Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
FED dopuścił się działań przestępczych!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 15:25, 14 Gru 2010    Temat postu: FED dopuścił się działań przestępczych!

Największe banki skorzystały na pożyczkach Fed dla "szarej strefy bankowej".

Rezerwa Federalna udzieliła wsparcia największym firmom finansowym świata (w tym Barclays, Citigroup, Royal Bank of Scotland) wykraczającego poza bezpośrednie pożyczki, które zostały ujawnione w tym miesiącu na żądanie Kongresu.

!!!!!!!

Oszukali kongres!!!!

!!!!!!!

140 mld dol., czyli 20% środków programu finansowania papierów komercyjnych trafiło do podmiotów zależnych czterech firm zapewniających finansowanie bankom i innym spółkom: Hudson Castle, BSN Holdings, Liberty Hampshire i Northcross.

Skorzystały z tego banki na całym świecie. Podmioty te prowadziły programy sekurytyzacji aktywów znane pod nazwą „conduits”, czyli tworzyły część tego, co w lipcowym raporcie Fedu nazwano „szarą strefą systemu bankowego” pomagającą usuwać aktywa z bilansów spółek i przekształcać toksyczne długi w papiery wartościowe o wysokim ratingu.

!!!!!!!

A wiec wielki przekret!

!!!!!!!!

140 mld dol., czyli 20% środków programu finansowania papierów komercyjnych trafiło do podmiotów zależnych czterech firm zapewniających finansowanie bankom i innym spółkom: Hudson Castle, BSN Holdings, Liberty Hampshire i Northcross.

Skorzystały z tego banki na całym świecie. Podmioty te prowadziły programy sekurytyzacji aktywów znane pod nazwą „conduits”, czyli tworzyły część tego, co w lipcowym raporcie Fedu nazwano „szarą strefą systemu bankowego” pomagającą usuwać aktywa z bilansów spółek i przekształcać toksyczne długi w papiery wartościowe o wysokim ratingu.

!!!!!!!!

Jak tłumaczy w książce „Upadek strukturyzowanych funduszy inwestycyjnych” współzałożyciel firmy Sequoia Investment Management Henry Tabe, niektóre transakcje tego rodzaju pomagają firmom usunąć aktywa z ich bilansów i ograniczyć obowiązkowe rezerwy kapitałowe. - Takie podmioty urosły do znacznych rozmiarów z dala od czujnych oczu instytucji nadzorczych. To swego rodzaju mini-banki, zapewniające bankom miliardowe pożyczki – mowi Tabe, były analityjk Moody’s Investor Service.

Relacje wiążące spółki z podmiotami typu conduit mogą przyjmować różne formy. Na przykład Bank of America działał jako pośrednik sprzedaży papierów komercyjnych BSN na rzecz Fed. Jednocześnie bank dostarczał BSN aktywa z własnego bilansu.

- Utrzymywaliśmy ograniczoną w skali ale trwałą relację z BSN – stwierdził Robert Stickler, rzecznik banku, który jak wynika z oficjalnych danych, pożyczył bezpośrednio 22,9 mld dol. z prowadzonego przez Fed programu finansowania komercyjnych papierów dłużnych.

Pożyczanie przez podmioty typu conduit trwało od września 2008 r. do stycznia 2010 r. Niektóre z pożyczek stały się wymagalne dopiero w kwietniu b.r.

- Jeśli sekurytyzacja była szarą strefą bankowości, to to była szara strefa do kwadratu, ukryta jeszcze głębiej – ocenia Joseph Mason, profesor finansów na uniwersytecie stanu Luizjana.

Inne elementy szarej strefy bankowej to fundusze rynków pieniężnych, obligacje zabezpieczone długiem hipotecznym oraz finansowane przez państwo fundusze takie jak Fannie Mae – wynika z raportu Fed.

Suma środków pożyczonych przez Fed w ramach programu finansowania papierów komercyjnych wyniosła ogółem 738 mld dol. Jak wynika z rocznego raportu złożonego przez londyńską filię BSN, firma ta nie potrzebowała funduszy Fed ale za to „w 2009 r. podniosła swoje zyski”.

Bankowiec prowadzący transakcje z podmiotami typu conduit stwierdził, że ponieważ niektóre wehikuły inwestycyjne nie były szerzej znane, Fed zaczął się interesować, dlaczego potrzebowały one sprzedawać aż tyle papierów dłużnych. Jak dodał, pewien menedżer jednej z czterech firm opowiedział mu, że Fed zażądał informacji o działaniach tego podmiotu i sposobach udzielania pożyczek.

- Utrzymywaliśmy kontakt ze wszystkimi firmami, które wzięłu udział w naszym programie aby lepiej zrozumieć ryzyko, na jakie się wystawiamy. Szeroki zakres programów, jakie uruchomiliśmy dowodzi, że Fed potrafi wdrożyć szeroko zakrojone, demokratyczne akcje kredytowania – stwierdził rzecznik nowojorskiego oddziału Fed Jeffrey Smith.

Podmioty typu conduit, utworzone przede wszystkim w okresie rozkwitu rynku sekurytyzacji po 2004 r., mają niewielki kapitał własny. Niektóre z nich prowadził spółki-matki założone przez byłych menedżerów banku. Poprzez korzystanie z programów sekurytyzacji aktywów różne firmy mogą poszerzyć wahlarz dostępnych źródeł finansowania.

Według raportu S&P z 2005 r. klienci korzystali z takich programów „aby uzyskać dostęp do puli funduszy przekraczającej 700 mld dol. i mieć alternatywne, elastyczne źródło finansowania”.

James Sterngold, Donal Griffin, Jody Shenn, wsp. Rachel Layne, Christine Richard, Bradley Keoun

>>>>>>

A wiec wodzicie ciemne i metne machniacje zupelnie bezkarne bo nikt sie na tym niezna.Zwykly czlowiek gdyby wydrukowal troche falszywych dolarow to idzie na dozywocie.Ci goscie robia biliony i nic!Jeszcze im FED pomaga!Jak widzicie tu nie ma sprawiedliwosci.Jak ktos jest wysoko postawiony to jest bezkarny.A FED jest najbardziej bezkarna instytucja.Nawet Kongres nie wie co oni robia!

>>>>>>

Wiodzimy teraz ze kryzys w USA mial tak straszny przebieg z uwagi na naduzycia fiansowe ktore zalamaly rynek.Po prostu łamali reguly rynku i nie mial kto ich wsadzic do wiezienia.A poniewaz finanse sa dzidzina ZMONOPOLIZOWANA to znaczy nie ma tam konkurencji takiej jak np. na rynku chleba czy ubran ze sa masy firm to patologie w finansach klada cala ekonomie...I jakby bylo malo jeszcze Poulson ,,pomogl'' aferzystom tak ze kryzys sie przeciagnal i gospodarka USA utknela...
Nie bylo przeciez bankructw tych aferzystow tylko zwykli ludzie poszli na bezrobocie.Totez finansami zajmuja sie ci sami ludzie.No to i robia co potrafia czyli KRYZYS!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:08, 08 Maj 2013    Temat postu:

Fundusz miliardera Paulsona stracił już 50 procent
Reuters
Słynny miliarder i guru funduszy hedgingowych przyznał się od porażki podczas spotkania z inwestorami: jego fundusz stracił w kwietniu 27 procent. Jednomiesięczne tąpniecie spowodowało, że od początku roku fundusz stracił niespełna miliard dolarów, czyli prawie 50 procent.

...

To ten Poulson od dojenia podatnikow na rzecz banksterow . Znow ten sam final . Tacy to ,,fachowcy" od finansow . Z budzetu panstwa ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:29, 24 Lip 2013    Temat postu:

100-lecie najpotężniejszego banku centralnego


Niektórzy przeklinają dzień po­wstania centralnego banku USA, czyli Zarządu Rezerw Fe­deralnych (Fed). I twierdzą, że najpotężniejszy bank centralny świata jest sprawcą kryzysów fi­nansowych w USA, które ude­rzają w wiele państw.

Minęło właśnie 100 lat jego ist­nienia, o czym przypomniał Ben Bernanke. Fed został po­wołany późno, jak na stosunki europejskie, co wynikło z nie­chęci w Stanach Zjednoczonych do centralizacji władzy i do fi­nansjery. Konstytucja tego pań­stwa przestrzega zasady sza­chowania się, czyli zasady ha­mulców i równowagi, władz sta­nowych i federalnych nawza­jem. Ta podejrzliwość sprawiła, że dwie wcześniejsze próby ustanowienia banku centralne­go skończyły się niepomyślnie. Pierwszy Bank Stanów Zjedno­czonych został rozwiązany w 1811 r., po dwudziestu latach działania, a odnowienie naro­dowej licencji Drugiemu Banko­wi Stanów Zjednoczonych zawe­tował prezydent Andrew Jack­son w 1832 r. i bank przestał ist­nieć w 1836 r.

Brak banku centralnego był do­tkliwy, przez cały bowiem XIX wiek i jeszcze na początku XX w. kryzysy finansowe trawiły USA, a ich kulminacją była pani­ka w 1907 roku. A oto ich pełna lista: 1819, 1837, 1857, 1873, 1884, 1893 i 1907, która jest jednocześnie odpowiedzią, czy bez Fed nie byłoby ich. Nie­odzownym elementem tych kry­zysów, wywołanych na ogół upadkiem jakiejś dużej jak na tamte czasy finansowej albo niefinansowej instytucji, czemu zwykle towarzyszył wzrost ryn­kowych stóp procentowych, spadek akcji na giełdach i nie­zwykły wzrost niepewności, była panika bankowa. Wobec nieistnienia banku centralnego nie było pożyczkodawcy ostat­niej instancji, czyli instytucji, która dostarczyłaby płynności bankom, kiedy wycofywano z nich depozyty. W 1893 r. pani­ka bankowa wywołała najgłęb­szą recesję w ówczesnej histo­rii USA, a gospodarkę ustabilizo­wała interwencja J. Pier Morga­na, finansowego tytana. W 1907 r. w sukurs systemowi bankowemu - po upadku wielu banków - ponownie przybył J. P. Morgan, który osobiście udzielił pożyczek niepłynnym in­stytucjom i zachęcił inne nowo­jorskie banki do tego samego. Gdyby tak się nie stało, system bankowy w USA rozpadłby się z kretesem. Ten kryzys stał się bezpośrednim bodźcem do po­wstania Fed, ale wspomniane już wątpliwości między zwolen­nikami centralnego banku a obrońcami decentralizacji prze­ciągnęły dyskusje i powołano go dopiero w 1913 r. Wyrazem zaś hołdowania zasadzie ha­mulców i równowagi jest po­dział na 12 regionalnych ban­ków rezerwy federalnych.

Od tamtej pory wiele się zmie­niło: jego umocowanie w hierar­chii władzy, cele Fed, sposoby prowadzenia polityki pienięż­nej i metody komunikacji ze społeczeństwem.

Zacznijmy od celów. Bank cen­tralny w USA, tak jak przed nim banki w Europie, powstał w celu zapewnienia stabilności fi­nansowej, a nie prowadzenia polityki pieniężnej (taka jest ge­neza praktycznie wszystkich banków centralnych). Wtedy do­brze znana była już rada Walte­ra Bagehota (z połowy XIX w.), że w trakcie paniki bank cen­tralny powinien pełnić rolę po­życzkodawcy ostatniej instancji, czyli dostarczać dowolną ilość pieniądza żądając za nią karnej stopy procentowej. Kongres tworząc Fed nie zastosował się do tej propozycji i wmontował zakaz udzielania pożyczek ban­kom, które nie należały do niego, a także wprowadził re­strykcje na rodzaj akceptowa­nego zastawu. To utrudniało możliwość elastycznej reakcji Fed na rozwijającą się panikę i zemściło się w trakcie Wielkie­go Kryzysu lat 1930, kiedy upa­dło ponad 10 000 banków.

Stopniowo po Wielkim Kryzysie lat 1930 na pierwszy plan wysu­nęła się jednak polityka pienięż­na, aby zapewnić pełne zatrud­nienie i stabilny poziom cen. Doświadczenia lat 1930 dopro­wadziły do zmian w prawie od Fed, w którym uznano operacje rynku otwartego za najważniej­sze narzędzie, które miano sto­sować z oglądem na "ogólną sy­tuację kredytową kraju" a nie tylko w aspekcie krótkotermino­wo rozumianej płynności. I tak polityka pieniężna powoli za­częła wysuwać się na czoło, spy­chając stabilność finansową na dalszy plan. Ogromna skala bezrobocia podczas Wielkiego Kryzysu była inspiracją do zapi­sania w Prawie o Zatrudnieniu z 1946 r., że zatrudnienie ma być celem rządu federalnego, a Fed traktowano jako jego część. I tak swoją misję pojmo­wał Fed, choć dopiero w 1977 r. skodyfikowano jego podwój­ny mandat w Akcie, w którym zapisano "maksymalne zatrud­nienie" obok "stabilnych cen" jako podstawowe cele. Przy­świecają mu do dzisiaj, co spra­wia, że jednak inaczej zachowu­je się niż EBC czy NBP, których jedynym celem jest stabilny po­ziom cel, rozumiany operacyj­nie jako niska stopa inflacji. Jest skłonny tolerować wyższą stopę inflacji niż one.

Jednak niedawny globalny kry­zys finansowy i gospodarczy za­trząsł tym układem priorytetów i ponownie równoprawnym celem staje się stabilność finan­sowa. Tak oto, historia zatoczy­ła koło.

Fed stał się stopniowo niezależ­ny, dziś odpowiada tylko przed Kongresem, który ma prawo wzywać jego prezesa na prze­słuchania dwa razy w roku i przyjmuje załączone raporty na temat prowadzonej polityki pie­niężnej oraz sytuacji ekono­micznej i jej perspektyw. Preze­sa i pozostałych członków zarzą­du powołuje prezydent, a za­twierdza ich senat. Początkowo jednak w jego zarządzie zasia­dał przedstawiciel Departamen­tu Skarbu i Kontrolera Pienią­dza. Na prośbę Departamentu Skarbu w 1942 r. Fed oficjalnie zobowiązał się do utrzymywa­nia na niskiej wysokości stopy procentowej rządowych obliga­cji, aby ułatwić finansowanie wojny. To doprowadziło do ostrego sporu między obiema agendami władzy podczas wojny koreańskiej, kiedy mini­sterstwo finansów zażądało tego samego, a bank centralny przeciwstawiał się ze względu na implikacje inflacyjne, bo jego zakupy obligacji rządo­wych zwiększały nadmiernie ilość pieniądza w gospodarce; nie było już wtedy racjonowa­nia dóbr i zamrożenia cen jak podczas II wojny światowej. Klu­czowa debata o tym, kto w isto­cie stanowi stopy procentowe, zakończyła się zwycięstwem Fed, który wybił się na niezależ­ność i przestał mieć obowiązek zakupu obligacji rządowych (monetyzowania długu publicz­nego). Przedstawiciele Dep. Skarbu i Kontrolera Pieniądza zniknęli z jego zarządu.

W ciągu 100 lat zmienił się styl komunikacji ze społeczeń­stwem od całkowitej sekretno­ści do jawności. Dzięki temu bank centralny USA jest łatwo rozliczyć z wykonania jego celów. Wspomogła w tym teo­ria ekonomii, która uznała wpływ oczekiwań inflacyjnych na kształtowanie się rzeczywi­stego procesu inflacyjnego. Roz­budowane informowanie ma sprawić, że te oczekiwania będą racjonalne czyli będą brały przyszłe działania Fedu. Teoria, że bank centralny ma zaskakiwać rynki finansowe zo­stała zarzucona na rzecz prze­widywalności banku centralne­go.

Fed nie był szczególnie szybki na tej drodze, pozostał w tyle za centralnymi bankami euro­pejskimi, Australii i Nowej Ze­landii. Dopiero od 1994 r. wyda­wane są komunikaty po każ­dym posiedzeniu Komitetu Rynku Otwartego, który podej­muje decyzje o stopach procen­towych. Do tych komunikatów wprowadza się nowe elemen­ty, aby zamiary Fed były jesz­cze bardziej przejrzyste. Doda­no prognozy inflacji i PKB, oraz cel długookresowy w postaci 2% rocznie inflacji cen towarów i usług zaliczonych do indywidu­alnych wydatków konsumen­tów). Zaczęto publikować opis dyskusji na posiedzeniach Ko­mitetu Otwartego Rynku.

Jak można się domyślać, ewolu­owały także narzędzia polityki pieniężnej, ale o tym już w II i ostatnim odcinku wraz z podsu­mowaniem sukcesów i błędów Fed.

....

Jedna z najbardziej zbrodniczych instytycji historii . Wytworzyla Wielki Kryzys a z nim przyszedl ... Hitler .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 23:10, 23 Gru 2013    Temat postu:

Sto lat FED

Sto lat kończy dziś FED, Amerykańska Rezerwa Federalna. Do życia powołał ją prezydent Woodrow Wilson, podpisując specjalne rozporządzenie w tej sprawie. Była to ustawa o rezerwach federalnych. To najpotężniejsza i największa instytucja finansowa na świecie.

Amerykański FED nadzoruje działające na terenie Stanów Zjednoczonych banki oraz ustala m.in. wysokość stóp procentowych. Jest odpowiedzialny za emisję dolara i prowadzenie szeroko pojętej polityki pieniężnej.

"To prawda, że czasami nasze decyzje są kontrowersyjne. Stoimy jednak na straży ekonomii w USA, szczególnie w okresach kryzysów, jakich kilka wystąpiło w naszej historii. Potrafiliśmy jednak wyprowadzać nasz kraj na prostą w czasach gospodarczej depresji" - podkreślał Ben Bernanke, przewodniczący Rady Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej.

Powstała ona równo sto lat temu. Miała zapobiegać, częstym w tamtym czasie, problemom finansowym banków. Odnosi się to szczególnie do wydarzeń z 1907 roku, kiedy to doszło do krachu na nowojorskiej giełdzie, co doprowadziło do kilku poważnych bankructw, czego efektem było również wiele samobójstw. FED rozpoczął wówczas działania na rzecz stabilizacji systemu finansowego.

...

Jedna z najbardziej zbrodniczych organizacji swiata ktora wytworzyla Wielki Kryzys i wypchnela do wladzy Hitlera .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy