Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Wybuchła walka o wolność W Egipcie !!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 55, 56, 57 ... 66, 67, 68  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89322
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 21:28, 03 Sty 2014    Temat postu:

Egipt: sześciu zwolenników Bractwa zginęło w starciach z policją

Sześciu demonstrantów zginęło, gdy zwolennicy Bractwa Muzułmańskiego starli się w piątek z egipską policją m.in. w Kairze, Ismailii i Aleksandrii - przekazały źródła medyczne. Według informacji zamieszczonych przez Bractwo na Facebooku zginęło 19 osób.

Ministerstwo zdrowia Egiptu podało, że ponad 40 osób zostało rannych, a resort spraw wewnętrznych poinformował, że w całym kraju aresztowano 122 demonstrantów, którzy posiadali domowej produkcji granaty lub obrzucali policję koktajlami Mołotowa.

Trzy osoby zginęły podczas starć w Kairze. Jeden demonstrant został zastrzelony przez policję w mieście Ismailia, w północno-wschodnim Egipcie, gdzie po południowych modłach spod meczetu wyruszył marsz protestu - poinformowały źródła medyczne. W prowincji Fajum, na południowy zachód od Kairu, kolejny demonstrant zginął na skutek postrzału w głowę. Szósta ofiara zamieszek zginęła w Aleksandrii.

Zwolennicy Bractwa Muzułmańskiego sprzeciwiający się obaleniu przez armię prezydenta Mohammeda Mursiego organizują codzienne demonstracje w Kairze i innych miastach, od kiedy wspierany przez wojskowych rząd ogłosił pod koniec grudnia Bractwo organizacją terrorystyczną. Z Bractwa wywodził się prezydent Mursi, obalony w lipcu 2013 roku.

Do najnowszych aktów przemocy dochodzi na mniej niż dwa tygodnie przed referendum w sprawie nowej konstytucji Egiptu. Nowa ustawa zasadnicza ma zastąpić konstytucję zawieszoną przez armię po odsunięciu Mursiego od władzy.

Bractwo wezwało w piątek ponownie do kontynuowania demonstracji oraz aktów obywatelskiego nieposłuszeństwa, np. niepłacenia rachunków za media.

Minister ds. dóbr religijnych Mohammed Mochtar Goma ostrzegł w mocnych słowach wiernych, którzy skłonni są zareagować na apele . "Ci, którzy starają się obalić (struktury) państwa, są wrogami Boga i Proroka" - powiedział Goma w meczecie Al-Husajna w centrum Kairu.

Główne place stolicy, w tym słynny plac Tahrir, były w piątek otoczone zasiekami z drutu kolczastego i zablokowane przez pojazdy opancerzone.

Projekt nowej konstytucji usuwa mające islamski charakter postanowienia, których wprowadzenie do ustawy zasadniczej zatwierdzono w referendum w 2012 roku, gdy urząd prezydenta sprawował Mursi. Zwiększa także jeszcze bardziej autonomię sił zbrojnych.

Nowa konstytucja wprowadza także zakaz działania partii zakładanych "z pobudek religijnych". Największe kontrowersje wzbudza jednak zapis dotyczący wojska; pozwala on armii na sądzenie cywilów "w przypadku bezpośredniego ataku na siły zbrojne i ich sprzęt".

Wspierany przez wojskowych egipski rząd ogłosił Bractwo Muzułmańskie organizacją terrorystyczną, gdy władze oskarżyły ten ruch o przeprowadzenie zamachu przed posterunkiem policji w mieście Mansura, na północy kraju, w którym zginęło kilkanaście osób. Choć do zamachu przyznało się dżihadystyczne ugrupowanie z siedzibą na Synaju, bez znanych związków z Bractwem, rząd w Kairze podtrzymał oskarżenia.

....

Kolejne zbrodnie .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89322
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 22:22, 06 Sty 2014    Temat postu:

Prawnicy Mursiego oskarżają wojsko o zbrodnie przeciwko ludzkości

Prawnicy obalonego w lipcu 2013 roku przez wojsko prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego złożyli skargę do Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze. Zarzucają egipskim siłom zbrojnym zbrodnie przeciwko ludzkości.

Ekipa prawników Mursiego - pierwszego demokratycznie wybranego prezydenta Egiptu - poinformowała o tym w poniedziałek w Londynie. Wojsku zarzucono stosowanie "ekstremalnej przemocy wobec cywilów", zabójstwa, tortury i bezprawne zatrzymania.

Obalenie Mursiego prawnicy nazwali zamachem stanu. W najbliższych dniach i tygodniach zamierzają prowadzić rozmowy z przedstawicielami Trybunału.

W ekipie prawników Mursiego są m.in. członkowie Rady Konsultatywnej (izby wyższej egipskiego parlamentu), a także członkowie Partii Wolności i Sprawiedliwości, utworzonej przez Bractwo Muzułmańskie, z którego wywodzi się Mursi. W skład ekipy wchodzi też były specjalny sprawozdawca Komisji Praw Człowieka ONZ John Dugard i były szef brytyjskiej prokuratury Ken Macdonald.

Zwolennicy Bractwa Muzułmańskiego sprzeciwiający się obaleniu Mursiego organizują codzienne demonstracje w Kairze i innych miastach, od kiedy wspierany przez wojskowych rząd uznał pod koniec grudnia Bractwo za organizacją terrorystyczną.

W dniach 14-15 stycznia w Egipcie odbędzie się referendum w sprawie nowej konstytucji, która ma zastąpić konstytucję zawieszoną przez armię po odsunięciu Mursiego od władzy.

Projekt nowej konstytucji usuwa mające islamistyczny charakter postanowienia, których wprowadzenie do ustawy zasadniczej zatwierdzono w referendum w 2012 roku, gdy urząd prezydenta sprawował Mursi. Zwiększa także jeszcze bardziej autonomię sił zbrojnych.

Nowa konstytucja wprowadza także zakaz działania partii zakładanych "z pobudek religijnych". Największe kontrowersje wzbudza jednak zapis dotyczący wojska; pozwala on armii na sądzenie cywilów "w przypadku bezpośredniego ataku na siły zbrojne i ich sprzęt".

....

WSZELKIE ZBRODNIE BEDA ROZLICZONE !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89322
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 16:03, 09 Sty 2014    Temat postu:

Egipt: 63 zwolenników Bractwa Muzułmańskiego skazanych na więzienie

Sąd w Egipcie skazał 63 zwolenników Bractwa Muzułmańskiego na kary po 3 lata więzienia w związku z zeszłorocznymi protestami w Kairze - Reuters

Sąd w Egipcie skazał dzisiaj 63 zwolenników Bractwa Muzułmańskiego na kary po 3 lata więzienia w związku z zeszłorocznymi protestami w Kairze - podały źródła sądowe. Ludzie ci oskarżeni byli o udział w zamieszkach, posiadanie broni i bandytyzm.

Sąd orzekł także grzywnę w wysokości 50 tys. funtów egipskich (ok. 7,2 tys. dol.) dla każdego ze skazanych. Do czasu apelacji mogą oni przebywać na wolności za kaucją w wysokości 5 tys. funtów (ok. 720 dol.).

Od początku represji wobec Bractwa Muzułmańskiego był to największy, pod względem liczby oskarżonych, proces jego zwolenników.

Inna grupa stronników Bractwa - 24 osoby - została skazana w odrębnej sprawie również na kary po trzy lata więzienia, w związku ze starciami w innej dzielnicy Kairu w tym samym czasie.

W lipcu zeszłego roku armia odsunęła od władzy wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego prezydenta Muhammeda Mursiego. Jego obalenie poprzedziły wielomilionowe demonstracje, których uczestnicy zarzucali mu nieudolność i reprezentowanie jedynie interesów Bractwa. Od obalenia i aresztowania Mursiego członkowie Bractwa i zwolennicy byłego szefa państwa stali się obiektem represji ze strony nowych władz, powołanych przez armię. Zginęło ponad 1000 osób. Tyle samo ludzi aresztowano; do więzień trafiło niemal całe kierownictwo islamistycznego ruchu.

W grudniu zeszłego roku władze uznały Bractwo Muzułmańskie za organizację terrorystyczną i zdelegalizowane.

...

Ci osobnicy hanbia nazwe sedzia . To sa nikczemne proby zduszenia ludzi . Alw wolnosci nikt nie powstrzyma . Sisi kreci bat na siebie .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89322
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:33, 10 Sty 2014    Temat postu:

Egipt: przedłużono o 15 dni areszt dziennikarzy Al-Dżaziry

Trzej dziennikarze Al-Dżaziry pozostaną o 15 dni dłużej w egipskim areszcie w oczekiwaniu na wyniki śledztwa ws. zarzutów o rozpowszechnianie informacji grożących "bezpieczeństwu narodowemu" - poinformował anonimowy przedstawiciel sądu.

Dziennikarze, których aresztowano 29 grudnia pod zarzutem "terroryzmu", oskarżani są też o utworzenie nielegalnego centrum medialnego, które miało służyć rozpowszechnianiu fałszywych i szkodzących reputacji Egiptu informacji.

MSW poinformowało też wówczas, że dziennikarze Al-Dżaziry są podejrzani o przynależność do ugrupowania powiązanego ze zdelegalizowanym Bractwem Muzułmańskim.

W areszcie prewencyjnym osadzono szefa kairskiego biura Al-Dżaziry Mohameda Adela Fahmy'ego, który pracował także dla CNN, Australijczyka Petera Greste'a, wcześniej zatrudnionego przez BBC, i egipskiego producenta Bahera Mohameda.

Egipskie władze oskarżają Al-Dżazirę o wspieranie Bractwa Muzułmańskiego w swoich relacjach od czasu obalenia 3 lipca związanego z tą organizacją islamistycznego prezydenta Mohammada Mursiego.

Kairskie biuro Al-Dżaziry jest zamknięte od 3 lipca, kiedy to siły bezpieczeństwa, w kilka godzin po obaleniu Mursiego, wkroczyły do siedziby telewizji.

Po zamknięciu biura w Kairze Al-Dżazira poinformowała, że pozwie władze Egiptu do sądów międzynarodowych w związku z zamknięciem jej stacji i zatrzymaniem reporterów.

Al-Dżazira ma siedzibę w Katarze; władze tego kraju popierały obalonego prezydenta Mursiego.

....

To przesladowania za prawde .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89322
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:43, 11 Sty 2014    Temat postu:

Egipt: 160 000 żołnierzy na wtorkowe referendum konstytucyjne

Ponad 160 000 żołnierzy i oficerów rozlokowano na całym terytorium Egiptu w celu zapewnienia bezpiecznego przebiegu rozpoczynającego się we wtorek dwudniowego referendum konstytucyjnego.

Projekt nowej konstytucji wprowadza zakaz działania partii zakładanych "z pobudek religijnych". Największe kontrowersje wywołał zapis, który pozwala sądom polowym na sądzenie osób cywilnych w przypadku "bezpośredniego ataku na siły zbrojne".

Sytuacja w Egipcie jest w przededniu referendum napięta. Bractwo, które ogłosilo jego bojkot, demonstrują na ulicach poparcie dla obalonego przez wojsko prezydenta Mohammeda Mursiego, podczas gdy władze wojskowe oskarżają ich o przynależność do Bractwa Muzułmańskiego, które armia uważa za "ugrupowanie terrorystyczne".

Bractwo wzywa do bojkotu referendum konstytucyjnego, ponieważ odrzucają m.in. wyznaczoną przez armię kolejność wyborów powszechnych.

Nowa ustawa zasadnicza pozwoli na przeprowadzenia najpierw wyborów prezydenckich, a następnie parlamentarnych.

....

Jest to farsa ...


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Sob 18:45, 11 Sty 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89322
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 22:21, 14 Sty 2014    Temat postu:

Egipt: starcia podczas referendum konstytucyjnego, jedna osoba nie żyje

Co najmniej jedna osoba zginęła w starciach, które wybuchły między siłami bezpieczeństwa a zwolennikami obalonego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego, we wtorek w pierwszym dniu referendum konstytucyjnego - poinformowały źródła w siłach bezpieczeństwa.

25-letni Mahmud Sajed Gomaa poniósł śmierć podczas protestu przeciwko referendum w pobliżu lokalu do głosowania w prowincji Bani Suwajf, na południe od Kairu.

Do innego incydentu doszło w stolicy Egiptu dwie godziny przed rozpoczęciem głosowania. Jak poinformowała policja, bomba o niewielkiej mocy uszkodziła fasadę sądu w południowo-zachodniej części Kairu. Nikomu nic się nie stało.

Dwudniowe referendum jest pierwszym głosowaniem od odsunięcia od władzy przez armię Mursiego w lipcu 2013 roku po masowych protestach przeciwko jego rządom. Według komentatorów wynik referendum będzie miernikiem popularności władz wojskowych.

Wysoka frekwencja i duże poparcie dla nowej ustawy zasadniczej może zachęcić popularnego dowódcę sił zbrojnych Egiptu generała Abd el-Fataha Saida es-Sisiego do kandydowania w wyborach prezydenckich w tym najludniejszym kraju arabskim. W sobotę wezwał on 53 mln wyborców do poparcia konstytucji i oświadczył, że zgłosi swą kandydaturę w zaplanowanych na bieżący rok wyborach pod warunkiem, iż taką wolę wyrazi naród, a swego mandatu udzieli mu armia.

...

Znowu ofiary .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89322
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 3:14, 16 Sty 2014    Temat postu:

Drugi dzień referendum konstytucyjnego w Egipcie. Do tej pory 11 ofiar śmiertelnych

Środa jest drugim i ostatnim dniem referendum konstytucyjnego w Egipcie. W pierwszym dniu głosowania w starciach między siłami bezpieczeństwa a zwolennikami odsuniętego od władzy prezydenta Mohammeda Mursiego zginęło jedenaście osób.

Za zakłócanie przebiegu głosowania we wtorek zatrzymano co najmniej 140 osób, w tym członków Bractwa Muzułmańskiego, z którego wywodzi się Mursi i które zbojkotowało głosowanie. Pod koniec grudnia ub.r. ruch ten został uznany przez władze za organizację terrorystyczną.

W środę ponad 30 tys. lokali wyborczych będzie otwartych do godz. 21 czasu lokalnego (godz. 20 czasu polskiego). Wynik zostanie ogłoszony przed upływem 72 godzin od ich zamknięcia.

Dwudniowe referendum jest pierwszym głosowaniem od obalenia Mursiego przez armię w lipcu 2013 roku po masowych protestach przeciwko jego rządom. Analitycy wskazują, że wynik referendum będzie miernikiem popularności władz wojskowych.

Ponadto zdaniem komentatorów wysoka frekwencja i duże poparcie dla nowej konstytucji mogą zachęcić ministra obrony Abd el-Fataha es-Sisiego do kandydowania w wyborach prezydenckich. W sobotę zapowiedział, że zgłosi swą kandydaturę, jeśli taką wolę wyrazi naród, a swego mandatu udzieli mu armia.

Nowa konstytucja ma zastąpić ustawę zasadniczą zawieszoną przez armię po odsunięciu Mursiego od władzy. Projekt nie zawiera zapisów o charakterze islamistycznym, zatwierdzonych w referendum w 2012 r. za rządów Mursiego, zakazuje działalności partii zakładanych "z pobudek religijnych" oraz zwiększa i tak już znaczną autonomię sił zbrojnych. Największe kontrowersje wzbudza zapis pozwalający armii na sądzenie cywilów "w przypadku bezpośredniego ataku na siły zbrojne i ich obiekty".

Po referendum konstytucyjnym jeszcze w tym roku odbędą się wybory prezydenckie, a w przyszłym - parlamentarne.

...

Rzecz jasna jest to cyrk ktorego nie uznajemy .


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Czw 3:23, 16 Sty 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89322
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:18, 16 Sty 2014    Temat postu:

Egipt: 90 proc. głosujących w referendum poparło nową konstytucję

Po referendum konstytucyjnym jeszcze w tym roku mają się odbyć wybory prezydenckie, a w przyszłym -
Po przeliczeniu głosów z ponad połowy egipskich prowincji podano, że 90 proc. wyborców poparło nową ustawę zasadniczą.

Niska jest natomiast frekwencja. Egipskie gazety poinformowały, że wyniosła ona - wyraźnie poniżej 50 proc.

Zdaniem komentatorów niska frekwencja jest spowodowana przede wszystkim apelami zdelegalizowanego w zeszłym roku Bractwa Muzułmańskiego o bojkot referendum. Po wielkich protestach społecznych wojsko odsunęło Bractwo od władzy.

Nowa konstytucja ma zastąpić ustawę zasadniczą zawieszoną przez armię po obaleniu w lipcu zeszłego roku wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego prezydenta Mohammeda Mursiego. Nie zawiera zapisów o charakterze islamistycznym, zatwierdzonych w referendum w 2012 r. za rządów Mursiego, zakazuje działalności partii zakładanych "z pobudek religijnych" oraz zwiększa i tak już znaczną autonomię sił zbrojnych.

Po referendum konstytucyjnym jeszcze w tym roku mają się odbyć wybory prezydenckie, a w przyszłym - parlamentarne.

....

90 % wyniki ? Jak w Korei Poln . Czy ktos kontrolowal liczenie ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89322
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:16, 18 Sty 2014    Temat postu:

Egipt: starcia policji z protestami przed ogłoszeniem wyników referendum konstytucyjnego

Minionej nocy doszło w wielu miastach egipskich do starć policji z protestami przed zapowiedzianym na dziś wieczór ogłoszeniem ostatecznych wyników wyników referendum konstytucyjnego. Co najmniej trzy soby poniosły śmierć.

Do starć doszło podczas demonstracji zorganizowanych przez opozycję zdominowaną przez zdelegalizowane w ub. roku Bractwo Muzułmańskie, które apelowało o bojkot referendum.

W mieście Fajum położonym w odległości 100 km na południe od Kairu zginął 23-letni mężczyzna. Dwie dalsze osoby zginęły podczas starć w Kairze.

Według egipskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, policja zatrzymała 123 osoby.

Zakończone w środę dwudniowe referendum konstytucyjne ma być pierwszym etapem obiecanego przez armię "przejścia do demokracji". Po referendum jeszcze w tym roku mają się odbyć wybory prezydenckie, a w przyszłym - parlamentarne.

Według rządowego dziennika "Al-Ahram", ok. 98 proc. głosujących poparło nową ustawę zasadniczą.

Nowa konstytucja ma zastąpić ustawę zasadniczą zawieszoną przez armię po obaleniu w lipcu ub. roku wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego prezydenta Mohammeda Mursiego. Nie zawiera zapisów o charakterze islamistycznym, zatwierdzonych w referendum w 2012 r. za rządów Mursiego, zakazuje działalności partii zakładanych "z pobudek religijnych" oraz zwiększa i tak już znaczną autonomię sił zbrojnych.

....

98 % wynik jak w Korei Polnocnej . To bezczelny falsz .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89322
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 18:33, 19 Sty 2014    Temat postu:

Egipt: Mursi ma być sądzony na podstawie nowych zarzutów

Obalony prezydent Egiptu Mohammed Mursi stanie przed sądem pod zarzutem obrazy wymiaru sprawiedliwości - poinformowało egipskie źródło prawnicze, sygnalizując kontynuację twardego kursu wobec Bractwa Muzułmańskiego, z którego wywodzi się Mursi.

Będzie to już czwarty proces, w którym jako oskarżony wystąpi Mursi, pozbawiony w lipcu ubiegłego roku władzy przez wojsko w następstwie masowych protestów przeciwko jego trwającym rok rządom.

Według tego samego źródła wraz z Mursim w sprawie o obrazę wymiaru sprawiedliwości ma odpowiadać 25 osób.

Reprezentujące ideologię islamistyczną Bractwo Muzułmańskie jest w opinii obecnych władz Egiptu organizacją terrorystyczną, a tysiące jego działaczy aresztowano pod zarzutem współodpowiedzialności za akty przemocy. Bractwo, do niedawna najlepiej zorganizowany egipski ruch polityczny, zaprzecza, by sięgało po argumenty siłowe, i oskarża wojskowych o dokonanie zamachu stanu.

Mursi ma się pojawić 28 stycznia przed sądem w związku z oskarżeniem dotyczącym masowych ucieczek z więzień w 2011 roku. Ciążą na nim ponadto zarzuty współodpowiedzialności za zabijanie demonstrantów oraz zawiązania z ugrupowaniem Hamas i szyickim Hezbollahem terrorystycznego spisku przeciwko Egiptowi.

98,1 proc. uczestników przeprowadzonego w ubiegły wtorek i środę referendum zatwierdziło nową konstytucję Egiptu, ale Bractwo Muzułmańskie zbojkotowało głosowanie. W ramach swego politycznego planu tymczasowy rząd egipski zamierza rozpisać w tym roku wybory prezydenckie i parlamentarne, a jego kandydatem na prezydenta będzie najprawdopodobniej sprawujący obecnie zwierzchnią władzę nad państwem naczelny dowódca sił zbrojnych generał Abd el-Fatah es-Sisi.

...

Sisi szykuje sobie zgube .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89322
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:40, 20 Sty 2014    Temat postu:

UE: Ashton uznaje wynik referendum w Egipcie ws. nowej konstytucji

"Znakomita większość Egipcjan" poparła nową konstytucję, co dowodzi, że jest ona "generalnie aprobowana" przez naród - powiedziała w niedzielę szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton, komentując wynik referendum ws. nowej ustawy zasadniczej w Egipcie.

"UE nie jest w stanie ocenić sposobu przeprowadzenia referendum ani zweryfikować zarzutów dotyczących ewentualnych nieprawidłowości, ale zdaje się, że nie miało to istotnego wpływu na wynik" głosowania - głosi komunikat wydany przez służby prasowe Ashton.

"Przyjmuję też jednak do wiadomości, że konstytucję poparła znakomita większość głosujących (...) mimo niskiej frekwencji" - poinformowała Ashton.

98,1 proc. Egipcjan poparło nową konstytucję, która była przedmiotem dwudniowego referendum, jednak frekwencja wyniosła tylko niespełna 39 proc.

Nowa konstytucja ma zastąpić ustawę zasadniczą zawieszoną przez armię po obaleniu w lipcu zeszłego roku wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego prezydenta Mohammeda Mursiego. Nie zawiera zapisów o charakterze islamistycznym, zatwierdzonych w referendum w 2012 r. za rządów Mursiego, zakazuje też działalności partii zakładanych "z pobudek religijnych". Nowa ustawa zasadnicza zwiększa natomiast autonomię sił zbrojnych.

Dwudniowe głosowanie zakończyło się w środę.

Po referendum konstytucyjnym jeszcze w tym roku mają się odbyć wybory prezydenckie, a w przyszłym - parlamentarne.

...

WYOBRAZACIE SOBIE TE SCIERWA UZNALY TYRANIE I JEJ ZBRODNIE ! TAKA JEST UE ! EGIPCJANIE WIECIE ZE JA ZWALCZAM UE TO JEST IMPRIUM SZATANA ! NAJWIEKSZE ZLO HISTORII ! ONI JUZ LEDWO DYSZA . JESZCZE TROCHE I TO SZAMBO ZDECHNIE ! REZIM W EGIPCIE TEZ ! TO OSTATNIE ATAKI ZLA PRZED POWROTEM JEZUSA ! SZATAN SZALEJE BO JEGO CZAS SIE KONCZY !Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Wto 1:27, 21 Sty 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89322
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 14:05, 23 Sty 2014    Temat postu:

Egipt: zamaskowani napastnicy zabili pięciu policjantów

Pięciu egipskich policjantów zostało zabitych, a dwóch raniono w ataku na punkt kontrolny na południe od Kairu. Zamaskowani napastnicy podjechali na dwóch motocyklach pod posterunek i otworzyli ogień do znajdujących się tam funkcjonariuszy.

Jak poinformował resort spraw wewnętrznych Egiptu, do ataku doszło w mieście Bani Suwajf, położonym ok. 100 km na południe od stolicy kraju.

Od obalenia przez armię w lipcu 2013 roku islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego w Egipcie wzrosła liczba zamachów bombowych i innych ataków wymierzonych w siły bezpieczeństwa. Jak ocenia agencja AP, do najbardziej spektakularnych akcji terrorystycznych należała nieudana próba zabicia szefa MSW Mohammeda Ibrahima w dzielnicy Kairu, Nasr City.

Od odsunięcia Mursiego od władzy policjanci i żołnierze zabili podczas demonstracji ponad 1000 zwolenników obalonego islamistycznego prezydenta.

...

Nie wiadomo kto to robi . Przypominam RUCH PROTESTU MA BYC POKOJOWY JAK TO CZYNIL GHANDI !!! TO JEST WZOR !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89322
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:29, 25 Sty 2014    Temat postu:

Egipt: policja strzałami w powietrze rozpędziła protestujących

Egipska policja strzałami w powietrze rozpędziła w sobotę w centrum Kairu ok. tysiąca działaczy, usiłujących dotrzeć do placu Tahrir, by tam protestować przeciwko wspieranemu przez wojsko tymczasowemu rządowi. Policja użyła także gazu łzawiącego i śrutu.

Protestujący, zanim ich rozpędzono, skandowali hasła przeciwko wojsku i policji, która aresztowała siedem osób - podały źródła bezpieczeństwa.

Część osób usiłowała wznieść w górę portrety prezydenta Mohammeda Mursiego obalonego w lipcu przez wojsko, ale inni z protestujących nie dopuścili do tego.

Od protestów na placu Tahrir rozpoczęła się rewolucja, która obaliła w lutym trzy lata temu ówczesnego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka.

...

Od rezimu Mubaraka do rezimu Sisiego . Zreszta i ten i ten popierany przez zachod z Bruksela na czele . Bo to sa eurostandardy .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89322
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:04, 25 Sty 2014    Temat postu:

Co najmniej 29 osób zabitych w demonstracjach w Egipcie

Co najmniej 29 osób zostało zabitych w sobotę w czasie demonstracji w Egipcie - podało ministerstwo zdrowia. W rocznicę wybuchu protestów, które obaliły trzy lata temu Hosniego Mubaraka, demonstrowali zwolennicy Mursiego i osobno zwolennicy rządu.

W całym Egipcie dochodziło do manifestacji i starć z policją, w których rannych zostało wiele osób.

Według komunikatu ministerstwa wśród zabitych, 26 to uczestnicy demonstracji w Kairze i na jego przedmieściach. Do śmierci manifestujących doszło też w Gizie, prowincji Al-Minja i w Aleksandrii.

W Kairze policja strzałami w powietrze, gazem łzawiącym i śrutem rozpędziła w centrum miasta ok. tysiąca ludzi, usiłujących dotrzeć do placu Tahrir, by tam protestować przeciwko wspieranemu przez wojsko tymczasowemu rządowi.

Od protestów na placu Tahrir rozpoczęła się 25 stycznia rewolucja, która obaliła w lutym trzy lata temu prezydenta Mubaraka.

Zanim ich rozpędzono, manifestanci skandowali hasła przeciwko wojsku i policji, która aresztowała siedmiu ludzi. Część osób usiłowała wznieść w górę portrety prezydenta Mohammeda Mursiego obalonego w lipcu przez wojsko, ale inni z protestujących nie dopuścili do tego.

Według telewizji siły bezpieczeństwa aresztowały w sobotę Kairze ok. 140 osób.

W Aleksandrii zatrzymano 35 ludzi, a rannych zostało czterech, zaś w mieście Al-Mansura w Delcie Nilu aresztowano ośmiu członków Bractwa Muzułmańskiego.

...

Standardy UE .
Kolejny rezim ale to juz ostatni .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89322
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:49, 26 Sty 2014    Temat postu:

Demonstracje w Egipcie: co najmniej 49 zabitych w ciągu doby

Do co najmniej 49 wzrósł bilans zabitych w starciach w ciągu minionych 24 godzin w Egipcie, gdzie w sobotę, w trzecią rocznicę rewolucji, demonstrowali zwolennicy obecnych władz i ich przeciwnicy - podało ministerstwo zdrowia.

Obrażenia odniosło prawie 250 osób w Kairze i kilku innych prowincjach. Ponadto - według danych MSW - ponad 1000 ludzi zostało aresztowanych w czasie sobotnich demonstracji. W komunikacie podano, że aresztowani uczestnicy rozruchów mieli przy sobie karabiny, koktajle Mołotowa, petardy i innego rodzaju broń. W starciach rannych zostało wielu policjantów - przekazało MSW.

W sobotę informowano o co najmniej 29 zabitych w demonstracjach w całym kraju.

Od 3 lipca 2013 roku, gdy armia obaliła islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego, w walkach z wojskiem, policją i zwolennikami nowych władz, popieranych przez wojskowych, zginęło w sumie ponad 1000 sympatyków byłego szefa państwa.

Najnowsze starcia wybuchły w trzecią rocznicę rozpoczęcia rewolucji, która obaliła prezydenta Hosniego Mubaraka. Gdy tysiące ludzi manifestowały poparcie dla dowódcy armii generała Abd el-Fataha es-Sisiego, który kierował obaleniem Mursiego w lipcu, jego przeciwnicy potestowali przeciwko wspieranemu przez wojsko rządowi. W Kairze policja rozpędziła demonstrantów strzałami w powietrze, gazem łzawiącym i śrutem. Z kolei tysiące zwolenników obecnych władz zebrały się na wezwanie rządu na stołecznym placu Tahrir, epicentrum rewolty sprzed trzech lat.

W nocy walki między zwolennikami i przeciwnikami nowych egipskich władz oraz służbami bezpieczeństwami trwały w wielu prowincjach kraju.

25 stycznia 2011 roku od protestów na placu Tahrir rozpoczęła się rewolucja, która w lutym trzy lata temu obaliła Mubaraka. Od tego czasu Egipt popadł w polityczny chaos i przemoc.

...

Demokracja po brukselsku czyli tyrania . Ale to padnie .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 55, 56, 57 ... 66, 67, 68  Następny
Strona 56 z 68

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy