Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Zapowiedź dziesiątek tysięcy kontroli w całej Polsce PIP !!!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiedza i Nauka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:52, 04 Sty 2016    Temat postu:

Prawa pracowników w czasie mrozówPoniedziałek, 4 stycznia 2016, źródło:IAR

fot. / frankieleon/flickr (CC BY 2.0)
Pracodawca ma obowiązek zapewnić swoim pracownikom odpowiednią ochronę przed mrozem i niską temperaturą - przypomina Państwowa Inspekcja Pracy.


Kierownik nowosądeckiego oddziału Beata Ziółko tłumaczy, że dotyczy to szczególnie osób pracujących na dworze. Muszą one mieć zorganizowane w pobliżu pomieszczenia, gdzie mogą się ogrzać lub tak zwane koksowniki.Jeśli temperatura spada poniżej 10 stopni Celsjusza, to muszą mieć dodatkowo dostarczone ciepłe napoje i posiłki regeneracyjne, szczególnie ci, którzy wykonują ciężką pracę fizyczną. Ważne jest też, aby otrzymali ciepłą odzież roboczą, a więc ocieplane kurtki, buty czy rękawice.

Pracodawca musi też zapewnić pracownikom podczas mrozów właściwą temperaturę w pomieszczeniach biurowych czy halach produkcyjnych. W razie wykrytych nieprawidłowości, grozi mu mandat od tysiąca do dwóch tysięcy złotych lub skierowanie sprawy do sądu.

...

Musi byc cieple pomieszczenie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 22:09, 15 Mar 2016    Temat postu:

Opłaca się łamać prawa pracowników
Prawa pracowników są łamane - Shutterstock

Za łamanie praw pracownika w 2015 r. tylko 19 pracodawców zostało ukaranych grzywnami co najmniej 5 tys. zł. Żaden z sądów nie orzekł maksymalnej sankcji, czyli 30 tys. zł, choć co roku rozpatrują ponad 3 tys. wniosków - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Z danych Państwowej Inspekcji Pracy (PIP) wynika, że średnia kara orzeczona przez sąd wynosi 2 tys. zł, czyli jest nieznacznie wyższa od mandatów nakładanych przez inspektorów PIP.


Zdaniem inspektorów pracodawcom opłaca się łamać prawo pracy. Zagrożenie grzywną wlicza się po prostu w koszty działalności.

...

Tylko po tym jest pieklo po smierci. Dziadow co nie placa pensji do wiezienia. Co za bydlaki! Kradna jeszcze glodowe pensje. GNOJU JEDEN JAK NIE UMIESZ FIRMY PROWADZIC TO WON! NIE MA ZADNYCH TLUMACZEN!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 10:23, 06 Wrz 2016    Temat postu:

Państwowa Inspekcja Pracy: nielegalne zatrudnienie głównym problemem rynku pracy w Polsce
zdr/
2016-09-05, 20:52
Nielegalne zatrudnienie jest głównym problemem rynku pracy w Polsce - ocenia Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć, który w poniedziałek przedstawił sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny sprawozdanie z działalności Państwowej Inspekcji Pracy (PIP) za 2015 r. Komisja jednogłośnie przyjęła sprawozdanie.
Zdj. ilustracyjne, fot. Pixabay/cegoh

Biznes
Mają zatrudniać i dawać podwyżki....

Biznes
Najpierw umowa potem praca - od 1 września

Giedrojć zwrócił uwagę, że głównym problemem na rynku pracy w Polsce jest nielegalne zatrudnienie. - Dzisiaj w Polsce opłaca się pracować niezgodnie z prawem zarówno pracownikom, jak i pracodawcom. Problem jest, kiedy pracownik zaczyna dochodzić do wieku emerytalnego i chciałby mieć emeryturę, ale jej nie ma - mówił.Jak podkreślił, kontrole w 2015 roku ujawniły też nieprawidłowości w związku z nieodpowiednim przygotowaniem pracowników do pracy. - Pracodawcy ignorują szkolenia, nie zdając sobie sprawy, jak ważną jest kwestia przygotowania do pracy - wyjaśniał. Dodał, że nieodpowiednie przygotowanie do pracy często skutkuje śmiertelnymi wypadkami.- Pracownicy nie mają wiedzy o zagrożeniach. Najczęściej to jest tak: proszę pani, proszę pana tutaj wkłada się deskę, a tam wyjmuje. A to, że straci się dwa palce, to mało kogo interesuje. Dopiero się robi problem, kiedy jest wypadek przy pracy - mówił.Coraz więcej pracodawców płaci nieterminowoZ raportu PIP wynika, że w 2015 roku zwiększyła się liczba pracodawców, którzy płacą nieterminowo. Giedrojć zaznaczył jednak, że opóźnienia w wypłatach nie muszą oznaczać, iż pracodawcy są nieuczciwi. - Również może to wynikać z tego, że nie zapłacił generalny wykonawca. Wtedy ten łańcuszek może się przesuwać na pracowników - wyjaśniał.Giedrojć zwrócił uwagę, że problemem na polskim rynku pracy jest także bezprawne zastępowanie umów o pracę umowami cywilnoprawnymi.Ponad 86 tys. wykroczeńSzef PIP poinformował, że w 2015 roku inspektorzy przeprowadzili 88 tys. 300 kontroli u ponad 71 tys. pracodawców. Ujawniono ponad 86 tys. wykroczeń. Dotyczyły one m.in.: nieprawidłowego przygotowania do pracy i wynagradzania za pracę, nielegalnego zatrudniania oraz zatrudniania na nieodpowiednich umowach.PiP w ubiegłym roku nałożyła na pracodawców grzywny w wysokości ponad 20 mln zł. Giedrojć zaznaczył jednak, że dla inspekcji pracy nakładanie kar nie jest najważniejsze. - Dla nas, dla Głównego Inspektora Pracy rzeczą najważniejszą jest to, żeby było przestrzegane prawo - zastrzegł.W 2015 roku PIP skierowała 512 zawiadomień do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Dotyczyły one głównie udaremniania lub utrudniania inspektorom wykonywania czynności służbowych, fałszowania dokumentów i poświadczania nieprawdy.


PAP

...

Szara strefa jest powszechna.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 13:08, 20 Paź 2016    Temat postu:

Dane wielu pracowników zagrożone. Przez nieuwagę pracodawców

Dzisiaj, 20 października (06:59)

Pracodawcy nie chronią danych pracowników. 61 proc. przedsiębiorców działających na wielu rynkach przekazuje drogą mailową poufną dokumentację swoich zatrudnionych ą - pisze "Puls Biznesu".
Zdj. ilustracyjne
/RMF FM


Z badania przeprowadzonego przez Bloomberg BNA na zlecenie TMF Group wynika, że aż trzech na pięciu pracodawców w wielu krajach nie zabezpiecza danych płacowych swoich pracowników. Co więcej, jeden na czterech nie modyfikuje również swoich procedur bezpieczeństwa komunikacji transgranicznej.

Prawie połowa respondentów przyznała, że do przesłania wiadomości związanych z danymi płacowymi nadal wykorzystuje pocztę elektroniczną, a więc kanał komunikacji niezbyt pewny pod względem zabezpieczeń. Liczba ta wzrasta do prawie dwóch trzecich w przypadku przedsiębiorstw działających w sześciu lub więcej krajach.

Jednocześnie z badania wynika również, że ponad połowa (56 proc.) ankietowanych przedsiębiorstw zamierza w przyszłości wprowadzić takie technologiczne rozwiązania, które umożliwią bezpieczne przekazywanie pracownikom informacji dotyczących płac.

...

Nowe technologie, nowe problemy.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:58, 07 Lis 2016    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
Stewardessy mają tylko jeden mundur, żeby… nie przytyć
Stewardessy mają tylko jeden mundur, żeby… nie przytyć

31 minut temu

Stewardessom przysługuje tylko jeden mundur - tak twierdzi Beth Windsor, która pracuje dla czterech renomowanych linii lotniczych, w tym British Airways. Stewardessy nie otrzymują zapasowego ubrania, ponieważ nie wolno im przytyć.
Zdj. ilustracyjne
/ J.M. Guyon CTK /PAP


Zdaniem Brytyjki, linie stosują nawet formułę matematyczną, dzięki której systematycznie kontrolują wagę swoich pracownic: ciężar ciała dzielony jest przez wzrost podniesiony do kwadratu. Otrzymany w ten sposób indeks wagi ciała powinien utrzymywać się w granicach 19-25. Gdy ten wskaźnik się zmienia, stewardesy otrzymują miesiąc na schudniecie. W przeciwnym razie automatycznie wcielane są do programu, który ma im pomóc w utrzymaniu stosownej wagi ciała.

Beth Windsor potwierdziła także ostre zasady regulaminu, które zabraniają personelowi pokładowemu picia alkoholu na 12 godzin przed lotem. Przed rozpoczęciem służby osoba odpowiedzialna za obsługę pasażerów zadaje też każdej podopiecznej lub podopiecznemu dwa pytania z zakresu procedur awaryjnych i jedno z udzielania pierwszej pomocy. W przypadku podania nieprawidłowych odpowiedzi, stewardesa lub steward, którzy wykażą się brakami w wiedzy, muszą opuścić pokład samolotu.

(mpw)
Bogdan Frymorgen

...

Dla 1,5 m daje to 56,25 kg
Dla 2 m 100 kg teoretycznie.
Niestety praca to wysilek.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 23:42, 02 Paź 2017    Temat postu:

Toksyczna praca – walczyć czy uciekać? Historia Eweliny
Katarzyna Kozak | Paźdź 02, 2017
Shutterstock
Komentuj


Udostępnij
Komentuj


Każda z nas chciałaby pracować w dobrze zarządzanej firmie, wśród życzliwych ludzi. Co, jeśli atmosfera w miejscu pracy jest toksyczna i stanowi źródło stresu?


P
olacy znajdują się w czołówce najbardziej zestresowanych pracowników w Europie. Potwierdzają to wyniki raportu firmy ADP – aż 46% polskich pracowników często lub bardzo często odczuwa stres w pracy.

Częściej stresują się kobiety – 46% niż mężczyźni – 42%.

Najgorzej jest wśród pracowników sprzedaży i marketingu, tam zestresowanych jest ponad 5% osób.

Różne mogą być źródła stresu – często dotyczą one nadmiaru obowiązków w pracy, złego zarządzania czy atmosfery.
Czytaj także: Jak stres wpływa na Twoje życie?


Stres potrafi odebrać radość

Bez względu na przyczynę, jego skutki są negatywne dla każdego – potrafi on odebrać radość i sens życia. W takiej sytuacji znalazła się Ewelina, która pracowała cztery lata w dziale marketingu w jednej z korporacji w warszawskim Mordorze (usytuowany w okolicy ul. Domaniewskiej kompleks biurowy).

Od samego początku jej największym problemem były relacje z szefem.

Doszło do tego, że nie komunikował mi wprost, czego ode mnie oczekuje, ale na cotygodniowych zebraniach punktował, czego nie zrobiłam – wspomina.

Zaczął mówić przy pracownikach, że jest „nieudolna i nic nie umie zrobić”. Nie liczyły się dla niego jej wyniki, zwracał uwagę jedynie na potknięcia. „Zaczął przekuwać moje sukcesy na klęskę, na każdym kroku mi docinał, że albo źle coś napisałam, albo mam bluzkę jak jego teściowa” – opowiada.

Ewelina zaczęła gorzej sypiać, doszły do tego problemy z koncentracją oraz duszności. Każdej niedzieli po południu na samą myśl o rozpoczynającym się tygodniu pracy, dostawała ataku migreny.

Postanowiła jednak, że się nie podda i zawalczy o siebie. „Trzy razy oficjalnie rozmawiałam z szefem na temat naszej relacji. Za każdym razem obracał w żart moje uwagi i prośby. Potem poprosiłam o pomoc jego szefową. To już przyniosło pewien efekt, ale nie na długo. I wtedy przyszedł punkt krytyczny”.
Czytaj także: Jak sobie radzić z toksycznym szefem? Podpowiadamy 5 sposobów


Sukces to za mało

Po rocznej ocenie pracowników okazało się, że jestem na drugim miejscu, jeśli idzie o realizację celów w naszym dziale. To było naprawdę coś, dostałam sporą premię, bardzo się cieszyłam – wspomina.

Szef zaprosił ją do swojego biurka, ale zamiast gratulacji usłyszała, że jest rozczarowany jej podejściem do obowiązków. „Powiedział, że realizacja 160 proc. normy to dla niego nic i w następnym okresie oczekuje co najmniej 220 proc. I żebym się zastanowiła nad swoim stosunkiem do pracy, bo na moje miejsce on ma kilkudziesięciu chętnych” – opowiada Ewelina.

„Na drugi dzień złożyłam wypowiedzenie. Reakcja szefa? Wyśmiał mnie i powiedział, że wreszcie zatrudni kogoś kompetentnego” – wspomina.

Ewelina miała dużo szczęścia – w jej decyzji wspierali ją najbliżsi, miała też oszczędności, za które mogła żyć, dopóki nie znajdzie kolejnej pracy.

Jej koleżanka z biura, która była w podobnej sytuacji, nie mogła się zwolnić – spłacała kredyt mieszkaniowy i samotnie wychowywała dzieci. Po kolejnym roku pracy w takiej atmosferze nabawiła się depresji i musiała iść na półroczne zwolnienie lekarskie. Nie wiadomo, ile czasu zajmie jej, zanim będzie mogła wrócić do normalnego życia. Ewelina dopiero po paru miesiącach przespała całą noc i przestała czuć gulę w gardle. „To była bardzo trudna, ale najlepsza decyzja w moim życiu” – mówi dzisiaj.
Czytaj także: Jak przetrwać, kiedy równowaga między pracą i życiem prywatnym jest niemożliwa?


Prawie jedna trzecia życia

W pracy spędzamy osiem godzin dziennie, to jedna trzecia doby. Dlatego ważne jest, żeby przeżywać ten czas w dobrej atmosferze i wśród życzliwych ludzi.

Jeśli środowisko pracy jest źródłem wyłącznie stresu, najłatwiej byłoby znaleźć nowe zatrudnienie, ale nie jest to zawsze najlepsze wyjście. Przed ostatecznym krokiem warto spróbować powalczyć o siebie. Przede wszystkim trzeba ustalić, co jest źródłem stresu, czy chodzi o toksycznego szefa, nadmiar obowiązków, czy kontakty ze współpracownikami.

W sytuacjach konfliktowych warto stawiać na jasność komunikacji, okazuje się bowiem, że większość problemów międzyludzkich bierze się z niejasności i nadinterpretacji. Ogromny wpływ na pracę ma również nasze życie pozapracowe. Jeśli mamy odskocznię w postaci hobby, pasji czy innych aktywności, praca będzie tylko częścią naszego życia, a nie najważniejszym elementem.

Czerwona lampka powinna nam się zapalić, jeśli do głosu dochodzą cielesne objawy stresu – zmęczenie, problemy z koncentracją, bóle niewiadomego pochodzenia, podwyższone tętno, nerwowość itp.

Obecnie w Polsce rynek pracy powoli przechyla się na stronę pracowników. Niskie bezrobocie sprawia, że z jednej strony łatwiej znaleźć pracę, a z drugiej – firmy mają problem z rotacją talentów i aby utrzymać dobrych pracowników, oferują im nie tylko coraz wyższe wynagrodzenia, ale i warunki pracy, co łączy się również z dbaniem o dobrą atmosferę.

...

Po 89 nastapilo bestialstwo w pracy. Skutkiem oblednego schladzania nastapilo bezrobocie na miare wojny domowej. Typu Bosnia. W takich warunkach w ogole mowa o atmosferze w pracy to fantazaja. Ludzie nie dostawali pensji miesiacami i sie bali upomniec bo ,,prace straca". Rzadza nami bestie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 8:36, 14 Kwi 2018    Temat postu:

Dryfowanie na śmieciówkach. Jak niestabilna praca wpływa na nasze zdrowie.

Zaskoczyło nas, jak duża część badanych prekariuszy korzystała z różnego rodzaju terapii. Efekty niestabilnego zatrudnienia mogą negatywnie wpływać na kondycję zdrowotną społeczeństwa - mówią "DGP" doktor nauk ekonomicznych Jan Czarzasty oraz profesor nadzwyczajny Adam Mrozowicki.

...

Niestabilnosc i nerwowosc w pracy odbija sie na czlowieku.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiedza i Nauka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy