Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
INTRONIZACJA CHRYSTUSA KRÓLA!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiara Ojców Naszych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 13:12, 20 Lis 2016    Temat postu:

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

|
KAI |
dodane 20.11.2016 08:07 Zachowaj na później

Obraz Chrystusa Króla Pokoju autorstwa Adama Styki w Kościele Księży Pallotynów przy ulicy Skaryszewskiej 12 w Warszawie.
Jakub Szymczuk /Foto Gość


Uroczystość tę wprowadził do liturgii papież Pius XI encykliką „Quas Primas” z 11 grudnia 1925 r. na zakończenie roku jubileuszowego.

Kościół obchodzi 20 listopada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Uroczystość tę wprowadził do liturgii papież Pius XI encykliką „Quas Primas” z 11 grudnia 1925 r. na zakończenie roku jubileuszowego. Papieska encyklika ustanowiła tę uroczystość jako przeciwstawienie się silnym tendencjom ateistycznym i laickim, które w tym czasie były bardzo popularne. Wskazywała na Chrystusa jako Króla mającego władzę nad człowiekiem i całym światem.

Papież nakazał wtedy, aby we wszystkich kościołach tego dnia po głównym nabożeństwie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówić litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu. Początkowo uroczystość obchodzono w ostatnią niedzielę października.

Zreformowana w 1969 roku liturgia przeniosła uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata na ostatnią niedzielę Roku Kościelnego. Ma to podkreślić, że wszystko, co rodzaj ludzki w nadprzyrodzonym i przyrodzonym porządku posiada i czego się spodziewa, ma swój początek i mieć będzie swój chwalebny koniec w Jezusie Chrystusie.

...

Dzis ten dzien Króla. Wyszlo słońce! Wreszcie. Jest nadzieja.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 18:03, 20 Lis 2016    Temat postu:

gosc.pl » Wiadomości » W naszych parafiach - Króluj nam Chryste!
W naszych parafiach - Króluj nam Chryste!

|
KAI |
dodane 20.11.2016 11:19

HENRYK PRZONDZIONO /Foto Gość


Dziś we wszystkich świątyniach w Polsce jest proklamowany Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Dziś we wszystkich polskich kościołach wierni wraz z e swymi kapłanami odmówią przed Najświętszym Sakramentem - Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Wczoraj został on proklamowany w sanktuarium Krakowie-Łagiewnikach, z udziałem Episkopatu i Prezydenta RP. Przyjęcie jubileuszowego atu wieńczy Nadzwyczajny Rok Święty Miłosierdzia w Polsce.

A oto tekst Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana:

Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, oto my, Polacy, stajemy przed Tobą [wraz ze swymi władzami duchownymi i świeckimi], by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród.

Wyznajemy wobec nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba. Wyznajemy, że Ty jeden masz do nas święte i nigdy nie wygasłe prawa. Dlatego z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie.

Pragnąc uwielbić majestat Twej potęgi i chwały, z wielką wiarą i miłością wołamy: Króluj nam Chryste!

– W naszych sercach – Króluj nam Chryste!

– W naszych rodzinach – Króluj nam Chryste!

– W naszych parafiach – Króluj nam Chryste!

– W naszych szkołach i uczelniach – Króluj nam Chryste!

– W środkach społecznej komunikacji – Króluj nam Chryste!

– W naszych urzędach, miejscach pracy, służby i odpoczynku – Króluj nam Chryste!

– W naszych miastach i wioskach – Króluj nam Chryste!

– W całym Narodzie i Państwie Polskim – Króluj nam Chryste!

Błogosławimy Cię i dziękujemy Ci Panie Jezu Chryste:

– Za niezgłębioną Miłość Twojego Najświętszego Serca – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

– Za łaskę chrztu świętego i przymierze z naszym Narodem zawarte przed wiekami – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

– Za macierzyńską i królewską obecność Maryi w naszych dziejach – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

– Za Twoje wielkie Miłosierdzie okazywane nam stale – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

– Za Twą wierność mimo naszych zdrad i słabości – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

Świadomi naszych win i zniewag zadanych Twemu Sercu przepraszamy za wszelkie nasze grzechy, a zwłaszcza za odwracanie się od wiary świętej, za brak miłości względem Ciebie i bliźnich. Przepraszamy Cię za narodowe grzechy społeczne, za wszelkie wady, nałogi i zniewolenia. Wyrzekamy się złego ducha i wszystkich jego spraw.

Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu. Zobowiązujemy się porządkować całe nasze życie osobiste, rodzinne i narodowe według Twego prawa:

– Przyrzekamy bronić Twej świętej czci, głosić Twą królewską chwałę – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

– Przyrzekamy pełnić Twoją wolę i strzec prawości naszych sumień – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

– Przyrzekamy troszczyć się o świętość naszych rodzin i chrześcijańskie wychowanie dzieci – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

– Przyrzekamy budować Twoje królestwo i bronić go w naszym narodzie – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

– Przyrzekamy czynnie angażować się w życie Kościoła i strzec jego praw – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

Jedyny Władco państw, narodów i całego stworzenia, Królu królów i Panie panujących! Zawierzamy Ci Państwo Polskie i rządzących Polską. Spraw, aby wszystkie podmioty władzy sprawowały rządy sprawiedliwie i stanowiły prawa zgodne z Prawami Twoimi.

Chryste Królu, z ufnością zawierzamy Twemu Miłosierdziu wszystko, co Polskę stanowi, a zwłaszcza tych członków Narodu, którzy nie podążają Twymi drogami. Obdarz ich swą łaską, oświeć mocą Ducha Świętego i wszystkich nas doprowadź do wiecznej jedności z Ojcem.

W imię miłości bratniej zawierzamy Tobie wszystkie narody świata, a zwłaszcza te, które stały się sprawcami naszego polskiego krzyża. Spraw, by rozpoznały w Tobie swego prawowitego Pana i Króla i wykorzystały czas dany im przez Ojca na dobrowolne poddanie się Twojemu panowaniu.

Panie Jezu Chryste, Królu naszych serc, racz uczynić serca nasze na wzór Najświętszego Serca Twego.

Niech Twój Święty Duch zstąpi i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi. Niech wspiera nas w realizacji zobowiązań płynących z tego narodowego aktu, chroni od zła i dokonuje naszego uświęcenia.

W Niepokalanym Sercu Maryi składamy nasze postanowienia i zobowiązania. Matczynej opiece Królowej Polski i wstawiennictwu świętych Patronów naszej Ojczyzny wszyscy się powierzamy.

Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie – na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi. Spraw, aby naszą Ojczyznę i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju.

...

I nawet wyjrzalo slonce. Pogoda najlepsza od miesiecy bo tu juz slubowalo wielu dobrych ludzi szczerze nawet miliony. Nie to ohydne dziadostwo co wczoraj. A jednak i tak to nie jest to. Chocby Dni Mlodziezy. Stala sie wielka zbrodnia i to nie ,,poszlo". Zostalo. Szansa na przemiane kraju zostala zmarnowana PRZEZ WAS! Przez kogoz by innego.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:28, 22 Lis 2016    Temat postu:

Z dzisiejszej Ewangelii:

(Łk 21,5-11)
Gdy niektórzy mówili o świątyni, że jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i darami, powiedział: Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony. Zapytali Go: Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy się to dziać zacznie? Jezus odpowiedział: Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem oraz: Nadszedł czas. Nie chodźcie za nimi. I nie trwożcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec. Wtedy mówił do nich: Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będą silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie.


Zatem patrzmy na znaki. Wczoraj pogoda byla ladna jak w niedziele i dzis tez. Gdy przez dwa czarne miesiace byla noc praktycznie skutek zbrodni na dzieciach. Nie bylo slynnej polskiej jesieni. Ale teraz jest gdy za chwile zima. Zatem to symbolizuje ze jednak ten Akt Intronizacji skutkuje ale powoli i niz z taka moca bo nie ma tak wielu otwartych serc. Jednak slubowali zwykli ludzie i tu wielu wiedzialo Kogo przyjmuje a nie tylko odklepalo. I tu poskutkowalo. W Sodomie nie trzeba bylo 50% +1 sprawiedliwych aby uratowac. Wystraczylo pewnie mnjej niz 1%. Ale tylko jeden to bylo za malo. U Boga jednak chodzi o JAKOSC NIE ILOSC! Kosciol jest POWSZECHNY nie dlatego ze chodza tlumy ale dlatego ze zbawia wszystkich i nie ma innego. Jednak dobrych ludzi i do tego bedacych Kosciele jest zdecydowana mniejszosc jesli porownac ilu ludzi zyje na Ziemi... Ale to wystarczy! Gdy jest jakosc.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 19:05, 11 Cze 2017    Temat postu:

„Chrystus panuje” to coś więcej niż tytuł nowego utworu Mate.O. To deklaracja
Mateusz Stolarski
Komentuj


Udostępnij
Komentuj


„Nie my, lecz Bóg jest w centrum uwagi, naszego życia i uwielbienia” – mówi Mate.O. Z tego założenia wypływa muzyka w tym utworze.


M
ateusz Otręba, czyli Mate.O, powraca do korzeni. Uwielbieniowo. Jego pierwsza płyta nosiła tytuł „Totalne Uwielbienie” i stała się kopalnią „przebojów” na chwałę Bożą. Wystarczy wspomnieć kawałek „Przyjaciela mam” i wszystko będzie jasne.

Więcej przeczytacie w naszym wywiadzie, w którym opowiada, dlaczego człowiek jest „homo adorans” – człowiekiem uwielbiającym. To niezwykłe, bo stoi to wbrew logice „świata”, która każe być policzalnym i wymiernym. „Nie my, lecz Bóg jest w centrum uwagi, naszego życia i uwielbienia” – mówi Mate.O. Z tego założenia wypływa muzyka w tym utworze. Taki jest też cały krążek pt. „Król Wszechświatów”, którego premiera miała miejsce 9 czerwca 2017 roku.

Wiem, że tak jest i Mate.O ma rację. Dlatego łatwo mi „wejść” w ten utwór. Tym bardziej, że jest dynamiczny i mocno gitarowy. Z uwielbienia bierze się też prostota tego utworu – to jest kawałek, który ma być grany i śpiewany przez każdego! Nie ma tutaj miejsca na pokomplikowane rytmy i melodie.

Jeśli więc chcesz odpocząć nieco od siebie i świata – włącz „Chrystus Panuje”. Może być głośno – najgłośniej, jak się odważysz. I skup się na Nim – Królu Wszechświatów. Zobaczysz, jak jest blisko. Tuż obok Ciebie.
Song: Chrystus panuje | Singer: Mateusz "Mate.O" Otręba
Mateusz "Mate.O" Otręba
Wokalista, muzyk, kompozytor, producent muzyczny oraz fotograf, wydał płyty: Pieśni Naszych Ojców (2016), Kolędy Narodów (wraz z Głyk P.I.K. Trio, 2014), Mate.O Akustyczny (LIVE, 2012), Zapominam siebie (2006), Jesteś dobry dla mnie (2002), Totalne uwielbienie (1998) . Współpracował m.in. z TGD, Gospel Rain, Natalią Niemen i wieloma innymi.

...

Trzeba ciagle o tym przypominac.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 13:21, 26 Lis 2017    Temat postu:

4 wizerunki Chrystusa Króla, które mocno Was zaskoczą!
Elżbieta Wiater | 26/11/2017
Wikipedia | Domena publiczna
Komentuj


Udostępnij
Komentuj


Władca z dziwną twarzą, Baranek z aureolą, któremu kłaniają się święci, Zmartwychwstały rozciągnięty na krzyżu. Jak przez wieki artyści przedstawiali Chrystusa Króla?


T
ytuł „Chrystus Król” kojarzy się nam współcześnie z przedstawieniem młodego mężczyzny w powłóczystej szacie, który na głowie ma podwójną koronę, w lewej ręce trzyma królewskie jabłko, a prawą błogosławi. Jeśli to obraz, to kolory aż krzyczą, jeśli rzeźba, to emanuje potęgą i zasadniczo raczej odpycha, niż zachęca do kontemplacji, przynajmniej mnie. Brak tu jednego, zasadniczego elementu, który występował przez wieki w przedstawieniach Chrystusa Króla i który tak naprawdę oddaje istotę Jego panowania.


Chrystus Pantokrator

Najwcześniejsze przedstawienie Chrystusa jako władcy, które dotrwało do naszych czasów, to Pantokrator. Mozaiki o tej tematyce znajdziemy już w kościołach z IV w., tu jednak chciałam opowiedzieć o ikonie z VI w. przechowywanej w klasztorze pod górą Synaj.

Jezus nie nosi na niej korony, ale ma na sobie szatę w głębokim, ciemnym kolorze, podbitą złotem (widać je przy prawej, błogosławiącej dłoni), co odwołuje się do bogactwa szat cesarskich. Połowy Jego twarzy odróżniają się od siebie i to zdecydowanie: prawa jest delikatna i wewnętrznie rozświetlona, lewa – ciemna, ziemista, oko ma rozszerzoną jakby z bólu źrenicę i opuchnięte powieki. W ten sposób ikonopis mówi, że to „mąż bólu, oswojony z cierpieniem”, ale który zmartwychwstał i jaśnieje. Więcej: nosi szaty cesarskie, więc panuje. Stąd zresztą tytuł tej ikony: Pantokrator, czyli Wszechwładny.

Interesujące nawiązanie do tej ikony znajdziemy w obrazie „Zbawiciel świata” Leonarda da Vinci. Jest wykwintna szata, gest błogosławieństwa i wyraźna różnica między profilami. Tylko zamiast kodeksu Jezus trzyma szklaną sferę (symbol sfery duchowej), w której widać trzy świetliste punkciki. Mistrz powiedział inaczej, ale to samo: oto Król-Kapłan, który objawia Trójjedynego Boga.
Czytaj także: „Zbawiciel Świata” Leonarda da Vinci sprzedany za rekordową sumę. Mimo wątpliwości


Chrystus królujący z krzyża

Bardzo długo krzyż był dla Kościoła niezwykle trudnym symbolem. Skojarzenia z karą śmierci dla zdrajców, skrajnym upokorzeniem i bezradnością stały w sprzeczności z prawdą o Chrystusie jako Królu królów i Panu panów.

Kościół wschodni, a za nim wczesnośredniowieczna Europa, wybrnął z tego impasu, przedstawiając Chrystusa na krzyżu jako zmartwychwstałego. Kiedy popatrzymy chociażby na ikonę Krzyża, pod którą św. Franciszek otrzymał stygmaty, zobaczymy Skazańca, który ma otwarte oczy, stoi, a nie bezwładnie zwisa, Jego ciało wydaje się nie cierpieć, a jedyne rany, jakie widzimy, to te, które nosił na swoim ciele Zmartwychwstały.

Krucyfiks z Lucci (między XI a XIII w.) idzie jeszcze dalej: Jezus ma na sobie szatę kapłańską, a na głowie koronę. Podobne przedstawienie, choć znacznie późniejsze, znajdziemy w kościele św. Salwatora w Krakowie: bogate szaty, korona, a nawet buty. Jezus zostaje skrajnie poniżony przez ukrzyżowanie, ale w tym doświadczeniu nadal pozostaje królem, zaś zgoda na taką śmierć jest znakiem Jego godności arcykapłańskiej.
Czytaj także: Krzyże chrześcijańskie – wiedziałeś, że jest ich tak wiele?


Adoracja Baranka Mistycznego

Połączenie panowania ze śmiercią i kapłaństwem znajdziemy także na Ołtarzu Gandawskim braci Van Eycków (XV w.), choć tam Chrystus Król w głównej części ołtarza jest namalowany w bardzo nieoczywisty sposób.

Otóż widzimy w centrum stół ołtarzowy, a na nim stojącego Baranka z aureolą. Kłaniają Mu się święci, niedawno zmartwychwstali wierni oraz aniołowie. Z jednej strony jest to Zwierzę ofiarne, które zresztą właśnie niedawno zostało ugodzone ostrzem i z jego serca tryska krew. Z drugiej, składane Mu hołdy wyraźnie wskazują na królewską godność.

Obraz ten staje się zrozumiały, jeśli sięgniemy do Apokalipsy św. Jana (Ap 3,6-10). Tam właśnie znajdziemy obraz królującego Baranka, którego zgoda na złożenie siebie w ofierze z miłości ku Ojcu dała prawo do panowania. Zresztą sami autorzy ołtarza umieścili w górnym rzędzie, tuż nad Adoracją Baranka Mistycznego, obraz Jezusa w koronie papieskiej (tiarze), jakby potwierdzając możliwość takiej interpretacji.


Chrystus Król na Golgocie

Wszystkie te i im podobne obrazy mają korzenie w jednym wydarzeniu. Jezus po raz pierwszy zostaje publicznie ogłoszony królem na Golgocie. Napis na tabliczce zawierającej uzasadnienie kaźni głosił: „Jezus Nazarejczyk Król Żydowski”. W zamierzeniu Piłata była to polityczna zemsta na przywódcach Żydów za zmuszenie go do ukrzyżowania Skazańca, jednak w rzeczywistości był to tekst proroczy.

Nie zdając sobie z tego kompletnie sprawy, rzymski namiestnik Judei odwołał się do Psalmu 110, który później Ojcowie Kościoła będą interpretowali właśnie jako opowieść o Chrystusie jako Królu i Kapłanie. A sztuka Kościoła przez wieki twórczo interpretuje to paradoksalne połączenie upokarzającego sposobu śmierci, chwały panowania i godności kapłańskiej. I jeśli ma dobrze przedstawiać królowanie Wcielonego Boga, nie może rezygnować z żadnego z tych aspektów.

Dziękuję za konsultację br. Piotrowi Olesiowi OP.

Galeria:
[link widoczny dla zalogowanych]

...

Dzis jest to swieto! Intronizacja Chrystusa Króla ma byc zwienczeniem dziejow czlowieka, koncem cierpienia i nadejsciem szczescia takze na ziemi a zatem powrotem Raju. Trudno zatem nie wyczekiwac. Na dodatek z Polski ta iskra ma pojsc na caly swiat! My mamy dac wzor innym w wyniesieniu Chrystusa!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:19, 03 Maj 2018    Temat postu:

"Sam Pan Jezus o to się upomniał". Właśnie intronizowano Jezusa Chrystusa na Króla Polski

W środę, na trawniku przy figurze Chrystusa Miłosiernego na rogu ul. Elekcyjnej i Górczewskiej w Warszawie, odbyła się Wolna Elekcja Jezusa Chrystusa na Króla Polski. Dokonała tego grupka osób w purpurowych płaszczach. Uroczystości przewodniczył ks. Stanisław Małkowski, który cztery lata temu odprawiał egzorcyzmy przed Pałacem Prezydenckim.

- To, iż uznajemy Maryję jako królową Polski, zobowiązuje nas, abyśmy również uznali Jezusa Chrystusa jako króla Polski – mówił teraz duchowny. Zgodnie z podaniami, w tym miejscu miało dojść do wyboru aż jedenastu królów Polski (od Anny Jagiellonki do Stanisława Augusta Poniatowskiego).

Fot. Agata Grzybowska/Agencja Gazeta
– Sam Pan Jezus w latach 30. ubiegłego wieku o to się upomniał, do tego wezwał. To wezwanie jak dotąd nie spotyka się z należytą odpowiedzią. Chodzi o to, aby obie władze: i państwowa, i kościelna, w sposób uroczysty wyznały: Jezu Chryste, jesteś królem Polski – dodał ks. Małkowski. Następnie, wygłoszono "dobrowolny akt poddania się panowania Jezusa Chrystusa króla Polski". Dokonana przez modlitwę zebranej grupki ludzi intronizacja, miała na celu wygłoszenie "uroczystej i pokutnej prośba narodu, aby na tron państwa polskiego powrócił dekalog".

...

Bardzo pomyslowe nawiazujace do tradycji. Ja tez nie moge sie doczekac paruzji.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 9:47, 30 Sie 2018    Temat postu:

W listopadzie odnowienie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana
18 listopada zostanie ponowiony proklamowany w 2016 roku w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana – poinformowało w komunikacie przesłanym w piątek PAP Biuro Prasowe KEP.
Uroczystość ponowienia aktu rozpocznie planowane na 17 listopada sympozjum poświęcone królowaniu Chrystusa. Wierni 18 listopada zgromadzą się w sanktuarium św. Jana Pawła II, by przez jego wstawiennictwo prosić o „światło Ducha Świętego i błogosławieństwo dla Ojczyzny”. Następnie odbędzie się procesyjne przejście do sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie zostanie odprawiona Msza św. i ponowienie aktu.
Na uroczystość zaprosił w liście do wiernych delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchów Intronizacyjnych ks. bp Stanisław Jamrozek. Jak zaznaczył, potrzeba intronizacji, by pobudzić wierzących do żywej wiary i życia opartego na zasadach ewangelicznych, zwłaszcza wobec zagrożeń współczesnego świata. „Poprzez ten akt zobowiązaliśmy się bronić królewskiej czci Chrystusa, pełnić zawsze i wszędzie Jego wolę, strzec prawości naszych sumień, troszczyć się o świętość życia. Wyraziliśmy głębokie pragnienie czynnego angażowania się w życie Kościoła, kierowanie się jego nauczaniem w codziennym życiu. Przyrzekliśmy posłuszeństwo Jezusowi w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym całego naszego Narodu” – przypomniał.
W jego ocenie, dwa lata od tego wydarzenia wierni wiedzą, że „niełatwo zrealizować złożone przyrzeczenia”. „Doświadczamy bowiem naszej ludzkiej słabości, jak też przeciwności ze strony świata, wrogo nastawionego do Boga, Kościoła i wszystkich wierzących. Toczy się walka duchowa nie tylko o kształt naszych czasów, ale przede wszystkim o ludzkie dusze i o panowanie nad nimi. Jako ludzie wierzący ufamy, że stojąc u boku Chrystusa Króla, odniesiemy zwycięstwo i osiągniemy Niebo” – podkreślił ks. bp Stanisław Jamrozek.
Przypomniał, że w tym roku Polska obchodzi stulecie odzyskania niepodległości. „Dzięki ofiarnej miłości naszych przodków, ich heroicznej miłości do Boga i Ojczyzny, jesteśmy dziś narodem wolnym. Tę wolność trzeba nam dobrze zagospodarować, ale własnym siłami nie jesteśmy tego w stanie uczynić. Dlatego chcemy upraszać pomoc od naszego Pana, Jego panowaniu na nowo oddać nas samych i nasz umiłowany kraj” – napisał.
Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana został proklamowany 19 listopada 2016 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w obecności m.in. prezydenta Andrzeja Dudy. Treść Aktu odczytał po Mszy św. przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Uroczystość była zwieńczeniem nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz 1050. rocznicy chrztu Polski.

...

Oczywiscie Bóg wychodzi naprzeciw kazdemu pragnieniu wychodzacemu do Niego. Nie jest to jednak intronizacja.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91872
Przeczytał: 117 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:50, 25 Lis 2018    Temat postu:

2 maja 2018 – Wolna elekcja Jezusa Chrystusa na Króla Polski!
29/04/2018 przez antyk2013
Dobrowolny Akt

Poddania się Panowaniu Jezusa Chrystusa Króla nad Ojczyzną naszą

Panie Jezu Chryste, Królu Wszechświata, nasz Boże Stwórco i Zbawicielu!

Jako odkupione Twą najdroższą Krwią i obmyte wodą Chrztu Świętego Dzieci Boże, w akcie Wolnej Elekcji, uznajemy Ciebie Jezu Chryste za Króla Polski aby nasza Ojczyzna stała się rzeczywistym Królestwem Twoim i Twej Najświętszej Matki – Maryi Królowej Polski.

Potwierdzamy moc Ślubów Lwowskich naszego króla Jana Kazimierza, który w 1656 roku przed obrazem Matki Boskiej Łaskawej wraz z przedstawicielami obu władz – państwowej i kościelnej – uroczyście wprowadził na tron Rzeczypospolitej Twoją Matkę, w ten sposób odpowiadając na Jej wcześniejsze życzenie, iż chce być uznawana i wyznawana jako Królowa Polski.

Potwierdzamy moc Jasnogórskich Ślubów Narodu, w których przyrzekliśmy w 1956 roku uczynić wszystko, co leży w naszej mocy, aby Polska była rzeczywistym królestwem Twej Matki i Twoim – w życiu naszym osobistym, rodzinnym, narodowym i społecznym.

Wzywamy pokornie Twej pomocy i miłosierdzia byśmy w tych trudnych czasach rozszerzającego się bezbożnictwa i apostazji spełnili nasze ślubowania i prowadzili aż do zwycięstwa walkę o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.

Abyśmy odnieśli zwycięstwo, wzywamy pokornie Twej pomocy i miłosierdzia, toczymy bowiem bój o nieśmiertelne nasze dusze w czasach, w których publicznie zwalczane jest Twe święte prawo Dekalogu a tron Twej władzy i panowania nad stworzeniem chce, w swej nieposkromionej pysze, zagarnąć grzeszny człowiek, wynosząc siebie samego, prawa człowieka i „nowy” porządek świata ponad Ciebie, Dekalog i Twój porządek świętości.

Dziękujemy Jezu Chryste nasz Królu, że chcesz dobra naszej Ojczyzny i naszego Narodu! Dziękujemy Jezu Chryste nasz Królu, że zechciałeś już w latach 30-tych XX wieku wyrazić Słudze Bożej Rozalii Celakównie swą wolę królowania nad Polską wiedząc z jak strasznymi zagrożeniami dla życia i dla wiary przyjdzie nam się zmagać. Wiemy z historii II Wojny Światowej oraz późniejszych okupacji co spotkało naszą Ojczyznę a przed czym Ty Panie nas przestrzegałeś i przed czym chciałeś nas chronić, także i dziś widzimy do czego doprowadziło zlekceważenie Twych żądań i obietnicy Twej pomyślności dla Polski i świata, zależnej od królowania w życiu indywidualnym i społecznym, każdego człowieka i każdej zbiorowości, Twego słodkiego prawa Dekalogu.

Przepraszamy Ciebie Jezu Chryste nasz Królu!

Przepraszamy Ciebie Jezu Chryste nasz Królu!

Przepraszamy Ciebie Jezu Chryste nasz Królu!

Wraz z Tobą Chryste nasz Królu gorąco pragniemy – i tak, jak Ty Chryste chcemy – by spełniona została Twoja wola i żądanie abyś przez uroczystą intronizację był uznany przez władze świecką i duchowną za Króla Polski.

Tę Twoją wolę, naszego Pana i Króla, spełniamy mocą aktu woli każdego z nas, dokonując oddolnej elekcji, wzorując się na prawach i obowiązkach naszych Ojców, gdy tron w Ojczyźnie naszej był osierocony.

Wyznajemy i uznajemy Ciebie Jezu Chryste za Króla Polski!

Jezu Chryste jesteś naszym Królem, jesteś Królem Polski!

Jezu Chryste jesteś naszym Królem, jesteś Królem Polski!

Jezu Chryste jesteś naszym Królem, jesteś Królem Polski!

Bez Ciebie Chryste, Królu Polski nie jest możliwe ocalenie ojczyzny, gdy – z ludzkiego punktu widzenia – silniejsi od nas są nasi prześladowcy, dla których Polska wierna Tobie i Twej Matce, Królowej Polski, jest przeszkodą na drodze budowania dzisiejszej wieży Babel, globalnego totalitaryzmu, pod przejściową postacią demokracji nie opartej na prawie Bożym i objawionej Prawdzie.

Nie chcemy mieć nic wspólnego z taką władzą, która uważa, że jej źródłem, odniesieniem i ostatecznym celem nie jest Bóg lecz człowiek. Na drodze odmowy posłuszeństwa Tobie Boże władzę nad nami przejmuje książę tego świata, a wiec Szatan wraz z jego narzędziami. Jemu w rzeczywistości poddają się narody i państwa, które tak liczne dziś odwracają się od swych chrześcijańskich korzeni i wyrzekają się wolności Dzieci Bożych.

Nasz umiłowany Zbawicielu i Królu doświadczamy coraz boleśniej tej strasznej niewoli bezbożnictwa, struktury zła sprzyjają grzeszności człowieka i nie tylko strącają go w niewolę duchową lecz systemowo chcą z nas uczynić współczesnych niewolników.

Stoimy przed wyborem: prawda albo kłamstwo, życie albo śmierć. Drogi Jezu, mówisz do nas: „wybierajcie życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo”. Ty Panie Boże poprzez Sługę Bożą Rozalię ostrzegałeś Polskę przed zgubną drogą, przestrzegałeś nas przed zbliżającą się katastrofą a więc pomni doświadczeń poprzednich pokoleń chcemy, tym aktem oddolnej elekcji Ciebie na Króla Polski, wybrać PRAWDĘ i wybrać ŻYCIE!

Pełnia Twej władzy Chryste Królu Wszechświata objawi się w swoim czasie w porządku sprawiedliwości wobec wszystkich, czy ją uznają czy też jej zaprzeczają. Ale już teraz pragniesz, Jezu nasz Królu, aby Twoja władza była przez każdego z nas dobrowolnie przyjęta w porządku miłosierdzia poprzedzającego Bożą sprawiedliwość. Modlimy się więc i wołamy: Króluj nam Chryste w naszej Ojczyźnie, jako intronizowany Król Polski!

Niech poprzez ten dobrowolny akt każdego z nas intronizacji Ciebie Jezu Chryste na Króla Polski, spełnią się słowa powiedziane św. Faustynie Kowalskiej: „Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli będzie posłuszna Mojej woli, wywyższę ją w potędze i świętości, z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na Moje powtórne przyjście”.

W Ewangelii mówisz Panie Jezu: „Beze mnie nic nie możecie uczynić”. Chcemy wspólnie i osobiście pełnić pod Twym przewodem to dobro, jakim jest okazanie posłuszeństwa Twej woli, wywyższenie Polski w potędze i świętości, przygotowanie świata na Twe powtórne przyjście, wiedząc że bez Ciebie nic z tego nie uczynimy, wołamy do Ciebie:

Króluj nam Chryste w Ojczyźnie naszej, jako Król Polski!

Króluj nam Chryste w Ojczyźnie naszej, jako Król Polski!

Króluj nam Chryste w Ojczyźnie naszej, jako Król Polski!

Króluj w naszych sercach, w naszych umysłach i w naszej woli, w życiu osobistym, rodzinnym, narodowym i społecznym.

Amen

...

Warto przypomniec te dobra inicjatywe z 2 maja w dniu dzisiejszym. Bo dzien ten przypomina o koniecznosci Intronizacji. Widzimy wyraznie ze kraj sie stacza. Jest coraz gorzej. Coraz bardziej ohydne siły zaczynaja wychodzic z ukrycia i zabieraja sie do rzadzenia Polakami. Na nasza szkode. I tak bedzie dopoki ludzie nie pojma ze Bóg jest JEDYNĄ NADZIEJĄ! Nie ma innego ratunku.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiara Ojców Naszych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy