Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
AGRESJA MOSKALI NA NATO !
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 21:13, 05 Wrz 2014    Temat postu: AGRESJA MOSKALI NA NATO !

Estoński oficer kontrwywiadu porwany przy granicy z Rosją. FSB: podejrzewamy, że to szpieg

Do porwania doszło w pobliżu przejścia granicznego Luhamaa
Oficer Służby Bezpieczeństwa Wewnętrznego Estonii został porwany w pobliżu rosyjsko-estońskiego przejścia granicznego i siłą wywieziony w głąb Rosji - poinformowały estońskie władze. Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa potwierdziła zatrzymanie oficera i poinformowała, że jest on podejrzewany o szpiegostwo.

Jak informują estońskie władze, uprowadzony przy przejściu Luhamaa oficer pełnił swoje obowiązki związane ze zwalczaniem przestępczości przygranicznej. Na estońsko - rosyjskiej granicy w ostatnich latach często dochodziło do przemytu towarów, broni czy imigrantów.

"Oficer naszych służb został siłą zabrany z posterunku w czasie sprawowania swoich obowiązków" - napisały estońskie służby w komunikacie.

Dodano w nim, że "nieznani porywacze" użyli granatu dymnego i doprowadzili do silnego zakłócenia łączności radiowej.

Do incydentu doszło około godziny 9 rano.

!!!

TO OZNACZA WOJNĘ ! ATAK NA NATO !
A więc wojna ! Zachód się doczekał ! A wystarczyło nałożyć sankcje! KIEDY NALOTY NA MOSKWĘ ? A OPERACJA LĄDOWA? TO MUSI BYC OSTATECZNY KONIEC IMPERIUM !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 22:08, 07 Wrz 2014    Temat postu:

Ekspert: Uprowadzenie Estończyka ostrzeżeniem dla Bałtów i NATO

- Porwanie funkcjonariusza estońskiego kontrwywiadu do Rosji wygląda na rosyjską reakcję na wizytę prezydenta Baracka Obamy w Estonii i ustalenia szczytu NATO w Walii – powiedział Keir Giles, dyrektor ośrodka badawczego Conflict Studies Rese­arch Centre. Sąd Rejonowy w Moskwie nakazał aresztowanie oby­watela Estonii pod zarzutem szpiegostwa, nielegalnego posiada­nia broni i nielegalnego przekroczenia granicy.

- Jest to niejasna i mętna sprawa, za wcześnie, by wyciągać z niej jednoznaczne wnioski, ale wygląda na to, że mamy do czynienia z reakcją Rosji na oświadczenia prezydenta Baracka Obamy w Es­tonii zapewniające kraje bałtyckie o tym, że USA nie będą tolero­wać zmiany granic z użyciem zbrojnej przemocy – ocenił.

Prezydent USA odwiedził Estonię w dniach 2-3 września, w przededniu szczytu NATO w walijskim Newport (4-5 września). Estoński oficer został uprowadzony w czwartek późnym popołu­dniem, a wiadomość o tym podano w piątek rano.

Według niego na obecnym etapie można tylko spekulować, czy 43-letni oficer estońskiego kontrwywiadu KaPo, Eston Kohver, był namierzony przed uprowadzeniem, ale z komunikatu służby rosyjskiego wywiadu FSB stwierdzającego, że jest w rejonie Psko­wa, miał przy sobie pistolet, 5 tys. euro i specjalistyczny sprzęt au­diowizualny, wynika, że jego porwanie stało się dla Rosjan "spra­wą wagi państwowej".

Giles sądzi, że rosyjska akcja w Estonii wpisuje się w jeden i ten sam ekspansjonistyczny i asertywny model rosyjskiej polityki wobec sąsiadów. - Incydent w Estonii jest ze strony Moskwy de­monstracją, że reakcja Zachodu na jej politykę wobec Ukrainy mało ją obchodzi - powiedział.

Brytyjski ekspert zauważył, że do incydentu doszło w czasie na­towskiego szczytu, na którym zdecydowano o wzmocnieniu tych krajów Europy Środkowej i Północno-Wschodniej, które mogą czuć się zagrożone przez Rosję, w tym Polski.

Porwanie Kohvera uznał Giles za ostrzeżenie pod adresem kra­jów bałtyckich i oznakę powrotu do praktyk z wczesnego okresu zimnej wojny, gdy sowieckie służby porywały swych politycz­nych przeciwników.

Sąd nakazał aresztowanie Estończyka oskarżonego o szpiegostwo

Sąd Rejonowy w Moskwie nakazał aresztowanie obywatela Esto­nii Estona Kohvera zatrzymanego poprzedniego dnia przez Fede­ralną Służbę Bezpieczeństwa (FSB) Rosji pod zarzutem szpiego­stwa, nielegalnego posiadania broni i nielegalnego przekrocze­nia granicy.

Informując o zatrzymaniu Kohvera, FSB oświadczyła, że zapobie­gła tajnej operacji estońskiej służby bezpieczeństwa na teryto­rium Rosji.

W związku z incydentem estońskie MSZ wezwało ambasadora Rosji w Tallinie Jurija Mierzlakowa. Szef estońskiej dyplomacji Urmas Paet podkreślił, że Estonia oczekuje od Rosji zapewnienia wszelkiego rodzaju pomocy i współpracy przy wyjaśnianiu tej sprawy i zapewnieniu powrotu estońskiego obywatela do kraju.

...

Cyrk zwany w Rosji sądem już znamy . Tam nie sądów nie wiedzą nawet co to jest sąd . I widzicie sprawa jasna zakpili z Baraka Resetowca . Gościa trzeba usunąć bo świat się wali pod jego prezydenturą . Amerykanie wybrali potwora . Biedny oficer ofiara zbrodniarzy którzy zresztą każda zbrodnie odpokutuja . Będą bardzo bardzo biedni ... Szatan robi z nimi ci chce a te imbecyle myślą że tacy są mocni . Typowe diabelskie mamidło .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 0:38, 09 Wrz 2014    Temat postu:

Estoński oficer porwany do Rosji. Politycy mówią o prowokacji

Politycy mówią o niesłychanej prowokacji Rosji, a eksperci - o starannie zaplanowanej operacji służb. Władze w Tallinie przedstawiają dowody obalające twierdzenia FSB i żądają szybkiego uwolnienia porwanego oficera kontrwywiadu. Zdaniem cytowanych przez estońskie media ekspertów, wszystko wskazuje na operację specjalną służb.

Rzecznicy estońskiej Służby Bezpieczeństwa Wewnętrznego poinformowali agencję BNS, że w piątek rano funkcjonariusz tej służby został porwany do Rosji przez niezidentyfikowanych osobników. Zupełnie inną wersję przedstawia strona rosyjska.

Według Tallina incydent wydarzył się w pobliżu punktu kontrolnego Luhamaa na granicy estońsko-rosyjskiej. Estoński funkcjonariusz pełnił obowiązki oficjalne, związane z zapobieganiem przestępczości transgranicznej. Napastnicy, którzy użyli wobec niego siły fizycznej i zagrozili mu bronią, przybyli z terenu Rosji - informuje BNS.

Agencja dodaje, że przed porwaniem doszło do zakłócenia operacyjnej łączności radiowej. Użyto też granatu dymnego "z kierunku Rosji". W piątek po południu estońska służba bezpieczeństwa nie wiedziała, gdzie przetrzymywany jest jej funkcjonariusz.

Prezydent Estonii Toomas Hendrik Ilves napisał na swoim profilu, że porwany oficer prowadził dochodzenie dotyczące korupcji i został porwany na estońskiej ziemi.

Just back from KAPO. Confirmed that abduction occurred in the course of cross border corruption investigation. Documented. On Estonian soil.
— toomas hendrik ilves (@IlvesToomas) wrzesień 5, 2014

W związku z uprowadzeniem funkcjonariusza estońskie MSZ wezwało ambasadora Rosji w Tallinie. Szef estońskiej dyplomacji Urmas Paet podkreślił, że Estonia oczekuje od Rosji zapewnienia wszelkiego rodzaju pomocy i współpracy przy wyjaśnianiu tej sprawy i zapewnieniu powrotu estońskiego obywatela do kraju.

...

To są terroryści gorsi niż ISIL ! Tamto to tylko dzicz z postacią ideologia . Tu mamy zbrodniczy gang posiadający państwo Rosję .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:08, 12 Wrz 2014    Temat postu:

Estoński funkcjonariusz porwany przez Rosjan. Oświadczenie polskiego MSZ

Polskie MSZ zareagowało na porwanie w ubiegły piątek funkcjonariusza estońskiej Służby Bezpieczeństwa Wewnętrznego przez Rosjan. Opublikowało na swojej stronie oświadczenie w tej sprawie.

W zeszłym tygodniu rzecznicy estońskiej Służby Bezpieczeństwa Wewnętrznego poinformowali agencję BNS, że funkcjonariusz tej służby został porwany do Rosji przez niezidentyfikowanych osob­ników.

"Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej wyraża zaniepokojenie w związku z zatrzymaniem przez Fede­ralną Służbę Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej obywatela Re­publiki Estońskiej pana Estona Kohvera" - czytamy na stronach MSZ.

"Wspieramy wszystkie działania zmierzające do pilnego wyja­śnienia tej sprawy z poszanowaniem zasad prawa międzynarodo­wego oraz uwolnienia przetrzymywanego obywatela Estonii" - czytamy dalej.

Według Tallina incydent wydarzył się w pobliżu punktu kontrol­nego Luhamaa na granicy estońsko-rosyjskiej. Estoński funkcjo­nariusz pełnił obowiązki oficjalne, związane z zapobieganiem przestępczości transgranicznej. Napastnicy, którzy użyli wobec niego siły fizycznej i zagrozili mu bronią, przybyli z terenu Rosji - informuje BNS.

Agencja dodaje, że przed porwaniem doszło do zakłócenia opera­cyjnej łączności radiowej. Użyto też granatu dymnego "z kierun­ku Rosji". W piątek po południu estońska służba bezpieczeństwa nie wiedziała, gdzie przetrzymywany jest jej funkcjonariusz.

W związku z uprowadzeniem funkcjonariusza estońskie MSZ we­zwało ambasadora Rosji w Tallinie. Szef estońskiej dyplomacji Urmas Paet podkreślił, że Estonia oczekuje od Rosji zapewnienia wszelkiego rodzaju pomocy i współpracy przy wyjaśnianiu tej sprawy i zapewnieniu powrotu estońskiego obywatela do kraju.

...

Oczywiście to była z góry uratowana akcja ... Terroryzm międzynarodowy .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 10:58, 13 Wrz 2014    Temat postu:

Porwanemu Estończykowi postawiono zarzut szpiegostwa

Moskiewska prokuratura postawiła zarzut szpiegostwa agentowi estońskiej Służby Bezpieczeństwa Wewnętrznego Estonowi Kohverowi - powiedział jego adwokat Nikołaj Połozow. Według Tallina Kohver został porwany z Estonii przez Rosjan.

Prawnik dodał, że jego klientowi postawiono zarzut 8 września i grozi mu do 20 lat więzienia. - Zarzuty są nieuzasadnione i bezpodstawne - oświadczył Połozow.

Według strony rosyjskiej Estończyk został aresztowany na terytorium Rosji, w rejonie Pskowa. Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) twierdzi, że miał przy sobie pistolet, 5 tys. euro, specjalistyczny sprzęt do potajemnego nagrywania audio raz "sprzęt przeznaczony prawdopodobnie do prowadzenia działalności wywiadowczej" - cytuje AFP.

Zupełnie inną wersję wydarzeń podaje estońska Służba Bezpieczeństwa Wewnętrznego, według której Kohver został siłą porwany do Rosji, grożono mu przy tym bronią, a incydent wydarzył się w Estonii, w pobliżu punktu kontrolnego Luhamaa na granicy estońsko-rosyjskiej. Estoński sąd uznał, że agenta uprowadzili "przemocą nieznani sprawcy, którzy przybyli z Rosji".

Również adwokat Kohvera, przetrzymywanego obecnie w areszcie tymczasowym FSB w Moskwie, powiedział, że "skłonny jest uznać, że Estona Kohvera uprowadzono".

...

Szpiegowal własne terytorium ! Kremlowskiej cymbaly ! Przeszedł przez granicę i co u was szpiegowal ? Ziemniaki na polu ? Bandyci uprowadzili człowieka łamiąc prawo międzynarodowe ... To są terroryści KREMLISIL !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:15, 13 Wrz 2014    Temat postu:

Estonia żąda od Rosji uwolnienia swojego obywatela

Szef MSZ Estonii Urmas Paet zażądał od władz w Moskwie uwolnienia funkcjonariusza estońskiej służby bezpieczeństwa Estona Kohvera, który 5 września został przez Rosję uprowadzony i jest w tym kraju oskarżony o szpiegostwo - podało w sobotę radio publiczne.

- Uprowadzenie obywatela Estonii do Rosji i przetrzymywanie go w areszcie w Moskwie stanowi jednoznaczne naruszenie prawa międzynarodowego - podkreślił Paet w oficjalnej nocie skierowanej do rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa. Zażądał natychmiastowego wypuszczenia Estończyka na wolność oraz umożliwienia mu powrotu do domu.

Paet uznał za godne pożałowania, że mimo dwustronnych kontaktów podejmowanych przez władze estońskie i rosyjskie w sprawie Kohvera nie udało się doprowadzić do jego uwolnienia.

Nota estońskiego MSZ w piątek została przekazana na ręce rosyjskiego ambasadora w Tallinie Jurija Mierzlakowa, którego w tym celu wezwano do siedziby resortu.

Według strony rosyjskiej Kohver został aresztowany na terytorium Rosji, w rejonie Pskowa. Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) Rosji twierdzi, że miał przy sobie pistolet, 5 tys. euro, specjalistyczny sprzęt do potajemnego nagrywania audio oraz sprzęt prawdopodobnie przeznaczony do prowadzenia działalności wywiadowczej.

Zupełnie inną wersję wydarzeń podaje estońska Służba Bezpieczeństwa Wewnętrznego, według której Kohver został siłą porwany do Rosji, grożono mu przy tym bronią, a incydent wydarzył się w Estonii, w pobliżu punktu kontrolnego Luhamaa na granicy estońsko-rosyjskiej. Estoński sąd uznał, że agenta uprowadzili "przemocą nieznani sprawcy, którzy przybyli z Rosji".

Kohver przetrzymywany jest obecnie w areszcie tymczasowym FSB w Moskwie pod zarzutem szpiegostwa. Grozi mu do 20 lat więzienia.

O uwolnienie Estończyka upomniała się Unia Europejska, a także ministrowie spraw zagranicznych krajów bałtyckich i pięciu państw skandynawskich.

...

TO JEST TERROR A ON JEST ZAKŁADNIKIEM !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 22:59, 15 Wrz 2014    Temat postu:

Łotwa uszczelni granicę z Rosją.

Nowoczesne radary mają pilnować granicy łotewsko-rosyjskiej. Władze w Rydze planują zakup nowego sprzętu radarowego do monitorowania 250-kilometrowej granicy lądowej.

Ministerstwo Obrony Narodowej twierdzi, że morska granica Łotwy jest dostatecznie zabezpieczona przed intruzami chcącymi ją naruszyć. Słabiej jest z granicą lądową z Federacją Rosyjską. Sytuacja na niej pogorszyła się od czasu wybuchu konfliktu ukraińskiego.

Według oficjalnych danych łotewskiego MON, w maju zaobserwowano 30 lotów rosyjskich maszyn bojowych przy linii granicznej. W czerwcu było ich już 60. Najbardziej niepokoi Łotyszy fakt funkcjonowania w pobliżu granicy dużej bazy helikopterów rosyjskich.

Obecnie używane przez Łotyszy przestarzałe radary nie potrafią obserwować prowadzonych nisko nad ziemią lotów tych maszyn.

Łotwa informuje, że prowadzi już negocjacje z grupą państw NATO na temat dostaw nowoczesnych radarów. Na początku 2015 roku ma zapaść decyzja o ich zakupie.

Szef łotewskiego centrum Studiów Politycznych Europy Wschodniej Andis Kudors uważa, że należy zabezpieczyć granice możliwie szybko. W jego opinii, rozwój sytuacji w Rosji jest nieprzewidywalny. Trzeba więc być przygotowanym i na prowokacje, i na ewentualność rozpadu istniejącego tam systemu. Może on trwać dziesięciolecia lub może się zakończyć zamieszkami dużo wcześniej.

...

Tak granica z nimi to muszą być potężne mury i zasieki ... Dziki zły kraj .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:47, 13 Mar 2015    Temat postu:

Apel ws. dalszej "ekspansji" NATO. Dr Straus: strategia musi być inna, niż w przypadku Polski
Przemysław Henzel

Straus: NATO musi zmienić proces przyznawania członkostwa - AFP

- NATO musi zmienić proces przyznawania członkostwa, tak by był on bliższy procesowi sprzed 60 lat zastosowanemu wobec Niemiec Zachodnich, a nie temu, jaki zastosowano wobec Polski w latach 90. - ocenił dr Ira Straus z CEERN. Ekspert radzi, by "ekspansję" NATO oprzeć na nowej strategii, która umożliwiłaby akcesję Ukrainy oraz innych państw, a także udzielenie "odpowiedzi" na "doktrynę Putina". - NATO musi mieć odwagę, by powiedzieć, że to Rosja złamała umowę - dodał, odnosząc się do kontrowersji wokół Aktu z 1997 roku.

Wywiad Przemysława Henzla z dr Irą Strausem, twórcą i koordynatorem Komitetu ds. Europy Wschodniej i Rosji w NATO (CEERN).

Chodzi mi tylko o wskazanie faktu, że są konkretne powody, których wynikiem jest obecne stanowisko NATO względem Ukrainy. Ale to, "samo przez się", nie usprawiedliwia polityki stosowanej przez Sojusz. Opcja członkostwa w NATO jest używana przez państwa zachodnie w najgorszy sposób - jako coś, co Ukraina może ewentualnie otrzymać, jeśli tylko Rosja pozwoli jej się ustabilizować; taka polityka jest jednak zachętą dla Rosji, by do stabilizacji nie dopuścić.

NATO musi przedefiniować proces przyznawania członkostwa, tak by był on bliższy temu z 1955 roku zastosowanemu wobec Niemiec Zachodnich, a nie procesowi, jaki zastosowano wobec Polski w latach 90., gdy nie było zagrożenia konfliktem zbrojnym. Członkostwo w Sojuszu powinno być strategiczna kwestią dla NATO oraz dla zainteresowanego kraju, a nie moralnym programem reform, jakie należałoby wdrożyć.

...

Cokolwiek jednak Zachód zrobi, powinien zrobić to "na poważnie". Zachód nie powinien już działać w tak powolny sposób i pozwalać, by Rosja nadal eskalowała konflikt. Dostawy broni powinny być na tyle poważne, by Rosja musiała zapłacić wyższą cenę za kontynuowanie agresji i by eskalacja działań nie była już tak łatwa, jak w przeszłości. Jeśli członkostwo Ukrainy w NATO zostałoby poważnie wzięte pod uwagę, to należałoby rozważyć tę opcję wraz z dostawami broni oraz stworzeniem planów obronnych dla tego państwa.

Póki co, odpowiedź Zachodu na konflikt zbrojny na Ukrainie, nie jest zbyt stanowcza, a niektóre państwa opowiadają się nawet za "zmiękczeniem" polityki wobec Rosji. Już teraz nie brakuje ocen, że Władimirowi Putinowi udało się skutecznie podzielić państwa Unii Europejskiej i państwa NATO.

Zachód, ze względu na nielogicznie postępujące kierownictwo, podzieli się jeszcze bardziej. NATO i Unia Europejska w swoim sposobie działania nie przypominają władz federalnych, które mogą zapewnić utrzymywanie jedności - nawet w przypadku miernego przywództwa. Ale tak Sojusz, jak i Unia, to byty realne, podtrzymujące naturalną skłonność do jedności opartą na wspólnych interesach oraz na znaczących, choć niedoskonałych, wspólnych zasobach instytucjonalnych.

Polityka Zachodu powinna skoncentrować się teraz na uzbrojeniu Ukraińców, co nie wymaga jednomyślności; nie jest to, oczywiście, jedność doskonała, ale taki krok zapobiegłby bezruchowi Zachodu, który tylko może pogorszyć istniejące już podziały. Państwa zachodnie nie powinny tak bardzo koncentrować się na sankcjach gospodarczych, ponieważ te, z powodów czysto ekonomicznych, mogą doprowadzić do podziałów między Europą a Ameryką.

Oczywiście, polityka Zachodu powinna być bardziej zdecydowana i bardziej przemyślana. Niestety, wyznaczenie celów idealnie logicznej polityki, w tak później chwili, nie będzie łatwe.

...

W ogole NATO sie skompromitowalo . Zreszta zgodnie z tym co mowilem .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 23:56, 21 Mar 2015    Temat postu:

Ambasador Rosji grozi Danii w związku z tarczą antyrakietową
21 marca 2015, 21:50
Ambasador Rosji w Danii Michaił Wanin napisał w tekście opublikowanym przez dziennik "Jyllands-Posten", że jeśli duńska marynarka będzie uczestniczyć w systemie tarczy antyrakietowej NATO, to stanie się ona celem rosyjskich rakiet.

Kopenhaga uznała uwagi Wanina za "niedopuszczalne". Ambasador napisał w artykule dla duńskiego dziennika, że "nie sądzi, by Dania zdawała sobie w pełni sprawę z konsekwencji związania się z systemem obronnym promowanym przez USA".

- Jeśli do tego dojdzie, duńskie okręty wojenne staną się celem rosyjskich pocisków nuklearnych - dodał Wanin.

Dania planuje dostarczenie wsparcia natowskiej tarczy w postaci fregat wyposażonych w zaawansowane antyrakietowe systemy radarowe - wyjaśnia AFP.

Minister spraw zagranicznych Danii Martin Lidegaard uznał ostrzeżenia Wanina za "retorykę niedopuszczalną".

- Nikt nie powinien wygłaszać tak poważnych gróźb - powiedział Lidegaard w rozmowie z agencją Ritzau.

Te deklaracje są "bardzo groźne i bezużyteczne" - skomentowała szefowa komisji spraw zagranicznych duńskiego parlamentu Mette Gjerskow, która uznała, że wystąpienie Wanina było przeznaczone również dla odbiorców rosyjskich.

AFP przypomina, że relacje między Rosją a krajami skandynawskimi są już od dłuższego czasu bardzo napięte, ponieważ rosyjskie samoloty wojskowe zapuszczają się w ostatnich latach nad wody terytorialne tych państw na Bałtyku.

Pod koniec stycznia szef sztabu generalnego Rosji generał Walerij Gierasimow powiedział, że rozwój rosyjskich strategicznych sił jądrowych pozwoli zapobiec uzyskaniu przez USA i NATO przewagi militarnej nad Rosją. Dodał, że na tworzenie amerykańskiej tarczy antyrakietowej Rosja odpowie, zaopatrując swoje siły zbrojne i flotę w nowe uzbrojenie, zdolne do zneutralizowania potencjału tarczy.

Według Gierasimowa działania USA i budowa obiektów tarczy są naruszeniem układu o likwidacji rakiet małego i średniego zasięgu. W konsekwencji naruszana jest strategiczna równowaga sił i stabilność na świecie.

..

TO SIE W GLOWIE NIE MIESCI ! GROZIC KRAJOWI ZAGLADA ATOMOWA ! I TO ROBI AMBASADOR ! TO JEST GROZBA KARALNA ! MIEDZYNARODOWY LIST GONCZY ZA NIM ! TRYBUNAL KARNY !

WIDZICIE DO CZEGO DOPROWADZIL ZACHOD KUPOWANIEM GAZU ! GLOWNIE NIEMCY ! GDYBY NIE TO PKB ROSJI BYLBY KILKAKROTNIE NIZSZY NIZ JEST I BYLI BY POKORNI ! TO ZACHOD STWORZYL MONSTRUM !
NATYCHMIAST PRZESTAC KUPOWAC ROPE I GAZ !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:04, 01 Kwi 2015    Temat postu:

Rosyjski ekspert mówi o detonacji bomby atomowej na USA

Rosyjski analityk Konstantin Siwkow, prezydent Akademii Problemów Geopolitycznych, powiedział, że najbardziej skutecznym atakiem na Stany Zjednoczone jest detonacja broni jądrowej w strategicznych dla kraju punktach. Atak sprawiłby, że USA, zdaniem eksperta, przestałyby istnieć. Siwkow to były wojskowy, dziś znany z prognozowania wybuchu ewentualnej wojny między Rosją a Zachodem.

Siwkow o "skutecznym ataku na USA" mówił w rozmowie z rosyjską gazetą handlową "VPK News". Teraz cytowany jest przez australijski "The Sydney Morning Herald".

Chodzi o uskok San Andreas u wybrzeży Kalifornii. Powstałe wówczas wskutek uderzenia bomby atomowej tsunami całkowicie zniszczyłoby infrastrukturę USA. Uskok San Andreas to uskok transformacyjny przebiegający przez zachodnią i południową Kalifornię. Oddzielają go dwie, poruszające się w przeciwnych kierunkach, płyty litosfery: pacyficzna (po południowo-zachodniej stronie) i północnoamerykańska (po północno-wschodniej).

Siwkow powiedział również, że o ile geografia Rosji chroni kraj przed zagrożeniem stwarzanym przez tsunami, o tyle atak na uskok San Andreas w pobliżu Stanów Zjednoczonych może wywołać falę, która poważnie zagrozi USA. - Detonacja broni jądrowej może w ten sposób doprowadzić do całkowitego zniszczenia kraju - zauważył Rosjanin.

Inną opcją jest Park Narodowy Yellowstone. Wszystko po to, by doprowadzić do erupcji tamtejszego superwulkanu. - Geolodzy uważają, że w każdej chwili może eksplodować. Są oznaki, że wzrasta jego aktywność. W związku z tym wystarczy uruchomić stosunkowo niewielkie siły, by skutki były katastrofalne dla Stanów Zjednoczonych, które po prostu znikną – powiedział Siwkow, argumentując, że agresja NATO przeciwko Rosji będzie wymagała radykalnej odpowiedzi i "całkowitego zniszczenia wroga".

Wybuch superwulkanu w Parku Narodowym Yellowstone zabije miliony ludzi w początkowej jego fazie. Kolejne pogrzebie popiół wulkaniczny. Jeśli ogromny superwulkan wybuchnie, zdaniem naukowców, większość Stanów Zjednoczonych zostanie pokryta popiołem. Zniszczeniu ulegną szlaki komunikacyjne, co spowoduje, że nie będzie możliwości ucieczki. Ostatni raz podobny superwulkan eksplodował na Syberii. Wówczas 85 proc. wszystkich gatunków lądowych i 95 proc. mieszkańców oceanu całkowicie wyginęło.

Superwulkan znajdujący się pod parkiem Yellowstone wybuchł ostatnio około 600 tys. lat temu, wyrzucając ponad 1000 metrów sześciennych lawy - to około 100 razy więcej niż podczas erupcji wulkanu Pinatubo na Filipinach, która spowodowała "zauważalny okres globalnego ochłodzenia". W 2013 roku okazało się, że zasoby znajdującej się pod Yellowstone magmy są dwa i pół raza większe niż wcześniej sądzono. Zdaniem ekspertów, to tykająca bomba.

Obawiając się, że Stany Zjednoczone zamierzają "zniszczyć Rosję", Siwkow powiedział, że Moskwa jest w znacznie gorszej sytuacji niż miało to miejsce 50 lat temu, ponieważ obecnie ma znacznie mniej sojuszników i nie może konkurować z potęga militarną NATO. Chociaż byłoby to nie do pomyślenia, aby ktokolwiek wewnątrz Kremla poważnie traktował komentarze Siwkowa, jego retoryka obrazuje narastające napięcia między Moskwą i Waszyngtonem. Co więcej, w zeszłym miesiącu, generał Adrian Bradshaw, zastępca dowódcy sił NATO w Europie, ostrzegał, że groźba konfliktu z Rosją "reprezentuje zagrożenie dla dalszego istnienia życia na Ziemi".

...

On mowi to o czym marza na Kremlu . W Czeczenii ludobojstwo zrobili . I nie maja z tym problemu . Gdyby mogli zrobili by w USA ! Widzicie jak oni zaluja za zbrodnie sowieckie jak nazisci za swoje . Zaluja ze juz sie skonczyly .
To jest produkt sowiecki . Czlowiek bez sumienia . Prymitywne bydle ktorym rzadza popedy zdolne do wszystkiego . Takie sa skutki ateizacji tego do czego zmierza Zachod ktory odrzucil Boga . W Rosji juz to maja... Pieklo ....


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:41, 02 Kwi 2015    Temat postu:

Wiadomość Putina dla USA: Jeśli NATO zwiększy obecność w państwach bałtyckich, Rosja odpowie siłą
Oskar Górzyński
akt. 2 kwietnia 2015, 16:30
Rosja grozi podjęciem zbrojnej interwencji w państwach bałtyckich, jeśli NATO zwiększy tam swoją obecność militarną. W grę wchodzi nawet użycie broni jądrowej - wynika z notatek ze spotkania rosyjskich i amerykańskich wojskowych w marcu w Niemczech. - Rzeczywiście, takie groźby padły. Rozmowy były bardzo konfrontacyjne - mówi WP Kevin Ryan, amerykański generał, który brał udział w spotkaniu.

Jak podał w czwartek dziennik "The Times", w marcu w Niemczech doszło do corocznego spotkania "grupy Elba", zorganizowanej przez Uniwersytet Harvarda konferencji skupiającej byłych szefów służb i emerytowanych wojskowych z USA i Rosji. Formalnie grupa istnieje, by promować współpracę na polu antyterroryzmu, lecz od zeszłego roku głównym przedmiotem rozmów stał się konflikt na Ukrainie. Jak wynika z amerykańskich notatek, do których dotarł dziennik, Rosjanie mieli przekazać stronie amerykańskiej przesłanie bezpośrednio od szefa rosyjskiego MSZ Siergieja Ławrowa i z poparciem prezydenta Władimira Putina: Rosja odpowie siłą na jakikolwiek dalszy rozwój infrastruktury NATO w państwach bałtyckich. Rosjanie zapowiedzieli, że do odwetu może użyć "całego spektrum środków od nuklearnych do tych pozamilitarnych".

Najbardziej prawdopodobny byłby scenariusz podobny do tego, który miał miejsce na Krymie i we wschodniej Ukrainie. Zdaniem przedstawicieli Rosji w państwach bałtyckich panują bowiem “takie same warunki, jakie skłoniły Rosję do podjęcia działania na Ukrainie". Odpowiedzialność Rosji za te wydarzenia miałaby być tym razem dużo trudniejsza do uwodnienia niż w wypadku operacji na Krymie.

Wzmocnienie obecności NATO w państwach bałtyckich nie jest jedyną "prowokacją", która wedle zapowiedzi Rosjan spowodowałaby ostrą reakcję i w rezultacie bezpośrednią konfrontację Moskwy i NATO. Dwa pozostałe to próby zwrócenia Krymu Ukrainie oraz wysłanie Kijowowi pomocy wojskowej w celu walki ze wspomaganymi przez Rosję separatystami.

Przewodniczący grupy, gen. Kevin Ryan potwierdził w rozmowie z WP, że Rosjanie rzeczywiście zagrozili podjęciem działań wobec państw bałtyckich.

- Mogę powiedzieć, że opis jest prawdziwy i takie wypowiedzi rzeczywiście padły - mówi gen. Ryan. Były wojskowy, a obecnie profesor Harvardu wyjaśnił przy tym, jaka jest rola spotkań grupy.

- Wszyscy jesteśmy emerytowanymi oficerami, więc nie można mówić o jakimś oficjalnym "przekazywaniu wiadomości". Ale ponieważ obie strony mają silne związki z rządami swoich państw, to oczywiście to przesłanie jest przekazywane nieoficjalnie. Wszyscy wracamy do swoich stolic i informujemy je o tym, jak przebiegały rozmowy. Wszystko po to, by zyskać większe zrozumienie drugiej strony - tłumaczy generał. - Kiedy rozmawiamy na tematy, co do których się zgadzamy, to nasze dyskusje dotyczą lepszej współpracy. Kiedy jednak dyskutowane są Ukraina czy rozszerzenie NATO, to przybierają one bardziej konfrontacyjny charakter - przyznaje. Jak twierdzi Ryan, państwa bałtyckie nie były jedynym przedmiotem dyskusji między stronami. Głównymi tematami były "stabilność strategiczna w Europie Wschodniej, przeciwdziałanie nuklearnemu terroryzmowi oraz cyberterroryzm".

...

Coz z tego . TO SA ZBRODNICZE GROZBY KTORE KARZE MIEDZYNARODOWE ! ZA TO JEST TRYBUNAL KARNY ! WSZELKIE PRAWO MIEDZYNARODOWE JUZ PRAWIE OD 100 JEST O TYM ZE STRONY WYRZEKAJA SIE UZYCIA SILY W STOSUNKACH MIEDZYNARODOWYCH ! MAMY TU SYFILIS KTORY PODPISAL TE KONWENCJE I DEKLARUJE PUBLICZNIE UZYWANIE SILY ! BA ZAGLADY ATOMOWEJ !
Wiem ze to straszenie . ALE TO JEST KARALNE I Z PRZYJEMNOSCIA NALEZY ICH UKARAC !

A w ogole nie do pomyslenia jest zeby tak grozili Reganowi . Widzimy do jakiego upadku doszlo USA ze byle pijany ciul z Rosji im wygraza zamiast bic poklony z unizonoscia . BARRACK TO KOSZMAR !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:00, 21 Kwi 2015    Temat postu:

Więzionemu w Rosji estońskiemu oficerowi

Rosyjska prokuratura postawiła kolejne zarzuty - przemytu i nielegalnego przekroczenia granicy - znajdującemu się w areszcie w Moskwie funkcjonariuszowi estońskiej służby bezpieczeństwa Estonowi Kohverowi, którego wcześniej oskarżono już o szpiegostwo.

O nowych zarzutach, jak pisze agencja BNS, poinformował w poniedziałek rosyjski obrońca z urzędu Kohvera Jewgienij Aksionow.

Aksionow uczestniczył w piątek wieczorem w przesłuchaniu Kohvera, które trwało półtorej godziny. Powiedział, że Kohverowi zarzucono, iż 9 razy nielegalnie w różnym czasie przekraczał granicę Estonii z Rosją w obu kierunkach, a za dziewiątym razem został zatrzymany.

Obrońca poinformował, że kolejne przesłuchanie ma się odbyć w środę i wówczas Kohverowi zostanie przedstawiona opinia ekspertów w kwestii materiałów wideo, które znaleziono przy nim i które "mógł nakręcić specjalistycznym sprzętem".

Według strony rosyjskiej Estończyk został zatrzymany na terytorium Rosji, w rejonie Pskowa. Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) twierdzi, że miał przy sobie pistolet, 5 tys. euro, specjalistyczny sprzęt i instrukcje dotyczące zbierania informacji wywiadowczych. Tallin utrzymuje, że Kohver został uprowadzony do Rosji, że grożono mu przy tym bronią, a incydent wydarzył się w Estonii, w pobliżu punktu kontrolnego Luhamaa na granicy estońsko-rosyjskiej. Estoński funkcjonariusz pełnił obowiązki związane z zapobieganiem przestępczości transgranicznej.

O uwolnienie Estończyka apelowała w roku 2014 Unia Europejska, a także ministrowie spraw zagranicznych trzech krajów bałtyckich i pięciu państw skandynawskich. W marcu r. 2015 uwolnienia "w trybie pilnym" więźniów politycznych, miedzy innymi ukraińskiej lotniczki Nadii Sawczenko i estońskiego funkcjonariusza Estona Kohvera, domagał się Parlament Europejski.

Agencja BNS pisze w poniedziałek, że na początku kwietnia Kohverowi przedłużono areszt do 5 czerwca. Aksionow powiedział agencji, że pod koniec kwietnia lub na początku maja Kohver może zostać przewieziony do Pskowa, gdzie wg strony rosyjskiej został ujęty, by tam stanąć przed sądem. Grozi mu do 20 lat więzienia.

???

A CO ROBI NATO? PRZECIEZ TERRORYSCI PORWALI OFICERA NATO? I URZADZAJA SOBIE ,,SĄD ISLAMSKI" ? Gdzie caly ten ,,sojusz''?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 20:21, 03 Maj 2015    Temat postu:

NATO i Rosja reaktywują "czerwony telefon" z czasów zimnej wojny
3 maja 2015, 11:55
NATO zainstalowało bezpośrednią linię komunikacyjną z dowództwem armii rosyjskiej - podał dziennik "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung" (FAS). Inicjatywa wyszła od Niemiec zaniepokojonych lotami rosyjskich bombowców. Jak podkreśla niemiecka gazeta, to pierwszy taki kontakt od czasu zakończenia zimnej wojny.

"NATO i rosyjskie władze wojskowe dysponują łączami komunikacyjnymi. Zarówno naczelny dowódca (połączonych sił zbrojnych NATO w Europie), jak i przewodniczący Komitetu Wojskowego NATO mają pozwolenie na kontaktowanie się z rosyjskimi kolegami" - poinformował Sojusz, odpowiadając na zapytanie "FAS". Kanały komunikacyjne są cały czas otwarte i są regularnie testowane - podało NATO.

Sojusz odmówił odpowiedzi na pytanie, kiedy uruchomiono system. "FAS" dowiedział się, że numery kontaktowe zostały przekazane stronie rosyjskiej w zeszłym tygodniu. Cały projekt traktowany jest jako tajny.

Inicjatywa wyszła od niemieckiego ministra spraw zagranicznych Franka Waltera Steinmeiera, zaniepokojonego sytuacją powstałą w wyniku kryzysu na Ukrainie, a szczególnie powtarzającymi się lotami rosyjskich bombowców dalekiego zasięgu, mogących przenosić broń atomową. W ubiegłym roku myśliwce NATO 400 razy reagowały na niezapowiedziane loty rosyjskich samolotów wojskowych.

W styczniu rosyjskie bombowce Tu-95 Bear wykonały 19-godzinny lot nad Atlantykiem, wywołując alarm m.in. w Wielkiej Brytanii. Brytyjczycy wezwali wówczas ambasadora Rosji w Londynie do złożenia wyjaśnień.

Związek Radziecki i USA zainstalowały bezpośrednią linię komunikacyjną po kryzysie na Kubie w 1962 roku. Linia telefoniczna nazywana była czerwonym telefonem.

...

TRZEBA SOBIE WRESZCIE UŚWIADOMIĆ JAK JEST ŹLE! TO ŻAŁOSNE IMPERIUM TRZEBA ROZWALIC TYM RAZEM RAZ NA ZAWSZE! BO INACZEJ BĘDĄ KOLEJNE TRAGEDIE!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 21:42, 04 Maj 2015    Temat postu:

Paweł Kowal: zapadła nowa żelazna kurtyna
4 maja 2015, 17:08
Zapadła nowa żelazna kurtyna - uważa Paweł Kowal, były sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Według doniesień niemieckiej prasy NATO i Rosja reaktywowały "czerwony telefon", łączący Kreml z wojskowym dowództwem Sojuszu.

W opinii Kowala, brakuje już tylko przypieczętowania sytuacji wypowiedzią znaczącego polityka, który wygłosiłby mowę, że mamy nową żelazną kurtynę. - Nie ma wątpliwości co do tego, że nowa kurtyna już zapadła, pytanie tylko po której jej stronie znalazła się Ukraina - mówi komentator.

Dodaje też, że same relacje międzynarodowe nabierają zimnowojennego charakteru, co oznacza zamrożenie rozwoju wielu państw i społeczeństw pomiędzy Rosją, a Unią Europejską. - Jednocześnie sytuacja zdaje się dawać większe poczucie bezpieczeństwa, ponieważ hamuje i kontroluje pewien chaos, który ostatnio się pojawił - uważa Kowal.

Były sekretarz stanu przestrzega przed odwoływaniem się do bezpośrednich analogii z zimną wojną, ponieważ analogie zwykle zawodzą. W jego opinii widać jednak elementy zimnowojennego porządku: zarysowanie przez NATO i UE granicy, za którą Rosjanie się już nie mogą posuwać, wątpliwości co do Ukrainy i natężenie zbrojeń na granicy pomiędzy Unią a Rosją.

Jak twierdzi gazeta "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung", dostęp do linii z Moskwą mają dowódca sił NATO w Europie i przewodniczący komitetu wojskowego Paktu. System jest sprawny i regularnie testowany, a cała operacja zakwalifikowana została jako tajna.

...

Tak i trzeba to sobie jasno powiedzieć. Wielkie szkody mogą wywołać goście z Zachodu udający że nic się nie stało. Tak jakby udawać podczas pożaru że nic się nie dzieje zamiast walczyć z ogniem. Jest wojna. Ruscy muszą przegrać.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:55, 20 Maj 2015    Temat postu:

Rosja: obywatel Litwy aresztowany za szpiegostwo

Pracownik litewskich służb specjalnych został aresztowany w Moskwie - Getty Images

Pracownik litewskich służb specjalnych został aresztowany w Moskwie w związku z podejrzeniem prowadzenia działalności szpiegowskiej - poinformowała agencja TASS, powołując się na rosyjską Federalną Służbę Bezpieczeństwa (FSB).

Jak podano, FSB zatrzymała wczoraj obywatela Litwy, będącego "pracownikiem nielegalnego wywiadu Republiki Litewskiej". Litwin został schwytany na "gorącym uczynku podczas odbierania dokumentów z tajnymi informacjami od obywatela rosyjskiego" - sprecyzowała agencja TASS.

Po zaprezentowaniu dowodów przez rosyjskie służby zatrzymany przyznał, że jest "oficerem drugiego departamentu służb operacyjnych (wywiadu wojskowego)" ministerstwa obrony Litwy - podała TASS, powołując się na FSB.

Obywatel Litwy znajduje się obecnie w moskiewskim areszcie śledczym Lefortowo.

...

Znowu bezczelnosc Kremla!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy