Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Kryptowaluty czyli nowe piramidy finansowe.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiedza i Nauka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133167
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 0:39, 19 Lis 2018    Temat postu: Kryptowaluty czyli nowe piramidy finansowe.

Kryptowaluty to najnowsza nowosc na rynku finansowym. Wypada aby to opisal jako mistdz ekonomii...
Czy to nowosc? Nic nowego na swiecie. Mozna by szukac w starozytnosci. Ale najbardziej znana jest tulipomania w Holandii.

===

W latach 30. XVII wieku tulipanami handlowano na giełdach holenderskich miast. Niebywały popyt na te kwiaty sprawił, że wielu Holendrów zaczęło spekulować na tym rynku (w taki sposób w jaki robi się to dzisiaj z papierami wartościowymi), licząc na zwielokrotnienie włożonego kapitału.

Dochodziło do sytuacji, w których sprzedawano już posadzone tulipany albo te, które zamierzano posadzić (proceder ten nazwano „handlem wiatrem” – wind handel[potrzebny przypis], a przypominał on istniejące na współczesnych rynkach kapitałowych kontrakty terminowe). W 1637 r. doszło do załamania rynku, co było spowodowane zbyt wygórowanymi cenami, na które nie było już chętnych. Drugim ważnym czynnikiem, który przyczynił się do krachu, było niewywiązywanie się kontrahentów ze zobowiązań wynikających z kontraktów gwarantujących zakup cebulek po określonych cenach w przyszłości.

===

Czyli powstala spontanicznie piramidka finansowa. Czyli wszyscy slysza ze mozna zarobic tysiace procent i kupuja co winduje kurs co zacheca do kupowania. Az juz wszystkie srodki finansowe na to pojda. I nagle okazuje sie ze ktos chce sprzedac... I nie ma chetnych! Wystraszony oferuje mniejsza cene! Wiesc ze cena spada szybko obiega ludzi ŁUP! Przestaje to cos miec wartosc.

W Holandii to samo wyszlo ale to moze byc oszust! Celowe jest obecnie karalne ale spontaniczne oczywiscie nie moze byc karane bo kogo? Kazdy moze kupic sprzedac.
Przy okazji Holendrzy odkryli opcje... Nic nowego. Tylko ze teraz one sa bo spekuluja. Wtedy bo zabraklo tulipanow wiec kupowali przyszle zbiory.

...

Po zrozumieniu tego mozna wyjasnic czym sa kryptowaluty.
Zalozmy ze Nikodem Dyzma drukuje 2 miliony papierkow waluty o nazwie Nikuś. Jesli ludziom sie spodoba to moga tym placic. Zatem kupuja od niego i zarabia on 2 miliony ZA NIC! Teoretycznie moze ona byc w obrocie. Praktycznie jednak jest to bez sensu skoro mamy normalna. Po co komplikowac? Nie mowiac juz o tym ze facet dostaje 2 miliony za nic.

Nade wszystko jednak to sie nie uda bo po co to komu?
Zatem trzeba ludzi zainteresowac. Ale kto sie zainteresuje ot tak? Chce miec kase!
I dawniej oszusci musieli puszczac plotki ludzie sie interesowali i tak to narastalo...

A dzis mamy internet! I co? Mozna generowac walute w komputerach! I rozglaszac przez internet! Mozna wymyslic walute i pozwolic innym na jej generowanie! Tylko ze wtedy kazdy robi biliony i zabawa nie ma sensu...To jak? ALGORYTM! WZORKI! Ludzie generuja wedle wzorkow! Nie moga ot tak sobie! I nawet nic nie licza! Komputery to robia! Pobierasz program i juz. I to jest tzw. KOPANIE KRYPTOWALUT!
Wzor jest tak ustawiony ze jest limit gorny! Bo gdyby nie bylo wyszly by gigamtyczne kwoty! Kazdy chce zarobic! Pierwszy taki bitcoin ma limit 21 milionow jednostek. Wiecej nie da sie wykopac!
I niestety schemat jest klasycznej piramidy! Ten pierwszy wykopuje najwiecej a nastepni coraz mniej! I to maleje az do zera. Czyli teraz kopac bitcoina nie ma sensu bo prad bedzie duzo droizszy niz ten 1 bitcoin co wykopiecie. Gdyz ilosc juz jest bliska limitu.
Teraz to mozna tylko kupic. Ale po co? Wszak mamy pieniadze? Liczyc ze co? Wzrosnie? Moze? Tylko z jakiego powodu? Rosl gdy bylo go malo i kolejni kopali i mieli go wiecej. Teraz to sie skonczylo. I co dalej? Teoretycznie ludzie moga sie tym poslugiwac. Tylko po co? Wszak i tak sie go przelicza na pieniadze. Na logike zainteresowanie czyms bezuzytecznym bedzie spadac a wraz z tym wartosc tego az zniknie zainteresowanie. Po drodze jedni zarobili drudzy stracili. Dokladnie jak w piramidkach.

Wlasnie dlatego tyle tych coinow powstaje! Bo szybko docieraja do limitu i nie mozna juz zarobic. Wiec wymyslaja kolejna a stara ginie! Zawsze ci pierwsi zarobia najwiecej.
Dokad to bedzie? Dotad az ludzie beda sie tym zajmowali. Bo przeciez to bezproduktywnie tracony czas lepiej w gre pograc (Might and Magic przypominam). A dla wielu stracony pieniadz. Bo ktos musi te zyski pokryc.

Wartosc bierze sie z pracy a nie z niczego.
Czy to sa oszusci? Wiekszosc zapewne! Owszem ktos moze to robi dla ,,eksperymentu" czy rozglosu ale bez zludzen! Wiekszosc mysli tylko o nakreceniu bańki i opchnieciu coinow ZA REALNA KASE zanim to padnie. Przeciez nie po to oni w to sie bawia zeby pogromadzic sobie na fikcyjnych kontach fikcyjne coiny i byc coinowym milionerem albo przeliczyc teoretyczne zyski i ... nic nie zrobic! Waluta pada i tyle z tego mieli ze zuzyli prad i komputery!
Trzeba byc na poczatku tego bo tam najwiekszy zysk. To jest podstawowa cecha piramidy. Poza tym aby zyskac trzeba to sprzedac. Wykopujemy za nic sprzedajemy za pieniadze. Ktos zatem musi swoje ZAROBIONE W PRACY pieniadze oddac za nic! Bo my nie pracujemy. Chyba ze za prace uznamy obroty procesora...

Nie ma watpliwosci ze sa to nowozytne piramidy finansowe. Z tym ze nikt nikogo nie zmusza. Jednak 99,9% nie rozumie o co chodzi. I teoretycznie taka waluta nie musi upasc. Niby ludzie moga w nieskonczonosc uzywac bitcoinow. Tylko po co? Sa setki tych walut i musza one upasc z chwila gdy kopanie osiagnie limit. Po co one komu skoro nie daja zyskow? Bedzie to trwalo dotad az beda chetni i nieswiadomi. Z chwila gdy ludzie sie poducza i zrozumieja straca zainteresowanie i rynek tego sie rozplynie. Bo zeby zarobic ktos naiwny musi wylozyc swoje pieniadze! Gdy nie bedzie naiwnych ten biznes straci sens.

Nie ma zysku bez pracy! Najwyzej mozna wziac sobie Z CUDZEJ!
Ale to sie zmieni. Po Paruzji! Raj to zysk BEZ PRACY! To o czym wszyscy marza! Tak bylo w Raju utraconym na skutek grzechu pierworodnego o czym mamy pamiec i tego pragniemy. Tam wszystko jest darem Boga! Tez nie bierze sie znikad. Jest darem Trzech Osób w Jedności.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133167
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 15:02, 19 Lis 2018    Temat postu:

Estonia przyznała ponad 900 licencji firmom kryptowalutowym
W niecały rok od czasu, kiedy władze Estonii wprowadziły licencje dla firm działających na rynku kryptowalut, liczba wydanych dokumentów przekroczyła 900 licencji. Władze tego bałtyckiego kraju zdecydowały się na przyjazne podejście do uregulowania kryptowalut, jednak wiele startupów działających na tym rynku spotkało się z niechęcią ze strony banków.

Estonia jest jednym z pierwszych państw członkowskich Unii Europejskiej, które w pełni zalegalizowało działalność związaną z rynkiem kryptowalut. Została wprowadzona polityka licencjonowana, w ramach której wprowadzone zostały dwa rodzaje licencji: licencja dla giełd kryptowalutowych i innych podmiotów pozwalających wymieniać walutę na kryptowalutę, licencja dla dostawców portfeli kryptowalutowych. Około 500 licencji zostało wydanych firmom zajmującym się wymianą kryptowalut, a ponad 400 dostawców usług, jakimi są portfele, otrzymało licencję.


Uzyskanie licencji w Estonii jest prostym i przyjaznym procesem. Estoński urząd zajmujący się nadzorem i regulacjami rynku finansowego ma 30 dni na rozpatrzenie każdego wniosku o przyznanie licencji. W większości przypadków procedura ta trwa znacznie szybciej, od jednego do dwóch tygodni. Licencja może zostać cofnięta jednak w przypadku, kiedy firma nie rozpocznie działalności, do której potrzebna jest licencja.

Do wymagań, które muszą spełnić firmy zarejestrowane w Estonii, należą przede wszystkim przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy, przestrzeganie krajowych i europejskich przepisów.

Banki nadal niechętne
Podobnie jak w wielu innych krajach, w których władze starają się stworzyć przyjazne warunku dla rozwoju rynku kryptowalut, czego przykładem może być Szwajcaria, instytucje finansowe nadal nie nadążają za nowymi regulacjami i niechętnie patrzą na potrzeby nowej branży. Ograniczony dostęp do usług bankowych wciąż stanowi poważną przeszkodę dla estońskich firm w branży fintech (technologie finansowe). Firmy te radzą sobie z tym problemem dzięki współpracy z zagranicznymi bankami.

Lider rynku krypto
Ustawa o zapobieganiu praniu brudnych pieniędzy oraz finansowania terroryzmu weszła w życie rok temu. Ustawodawstwo Estonii pozwoliło temu państwu stać się pierwszym krajem Unii Europejskiej regulującym obieg kryptowalut i wdrażającym przyjazny, prosty system licencjonowania dla firm działających w tym sektorze.


Był moment, kiedy rozważane było stworzenie własnej kryptowaluty o nazwie Estcoin. Jednak Estonia została zmuszona do porzucenia tego pomysłu pod naciskiem instytucji unijnych. Największa wówczas krytyka padała z ust przedstawicieli Europejskiego Banku Centralnego. We wrześniu ubiegłego roku Mario Draghi, prezes EBC, oświadczył, że "żadne państwo członkowskie nie może wprowadzić własnej waluty" w strefie euro.

Latem pojawiły się informacje, że rząd estoński zamierza zająć się projektem estońskiego tokena cyfrowego. Taki token może zostać bowiem użyty do transakcji pomiędzy osobami posiadającymi status e-rezydencki.

...

A po co wam ,,token"? Co to normalnych pieniedzy nie mozna uzyc w transakcji?
Toz to sa tylko kolejne piramidy finansowe! Sluzace do dojenia leszczy! To nie ma zadnego sensu! Te cale gieldy ,,tokenow" sluza tylko do handlu ,,tokenami". Przy czym nie ma nich zadnych zasad! Totez robia takie przekrety ze szok! Raz cos kosztuje 800 raz 8000! Takich numerow jak chamskie granie na znizke i potem sprzedaz nie wolno robic na normalnych gieldach! Za to sie siedzi! A tu zadnych kar! W ogole szok ze ludzie wchodza w cos czego nie pojmuja. Jak masz 10 zlotych to kupujesz np. ciastka. Jak nie masz nie kupujesz. Nawet prostak pojmie. Proste. To teraz powiedz mi jak dziala blockcoin? Czy rozumiesz te cale bloki? (Nawiasem mowiac piramidy tez sa zrobione z blokow kamiennych) Czy rozumiesz te algorytmy do kopania? Ani troche! Bo to jest zabawa matematykow! Tak namotane ze normalny czlowiek nie pojmuje. Skoro nie rozumiesz nie wchodz!
To nie ma sensu! To cale zuzywanie pradu do bezsensownego obliczania ,,tokenów". Ktore sa niczym.
Matematycy dopuscili sie przestepstwa mieszajac ludziom w glowach czego im NIE WOLNO! Bo przeciez prosty czlowiek nie rozumie tych algorytmow. Wykorzystali przewage zawodowa! Za to jest pieklo! To jak lekarz ktory truje. Biznes szatana typowy!
Porownajmy! Bezsensowne grzanie procesorow i zuzywanie pradu. Czysta strata.
A gdy cos Bóg planuje - rolnictwo. Zasiewy zbiory jest co jesc. Jest sztuka kulinarna, samo dobro. Praca ksztaltuje dusze. To jest od Boga.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133167
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 21:12, 19 Lis 2018    Temat postu:

KRYPTOWALUTY KRWAWIĄ. BITCOIN NAJTAŃSZY OD ROKU

19 listopada 2018 Piotr Celej 0 News,
Największe kryptowaluty traciły ponad 10 proc. wartości w ciągu ostatniej doby, mniejsze nawet ponad 20 proc. Jedną z przyczyn spadków cen może być “hard fork”, czyli wprowadzenie nowego oprogramowania dla bitcoin cash. Prawda jest jednak taka, że ceny kryptowalut szorują po dnie od dłuższego czasu.

Bitcoin

Cena bitcoina spadła w czwartek nawet poniżej 5,6 tys. dolarów, tracąc w krytycznym punkcie ponad 10 proc. Największa z kryptowalut wyznaczyła tym samym najniższy poziom cenowy od równo 12 miesięcy. Choć to duży spadek procentowy, to jednak od połowy maja br. cena ani razu nie przekroczyła 9 tys. dol. Ostatnie dwa miesiące były jeszcze gorsze. Pomijając pojedyncze wystrzały, wycena bitcoina nie przekraczała 7 tys. dol. Tymczasem ledwie w grudniu ub.r. wynosiła 20 tys. dol.


Gwałtowne spadki na niemal całym rynku kryptowalut mogą być spowodowane planowanym na 15 listopada podziałem czwartej pod względem kapitalizacji kryptowaluty – bitcoin cash. Tzw. hard fork to w uproszczeniu wprowadzenie nowego oprogramowania, które nie jest kompatybilne wstecz, stąd konieczność podziału. Sam bitcoin cash był zresztą wynikiem takiego procesu w sierpniu 2017 r.

Kapitalizacja ponad 2 tys. kryptowalut, których ceny śledzi serwis Coinmarketcap, spadła ostatniej doby do najniższego poziomu od początku listopada ub.r., mimo że rok temu kryptowalut było przecież znacznie mniej. Wspomniany “hard fork” mógł wywołać spadki w związku z bardzo dużym elementem niepewności, jaki proces ten wprowadza do ich wyceny. Pojawiają się także problemy z ograniczoną płynnością na niektórych giełdach. Mogą one utrudniać zawierania transakcji na instrumentach powiązanych z kryptowalutą bitcoin cash.

Wbrew pozorom jednak to nie “hard fork” jest najistotniejszy dla kryptowalut. Choć ceny są oczywiście ważnym czynnikiem, ich waga jest bardzo duża dla inwestorów detalicznych, a znacznie mniejsza dla inwestorów instytucjonalnych, od których zainteresowania w dużej mierze zależy przyszłość kryptowalut, więc także w efekcie ceny.

Dla tej drugiej grupy najważniejsze są regulacje, których rynkowi kryptowalut jeszcze brakuje. SEC, odpowiednik polskiego KNF w USA, bacznie przygląda się kryptowalutom (przede wszystkim ICO). Ryzyko potencjalnych procesów przeciw niektórym giełdom może mocno ograniczać wzrosty czy odbicia cenowe. Procesy te mogłyby być wstępem do wypracowania regulacji, choć dziś wydaje się to jednak dość odległe. Prawdopodobnie mogłoby to też powodować dalsze spadki cen podczas tego procesu.

...


paki82 11 godz. temu via Android +3
Bo kto miał zarobić to zarobił a teraz płaczą ci co myśleli ze to będzie na wieki
udostępnij

vandrash 6 godz. temu 0
@paki82: współczuję młodzieńcowi który w zeszłym roku kupił ode mnie Radka 9750 na którym chyba 5 lat temu wykopałem z 7btc w 3miesiące, pewnie jeszcze drapie się po głowie

???

I ty sie z tego cieszysz? Jak ci nie wstyd! Darmo przejales jego prace! Jest takie przykazanie 7. Nie kradnij.
Wlasnie! Kazdy chce sprzedac nastepnemy 10 razy drozej.Co ma zrobic nastepny? Tez? Komu? To jest biznes szatana. Te coiny tylko temu sluza!
Ludzie mysla ze te gieldy to tak jak te duze. A to zupelnie co innego! Te maja cale tomy regulacji a i tak sa przekrety! COINOWE NIE MAJA ZADNYCH! POMYSLCIE JAKIM ON SA JEDNYM WIELKIM WAŁKIEM W REKACH DUZYCH!

Coiny leca w dol bo wydoili w 2017 frajerow i nie ma nowych! Moze wy? ,,Zainwestujecie"? W cos czego nie rozumiecie? Dlaczego banki trzymaja sie od tego z dala? Takie glupie? Nie maja kasy na koparki :0)))) ??? Nie bo to obejrzaly i stwierdzily ze chamska piramidka. Gdyby bank zrobil coina to blyskawicznie musial by sie zamknac po upadku tegoz coina! Bo stracil by kompletnie zaufanie! Idzie w to szemrany biznes. Moze i banki ale NIEOFICJALNIE!!! NA CZARNO! Oficjalnie zaden renomowany.

Te coiny to juz raczej jadą do piachu. Chyba ze znajda frajerow. Ale watpie. A poniewaz sluza tylko do spekulacji gdy zyskow nie bedzie zjada do zera i koniec.

Ekonomia doda nowy rodzaj piramidy. Piramida Sakasziego Minamoto czy jaki tam on ma psudonim! NIE WIADOMO KTO ZA TYM STOI! TO DOPIERO ,,PEWNY BIZNES"!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133167
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:19, 20 Lis 2018    Temat postu:

Kurs bitcoina spada z siłą wodospadu. Gwałtownie tracą także inne kryptowaluty

Marcin DziadkowiakMarcin Dziadkowiak
2018-11-20 10:22
Wygląda na to, że przebicie w dół przez bitcoina bariery na poziomie ok. 5,7 – 6 tys. dolarów uruchomiło wodospad. Ci, którzy wcześniej trzymali bitcoina, mając nadzieję na utrzymanie się nad tymi poziomami, teraz gremialnie podejmują decyzję o sprzedaży. Spadki na bitcoinie pociągnęły za sobą spadki na całym rynku kryptowalut.

Jeszcze w ubiegłą środę inwestorzy płacili za najpopularniejszą kryptowalutę ok. 6,4 tys. dolarów. Dziś o godz. 10:15 jeden bitcoin kosztuje zaledwie 4443 dolary, co oznacza spadek o niemal 16% – informuje serwis Coindesk. W zaledwie tydzień czasu kurs bitcoina stracił na wartości 30%. Ostatni raz z tak silnymi spadkami na bitcoinie mieliśmy do czynienia na początku lutego tego roku.
Trzeba przyznać, że na wykresie bitcoina nie prezentuje się to dobrze. W ciągu ostatniego tygodnia utworzyły się dwie duże czarne świecie, a dzisiejszy dzień może przynieść kolejną. To oznacza już nie tylko pogłębianie tegorocznych minimów, ale najniższy kurs bitcoina od ponad roku. Ostatni raz na zamknięciu bitcoin był notowany poniżej poziomu 4 500 dolarów w dniu 7 października 2017 roku – wynika z danych serwisu Coinmarketcap.
(Coindesk)
Fala wyprzedaży bitcoina wywołała spadki także na pozostałych kryptowalutach. Spadki te mają różną skalę – przykładowo na ripple sięgają „tylko” 5%, na ethereum oraz litecoinie blisko 15%, natomiast bitcoin cash traci aż 43%.
(Coin360)
Już wczoraj informowaliśmy, że w przeliczeniu na złote, za bitcoina, na niektórych platformach handlowych trzeba było zapłacić poniżej 20 tys. zł. Dziś nie znajdziemy już żadnej platformy, gdzie kurs wirtualnej waluty byłby choćby bliski temu poziomowi. Na giełdzie BitBay za jednego bitcoina płacimy 16 300 zł.
Kapitalizacja rynku kryptowalut wynosi obecnie ok. 145 mln dolarów. Przypomnijmy, że niespełna rok temu, u szczytu bańki na rynku kryptowalut kapitalizacja samego bitcoina wynosiła 323 mln dolarów, a cały rynek był wyceniany na 570 mln dolarów.
Pierwsze gwałtowne spadki, które nastąpiły w połowie listopada na rynku kryptowalut, były tłumaczone podziałem kryptowaluty bitcoin cash i zachowaniem dużych kopalni, przesuwających swoją moc obliczeniową pomiędzy poszczególnymi systemami. W sieci pojawiły się także informacje na temat raportu firmy konsultingowej KPMG, która prognozuje, że minie wiele czasu, zanim jakakolwiek kryptowaluta zyska status pełnoprawnego środka przechowywania wartości.
Z drugiej strony, na szwajcarskiej giełdzie mogą rozpocząć się notowania ETF-a opartego o kursy kilku najważniejszych kryptowalut. Tym samym Szwajcarzy wyprzedzili Stany Zjednoczone we wprowadzaniu tego typu instrumentów. Za oceanem bowiem batalia o wprowadzenie ETF-ów na kryptowaluty trwa już od dłuższego czasu.
Marcin Dziadkowiak

....

Istotnie diabelska mistyfikacja. Rysowanie wykresow typu gieldowego niebywale miesza w glowach! Bo gielda to wykres PAPIEROW WARTOSCIOWYCH A gielda ,,coinow" BEZWARTOSCIOWYCH! Gielda nie spadnie do zera! Moze o polowe wiecej juz ciezko! Dlaczego? Bo akcje to kawalki wlasnosci REALNEJ! Gdyby spadki byly ponad 99% to takie fabryki samochodow kosztowaly by na przyklad 10 tys. To glupi by nie kupil! W rzeczywistosci jest bariera REALNOSCI! Gielda nie fruwa sobie bez sensu wbrew pozorom! W swej masie jest bardzo mocno zwiazana z realna ekonomia.

,,Gieldy coina" bez zadnych zasad to czysta banditierka! Calkowicie manipulowane. A nade wszystko coiny maja wartosc zero.
Co jest wiecej warte? Coiny czy ,,waluta" z gry np. Might and Magic? Oczywiscie waluta z gry! Dzieki niej cos kupuje i gra mi sie LIEPIEJ! Odnosze korzysc! Stad waluty z gier mozna kupic i maja REALNA WARTOSC! Maja pokrycie w ZADOWOLENIU Z GRY! Gry kupujemy bo mamy zadowolenie z grania. To ich cel! Skoro waluta growa je zwieksza juz jest cos warta.
Co daja coiny? POTENCJALNA NADZIEJE ZE KUPIE TANIEJ SPRZEDAM DROZEJ! Tyle. 99% nie spelni swych nadziei! 1% tak. Zadowolenie 1 kosztem 99? Czesto kosztem ROZPACZY!?! Nawet nie porownujcie tego z zadowoleniem z grania. Tym bardziej ze nadzieje napedza oszustwo ze coiny stana sie jedyna waluta! Ze to przyszlosc!
Kasyna przynajmniej daja szanse przetestowac mala suma jakie sa szanse.

Moze coiny wymyslili jacys idealisci ktorzy chcieli obalic system. Moze! Umiejetnosc budowy algorytmow komputerowych to nie to samo co znajomosc nauk spolecznych. Matematyk nie ma pojecia o spoleczenstwie. Jednak nawet jesli ,,chcieli dobrze" potem rynek opanowali kryminalisci ktorzy chcieli juz tylko kantować. A i wszyscy uczestnicy chca tylko kupic taniej sprzedac drozej! Ilu jest idealistow pt. obalamy system? Gdyby chodzilo tylko o nowa walute starczylo wypuscic 21 mln jednostek i glosic miedzy ludzmi. Kupujmy za to obalajmy system! Ale nic z tego! Kazdy ,,chce byc bogaty bez wysilku". To jest religia piramid finansowych! Dobrze znana ,,graczka zlota"! Tlumy pedza szukac zlota. Wzrok zamglony belkot niewyrazny zloto zloto zloto! Żółty demon! To mechanizm psychologiczny. Czlowiek zmierza tam gdzie korzysc. Jesli korzysc wieksza to przyspiesza. Jesli slyszy o bogactwie pedzi! Zeby mnie nie ominelo! O ile na zlocie jednak mozna bylo realnie zarobic bo ma swoista wartosc to coiny maja zero. Nic nie daja! Komplikuja ekonomie. Trzeba wymieniac na coiny a potem spowrotem walute na coiny! ,,Placenie" coinami polega na:
Zglaszasz ze chcesz nimi placic! SPRZEDAWCA GODZI SIE I SZUKA KOGOS KTO KUPI WASZE COINY :0))) JAK NIE ZNAJDZIE NIE ZAPLACICIE! ALE ZNAJDZIE! WTEDY BIERZE OD NIEGO WALUTE! :0))) Absurd! Bo tak faktycznie on nigdy tych coinow nie wzial tylko przelozyl do kieszeni kogos innego i wzial normalny pieniadz z jego portfela!

Czyli tak faktycznie nikt nie akceptuje tych coinow! Najwyzej aby przyciagnac klienta zalatwi szybka ich wymiane na pieniadze! Tylko wtedy gdyby wzial coiny NA SWOJE KONTO I JE TRZYMAL! Mozna uznac ze staly sie pieniadzem! Przesuniecie coinow od jednego coinowca do drugiego oznacza ze nie chca ich miec! Jak najszybciej chca pieniedzy.

Musze chyba omowic jak dziala pieniadz.

Wykres piramidy finansowej to nie wykres gieldowy! Raczej wykres zanurzania sie Titanica.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133167
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 13:37, 21 Lis 2018    Temat postu:

Kryptowaluty dały, kryptowaluty zabrały – NVIDIA ma spore problemy

Kamil PieczonkaKamil Pieczonka2018-11-21FelietonyNVIDIA
Po publikacji ostatnich wyników finansowych kurs akcji NVIDIA zwyczajnie się załamał. Spółka jednego dnia zanurkowała o ponad 20% i straciła 23 mld giełdowej kapitalizacji. Jeszcze 2 miesiące temu była warta ponad 170 mld USD, dzisiaj to "tylko" 90 mld USD. Ta zniżka formy, nie jest wyłącznie efektem słabego otoczenia, w którym indeks spółek technologicznych - NASDAQ, mocno traci na wartości.

Pikujący kurs akcji to wierzchołek góry lodowej

Jeszcze 3 lata temu jedna akcja NVIDIA była warta około 30 USD. Wtedy to rozpoczął się rajd tej technologicznej spółki, który wywindował kurs akcji do wartości niemal 290 USD na początku października bieżącego roku. Firma skupiająca się głównie na projektowaniu bardzo wydajnych procesorów graficznych, używanych zarówno do gier jak i ostatnio coraz częściej również do przetwarzania danych, zyskała głównie na bańce związanej z kryptowalutami.

Słowo bańka nie jest tu żadnym nadużyciem, bo jak spojrzycie na kursy kryptowalut w ostatnich dniach, to sami przyznacie, że i na tym rynku bańka pękła. Bitcoin, który potrafił kosztować niemal 20 000 USD, obecnie zbliża się do wartości 4000 USD, a w ślad za nim podążają inne waluty. Niektóre kryptowaluty można „kopać” przy pomocy między innymi kart graficznych, więc te cieszyły się dużą popularnością. To napędzało wyniki zarówno NVIDIA jak i AMD. Ta pierwsza firma ma jednak w ofercie tylko GPU i wydaje się, że mocniej odczuła spadek zainteresowanie górników. AMD ma jeszcze swoje procesory, których wzrost sprzedaży spowodowany problemami Intela rekompensuje straty w przychodach z rynku GPU.

Odbija się to na wynikach finansowych, które w 3. kwartale są jeszcze całkiem niezłe, ale w kolejnym mają już być gorsze niż rok wcześniej (spadek przychodów z 2.9 do 2.7 mld USD). A inwestorzy nie lubią malejących przychodów, czego wyraz dali wyprzedając akcje firmy, której kurs tylko w poniedziałek spadł z ponad 200 do około 145 USD.

Ray tracing nie sprzedaje

Spadek zainteresowania kopaniem automatycznie sprawił, że popyt na najwydajniejsze karty graficzne dramatycznie zanurkował. Co więcej stało się to nagle, a NVIDIA zdążyła już potworzyć spore zapasy swoich GPU z rodziny GTX 1×00. Teraz ma trudności z ich sprzedaniem, dlatego ociąga się z wprowadzeniem nowych, tańszych układów z rodziny RTX. Te zresztą też nie odniosły takiego sukcesu jak można by było oczekiwać. Są drogie, tylko nieznacznie wydajniejsze od poprzedników, a technologia śledzenia promieni jest jeszcze w wielkich powijakach. Jedyna obecnie dostępna gra, która z niej korzysta (Battlefield 5), ma z tym spore problemy, nie mówiąc już o ogromnych spadkach w liczbie FPSów.

Nie pomaga też spora liczba kontrowersji wokół nowych kart. Pojawiają się opinie jakoby awaryjność RTXów była większa niż kart z rodziny GTX. Pojawiły się nawet teorie, że część kart jest już naprawiana zanim faktycznie trafi do sprzedaży. Jakby tego było mało, pomimo wysokich cen wcale nie jest najlepiej z ich dostępnością.

Chmura obliczeniowa pomoże, ale jeszcze nie teraz

Nie dziwi mnie też fakt, że już od kilku kwartałów NVIDIA stawia głównie na produkty przeznaczone na rynek profesjonalny. Ich akceleratory obliczeniowe zdobywają coraz większą popularność i generują rosnące przychody. W ciąg roku segment ten urósł o 58%, ale nadal stanowi zaledwie połowę przychodów, jakie przynosi sprzedaż kart graficznych dla graczy (czy wcześniej „kopaczy”). Zanim te proporcje się odwrócą (a zapewne tak się wreszcie stanie), minie jeszcze sporo czasu. Do tego momentu NVIDIA będzie bardzo mocno uzależniona od sentymentu zwykłych ludzi, którzy kupują karty GeForce głównie dla rozrywki.

...

Horror krypto ,,kopalnie" a tak naprawde marnowalnie. Niszczarki PKB. Bowiem marnuja prace ludzka.

To wymyslili matematycy. Te tokeny biora sie z obliczen.
Na poczatku trzeba tysiac pozniej milion potem miliard potem bilion potem biliard. Przypuszczam ze nie ma gornej granicy. Zdaje sie ze aby otrzymac ostatni token trzeba wykonac nieskonczona ilosc obliczen? Nie wiem. Ta wiedza mi niepotrzebna.
Do liczenia moze byc komputer. I oczywiscie byl na poczatku. Ale taniej zrobic machine do liczenia! Po co caly komputer? Montowali sobie sami machiny. I tu potrzeba karty graficznej! Karty znikly z rynku! Ludzie zaczeli bluznic bo ceny tak skoczyly ze zrezygnowali Z NOWEGO KOMPUTERA! Widzimy jakie straty spoleczne! Oczywiscie producenci zwiekszyli ilosc kart a potem zdaje zrobili karty specjalnie tylko do tego nie nadajace sie chyba do niczego. Bo znowu taniej zrobic karte tylko do jednego niz do wszystkiego.

I tu istotnie dylemat. Co powinien robic producent kart? Ewidentnie zaopatruja zlodziei! Zarabiaja na kradzionym! Za te karty zaplaca oszukani. Nie ma zadnych innych srodkow na to! Firma sie nie zastanawia. Chca to dostarczaja. W koncu dorosli ludzie! Nie zarabiaja na niewolniczej pracy dzieci w kopalniach jak wielu satanistow. Ale jednak mimo wszystko brudny biznes. Szczegolnie te specjalne karty. Bo gdyby tylko zwykle to odroznic czy kupuje kojniarz czy normalny nie da sie. Jednak jesli robia oferte specjalna dla kojniarzy to zaczynaja brac udzial w procederze.

A teraz zajecia praktyczne. Objerzyjmy ,,kopalnie" czyli niszczarke PKB. Gdy uslyszalem ze cos takiego jest to az zimno mnie przeszlo duchowe! Nieomylny znak demonow. Biznes szatana. I rzeczywiscie jak to zobaczylem:

https://youtube.com/watch?v=ay7LLyskGk0

Pandemonium! Huk wentylatorow bo to sie grzeje od obliczen! Mrok upiorne swiatlo! Przedsionek piekiel! Wlasciciel lokalu sie wystraszyl jak wszedl! Pieklo! I slusznie! Wyczul demony. 15.000 za prąd miesiecznie! Ile zniszczonych kart itd? Kto placi? Oszukani!
100 kopalni 1.5 miliona strat! Glownie w Chinach i na Syberii bo tam jest zaglebie. Ruscy Chiny tradycyjne kraje antychrysta.

Efekt? Tokeny czyli punkty czyli nic!

Czyli tak gigantyczne marnowanie prądu. Marnowanie kart graficznych ktore sa z molibdenu wolframu itd. czyli rzadkich surowcow. Co z tymi kartami bedzie? Na skladowiska... DO POLSKI I PODPALIC! NIEDOCZEKANIE!
A przeciez bezcenne surowce mogly pojsc do gospodarki i byly by przydatne spolecznie produkty.

Ten biznes juz teraz jest skonczony bo obliczen potrzeba tyle ze rachunki za prad nawet na Syberii sa za duze! A tokeny leca w dol!

Oczywiscie sa gorsze biznesy. Narkotyki porno. Ci przynajmniej tworza nic. Tamci tez niszcza PKB w zamian dajac narkomanow seksoholikow to gorzej niz nic. Jednak zasoby sa po to aby dawac produkt potrzebny spoleczenstwu to zelazna zasada. Tu mamy jej zlamanie. Odwrocenie przykazania Boga. Czyńcie sobie ziemię poddaną! Czyli niech wam sluzy! Sluzacy jest poddanym i sluzy. A nie niszczcie ziemie bez sensu!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133167
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:51, 21 Lis 2018    Temat postu:

Czy to Tether odpowiada za spadki na bitcoinie, a wcześniej wygenerowanie bańki?
21 listopada 2018 Jacek Walewski 0 Comments bańka, bitcoin, tether
Kolejny raz w tym roku pojawiają się kontrowersje dot. Tether. Departamentu Sprawiedliwości USA (DOJ) sugeruje, że stablecoin był odpowiedzialny za wzrosty Bitcoina w 2017 roku. Czy więc ostatnia bańka była sztucznie wygenerowana?


Amerykańska prokuratura podejrzewa, że Tether został wykorzystany przez giełdę kryptowalutową Bitfinex w celu manipulowania cenami wirtualnych walut w minionym roku.

Łączenie Bitfinex z stablecoinem nie jest niczym nowym. Zespół giełdy jest taki sam co zarządzający Tether Ltd. Nowe monety są emitowane na Bitfinexie. Sama giełda nie komentuje zarzutów.

Sztuczna hossa?
Główne dochodzenie Departamentu Sprawiedliwości dotyczy pytania, czy mocny wzrost liczby tokenów cyfrowych w ostatnich latach był spowodowany rzeczywistym popytem czy też był wynikiem sztuczek rynkowych. W ramach dochodzenia przeanalizowano szereg znanych strategii handlowych, w tym np. spoofing, czyli nielegalną praktykę zalewania rynku sztucznymi zamówieniami w celu oszukania innych uczestników.

Tether jest dziś nadal używany przez inwestorów do przesyłania środków między giełdami kryptowalut bez konieczności dokonywania transferów bankowych. Jest alternatywą do fiatów, ponieważ jako stablecoin ma stałą wartość, choć ostatnie kontrowersję zachwiały jego kursem.

Departament Sprawiedliwości m.in. analizuje jak Tether Ltd. tworzy nowe monety i dlaczego wchodzą one na rynek głównie za pośrednictwem giełdy Bitfinex.

Już wcześniej w połowie tego roku Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych wszczął postępowanie karne w celu ustalenia, czy inwestorzy manipulują cenami Bitcoina i innych walut cyfrowych.Miesiąc później znaleziono dowody, które wskazują na to, że wzrosty wyceny BTC są skorelowane z tworzeniem Tethera.

Czy tak w istocie jest? Sprawa przypomina aferę bota Willy’ego na nieistniejącej już giełdzie Mt. Gox. Działanie bota ponoć również generowało wzrosty kursu BTC na tej największej ówczesnej giełdzie kryptowalut.

...

No alez oczywiscie! To jeden wielki przekręt! ,,Gieldy" coinowe znikaja z dnia na dzien. I NIE MA! KASY TEZ! Caly swiat przestepczy w tym siedzi! Ludzie myslcie! Duzy rynek finansowy bez kontroli! Zadnej! Po co wedlug was tyle robi sie przepisow na rynkach? Zeby utrudnic? Nie bo takie sa mozliwosci krecenia! A tu nie ma zadnych regulacji! Eldorado psychopatow.

Znawcy opisuja mechanizm krypto robienia bańki. Tworza konta i ,,kupuja" oraz ,,sprzedaja" z jednego na drugie prawo lewo prawo lewo! I nagle ,,cena rosnie" a to jest ich cena bo sami ja tworza. Leszcze sie rzucaja kupowac zeby ich ,,cos nie ominelo" i wtedy leszczom sie sprzedaje z trzecich kont. A nastepnie ceny nurkuja w dol . A leszcze popelniaja samobojstwa bo zastawili dom i wzieli kredyt!

Wszystko tam jest ANIONIMOWE! Nie wiadomo kto to wymyslil! Po co uczciwym ludziom taka tajnosc? Bandytom jej trzeba. Co z tego ze zapis transakcji jest jawny skoro nie wiadomo kto za nimi stoi? Co tam w ogole nie jest przekretem? Goscie kontrolujacy system maja wszystkie dane. Nie korzystaja z tego? Bo co? Bo uczciwi sa? Uczciwi ogarnieci goraczka zlota? Gdzie i kiedy mozna polaczyc uczciwosc z chciwoscia?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133167
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 21:36, 21 Lis 2018    Temat postu:

Monero pomaga wyciągać imigrantów z amerykańskich aresztów. Zwykle nie stać ich na kaucję
Przez Przemysław Ćwik Ostatnia aktualizacja Lis 20, 2018
0 kom. 418
Udostępnij
MiracleTele 2
Inicjatywa o nazwie Bail Bloc wykorzystuje Monero do finansowania kaucji dla osób osadzonych w amerykańskim areszcie imigracyjnym. Wszystko odbywa się za pomocą miningu. Dzięki aplikacji Bail Bloc kryptowalutę można kopać nawet na zwykłym pececie.

Bail Bloc ruszył w listopadzie zeszłego roku jako inicjatywa mająca na celu wykorzystanie wolnej mocy obliczeniowej komputerów do finansowania kaucji dla osób, których na nią nie stać. 15 listopada współzałożycielka Bail Bloc, Maya Binyam, ogłosiła w poście na Twitterze powołanie do życia Bail Bloc 2.0. W praktyce chodzi po prostu o inne sprofilowanie działań tej paraoranizacji. Bail Bloc skupi się na uwalnianiu ludzi z aresztu przedprocesowego U.S Immigration and Customs Enforcement (ICE), w którym lądują tysiące imigrantów.

ICE: postrach imigrantów

ICE to postrach osób przybywających do USA w poszukiwaniu lepszego życia, choć niekoniecznie w sposób zgodny z prawem. Agencja zajmuje się ściganiem nielegalnej imigracji, a także przestępczości transgranicznej. Wiadomo jednak, że amerykańskie organy ścigania nie należą do szczególnie łaskawych. Wskaźnik inkarceracji, czyli odsetek osadzonych w więzieniach, jest w USA najwyższy na świecie. Znacznie lepiej pod tym względem wypadają nawet autorytarne Chiny.

W 2017 r. ICE dokonała ponad 143 tys. aresztowań. W 92 proc. przypadkach doszło do skazań lub postępowanie jest w toku. Osoby zatrzymane przez ICE mogą wprawdzie starać się o wyjście na wolność po wpłaceniu kaucji, ale niewielu na to stać. Zgodę na wysłuchanie, czyli uruchomienie procedury, która może doprowadzić do wyjścia za kaucją, otrzymuje średnio 47 proc. zatrzymanych. Jednak w przypadku osób, które pokonały graniczne zasieki po drodze z gwatemalskiej wioski, wysupłanie nawet kilkuset dolarów jest czystą abstrakcją.

Na wolność dzięki Monero

Tu z pomocą przychodzi Bail Bloc. „Organizacja” stworzyła aplikację do kopania Monero, którą można uruchomić na zwykłym pececie. Pochłania ona niewielką ilość wolnych zasobów obliczeniowych komputera. Zgodnie z wyliczeniem przedstawionym na stronie [link widoczny dla zalogowanych] „jeśli na komputerach 5000 osób aplikacja będzie działać przez 12 miesięcy, wykopana zostanie równowartość 85 tys. dolarów i 45 osób zostanie uwolnionych z aresztu imigracyjnego”.

Na razie Bail Bloc zgromadził 44,34 XMR, co stanowi równowartość ok. 7,3 tys. dolarów, wystarczającą do uwolnienia 12 osób. Oczywiście kryptowaluta jest wymieniana na „fiaty” – pieniądze trafiają na konto ICE w formie dolarów.

...

Ciekawy przyklad. Zakladam dobre intencje. Jednakze przeciez tez nastapi spekulacja na tym i ludzie potraca majatki? Tez nie dla ratowania jakichs ludzi beda to kupowac tylko zeby zarobic i tez straca. I tez bedzie placz a moze samobojstwa. To jest diabelski mechanizm zludy bogactwa. Nie prosciej aby sprzedawac ludziom kartki pamiatkowe za danie np. 10$ bez zwrotu? Z pelna swiadomoscia na co. 8500 ludzi da wam te 85000.... I nie marnujecie prądu...
Do crypto z zalozenia tylko sie doklada.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133167
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 13:28, 22 Lis 2018    Temat postu:

ŚLEDZTWO DZIENNIKARSKIE
Manipulacje na rynku kryptowalut. Bitfinex i Tether
Rynek kryptowalut przeżywa silne spadki, co doprowadziło już do zamieszania w świecie kryptowalut. Jednocześnie prowadzone jest śledztwo Departamentu Sprawiedliwości USA w sprawie kryptowaluty Tether. Również my przyjrzeliśmy się tej kryptowalucie oraz firmie, która za nią stoi.

Sytuacja na rynku kryptowalut jest specyficzna, ponieważ rynek ten przeżywa duże spadki. Coraz powszechniejsze są doniesienia o możliwości nielegalnego manipulowania cenami walut cyfrowych. Jak się okazuje, są one jak najbardziej uzasadnione, jeżeli weźmie się pod lupę dwie firmy - jedną z największych giełd kryptowalut Bitfinex oraz Tether Ltd. Zależność pomiędzy dwoma przedsiębiorstwami istnieje m.in. dlatego, iż zarówno za firmą Tether, jak i giełdą Bitfinex, stoją te same osoby na stanowiskach zarządzających.


JL van der Velde, Giancarlo Devasini i Stuart Hoegner stoją na czele Bitfinex i Tether Ltd.
Jednak zależność istnieje nie tylko z powodu tego samego zespołu stojącego za tymi firmami. Uwagę zwraca bowiem fakt, iż większość monet Tether trafia na rynek poprzez giełdę Bitfinex. W tej sytuacji powstaje ryzyko wykorzystania sztuczek rynkowych do manipulowania kursami na rynku kryptowalut, np. przy użyciu spoofingu polegającego na nadmiernym składaniu zamówień w celu oszukania innych inwestorów, co jest oczywiście praktyką nielegalną i negatywnie wpływającą na stan rynku.


WhalePanda
@WhalePanda
· 24 paź 2018
Tether destroyed 500 million $USDT, reducing its supply.https://twitter.com/Tether_to/status/1055139613000507392 …

cryptoskillz
@crypto_skillz
so if I understand correctly:
Step 1: Generate billions of Tether from nothing.
Step 2: Trade them for $
Step 3: Buy 500 million Tether for $0.75 each
Step 4: Destroyed the 500 million Tether
Step 5: Profit

It does not even require the stealing of underpants, genius!
7
18:19 - 24 paź 2018
Twitter Ads - informacje i Polityka prywatności
Zobacz pozostałe Tweety użytkownika cryptoskillz
Twitter Ads - informacje i Polityka prywatności
Decyzja firmy Tether wzbudziła kontrowersje wśród społeczności kryptowalut.
Pod koniec października bieżącego roku firma Tether Ltd. wykupiła i następnie zniszczyła 500 milionów monet Tether. Dodatkowo jesienią Bitfinex był zmuszony wyjaśnić sytuację związaną z pogłoskami o tym, że giełda boryka się z problemami bankowym i niewypłacalnością. Giełda oficjalnie oświadczyła, że takowych problemów nie ma. Później właśnie Tether Ltd. wykupiła i zniszczyła dużą liczbę monet. Tego typu akcja mogła być próbą manipulowania rynkiem poprzez odkupienie po niższej cenie kryptowaluty w celu jej likwidacji po odbiciu na rynku.

Latem obecnego roku w jednej z gazet akademickich Uniwersytetu w Teksasie pojawiło się stwierdzenie, że transakcje monet Tether "są ustalane w czasie po spadkach na rynku i skutkują znacznym wzrostem cen Bitcoina". Czy oznacza to, że Tether jest stosowany do manipulowania kursem Bitcoina, a tym samym do wpływania na stan rynku kryptowalut? Niestety nie ma oficjalnego potwierdzenia, że tak jest, jednak istnieją przesłanki, które mówią, że tak właśnie jest. Przykładem może być wcześniej wspomniana akcja wykupienia i zniszczenia 500 milionów monet Tether.


Innym problemem, na który już kiedyś zwracano uwagę, jest to, iż Tether był używany do kupowania innych kryptowalut w związku z jego znormalizowaną wartością na zasadzie 1:1 (1 token równy 1 dolarowi amerykańskiemu). Pojawiły się wówczas opinie, że cena kryptowalut była zawyżona, ponieważ były one kupowane z wykorzystaniem Tetheru, a nie dolarów. Jeżeli Bitfinex rzeczywiście nie ma odpowiedniej rezerwy dolarów, to może oznaczać to poważny problem nie tylko dla giełdy, lecz również dla rynku kryptowalut.

Dawid Wiktor

...

Rynek bez nadzoru. ANONIMOWY. W dodatku nikt nie rozumie jak to dziala! Toz to wymarzone miejsce najgorszych mętów! Co chwila wychodzi przekret. Badzmy realistami. To jest odkurzacz do wciagania pieniedzy naiwniakow. Jak wszyscy naiwni juz sie poparza i uciekna to sie zwinie gdyz nie ma w nim realnej wartosci! Punkty na serwerach sa warte nic! Nawet jak spalily mase wegla gazu i ropy! Ciagle widze ze ludzie czytaja poradniki gieldowe i robia ,,analize techniczna". Tymczasem gielda papierow wartosciowych a bezwartosciowych to co innego! Owszem wykresy sa podobne bo ekonomia jest ta sama! Tylko ze gielda ma minimum ponizej ktorego nie spadnie! Jest nim wartosc realna firm! Nigdy pracujaca i zarabiajaca wytwornia samochodow nie spadnie duzo ponizej kosztow jej budowy! Bo natychmiast ktos by kupil! Aby miec zysk!
Linia wsparcia fakecoinow wynosi ZERO! Nizej nie spadnie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133167
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 15:55, 26 Lis 2018    Temat postu:

Trwa wielka przecena bitcoina. Widmo bankructwa zagląda w oczy wielu firm
autor: ZychMan (2018-11-25 12:43)

Kategorie: BitcoinBANKRUCTWOfinanseekonomiaKorporacjeUSAChinyblockchain


Źródło: Pixabay
Kopalnie bitcoinów w Stanach Zjednoczonych i Chinach stają w obliczu bankructwa, w związku z gwałtownym spadkiem wartości kryptowaluty.

Najcenniejsza kryptowaluta na świecie kosztuje obecnie około 4500 dolarów, co oznacza, że w ciągu tygodnia bitcoin stracił niemal jedną trzecią swojej wartości.



Wydobywanie bitcoinów wymaga ogromnych ilości energii elektrycznej, służącej do zasilania komputerów, wykonujących skomplikowane obliczenia. Spadek wartości kryptowaluty oznacza, że jej wydobywanie może przestać być opłacalne, a wręcz narazi kopalnie na dodatkowe straty.



Największą ofiarą kryzysu bitcoina jest amerykańska firma Giga Watt, która została zmuszona do złożenia wniosku o bankructwo, ponieważ nie była w stanie spłacić długów w wysokości około 7 milionów dolarów.



Większość operacji wydobywania kryptowaluty odbywa się w Chinach, ponieważ koszty zużycia energii elektrycznej są tam znacznie niższe niż w innych częściach świata. Okazuje się jednak, że nawet pomimo takich udogodnień, miejscowe kopalnie również mają ogromne problemy.



Dla przykładu platforma Suanlitou ogłosiła, że nie jest obecnie w stanie pokryć opłat za prąd za ostatnie 10 dni. Inna chińska grupa zamknęła podobno 20000 stanowisk wydobywczych ze względu na spadek rentowności przedsięwzięcia.



Nie jest jasne, jaka przyszłość czeka bitcoina. Analitycy są podzieleni – jedni przewidują dalszy spadek wartości, podczas gdy inni oczekują, że cena kryptowaluty wróci do wcześniejszych poziomów.

...

Ekonomika prosta. Cena bitkoina 4000 koszt zmarnowanego pradu i innych surowcow 8000! Do kazdego ktos musi dolozyc 4000$! Nie ma chetnych! W tej sytuacji zamykaja te marnowalnie prądu. To oznacza ze nie bedzie obslugi bitcoina bo oni oprocz marnowania pradu obsluguja przelewy! Nie ma obslugi nie ma bitcoina. Widzimy zatem upadek piramidy. Na szczescie! Bo gdyby wciagneli nowych glupich to by pokryli z ich oszczednosci kolejne marnowanie prądu. W koncu swiat by przezyl kryzys energetyczny! Diabelski system. Oczywiscie omamieni wizja bogactwa nie wiedza co robia.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133167
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:20, 26 Lis 2018    Temat postu:

Bitcoin: Stan Ohio rozpoczął akceptację BTC do opłacania podatków
Przez Rafał Piskuła Lis 26, 2018
źródło: pixabay.com
0 kom. 197
Udostępnij
MiracleTele 2
Ohio w Stanach Zjednoczonych zostało pierwszym stanem, który rozpoczął akceptację kryptowaluty Bitcoin w ramach rozliczeń podatkowych. Od dzisiaj, firmy będą posiadały możliwość płacenia podatków poprzez specjalny portal transakcyjny dla kryptowalut. Za pomocą Bitcoina, firmy będą mogły opłacić 23 typy podatków, w zależności od prowadzonej działalności oraz świadczonych usług i sprzedaży/kupna towarów.

Władze stanu Ohio otworzyły specjalny portal transakcyjny dla kryptowalut – OhioCrypto.com. Pozwala on firmom płacić za pomocą kryptowaluty, począwszy od początku tego tygodnia. Na portalu podano 23 różne rodzaje podatków, za które przedsiębiorstwa mogą płacić Bitcoinem. Płatności będą przetwarzane przez przedsiębiorstwo BitPay, usługę płatności kryptowalutowych, która zamieni BTC na dolary.

BitPay oferuje opcję natychmiastowej zamiany BTC na dolary amerykańskie, więc kupiec końcowy, w tym przypadku władze stanowe, unikną zmienności cenowej, otrzymując tą samą wartość w dolarach. BitPay eliminuje również możliwości oszustw związanych z kartami kredytowymi i kradzieżą tożsamości za pomocą transakcji push, a także ogranicza koszty transakcji kredytowych za pomocą 1% opłaty. Początkowo ta usługa będzie dotyczyć tylko przedsiębiorstw. Jednakże, według wczorajszego raportu, są plany rozszerzenia tej oferty dla zwykłych podatników.

Ruch ten skomentował Josh Mandel, członek władz stanowych. Josh promował tę ideę, aby służyć interesom podatników i sygnalizować, że państwo jest gotowe do przyjęcia waluty cyfrowej.

„Uważam, że Bitcoin jest legalną formą waluty”. – powiedział Josh Mandel
Bitcoin
źródło: pixabay.com
Bitcoin w stanie Floryda

W maju br., opisywaliśmy pomysł władz stanu Floryda, w którym płatności kryptowalutowe miały zostać wprowadzone do opłat za m.in. prawo jazdy. Prawie 500 000 mieszkańców hrabstwa Seminole na Florydzie posiada możliwość płacenia podatków od nieruchomości za pomocą Bitcoina i Bitcoin Cash. Joel Greenberg, nowo wybrany poborca podatkowy hrabstwa Seminole powiedział w maju, że mieszkańcy będą mogli od lipca płacić w kryptowalutach za dowody osobiste, prawo jazdy i tablice rejestracyjne po zawarciu umowy z firmą BitPay, która umożliwia przetwarzanie płatności z użyciem Bitcoina.

...

Lipa bo wyraznie napisane ze natychmiast wymienia na dolary! To tylko ulatwienie w wymianie na $. Placenie to by bylo gdyby urzedy trzymaly te bitcoiny! Ale przeciez uznali by je np. za 20.000 a potem by spadly do 2.000 i panstwo stracilo by 90%. Nie ma glupich cryptocoiny to gorący kartofel. Zawsze trzeba szukac kogos kto od was wezmie za prawdziwy pieniadz.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133167
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:59, 26 Lis 2018    Temat postu:

Richard Stallman jest przeciwko bitcoinowi, jego zdaniem stać nas na więcej
Strona główna Aktualności26.11.2018 13:10
image Stallman przeciwko bitcoinowi / zdjęcie: Anders Brenna, Teknisk Beta, CC-BY
REKLAMA


Anna Rymsza
Anna Rymsza
@Xyrcon
Richard Stallman, jeden z twórców ruchu wolnego oprogramowania, promotor ochrony prywatności i gorący zwolennik działań Edwarda Snowdena wydaje się idealną osobą, by promować także kryptowaluty. W końcu zapewniają nam możliwość rozliczania się bez podawania danych osobowych i zacierają granice geograficzne. A jednak Stallman nie jest miłośnikiem bitcoina i uważa, że stać nas na więcej.

Stallman nigdy nie używał bitcoina i ma ku temu powody zarówno polityczne, jak i techniczne. Jego zdaniem grupa wczesnych użytkowników, która spopularyzowała bitcoina, składała się z osób niedostatecznie popierających wolność. Poglądy Stallmana są bardziej libertariańskie niż antysocjalizm pierwszych bitcoinerów, pochodzących w większości z amerykańskiej prawej strony.

Najważniejszym argumentem przeciwko bitcoinowi jest kiepska ochrona prywatności. W wywiadzie powiedział, że chciałby robić zakupy w różnych sklepach płacąc bitcoinami, ale nie jest to możliwe. Śledząc historię transakcji i w końcu docierając do giełdy kryptowalut, rząd jest w stanie go zidentyfikować. Samodzielne obliczanie kolejnych bloków zaś nie wchodzi w grę, gdyż Stallman ma lepsze rzeczy do roboty. Jeśli zaś chodzi o inne kryptowaluty, także takie nastawione na zachowanie anonimowości transakcji, Stallman także nie jest przekonany. Powołał się na znajomego specjalistę, który wskazał kilka poważnych problemów z zabezpieczeniami, skalowaniem lub stabilnością każdej z nich.

Projekt GNU tworzy własną nie-kryptowalutę
Warto też dodać, że wolnościowy Projekt GNU Stallmana, pracuje nad własnym rozwiązaniem płatności cyfrowych o nazwie Taler. Tu także Stallman pokazał zamiłowanie do precyzyjnego nazewnictwa i twierdzi, że choć Taler bazuje na rozwiązaniach kryptograficznych i ma spełniać tę samą funkcję… nie jest kryptowalutą. Stallmana znany jest z precyzyjnego definiowania pojęć i wyjaśniania różnic między nimi w sposób sugerujący, że jego świat naprawdę jest czarno-biały. Swojego czasu poświęcił 3 tysiące słów na wyjaśnienie, że choć otwarte i wolne oprogramowanie dąży do podobnych celów, ich cechy wspólne mogą zamaskować bardzo istotny rozdźwięk moralny, związany z prawami człowieka. Ponadto słusznie walczy o separację pojęć GNU i Linux.

Od strony technicznej Taler przypomina nieco DigiCash Davida Chauma – jedną z pierwszych prób stworzenia bezpiecznych, cyfrowych rozliczeń. Taler wykorzystuje tę samą technikę kryptograficzną blind signature, po której zastosowaniu nie jest możliwe powiązanie szyfrowanej wiadomości z nadawcą. Wykorzystywana jest w sytuacjach, gdy konieczne jest zachowanie anonimowości, na przykład podczas anonimowego głosowania online. Dzięki temu serwisy transakcyjne i agencje rządowe nie będą w stanie prześledzić drogi cyfrowych pieniędzy, mimo że Taler nie będzie zdecentralizowany.

Anonimowe płatności mają być realizowane przez centralne, ale otwarte giełdy, a nie w sieci P2P między posiadaczami kryptowalut. Ma to zapobiegać praktykom prania pieniędzy i unikania płacenia podatków przy zachowaniu pełnej transparentności i anonimowości. O ile nie będzie możliwe przeanalizowanie, kto ma ile jednostek płatniczych i niemożliwe będzie odróżnienie od siebie kupujących, otrzymane przez sprzedającego fundusze będą jawne, by nie mógł uciec przed fiskusem. Taler nie będzie tak „antysystemowy”, jak znane obecnie kryptowaluty. Stallman w ten sposób pokazuje, że docenia rolę państwa w fundowaniu badań, zapewnianiu edukacji, opieki zdrowotnej i infrastruktury obywatelom.

Projekt powstaje z myślą o świecie post-blockchainowym. Dla Stallmana mające już 10 lat rozwiązanie nie jest interesujące, nie tylko ze względów politycznych. W wywiadzie przyznał, że gdyby bitcoin oferował ochronę prywatności, pewnie znalazłby dla niego zastosowanie. Warto też dodać, że system Taler mógłby zostać połączony z jakąś kryptowalutą w przyszłości, a blockchain mógłby pełnić funkcję banku. Na początku będzie można przez Taler płacić… w euro (pod warunkiem, że GNU dogada się z europejskimi bankami). Przekazanie pieniędzy do lokalnego portfela w systemie Taler będzie równoważne z wybraniem gotówki w bankomacie.

...

Mieszanie krypto z GNU i Linuxem to horrendalne szkodzenie swiatu wolnego oprogramowania!!! Jak mozna! Bitcoin jest nic nie warty! Nic nie daje a niszczy prąd! Niszczy bo nie uzywa!
Tymczasem Linux to olbrzymia wartosc! Chocby taka ze oszczedza wam 500 wydatku na Windows! Poza tym Linux to jest coś! A taki Gimp!? To pewnie trzeba by dac 10 tysiakow za taki program na rynku! A tu jest DARMO!!! Itd. Kazdy program GNU jest CZYMS! Daje nam dobro wynikle z jego uzywania. Bitcoin to nic!
Jest to odwrotnosc.
Gimp najpierw nam daja a potem uzywamy.
Bitcoin NAJPIERW WYLOZ PRAWDZIWA KASE! a potem... ja strać! Typowa piramida! W piramidzie NAJPIERW MUSISZ WLOZYC zeby niby potem zainkasowac 10x tyle.
To ze krypto zarejestrowalo kod jako GNU nie oznacza ze jest GNU! Toz mozna wydac na licencji GNU program do czyszczenia ludziom kont. I co? To jest ,,wolne oprogramkwanie"?!

GNU jest tylko i tylko wtedy GDY ZA DARMO DAJESZ WARTOSC! Np. mody do gier.

Niestety nie da rady zrobic niezaleznej waluty bo nie poradzimy sobie z bandytami. Jak zapobiegniecie spekulacji mafiozom bandytom satanistom wchodzacym w to? Bedzie otwarte dla kazdego a wiec i dla nich. Trzeba by zrobic przepisy i wsadzac bandziorow. Kto to bedzie robil?! Nie wymyslicie nic madrzejszego niz Bóg. Do pieniadza trzeba panstwa. Zeby byl uczciwy trzeba uczestniczyc w zyciu spolecznym i pilnowac wladz. Przede wszystkim zalezy to od poziomu moralnego spoleczenstwa. A wiec nie grzeszyc pokutowac modlic sie. Dokladnie to co mowi Matka.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133167
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 9:51, 29 Lis 2018    Temat postu:

Sprzedaż kart graficznych spadła o 16% w ciągu roku, winne kryptowaluty

Kamil PieczonkaKamil Pieczonka2018-11-28AMDNVIDIA
O tym, że załamanie na rynku kryptowalut spowodowało znaczny spadek sprzedaży kart graficznych pisałem już kilka razy. Teraz mamy tego twarde potwierdzenie w liczbach za sprawą najnowszego raportu Jon Peddie Research. W ciągu roku sprzedaż układów graficznych spadła o 16%.
Prognozy producentów się nie sprawdziły

Rok temu byliśmy w szczycie boomu kryptowalutowego, Bitcoin i Ethereum biły rekordy, a moda na kopanie pojawiła się nawet wśród zwykłych użytkowników. Wtedy kart graficznych na rynku brakowało, wszystko sprzedawało się na pniu, a słaba podaż powodowała wzrost cen. Producenci tacy jak AMD i NVIDIA zaczęli zatem zwiększać produkcję swoich GPU, aby zaspokoić popyt i więcej zarobić.

Niestety tak szybko jak się popyt pojawił, tak również nagle się skończył, a producenci zostali z ogromnym zapasem niesprzedanych GPU. Słabsze ostatnie kwartały było widać już po wynikach finansowych AMD oraz NVIDIA, a teraz wszystkie dane zostały usystematyzowane. Jon Peddie Research szacuje, że sprzedaż GPU dla komputerów stacjonarnych (wliczane są w to również GPU w procesorach) spadła w ciągu roku o 16% (Q3 2017 do Q3 2018).

Podano także o ile spadła sprzedaż kart dedykowanych (w postaci kart rozszerzeń), w porównaniu do drugiego kwartału 2018 roku. Rynek zmniejszył się niemal o 1/5 (19,21%) i sytuacja raczej nie poprawi się w nadchodzącym kwartale. Oznacza to, że ceny szczególnie starszych modeli kart powinny nadal tanieć.

Jeśli spojrzymy na rynek GPU jako całość (karty dedykowane i zintegrowane) to w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej sprzedaż zmniejszyła się tylko o 2,2%. W porównaniu do poprzedniego kwartału zanotowaliśmy wzrost na poziomie 10,6%. Prym we wzrostach wiedzie oczywiście Intel, który montuje swoje GPU w procesorach, jego udział w rynku zwiększył się o 13% w stosunku do poprzedniego kwartału. AMD zanotowało wzrosty na poziomie 6.5%, a NVIDIA – 4,3%.
...

Trudno sie dziwic jesli uzywane do cojnow karty wyprzedaja teraz na kilogramy. Za te spekulacje zaplacili oszukani. Bo przeciez to wszystko NICZEGO NIE DALO W ZAMIAN ZA PIENIADZE! Zmarnowali mnostwo kapitalu. Na szczescie to juz pada. Co za obled...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133167
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 11:32, 01 Gru 2018    Temat postu:

Facet z FBI wspominał, że Monero stanowi dla nich ogromny problem.

Było to w odniesieniu do ataków typu cryptolocker - powiedział, że zwykle pobierają opłatę w Bitcoin (którą mogą śledzić), ale konwertują ją na Monero, w którym to momencie kończy się trasa, ponieważ nie mogą jej śledzić. To był agent specjalny FBI Justin Vallese

KOMENTARZE (2) : najstarszenajnowszenajlepsze

decentralizacja 13 godz. temu -1
Nie jest to do końca prawda, da się śledzić przez takie waluty - chyba że ktoś zrobi to wyjątkowo starannie.
udostępnij

Antyradek 8 godz. temu via Wykop Mobilny (Android) +1
@decentralizacja: Powiedz coś więcej. Bo z tego co kojarzę, to Monero zawsze chwali się że ma anonimowość wbudowaną w system i bezpieczeństwo lepsze od konkurencji. W sumie jest to jedyna największa waluta z tą funkcjonalnością. Szkoda tylko że jej kurs waha się bardziej od Bitcoina.

...

BAA! A DLACZEGO TAK SKACZE?! BO TAKA ANONIMOWA! Super waluta dla mafii wszelakich! Nie rozumiej tego pedu do anarchii? Naprawde chcielibyscie zeby policja znikla? Wyobrazacie sobie te ,,wolnosc" jaka by nastapila? Bandyci nie czekali by juz nawet pod waszym domem tylko wlazili do srodka!
Rozumiem ze wladze to satanisici zwyrole i najgorsze mety co pokazalo wysadzenie WTC! Ale to chyba lepiej angazowac sie w wybory i wybierac uczciwych niz robic piramidki! Chyba w USA nie jest jeszcze tak ze wyniki wyborow falszuja?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133167
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 21:07, 04 Gru 2018    Temat postu:

Eksperci sprawdzili 43 projekty oparte na blockchainie. Wynik: 0 efektów

Trzech praktyków zajmujących się tą technologią (w tym jeden z amerykańskiej agencji rządowej) zweryfikowało 43 projekty z zastosowaniem tech. blockchain w sektorze rozwoju międzynarodowego. Nie znaleźli ani jednego dowodu (działającego produktu lub funkcji) z zapowiadanych w białych księgach [eng]

...

,,Przeloma technologia blokczajn" przelamie najwyzej smieci.
Przelomowe to przyszlosc rewolucyjne caly swiat na to przejdzie rozwiaze problemy jest przyszloscia...
Wiecie co to jest? Naganianie do piramidy finansowej! Chodzi o to zeby ludzie w to weszli i czekali na ,,przyszlosc". Zeby nie zwiali! Musza tak nawijac bo to wlasnie nakreca spirale.

Ludzie nie pojmuja matematyki i mozna im wciskac kit. Tymczasem informatycy na co dzien robia algorytmy i zadna to nowina.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133167
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 12:13, 17 Gru 2018    Temat postu:

Timothy C. May, Crypto-Anarchista, który przepowiadał bitcoin, nie żyje

Informatyk i obrońca prywatności Timothy May zmarł w ten weekend w wieku 67 lat Autor The Crypto Anarchist Manifesto May był jednym z pierwszych założycieli ruchu cypherpunk, grupy technologów, którzy w latach 80. XX w. promowali metody kryptograficzne jako podstawę komunikacji...

...

Zapewne kolejny libertarianin utopijny. Nie da sie tego tak jak komuny wprowadzic bo ludzie sa nieuczciwi na skutek grzechu pierworodnego. System musi uwzgledniac wadliwa nature ludzka. Inaczej nazywamy go utopia. Jedyny system w pelni dostosowany do tej zdeprawowanej natury to Kościół stad trwa 2000 lat i zaden kryzys go nie zniszczyli i nigdy nie upadnie.
Trzeba walczyc o uczciwe panstwo a nie je obalac. Bo bedzie tylko gorzej. Rosja juz to przerobila i powinna byc nauczka! To ,,nowe rewolucyjne" jest milion raz gorsze niz ,,zle stare"... Krypto niestety tez to pokazaly. Masy ludzi zostaly oskubane przez bandytow do zera.
Zapewne chcvial dobrze wiec teraz juz modlitwa.



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133167
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 11:44, 23 Sty 2019    Temat postu:

Artykuły na zamówienieReklamaPisz dla NasZgłoś wydarzenieKontaktRegulamin

16 milionów dolarów zostało skradzionych z giełdy Cryptopia

Aż 16 milionów dolarów w Ethereum i tokenach ERC20 zostało skradzionych podczas ataku na nowozelandzką giełdę Cryptopia, jak wynika z analizy przeprowadzonej przez firmę infrastrukturalną Blockchain Elementus


23.01.2019



Wyniki i analiza Elementusa zostały opublikowane w ciągu tygodnia po tym, jak Cryptopia po raz pierwszy publicznie ogłosiła wykrycie naruszenia. Jak podano, giełda początkowo poinformowała opinię publiczną, że platforma przechodzi nieplanowane prace konserwacyjne, zanim zapowiedziała, że ​​włamanie przyniosło istotne, ale nieokreślone straty.

Według Elementusa dane na temat publicznego blockchaina Ethereum wskazują, że fundusze zaczęły być odbierane z dwóch podstawowych portfeli Cryptopii rankiem 13 stycznia.

Tego samego popołudnia, po tym, jak oba podstawowe portfele zostały opróżnione, fundusze rzekomo zaczęły być przenoszone z 76.000 dodatkowych portfeli Cryptopii, proces ten trwał do wczesnych godzin 17 stycznia. Równocześnie Cryptopia poinformowała opinię publiczną o incydencie i zawiadomieniu organów ścigania 15 stycznia.

Elementus wskazuje, że skradziono niecałe 3,6 miliona dolarów w ETH, 2,4 miliona w Dentacoin i prawie 2 miliony w Oyster Pearl, a także około 3 miliony $ w innych tokenach.

16 milionów dolarów zostało skradzionych z giełdy Cryptopia
Źródło obrazu: [link widoczny dla zalogowanych]
Według dochodzeń Elementusa, hakerzy do tej pory wypłacili 880 000 $ w skradzionym krypto poprzez giełdy, które podobno obejmują główne platformy, takie jak Binance, Huobi i HitBTC. Pozostałe 15 milionów dolarów pozostaje w dwóch portfelach, pod kontrolą sprawców.

Elementus uważa ten incydent za niezwykły, ponieważ różni się od dwóch wspólnych profili ataków hakerskich na giełdy kryptowalut: są to albo wykorzystanie luk w inteligentnym kodzie kontraktowym portfela, albo nieautoryzowany dostęp do poświadczeń klucza prywatnego, co zazwyczaj wiąże się z naruszeniem jednego portfela.

W przypadku Cryptopii złodzieje uzyskali dostęp do ponad 76 000 portfeli. Elementus sugeruje ponadto, że bezczynność Cryptopii – przez kilka dni po wykryciu incydentu – może oznaczać, że giełda straciła dostęp do własnych portfeli.

...

1111 przewał! Mamy rekorod bandytyzmu z tym krypto. Toz cala banytierka w tym siedzi. To ma byc ,,waluta przyszlosci"?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133167
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 11:55, 29 Maj 2019    Temat postu:

W jaki sposób manipuluje się kursem bitcoina?

Jedną ze stałych cech bitcoina w ostatnim czasie jest jego zdolność do gwałtownych ruchów kursowych, co możemy zaobserwować na wykresie cenowym tej kryptowaluty. Zmiany te mają bardzo niestabilny charakter. Wzrost ceny na poziomie 10% lub spadek o 15% w jednego ciągu dnia to całkowita norma.

Warto więc zastanowić się nad tym, do jakich narzędzi posuwają się wpływowi inwestorzy, aby manipulować cenami na rynku kryptowalut.

Manipulacje zleceniami kupna i sprzedaży
Faktem jest, że rynek kryptowalut jest wciąż bardzo mały w porównaniu do giełdy metali szlachetnych czy np. forexu na którym obraca się akcjami wielkich spółek, przez co łatwiej nim manipulować. Ponadto w raporcie opublikowanym niedawno przez Bitwise dowiedzieliśmy się, że na nieuregulowanych giełdach 95% wolumenu może być fałszowane, aby wyżej pozycjonowały się one na stronach typu CoinMarketCup. Całość raportu do wglądu umieścimy na końcu artykułu. Ze względu na brak regulacji giełdy te nie ponoszą żadnych kar, a jedyne co można zrobić to zwrócić szczególną ostrożność i starać się trzymać swoje środki jak najdalej od nich.

Innym sposobem manipulacji jest stawianie ogromnych zleceń kupna lub sprzedaży w orderbook’u giełdy. Mniej doświadczeni inwestorzy widząc, że ktoś chce skupić bardzo duże ilości danej kryptowaluty, wystawiają zlecenie po wyższej cenie, aby zostało one zrealizowane wcześniej. Jeśli znajdą się osoby, które zrealizują swoje zlecenia drożej, aby szybciej nabyć daną kryptowalutę, to manipulanci mogą wygenerować większy zysk pozbywając się części swoich walut cyfrowych po zawyżonym kursie. Analogicznie działa to w przypadku sprzedaży. Jednocześnie zachęca to do kupna po wyższej cenie innych inwestorów, ponieważ myślą oni, że skoro ktoś chce nabyć daną kryptowalutę w tak ogromnej ilości, to coś musi być na rzeczy – może jakieś tajne informacje rekina giełdowego na temat przyszłych wydarzeń związanych z danym projektem?

Kontrakty terminowe na bitcoinie
Zasadniczo dla osób posiadających kontrakty terminowe bitcoina aktualna cena nie ma większego znaczenia. Inwestorzy podpisują miedzy sobą pewnego rodzaju “umowę”. Jedna ze stron zobowiązuje się sprzedać drugiej bitcoina. Dzieje się to w konkretnie umówionym dniu po ściśle ustalonym między dwoma stronami kursie. Jeśli kurs będzie korzystniejszy od giełdowego dla osoby sprzedającej bitcoina, to ona zarobi na tej umowie i analogicznie w drugą stronę. Powoduje to, że grube ryby, które wkładają w to ogromne środki starają się tak zmanipulować rynkiem, aby cena w określonym przedziale czasowym cena była zbliżona do tej, którą przewidzieli w kontrakcie terminowym.

Dźwignia finansowa
Dźwignia finansowa jest to zabieg, który pozwala nam “wydać” środki, których tak naprawdę nie posiadamy. Jeśli wykorzystując dźwignię x10 przyjmiemy założenie, że kurs będzie rósł i będziemy mieć rację, nasz potencjalny zysk będzie dziesięciokrotnie większy, niż w przypadku utworzenia zlecenia bez dźwigni. Ryzykujemy tym, że margines błędu w przeciwną stronę jest dziesięciokrotnie niższy, a więc jeśli kurs odpowiednio zmaleje to zwiększa się szansa na likwidację naszej pozycji i utratę wszystkich środków.

Inwestorzy posiadający znaczny kapitał, wykorzystują go, aby skierować kurs w określoną stronę. Wcześniej otwierają pozycję z odpowiednią dźwignią finansową, co może im wygenerować ogromne zyski. Zawsze jednak jest ryzyko, że na każdą grubą rybę, znajdzie się jeszcze grubsza.

Wykorzystanie sentymentu panującego na rynku
Nie jest to akurat bezpośrednia metoda manipulacji, ale ważne zjawisko o którym warto wspomnieć w tym artykule. Badanie sentymentu polega na ocenie nastrojów, jakie panują wśród inwestorów i w głównych mediach społecznościowych. Jeśli inwestorzy obserwują, że kolejny miesiąc z rzędu posiadana przez nich kryptowaluta spada, to nawet najwięksi entuzjaści z branży zadają sobie pytanie, czy aby na pewno nie popełnili błędu. W mediach pojawiają się informacje o drastycznych spadkach cen, a nawet bankructwie niektórych projektów. Odstrasza to mniej doświadczonych inwestorów, a panujący sentyment nie sprzyja wzrostom. Bardziej zaznajomieni z branżą entuzjaści wykorzystują tę okazję do kupna jak największej ilości walut cyfrowych. Aktualnie mamy do czynienia z odwrotną sytuacją. Większość osób jest pełna optymizmu obserwując ostatnie wzrosty i często zachęcają oni też inne osoby do inwestowania w różnorodne projekty. W mediach coraz częściej pojawiają się informacje o kolejnych tegorocznych rekordach jakie ustanowił bitcoin. Zwiększa to jeszcze bardziej zainteresowanie branżą kryptowalut i napędza do dalszych wzrostów.

...

Alez oczywiscie! To jeden wielki wałek. Kompletna manipulacja. Jak mozna wchodzic w takie nie wiadomo co?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133167
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 13:38, 16 Cze 2019    Temat postu:

JACEK URYNIUK
15.06.2019 12:16
Bitcoin przekleństwem dla klimatu. Emituje tyle samo CO2, co małe państwo

W ubiegłym roku funkcjonowanie kryptowaluty bitcoin wiązało się z emisją prawie 23 mln ton dwutlenku węgla

Naukowcy z Uniwersytetu Technicznego w Monachium oraz z Massachusetts Institute of Technology obliczyli, ile energii zużywa się obecnie do kopania bitcoinów. W ten sposób wykazali, w jaki sposób funkcjonowanie najpopularniejszej na świecie kryptowaluty wpływa na emisję dwutlenku węgla i ocieplenie klimatu. Ich analiza została opublikowana w mijającym tygodniu w czasopiśmie „Joule”.

Przeczytajcie także: AWF w Warszawie ściął rachunki za prąd o 87 proc.

Badacze wykazali, że ok. 68 proc. komputerów wykorzystywanych do wydobywania bitcoinów pracuje w Azji. Kolejne 17 proc. zlokalizowanych jest w Europie, a 15 proc. w Ameryce. Łącznie zużywają one co roku 45,8 TWh energii elektrycznej. Przy założeniu średniego udziału paliw kopalnych w produkcji prądu w poszczególnych regionach świata wyliczyli, że kopanie bitcoinów oznacza emisję CO2 na poziomie od 22 do 22,9 mln ton. Podobną ilość dwutlenku węgla emitują takie kraje jak Jordania czy Sri Lanka, albo miasta takie jak Las Vegas i Hamburg.

Przeczytajcie także: Polski Fundusz Rozwoju wejdzie w zieloną energetykę

Co ciekawe, zdaniem naukowców ogromne ilości energii zużywane do kopania bitcoinów przekładają się na wysoki koszt emisyjny operacji realizowanych za ich pomocą. Szacuje się, że jedna transakcja wykonana przy wykorzystaniu najpopularniejszej na świecie kryptowaluty oznacza emisję CO2 na poziomie 270 kg. To kilkaset tysięcy razy więcej niż płatność kartą bankową.

...

To biznes szatana.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133167
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 15:23, 03 Paź 2019    Temat postu:

Szwajcarscy naukowcy: alternatywa dla Bitcoina, przy zerowym zużyciu energii

Naukowcy z Politechniki w Lozannie twierdzą, że opracowali algorytm, który zapewni bezpieczeństwo transakcji kryptowalut na poziomie Bitcoina, przy praktycznie zerowym zużyciu energii. Według profesora Rashida Gerraui, w przeciwieństwie do BTC, nowy algorytm nie wymaga osiągnięcia...

...

Przynajmniej przestana marnowac prad..


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133167
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:50, 19 Lis 2019    Temat postu:

Rosyjskie służby łączone ze zniknięciem kryptowalut o wartości setek milionów $

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) może stać za zniknięciem kryptowalut o wartości 450 mln dol. Kryptowaluty zniknęły z giełdy Wex, powiązanej z wysokimi rangą wojskowymi z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej - twierdzi rosyjska redakcja serwisu BBC.

KOMENTARZE (1) : najstarszenajnowszenajlepsze

the_qwert 6 godz. temu +1
Ależ ta nieregulowana waluta wspaniała. Ach, och.

...

Libertarianizm w praktyce... Dziwne by bylo gdyby w tym nie siedzialy wszelki sluzby mafie itd.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133167
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:48, 16 Cze 2022    Temat postu:

Bill Gates: Kryptowaluty i NFT są napędzane "teorią większego głupca"

Bill Gates kolejny raz skrytykował kryptowaluty i tokeny NFT, dodając, że są to aktywa "w 100% oparte na teorii większego głupca". Gates powtórzył również stwierdzenia Warrena Buffetta, który nienawidzi kryptowalut i NFT, mówiąc, że woli inwestycje z namacalną wydajnością, takie jak farmy i firmy.

KOMENTARZE (13) : najstarszenajnowszenajlepsze

Danuel 6 godz. temu+21
To oczywista oczywistość. Na tym polegają piramidy finansowe.
Bardziej opłaci ci się kupić hektar ziemi pod Wólką Górną niż stado upośledzonych umysłowo rysowanych małp.

...

Akurat na tym się zna. Teoria większego glupca! Jak już byłeś idiota i kupiłeś to musisz znaleźć większego głupca który odkupi żeby nie stracić! Przypominam są to punkciki wirtualne do ,wytwarzania' których marnują masę prądu! Tym więcej im później bo prawdopodobieństwo wykrycia kolejnego spada.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133167
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 18:26, 25 Gru 2022    Temat postu:

Założyciele giełd kryptowalutowych stracili 116 miliardów dolarów w 2022 roku

Oblężona branża kryptowalut i jej zamożni pionierzy stoją w obliczu chwili rozliczenia po upadku giełdy kryptowalut FTX i funduszu hedgingowego Alameda Research

...

Ileż można tłumaczyć? Piramida finansowa czy tam ,schemat' Ponziego są znane od lat. Zasada jest prosta że bańka nakręcona z niczego może trwać dotąd aż osiagnie całość populacji gotowej wejść w to po czym jest bum i balon pęka. Pierwszy raz o ile wiemy bo przecież starożytności dobrze nie znamy nastąpiło to w Holandii w czasach sławetnej gorączki tulipanowej gdy ludzie kupowali sadzonki!!! tulipanów zupełnie im niepotrzebne ale wiedzieli że drożej można sprzedać! Jeśli masowo lud kupuje jeden towar żeby potem sprzedać drożej to jest to właśnie. Nie wiadomo komu sprzeda bo przecież ,każdy' kupuje żeby sprzedać! Komu? Każdemu? Sam sobie?

A tu jeszcze nie wiadomo kto wymyślił!

I jeszcze ,wolnosciowcy' zachwyceni bo nierzadowe! Nierządne raczej! Ale ważne że poza rządem. To gratuluję Sycylia Korsyka radzą sobie bez rządu znakomicie ,libertarianie'. Wspólna sprawa Cosa Nostra! Oczywiście oszustwo nie żadna wolnością. Po prostu cwanszy wyciska mniej rozgarniętego który tylko się że można zarobić!

Wartość bierze się z pracy! Koniec! Nie z niczego!

I owszem są tzw ,inwestorzy'. Analizują rynek i kupują to co im da największy zysk. Ale to też praca bo trzeba mieć głowę i się uczyć żeby wiedzieć co kupić! Są oni pożyteczni bo kupując coś co jest tanie a będzie drogie dostarczają rynkowi informacje że warto w coś inwestować a w coś innego nie. Tym samym jeśli inwestor jest dobry to polepsza strukturę inwestycji w kraju czyli zasoby są lepiej wykorzystane. Ale to są inwestycje w realne firmy czy zasoby. A nie w punkciki generowane komputerowo.

Ponadto tych inwestorów jest niewielu bo nie potrzeba wielu! Wszyscy nie będą inwestorami! Tak jak nie będą malarzami. To nie są nieroby które ,spekulują' czyli nic nie robią a mają kupę kasy. Spekulacja to manipulowanie rynkiem a do tego inwestorzy nie mają środków! Ale są tacy co mają! I to są globalisci bandyci i złodzieje bo oni nie mogą stracić! Kontrolują zasady gry! Jak może stracić osobnik który gdy grozi utrata masy zmienia zasady gry w trakcie gry i jest na plusie! Nie da się stracić!
Ale to jest bandyterka! Ci są właśnie od NWO i sprowadza antychrysta. Z tego co mi wiadomo to on już po ci mąci. COVID wojna cała ta UE i likwidacja wszystkiego to jego przejawy widzialne bo knuje po cichu. Z tego co wiem to Putina też popychał do ataku wizja wielkiego imperium! I co wyszło? To jest zło! Antychryst wszystkich będzie robił w bambuko bo takie są zasady NWO! Jeden drugiego chce oszwabić! Tu nie ma zmiłuj!

Zmiłuj to jest u Boga!


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Nie 18:27, 25 Gru 2022, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133167
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:03, 31 Gru 2022    Temat postu:

116 miliardów USD wyparowało z rynku kryptowalut

Podsumowań 2022 roku nie ma końca. 2022 rok był niesłychanie okrutny dla inwestorów. O kilku negatywnych ale ważnych kwestiach jak ataki hakerskie, o tym jak zmieniły się majątki najbogatszych crypto inwestorów, ale również nie zabraknie pozytywnych akcentów...

KOMENTARZE (3) : najstarszenajnowszenajlepsze

Kangur100 5 godz. temu via iOS+8
Nic nie wyparowało. Żeby wyciągnąć 116 miliardów żywych dolarów, musiało byc 116 miliardów żywych dolarów, które ktoś był chętny włożyć w zakup BTC. Niestety nie pykło.

...

No też i w takim właśnie sensie wyparowało! Przecież nikt nie mówi dosłownie!
Ileż można tłumaczyć.
Wzór na piramidę finansowa:
Wpłaty od jeleni minus koszty transakcji równa się zysk cwaniaczków.
Proste.



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133167
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:15, 07 Kwi 2023    Temat postu:

Bitcoin niedługo dogoni Polskę w zużyciu energii. I nie wiadomo co z tym zrobić

Lata lecą, a kopalnie kryptowalut na całym świecie mają się dobrze - pomimo licznych zawirowań w branży. "Górnicy" potrzebują coraz więcej energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych i wciąż nie wiadomo, co z tym zrobić.

...

Obłęd! Takie marnotrawstwo zasobów że szok! Efektem jest piramidka finansowa.
Wolnościowcy zachwyceni tym szaleństwem. Pomaga im inflacja bo lokuja we wszystko. Co się da więc i w Bitcoin. Ale jak bańka pęknie to się wszystko zwinie w parę dni.
Przypomnę ludzie gonią za punkcikami które przyznają algorytmy komputerowe za coraz dłużej trwająca bezsensowna pracę procesorów która wymaga prądu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiedza i Nauka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy