Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Wybuchła walka o wolność W Egipcie !!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:30, 14 Cze 2014    Temat postu:

Egipt: seria gwałtów na placu Tahrir, reakcja na nowe prawo

Oszalały tłum atakujący i molestujący seksualnie przypadkowe kobiety - takie drastyczne sceny zostały nagrane przez ludzi na placu Tahrir w Kairze. Wideo wyciekło do sieci i wywołało praw­dziwą burzę. Wszystko przez to, że władze Egiptu wprowadziły kary za przestępstwa seksualne - informuje CNN.

Policja zatrzymała siedmiu mężczyzn, którzy napastowali kobie­ty. Dwie z poszkodowanych zdecydowały się złożyć wyjaśnienia obciążające mężczyzn. Cztery z pięciu ofiar seksualnych na placu wymagały pomocy lekarskiej. CNN nie udało się zlokalizować źródła materiału, ale obraz pasuje do zamieszek, które miały miejsce w niedzielę.

Nagranie dokumentuje jeden z co najmniej pięciu podobnych ata­ków rozszalałego tłumu na kobiety. Wideo wyciekło do sieci prawdopodobnie dzięki ludziom działającym w kampanii "Wi­działem molestowanie", zajmującej się dokumentacją przemocy seksualnej.

Po opublikowaniu nagrania, w sieci zawrzało. Na władze spadła fala krytyki za to, że nie potrafią zapobiegać podobnym wydarze­niom.

- Molestowanie seksualne jest już społeczną epidemią. Ataki grup są skrajną formą tego aktu - powiedziała Noora Flinkman, dzia­łaczka organizacji walczących z przemocą seksualną. Jej zda­niem te bulwersujące wydarzenia były częścią zorganizowanej akcji politycznej wymierzonej w nowy egipski rząd.

W raporcie sporządzonym przez ONZ w 2013 roku stwierdzono, że 99,3 proc. z egipskich kobiet doświadczyło molestowania sek­sualnego, a ponad 82 proc. respondentek nie czuło się bezpiecz­nie chodząc po ulicach miasta.

Ataki pojawiły się po tym, gdy w Egipcie dokonano penalizacji molestowania seksualnego. Teraz przestępcom napadającym ko­biety grozi do pięciu lat więzienia - czytamy na stronach CNN.

...

Trzeba glebokich zmian spolecznych . Rezim oparty na gwalcie bedzie konserwowal system gwaltu . Trzeba wolnosci .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 20:21, 21 Cze 2014    Temat postu:

Egipt: sąd zatwierdza karę śmierci dla przywódcy Bractwa Muzułmańskiego

Egipski sąd zatwierdził karę śmierci dla duchowego przywódcy Bractwa Muzułmańskiego Mohammeda Badiego oraz 196 jego zwolenników. Badie został skazany 28 kwietnia br. wraz ze swo­imi zwolennikami w związku z gwałtownymi protestami z sierp­nia 2013 roku.

Informację potwierdził telewizji Al-Arabija jeden z obrońców za­angażowany w sprawę. Podkreślił jednocześnie, że istnieje możli­wość odwołania się od wyroku.

W kwietniu Badie wraz z 682 innymi zwolennikami odsuniętego siłą od władzy Mohammeda Mursiego usłyszał zarzuty w związ­ku z gwałtownymi protestami, które wybuchły w mieście Al-Min­ja, w środkowym Egipcie, po brutalnym rozbiciu przez egipskie służby bezpieczeństwa demonstracji zwolenników Bractwa Mu­zułmańskiego w Kairze w sierpniu 2013 roku. Z Bractwa wywo­dzi się Mursi. Ostatecznie w sobotę sąd zatwierdził karę dla 196 spośród 682 osób.

Egipskie władze w grudniu 2013 roku określiły Bractwo Muzuł­mańskie jako organizację terrorystyczną.

Według ONZ był to największy zbiorowy proces w najnowszej hi­storii. Obrońcy praw człowieka alarmowali, że wspierany przez armię rząd i antyislamscy sędziowie dążą do stłumienia wszel­kich przejawów sprzeciwu.

...

Zwyrodniale bydlaki ! Bóg was osadzi ! A co na to Ahton . POPIERAMY ROZKWIT DEMOKRACJI W EGIPCIE !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 21:12, 23 Cze 2014    Temat postu:

Egipt: 80 członków Bractwa Muzułmańskiego skazanych na dożywocie

Egipski sąd skazał co najmniej 80 członków zdelegalizowanego Bractwa Muzułmańskiego na karę dożywotniego więzienia za czyny sięgające od zabójstw po utrudnianie działań policji i blokowanie ulic - poinformowały źródła sądowe.

Wyroki te wydał właściwy terytorialnie dla objętych aktami oskarżenia czynów sąd w mieście Mansura w delcie Nilu.

Podobnie jak w innych egipskich miastach w Mansurze doszło do serii demonstracji i starć po odsunięciu w lipcu 2013 roku od wła­dzy przez wojsko wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego. Obalenie Mursiego, który jako pierwszy uzyskał prezydenturę Egiptu w autentycznie demokratyczny sposób, nastąpiło po gwałtownych ulicznych pro­testach przeciwko polityce jego rządu.

Według jednego ze źródeł sądowych, 83 zwolenników Bractwa otrzymało karę dożywotniego pozbawienia wolności, a 62 in­nych skazano na 3 do 10 lat więzienia. Inne takie źródło podało, iż wyroki dożywocia zapadły wobec 80 ludzi, wśród których byli sprawcy zabójstwa taksówkarza, dokonanego podczas demon­stracji poparcia dla Mursiego w grudniu ubiegłego roku.

Tłumienie demonstracji i inne podejmowane od ubiegłego roku akcje represyjne wobec Bractwa Muzułmańskiego pociągnęły za sobą setki ofiar śmiertelnych, a tysiące zwolenników Mursiego aresztowano.

...

Odpowiecie za ta ohyde .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 21:15, 23 Cze 2014    Temat postu:

Egipt: trzech dziennikarzy Al-Dżaziry skazano na 7-10 lat więzienia

Egipski sąd skazał dzisiaj trzech dziennikarzy katarskiej telewizji Al-Dżazira na kary od siedmiu do 10 lat więzienia za wspieranie organizacji islamistycznej Bractwo Muzułmańskie, z której wywodził się obalony w ub. r. prezydent Mohammed Mursi.

Szef Al-Dżaziry Mustafa Sawaq skrytykował wyrok, uznając, że "jest niesprawiedliwy".

Całą trójkę, którą - jak zauważa agencja AFP - przetrzymywano w więzieniu od 160 dni, uznano za winnych m.in. wspierania "organizacji terrorystycznej" poprzez publikowanie kłamstw.

Wśród skazanych jest Australijczyk Peter Greste, korespondent Al-Dżaziry w Kenii, i szef kairskiego biura Al-Dżaziry Mohamed Fadel Fahmy, mający obywatelstwo Egiptu i Kanady. Obaj dostali po siedem lat więzienia.

Trzeci skazany - producent, Egipcjanin Baher Mohamed - dostał dodatkowo trzy lata za posiadanie broni; czyli łącznie dziesięć lat pozbawienia wolności.

Greste, Fahmy i Mohamed zostali aresztowani w grudniu ub.r. podczas obławy w jednym z kairskich hoteli w ramach zakrojonej na szeroką skalę rozprawy z islamistycznymi zwolennikami obalonego w lipcu Mursiego.

Pozostałych 11 podsądnych, których m.in. oskarżono o przynależność do Bractwa, zostało zaocznie skazanych na 10 lat więzienia. Wśród nich jest troje zagranicznych dziennikarzy - dwóch Brytyjczyków i Holenderka. Dwie osoby zostały uniewinnione.

Łącznie w procesie oskarżonych było 16 osób. Oskarżeni wielokrotnie mówili o "politycznym i krzywdzącym" procesie, twierdząc, że dowody "zostały całkowicie sfabrykowane".

Od odsunięcia od władzy prezydenta Mursiego tysiące jego zwolenników i członków Bractwa trafiło do więzienia, a setki w masowych procesach skazano na śmierć lub kary długoletniego więzienia. W grudniu ub.r. egipskie władze uznały Bractwo Muzułmańskie za organizację terrorystyczną.

....

A co na to Adhton i Kerry ? Popieramy rosnoco wolnozc slowa w Egipcie .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 18:08, 24 Cze 2014    Temat postu:

Egipt: Sisi nie będzie ingerować w wyrok sądu w sprawie dziennikarzy

Pre­zy­dent Egip­tu Abd el-Fa­tah es-Si­si za­po­wie­dział, że nie bę­dzie in­ge­ro­wać w wer­dykt sądu, który ska­zał w po­nie­dzia­łek na kary wię­zie­nia trzech dzien­ni­ka­rzy ka­tar­skiej te­le­wi­zji Al-Dża­zi­ra. De­cy­zja ta spo­tka­ła się z falą mię­dzy­na­ro­do­wej kry­ty­ki.

- Nie bę­dzie­my in­ge­ro­wać w wy­ro­ki sądu. Mu­si­my sza­no­wać de­cy­zje wy­mia­ru spra­wie­dli­wo­ści i nie mo­że­my ich kry­ty­ko­wać, nawet je­że­li inni ich nie ro­zu­mie­ją - po­wie­dział Sisi w wy­stą­pie­niu te­le­wi­zyj­nym.

Dzien­ni­ka­rzy ska­za­no na kary od sied­miu do 10 lat po­zba­wie­nia wol­no­ści za wspie­ra­nie is­la­mi­stycz­nej or­ga­ni­za­cji Brac­two Mu­zuł­mań­skie, z któ­rej wy­wo­dzi się oba­lo­ny w ubie­głym roku pre­zy­dent Egip­tu Mo­ham­med Mursi.

Ska­za­ni, to Au­stra­lij­czyk Peter Gre­ste, ko­re­spon­dent Al-Dża­zi­ry w Kenii i były re­por­ter BBC, szef ka­ir­skie­go biura Al-Dża­zi­ry Mo­ha­med Fadel Fahmy, ma­ją­cy oby­wa­tel­stwo Egip­tu i Ka­na­dy oraz pro­du­cent, Egip­cja­nin Baher Mo­ha­med. Zo­sta­li aresz­to­wa­ni w grud­niu 2013 roku pod­czas ob­ła­wy w jed­nym z ka­ir­skich ho­te­li w ra­mach za­kro­jo­nej na sze­ro­ką skalę roz­pra­wy z is­la­mi­stycz­ny­mi zwo­len­ni­ka­mi Mur­sie­go.

Wyrok skry­ty­ko­wa­ło też wiele zna­nych oso­bi­sto­ści ofi­cjal­nych, m.​in. wy­so­ka ko­mi­sarz ONZ ds. praw czło­wie­ka Navi Pil­lay, se­kre­tarz stanu USA John Kerry, pre­mier Wiel­kiej Bry­ta­nii David Ca­me­ron i mi­ni­ster spraw za­gra­nicz­nych Au­stra­lii Julie Bi­shop. Or­ga­ni­za­cja praw czło­wie­ka Amne­sty In­ter­na­tio­nal okre­śli­ła pro­ces jako farsę i "mrocz­ny dzień dla wol­no­ści me­diów w Egip­cie".

WLon­dy­nie ze­bra­ły się setki dzien­ni­ka­rzy z róż­nych re­dak­cji, aby mi­nu­tą ciszy wy­ra­zić pro­test prze­ciw­ko de­cy­zji egip­skie­go sądu i ła­ma­niu zasad wol­no­ści słowa w tym kraju - do­kład­nie o godz. 10.41 czasu pol­skie­go, czyli w 24 go­dzi­ny po ogło­sze­niu wy­ro­ku.

Ska­za­nych dzien­ni­ka­rzy, któ­rych prze­trzy­my­wa­no w wię­zie­niu od 160 dni, uzna­no za win­nych m.​in. wspie­ra­nia "or­ga­ni­za­cji ter­ro­ry­stycz­nej" po­przez pu­bli­ko­wa­nie kłamstw. We­dług BBC męż­czyź­ni byli prze­trzy­my­wa­ni przez 23 go­dzi­ny na dobę w celi o po­wierzch­ni czte­rech me­trów kwa­dra­to­wych, w któ­rej znaj­do­wa­ło się tylko jedno małe okno.

Po­zo­sta­łych 11 pod­sąd­nych, któ­rych m.​in. oskar­żo­no o przy­na­leż­ność do Brac­twa, zo­sta­ło za­ocz­nie ska­za­nych na 10 lat wię­zie­nia. Wśród nich jest troje za­gra­nicz­nych dzien­ni­ka­rzy - dwóch Bry­tyj­czy­ków i Ho­len­der­ka. Dwie osoby zo­sta­ły unie­win­nio­ne.

Łącz­nie w pro­ce­sie oskar­żo­nych było 16 osób. Oskar­że­ni wie­lo­krot­nie mó­wi­li o "po­li­tycz­nym i krzyw­dzą­cym" pro­ce­sie, twier­dząc, że do­wo­dy "zo­sta­ły cał­ko­wi­cie sfa­bry­ko­wa­ne".

Od od­su­nię­cia od wła­dzy pre­zy­den­ta Mur­sie­go ty­sią­ce jego zwo­len­ni­ków i człon­ków Brac­twa Mu­zuł­mań­skie­go tra­fi­ło do wię­zie­nia, a setki w ma­so­wych pro­ce­sach ska­za­no na śmierć lub kary dłu­go­let­nie­go wię­zie­nia. W grud­niu 2013 roku egip­skie wła­dze uzna­ły Brac­two za or­ga­ni­za­cję ter­ro­ry­stycz­ną.

>>>

Diabelska obluda i podstepnosc . Egipcjanie musza sie tego wyzbyc . To jest od diabla .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:27, 04 Lip 2014    Temat postu:

"Dzień gniewu" w rocznicę obalenia Mursiego, 5 zabitych

Egip­ska po­li­cja roz­pę­dzi­ła w czwar­tek uczest­ni­ków de­mon­stra­cji, zor­ga­ni­zo­wa­nych w sto­li­cy na we­zwa­nie Brac­twa Mu­zuł­mań­skie­go. Ruch ten ob­cho­dził "dzień gnie­wu" w pierw­szą rocz­ni­cę od­su­nię­cia od wła­dzy pre­zy­den­ta Mo­ham­me­da Mur­sie­go. W Ka­irze zgi­nę­ło pięć osób.

Jak in­for­mu­ją świad­ko­wie, ty­sią­ce Egip­cjan, sprze­ci­wia­ją­cych się oba­le­niu pierw­sze­go pre­zy­den­ta przez armię, przy­łą­czy­ło się do rzad­kich ostat­nio pro­te­stów. Fre­kwen­cja pod­czas nie­daw­nych de­mon­stra­cji była o wiele niż­sza niż w czwar­tek, gdyż usta­wa za­twier­dzo­na je­sie­nią 2013 roku daje MSW prawo do za­ka­za­nia każ­de­go zgro­ma­dze­nia co naj­mniej 10 osób w miej­scu pu­blicz­nym, jeśli wła­dze uzna­ją, że za­gra­ża to bez­pie­czeń­stwu.

Trans­por­te­ry opan­ce­rzo­ne za­blo­ko­wa­ły plac Tah­rir w cen­trum Kairu, by unie­moż­li­wić prze­pro­wa­dze­nie tam pro­te­stów.

Mimo zwięk­szo­nych środ­ków bez­pie­czeń­stwa w sto­li­cy trzy osoby zgi­nę­ły w star­ciach, które wy­bu­chły mię­dzy de­mon­stran­ta­mi i po­li­cją. Do nie­po­ko­jów do­cho­dzi­ło za­rów­no w luk­su­so­wej dziel­ni­cy Mo­han­di­sin, jak i w ubo­gich Haram i Ma­te­ri­ji. MSW ogło­si­ło, że pod­czas mar­szów za­trzy­ma­no 157 osób.

W dziel­nic Ain Szams siły bez­pie­czeń­stwa użyły gazu łza­wią­ce­go, by roz­pę­dzić de­mon­stran­tów, któ­rzy pa­li­li opony.

Dwóch męż­czyzn po­nio­sło śmierć w wy­bu­chu bomby w miesz­ka­niu w Ker­da­sie, dziel­ni­cy na za­cho­dzie mia­sta. To w tym miej­scu w sierp­niu ubie­głe­go roku w star­ciach, które wy­bu­chły po oba­le­niu Mur­sie­go, zgi­nę­ło 11 człon­ków sił bez­pie­czeń­stwa. We­dług po­li­cji jedna z czwart­ko­wych ofiar brała udział w tych za­miesz­kach.

W pół­noc­no-wschod­niej dziel­ni­cy Ab­ba­si­ja eks­plo­do­wał sa­mo­chód pu­łap­ka, a trzy bomby do­mo­wej ro­bo­ty wy­bu­chły obok ra­dio­wo­zów w dziel­ni­cy Im­ba­ba. Ni­ko­mu nic się nie stało i żadna or­ga­ni­za­cja nie przy­zna­ła się do tych ata­ków.

W ostat­nich dniach w Ka­irze do­cho­dzi­ło do nie­wiel­kich eks­plo­zji; w po­nie­dzia­łek w po­bli­żu pa­ła­cu pre­zy­denc­kie­go zgi­nę­ło dwóch po­li­cjan­tów.

W ciągu roku od od­su­nię­cia Mur­sie­go za­bi­tych zo­sta­ło ponad 1,4 tys. jego zwo­len­ni­ków, a około 15 tys. zo­sta­ło za­trzy­ma­nych pod za­rzu­tem ter­ro­ry­zmu. Setki ludzi ska­za­no na karę śmier­ci. W grud­niu 2013 roku egip­skie wła­dze uzna­ły Brac­two Mu­zuł­mań­skie, z któ­re­go wy­wo­dzi się Mursi, za or­ga­ni­za­cję ter­ro­ry­stycz­ną.

Is­la­mi­stycz­ni bo­jow­ni­cy zin­ten­sy­fi­ko­wa­li w od­po­wie­dzi ataki na siły bez­pie­czeń­stwa, w któ­rych we­dług władz zgi­nę­ło ponad 500 funk­cjo­na­riu­szy. Brac­two za­prze­cza, ja­ko­by stało za za­ma­cha­mi.

Po oba­le­niu szefa pań­stwa nowe wła­dze aresz­to­wa­ły nie tylko jego zwo­len­ni­ków, ale też wielu świec­kich i li­be­ral­nych dzia­ła­czy, w tym wielu, któ­rzy od­gry­wa­li klu­czo­wą rolę w re­wo­lu­cji z 2011 roku. W jej wy­ni­ku po 30 la­tach rzą­dów od wła­dzy od­su­nię­ty zo­stał Hosni Mu­ba­rak.

Za­chód poparł zamach , ła­ma­nie wol­no­ści słowa w Egip­cie, i po­li­cyj­ne re­pre­sje,które uda­rem­ni­ły na­dzie­je na de­mo­kra­tycz­ne zmia­ny w Egip­cie, które po­ja­wi­ły po re­wo­lu­cji sprzed trzech lat.

Prawa czło­wie­ka są coraz czę­ściej ła­ma­ne, a egip­skie siły bez­pie­czeń­stwa ucie­ka­ją się do ta­kich sa­mych metod tor­tur, jakie sto­so­wa­no w "naj­czar­niej­szych go­dzi­nach ery" Mu­ba­ra­ka.

Wła­dzę w Egip­cie od oba­le­nia Mur­sie­go, pierw­sze­go de­mo­kra­tycz­nie wy­bra­ne­go pre­zy­den­ta, spra­wu­ją woj­sko­wi. Pod ko­niec maja nowym pre­zy­den­tem, przy 93-pro­cen­to­wym po­par­ciu, zo­stał Abd el-Fa­tah es-Si­si, były na­czel­ny do­wód­ca sił zbroj­nych. To on stał za od­su­nię­ciem od wła­dzy Mur­sie­go.

>>>

Odwagi walka trwa . Rezim padnie . Trzeba walczyc rozumnie i nie popelniac morderstw i zbrodni bo to wam zamyka droge do nieba . A nie ma nic wazniejszego niz niebo dla siebie . Co tam polityka . Ale walczyc trzeba tylko GODNIE ! Bóg zatriumfuje ostatecznie bo tak postanowil . To takie proste . :O)))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:26, 05 Lip 2014    Temat postu:

Egipt: szef Bractwa Muzułmańskiego skazany na dożywocie

Przywódca Bractwa Muzułmańskiego Mohamed Badie oraz 36 in­nych przedstawicieli i zwolenników Bractwa zostało skazanych na dożywocie za podżeganie do rozruchów podczas zeszłorocz­nych protestów po obaleniu prezydenta Moham­meda Mursiego.

Badie i pozostali oskarżeni zostali skazani za zablokowanie jed­nej z głównych dróg na północ od Kairu podczas masowych de­monstracji.

Sąd w Kairze podtrzymał wyroki śmierci wobec 10 innych zwo­lenników Bractwa; ośmiu z nich zostało skazanych zaocznie. Wśród skazanych in absentia są: Abdelrahman el-Ber, uznawany za muftiego Bractwa i przedstawiciel jego władz oraz Mohamed Abdel Maksud, salaficki kaznodzieja i zwolennik Bractwa, który po obaleniu Mursiego zbiegł do Kataru.

Badiemu grożą kary dożywotniego więzienia w dwóch innych procesach.

W czwartek minął rok odkąd wywodzący się z Bractwa Muzuł­mańskiego prezydent Egiptu Mohammed Mursi został odsunięty od władzy przez wojsko. Z tej okazji w Kairze odbyły się demon­stracje w ramach "dnia gniewu"; zginęło pięć osób.

Od obalenia Mursiego zginęło ponad 1,4 tys. jego zwolenników, ok. 15 tys. zatrzymano pod zarzutem terroryzmu, kilkaset osób skazano na karę śmierci. W grudniu 2013 r. nowe władze uznały Bractwo za organizację terrorystyczną.

Po obaleniu szefa państwa nowe władze areszto­wały również wielu świeckich i liberalnych działaczy, m.​in. tych, którzy odegrali kluczową rolę w rewolucji z 2011 roku, która za­kończyła wieloletnie rządy Hosniego Mubaraka.

Zachód zaakakceptował łamanie wolności słowa w Egipcie . Policyjne represje udaremniły nadzieje na demokratyczne zmiany w Egipcie, które pojawiły po rewolucji sprzed trzech lat. Prawa człowieka są coraz częściej łamane, a siły bezpieczeństwa ucieka­ją się do tortur stosowanych w "najczarniejszych godzinach ery" Mubaraka.

Pod koniec maja nowym prezydentem, przy 93-procentowym po­parciu, został Abd el-Fatah es-Sisi, były naczelny dowódca sił zbrojnych. To on stał za odsunięciem od władzy Mursiego.

...

Bydlaki ną razi góra . Na krótko .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:32, 11 Sie 2014    Temat postu:

Polscy turyści koczowali na egipskim lotnisku. Rezydent: to nie moje godziny pracy

Ponad 30 godzin czekali turyści z Poznania na samolot z Hurgha­dy do Polski. Podróżni twierdzą, że nikt ich o niczym nie informo­wał. Narzekają też na brak opieki rezydentów i przedstawicieli biura podróży. - To był wakacyjny koszmar – przyznają.

– Koczowaliśmy na lotnisku, wozili nas w jedną i drugą stronę, nikt nie udzielał informacji, nie było rezydentów, nie było też ni­kogo z biura – mówiła poirytowana Katarzyna Piechowiak.

Inni podróżni poinformowali, że w Egipcie panował absolutny chaos informacyjny. Turystom powiedziano, że ich lot startuje o 23.00, po czym na miejscu okazało się, że maszyny po prostu nie ma. Polacy byli zmuszeni do koczowania na lotnisku przez całą noc.

– Mówili nam, że nic nie wiedzą. Po godzinach oczekiwania za­brali nas na lotnisko. Okazało się jednak, że naszego samolotu nie ma – powiedział Jakub Konopczyński.

Rezydent, do którego turystom udało się dodzwonić o godzinie 4.00, powiedział, że "to nie są jego godziny pracy".

...

W tym kraju jest burdel .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 12:29, 13 Sie 2014    Temat postu:

Rosja zwiększy import towarów rolnych z Egiptu, by pokryć deficyt

Rosja zwiększy eksport pszenicy do Egiptu i import z tego kraju produktów rolnych, co pomoże pokryć deficyt wynikły z embar­ga na te produkty z wielu państw, w tym z Polski. O planach poin­formowano po wtorkowych rozmowach prezydentów Rosji i Egiptu.

"Egipt już zwiększył dostawy produktów rolnych na nasz rynek o 30 proc., a w najbliższym czasie jest gotów je zwiększyć o dalsze 30 proc." - powiedział we wtorek prezydent Rosji Władimir Putin, który tego dnia w Soczi odbył rozmowy z prezydentem Egiptu Abd el-Fatahem al-Sisim.

Putin zaznaczył, że Rosja i Egipt aktywnie współpracują w dzie­dzinie rolnictwa, a Rosja dostarcza ok. 40 proc. zboża spożywane­go w Egipcie. "90 proc. naszego importu z Egiptu to też produkty rolne: pomarańcze, kartofle, cebula, czosnek" - przypomniał.

Putin zaznaczył, że strony uzgodniły wprowadzenie uproszczone­go trybu dostępu egipskich towarów na rynek rosyjski.

Zwiększenie o 30 proc. dostaw produktów rolnych z Egiptu pomo­że w 40-50 proc. pokryć deficyt w tej dziedzinie, który może po­wstać z powodu wprowadzenia przez Moskwę embarga z szeregu krajów - powiedział we wtorek dziennikarzom w Soczi minister rolnictwa Nikołaj Fiodorow.

Powiadomił, że jego resort prowadzi także rozmowy na temat do­datkowych dostaw z Turcją, Iranem, Izraelem, Marokiem, Argen­tyną, Brazylią i Peru.

Powiedział, że obliczyli z przedstawicielami z Egiptu, że kraj ten już w tym roku może zwiększyć o 30 proc. obecny poziom dostaw produktów rolnych. Według ministra chodzi głównie o kartofle, cebulę, czosnek, a także o owoce cytrusowe i winogrona.

Minister Fiodorow podkreślił, że w ubiegłym roku Egipt dostar­czył do Rosji produktów rolnych na sumę 440 mln dolarów, a w pierwszym półroczu tego roku wartość tego importu wyniosła już 460 mln dolarów. Zdaniem szefa rosyjskiego resortu rolnictwa wartość potencjalnego importu produktów rolnych z Egiptu może przewyższyć w bliskiej perspektywie 1 mld dolarów. Fiodorow nie określił ram czasowych, które miał na myśli.

Na początku sierpnia Rosja wprowadziła zakaz importu owoców, warzyw, mięsa, drobiu, ryb, mleka i nabiału z USA, UE, Australii, Kanady i Norwegii. W ten sposób odpowiedziała na sankcje zasto­sowane wobec niej przez Zachód w związku z rolą Moskwy w konflikcie na Ukrainie.

...

Widzicie jak lotry się kumaja .
Jest okazja zdusić juntę .... Wróci Mursi otworzy tunele Hamas się uspokoi . To są naczynia połączone . Trzeba załatwiać kilka rzeczy na raz . A nie tak jak zachodnie barany różne Ashtony Kerre i inne . Poparli zamach stanu na demokrację nie poparli Wolnej Syrii i Bliski Wschód zamienia się w pandemonium ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:30, 07 Wrz 2014    Temat postu:

Egipt: siedmiu mężczyzn zatrzymanych za udział w ślubie pary homoseksualnej

Siedmiu mężczyzn umieszczono w areszcie tymczasowym za to, że zostali sfilmowani podczas ślubu pary homoseksualnej, a na­granie trafiło do portali społecznościowych - podała agencja Mena.

O ile egipskie prawo nie przewiduje kar za homoseksualizm, wiele osób w ostatnich latach skazano za "rozwiązłość", oskarżo­no je o udział w uroczystościach homoseksualistów.

Nagranie wideo przedstawia parę homoseksualną na statku na Nilu w trakcie świętowania ich związku w otoczeniu przyjaciół o podobnej orientacji.

- Śledztwo pozwoliło zidentyfikować dziewięciu z 16 uczestni­ków, siedmiu z nich zatrzymano w sobotę - poinformowała Mena.

Cała siódemka trafiła na cztery dni do aresztu i jest oskarżona o "propagowanie rozwiązłości" i "publikację niemoralnych zdjęć". Prokuratura nakazała przeprowadzenie "testu medycznego" u oskarżonych, co w Egipcie spotyka się ze sprzeciwem obrońców praw człowieka. "Test" taki ma na celu określenie, czy oskarżony jest homoseksualistą, czy nie.

Homoseksualizm jest w Egipcie potępiany zarówno przez islam, jak i kościół koptyjski jako "dewiacja".

...

Bo to jest dewiacja tylko w w mediach boicie się lobby homo . To są fakty obiektywne . Jeśli publicznie demonstrowali dewiacje kara być musi . To jest karane w każdym kraju . Publiczne zgorszenie .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:54, 08 Wrz 2014    Temat postu:

Do więzienia za wideo ze ślubu pary homoseksualnej

Siedmiu Egipcjan, którzy pojawili się na opublikowanym w sieci wideo ze ślubu pary gejowskiej, trafiło do więzienia.

Egipska państwowa agencja informacyjna podaje, że władze wciąż szukają dwóch kolejnych podejrzanych, choć w Egipcie nie istnieje prawo zakazujące kontaktów homoseksualnych.

Jeden z mężczyzn występujących w wideo w anonimowej wypo­wiedzi dla egipskiego kanału telewizji Rotana wyjaśnił, że cała sprawa była tylko żartem i żadnego gejowskiego ślubu wcale nie było.

Jak donosi BBC, prokurator zażądał przeprowadzenia badań me­dycznych w celu ustalenia orientacji seksualnej aresztowanych mężczyzn.

...

Z tym że jak wy zamierzacie ,,badać" czy oni są homo ? Obawiam się że po prostacku i dosłownie znając dzikie kraje . MACIE ZBADAĆ CZY OBRAZILI MORALNOŚĆ PUBLICZNĄ A CZY TO ZBOLE TO NIEISTOTNE ! BO NIE CHODZI O ZBOCZENIE TYLKO WŁAŚNIE O MORALNOŚĆ !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 23:23, 08 Wrz 2014    Temat postu:

Były prezydent Mohammed Mursi oskarżony o wydanie tajemnic państwowych

Egipski prokurator generalny oskarżył w sobotę obalonego prezydenta Mohammeda Mursiego oraz jego dziewięciu współpracowników o wydanie państwowych tajemnic i poufnych dokumentów Katarowi oraz telewizji Al-Dżazira - głosi komunikat prokuratury.

Mursi i jego współpracownicy oskarżeni są też o narażenie bezpieczeństwa kraju w związku z udostępnieniem tajnych dokumentów, które - jak poinformowały w sierpniu egipskie siły bezpieczeństwa - miały zostać przekazane poprzez pośredników Katarowi i katarskiej sieci telewizyjnej Al-Dżazira.

Relacje między Katarem a Egiptem są bardzo napięte, odkąd w 2013 roku armia pod wodzą ówczesnego szefa egipskich sił zbrojnych i obecnego prezydenta Abd el-Fataha es-Sisiego odsunęła Mursiego od władzy. Katar popierał Mursiego, jak i jego polityczne zaplecze, czyli Bractwo Muzułmańskie, z którego były prezydent się wywodził.

Sobotni komunikat prokuratury głosi, że tajne postępowanie ujawniło wystarczająco obciążające byłego prezydenta informacje dotyczące szpiegostwa, by można było formalnie oskarżyć zarówno Mursiego, jak i jego współpracowników.

- Dochodzenie ujawniło upokarzające fakty oraz zakres największego spisku oraz zdrady, których dopuściła się organizacja terrorystyczna, jaką jest Bractwo (Muzułmańskie), przeciw narodowi, z pomocą siatki szpiegów - podaje prokuratura.

Ani katarskie ministerstwo spraw zagranicznych ani Al-Dżazira nie skomentowały tych informacji.

Rzecznik zdelegalizowanego Bractwa Muzułmańskiego Abdulla El-Haddad, który przebywa w Wielkiej Brytanii, napisał w komunikacie rozesłanym mailem, że jest to "kolejny proces (...) motywowany politycznie, oparty na sfabrykowanych zarzutach i prowadzony przez skorumpowanych sędziów".

...

Brednie jak za Stalina .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:13, 11 Wrz 2014    Temat postu:

Egipt: 20 lat więzienia dla Bractwa.


Egipski sąd wymierzył dziś kary 20 lat więzienia jednemu z przywódców Bractwa Muzułmańskiego i znanemu kaznodziei, uznając ich za winnych porwania i torturowania dwóch policjantów oraz przewodzenia organizacji terrorystycznej.

Skazani to Mohamed el-Beltagi, sekretarz generalny założonej przez Bractwo Muzułmańskie Partii Wolności i Sprawiedliwości oraz Safwat Higazy - ultrakonserwatywny duchowny. Oskarżono ich o to, że latem 2013 roku, podczas demonstracji zwolenników islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego, porwali, więzili i torturowali funkcjonariuszy policji w polowym szpitalu. W lipcu 2013 roku wojsko egipskie obaliło Mursiego po fali protestów przeciwko jego rządom.

Obu podsądnych skazano dziś również za przewodzenie organizacji terrorystycznej, założonej w celu "atakowania swobód obywatelskich, szkodzenia jedności narodowej i dobru społecznemu" - poinformowała państwowa agencja prasowa MENA.

W końcu sierpnia el-Beltagi został już skazany na dożywocie, wraz z siedmioma innymi przywódcami Bractwa Muzułmańskiego, za podżeganie do przemocy, planowanie rozruchów, morderstwo i sabotaż.

Od obalenia Mursiego zginęło ponad 1,4 tys. jego zwolenników, ok. 15 tys. zatrzymano pod zarzutem terroryzmu, kilkuset skazano na karę śmierci. W grudniu 2013 roku nowe władze uznały Bractwo Muzułmańskie za organizację terrorystyczną.

W końcu maja nowym prezydentem Egiptu, przy 93-procentowym poparciu, został Abd el-Fatah es-Sisi, były naczelny dowódca sił zbrojnych. To on kierował odsunięciem od władzy Mursiego.

...

Oczywiście to sądy typu putinowskiego ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:23, 15 Wrz 2014    Temat postu:

Duchowy przywódca Bractwa Muzułmańskiego skazany na dożywocie

Egip­ski sąd ska­zał du­cho­we­go przy­wód­cę Brac­twa Mu­zuł­mań­skie­go Mo­ha­me­da Ba­die­go i 14 człon­ków Brac­twa na do­ży­wot­nie wię­zie­nie za pod­że­ga­nie do prze­mo­cy i mor­der­stwo pod­czas ubie­gło­rocz­nych pro­te­stów w Ka­irze.

We­dług za­po­wie­dzi sesja sądu miała być po­świę­co­na ze­zna­niom świad­ków, lecz sę­dzia nie­spo­dzie­wa­nie ogło­sił wyrok.

Badie, du­cho­wy przy­wód­ca Brac­twa, zo­stał już wcze­śniej ska­za­ny na do­ży­wo­cie i na śmierć w in­nych pro­ce­sach, które or­ga­ni­za­cje obro­ny praw czło­wie­ka kry­ty­ku­ją jako naj­ostrzej­sze prze­śla­do­wa­nia zor­ga­ni­zo­wa­ne­go ruchu is­la­mi­stycz­ne­go.

Wraz ze 182 zwo­len­ni­ka­mi Brac­twa ska­za­no go w czerw­cu na śmierć w ma­so­wym pro­ce­sie w spra­wie prze­mo­cy, która wy­bu­chła w pro­win­cji (mu­ha­fa­zie) Al-Min­ja w Gór­nym Egip­cie i do­pro­wa­dzi­ła do za­bi­cia po­li­cjan­ta.

W lipcu sąd ska­zał Ba­die­go na do­ży­wo­cie z pod­że­ga­nie do prze­mo­cy i roz­ru­chów oraz za­blo­ko­wa­nie głów­nej drogi na pół­noc od Kairu pod­czas pro­te­stów, które wy­bu­chły po oba­le­niu pre­zy­den­ta Mo­ham­me­da Mur­sie­go.

W lipcu ubie­głe­go roku wy­wo­dzą­cy się z Brac­twa Mu­zuł­mań­skie­go pre­zy­dent Mursi zo­stał od­su­nię­ty od wła­dzy przez woj­sko. Od oba­le­nia Mur­sie­go zgi­nę­ło ponad 1,4 tys. jego zwo­len­ni­ków, ok. 15 tys. za­trzy­ma­no pod za­rzu­tem ter­ro­ry­zmu, kil­ka­set osób ska­za­no na karę śmier­ci. W grud­niu 2013 r. nowe wła­dze uzna­ły Brac­two za or­ga­ni­za­cję ter­ro­ry­stycz­ną.

>>>

To jest zbrodnia sadowa .... Bractwo przechodzi meczenstwo ... Skoro odwoluja sie do Boga musza byc gotowi cierpiec jak Jezus .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:34, 12 Paź 2014    Temat postu:

Kerry i Sisi apelują o nowe rozmowy pokojowe na Bliskim Wschodzie

Prezydent Egiptu Abd el-Fatah es-Sisi zaapelował dzisiaj do Izra­ela, by rozważył wznowienie rozmów pokojowych z Palestyńczy­kami. Do działań na rzecz osiągnięcia pokoju na Bliskim Wscho­dzie wzywał też szef amerykańskiej dyplomacji John Kerry.

Sisi i Kerry przemawiali w Kairze, gdzie trwa międzynarodowa konferencja donatorów na rzecz odbudowy Strefy Gazy, zniszczo­nej w czasie izraelskiej ofensywy, która trwała od 8 lipca do 26 sierpnia. W jednodniowym spotkaniu uczestniczy m.​in. palestyń­ski prezydent Mahmud Abbas, sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun i odchodząca szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton. W konferencji bierze udział 70 krajów i organizacji międzynaro­dowych.

- Rezultatem tej konferencji nie powinny być jedynie zebrane pie­niądze, ale ponowne zaangażowanie wszystkich stron na rzecz pokoju, który spełniałby aspiracje Izraelczyków, Palestyńczyków i wszystkich mieszkańców regionu - mówił Kerry. Zapewnił, że USA byłyby w pełni zaangażowane w proces pokojowy.

Kerry od lipca 2013 r. do kwietnia br. intensywnie zabiegał o po­rozumienie między Palestyńczykami a Izraelem. Jego misja za­kończyła się fiaskiem po ogłoszenie przez skonfliktowane dotąd palestyńskie partie, Fatah i Hamas, porozumienia w sprawie utworzenia wspólnego rządu przejściowego i nowych wyborów.

Według agencji Reutera szanse na wznowienie procesu pokojowe­go są niewielkie. AFP przypomina, że minister spraw zagranicz­nych Izraela Awigdor Lieberman nie został nawet zaproszony do Kairu. - Trzeba sprawdzić, czego miałyby dotyczyć te negocjacje. Jeżeli miałyby one obejmować tylko palestyńskie żądania, to sprawa jest stracona - ocenił szef izraelskiej dyplomacji w wywia­dzie udzielonym portalowi internetowemu.

Otwierając kairską konferencję Sisi oświadczył, że "nadszedł czas na zakończenie konfliktu" izraelsko-palestyńskiego. Apelo­wał o nowe rozmowy pokojowe, których podstawą byłaby inicja­tywa przedstawiona w 2002 r. przez Ligę Arabską i odrzucona przez państwo żydowskie.

- Ten moment powinien być punktem wyjścia do osiągnięcia po­koju, który zapewni stabilność i sprawi, że marzenie o współist­nieniu stanie się rzeczywistością. Taka wizja zawarta jest w arab­skiej inicjatywie pokojowej - powiedział egipski prezydent.

Plan, do którego nawiązywał Sisi, został przedstawiony przez Arabię Saudyjską na szczycie Ligii Arabskiej w 2002 r. w Bejru­cie. Projekt przewiduje normalizację stosunków między krajami arabskimi a Izraelem. W zamian Izrael miałby całkowicie wyco­fać się z terytoriów palestyńskich okupowanych od wojny sześcio­dniowej z 1967 r., w tym ze wschodniej części Jerozolimy, która stałaby się palestyńską stolicą. W deklaracji mówi się też o "spra­wiedliwym rozwiązaniu" sprawy palestyńskich uchodźców.

Sisi podkreślił, że odbudowa Strefy Gazy wymaga "trwałego spo­koju" w stosunkach między Izraelem a radyklanym Hamasem, który od 2007 r. kontroluje palestyńską enklawę. Aby doszło do odbudowy, "pełną władzę" powinna sprawować tam Autonomia Palestyńska, na której czele stoi Abbas.

Trwająca 50 dni wojna w Strefie Gazy była najpoważniejszym w skutkach konfliktem między Hamasem a Izraelem od 2008 r. - pisze agencja AP. Zginęło ponad 2,1 tys. Palestyńczyków, głównie cywilów, oraz 73 Izraelczyków. 11 tys. Palestyńczyków odniosło obrażenia, a 100 tys. ludzi zostało bez dachu nad głową.

Abbas poinformował, że koszt całkowitej odbudowy Strefy ze zniszczeń wojennych szacuje się na 4 miliardy dolarów. - Tę tra­gedię trudno jest opisać słowami. Całe dzielnice zostały zrówna­ne z ziemią, a 90 rodzin nie figuruje już w dokumentach - oświad­czył palestyński prezydent, zapewniając, że środki zostaną wyko­rzystane w przejrzysty sposób.

Przypomniał, że w 2009 r. społeczność międzynarodowa spotka­ła się w Egipcie, by zebrać środki na odbudowę Gazy. "Obiecali­śmy nasze wsparcie i udało nam się odbudować Strefę Gazy. Dzi­siaj znowu tu jesteśmy. Cykl odbudowy i destrukcji trwa, sytuacja się pogarsza" - ubolewał Abbas. Podczas konferencji Kerry ogło­sił natychmiastową pomoc dla Gazy w wysokości 212 mln dola­rów. Ashton poinformowała, że UE przeznaczy na odbudowę pa­lestyńskiej enklawy 450 mln euro.

...

Kerry znowu liberalna celebruje demokracje w Egipcie a jak tam uwiezieni bili brawo ? Zachwyceni Kerrym ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:26, 27 Paź 2014    Temat postu:

Kary więzienia dla uczestników prodemokratycznej demonstracji w Egipcie

Sąd w Kairze skazał 23 osoby, w tym siedem kobiet, na kary trzech lat więzienia za udział w nielegalnej demonstracji. Agencja Associated Press pisze, że jest to kolejna rozprawa władz ze świeckim ruchem prodemokratycznym.

Chodzi o pokojową demonstrację z czerwca w pobliżu pałacu prezydenckiego w Kairze. Jej uczestnicy występowali przeciwko uchwaleniu przepisów ostro ograniczających prawo do protestów ulicznych.

Każdy ze skazanych, którym zarzucono również niszczenie własności publicznej i napaść na policjantów, ma też zapłacić 10 tys. funtów (1,4 tys. USD) grzywny. Po odbyciu kary wszyscy zostaną objęci nadzorem policyjnym.

Associated Press zwraca uwagę, że wielu świeckich aktywistów prodemokratycznych uczestniczyło w powstaniu z 2011 roku, które doprowadziło do obalenia prezydenta Hosniego Mubaraka. Wielu z nich przyłączyło się też w 2013 roku do milionów, które powstały przeciwko prezydentowi Mohammedowi Mursiemu, wywodzącemu się z Bractwa Muzułmańskiego.

Mursi został latem 2013 r. odsunięty od władzy przez wojsko z Abd el-Fatahem es-Sisim na czele; Sisi pod koniec maja br. został, przy 93-procentowym poparciu, nowym prezydentem Egiptu.

W grudniu 2013 roku nowe władze uznały Bractwo Muzułmańskie za organizację terrorystyczną i stosują represje wobec jego członków i zwolenników. Od obalenia Mursiego zginęło ich ponad 1,4 tys., ok. 15 tys. zatrzymano pod zarzutem terroryzmu, a kilkuset skazano na karę śmierci.

Świeccy krytycy Sisiego zarzucają mu, że wprowadzając drastyczne ograniczenia prawa do demonstracji pozbawił Egipcjan największej możliwości wyrażania opinii i że praktycznie pozostały im do tego tylko portale społecznościowe. Sisi twierdzi, że przepisy dotyczące demonstracji są podobne do tych, które obowiązują w krajach zachodnich.

Egipski resort spraw wewnętrznych zapowiedział ostatnio rozszerzenie monitoringu portali społecznościowych, uzasadniając to koniecznością chronienia interesów narodowych.

...

PUPILE ZACHODU SADYSTYCZNIE NISZCZA LUDZI !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:28, 27 Paź 2014    Temat postu:

Egipt: znany działacz opozycji zatrzymany na własnym procesie

21 egipskich działaczy, w tym Alaa Abdel Fattah, przywódca demokratycznych protestów za rządów Hosniego Mubaraka, zostało zatrzymanych w poniedziałek, gdy stawili się na własnym procesie jako oskarżeni za złamanie przepisów dotyczących demonstracji.

Fattah, świecki aktywista i bloger, jeden z symboli arabskiej wiosny i symbol sprzeciwu wobec autorytarnych rządów Mubaraka, został aresztowany jesienią 2013 roku. Nawoływał do antyrządowych protestów wbrew przepisom, które znacznie ograniczały prawo obywateli do zgromadzeń.

W czerwcu br. sąd skazał go na 15 lat więzienia m.in. za złamanie przepisów dotyczących demonstracji. Oprócz niego ten sam wyrok usłyszały 24 inne osoby, skazane na podstawie podobnych zarzutów.

W połowie września wszyscy zostali zwolnieni z więzienia za kaucją do czasu ponownego rozpatrzenia sprawy, gdy sędzia przewodniczący w procesie zrezygnował z tej funkcji.

Pierwsza rozprawa w ramach powtarzanego procesu odbyła się w poniedziałek. 21 oskarżonych, w tym Fattah, którzy tego dnia stawili się w sądzie, zostało zatrzymanych, a sąd nakazał zatrzymanie pozostałych czterech. Datę kolejnej rozprawy wyznaczono na 11 listopada.

Zatwierdzone jesienią 2013 roku przepisy dotyczące demonstracji nasiliły obawy o przyszłość swobód politycznych w Egipcie po obaleniu przez wojsko prezydenta Mohammeda Mursiego. Ustawa uprawnia ministerstwo spraw wewnętrznych do zakazania każdego zgromadzenia co najmniej 10 osób w miejscu publicznym, jeśli władze uznają, że zagraża to bezpieczeństwu.

Za rządów Mubaraka Fattah był kilkakrotnie aresztowany. Pochodzi ze znanej w Egipcie rodziny działaczy. Jego siostra Sanaa również odsiaduje wyrok więzienia za nawoływanie do protestów, a ojciec Ahmed Saif, który zmarł w sierpniu, przez lata był obrońcą praw człowieka i za czasów Mubaraka kilka razy odsiadywał kary więzienia.

Fattah był też wśród osób nominowanych do tegorocznej Nagrody Sacharowa, wyróżnienia przyznawanego przez Parlament Europejski za zaangażowanie w obronę praw człowieka.

...

A UE paparla rezim ... TYLE SA WARTE ICH NAGRODY ! NISZCZA DOBRE IMIE SACHAROWA ! ODEBRAC IM JE !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 23:17, 01 Lis 2014    Temat postu:

Egipt: więzienie za "gejowski ślub"

Egipski sąd skazał na trzy lata więzienia ośmiu mężczyzn, którzy wystąpili w filmie mającym być, według prokuratury, "gejowskim ślubem". Sąd uznał, że mężczyźni dopuścili się obrazy moralności publicznej.

Egipskie prawo nie zakazuje wprost homoseksualizmu. Jest on jednak odrzucany w kulturze islamskiej jako ciężka zbrodnia. Sąd wymierzając wyrok oparł się więc na przepisach dotyczących moralności.

Mężczyźni zostali aresztowani we wrześniu. Powodem był film, który ukazywał między innymi dwóch całujących się mężczyzn, wymieniających się obrączkami i wspólnie krojących tort weselny. Wideo szybko rozpowszechniło się w Internecie.

Przeciwko aresztowaniu protestowały organizacje humanitarne. Podkreślały brak dowodów na homoseksualizm zatrzymanych. Potwierdził to też przedstawiciel ministerstwa sprawiedliwości, który przyznał, że wyniki badań oskarżonych nie wykazały, aby odbywali oni wcześniej stosunki homoseksualne.

...

Trzeba byc czujnym na homoagresje ale bez paranoi .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 21:41, 27 Lis 2014    Temat postu:

Egipt: 78 nieletnich skazanych za udział w organizacji terrorystycznej

Na dwa do pięciu lat więzienia skazał dzisiaj egipski sąd 78 niepełnoletnich za przynależność do organizacji terrorystycznej. Nastolatki podczas protestów domagały się powrotu na stanowisko prezydenta Mohammeda Mursiego, który został obalony przez armię w ubiegłym roku.

Organizacje międzynarodowe regularnie oskarżają nowe egipskie władze o naruszanie praw człowieka. Za "bezprecedensowe w najnowszej historii" ONZ uznało skazanie na śmierć setek zwolenników Mursiego w zbiorowym procesie.

Jak poinformowały agencję AFP źródła rządowe, w środę sąd w Aleksandrii na północy kraju skazał na dwa do pięciu lat pozbawienia wolności chłopców w wieku od 13 do 17 lat, którzy w ostatnich trzech miesiącach brali udział w różnych demonstracjach.

Według agencji MENA niepełnoletni byli członkami Bractwa Muzułmańskiego i uczestniczyli w antyrządowych protestach, do których nawoływała ta organizacja. - Blokowali drogi i straszyli spokojnych obywateli - pisze MENA.

Bractwo Muzułmańskie, z którego wywodzi się Mursi, zwyciężyło we wszystkich wyborach od upadku reżimu prezydenta Hosniego Mubaraka na początku 2011 r. Rok po rewolcie Mursi został wybrany na szefa państwa, ale na początku lipca 2013 r. wojsko odsunęło go od władzy. Wcześniej miliony Egipcjan wyszły na ulice, by domagać się jego ustąpienia i zarzucając mu dążenie do islamizacji społeczeństwa.

Od tego czasu policja i armia zabiły 1,4 tys. demonstrantów, którzy chcieli powrotu Mursiego, a ponad 15 tys. jego zwolenników trafiło do więzienia. Nowe władze uznały Bractwo za organizację terrorystyczną.

...

Niszcza dzieciaki . Koszmar .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:32, 29 Lis 2014    Temat postu:

Hosni Mubarak niewinny ws. stłumienia protestów w 2011 r. w Egipcie

Sąd w Kairze oczyścił b. prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka z zarzutu wydania rozkazu krwawego stłumienia antyprezydenckich protestów w 2011 r., w których zginęło kilkuset demonstrantów. Mubarak został również uniewinniony w sprawach o korupcję.

Egipski sąd z zarzutów współudziału w zabójstwie kilkuset demonstrantów podczas tłumienia antyprezydenckiej rewolty oczyścił także ministra spraw wewnętrznych w rządzie Mubaraka Habibiego al-Adliego oraz sześciu wysokich rangą doradców do spraw bezpieczeństwa - podają światowe agencje. Wcześniej AFP pisała, że uniewinniono czterech głównych doradców Mubaraka oraz byłego szefa MSW.

Ponadto sąd oczyścił również Mubaraka i byłego ministra ds. ropy naftowej z zarzutów związanych z eksportem gazu do Izraela - podaje agencja Reutera.

W odrębnej sprawie korupcyjnej sędzia Mahmud Kamel al-Raszidi uniewinnił także Mubaraka i jego dwóch synów Alaę i Gamala, ponieważ - jak tłumaczył - zbyt wiele czasu upłynęło od rzekomego przestępstwa.

Jak informuje agencja Mena, do siedziby sądu 86-letni Mubarak został w sobotę przetransportowany śmigłowcem ze szpitala wojskowego w Kairze, gdzie jest na co dzień osadzony.

Jednak po usłyszeniu wyroków były prezydent nie zostanie zwolniony - podaje Reuters. W maju br. został uznany bowiem za winnego w sprawie przywłaszczenia sobie publicznych funduszy i odsiaduje wyrok trzech lat więzienia. Mubarak z powodów zdrowotnych przebywa w areszcie domowym w szpitalu wojskowym na przedmieściach Kairu.

Oskarżenie może odwołać się od sobotniego wyroku.

Reuters donosi, że po odczytaniu przez sędziego al-Raszidiego werdyktów w wypełnionej po brzegi sali sądowej wybuchły okrzyki. Mubarak miał na sobie słoneczne okulary i sweter; był ponury, kiedy został wwieziony do sali na noszach.

W 2012 roku Mubarak za stłumienie protestów, które doprowadziły do jego obalenia, został skazany na dożywotnie więzienie, ale wyrok uchylono ze względów proceduralnych, kierując sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Dożywocie dostał wówczas również były szef MSW. Natomiast sześciu dawnych funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa zostało uniewinnionych, co wywołało gwałtowne protesty opinii publicznej. Prokuratorzy oskarżali Mubaraka o wydanie rozkazu Adliemu do użycia ostrej amunicji przeciwko protestującym, by stłumić demonstracje.

W wyniku krwawej rozprawy z demonstrantami na początku 2011 roku zginęło w Egipcie ok. 850 osób. W lutym 2011 roku na fali tych wystąpień, które trwały 18 dni, Mubarak został zmuszony do ustąpienia po niemal 30 latach sprawowania władzy.

...

To kpiny nie sady .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 16:17, 30 Lis 2014    Temat postu:

Opozycja powraca na plac Tahrir - Kair przeciwko uniewinnieniu Mubaraka

Ponad tysiąc mieszkańców Kairu zebrało się na placu Tahrir w centrum miasta, który znów stal się miejscem masowych protestów - tym razem przeciwko uniewinnieniu przez sąd b. prezydenta Hosniego Mubaraka, winnego śmierci 239 demonstrantów w 2011 roku.

Przeciwko demonstrantom skandującym hasła "Precz z reżimem wojskowym" prezydenta Abd el-Fataha es-Sisiego, "Morderca uznany za niewinnego, krew naszych braci nie mogła popłynąć na marne" siły bezpieczeństwa użyły armatek wodnych i gazów łzawiących.

Egipskie MSW oskarża demonstrantów o "użycie siły". Podało, że rzucali w policjantów kamieniami.

Odstąpienie od zarzutu spowodowania masakry wskutek rozkazów wydanych przez Mubaraka przyjęli z zadowoleniem zwolennicy byłego prezydenta, który obecnie przebywa w szpitalu więziennym.

Zebrali się oni niewielką grupą pod szpitalem i mogli go pozdrowić, gdy 86-letni Mubarak pojawił się na chwilę na wózku inwalidzkim na balkonie swego pokoju szpitalnego.

Mubarak, oskarżony o spowodowanie masakry, ustąpił w lutym 2011 roku pod naciskiem masowych protestów społecznych. Sąd uznał wówczas jego i czterech jego doradców za winnych współudziału w masowej masakrze demonstrantów.

Dla prezydenta i jego doradców, oskarżonych również o korupcję, prokurator żądał kary śmierci.

...

Widzimy co sie dzieje . Rezim wraca .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 22:07, 30 Lis 2014    Temat postu:

Protesty w Egipcie. Jedna osoba nie żyje

Ponad tysiąc mieszkańców Kairu zebrało się na placu Tahrir w centrum miasta, który znów stal się miejscem masowych protestów - tym razem przeciwko uniewinnieniu przez sąd b. prezydenta Hosniego Mubaraka, winnego śmierci 239 demonstrantów w 2011 roku. Jedna osoba zginęła.

Przeciwko demonstrantom skandującym hasła "Precz z reżimem wojskowym" prezydenta Abd el-Fataha es-Sisiego, "Morderca uznany za niewinnego, krew naszych braci nie mogła popłynąć na marne" siły bezpieczeństwa użyły armatek wodnych i gazów łzawiących.

Egipskie MSW oskarża demonstrantów o "użycie siły". Podało, że rzucali w policjantów kamieniami. Jedna osoba zginęła.

Odstąpienie od zarzutu spowodowania masakry wskutek rozkazów wydanych przez Mubaraka przyjęli z zadowoleniem zwolennicy byłego prezydenta, który obecnie przebywa w szpitalu więziennym.

Zebrali się oni niewielką grupą pod szpitalem i mogli go pozdrowić, gdy 86-letni Mubarak pojawił się na chwilę na wózku inwalidzkim na balkonie swego pokoju szpitalnego.

Mubarak, oskarżony o spowodowanie masakry, ustąpił w lutym 2011 roku pod naciskiem masowych protestów społecznych. Sąd uznał wówczas jego i czterech jego doradców za winnych współudziału w masowej masakrze demonstrantów.

Dla prezydenta i jego doradców, oskarżonych również o korupcję, prokurator żądał kary śmierci.

...

Trzeba obalic ten rezim ale stopniowa praca a nie wybuchami . On padnie na pewno jak w Polsce Jaruzelski ktory ledwo uniknal piekla i jest w czysccu .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:41, 03 Gru 2014    Temat postu:

Egipt: sąd skazał ponad 180 osób na śmierć za atak na policjantów

Egipski sąd skazał we wtorek na śmierć ponad 180 osób oskarżonych o zabójstwo kilkunastu policjantów w miejscowości Kerdasa, na zachód od Kairu. Do napaści doszło po rozpędzeniu demonstracji zwolenników obalonego prezydenta Mohammeda Mursiego latem 2013 roku.

Zgodnie z egipskim prawem wyroki muszą jeszcze zostać zatwierdzone przez wielkiego muftiego, którego opinia ma jednak charakter niewiążący.

Od obalenia przez armię wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego Mursiego w lipcu 2013 roku jego zwolennicy byli celem krwawych represji, w wyniku których życie straciło co najmniej 1,4 tys. ludzi. Setki zwolenników obalonego szefa państwa zostały też skazane na śmierć w trwających kilka minut zbiorowych procesach, które ONZ określiła jako "bez precedensu w najnowszej historii".

We wtorek skazano 188 ludzi oskarżonych o udział 14 sierpnia 2013 roku w ataku na komisariat w miejscowości Kerdasa. Zginęło według różnych źródeł od 11 do 14 policjantów; ich ciała zostały zbezczeszczone. Tego samego dnia siły bezpieczeństwa rozpędziły dwie wielkie manifestacje siedzące zorganizowane w Kairze przez zwolenników Mursiego.

Z grupy skazanych 151 przebywa w areszcie, a pozostali byli sądzeni zaocznie - poinformowały źródła sądowe.

Żadnego ze skazanych w Egipcie na śmierć od obalenia Mursiego do tej pory nie stracono.

...

Demokracja szaleje . Tak Zahut chwalil ten rezim ,


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 16:37, 14 Gru 2014    Temat postu:

Egipt: 439 osób trafi przed trybunały wojskowe za udział w zamieszkach

439 osób trafi przed trybunały wojskowe za udział w zamieszkach, w których zginęło trzech policjantów - poinformowali anonimowi przedstawiciele egipskich sił bezpieczeństwa.

Sprawa dotyczy fali zamieszek, do których doszło po rozpędzeniu przez policję pokojowego protestu
, jednego z wielu po obaleniu prezydenta Mohammeda Mursiego w 2013 roku.

W październiku obecny prezydent Abd el-Fatah es-Sisi wydał dekret, na mocy którego osoby odpowiedzialne za wszelkie ataki na budynki rządowe będą sądzone przez trybunały wojskowe - podaje agencja AP.

Na początku grudnia egipski sąd skazał na śmierć ponad 180 osób oskarżonych o zabójstwo kilkunastu policjantów w miejscowości Kerdasa, na zachód od Kairu. Do napaści doszło po rozpędzeniu demonstracji zwolenników Mursiego.

Od obalenia przez armię wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego Mursiego w lipcu 2013 roku jego zwolennicy byli celem krwawych represji, w wyniku których życie straciło co najmniej 1,4 tys. ludzi. Setki zwolenników obalonego szefa państwa zostały też skazane na śmierć w kilkuminutowych zbiorowych procesach, które ONZ określiła jako "bez precedensu w najnowszej historii".

Jak podkreśla AP, retorsje, wymierzone początkowo wyłącznie w islamistów, obejmują teraz wszelkich, również lewicowych i liberalnych, przeciwników rządu.

...

Potwory ! Niszcza ludzi chcacych wolnosci .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:49, 23 Gru 2014    Temat postu:

Telewizja Al-Dżazira zawiesza swój egipski kanał

Panarabska telewizja Al-Dżazira zawiesiła działalność swojego kanału w Egipcie, Mubasher Misr, który w przeszłości był źródłem poważnych napięć między nowymi władzami w Kairze a właścicielem stacji, Katarem.

Wczoraj wieczorem prezenter Mubasher Misr ogłosił, że stacja zawiesza nadawanie do "uzyskania niezbędnych pozwoleń we współpracy z władzami egipskimi".

W ostatnich latach telewizja była źródłem poważnych napięć w stosunkach między Egiptem i Katarem. Nowy prezydent egipski Abd el-Fatah es-Sisi zarzucał stacji, że jest propagandową tubą zwolenników poprzedniego, islamistycznego szefa państwa Mohammeda Mursiego. Telewizja odrzucała te oskarżenia.

Biura Mubasher Misr zostały na krótko zamknięte w lipcu 2013 roku, kiedy wojsko, dowodzone wówczas przez Sisiego, odsunęło Mursiego od władzy. Kanał kontynuował wówczas nadawanie z Dauhy. Miesiąc później, gdy nowe władze urządzały akcje przeciwko zwolennikom obalonego prezydenta (zginęły w nich setki osób), nowy rząd oskarżył stację o rozpowszechnianie kłamstw i plotek godzących w bezpieczeństwo i jedność Egiptu.

Mubasher Misr był ostatnim znaczącym kanałem informacyjnym w Egipcie, który relacjonował antyrządowe protesty zwolenników Mursiego i wyrażał własne opinie - pisze portal BBC News.

W ostatnich miesiącach Katar i Egipt starały się naprawić nadszarpnięte relacje; w sobotę Sisi rozmawiał ze specjalnym wysłannikiem emira Kataru. Jednocześnie kraje Zatoki Perskiej - przede wszystkim Zjednoczone Emiraty Arabskie i Arabia Saudyjska - wywierały na Katar presję, by przestał wspierać Bractwo Muzułmańskie, z którego wywodzi się Mursi, i inne islamistyczne grupy w regionie, oraz przerwał stronniczą - ich zdaniem - działalność Al-Dżaziry.

Zdaniem analityków przywoływanych przez BBC zawieszenie działalności Mubasher Misr może pomóc w uwolnieniu trzech dziennikarzy stacji. Chodzi o Mohameda Fahmy'ego, który ma podwójne obywatelstwo kanadyjsko-egipskie, Egipcjanina Bahera Mohameda i Australijczyka Petera Greste. W czerwcu zostali oni skazani na kary od 7 do 10 lat więzienia za rzekome rozpowszechnianie nieprawdziwych wiadomości i popieranie Bractwa Muzułmańskiego.

...

Terrorystyczny rezim . To tacy jak Sisi napedzaja roznych islamistow .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:22, 01 Sty 2015    Temat postu:

Egipt zarządzono ponowny proces dziennikarzy Al-Dżaziry

Najwyższa instancja sądowa Egiptu anulowała kary więzienia orzeczone wobec trzech dziennikarzy katarskiej telewizji informacyjnej Al-Dżazira i zarządziła przeprowadzenie nowego procesu w ich sprawie - poinformował adwokat skazanych.

Australijczyk Peter Greste, obywatel Kanady pochodzenia egipskiego Mohamed Fahmy i obywatel Egiptu Baher Mohamed odbywają kary od 7 do 10 lat pozbawienia wolności, jakie sąd wymierzył im w związku z oskarżeniami o wspieranie zakazanego islamistycznego Bractwa Muzułmańskiego i rozpowszechnianie nieprawdziwych wiadomości na temat Egiptu.

Jak podaje Reuters, nasilają się spekulacje, że egipski prezydent Abd el-Fatah es-Sisi może ułaskawić dziennikarzy lub też wydać nakaz ich deportowania.

- Nie zostaną uwolnieni zanim nie staną przed innym sądem, który zadecyduje czy zwolnić ich, czy też nie - powiedział adwokat Mostafa Nagy.

Aresztowanie trzech dziennikarzy w grudniu 2013 roku dodatkowo nadszarpnęło międzynarodową reputację Egiptu, od dawna krytykowanego za lekceważenie demokratycznych standardów. Sami skazani uważają orzeczone wobec nich wyroki za bezpodstawne wskazując, iż prowadzili tylko normalną działalność reporterską.

Według organizacji praw człowieka, łamanie swobód obywatelskich w Egipcie nasiliło się od sierpnia 2013 roku, kiedy to dowodzone przez Sisiego wojsko odsunęło od władzy wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego poprzedniego prezydenta Mohammeda Mursiego.

Obalenie Mursiego, który jako pierwszy uzyskał prezydenturę Egiptu w autentycznie demokratyczny sposób, nastąpiło po gwałtownych ulicznych protestach przeciwko polityce jego rządu. Wydarzenie to spowodowało znaczne ochłodzenie stosunków Egiptu z popierającym Bractwo Muzułmańskie Katarem. Jednak w ostatnim czasie napięcie między krajami wydaje się słabnąć, budząc nadzieje na uwolnienie dziennikarzy Al-Dżaziry.

...

Pupile Zachodu demokratyzujo ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:59, 02 Sty 2015    Temat postu:

Australia: jest wniosek o deportację więzionego w Egipcie dziennikarza

Adwokat australijskiego dziennikarza telewizji Al-Dżazira Petera Greste, który przebywa od roku w więzieniu w Egipcie, formalnie zwrócił się do egipskiego rządu o jego deportację - poinformowała w piątek rodzina Australijczyka.

Peter Greste, obywatel Kanady pochodzenia egipskiego Mohamed Fahmy i obywatel Egiptu Baher Mohamed odbywają kary od 7 do 10 lat pozbawienia wolności, jakie sąd wymierzył im w związku z oskarżeniami o wspieranie zakazanego islamistycznego Bractwa Muzułmańskiego i rozpowszechnianie nieprawdziwych wiadomości na temat Egiptu.

W czwartek najwyższa instancja sądowa Egiptu zarządziła przeprowadzenie nowego procesu w sprawie trzech dziennikarzy, ze względu na proceduralne uchybienia w postępowaniu, i anulowała orzeczone wobec nich kary.

- Teraz, gdy Peter jest w zasadzie niewinnym człowiekiem, nie jest już skazanym, powstała pewna możliwość manewru i (egipski prezydent Abd el-Fatah es-Sisi) może go deportować - powiedział w Brisbane brat dziennikarza, Andrew. Rodzina więzionego mężczyzny ma nadzieję, że podstawą decyzji o deportacji może być dekret wydany w listopadzie 2014 roku przez Sisiego, który zezwala na ekstradycje do kraju skazanych w Egipcie obcokrajowców.

Początkowe wyroki skazujące z czerwca 2014 roku zostały potępione przez organizacje praw człowieka i zachodnie rządy. ONZ zakwestionowała niezawisłość egipskich sądów.

Aresztowanie trzech dziennikarzy w grudniu 2013 roku dodatkowo nadszarpnęło międzynarodową reputację Egiptu, od dawna krytykowanego za lekceważenie demokratycznych standardów. Sami skazani uważają orzeczone wobec nich wyroki za bezpodstawne wskazując, iż prowadzili tylko normalną działalność reporterską.

Według organizacji praw człowieka, łamanie swobód obywatelskich w Egipcie nasiliło się od sierpnia 2013 roku, kiedy to dowodzone przez Sisiego wojsko odsunęło od władzy wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego poprzedniego prezydenta Mohammeda Mursiego.

...

Zbojecki rezim .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:00, 22 Sty 2015    Temat postu:

Synowie Mubaraka wychodzą na wolność w sprawie o korupcję

Egipski sąd polecił uwolnienie z aresztu dwóch synów obalonego prezydenta Hosniego Mubaraka, którzy oczekują obecnie na powtórzony proces z oskarżenia o korupcję - poinformowały źródła sądowe.

Adwokat Alai i Gamala Mubaraków, Farid al-Dib, powiedział, że obaj mogą wyjść na wolność, ponieważ upłynął już maksymalny okres aresztu tymczasowego.

13 stycznia egipski sąd kasacyjny, po apelacji złożonej przez obronę, unieważnił wyroki więzienia za defraudację funduszy publicznych dla obalonego w 2011 roku Mubaraka i jego dwóch synów. Zarządzono ponowny proces, ale informowano, że oskarżeni na razie pozostaną w areszcie.

Proces dotyczył sprzeniewierzenia 125 mln funtów egipskich (17,6 mln USD). Środki te miały być przeznaczone na renowację i utrzymanie pałaców prezydenckich, a zostały wykorzystane na podniesienie standardu prywatnych rezydencji rodziny Mubaraków.

W maju 2014 roku w tym procesie obaj synowie zostali skazani na cztery lata więzienia, a Mubarak - na trzy.

Fakt, że członkowie klanu Mubaraków wychodzą na wolność, oznacza kłopotliwą sytuację dla obecnego prezydenta Abd el-Fataha es-Sisiego, którego obrońcy praw człowieka oskarżają o wprowadzenie w Kairze reżimu bardziej autorytarnego niż był reżim Mubaraka - wskazują komentatorzy. W lipcu 2013 roku Sisi stanął na czele wojskowego zamachu stanu, który obalił następcę Mubaraka Mohammeda Mursiego.

W innej sprawie pod koniec listopada 2014 roku sąd w Kairze oczyścił Mubaraka z zarzutu wydania rozkazu krwawego stłumienia antyprezydenckich protestów w 2011 roku, w których zginęło kilkuset demonstrantów. Mubarak został również uniewinniony w dwóch sprawach o korupcję.

Z zarzutów współudziału w zabójstwie kilkuset protestujących sąd oczyścił także ministra spraw wewnętrznych w rządzie Mubaraka Habibiego al-Adlego oraz sześciu wysokich rangą doradców do spraw bezpieczeństwa. Prokuratura odwołała się od wszystkich tych wyroków .

...

Nastepuje remumbikacja Egiptu .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 23:41, 25 Sty 2015    Temat postu:

Egipt: kilkunastu zabitych w starciach w 4. rocznicę rewolty

Co najmniej 11 osób zginęło, a ok. 30 zostało rannych w dzisiejszych starciach między policją a demonstrantami w czwartą rocznicę wybuchu społecznej rewolty, która zakończyła w Egipcie rządy Hosniego Mubaraka. Do niepokojów dochodziło główne w Kairze.

Wśród ofiar śmiertelnych jest jeden policjant - potwierdziło egipskie ministerstwo zdrowia.

W związku z rocznicą zrywu z 2011 roku zwolennicy następcy Mubaraka, wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego Mohameda Mursiego, wezwali do protestów przeciwko obecnemu szefowi państwa Abd el-Fatahowi es-Sisiemu. To właśnie Sisi stał na czele przewrotu, który w lipcu 2013 roku obalił Mursiego.

W dwóch północnych dzielnicach stolicy w potyczkach z policją zginęło co najmniej dziewięciu demonstrantów; jedna ofiara śmiertelna była w Aleksandrii - poinformowało źródło w resorcie zdrowia.

W centrum Kairu policja strzelała z broni na śrut i użyła gazu łzawiącego, żeby rozpędzić setki demonstrantów, którzy wykrzykiwali hasła wrogie islamistom, ale także nowym władzom. Tłum próbował dostać się na plac Tahrir, epicentrum rewolty z 2011 roku.

W związku z rocznicą w największych miastach wzmocniono środki bezpieczeństwa; w Kairze postawiono blokady wokół wielu zapalnych miejsc, gdzie w przeszłości dochodziło do niepokojów.

Dzisiejsze starcia wywiązały się po śmierci uczestniczki pokojowego marszu, który odbył się w stolicy w sobotę. Została ona zastrzelona w czasie zgromadzenia zwołanego w centrum Kairu przez socjalistyczny Sojusz Ludowy. Partia obwiniła policję o śmierć demonstrantki.

Krytycy Sisiego wskazują, że wprowadzone przez niego ustawy zniosły obywatelskie swobody wywalczone podczas rewolty z 2011 r. Setki zwolenników Mursiego i Bractwa Muzułmańskiego trafiły do więzienia, a on sam i przywódcy Bractwa są sądzeni pod licznymi zarzutami, od podżegania do przemocy po spiskowanie przeciw państwu z palestyńskim ruchem Hamas.

...

Walka o Wolny Egipt trwa ! Teraz trwa kompromitacja militarystow . Soldateska cieszyla sie absurdalnym autorytetem w kraju zwazywszy na poziom zlodziejstwa , ktory bylby hanba kazdej armii ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:33, 26 Sty 2015    Temat postu:

Dwóch synów byłego prezydenta Mubaraka na wolności

Przedstawiciele egipskich służb bezpieczeństwa podali, że dwaj synowie obalonego prezydenta Hosniego Mubaraka, którzy oczekują obecnie na powtórzony proces z oskarżenia o korupcję, wyszli z więzienia. O ich zwolnieniu zadecydował w czwartek sąd.

Alai i Gamal Mubarak opuścili areszt na południu stolicy nad ranem i udali się najprawdopodobniej do domów w Kairze. Wcześniej ich adwokat mówił, że obaj mogą wyjść na wolność, ponieważ upłynął już maksymalny okres aresztu tymczasowego.

13 stycznia egipski sąd kasacyjny, po apelacji złożonej przez obronę, unieważnił wyroki więzienia za defraudację funduszy publicznych dla obalonego w 2011 roku Mubaraka i jego dwóch synów. Zarządzono ponowny proces, ale informowano, że oskarżeni na razie pozostaną w areszcie.

Proces dotyczył sprzeniewierzenia 125 mln funtów egipskich (17,6 mln USD). Środki te miały być przeznaczone na renowację i utrzymanie pałaców prezydenckich, a zostały wykorzystane na podniesienie standardu prywatnych rezydencji rodziny Mubaraków.

W maju 2014 roku w tym procesie obaj synowie zostali skazani na cztery lata więzienia, a Mubarak - na trzy.

Fakt, że członkowie klanu Mubaraków wychodzą na wolność, oznacza kłopotliwą sytuację dla obecnego prezydenta Abd el-Fataha es-Sisiego, którego obrońcy praw człowieka oskarżają o wprowadzenie w Kairze reżimu bardziej autorytarnego niż był reżim Mubaraka - wskazują komentatorzy. W lipcu 2013 roku Sisi stanął na czele wojskowego zamachu stanu, który obalił następcę Mubaraka, islamistę Mohammeda Mursiego.

W innej sprawie pod koniec listopada 2014 roku sąd w Kairze oczyścił Mubaraka z zarzutu wydania rozkazu krwawego stłumienia antyprezydenckich protestów w 2011 roku, w których zginęło kilkuset demonstrantów. Mubarak został również uniewinniony w dwóch sprawach o korupcję.

>>>

Wypuszczaja swojakow .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34  Następny
Strona 30 z 34

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy