Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
AGRESJA MOSKALI NA NATO !

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 21:13, 05 Wrz 2014    Temat postu: AGRESJA MOSKALI NA NATO !

Estoński oficer kontrwywiadu porwany przy granicy z Rosją. FSB: podejrzewamy, że to szpieg

Do porwania doszło w pobliżu przejścia granicznego Luhamaa
Oficer Służby Bezpieczeństwa Wewnętrznego Estonii został porwany w pobliżu rosyjsko-estońskiego przejścia granicznego i siłą wywieziony w głąb Rosji - poinformowały estońskie władze. Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa potwierdziła zatrzymanie oficera i poinformowała, że jest on podejrzewany o szpiegostwo.

Jak informują estońskie władze, uprowadzony przy przejściu Luhamaa oficer pełnił swoje obowiązki związane ze zwalczaniem przestępczości przygranicznej. Na estońsko - rosyjskiej granicy w ostatnich latach często dochodziło do przemytu towarów, broni czy imigrantów.

"Oficer naszych służb został siłą zabrany z posterunku w czasie sprawowania swoich obowiązków" - napisały estońskie służby w komunikacie.

Dodano w nim, że "nieznani porywacze" użyli granatu dymnego i doprowadzili do silnego zakłócenia łączności radiowej.

Do incydentu doszło około godziny 9 rano.

!!!

TO OZNACZA WOJNĘ ! ATAK NA NATO !
A więc wojna ! Zachód się doczekał ! A wystarczyło nałożyć sankcje! KIEDY NALOTY NA MOSKWĘ ? A OPERACJA LĄDOWA? TO MUSI BYC OSTATECZNY KONIEC IMPERIUM !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 22:08, 07 Wrz 2014    Temat postu:

Ekspert: Uprowadzenie Estończyka ostrzeżeniem dla Bałtów i NATO

- Porwanie funkcjonariusza estońskiego kontrwywiadu do Rosji wygląda na rosyjską reakcję na wizytę prezydenta Baracka Obamy w Estonii i ustalenia szczytu NATO w Walii – powiedział Keir Giles, dyrektor ośrodka badawczego Conflict Studies Rese­arch Centre. Sąd Rejonowy w Moskwie nakazał aresztowanie oby­watela Estonii pod zarzutem szpiegostwa, nielegalnego posiada­nia broni i nielegalnego przekroczenia granicy.

- Jest to niejasna i mętna sprawa, za wcześnie, by wyciągać z niej jednoznaczne wnioski, ale wygląda na to, że mamy do czynienia z reakcją Rosji na oświadczenia prezydenta Baracka Obamy w Es­tonii zapewniające kraje bałtyckie o tym, że USA nie będą tolero­wać zmiany granic z użyciem zbrojnej przemocy – ocenił.

Prezydent USA odwiedził Estonię w dniach 2-3 września, w przededniu szczytu NATO w walijskim Newport (4-5 września). Estoński oficer został uprowadzony w czwartek późnym popołu­dniem, a wiadomość o tym podano w piątek rano.

Według niego na obecnym etapie można tylko spekulować, czy 43-letni oficer estońskiego kontrwywiadu KaPo, Eston Kohver, był namierzony przed uprowadzeniem, ale z komunikatu służby rosyjskiego wywiadu FSB stwierdzającego, że jest w rejonie Psko­wa, miał przy sobie pistolet, 5 tys. euro i specjalistyczny sprzęt au­diowizualny, wynika, że jego porwanie stało się dla Rosjan "spra­wą wagi państwowej".

Giles sądzi, że rosyjska akcja w Estonii wpisuje się w jeden i ten sam ekspansjonistyczny i asertywny model rosyjskiej polityki wobec sąsiadów. - Incydent w Estonii jest ze strony Moskwy de­monstracją, że reakcja Zachodu na jej politykę wobec Ukrainy mało ją obchodzi - powiedział.

Brytyjski ekspert zauważył, że do incydentu doszło w czasie na­towskiego szczytu, na którym zdecydowano o wzmocnieniu tych krajów Europy Środkowej i Północno-Wschodniej, które mogą czuć się zagrożone przez Rosję, w tym Polski.

Porwanie Kohvera uznał Giles za ostrzeżenie pod adresem kra­jów bałtyckich i oznakę powrotu do praktyk z wczesnego okresu zimnej wojny, gdy sowieckie służby porywały swych politycz­nych przeciwników.

Sąd nakazał aresztowanie Estończyka oskarżonego o szpiegostwo

Sąd Rejonowy w Moskwie nakazał aresztowanie obywatela Esto­nii Estona Kohvera zatrzymanego poprzedniego dnia przez Fede­ralną Służbę Bezpieczeństwa (FSB) Rosji pod zarzutem szpiego­stwa, nielegalnego posiadania broni i nielegalnego przekrocze­nia granicy.

Informując o zatrzymaniu Kohvera, FSB oświadczyła, że zapobie­gła tajnej operacji estońskiej służby bezpieczeństwa na teryto­rium Rosji.

W związku z incydentem estońskie MSZ wezwało ambasadora Rosji w Tallinie Jurija Mierzlakowa. Szef estońskiej dyplomacji Urmas Paet podkreślił, że Estonia oczekuje od Rosji zapewnienia wszelkiego rodzaju pomocy i współpracy przy wyjaśnianiu tej sprawy i zapewnieniu powrotu estońskiego obywatela do kraju.

...

Cyrk zwany w Rosji sądem już znamy . Tam nie sądów nie wiedzą nawet co to jest sąd . I widzicie sprawa jasna zakpili z Baraka Resetowca . Gościa trzeba usunąć bo świat się wali pod jego prezydenturą . Amerykanie wybrali potwora . Biedny oficer ofiara zbrodniarzy którzy zresztą każda zbrodnie odpokutuja . Będą bardzo bardzo biedni ... Szatan robi z nimi ci chce a te imbecyle myślą że tacy są mocni . Typowe diabelskie mamidło .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 0:38, 09 Wrz 2014    Temat postu:

Estoński oficer porwany do Rosji. Politycy mówią o prowokacji

Politycy mówią o niesłychanej prowokacji Rosji, a eksperci - o starannie zaplanowanej operacji służb. Władze w Tallinie przedstawiają dowody obalające twierdzenia FSB i żądają szybkiego uwolnienia porwanego oficera kontrwywiadu. Zdaniem cytowanych przez estońskie media ekspertów, wszystko wskazuje na operację specjalną służb.

Rzecznicy estońskiej Służby Bezpieczeństwa Wewnętrznego poinformowali agencję BNS, że w piątek rano funkcjonariusz tej służby został porwany do Rosji przez niezidentyfikowanych osobników. Zupełnie inną wersję przedstawia strona rosyjska.

Według Tallina incydent wydarzył się w pobliżu punktu kontrolnego Luhamaa na granicy estońsko-rosyjskiej. Estoński funkcjonariusz pełnił obowiązki oficjalne, związane z zapobieganiem przestępczości transgranicznej. Napastnicy, którzy użyli wobec niego siły fizycznej i zagrozili mu bronią, przybyli z terenu Rosji - informuje BNS.

Agencja dodaje, że przed porwaniem doszło do zakłócenia operacyjnej łączności radiowej. Użyto też granatu dymnego "z kierunku Rosji". W piątek po południu estońska służba bezpieczeństwa nie wiedziała, gdzie przetrzymywany jest jej funkcjonariusz.

Prezydent Estonii Toomas Hendrik Ilves napisał na swoim profilu, że porwany oficer prowadził dochodzenie dotyczące korupcji i został porwany na estońskiej ziemi.

Just back from KAPO. Confirmed that abduction occurred in the course of cross border corruption investigation. Documented. On Estonian soil.
— toomas hendrik ilves (@IlvesToomas) wrzesień 5, 2014

W związku z uprowadzeniem funkcjonariusza estońskie MSZ wezwało ambasadora Rosji w Tallinie. Szef estońskiej dyplomacji Urmas Paet podkreślił, że Estonia oczekuje od Rosji zapewnienia wszelkiego rodzaju pomocy i współpracy przy wyjaśnianiu tej sprawy i zapewnieniu powrotu estońskiego obywatela do kraju.

...

To są terroryści gorsi niż ISIL ! Tamto to tylko dzicz z postacią ideologia . Tu mamy zbrodniczy gang posiadający państwo Rosję .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:08, 12 Wrz 2014    Temat postu:

Estoński funkcjonariusz porwany przez Rosjan. Oświadczenie polskiego MSZ

Polskie MSZ zareagowało na porwanie w ubiegły piątek funkcjonariusza estońskiej Służby Bezpieczeństwa Wewnętrznego przez Rosjan. Opublikowało na swojej stronie oświadczenie w tej sprawie.

W zeszłym tygodniu rzecznicy estońskiej Służby Bezpieczeństwa Wewnętrznego poinformowali agencję BNS, że funkcjonariusz tej służby został porwany do Rosji przez niezidentyfikowanych osob­ników.

"Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej wyraża zaniepokojenie w związku z zatrzymaniem przez Fede­ralną Służbę Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej obywatela Re­publiki Estońskiej pana Estona Kohvera" - czytamy na stronach MSZ.

"Wspieramy wszystkie działania zmierzające do pilnego wyja­śnienia tej sprawy z poszanowaniem zasad prawa międzynarodo­wego oraz uwolnienia przetrzymywanego obywatela Estonii" - czytamy dalej.

Według Tallina incydent wydarzył się w pobliżu punktu kontrol­nego Luhamaa na granicy estońsko-rosyjskiej. Estoński funkcjo­nariusz pełnił obowiązki oficjalne, związane z zapobieganiem przestępczości transgranicznej. Napastnicy, którzy użyli wobec niego siły fizycznej i zagrozili mu bronią, przybyli z terenu Rosji - informuje BNS.

Agencja dodaje, że przed porwaniem doszło do zakłócenia opera­cyjnej łączności radiowej. Użyto też granatu dymnego "z kierun­ku Rosji". W piątek po południu estońska służba bezpieczeństwa nie wiedziała, gdzie przetrzymywany jest jej funkcjonariusz.

W związku z uprowadzeniem funkcjonariusza estońskie MSZ we­zwało ambasadora Rosji w Tallinie. Szef estońskiej dyplomacji Urmas Paet podkreślił, że Estonia oczekuje od Rosji zapewnienia wszelkiego rodzaju pomocy i współpracy przy wyjaśnianiu tej sprawy i zapewnieniu powrotu estońskiego obywatela do kraju.

...

Oczywiście to była z góry uratowana akcja ... Terroryzm międzynarodowy .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 10:58, 13 Wrz 2014    Temat postu:

Porwanemu Estończykowi postawiono zarzut szpiegostwa

Moskiewska prokuratura postawiła zarzut szpiegostwa agentowi estońskiej Służby Bezpieczeństwa Wewnętrznego Estonowi Kohverowi - powiedział jego adwokat Nikołaj Połozow. Według Tallina Kohver został porwany z Estonii przez Rosjan.

Prawnik dodał, że jego klientowi postawiono zarzut 8 września i grozi mu do 20 lat więzienia. - Zarzuty są nieuzasadnione i bezpodstawne - oświadczył Połozow.

Według strony rosyjskiej Estończyk został aresztowany na terytorium Rosji, w rejonie Pskowa. Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) twierdzi, że miał przy sobie pistolet, 5 tys. euro, specjalistyczny sprzęt do potajemnego nagrywania audio raz "sprzęt przeznaczony prawdopodobnie do prowadzenia działalności wywiadowczej" - cytuje AFP.

Zupełnie inną wersję wydarzeń podaje estońska Służba Bezpieczeństwa Wewnętrznego, według której Kohver został siłą porwany do Rosji, grożono mu przy tym bronią, a incydent wydarzył się w Estonii, w pobliżu punktu kontrolnego Luhamaa na granicy estońsko-rosyjskiej. Estoński sąd uznał, że agenta uprowadzili "przemocą nieznani sprawcy, którzy przybyli z Rosji".

Również adwokat Kohvera, przetrzymywanego obecnie w areszcie tymczasowym FSB w Moskwie, powiedział, że "skłonny jest uznać, że Estona Kohvera uprowadzono".

...

Szpiegowal własne terytorium ! Kremlowskiej cymbaly ! Przeszedł przez granicę i co u was szpiegowal ? Ziemniaki na polu ? Bandyci uprowadzili człowieka łamiąc prawo międzynarodowe ... To są terroryści KREMLISIL !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:15, 13 Wrz 2014    Temat postu:

Estonia żąda od Rosji uwolnienia swojego obywatela

Szef MSZ Estonii Urmas Paet zażądał od władz w Moskwie uwolnienia funkcjonariusza estońskiej służby bezpieczeństwa Estona Kohvera, który 5 września został przez Rosję uprowadzony i jest w tym kraju oskarżony o szpiegostwo - podało w sobotę radio publiczne.

- Uprowadzenie obywatela Estonii do Rosji i przetrzymywanie go w areszcie w Moskwie stanowi jednoznaczne naruszenie prawa międzynarodowego - podkreślił Paet w oficjalnej nocie skierowanej do rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa. Zażądał natychmiastowego wypuszczenia Estończyka na wolność oraz umożliwienia mu powrotu do domu.

Paet uznał za godne pożałowania, że mimo dwustronnych kontaktów podejmowanych przez władze estońskie i rosyjskie w sprawie Kohvera nie udało się doprowadzić do jego uwolnienia.

Nota estońskiego MSZ w piątek została przekazana na ręce rosyjskiego ambasadora w Tallinie Jurija Mierzlakowa, którego w tym celu wezwano do siedziby resortu.

Według strony rosyjskiej Kohver został aresztowany na terytorium Rosji, w rejonie Pskowa. Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) Rosji twierdzi, że miał przy sobie pistolet, 5 tys. euro, specjalistyczny sprzęt do potajemnego nagrywania audio oraz sprzęt prawdopodobnie przeznaczony do prowadzenia działalności wywiadowczej.

Zupełnie inną wersję wydarzeń podaje estońska Służba Bezpieczeństwa Wewnętrznego, według której Kohver został siłą porwany do Rosji, grożono mu przy tym bronią, a incydent wydarzył się w Estonii, w pobliżu punktu kontrolnego Luhamaa na granicy estońsko-rosyjskiej. Estoński sąd uznał, że agenta uprowadzili "przemocą nieznani sprawcy, którzy przybyli z Rosji".

Kohver przetrzymywany jest obecnie w areszcie tymczasowym FSB w Moskwie pod zarzutem szpiegostwa. Grozi mu do 20 lat więzienia.

O uwolnienie Estończyka upomniała się Unia Europejska, a także ministrowie spraw zagranicznych krajów bałtyckich i pięciu państw skandynawskich.

...

TO JEST TERROR A ON JEST ZAKŁADNIKIEM !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 22:59, 15 Wrz 2014    Temat postu:

Łotwa uszczelni granicę z Rosją.

Nowoczesne radary mają pilnować granicy łotewsko-rosyjskiej. Władze w Rydze planują zakup nowego sprzętu radarowego do monitorowania 250-kilometrowej granicy lądowej.

Ministerstwo Obrony Narodowej twierdzi, że morska granica Łotwy jest dostatecznie zabezpieczona przed intruzami chcącymi ją naruszyć. Słabiej jest z granicą lądową z Federacją Rosyjską. Sytuacja na niej pogorszyła się od czasu wybuchu konfliktu ukraińskiego.

Według oficjalnych danych łotewskiego MON, w maju zaobserwowano 30 lotów rosyjskich maszyn bojowych przy linii granicznej. W czerwcu było ich już 60. Najbardziej niepokoi Łotyszy fakt funkcjonowania w pobliżu granicy dużej bazy helikopterów rosyjskich.

Obecnie używane przez Łotyszy przestarzałe radary nie potrafią obserwować prowadzonych nisko nad ziemią lotów tych maszyn.

Łotwa informuje, że prowadzi już negocjacje z grupą państw NATO na temat dostaw nowoczesnych radarów. Na początku 2015 roku ma zapaść decyzja o ich zakupie.

Szef łotewskiego centrum Studiów Politycznych Europy Wschodniej Andis Kudors uważa, że należy zabezpieczyć granice możliwie szybko. W jego opinii, rozwój sytuacji w Rosji jest nieprzewidywalny. Trzeba więc być przygotowanym i na prowokacje, i na ewentualność rozpadu istniejącego tam systemu. Może on trwać dziesięciolecia lub może się zakończyć zamieszkami dużo wcześniej.

...

Tak granica z nimi to muszą być potężne mury i zasieki ... Dziki zły kraj .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:47, 13 Mar 2015    Temat postu:

Apel ws. dalszej "ekspansji" NATO. Dr Straus: strategia musi być inna, niż w przypadku Polski
Przemysław Henzel

Straus: NATO musi zmienić proces przyznawania członkostwa - AFP

- NATO musi zmienić proces przyznawania członkostwa, tak by był on bliższy procesowi sprzed 60 lat zastosowanemu wobec Niemiec Zachodnich, a nie temu, jaki zastosowano wobec Polski w latach 90. - ocenił dr Ira Straus z CEERN. Ekspert radzi, by "ekspansję" NATO oprzeć na nowej strategii, która umożliwiłaby akcesję Ukrainy oraz innych państw, a także udzielenie "odpowiedzi" na "doktrynę Putina". - NATO musi mieć odwagę, by powiedzieć, że to Rosja złamała umowę - dodał, odnosząc się do kontrowersji wokół Aktu z 1997 roku.

Wywiad Przemysława Henzla z dr Irą Strausem, twórcą i koordynatorem Komitetu ds. Europy Wschodniej i Rosji w NATO (CEERN).

Chodzi mi tylko o wskazanie faktu, że są konkretne powody, których wynikiem jest obecne stanowisko NATO względem Ukrainy. Ale to, "samo przez się", nie usprawiedliwia polityki stosowanej przez Sojusz. Opcja członkostwa w NATO jest używana przez państwa zachodnie w najgorszy sposób - jako coś, co Ukraina może ewentualnie otrzymać, jeśli tylko Rosja pozwoli jej się ustabilizować; taka polityka jest jednak zachętą dla Rosji, by do stabilizacji nie dopuścić.

NATO musi przedefiniować proces przyznawania członkostwa, tak by był on bliższy temu z 1955 roku zastosowanemu wobec Niemiec Zachodnich, a nie procesowi, jaki zastosowano wobec Polski w latach 90., gdy nie było zagrożenia konfliktem zbrojnym. Członkostwo w Sojuszu powinno być strategiczna kwestią dla NATO oraz dla zainteresowanego kraju, a nie moralnym programem reform, jakie należałoby wdrożyć.

...

Cokolwiek jednak Zachód zrobi, powinien zrobić to "na poważnie". Zachód nie powinien już działać w tak powolny sposób i pozwalać, by Rosja nadal eskalowała konflikt. Dostawy broni powinny być na tyle poważne, by Rosja musiała zapłacić wyższą cenę za kontynuowanie agresji i by eskalacja działań nie była już tak łatwa, jak w przeszłości. Jeśli członkostwo Ukrainy w NATO zostałoby poważnie wzięte pod uwagę, to należałoby rozważyć tę opcję wraz z dostawami broni oraz stworzeniem planów obronnych dla tego państwa.

Póki co, odpowiedź Zachodu na konflikt zbrojny na Ukrainie, nie jest zbyt stanowcza, a niektóre państwa opowiadają się nawet za "zmiękczeniem" polityki wobec Rosji. Już teraz nie brakuje ocen, że Władimirowi Putinowi udało się skutecznie podzielić państwa Unii Europejskiej i państwa NATO.

Zachód, ze względu na nielogicznie postępujące kierownictwo, podzieli się jeszcze bardziej. NATO i Unia Europejska w swoim sposobie działania nie przypominają władz federalnych, które mogą zapewnić utrzymywanie jedności - nawet w przypadku miernego przywództwa. Ale tak Sojusz, jak i Unia, to byty realne, podtrzymujące naturalną skłonność do jedności opartą na wspólnych interesach oraz na znaczących, choć niedoskonałych, wspólnych zasobach instytucjonalnych.

Polityka Zachodu powinna skoncentrować się teraz na uzbrojeniu Ukraińców, co nie wymaga jednomyślności; nie jest to, oczywiście, jedność doskonała, ale taki krok zapobiegłby bezruchowi Zachodu, który tylko może pogorszyć istniejące już podziały. Państwa zachodnie nie powinny tak bardzo koncentrować się na sankcjach gospodarczych, ponieważ te, z powodów czysto ekonomicznych, mogą doprowadzić do podziałów między Europą a Ameryką.

Oczywiście, polityka Zachodu powinna być bardziej zdecydowana i bardziej przemyślana. Niestety, wyznaczenie celów idealnie logicznej polityki, w tak później chwili, nie będzie łatwe.

...

W ogole NATO sie skompromitowalo . Zreszta zgodnie z tym co mowilem .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 23:56, 21 Mar 2015    Temat postu:

Ambasador Rosji grozi Danii w związku z tarczą antyrakietową
21 marca 2015, 21:50
Ambasador Rosji w Danii Michaił Wanin napisał w tekście opublikowanym przez dziennik "Jyllands-Posten", że jeśli duńska marynarka będzie uczestniczyć w systemie tarczy antyrakietowej NATO, to stanie się ona celem rosyjskich rakiet.

Kopenhaga uznała uwagi Wanina za "niedopuszczalne". Ambasador napisał w artykule dla duńskiego dziennika, że "nie sądzi, by Dania zdawała sobie w pełni sprawę z konsekwencji związania się z systemem obronnym promowanym przez USA".

- Jeśli do tego dojdzie, duńskie okręty wojenne staną się celem rosyjskich pocisków nuklearnych - dodał Wanin.

Dania planuje dostarczenie wsparcia natowskiej tarczy w postaci fregat wyposażonych w zaawansowane antyrakietowe systemy radarowe - wyjaśnia AFP.

Minister spraw zagranicznych Danii Martin Lidegaard uznał ostrzeżenia Wanina za "retorykę niedopuszczalną".

- Nikt nie powinien wygłaszać tak poważnych gróźb - powiedział Lidegaard w rozmowie z agencją Ritzau.

Te deklaracje są "bardzo groźne i bezużyteczne" - skomentowała szefowa komisji spraw zagranicznych duńskiego parlamentu Mette Gjerskow, która uznała, że wystąpienie Wanina było przeznaczone również dla odbiorców rosyjskich.

AFP przypomina, że relacje między Rosją a krajami skandynawskimi są już od dłuższego czasu bardzo napięte, ponieważ rosyjskie samoloty wojskowe zapuszczają się w ostatnich latach nad wody terytorialne tych państw na Bałtyku.

Pod koniec stycznia szef sztabu generalnego Rosji generał Walerij Gierasimow powiedział, że rozwój rosyjskich strategicznych sił jądrowych pozwoli zapobiec uzyskaniu przez USA i NATO przewagi militarnej nad Rosją. Dodał, że na tworzenie amerykańskiej tarczy antyrakietowej Rosja odpowie, zaopatrując swoje siły zbrojne i flotę w nowe uzbrojenie, zdolne do zneutralizowania potencjału tarczy.

Według Gierasimowa działania USA i budowa obiektów tarczy są naruszeniem układu o likwidacji rakiet małego i średniego zasięgu. W konsekwencji naruszana jest strategiczna równowaga sił i stabilność na świecie.

..

TO SIE W GLOWIE NIE MIESCI ! GROZIC KRAJOWI ZAGLADA ATOMOWA ! I TO ROBI AMBASADOR ! TO JEST GROZBA KARALNA ! MIEDZYNARODOWY LIST GONCZY ZA NIM ! TRYBUNAL KARNY !

WIDZICIE DO CZEGO DOPROWADZIL ZACHOD KUPOWANIEM GAZU ! GLOWNIE NIEMCY ! GDYBY NIE TO PKB ROSJI BYLBY KILKAKROTNIE NIZSZY NIZ JEST I BYLI BY POKORNI ! TO ZACHOD STWORZYL MONSTRUM !
NATYCHMIAST PRZESTAC KUPOWAC ROPE I GAZ !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:04, 01 Kwi 2015    Temat postu:

Rosyjski ekspert mówi o detonacji bomby atomowej na USA

Rosyjski analityk Konstantin Siwkow, prezydent Akademii Problemów Geopolitycznych, powiedział, że najbardziej skutecznym atakiem na Stany Zjednoczone jest detonacja broni jądrowej w strategicznych dla kraju punktach. Atak sprawiłby, że USA, zdaniem eksperta, przestałyby istnieć. Siwkow to były wojskowy, dziś znany z prognozowania wybuchu ewentualnej wojny między Rosją a Zachodem.

Siwkow o "skutecznym ataku na USA" mówił w rozmowie z rosyjską gazetą handlową "VPK News". Teraz cytowany jest przez australijski "The Sydney Morning Herald".

Chodzi o uskok San Andreas u wybrzeży Kalifornii. Powstałe wówczas wskutek uderzenia bomby atomowej tsunami całkowicie zniszczyłoby infrastrukturę USA. Uskok San Andreas to uskok transformacyjny przebiegający przez zachodnią i południową Kalifornię. Oddzielają go dwie, poruszające się w przeciwnych kierunkach, płyty litosfery: pacyficzna (po południowo-zachodniej stronie) i północnoamerykańska (po północno-wschodniej).

Siwkow powiedział również, że o ile geografia Rosji chroni kraj przed zagrożeniem stwarzanym przez tsunami, o tyle atak na uskok San Andreas w pobliżu Stanów Zjednoczonych może wywołać falę, która poważnie zagrozi USA. - Detonacja broni jądrowej może w ten sposób doprowadzić do całkowitego zniszczenia kraju - zauważył Rosjanin.

Inną opcją jest Park Narodowy Yellowstone. Wszystko po to, by doprowadzić do erupcji tamtejszego superwulkanu. - Geolodzy uważają, że w każdej chwili może eksplodować. Są oznaki, że wzrasta jego aktywność. W związku z tym wystarczy uruchomić stosunkowo niewielkie siły, by skutki były katastrofalne dla Stanów Zjednoczonych, które po prostu znikną – powiedział Siwkow, argumentując, że agresja NATO przeciwko Rosji będzie wymagała radykalnej odpowiedzi i "całkowitego zniszczenia wroga".

Wybuch superwulkanu w Parku Narodowym Yellowstone zabije miliony ludzi w początkowej jego fazie. Kolejne pogrzebie popiół wulkaniczny. Jeśli ogromny superwulkan wybuchnie, zdaniem naukowców, większość Stanów Zjednoczonych zostanie pokryta popiołem. Zniszczeniu ulegną szlaki komunikacyjne, co spowoduje, że nie będzie możliwości ucieczki. Ostatni raz podobny superwulkan eksplodował na Syberii. Wówczas 85 proc. wszystkich gatunków lądowych i 95 proc. mieszkańców oceanu całkowicie wyginęło.

Superwulkan znajdujący się pod parkiem Yellowstone wybuchł ostatnio około 600 tys. lat temu, wyrzucając ponad 1000 metrów sześciennych lawy - to około 100 razy więcej niż podczas erupcji wulkanu Pinatubo na Filipinach, która spowodowała "zauważalny okres globalnego ochłodzenia". W 2013 roku okazało się, że zasoby znajdującej się pod Yellowstone magmy są dwa i pół raza większe niż wcześniej sądzono. Zdaniem ekspertów, to tykająca bomba.

Obawiając się, że Stany Zjednoczone zamierzają "zniszczyć Rosję", Siwkow powiedział, że Moskwa jest w znacznie gorszej sytuacji niż miało to miejsce 50 lat temu, ponieważ obecnie ma znacznie mniej sojuszników i nie może konkurować z potęga militarną NATO. Chociaż byłoby to nie do pomyślenia, aby ktokolwiek wewnątrz Kremla poważnie traktował komentarze Siwkowa, jego retoryka obrazuje narastające napięcia między Moskwą i Waszyngtonem. Co więcej, w zeszłym miesiącu, generał Adrian Bradshaw, zastępca dowódcy sił NATO w Europie, ostrzegał, że groźba konfliktu z Rosją "reprezentuje zagrożenie dla dalszego istnienia życia na Ziemi".

...

On mowi to o czym marza na Kremlu . W Czeczenii ludobojstwo zrobili . I nie maja z tym problemu . Gdyby mogli zrobili by w USA ! Widzicie jak oni zaluja za zbrodnie sowieckie jak nazisci za swoje . Zaluja ze juz sie skonczyly .
To jest produkt sowiecki . Czlowiek bez sumienia . Prymitywne bydle ktorym rzadza popedy zdolne do wszystkiego . Takie sa skutki ateizacji tego do czego zmierza Zachod ktory odrzucil Boga . W Rosji juz to maja... Pieklo ....


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:41, 02 Kwi 2015    Temat postu:

Wiadomość Putina dla USA: Jeśli NATO zwiększy obecność w państwach bałtyckich, Rosja odpowie siłą
Oskar Górzyński
akt. 2 kwietnia 2015, 16:30
Rosja grozi podjęciem zbrojnej interwencji w państwach bałtyckich, jeśli NATO zwiększy tam swoją obecność militarną. W grę wchodzi nawet użycie broni jądrowej - wynika z notatek ze spotkania rosyjskich i amerykańskich wojskowych w marcu w Niemczech. - Rzeczywiście, takie groźby padły. Rozmowy były bardzo konfrontacyjne - mówi WP Kevin Ryan, amerykański generał, który brał udział w spotkaniu.

Jak podał w czwartek dziennik "The Times", w marcu w Niemczech doszło do corocznego spotkania "grupy Elba", zorganizowanej przez Uniwersytet Harvarda konferencji skupiającej byłych szefów służb i emerytowanych wojskowych z USA i Rosji. Formalnie grupa istnieje, by promować współpracę na polu antyterroryzmu, lecz od zeszłego roku głównym przedmiotem rozmów stał się konflikt na Ukrainie. Jak wynika z amerykańskich notatek, do których dotarł dziennik, Rosjanie mieli przekazać stronie amerykańskiej przesłanie bezpośrednio od szefa rosyjskiego MSZ Siergieja Ławrowa i z poparciem prezydenta Władimira Putina: Rosja odpowie siłą na jakikolwiek dalszy rozwój infrastruktury NATO w państwach bałtyckich. Rosjanie zapowiedzieli, że do odwetu może użyć "całego spektrum środków od nuklearnych do tych pozamilitarnych".

Najbardziej prawdopodobny byłby scenariusz podobny do tego, który miał miejsce na Krymie i we wschodniej Ukrainie. Zdaniem przedstawicieli Rosji w państwach bałtyckich panują bowiem “takie same warunki, jakie skłoniły Rosję do podjęcia działania na Ukrainie". Odpowiedzialność Rosji za te wydarzenia miałaby być tym razem dużo trudniejsza do uwodnienia niż w wypadku operacji na Krymie.

Wzmocnienie obecności NATO w państwach bałtyckich nie jest jedyną "prowokacją", która wedle zapowiedzi Rosjan spowodowałaby ostrą reakcję i w rezultacie bezpośrednią konfrontację Moskwy i NATO. Dwa pozostałe to próby zwrócenia Krymu Ukrainie oraz wysłanie Kijowowi pomocy wojskowej w celu walki ze wspomaganymi przez Rosję separatystami.

Przewodniczący grupy, gen. Kevin Ryan potwierdził w rozmowie z WP, że Rosjanie rzeczywiście zagrozili podjęciem działań wobec państw bałtyckich.

- Mogę powiedzieć, że opis jest prawdziwy i takie wypowiedzi rzeczywiście padły - mówi gen. Ryan. Były wojskowy, a obecnie profesor Harvardu wyjaśnił przy tym, jaka jest rola spotkań grupy.

- Wszyscy jesteśmy emerytowanymi oficerami, więc nie można mówić o jakimś oficjalnym "przekazywaniu wiadomości". Ale ponieważ obie strony mają silne związki z rządami swoich państw, to oczywiście to przesłanie jest przekazywane nieoficjalnie. Wszyscy wracamy do swoich stolic i informujemy je o tym, jak przebiegały rozmowy. Wszystko po to, by zyskać większe zrozumienie drugiej strony - tłumaczy generał. - Kiedy rozmawiamy na tematy, co do których się zgadzamy, to nasze dyskusje dotyczą lepszej współpracy. Kiedy jednak dyskutowane są Ukraina czy rozszerzenie NATO, to przybierają one bardziej konfrontacyjny charakter - przyznaje. Jak twierdzi Ryan, państwa bałtyckie nie były jedynym przedmiotem dyskusji między stronami. Głównymi tematami były "stabilność strategiczna w Europie Wschodniej, przeciwdziałanie nuklearnemu terroryzmowi oraz cyberterroryzm".

...

Coz z tego . TO SA ZBRODNICZE GROZBY KTORE KARZE MIEDZYNARODOWE ! ZA TO JEST TRYBUNAL KARNY ! WSZELKIE PRAWO MIEDZYNARODOWE JUZ PRAWIE OD 100 JEST O TYM ZE STRONY WYRZEKAJA SIE UZYCIA SILY W STOSUNKACH MIEDZYNARODOWYCH ! MAMY TU SYFILIS KTORY PODPISAL TE KONWENCJE I DEKLARUJE PUBLICZNIE UZYWANIE SILY ! BA ZAGLADY ATOMOWEJ !
Wiem ze to straszenie . ALE TO JEST KARALNE I Z PRZYJEMNOSCIA NALEZY ICH UKARAC !

A w ogole nie do pomyslenia jest zeby tak grozili Reganowi . Widzimy do jakiego upadku doszlo USA ze byle pijany ciul z Rosji im wygraza zamiast bic poklony z unizonoscia . BARRACK TO KOSZMAR !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:00, 21 Kwi 2015    Temat postu:

Więzionemu w Rosji estońskiemu oficerowi

Rosyjska prokuratura postawiła kolejne zarzuty - przemytu i nielegalnego przekroczenia granicy - znajdującemu się w areszcie w Moskwie funkcjonariuszowi estońskiej służby bezpieczeństwa Estonowi Kohverowi, którego wcześniej oskarżono już o szpiegostwo.

O nowych zarzutach, jak pisze agencja BNS, poinformował w poniedziałek rosyjski obrońca z urzędu Kohvera Jewgienij Aksionow.

Aksionow uczestniczył w piątek wieczorem w przesłuchaniu Kohvera, które trwało półtorej godziny. Powiedział, że Kohverowi zarzucono, iż 9 razy nielegalnie w różnym czasie przekraczał granicę Estonii z Rosją w obu kierunkach, a za dziewiątym razem został zatrzymany.

Obrońca poinformował, że kolejne przesłuchanie ma się odbyć w środę i wówczas Kohverowi zostanie przedstawiona opinia ekspertów w kwestii materiałów wideo, które znaleziono przy nim i które "mógł nakręcić specjalistycznym sprzętem".

Według strony rosyjskiej Estończyk został zatrzymany na terytorium Rosji, w rejonie Pskowa. Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) twierdzi, że miał przy sobie pistolet, 5 tys. euro, specjalistyczny sprzęt i instrukcje dotyczące zbierania informacji wywiadowczych. Tallin utrzymuje, że Kohver został uprowadzony do Rosji, że grożono mu przy tym bronią, a incydent wydarzył się w Estonii, w pobliżu punktu kontrolnego Luhamaa na granicy estońsko-rosyjskiej. Estoński funkcjonariusz pełnił obowiązki związane z zapobieganiem przestępczości transgranicznej.

O uwolnienie Estończyka apelowała w roku 2014 Unia Europejska, a także ministrowie spraw zagranicznych trzech krajów bałtyckich i pięciu państw skandynawskich. W marcu r. 2015 uwolnienia "w trybie pilnym" więźniów politycznych, miedzy innymi ukraińskiej lotniczki Nadii Sawczenko i estońskiego funkcjonariusza Estona Kohvera, domagał się Parlament Europejski.

Agencja BNS pisze w poniedziałek, że na początku kwietnia Kohverowi przedłużono areszt do 5 czerwca. Aksionow powiedział agencji, że pod koniec kwietnia lub na początku maja Kohver może zostać przewieziony do Pskowa, gdzie wg strony rosyjskiej został ujęty, by tam stanąć przed sądem. Grozi mu do 20 lat więzienia.

???

A CO ROBI NATO? PRZECIEZ TERRORYSCI PORWALI OFICERA NATO? I URZADZAJA SOBIE ,,SĄD ISLAMSKI" ? Gdzie caly ten ,,sojusz''?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 20:21, 03 Maj 2015    Temat postu:

NATO i Rosja reaktywują "czerwony telefon" z czasów zimnej wojny
3 maja 2015, 11:55
NATO zainstalowało bezpośrednią linię komunikacyjną z dowództwem armii rosyjskiej - podał dziennik "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung" (FAS). Inicjatywa wyszła od Niemiec zaniepokojonych lotami rosyjskich bombowców. Jak podkreśla niemiecka gazeta, to pierwszy taki kontakt od czasu zakończenia zimnej wojny.

"NATO i rosyjskie władze wojskowe dysponują łączami komunikacyjnymi. Zarówno naczelny dowódca (połączonych sił zbrojnych NATO w Europie), jak i przewodniczący Komitetu Wojskowego NATO mają pozwolenie na kontaktowanie się z rosyjskimi kolegami" - poinformował Sojusz, odpowiadając na zapytanie "FAS". Kanały komunikacyjne są cały czas otwarte i są regularnie testowane - podało NATO.

Sojusz odmówił odpowiedzi na pytanie, kiedy uruchomiono system. "FAS" dowiedział się, że numery kontaktowe zostały przekazane stronie rosyjskiej w zeszłym tygodniu. Cały projekt traktowany jest jako tajny.

Inicjatywa wyszła od niemieckiego ministra spraw zagranicznych Franka Waltera Steinmeiera, zaniepokojonego sytuacją powstałą w wyniku kryzysu na Ukrainie, a szczególnie powtarzającymi się lotami rosyjskich bombowców dalekiego zasięgu, mogących przenosić broń atomową. W ubiegłym roku myśliwce NATO 400 razy reagowały na niezapowiedziane loty rosyjskich samolotów wojskowych.

W styczniu rosyjskie bombowce Tu-95 Bear wykonały 19-godzinny lot nad Atlantykiem, wywołując alarm m.in. w Wielkiej Brytanii. Brytyjczycy wezwali wówczas ambasadora Rosji w Londynie do złożenia wyjaśnień.

Związek Radziecki i USA zainstalowały bezpośrednią linię komunikacyjną po kryzysie na Kubie w 1962 roku. Linia telefoniczna nazywana była czerwonym telefonem.

...

TRZEBA SOBIE WRESZCIE UŚWIADOMIĆ JAK JEST ŹLE! TO ŻAŁOSNE IMPERIUM TRZEBA ROZWALIC TYM RAZEM RAZ NA ZAWSZE! BO INACZEJ BĘDĄ KOLEJNE TRAGEDIE!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 21:42, 04 Maj 2015    Temat postu:

Paweł Kowal: zapadła nowa żelazna kurtyna
4 maja 2015, 17:08
Zapadła nowa żelazna kurtyna - uważa Paweł Kowal, były sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Według doniesień niemieckiej prasy NATO i Rosja reaktywowały "czerwony telefon", łączący Kreml z wojskowym dowództwem Sojuszu.

W opinii Kowala, brakuje już tylko przypieczętowania sytuacji wypowiedzią znaczącego polityka, który wygłosiłby mowę, że mamy nową żelazną kurtynę. - Nie ma wątpliwości co do tego, że nowa kurtyna już zapadła, pytanie tylko po której jej stronie znalazła się Ukraina - mówi komentator.

Dodaje też, że same relacje międzynarodowe nabierają zimnowojennego charakteru, co oznacza zamrożenie rozwoju wielu państw i społeczeństw pomiędzy Rosją, a Unią Europejską. - Jednocześnie sytuacja zdaje się dawać większe poczucie bezpieczeństwa, ponieważ hamuje i kontroluje pewien chaos, który ostatnio się pojawił - uważa Kowal.

Były sekretarz stanu przestrzega przed odwoływaniem się do bezpośrednich analogii z zimną wojną, ponieważ analogie zwykle zawodzą. W jego opinii widać jednak elementy zimnowojennego porządku: zarysowanie przez NATO i UE granicy, za którą Rosjanie się już nie mogą posuwać, wątpliwości co do Ukrainy i natężenie zbrojeń na granicy pomiędzy Unią a Rosją.

Jak twierdzi gazeta "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung", dostęp do linii z Moskwą mają dowódca sił NATO w Europie i przewodniczący komitetu wojskowego Paktu. System jest sprawny i regularnie testowany, a cała operacja zakwalifikowana została jako tajna.

...

Tak i trzeba to sobie jasno powiedzieć. Wielkie szkody mogą wywołać goście z Zachodu udający że nic się nie stało. Tak jakby udawać podczas pożaru że nic się nie dzieje zamiast walczyć z ogniem. Jest wojna. Ruscy muszą przegrać.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:55, 20 Maj 2015    Temat postu:

Rosja: obywatel Litwy aresztowany za szpiegostwo

Pracownik litewskich służb specjalnych został aresztowany w Moskwie - Getty Images

Pracownik litewskich służb specjalnych został aresztowany w Moskwie w związku z podejrzeniem prowadzenia działalności szpiegowskiej - poinformowała agencja TASS, powołując się na rosyjską Federalną Służbę Bezpieczeństwa (FSB).

Jak podano, FSB zatrzymała wczoraj obywatela Litwy, będącego "pracownikiem nielegalnego wywiadu Republiki Litewskiej". Litwin został schwytany na "gorącym uczynku podczas odbierania dokumentów z tajnymi informacjami od obywatela rosyjskiego" - sprecyzowała agencja TASS.

Po zaprezentowaniu dowodów przez rosyjskie służby zatrzymany przyznał, że jest "oficerem drugiego departamentu służb operacyjnych (wywiadu wojskowego)" ministerstwa obrony Litwy - podała TASS, powołując się na FSB.

Obywatel Litwy znajduje się obecnie w moskiewskim areszcie śledczym Lefortowo.

...

Znowu bezczelnosc Kremla!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 23:29, 02 Cze 2015    Temat postu:

Proces więzionego w Rosji estońskiego agenta ma się zacząć 8 czerwca


Proces funkcjonariusza estońskiej służby bezpieczeństwa Estona Kohvera, oskarżonego przez Moskwę o szpiegostwo, nielegalne przekroczenie granicy i przemyt broni, rozpocznie się w poniedziałek 8 czerwca w Pskowie - poinformowała agencja BNS.

Sąd przedłużył we wtorek Kohverowi do 4 sierpnia areszt i formalnie wyznaczył przesłuchania w jego sprawie, które rozpoczną się przy drzwiach zamkniętych 8 czerwca - powiedziała agencji krajów bałtyckich rzeczniczka rosyjskiego sądu Julia Pron.
REKLAMA


Estońska służba bezpieczeństwa twierdzi, że 5 września 2014 roku jej funkcjonariusz został pozbawiony wolności na terenie Estonii w pobliżu punktu kontrolnego Luhamaa na granicy estońsko-rosyjskiej i uprowadzony przez niezidentyfikowanych ludzi, którzy przybyli z Rosji. Kohverowi, jak twierdzi Tallin, grożono bronią. Według strony rosyjskiej Estończyk został zatrzymany na terytorium Rosji, w rejonie Pskowa.

Pod koniec kwietnia rosyjska prokuratura do zarzutu szpiegostwa dołączyła dwa kolejne: przemytu i nielegalnego przekroczenia granicy. Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) twierdzi, że zatrzymany Kohver miał przy sobie pistolet, 5 tys. euro, specjalistyczny sprzęt i instrukcje dotyczące zbierania informacji wywiadowczych.

O uwolnienie Estończyka apelowała w roku 2014 Unia Europejska, a także ministrowie spraw zagranicznych trzech krajów bałtyckich i pięciu państw skandynawskich. W marcu 2015 r. uwolnienia "w trybie pilnym" więźniów politycznych, między innymi ukraińskiej lotniczki Nadii Sawczenko i estońskiego funkcjonariusza Estona Kohvera, domagał się Parlament Europejski.

Kohver do minionego tygodnia był przetrzymywany w areszcie śledczym Lefortowo w Moskwie. Obecnie znajduje się w więzieniu w Pskowie (północny zachód europejskiej części FR).

Rosyjski obrońca z urzędu Kohvera Jewgienij Aksionow informował w kwietniu, że oskarżony stanie przed sądem w Pskowie. Grozi mu do 20 lat więzienia.

...

Moze by Zachod tak im przypierzyl ze odechce im sie porwan i cyrkow ! Co za zachodni gnoje!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 21:21, 11 Cze 2015    Temat postu:

Rosja: sąd zwrócił sprawę estońskiego funkcjonariusza do prokuratury

Funkcjonariusz miał zostać pozbawiony wolności w pobliżu punktu kontrolnego Luhamaa - Ints Kalnins / Reuters

Sprawa oskarżonego w Rosji o szpiegostwo funkcjonariusza estońskich służb bezpieczeństwa Estona Kohvera wróci do rosyjskiej prokuratury generalnej - postanowił sąd w Pskowie. Zarzuty wobec Estończyka pozostają w mocy.

Sąd zwrócił sprawę do prokuratury "w celu usunięcia naruszeń, stanowiących przeszkodę w merytorycznym rozpatrzeniu sprawy"; termin, do którego Kohver pozostanie w areszcie sąd przedłużył do 8 sierpnia - głosi oświadczenie sądu opublikowane przez agencję RIA-Nowosti.
REKLAMA


- Kohver będzie przewieziony do Moskwy, a potem powróci do Pskowa, gdzie odbędzie się proces - powiedział jego adwokat Jewgienij Aksionow, cytowany przez rosyjski serwis BBC. Adwokat poinformował, że zarzuty wobec Kohvera pozostają w mocy.

Estońska służba bezpieczeństwa twierdzi, że 5 września 2014 roku jej funkcjonariusz został pozbawiony wolności na terenie Estonii w pobliżu punktu kontrolnego Luhamaa na granicy estońsko-rosyjskiej i uprowadzony przez niezidentyfikowanych ludzi, którzy przybyli z Rosji. Kohverowi, jak twierdzą władze w Tallinie, grożono bronią. Według strony rosyjskiej Estończyk został zatrzymany na terytorium Rosji, w rejonie Pskowa.

Pod koniec kwietnia rosyjska prokuratura do zarzutu szpiegostwa dołączyła dwa kolejne: przemytu i nielegalnego przekroczenia granicy. Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa twierdzi, że Kohver miał przy sobie pistolet, 5 tys. euro, specjalistyczny sprzęt i instrukcje dotyczące zbierania informacji wywiadowczych.

...

CZY NATO ZAMIERZA COS ZROBIC W SPRAWIE PORWANEGO PRZEZ TERRORYSTOW WLASNEGO OFICERA?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 22:07, 22 Cze 2015    Temat postu:

Łotwa: dwaj Rosjanie aresztowani po wtargnięciu do bazy wojskowej


Dwaj Rosjanie zostali wczoraj aresztowani na Łotwie po wtargnięciu do bazy wojskowej podczas trwających w tym kraju ćwiczeń NATO o kryptonimie Saber Strike - poinformowały łotewskie władze wojskowe.

Według nich, spowici symbolizującymi wojenny Order św. Jerzego czarno-pomarańczowymi wstęgami i zaopatrzeni w antynatowskie ulotki mężczyźni przedostali się w środę przez mur bazy w miejscowości Adażi. Schwytano ich w kilka minut później, ale formalną decyzję o aresztowaniu sąd wydał wczoraj.
REKLAMA


W sprawie tej wszczęto śledztwo w związku z podejrzeniami o szpiegostwo i usiłowanie dokonania aktów terroru, za co grożą kary do dożywotniego więzienia włącznie. Jak oficjalnie podano, zatrzymanymi są Andriej Popko i Aleksandr Kurkin.

Cytowany przez łotewską agencję prasową LETA minister obrony Raimonds Vejonis oświadczył, iż incydent ten może być elementem wojny informacyjnej, ale "służby (bezpieczeństwa) podejmują stosowne działania w celu eliminowania takich prowokacji".

Ambasada Rosji w Rydze nie wystąpiła z jakimkolwiek komentarzem dotyczącym aresztowania. W udzielonym łotewskiemu radiu Baltkom wywiadzie lider niewielkiej nacjonalistycznej partii Inna Rosja Eduard Limonow powiedział, że obaj zatrzymani są działaczami tego ugrupowania.

...

Czyli FSB! A CO NA TO NATO?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:46, 26 Cze 2015    Temat postu:

Rosjanie aresztowali szpiega z podwójnym obywatelstwem
Kreml - Shutterstock

Rosyjskie służby aresztowały szpiega - informuje o tym agencja Interfax. Jewgienij Matajtis ma podwójne obywatelstwo: rosyjskie i litewskie. Został oskarżony o zbieranie zastrzeżonych informacji i przekazywanie ich za granicę.

Sprawą zajmuje się Lefortowski Sąd Moskwy. Sędzia Julia Skotnikowa potwierdził, że aresztowano pod zarzutem zdrady państwa obywatela dwóch krajów - Rosji i Litwy. Przedstawicielka wymiaru sprawiedliwości dodała, że śledztwo w tej sprawie i wszystkie związane z nim materiały zostały opatrzone klauzulą "ściśle tajne". Na razie nic więcej nie wiadomo.
REKLAMA

To nie pierwszy tego typu przypadek w ostatnich tygodniach. 19 maja Federalna Służba Bezpieczeństwa zatrzymała obywatela Litwy, który przyjmował od Rosjanina dokumentację zawierającą sekretne informacje. Mężczyzna miał się przyznać się, że jest funkcjonariuszem litewskiego wywiadu.

Przed rosyjskim sądem toczy się też sprawa funkcjonariusza estońskiego kontrwywiadu Estona Kohvera. Rosjanie twierdzą, że prowadził działalność dywersyjną na terenie ich kraju. On sam przekonuje, że został uprowadzony przez rosyjskie służby i próbuje się zrobić z niego kozła ofiarnego.

>>>

Znow hucpa Ruskich i wyszukiwanie agentow zagranicy.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 21:59, 27 Lip 2015    Temat postu:

Rosja: proces estońskiego funkcjonariusza bez świadków obrony z Estonii


Obrońca oskarżonego w Rosji o szpiegostwo funkcjonariusza estońskich służb bezpieczeństwa Estona Kohvera powiedział, że obrona nie może powołać świadków z Estonii. Byliby oni również ścigani karnie w Rosji - wyjaśnił adwokat Jewgienij Aksjonow.

- Sąd zapytał mnie, czy jacyś świadkowie przybędą z Estonii. Odpowiedziałem, że uczyniłem wszystko, co w mojej mocy (...), ale jest to niemożliwe. Jedynie te osoby, które wysłały Kohvera z Estonii w celu realizacji zadań, które w Rosji są uznawane za przestępstwo, mogłyby być świadkami w tej sprawie. W tym przypadku musiałyby również stanąć przed sądem w Rosji, jednak nie jako świadkowie, a jako podejrzani - powiedział adwokat.
REKLAMA


Aksjonow, obrońca wyznaczony przez stronę rosyjską, wypowiadał się po pierwszej rozprawie w procesie Kohvera. Odbyła się ona w sądzie w Pskowie za zamkniętymi drzwiami. Estońska prasa nie miała wstępu na salę rozpraw.

Adwokat wyjaśnił, że następne rozprawy odbędą się 30 lipca i 3 sierpnia. Sąd przesłucha świadków, z których większość to oficerowie rosyjskich służb granicznych. Ci funkcjonariusze zatrzymali Estończyka i uczestniczyli w dalszych działaniach śledczych - podała agencja BNS.

Jak poinformował Aksjonow, świadków jest około dziesięciu. Sąd ma też obejrzeć materiały wideo. Według obrońcy cały proces może trwać około dwóch tygodni.

Estońska służba bezpieczeństwa twierdzi, że 5 września 2014 roku jej funkcjonariusz został pozbawiony wolności na terenie Estonii w pobliżu punktu kontrolnego Luhamaa na granicy estońsko-rosyjskiej i uprowadzony przez niezidentyfikowanych ludzi, którzy przybyli z Rosji. Kohverowi, jak twierdzą władze w Tallinie, grożono bronią. Według strony rosyjskiej Estończyk został zatrzymany na terytorium Rosji, w rejonie Pskowa.

Pod koniec kwietnia rosyjska prokuratura do zarzutu szpiegostwa dołączyła dwa kolejne: przemytu i nielegalnego przekroczenia granicy. Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa twierdzi, że Kohver miał przy sobie pistolet, 5 tys. euro, specjalistyczny sprzęt i instrukcje dotyczące zbierania informacji wywiadowczych.

...

To nie proces to egzekucja zakladnika. A gdzie sojusznik z USA?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 23:59, 08 Sie 2015    Temat postu:

Rosjanie chcą 16 lat więzienia dla Estończyka oskarżonego o szpiegostwo

Rosjanie chcą 16 lat więzienia dla Estończyka oskarżonego o szpiegostwo - Shutterstock

Rosyjscy prokuratorzy żądają 16 lat więzienia dla oskarżonego w Rosji o szpiegostwo funkcjonariusza estońskich służb bezpieczeństwa Estona Kohvera. Chcą też, by karę odbywał w Rosji. W piątek zakończyły się przesłuchania w sądzie w Pskowie.

Werdykt ma zostać ogłoszony 19 sierpnia. Prokurator powiedział dzisiaj w konkluzji, że wina Kohvera została dowiedziona i sąd powinien go skazać na 16 lat więzienia w zakładzie karnym o zaostrzonym rygorze, przy czym całą karę oskarżony winien odbyć w Rosji. Poza tym prokurator domaga się zasądzenia kary grzywny w wysokości 200 000 rubli (2 860 euro).

Kohver nie przyznał się do winy w słowie końcowym, jego rosyjski obrońca z urzędu Jewgienij Aksjonow powiedział agencji BNS, że występował o uchylenie zarzutów wobec swego klienta. - W zależności od wyroku zdecydujemy, czy i w jakim zakresie odwołamy się od wyroku - powiedział adwokat. Proces, który rozpoczął się pod koniec lipca, toczy się przy drzwiach zamkniętych.

Estońska służba bezpieczeństwa twierdzi, że 5 września 2014 roku jej funkcjonariusz Eston Kohver został pozbawiony wolności na terenie Estonii w pobliżu punktu kontrolnego Luhamaa na granicy estońsko-rosyjskiej i uprowadzony przez niezidentyfikowanych ludzi, którzy przybyli z Rosji. Kohverowi, jak twierdzą władze w Tallinie, grożono bronią. Według strony rosyjskiej Estończyk został zatrzymany na terytorium Rosji, w rejonie Pskowa.

Pod koniec kwietnia rosyjska prokuratura do zarzutu szpiegostwa dołączyła dwa kolejne: przemytu i nielegalnego przekroczenia granicy. Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa twierdzi, że Kohver miał przy sobie pistolet, 5 tys. euro, specjalistyczny sprzęt i instrukcje dotyczące zbierania informacji wywiadowczych.

O uwolnienie Estończyka apelowała w r. 2014 Unia Europejska, a także ministrowie spraw zagranicznych trzech krajów bałtyckich i pięciu państw skandynawskich. W marcu 2015 r. uwolnienia "w trybie pilnym" więźniów politycznych, między innymi ukraińskiej lotniczki Nadii Sawczenko oraz Estona Kohvera, domagał się od Rosji Parlament Europejski.

...

To nie proces to terroryzm.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 16:11, 19 Sie 2015    Temat postu:

Rosja: oskarżony o szpiegostwo Estończyk skazany na 15 lat więzienia

- Zdecydowanie potępiam wyrok w sprawie Estona Kohvera - powiedział premier Estonii Taavi Roivas - AFP

Na 15 lat więzienia i grzywnę 100 tys. rubli (1375 euro) skazał rosyjski sąd funkcjonariusza estońskich służb bezpieczeństwa Estona Kohvera, którego uznano za winnego m.in. szpiegostwa. Prokuratorzy żądali 16 lat więzienia.

Sąd w Pskowie uznał również, że Kohver jest winny przemytu broni i nielegalnego przekroczenia granicy. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Jego proces, który rozpoczął się pod koniec lipca, toczył się przy drzwiach zamkniętych.

Estońska służba bezpieczeństwa twierdzi, że 5 września 2014 roku jej funkcjonariusz Eston Kohver został pozbawiony wolności na terytorium Estonii w pobliżu punktu kontrolnego Luhamaa na granicy estońsko-rosyjskiej i uprowadzony przez niezidentyfikowanych ludzi, którzy przybyli z Rosji. Kohverowi, jak twierdzą władze w Tallinie, grożono bronią. Według strony rosyjskiej Estończyk został zatrzymany na terytorium Rosji, w rejonie Pskowa.

Pod koniec kwietnia rosyjska prokuratura do zarzutu szpiegostwa dołączyła dwa kolejne: przemytu broni i nielegalnego przekroczenia granicy. Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa twierdzi, że Kohver miał przy sobie pistolet, 5 tys. euro, specjalistyczny sprzęt i instrukcje dotyczące zbierania informacji wywiadowczych.

Władze Estonii ostro potępiły przetrzymywanie i skazanie swego obywatela nazywając to poważnym naruszeniem prawa międzynarodowego.

- Zdecydowanie potępiam wyrok w sprawie Estona Kohvera; jego bezprawne zatrzymanie stanowi poważne naruszenie prawa międzynarodowego przez Federację Rosyjską - powiedział premier Estonii Taavi Roivas. Proces Kohvera nazwał farsą i podkreślił, że wydany werdykt nie ma nic wspólnego z uczciwym wymierzaniem sprawiedliwości.

Skazanie Kohvera ostro potępiła też minister spraw zagranicznych Estonii Marina Kaljurand. - Uprowadzenie Estona Kohvera z terytorium Estonii przez FSB 5 września 2014 roku i jego bezprawne przetrzymywanie w Rosji są ewidentnym naruszeniem prawa międzynarodowego i praw człowieka - powiedziała szefowa estońskiej dyplomacji.

Władze Estonii zażądały natychmiastowego uwolnienia Kohvera.

...

AKT TERRORYZMU MIEDZYNARODOWEGO! TO ATAK NA TERYTORIUM NATO!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 22:10, 19 Sie 2015    Temat postu:

Mogherini wzywa Rosję do uwolnienia agenta estońskiej służby bezpieczeństwa

Federica Mogherini wezwała władze Rosji do "natychmiastowego uwolnienia" agenta estońskiej służby bezpieczeństwa wewnętrznego - BEHROUZ MEHRI / AFP

Szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini wezwała władze Rosji do "natychmiastowego uwolnienia" agenta estońskiej służby bezpieczeństwa wewnętrznego Estona Kohvera, uprowadzonego do Rosji i skazanego w tym kraju za rzekome szpiegostwo.

Rzeczniczka Mogherini Catherine Ray poinformowała na konferencji prasowej w Brukseli, że zarówno ze stroną rosyjską jak i estońską odbywały się kontakty na różnym szczeblu w sprawie Kohvera. Zapowiedziała, że Mogherini będzie w poniedziałek w Estonii. Zastrzegła jednak, że wizyta ta była wcześniej zaplanowana.

Rosyjski sąd uznał Estończyka za winnego m.in. szpiegostwa, przemytu broni i nielegalnego przekroczenia granicy i skazał go na 15 lat więzienia. Estońskie władze twierdzą, że mężczyzna został uprowadzony przez niezidentyfikowanych ludzi, którzy przybyli z Rosji. Kohver nie przyznał się do winy.

"Uprowadzenie pana Kohvera i jego nielegalne przetrzymywanie w Rosji to wyraźne pogwałcenie prawa międzynarodowego. Od samego początku pan Kohver był pozbawiony prawa do uczciwego procesu: nie było publicznego rozpatrzenia sprawy, estoński konsul nie mógł być obecny na rozprawach, a pan Kohver został pozbawiony odpowiedniej pomocy prawnej" - napisała Mogherini w oświadczeniu wydanym krótko po ogłoszeniu wyroku.

- UE ponownie wzywa Federację Rosyjską do postępowania zgodnie z jej międzynarodowymi zobowiązaniami, natychmiastowego uwolnienia pana Kohvera oraz zagwarantowania mu bezpiecznego powrotu do Estonii - zaapelowała szefowa dyplomacji UE.

Proces estońskiego funkcjonariusza rozpoczął się pod koniec lipca i toczył się przy drzwiach zamkniętych. Prokuratorzy żądali dla niego 16 lat więzienia.

Estońska służba bezpieczeństwa twierdzi, że 5 września 2014 roku jej funkcjonariusz Eston Kohver został pozbawiony wolności na terenie Estonii w pobliżu punktu kontrolnego Luhamaa na granicy estońsko-rosyjskiej i uprowadzony przez niezidentyfikowanych ludzi, którzy przybyli z Rosji. Kohverowi, jak twierdzą władze w Tallinie, grożono bronią. Według strony rosyjskiej Estończyk został zatrzymany na terytorium Rosji, w rejonie Pskowa.

Pod koniec kwietnia rosyjska prokuratura do zarzutu szpiegostwa dołączyła dwa kolejne: przemytu broni i nielegalnego przekroczenia granicy. Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa twierdzi, że Kohver miał przy sobie pistolet, 5 tys. euro, specjalistyczny sprzęt i instrukcje dotyczące zbierania informacji wywiadowczych.

O uwolnienie Estończyka apelowała w 2014 roku Unia Europejska, a także ministrowie spraw zagranicznych trzech krajów bałtyckich i pięciu państw skandynawskich. W marcu 2015 roku uwolnienia "w trybie pilnym" więźniów politycznych, między innymi ukraińskiej lotniczki Nadii Sawczenko oraz Estona Kohvera, domagał się od Rosji Parlament Europejski.

...

Do terrorystow sie strzela nie gada,


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 21:14, 11 Wrz 2015    Temat postu:

Kraje skandynawskie i bałtyckie żądają od Rosji uwolnienia więźniów politycznych

Kraje skandynawskie i bałtyckie żądają od Rosji uwolnienia więźniów politycznych - Shutterstock

Ministrowie spraw zagranicznych państw skandynawskich i bałtyckich wezwali w Kopenhadze władze Rosji do natychmiastowego uwolnienia więźniów politycznych z Estonii i Ukrainy, skazanych w ostatnich tygodniach na długoletnie kary więzienia.

Szefowie dyplomacji Danii, Estonii, Finlandii, Islandii, Litwy, Łotwy, Norwegii i Szwecji zaapelowali o uwolnienie estońskiego funkcjonariusza służb bezpieczeństwa Estona Kohvera, ukraińskiego reżysera Ołeha Sencowa, krymskiego aktywisty Ołeksandra Kolczenki, a także ukraińskiej lotniczki Nadii Sawczenko. Wyroki rosyjskich sądów w sprawach Estończyka i dwóch Ukraińców spotkały się z ogromną krytyką ze strony Zachodu.
REKLAMA


Pod koniec sierpnia sąd w Pskowie uznał Kohvera za winnego m.in. szpiegostwa, przemytu broni i nielegalnego przekroczenia granicy i skazał go na 15 lat więzienia. Estońskie władze twierdzą, że mężczyzna został uprowadzony z terytorium Estonii przez niezidentyfikowanych ludzi, którzy przybyli z Rosji. Kohver nie przyznał się do winy.

Z kolei sąd w Rostowie nad Donem skazał ukraińskiego reżysera i uczestnika Majdanu Ołeha Sencowa na 20 lat pozbawienia wolności w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. W tym samym procesie na 10 lat łagru skazany został aktywista społeczny Ołeksandr Kolczenko.

Sencow był oskarżony o przynależność do zakazanego w Federacji Rosyjskiej ukraińskiego skrajnie nacjonalistycznego Prawego Sektora i przygotowywanie zamachów terrorystycznych na Krymie po przyłączeniu półwyspu do FR. Zarzucono mu też przechowywanie broni, amunicji i materiałów wybuchowych.

Reżyser nie przyznał się do winy; twierdzi, że sprawa przeciwko niemu ma charakter polityczny. Sencow był zdecydowanym przeciwnikiem dokonanej w marcu 2014 roku przez Rosję aneksji ukraińskiego Krymu. Kolczenko został oskarżony o podpalenie drzwi symferopolskiego biura rządzącej w FR partii Jedna Rosja.

Z kolei 34-letniej Sawczenko władze rosyjskie zarzucają współudział w zabójstwie dwóch rosyjskich dziennikarzy podczas walk w Donbasie w czerwcu 2014 roku. Ukrainka nie przyznaje się do winy i twierdzi - podobnie jak władze w Kijowie - że prorosyjscy separatyści uprowadzili ją do Rosji. Lotniczce grozi do 25 lat pozbawienia wolności w kolonii karnej.

Aktualnie przebywa ona w areszcie śledczym w Nowoczerkasku, ok. 150 km od Doniecka, gdzie czeka na wznowienie procesu. Lotniczka jest przetrzymywana w Rosji od lipca 2014 roku. Od września przebywała w aresztach śledczych w Moskwie, gdzie na znak protestu prowadziła z przerwami głodówkę.

O uwolnienie Sawczenko, a także pozostałych więźniów niejednokrotnie apelowała do Rosji - lecz bezskutecznie - Unia Europejska, Stany Zjednoczone oraz międzynarodowe organizacje walczące o prawa człowieka.

...

Apel do Ruskich aby byl skuteczny musi wspolgrac z rozwaleniem ryja.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 15:39, 06 Paź 2015    Temat postu:

Estonia/Premier: sprawa Kohvera odbije się na stosunkach z Rosją

Eston Kohver - uwolniony członek estońskich służb bezpieczeństwa - AFP

Sprawa przetrzymywanego długo przez Rosjan członka estońskich służb bezpieczeństwa Estona Kohvera odbije się na stosunkach Tallina z Moskwą, mimo że został on uwolniony - powiedział dziś premier Estonii Taavi Roivas.

- To niedopuszczalne, że w XXI wieku Rosja stosuje takie metody, by osiągnąć swe cele - powiedział szef rządu Estonii na poniedziałkowej konferencji prasowej.
REKLAMA


Kohvera skazano w Rosji na 15 lat więzienia. Uznano go za winnego szpiegostwa, przemytu broni i nielegalnego przekroczenia granicy. Estończyk nie przyznał się do winy. Jego proces, który rozpoczął się pod koniec lipca, toczył się przy drzwiach zamkniętych.

Roivas dodał jednak, że liczy jednak na to, iż w przyszłości współpraca z Rosją w kwestiach mających istotne znaczenie dla obydwu krajów będzie układać się dobrze. - Mam nadzieję, że traktat dotyczący granic trafi pod obrady parlamentów obu państw w drugiej połowie roku - powiedział premier.

Przedwczoraj rosyjska Federalna Służbę Bezpieczeństwa (FSB) poinformowała, że Kohver został wymieniony na byłego funkcjonariusza estońskiej policji bezpieczeństwa (KaPo) Alekseia Dressena.

Estońska służba bezpieczeństwa twierdzi, że 5 września 2014 roku jej funkcjonariusz Eston Kohver został uprowadzony z terytorium Estonii niedaleko granicy przez niezidentyfikowanych ludzi, którzy przybyli z Rosji. Kohverowi, jak twierdzą władze w Tallinie, grożono bronią. Według strony rosyjskiej Estończyk został zatrzymany na terytorium Rosji, w rejonie Pskowa.

Dressen odsiadywał wyrok za przekazywania tajnych informacji rosyjskiej FSB; do wymiany doszło 26 września na moście na przejściu granicznym Kuniczina Gora.

W 2012 roku sąd w Tallinie uznał Dressena i jego żonę za winnych zdrady stanu, przekazywania informacji wewnętrznych. Dressen, który wcześniej zajmował wysokie stanowiska w estońskiej agencji bezpieczeństwa narodowego, został aresztowany z podejrzenia o szpiegostwo na rzecz Rosji.

Victoria Dressen pracowała jako gospodyni domowa i zajmowała się drobnym biznesem. Przekazywała, według dyrektora generalnego estońskich służb bezpieczeństwa Raivo Aega, tajne informacje FSB jako agentka prowadzona przez wydział kontrwywiadu służb rosyjskich.

...

Wymienili zakladnika terrorystow na ich agenta...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 22:19, 06 Lis 2016    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
Czarnogóra: "Rosyjscy nacjonaliści" planowali zamach stanu. Chcieli zabić premiera
Czarnogóra: "Rosyjscy nacjonaliści" planowali zamach stanu. Chcieli zabić premiera

Dzisiaj, 6 listopada (18:16)

​Czarnogórski prokurator ds. przestępczości zorganizowanej Milivoje Katnić powiedział w niedzielę dziennikarzom, że "rosyjscy nacjonaliści" wspólnie z Serbami usiłowali w zeszłym miesiącu doprowadzić do obalenia rządu Milo Djukanovicia.
Jeden z zatrzymanych w miejscowości Podgorice
/BORIS PEJOVIC /PAP/EPA


Oświadczył, że ta "przestępcza grupa" zamierzała wieczorem 16 października, w dniu wyborów parlamentarnych w Czarnogórze, zająć parlament w Podgoricy, uprowadzić bądź zamordować Djukanovicia i ogłosić zwycięstwo opozycji.

W nocy z 15 na 16 października w Czarnogórze zatrzymano 20 Serbów pod zarzutem działalności terrorystycznej. Agencja dpa pisze, że również w sąsiedniej Serbii doszło do zatrzymań i że - jak donosiły serbskie media - Belgrad wydalił z kraju pewną liczbę obywateli rosyjskich.

Według Katnicia wspomniana grupa przestępcza miała przygotowane ok. 50 karabinków automatycznych i tyle samo pistoletów. Katnić zastrzegł, że choć organizatorami tej próby obalenia władzy byli Rosjanie, rząd Rosji nie miał z tym nic wspólnego.

Kilka dni po wyborach źródła sądowe Czarnogóry informowały, że wobec 14 Serbów podejrzewanych o przygotowywanie spisku w dniu wyborów orzeczono miesięczny areszt. Pozostałych sześciu zatrzymanych zwolniono.

Domniemany szef grupy spiskowców Bratislav Dikić (dawny szef oddziałów specjalnych serbskiej policji) zaprzeczał wszelkim zarzutom. 46-letni Dikić jest znany w Serbii jako aktywny przeciwnik obecności NATO na Bałkanach.

Przed wyborami Djunakovic twierdził, że Rosja finansuje opozycję, by opóźnić włączenie Czarnogóry do NATO. Partie opozycyjne - wiele z nich będących pronatowskich - zaprzeczyło tym słowom.

Informacje o tym, że rosyjscy nacjonaliści próbowali zakłócić wybory w Czarnogórze pojawiała się wcześniej w ukraińskich mediach. Analitycy twierdzili wówczas, że w powstrzymaniu ewentualnych puczystów pomagała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.

W wyborach z 16 października prozachodnia Demokratyczna Partia Socjalistów (DPS) odniosła zwycięstwo. Jej rywalem był Front Demokratyczny (DF), czyli koalicja kilku prorosyjskich i proserbskich partii, które krytykują i przeciwstawiają się zbliżaniu Czarnogóry do NATO i Unii Europejskiej.

620-tysięczna Czarnogóra jest podzielona pomiędzy zwolenników tradycyjnych więzi z Serbią i Rosją a zwolenników zbliżania się kraju do NATO i UE.

(az)
RMF FM/PAP

...

Szokujacy niebywaly akt agresji Moskwy. CO TO ZA SERBOWIE?! SWOLOCZ BEZ CZCI I WIARY NIE SERBOWIE! PROBA GWALTU NA BRATNIM NARODZIE W SLUZBIE KREMLOWI! SLUGUSY NAJGORSZEGO SORTU! TFU!
Widzimy jak wielki wrogiem Serbii i Czarnogory sa Ruscy! JAKA KARA NA RUSKICH!!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 16:16, 07 Lis 2016    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
"The Times": NATO mobilizuje żołnierzy wobec ryzyka agresji ze strony Rosji
"The Times": NATO mobilizuje żołnierzy wobec ryzyka agresji ze strony Rosji

Dzisiaj, 7 listopada (12:39)

Kilkaset tysięcy żołnierzy NATO będzie przygotowanych do szybkiej reakcji w razie agresji ze strony Rosji - poinformował brytyjski dziennik "The Times", powołując się na słowa sekretarza generalnego Sojuszu Jensa Stoltenberga. Zdaniem gazety, krok ten jest efektem narastających napięć pomiędzy NATO i Moskwą.
Polscy żołnierze podczas manewrów NATO w Ustce (16 czerwca 2016)
/Kay Nietfeld/DPA /PAP


Według "Timesa", przyspieszeniu ma ulec czas reakcji nawet do 300 tysięcy żołnierzy, którzy mogliby być wysłani do strefy konfliktu w ciągu dwóch miesięcy. Obecnie szacuje się, że ich pełna mobilizacja mogłaby zająć nawet pół roku.
Były generał NATO dla RMF FM: "NATO powinno wziąć się w garść"

Obserwujemy to, jak Rosja staje się coraz bardziej asertywna, wdrażając znaczący program mobilizacji wojskowej, powiększając wydatki na obronność, rozwijając nowe zdolności bojowe i ćwicząc użycie siły wobec państw sąsiednich - stwierdził Stoltenberg w rozmowie z dziennikiem.

Zauważyliśmy także to, jak Rosja używa propagandy pośród państw sojuszniczych NATO i właśnie dlatego NATO przygotowuje swoją odpowiedź: największe wzmocnienie naszego kolektywnego systemu obrony od końca zimnej wojny - podkreślił.

Stoltenberg zaznaczył, że choć siłą pierwszej reakcji będzie tzw. szpica w Europie Wschodniej, która może być w pełni zmobilizowana w ciągu pięciu dni, kluczowe jest skrócenie okresu osiągania gotowości bojowej wśród szerszej armii państw sojuszniczych, szacowanej nawet na 3 mln ludzi.

Szef Sojuszu podkreślił również, że "jest istotne", aby NATO i Rosja dalej komunikowały się i rozmawiały o dzielących je różnicach. Jak powiedział, liczy na to, że w najbliższych tygodniach odbędzie się trzecie w tym roku spotkanie rady NATO-Rosja.

...

Widzicie co narobil ,,niemiecki biznes"? Gdyby nie ich ,,handel z Rosja" nie bylo by tego...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 0:35, 12 Lis 2016    Temat postu:

24
Fakty
Świat
Rosja przeprasza za nacjonalistów, którzy chcieli dokonać zamachu stanu w Czarnogórze
Rosja przeprasza za nacjonalistów, którzy chcieli dokonać zamachu stanu w Czarnogórze

Dzisiaj, 11 listopada (18:53)

​Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Nikołaj Patruszew przeprosił podczas wizyty w Belgradzie za prorosyjski gang, który próbował dokonać zamachu stanu w Czarnogórze.
Jeden z zatrzymanych puczystów w Podgoricy
/BORIS PEJOVIC /PAP/EPA


Informację o słowach Patruszewa podał "The Guardian", powołując się na źródła w serbskim rządzie. Według gazety były szef FSB zaznaczył, że grupa nie działała z polecenia Kremla.

"The Guardian" twierdzi również, że Serbia deportowała już grupę Rosjan, którzy byli zaangażowani w przygotowywanie zamachu stanu w sąsiedniej Czarnogórze. Deportacja miała być dokonana "po cichu" właśnie dzięki interwencji Patruszewa, który nie chciał, by sprawa nabrała rozgłosu. Szef serbskiej dyplomacji Nebojsa Stefanovic twierdzi jednak, że jego kraj nikogo nie deportował.

Puczyści mieli w planach przebrać się za policjantów, a następnie wejść do budynku parlamentu i zastrzelić ówczesnego premiera Milo Djukanovicia. Zamachowcy chcieli w ten sposób obalić prounijnych rządzących i przekazać władzę w ręce prorosyjskich ugrupowań.

W Czarnogórze zatrzymano łącznie 20 Serbów i mieszkańców Czarnogóry. Niektórzy z nich w przeszłości walczyli u boku prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy.

Z kolei w Serbii zatrzymano rosyjskich nacjonalistów, którzy byli koordynatorami próby puczu. W ich mieszkaniach znaleziono 120 tys. euro i mundury policyjne. Rosjanie mieli mieć także z sobą urządzenia, które pozwalały im śledzić Djukanovicia.

...

Nie udalo sie to przepraszaja. Udaja bezczelnie ze to nie Kreml. Zalosne.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 20:04, 12 Lis 2016    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
Putin wysłał list do Trumpa. Dotyczy NATO, w tym amerykańskich wojsk w Polsce
Putin wysłał list do Trumpa. Dotyczy NATO, w tym amerykańskich wojsk w Polsce

Dzisiaj, 12 listopada (15:43)

Rosja oczekuje, że Donald Trump zrezygnuje z wzmacniania wschodniej flanki NATO, czyli między innymi z obecności amerykańskich wojsk w Polsce. Jak ujawniła amerykańska prasa - Władimir Putin napisał list do prezydenta elekta i niebawem ma dojść do ich telefonicznej rozmowy.
Władimir Putin
/PAP/EPA/SERGEI KARPUKHIN /PAP/EPA


Oczekiwania Rosji ujawnia Dmitrij Pieskow, rzecznik rosyjskiego prezydenta. Jego zdaniem, Trump mógłby przekonać inne państwa NATO do ograniczenia lub rezygnacji z wysyłania wojsk w pobliże rosyjskich granic.

Zdaniem Pieskowa byłoby to swoistym odprężeniem w Europie, w której siły NATO są coraz bliżej Rosji. W tej dyplomatycznej grze Pieskow przekonuje, ze Rosja nie czuje się bezpiecznie i jest zmuszona reagować.

(łł)
Przemysław Marzec

...

Najlepiej jakby Europa zlikwidowala armie to Putin by ich odprezyl. Ruscy szukaja glupszch od siebie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 21:26, 18 Wrz 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
Rosyjskie samoloty wojskowe naruszyły przestrzeń powietrzną Litwy
Rosyjskie samoloty wojskowe naruszyły przestrzeń powietrzną Litwy

Dzisiaj, 18 września (16:17)

Dwa rosyjskie wojskowe samoloty transportowe Ił-76 naruszyły w ubiegłym tygodniu litewską przestrzeń powietrzną - poinformowało w poniedziałek MSZ Litwy, według którego nastąpiło to w trakcie rosyjsko-białoruskich ćwiczeń wojskowych Zapad-2017.


Do naruszenia granicy doszło w sobotę wieczorem podczas przelotu samolotów z Rosji do obwodu kaliningradzkiego. Samoloty przebywały w litewskiej przestrzeni powietrznej przez około dwie minuty. Litewskie ministerstwo spraw zagranicznych wręczyło w poniedziałek ambasadorowie Rosji na Litwie Aleksandrowi Udalcowowi notę protestacyjną w tej sprawie.

MSZ Litwy zażądało, by "odpowiednie instytucje Rosji jak najszybciej przedstawiły wyjaśnienia i podjęły środki w celu zapobieżenia takim incydentom w przyszłości".

Ćwiczenia wojskowe Zapad-2017 potrwają do środy 20 września. Przed ćwiczeniami Litwa nie wykluczała możliwości związanych z nimi prowokacji.

...

Jaka kara na Ruskich?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy