PostWysłany: Czw 8:20, 19 Paź 2017    Temat postu: Koszykówka.

Fakty
Sport
Symboliczny gest Marcina Gortata. "Mam nadzieję, że patrzy na mnie z góry"

1 godz. 28 minut temu

​Marcin Gortat zdobył 16 punktów i miał 17 zbiórek, a jego Washington Wizards pokonali we własnej hali ekipę Philadelphia 76ers 120:115 w swoim pierwszym meczu sezonu 2017/18 koszykarskiej ligi NBA. Gortat na parkiecie przebywał 34 minuty i trafił siedem z 12 rzutów z gry oraz dwa z trzech wolnych. Natomiast na 17 zbiórek złożyło się pięć w ataku i 12 w obronie. Jego statystyki uzupełniają trzy bloki, asysta i jedna strata. Popełnił trzy faule. Łodzianin grał w butach, na których były inicjały "A.W.". W ten sposób uhonorował Adama Wójcika - jednego z najwybitniejszych polskich koszykarzy, który w sierpniu w wieku 47 lat zmarł z powodu białaczki.
Marcin Gortat
/JASON SZENES /PAP/EPA

"Mam nadzieję, że patrzy na mnie z góry. Legenda Wójcika nigdy nie zostanie zapomniana" - napisał Gortat na Twitterze pod zdjęciem prezentującym buty.

Imponował szczególnie w czwartej kwarcie. W niej zdobył aż dziesięć punktów, a efektownym wsadem popisał się na sześć minut przed końcem meczu.

Spotkanie było bardzo wyrównane. "Czarodzieje" w końcówce trzeciej części gry co prawda uzyskali 12-punktowe prowadzenie, ale przewagę roztrwonili i o zwycięstwo musieli walczyć do samego końca. Tradycyjnie w ich szeregach prym wiódł John Wall. 27-letni rozgrywający zdobył 28 punktów i miał osiem asyst. Bradley Beal dołożył 25 pkt.

Wśród pokonanych najlepszy był Robert Covington, który na swoim koncie zapisał 29 pkt. Bardzo dobrze zaprezentował się Ben Simmons. Wybrany latem z pierwszym numerem w drafcie zawodnik uzyskał 18 pkt, 10 zbiórek i pięć asyst.

Wizards następny mecz rozegrają w piątek, kiedy podejmą Detroit Pistons. "Tłoki" sezon zaczęły od pokonania Charlotte Hornets 102:90.

W środę swoje niesamowite umiejętności zaprezentował Giannis Antetokounmpo. 22-letni Grek zdobył 37 pkt i miał 13 zbiórek, a jego Milwaukee Bucks pokonali na wyjeździe Boston Celtics 108:100.

Absencja kontuzjowanego Kawhi'ego Leonarda w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziła San Antonio Spurs. Teksańczycy we własnej hali wygrali z Minnesota Timberwolves 107:97, a do triumfu poprowadził ich LaMarcus Aldridge - 25 pkt i 10 zbiórek.

Już dwie wygrane na koncie mają koszykarze Houston Rockets. Dzień po tym jak uporali się z broniącymi tytułu Golden State Warriors, na wyjeździe pokonali Sacramento Kings 105:100. James Harden zdobył dla gości 27 pkt, Eric Gordon 25, a Clint Capela 22.

...

Patrzy patrzy! Skoro Bóg dal wlasciwie meczenska smierc to wzial do nieba! Albo bardzo szybko po krotkim czysccu tez do nieba.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Tam gdzie nie ma już dróg... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)