Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Kapitalizm jako patologia.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiedza i Nauka / Co się kryje we wnętrzu człowieka.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133660
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 12:33, 29 Kwi 2019    Temat postu: Kapitalizm jako patologia.

Wolny rynek nie sprawdził się w produkcji żywności

Formaldehyd do balsamowania zwłok w mleku, arszenik w cukierkach, puree z mózgów cieląt, trociny i śmieci w zastępstwie ziaren kawy. To tylko przykład tego, jaką żywność mogli kupić Amerykanie w XIX w., gdy o ofercie decydował tylko wolny rynek i konkurencja, a państwo się nie wtrącało

KOMENTARZE (6) : najstarszenajnowszenajlepsze

Foxs 31 min. temu via Android +1
Konkluzja wolny rynek jest ok ale nie wszędzie.
Takie sprawy jak żywność czy strategiczne działalności jak internet, banki, budowa dróg itp nie powinny być prywatyzowane w całości.
udostępnij

wojtoon 53 min. temu via Android -1
Nie tyle wolny rynek co kapitalistyczne podejście do produkcji żywności. Traktowanie jej żwności jak produktu na którym trzeba jak najwięcej zarobić. Przeważnie kosztem jakości.
To wszystko przez towarowość. Średniozamożnego rolnika po prostu nie stać na zabawy z antybiotykami, ale przedsiębiorca który trzyma pod jednym dachem kilkadziesiąt tysięcy kur jest poniekąd zmuszony do podawania lekarstw bez przerwy zapobiegawczo bo jak zachoruje jedna to jutro choruje tysiąc a pojutrze pójdzie z torbami.

Ludzie wchodzą do sklepu, mijają półkę ze "zdrową żywnością", ale nigdy nie zastanawiają się, jaką żywnością są w takim razie produkty leżące na innych półkach...

Moim zdaniem to niedługo doprowadzi do sytuacji znanych z branży motoryzacyjnej. Gdzie znajdują się ludzie którzy potrafią docenić producenta który sprzedaje swoje produkty robione ręcznie. W niewielkich manufakturach, a nie w ogromnej fabryce która przelicza zysk konsumenta na miski ryżu
udostępnij

renifrey 54 min. temu via Android -1
Co za brednie. Masz Polskę współcześnie - dziesiątki instytucji kontrolujących wszystko, tysiące szwagrów pracujących w nich i co i nic. Afera za aferą sol drogowa do jedzenia, co chwilę z mięsem nowe afery. Plus ciekawe ile nie wyciekło rzeczy.
udostępnij

MrPerfetc 1 godz. temu +2
Wolny rynek obecnie to nie brak kontroli jakości tylko raczej brak kwot i dopłat. Nie mamy XIX wieku tylko XXI.

WhiskyRomeo 1 godz. temu -2
Jak to się nie sprawdzil. Działał zgodnie z założeniami.

...

Jest tu mylone wiele pojec. Wolny rynek to wolnosc + rynek. Natomiast tutaj mamy ,,róbta co chceta" raczej i jest to satanizm. W ekonomii znany jako kapitalizm.

Oczywiscie musi byc wolnosc i musi byc rynek. Nie ma sensowniejszego wyjscia. Co nie oznacza braku zasad! Oczywiscie ze kontrole byc musza. Jednakze te urzedowe sa drogie i malo efektywne. Raczej powinny to robic organizacje. Np. szczepionki. Bardzo dobra kontrola okazuje sie oddolnych ruch pokrzywdzonych przez szczepienia. Jest to zgodne z nasza cywilizacja.
Wolny rynek nie jest tez ogolna zasada! Dotyczy ekonomii tylko! W religii jest wolnosc sumienia! Pomysl ze firmy mialby tworzxyc religie i je sprzedawac jest diabelski. A tak niestety jest w USA! 50 tys firm religijnych sprzedaje produkty! Pandemonium.

Podstawa jest oczywiscie Ewangelia! Wyjasniona szczegolowo w nauce Kościoła! To jest fundament!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Wiedza i Nauka / Co się kryje we wnętrzu człowieka. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy