ma swoje udziały. Na dwóch pierwszych notowaniach stracił Getin Holding i Getin Noble Bank – po 24 proc., dalej Idea Bank – 17 proc. Przecena dotknęła też Open Finance – 25 proc.

Płynność banku udało się zrównoważyć dzięki pożyczce z NBP. Zdaniem rozmówców dziennika, to właśnie ta instytucja zachowała się najbardziej profesjonalnie. Natomiast największy problem był z Bankowym Funduszem Gwarancyjnym, który miał być "sparaliżowany" tą informacją. Oprócz nich milczeć miał KNF i Ministerstwo Finansów.


Bankowcy biorą sprawy w swoje ręce
I to dlatego bankowcy zdecydowali się wziąć sprawy w swoje ręce. Największym problemem był - ich zdaniem - portfel obligacji, które w momencie krachu byłyby spłacone w ostatniej kolejności. A to uderzyłoby w branżę bankową, która również nie uciekała od obligacji.

Reprezentanci 10 największych banków postanowili powołać spółkę, która miała w razie zaostrzenia się kryzysu spłacić getinowe obligacje, by Bankowy Fundusz Gwarancyjny mógł skupić się na wypłatach dla klientów indywidualnych.

Getin szuka inwestorów
Rozmowy w tej sprawie trwały jeszcze w grudniu 2018, jednak nagle zostały przerwane. Zdaniem niektórych rozmówców wpłynęło na to zażegnanie kryzysu. Getin wyszedł na prostą, więc nie było potrzeby dalszego współdziałania.

Inna wersja mówi, że po zatrzymaniu Wojciecha Kwaśniaka bankierzy z banków prywatnych stracili chęć wyręczania państwowych instytucji w działaniu.

Według informacji dziennika, trwają rozmowy z potencjalnie zainteresowanymi biznesem Leszka Czarneckiego. Pod koniec grudnia miało ich być co najmniej sześciu. To nadal wstępny etap, jednak zaangażowanie banków inwestycyjnych i znanych kancelarii prawnych wskazuje, że inwestorzy są poważnie zainteresowani przejęciem banku.

...


Spisek! Ohoho skandal! Tajna niedozwolona pomoc kosztem ludzi! Czy sa juz aresztowania? Tak byc nie moze! Procedury sa jawne jest ustawa przejecia za zlotowke!
Ta mafia musi byc rozbita!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 97557
Przeczytał: 37 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 13:58, 25 Sty 2019    Temat postu:

SIĘ
POLITYKA
NASZ WYWIAD. Chojna-Duch podtrzymuje zeznania o Heyder
opublikowano: 24 stycznia 2019, 18:55
aktualizacja: 24 stycznia 2019, 18:51

Miała faktyczne uprawnienia, wpływ na kształt ustaw i możliwość wejścia do każdego gabinetu, przepustkę, więc nazwałam ją „superpracownikiem”. Nie było wiadomo na jakiej podstawie działała w tak poważnym resorcie
— mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Elżbieta Chojna-Duch. wiceminister finansów w latach 2007-2010.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Konflikt interesów?! Hayder zasiadała w radach nadzorczych, a mimo to doradzała Rostowskiemu. Zaskakująca rola Nowaka!
wPolityce.pl: Za nami przesłuchanie Renaty Hayder, byłej doradczyni społecznej ministra finansów Jacka Rostowskiego. Podobno nie było gabinetu w resorcie finansów, a sama zainteresowana nie była „superpracownikiem”.
prof. Elżbieta Chojna-Duch: Pani Renata Hayder właściwie nie zaprzeczała żadnym faktom. Owszem, może nie było gabinetu, ale pół gabinetu. Może nie był przypisany do p. Hayder, ale do kogoś innego, ale widziałam w tym pokoju/gabinecie tylko ją. Była w Ministerstwie i nie była, miała służbowy komputer i nie miała, była w EY i nie była…
Czy podtrzymałaby Pani swoje wcześniejsze słowa?
Oczywiście. Jej rola w Ministerstwie była niejednoznaczna. Miała faktyczne uprawnienia, wpływ na kształt ustaw i możliwość wejścia do każdego gabinetu, przepustkę, więc nazwałam ją „superpracownikiem”. Nie było wiadomo na jakiej podstawie działała w tak poważnym resorcie. Z jednej strony szerokie uprawnienia, z drugiej - brak sformalizowanego zatrudnienia w jakiejkolwiek formie, co dla mnie, jako prawnika, było niezrozumiałe.
Politycy i dziennikarze już pytają, czy nie dochodziło do konfliktu interesów. Z jednej strony zasiadanie w radach nadzorczych Ernst & Young, z drugiej – doradzanie ministrowi finansów. Renata Hayder twierdzi, że nie było „punktów stycznych”. Jak odbiera Pani te wyjaśnienia?
Tyle że połowę tygodnia przebywała w Ministerstwie Finansów,gdzie zajmowała się najważniejszą ustawą z punktu widzenia podatków płaconych w Polsce, a drugą połowę w międzynarodowej firmie doradztwa podatkowego, konsultingu i audytu globalnego, w firmie która zajmuje się optymalizowaniem podatków dla międzynarodowych klientów.
W takim razie - był konflikt interesów czy go nie było?
Tu nawet nie chodzi o Panią Renatę Hayder, ale o system, dopuszczający takie sytuacje. Co do faktów z zeznań nie ma istotnych sprzeczności. Chcę tylko podkreślić, że jest ich inna interpretacja. Według mnie w przypadku tak poważnego Ministerstwa nie powinno być mieszania ról i pozycji, gdyż narusza to zasady systemowe. Zwracają na to uwagę także w swych opracowaniach liczni autorzy, w tym Komisja Europejska oceniając polską praktykę.
Jedna rozbieżność jednak się pojawia. Hayder twierdzi, że nie była w Ernst & Young partnerem zarządzającym, ale jedynie partnerem seniorem.
Nie śledziłam aż tak dokładnie przebiegu jej kariery zawodowej, ale to nie zmienia faktu, że pełniła i chyba nadal pełni najważniejsze funkcje w krajowym oddziale tej firmy.
Dziękuję za rozmowę.
Rozmawiał Aleksander Majewski

...

Ernst and Young? Czyli ,,amerykanie"... A Hayder tez jakies ,,amerykanskie" nazwisko!
... Nie wiem co to za kobieta. Ale jest system.
Po ministerstwach kreca sie podejrzne typy a potem robi sie ,,luka w budzecie"...

Sowieci obsadzi w Polsce obżydów na wierchuszce i sa do tej pory. Ich wnuki bo to jest dziedziczne. Po 89 skumali z Mossadem i grabia Polske! Pierwsza afera Art B. Gdzie uciekli? Do Izraela bo tam sa ci co ukradli. To sa miliardy!
10 mld rocznie x 10 lat? Juz to daje 300 mld! Grabia nas z naszego! Naszego! Taka mielismy ,,transformacje"...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 97557
Przeczytał: 37 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:26, 01 Mar 2019    Temat postu:

Bank zabrał auto niewinnym ludziom!

Do drzwi państwa Pęciaków zapukała policja i zarekwirowała im auto kupione legalnie za 37 tys. zł. Okazało się bowiem, że poprzedni właściciel wziął na nie kredyt i nie zapłacił jednej raty. A ponieważ mężczyzna przepadł, najprościej było zabrać samochód niewinnym ludziom...

...

To juz nagminne. Nie ma zlodzieja to trzeba urzadzic łapankę i dobrać niewinnych. Niech płaczą i płacą.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 97557
Przeczytał: 37 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 21:54, 04 Mar 2019    Temat postu:

Żniwa w NBP. Blisko 100 mln zł za monety kolekcjonerskie

Dla kolekcjonerów szykuje się rekordowy rok w NBP, ale wielu ten fakt wcale nie cieszy. Za emisje warte kilka milionów złotych NBP zgarnie kilkanaście razy więcej pieniędzy. Słychać narzekania, że niektóre ceny są z kosmosu, a bank chce wydoić z pasjonatów jak najwięcej pieniędzy.

KOMENTARZE (4) : najstarszenajnowszenajlepsze

strus77 2 godz. temu via Android 0
Będzie na pensje dla pani dyrektor od PRu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

drooeed 3 godz. temu via Wykop Mobilny (Android) +1
Szok i niedowierzanie...
udostępnij

Akaano 3 godz. temu -1
Będzie można znowu wynająć willę w Davos na "specjalne spotkania" biznesowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

...

Istotnie skandal! Sprzedaja 50 zl za 200 a spowrotem nie mozna oddac za 200!!! Masz 50! Widac szkole ,bankowosci' syjonu! Skandal! W Polsce ma byc po polsku!
Na didatek okradaja kolekcjonerow czyli ludzi UZALEZNIONYCH! To jest dilerka!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 97557
Przeczytał: 37 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 11:38, 12 Mar 2019    Temat postu:

Bank Leszka Czarneckiego. Komornik zwindykował 3 mln dla naciągniętych klientów

Getin Noble Bank przegrał proces z trójką klientów, którzy uważali, że zostali oszukani przez doradcę finansowego. Niedawno komornik zwindykował bankierów, zabierając im z rachunku 3 mln zł w gotówce.

KOMENTARZE (7) : najstarszenajnowszenajlepsze

veltor 5 min. temu 0
Część frankowiczów straciła a część ZYSKAŁA. To nie jest tak że wszyscy stracili. Częśc frankowiczów zyskała niebotyczne pieniądze ale o tym się nie mówi bo to nie jest poprawne politycznie.
Ja też brałem kredyt we frankach ale byłem świadomy ryzyka. I co ma teraz płakać bo rata poszła do góry?
Biorę to na klatę bo zaryzykowałem i mogłem zyskać lub mogłem stracić.
Na tym polega ryzyko

Każdy frankowicz mógł płacić ratę we Frankach lub dwa razy droższą w złotówkach.
Jeżeli obecnie osoby które straciły żądają od banku zwrotu, to rozumiem że osoby które zyskały na Frankach powinny to teraz oddać do banku Wink

...
Nie wszyscy byli hazrdzistami! Zostali wrobieni.

madock 3 godz. temu via Android 0
Leszek, Leszek, taki z Ciebie śmieszek.
Kasę nam zabrałeś do Berlina w bagażniku wyjechałeś.
udostępnij

jan1 10 godz. temu +3
cóż, nadzieja umiera ostatnia Wink - tutaj banku.
A na poważnie, podobny szacunek do prawa mają wszystkie inne banki - bez wyjątku, polski czy zagraniczny.
W zasadzie dopóki prezes jednego czy drugiego banku nie pójdzie do więzienia to branża nie nauczy się, że indywidualny klient powinien być traktowany jak równorzędny gracz na tym rynku.
udostępnij

marekrz 16 godz. temu +1
Bank zwindykowany. Łowca, a raczej padlinożerca, stał się zwierzyną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
udostępnij

alenacomnielogin_ 15 godz. temu via Android +2
@marekrz tak, ale tutaj jest dość specyficzna sytuacja tej śmiesznej polisolokaty połączonej z kredytem frankowym. Większości klientów ta sytuacja nie dotyczy.
udostępnij

marekrz 15 godz. temu +4
@alenacomnielogin_: w ogóle nie byłoby tej sytuacji, gdyby bank wykonał wyrok sądu, a nie czekał aż mu komornika wyślą

...

Bank to nie hazard! Ludzie ktorzy lubia hazardowac ida do kasyna. Wiekszosc chce bezpiecznie ulokowac i tyle. Grupa spekulantow ma swoje instrumenty i tam nie slychac zeby plakali jak straca. BO TAM NAPRAWDE SA CI CO TEGO CHCA! Czas zaczac ich wsadzac!
Celem bankowosci NIE JEST GRABIEZ TYLKO OBSLUGA PIENIEZNA GOSPODARKI! Jesli to robia maja prawo do zarobku! Jesli nie to zaklad karny!
Dosc syjonskiej ,bankowosci' opartej na sitwie grandzie i geszefcie! To jest patologia!
Swiat jest strasznie zazydzony! A to cywilizacja najnizsza o ile w ogole cywilizacja. Raczej antycywilizacja.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 97557
Przeczytał: 37 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 11:06, 16 Mar 2019    Temat postu:

Getin i Idea Bank po aferze pożyczyły z NBP 5,8 mld zł, żeby zachować płynność

W drugiej połowie listopada ub.r. Getin Noble i Idea Bank pożyczyły z Narodowego Banku Polskiego 5,84 mld zł na zachowanie płynności płatniczej. Banki popadły wtedy w mocny kryzys po wpisaniu Idei na listę ostrzeżeń oraz ujawnieniu rozmowy ich głównego akcjonariusza L. Czarneckiego z prezesem KNF.

KOMENTARZE (4) : najstarszenajnowszenajlepsze

MorzeNiczyje 54 min. temu 0
Tak moi drodzy, to wszystko z Naszych pieniążków

!!!

Skandal! Dlaczego pompujemy w trupa? Czy zostaly juz przejete? Widzicie wystarczylo ze Wyborcza postraszyla i PiS poslusznie wpompowal kase! Tak dziala mafia .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 97557
Przeczytał: 37 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:56, 12 Lip 2019    Temat postu:

Leszek Czarnecki pozwie Polskę. Miliard euro za aferę KNF
Żąda gigantycznych pieniędzy

Pozew, który mają złożyć prawnicy właściciela Getin Banku w Międzynarodowym Trybunale Arbitrażowym w Sztokholmie, dotyczy afery KNF. Instytucje państwa zostaną oskarżone o działania na szkodę banków Leszka Czarneckiego.

Czarnecki pozwie Polskę o miliard euro. To pokłosie afery KNF, która (...) wstrząsnęła opinią publiczną. (...) oskarży KNF i Bankowy Fundusz Gwarancyjny o działanie na szkodę jego banków oraz próbę ich przejęcia. Sprawa ma trafić do Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie.

KOMENTARZE (4) : najstarszenajnowszenajlepsze

Ociec 3 godz. temu +16
Ten *** narobił przekrętów, tysiące ludzi straciło przez niego oszczędności życia, uciekł granicę, a teraz będzie pozywał Polskę! Powinien być ścigany listem gończym na podstawie europejskiego nakazu aresztowania. Ale najwyraźniej rządzący też są w to umoczeni i mają coś do ukrycia skoro tego nie robią.
udostępnij

patrzpan 2 godz. temu 0
@Ociec: Polisolokaty : jeden wielki śmieć

...

Tak to zaplanowal! Wciagnac urzednikow w rozmowy nagrac a potem pozwac Polskę! Ktora jest tyle winna ze przez niego ma kolosalne straty!
Ale nie zdazy. Nie ma juz czasu! Niedlugo sąd i bedzie wyl w piekle tak jak Rotszildowie i reszta tego typu typków.. Idioci! W ostatniej chwili zalatwic sobie pieklo! To jest szczyt glupoty!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 97557
Przeczytał: 37 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 14:03, 06 Sie 2019    Temat postu:

Podatek Belki do likwidacji, stworzenie katolickiego funduszu. Śmiałe propozycje członka RPP

Ekonomista Eryk Łon z Rady Polityki Pieniężnej ma ciekawe propozycje dla rynku kapitałowego. Jest za zniesieniem lub przynajmniej ograniczeniem podatku od zysków kapitałowych, chciałby też nowego funduszu, który kierowałby się zasadami religii chrześcijańskiej.

...

Oczywiscie dobre tylko wiemy jak PiS to robi. Ichnie ,media narodowe' to kupa kału i obraza narodu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 97557
Przeczytał: 37 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 14:24, 31 Paź 2019    Temat postu:

Erste Group zainteresowana zakupem mBanku

Austriacka firma Erste Group jest zainteresowana zakupem mBanku. Transakcja może dojść do skutku pod warunkiem, że nie obejmie obciążenie z tytułu kredytów frankowych.

Liczba przegranych przez mBank pozwów sądowych frankowych wzrosła

Bank podał, że pod koniec września 2019 roku przeciwko grupie toczyły się 3.453 indywidualne postępowania sądowe wszczęte przez klientów w związku z umowami kredytowymi w CHF o łącznej wartości roszczeń w wysokości 794,7 mln zł.

...

To nie bank to rozboj!
Oczywistym jest ze skoro zona Czarneckiego byla na zlocie satanistow w Bilderbergu jest to ich akcja kolejne matactwo. Za tym stoja Rotszildowie. Skonczycie w piekle debile i tyle bedziecie mieli z tych pseudobankow. Wstretni ,ludzie' po 89 sie nam objawili. Ohyda.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 97557
Przeczytał: 37 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:40, 06 Lis 2019    Temat postu:

Rząd zachęca Polaków do "oddawania" pieniędzy bankom, które wciskały instrumenty frankowe...

Pieniądze zbierane na emeryturę z PPK można użyć jako wkład własny, dużo zdecyduje się na założenie PPK. Na samym końcu, do PPK za 100 zł otrzymasz 95 zł.

...

Polskie banki to nie tylko nazwa. Musi tez byc i duch polski znany z czasow zaborow a poniewaz glownie ogladacie filmy to chodzi o film Najdluzsza wojna nowoczesnej Europy! Co myslicie ze tyko doktor Judym i nauczycielka Siłaczka? A banki to co? Kotly w piekle na was czekaja.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy