Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Wybuchła walka o wolność W Egipcie !!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 32, 33, 34  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 21:28, 03 Sty 2014    Temat postu:

Egipt: sześciu zwolenników Bractwa zginęło w starciach z policją

Sześciu demonstrantów zginęło, gdy zwolennicy Bractwa Muzułmańskiego starli się w piątek z egipską policją m.in. w Kairze, Ismailii i Aleksandrii - przekazały źródła medyczne. Według informacji zamieszczonych przez Bractwo na Facebooku zginęło 19 osób.

Ministerstwo zdrowia Egiptu podało, że ponad 40 osób zostało rannych, a resort spraw wewnętrznych poinformował, że w całym kraju aresztowano 122 demonstrantów, którzy posiadali domowej produkcji granaty lub obrzucali policję koktajlami Mołotowa.

Trzy osoby zginęły podczas starć w Kairze. Jeden demonstrant został zastrzelony przez policję w mieście Ismailia, w północno-wschodnim Egipcie, gdzie po południowych modłach spod meczetu wyruszył marsz protestu - poinformowały źródła medyczne. W prowincji Fajum, na południowy zachód od Kairu, kolejny demonstrant zginął na skutek postrzału w głowę. Szósta ofiara zamieszek zginęła w Aleksandrii.

Zwolennicy Bractwa Muzułmańskiego sprzeciwiający się obaleniu przez armię prezydenta Mohammeda Mursiego organizują codzienne demonstracje w Kairze i innych miastach, od kiedy wspierany przez wojskowych rząd ogłosił pod koniec grudnia Bractwo organizacją terrorystyczną. Z Bractwa wywodził się prezydent Mursi, obalony w lipcu 2013 roku.

Do najnowszych aktów przemocy dochodzi na mniej niż dwa tygodnie przed referendum w sprawie nowej konstytucji Egiptu. Nowa ustawa zasadnicza ma zastąpić konstytucję zawieszoną przez armię po odsunięciu Mursiego od władzy.

Bractwo wezwało w piątek ponownie do kontynuowania demonstracji oraz aktów obywatelskiego nieposłuszeństwa, np. niepłacenia rachunków za media.

Minister ds. dóbr religijnych Mohammed Mochtar Goma ostrzegł w mocnych słowach wiernych, którzy skłonni są zareagować na apele . "Ci, którzy starają się obalić (struktury) państwa, są wrogami Boga i Proroka" - powiedział Goma w meczecie Al-Husajna w centrum Kairu.

Główne place stolicy, w tym słynny plac Tahrir, były w piątek otoczone zasiekami z drutu kolczastego i zablokowane przez pojazdy opancerzone.

Projekt nowej konstytucji usuwa mające islamski charakter postanowienia, których wprowadzenie do ustawy zasadniczej zatwierdzono w referendum w 2012 roku, gdy urząd prezydenta sprawował Mursi. Zwiększa także jeszcze bardziej autonomię sił zbrojnych.

Nowa konstytucja wprowadza także zakaz działania partii zakładanych "z pobudek religijnych". Największe kontrowersje wzbudza jednak zapis dotyczący wojska; pozwala on armii na sądzenie cywilów "w przypadku bezpośredniego ataku na siły zbrojne i ich sprzęt".

Wspierany przez wojskowych egipski rząd ogłosił Bractwo Muzułmańskie organizacją terrorystyczną, gdy władze oskarżyły ten ruch o przeprowadzenie zamachu przed posterunkiem policji w mieście Mansura, na północy kraju, w którym zginęło kilkanaście osób. Choć do zamachu przyznało się dżihadystyczne ugrupowanie z siedzibą na Synaju, bez znanych związków z Bractwem, rząd w Kairze podtrzymał oskarżenia.

....

Kolejne zbrodnie .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 22:22, 06 Sty 2014    Temat postu:

Prawnicy Mursiego oskarżają wojsko o zbrodnie przeciwko ludzkości

Prawnicy obalonego w lipcu 2013 roku przez wojsko prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego złożyli skargę do Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze. Zarzucają egipskim siłom zbrojnym zbrodnie przeciwko ludzkości.

Ekipa prawników Mursiego - pierwszego demokratycznie wybranego prezydenta Egiptu - poinformowała o tym w poniedziałek w Londynie. Wojsku zarzucono stosowanie "ekstremalnej przemocy wobec cywilów", zabójstwa, tortury i bezprawne zatrzymania.

Obalenie Mursiego prawnicy nazwali zamachem stanu. W najbliższych dniach i tygodniach zamierzają prowadzić rozmowy z przedstawicielami Trybunału.

W ekipie prawników Mursiego są m.in. członkowie Rady Konsultatywnej (izby wyższej egipskiego parlamentu), a także członkowie Partii Wolności i Sprawiedliwości, utworzonej przez Bractwo Muzułmańskie, z którego wywodzi się Mursi. W skład ekipy wchodzi też były specjalny sprawozdawca Komisji Praw Człowieka ONZ John Dugard i były szef brytyjskiej prokuratury Ken Macdonald.

Zwolennicy Bractwa Muzułmańskiego sprzeciwiający się obaleniu Mursiego organizują codzienne demonstracje w Kairze i innych miastach, od kiedy wspierany przez wojskowych rząd uznał pod koniec grudnia Bractwo za organizacją terrorystyczną.

W dniach 14-15 stycznia w Egipcie odbędzie się referendum w sprawie nowej konstytucji, która ma zastąpić konstytucję zawieszoną przez armię po odsunięciu Mursiego od władzy.

Projekt nowej konstytucji usuwa mające islamistyczny charakter postanowienia, których wprowadzenie do ustawy zasadniczej zatwierdzono w referendum w 2012 roku, gdy urząd prezydenta sprawował Mursi. Zwiększa także jeszcze bardziej autonomię sił zbrojnych.

Nowa konstytucja wprowadza także zakaz działania partii zakładanych "z pobudek religijnych". Największe kontrowersje wzbudza jednak zapis dotyczący wojska; pozwala on armii na sądzenie cywilów "w przypadku bezpośredniego ataku na siły zbrojne i ich sprzęt".

....

WSZELKIE ZBRODNIE BEDA ROZLICZONE !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 16:03, 09 Sty 2014    Temat postu:

Egipt: 63 zwolenników Bractwa Muzułmańskiego skazanych na więzienie

Sąd w Egipcie skazał 63 zwolenników Bractwa Muzułmańskiego na kary po 3 lata więzienia w związku z zeszłorocznymi protestami w Kairze - Reuters

Sąd w Egipcie skazał dzisiaj 63 zwolenników Bractwa Muzułmańskiego na kary po 3 lata więzienia w związku z zeszłorocznymi protestami w Kairze - podały źródła sądowe. Ludzie ci oskarżeni byli o udział w zamieszkach, posiadanie broni i bandytyzm.

Sąd orzekł także grzywnę w wysokości 50 tys. funtów egipskich (ok. 7,2 tys. dol.) dla każdego ze skazanych. Do czasu apelacji mogą oni przebywać na wolności za kaucją w wysokości 5 tys. funtów (ok. 720 dol.).

Od początku represji wobec Bractwa Muzułmańskiego był to największy, pod względem liczby oskarżonych, proces jego zwolenników.

Inna grupa stronników Bractwa - 24 osoby - została skazana w odrębnej sprawie również na kary po trzy lata więzienia, w związku ze starciami w innej dzielnicy Kairu w tym samym czasie.

W lipcu zeszłego roku armia odsunęła od władzy wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego prezydenta Muhammeda Mursiego. Jego obalenie poprzedziły wielomilionowe demonstracje, których uczestnicy zarzucali mu nieudolność i reprezentowanie jedynie interesów Bractwa. Od obalenia i aresztowania Mursiego członkowie Bractwa i zwolennicy byłego szefa państwa stali się obiektem represji ze strony nowych władz, powołanych przez armię. Zginęło ponad 1000 osób. Tyle samo ludzi aresztowano; do więzień trafiło niemal całe kierownictwo islamistycznego ruchu.

W grudniu zeszłego roku władze uznały Bractwo Muzułmańskie za organizację terrorystyczną i zdelegalizowane.

...

Ci osobnicy hanbia nazwe sedzia . To sa nikczemne proby zduszenia ludzi . Alw wolnosci nikt nie powstrzyma . Sisi kreci bat na siebie .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:33, 10 Sty 2014    Temat postu:

Egipt: przedłużono o 15 dni areszt dziennikarzy Al-Dżaziry

Trzej dziennikarze Al-Dżaziry pozostaną o 15 dni dłużej w egipskim areszcie w oczekiwaniu na wyniki śledztwa ws. zarzutów o rozpowszechnianie informacji grożących "bezpieczeństwu narodowemu" - poinformował anonimowy przedstawiciel sądu.

Dziennikarze, których aresztowano 29 grudnia pod zarzutem "terroryzmu", oskarżani są też o utworzenie nielegalnego centrum medialnego, które miało służyć rozpowszechnianiu fałszywych i szkodzących reputacji Egiptu informacji.

MSW poinformowało też wówczas, że dziennikarze Al-Dżaziry są podejrzani o przynależność do ugrupowania powiązanego ze zdelegalizowanym Bractwem Muzułmańskim.

W areszcie prewencyjnym osadzono szefa kairskiego biura Al-Dżaziry Mohameda Adela Fahmy'ego, który pracował także dla CNN, Australijczyka Petera Greste'a, wcześniej zatrudnionego przez BBC, i egipskiego producenta Bahera Mohameda.

Egipskie władze oskarżają Al-Dżazirę o wspieranie Bractwa Muzułmańskiego w swoich relacjach od czasu obalenia 3 lipca związanego z tą organizacją islamistycznego prezydenta Mohammada Mursiego.

Kairskie biuro Al-Dżaziry jest zamknięte od 3 lipca, kiedy to siły bezpieczeństwa, w kilka godzin po obaleniu Mursiego, wkroczyły do siedziby telewizji.

Po zamknięciu biura w Kairze Al-Dżazira poinformowała, że pozwie władze Egiptu do sądów międzynarodowych w związku z zamknięciem jej stacji i zatrzymaniem reporterów.

Al-Dżazira ma siedzibę w Katarze; władze tego kraju popierały obalonego prezydenta Mursiego.

....

To przesladowania za prawde .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:43, 11 Sty 2014    Temat postu:

Egipt: 160 000 żołnierzy na wtorkowe referendum konstytucyjne

Ponad 160 000 żołnierzy i oficerów rozlokowano na całym terytorium Egiptu w celu zapewnienia bezpiecznego przebiegu rozpoczynającego się we wtorek dwudniowego referendum konstytucyjnego.

Projekt nowej konstytucji wprowadza zakaz działania partii zakładanych "z pobudek religijnych". Największe kontrowersje wywołał zapis, który pozwala sądom polowym na sądzenie osób cywilnych w przypadku "bezpośredniego ataku na siły zbrojne".

Sytuacja w Egipcie jest w przededniu referendum napięta. Bractwo, które ogłosilo jego bojkot, demonstrują na ulicach poparcie dla obalonego przez wojsko prezydenta Mohammeda Mursiego, podczas gdy władze wojskowe oskarżają ich o przynależność do Bractwa Muzułmańskiego, które armia uważa za "ugrupowanie terrorystyczne".

Bractwo wzywa do bojkotu referendum konstytucyjnego, ponieważ odrzucają m.in. wyznaczoną przez armię kolejność wyborów powszechnych.

Nowa ustawa zasadnicza pozwoli na przeprowadzenia najpierw wyborów prezydenckich, a następnie parlamentarnych.

....

Jest to farsa ...


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Sob 18:45, 11 Sty 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 22:21, 14 Sty 2014    Temat postu:

Egipt: starcia podczas referendum konstytucyjnego, jedna osoba nie żyje

Co najmniej jedna osoba zginęła w starciach, które wybuchły między siłami bezpieczeństwa a zwolennikami obalonego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego, we wtorek w pierwszym dniu referendum konstytucyjnego - poinformowały źródła w siłach bezpieczeństwa.

25-letni Mahmud Sajed Gomaa poniósł śmierć podczas protestu przeciwko referendum w pobliżu lokalu do głosowania w prowincji Bani Suwajf, na południe od Kairu.

Do innego incydentu doszło w stolicy Egiptu dwie godziny przed rozpoczęciem głosowania. Jak poinformowała policja, bomba o niewielkiej mocy uszkodziła fasadę sądu w południowo-zachodniej części Kairu. Nikomu nic się nie stało.

Dwudniowe referendum jest pierwszym głosowaniem od odsunięcia od władzy przez armię Mursiego w lipcu 2013 roku po masowych protestach przeciwko jego rządom. Według komentatorów wynik referendum będzie miernikiem popularności władz wojskowych.

Wysoka frekwencja i duże poparcie dla nowej ustawy zasadniczej może zachęcić popularnego dowódcę sił zbrojnych Egiptu generała Abd el-Fataha Saida es-Sisiego do kandydowania w wyborach prezydenckich w tym najludniejszym kraju arabskim. W sobotę wezwał on 53 mln wyborców do poparcia konstytucji i oświadczył, że zgłosi swą kandydaturę w zaplanowanych na bieżący rok wyborach pod warunkiem, iż taką wolę wyrazi naród, a swego mandatu udzieli mu armia.

...

Znowu ofiary .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 3:14, 16 Sty 2014    Temat postu:

Drugi dzień referendum konstytucyjnego w Egipcie. Do tej pory 11 ofiar śmiertelnych

Środa jest drugim i ostatnim dniem referendum konstytucyjnego w Egipcie. W pierwszym dniu głosowania w starciach między siłami bezpieczeństwa a zwolennikami odsuniętego od władzy prezydenta Mohammeda Mursiego zginęło jedenaście osób.

Za zakłócanie przebiegu głosowania we wtorek zatrzymano co najmniej 140 osób, w tym członków Bractwa Muzułmańskiego, z którego wywodzi się Mursi i które zbojkotowało głosowanie. Pod koniec grudnia ub.r. ruch ten został uznany przez władze za organizację terrorystyczną.

W środę ponad 30 tys. lokali wyborczych będzie otwartych do godz. 21 czasu lokalnego (godz. 20 czasu polskiego). Wynik zostanie ogłoszony przed upływem 72 godzin od ich zamknięcia.

Dwudniowe referendum jest pierwszym głosowaniem od obalenia Mursiego przez armię w lipcu 2013 roku po masowych protestach przeciwko jego rządom. Analitycy wskazują, że wynik referendum będzie miernikiem popularności władz wojskowych.

Ponadto zdaniem komentatorów wysoka frekwencja i duże poparcie dla nowej konstytucji mogą zachęcić ministra obrony Abd el-Fataha es-Sisiego do kandydowania w wyborach prezydenckich. W sobotę zapowiedział, że zgłosi swą kandydaturę, jeśli taką wolę wyrazi naród, a swego mandatu udzieli mu armia.

Nowa konstytucja ma zastąpić ustawę zasadniczą zawieszoną przez armię po odsunięciu Mursiego od władzy. Projekt nie zawiera zapisów o charakterze islamistycznym, zatwierdzonych w referendum w 2012 r. za rządów Mursiego, zakazuje działalności partii zakładanych "z pobudek religijnych" oraz zwiększa i tak już znaczną autonomię sił zbrojnych. Największe kontrowersje wzbudza zapis pozwalający armii na sądzenie cywilów "w przypadku bezpośredniego ataku na siły zbrojne i ich obiekty".

Po referendum konstytucyjnym jeszcze w tym roku odbędą się wybory prezydenckie, a w przyszłym - parlamentarne.

...

Rzecz jasna jest to cyrk ktorego nie uznajemy .


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Czw 3:23, 16 Sty 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:18, 16 Sty 2014    Temat postu:

Egipt: 90 proc. głosujących w referendum poparło nową konstytucję

Po referendum konstytucyjnym jeszcze w tym roku mają się odbyć wybory prezydenckie, a w przyszłym -
Po przeliczeniu głosów z ponad połowy egipskich prowincji podano, że 90 proc. wyborców poparło nową ustawę zasadniczą.

Niska jest natomiast frekwencja. Egipskie gazety poinformowały, że wyniosła ona - wyraźnie poniżej 50 proc.

Zdaniem komentatorów niska frekwencja jest spowodowana przede wszystkim apelami zdelegalizowanego w zeszłym roku Bractwa Muzułmańskiego o bojkot referendum. Po wielkich protestach społecznych wojsko odsunęło Bractwo od władzy.

Nowa konstytucja ma zastąpić ustawę zasadniczą zawieszoną przez armię po obaleniu w lipcu zeszłego roku wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego prezydenta Mohammeda Mursiego. Nie zawiera zapisów o charakterze islamistycznym, zatwierdzonych w referendum w 2012 r. za rządów Mursiego, zakazuje działalności partii zakładanych "z pobudek religijnych" oraz zwiększa i tak już znaczną autonomię sił zbrojnych.

Po referendum konstytucyjnym jeszcze w tym roku mają się odbyć wybory prezydenckie, a w przyszłym - parlamentarne.

....

90 % wyniki ? Jak w Korei Poln . Czy ktos kontrolowal liczenie ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:16, 18 Sty 2014    Temat postu:

Egipt: starcia policji z protestami przed ogłoszeniem wyników referendum konstytucyjnego

Minionej nocy doszło w wielu miastach egipskich do starć policji z protestami przed zapowiedzianym na dziś wieczór ogłoszeniem ostatecznych wyników wyników referendum konstytucyjnego. Co najmniej trzy soby poniosły śmierć.

Do starć doszło podczas demonstracji zorganizowanych przez opozycję zdominowaną przez zdelegalizowane w ub. roku Bractwo Muzułmańskie, które apelowało o bojkot referendum.

W mieście Fajum położonym w odległości 100 km na południe od Kairu zginął 23-letni mężczyzna. Dwie dalsze osoby zginęły podczas starć w Kairze.

Według egipskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, policja zatrzymała 123 osoby.

Zakończone w środę dwudniowe referendum konstytucyjne ma być pierwszym etapem obiecanego przez armię "przejścia do demokracji". Po referendum jeszcze w tym roku mają się odbyć wybory prezydenckie, a w przyszłym - parlamentarne.

Według rządowego dziennika "Al-Ahram", ok. 98 proc. głosujących poparło nową ustawę zasadniczą.

Nowa konstytucja ma zastąpić ustawę zasadniczą zawieszoną przez armię po obaleniu w lipcu ub. roku wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego prezydenta Mohammeda Mursiego. Nie zawiera zapisów o charakterze islamistycznym, zatwierdzonych w referendum w 2012 r. za rządów Mursiego, zakazuje działalności partii zakładanych "z pobudek religijnych" oraz zwiększa i tak już znaczną autonomię sił zbrojnych.

....

98 % wynik jak w Korei Polnocnej . To bezczelny falsz .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 18:33, 19 Sty 2014    Temat postu:

Egipt: Mursi ma być sądzony na podstawie nowych zarzutów

Obalony prezydent Egiptu Mohammed Mursi stanie przed sądem pod zarzutem obrazy wymiaru sprawiedliwości - poinformowało egipskie źródło prawnicze, sygnalizując kontynuację twardego kursu wobec Bractwa Muzułmańskiego, z którego wywodzi się Mursi.

Będzie to już czwarty proces, w którym jako oskarżony wystąpi Mursi, pozbawiony w lipcu ubiegłego roku władzy przez wojsko w następstwie masowych protestów przeciwko jego trwającym rok rządom.

Według tego samego źródła wraz z Mursim w sprawie o obrazę wymiaru sprawiedliwości ma odpowiadać 25 osób.

Reprezentujące ideologię islamistyczną Bractwo Muzułmańskie jest w opinii obecnych władz Egiptu organizacją terrorystyczną, a tysiące jego działaczy aresztowano pod zarzutem współodpowiedzialności za akty przemocy. Bractwo, do niedawna najlepiej zorganizowany egipski ruch polityczny, zaprzecza, by sięgało po argumenty siłowe, i oskarża wojskowych o dokonanie zamachu stanu.

Mursi ma się pojawić 28 stycznia przed sądem w związku z oskarżeniem dotyczącym masowych ucieczek z więzień w 2011 roku. Ciążą na nim ponadto zarzuty współodpowiedzialności za zabijanie demonstrantów oraz zawiązania z ugrupowaniem Hamas i szyickim Hezbollahem terrorystycznego spisku przeciwko Egiptowi.

98,1 proc. uczestników przeprowadzonego w ubiegły wtorek i środę referendum zatwierdziło nową konstytucję Egiptu, ale Bractwo Muzułmańskie zbojkotowało głosowanie. W ramach swego politycznego planu tymczasowy rząd egipski zamierza rozpisać w tym roku wybory prezydenckie i parlamentarne, a jego kandydatem na prezydenta będzie najprawdopodobniej sprawujący obecnie zwierzchnią władzę nad państwem naczelny dowódca sił zbrojnych generał Abd el-Fatah es-Sisi.

...

Sisi szykuje sobie zgube .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:40, 20 Sty 2014    Temat postu:

UE: Ashton uznaje wynik referendum w Egipcie ws. nowej konstytucji

"Znakomita większość Egipcjan" poparła nową konstytucję, co dowodzi, że jest ona "generalnie aprobowana" przez naród - powiedziała w niedzielę szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton, komentując wynik referendum ws. nowej ustawy zasadniczej w Egipcie.

"UE nie jest w stanie ocenić sposobu przeprowadzenia referendum ani zweryfikować zarzutów dotyczących ewentualnych nieprawidłowości, ale zdaje się, że nie miało to istotnego wpływu na wynik" głosowania - głosi komunikat wydany przez służby prasowe Ashton.

"Przyjmuję też jednak do wiadomości, że konstytucję poparła znakomita większość głosujących (...) mimo niskiej frekwencji" - poinformowała Ashton.

98,1 proc. Egipcjan poparło nową konstytucję, która była przedmiotem dwudniowego referendum, jednak frekwencja wyniosła tylko niespełna 39 proc.

Nowa konstytucja ma zastąpić ustawę zasadniczą zawieszoną przez armię po obaleniu w lipcu zeszłego roku wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego prezydenta Mohammeda Mursiego. Nie zawiera zapisów o charakterze islamistycznym, zatwierdzonych w referendum w 2012 r. za rządów Mursiego, zakazuje też działalności partii zakładanych "z pobudek religijnych". Nowa ustawa zasadnicza zwiększa natomiast autonomię sił zbrojnych.

Dwudniowe głosowanie zakończyło się w środę.

Po referendum konstytucyjnym jeszcze w tym roku mają się odbyć wybory prezydenckie, a w przyszłym - parlamentarne.

...

WYOBRAZACIE SOBIE TE SCIERWA UZNALY TYRANIE I JEJ ZBRODNIE ! TAKA JEST UE ! EGIPCJANIE WIECIE ZE JA ZWALCZAM UE TO JEST IMPRIUM SZATANA ! NAJWIEKSZE ZLO HISTORII ! ONI JUZ LEDWO DYSZA . JESZCZE TROCHE I TO SZAMBO ZDECHNIE ! REZIM W EGIPCIE TEZ ! TO OSTATNIE ATAKI ZLA PRZED POWROTEM JEZUSA ! SZATAN SZALEJE BO JEGO CZAS SIE KONCZY !Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Wto 1:27, 21 Sty 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 14:05, 23 Sty 2014    Temat postu:

Egipt: zamaskowani napastnicy zabili pięciu policjantów

Pięciu egipskich policjantów zostało zabitych, a dwóch raniono w ataku na punkt kontrolny na południe od Kairu. Zamaskowani napastnicy podjechali na dwóch motocyklach pod posterunek i otworzyli ogień do znajdujących się tam funkcjonariuszy.

Jak poinformował resort spraw wewnętrznych Egiptu, do ataku doszło w mieście Bani Suwajf, położonym ok. 100 km na południe od stolicy kraju.

Od obalenia przez armię w lipcu 2013 roku islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego w Egipcie wzrosła liczba zamachów bombowych i innych ataków wymierzonych w siły bezpieczeństwa. Jak ocenia agencja AP, do najbardziej spektakularnych akcji terrorystycznych należała nieudana próba zabicia szefa MSW Mohammeda Ibrahima w dzielnicy Kairu, Nasr City.

Od odsunięcia Mursiego od władzy policjanci i żołnierze zabili podczas demonstracji ponad 1000 zwolenników obalonego islamistycznego prezydenta.

...

Nie wiadomo kto to robi . Przypominam RUCH PROTESTU MA BYC POKOJOWY JAK TO CZYNIL GHANDI !!! TO JEST WZOR !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:29, 25 Sty 2014    Temat postu:

Egipt: policja strzałami w powietrze rozpędziła protestujących

Egipska policja strzałami w powietrze rozpędziła w sobotę w centrum Kairu ok. tysiąca działaczy, usiłujących dotrzeć do placu Tahrir, by tam protestować przeciwko wspieranemu przez wojsko tymczasowemu rządowi. Policja użyła także gazu łzawiącego i śrutu.

Protestujący, zanim ich rozpędzono, skandowali hasła przeciwko wojsku i policji, która aresztowała siedem osób - podały źródła bezpieczeństwa.

Część osób usiłowała wznieść w górę portrety prezydenta Mohammeda Mursiego obalonego w lipcu przez wojsko, ale inni z protestujących nie dopuścili do tego.

Od protestów na placu Tahrir rozpoczęła się rewolucja, która obaliła w lutym trzy lata temu ówczesnego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka.

...

Od rezimu Mubaraka do rezimu Sisiego . Zreszta i ten i ten popierany przez zachod z Bruksela na czele . Bo to sa eurostandardy .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:04, 25 Sty 2014    Temat postu:

Co najmniej 29 osób zabitych w demonstracjach w Egipcie

Co najmniej 29 osób zostało zabitych w sobotę w czasie demonstracji w Egipcie - podało ministerstwo zdrowia. W rocznicę wybuchu protestów, które obaliły trzy lata temu Hosniego Mubaraka, demonstrowali zwolennicy Mursiego i osobno zwolennicy rządu.

W całym Egipcie dochodziło do manifestacji i starć z policją, w których rannych zostało wiele osób.

Według komunikatu ministerstwa wśród zabitych, 26 to uczestnicy demonstracji w Kairze i na jego przedmieściach. Do śmierci manifestujących doszło też w Gizie, prowincji Al-Minja i w Aleksandrii.

W Kairze policja strzałami w powietrze, gazem łzawiącym i śrutem rozpędziła w centrum miasta ok. tysiąca ludzi, usiłujących dotrzeć do placu Tahrir, by tam protestować przeciwko wspieranemu przez wojsko tymczasowemu rządowi.

Od protestów na placu Tahrir rozpoczęła się 25 stycznia rewolucja, która obaliła w lutym trzy lata temu prezydenta Mubaraka.

Zanim ich rozpędzono, manifestanci skandowali hasła przeciwko wojsku i policji, która aresztowała siedmiu ludzi. Część osób usiłowała wznieść w górę portrety prezydenta Mohammeda Mursiego obalonego w lipcu przez wojsko, ale inni z protestujących nie dopuścili do tego.

Według telewizji siły bezpieczeństwa aresztowały w sobotę Kairze ok. 140 osób.

W Aleksandrii zatrzymano 35 ludzi, a rannych zostało czterech, zaś w mieście Al-Mansura w Delcie Nilu aresztowano ośmiu członków Bractwa Muzułmańskiego.

...

Standardy UE .
Kolejny rezim ale to juz ostatni .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:49, 26 Sty 2014    Temat postu:

Demonstracje w Egipcie: co najmniej 49 zabitych w ciągu doby

Do co najmniej 49 wzrósł bilans zabitych w starciach w ciągu minionych 24 godzin w Egipcie, gdzie w sobotę, w trzecią rocznicę rewolucji, demonstrowali zwolennicy obecnych władz i ich przeciwnicy - podało ministerstwo zdrowia.

Obrażenia odniosło prawie 250 osób w Kairze i kilku innych prowincjach. Ponadto - według danych MSW - ponad 1000 ludzi zostało aresztowanych w czasie sobotnich demonstracji. W komunikacie podano, że aresztowani uczestnicy rozruchów mieli przy sobie karabiny, koktajle Mołotowa, petardy i innego rodzaju broń. W starciach rannych zostało wielu policjantów - przekazało MSW.

W sobotę informowano o co najmniej 29 zabitych w demonstracjach w całym kraju.

Od 3 lipca 2013 roku, gdy armia obaliła islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego, w walkach z wojskiem, policją i zwolennikami nowych władz, popieranych przez wojskowych, zginęło w sumie ponad 1000 sympatyków byłego szefa państwa.

Najnowsze starcia wybuchły w trzecią rocznicę rozpoczęcia rewolucji, która obaliła prezydenta Hosniego Mubaraka. Gdy tysiące ludzi manifestowały poparcie dla dowódcy armii generała Abd el-Fataha es-Sisiego, który kierował obaleniem Mursiego w lipcu, jego przeciwnicy potestowali przeciwko wspieranemu przez wojsko rządowi. W Kairze policja rozpędziła demonstrantów strzałami w powietrze, gazem łzawiącym i śrutem. Z kolei tysiące zwolenników obecnych władz zebrały się na wezwanie rządu na stołecznym placu Tahrir, epicentrum rewolty sprzed trzech lat.

W nocy walki między zwolennikami i przeciwnikami nowych egipskich władz oraz służbami bezpieczeństwami trwały w wielu prowincjach kraju.

25 stycznia 2011 roku od protestów na placu Tahrir rozpoczęła się rewolucja, która w lutym trzy lata temu obaliła Mubaraka. Od tego czasu Egipt popadł w polityczny chaos i przemoc.

...

Demokracja po brukselsku czyli tyrania . Ale to padnie .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 22:20, 27 Sty 2014    Temat postu:

Armia udzieliła Sisiemu mandatu do kandydowania w wyborach

Naczelne dowództwo egipskiej armii udzieliło swemu szefowi, marszałkowi Abd el-Fatahowi es-Sisiemu, mandatu do kandydowania w wyborach prezydenckich. Sisi stał na czele wojskowego zamachu stanu z lipca 2013 roku.

59-letni Sisi, który w tymczasowy rządzie jest wicepremierem i ministrem obrony - w najbliższych godzinach ogłosi swoją ostateczną decyzję. Zgodnie z nową konstytucją Egiptu, przyjętą w referendum w tym miesiącu, wybory prezydenckie powinny się odbyć przed drugą połową kwietnia.

Kilka godzin wcześniej Sisi został awansowany na marszałka przez tymczasowego prezydenta Egiptu Adlego Mansura.

Aby móc kandydować na prezydenta, Sisi będzie musiał zrezygnować ze stanowisk, które pełni w wojsku, i odejść z armii lub przejść na emeryturę. Zgodnie z egipską konstytucją prezydent musi być cywilem.

Naczelny dowódca sił zbrojnych Egiptu cieszy się w kraju dużą popularnością, szczególnie wśród obywateli, którzy obawiali się rządów islamistów. Jednak swoje stanowisko, objęte w sierpniu 2012 roku, Sisi zawdzięcza prezydentowi Mohammedowi Mursiemu, którego obalił w ubiegłorocznym zamachu stanu. Do tego czasu obecny marszałek był uważany za zwolennika Bractwa Muzułmańskiego .

Drogi rozeszły się podczas protestów wymierzonych w rządy Mursiego. Podczas masowych demonstracji m.in. ówczesny generał wysłał nad Kair śmigłowce wojskowe z flagami narodowymi. Tłumy odpowiadały wiwatami i okrzykami - "Naród razem z armią". Następnie wojsko odegrało kluczową rolę w obaleniu władz Mursiego.

Generał Sisi urodził się w Kairze 19 listopada 1954 roku. Po ukończeniu w 1977 roku Egipskiej Akademii Wojskowej służył w piechocie. Mimo braku doświadczenia w działaniach bojowych awansował do stanowiska dowódcy wojsk zmechanizowanych. W trakcie swej kariery m.in. odpowiadał za informację i bezpieczeństwo w sekretariacie ogólnym ministerstwa obrony, był też attache wojskowym Egiptu w Arabii Saudyjskiej.

Od obalenia Mursiego, pierwszego w historii Egiptu szefa państwa wybranego w wolnych wyborach, nowe wojskowe władze stosują represje wobec swoich przeciwników, nie tylko zwolenników Bractwa Muzułmańskiego, ale też członków postępowych ruchów młodzieżowych.

...

Wreszcie media odkryly ze rezim tepi nie tylko Braci.
No to soldaty same sie powybieraly . A co na to wladze UE ?
- Brawo chlopaki jestescie super !
Widzimy ze maja duze powodzenie u brukselskich potworkow .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 22:50, 27 Sty 2014    Temat postu:

Generał Sisi, który obalił prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego, awansowany na marszałka

Stojący na czele wojskowego zamachu stanu z lipca 2013 roku generał Abd el-Fatah es-Sisi został awansowany na marszałka przez tymczasowego prezydenta Egiptu Adlego Mansura - poinformowała państwowa telewizja egipska.

Decyzja Mansura zbiegła się w czasie z informacjami sugerującymi, że Sisi zrzeknie się w najbliższym czasie wojskowych funkcji i będzie kandydował w zbliżających się wyborach prezydenckich. Jednak otoczenie nowego marszałka, ani sam Sisi na razie nie potwierdzają tych informacji.

Naczelny dowódca sił zbrojnych Egiptu cieszy się w kraju dużą popularnością, szczególnie wśród obywateli, którzy obawiali się rządów islamistów. Jednak swoje stanowisko, objęte w sierpniu 2012 roku, Sisi zawdzięcza prezydentowi Mohammedowi Mursiemu, którego obalił w ubiegłorocznym zamachu stanu. Do tego czasu obecny marszałek był uważany za zwolennika Bractwa Muzułmańskiego i islamistów.

Drogi islamistów i Sisiego rozeszły się podczas protestów wymierzonych w rządy Mursiego. Podczas masowych demonstracji m.in. ówczesny generał wysłał nad Kair śmigłowce wojskowe z flagami narodowymi. Tłumy odpowiadały wiwatami i okrzykami - "Naród razem z armią". Następnie wojsko odegrało kluczową rolę w obaleniu władz islamistów i Mursiego.

Generał Sisi urodził się w Kairze 19 listopada 1954 roku. Po ukończeniu w 1977 roku Egipskiej Akademii Wojskowej służył w piechocie. Mimo braku doświadczenia w działaniach bojowych awansował do stanowiska dowódcy wojsk zmechanizowanych. W trakcie swej kariery m.in. odpowiadał za informację i bezpieczeństwo w sekretariacie ogólnym ministerstwa obrony, był też attache wojskowym Egiptu w Arabii Saudyjskiej.

Aby móc kandydować na prezydenta marszałek Sisi będzie musiał zrezygnować ze stanowisk, które pełni w wojsku i odejść z armii. Wybory mają się odbyć w Egipcie do końca kwietnia.

...

No te Egipt ma ,,marszalka" ktory odnosi ,,sukcesy" w walce z narodem .
Ashton oszaleje z zachwytu .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:15, 28 Sty 2014    Temat postu:

Egipt: w Kairze zastrzelono wysokiego rangą przedstawiciela MSW

Wysoki rangą przedstawiciel ministerstwa spraw wewnętrznych Egiptu został dzisiaj zastrzelony przed swoim domem w Kairze przez uzbrojonych napastników - poinformowały źródła w siłach bezpieczeństwa.

Zabity został generał Mohammed Said, szef biura technicznego w MSW. Doradzał on ministrowi spraw wewnętrznych Mohammedowi Ibrahimowi, który w ubiegłym roku był celem nieudanego ataku terrorystycznego w egipskiej stolicy.

Od obalenia przez armię w lipcu 2013 roku prezydenta Mohammeda Mursiego w Egipcie islamscy bojownicy coraz częściej dokonują zamachów bombowych i innych ataków wymierzonych w siły bezpieczeństwa.
Do najnowszego ataku doszło dzień po udzieleniu przez naczelne dowództwo egipskiej armii swemu szefowi, marszałkowi Abd el-Fatahowi es-Sisiemu, mandatu do kandydowania w wyborach prezydenckich. Sisi stał na czele wojskowego zamachu stanu z lipca ub. r.

...

Idiotyzm . I co to dalo ? Opor ma byc pokojowy ! Wiem ze debili trudno powstrzymac ale musicie . Chcecie miec Irak ? 5.000 zabitych miesiecznie i strach z domu wyjsc ! Terrorysci sa od diabla . Syria to inna sytuacja i nie probujcie robic sobie Syrii . To jest straszne cierpienie . U was jest znacznie lagodniej i dobrze . Ten rezim upadnie . Bez bomb szybciej .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:03, 28 Sty 2014    Temat postu:

Egipt: Mohammed Mursi - Jestem prezydentem republiki, jak mogę być przetrzymywany tygodniami w zamknięciu? !

Obalony przez armię w 2013 roku prezydent Mohammed Mursi, stając przed egipskim sądem, oskarżył obecne władze o nielegalne pozbawienie go władzy i przetrzymywanie w więzieniu.

Na początku jednego z czterech procesów, które toczą się przeciwko byłemu prezydentowi, Mursi, korzystając z możliwości wypowiedzi, oskarżył władze o dokonanie zamachu stanu.

- Jestem prezydentem republiki, jak mogę być przetrzymywany tygodniami w zamknięciu? - wykrzyczał, oddzielony od sądu i widowni szklaną szybą. Zasiadający z nim na ławie oskarżonych mężczyźni wykrzykiwali hasła: "Precz z dyktaturą wojskowych". Po tych okrzykach sędzia podjął decyzję o wyłączeniu głosu zza szklanej szyby.

Mursi wraz ze 130 osobami jest oskarżony o zorganizowanie ucieczki w 2011 roku z więzienia Waqdi al-Natrun. W trakcie tej ucieczki zginął jeden oficer policji, o którego śmierć oskarżony jest m.in. były islamistyczny prezydent.

Poza tym procesem Mursi odpowiada w trzech innych: za zabicie protestujących przed pałacem prezydenckim w grudniu 2012 roku, obrazę sądu i konspirowanie na szkodę państwa z obcymi organizacjami, takimi jak Hamas i Hezbollah.

Mursi wywodzi się z Bractwa Muzułmańskiego. Jego obalenie przez armię poprzedziły wielomilionowe demonstracje, których uczestnicy zarzucali mu nieudolność i reprezentowanie jedynie interesów Bractwa. Od obalenia i aresztowania Mursiego członkowie Bractwa i zwolennicy byłego szefa państwa stali się obiektem represji ze strony nowych władz, powołanych przez armię. Zginęło ponad 1000 osób. Tyle samo ludzi aresztowano; do więzień trafiło niemal całe kierownictwo ruchu.

W grudniu zeszłego roku Bractwo Muzułmańskie zostało uznane w Egipcie za organizację terrorystyczną i zdelegalizowane.

...

Brawo Mursi ! Zachowuje sie godnie ! Ma byc wzorem dla przyszlych pokolen . Rezim zostanie osadzony tym bardziej im wiecej zla uczyni .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 15:27, 29 Sty 2014    Temat postu:

Egipt: demonstracje w trzecią rocznicę powstania; zginął fotoreporter

Jeden fotoreporter zginął, trzech jest rannych, a 6 zostało aresztowanych w trakcie protestów w Egipcie w 3. rocznicę rozpoczęcia powstania, w wyniku którego obalono prezydenta Hosniego Mubaraka - podał we wtorek związek zawodowy egipskich fotoreporterów.

Chociaż wielu Egipcjan pokojowo świętowało rocznicę obalenia autokratycznego prezydenta, to tego dnia w kraju dochodziło do pełnych przemocy demonstracji jego zwolenników, które zakończyły się rozpędzeniem tłumu przez siły bezpieczeństwa za pomocą gazu łzawiącego i ostrej amunicji.

Hossam Diab ze Stowarzyszenia Egipskich Fotoreporterów powiedział AP, że zastrzelony to Mohamed Helmy - pracujący jako freelancer dla katarskiej telewizji Al-Dżazira. Z kolei Mohammed Fahmy, fotograf pracujący dla gazety nacjonalistycznej partii Wafd, został postrzelony w twarz i przeszedł już operację. AP nie precyzuje, gdzie doszło do tych incydentów.

Strzelaniny i aresztowania miały miejsce także podczas mniejszych zgromadzeń organizowanych przez młodych świeckich działaczy, którzy w 2011 r. kierowali manifestacjami przeciwko Mubarakowi i są krytyczni zarówno wobec islamistów, jak i egipskiej armii - pisze AP, również nie podając miejsca zdarzeń. Po obaleniu przez wojsko w lipcu ub.r. islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego armia powołała nowy - jak go sama określa - cywilny rząd.

W ciągu dnia doszło też do ataków tłumu na dziennikarzy, szczególnie na reporterów zagranicznych.

Kilkunastu dziennikarzy zostało pobitych przez demonstrantów lub zatrzymanych przez policję w obronie przed rozwścieczonym tłumem. Manifestanci uczestniczący w wiecu popierającym wojsko zaatakowali egipską dziennikarkę, przez pomyłkę biorąc ją za kogoś, kto pracuje dla Al-Dżaziry. Telewizja ta uważana jest za medium sprzyjające Bractwu Muzułmańskiemu, z którego wywodzi się Mursi.

Od kiedy Mursi w lipcu został odsunięty od władzy, w Egipcie śmierć poniosło co najmniej pięciu dziennikarzy, 45 zostało napadniętych; zaatakowano też 11 redakcji - wynika z informacji nowojorskiego Komitetu Ochrony Dziennikarzy (CPJ). Od tamtego czasu co najmniej 44 dziennikarzy zostało zatrzymanych "bez postawienia zarzutów w postępowaniu przedprocesowym".

...

Widzicie ! PROWOKATORZY POBILI KOBIETE BO MYSLELI ZE Z ALDZAZIRY ! A MEZCZYZNE Z TEJ STACJI ZABILI ! STANDARDY UE ! Walka trwa . Usuniecie Mubaraka to byl chwilowy odwrot rezimu ktory powrocil teraz znowu . Tak jak w Polsce chwilowe uznanie Solidarnosci . Te rezimy tak maja .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:43, 29 Sty 2014    Temat postu:

PGNiG nie przedłuży koncesji i likwiduje oddział w Egipcie

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) podjęło decyzję o nieprzedłużaniu koncesji i likwidacji oddziału w Egipcie, poinformowała spółka.
"Decyzja o wycofaniu się PGNiG z koncesji Baharyia zapadła z powodu wysokiego ryzyka poszukiwawczego dalszych prac i niskich szans na odkrycie istotnych akumulacji węglowodorów. Prowadzone analizy ekonomiczne wykazały, że ewentualnie możliwe do odkrycia zasoby ropy nie gwarantują dodatniego wyniku finansowego" - poinformowało "Parkiet" biuro prasowe PGNiG.

Jak dodano, bezpośrednią przyczyną wycofania się były negatywne wyniki odwiertów i przedłużająca się, niestabilna sytuacja polityczna.

PGNiG w tym kraju około 22 mln USD (ponad 67 mln zł). Za te pieniądze spółka m.in. wykonała dwa odwierty z wynikiem negatywnym.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i zagranicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i zagranicą.

....

Sisi rujnuje ekonomie jak Jaruzel .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:23, 29 Sty 2014    Temat postu:

Egipt: dziennikarze Al-Dżaziry oskarżeni o terroryzm

Czterech dziennikarzy Al-Dżaziry, zatrzymanych w grudniu, zostało oskarżonych o terroryzm - PAP

Egipska prokuratura poinformowała, że czterech dziennikarzy Al-Dżaziry, zatrzymanych w grudniu, zostało oskarżonych o wspieranie członków "organizacji terrorystycznej". Egipskie władze zarzucają katarskiej telewizji, że wspiera Bractwo Muzułmańskie.

Prokurator poinformował w oświadczeniu, że przed sądem stanie dwóch obywateli Wielkiej Brytanii, Australijczyk i Holenderka. Podkreślono, że grupa "korespondentów" pomagała członkowi "organizacji terrorystycznej".

Z informacji agencji Associated Press wynika, że poza obcokrajowcami przed sądem postawionych zostanie 16 innych pracowników Al-Dżaziry. Prokuratura informuje, że postawiono im zarzut przynależności do "organizacji terrorystycznej". To pierwszy przypadek w Egipcie, od czasu zdelegalizowania Bractwa Muzułmańskiego, kiedy dziennikarzom postawiono podobne zarzuty.

Kairskie biuro Al-Dżaziry jest zamknięte od 3 lipca, kiedy to siły bezpieczeństwa, w kilka godzin po obaleniu islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego, dokonały nalotu na siedzibę telewizji.

Egipski rząd w grudniu 2013 roku oficjalnie uznał Bractwo Muzułmańskie, z którego wywodzi się obalony w lipcu prezydent Mohammed Mursi, za organizację terrorystyczną.

Od obalenia i aresztowania Mursiego 3 lipca członkowie Bractwa Muzułmańskiego i zwolennicy byłego szefa państwa stali się obiektem represji ze strony nowych władz. Wpisaniu Bractwa Muzułmańskiego na listę organizacji terrorystycznych towarzyszy zakaz demonstracji, pod groźbą pięciu lat więzienia - podało MSW Egiptu. Taka sama kara grozi za posiadanie w formie pisemnej lub innej nauk Bractwa - dodał resort.

Katar, który jest siedzibą Al-Dżaziry uważany jest za państwo przychylne obalonemu prezydentowi Mursiemu.

...

Sa juz nudni . Wszyscy wokol oskarzeni o terroryzm . Z pustej glowy nie nalejesz . A co na Ashton ? UZNAJEMY STANDARDY SADOW W EGIPCIE ZA WZORCOWE !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:22, 30 Sty 2014    Temat postu:

Dalsza pomoc Arabii Saudyjskiej dla Egiptu - 4 mld dolarów

Arabia Saudyjska, która jako jedna z pierwszych uznała nowy rząd egipski, udzieli mu dalszej pomocy finansowej. Będą to 4 miliardy dolarów, połowa w formie depozytów w egipskim Banku Centralnym, a połowa w formie produktów energetycznych.

Porozumienie w sprawie pomocy dla Egiptu zostanie podpisane podczas wizyty egipskiego premiera Hazima el-Biblawiego w Arabii Saudyjskiej.

Według dziennika Arabia Saudyjska zwiększy również bezpośrednie inwestycje kapitałowe w Egipcie.

W ubiegłym roku pomoc rządu w Rijadzie dla władz egipskich, powstałych po obaleniu 3 lipca prezydenta islamisty Mohammeda Mursiego, wyniosła co najmniej 5 miliardów dolarów.

Były to 2 miliardy dolarów depozytu w egipskim Banku Centralnym, 2 miliardy dolarów w produktach energetycznych (ropa naftowa i gaz) oraz miliard dolarów w formie donacji dla nowego rządu egipskiego.

...

Bóg was osadzi saudyjscy zbrodniarze . Kto popiera mordercow sam jest morderca . A Bóg mowi NIE MIRDUJ ! Jezus juz nadchodzi sadzic jak jest zapowiedziane !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:27, 30 Sty 2014    Temat postu:

Egipt: aresztowano 11 za działalność na Facebooku

W Egipcie aresztowano 11 członków zdelegalizowanego Bractwa Muzułmańskiego, oskarżonych o prowadzenie na Facebooku stron zachęcających do stosowania przemocy wobec policji - podało egipskie MSW.

Według MSW grupa z Bractwa wykorzystywała serwis społecznościowy do "podżegania do przemocy, uderzania w obywateli, produkowania ładunków wybuchowych i przesyłania pogróżek".

Ponadto jeden z członków Bractwa nawoływał do utworzenia islamskiej armii, a dwaj inni rozpowszechniali nazwiska i zdjęcia funkcjonariuszy policji.

Od czasu obalenia w lipcu prezydenta Mohammeda Mursiego wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego stale urządza ono protesty i jest obiektem prześladowań ze strony policji.

W grudniu Bractwo Muzułmańskie zostało uznane w Egipcie za organizację terrorystyczną i zdelegalizowane.

...

Pewnie po prostu wzywali do protestow .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:13, 01 Lut 2014    Temat postu:

Egipt: Mursi ponownie przed sądem; odpowiada za śmierć demonstrantów

Odsunięty od władzy przez wojsko prezydent Egiptu Mohammed Mursi został w sobotę przetransportowany do sądu w Kairze, gdzie wznowiono jeden z jego czterech procesów. Mursi wraz z 14 członkami Bractwa Muzułmańskiego odpowiada za śmierć demonstrantów w 2012 r.

Mursi został przetransportowany z więzienia w Aleksandrii do budynku sądu w stolicy Egiptu śmigłowcem. Władze, w związku z ostatnimi zamieszkami, podjęły specjalne środki bezpieczeństwa aby sobotnia rozprawa mogła się odbyć bez przeszkód.

Mursi, pierwszy prezydent Egiptu wyłoniony w demokratycznych wyborach, pojawił się na pierwszej rozprawie 4 listopada 2013 roku oskarżony o "podżeganie do zabójstwa" manifestantów sprzeciwiających się jego rządom w roku 2012. Skrytykował wówczas proces, nazywając go "politycznym". Podkreślił, że jest prezydentem Egiptu, zakwestionował legalność sądu i uprawnienia sędziów.

Wraz z Mursim w sprawie dotyczącej "podżegania do zabijania" uczestników protestu pod kairskim pałacem prezydenckim w roku 2012 jest sądzonych 14 innych osób. W wydarzeniach w roku 2012 zginęło co najmniej 10 osób, a kilkaset zostało rannych.

Mursi, który wywodzi się z Bractwa Muzułmańskiego, został obalony przez wojsko w lipcu 2013 roku po wielkich demonstracjach, których uczestnicy domagali się jego ustąpienia.

Bractwo Muzułmańskie w końcu 2013 r. zostało uznane za organizację terrorystyczną i zdelegalizowane. Zwolennicy Bractwa, którzy sprzeciwiają się obaleniu Mursiego, organizują niemal codzienne demonstracje w Kairze i innych miastach. Dochodzi do starć z policją.

...

Osadzic militarystow !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 21:16, 03 Lut 2014    Temat postu:

Sąd w Egipcie uniewinnił 62 osoby, w tym kamerzystę Al-Dżaziry

Sąd w Kairze poinformował, że uniewinnił 62 osoby, w tym kamerzystę katarskiej telewizji Al-Dżazira, który był oskarżony o dokonanie "aktów przemocy" podczas starć z policją w lipcu w stolicy Egiptu.

Mohamed Badr pracujący dla Al-Dżaziry, której egipskie władze zarzucają, że wspiera islamistyczne Bractwo Muzułmańskie, został aresztowany po ataku na jeden z komisariatów w Kairze kilka dni po obaleniu 3 lipca islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego.

Adwokat Badra potwierdził informację o uniewinnieniu i dodał, że jego klient odzyska wolność w poniedziałek. Nie podano przyczyn uniewinnienia dziennikarza.

Agencje nie ujawniają też żadnych szczegółowych danych na temat pozostałych 61 uniewinnionych osób.

Kairskie biuro Al-Dżaziry jest zamknięte od 3 lipca, kiedy to egipskie siły bezpieczeństwa, w kilka godzin po obaleniu Mursiego, dokonały nalotu na siedzibę telewizji.

W grudniu ub. r. egipski rząd oficjalnie uznał Bractwo Muzułmańskie, z którego wywodzi się Mursi, za organizację terrorystyczną.

Od obalenia i aresztowania prezydenta członkowie Bractwa Muzułmańskiego i zwolennicy byłego szefa państwa stali się obiektem represji ze strony nowych władz. Wpisaniu Bractwa Muzułmańskiego na listę organizacji terrorystycznych towarzyszy zakaz demonstracji, pod groźbą pięciu lat więzienia. Taka sama kara grozi za posiadanie w formie pisemnej lub innej nauk Bractwa.

W środę egipska prokuratura poinformowała, że 20 dziennikarzy pracujących dla Al-Dżaziry, w tym czterech z zagranicy, zatrzymanych w grudniu, zostało oskarżonych o przynależność do "organizacji terrorystycznej" i jej wspieranie oraz narażenie bezpieczeństwa narodowego. To pierwszy przypadek w Egipcie, od czasu zdelegalizowania Bractwa, kiedy dziennikarzom postawiono podobne zarzuty.

Katar, który jest siedzibą Al-Dżaziry, uważany jest za państwo przychylne obalonemu prezydentowi Egiptu.

...

Odwazny sad czy rezim kazal ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:40, 06 Lut 2014    Temat postu:

Egipt: marszałek Sisi będzie ubiegał się o prezydenturę

Naczelny dowódca egipskich sił zbrojnych, marszałek Abd el-Fatah es-Sisi oświadczył, że będzie ubiegał się o fotel prezydenta Egiptu - podała prasa w Kuwejcie.

Szef armii powiedział, że nie ma alternatywy dla spełnienia woli narodu egipskiego, domagającego się, aby wystartował w wyborach - napisał dziennik "Al-Sijasa".

Sisi stał na czele wojskowego zamachu stanu z lipca 2013 roku. Aby móc kandydować na prezydenta, będzie musiał zrezygnować ze stanowisk, które pełni w wojsku, i odejść z armii lub przejść na emeryturę. Zgodnie z egipską konstytucją prezydent musi być cywilem.

Wybory prezydenckie w Egipcie mają się odbyć w ciągu sześciu miesięcy.

Generał Sisi urodził się w Kairze 19 listopada 1954 roku. Po ukończeniu w 1977 roku Egipskiej Akademii Wojskowej służył w piechocie. Mimo braku doświadczenia w działaniach bojowych awansował do stanowiska dowódcy wojsk zmechanizowanych. W trakcie swej kariery m.in. odpowiadał za informację i bezpieczeństwo w sekretariacie ogólnym ministerstwa obrony, był też attache wojskowym Egiptu w Arabii Saudyjskiej.

...

Sprzedal dusze za koryto .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:33, 09 Lut 2014    Temat postu:

Egipt: lider liberalnej lewicy wystartuje w wyborach prezydenckich

Lider egipskiej liberalnej lewicy Hamdin Sabahi ogłosił, że wystartuje w zaplanowanych na ten rok wyborach prezydenckich. Najprawdopodobniej zmierzy się w nich m.in. z szefem armii Abd el-Fatahem es-Sisim.

Konkretna data wyborów nie została jeszcze ustalona przez władze Egiptu, ale Sabahi jest pierwszą postacią egipskiej sceny politycznej, która oficjalnie potwierdziła chęć ubiegania się o fotel prezydenta.

- Podjąłem osobistą decyzję o starcie w wyborach prezydenckich - oświadczył Sabahi swym zwolennikom. - Rewolucja musi zdobyć władzę w sposób demokratyczny i oprzeć się terroryzmowi - dodał.

Sabahi jest założycielem Ruchu Ludowego. W poprzednich wyborach prezydenckich zajął trzecie miejsce. Cieszy się poparciem młodych ludzi przeciwnych zarówno konserwatywnym rządom islamistów, jak i dyktaturze wojskowej.

Marszałek Sisi oficjalnie nie potwierdził jeszcze chęci startu w wyborach prezydenckich. Kuwejcki dziennik "Al-Sisaja" powołując się na wypowiedź Sisiego napisał w czwartek, że szef egipskiego wojska "nie ma alternatywy dla spełnienia woli narodu egipskiego, domagającego się, aby wystartował w wyborach". Armia jednak później tłumaczyła, że marszałek nie zadeklarował jeszcze swego startu.

....

To bedzie cyrk nie wybory .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:55, 12 Lut 2014    Temat postu:

Egipt: Sisi negocjuje dostawę broni

Minister obrony Egiptu gen. Abd el-Fatah es-Sisi nieoczekiwanie udał się dziś do Moskwy, aby negocjować dostawę rosyjskiej broni do jego kraju - podał dziś portal informacyjny "Al-Ahram", powołując się na źródła w egipskich kręgach wojskowych.

Według "Al-Ahram", który należy do państwowego koncernu medialnego, w rozmowach w Moskwie będą uczestniczyć także ministrowie spraw zagranicznych obu państw, Nabil Fahmi i Siergiej Ławrow.

Pod kierownictwem Sisiego w lipcu ub. roku wojsko odsunęło od władzy islamistycznego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego, pierwszego w historii Egiptu szefa państwa wybranego w wolnych wyborach. Od obalenia Mursiego nowe wojskowe władze stosują represje wobec swoich przeciwników, przede wszystkim zwolenników Bractwa Muzułmańskiego, z którego wywodzi się były prezydent.

Odsunięcie Mursiego od władzy, przez opozycję nazywany puczem, wywołało krytykę ze strony USA. W październiku 2013 r. zamroziły one znaczną część corocznej pomocy wojskowej dla Egiptu, opiewającej na 1,3 mld dolarów. Rozdrażniło to Egipcjan i skłoniło tamtejsze media do spekulacji na temat ewentualnego zawarcia z Rosją kontraktu na dostawy broni wartości miliardów dolarów.

W listopadzie rosyjska państwowa firma technologiczna Rostech podała, że Rosja dostarczy Egiptowi rakietowe systemy obrony przeciwlotniczej. Według szefa Rostechu Siergieja Czemezowa, Egipt jest również zainteresowany innymi rosyjskimi systemami uzbrojenia, w tym samolotami i śmigłowcami bojowymi, ale ma problemy z finansowaniem. Dał do zrozumienia, że Kair może się w tej sprawie zwrócić do Moskwy o pożyczkę.

W latach zimnej wojny i egipskich wojen z Izraelem Egipt otrzymywał uzbrojenie od Związku Radzieckiego.

>>>

Tak Moskwa matka wszystkich demon kratow ... Czy Ashto z Kerrym tez tam skoncza ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90866
Przeczytał: 185 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:59, 13 Lut 2014    Temat postu:

Rosja i Egipt zacieśniają współpracę wojskowo-techniczną

Rosja i Egipt uzgodniły w czwartek, że umocnią współpracę wojskowo-techniczną. Stało się to podczas wizyty w Moskwie egipskiego wicepremiera, ministra obrony Abda el -Fataha es-Sisiego, któremu towarzyszy minister spraw zagranicznych Nabil Fahmi.

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział po spotkaniu z egipskim odpowiednikiem Nabilem Fahmim, że Moskwa i Kair ustaliły, iż "przyspieszą opracowanie dokumentów, które przydadzą dodatkowy impuls współpracy wojskowej i wojskowo-technicznej".

Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu powiedział po spotkaniu z marszałkiem Sisim, że potrzeba umocnienia współpracy wojskowej "wypływa ze wspólnych wyzwań i zagrożeń, głównie z konieczności zwalczania terroryzmu". Powiedział, że omawiał z Sisim możliwość wspólnych ćwiczeń wojskowych i szkolenia egipskich oficerów w rosyjskich akademiach wojskowych.

Ani Ławrow ani Szojgu nie wspomnieli o ewentualnej sprzedaży broni, lecz media rosyjskie informowały jesienią, że Egipt jest zainteresowany zakupem rosyjskich systemów obrony przeciwlotniczej, myśliwców MiG-29 i śmigłowców bojowych.

Na spotkaniu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, który przyjął w czwartek wszystkich czterech ministrów, marszałek Sisi zapewniał, że społeczeństwo egipskie jest nastawione na twórczy rozwój i umocnienie bezpieczeństwa, co ważne jest nie tylko dla Egiptu, lecz i całego regionu. Putin z kolei życzył Sisiemu powodzenia na wyborach prezydenckich. Według mediów Sisi ma się ubiegać o prezydenturę. Marszałek Sisi oficjalnie nie potwierdził jeszcze chęci startu w wyborach prezydenckich.

To, jak pisze agencja Associated Press, pierwsza zagraniczna wizyta naczelnego dowódcy egipskich sił zbrojnych marszałka Sisiego od czasu, gdy pod jego wodzą armia obaliła w lipcu 2013 roku islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego.

Wizyta jest też, jak zaznacza agencja AP, przejawem prób rozszerzenia przez Rosję wpływów w Egipcie w chwili, gdy po obaleniu prezydenta Mursiego pogorszyły się stosunki Kairu z Waszyngtonem. USA zredukowały pomoc dla rządu Egiptu w odpowiedzi na brutalną rozprawę władz z obozem Mursiego. Stany Zjednoczone zamroziły znaczną część swej opiewającej na 1,3 mld dolarów corocznej pomocy wojskowej dla Egiptu. Skłoniło to lokalne media do spekulacji na temat ewentualnego zawarcia z Rosją kontraktu na dostawy broni wartości miliardów dolarów.

...

SISI KILL MORE ! Gdzie zlo tam Kreml .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 32, 33, 34  Następny
Strona 28 z 34

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy