Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
John Godson .

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:25, 05 Lut 2013    Temat postu: John Godson .

Postanowilem zalozyc odrebny watek o Godsonie . Jest to jedyny posel ktorego zdjecie STOI U MNIE w domu ! Szok ! Tak jakos wyszlo :O)))

I coz on mowi :

- Trze­ba chro­nić ro­dzi­nę - w RMF FM . Gość "Kontr­wy­wia­du" za­zna­czył, że nie wie, "dla­cze­go - szcze­gól­nie te oświe­co­ne czę­ści spo­łe­czeń­stwa - nie ro­zu­mie­ją, że ciem­no­skó­ry może być kon­ser­wa­ty­stą".

>>>>

I nazywaja go CZARNUCHEM (drukowanymi) . To proste . Oni sa oswieceni . Czyli swiatlo na nich pada . Czyje ? Niosacego Swiatlo .
Lux + ferrus czyli Lucyferus . Czyli sam najbrdziej zly demon . Jesli mocny reflektor wali ci po oczach . NIC NIE WIDZISZ . Stad OSWIECENI SA SLEPI ! To takie proste !

Dodał, że "ho­mo­sek­su­alizm jest wy­pa­cze­niem od normy".

>>>>

To oczywiste dziecko to rozumie . Norma jest kobieta plus mezczyzna . Jedno dopelnia drugie.
<< tak pasuje
<> tak nie pasuje
>< tak tez nie pasuje
Elementy musza do siebie PASOWAC . Wie to dziecko ukladajace kloci ale oswieceni nie bo sa glupsi niz dzieci .

- Uwa­żam, że w sy­tu­acji, w któ­rej mamy zwią­zek mał­żeń­ski - ślub ko­ściel­ny, ślub cy­wil­ny - i są osoby, które po­dej­mu­ją de­cy­zję życia w związ­kach wol­nych, próba utwo­rze­nia po­śred­niej in­sty­tu­cji pa­ra­mał­żeń­skiej jest nie­po­trzeb­na - stwier­dził na an­te­nie RMF FM poseł PO.

>>>>

Jest to typowe niszczenie prawa . Konstytucja mowi kobieta i mezczyzna a tu jakies dobodowki . Ze jednak nie kobieta i mezczyzna . To zreszta gwalt na konstytucji .

We­dług Johna Abra­ha­ma God­so­na pro­jek­ty ustaw o związ­kach part­ner­skich "to pój­ście na ła­twi­znę", gdyż opie­ra­ją się na "da­wa­niu sze­re­gu przy­wi­le­jów bez obo­wiąz­ków". - Mi cho­dzi o ro­dzi­nę. Trze­ba chro­nić ro­dzi­nę. Ar­ty­kuł 18 kon­sty­tu­cji mówi do­kład­nie o ochro­nie ro­dzi­ny - stwier­dził.

>>>>

Jest to oczywiscie skandal dawac przywileje bez obowiazkow bo to niszczy rodzine . Po co miec przywileje i obowiazki w malzenstwie skoro mozna miec przywileje bez obowiazkow w ,,dowolnym'' zwiazku . To glupi by bral slub . W ten sposob p-osłowie niszcza malzenstwo bo ludzie nie beda chcieli sie zenic skoro to tylko ciezar .

Przy­znał, że jego sta­no­wi­sko nie przy­spa­rza mu po­pu­lar­no­ści i do­stał wiele li­stów z gło­sa­mi sprze­ci­wu. - Nie wiem, dla­cze­go - szcze­gól­nie te oświe­co­ne czę­ści spo­łe­czeń­stwa - nie ro­zu­mie­ją, że ciem­no­skó­ry może być kon­ser­wa­ty­stą. To za­ska­ku­ją­ce - po­wie­dział.

>>>>

Zupelnie nie . Przeciez rasizm stworzyli OSWIECENI nie jacys chlopi . To teoria gosci z tytulami naukowymi . Rasizmu najwiecej mozna znalez wsrod oswieconych . ZBOKOW !!! Kim w koncu byl Hitler i spolka ? Homonazizm to silny nurt !

W li­ście do RMF FM jeden ze słu­cha­czy na­pi­sał, że kil­ka­dzie­siąt lat temu osoby czar­no­skó­re w Sta­nach Zjed­no­czo­nych nie miały pełni praw oby­wa­tel­skich i zmia­na prawa spo­wo­do­wa­ła, że dziś są ab­so­lut­nie peł­no­praw­ny­mi oby­wa­te­la­mi. Może więc ktoś taki jak God­son po­wi­nien w szcze­gól­no­ści my­śleć o mniej­szo­ściach, które są dziś praw po­zba­wio­ne?

- Uwa­żam, że te ar­gu­men­ty za nie­tra­fio­ne - od­parł poseł PO. - Bycie ciem­no­skó­rym nie jest wy­pa­cze­niem od normy. (…) Ho­mo­sek­su­alizm jest wy­pa­cze­niem od normy - za­zna­czył.

>>>>

Genialnie prosta definicja ! GENIALNIE !
Nie kazda mniejszosc musi miec prawa . Jest mniejszosc pedofili . Nazistow . Komunistow . Psychopatow . Czy oni maja miec prawa do ,,autorealizacji" ? Nie . Dlaczego . Bo ich cecha jest CHOROBLIWE I DESTRUKCYJNE WYPACZENIE NORMY .
Natomiast te 88 ras (tyle ich jest) to wynik tworczej roznorodnosci Boga ktory tworzy roznorodnosc aby bylo pieknie !

Par­la­men­ta­rzy­sta za­zna­czył, że Pan Bóg stwo­rzył ko­bie­tę i męż­czy­znę, a "wy­pa­cze­niem od normy, od na­tu­ry" jest to, "kiedy nagle męż­czy­zna z męż­czy­zną pa­ła­ją do sie­bie na­mięt­no­ścią". - To nie jest na­tu­ral­ne - pod­kre­ślił God­son.

>>>>

Po prostu to nie jest naturalne . Przy czym nie chodzi o prostackie naturalne=zwierzece . Natura to zgodnosc rzecz Z ICH PRZEZNACZENIEM . A nie zycie zwierzat . Czyli wbijanie gwozdzia mlotkiem jest zgodne z natura (rzeczy) a wbijanie zegarka mlotkiem NIEZGODNE (choc tu zadnych zwierzat nie ma ).

Na py­ta­nie dzien­ni­ka­rza RMF FM, dla­cze­go więc Pan Bóg na to po­zwa­la, od­parł: "Pan Bóg dał każ­de­mu z nas wolną wolę i pan może robić, co pan chce. (… ) Każdy po­dej­mu­je de­cy­zje i bie­rze za nie od­po­wie­dzial­ność".

>>>>

Wspaniale ! A dlaczego Bóg pozwolil na hitleryzm ? Bo Niemcy chcieli a oni mieli wolnosc . Pamietajcie zreszta ze hitlerowcy MILIONY poslali do nieba a tak poszli by oni do piekla albo czyscca . TO SIE OPLACILO !!!
Czlowiek z wypaczeniem homo ma wieksze szanse na odpuszczenie grzechow niz osoba robiaca to samo ale nie homo ! Bo choroba usprawiedliwia wiele .
Az milo sluchac madrych poslow .
Widzicie tutaj ze Afrykanie przewyzszaja madroscia wspolczesny zachod a tylko tragiczna spuscizna historii czynii ich biedakami . Zreszta EUropa upada a Afryka rosnie . Stad roznica coraz mniejsza .
Dlaczego Afrykanie przescigaja zachod ?
Bo zachod TYLKO DLATEGO przescignal Afryke ze mial Kościół . To dobro przypisal SOBIE a nie Bogu i zniewolil Afryke . A potem Boga odrzucil .
A tymczasem dzieki misjonarzom Afryka staje sie chrzescijanska . Madrosc tam rosnie a na zachodzie upada . I juz zaczeli przewyzszac .
A na dodatek Godson nie jest katolikiem ALE BÓG NIE PATRZY NA WYZNANIA tylko na szczerosc .
Jesli Afryka bedzie wierna Bogu szybko przescignie zachod !
Tak zreszta mowi Biblia . Przestrzegaj praw Boga a bedziesz szczesliwy bogaty i mial duzo dzieci . I to sie sprawdza !
I tak trzymac !
Dobro jest wspaniale ! :O)))Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:29, 07 Lut 2013    Temat postu:

Godson: było mi ciężko, ale nie żałuję tego, co powiedziałem

Żona, czwórka dzie­ci, głęboko wierzący. Może to kogoś dziwi, ale to właśnie emigrant z Ni­gerii, pierwszy czarnoskóry poseł w naszym Sejmie, wyrósł na naj­większego obrońcę rodziny, wiary i tradycji. Dla niego homoseksualiści to grzesznicy! I nie wstydzi się swo­ich poglądów, choć bywa za to ata­kowany.

- Piszą do mnie, żebym spie... na drzewo do Afryki.

....

To oswieceni z tytulami co najmniej dr . Widac po stylu .

Było mi ciężko, ale nie żałuję tego, co powiedzia­łem, bo należy nazywać rzeczy po imieniu - mówi "Faktowi" John God­son.

I nie przejmuje się tymi, którzy za­rzucają mu nietolerancję. Jest nawet gotów opuścić swoją partię, jeśli koledzy każą mu głosować nie­zgodnie z sumieniem. U wielu Pola­ków Godson budzi tym szacunek, bo bywa, że oni sami nie mają od­wagi tak jednoznacznie wyrazić swoich poglądów. Czasem boją się, że będą brani za mało nowocze­snych.

....

Wyborcza bredzi . BOJA SIE WYWALENIA Z PRACY A NIE ZA CO ICH UZNAJA .

A tu proszę, Godson się nie boi i ryzykuje polityczną karierę...

O pośle PO było już głośno, kiedy otwarcie przyznał, że nie ma nic przeciwko fizycznemu karaniu dzie­ci.

- Moje dzieci dostawały klapsy i ja się tego nie wstydzę - mówił God­son w "Gazecie Wyborczej". Od dawna otwarcie mówił, że nie zgo­dzi się na zalegalizowanie homosek­sualnych związków partnerskich. - Uważam, że trzeba zrobić wszyst­ko, aby mniejszościom ułatwić życie, ale wzory homoseksualne nie powinny być postawione na takim samym poziomie jak zwią­zek małżeński - mówi parlamenta­rzysta.

Czarnoskóry poseł wyznaje "Fakto­wi", że przez zaciętą obronę warto­ści chrześcijańskich spotyka się z wielką falą bezwzględnej krytyki.

- Wczoraj dostałem wiadomość za­czynającą się od słów "Panie Kunta­kinte".

....

Zaraz skad to ? Korzenie ? W stanie wojennym to wyswietlali aby pokazac jak w USA bija Murzynow . Ale to nie jest historia polskich Murzynow ! Nasi maja wrecz radosna . Z Polska kojarza im sie misje lub studia mlodosc czyli dobro . I kobiety bo to na ogol mezczyzni ;0)))

Dla mnie to jest zadziwiają­ce, że osoby wykształcone, posiada­jące szeroki horyzont myślowy, nie potrafią radzić sobie z tym paradok­sem, że można być ciemnoskórym i konserwatywnym - dziwi się poseł PO.

....

Horyzont maja szeroki ale niski i plytki ot gruba kreska ...

Godson zapytany, czy pomimo tych ataków nadal zamierza bronić swo­ich poglądów, rzuca bez zastano­wienia: - Nie widzę innego wyjścia. Oczywiście!

...

Tak jest do boju ! Wojownik oodazajacy od zwyciestwa do zwyciestwa ! Zwyciestwo bedzie nasze ! Furia piekieł jest niczym ! :0)))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 21:53, 07 Lut 2013    Temat postu:

Godson wygłasza kazanie .

John Godson na swoim wideoblogu wygłosił kazanie nt. tolerancji wobec homoseksualistów, w którym radził polemistom, aby nie obrzucać się błotem i nie być dla siebie jak zwierzęta.

John Godson, który był pastorem Kościoła Bożego w Chrystusie, często na swoim wideoblogu wygłasza mowy dotyczące religii i kwestii społecznych. Odniósł się w jednym z takich kazań do drażliwej kwestii związków partnerskich i homoseksualizmu.

Stwierdził, że nie akceptuje czynów homoseksualnych, ale akceptuje ludzi, którzy je popełniają, bo są ludźmi takimi samymi jak i on sam. - Ludzie oczekują zgody i aprobaty tych czynów (homoseksualnych - red.). Ja nie akceptuję czynów, ale akceptuję człowieka - podkreślił .

Jednocześnie zaapelował o szacunek do siebie nawzajem jako oponentów, mimo różnicy przekonań w sprawach moralności. - Nie stańmy się jak zwierzęta, które pogryzają się i obrzucają błotem. To niepotrzebne - radził.

Licznie odpowiedzieli mu internauci. Jak? M.in. cytując Biblię. - Jak na człowieka wiary, to rzeczywiście jest pan, panie Godson, tolerancyjny. Bo przecież mógłbyś słuchać swojego Boga, który dał Mojżeszowi wskazówkę, jak traktować homoseksualistów - napisał jeden z internautów i wskazał na biblijne wersety ze starotestamentowej Księgi Kapłańskiej (za Biblią Tysiąclecia): "Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli". Internauta dodał, że jest to "instrukcja (…) kochającego Boga".

....

Oczywiscie ze kochajacego bo dzieki temu unikneli piekla . Kochajacy waa Bóg nie dazy do przedluzania na sile wam zycia na ziemi kosztem nieba . Zabiera was w najlepszej chwili . Jak wychodzi ze gdybyscie pozyli dluzej skonczycie pieklem natychmiast umrzecie . Gwarantuje wam .

Ale sporo głosów jest pozytywnych dla Godsona. - Ja byłabym za tym, aby rozwiązać nasz rząd i związać nowy, w którym byliby sami tacy ludzie, jak pan. Żyłoby nam się o wiele lepiej i może w końcu nauczylibyśmy się owej tolerancji, miłości i bylibyśmy tak dobrymi ludzi, jak ci z Afryki. Nauczylibyśmy się żyć w zgodzie z Bogiem i Pismem Świętym. Wstyd mi za nasz naród. Albo: "Jest Pan wspaniałym, mądrym filozofem. Bardzo dobrze, że pan otwarcie mówi w ten sposób. Trzeba jasno się sprzeciwiać inwazyjnemu narzucaniu światopoglądu".

Jednak krytyka też jest głośna. - Przecież głosowanie (ws. ustaw o związkach partnerskich - red.) nie dotyczyło tego, czy zgadza się pan z tym, co takie osoby ze sobą robią w łóżku, ale czy w ogóle można rozmawiać, jakie prawa mogą mieć takie osoby. - Swoje książki religijne analizuj w domu albo swoim kościele, a nie w Sejmie. - Proszę sobie przypomnieć jak brzmi ślubowanie poselskie. Kryterium decyzyjne oparte o grzeszenie lub niegrzeszenie jest niekonstytucyjne! - Przeprowadź się do Afryki, znajdź sobie jakiś przytulny szałas. - Zalatuje pan Afryką, o ile wiem, to w Afryce gejów się zabija!

....

I znowu atak chamow z Wszawki . Ale cymbaly .

John Godson w swoim kazaniu nt. tolerancji podziękował za wszystkie listy i e-maile oraz komentarze kierowane do niego po głośnym sprzeciwie ws. związków partnerskich.

....

Godson robi dobra robote ! Niemal jak zaden inny posel !:0))) Chluba Afryki !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:46, 21 Lut 2013    Temat postu:

John Godson: Odejdę z PO, jeśli będzie narzucona dyscyplina światopoglądowa

- Jeżeli w kwestiach światopoglądowych w Platformie Obywatelskiej będzie wprowadzona dyscyplina, to natychmiast odejdę z partii - zapowiedział John Godson. Poseł odniósł się w ten sposób do ultimatum, jakie Donald Tusk miał postawić podczas posiedzenia klubu PO konserwatywnym parlamentarzystom tej partii, sprzeciwiającym się legalizacji związków partnerskich.

- Powinniśmy skupiać się na tym co spaja naszą partię, a sprawa związków partnerskich nas dzieli. Kiedy wstępowałem do Platformy, nie było mowy o związkach partnerskich - dodał poseł. Odrzucił tym samym sugestie, jakoby swoją nieprzejednaną postawą w sprawie związków "oszukał" wyborców Platformy.

....

Brawo ! Oto wzor posla !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:06, 08 Mar 2013    Temat postu:

John Godson: nie odejdzie z PO, chyba że wyjdą z niej zwolennicy Gowina

Gdyby, nie daj Boże, konserwatyści wyszli z PO, odszedłbym razem z nimi – mówi John Godson, poseł Platformy Obywatelskiej. Poseł oblicza, że w klubie PO osób popierających konserwatywne projekty jest ok. 80. - A tych, którzy utożsamiają się z przywództwem Jarosława Gowina jest od 35 do 40 - oblicza poseł w programie Wirtualnej Polski „Z każdej strony”. - Wcześniej mówiłem, że jeśli będzie dyscyplina partyjna w sprawach światopoglądowych, to opuszczę PO. Teraz uważam, że byłoby to nierozsądne - przyznaje poseł.

....

Slusznie . Trzeba wspierac dobro poki sie da i nie wyrzuca .

John Godson: chcą mnie ukarać, bo zacytowałem biblię w radiu

Nie może być tak, że mniejszość społeczna narzuca prawa większości – mówi o związkach partnerskich John Godson, poseł PO. Czarnoskóry poseł przyznaje, że sam spotkał się z podobnym traktowaniem. - Za cytowanie fragmentu biblii w audycji radiowej, jedna z organizacji promującej homoseksualizm złożyła wniosek do Komisji Etyki Poselskiej o ukaranie mnie – mówi Godson. Na pytanie, jak zareagowałby, gdyby jego dziecko okazało homoseksualne, poseł przyznał, że byłoby mu smutno, ale kochałbym je tak samo. - Akceptowałbym moje dziecko, bo je kocham, ale nie akceptowałbym jego czynów – dodał poseł Platformy.

....

Godson potwierdza homoagresje na swa osobe i swietnie na nia odpowiada . Brawo !


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pią 15:11, 08 Mar 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:32, 11 Mar 2013    Temat postu:

Godson: za 50 lat zamiast chrześcijaństwa będziemy mieli islam

- Kie­ru­nek, który ob­ra­ła Eu­ro­pa, w któ­rej jest re­la­ty­wizm mo­ral­ny i nie ma żad­nych stan­dar­dów, pro­wa­dzi ją do za­pa­ści, do za­tra­ce­nia - mówił w wy­wia­dzie dla "Uwa­żam Rze" John Abra­ham God­son. Po­li­tyk PO ostrzegł, że jeśli to się nie zmie­ni, to na Sta­rym Kon­ty­nen­cie "za 50 lat za­miast chrze­ści­jań­stwa bę­dzie­my mieli islam".

Poseł za­zna­czył, iż obec­nie we Fran­cji i Wiel­kiej Bry­ta­nii mu­zuł­ma­nie wy­ku­pu­ją ka­te­dry i ko­ścio­ły. - Eu­ro­pej­czy­cy za­po­mnie­li o tym, że ich oj­co­wie przy­jeż­dża­li do Afry­ki, by nas na­wra­cać. Za­po­mnie­li o war­to­ściach swo­ich dziad­ków i ojców. To jest za­smu­ca­ją­ce - kon­ty­nu­ował God­son.

Par­la­men­ta­rzy­sta Plat­for­my w roz­mo­wie z To­ma­szem Krzy­ża­kiem stwier­dził, że "nasze życie prze­sta­ło być au­ten­tycz­ne, bo za­bra­kło świa­dec­twa". Jego zda­niem Ko­ściół zaj­mu­je się spra­wa­mi, któ­ry­mi nie po­wi­nien sie zaj­mo­wać. - Dusz­pa­ste­rze zaj­mu­ją sie biz­ne­sem za­miast dawać świa­dec­two i na­uczać. Nie po­ka­zu­je się Pisma Świę­te­go przez wła­sny przy­kład - za­zna­cza.

God­son stwier­dził, że le­ga­li­za­cja związ­ków part­ner­skich za­gra­ża mał­żeń­stwu. - Na ostat­nim spo­tka­niu (Do­nald Tusk - red.) mówił, że jest prze­ciw­ni­kiem do­dat­ko­wych praw dla par he­te­ro­sek­su­al­nych - wy­znał poseł. Dodał także, że le­ga­li­za­cja związ­ków part­ner­skich spo­wo­du­je, iż "wielu ludzi pój­dzie po pro­stu na ła­twi­znę".

W dal­szej czę­ści wy­wia­du w "Uwa­żam Rze" God­son stwier­dził, że PO bę­dzie prze­cho­dzi­ła ko­lej­ne kry­zy­sy, bę­dzie doj­rze­wa­ła i wyj­dzie z tego. Po­li­tyk za­de­kla­ro­wał, że bę­dzie wspie­rał pre­mie­ra Tuska, ale jed­no­cze­śnie za­zna­czył, iż w spra­wach świa­to­po­glą­do­wych bę­dzie dzia­łał "po swo­je­mu".

Wię­cej w naj­now­szym nu­me­rze "Uwa­żam Rze".

>>>>

Brawo ! Owszem obecnych degeneratow wyprze z Europy islam . ALE ISLAM NAWROCI SIE NA CHRZEŚCIJAŃSTWO ! To pewne ! Tak mowi Nasza Matka :

http://www.ungern.fora.pl/aktualnosci-dzunglowe,3/matka-boza-o-iranie,1919.html


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:08, 14 Mar 2013    Temat postu:

Godson o nowym papieżu: miałem okazję go poznać, to człowiek prosty i skromny

- Miałem okazję poznać kardynała Jorge Maria Bergoglio w 2009 w Bu­enos Aires. Jest to człowiek prosty, skromny, pokorny i przystępny dla ludzi. Naprawdę chciałbym, by był to dobry pontyfikat dla Kościoła Ka­tolickiego - powiedział w komenta­rzu dla Onetu poseł PO John God­son.

Poseł dodał, że będzie modlił się o "bożą łaskę i siły, tak aby papież do­prowadził Kościół z powrotem do Ewangelii, napisanej w Piśmie Świę­tym". - Bardzo się cieszę z tego wy­boru - podkreślił Godson w komen­tarzu dla Onetu.

...

No prosze ! John Godson zdazyl go poznac z bliska ! :0)))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 13:44, 07 Kwi 2013    Temat postu:

Godson wskazuje "największe zagrożenie dla chrześcijaństwa"

- Największym zagrożeniem dla chrześcijaństwa nie są prześladowania, czy dyskryminacja, lecz obojętność, brak autentyczności oraz samozadowolenie nas, chrześcijan - mówi w rozmowie z Onetem John Abraham Godson. - Modlę się, by Europa powróciła do swoich chrześcijańskich korzeni - dodaje poseł .

Z danych organizacji religijnych wynika, że na świecie ofiarą dyskryminacji może padać aż 200 milionów chrześcijan. John Abraham Godson, poseł wchodzący w skład Parlamentarnego Zespołu ds. Obrony Chrześcijan na Świecie, zwraca uwagę, że chrześcijanie byli prześladowani od samego początku istnienia chrześcijaństwa. - Ludzie wierzący byli dyskryminowani w rożnych częściach świata, często płacili także najwyższą cenę za swoje przekonania, jaką była utrata życia - podkreśla poseł w rozmowie z Onetem.

- Pomimo wszystkich trudności, w mojej ocenie, to nie prześladowania, czy dyskryminacja, są największym zagrożeniem dla chrześcijaństwa, lecz obojętność, brak autentyczności oraz samozadowolenie nas, chrześcijan - podkreśla Godson. Jak zauważa, historia pokazała, że Kościół rozwijał się najbardziej w czasach ucisku, ale tracił znaczenie w "czasach prosperity i społecznej akceptacji".

W ocenie posła , smutnym faktem dla chrześcijaństwa jest obecna sytuacja w Europie, kontynencie, który w przeszłości wysyłał misjonarzy do innych zakątków świata. - Europejscy misjonarze często tracili życie, aby np. mieszkańcy Afryki mogli usłyszeć Ewangelię. W ciągu paru tygodni od przybycia do Afryki, 9 z 10 misjonarzy umierało - przypomina polityk. - Dziś Europa odwraca się od Boga, dlatego potrzebuje takich misjonarzy. Modlę się, by ten kontynent powrócił do tych korzeni - dodaje.

Czy zatem sytuację chrześcijan w świecie może poprawić nowy papież Franciszek, zwolennikiem dialogu międzyreligijnego, a zwłaszcza dialogu z islamem? - pytamy. - Z pewnością nowy papież swoim przykładem może inspirować innych ludzi lub poprawić wizerunek Kościoła katolickiego, ale nie sądzę, by wprowadził daleko idące zmiany - odpowiada Godson. Jak jednocześnie dodaje, "z radykalnym fundamentalizmem nie da się negocjować". - Wiem to z przykładu w Nigerii, gdzie islamscy terroryści z Boko Haram dokonują zamachy na chrześcijan oraz kościoły; ale to nie zwykli muzułmanie stanowią problem, lecz islamski fundamentalizm - zaznacza.

Poseł podkreśla, że Parlamentarny Zespół ds. Obrony Chrześcijan na Świecie odbył cykl spotkań z ambasadorami krajów, takich jak np. Egipt, w których chrześcijanie są prześladowani. Godson wyraził nadzieję, że taki "głos z zewnątrz" przyczyni się do poszanowania praw chrześcijan.

- Uważam, że dla mnie, jako chrześcijanina jest przywilejem móc cierpieć za Ewangelię - mówi Godson w rozmowie z Onetem. - Naszą rolą, jako polityków jest możliwość wykorzystywania narzędzi politycznych, poprzez wywieranie nacisków na rządy tych państw, w krajach, gdzie występują prześladowania mniejszości religijnych oraz zamachy - dodaje.

...

Bardzo trafne ! I dlatego Europe zajma nowe ludy ktore sie nawroca :0)))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:59, 09 Maj 2013    Temat postu:

Godson ostrzega: to kluczowy moment w historii PO

- PO znalazła się w kluczowym momencie swojej historii. Partia może się odrodzić i powrócić do korzeni, dbając o zwykłych ludzi, albo skazać siebie na los Unii Wolności - mówi w rozmowie z Onetem John Abraham Godson. Poseł PO ostrzega także, że próby "wywierania nacisku" na konserwatystów w PO mogą doprowadzić do utraty wyborców o umiarkowanych i konserwatywnych poglądach.

Po dymisji Jarosława Gowina na nowo rozgorzała dyskusja na temat konserwatywno-liberalnego charakteru Platformy Obywatelskiej. John Abraham Godson podkreśla jednak, że mówienie o "grupie Gowina" w PO jest rodzajem "skrótu myślowego". - Nie uważam, by taka "grupa" obecnie istniała. Konserwatyści w Platformie łączą ze sobą chrześcijańskie podejście do spraw moralnych oraz tradycyjne wartości rodzinne, a pan minister Gowin jest jednym z nas - zaznacza poseł PO w rozmowie z Onetem.

Godson zwraca uwagę na to, że PO od samego początku była "zdeklarowana ideowo", przypominając o zapisach programowych na temat Dekalogu jako fundamentu cywilizacji Zachodu, wspieraniu rodziny i tradycyjnych norm obyczajowych oraz ochronie życia ludzkiego. - Ostatnio można odnieść wrażenie, jakoby PO odchodziła od tych założeń skręcając w lewo, próbując ścigać się z poglądami Ruchu Palikota czy SLD. Prawda jest taka, iż konserwatyści w PO są temu przeciwni - podkreślił poseł Platformy.

Zdaniem Godsona, Platforma powinna pokazywać i dbać o równowagę pomiędzy jej liberalnymi a konserwatywnymi poglądami. - Próba wywieranie nacisku wobec konserwatystów, doprowadzi do tego, że PO będzie wyłącznie ugrupowaniem o liberalnych poglądach, a co za tym idzie, utraci wyborców o umiarkowanych i konserwatywnych poglądach - ostrzegł w rozmowie z Onetem.

Czy zatem Jarosław Gowin, uznawany za przywódcę skrzydła konserwatywnego w PO, powinien kandydować w wyborach na przewodniczącego Platformy? - zapytaliśmy. Godson odpowiedział: "To jest prywatna decyzja Jarosława Gowina. Osobiście uważam, że będzie mu trudno wygrać z Donaldem Tuskiem".

W opinii Godsona, Platforma "musi od nowa zdefiniować kim jest i dokąd zmierza". - Potrzebna jest głębsza dyskusja nad jej programem. PO znalazła się w kluczowym momencie swojej historii. Partia może się odrodzić i powrócić do korzeni, dbając o zwykłych ludzi, albo skazać siebie na los Unii Wolności - ocenił poseł Platformy.

....

Ciekawe oceny posla Godsona .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:33, 10 Maj 2013    Temat postu:

Godson: moje dni w PO są policzone

Czy kon­ser­wa­ty­ści opusz­czą PO? Poseł John God­son wprost mówi, że jego dni w tej par­tii "są po­li­czo­ne".

John God­son w roz­mo­wie z One­tem prze­ko­nu­je, że PO zna­la­zła się w klu­czo­wym mo­men­cie swo­jej hi­sto­rii. - Par­tia może się od­ro­dzić i po­wró­cić do ko­rze­ni, dba­jąc o zwy­kłych ludzi, albo ska­zać sie­bie na los Unii Wol­no­ści - pod­kre­śla.

God­son zwra­ca uwagę na to, że PO od sa­me­go po­cząt­ku była "zde­kla­ro­wa­na ide­owo", przy­po­mi­na­jąc o za­pi­sach pro­gra­mo­wych na temat De­ka­lo­gu jako fun­da­men­tu cy­wi­li­za­cji Za­cho­du, wspie­ra­niu ro­dzi­ny i tra­dy­cyj­nych norm oby­cza­jo­wych oraz ochro­nie życia ludz­kie­go. - Ostat­nio można od­nieść wra­że­nie, ja­ko­by PO od­cho­dzi­ła od tych za­ło­żeń skrę­ca­jąc w lewo, pró­bu­jąc ści­gać się z po­glą­da­mi Ruchu Pa­li­ko­ta czy SLD. Praw­da jest taka, iż kon­ser­wa­ty­ści w PO są temu prze­ciw­ni - wska­zu­je.

W roz­mo­wie z "Rzecz­po­spo­li­tą" idzie jesz­cze dalej, mó­wiąc, że jego dni w PO "są po­li­czo­ne".

- Takie mam prze­czu­cia, po­twier­dzo­ne wie­lo­ma do­wo­da­mi, przy­kła­da­mi. W Plat­for­mie jest coraz mniej miej­sca na róż­no­rod­ność - pod­kre­śla i zaraz potem wy­ja­śnia: "Można de­kla­ro­wać, że jest się gejem, ob­no­sić się z tym i wtedy czło­wiek spo­ty­ka się z sym­pa­tią i apro­ba­tą me­diów, ko­le­gów z par­tii. A jeśli ktoś, tak jak ja, jest chrze­ści­ja­ni­nem i kon­ser­wa­ty­stą, to jest pięt­no­wa­ny i wy­śmie­wa­ny". God­son nie chce opusz­czać PO, lecz czuje, że jest "wy­py­cha­ny" z tej par­tii.

Ja­ro­sław Gowin z kolei de­kla­ru­je, że za­le­ży mu de­ba­cie we­wnątrz PO.

>>>

Jak widzicie kolejna partia usunietych ludzi z sumieniem ... Glosujcie dalej na ta swolocz ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:17, 30 Maj 2013    Temat postu:

Godson: Żona mnie zaskoczyła. Sama pracowała w niedzielę

John Godson (PO) kaja się za swoją - jak sam uznał - "niefortunną" wypowiedź nt. zakazu pracy w niedziele. - Tym, którzy nie chcą pracować w niedzielę, radzę zmienić pracę - stwierdził wcześniej. Teraz dodaje: - Przepraszam. A w rozmowie z Onetem dodaje, że ważne dla niego są też argumenty własnej żony, która pracowała w niedzielę.

Jeden z najbardziej konserwatywnych posłów PO w radiu RMF FM mówił we wtorek rano o zakazie handlu w niedzielę. W pewnym momencie wypalił: - Kolegom z PO, którzy chcą zakazu handlu w niedzielę, mówię, że ludzie powinni o tym sami decydować. A tym, którzy nie chcą pracować w niedzielę, radzę zmienić pracę.

Ale już wieczorem się zreflektował. I opublikował oświadczenie: - Uważam tą wypowiedź za niefortunną i za nią przepraszam. Została ona wypowiedziana w okolicznościach, kiedy byłem w ogniu pytań red. Konrada Piaseckiego. Wypowiedź ta jest skrótowa i nie odzwierciedla w pełni mojego poglądu na ten temat.

Podkreślił również, że nie ma jeszcze wypracowanego poglądu co do ewentualnego zakazu handlu w niedzielę, a póki co "słucha wszystkich argumentów".

Także tych przedstawianych mu przez żonę Anetę.

- Żona mnie zaskoczyła, gdy rozmawialiśmy o zakazie handlu w niedzielę. Oczekiwałem, że będzie konserwatywna, ale to, co powiedziała, dało mi do myślenia. Powiedziała, że nie należy zakazywać pracy w sklepach w niedzielę, bo dlaczego miałoby to dotyczyć tylko sklepów? Dodała, że należałoby też wyłączyć telewizory, żeby dziennikarze nie pracowali; trzeba by też zamknąć na ten dzień szpitale i zabronić jeździć kierowcom autobusów czy tramwajów. A to wszystko byłoby absurdalne - mówi Onetowi John Godson (poseł PO).

Jak zauważa polityk PO, jego żona pracowała w niedzielę - w domu pomocy społecznej.

Jednocześnie Godson radzi się zastanowić, czy czas kryzysu i wzrostu bezrobocia, to odpowiedni moment na wprowadzanie zakazu. - Jestem za wolnością i popieram myślenie zdroworozsądkowe. Trafiają do mnie argumenty społeczno-ekonomiczne - zauważa.

W swoim oświadczeniu wskazał jednak, że ma wątpliwości co do prawdziwości szacunków, iż zakaz handlu w niedzielę spowoduje likwidację ok. 70 tys. miejsc pracy i da też w efekcie spadek dochodu firm o ok. 7 proc. - Argument, który przemawia do mnie za zakazem jest fakt, że może to być szansa dla małych osiedlowych sklepów - dodał.

Zakaz gorąco popierają posłowie z chrześcijańskich zespołów parlamentarnych. A Godson jest byłym pastorem.

...

Nie ukrywajmy ze posel Godson nie jest katolikiem . To nie jego wina oczywiscie .
Ale fakt ten oznacza ze jego religia jest nieprawidlowa . Zawiera defekty . Na przyklad tutaj widoczne .
Na szczescie pos. Godson ma Biblie .
I polecam nastepujace fragmenty :
Co do zony :
POD WŁADZĄ BĘDZIESZ MĘŻOWĄ .
Ks. Rodzaju .
Bóg tutaj mowi jasno ze kobiety nie maja zdolnosci politycznych . A wiec gdy one cos ptoponuja w polityce nalezy to ocenic i zdecydowac czy ma sens a nie bezmyslnie realizowac . Wiemy jakie brednie glosza feministki . Wiemy jakie szalenstwo kobiet otacza o. Rydzyka .
Potwierdza to po raz tysieczny ze nie maja one talentu do polityki i czynia glupstwa i zamieszanie . Zatem to akurat rekomendacja negatywna .
Zona Godsona nie odroznia pracy konieczniej od niekoniecznej . Nikt nie zada aby wylaczyc prad wode ogrzewanie zamknac szpitale hospicja itp. bo to prace konieczne . Akurat handel to znakomity przyklad pracy niekoniecznej . I stad zakaz .
Nastepnie niech Godson przeczyta ... Dekalog !
Pamietaj abys dzien swiety swiecil !
Trzecie przykazanie !
Za prace w niedziele grozi pieklo . To nie zarty .
Tu nie ma nic do wybierania . Bóg to wyjasnil .
Zatem sprawa jest jasna .
W niedziele pracuja tylko ci ktorzy maja sluzbe albo w ramach dyzuru czyli wybrane punkty nawet handlu bo rzeczywiscie nieraz cos kupic trzeba . Komus peknie rura i musi wymienic czy szyba stluczona itp . Ale to sa dyzury nie praca jak w normalny dzien .
Bóg odroznia znakomicie bez obaw . On wie czy praca jest jest dyzurem ZA KTORY ODBIERA SIE WOLNE W TYGODNIU czy jest ,,normalnym dniem pracy" nastawionym na kase .
Nikt kto ma dyzur przy pracy ktora jest konieczna albo nie mozna jej przerwac bo wymaga ciaglosci nie grzeszy .


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Czw 17:21, 30 Maj 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:50, 12 Cze 2013    Temat postu:

John Godson: rozważam kandydowanie na prezydenta Łodzi, decyzja jesienią

Poseł PO John Godson rozważa kandydowanie na prezydenta Łodzi. Nie wykluczył startu bez poparcia Platformy, jako kontrkandydat obecnej prezydent miasta Hanny Zdanowskiej (PO). Każdy może deklarować wolę kandydowania na prezydenta Łodzi - komentuje Zdanowska.

Na środowej konferencji prasowej Godson powiedział, że Łódź powinna rozwijać się szybciej niż obecnie. - Potrzebne jest odrobienie wieloletnich zaniedbań, szybsze działania władz samorządowych i centralnych - przekonywał.

Zapowiedział uruchomienie ankiety, w której - m.in. przez internet - zapyta łodzian, czy podoba się im obecny sposób zarządzania miastem. Ostateczną decyzję o tym, czy kandydować w wyborach samorządowych Godson ma ogłosić jesienią.

- Jestem zdecydowany, upierdliwy, jak coś wezmę, to nie odpuszczę. Łódź zasługuje na szybszego prezydenta, ale decyzję podejmę jesienią. (...) Czy w ogóle będę kandydatem Platformy Obywatelskiej czy kandydatem niezależnym - o tym wszystkim poinformuję jesienią - zapowiedział Godson.

Nie zadeklarował jednoznacznie, czy zamierza odejść z Platformy. Przyznał jednak, że wiele kwestii budzi jego rozczarowanie. Dopytywany, czy ewentualne kandydowanie na prezydenta Łodzi byłoby ważniejsze niż członkostwo w PO, Godson odparł: Oczywiście. Zawsze kiedy jestem prezentowany w mediach jako poseł PO, to oponuję. Jestem posłem ziemi łódzkiej. Zapowiedział też, że czeka na rozmowę z premierem Donaldem Tuskiem.

Godson pytany, czy swoje plany dotyczące wyborów prezydenta Łodzi konsultował z władzami partii w regionie odparł, że były luźne rozmowy na ten temat.

Oświadczenie ws. wypowiedzi Godsona wydała prezydent Łodzi. Przypomniała, iż wielokrotnie deklarowała, że zamierza ubiegać się o reelekcję, bo - według niej - łodzianie doceniają to, co robi dla Łodzi, zmieniające się miasto. Zwróciła uwagę, że każdy może deklarować swoją chęć i wolę kandydowania na prezydenta Łodzi - również poseł John Godson. - Szkoda, że tę swoją decyzję ogłosił w Warszawie - stwierdziła.

Z kolei szef łódzkiej PO Andrzej Biernat powiedział w środę dziennikarzom, że Godson nie rozmawiał z nim o ewentualnym starcie w wyborach samorządowych. - Nie rozmawiał przynajmniej ze mną, a z tego co wiem, również z kolegami z zarządu regionu. Jeżeli mamy prezydenta z poparcia PO, to nie widzę powodu, aby coś tutaj zmieniać. Póki co w naszej ocenie pani prezydent daje sobie doskonale radę - oświadczył Biernat.

Określił postawę Godsona jako "skrajną nielojalność". - Przygarnęliśmy go w Łodzi, pozwoliliśmy mu się urządzić, wystawiliśmy go na listach do Rady Miasta, później do Sejmu. Także jak gdyby sterowaliśmy jego karierą polityczną. Może sterowanie to nie jest dobre słowo, ale pomagaliśmy mu, żeby realizował swoje społeczne ambicje - powiedział Biernat.

Biernat mówił, że "więcej niż pewne jest to, że Godsonowi nie zależy na prezydenturze Łodzi, a chce być premierem naszego kraju". Ocenił też, że deklaracja Godsona to kopia tego, co zrobił Jarosław Gowin. B. minister sprawiedliwości po odejściu z rządu powiedział, że nie wyklucza kandydowania na prezydenta Krakowa.

- Godson i Gowin tworzą taką "załogę G", dlatego jest to pewnie decyzja skonsultowana z Gowinem - powiedział Biernat.

>>>>

Trzeba miec ekipe ! Samemu to wykiwaja !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 18:52, 27 Sie 2013    Temat postu:

John Godson odchodzi z klubu Platformy Obywatelskiej

John Godson rezygnuje z członkostwa w klubie Platformy Obywatelskiej. Poseł poinformował o tym na konferencji prasowej. Dodał, że dziś złoży także wniosek o wyjście z partii.

- Od ponad roku myślałem o tym. Głównie ze względu na dysonans, szczególnie w sprawach światopoglądowych. Chciałbym nadal współpracować z PO, szczególnie w sprawach, w których jesteśmy zgodni - podkreślił.

John Godson podkreślił, że jego przyszłość leży w rękach Boga. Dodał, że jak tylko podejmie jakiekolwiek decyzje, co do swojej przyszłości, poinformuje o tym.

Godson stwierdził także, że próbował skontaktować się z premierem. - Wysłałem do premiera sms, jednak nie było odzewu - podkreślił. Jak dodał, od tej chwili będzie posłem niezrzeszonym.

W rozmowie z TVN24 zaznaczył, że swojej decyzji nie konsultował z Jarosławem Gowinem i Jackiem Żalkiem.

- Może to jedna z trzech rezygnacji jakie nas czekają - tak decyzję Godsona skomentował Sławomir Neumann z PO.

Bez wątpienia będzie mi brakowało Johna Godsona w klubie PO i w partii; ja nie zamierzam odchodzić - powiedział poseł Jacek Żalek z PO. To reakcja na rezygnację Godsona z członkostwa w klubie Platformy i zapowiedź jego rezygnacji z członkostwa w partii.

- Mam pewne zobowiązania - one wynikają z tych relacji, które mam z wyborcami i dopóki ich nie wypełnię, dopóty powinienem zabiegać, walczyć o to, żeby realizować program Platformy Obywatelskiej w Platformie Obywatelskiej - powiedział Żalek.

John Godson wolał odejść z PO niż poddać się karze - tak deklarację Godsona o opuszczeniu PO skomentował szef klubu Platformy Rafał Grupiński. Jak mówił, nie dziwi go decyzja Godsona. Grupiński podkreślił też, że Godson bardzo często rozmijał się w głosowaniach z resztą klubu PO.

- Jak rozumiem John Godson wołał złożyć rezygnację niż zostać zawieszony lub w inny sposób ukarany, co generalnie byłoby nieuchronne - - powiedział Grupiński.

Szef klubu PO powiedział, że Godson zawiadomił go o swojej decyzji. Zadeklarował też, że nie dziwi go odejście Godsona z PO. - Jak wiemy, bardzo często rozmijał się w swoich głosowaniach z resztą klubu - zaznaczył Grupiński. Podkreślił, że Godson był też skonfliktowany z łódzką PO, czyli ze swoją rodzimą strukturą partyjną.

- Mamy klarowną sytuację - tak wiceszefowa klubu PO Małgorzata Kidawa-Błońska komentuje decyzję Johna Godsona.

Posłanka nie obawia się, że po odejściu z klubu Johna Godsona, krucha większość koalicyjna zostanie zachwiana. Poseł powiedział, że w niektórych sytuacjach wesprze nasz klub - mówi.

Po odejściu z klubu PO posła Godsona, koalicja ma 233 głosy - czyli dwa powyżej wymaganej większości. Zapewne podczas ważnych głosowań, rząd będzie szukał poparcia wśród posłów niezrzeszonych bądź koła Inicjatywa Dialogu. To byli posłowie Ruchu Palikota.

John Godson należał do konserwatywnego skrzydła Platformy Obywatelskiej. W wielu głosowaniach zajmował podobne stanowisko jak Jarosław Gowin i Jacek Żalek.

Posłowie dwukrotnie złamali dyscyplinę klubową w głosowaniu nad rządową nowelizacją ustawy o finansach publicznych, która na rok zawiesiła działanie pierwszego, 50-procentowego progu ostrożnościowego. Cała trójka wstrzymała się od głosu, głosując nad wnioskiem SP i SLD o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu, a następnie podczas głosowania nad uchwaleniem nowelizacji.

Szef klubu PO Rafał Grupiński zapowiedział, że decyzja w sprawie ewentualnych kar dla tych posłów zapadnie w tym tygodniu. Poseł PO Andrzej Biernat poinformował, że prawdopodobnie złoży wniosek o wyrzucenie Gowina z partii.

Z kolei rzeczniczka dyscypliny klubowej PO Iwona Śledzińska-Katarasińska powiedziała, że na wtorkowym posiedzeniu władz klubu PO sformułowała wniosek o zawieszenie posłów w prawach członka klubu Platformy na trzy miesiące. Jak dodała, te wnioski zostaną rozpatrzone w tym tygodniu na posiedzeniu władz klubu Platformy, poświęconemu tylko tej kwestii.

Premier Donald Tusk po ogłoszeniu wyników wyborów na szefa PO - w których wygrał z Gowinem - powiedział, że zwróci się do tych działaczy Platformy, którzy zapowiadali wnioski o usunięcie Gowina z partii, by powstrzymali się z tego typu inicjatywami.

John Abraham Godson urodził się w Nigerii. W 1993 roku osiedlił się w Polsce, a w 2001 r. otrzymał polskie obywatelstwo. Od 2010 r. jest posłem na Sejm.

>>>>

Miara niegodziwosci sie przebrala . Forsowanie zboczen przez Donka to juz nie mozna bylo wytrzymac . Widzicie jak Donio przez glupote zniszczyl PO . Jakim trzeba byc debilem aby forsowac zboczenia gdy 90 % tego nie chce ! W ogole nawet jak chca to jest debilizm ale jak nie chca ? O CO TEMU DEBILU CHODZI ? Ktos wie ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:38, 27 Sie 2013    Temat postu:

Grupiński: Godson wolał odejść z PO niż poddać się karze

- Wolał odejść z PO niż poddać się karze - powiedział Rafał Grupiński, szef klubu PO. - Bez wątpienia będzie mi brakowało Johna Godsona w klubie PO i w partii; ja nie zamierzam odchodzić - powiedział poseł Jacek Żalek (PO).

- Jak rozumiem John Godson wolał złożyć rezygnację niż zostać zawieszony lub w inny sposób ukarany, co generalnie byłoby nieuchronne - skomentował decyzję Godsona szef klubu Platformy Rafał Grupiński. Dodał, że Godson zawiadomił go o swojej decyzji. Zadeklarował też, że nie dziwi go odejście Godsona z PO. - Jak wiemy, bardzo często rozmijał się w swoich głosowaniach z resztą klubu - zaznaczył Grupiński. Podkreślił, że Godson był też skonfliktowany z łódzką PO, czyli ze swoją rodzimą strukturą partyjną.

- To decyzja Johna Godsona, do której ma prawo; poseł już wcześniej mówił, że czuje się daleko od Platformy, (...) więc takiej decyzji można było się spodziewać - powiedział Andrzej Halicki z PO.

Dodał, że nawet premier Donald Tusk przekonywał Godsona do pozostania w Platformie.

- Żałuję, że ktokolwiek odchodzi z Platformy, posła Godsona ceniłem za aktywność, jego obecność w sejmie, ale to jest jego decyzja, trudno - powiedział polityk. Halicki podkreślił też, że nie boi się o większość podczas głosowań w sejmie, bo - jak zauważył - koalicja PO-PSL wciąż ma większość sejmową. Po odejściu Godsona klub PO będzie liczył 204 posłów, razem z PSL (29 posłów) koalicja dysponuje 233 głosami.

Jacek Żalek powiedział dziennikarzom w sejmie, że jest zaskoczony decyzją Godsona; przekonywał dziennikarzy, że nic o niej nie wiedział. Pytany, czy będzie mu brakowało Godsona w PO, odparł: "bez wątpienia".

Sam jednak - jak zadeklarował - nie zamierza opuszczać klubu i partii. - Mam pewne zobowiązania - one wynikają z tych relacji, które mam z wyborcami i dopóki ich nie wypełnię, dopóty powinienem zabiegać, walczyć o to, żeby realizować program Platformy Obywatelskiej w Platformie Obywatelskiej - powiedział Żalek.

Dopytywany, wyraził też pogląd, że do decyzji Godsona mogły przyczynić się zapowiedzi o możliwym ukaraniu, również wykluczeniu posła z PO. - Myślę, że ci, którzy bez przerwy mówili o wykluczeniu, powinni się poważnie zastanowić, bo okazuje że może to ranić i w przypadku Johna Godsona duże znaczenie miały emocje, bo on wielokrotnie odwoływał się do tego, że te słowa, takiej personalnej krytyki, brak merytorycznych argumentów bardzo go raniły i on po prostu nie jest w stanie wytrzymać, nie ma takiej twardej skóry, żeby wytrzymać tę ogromną presję, gdzie bez żadnych argumentów merytorycznych mówi się o potrzebie jego wykluczenia - dodał Żalek.

Jan Bury z PSL podkreślił, że od kilku miesięcy widać było, iż Godson "odchodzi od koalicji", podobnie jak "jeden czy dwóch jego kolegów".

- Widać było, że odchodzą od koalicji. Nie wnikam, czy od Platformy, ale od koalicji, od rządowych projektów ustaw. Jeśli koalicja ma mieć przewidywalne wsparcie w sejmie, to lepiej, jak Platforma sobie dokładnie i rzetelnie wyjaśni na ile głosów w klubie PO może liczyć rząd PO-PSL - mówił polityk Stronnictwa.

Bury ocenił jednocześnie, że odejście jednego posła nie zachwieje równowagi na scenie politycznej. - Nawet jeśli jeszcze dwie osoby zdecydują się tworzyć własną rzeczywistość polityczną, to myślę, że koalicja może też liczyć na głosy z innych stron sceny politycznej - dodał.

Bury zapewnił, że nie wywierał żadnych nacisków na Godsona oraz że nie wie, kto mógł na niego naciskać.

Dlaczego Godson odchodzi?

Poseł John Godson zapowiedział, że jeszcze we wtorek złoży oświadczenie o odejściu z partii Platforma Obywatelska. Wcześniej poinformował, że opuszcza klub PO. Jako przyczyny wymienił m.in. różnice poglądów w sprawy światopoglądowych i "różne naciski".

Wcześniej we wtorek rzeczniczka dyscypliny Iwona Śledzińska-Katarasińska powiedziała dziennikarzom, że sformułowała wniosek o zawieszenie trzech posłów: Gowina, Żalka i Godsona w prawach członka klubu Platformy na 3 miesiące. Gowin, Godson i Żalek złamali dyscyplinę klubową w głosowaniu nad rządową nowelizacją ustawy o finansach publicznych, która na rok zawiesiła działanie pierwszego, 50-procentowego progu ostrożnościowego.

>>>>

Taki element wymierza ,,kary" . Widzicie jak sie w glowach popierzyl od przebywania przy korycie ...[/img]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:40, 27 Sie 2013    Temat postu:

John Godson napisał list do członków PO

John Godson, który podjął dziś decyzję o odejściu z Platformy Obywatelskiej, napisał list do członków PO. Wyjaśnia w nim kulisy swojej decyzji.

"Uprzejmie informuję o swojej decyzji o rezygnacji z Platformy Obywatelskiej, która dojrzewała we mnie już od paru miesięcy. W marcu 2012 r. chciałem podjąć podobną decyzję, ale w prywatnej rozmowie z Panem Premierem Donaldem Tuskiem zostałem poproszony o wstrzymanie się z jej podjęciem, co też uczyniłem" - napisał na początku listu John Godson.

Dodał, że obecna sytuacja w partii ponownie zobligowała go do przemyśleń nad miejscem w PO i doszedł do wniosku, że jego światopogląd nie do końca zgodny jest z "obecną polityką partii w sprawach moralnych".

"Przystąpiłem do PO dokładnie 21 stycznia 2004 r. i zostałem przyjęty z otwartymi ramionami. Działałem na rzecz budowy i zwycięstwa PO, począwszy od akcji 4 x Tak w 2004 r. a skończywszy na ostatnich wyborach parlamentarnych w 2011 r. Wierzyłem, że partia, do której wstąpiłem, zrzesza i potrafi szanować ludzi posiadających różne poglądy i zdania, co było dla mnie jednym z ważniejszych atutów PO" - czytamy w dalszej części listu.

"Byłem głęboko przekonany, że moja obecność w partii oraz mój wkład mogą w znacznym stopniu przyczynić się do urzeczywistnienia realizacji założeń politycznych, gospodarczych i społecznych PO. Wierzyłem, że wraz z moimi koleżankami i kolegami zdołamy przeobrazić nasz kraj w silne i prężnie działające państwo" - napisał John Godson.

Podkreślił, że "rzeczywistość okazała się niewspółmierna do jego oczekiwań". "Byłem rozczarowany postawą władz PO, które stosowały dyscyplinę wobec członków partii potrafiących głośno wyrażać swoje poglądy i opinie, szczególnie w sprawach sumienia i światopoglądu" - napisał.

"Przykładem jest ostatni projekt ustawy dotyczącej związków partnerskich. Pomimo wyniku głosowania nadal wywierany jest nacisk na osoby, które nie głosują "za", przez co stawiane są poza PO. W moim przekonaniu jest to postępowanie nieetyczne. Zaskakują mnie takie próby dyscyplinowania osób w kwestii sposobu głosowania, które nie zawsze jest wyrazem wolnych i nieskrępowanych przekonań. Z tego też powodu podjąłem tę trudną i bolesną, ale konieczną decyzję na znak protestu" - czytamy dalej.

"Chciałbym Wam wszystkim podziękować za przyjaźń oraz współpracę. Te ostatnie 10 lat były dla mnie okresem, w którym się wiele od Was nauczyłem. Zawsze będę mile wspominał te czasy i zawsze będziecie dla mnie przyjaciółmi, pomimo różnicy poglądów" - zapewnił John Godson.

>>>>

Tak to nie jest mila partia ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:22, 29 Sie 2013    Temat postu:

Kandydat do Senatu o projekcie "Szkoły wolne od gender"

Ireneusz Dzieszko, kandydat KWW Prawica Podkarpacka na senatora w wyborach uzupełniających w okręgu nr 55 na Podkarpaciu chce, aby do ustawy o systemie oświaty wprowadzić zapis, który spowoduje, że "szerzenie ideologii gender w polskich szkołach stanie się nielegalne".

- Domagamy się, by natychmiast do ustawy o systemie oświaty wprowadzić zapis, który mówi o tym, że szkoły i placówki przekazują wzorzec małżeństwa, trwałego związku mężczyzny i kobiety, chronią uczniów przed propagowaniem innych zachowań seksualnych jako równoprawnych – powiedział Dzieszko na czwartkowej konferencji prasowej w Rzeszowie.

Jego zdaniem, taki zapis będzie narzędziem do tego, aby się bronić przed - jak to określił - "rozpleniającą się we współczesnym świecie ideologią gender" (gender - termin z jęz. angielskiego, wykorzystywany do określenia płci kulturowej lub płci społecznej, w odróżnieniu od płci określanej jako biologiczna (ang. sex).

Kandydat na senatora mówił, że wielu rodziców i nauczycieli jest zaniepokojonych pojawianiem się na różnych szkoleniach, czy kursach pedagogicznych tematyki dotyczącej gender, czyli – jak mówił - wmawiania dzieciom, już na poziomie szkoły podstawowej, że płeć jest czymś, co można sobie wymyślić, co można sobie zmienić.

- Chcemy wysyłać dzieci do szkół, w których nie będą narażone na zboczone ideologie. Kto żyje w normalnej rodzinie, trwałym związku mężczyzny i kobiety, tego samego chce dla swoich dzieci. Wiemy, że tak naprawdę tylko w ten sposób człowiek może być w życiu szczęśliwy - stwierdził Dzieszko.Pytany przez dziennikarzy, czy ten zapis nie jest sprzeczny z prawem unijnym, odpowiedział, że prawo unijne w tym zakresie nie narzuca żadnych regulacji. Dodał, że są zapisy w prawie unijnym mówiące o równouprawnieniu płci, ale - jak zaznaczył - jest to "całkiem inna rzecz". Natomiast projekt Prawicy Podkarpackiej dotyczy edukacji dzieci.

Poinformował też, że jest już gotowy projekt tego zapisu, który zostanie przesłany byłemu posłowi PO Johnowi Godsonowi. Zauważył, że Godson jest znany z jednoznacznych wypowiedzi w sprawach moralnych. Prawica Podkarpacka liczy na jego poparcie w tej kwestii oraz pomoc w zebraniu podpisów innych posłów pod inicjatywą, aby ten projekt mógł trafić pod obrady Sejmu.

- Nie możemy liczyć na kierownictwo żadnej z partii politycznych. Ale każdy poseł będzie musiał odpowiedzieć sobie w sumieniu, czy nie ma obowiązku poprzeć tej propozycji – dodał kandydat na senatora.Zapowiedział też, że jeżeli nie uda się zebrać podpisów parlamentarzystów, będą zbierane podpisy pod inicjatywą obywatelską.

Poinformował także o projekcie zapisu w ustawie o samorządzie gminnym, który mówi, że radny nie może być urzędnikiem samorządowym. Jak wyjaśnił, chodzi o wykluczenie sytuacji, że radny miejski jest np. pracownikiem powiatu, a radny gminny jest pracownikiem gminy. Kandydat chce też likwidacji przywilejów urzędniczych, m.in. opłacania wyjazdów urzędników z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.

Dzieszko jest przedsiębiorcą, kieruje regionalną inicjatywą społeczną Prawica Podkarpacka. Był radnym Mielca. Jest harcmistrzem Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej.

Do Senatu z okręgu nr 55 kandydują także: Zdzisław Pupa (PiS), Mariusz Kawa (PO-PSL), Kazimierz Ziobro (Solidarna Polska), Ewa Kantor (KWW Ewy Kantor), Andrzej Marciniec (PJN) i Józef Habrat (Samoobrona).

...

Dobry pomysl ! Zapamietajmy autora !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 18:28, 17 Wrz 2013    Temat postu:

Papież Franciszek do księży: nie proście wiernych o pieniądze za sakramenty

Papież Franciszek zaapelował do proboszczów, by nie prosili wiernych o pieniądze za sakramenty. - Jeśli ludzie widzą interes ekonomiczny, oddalają się od Kościoła - te słowa papieża z jego poniedziałkowego spotkania z duchowieństwem Rzymu przytaczają media.

W trakcie trwającej ponad dwie godziny rozmowy za zamkniętymi drzwiami w bazylice świętego Jana na Lateranie, o której fragmentach informują dziś włoskie media, Franciszek mówił księżom z Wiecznego Miasta: "często zdarza się, że ten, kto przychodzi prosić o sakrament, otrzymuje formularz, a nawet gorzej, proszony jest o pieniądze. Tak nie powinno być".

Papież podkreślił: "ten, kto przychodzi do Kościoła, powinien czuć się jak w domu, a nie wykorzystywany".

Franciszek, niegdyś metropolita Buenos Aires podzielił się osobistymi wspomnieniami. Opowiedział, że jeden z księży w Argentynie wyznał mu, że nigdy nie bierze za nic pieniędzy, na przykład za msze odprawiane w czyjejś intencji. Proboszcz mówił mu: "mam skrzynkę, a wierni zostawiają tyle, ile chcą. A ja mam teraz prawie dwa razy tyle, co wcześniej".

- Bo ludzie są hojni - dodał papież komentując tę historię.

...

Tak . Mnie zaszokowalo ze na prowincji mazowieckiej ksiadz za slub bierze 1700 a organista jeszcze swoje . W Lodzi tego nie ma . Ale trzeba poruszac takie kwestie i temperowac zapedy . O ile ksiadz moze subiektywnie myslec ze dobrze robi parafii to organista jest po prostu chciwy 500 za zaspiewanie na Mszy ? Wiem ze ksiadz nie chce tez robic sobie wroga ale to zniecheca . Mnie zniecheca ! Co dopiero niezbyt religijnego przecietniaka .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:15, 27 Wrz 2013    Temat postu:

John Godson: oburza nas sprawa małej Madzi, a pozwalamy zabijać dzieci z zespołem Downa .

- Jeśli nie da się redefiniować ustawy antyaborcyjnej i wykreślić z niej możliwości aborcji dzieci z zespołem Downa, to ja zagłosuję za wykreśleniem tego z ustawy - zapowiedział w Kontrwywiadzie RMF FM, były polityk PO John Godson, obecnie poseł niezrzeszony - Jeśli oburza nas to, co się stało z małą Madzią, tak samo powinno oburzać nas to, że pozwala się na podjęcie decyzji, czy zabić dziecko z zespołem Downa - dodał Godson.

Zdaniem polityka w ustawie powinna zostać tylko możliwość aborcji w przypadku nieodwracalnego uszkodzenia płodu. - Powinniśmy wykazać daleko idąca empatię. Wykazujemy wrażliwość wobec zwierząt. Powinniśmy wykazywać ją tym bardziej w stosunku do ludzi - przekonywał Godson.

W jego ocenie "dzieci z zespołem Downa są eliminowane". - Dziś rzadko widuje dzieci z zespołem Downa. Co się z nimi dzieje? Dzieci z syndromem Downa są eliminowane. Trzeba to zmienić - mówił. Zaapelował także o zagłosowanie za skierowaniem projektu zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej do dalszych prac w komisji.

...

Brawo jak zwykle madrze .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:17, 28 Wrz 2013    Temat postu:

Gowin byłby dobrym premierem

- Cieszę się, że odszedłem z PO, ale czasem jest mi smutno. Jednak jako poseł niezrzeszony mogę być sobą i nikt nie mówi mi, że się za mnie wstydzi - wyznaje John Abraham Godson, gość Kontrwywiadu RMF FM.

- Gowin jest uczciwy i skoncentrowany na konkretnych celach. Jest otwarty. Uważam, że Gowin byłby dobrym premierem - przekonuje. - Jestem przeciwny pomysłowi utworzenia nowej partii. Jestem otwarty natomiast na ruchy społeczne. Godson przyznaje też, że dopuszcza możliwość tworzenia wspólnego środowiska politycznego z Romanem Giertychem. - Mam zastrzeżenia do jego rodowodu, ale ślub z PiS dużo go nauczył. Jestem otwarty na współpracę.

- Nikogo nie namawiam na wyjście z PO. Tym, którzy chcieli odchodzić razem ze mną, Gowinem i Żalkiem powiedziałem, żeby poczekali - mówi były poseł PO w RMF FM. - Nadal uważam Tuska za przyjaciela i dobrego premiera, ale mam do niego żal. To on powinien dbać o różnorodność w PO. Mam mu za złe, że pozwolił żeby w PO, stało się tak, jak się stało w sprawach światopoglądowych. Kiedy chciałem odchodzić z PO Tusk prosił mnie, żebym wytrzymał. Obiecywał, że będzie lepiej, ale nie było - mówi o powodach swojego odejścia.

- Dzieci z zespołem Downa są eliminowane. Trzeba to zmienić - apeluje gość RMF FM. - Powinniśmy zagłosować za skierowaniem projektu zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej do dalszych prac w komisji - mówi o projekcie zakazującym aborcji, gdy występuje m.in. duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. - Dziś rzadko widuje dzieci z zespołem Downa. Co się z nimi dzieje? Dzieci z syndromem Downa są eliminowane. Trzeba to zmienić - mówi Godson w RMF FM.

....

Brawo ! Caly czas dobrze mowi .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 18:36, 15 Gru 2013    Temat postu:

John Godson: w wieku 11 lat piłem i paliłem - miałem patologiczne skłonności

Poseł "Polski Razem" Jarosława Gowina John Godson rozesłał do 3 tysięcy osób bardzo nietypową świąteczną kartkę. Na kartoniku można znaleźć m.in. informacje, że w wieku 8 lat Godson zaczął wąchać tabakę, a mając 11 lat pił i palił papierosy. Do treści kartki dotarła Superstacja.

"Urodziłem się w rodzinie religijnej. Tato i mama byli nauczycielami i bardzo surowymi rodzicami. Ja natomiast byłem buntownikiem. W wieku 8 lat zacząłem wąchać tabakę, a mając 11 lat piłem i paliłem papierosy. W tym wieku także ganiałem za dziewczynami. Żeby było ciekawiej, dwa razy uciekłem z domu na 2 tygodnie. Po prostu chciałem być dorosły. Jednak pomimo tych patologicznych skłonności, dobrze się uczyłem" - wyznał na świątecznej kartce poseł Godson.

Na kartce można także znaleźć zdjęcie posła z rodziną i cytaty z Pisma Świętego.

John Godson w rozmowie z reporterem telewizji Superstacja zdradził, że kartkę postanowił rozesłać do wszystkich posłów, senatorów, ministrów, a także osób, które odwiedziły jego biuro poselskie.

Dlaczego parlamentarzysta wybrał tak nietypową formę życzeń? - Święta są po to, żeby wspomnieć przyjście Jezusa Chrystusa. To co zdarzyło się w moim życiu, zdarzyło się ze względu na Jezusa Chrystusa. Dlatego podjąłem decyzję, że podzielę się historią mojego nawrócenia - powiedział Superstacji poseł Godson.

....

Kazdy normalny czlowiek wstydzi sie mlodosci bo byl glupi to malo byl kretynem . Ale dziecko nie ma jeszcze rozwinietego mozgu . Poza tym jesli rodzina to surowi protestanci to taki jest efekt . Czesty . To byla Afryka . My w Polsce akurat pod opieka Maryi niczego takiego nie mamy . Zdecydowanie mlodosc dla mnie oznacza kobieca reke i zupelnie inne doswiadczenia . Lagodne . Nikt mnie do niczego nie zmuszal z wyjatkiem szkoly . Takze do wiary nie . Widac skutki . Co nie znaczy braku glupoty w glowie .
Ale jak mowi pismo ... Bylem dzieckiem mowilem jak dziecko teraz jestem dorosly i mowie jak dorosly . To juz przeszlosc i nie ma sensu oceniac jej intelektem doroslego ktorego sie wtedy nie mialo .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:15, 04 Lut 2014    Temat postu:

Poseł Godson staje w obronie Nigeryjczyka

Poseł John Godson przyjeżdża dziś do Częstochowy, by interweniować w sprawie protestującego przed Akademią Polonijną Nigeryjczyka. Parlamentarzysta chce osobiście spotkać się z rektorem uczelni.

Sprawą Adedejiego zajął się również ambasador Federalnej Republiki Nigerii w Polsce. Osobiście dzwonił do Nigeryjczyka potwierdzając swoje wsparcie w jego batalii. Zgodnie z zapewnieniami, zaalarmuje wszelkie instytucje mogące wywrzeć wpływ na postępowanie Akademii Polonijnej. Co więcej, zapowiedział interwencję u prezydenta Nigerii oraz prezydenta Polski.

Wtorek to już siódmy dzień protestu Nigeryjczyka, który domaga się zwrotu 6550 euro, jakie wpłacił za studia. Studiów, których nigdy nie mógł podjąć, ponieważ nie otrzymał polskiej wizy edukacyjnej.

....

Urzedy maja wyjsc na przeciw czlowiekowi . A nie dzialac w mysl zasady . Nie dopelniles papierka twoja strata nasz zysk . To ohydne brac kase a nie dawac w zamian uslugi . Kradziez .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:06, 22 Gru 2014    Temat postu:

John Godson wstąpi do PSL

Po nowym roku Polskie Stronnictwo Ludowe prawdopodobnie powiększy swoje szeregi o kolejnego posła. Po sześciu byłych politykach Twojego Ruchu, którzy w ubiegłym tygodniu wstąpili w szeregi ludowców, taki sam krok planuje niezrzeszony, łódzki poseł John Godson.

Polityk przyznał w porannej rozmowie Polskiego Radia Łódź, że PSL jest najbliższy jego poglądom. Chwalił też liderów partii - Janusza Piechocińskiego oraz posłów Franciszka Stefaniuka i Józefa Zycha. Godson nie ukrywa, że w najbliższych wyborach parlamentarnych chce być "jedynką" na łódzkiej liście PSL.

PSL będzie trzecią partią w politycznej karierze posła Johna Godsona. Do łódzkiej Rady Miejskiej, a później do Sejmu, trafił z listy Platformy Obywatelskiej. Po opuszczeniu PO miał jeszcze krótki epizod w ugrupowaniu Jarosława Gowina Polska Razem. W jesiennych wyborach samorządowych jako kandydat niezależny bez powodzenia ubiegał się o stanowisko prezydenta Łodzi.

Z Johnem Godsonem PSL będzie miał 37 posłów i umocni się jako trzecia siła w Sejmie. W ubiegłym tygodniu klub ludowców zasiliło sześciu posłów koła Bezpieczeństwo i Gospodarka - byłych członków Twojego Ruchu Janusza Palikota.

...

Co on z siebie zrobil ... Koszmar ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 10:51, 29 Sty 2015    Temat postu:

John Godson przejdzie do klubu PSL

Poseł John Godson przechodzi do klubu parlamentarnego PSL - powiedział szef tej partii Janusz Piechociński. Wczesniej, Godson powiedział PAP, że "w odpowiednim momencie" poinformuje o swojej decyzji.

Po raz pierwszy media spekulowały o możliwości zasilenia szeregów PSL przez Godsona w grudniu ub. roku. Poseł mówił wtedy, że "z uznaniem patrzy na to, co się dzieje w PSL".

Według źródeł PAP zbliżonych do władz PSL ludowcy dali sobie wtedy czas na ostateczną decyzję o przyjęciu polityka do końca stycznia; w grudniu został on zaproszony na partyjną wigilię.

Godson był radnym w Łodzi, potem został posłem z list Platformy. Po opuszczeniu PO był w ugrupowaniu Jarosława Gowina Polska Razem. Został z tej partii usunięty po tym, jak zagłosował za wotum zaufania dla rządu Tuska.

Po przejściu Godsona kub PSL będzie liczył 39 posłów.

...

Tez go nosi .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 15:02, 18 Mar 2017    Temat postu:

Z Sejmu do chlewa. Były poseł John Godson tworzy w Nigerii rolnicze imperium
Kamil Sikora
14 marca 2017, 13:12
Jest życie po polityce. Udowadnia to były poseł John Abraham Godson, który właśnie buduje w Nigerii gigantyczne ranczo. Jak ujawnia w rozmowie z Wirtualną Polską, w planach ma hodowlę świń, kóz, owiec i drobiu, a także zbudowanie hotelu i centrum konferencyjnego.

John Godson, pierwszy czarnoskóry parlamentarzysta, stał się gwiazdą Sejmu. W kampanii wyborczej podejmował obiadem samego Donalda Tuska. Później jego losy się skomplikowały - przeszedł długą drogę od Platformy Obywatelskiej, przez Polskę Razem Jarosława Gowina, aż do PSL-u. Nie wszedł do Sejmu i zawiesił aktywność polityczną.Godson już w trakcie parlamentarnej kariery zajął się biznesem, biorąc udział w misjach gospodarczych, m.in. z udziałem Donalda Tuska. Rozwijał też Instytut Afrykański i firmę AfroPoland. Po odejściu z polityki na całego zajął się biznesem. I zerwał właściwie wszystkie kontakty z dawnym życiem.


PSL nie ma z nim żadnego kontaktu, podobnie poprzednia partia Godsona - Polska Razem. - Rozmawiałem z nim, jeszcze po wyborach, ale później ten kontakt naturalnie osłabł - mówi poseł Jacek Żalek. Także Killon Munyama, poseł PO i szef Parlamentarnego Zespołu ds. Afryki, wie o aktywnościach Godsona tylko dzięki Facebookowi. Ostatni raz widział się z Godsonem w listopadzie.
Pod koniec roku były polityk sprzedał działkę rekreacyjną w łódzkim Widzewie - informował "Express Ilustrowany". Szukał też wspólników do inwestycji w farmę o powierzchni ponad 600 hektarów. Nie chciał jednak wówczas rozmawiać z dziennikarzami o swoich biznesach. Teraz było inaczej - Godson szybko zgodził się na rozmowę, której zapis można obejrzeć pod artykułem.

W rozmowie z Wirtualną Polską były polityk zachwala możliwości inwestycyjne, jakie daje Nigeria. Na razie sam inwestuje w rozwój farmy, ale wciąż szuka partnerów. Liczy też na dofinansowanie inwestycji przez ONZ. Jak mówi WP, doprowadzenie inwestycji do końca to koszt kilkudziesięciu milionów złotych. Zapewnia, że jego okolica jest bezpieczna, a strzelbę nosi tylko do odstraszania dzikich zwierząt.Na razie były poseł jest w Nigerii sam, bo jego żona pracuje w jednej z łódzkich szkół, a dzieci jeszcze się uczą. Sam jednak przyjedzie wkrótce do kraju, a latem rodzina odwiedzi go w Nigerii. To oni przetrą szlaki turystom, których za kilka lat będzie próbował ściągnąć do siebie Godson.


Najważniejsze przedsięwzięcie Godsona to dzisiaj Pilgrim Ranch. Na powierzchni ponad 600 hektarów (chce ją jeszcze powiększyć, do ponad 1000 ha) były polityk już hoduje świnie i kozy. W planach jest też hodowla bydła, drobiu, a nawet ryb. Wszystkiego pilnują psy (dogi angielskie), które Godson osobiście szkoli i także oferuje klientom.Plany są jeszcze bardziej rozległe, bo poza rozwinięciem hodowli, na farmie mają powstać też ubojnia, a także zakłady produkujące paszę dla zwierząt, nawozy oraz drewno i węgiel drzewny. - W Nigerii produkuje się żywność, bo cały rok jest ciepło, ale są problemy z jej przetwarzaniem. Nie ma zakładów - mówi w rozmowie z WP. Godson liczy też na przyciągnięcie turystów - między 2019 a 2021 rokiem mają powstać hotel, centrum konferencyjne, restauracja i mini-zoo.

Docelowo Godson chce zatrudniać ok. 1000 osób. Na razie były poseł krok po kroku buduje kolejne elementy przedsiębiorstwa. Najpierw (ze wsparciem władz) zbudowano 4-kilometrową drogę dojazdową. Później zaczęła powstawać chlewnia i... strona internetowa. Godson nie tylko nadzoruje postępy, ale też sam pracuje. Jak mówi WP, dla niego to nic nowego, bo jeszcze jako poseł pracował w sadzie, który miał pod Łodzią.

Biznes Godsona ma spore perspektywy, bo Afryka, a w szczególności Nigeria, to niezwykle dynamiczny rynek. Według prognoz ONZ do końca XXI wieku Nigeria stanie się trzecim pod względem liczby ludności krajem świata. A ci ludzie będą musieli jeść.

...

HOHOHO! Tylko zeby to bylo uczciwe... Niestety jak wiemy w tych krajach nie smarujesz nie jedziesz... Ruski swiat.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:12, 20 Sty 2018    Temat postu:

Krzysztof Ziemiec: Dzień dobry, panie pośle. Dziękuję, że przyjął pan zaproszenie, bo pan nie często jest dzisiaj w Polsce. Co u pana słychać?

John Abraham Godson: U mnie dobrze.

To bardzo dobrze.

W Nigerii jestem już od ponad roku. Tam zakładamy działalność rolniczo-turystyczną Pilgrim Ranch. To 600-hektarowe ranczo.

POSŁUCHAJ ROZMOWY
Imponujące, ale to znaczy, że z polityką zerwał pan zupełnie?

Zrobiłem sobie przerwę od polityki. Też między innymi chciałem opiekować się rodzicami. Mieszkałem w Polsce prawie 25 lat. Nie miałem aż tak dużo czasu, aby z nimi przebywać i bardzo się cieszę, że przez ten rok mogłem się nimi opiekować.

Ja się cieszę, że znalazł pan czas na to, żeby zajrzeć do naszego studia i spytam, czy pan tę polską politykę dzisiaj śledzi na tyle intensywnie, że wie, co się w Polsce dzieje, bo mamy nowy rząd, mamy nowego premiera, mamy rekonstrukcję od jakiegoś czasu.

Śledzę co się dzieje. Może nie tak intensywnie, ale Polska jest, była i zawsze będzie moim domem. Interesuje się więc tym, co się dzieje z moim domem.

...

Dobtze ze do kraju ojczystego wrocil! Tam jest bardziej potrzebny


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy