Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
PostWysłany: Nie 16:12, 03 Wrz 2023    Temat postu:

Francja i W. Brytania wypowiedziały wojnę Hitlerowi nie po to, aby bronić Polski

"Francja i Wielka Brytania zdradziły Polskę w 1939 roku, ponieważ nie miały planu przyjścia jej z pomocą, zajmując defensywne stanowisko na froncie zachodnim. Wypowiedziały Hitlerowi wojnę 3 września nie po to, aby bronić Polski, lecz aby powstrzymać dążenie Hitlera do dominacji" mówi Prof. McDonoug

...

Nawet są głosy że nie zamierzały dotrzymać. A są jakieś odpady twierdzące że nawet nie zdradzili bo wypowiedzieli. I to ktoś w Polsce potrafi powiedzieć.
Zresztą potem ponieśli skutki. Francja potworne Anglia mniej oba kraje definitywnie przestały być mocarstwami stając się średniakami z Wielkim Bratem w Waszyngtonie. Trzeba było uderzyć w 1939 nie było lepszej okazji!
Tak pamiętajcie ważna rzecz! To nie tak że oni nam nie pomogli ale dla siebie ugrali koksy niebywale! Dzięki zdradzie mieli gigantyczne korzyści! Nie! Właśnie absurdem jest że pogorszyli sobie! Niemcy zaopatrzeni sowicie przez Stalina uderzyli z olbrzymim impetem! Niemożliwym w 1939!
Sobie zaszkodzili! To jest piramidalna głupota. No ale mieli wprawę z Monachium! Oddać tyle fabryk zbrojeniowych wrogowi bez walki!
A teraz po latach mamy wierzących w NATO! Brak słów!

BRMTvonUngern
PostWysłany: Śro 15:47, 17 Sie 2022    Temat postu:

Układ monachijski: klęska polityki ustępstw

Układ monachijski z 1938 r. urósł do rangi symbolu polityki appeasementu prowadzonej przez Francję i Wielką Brytanię względem III Rzeszy. Ceną polityki ustępstw okazała się być Czechosłowacja, którą oddano Hitlerowi praktycznie bez walki w zamian za mgliste gwarancje pokoju.

...

Ta potworna konferencja zmieniła układ sił! Hitler dostał olbrzymie składy broni w Czechosłowacji i fabryki byłych Austro-Węgier! To pozwoliło mu uzbroić bardzo dobrze kolejny milion Niemców! Bez tego nie mógłby rozpętać wojny z braku sił!

BRMTvonUngern
PostWysłany: Sob 20:50, 25 Cze 2022    Temat postu:

Kultury w Paryżu nie widziałem i porównania wyszły stanowczo na korzyść Polski

Polak na praktykach w fabryce Renault: 9-10 godzin pracy dziennie, zwalniają bez odszkodowania
autor Tomasz Nowicki 2022-06-25

W 1929 roku Stanisław Giernakowski pojechał do Paryża w ramach praktyk studenckich. Trafił do fabryki Renault a tym, co tam zobaczył, nie był raczej zachwycony. Ciężka praca i obcesowe traktowanie praktykantów z Polski spowodowały, że na Francję patrzył mocno krytycznie. Oto jego relacja:

„Przyjechałem do Paryża jako praktykant do fabryki samochodów Renault i zaraz na wstępie uderzyła mię zmiana nastroju urzędnika fabryki, gdy dowiedział się, że chcemy odbywać praktykę płatną. Dalsze postępowanie zarządu fabryki względem praktykantów przekonało nas, że nawet pozorów grzeczności względem gości z Polski nie starano się zachować. Na prośbę naszą, aby pozwolono nam przyłączyć się do wycieczki kolegów, zwiedzających zakłady, w których pracowaliśmy, dyrekcja odpowiedziała odmownie; w książkach fabrycznych zapisani byliśmy jako robotnicy zawodowi, jeden z inżynierów wyraził się, że żadnych wyjątków dla nas być nie może, „ponieważ jesteśmy praktykantami płatnymi”.

Jest to cechą charakterystyczną Francuzów, że sposób ich odnoszenia się do cudzoziemców zależy od ilości pieniędzy, które można na nich zarobić; stąd pochodzi wyzysk robotników i uniżona grzeczność względem Amerykanów. Wiedząc jak są przyjmowani u nas zagraniczni studenci, przyjeżdżający na praktyki lub wycieczki, zdziwiony byłem, gdy w Związku inżynierów Polskich w Paryżu, gdzie zwróciliśmy się o pomoc w otrzymaniu pozwolenia na zwiedzenie innych fabryk samochodów w Paryżu, objaśniono nas, dając listy polecające, że nie należy kłaść nacisku na to; że jesteśmy studentami, tylko starać się wywrzeć wrażenie przemysłowców, aby być dobrze w tych fabrykach przyjętym. Również oficerowie są mile widziani ze względu na ewentualne dostawy wojskowe. Na tem tle łatwo zrozumieć, że Polacy, którzy przebywają we Francji przeważnie w celach zarobkowych, nie cieszą się tam szacunkiem, zwłaszcza, że przedwojenne pomieszanie pojęć Polaka i Rosjanina trwa tam w dalszym ciągu i każdy gość ze wschodu jest podejrzewany o bolszewizm. O Polsce ogół nic nie wie.

Przedstawię tu niektóre warunki pracy w fabryce Renault: więc praca bardzo intensywna, trwa zasadniczo dziewięć godzin, jednak w razie potrzeby przedłużana jest do dziesięciu, a nawet więcej, przyczem robotnicy otrzymują za następne godziny zwykłą płacę. Fabryka ma prawo wymówić pracę w każdej chwili bez odszkodowania, kasa chorych nie istnieje, wszystko to pomimo umów międzynarodowych, normujących prawa pracowników; robotnik który stracił przy pracy w jednej z fabryk paryskich prawą rękę, otrzymuje jako odszkodowanie trzysta pięćdziesiąt franków rocznie.

Stwierdzam stanowczo. że tej kultury w Paryżu nie widziałem i wszelkie porównania wyszły stanowczo na korzyść Polski. Paryż jest brudny, pomimo widocznego bogactwa i asfaltowych jezdni, publiczność zachowuje się tak, jakby nikogo obok nie było; na mnie przynajmniej niemiłe wrażenie wywiera człowiek, który w Luwrze ogląda dzieła sztuki w kapeluszu na głowie, gwiżdżąc, lub w parku wersalskim łapie ryby w kanale na wprost pałacu, pomimo, że jest to wyraźnie zabronione wywieszanemi przepisami.

Takich przykładów mógłbym dać więcej, to się tam nazywa wolność. największa zdobycz rewolucji francuskiej. Są ludzie, którzy lubią podkreślać gościnność narodu francuskiego, przygarniającego emigrantów różnych narodowości. Paryż rzeczywiście zalany jest cudzoziemcami, podobno w szkołach paryskich jest ich więcej niż 50 procent! Emigranci rosyjscy tworzą swe zbiorowisko, mają swoje restauracje i sklepy; do tych cudzoziemców pracujących stosuje się metody postępowania ostre. Drugą kategorję stanowią Amerykanie, dla nich są sklepy na rue de la Paix i wszelkie rozrywki; do tej kategorji należą również Anglicy, nielubieni i wyśmiewani, ale w gruncie rzeczy poważani i Niemcy, którzy obficie obecnie odwiedzają Paryż. W francuskim filmie dźwiękowym „Chanson de Paris” piosenki paryskie w połowie śpiewane są po angielsku, również w rewjach słyszy się język angielski, aby tym, którzy mogą płacić 400 fr za miejsce zrobić przyjemność.”

Tyle relacja wprost z 1929 roku. Stanisław Giernakowski studiował na Politechnice Warszawskiej w latach 1927-1933. Działał m.in. w towarzystwie „Rozwój”, wydającym dwutygodnik „Ruch Samochodowy”, w którym reklamował się… Citroën.

źródło: Wiadomości Korporacyjne – Miesięcznik Młodzieży Korporacyjnej – październik 1929 r.

retsam84 3 godz. temu0
Stwierdzam stanowczo. że tej kultury w Paryżu nie widziałem i wszelkie porównania wyszły stanowczo na korzyść Polski. Paryż jest brudny, pomimo widocznego bogactwa i asfaltowych jezdni, publiczność zachowuje się tak, jakby nikogo obok nie było

no i do dzisiaj nic się nie zmieniło

...

Francja to kultura stojąca niżej od Polski! Już poselstwo polskie w Wersalu stwierdziło że stają po kątach i śmierdzi! Wersal niby wzór kultury!
To samo ustrój! U nich carat u nas wyrafinowany system samorządności. Itd. To samo przed wojna! Zachód był bogatszy ale prymitywniejszy! U nas było biedniej ale kulturalniej!

Nawet PRL nie zdołał na tyle popsuć a popsuł mnóstwo!
BRMTvonUngern
PostWysłany: Pią 16:29, 18 Mar 2022    Temat postu:

W 2021 r. z UE pojechało do Rosji ciężarówkami 11 mln ton towaru o łącznej wartości ponad 66 mld euro. Największym eksportem były Niemcy, a Polska zajęła... drugie miejsce. Do niedawna rząd PiS krytykował Zachód za interesy z Rosją, jednak nasz kraj również zarobił 7,2 mld euro na...
12
wykop
PiS krytykuje Zachód za interesy z Rosją, ale... te dane dają do myślenia.

...

Absurd. Przeciez PRZED WOJNA i z Ukrainy szly do Rosji towary za miliardy. NIE CHODZI O PIETRUSZKE POWIDLA CZY MYDLO! Chodzi o zbrodnicze Nord Streamy BUDOWANE PO TO ABY OMINAC EUROPE WSCHODNIA ZEBY PUTIN MOGL SPOKOJNIE ZRZUCAC TU BOMBY!

BRMTvonUngern
PostWysłany: Wto 17:20, 14 Gru 2021    Temat postu:

Nowy austriacki kanclerz, Karl Nehammer, w rozmowie z niemieckim dziennikiem "Die Welt" wyraził poparcie dla uruchomienia gazociągu Nord Stream 2.
8
wykop
Kanclerz Austrii wyraża poparcie dla Nord Stream 2. "Nie łączyć z Ukrainą"

...

Kolejne scierwo.
BRMTvonUngern
PostWysłany: Pią 22:01, 03 Wrz 2021    Temat postu:

Brytyjski historyk przypomina o niespełnionych obietnicach pomocy dla Polski

Brytyjski historyk Roger Moorhouse przypomniał w serii wpisów na Twitterze, że w piątek przypada 82. rocznica wypowiedzenia przez Wielką Brytanię wojny Niemcom w związku z ich agresją na Polskę, ale ta deklaracja nie przerodziła się w żadną konkretną pomoc.

...

Z tym ze tu wazniejsza byla Francja z olbrzymia armia ladowa. Brytyjczycy z Francuzami mogli zablokowac morze. Plus lotnictwo. Lądowych sil to nie mieli.
BRMTvonUngern
PostWysłany: Nie 21:58, 06 Cze 2021    Temat postu:

75 lat od haniebnej defilady w Londynie. Kto zadecydował o usunięciu Polaków?

Polscy żołnierze byli wielkimi nieobecnymi największej wojskowej parady po zakończeniu II wojny światowej, która odbyła się dokładnie 75 lat temu, 8 czerwca 1946 r. w Londynie. Sprawa miała ciekawy kontekst polityczny i była potwierdzeniem stosunku aliantów do polskich bohaterów.

...

To ten Zachod! Te standardy cywilizowane prawda?!
Wyborcza zlonet tvn i reszta.
Rzyg.
BRMTvonUngern
PostWysłany: Pią 19:08, 29 Lis 2019    Temat postu:

Macron napisał w liście do Putina, iż Francja jest gotowa do "wnikliwego przeanalizowania" zaproponowanego przez Rosję wprowadzenia moratorium na rozmieszczenie rakiet pośredniego i średniego zasięgu w Europie.

Macron proponuje, by omówić tę kwestię w wielostronnych i dwustronnych formatach. Prezydent Francji zaznaczył w liście, że w tym celu konieczne są "budzące zaufanie" wzajemne środki kontroli.

Inicjatywa Macrona jest sprzeczna ze stanowiskiem NATO. Po raz drugi w krótkim czasie stawia pod znakiem zapytania zgodność wewnątrz Sojuszu Północnoatlantyckiego - dodaje. Macron w wywiadzie dla tygodnika "Economist" z 7 listopada mówił o "śmierci mózgowej" NATO.

...

Macron i mózg... To dwie sprzecznosci. Przyganial kociol garnkowi. A jak tam Ruscy oddali co ukradli? Wiec nie pieprz becwale i milcz. Jakie nowe sankcje?!

BRMTvonUngern
PostWysłany: Sob 20:43, 17 Lis 2018    Temat postu:

W Paryzu odbyl sie szokujacy zjazd faszystow i nazisty!

Trzech faszystow wita ukochanego naziste! Kogo? Nie poznajecie tej czupryny? Wołodia! Ten z Kremla! Jakie usmiechy no patrzcie panstwo!


Gdy inni pograzali sie w szambie moralnym Polacy pokazali o co chodzi! Bylo duzo modlitwy. Obrazy Chrystusa Króla! To jest nasz Bóg!
A warunki byly trudne! Wiemy jaki byl atak! Brawo Polacy!
Polska ma rosnac a zlo maleć!
BRMTvonUngern
PostWysłany: Sob 11:31, 15 Wrz 2018    Temat postu:

Niemcy, Wielka Brytania i Francja chcą omijać sankcje USA wobec Iranu

Ministrowie finansów Niemiec, W. Brytanii i Francji przygotowują rozwiązanie (...) zamierzają powołać instytucję finansową, której jedynym celem będzie obsługa płatności w ramach transakcji z Teheranem, z pominięciem wykorzystywanych dotąd kanałów finansowania.

...

Po trupach ludzi ale co tam gdy kasa jest. Satanisci.
BRMTvonUngern
PostWysłany: Śro 12:23, 15 Sie 2018    Temat postu:

Sankcje zapowiadane przez Stany Zjednoczone nie podobają się niemieckim koncernom handlującym z Rosją. Największe obawy dotyczą gazociągu Nord Stream 2.

Sankcje USA wobec Rosji potępiane przez Niemcy

...

Niemcy to potwory.

BRMTvonUngern
PostWysłany: Czw 15:22, 09 Sie 2018    Temat postu:

Brytyjskie technologie w myśliwcu przyszłości Turcji. Zgoda rządu

Władze Wielkiej Brytanii wydały zgodę na eksport lub transfer towarów, oprogramowania i technologii niezbędnych do prac realizowanych w ramach programu TF-X. Pierwszy lot tureckiego myśliwca przyszłości, który ma zastąpić F-16 i uzupełnić zamówione F-35, ma odbyć się w 2023 roku.

...

A ci oczywiscie beda walic w Kurdow.
BRMTvonUngern
PostWysłany: Czw 15:22, 09 Sie 2018    Temat postu:

Gospodarka wojny permanentnej
Opublikowano Czerwiec 11, 2018 by exignorant
Struktura ekonomii politycznej Stanów Zjednoczonych zamieniła demokrację w maskaradę i uczyniła wojnę nieuniknioną. Traktuje o niej fragment artykułu Noama Chomsky’ego z 3 grudnia 2015.

Sformułowanie terminu „gospodarka wojny permanentnej” przypisywane jest Charlesowi Wilsonowi, dyrektorowi generalnemu koncernu General Electric, który pod koniec II wojny światowej ostrzegł, że Stany Zjednoczone nie mogą powrócić do modelu gospodarki obywatelskiej i muszą trzymać się „gospodarki wojny permanentnej” – w połowie planowej, zarządzanej głównie przez szefów korporacji, nastawionej na produkcję wojskową.

O szkodliwych skutkach podporządkowania dużej części gospodarki produkcji militarnej obszernie pisał prof. Seymour Melman. Nie wspomniał jednak o bardzo istotnym wymiarze zagadnienia. Wielki biznes wiedział doskonale, że wydatki społeczne mogą poradzić sobie z katastrofami rynkowymi, a także zastąpić wydatki na armię. Artykuł opublikowany 12 lutego 1949 r. w Business Week wskazał ich poważny „minus”: mają efekt demokratyzujący i prowadzą do redystrybucji bogactwa, podczas gdy nakłady na wojskowość są prezentem dla korporacji, ich stabilnym zabezpieczeniem, i wykluczają udział społeczeństwa. Ludziom zależy na szpitalach i szkołach, ale jeśli potrafisz „cholernie ich wystraszyć”, jak zalecał senator Arthur Vandenberg, skulą się pod parasolem władzy i zaufają swoim przywódcom, którzy priorytetem uczynią zakup odrzutowców, bombowców, pocisków, czołgów itp.

Co więcej, wielki biznes doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że sektor technologiczny nie zdoła przetrwać w gospodarce opartej na konkurencyjnej, wolnej przedsiębiorczości. „Rząd musi pełnić rolę wybawcy”, wyjaśniała prasa branżowa. Podobne rozważania doprowadziły do decyzji o prymacie wydatków militarnych nad społecznymi. Należy pamiętać, iż „wydatki militarne” w dużym stopniu obejmują też prace badawczo-rozwojowe (ang. research and development – R&D). Praktycznie cała „nowa gospodarka” wykorzystuje tę przykrywkę wojskową, aby finansowe ryzyko i koszty zrzucić na społeczeństwo, a zyski sprywatyzować, często po wielu dziesięcioleciach. Dotyczy to m.in. elektroniki, telekomunikacji, Internetu, satelitów, przemysłu lotniczego (stąd turystyka jako największy „przemysł usługowy”), konteneryzacji (stąd współczesny handel), maszyn sterowanych komputerowo. Podobnie jest w gałęziach przemysłu bazujących na biologii, choć podaje się inne preteksty.

Tymczasem finansiści i ekonomiści lubią prawić o tym, że wszystkie powyższe zdobycze są hołdem złożonym wielkiemu duchowi przedsiębiorczości i wyborom konsumenckim wolnego rynku. Krótko mówiąc, „gospodarka wojny permanentnej” pełni zarówno funkcję ekonomiczną, jak i czysto wojskową. Obie konsekwencje – bezprecedensowa potęga militarna i zaawansowana gospodarka przemysłowa – w naturalny sposób tworzą kluczowe mechanizmy planowania polityki zagranicznej, w dużej mierze mającej na celu zapewnienie wspieranemu przez państwo sektorowi korporacyjnemu swobodnego, globalnego dostępu do rynków i surowców naturalnych oraz uniemożliwienie innym państwom podejmowania działań na rzecz niezależnego rozwoju.

Cytat z książki Noama Chomsky’ego pt. „Rekwiem dla Amerykańskiego marzenia” z 2017 r.

Fikcyjna demokracja

Martin Gilens, jeden z wiodących politologów, przeprowadził ważne badania nad związkiem między stanowiskiem opinii publicznej a treścią polityki publicznej [w USA], opierając się na danych sondażowych. Jest to kwestia względnie łatwa do przestudiowania – politykę po prostu obserwujesz, zaś punkt widzenia opinii publicznej znasz z przeprowadzanych często ankiet.

W jednej z analiz Gilens sięgnął wraz z innym cenionym politologiem Benjaminem Page’m po blisko 1,700 decyzji politycznych i porównał je ze zdaniem obywateli oraz zapatrywaniami sfery biznesu. Naukowcy ujawnili, że polityka nie koreluje ze stanowiskiem opinii publicznej, natomiast jest ściśle skorelowana z interesami korporacyjnymi. W kolejnej pracy wykazał, iż mniej więcej 70% społeczeństwa [amerykańskiego] nie ma żadnego wpływu na politykę – równie dobrze mogłoby mieszkać w innym kraju. Wpływ na politykę publiczną zwiększa się wraz z rosnącym poziomem dochodów i zamożności – bogaci zasadniczo otrzymują to, czego się domagają. Dane sondażowe nie są dostatecznie doprecyzowane, aby można było wejrzeć poza 10% najbogatszych obywateli, co wprowadza w błąd, gdyż rzeczywista władza koncentruje się w ułamku 1%. Gdyby jednak dochodzenie posunęło się dalej, jego ustalenia byłyby oczywiste: bogacze dostają dokładnie to, czego chcą, ponieważ to oni wszystkim zarządzają..

...

Cos w tym jest. USA rozkfitaja na wojnie II swiatowa wyciagnela ich z dna.
Kapitalizm monopolistyczny jest imperialistyczny. Wszak chce wiecej wiecej wiecej kasy a to oznacza ekspansje nieustajaca. Polska po 89 jest ofiara kolonializmu tego typu.
BRMTvonUngern
PostWysłany: Czw 14:50, 09 Sie 2018    Temat postu:

1) Rosja nagle wyprzedała niemal wszystkie posiadane przez siebie amerykańskie papiery skarbowe. Chodzi o gigantyczną kwotę blisko 80 mld $! 2) Do Berlina na bezpośrednie rozmowy z Merkel pojechał gen. Walerij Gierasimow, czyli objętym unijnymi sankcjami szef rosyjskich sił zbrojnych. Te dwa z pozoru odległe wydarzenia mogą mieć jednak wspólny mianownik.

...

Znowu zbrodnicze uklady ze zbrodmiarzami.
BRMTvonUngern
PostWysłany: Śro 10:17, 04 Kwi 2018    Temat postu:

TRUMP: NIEMCY POMPUJĄ MILIARDY DO ROSJI
ŚWIAT Wczoraj, 3 kwietnia (22:47)
Udostępnij
Komentuj (606)
606
Prezydent USA Donald Trump zapewnił we wtorek troje przywódców państw bałtyckich o poparciu Stanów Zjednoczonych dla Litwy, Łotwy i Estonii. USA - przypomniał - nigdy nie uznały aneksji państw bałtyckich przez Związek Sowiecki. Trump skrytykował też we wtorek Niemcy za poparcie dla rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2. "Niemcy pompują miliardy do Rosji" - powiedział.

Amerykański prezydent w oświadczeniu wydanym po "bałtyckim szczycie", zorganizowanym w związku ze stuleciem niepodległości Litwy, Łotwy i Estonii, podkreślił, że Stany Zjednoczone troszczą się o państwa bałtyckie, które "są wielkimi przyjaciółmi" Stanów Zjednoczonych.Niemcy pompują miliardy do Rosji"

Trump skrytykował też we wtorek Niemcy za poparcie dla rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2. "Niemcy pompują miliardy do Rosji" - powiedział. Zarzucił Niemcom, że przeznaczając tylko 1 proc. PKB na obronność, nie realizują obecnie swych zobowiązań wobec NATO, natomiast wspierają Rosję w kwestii Nord Stream 2.

...

Zachod wyhodowal Putina.
BRMTvonUngern
PostWysłany: Wto 19:04, 27 Mar 2018    Temat postu:

Nord Stream 2. Niemiecki urząd wydał zgodę na budowę 31-kilometrowego...

Niemiecka Federalna Agencja Morska i Hydrograficzna wydała pozwolenie na budowę i eksploatację odcinka gazociągu Nord Stream 2, który ma powstać w wyłącznej strefie ekonomicznej Niemiec na Morzu Bałtyckim.

...

Znowu Niemcy i ich zbrodnie.
BRMTvonUngern
PostWysłany: Czw 16:30, 23 Lis 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
Kulisy wizyty prezydenta Czech w Rosji. Omal nie doszło do skandalu
Kulisy wizyty prezydenta Czech w Rosji. Omal nie doszło do skandalu

Dzisiaj, 23 listopada (11:50)

​Prezydent Czech Milosz Zeman omal nie przerwał swojej wizyty w Rosji z powodu artykułu na portalu telewizji Zwiezda "Czechosłowacja powinna być wdzięczna ZSRR za 1968 rok". Na prośbę Zemana od publikacji odżegnał się publicznie premier Dmitrij Miedwiediew.
Dmitrij Miedwiediew i Milosz Zeman
/CTK Photo/Vit Simanek /PAP/EPA

Do wiadomości publicznej dopiero teraz przedostają się szczegóły incydentu, który zagroził czterodniowej oficjalnej wizycie Zemana w Rosji. Artykuł ukazał się 21 listopada, w dniu jego spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Autor Leonid Masłowski napisał, że interwencja wojskowa ZSRR w 1968 roku nie pozwoliła Zachodowi na przeprowadzenie w Czechosłowacji przewrotu państwowego. Oświadczył również, że w czasie II wojny światowej Czechosłowacja "dostarczała wojskom Niemiec ogromną ilość broni, z której zabijano radzieckich żołnierzy i cywilów".

Artykuł został zauważony w Czechach i otoczenie Zemana namawiało go do przerwania wizyty. Czeski prezydent tego nie zrobił. Występując 22 listopada na czesko-rosyjskim forum gospodarczym, które było częścią wizyty, określił artykuł jako "nikczemną prowokację" i zapowiedział, że na zaplanowanym spotkaniu z Miedwiediewem będzie w tej sprawie interweniował.

Niektórzy politycy w kraju proszą mnie już o przerwanie wizyty, ale nie ulegnę prowokacjom, chociaż mogą one wpłynąć na nasze relacje - oświadczył.

Na spotkaniu z rosyjskim premierem Zeman zademonstrował egzemplarz artykułu i wskazał, że sugerowano mu przerwanie wizyty. To obraza dla mojej ojczyzny - mówił o treści publikacji. Chciałbym, panie premierze, by publicznie powiedział pan, że ta postawa nie ma nic wspólnego z oficjalnym stanowiskiem pańskiego rządu - dodał.

Miedwiediew zapewnił Zemana, że artykuł "jest osobistą opinią" autora. "Ta publikacja nie odzwierciedla oficjalnego stanowiska naszego kraju" - potwierdził. Przyznał też, że ukazanie się artykułu "nie poprawia atmosfery" podczas wizyty.

Według dziennika "Kommiersant" załagodzeniu incydentu sprzyjało to, że strona rosyjska miała czas na przygotowanie reakcji. Źródło dziennika przyznało jednak, że gdyby Zeman "był mniej nastawiony" na współpracę z Rosją, to przerwałby wizytę. Nawet mimo przygotowania pogorszyło to rozmowy (z Miedwiediewem) - dodał rozmówca.

Artykuł Masłowskiego został usunięty z portalu Zwiezdy - stacji należącej do ministerstwa obrony Rosji. Redakcja opublikowała przy tym oświadczenie głoszące, że portal jest "forum dyskusyjnym, na którym głoszone są różne opinie", a także oznajmiła: "praska wiosna to niełatwa karta w naszej wspólnej historii".

(ph

...

Widzicie jak sie ponizaja? Ruscy pluja im w twarz...
BRMTvonUngern
PostWysłany: Śro 1:07, 22 Lis 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
Prezydent Czech na spotkaniu w Rosji: Trzeba skończyć z sankcjami
Prezydent Czech na spotkaniu w Rosji: Trzeba skończyć z sankcjami

Dzisiaj, 21 listopada (17:32)

Rosja i UE powinny "w jakimś pięknym momencie" skończyć ze wzajemnymi sankcjami - mówił prezydent Czech Milosz Zeman na spotkaniu w Soczi z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem. Priorytetem tych rozmów miały być kwestie gospodarcze.
Milosz Zeman i Władimir Putin
/MIKHAIL KLIMENTYEV/SPUTNIK/KREMLIN /PAP/EPA


Zeman przypomniał, że konsekwentnie wypowiada się przeciw sankcjom, przy czym jak zaznaczył - nie tylko tym przyjętym przez Unię Europejską wobec Rosji, ale i przeciw restrykcjom rosyjskim nałożonym na towary unijne.

Współpraca gospodarcza między Czechami i Rosją rozwija się pomimo sankcji, ale nie oznacza to, że pogodziłem się z sankcjami - mówił czeski prezydent po rozmowach z Putinem. Przekonywał, iż te ograniczenia gospodarcze szkodzą obu stronom.

Wśród tematów rozmów, jak przekazał Putin, były kwestie pamięci historycznej. Wyraziłem prezydentowi i wszystkim obywatelom Czech wdzięczność za troskę o nasze cmentarze wojskowe na terytorium czeskim, gdzie pochowano ponad 50 tys. żołnierzy, poległych w walkach o wolność Czechosłowacji, w walce z nazizmem - powiedział.

Putin przekazał też, że poinformował Zemana o stanowisku Rosji w sprawie perspektyw uregulowania kryzysu na Ukrainie. Jednak priorytetowe znaczenie miały w rozmowach prezydentów kwestie gospodarcze, w tym współpraca w sektorze naftowo-gazowym. Putin nazwał Czechy ważnym ogniwem w tranzycie rosyjskiego gazu do odbiorców w Europie Zachodniej.

Jak podano w materiałach strony rosyjskiej przygotowanych na spotkanie prezydentów, Moskwa prowadzi konsultacje z Czechami dotyczące wsparcia dla gazociągu Nord Stream 2. Konsultacje dotyczą wykorzystania czeskiego systemu gazociągów w tranzycie surowca.

Putin wskazał po rozmowach z Zemanem, że w tym roku przez terytorium Czech przesłanych zostało do krajów europejskich już ponad 19 mld metrów sześciennych gazu. Zaznaczył także, że Rosja dostarcza paliwo jądrowe dla czeskich elektrowni i oferuje wsparcie techniczne w ich obsłudze.

Dwie czeskie siłownie, Temelin i Dukovany, zostały zaprojektowane jeszcze za czasów ZSRR; obecnie z Czechami współpracują rosyjskie firmy podległe agencji atomowej Rosatom. Rosja zapewnia około 80 proc. zapotrzebowania Czech na gaz i około 65 proc. zapotrzebowania na ropę.

Czterodniową oficjalną wizytę w Rosji Zeman składa na zaproszenie Putina. Spotka się również z premierem Dmitrijem Miedwiediewem i weźmie udział w dwóch forach gospodarczych - w Moskwie i Jekaterynburgu. Czeskiemu prezydentowi towarzyszy największa w ostatnim ćwierćwieczu delegacja biznesu - około 150 przedstawicieli czeskich firm.

W obszernym wywiadzie dla rządowej "Rossijskiej Gaziety", opublikowanym przed przyjazdem do Rosji, Zeman podkreślał, że przedsiębiorcy czescy są zainteresowani rozwojem kontaktów gospodarczych z Rosją, a on sam jest zwolennikiem "dyplomacji gospodarczej". Jako najbardziej perspektywiczne kierunki współpracy wymienił energetykę i transport. Mówił m.in. o możliwości modernizacji tramwajów i autobusów wciąż użytkowanych w Rosji, a wyprodukowanych jeszcze przez zakłady czechosłowackie.

Media rosyjskie akcentują wagę wizyty czeskiego prezydenta, wybijając m.in. jego krytyczne wypowiedzi na temat sankcji unijnych wobec Moskwy. Relacjonują także, że w październiku na sesji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy Zeman nazwał aneksję Krymu faktem dokonanym.

Zeman - zgodnie z relacjami czeskich agencji - określił zaanektowanie półwyspu przez Rosję jako "fait accompli" (fakt dokonany), przytaczając przy tym wypowiedź prezydenta Niemiec Joachima Gaucka, który miał według niego oświadczyć, iż próba zwrócenia Krymu Ukrainie prowadziłaby do europejskiej wojny.

...

Jasne i radzieccy zolnierze wracaja do Czech. Przyjazn! Czy narod pragnie tego co i Zeman?
BRMTvonUngern
PostWysłany: Sob 19:39, 03 Cze 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
Rozmowa "w cztery oczy". Media opisują kulisy spotkania Gabriel - Putin
Rozmowa "w cztery oczy". Media opisują kulisy spotkania Gabriel - Putin

46 minut temu

​Szef MSZ Niemiec Sigmar Gabriel spotkał się podczas wizyty w Petersburgu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. W kolacji w nocy z piątku na sobotę uczestniczył też były kanclerz Gerhard Schroeder - informują w sobotę niemieckie media.
Władimir Putin
/SERGEI SAVOSTYANOV/TASS Host Photo Agency HANDOUT /PAP/EPA



Rozmowa "w cztery oczy" w Petersburgu


Rozmowa "w cztery oczy" z Putinem w jego rezydencji w piątek wieczorem trwała 45 minut - piszą agencja dpa i internetowe wydanie tygodnika "Der Spiegel".

Według niemieckich dziennikarzy, rozmowa dotyczyła sytuacji we wschodniej Ukrainie, kryzysu w Syrii i walki z globalnym ociepleniem po wycofaniu się USA z porozumienia paryskiego.

Po spotkaniu z prezydentem Rosji Gabriel zasugerował możliwość podjęcia na szczeblu premierów i prezydentów nowych rozmów o Donbasie w gronie krajów tzw. grupy normandzkiej.

Mamy nadzieję, że (rozmowy) w formacie normandzkim będą teraz kontynuowane aż do szczebla szefów rządów i państw - cytuje Gabriela dpa.

We wtorek po dłuższej przerwie w Berlinie spotkali się wiceministrowie spraw zagranicznych Niemiec, Francji, Rosji i Ukrainy. Ostatnie spotkanie na szczeblu szefów dyplomacji miało miejsce w lutym w Monachium; premierzy i prezydenci spotkali się ostatnio w październiku 2016 roku.

Berlin, Paryż, Moskwa i Kijów zabiegają od czerwca 2014 roku, bez większych sukcesów, o rozwiązanie konfliktu we wschodniej Ukrainie. W wojnie między ukraińskimi siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami w Doniecku zginęło dotychczas 10 tys. osób.

Niemcy naciskają na Rosję. "Nie doszło do przełomu"

Jak pisze dpa, Gabriel obiecał stronie rosyjskiej zniesienie sankcji gospodarczych, jeśli Moskwa zrealizuje postanowienia porozumień z Mińska. Niemiecki minister zastrzegł, że "nie doszło do przełomu".

Po spotkaniu z Gabrielem Putin wydał "prywatną" kolację, w której uczestniczył też były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder. Zaproszeni byli ponadto przedstawiciele kilku wybranych niemieckich koncernów. Kolacja trwała dwie godziny i skończyła się o wpół do drugiej w nocy - pisze "Der Spiegel".

W czasie, gdy kierował niemieckim rządem (1998-2005), Schroeder blisko współpracował z Putinem. Obaj politycy kontynuowali bliskie kontakty także po odejściu Schroedera ze stanowiska kanclerza. Polityk SPD jest szefem rady nadzorczej spółki będącej właścicielem gazociągu Nord Stream, a ponadto kieruje radą administracyjną budującą kolejną magistralę przez Bałtyk - Nord Stream 2.

Pretekstem dla drugiej od objęcia urzędu w styczniu wizyty Gabriela w Rosji było Międzynarodowe Forum Ekonomiczne w Petersburgu.

"Der Spiegel" pisze, że chociaż głównym gościem petersburskiego forum był premier Indii Narendra Modi, to w kuluarach dominującym językiem, poza rosyjskim, jest niemiecki.

Redakcja zwraca uwagę, że podczas spotkania w Petersburgu Siemens podpisał umowę z producentem samochodów ciężarowych Kamaz, a producent papy dachowej Knauf - porozumienie o budowie fabryki w Rosji. Komisja Wschodnia Niemieckiej Gospodarki i Stowarzyszenie Rosyjskich Przedsiębiorców postanowiły wspólnie pracować nad programem cyfryzacji.

Po załamaniu się niemiecko-rosyjskiej wymiany handlowej wskutek sankcji gospodarczych nałożonych na Rosję w 2014 roku, w pierwszych miesiącach tego roku obroty wzrosły o 43 proc. - pisze "Der Spiegel".

...

Znowu ta dziwka Schroeder. I po co rozmawiaja skoro efekt jest zerowy. Jedyne co dalo efekt to upadek tamtejszej ekonomii.
BRMTvonUngern
PostWysłany: Pon 23:18, 29 Maj 2017    Temat postu:

Putin dementuje, jakoby Rosja ingerowała w wybory prezydenckie we Francji

1 godz. 1 minuta temu

Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział po spotkaniu w Wersalu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, że opowiada się za wzmocnieniem partnerstwa z Rosją w walce z terroryzmem. Odnosząc się do sytuacji w Syrii, francuski prezydent powiedział, że jakiekolwiek użycie broni chemicznej w tym kraju pociągnie za sobą natychmiastową odpowiedź Francji.
Okazją do wizyty Putina we Francji było otwarcie zorganizowanej w Wersalu pod Paryżem wystawy o 300. rocznicy wizyty w tym kraju cara Piotra Wielkiego
/Alexander Zemlianichenko /PAP/EPA


Francuski przywódca zgodził się z Putinem, że trzeba za wszelką cenę uniknąć rozpadu syryjskiego państwa, bo zapanowałby wtedy chaos, z którego skorzystaliby islamscy ekstremiści. Macron nie zażądał odejście Baszara Assada, ale ostrzegł, że stosowanie broni chemicznej stanowi dla niego nieprzekraczalną granicę. Za każdym razem Francja będzie ostro reagować - zapowiedział.

Putin odmówił odpowiedzi na pytanie, czy w cyberataki na sztab Macrona w czasie kampanii wyborczej we Francji zamieszani byli rosyjscy hakerzy. Stwierdził natomiast, że w rozmowie z nim Macron nie poruszył tematu domniemanej ingerencji Rosji w wybory.

Putin powiedział, że jego spotkanie z szefową Frontu Narodowego Marine Le Pen, która była rywalką Macrona w wyborach, nie oznaczało próby wpływania na proces wyborczy.

Macron natomiast oskarżył niektóre rosyjskie media o to, że celowo rozpowszechniały nieprawdziwe informacje, które miały go skompromitować.

Okazją do wizyty Putina we Francji było otwarcie zorganizowanej w Wersalu pod Paryżem wystawy o 300. rocznicy wizyty w tym kraju cara Piotra Wielkiego.

(j.)

Marek Gładysz
RMF FM/PAP

...

Cara psychopaty. Jaka okazja taka i wizyta.
BRMTvonUngern
PostWysłany: Nie 21:54, 14 Maj 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
Bulwersujący "żart" prezydenta Czech w czasie rozmowy z prezydentem Rosji
Bulwersujący "żart" prezydenta Czech w czasie rozmowy z prezydentem Rosji

Dzisiaj, 14 maja (16:17)

​Prezydent Czech Milosz Zeman próbował zrobić wrażenie na swym rosyjskim koledze Władimirze Putinie, uciekając się do makabrycznego "żartu" o likwidacji dziennikarzy - pisze w niedzielę z Pekinu agencja dpa.
Prezydenci Milosz Zeman i Władimir Putin
/ALEXEI NIKOLSKY/ SPUTNIK / KREMLIN POOL / POOL /PAP/EPA


Za dużo tu dziennikarzy, trzeba by ich zlikwidować - powiedział 72-letni Zeman na konferencji prasowej na marginesie odbywającego się w stolicy Chin Forum Pasa i Szlaku.

Putin odparł: "Nie trzeba ich usuwać, można zredukować ich liczbę".

Agencja CTK poinformowała, że Putin zaprosił Zemana do złożenia wizyty w Rosji w listopadzie i że z uznaniem wypowiadał się o stanie stosunków między obu krajami.

Dpa odnotowuje, że w rankingu wolności prasy sporządzanym przez Reporterów bez Granic Rosja znajduje się na 148. miejscu, a Czechy na 23.

...

Kto z kim przestaje takim sie staje.
BRMTvonUngern
PostWysłany: Śro 13:13, 03 Maj 2017    Temat postu:

rzedstawicielem Kremla
Politycy Frontu Narodowego spotykali się z łotewskim biznesmenem reprezentującym wysłannika Władimira Putina w celu otrzymania kolejnej pożyczki z Rosji. Przy okazji na jaw wyszło, że Moskwa umorzyła spłatę poprzedniej pożyczki - ale pociągnęła ona za sobą polityczne zobowiązania.

+1
Głosuj

+1
Głosuj

Podziel się
Opinie


Marine Le Pen i Wladimir Putin podczas spotkania w Moskwie w marcu 2017 roku (Forum)

Kulisy spotkań polityków FN z Vilisem Dambinsem opisały we wspólnym śledztwieportale Re:baltica i Mediapart.fr. Dambins to biznesmen związany z rosyjskim politykiem Aleksandrem Babakowem, posłem do Dumy i przedstawicielem Kremla ds. kontatków z rosyjskimi organizacjami zagranicą. Jak przyznał wprost eurodeputowany Frontu, Jean-Luc Schaffhauser, Dambins był wysłannikiem objętego europejskimi sanckcjami Babakowa.

Schaffhauser spotkał się z Łotyszem w marcu ubiegłego roku w Genewie; 9 miesięcy później w tym samym mieście z spotkał się z nim zaś skarbnik partii Le Pen Wallerand de Saint-Just. Rozmowy dotyczyły możliwości otrzymania przez kolejnej pożyczki ze strony Rosji. Pierwszej, o wartości 9,4 miliona euro Rosja udzieliła za pośrednictwem Pierwszego Rosyjsko-Czeskiego Banku (FRCB) w 2014 roku. Owocem spotkań miało być udzielenie FN wartej 3 miliony euro pożyczki z innego źródła, moskiewskiego Strategy Bank. Front Narodowy zaprzecza jednak, by doszło do zrealizowania transakcji, bo miesiąc później rosyjski bank upadł.

Ale istnieją wątpliwości co do tej wersji, bo bankructwo poprzedniego banku, który udzielił pomocy FN wyszło partii na korzyść. Zaledwie dzień po pierwszym spotkaniu w Genewie zaciągnięty przez ugropowanie Le Pen dług został odkupiony od FRCB przez nieznaną rosyjską firmę Conti. Wkrótce później zaś rosyjski Bank Centralny ogłosił, że Francuzi nie muszą zwracać pożyczki, bo decyzja o jej sprzedaży była oszustwem.

Ale to nie jedyne związki finansowe łączące Moskwę i polityków Le Pen. Dziennikarskie śledztwo wykazało, że za pośrednictwem łotewskiego łącznika Schaffhauser - a formalnie prowadzony przez niego think-tank Academie Europeenne otrzymał 250 tys. euro. Stało się to niedługo po sfinalizowaniu transakcji pozyczki w 2014 roku.

Wiele wskazuje na to, ze choc Front Narodowy ostatecznie nie musial splacac zaciagnietego kredytu, nie oznacza to, ze nie wiazal sie on z innymi zobowiazaniami. Z ujawnionych przez Mediapart e-maili wynika, ze Schaffhauser otrzymywal od Rosjan gotowe przyklady tego, co politycy FN - w tym Le Pen - powinni mówic w swoich wypowiedziach dotyczacych Rosji i Ukrainy. Wynika tez z nich, ze przedstawiciel francuskich nacjonalistów nie mial oporow przed implementowaniem tych sugestii i podawaniem ich dalej.

..

Mafijne uklady.
BRMTvonUngern
PostWysłany: Wto 17:47, 02 Maj 2017    Temat postu:

Władimir Putin spotkał się z Merkel. "Rosja nigdy nie ingeruje w życie polityczne innych krajów"
Putin w końcu zabrał głos ws. wpływu Rosji na życie polityczne innych krajów. Zaznaczył, że to tylko pogłoski. Z kolei Angela Merkel poruszyła z nim temat represji wobec gejów w Czeczenii.

+1
Głosuj

+1
Głosuj

Podziel się
Opinie


Angela Merkel i Władimir Putin w Soczi (PAP/EPA, Fot: Yuri Kochetkov)

Władimir Putin powiedział, że Rosja chciałaby, aby nikt nie ingerował w jej życie polityczne. - Niestety, obserwujemy coś wręcz przeciwnego; na przestrzeni wielu lat obserwujemy próby wpływania na wewnętrzne procesy polityczne w Rosji - powiedział na konferencji w Soczi.

Ocenił, że podany przez dziennikarzy przykład domniemanych ingerencji w wybory w USA "nie został niczym i przez nikogo potwierdzony".


Jednak wyciąga się z niego przypuszczenia dotyczące krajów europejskich, "w tym takiego przyjaznego dla nas kraju, jak Niemcy" - zauważył Putin.
Merkel upomina Putin ws. represji wobec gejów w Czeczenii

Z kolei kanclerz Niemiec Angela Merkel poprosiła Putina, by użył swego wpływu w celu zapewnienia ochrony praw mniejszości.

- Otrzymałam bardzo negatywne informacje dotyczące sytuacji w Czeczenii osób homoseksualnych i poruszyłam ten temat w rozmowach z rosyjskim prezydentem - wyjaśniła.

Putin potwierdził, że rozmawiał z Merkel o ostatnich protestach w Rosji.

Ocenił przy tym, iż rosyjska policja działa w sposób "znacznie bardziej umiarkowany i liberalny" niż policja w krajach europejskich.

...

I co to mialo dac? Putin naklamal i co ?
BRMTvonUngern
PostWysłany: Nie 17:22, 19 Mar 2017    Temat postu:

Riposta minister obrony RFN: nie mamy żadnych długów w NATO
oprac.Magdalena Nałęcz
19 marca 2017, 14:59
Donald Trump twierdzi, że Niemcy mają długi w sojuszu NATO. Zdaniem niemieckiej minister obrony amerykański prezydent jest w błędzie.



– Nie mamy żadnych długów w NATO. Błędem jest odnosić tylko do NATO dwuprocentowe nakłady na obronność, które chcemy osiągnąć w połowie przyszłej dekady – powiedziała chadecka polityk.

Donald Trump po spotkaniu z Angelą Merkel w Waszyngtonie upierał się przy tym, by Niemcy znacznie podwyższyły swoje wydatki na obronność. „Niemcy winne są NATO ogromne sumy i Stanom Zjednoczonym należy się lepsza zapłata za potężną i kosztowną obronę, jaką dają Niemcom” – napisał Trump na Twitterze.


Despite what you have heard from the FAKE NEWS, I had a GREAT meeting with German Chancellor Angela Merkel. Nevertheless, Germany owes.....
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 18 marca 2017




...vast sums of money to NATO & the United States must be paid more for the powerful, and very expensive, defense it provides to Germany!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 18 marca 2017


Trump chce od Niemców wyrównania

Szefowa niemieckiego resortu obrony Ursula von der Leyen nie zgadza się z twierdzeniem amerykańskiego prezydenta Trumpa, jakoby Niemcy winne były NATO ogromne sumy.


Niemiecka minister obrony dąży do tego, aby w rozliczeniach wewnątrz sojuszu NATO, obok wydatków na obronność, uwzględniano także koszty zagranicznych misji krajów członkowskich, między innymi w walce z islamistycznym terrorem.

Sprawiedliwości chcą wszyscy

– Wszyscy chcemy sprawiedliwego rozłożenia obciążeń, a do tego potrzebne jest nowoczesne pojęcie bezpieczeństwa – powiedziała szefowa resortu obrony RFN. To pojęcie obejmuje nowoczesne NATO, ale również Europejską Unię Obronna oraz inwestycje w Narody Zjednoczone.


Niemieckie wydatki na obronność wynoszą obecnie 1,2 proc. PKB. W roku 2015 było to 1,18 proc. Oprócz Stanów Zjednoczonych tylko Grecja, Estonia, Wielka Brytania i Polska przeznaczają na obronność dwa lub więcej procent swojego PKB.

Polecamy również:
Luksusowy problem Niemiec. Jak wydać miliardy na obronność
Unijni szefowie MON o obronności. "Najwyższy czas"
Deutsche Welle

...

WASZE DLUGI SA OLBRZYMIE! TO WY PRAKTYCZNIE UZBROILISCIE PUTINA! GLOWNY PROBLEM NATO!
BRMTvonUngern
PostWysłany: Czw 14:20, 16 Mar 2017    Temat postu:

Premier Bawarii Horst Seehofer: 2 maja Merkel spotka się z Putinem w Moskwie
oprac.Katarzyna Bogdańska
16 marca 2017, 11:06
Kanclerz Niemiec Angela Merkel planuje spotkać się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem 2 maja w Moskwie - poinformował w czwartek przebywający z wizytą w rosyjskiej stolicy premier Bawarii Horst Seehofer. Według Kremla rozmowy będą dotyczyć m.in. Ukrainy.



O wizycie Merkel w Moskwie Putin mówił przed tygodniem na spotkaniu z wicekanclerzem Niemiec Sigmarem Gabrielem, jednak nie padły wówczas żadne terminy.

Współpracownicy prezydenta Rosji informowali w ostatnich dniach, że data jest już uzgodniona ze stroną niemiecką i obie strony ogłoszą ją jednocześnie.

Putin zapewnił, że kanclerz jest w Rosji oczekiwana i podkreślił, że główne zadanie obu krajów polega na pełnym unormowaniu relacji.


Seehofer, który przebywa w Rosji z trzydniową wizytą, zamierza w czwartek spotkać się z Putinem, by porozmawiać z nim o unijnych sankcjach, nałożonych na Rosję za jej rolę w konflikcie na wschodniej Ukrainie i aneksję ukraińskiego Krymu, oraz o roli Moskwy w rozwiązywaniu międzynarodowych kryzysów.

Już podczas swej ostatniej wizyty w Rosji na początku 2016 roku Seehofer apelował o zniesienie sankcji UE, jednocześnie wzywając władze w Moskwie do zaangażowania się na rzecz procesu pokojowego na Ukrainie - przypomina agencja dpa.
PAP

...

Po co?
BRMTvonUngern
PostWysłany: Sob 19:09, 18 Lut 2017    Temat postu:

Ławrow wygarnął uczestnikom konferencji. "Elitarny klub nie może rządzić światem"
oprac.Bartosz Lewicki
18 lutego 2017, 13:40
"Elitarny klub państw", który rządzi światem, nie może funkcjonować na dłuższą metę - powiedział podczas 53. Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow.

...

Slusznie! Co to za klub z Ruskimi KTORY chce rzadzic. RUSCY WON!
BRMTvonUngern
PostWysłany: Pią 23:05, 10 Lut 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Szef MSZ Słowenii: sankcje nie pomagają w rozwiązywaniu kryzysów
Szef MSZ Słowenii: sankcje nie pomagają w rozwiązywaniu kryzysów

59 minut temu

Szef MSZ Słowenii Karl Erjavec powiedział w Moskwie, że nie odnosi się entuzjastycznie do nałożonych przez Unię Europejską sankcji, i wyraził przekonanie, że rozwiązywanie kryzysów międzynarodowych nie jest możliwe drogą restrykcji gospodarczych. ​Jego zdaniem, trudne kwestie można rozwiązywać tylko poprzez dialog.
Karl Erjavec (po lewej)
/Axel Heimken/dpa /PAP/EPA


Jako minister spraw zagranicznych zupełnie nie jestem nastawiony entuzjastycznie do sankcji, jakie zostały wprowadzone przez UE, szczególnie w sferze gospodarki - mówił Erjavec na spotkaniu przedstawicieli biznesu rosyjskiego i słoweńskiego. Jestem przekonany, że nie możemy rozwiązywać kryzysu międzynarodowego w taki sposób, by wprowadzane były sankcje w sferze gospodarczej. Jest to zawsze wielka strata dla gospodarki, zarówno w Rosji, jak i w Słowenii - mówił szef MSZ, cytowany przez media rosyjskie.

Erjavec zapewnił, że Słowenia z zadowoleniem przyjmuje inwestycje rosyjskie w jej gospodarkę. Kilka firm rosyjskich - wyjaśnił - zainwestowało kapitał w Słowenii w ramach trwającej tam obecnie prywatyzacji. Inwestycje z Rosji są "bardzo dobre, skuteczne" - ocenił i dodał, że również Słowenia inwestuje na rynku rosyjskim.

Również odbywający wizytę w Moskwie prezydent Słowenii Borut Pahor mówił na spotkaniu z biznesmenami, że Lublana jest nastawiona na współpracę gospodarczą z Rosją. Naszą współpracę utrudniają obecnie pogorszone stosunki między UE i Rosją, dlatego Słowenia chce - i to jest powód mojej dzisiejszej wizyty - uczynić wszystko, co w naszej mocy, by aktywizować współpracę gospodarczą - oświadczył.

Pahor rozmawiał z prezydentem Władimirem Putinem, który podkreślił, że Rosja ceni nastawienie Lublany "na podtrzymywanie regularnego dialogu politycznego".

Putin poinformował po tym spotkaniu, że rosyjski koncern Gazprom pracuje wspólnie z partnerami ze Słowenii nad nowym kontraktem dostaw gazu do roku 2022. Przypomniał, że dostawy z Rosji zapewniają 70 proc. zapotrzebowania Słowenii na gaz. Wśród innych sfer współpracy wymienił transport i infrastrukturę. Poinformował, że omawiana jest obecnie możliwość udziału rosyjskich kolei RŻD w modernizacji słoweńskiej sieci kolejowej. Chodzić może o inwestycję na dużą skalę, około miliarda euro - podkreślił Putin.

Rosja jest dla Słowenii najważniejszym rynkiem spoza Unii Europejskiej. Minister Erjavec podczas swojej poprzedniej wizyty w Moskwie w czerwcu zeszłego roku zapowiadał, że celem Słowenii jest podniesienie wymiany handlowej z Rosją do 2 mld euro rocznie.

...

Po cos tam pojechal debilu.
BRMTvonUngern
PostWysłany: Czw 20:03, 02 Lut 2017    Temat postu:

RMF 24
Faworyt francuskich wyborów prezydenckich opłacany przez Rosjan?
Faworyt francuskich wyborów prezydenckich opłacany przez Rosjan?

Dzisiaj, 2 lutego (11:33)

Nowy skandal wybuchł wokół dotychczasowego prawicowego faworyta w wyborach prezydenckich we Francji Francois Fillona. Nadsekwańskie media sugerują, że jego prorosyjskie sympatie polityczne mogą mieć podłoże finansowe.
Francois Fillon
/YOAN VALAT /PAP/EPA


Komentatorzy żądają od Fillona ujawnienia listy klientów założonej przez niego firmy konsultingowej - przypuszczają, że część klientów znajduje się w Rosji.

Jedna z byłych bliskich współpracownic Fillona, dawna minister sprawiedliwości Rachida Dati twierdzi, że był on doradcą m.in. rosyjskich koncernów, których interesów bronił w Unii Europejskiej. Miał również wygłaszać płatne przemówienia na konferencjach organizowanych w Moskwie przez rosyjskie władze. W sumie dzięki Rosjanom francuski polityk miał zarobić niemal milion euro.

Bliscy współpracownicy Fillona zapewniają, że to nieprawda. Lista klientów jego firmy ciągle nie została jednak podana do publicznej wiadomości.

Przypomnijmy, ze Fillon - na wzór Donalda Trumpa - zapowiadał ocieplenie relacji z Rosją, która jego zdaniem powinna być jednym z najważniejszych sojuszników Francji w walce z Państwem Islamskim w Syrii i Iraku.


(e)
Marek Gładysz

...

Nie wiem czy to prawda bo tam nie mieszkam. ALE TO CO MOWI TO ZBRODNIA! JEST CZAS NA WYMIANIE TEGO GOSCIA NA KOGOS NORMALNEGO!
BRMTvonUngern
PostWysłany: Wto 0:10, 24 Sty 2017    Temat postu:

gosc.pl → Wiadomości → Fillon zapowiada zbliżenie Francji z Rosją
Fillon zapowiada zbliżenie Francji z Rosją
PAP
dodane 23.01.2017 20:51 Zachowaj na później

Francois Fillon
PAP/EPA/FELIPE TRUEBA

Kandydat prawicy w wyborach prezydenta Francji Francois Fillon opowiedział się w poniedziałek podczas wizyty w Berlinie za zbliżeniem z Rosją. Zapowiedział, że Francja nie będzie przyjmowała uchodźców i że nie dopuści do dalszego rozszerzania UE.

"Pragnę otwartych, nacechowanych zaufaniem relacji z Rosją" - powiedział Fillon w wykładzie wygłoszonym w siedzibie Fundacji Konrada Adenauera w Berlinie.

Jak zaznaczył, Rosja ma z punktu widzenia jego kraju priorytetowe znaczenie w walce z terroryzmem. "Jeżeli będziemy izolowali Rosję, to kraj ten będzie coraz mocniej dryfował w kierunku Azji" - ostrzegł francuski polityk.

Zdaniem Fillona "nie można w nieskończoność kontynuować sankcji". Kandydat francuskiego obozu prawicowego zapowiedział, że będzie chciał powrócić "na drogę dialogu i stabilnych stosunków" z Rosją.

Wolę poprawy relacji z Moskwą Fillon zapowiedział wcześniej w wywiadzie dla poniedziałkowego wydania dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Zasugerował w nim, że Unia powinna "ułożyć na nowo" swoje relacje z Rosją. Zasugerował zniesienie sankcji i partnerstwo ekonomiczne z Moskwą.

"Popełniliśmy w przeszłości błąd, stawiając Rosję pod ścianą. Rosja jest wielkim krajem, którego nie można traktować w sposób lekkomyślny; to kraj pozbawiony demokratycznych tradycji, dysponujący bronią atomową" - tłumaczył francuski polityk w wywiadzie dla "FAZ".

Odnosząc się do kryzysu migracyjnego, Fillon oświadczył: "Nie możemy przyjąć żadnych nowych migrantów". "W tej kwestii myślimy inaczej niż nasi niemieccy przyjaciele" - przyznał. Jak podkreślił, Francja ma 6 mln bezrobotnych i 9 mln obywateli żyjących poniżej minimum socjalnego. Kandydat na prezydenta opowiedział się za uszczelnieniem granicy zewnętrznej UE. "Należy strzec granic, nawet jeśli wiązałoby się to z kolejkami na przejściach" - powiedział. Obcokrajowcy ubiegający się o azyl powinni składać wnioski w swoich krajach - dodał Fillon.

Francuski polityk zaapelował o zdefiniowanie granic Europy. "Musimy skończyć z rozszerzaniem Unii" - powiedział, wykluczając możliwość przyjęcia Turcji do Wspólnoty. "Miejsce Turcji jest poza UE" - zaznaczył.

Zdaniem Fillona warunkiem sukcesu UE jest współpraca Francji i Niemiec. Jak zaznaczył, firmy europejskie coraz częściej stają się ofiarą amerykańskich - jego zdaniem nieuzasadnionych - sankcji. "Handel staje się polem bitwy" - powiedział Fillon. "Czy będziemy biernie czekać? Nie, musimy odpowiedzieć" - mówił konserwatywny polityk.

Wczesnym popołudniem Fillon spotkał się z kanclerz Angelą Merkel. W Fundacji Konrada Adenauera uczestniczył w dyskusji o przyszłości Europy.

...

Zagadkowa jest powszechna milosc zachodnich ,,politykow" do kazdorazowej kanalii na Kremlu. Niezaleznie czy to ,,prawica" czy ,,lewica" czy ,,centrum" czy skrajna czy srodkowa. Zbiorowisko ohydnych kreatur...
BRMTvonUngern
PostWysłany: Pią 19:21, 06 Sty 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
Zimny wiatr znad Rosji. Włochy zasypane
Zimny wiatr znad Rosji. Włochy zasypane

Dzisiaj, 6 stycznia (06:59)

​Atak zimy we Włoszech przyniósł lodowaty porywisty wiatr, mróz i zamiecie śnieżne w dużej części kraju. Złe warunki pogodowe zbiegły się w czasie z początkiem powrotów ze świątecznych wakacji i wyjazdami na długi weekend.
Ośnieżone zbocza Wezuwiusza
/CESARE ABBATE /PAP/EPA


Biało i mroźno jest w wielu regionach kraju; nie tylko na północy, ale także w centrum i na południu - od Abruzji po Lacjum, Apulię i Kampanię. Masa arktycznego powietrza dotarła też do Kalabrii i na Sycylię. Śnieg spadł w niektórych rejonach Sardynii. Jego opady oczekiwane są również w Neapolu. Zbocza pobliskiego Wezuwiusza już są zaśnieżone.

Bardzo trudna sytuacja panuje na terenach w środkowych Włoszech, zniszczonych w trzech trzęsieniach ziemi w sierpniu i październiku zeszłego roku. Śnieg pokrył ruiny zburzonych miasteczek, między innymi Amatrice, co zaprezentowano na sugestywnym nagraniu filmowym z drona straży pożarnej.

Temperatura w Rzymie spadła do około 0 stopni, a według synoptyków należy oczekiwać nawet kilku stopni mrozu, co zdarza się tu niezmiernie rzadko. W związku z falą zimna uruchomiono system pomocy dla bezdomnych, których liczbę szacuje się na ponad 3 tysiące. Władze Wiecznego Miasta podjęły też decyzję o otwarciu kilku stacji metra, by tam mogli się schronić. Kilkaset miejsc noclegowych przygotowano w poszczególnych dzielnicach.

Rzymianie widzą śnieg na szczytach i zboczach gór wokół stolicy. Meteorolodzy tłumaczą, że silny wiatr wiejący w mieście pochodzi znad Rosji.

...

Dar Ruskich dla milujacej ich Italii...

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group