Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
KEINE GRENZEN!Atak medialnej EURO-głupawki..

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:15, 21 Gru 2007    Temat postu: KEINE GRENZEN!Atak medialnej EURO-głupawki..

KEINE GRENZEN!
Dzis wspaniale wydarzenie!Nastapilo spontaniczne obalanie tego co nas odgradza!Granic szlabanow zapor!Tysiace ludzi łamie zapory graniczne:

Premier Donald Tusk i kanclerz Niemiec Angela Merkel symbolicznie otworzyli granicę na przejściu w Poraju, a Lech Kaczyński z Valdasem Adamkusem - w Budzisku.
>>>>
Media napedzane przez lumpow Agory znow maja nawrot euroglupawki.
Oczywiscie nedzni politykierzy nie moga okazac sie madrzejsi:
Polski prezydent powiedział, że poszerzenie strefy Schengen to wspólny sukces Polski i Litwy.
????
Cokolwiek by to mialo znaczyc?
>>>>
Tusk nazwal to "triumfem wolności"
.....
No to biedni niewolnicy z Irlandii i Brytanii oni jeszcze zakuci w kajdany niewoli...
>>>
- wolności, która dla Europy stanowi wartość fundamentalną".
>>>>
Tak wolnosc to fundament.Wolno robic tak jak kaze UE.Jak referendum nie wyjdzie to powtorka jak znowu nie wyjdzie to traktat zrobia medrcy...
Wolnosc wolnosc i jeszcze raz wolnosc...
Jak zaproponowal czlowiek roku Putin Rosja i Europa powinny powolac instytut wolnosci i demokracji.UE nauczy nas wolnosci a Kreml demokracji...
>>>
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Hans- Gert Poettering podkreślił, że "nadszedł bardzo szczęśliwy dzień dla Niemiec, Polski i Czech".
.....
Jasne slowianscy podludzie teraz poznaja wyzsza cywilizacje nadludzi...
Nasz nieoceniony ziomal....
>>>>
Co jeszcze sie dowiedzielismy?
Na ten dzien Polacy czekali niemal od czasow Mieszka I.
?????
A to Mieszko przewidzial Szengen?Geniusz!
>>>>
Postep triumfuje wolnosc triumfuje przelamujemy mroki sredniowiecza idac ku swietlanej wolno(raczej szybko) mularskiej przyszlosci bez granic...
.....
Oczywiscie tego ze w mrokach sredniowiecza nie bylo dokumentow paszportow kazdy mieszkal gdzie chcial ba GRANIC NIE BYLO bo system lenny oparty byl na piramidzie zlozonej z ludzi a nie ziemi i terytorium.Tego w szkole nie nauczyli.
Ze dokumenty wprowadzac zaczeli w XIX wieku w epoce ,,liberalizmu'' tez nie douczyli...
>>>>
To koniec zimnej wojny i ostarteczny upadek Muru Berlinskiego!!!
....
No biedni za murem i na zimnie Brytyjczycy i Irlandczycy...
>>>>
Oczywiscie pojawil sie Walesa i oczywiscie znow sobie ,,przypomnial' on komunizm przewalil obalil i rozwalil wlasnie po to abysmy weszli do Szengen.Taki medrzec...
.....
Tlumy ludzi spedzonych na ulice swietowaly ogladaly fajerwerki i wpadaly w histerie.Ludzie darli i wyrzucali paszporty.
Puk!Puk! w glowke...
....
Co oni swietowali?
Nie wiedza.Ale media wrzeszczaly ze swieto to swietowali...
>>>>
Niestety !Obiecanki cacanki a glupiemu radosc...Szengen nie obejmuje calej Europy nie mowiac o swiecie i debile ktorzy podarli i wyrzucili paszport beda musieli sie tlumaczyc ze ,,zgubili'' i musza miec nowy gdyby tak chcieli poduczyc sie angielskiego w Anglii czy Irlandii nie mowiac juz o USA czy innych krajach.
Takie sa skutki podniecania sie pod dyktando mediow...
Malo tego!Beda musieli miec dokument ktorym udowodnia ze naleza do Strefy Szengen!!!Przeciez nikt nie wie czy sa obywatelami strefy czy np. obywatelami spoza strefy czy USA.
:O))))))))
Genialne oto cala UE.
W strefie Szengen nie potrzeba juz paszportow ale trzeba miec dokument ze sie jest z tej stefy najlepiej... paszport...
:O)))))
To logiczne.Przeciez nie bede wozil ze soba oddzielnie paszportu poza szengen i kwitu z Szengen.To lepiej miec wszystko w paszporcie w jednym miejscu...
:O))))))
No i po co glupole podskakuja z radosci?Biurokracji wiecej papierzysk wiecej....
Jedyne co realne to oddalimy sie od panstw wschodnich,ktore sa nam przeciez bliskie w zamian dostaniemy ... Niemcow starych przyjaciol...
Glupole ciesza sie ze bedzie trudniej na Ukraine pojechac...
DNO ZENADA...
I to nakrecaja niby ,,dziennikarze'' a wiec zawod,ktory podobno cechuje sie szczegolnym krytycyzmem i nie przyjmowaniem latwo wszelkich rzekomo oczywistych ,,prawd''...
Oczywiscie jest to skutkiem wycwiczonych przez michnikowcow odruchow Pawlowa.Na dzwiek UE nalezy slinic sie z radosci i merdac ogonem...Robia juz to odruchowo..
>>>>
Po co to wszystko?Jest to gigantyczne pranie mozgu.Nadmuchuje sie pseudosukces UE ktora jak wiemy ponosi same kleski i ma rosnace klopoty pod kazdym wzgledem.Tego typu imprezy sa tym samym co cyrki wyborcze partii w czasie kampanii.Zbudowac wizerunek zmanipulowac ciemny lud aby byc przy zlobie...
UE tez robi sobie socjotechniczna klake jak widzimy na nasz koszt.Narod jest totalnie oglupiany jak w obrzydliwej ,,epoce'' wchodzenia do UE...Biedni ludzie...
.....
Jest to tez kult ,,religii europejskiej''.Jak wiemy UE probuje budowac ,,nowa swiecka tradycje''.Nowe swieta nowa obrzedowosc tak aby stworzyc eurosekte czcicieli UE.Oczywiscie odpada chrzescijanstwo bo jest ono religia mniejszosci poza tym jest Islam.Wobec tego ,,omijajac'' te ,,trudnosc'' jaka stanowi chrzescijanstwo i tradycja Europy eurobiurwy majstruja nowa ,,swiecka'' tradycje Europy.Tak wiec gdy np. Marek Jurek mowi o Europie i ma na mysli tradycje historie i kulture ktora byla w Europie to mowi o czym innym.Eurobiurwy tez niby mowia o ,,tradycji'' Europy z tym ze jest to:
a)Nowa świecka
b)Multikulturalna
c)Z nowym europejskim kultem
To nie ma nic wspolnego z tym co w historii bylo Europa.
Jest to ,,nowa'' Europa. ,,Nowa stara'' bo jak wiemy te spoleczenstwa wymieraja.Ale w UE wszystko jest na odwrot bo UE idzie do przodu -tyłem...[/img]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 14:51, 12 Maj 2011    Temat postu:

Szengen Szengen co to bylo ! Medialne polglowki urzadzaly swieto wrecz jak to mamy czcic ten dzien ... A tu Szengen Szengen I PO SZENGEN :O))) :

Dania przywraca kontrole na swoich granicach

Władze Danii przywrócą kontrole celne na swych granicach z Niemcami i Szwecją - oświadczył minister finansów tego kraju Claus Hjort Frederiksen po zawarciu przez liberalno-konserwatywny rząd umowy politycznej ze skrajną prawicą.

- Doszliśmy do porozumienia, by tak szybko jak to możliwe ponownie wprowadzić kontrole celne na granicach Danii - powiedział minister.

Środki, które mają wejść w życie w ciągu trzech tygodni, oznaczają jedynie kontrole na granicach z Niemcami, ale jednocześnie w portach i na moście nad cieśniną Sund, łączącym Szwecję z Danią.

Idea wzmocnionych kontroli wewnątrz granic Unii Europejskiej, ostatnio broniona przez Francję i Włochy, została podchwycona przez antyimigracyjną i skrajnie prawicową Duńską Partię Ludową (DF) i jej przywódczynię Pię Kjaersgaard w celu walki z nielegalną imigracją i zorganizowaną przestępczością.

- W ostatnich latach mieliśmy do czynienia ze wzrostem przestępczości na granicach i (decyzja o kontrolach została podjęta), żeby pozbyć się tego problemu. Wybudujemy nowe punkty na niemiecko-duńskiej granicy; będziemy stosować nowy sprzęt elektroniczny i identyfikatory tablic rejestracyjnych - tłumaczył minister Frederiksen.

Dzisiaj na posiedzeniu ministrów spraw wewnętrznych UE w Brukseli mają zostać przedyskutowane propozycje Komisji Europejskiej, które nie wykluczają przywrócenia "w wyjątkowych okolicznościach" czasowych kontroli na wewnętrznych granicach Schengen. Propozycja KE była reakcją na apele Włoch i Francji w związku z falą imigrantów z Afryki Północnej.

Propozycje mogłyby być przyjęte przez przywódców "27" na szczycie 24 czerwca. Na zmiany legislacyjne dotyczące Schengen musiałby się też zgodzić Parlament Europejski, który już zapowiedział sprzeciw w tej sprawie.

Duńskiej Partii Ludowej, współpracującej z mniejszościowym liberalno-konserwatywnym rządem, udało się, dzięki swej kluczowej roli w Folketingu (ma 25 posłów w liczącym 179 miejsc parlamencie) wzmocnić politykę w dziedzinie bezpieczeństwa, a zwłaszcza imigracji; w Danii obowiązują pod tym względem najsurowsze przepisy w Europie.

:O)))))))))

I po Szengen ! Dlugo nie wytrzymali Surprised)))) UE pada nie tylko pod wzgledem dlugu publicznego ale pod kazdym !!! To jest wymysl szalenca - Takie cus jak UE nie powinno sie pojawic...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 10:56, 22 Cze 2011    Temat postu:

Tymczasem w Mumii wszystko sie rozsypuje - takze strefa Schengen:
UE: będą zmiany w strefie Schengen

Przywódcy UE wezwą w czwartek Komisję Europejską, by do jesieni przygotowała mechanizm przywracania kontroli na granicach wewnątrz Schengen w krytycznych sytuacjach - zakłada projekt wniosków przygotowywanych na najbliższy szczyt UE

Sprawy migracyjne, w tym reforma Schengen, będą jednym z głównych tematów szczytu. To odpowiedź na zwiększony napływ imigrantów z Afryki Północnej do państw UE, leżących nad Morzem Śródziemnym, a zwłaszcza na francusko-włoski spór z wiosny o 25 tys. imigrantów z Tunezji, którzy nielegalnie przypłynęli na włoską wyspę Lampedusa.

Na wniosek Francji i Włoch KE zapowiedziała w maju, że może przygotować odpowiednie zmiany wprowadzające możliwość przywrócenia kontroli na granicy Schengen, ale tylko w ostateczności, np. kiedy zewnętrzne granice UE przeżywają nadzwyczajne oblężenie. Zdecydowano jednak, że KE poczeka na mandat w tej sprawie na najwyższym poziomie politycznym, czyli od przywódców. Wiele krajów, w tym Polska jest bowiem niechętnych takim zmianom, które podważyłyby istotę Schengen jako podstawowej zasady UE i naraziły na szwank zasadę swobodnego przepływu osób.

- W ostateczności może zostać zdecydowane, by zezwolić na wyjątkowe przywrócenie kontroli na granicach wewnętrznych w naprawdę krytycznych sytuacjach, gdy państwo nie jest w stanie kontrolować swej części zewnętrznej granicy - brzmi uzyskany przez PAP projekt wniosków przygotowanych na najbliższy szczyt przywódców w Brukseli.

Szefowie państw i rządów mają wezwać KE do "przedstawienia propozycji tego mechanizmu ochronnego na początku jesieni". Zastrzegają, że mechanizm ma być uruchamiany w ściśle określonych sytuacjach, gdy np. "część granicy zewnętrznej znajdzie się pod niespodziewaną i dużą presją migracyjną" lub jeśli jakiś kraj nie wywiązuje się z zobowiązań w kontrolowaniu zewnętrznej granicy Schengen.

Jednocześnie projekt wniosków podkreśla, że swoboda przepływu osób to jedna z podstawowych zasad UE, a nowy "mechanizm ochronny" nie może narazić na szwank Schengen jako podstawowej zasady swobodnego przepływu osób".

KE ma zaproponować szczegóły: dokładnie kiedy i kto mógłby uruchamiać mechanizm ochronny, czyli de facto, kto podejmowałby decyzję, że można przywrócić kontrole na granicach. Nieoficjalnie wiadomo, że KE chciałaby zapewnić sobie, że w przyszłości to ona decydowałaby, czy kraj jest uprawniony do czasowego wprowadzania kontroli na granicy.

Wiele krajów, w tym Niemcy, mówi, że to powinno być w gestii państw członkowskich (np. Rady UE, gdzie zasiadają przedstawiciele rządów), a nie samej KE. Polska nie precyzuje, czy ma być to KE czy Rada UE. Jak powiedział Dowgielewicz najważniejsze, by była to decyzja "instytucji unijnych", a nie jednego państwa.

Już teraz art. 23 kodeksu Schengen zezwala na czasowe (do 30 dni) przywrócenie kontroli na wewnętrznych granicach w sytuacjach, kiedy zagrożony jest porządek publiczny lub bezpieczeństwo (np. podczas dużych imprez sportowych). Kraje obecnie podejmują te decyzje jednostronnie, tylko notyfikując decyzję w KE.

Na legislacyjne zmiany dotyczące Schengen musiałby się też zgodzić Parlament Europejski. Tymczasem europosłowie już zasygnalizowali, że są przeciwni nowym mechanizmom ograniczania swobody przepływu osób.

Układ z Schengen to porozumienie z 1985 roku, które znosi kontrole osób na granicach wewnętrznych między państwami członkowskimi. Do układu z Schengen przystąpiły 22 kraje UE (bez Wielkiej Brytanii, Irlandii, Bułgarii, Rumunii i Cypru) oraz Norwegia, Islandia, Szwajcaria i Liechtenstein.

>>>>>

Czyli jednym slowem UE pada wraca normalnosc... TYLKO PO CO BYLO ROZBUDOWYWAC POTWORNA EUROBIUROKRACJE I MARNOWAC BILIONY $ zeby stwierdzic ze jednak stare rozwiazania sa najlepsze ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 23:43, 24 Cze 2011    Temat postu:

Upada jeden z filarów UE? Kontrole na granicach mogą wrócić

Przywódcy UE wezwali KE, by do września opracowała mechanizm pozwalający na czasowe przywracanie kontroli na granicach wewnątrz strefy Schengen w krytycznych sytuacjach, np. dużego napływu imigrantów. Polska broniła swobody przepływu dla obywateli UE.

- Wszystkie rządy są przywiązane do zasady swobody przemieszczania się osób w UE, ale zdecydowaliśmy, że musimy poprawić zasady Schengen - powiedział na zakończenie dwudniowego szczytu w Brukseli przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy.

Jak podkreślił, "nowy mechanizm ochronny" rozszerzający możliwości krajów co do czasowego przywracania kontroli na wewnętrznych granicach Schengen ma zostać wdrożony "bez podważania zasady o swobodnym przepływie osób" i stosowany tylko "jako ostateczność", gdy kraj nie jest w stanie wypełniać zobowiązań dotyczących kontrolowania zewnętrznej granicy Schengen.

Donald od początku chciała osłabić zapisy dotyczące zmiany w Schengen, które groziłyby powstrzymaniem emigracji z Polski i mogla by zagrozic mafijnym ukladom ktore wejscie do U uratowalo bowiem wypchneli mlodziez za granice i przestala stanowic ,,zagrozenie'' dla blokujacej rozwoj kraju mafii...

To właśnie na wniosek Francji i Włoch KE zapowiedziała w maju, że może przygotować odpowiednie zmiany wprowadzające możliwość przywrócenia kontroli na granicy Schengen. To odpowiedź na zwiększony napływ imigrantów z Afryki Północnej do państw UE, leżących nad Morzem Śródziemnym, a zwłaszcza na francusko-włoski spór z wiosny o 25 tys. imigrantów z Tunezji, którzy nielegalnie przypłynęli na włoską wyspę Lampedusa.

KE ma zaproponować szczegóły mechanizmu: dokładnie kiedy i kto mógłby uruchamiać mechanizm ochronny, czyli de facto decydować o tym, że można przywrócić kontrole na granicach. Komisja chciałaby zapewnić, że w przyszłości to ona decydowałaby, czy kraj jest uprawniony do czasowego wprowadzania kontroli na granicy. Niemcy uważają, że decyzja taka powinna leżeć w gestii państw członkowskich (Rady UE, gdzie zasiadają przedstawiciele rządów), a nie KE. Polska, jak mówił minister ds. europejskich Mikołaj Dowgielewicz, uważa, że najważniejsze jest, by była to decyzja "instytucji unijnych", jak Rady ministrów ds. wewnętrznych, a nie jednego państwa.

Już teraz art. 23 kodeksu Schengen zezwala na czasowe (do 30 dni) przywrócenie kontroli na wewnętrznych granicach - w sytuacjach, kiedy zagrożony jest porządek publiczny lub bezpieczeństwo, np. podczas dużych imprez sportowych. Obecnie kraje podejmują te decyzje jednostronnie, tylko notyfikując decyzję w KE.

Układ z Schengen to porozumienie z 1985 roku, które znosi kontrole osób na granicach wewnętrznych między państwami członkowskimi. Do układu z Schengen przystąpiły 22 kraje UE (bez W. Brytanii, Irlandii, Bułgarii, Rumunii i Cypru) oraz Norwegia, Islandia, Szwajcaria. Liechtenstein przystąpił do układu w 2008 r., zniesienie granic ma nastąpić do końca 2011 r.

>>>>>

To kolejna klerska na froncie UE ... Widac napis koniec - THE END !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 0:09, 02 Lip 2011    Temat postu:

Dania zatwierdza wprowadzenie kontroli celnych

Parlament duński zatwierdził dziś rządową propozycję przywrócenia kontroli granicznych. Komisja Europejska groziła uruchomieniem procedury karnej wobec Danii, jeśli wprowadzi to posunięcie.

Głosowanie przeprowadzono bez uprzedniej debaty i w obecności zaledwie 60 proc. posłów. Wniosek opozycji, by wycofać się z porozumienia w sprawie kontroli granicznych, został odrzucony 58 głosami przy 50 głosach za.

Rządowy projekt przywrócenia stałej kontroli celnej wróci teraz do Komisji Finansów, która może go zatwierdzić jeszcze dziś, gdyż rząd dysponuje w niej wygodną większością.

Mniejszościowy rząd Larsa Lokke Rasmussena porozumiał się w połowie maja z prawicowo-populistyczną Duńską Partię Ludową (DF) w sprawie przywrócenia stałych kontroli celnych na granicy z Niemcami, a także w portach i na moście nad cieśniną Sund, łączącym Szwecję z Danią.

Idea przywrócenia kontroli granicznych wywołała protesty sąsiadów Danii oraz Unii Europejskiej.

Komisja Europejska zagroziła uruchomieniem procedury karnej za naruszenie unijnego prawa przez Danię, jeśli kraj ten wprowadzi stałe kontrole celne na swych granicach. Duńskie plany uznano za sprzeczne z przepisami o swobodnym przepływie osób i towarów w Unii Europejskiej.

Po fali krytyki ze strony KE i innych państw UE duński minister ds. współpracy na rzecz rozwoju Soren Pind tłumaczył w Brukseli, że Dania podjęła środki mające na celu przywrócenie kontroli celnych na swych granicach, by walczyć z przestępczością, lecz nie ma zamiaru przywracać kontroli paszportowej. Zapewniał, że duńskie decyzje respektują zasady układu z Schengen.

>>>>>

Tak wiec Unia rozintegrowuje sie :O))))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 12:17, 02 Lip 2011    Temat postu:

Dania rozpoczyna stałe kontrole na granicy

Dania rozpoczyna we wtorek nowe stałe kontrole graniczne - powiedział w piątek niemieckiej agencji dpa duński minister ds. podatków Peter Christensen. Komisja Europejska groziła uruchomieniem procedury karnej wobec Danii, jeśli wprowadzi to posunięcie.

Christensen dodał, że na granicy z Niemcami będą to jedynie kontrole wyrywkowe.

Parlament duński zatwierdził w piątek rządową propozycję przywrócenia kontroli granicznych, a następnie została ona zaakceptowana przez parlamentarną Komisję Finansów. Na przejściach granicznych ma zostać zatrudnionych około 100 dodatkowych celników.

Głosowanie w parlamencie przeprowadzono bez uprzedniej debaty i w obecności zaledwie 60 proc. posłów. Wniosek opozycji, by wycofać się z porozumienia w sprawie kontroli granicznych, został odrzucony 58 głosami przy 50 głosach za.

Mniejszościowy rząd Larsa Lokke Rasmussena porozumiał się w połowie maja z prawicowo-populistyczną Duńską Partię Ludową (DF) w sprawie przywrócenia stałych kontroli celnych na granicy z Niemcami, a także w portach i na moście nad cieśniną Sund, łączącym Szwecję z Danią.

Plany przywrócenia przez Danię kontroli granicznych wywołały protesty sąsiadów Danii oraz Unii Europejskiej.

Komisja Europejska zagroziła uruchomieniem procedury karnej za naruszenie unijnego prawa przez Danię, jeśli kraj ten wprowadzi stałe kontrole celne na swych granicach. Duńskie plany uznano za sprzeczne z przepisami o swobodnym przepływie osób i towarów w Unii Europejskiej.

Po fali krytyki ze strony KE i innych państw UE duński minister ds. współpracy na rzecz rozwoju Soren Pind tłumaczył w Brukseli, że Dania podjęła środki mające na celu przywrócenie kontroli celnych na swych granicach, by walczyć z przestępczością, lecz nie ma zamiaru przywracać kontroli paszportowej. Zapewniał, że duńskie decyzje respektują zasady układu z Schengen.

>>>>>

No to odintegrowywanie Europki idzie pelna para :O))))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 12:42, 05 Lip 2011    Temat postu:

Dania kontroluje na granicach

Zgodnie z zapowiedziami Dania rozpoczęła we wtorek kontrole na swoich granicach. Plany te spotkały się ze zdecydowanym sprzeciwem ze strony sąsiadów Danii i Unii Europejskiej.

Na przejściach granicznych z Niemcami 30 dodatkowych celników ma przeprowadzać wyrywkowe kontrole, podobnie na granicy ze Szwecją, gdzie dodatkowych urzędników ma być początkowo 20.

Planowane jest podwojenie liczby celników, wprowadzenie elektronicznego nadzoru granic oraz postawienie nowych budynków straży celnej.

Zamiary Danii spotkały się z krytyką ze strony państw sąsiednich oraz Unii Europejskiej, która uznaje je za sprzeczne z przepisami o swobodnym przepływie osób i towarów na terenie UE.

Szef MSZ Niemiec Guido Westerwelle ostrzegł, że duńskie kontrole graniczne "mogą stać się przepowiednią dla wolności w Europie", podkreślił jednak, że duńsko-niemiecka przyjaźń jest stabilna.

Peter Harry Carstensen, premier graniczącego z Danią landu Szlezwik-Holsztyn, zaznaczył: - Chcemy otwartych, nie zamkniętych, granic -.

Komisja Europejska zagroziła uruchomieniem procedury karnej za naruszenie unijnego prawa przez Danię, jeśli kraj ten wprowadzi stałe kontrole celne na swych granicach.

Duński rząd zapewnia, że wznowienie częściowych kontroli na granicach ma jedynie służyć zwalczaniu przestępczości i nie będzie pogwałceniem zasad układu z Schengen.

>>>>

A wiec nastepuje DEZINTEGRACJA EUROPEJSKA ! to cieszy ! Tylko ona moze uratowac kontynent przed potwornymi rzadami urzedasow z Brukseli ktorzy daza do zniszczenia Europy...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 23:18, 06 Lip 2011    Temat postu:

Norwegia wzmacnia kontrolę na granicy ze Szwecją

- Norwegia, członek strefy Schengen, wzmocniła niedawno kontrole na

swej granicy ze Szwecją - ujawnił minister sprawiedliwości,

nazajutrz po rozpoczęciu przez Danię kontroli na swych granicach,

co spotkało się z krytyką ze strony sąsiednich Niemiec i KE.

Minister Knut Storberget powiedział, że Norwegia zwiększyła obecnie

budżet policji i służb celnych w położonym na południu okręgu

Oestfold, aby walczyć z przemytem ludzi i towarów.

- Wprowadziliśmy bardzo poważne kontrole na granicy w Svinesund i

wzmocniliśmy pracę policji w tej strefie, nie tylko w pobliżu

granicy. Zwalczamy przestępczość i uniemożliwiamy napływ

nielegalnych imigrantów. Praca ta daje dobre rezultaty -

powiedział.

- Wszystkie nasze działania są zgodne z układem z Schengen -

zapewnił norweski minister. -Podobnie jak Duńczycy mamy możliwość

zamknięcia dróg i zmuszenia wszystkich do poddania się specjalnej

procedurze kontrolnej, instalując na granicy kamery nadzoru -

dodał.

We wtorek Dania rozmieściła na lądowych przejściach granicznych z

Niemcami i morskich ze Szwecją 50 celników. Planowane jest dalsze

zwiększenie liczby celników, wprowadzenie elektronicznego nadzoru

granic oraz postawienie nowych budynków straży celnej.

Zamiary Danii spotkały się z krytyką ze strony Niemiec oraz Komisji

Europejskiej, która uznaje je za sprzeczne z przepisami o swobodnym

przepływie osób i towarów na terenie UE. Po konsultacjach z

Kopenhaga, Komisja Europejska przyjęła z zadowoleniem oświadczenie

rządu, według którego stopniowe wprowadzenie kontroli towarów na

granicach duńskich będzie zgodne z prawem unijnym.

Wcześniej KE groziła uruchomieniem procedury karnej za naruszenie

unijnego prawa przez Danię, jeśli kraj ten wprowadzi stałe kontrole

celne na swych granicach.

Duński rząd zapewnia, że wznowienie częściowych kontroli na

granicach nie będzie pogwałceniem zasad układu z Schengen, ma

jedynie służyć zwalczaniu przestępczości, a władze nie mają zamiaru

przywracać kontroli paszportowej.

>>>>

A wiec teraz i Norwegia :O))) To odintegracaj idzie pelna para

:O)))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 13:06, 15 Lip 2011    Temat postu:

Eurotowarzysze odstawili cyrk:

Eksperci Komisji Europejskiej na duńskich przejściach granicznych nikogo nie zastali :O)))

Ekipa ekspertów Komisji Europejskiej przeprowadziła inspekcje wprowadzonych przed Danię kontroli celnych. Bruksela ostrzegła Kopenhagę, że nie będzie tolerować ograniczania swobody podróżowania w strefie Schengen.

>>>> TAK JEST ! DANIA WCHODZAC DO UE ZLIKWIDOWALA SWOJA WOLNOSC I NIEPODLEGLOSC ! A NIEWOLNIK MA SLUCHAC PANA !!!

Eksperci KE spotkali się z przedstawicielami duńskich władz, odwiedzili przejście graniczne na moście łączącym Danię ze Szwecją, zamierzają też udać się na przejście na granicy duńsko-niemieckiej - poinformował rzecznik rządu Danii.

Agencja dpa pisze, że eksperci nie zobaczyli niczego konkretnego - gdy zjawiali się na przejściach granicznych, Duńczycy mieli akurat przerwę w dokonywaniu "wyrywkowych kontroli".

>>>> HEHEHEHEHEHE !!! Ale tumany ! Niby co oni chcieli zobaczyc ? Jak wyglada przejscie graniczne ??? Komedianci :O)))) I takich nierobow i szkodnikow utrzymuja ludy UE obecnie coraz bardziej biedne...

Rzeczniczka duńskiej służby celnej potwierdziła to niemieckiej agencji. - Na ten dzień po prostu nie były przewidziane wyrywkowe kontrole. Dlatego nie było tam (na przejściach granicznych) żadnych funkcjonariuszy - powiedziała.

>>>>>>

HEHEHEHE !!! Euro-towarzysze pocalowali klamke jak to sie mowi !
:O))))) DOBRE !!! :O))))) A to sie usmialem !!!


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pią 13:08, 15 Lip 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 21:17, 18 Lip 2011    Temat postu:

Komisja Europejska krytycznie o duńskich kontrolach granicznych

Eksperci Komisji Europejskiej nie byli w stanie zdobyć od władz duńskich wystarczającego uzasadnienia dla intensyfikacji kontroli na granicy z Niemcami i Szwecją - oceniła dzisiaj KE. Komisarz ds. wewnętrznych wyraziła zaniepokojenie postępowaniem Danii.

>>>> Trudno aby zdobyli jak nikogo nie zastali :O))))

14 lipca ekipa ekspertów KE przeprowadziła inspekcje wprowadzonych przez Danię kontroli celnych. Eksperci spotkali się z przedstawicielami duńskich władz, odwiedzili przejście graniczne na moście łączącym Danię ze Szwecją oraz między Danią a Niemcami.

- Niestety misja ekspertów UE nie pozwoliła zdobyć odpowiedzi na nasze pytania. Wciąż są obawy o kompatybilność wzmocnienia kontroli na granicach wewnętrznych Danii z traktatowymi swobodami UE, włączając w to układ z Schengen - oświadczyła unijna komisarz ds. wewnętrznych Cecilia Malmstroem.

:O))))))

Komisarz poinformowała, że wysłała list z prośbą o dalsze wyjaśnienia ze strony duńskich władz. - Na skutek misji jeszcze ważniejsze staje się ustanowienie intensywnego dialogu z władzami Danii oraz uruchomienie restrykcyjnego systemu monitoringu, opartego na regularnych informacjach ze strony duńskich władz - zaznaczyła Malmstroem. Nie wykluczyła kolejnych wizyt unijnych ekspertów.

- Komisja nie będzie wahać się użyć wszystkich narzędzi, jakie ma do dyspozycji, by zagwarantować swobodny przepływ towarów, usług i osób, zgodnie z pełnym poszanowaniem prawa UE - zapowiedziała.

Zdaniem KE, administracja duńska nie wykonała wystarczającej oceny ryzyka, która usprawiedliwiłaby wzmożone kontrole. - Nie było także jasnych instrukcji dla strażników granicznych, jak przeprowadzać kontrole. Wydaje się też, że nie ma ustrukturyzowanego mechanizmu raportowania o liczbie kontroli i rezultatach wzmożonych kontroli - wskazuje KE.

Malmstroem zauważyła, że to na duńskich władzach spoczywa ciężar udowodnienia, iż jest powód dla wzmożenia kontroli, które "mogą mieć wpływ na korzystanie z prawa swobodnego przepływu towarów, usług i ludzi na wewnętrznych granicach z Niemcami i ze Szwecją".

Zgodnie z zapowiedziami Dania rozpoczęła w lipcu kontrole celne na swoich granicach. Planowane jest wprowadzenie elektronicznego nadzoru granic oraz postawienie nowych budynków służby celnej. Duński rząd zapewnia, że wznowienie częściowych kontroli na granicach ma jedynie służyć zwalczaniu przestępczości i nie będzie pogwałceniem zasad układu z Schengen.

Mniejszościowy rząd Larsa Lokke Rasmussena porozumiał się w połowie maja z prawicowo-populistyczną Duńską Partią Ludową (DF), domagającą się przywrócenia stałych kontroli celnych na granicy z Niemcami, a także w portach i na moście nad cieśniną Sund, łączącym Szwecję z Danią. Plany przywrócenia przez Danię kontroli granicznych wywołały protesty sąsiadów Danii oraz UE.

:O)))))

Eurosocjalizm pada a towarzysze probuja go ratowac jak Lukaszenka swoja absurdalna antyekonomie :O)))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 19:25, 23 Lip 2011    Temat postu:

Tymczasem eurotowarzyszom zdaje sie ze w Grecji odbili sie od dna i staja sie bezczelni:

Bruksela grozi Danii. "Nie będziemy zwlekać"

KLe / Deutsche Welle Spór między Unią Europejską a Danią o przywrócenie kontroli celnych na granicach tego państwa zaostrza się. Bruksela grozi Kopenhadze skargą do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu - informuje Deutsche Welle.

Pod koniec drugiego tygodnia lipca w Danii przebywała grupa ekspertów Komisji Europejskiej. Ich zadaniem było skontrolowanie na miejscu sytuacji na granicach Danii. Eksperci nie otrzymali od duńskich władz wystarczających wyjaśnień, które usprawiedliwiałyby zaostrzenie kontroli – skrytykowała komisarz ds. wewnętrznych Unii Europejskiej Cecilia Malström. Wysłannicy Brukseli skrytykowali organizacyjny bałagan. Według nich duńskie władze nie analizują systematycznie wyników kontroli.

W tej sytuacji Bruksela ponownie grozi podjęciem kroków prawnych przeciwko Kopenhadze. - Komisja nie będzie zwlekać z zastosowaniem wszystkich dostępnych środków, by zagwarantować swobodny przepływ osób, towarów i usług - oświadczyła Malström. Bruksela rozważa zaskarżenie Danii przed Europejskim Trybunałem z powodu naruszenia traktatów unijnych i traktatu z Schengen.

Dania za dialogiem z UE

Duńskie ministerstwo podatków, któremu podlegają służby celne, nie chciało komentować krytyki Komisji Europejskiej. - Odpowiednie władze są zdania, że prowadzą dobry dialog z Komisją - oświadczono. Ten konstruktywny dialog ma być kontynuowany.

Z początkiem lipca 2011 Dania wprowadziła ponownie na granicach z Niemcami i Szwecją wyrywkowe kontrole celne. Kopenhaga uzasadniła ten krok walką przeciwko transgranicznej przestępczości. Decyzja duńskiego rządu spowodowała falę krytyki m.in. w Niemczech. Jeden z niemieckich polityków wezwał nawet urlopowiczów do zbojkotowania Danii i spędzenia urlopu w Polsce.

Umiarkowana krytyka Berlina

Niemiecki rząd ponownie zabrał głos w tej sprawie – choć w sposób bardzo wyważony. Minister spraw wewnętrznych Hans-Peter Friedrich powiedział w czasie poniedziałkowego (18 lipca) unijnego spotkania szefów MSW w Sopocie, że "sygnał, który wysyła Dania, nie jest optymalny". Sygnał ten rodzi podejrzenie "rozcieńczania" traktatu z Schengen. Według pierwszych informacji kontrole mają jednak pokrycie w obowiązującym prawie. Francuski minister ds. europejskich Jean Leonetti ostrzegł przed stygmatyzacją Danii.

Traktat z Schengen (od nazwy miejscowości w Luksemburgu) zniósł w 1985 roku kontrole graniczne między RFN, Francją i krajami Beneluksu. Dziś do obszaru Schengen należy 25 państw: 22 z 27 państw Unii Europejskiej (wszystkie oprócz Wielkiej Brytanii, Irlandii, Cypru, Bułgarii i Rumunii) oraz trzy państwa spoza UE: Norwegia, Islandia i Szwajcaria.

Granice lądowe obszaru Schengen (w sumie 400 mln mieszkańców) mają 7700 km długości. Do tego dochodzą granice morskie – 42 700 km. W pasie granicznym państw obszaru Schengen dopuszczalne są tylko wyrywkowe kontrole. Przywrócić kontrole graniczne wolno jedynie w szczególnych przypadkach. Według artykułu 23 traktatu z Schengen tylko wówczas, gdyby miało dojść do "poważnego zagrożenia porządku publicznego lub bezpieczeństwa wewnętrznego". Kontrole mogą trwać najdłużej 30 dni lub tak długo jak długo istnieje "poważne zagrożenie". Państwa strefy Schengen korzystały z tego przepisu np. w czasie trwania wielkich imprez sportowych lub spotkań politycznych.

"Powinniśmy o tym porozmawiać"

Wśród 27 państwa strefy Schengen nie ma większości dla zmiany lub uzupełnienia traktatu. Przeciwne temu są m. in. Polska i Hiszpania. Zmian domaga się m.in. Francja. Zdaniem niemieckiego ministra spraw wewnętrznych Hansa-Petera Friedricha obawy, że zmiany w traktacie oznaczają krok do tyłu, nie są uzasadnione. "Nie widzę tego w ten sposób i powinniśmy o tym porozmawiać". Większość państw strefy Schengen uważa jednak, że wystarczy wzmocnić wyrywkowe kontrole w pasie granicznym i wydać zalecenia wykonawcze do traktatu.

Tagesschau.de / Bartosz Dudek

Red. odp. Iwona D. Metzner

>>>>>

Z radzieckimi tak jest zawsze jak poczuja ze odbili sie od dna staja sie bezczelni ! Jedyna metoda z nimi to but na twarzy twarz przy ziemi ...
Ale to zludne bo w Grecji bynajmniej sie nie odbili...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 0:05, 29 Lip 2011    Temat postu:

Kolejne miasto zamknięte dla bezrobotnych Polaków

Władze 10-tysięcznego holenderskiego miasteczka Vaals w Limburgii zakazały "Europejczykom bez pieniędzy lub przychodu" osiedlania się, ponieważ wypłacane im świadczenia obciążają lokalny budżet - informuje portal internetowy dziennika "Daily Mail".

Zakaz wchodzi w życie od września. Z końcem ubiegłego tygodnia podobny zakaz wprowadziły władze pobliskiego belgijskiego Plombieres.

Komisja Europejska może upomnieć rządy Holandii i Belgii, a także wytoczyć im sprawę przed Trybunałem Sprawiedliwości UE w Luksemburgu, jeśli uzna, że cudzoziemcy są w obu państwach dyskryminowani.

Władze obu miast wskazują, że mimo przepisów o swobodnym przemieszczaniu się ludności mogą zakazać migrantom osiedlenia się, jeśli ci nie mają z czego się utrzymać.

Według cytowanego przez gazetę przedstawiciela władz miejskich Vaals, Aldermana Jean-Paul Kompiera - 9% osób osiedlających się w mieście występuje o świadczenia socjalne. To więcej niż w np. Rotterdamie.

Kompier wymienił w tym kontekście Polaków i Rumunów jako "napotykających na największe trudności" w znalezieniu zatrudnienia z powodu ograniczonej znajomości holenderskiego.

Roczne obciążenia z tytułu świadczeń socjalnych w Vaals wynoszą ok. 460 tys. euro. Większość tej sumy pochodzi z lokalnych podatków.

Liczbę imigrantów zarobkowych z nowych państw UE ocenia się w Holandii na ok. 200 tys. Nie jest to dużo w porównaniu z innymi państwami UE, ale ich liczba wzrosła w stosunkowo krótkim czasie. Największą grupę stanowią Polacy.

Odnaleziono grób jednego z 12 apostołów55 minut temu | DŁ / PAP Włoscy archeolodzy ogłosili, że odnaleźli w miejscowości Pamukkale, czyli antycznym Hierapolis w Turcji grób świętego Filipa, jednego z apostołów. Wyruszył on z misją ewangelizacyjną do Azji Mniejszej, gdzie został ukamienowany i ukrzyżowany przez Rzymian. Odkrycia w zachodniej Anatolii dokonała misja włoskich badaczy, którą kieruje Francesco D’Andria z uniwersytetu w Lecce.

>>>>>

Szengenizacja coraz wieksza ;O)))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 0:07, 12 Sie 2011    Temat postu:

KE zgadza się na czasowy zakaz pracy Rumunów w Hiszpanii

Komisja Europejska zgodziła się w czwartek, by Hiszpania wprowadziła czasowy zakazała pracy dla Rumunów. To pierwszy taki zakaz w historii UE. KE uzasadnia zgodę kryzysem, który bardzo mocno dotknął Hiszpanię oraz ponad 20-procentowym bezrobociem w tym kraju.Ograniczenia w dostępie do pracy dla Rumunów mają trwać do 31 grudnia 2012 roku i nie dotyczą tych obywateli Rumunii, którzy już teraz są zatrudnieni w Hiszpanii.
"Podjęliśmy taką decyzję po raz pierwszy w historii. Zwróciła się o to Hiszpania (28 lipca). KE oceniła, że tak, są silne perturbacje na rynku pracy, i wydała zgodę" - poinformowała na codziennym briefingu prasowym rzeczniczka KE Chantal Hughes.
PKB Hiszpanii zanotował bezprecedensowy spadek - 3,9 proc. między 2008 a 2010 rokiem - a stopa bezrobocia w Hiszpanii jest najwyższa w UE i wynosi 21 procent; średnia w UE to 9,4 proc.
Dlaczego środki restrykcyjne odnoszą się tylko do obywateli Rumunii? KE tłumaczy, że wśród ciągle rosnącej liczby obywateli rumuńskich w Hiszpanii bezrobocie jest jeszcze wyższe niż średnia hiszpańska - wynosi około 30 proc. Po drugie, decyzja o ograniczeniu dostępu do pracy mogła dotyczyć tylko Rumunii i Bułgarii, które jako ostatnie weszły do UE w 2007 roku. Zgodnie z aneksami do traktatów akcesyjnych tych dwóch nowych krajów, do 2013 roku stare kraje UE mogą stosować wobec ich obywateli okresy przejściowe w otwarciu rynku pracy. Hiszpania co prawda nie skorzystała z tej możliwości i otworzyła rynek pracy dla wszystkich, ale odpowiednie klauzule traktatowe pozwalają przywrócić restrykcje. Jak podała KE, Bułgarów mieszka w Hiszpanii nawet osiem razy mniej, więc nie ma potrzeby stosowania wobec nich restrykcji.
Ponad 190 tys. obywateli Rumunii przebywających w Hiszpanii było bezrobotnych w pierwszym kwartale tego roku. KE przekonuje, że "mimo spadku liczby obywateli rumuńskich przybywających do pracy w Hiszpanii w ostatnich latach, prawdopodobnie spowodowanego recesją gospodarczą, ich napływ utrzymuje się na wysokim poziomie". Liczba obywateli rumuńskich w Hiszpanii wzrosła z 388 tys. 1 stycznia 2006 roku do 823 tys. 1 stycznia 2010 roku. KE nie precyzuje, jak duży odsetek stanowią wśród tych obywateli rumuńscy Romowie.
Decyzja KE, podjęta przez przebywających na wakacjach komisarzy unijnych w tzw. procedurze pisemnej, ma wejść w życie automatycznie. Ale każdy kraj, w tym także Rumunia, może w ciągu dwóch tygodni zwrócić się do Rady UE z wnioskiem o zmianę lub anulowanie decyzji KE. "Wówczas ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie w głosowaniu kwalifikowaną większością głosów Rada (czyli rządy)" - powiedziała Hughes.
"Nie wiadomo nam o jakimkolwiek kraju, który chciałby oprotestować tę decyzję do Rady" - powiedział PAP rzecznik polskiej prezydencji Konrad Niklewicz. Dodał, że polska prezydencja (dla której dalszy rozwój rynku wewnętrznego jest jednym z priorytetów - PAP), nie będzie komentować decyzji KE.
"KE jest strażniczką traktatów,[...]to ona musiała ocenić, czy zastosowanie ograniczeń jest zgodne z prawem europejskim i wydała decyzję. Trzeba pamiętać, że możliwość zastosowania ograniczeń jest zgodna z traktatem akcesyjnym Rumunii i polska prezydencja nie może komentować suwerennych działań rządu hiszpańskiego" - powiedział Niklewicz.
Sama KE w swym komunikacie prasowym przyznaje, że "ogólnie rzecz biorąc, swobodny przepływ pracowników ma korzystny wpływ gospodarczy w skali europejskiej i przyczynia się do wzrostu gospodarczego w krajach przyjmujących pracowników". Z niedawnych szacunków wynika, że długoterminowy skutek przepływów ludności w latach 2004-2009 na PKB w 15 starych państwach UE wynosi dodatkowo 0,9 proc.
"Co do zasady, jestem przekonany, że ograniczanie swobodnego przepływu pracowników europejskich nie rozwiązuje problemu wysokiego bezrobocia. Powinniśmy się raczej skupiać na tworzeniu nowych miejsc pracy" - przyznał w komunikacie prasowym nawet sam komisarza ds. zatrudnienia Laszlo Andor.
Przypomniał, że Hiszpania od początku prowadziła "bardzo otwartą politykę w stosunku do pracowników z innych państw", co KE zawsze doceniała.
"Komisja rozumie jednak, dlaczego w tym konkretnym momencie - z powodu dramatycznej sytuacji w dziedzinie zatrudnienia i bardzo złożonej sytuacji finansowej - władze Hiszpanii pragną wycofać się z pełnej swobody przepływu - powiedział. - Mamy jednak nadzieję, że to posunięcie będzie możliwie jak najbardziej ograniczone w czasie, a ogólne pozytywne nastawienie do swobody przepływu w Europie będzie nadal dominować".
Jednocześnie Andor zachęcił Madryt do reformy rynku pracy i stworzenia lepszych szans zatrudnienia dla młodzieży. Zaapelował, by zarówno Hiszpania jak i Rumunia "lepiej korzystały z funduszy strukturalnych UE, aby bardziej zdecydowanie tworzyć miejsca pracy".

>>>>>

No i prosze ! Szengen pada ! I znowu dostana Rumuni po glowie ...
Zachety aby dzieki euro-dotacjom ,,tworzyc miejsca pracy'' to juz odlot psychiatryczny ... Jedyne takie miejsca pracy powstaja w biurokracji !!! Miejsca pracy to tworzy gospodarka a nie dotacje ... To co Mumia pobiera to sa podataki i euro-dotacje to WYDAWANIE a nie ZARABIANIE ! Towarzysze nie pojmuja czym rozni sie produkcja od konsumpcji :O))) I taki element chce rzadzic Europa...
Przypominam URZEDY TO SLUZBA (nawet gdy leniwa ale jednak ) a kto ma sluzbe ? Bogacz ktory ma skads DOCHODY ! I z tych dochodow UTRZYMUJE SLUZBE ! Sluzba jako taka usluguje ale nie tworzy produkcji ! Sluzba moze byc bardzo przydatna jednakze trzeba miec na nia skads dochody ! Inaczej czlowieka nie stac i nie zatrudnia sluzby ... Sluzba zatem jest wynikiem konsumpcji a nie produkcji ... Bogacz musi miec jakas firme ktora wytwarza - z tego miec dochod i utrzymywac sluzbe ... natomiast tak jak robi UE ze sluzba ma tworzyc gospodarke czyli urzednicy to jest gospodarka idioty - stad pada ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 15:51, 09 Cze 2012    Temat postu:

Szykują się zmiany w UE. Wrócą kontrole na granicach?

Czy w UE wrócą szlabany graniczne? Szefowie MSW we wspólnocie są za ich wprowadzeniem na okres do dwóch lat.

Aktualnie kontrole paszportowe można wprowadzić tylko wówczas, kiedy ich brak zagraża bezpieczeństwu publicznemu. Ale to się może zmienić. Szefowie MSW w UE uzgodnili w Luksemburgu nowy mechanizm wyjątkowy, który umożliwiłby przywrócenie kontroli. Decyzja zapadła jednogłośnie. Szef MSW w Berlinie, Hans-Peter Friedrich, uważa, że decyzja ta wzmocniła zdolność Europy do działania. Dyskusja na temat układu z Schengen wybuchła wraz z tzw. arabską wiosną, podczas której do Europy napłynęła kolejna fala uchodźców. Także wielu imigrantów pokonuje bez trudu źle strzeżoną granicę między Grecją a Turcją.

Paszporty do kontroli!

Nowa regulacja wygląda tak: jeśli jedno z państw-stron układu z Schengen nie chroni należycie granic zewnętrznych, przez co przybywają nielegalnie imigranci do innych państw, to państwa te mogą przywrócić kontrole graniczne na okres do dwóch lat. Hans-Peter Friedrich głosował za tą propozycją. Tym bardziej, że wprowadzenie kontroli obwarowane jest szeregiem trudnych do spełnienia warunków. I tak Komisja UE może zbadać zasadność decyzji. O ile minister Friedrich uważa, że ostatnie słowo należy do państwa członkowskiego, to Komisja UE postrzega tę sprawę inaczej: ostateczna decyzja, uważa Komisja, należy do niej.

Poszukiwanie konsensu

Komisja UE nie chce, by np. z powodu kampanii wyborczej zamykano granice. Układ z Schengen, mówi komisarz spraw wewnętrznych UE, Cecilia Malmström, to europejskie osiągnięcie. Wszelkie decyzje w tej sprawie jej zdaniem muszą zapadać na szczeblu Unii, by wykluczyć nadużycie i zapewnić swobodę podróżowania milionom obywateli UE. Już dziś możliwe jest wprowadzanie okresowych kontroli granicznych (jak w Polsce na Euro 2012) jeśli ich brak zagraża bezpieczeństwu publicznemu - na 30 dni.

Wprowadzenie nowej regulacji nie zależy jednak tylko od szefów MSW – w tej sprawie współdecyduje PE. A w nim Malmström ma wielu sympatyków. Rozpoczyna się poszukiwanie konsensu.

Martin Bohne / Andrzej Paprzyca

red. odp.: Bartosz Dudek

>>>>

A wiec znowu mamy o cyrku szengenskim . Aby nie byc zle zrozumianym nie uwazam aby konieczne byly kontrole na granicach Europy . Natomiast smieszny jest ten groteskowy kult UE przy tej okazji . Tymczasem Szengen nie ma nic wspolnego z UE . I akurat UE zamiast zlikwidowac siebie zlikwiduje Szengen czyli cos co akurat warte jest aby o to powalczyc oczywiscie rozsadnie . Nie chodzi o to aby otworzyc na raaz wszystko dla wszystkich . Ale kierunek sluszny .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy