Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Euro-raj Grecji!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133660
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:16, 05 Sty 2012    Temat postu:

Premier Grecji ostrzega przed niewypłacalnością już w marcu

Pre­mier Gre­cji Lukas Pa­pa­de­mos ostrzegł w środę przed­sta­wi­cie­li związ­ków za­wo­do­wych, że kra­jo­wi już w marcu grozi "nie­kon­tro­lo­wa­na nie­wy­pła­cal­ność", jeśli związ­kow­cy i pra­co­daw­cy nie po­ro­zu­mie­ją się w spra­wie ob­ni­że­nia kosz­tów pracy.

"Part­ne­rzy spo­łecz­ni po­win­ni uczy­nić wiel­kie wy­sił­ki ne­go­cja­cyj­ne dla po­pra­wie­nia kon­ku­ren­cyj­no­ści go­spo­dar­ki i zwięk­sze­nia za­trud­nie­nia. (...) Nie mo­że­my li­czyć, że inne pań­stwa Unii Eu­ro­pej­skiej i or­ga­ni­za­cje mię­dzy­na­ro­do­we będą w dal­szym ciągu wspie­rać fi­nan­so­wo kraj, który nie do­sto­so­wu­je się do rze­czy­wi­sto­ści i nie roz­wią­zu­je pro­ble­mów" - po­wie­dział Pa­pa­de­mos. Pa­pa­de­mos spo­tkał się z przed­sta­wi­cie­la­mi związ­ków za­wo­do­wych pra­cow­ni­ków sek­to­ra pry­wat­ne­go GSEE. Zwią­zek ten wy­klu­czył jed­nak ja­kie­kol­wiek dal­sze ob­niż­ki do­cho­dów, ar­gu­men­tu­jąc, że Grecy dość wy­cier­pie­li w na­stęp­stwie dwóch lat oszczęd­no­ści. Po­życz­ko­daw­cy za­żą­da­li od władz w Ate­nach, by zwe­ry­fi­ko­wa­ły po­ziom płac w sek­to­rze pry­wat­nym w celu po­pra­wie­nia kon­ku­ren­cyj­no­ści.

W środę rzecz­nik grec­kie­go rządu ostrzegł, że Gre­cji grozi wy­klu­cze­nie ze stre­fy euro, jeśli nie osią­gnie po­ro­zu­mie­nia z po­życz­ko­daw­ca­mi ws. dru­gie­go pa­kie­tu po­mo­co­we­go war­te­go 130 mld euro.
Rynek pracy w 2012 r.
8:04 min
Rynek pracy w 2012 r. - 71 proc. pracodawców nie ma zamiaru wykonywać ruchów płacowych w swoich firmach, a 53 proc. zamierza utrzymać aktualny poziom zatrudnienia. Cezary Kaźmierczak, prezes Związek Przedsiębiorców i Pracodawców o perspektywach rynku pracy w 2012 r.

Na paź­dzier­ni­ko­wym szczy­cie stre­fy euro usta­lo­no, że grec­ki dług zmniej­szy się o 100 mld euro, z obec­nych 350 mld, dzię­ki zgo­dzie ban­ków na po­nie­sie­nie strat w wy­so­ko­ści 50 proc. war­to­ści grec­kich ob­li­ga­cji. Sza­cu­je się, że pry­wat­ni wie­rzy­cie­le grec­kie­go długu po­sia­da­ją ob­li­ga­cje grec­kie o war­to­ści 210 mld euro.

Kraj jest w trak­cie ne­go­cjo­wa­nia szcze­gó­łów dru­gie­go pro­gra­mu po­mo­co­we­go UE i Mię­dzy­na­ro­do­we­go Fun­du­szu Wa­lu­to­we­go, który za­kła­da fi­nan­so­wa­nie do 100 mld euro. Prze­wi­dzia­no też, że kraje eu­ro­lan­du wnio­są wkład w wy­so­ko­ści do 30 mld euro na za­bez­pie­cze­nie udzia­łu sek­to­ra pry­wat­ne­go w re­duk­cji długu. Ateny liczą, że do lu­te­go otrzy­ma­ją 89 mi­liar­dów z tego pa­kie­tu.

Pierw­szy pa­kiet po­mo­co­wy dla Gre­cji, opie­wa­ją­cy na 110 mi­liar­dów euro, wy­ne­go­cjo­wa­no w maju 2010 roku; do tej pory Ateny otrzy­ma­ły z tego pa­kie­tu 73 mi­liar­dy euro.

In­spek­to­rzy KE, MFW i Eu­ro­pej­skie­go Banku Cen­tral­ne­go wrócą do Gre­cji w po­ło­wie stycz­nia, by nadać osta­tecz­ny kształt usta­le­niom przy­ję­tym w paź­dzier­ni­ku przez przy­wód­ców UE.

>>>>>

Jak kamien w wode ida na dno!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133660
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 23:13, 08 Sty 2012    Temat postu:

Niemieckie media: MFW nie wierzy w sukces greckiej transformacji

Jak poinformował w sobotę niemiecki tygodnik "Der Spiegel", Międzynarodowy Fundusz Walutowy nie wierzy, by Grecja była w stanie trwale uporać się ze swym zadłużeniem w ramach dotychczasowych planów sanacji finansów publicznych.

MFW tworzy wraz z Europejskim Bankiem Centralnym i Unią Europejską tak zwaną trojkę, nadzorującą i wspierającą greckie przedsięwzięcia na rzecz odzyskania wiarygodności kredytowej. Jak napisał "Spiegel", w trakcie jej rozpoczynającej się w połowie stycznia następnej misji w Atenach trojka zamierza dopasować podstawowe parametry pakietu ratunkowego do pogorszonej sytuacji gospodarczej. Według wewnętrznej analizy MFW, albo Grecja powinna zapewnić wyższy wkład konsolidacyjny, albo prywatni wierzyciele powinni zrezygnować z jeszcze większej części swych roszczeń, albo też państwa strefy euro powinny zwiększyć swe świadczenia. Ponadto MFW skrytykował to, że postępy Grecji w usprawnianiu ściągania podatków i jej dotychczasowe wpływy z prywatyzacji okazały się niższe od oczekiwań.

Według greckiego ministerstwa finansów, przedstawiciele trojki przybędą 16 stycznia do Aten w celu ponownego skontrolowania dokumentów finansowych oraz przedsięwzięć oszczędnościowych. Tym razem nie chodzi o następną transzę pierwszego pakietu pomocowego dla Grecji. Rozmowy skupią się na nowym pakiecie w wysokości 130 mld euro, finansowanym przez UE i MFW.

>>>>

A kto wierzy w sukces ,,reform'' w Grecji ? Moze Bruksela wierzy :O)))
To jest koniec UE ! Game over . System zbankrutowal bo byl zbudowany nonsensownie .



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133660
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 23:16, 08 Sty 2012    Temat postu:

Grecja potrzebuje większych "postrzyżyn" długu - niemiecki doradcaPięćdziesięcioprocentowy odpis greckiego zadłużenia, będący częścią greckiej umowy swapowej, nie wystarczy by ustabilizować sytuację dłużną tego kraju, powiedział jednej z greckich gazet doradca niemieckiego ministra finansów, Wolfganga Schauble.

-ShutterstockBanki i fundusze inwestycyjne od tygodni negocjują z Atenami schemat wymiany obligacji, który do 2020 roku ma ograniczyć wskaźnik zadłużenia Grecji w stosunku do PKB ze 160 procent do bardziej kontrolowalnych 120 procent. To kluczowy element drugiego, wartego 130 miliardów euro pakietu ratunkowego, bez którego kraj stanie na granicy bankructwa. W ramach tak zwanego „zaangażowania sektora prywatnego” (PSI) inwestorzy dobrowolnie zaakceptują 50-procentowe obniżenie wartości nominalnej greckich obligacji w zamian za gotówkę i nowe papiery dłużne. Rozmowy na ten temat zostały jednak zawieszone z powodu rozbieżności co do realnych kosztów postrzyżyn, związanych z takimi czynnikami jak rentowność i zapadalność nowych obligacji.

W wywiadzie dla niedzielnego wydania gazety „To Vima” Clemens Fuest, który jest również wykładowcą akademickim, powiedział że grecki dług powinien zostać ograniczony o więcej niż uzgodnione 50 procent, jeżeli Grecja ma być w stanie go spłacić.

“Tym 50 procentom towarzyszył pomysł, że będzie to powiązane z długoterminowym programem konsolidacji gospodarczej, co wymagałoby akumulacji długu do 120 procent rocznego Produktu Krajowego Brutto w 2020 roku”, powiedział.

“Ale taka redukcja nie wystarczy. Już na początku kryzysu mieliśmy dług w wysokości 120 procent. Więc redukcja musi być większa niż 50 procent”.

Grecja chce, by inwestorzy dobrowolnie zgłaszali się do PSI, unikając w ten sposób bankructwa kraju. Fuest twierdzi jednak, że wystawia to na ryzyko całą operację i że transakcja swapowa powinna być obowiązkowa.

„Według mnie Grecja już jest niewypłacalna”, powiedział. „Moim zdaniem najlepsze co można zrobić, to uczciwie powiedzieć, że grecki rząd nie jest w stanie spłacić swoich długów. Dzięki temu można osiągnąć lepsze warunki porozumienia”.

8:53 min
Kontrowersyjny projekt rządu - Propozycja rządu w sprawie waloryzacji rent i emerytur przykuwa uwagę sporej części Polaków. Według niektórych środowisk projekt jest niezgodny z konstytucją. Dlaczego? - TV Biznes
Grecja walczy z czasem, by wprowadzić długo odwlekane reformy i spełnić warunki Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Tylko w ten sposób może sobie zapewnić dalsze finansowanie przed kluczową wizytą „troiki” międzynarodowych kredytodawców w połowie stycznia.

Jeden z przedstawicieli greckiego Ministerstwa Finansów powiedział w ubiegłym tygodniu, że program PSI powinien zostać sfinalizowany do połowy stycznia, tak by Grecja mogła zakończyć negocjacje w sprawie warunków drugiego programu pomocowego.

Jednak Fuest ostrzegł, że sam PSI nie pomoże Grecji, jeżeli nie zreformuje ona swojej gospodarki. Nie wykluczył również, że kraj ten wyjdzie ze strefy euro, stwierdzając: „Mam tylko nadzieję, że to się nie stanie”.

W podobnym tonie jak Fuest wypowiedział się główny ekonomista Deutsche Banku, Thomas Mayer. Powiedział on innej greckiej gazecie, że Grecja musi uporządkować swoje finanse, jeżeli chce pozostać w strefie euro.

“Nawet po restrukturyzacji zadłużenia Grecji pozostanie ono wielkim wyzwaniem”, powiedział Mayer Real News. „”Jest jasne, że tylko całościowy program reform gospodarczych może uratować Grecję przed wyjściem ze strefy euro”.

>>>>>

O łajdacy ! A Węgry to co nie potrzebuja ,,postrzyzyn'' dlugo ??? Tamtejszy rzad na powaznie walczy z deficytem i jest przedmiotem bestialskich atakow Brukseli .
Oszusci z Aten klamia na okraglo i nic nie robia a Bruksela im pomaga. Oto UE ! Tam lubia oszustow i rozrzutnych a nienawidza gospodarnych . No to maja bankructwo . Na szczescie @

Grecja w kajadanach euro-niewoli :


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133660
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 15:15, 11 Sty 2012    Temat postu:

Pomoc Grecji może szkodzić zamiast leczyć

Zadłużoną i bliską bankructwa Grecję zmuszono do kolejnych cięć budżetowych. Gospodarka kraju wpada w spiralę śmierci i ekonomiści zaczynają kwestionować politykę oszczędności. Nikt nie dowiódł, że ona działa - twierdzi dzisiejszy "Washington Post".

Analitycy spoglądając na "zdewastowany krajobraz gospodarczy" Grecji zaczynają się zastanawiać, czy aby zaaplikowane temu krajowi "lekarstwo nie zabija przypadkiem pacjenta" - pisze waszyngtoński dziennik. Bezrobocie w Grecji wzrosło do 18,8 procent, gdy zaledwie rok temu wynosiło 13,3 proc. W przeciążonych publicznych szpitalach zaczyna brakować wszystkiego, od strzykawek do gazy. Rosną statystki samobójstw, uzależnień od narkotyków, przestępstw, przypadków HIV i liczba bezdomnych.

Brak zaufania konsumentów sprawia, że wydatki gospodarstw - najważniejsze koło zamachowe gospodarki - spadły gwałtownie, powodując gigantyczne straty dla prywatnych firm.

W rezultacie Grecja ma do czynienia równocześnie z załamującą się gospodarką i poważnym kryzysem społecznym, co rzuca kraj na kolana - pisze "Washington Post".

Krytycy polityki szybkich cięć budżetowych posługują się przykładem pogłębiającej się recesji, by dowieść, że "lekarstwo zabija pacjenta", który wszedł - jak twierdzą niektórzy ekonomiści - w fazę głębokiego kryzysu.

Co więcej, choć Grecja zgodziła się na kolejne cięcia i oszczędności, by otrzymać następny pakiet pomocowy, który ma ją uratować przed bankructwem, sceptycy twierdzą, że kraj i tak może się okazać niewypłacalny. Niektórzy ekonomiści apelują, by zamiast przyspieszać cięcia i podnosić podatki, rząd w Atenach skoncentrował się na modernizacji gospodarki i wprowadzaniu zachęt podatkowych, by nakręcić wzrost lub przynajmniej spowolnić spiralę śmierci, w którą wpada gospodarka. Następne cięcia mogą wepchnąć kraj w "skurcz ekonomiczny", który oznaczać będzie znacznie większe spowolnienie gospodarcze, niż przewidywano - sugeruje waszyngtoński dziennik.

>>>>>

Wszystko dziala oczywiscie ku zgaladzie Grecji . Grecja jest euro-narkomanem . Jest uzalezniona od dzialki narkotyku finansowego . Musi dostawac kolejna dzialke coraz wieksza bo nalog sie poglebia . Tak dziala system Brukseli . Zasada UE jest UZALEZNIANIE OD UE POPRZEZ DOTACYJNY NARKOTYK . Kraj maja byc tak uzaleznione aby nie chcial wystapic z UE . No i jest uzalezniony . Z tym ze jak to w narkomanii nastapila destrukcja organizmu narkomna . gospodrak padla bezrobocie olbrzymie szpitale przerazajace nie majce lekow swiatla wody . Koszmar . Tak jak koszmarem jest widok narkomana ...
Oto UE do tego prowadzi ... Ale jak slysze chca UE ratowac i ciganac jeszcze ten system . Tylko nie maja juz kasy na dalsze narkotyki finansowe . Probuja emitowac obligacje i wydebic jeszcze troche kasy za papier jak to narkomani ale to juz sie konczy . UE musi upasc to jedyne wyjscie . Narkomania nie jest stylem zycia a dtroga do zaglady ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133660
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:47, 11 Sty 2012    Temat postu:

Grecja: apteki przerzucają swoje kłopoty na klientów

Grecy od­czu­wa­ją skut­ki kry­zy­su go­spo­dar­cze­go rów­nież w ap­te­kach. Od ponad 10 dni ap­te­ka­rze każą klien­tom pła­cić pełną cenę leków i sa­mo­dziel­nie do­ma­gać się re­fun­da­cji kosz­tów, po­nie­waż kasy cho­rych od mie­się­cy za­le­ga­ją z płat­no­ścia­mi.

Klient ap­te­ki musi za­pła­cić całą sumę go­tów­ką, a na­stęp­nie do­ma­gać się od kasy cho­rych zwro­tu czę­ści po­nie­sio­nych kosz­tów na pod­sta­wie pa­ra­go­nu. Grec­kie media ostrze­ga­ją jed­nak, że trze­ba bę­dzie uzbro­ić się w cier­pli­wość: pro­ces ten trwa od kilku mie­się­cy do nawet roku, bo kasy cho­rych są po­waż­nie za­dłu­żo­ne. - To daje nam już pewne wy­obra­że­nie, jak bę­dzie wy­glą­dał nasz kraj, gdy osta­tecz­nie splaj­tu­je­my - oce­nił pra­cow­nik ap­te­ki.

Far­ma­ceu­ci wska­zu­ją, że two­rzy się błęd­ne koło, po­nie­waż w ślad za ap­te­ka­mi płat­no­ści wy­łącz­nie w go­tów­ce do­ma­ga­ją się hur­tow­nie, a od nich - pro­du­cen­ci leków.

Agen­cja dpa wska­zu­je, że eme­ry­ci za­czę­li za­dłu­żać się, by móc opła­cić leki.

Obec­na sy­tu­acja po­trwa co naj­mniej do piąt­ku. Ap­te­ka­rze mają wtedy usta­lić dal­sze dzia­ła­nia wobec za­dłu­żo­nych kas cho­rych. Gre­cja zmaga się z wiel­kim kry­zy­sem za­dłu­że­nia. Kraj czeka na wy­pła­tę ko­lej­nej tran­szy pierw­sze­go pa­kie­tu po­mo­co­we­go, który miał uzy­skać już w grud­niu, i pro­wa­dzi roz­mo­wy w spra­wie szcze­gó­łów dru­gie­go pa­kie­tu od UE i Mię­dzy­na­ro­do­we­go Fun­du­szu Wa­lu­to­we­go war­te­go 130 mld euro. Rząd ostrzegł, że Gre­cji grozi wy­klu­cze­nie ze stre­fy euro, jeśli nie osią­gnie po­ro­zu­mie­nia z po­życz­ko­daw­ca­mi w spra­wie dru­gie­go pa­kie­tu.

>>>>>

Tam juz jest totalna rozwalka . Cofna sie do epoki kamienia łupanego . Taki skok cywilizacyjny im UE zafundowala ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133660
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:02, 13 Sty 2012    Temat postu:

Grecja: przedłużają się rozmowy rządu z pożyczkodawcami

Rząd w Atenach od miesięcy negocjuje z właścicielami greckich obligacji w sprawie poniesienia przez nich strat. Zakończenie rozmów jest warunkiem udzielenia Grecji drugiego pakietu pomocowego. Tymczasem nie ustalono jeszcze kluczowych punktów porozumienia.

Jeszcze do niedawna rząd pozytywnie oceniał postępy w rozmowach. Jednak stowarzyszenie greckich banków IIF oceniło w czwartek, że mimo gwałtownie kurczącego się czasu nie ustalono dotąd najważniejszych zapisów porozumienia. Na październikowym szczycie strefy euro uzgodniono, że grecki dług zmniejszy się o 100 mld euro, z obecnych 350 mld, dzięki zgodzie posiadaczy greckich obligacji na poniesienie strat w wysokości 50 proc. ich wartości.

Zgodę wyraziła większość banków, ale przeciwne takiemu rozwiązaniu są liczne fundusze hedgingowe, które również posiadają greckie papiery dłużne. Liczą za to na pełną wypłatę zysku lub odszkodowanie - pisze agencja dpa.

Prasa w Grecji rozpisuje się o podsycanej przez spekulantów "wojnie na plotki", która "podkopuje porozumienie" z UE i MFW.

Rząd obawia się, że jeśli nie wszyscy wierzyciele zgodzą się na poniesienie strat, w budżecie pojawią się kolejne dziury. - W takim wypadku konieczne będzie dodatkowe wsparcie od naszych partnerów w strefie euro - powiedział wiceminister finansów Filippos Sachinidis.

W poniedziałek do Aten mają przybyć inspektorzy Komisji Europejskiej, Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Europejskiego Banku Centralnego, by ocenić stan greckich finansów. Od ich decyzji zależy uruchomienie kolejnej transzy pomocy dla zadłużonego kraju.

Stowarzyszenie banków IIF wskazuje na słowa niemieckiej kanclerz Angeli Merkel i prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego. Podkreślali oni, że Grecja musi "jak najszybciej" dojść do porozumienia z wierzycielami. Jest ono warunkiem uruchomienia drugiego pakietu pomocowego dla Grecji, wartego 130 mld euro. W ramach drugiego pakietu oprócz redukcji długu o straty pożyczkodawców Grecja ma otrzymać 130 mld euro od eurolandu i MFW, z czego 30 mld to gwarancje dla inwestorów, zachęcające ich do wymiany obligacji greckich na papiery o połowę niższej wartości. W zamian kraj zobowiązał się do przyjęcia daleko idących oszczędności.

>>>>

I do tak koszmarnego stanu Bruksela chce doprowadzic Wegry !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133660
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:54, 13 Sty 2012    Temat postu:

Grecja: premier domaga się niższych pensji w sektorze prywatnym

Pre­mier Gre­cji Lukas Pa­pa­de­mos po­wie­dział w pią­tek, że sek­tor pry­wat­ny po­wi­nien ob­ni­żyć pen­sje pra­cow­ni­ków, by w ten spo­sób zwięk­szyć kon­ku­ren­cyj­ność kraju. "Le­piej mieć dzia­ła­ją­ce za­kła­dy pracy, nawet jeśli pła­co­ne w nich pen­sje będą niż­sze, niż za­my­kać za­kła­dy i po­więk­szać licz­bę bez­ro­bot­nych" - po­wie­dział Pa­pa­de­mos w grec­kim par­la­men­cie.

W przy­szłym ty­go­dniu pra­co­daw­cy i pra­cow­ni­cy będą dys­ku­to­wać nad spo­so­ba­mi po­pra­wy kon­ku­ren­cyj­no­ści grec­kiej go­spo­dar­ki. Związ­ki za­wo­do­we oba­wia­ją się znacz­ne­go ob­ni­że­nia lub znie­sie­nia pre­mii bo­żo­na­ro­dze­nio­wych i tzw. czter­nast­ki, którą dotąd zli­kwi­do­wa­no tylko w sek­to­rze pu­blicz­nym. Do­pó­ki trwa­ją ne­go­cja­cje, rząd nie bę­dzie in­ter­we­nio­wał - za­po­wie­dział Pa­pa­de­mos.

W czwar­tek sto­wa­rzy­sze­nie grec­kich ban­ków ostrze­gło, że trwa­ją­ce od mie­się­cy ne­go­cja­cje rządu z pry­wat­ny­mi wła­ści­cie­la­mi grec­kich ob­li­ga­cji prze­dłu­ża­ją się. Cho­dzi o zgodę wie­rzy­cie­li na po­nie­sie­nie strat w wy­so­ko­ści 50 proc. war­to­ści grec­kich pa­pie­rów dłuż­nych. Dzię­ki temu dług Gre­cji ma się zmniej­szyć o 100 mld euro z obec­nych 350 mld. Za­koń­cze­nie roz­mów jest wa­run­kiem udzie­le­nia Gre­cji dru­gie­go pa­kie­tu po­mo­co­we­go war­to­ści 130 mld euro.

>>>>

Premier nakazuje kapitalistom OBNIŻYĆ PENSJE ! Ale odlot ! Tego jeszcze nie bylo !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133660
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:33, 18 Sty 2012    Temat postu:

Ekspert: potrzebny trzeci pakiet pomocy dla Grecji

Nawet jeśli inwestorzy zgodzą się na 50-proc. straty na greckich obligacjach, Grecja może potrzebować trzeciego pakietu pomocy ze strony eurolandu - ocenił w rozmowie z PAP główny ekonomista brukselskiego think-tanku European Policy Centre Fabian Zuleeg.

Jego zdaniem to konieczne, bo nikogo nie stać na wyjście Grecji ze strefy euro, a samo zaangażowanie inwestorów prywatnych nie wystarczy.

- Grecja będzie wymagała wsparcia ze strony pozostałych członków strefy euro - powiedział Zuleeg. Wyjaśnił, że konsekwencją strat inwestorów będzie dalsze obniżenie ratingu Grecji, a więc kraj ten w przewidywalnej przyszłości" nie będzie w stanie sam finansować się na rynkach.

Zdaniem eksperta Grecji prawdopodobnie nie wystarczy drugi pakiet pomocy eurolandu i Międzynarodowego Funduszu Walutowego uzgodniony na październikowym szczycie UE i będzie potrzebny trzeci pakiet.


- Nawet jeśli Grecja zrobi wszystko, czego od niej wymagają pożyczkodawcy, i jej sytuacja gospodarcza się poprawi, potrzebny będzie czas, by wrócić na rynki. To nie znaczy, że pieniądze przepadną. Jeśli Grecja będzie prowadzić właściwą politykę, a jej gospodarka znowu zacznie rosnąć - będzie w stanie spłacać pożyczki - powiedział Zuleeg.

Jego zdaniem, Grecja może sama zacząć się finansować nawet w 2020 r., jednak jeśli sytuacja się nie poprawi, inwestorzy mogą być narażeni na dalsze straty ponad uzgodnione 50 proc. i wtedy rynki mogą jeszcze bardziej stracić zaufanie.

Jak napisał w środę Reuters, pod koniec marca kończy się okres zapadalności greckich papierów na kwotę 14,5 mld euro i Grecja potrzebuje porozumienia z inwestorami, by uniknąć bankructwa. Źródła agencji wskazywały jednocześnie, że porozumienie jest możliwe już w przyszłym tygodniu.


W środę zrzeszający banki Instytut Finansów Międzynarodowych (IIF) i grecki rząd wznowili rozmowy o udziale inwestorów w stratach na greckich obligacjach, po tym, jak w piątek negocjacje zostały zerwane. Tymczasem porozumienie w tej sprawie Komisja Europejska stawia jako warunek uruchomienia pożyczki z drugiego pakietu.

Na październikowym szczycie strefy euro uzgodniono, że grecki dług zmniejszy się o około 100 mld euro, z ówczesnych 350 mld, dzięki zgodzie posiadaczy greckich obligacji na poniesienie strat w wysokości 50 proc. ich wartości.

W ramach drugiego pakietu oprócz redukcji długu o straty pożyczkodawców Grecja ma otrzymać 130 mld euro od eurolandu i MFW, z czego 30 mld to gwarancje dla inwestorów, zachęcające ich do wymiany obligacji greckich na papiery o połowę niższej wartości. W zamian kraj zobowiązał się do przyjęcia daleko idących oszczędności.

Z Brukseli Julita Żylińska

>>>>>

Ulubiona przez Bruksele Grecja potrzebuje trzeciego pakietu i to jest wzor ! Nie to co faszystowskie Wegry radzace sobie bez pakietow ...
Ale to MAO !
Trzeba jescze UMORZYC !
Banki musza UE pozyczac i nie zadac zwrotu . UMARZAC ! To Bruksela pokaze jak gospodarowac . Bo tak jak teraz ze trzeba zwracac TO NIE DO WYTRZYMANIA ! FASZYZM !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133660
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:48, 23 Sty 2012    Temat postu:

Grecka "lista hańby": ponad 4100 nazwisk

Grec­ki rząd opu­bli­ko­wał listę oszu­stów po­dat­ko­wych, któ­rzy w sumie na­ra­zi­li skarb pań­stwa na stra­ty wy­so­ko­ści pra­wie 15 mi­liar­dów euro . We­dług ko­men­ta­to­rów, nie­przy­pad­ko­wo lista, długa na 170 stron, uka­zu­je się przed wtor­ko­wym spo­tka­niem unij­nych mi­ni­strów fi­nan­sów. Ateny chcą bo­wiem za­sy­gna­li­zo­wać - zero po­bła­ża­nia dla osób uchy­la­ją­cych się od pła­ce­nia po­dat­ków.

Wykaz - na­zy­wa­ny przez grec­kie­go mi­ni­stra fi­nan­sów Evan­ge­lo­sa Ve­ni­ze­lo­sa "listą hańby" - można zo­ba­czyć w in­ter­ne­cie od nie­dzie­li wie­czo­rem. Wid­nie­ją w nim osoby winne grec­kie­mu fi­sku­so­wi duże sumy. We­dług grec­kich me­diów, w spi­sie dłuż­ni­ków jest ponad 4100 na­zwisk - przed­się­bior­ców, ludzi biz­ne­su ale też pio­sen­ka­rzy czy ar­ty­stów. Re­kor­dzi­ści to grupa około 40 osób, z któ­rych każdy miał za­ta­ić do­chód prze­kra­cza­ją­cy 100 mi­lio­nów euro. Nad­uży­cia po­dat­ko­we to jeden z naj­więk­szych pro­ble­mów bo­ry­ka­ją­cej się z kry­zy­sem fi­nan­so­wym Gre­cji. Szara stre­fa, mimo wy­sił­ków urzęd­ni­ków, ma się świet­nie. W li­sto­pa­dzie grec­ki fi­skus przed­sta­wił dłuż­ni­kom ul­ti­ma­tum, skła­nia­jąc do do­bro­wol­ne­go ure­gu­lo­wa­nia na­leż­no­ści. Z po­wo­du mi­ni­mal­ne­go od­ze­wu mi­ni­ster fi­nan­sów wie­lo­krot­nie gro­ził opu­bli­ko­wa­niem listy osób, które nie od­pro­wa­dza­ją po­dat­ków.

>>>>

Ciekawe metody !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133660
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:25, 24 Sty 2012    Temat postu:

Reuters: S&P może uznać Grecję za niewypłacalną

Stan­dard and Poor's Ra­tings Se­rvi­ces (S&P) praw­do­po­dob­nie ob­ni­ży ra­ting Gre­cji do po­zio­mu "se­lek­tyw­nej nie­wy­pła­cal­no­ści", w mo­men­cie gdy doj­dzie do re­struk­tu­ry­za­cji jej długu, po­wie­dział we wto­rek prze­wod­ni­czą­cy ko­mi­sji ra­tin­go­wej S&P John Cham­bers - po­da­je agen­cja Reu­ters.

>>>>

Grecja wytyczy szlak upadku calej strefy euro . Oni sa pierwsi !



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133660
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 23:16, 27 Sty 2012    Temat postu:

Grecja oskarża Macedonię o wykorzystywanie jej historycznych symboli

Grecja wystosowała dzisiaj notę protestacyjną do Macedonii w związku z nowo powstałym łukiem triumfalnym w Skopje - widnieje na nim symbol, do którego roszczą sobie prawo oba kraje. Ateny uważają, że użycie tego symbolu narusza porozumienie z 1995 r.

Wystosowana przez Ateny nota protestacyjna dotyczy łuku triumfalnego w stylu neoklasycystycznym, który w ostatnim czasie stanął w Skopje. Wśród zdobiących go płaskorzeźb widnieje tzw. słońce z Werginy, symbol w formie stylizowanego szesnastoramiennego słońca lub gwiazdy, kojarzony z antyczną dynastią Argeadów, do której należał m.in. Aleksander Wielki. W 1992 roku, po rozpadzie Jugosławii, parlament Macedonii uznał gwiazdę na czerwonym tle za oficjalny symbol państwowy. Sprzeciw zgłosiła Grecja, ponieważ ten sam symbol na niebieskim tle widnieje w godle greckiego regionu Macedonia. W porozumieniu z 1995 roku Skopje zgodziło się zmienić stylizację symbolu.

Władze w Atenach uważają, że podobne działania naruszają porozumienie między Macedonią a Grecją i zasady stosunków sąsiedzkich, stanowią też zagrożenie dla stabilności w regionie - informowały dzisiejsze media. Grecja zażądała, by macedońskie władze usunęły kontrowersyjny symbol z łuku.

Ateny i Skopje prowadzą od lat spór w sprawie oficjalnej nazwy Macedonii. Grecja stoi na stanowisku, że nazwa Macedonia jest zarezerwowana dla historycznego regionu Grecji i używanie jej przez sąsiedni kraj świadczy o tym, że Skopje może mieć roszczenia do regionu na północy Grecji. Obecnie Macedonię uznaje ponad 120 państw, ale na forum międzynarodowym, w tym w ONZ, NATO i UE, używana jest nazwa "Była Jugosłowiańska Republika Macedonii" (lub akronim od jej nazwy w brzmieniu angielskim: FYROM).

>>>>>

Ledwo zipia a tu jeszcze atakuja Macedonie ! Swiry !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133660
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 15:48, 29 Sty 2012    Temat postu:

Grecja może potrzebować więcej pomocy od krajów strefy euro

Szef Eurogrupy Jean-Claude Juncker powiedział jednej z gazet, że kraje członkowskie strefy euro mogą być zmuszone zwiększyć wielkość wsparcia finansowego dla Grecji, jeśli Ateny i sektor prywatny dojdą do porozumienia w sprawie greckiego zadłużenia.

Jeśli okaże się, że Grecja jest zdolna do obsługi swojego zadłużenia i dojdzie do porozumienia z sektorem prywatnym, to sektor publiczny będzie musiał sobie zadać pytanie, że nie jest konieczna dodatkowa pomoc – powiedział Juncker austriackiej gazecie Der Standard w opublikowanym w piątek wywiadzie. Dodał, że to do Europejskiego Banku Centralnego, który jest w posiadaniu greckich obligacji, będzie należała decyzja o tym, jaką rolę odegra on w oddłużeniu Grecji.

- Bank centralny jest niezależny i dawanie publicznych rad obrońcom waluty przez szefa Eurogrupy nie byłoby na miejscu – stwierdził.

Juncker dodał, że sektor prywatny musi mieć lepszą ofertą dot. odsetek od greckich obligacji w zamian za konwersję starych papierów na nowe.

- Oczekujemy, że do 2020 r. Grecja obniży poziom swojego długu publicznego do 120 proc. PKB. Pewnie nie uda się tego celu zrealizować w całości, ale i tak potrzebne są kroki zmierzającego w tym kierunku. To oznacza, że oferta banków w sprawie odsetek od nowych greckich papierów musi być poprawiona.

Dodał, że nie zapadła żadna decyzja odnośnie tego, czy środki z funduszu EFSF zostaną przekazane do stałego funduszu ESM przeznaczonego dla członków stery euro przeżywających problemy, ale jego zdaniem to dobry pomysł.

W czwartek Grecja i prywatni pożyczkodawcy posunęli się krok naprzód w rozmowach o restrukturyzacji greckiego długu. Poinformowały o tym obie strony, a negocjacje będą się toczyć dalej w piątek. Celem jest osiągnięcie ostatecznego porozumienia w najbliższych dniach.

Ateny potrzebują porozumienia, aby uniknąć niekontrolowanego bankructwa, które mogłoby się wydarzyć już w marcu, kiedy to zapada część greckich papierów. Kredytodawcy Grecji żądają, aby w postawieniu finansów Grecji na nogi wziął udział Europejski Bank Centralny.

Źródła w banku centralnym strefy euro powiedziały Reutersowi, że po środowym spotkaniu ECB, który posiada greckie obligacje o wartości ok. 40 mld euro, nie podjął żadnej decyzji odnośnie tego, czy zaakceptuje jakiekolwiek straty.

Niezależnie od decyzji, porozumienie w sprawie greckiego zadłużenia musi zostać osiągnięte przed 20 marca, kiedy to przypada termin wykupu obligacji o wartości 14,5 mld euro. Jeśli do porozumienia nie dojdzie w tym terminie, to Grecję może czekać niekontrolowane bankructwo, które mogłoby się przerodzić w kryzys bankowy w całej strefie euro. Obawy przed takim scenariuszem zmniejszyły się nieco po tym, jak w grudniu Europejski Bank Centralny udostępnił bankom prawie pół biliona euro trzyletniego finansowania.

>>>>>

A wiec kolejanstudnia bez dna . Wprawdzie Islandia czy rgentyna wyszly z katastrofy no ale one maja wlasna walute wiec takie rozwiazanie nie wchodzi w gre ... Dopoki euro-Titanic nie utonie . Wtedy nie bedzie wyjscia trzeba bedzie isci I TAK droga argentynsko-islandzka z tym ze z mikroskopijnym PKB . Teraz byloby to o wiele mniej bolesne . No ale skoro chca to bedzie bolalo !

Potworna euro-szmata przytlacza Grecje . Ich flaga malutka i coraz mniejsza i zanika a euro-szmata rosnie i rosnie jak pasozyt ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133660
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 23:26, 29 Sty 2012    Temat postu:

Radykalny plan Niemiec ws. Grecji ma stracić jakąkolwiek suwerenność !

Niemcy chcą, by komisarz wyznaczony przez strefę euro pilnował budżetu w Grecji, odbierając tym samym rządowi w Atenach czałość suwerenności. Radykalny, niemiecki plan został rozesłany do ministrów finansów krajów eurolandu. Grecja zareagowała z oburzeniem i stanowczo odrzuciła tego typu pomysły.

Berlin zaproponował, by specjalny komisarz przejął kontrolę nad greckim budżetem i mógł go zawetować, jeśli Ateny nie będą wypełniać międzynarodowych zaleceń w zamian za otrzymaną pomoc finansową. „Biorąc pod uwagę dotychczasowy, rozczarowujący stan przestrzegania wymogów Grecja musi zaakceptować przeniesienie części suwerenności na poziom europejski” - czytamy w liście, który Niemcy rozesłały do krajów strefy euro. „Grecki budżet musi być pod ścisłym nadzorem przez jakiś czas” - podkreśla Berlin i argumentuje, że tylko wtedy możliwe będzie przyznanie Atenom dalszej pomocy finansowej. "Takie pomysły mogły się zrodzić w chorej wyobraźni" - skomentowała grecka minister edukacji. Z kolei wicepremier, minister finansów w rozesłanym oświadczeniu podkreślił konieczność równego traktowania wszystkich krajów i poszanowania narodowej tożsamości i godności.

„Każdy, kto stawia naród przed dylematem: pomoc finansowa albo godność, ignoruje lekcje historii” - napisał grecki wicepremier. Pomysł wprowadzenia zarządu komisarycznego i możliwość wetowania budżetów narodowych nie jest nowy, bo Niemcy kiedyś już to proponowały. Jednak po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowały to na piśmie, biorąc na celownik konkretny kraj - Grecję.

>>>>

Nic nowego . Wlaciwie UE niczym innym sie nie zajmuje jak odbieraniem niepodleglosci suwerennosci i zniewalaniem . Takze osatnio internautow . Ue to droga do niewolnictwa . Jak kazda komuna ...



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133660
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 16:24, 30 Sty 2012    Temat postu:

Grecja odrzuca niemiecką propozycję kontroli budżetowej

Minister finansów Grecji Ewangelos Wenizelos zdecydowanie odrzucił forsowany przez Niemcy plan powołania organu kontrolującego grecki budżet w zamian za nową pomoc dla Aten w wysokości 130 mld euro - pisze dzisiejszy "Financial Times".

Minister oświadczył, że takie posunięcie zmusiłoby jego kraj do wybierania między "pomocą finansową" a "godnością narodową". "FT" przytacza słowa Wenizelosa, według którego propozycja powołania unijnego "komisarza budżetowego" z prawem wetowania greckich podatków i decyzji wydatkowych "nie bierze pod uwagę pewnych ważnych historycznych lekcji". Minister dodał, że unijni pożyczkodawcy już dysponują wystarczającymi narzędziami kontroli.

Niemiecki plan, rozsyłany w piątek, zobowiązałby również Ateny do spłacenia swoich długów przed skierowaniem pieniędzy na zwykłe rządowe wydatki. Propozycja, która zaskoczyła premiera Grecji Lukasa Papademosa i szefów rządów innych krajów strefy euro, ma niewielkie szanse na przyjęcie - przewiduje londyński dziennik.

- Niemcy, owszem, mają duże wpływy, ale ta propozycja idzie nieco poza granice, w jakich pozostałe kraje mogłyby ją poprzeć - powiedział "FT" jeden z unijnych polityków uczestniczących w dyskusjach.

Niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble ostrzegł w niedzielę w rozmowie z "Wall Street Journal", że Grecja nie dostanie żadnych pieniędzy od strefy euro, jeśli nie wdroży zapowiadanych reform. Drugi od 2010 roku pakiet ratunkowy UE i MFW dla Grecji opiewa na 130 miliardów euro. Porozumienie w sprawie nowego pakietu pomocy jest niezbędne dla sfinansowania wykupu greckich obligacji wartości ok. 14,4 mld euro, których wymagalność przypada na 20 marca.

>>>>>

A wiec rzad w Grecji nie chce aby ich UE ,,ratowala'' :O))) Lekarstwo gorsze od choroby :O)) Taka jest UE ! Zawsze gorsza niz problemy jakie kraj mial przed przystpieniem do UE . Wtedy dopiero zaczynaja sie PROBLEMY . Przez duze P !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133660
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:50, 31 Sty 2012    Temat postu:

Premier Grecji: możemy potrzebować więcej pomocy niż zakładaliśmy

Nie­wy­klu­czo­ne, że drugi pa­kiet ra­tun­ko­wy wart 130 mld euro i re­duk­cja za­dłu­że­nia o 100 mld mogą nie wy­star­czyć, by wy­cią­gnąć z kło­po­tów za­dłu­żo­ną Gre­cję - po­wie­dział pre­mier Lukas Pa­pa­de­mos po­wie­dział po za­koń­czo­nym szczy­cie w Bruk­se­li we wto­rek nad ranem.
-Shut­ter­stock

"Jest jesz­cze zbyt wcze­śnie, by móc po­wie­dzieć, czy bę­dzie­my po­trze­bo­wać do­dat­ko­wych środ­ków. Na­szym celem jest unik­nię­cie ta­kiej sy­tu­acji" - po­wie­dział Pa­pa­de­mos.

Pierw­szy pa­kiet po­mo­co­wy dla Gre­cji, opie­wa­ją­cy na 110 mi­liar­dów euro, wy­ne­go­cjo­wa­no w maju 2010 roku; do tej pory Ateny otrzy­ma­ły z tego pa­kie­tu 73 mi­liar­dy euro.

W ra­mach dru­gie­go pa­kie­tu ra­tun­ko­we­go, uzgod­nio­ne­go w paź­dzier­ni­ku, Gre­cja ma otrzy­mać 130 mld euro od eu­ro­lan­du i MFW, a jej dług ma się zmniej­szyć o ok. 100 mld euro (z 350 mld) dzię­ki zgo­dzie po­sia­da­czy grec­kich ob­li­ga­cji na po­nie­sie­nie strat w wy­so­ko­ści 50 proc. ich war­to­ści. W za­mian kraj zo­bo­wią­zał się do przy­ję­cia da­le­ko idą­cych oszczęd­no­ści.

>>>>

Oj tak ! Zanim to wszystko padnie jeszcze Bruksela utopi sporo bogactwa z Europy . Bieda bedzie wielka !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133660
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:53, 02 Lut 2012    Temat postu:

Eksperci: w Grecji gorzej niż we wschodniej Europie lat 90.

Gre­cja jest nawet w trud­niej­szej sy­tu­acji niż kraje daw­ne­go bloku wschod­nie­go na po­cząt­ku lat 90., bo pra­wie wcale nie ma prze­my­słu - oce­nia ber­liń­ski In­sty­tut Badań Go­spo­dar­czych (DIW) w swoim naj­now­szym ra­por­cie na temat kry­zy­su grec­kie­go.

Zda­niem eks­per­tów DIW Gre­cja pil­nie po­trze­bu­je po­mo­cy w ro­dza­ju planu Mar­shal­la, po­le­ga­ją­ce­go na in­we­sty­cjach w no­wo­cze­sną in­fra­struk­tu­rę i prze­mysł. Lep­sze szan­se na prze­zwy­cię­że­nie kry­zy­su kraj ten miał­by poza stre­fą . "Go­spo­dar­czo Gre­cja jest na dnie" - pisze eks­pert DIW Ale­xan­der Kri­ti­kos. Jak oce­nia, na razie nie widać końca re­ce­sji. Tym­cza­sem - za­uwa­ża ana­li­tyk - troj­ka, czyli misja zło­żo­na z przed­sta­wi­cie­li Ko­mi­sji Eu­ro­pej­skiej, Eu­ro­pej­skie­go Banku Cen­tral­ne­go i Mię­dzy­na­ro­do­we­go Fun­du­szu Wa­lu­to­we­go, "nie­cier­pli­wie żąda dal­szych oszczęd­no­ści, by ogra­ni­czyć de­fi­cyt fi­nan­sów pań­stwa". "Nie­za­leż­nie od tego, jak bar­dzo uza­sad­nio­ne są te żą­da­nia, nie do­pro­wa­dzą one do tego, że grec­ka go­spo­dar­ka sama się zre­ge­ne­ru­je" - uważa Kri­ti­kos.

W jego oce­nie z eko­no­micz­ne­go punk­tu wi­dze­nia Gre­cja przy­po­mi­nać może kraj prze­cho­dzą­cy trans­for­ma­cję. "Jed­nak w od­róż­nie­niu od in­nych kra­jów trans­for­ma­cji, jak dawne pań­stwa bloku wschod­nie­go z prze­sta­rza­ły­mi i nie­wy­daj­ny­mi struk­tu­ra­mi prze­my­sło­wy­mi, w Gre­cji nie ma pra­wie żad­ne­go prze­my­słu" - za­uwa­ża ana­li­tyk.

Tu­ry­sty­ka sta­no­wi bar­dzo ważny filar go­spo­dar­ki grec­kiej, ale nie może być mo­to­rem roz­wo­ju dla ca­łe­go kraju. Gre­cji bra­ku­je przede wszyst­kim bazy eks­por­to­wej, która przy­nio­sła­by temu pań­stwu ko­rzy­ści z wy­mia­ny han­dlo­wej z za­gra­ni­cą, do­mi­nu­ją małe przed­się­bior­stwa, a na dwóch za­trud­nio­nych przy­pa­da jedna osoba pro­wa­dzą­ca sa­mo­dziel­ną dzia­łal­ność go­spo­dar­czą - ana­li­zu­ją eks­per­ci DIW.

Ich zda­niem UE bę­dzie mu­sia­ła prze­zna­czyć środ­ki na in­we­sty­cje w bu­do­wę in­no­wa­cyj­ne­go prze­my­słu w Gre­cji, np. w dzie­dzi­nie ener­gii i ochro­ny zdro­wia. Po­trzeb­na by­ła­by rów­nież kon­tro­la nad wy­dat­ko­wa­niem tych środ­ków, aby nie prze­zna­czo­no ich na pry­wat­ną kon­sump­cję i po­li­ty­kę so­cjal­ną.

Bu­do­wę sil­niej­szej go­spo­dar­ki Gre­cji czę­ścio­wo utrud­nia to, że kraj ten "jest zwią­za­ny euro" - uważa jeden z au­to­rów ra­por­tu DIW Kark Bren­ke. Kraj "jest skrę­po­wa­ny, nie może sam usta­lać kursu wa­lu­ty i pro­wa­dzić nie­za­leż­nej po­li­ty­ki han­dlo­wej" - oce­nił Bren­ke.

O moż­li­wo­ści wy­stą­pie­nia Gre­cji ze stre­fy euro znów otwar­cie mówią też nie­miec­cy po­li­ty­cy ba­war­skiej cha­de­cji. "Jeśli Gre­cja nie wy­ka­że woli prze­pro­wa­dze­nia nie­zbęd­nej re­struk­tu­ry­za­cji kraju, na­le­ża­ło­by po­waż­nie po­my­śleć o nowym po­cząt­ku poza stre­fą euro" - po­wie­dział ga­ze­cie "Rhe­ini­sche Post" po­li­tyk CSU Ale­xan­der Do­brindt. Także sze­fo­wa grupy CSU w Bun­de­sta­gu Gerda Has­sel­feldt na­le­ży stwo­rzyć "praw­ne moż­li­wo­ści" opusz­cze­nia przez kraj człon­kow­ski stre­fy euro.

We­dług źró­deł w nie­miec­kiej ko­ali­cji rzą­dzą­cej już w przy­szłym ty­go­dniu Bun­de­stag może zająć się dru­gim pro­gra­mem po­mo­cy dla Gre­cji o war­to­ści 130 mld euro, który uzgod­nio­no w ze­szłym roku. Mi­ni­ster fi­nan­sów Wol­fgang Scha­eu­ble za­strzegł, że Niem­cy będą po­ma­gać Gre­cji tylko wów­czas, gdy będą pewne, iż pomoc ta nie zo­sta­nie zmar­no­wa­na.

>>>>

UE gorsza niz komuna !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133660
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:27, 03 Lut 2012    Temat postu:

Grecy wolą nie trzymać pieniędzy na kontach

Ze stra­chu przed ban­kruc­twem pań­stwa i per­spek­ty­wą po­wro­tu do sta­rej, sła­bej drach­my, Grecy pod­ję­li mi­liar­dy euro ze swo­ich kont. Część prze­trans­fe­ro­wa­li za gra­ni­cę, sporo trzy­ma­ją w do­mach.

Mi­ni­ster fi­nan­sów Ewan­ge­los We­ni­ze­los po­wie­dział w pią­tek w par­la­men­cie, że od 2009 roku Grecy pod­ję­li ze swych kont około 65 mi­liar­dów euro, z czego 16 mi­liar­dów wy­wie­zio­no za gra­ni­cę. "49 mi­liar­dów (euro) jest scho­wa­nych w skryt­kach, ko­mo­dach, w piw­ni­cach i na stry­chach, albo pod łóż­ka­mi" - mówił We­ni­ze­los. Ujaw­nił też, że z pie­nię­dzy, które wy­pły­nę­ły za gra­ni­cę, ponad 5 mi­liar­dów euro tra­fi­ło na konta w ban­kach bry­tyj­skich, a nie­speł­na 1,6 mld do Szwaj­ca­rii. Agen­cja dpa pisze, po­wo­łu­jąc się na eks­per­tów ds. ban­ko­wo­ści, że po­da­na przez We­ni­ze­lo­sa suma, to tylko nie­wiel­ka część pie­nię­dzy, które fak­tycz­nie wy­pły­nę­ły z Gre­cji za gra­ni­cę. Środ­ki po­cho­dzą­ce z sza­rej stre­fy i uchy­la­nia się od po­dat­ków, ulo­ko­wa­ne przez Gre­ków poza ich kra­jem, sza­cu­je się na ponad 200 mi­liar­dów euro.

>>>>

No tak sytuacja euro sie ,,polepsza''...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133660
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 23:32, 05 Lut 2012    Temat postu:

Rok temu mieli mieszkania i auta, dziś nie mają nic

W Grecji liczba bezdomnych i bezrobotnych sięga rekordowych poziomów. Kraj ten jest w największym kryzysie od czasów wojny. Liczba bezdomnych wzrosła w ciągu ostatnich dwóch lat o jedną czwartą.

Bezrobocie według oficjalnych statystyk sięga 20 proc. Centra pomocy przeżywają oblężenie. Dimtira Nousi z państwowej kuchni dla bezdomnych w Atenach mówi, że przychodzą ludzie, którzy jeszcze rok temu mieli dobre samochody i mieszkania, a teraz nie mają nic.

W ostatnich dniach sytuację pogorszyły niskie temperatury; szczególnie dają się one we znaki tym, którzy śpią pod gołym niebem. W Grecji coraz częściej słychać określenie „nowi bezdomni”; dotyczy ono tych grup ludzi, którzy nagle znaleźli się na ulicy.

>>>>>

Kraj idzie na dno i bedzie coraz gorzej . No ale trzeba ratowac euro czyli posady euro-urzedasow w Brukseli wiec ludzie musza isc na dno .. Taki ,,uklad''...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133660
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:46, 06 Lut 2012    Temat postu:

Grecja znów na ostrym dyżurze

Wciąż nie widać końca grec­kiej tra­ge­dii. Eu­ro­pej­scy po­li­ty­cy nie kryją znie­cier­pli­wie­nia. Po­dob­nie in­we­sto­rzy. Można przy­pusz­czać, że ban­kruc­two Gre­cji przy­ję­te zo­sta­ło­by przez rynki z ulgą.

Ko­lej­ny week­end upły­nął na bez­owoc­nych ne­go­cja­cjach, do­ty­czą­cych metod pod­trzy­ma­nia przy życiu grec­kich fi­nan­sów. Bez­owoc­nych po­dwój­nie, bo nikt już chyba nie ma wąt­pli­wo­ści, że Gre­cji pomóc na dłuż­szą metę się nie da. Tym bar­dziej, że sama Gre­cja nie ma po­my­słu na to, jak wyjść z za­pa­ści. Wszyst­ko można zre­struk­tu­ry­zo­wać, na­pra­wić, ale pod wa­run­kiem, że jest co re­struk­tu­ry­zo­wać i na­pra­wiać. Gieł­dy na prze­dłu­ża­ją­ce się roz­mo­wy za­re­ago­wa­ły po­gor­sze­niem się na­stro­jów, ale bez wiel­kich emo­cji. Głów­ne in­dek­sy na war­szaw­skim par­kie­cie na otwar­ciu tra­ci­ły w po­nie­dzia­łek po 0,1 proc. Nie­znacz­nie le­piej ra­dzi­ły sobie wskaź­ni­ki ma­łych i śred­nich firm. Te ostat­nie przez cały dzień trzy­ma­ły się kilka dzie­sią­tych pro­cent po­wy­żej piąt­ko­we­go za­mknię­cia. WIG20 nad kre­skę zdo­łał wyjść je­dy­nie na chwi­lę. Bli­skość 2400 punk­tów dzia­ła­ła onie­śmie­la­ją­co na byki, ale bu­dzi­ła też re­spekt wśród niedź­wie­dzi. Zmia­ny były więc nie­wiel­kie i żadna ze stron nie od­wa­ży­ła się na ry­zy­ko ataku. Po­dob­nie zresz­tą było na głów­nych gieł­dach eu­ro­pej­skich. In­deks w Pa­ry­żu roz­po­czął dzień od spad­ku o 0,8 proc. i na­le­żał do naj­słab­szych wskaź­ni­ków na na­szym kon­ty­nen­cie. Przez więk­szą część sesji zniż­ko­wał o około 1 proc. We Frank­fur­cie i Lon­dy­nie spad­ki się­ga­ły po około 0,4 proc. Do nie­licz­nych zwyż­ku­ją­cych par­kie­tów na­le­ża­ły Ateny. Tam­tej­szy in­deks zy­ski­wał 0,5-0,6 proc., ale jego za­cho­wa­nie w ostat­nich dniach zdaje się być zu­peł­nie ode­rwa­ne od ma­kro­eko­no­micz­nych re­aliów i można je roz­pa­try­wać w ka­te­go­rii cie­ka­wost­ki ryn­ko­wej. Po po­łu­dniu zy­ski­wał już pra­wie 3 proc.

Da­nych do­ty­czą­cych go­spo­dar­ki nie było w po­nie­dzia­łek zbyt wiele i nie wpły­nę­ły one zna­czą­co na sy­tu­ację na gieł­dach. Wskaź­nik na­stro­jów eu­ro­pej­skich in­we­sto­rów fi­nan­so­wych Sen­tix po­zy­tyw­nie za­sko­czył, zmniej­sza­jąc skalę spad­ku z minus 21 do minus 11 punk­tów. W Grud­niu o 1,7 proc. zwięk­szy­ły się za­mó­wie­nia w nie­miec­kim prze­my­śle. Po pra­wie 5 proc. spad­ku z li­sto­pa­da to spory po­stęp, ale trud­no na tej pod­sta­wie wy­cią­gać po­waż­niej­sze wnio­ski. Tym bar­dziej, że w po­rów­na­niu do grud­nia 2010 r. wiel­kość za­mó­wień nie ule­gła zmia­nie.

W gro­nie na­szych naj­więk­szych spół­ek sy­tu­acja była zróż­ni­co­wa­na. Li­de­rem wzro­stów były akcje GTC, ro­sną­ce o ponad 5,5 proc. Po opu­bli­ko­wa­niu lep­szych niż ocze­ki­wa­no wy­ni­ków fi­nan­so­wych o pra­wie 3 proc. w górę szły pa­pie­ry Banku Han­dlo­we­go, ale skala zwyż­ki w ciągu dnia zmniej­szy­ła się. Po ponad 2,5 proc. zy­ski­wa­ły wa­lo­ry BRE i Ker­ne­la, o 2 proc. zy­ski­wa­ły akcje PGE. Po około 1 proc. zniż­ko­wa­ły akcje KGHM, PBG, PGNiG, PKN Orlen, PKO i Te­le­ko­mu­ni­ka­cji Pol­skiej. Po­czą­tek sesji na Wall Stre­et przy­niósł spad­ki in­dek­sów po około 0,4 proc. Na na­szym kon­ty­nen­cie w tym cza­sie sy­tu­acje nie­znacz­nie się po­pra­wi­ła. Na go­dzi­nę przed koń­cem han­dlu CAC40 zniż­ko­wał o 0,7 proc., DAX rósł o 0,1 proc., FTSE wy­szedł na zero. Także in­deks naj­więk­szych spół­ek w War­sza­wie znaj­do­wał się w oko­li­cy piąt­ko­we­go za­mknię­cia. Grec­cy po­li­ty­cy po­sta­no­wi­li prze­ło­żyć swoje spo­tka­nie w spra­wie nie­zbęd­nych re­form na wto­rek. Cier­pli­wość eu­ro­pej­skich part­ne­rów i ryn­ków może się jed­nak kie­dyś wy­czer­pać.

>>>>

I tak sobie UE tonie :O)))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133660
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:48, 06 Lut 2012    Temat postu:

KE: przekroczyliśmy już wszystkie terminy porozumienia z Grecją

Prze­kro­czy­li­śmy już wszyst­kie ter­mi­ny wy­zna­czo­ne na po­ro­zu­mie­nie ws. re­ali­za­cji dru­gie­go pro­gra­mu po­mo­cy dla Gre­cji - przy­znał w po­nie­dzia­łek rzecz­nik KE. Za­pew­nił jed­nak, że UE nie pra­cu­je nad sce­na­riu­szem wyj­ścia tego kraju ze stre­fy euro .

"Już prze­kro­czy­li­śmy wy­zna­czo­ne ter­mi­ny. Mie­li­śmy na­dzie­ję na po­ro­zu­mie­nie w week­end, ale to się nie udało. (...) Wciąż mamy na­dzie­ję na nie­zbęd­ne po­ro­zu­mie­nie, ale piłka jest po stro­nie władz Gre­cji" - po­wie­dział rzecz­nik ko­mi­sa­rza ds. wa­lu­to­wych Ama­deu Al­ta­faj Tar­dio.

Przy­po­mniał, że pro­ble­my Gre­cji wy­ni­ka­ją przede wszyst­kim z faktu, że "bar­dzo długo żyła ponad stan" oraz, że "gdyby nie była człon­kiem UE, to by upa­dła".

"(W UE) mamy do czy­nie­nia z so­li­dar­no­ścią bez pre­ce­den­su z grec­kim spo­łe­czeń­stwem. Ale so­li­dar­ność dzia­ła w obie stro­ny" - po­wie­dział rzecz­nik, wy­ja­śnia­jąc, czemu stre­fa euro do­ma­ga­ją się ko­lej­nych re­form struk­tu­ral­nych w tym ob­ni­że­nia płac także w sek­to­rze pry­wat­nym i zmniej­sze­nia przy­wi­le­jów eme­ry­tal­nych w Gre­cji.

By uza­sad­nić żą­da­nia po­życz­ko­daw­ców, Al­ta­faj Tar­dio po­rów­nał płacę mi­ni­mal­ną w Gre­cji z in­ny­mi kra­ja­mi. W Gre­cji wy­no­si ok. 870 euro (for­mal­nie 750 euro ale po­bie­ra­ne 14 raz w roku), w Hisz­pa­nii 748 euro, a w Por­tu­ga­lii 565 euro.

Coraz wię­cej ana­li­ty­ków wątpi jed­nak, by moż­li­we było - nawet jeśli uda się sfi­na­li­zo­wać po­ro­zu­mie­nie ws. dru­gie­go pa­kie­tu - ob­ni­że­nie długu do 120 proc. PKB w 2020 r., co było pla­nem UE i MFW. Stąd po­ja­wi­ły się apele, by także EBC (czyli de facto jego udzia­łow­cy - kraje eu­ro­lan­du) re­du­ko­wał część grec­kich wie­rzy­tel­no­ści.

Szef eu­ro­gru­py Je­an-Clau­de Junc­ker ostrzegł w wy­wia­dzie dla ty­go­dni­ka "Spie­gel", że nie można wy­klu­czyć, że Gre­cja nie unie­sie cię­ża­ru za­dłu­że­nia i sta­nie się nie­wy­pła­cal­na.

"Jeśli stwier­dzi­my, że w Gre­cji wszyst­ko po­szło nie tak, to nie bę­dzie ko­lej­ne­go pro­gra­mu po­mo­co­we­go (dru­gie­go pa­kie­tu ra­tun­ko­we­go - PAP), a to ozna­cza, że w marcu Gre­cja mu­sia­ła­by ogło­sić ban­kruc­two" - oce­nił Junc­ker. Już sama per­spek­ty­wa ta­kie­go roz­wo­ju sy­tu­acji po­win­na zmo­bi­li­zo­wać Ateny do wdra­ża­nia re­form - dodał.

>>>>

Jak widzicie europejsi zlamli wszelkie mozliwe normy i co i nic . Zadnych krzykow zadnych kar zadnych wrzaskow . To tylka na Wegry ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133660
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 15:35, 07 Lut 2012    Temat postu:

Grecja szykuje zwolnienia w sektorze publicznym

Rząd Grecji poinformował w poniedziałek po południu, że zaakceptował żądania kredytodawców i do końca 2012 roku zlikwiduje 15 tys. miejsc pracy w sektorze publicznym. Ustalenia te zapadły po rozmowach z przedstawicielami - trójki -, czyli KE, EBC i MFW.

Uszczuplenie sektora publicznego to jeden z warunków wymaganych przez - trójkę -, aby Grecja mogła otrzymać nowy pakiet pomocowy wart 130 mld euro, który ma uratować kraj przed niewypłacalnością - pisze EFE - Redukcja stanowisk pracy jest ściśle związana z restrukturyzacją organizacji (instytucji) i usług, która jest prowadzona przez wszystkie ministerstwa - poinformował w specjalnym komunikacie minister ds. reformy administracyjnej Dimitris Repas.

15 tys. miejsc pracy to zaledwie część ze 150 tys. stanowisk, które Grecja powinna zlikwidować w sektorze publicznym do 2015 roku - podaje EFE.

Według danych ministerstwa ds. reformy administracyjnej, pod koniec 2011 roku w sektorze tym w Grecji pracowało ponad 714 tys. osób.

Repas podkreślił jednak, że jest przeciwnikiem - masowych zwolnień - i że reforma sektora publicznego musi zostać przeprowadzona w taki sposób, by redukcje zatrudnienia nie utrudniły funkcjonowania państwa - cytuje ministra EFE.

Analitycy podkreślają, że te niepopularne posunięcia w kraju gnębionym przez głęboką recesję mogą doprowadzić do przedterminowych wyborów już w kwietniu. Związki zawodowe i stowarzyszenia pracodawców ostrzegły, że cięcia płac w sektorze prywatnym tylko pogłębią recesję. Na wtorek zapowiedziały kolejne strajki w kraju.

Wcześniej w poniedziałek ogłoszono w Atenach, że kolejne spotkanie trzech partii koalicyjnych w sprawie posunięć oszczędnościowych zostało przesunięte z poniedziałku na wtorek.

Grecja jest pod presją czasu: Ateny muszą szybko zawrzeć porozumienie z pożyczkodawcami, gdyż 20 marca zapada termin wykupu greckich obligacji wartych 14,5 mld euro.

Wśród kolejnych reform strukturalnych, których domagają się eksperci UE, MFW i EBC, co ma służyć poprawie konkurencyjności greckiej gospodarki, jest m.in. obniżenie płacy minimalnej w sektorze prywatnym nawet o 20 proc. Prócz reform i kolejnych oszczędności następnym warunkiem udzielenia Grecji pomocy jest sfinalizowanie porozumienia o dobrowolnej redukcji greckiego zadłużenia u prywatnych wierzycieli o 100 mld euro z około 350 mld euro, czyli kwoty, na jaką szacuje się cały grecki dług.

>>>>>

Fala biedy w Grecji dopiero nadchodzi . Jak rzuca na rynek tlumy bezrobotnych urzednikow nastapi efekt domina i miliony bezrobotnych . Ale trzeba raotowac posady KE to nie szkoad ludzi w Grecji !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133660
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:37, 07 Lut 2012    Temat postu:

Financial Times Deutschland: to propozycja kapitulacji

Pro­po­zy­cją ka­pi­tu­la­cji na­zy­wa dzien­nik „Fi­nan­cial Times Deutsch­land” ostat­nie sy­gna­ły wy­sy­ła­ne Gre­cji przez Niem­cy i Fran­cję. Zda­niem ga­ze­ty, Ber­li­no­wi i Pa­ry­żo­wi nie za­le­ży już na oca­le­niu tego kraju, ale na ra­to­wa­niu wła­sne­go wi­ze­run­ku.

Zda­niem ko­men­ta­to­ra „Fi­nan­cial Times Deutsch­land”, je­ste­śmy świad­ka­mi zmia­ny po­dej­ścia Nie­miec i Fran­cji do spra­wy ra­to­wa­nia Gre­cji. W rze­czy­wi­sto­ści nie cho­dzi już o to, jak unik­nąć grec­kie­go ban­kruc­twa, ale o to, jak wyjść z tej sy­tu­acji z twa­rzą.

Wła­śnie dla­te­go kanc­lerz An­ge­la Mer­kel i pre­zy­dent Ni­co­las Sar­ko­zy skła­da­ją Ate­nom pro­po­zy­cje, o któ­rych z góry wia­do­mo, że zo­sta­ną przez Gre­ków od­rzu­co­ne. Wy­star­czy wspo­mnieć nie­daw­ną su­ge­stię po­wo­ła­nia ko­mi­sa­rza nad­zo­ru­ją­ce­go grec­ki bu­dżet czy wczo­raj­szy po­mysł utwo­rze­nia spe­cjal­ne­go konta, na które Gre­cja przez lata mia­ła­by wpła­cać środ­ki na po­kry­cie swo­ich dłu­gów.

„Fi­nan­cial Times Deutsch­land” pod­kre­śla, że w obu przy­pad­kach by­ła­by to dla Aten to­tal­na ka­pi­tu­la­cja, na którą nie zgo­dził­by się zresz­tą żaden par­la­ment de­mo­kra­tycz­ne­go pań­stwa. Zda­niem ga­ze­ty, dla Nie­miec i Fran­cji skła­da­nie tego typu pro­po­zy­cji jest jed­nak wy­god­ne. W przy­pad­ku grec­kiej plaj­ty Mer­kel i Sar­ko­zy będą mogli bo­wiem mówić, że Grecy są sobie sami winni, bo prze­cież sami od­rzu­ci­li wy­cią­gnię­tą dłoń Eu­ro­py.

>>>>

Nigdy nie chodzilo przeciez o Grecje tylko o Eurourzedasow...
Gdy media mowily o ,,pomocy Grecji'' uprawialy chamska propagande ...
Zapamietajcie ...
,,Pomoc'' CZYLI KASA SZLA DLA BANKOW !
Dla Grekow szly obnizki pensji zwolnienia bezrobocie zamykanie szpitali ...
Dzien i noc sobie powtarzajcie .
KASA DLA BANKOW .
NEDZA DLA GREKOW .
Taka to byla ,,pomoc''...

A twarz ? A jaka Angela ma twarz ? Jaka Sarkozy ma twarz ! PATRZEC NIE MOZNA ! Tylko licze ze LePenowa moze go zastapi to moze cos bedzie ...
UE nie ma twarzy tylko mordy . OD POCZATKU !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133660
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 13:49, 09 Lut 2012    Temat postu:

Kryzys w strefie Euro szansą dla Chin

Kryzys w niektórych państwach strefy euro jest dla Chin okazją do zwiększenia wpływów gospodarczych w Europie. W ważny europejski przyczółek Chin przekształca się Grecja - sądzi Eva Anastasiadou z Royal United Services Institute (RUSI).

"Trudna sytuacja gospodarcza może spowodować, że Grecja zostanie wykorzystana w charakterze konia trojańskiego do stopniowego zwiększania strategicznego wpływu Pekinu na starym kontynencie" - napisała Anastasiadou w biuletynie tego ośrodka analitycznego. Jej zdaniem Pekin w swej polityce rozwojowej kładzie nacisk na ekspansję handlu i koncentruje uwagę na globalnej infrastrukturze portowej ułatwiającej dystrybucję chińskich towarów i podnoszącej rangę Chin w światowym handlu.

W tym kontekście Anastasiadou ocenia umowę chińskiej firmy transportu oceanicznego COSCO z władzami portu w Pireusie z listopada 2008 r. Umowa daje COSCO częściową kontrolę nad portem na 35 lat w zamian za 2,8 mld funtów szterlingów (ok. 4,6 mld USD).

COSCO zainwestowało już 470 mln funtów w modernizację drugiej przystani w Pireusie i budowę trzeciej. Z końcem 2010 r. COSCO za pośrednictwem swojej spółki zależnej Pireus Container Terminal podpisało umowę z lotniskiem w Atenach, integrując fracht lotniczy z morskim oraz znacznie rozbudowując potencjał przeładunkowy i szybkość operacji.

Chińczycy wyrazili też zainteresowanie nabyciem udziałów w prywatyzowanej przez rząd Grecji spółce kolejowej HRO z myślą o doprowadzeniu połączeń kolejowych do portów i udziale w rządowych planach budowy dwóch dużych ośrodków spedycyjnych w Salonikach (połączonych siecią kolejową z resztą Półwyspu Bałkańskiego) i Thriasio koło Aten.

Anastasiadou wskazuje na duże znaczenie geostrategiczne Pireusu dla Pekinu. Położenie portu czyni z niego ważny ośrodek handlu między Europą a Azją. Usytuowanie w pobliżu Bosforu daje łatwy dostęp do Morza Czarnego, do Azji Środkowej, Turcji, na Bałkany oraz do Europy Wschodniej.

Chiny - pisze Anastasiadou - pracują nad serią inwestycji w infrastrukturę Irlandii i wyraziły zainteresowanie inwestowaniem w Hiszpanii i Portugalii. W przypadku Grecji "pokaźne inwestycje w jej infrastrukturę będą dla Chin ważnym przyczółkiem ekonomicznym u progu Europy". "Częściowe przejęcie kontroli nad jednym z najważniejszych portów w południowo-wschodniej Europie i inwestycje w liczne projekty infrastrukturalne w innych rejonach Grecji mogą być początkiem politycznego i gospodarczego uzależnienia Aten i podporządkowania ich sobie przez Chiny" - obawia się analityczka ośrodka RUSI.

>>>>

Jak widzicie Grecaj nie bedzie w euro europejska . Co to to nie . Bedzie pekinska ! Chcieliscie byc euro-pejczykami a staniecie sie piekinskimi niewolnikami ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133660
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:29, 09 Lut 2012    Temat postu:

Grecja chce więcej pomocy od strefy euro

Dzię­ki po­ro­zu­mie­niu rzą­dzą­cej w Ate­nach ko­ali­cji w spra­wie dal­szych oszczęd­no­ści grec­ki mi­ni­ster fi­nan­sów Ewan­ge­los We­ni­ze­los je­dzie do Bruk­se­li z na­dzie­ją, że w dzi­siaj wie­czo­rem stre­fa euro za­twier­dzi ko­lej­ny pa­kiet po­mo­cy w wys. 130 mld euro.

Po ko­lej­nej wie­lo­go­dzin­nej run­dzie we­wnątrz­ko­ali­cyj­nych ne­go­cja­cji, dzi­siaj po po­łu­dniu przy­wód­cy trzech par­tii po­li­tycz­nych osta­tecz­nie po­ro­zu­mie­li się w spra­wie pro­gra­mu dal­szych cięć i re­form, roz­wią­zu­jąc ostat­nią kon­tro­wer­syj­ną kwe­stię ob­ni­że­nia eme­ry­tur. Resz­tę bo­le­snych dla spo­łe­czeń­stwa re­form, które mają uzdro­wić fi­nan­se pu­blicz­ne oraz oży­wić go­spo­dar­kę dzię­ki ob­ni­że­niu kosz­tów siły ro­bo­czej oraz de­re­gu­la­cji, uzgod­nio­no już wcze­śniej. W re­ak­cji na do­nie­sie­nia z Aten szef Eu­ro­pej­skie­go Banku Cen­tral­ne­go Mario Dra­ghi wy­ra­ził prze­ko­na­nie, że wszyst­kie ele­men­ty ukła­dan­ki złożą się w jedną ca­łość - mając na myśli ne­go­cja­cje w łonie grec­kiej ko­ali­cji, roz­mo­wy z ban­ka­mi w spra­wie umo­rze­nia grec­kie­go długu o po­ło­wę oraz roz­mo­wy Aten z part­ne­ra­mi w UE.

Przed od­lo­tem do Bruk­se­li We­ni­ze­los wy­ra­ził na­dzie­ję, że mi­ni­stro­wie fi­nan­sów stre­fy euro, któ­rzy zbie­ra­ją się wie­czo­rem i mają dys­ku­to­wać o Gre­cji, "po­dej­mą po­zy­tyw­ną de­cy­zję".

W ra­mach dru­gie­go pa­kie­tu Gre­cja ma otrzy­mać 130 mld euro od eu­ro­lan­du i Mię­dzy­na­ro­do­we­go Fun­du­szu Wa­lu­to­we­go, z czego 30 mld to gwa­ran­cje dla in­we­sto­rów, za­chę­ca­ją­ce ich do wy­mia­ny ob­li­ga­cji grec­kich na pa­pie­ry o po­ło­wę niż­szej war­to­ści. W za­mian kraj zo­bo­wią­zał się do przy­ję­cia da­le­ko idą­cych oszczęd­no­ści. Pa­kiet jest nie­zbęd­ny do sfi­nan­so­wa­nia wy­ku­pu grec­kich ob­li­ga­cji war­to­ści ok. 14,4 mld euro, które staną się wy­ma­gal­ne 20 marca.

Stre­fa euro z ro­sną­cym znie­cier­pli­wie­niem śle­dzi­ła par­tyj­ne dys­ku­sje w Ate­nach, a nie­chęć Gre­ków do wdra­ża­nia ko­lej­nych, wy­ma­ga­nych przez UE i MFW cięć i oszczęd­no­ści skło­ni­ła nawet nie­któ­rych za­chod­nich po­li­ty­ków do szcze­rych dy­wa­ga­cji o opusz­cze­niu przez Gre­cję stre­fy euro. Sta­no­wi­sko grec­kich par­tii jest o tyle zro­zu­mia­łe, że w marcu albo kwiet­niu od­bę­dą się w kraju przy­spie­szo­ne wy­bo­ry par­la­men­tar­ne, a ko­lej­ne dra­stycz­ne kroki wy­ma­ga­ne przez UE i MFW od­strę­cza­ją od nich wy­bor­ców.

We­dług pra­so­wych prze­cie­ków, płace w sek­to­rze pry­wat­nym mają zo­stać za­mro­żo­ne do­pó­ty, do­pó­ki stopa bez­ro­bo­cia, wy­no­szą­ca obec­nie 19 proc., nie spad­nie do 10 proc. Płaca mi­ni­mal­na ma zo­stać zre­du­ko­wa­na o 22 proc., do 590 euro mie­sięcz­nie; w przy­pad­ku ludzi w wieku po­ni­żej 25 lat re­duk­cja ta bę­dzie jesz­cze bar­dziej dra­stycz­na.

Prze­wi­dzia­no też ob­cię­cie o 15 proc. eme­ry­tur wy­pła­ca­nych przez fun­du­sze eme­ry­tal­ne ban­ków, to­wa­rzy­stwa te­le­fo­nicz­ne­go i przed­się­bior­stwa ener­ge­tycz­ne­go. Nie ujaw­nio­no na razie, na czym po­le­ga po­ro­zu­mie­nie w tej kwe­stii. Rzecz­nicz­ka pre­mie­ra po­wie­dzia­ła je­dy­nie, że umoż­li­wi ono "al­ter­na­tyw­ne cię­cia" wobec tych, które od­rzu­ca­no jesz­cze w czwar­tek rano.

Rząd po­twier­dził za­miar zmniej­sze­nia za­trud­nie­nia w sek­to­rze pu­blicz­nym o 150 tys. osób do 2015 roku.

Cię­cia będą bo­le­sne dla spo­łe­czeń­stwa ży­ją­ce­go od pię­ciu lat w wa­run­kach re­ce­sji. Dla­te­go przed­sta­wi­cie­le cen­tra­li związ­ko­wej ADEDY, zrze­sza­ją­cej pra­cow­ni­ków sek­to­ra pu­blicz­ne­go, po­in­for­mo­wa­li, że w pią­tek, so­bo­tę i nie­dzie­lę od­bę­dą się wiece pro­te­sta­cyj­ne przed sie­dzi­bą par­la­men­tu w Ate­nach. Inne związ­ki za­wo­do­we we­zwa­ły do dwu­dnio­we­go straj­ku ge­ne­ral­ne­go - w pią­tek i w so­bo­tę. Agen­cja pra­so­wa Ana po­da­ła, że pro­gram re­form ma być przed­sta­wio­ny w pią­tek w grec­kim par­la­men­cie, a gło­so­wa­nie nad jego za­twier­dze­niem jest za­pla­no­wa­ne na nie­dzie­lę.

>>>>

Trzeba wiecej kasy !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133660
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:08, 10 Lut 2012    Temat postu:

Grecja: dymisje członków rządu w proteście przeciwko oszczędnościom

W pro­te­ście prze­ciw­ko oszczęd­no­ściom, ja­kich od za­dłu­żo­nej Gre­cji do­ma­ga się Unia Eu­ro­pej­ska i MFW, ko­lej­ni człon­ko­wie rządu Lu­ka­sa Pa­pa­de­mo­sa po­da­ją się do dy­mi­sji.

Pań­stwo­wa te­le­wi­zja grec­ka po­in­for­mo­wa­ła w pią­tek po po­łu­dniu o re­zy­gna­cji wi­ce­mi­ni­ster spraw za­gra­nicz­nych Ma­ri­li­sy Kse­no­gian­na­ko­pu­lu z par­tii PASOK. Wcze­śniej tego dnia zre­zy­gno­wa­li: mi­ni­ster trans­por­tu, wi­ce­mi­ni­ster ds. że­glu­gi oraz wi­ce­mi­ni­ster rol­nic­twa - wszy­scy trzej ze skraj­nie pra­wi­co­wej par­tii LA.O.S., któ­rej prze­wod­ni­czą­cy za­po­wia­da, że nie po­prze naj­now­sze­go planu oszczęd­no­ścio­we­go. W czwar­tek z tych sa­mych po­wo­dów do dy­mi­sji podał się wi­ce­mi­ni­ster pracy i ubez­pie­czeń spo­łecz­nych, de­pu­to­wa­ny par­tii PASOK.

Przy­ję­cie pro­gra­mu oszczęd­no­ści i re­form rynku pracy jest wa­run­kiem otrzy­ma­nia przez za­dłu­żo­ną, za­gro­żo­ną ban­kruc­twem Gre­cję ko­lej­ne­go pa­kie­tu po­mo­cy mię­dzy­na­ro­do­wej, opie­wa­ją­ce­go na 130 mi­liar­dów euro. Grecy muszą też po­ro­zu­mieć się z wie­rzy­cie­la­mi pry­wat­ny­mi w spra­wie umo­rze­nia grec­kie­go długu o po­ło­wę.

20 marca za­pa­da ter­min wy­ku­pu grec­kich ob­li­ga­cji war­tych 14,5 mld euro.

Gło­so­wa­nie w par­la­men­cie nad nowym pro­gra­mem oszczęd­no­ścio­wym ma się odbyć w nie­dzie­lę. PASOK ape­lu­je o po­par­cie, pod­kre­śla­jąc, że "in­te­res na­ro­do­wy wy­ma­ga za­ję­cia przez wszyst­kich de­pu­to­wa­nych od­po­wie­dzial­ne­go sta­no­wi­ska, aby kraj mógł bez­piecz­nie wyjść z kry­zy­su". Jed­nak kilku de­pu­to­wa­nych z tej par­tii za­po­wie­dzia­ło, że pro­gra­mu nie poprą.

>>>>>

No wreszcie ! Czyz mozna byc kapo dla wlasnego narodu i kraju ???



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133660
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:33, 15 Lut 2012    Temat postu:

Szef koncernu Bosch: Grecja nie ma czego szukać w UE

Szef kon­cer­nu Bosch Franz Feh­ren­bach oce­nił w wy­wia­dzie dla nie­miec­kie­go pisma "Ma­na­ger Ma­ga­zin", że za­gro­żo­na ban­kruc­twem Gre­cja jest zbyt dużym ob­cią­że­niem dla UE i po­win­na ją opu­ścić do­bro­wol­nie bądź zo­stać z niej wy­klu­czo­na.

Zda­niem Feh­ren­ba­cha grec­ki sys­tem jest "zruj­no­wa­ny i sta­no­wi zbyt duży cię­żar dla eu­ro­pej­skiej wspól­no­ty so­li­dar­no­ści". Oce­nił, że "pań­stwo, które wy­pła­ca eme­ry­tu­ry zmar­łym i gdzie bo­ga­cze nie płacą po­dat­ków, a ad­mi­ni­stra­cja nie funk­cjo­nu­je", nie ma czego szu­kać w Unii Eu­ro­pej­skiej. Jak dodał, jeśli Gre­cja do­bro­wol­nie nie wy­stą­pi z UE i stre­fy euro, to Wspól­no­ta po­win­na zmie­nić swoje trak­ta­ty i umoż­li­wić wy­klu­cze­nie pań­stwa człon­kow­skie­go. Unia mo­gła­by zła­go­dzić kon­se­kwen­cje wy­stą­pie­nia Gre­cji przy­zna­jąc temu pań­stwu pomoc struk­tu­ral­ną - uważa szef Bo­scha.

W jego oce­nie "wspól­na wa­lu­ta eu­ro­pej­ska bę­dzie w sta­nie trwa­le funk­cjo­no­wać tylko wów­czas, gdy stre­fa euro pro­wa­dzić bę­dzie wspól­ną po­li­ty­kę po­dat­ko­wą, bu­dże­to­wą i go­spo­dar­czą". Kraje słab­sze go­spo­dar­czo po­win­ny po­zo­stać na razie poza wzmoc­nio­ną in­te­gra­cją. "Nie unik­nie­my Eu­ro­py dwóch pręd­ko­ści" - po­wie­dział Feh­ren­bach.

Wy­wiad z pre­ze­sem kon­cer­nu Bosch zo­sta­nie opu­bli­ko­wa­ny w naj­now­szym wy­da­niu pisma, które trafi do kio­sków 17 lu­te­go. Omó­wie­nie opu­bli­ko­wa­no z wy­prze­dze­niem w in­ter­ne­cie. We­dług "Ma­na­ger Ma­ga­zin" kadra kie­row­ni­cza w nie­miec­kich fir­mach traci cier­pli­wość do Gre­cji; z prze­pro­wa­dzo­ne­go przez pismo son­da­żu wy­ni­ka, że 57 proc. nie­miec­kich me­ne­dże­rów uważa, iż Gre­cja po­win­na wró­cić do drach­my.

Nie­miec­kie media ko­men­tu­ją w środę, że wy­po­wiedź Feh­ren­ba­cha to "zła­ma­nie tabu", bo do­tych­czas kanc­lerz An­ge­la Mer­kel mogła li­czyć na po­par­cie przed­sta­wi­cie­li go­spo­dar­ki w spra­wie walki z kry­zy­sem euro i no­wych pro­gra­mów ra­tun­ko­wych dla Gre­cji. "Słowa Feh­ren­ba­cha się liczą. Bosch, który w swej 125-let­niej hi­sto­rii miał je­dy­nie sze­ściu pre­ze­sów, od­no­si nie tylko świa­to­we suk­ce­sy, ale jest także firmą za­an­ga­żo­wa­ną lo­kal­nie i so­cjal­nie - jest przed­się­bior­stwem wzor­co­wym" - ko­men­tu­je "Su­ed­deut­sche Ze­itung". Do­da­je, że także An­ge­la Mer­kel cza­sem prosi o radę Fran­za Feh­ren­ba­cha.

>>>>

Grecja moze sukac w UE totalnej zaglady...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133660
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:32, 17 Lut 2012    Temat postu:

Bankructwo Grecji byłoby teraz tańsze niż w 2010 roku DLA KOGO ????


Gdyby Grecja teraz ogłosiła bankructwo, wiązałoby się ono z mniejszymi kosztami niż w 2010 roku, choć poprzedziłby je zamęt w tym kraju i nie obyłoby się bez ryzyka dla innych państw w eurostrefie - oceniła w dzisiaj komentatorka ekonomiczna BBC.

>>>>

Widzicie tuatj jak maedia patrza z punktu widzenia miedzynarodowej oligarchii pieniadza co jest dla niej najlepsze a nie z punktu widzenia Grekow . Dla Grekow kazdy dzien w euro to BÓL ! Gdyby wyszli np. w 2009 roku to byliby gdzies w sytuacji Islandii albo lepszej bo tamci mieli 500 % PKB dlugu a Grecja 120 % WTEDY ! Dzis wiecej ...

- Trudno się oprzeć wrażeniu, że eurogrupa negocjująca nowy pakiet ratunkowy dla Grecji z dnia na dzień jest coraz bardziej przygotowana na wyjście Grecji ze strefy euro - uważa Stephanie Flanders. "Ostre wypowiedzi pod adresem Grecji odzwierciedlają fakt, że potencjalny koszt greckiej katastrofy nie byłby tak wysoki jak w 2010 roku", gdy negocjowano pierwszy pakiet pomocy dla tego kraju - dodaje ekspertka.

>>>>

Widzimy tutaj orewllowska nowomowe ,,pakiet ratunkowy dla Grecji'' . To potworne klamstwo w stylu sowieckim na okraglo magluja media . Tymaczasem jest to ,,pakiet artunkowy dla eurooligarchow'' . Dla Grekow zawiera on obnizanie pensji rent emerytur i bezrobocie ...

Po pierwsze, dzięki działaniom Europejskiego Banku Centralnego system finansowy w Europie wykazuje o wiele większą płynność niż jeszcze kilka miesięcy temu. Flanders twierdzi, że sprawozdania finansowe włoskich i hiszpańskich banków nie sprawiają już wrażenia, jakby instytucje te znalazły się na krawędzi upadłości.

>>>> Nadrukowali kasy . Tez mi cud ! To kazdy potrafi ...

Po drugie, Grecja jest coraz szerzej postrzegana jako szczególny przypadek, a nie państwo, którego upadek pociągnie za sobą kolejne bankructwa w strefie euro. Wskazuje na to fakt, że na rynku obligacji koszt ubezpieczenia przed ryzykiem niewypłacalności rządu dla obligacji hiszpańskich i włoskich jest o wiele niższy niż dla papierów dłużnych Grecji, choć jeszcze niedawno był porównywalnie wysoki.

>>> Bo andrukowali kasy z ktora banki cos musza zrobic ...

Po trzecie, rządy, banki i firmy prywatne miały wystarczająco dużo czasu, by przygotować się na czarny scenariusz. Zachodnioeuropejskie banki są teraz mniej podatne na "toksyczne" greckie aktywa. Obecnie greckie aktywa w ich posiadaniu wyceniane są na ok. 80 mld euro, podczas gdy w 2009 roku było to 200 mld euro. Dodatkowo wartość aktywów greckich, figurujących w zestawieniach finansowych zachodnioeuropejskich banków, została obniżona.

>>>> I wreszcie docieramy do sedna . Dalczego Grecy sa torturowani ? Aby zachodni oligarchowie sie ,,przygotowali'' . Pozniej Grecja pojdzie na smietnik ...

Wreszcie perspektywa wyjścia Grecji ze strefy euro wygląda już mniej przerażająco, bo najwyraźniej maleją szanse na wyciągnięcie Aten z kryzysu zadłużenia, a rządy państw północnej Europy od dawna są przekonane, że środki przeznaczone na pomoc Grecji trafiają w czarną dziurę - podkreśla komentatorka BBC.

>>> To bylo oczywiste zawsze ....

- Politycy i urzędnicy eurostrefy martwią się, jak pomoc dla Grecji jest odbierana przez innych członków euroklubu, gdy (okazuje się, że) Grecja, nie realizując przyjętych założeń, wciąż ma szansę na dalszą pomoc - stwierdza Flanders. Zakręcenie kurka z pieniędzmi dla Aten byłoby jasnym sygnałem dla innych - dodaje.

>>>> O czym sygnalem ???

Komentatorka BBC zastrzega jednak, że wyjście logiczne i pożądane nie zawsze jest możliwe pod względem politycznym: "Jedna połowa mózgu mówi politykom eurostrefy, że Grecji nie da się uratować, a druga podpowiada im: »Pamiętaj, co stało się z bankiem Lehman Brothers«". Bankructwo tego banku w 2008 roku zapoczątkowało kryzys w USA, a potem w innych krajach. Między rokiem 2008 a obecną sytuacją jest wiele różnic, jednak europejscy politycy nadal mają do czynienia z wieloma niewiadomymi. Czy rynki uznają, że Grecja jest odosobnionym przypadkiem? Czy mają wystarczające instrumenty, by przed skutkami upadku Grecji zabezpieczyć banki włoskie i hiszpańskie? Co zrobić z Portugalią i Cyprem? - wylicza Stephanie Flanders.

>>>>

Z Italia Slowacja Slowenia Lotwa Irlandia . Caly eurokolchoz bankrutuje . TO KONIEC ! Na szczescie !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133660
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 15:34, 18 Lut 2012    Temat postu:

Grecja: dalsze obniżki emerytur

Grecki rząd zdecydował o dalszych obniżkach emerytur. To kolejne posunięcie oszczędnościowe, których wymaga od Aten Unia Europejska i Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Podstawowe emerytury przekraczające 1300 euro miesięcznie zostaną obniżone o 12 procent, także wyższe świadczenia będą stopniowo obniżane. Według greckiego ministerstwa pracy, przyniesie to łącznie 400 milionów euro oszczędności.

Ograniczenie wydatków socjalnych jest jednym z warunków przyznania Grecji dodatkowej pomocy, wynoszącej 130 miliardów euro, przez Unię Europejską i Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w poniedziałek. Przywódcy strefy euro powiedzieli dziś, że są optymistami co do perspektyw osiągnięcia porozumienia w sprawie pomocy.

>>>>

A wiec trwa dalsze duszenie Grecji ! Zmniejszanie rent i emerytur zmniejszy popyt i zredukuje rynek . Spowoduje dalsze bankructa i wzrost bezrobocia . UE/MFW/BS roluja gospodrake Grecji . Jest to gospodarka zwijajaca sie ... Taki model ekonomii stworzyla UE !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133660
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:10, 19 Lut 2012    Temat postu:

"Sunday Telegraph": Schaeuble za wyjściem Grecji ze strefy euro

Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble naciska na rząd Grecji, by ogłosił bankructwo kraju, ponieważ nie wierzy, że głębokie cięcia nawet, jeśli zostaną wykonane, zdołają postawić grecką gospodarkę na nogi - pisze w najnowszym numerze "Sunday Telegraph".

Według brytyjskiego tygodnika pesymizm niemieckiego ministra przeszedł w rozpacz, gdy zapoznał się z tajnym raportem trojki (Komisji Europejskiej, MFW i Europejskiego Banku Centralnego), z którego wynika, iż nawet, jeśli Ateny spełnią przyjęte zobowiązania oszczędnościowe, to i tak nie wystarczą one do zmniejszenia długu do 120 proc. PKB do 2020 roku, kiedy to w najlepszym razie będzie on na poziomie 129 proc. PKB.

- Schaeuble) myśli, że Grecy nie są w stanie zrobić tego, co konieczne. A nawet, jeśli jakimś cudem wywiążą się z tego, co obiecali, to zarówno on, jak i rosnąca grupa osób są przekonani, że nie wystarczy to do wyprowadzenia gospodarki z zapaści - charakteryzuje stanowisko Berlina unijny dyplomata.

- Zamiast tego (drugiego pakietu pomocy dla Grecji w wysokości 130 mld euro - PAP), rząd w Atenach powinien oficjalnie ogłosić, że Grecja jest bankrutem i przystąpić do negocjacji w sprawie jeszcze większego zakresu strat wierzycieli - dodaje ów dyplomata, cytowany przez "Sunday Telegraph".

Powodem wątpliwości co do praktycznych możliwości rządu Grecji wprowadzenia programu cięć, przyjętego w tych dniach przez rząd i parlament, są społeczne protesty w kraju i wyznaczone na kwiecień wybory parlamentarne.

Nowy pakiet oszczędności przewiduje m.in. zmniejszenie ustawowej płacy minimalnej o 22 procent, redukcję zatrudnienia w sferze budżetowej o około 150 tys. ludzi oraz obcięcie wydatków na służbę zdrowia i obronę.

Cytowany przez "Sunday Telegraph" unijny dyplomata sądzi, że kanclerz Niemiec Angela Merkel nie podziela pesymizmu Schaeublego. - Nadal zdecydowana jest zapobiec finansowemu krachowi w Grecji, ponieważ obawia się reperkusji dla innych państw m. in. Włoch i Hiszpanii - powiedział dyplomata.

Z kolei Schaeuble jest zdania, że skoro finansowe rynki już teraz uważają Grecję za bankruta, to formalna deklaracja w tej sprawie nie będzie miała negatywnych skutków dla innych członków strefy euro. Według brytyjskiego tygodnika, stanowisko Schaeublego popierają Austria i Finlandia.

PKB Grecji w IV kwartale 2011 roku spadł o 7 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2010 r. Także w 2012 roku gospodarka grecka będzie w recesji.

>>>>>

Tak bo niby co ma byc tym ratunkiem i kresem ??? Przeciez w takiej sytuacji ani dlugu nie zlikwiduja ani deficytu jak widac . A nawet gdyby zliwidowali dlug ideficyt ale kosztem destrukcji gospodraki np 50 % bezrobocia i 50 % spadku PKB to co ? Sukces ?
Oczywiscie jedynym sukcesem bedzie powrot do wzrostu PKB .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133660
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:48, 22 Lut 2012    Temat postu:

I zbrodniarze lubia pozartowac :

Barroso: Grecja nie dostałaby pomocy, gdyby nie wierzono w jej sukces

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Wezykiem !

Kto wierzy w sukces ,,pomocy'' ???

Halo ? Halo ! Dlaczego nikt nic nie mowi ???

Jose Marionel


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 3 z 9

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy