Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Wybuchła walka o wolność W Egipcie !!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 40, 41, 42 ... 66, 67, 68  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89321
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 12:10, 30 Cze 2013    Temat postu:

Tysiące ludzi spędziły noc na placu Tahrir

Tysiące ludzi spędziły noc na placu Tahrir w centrum Kairu przed planowaną wielką demonstracją przeciwników egipskiego prezydenta Mohammeda Mursiego. Dzisiaj przypada rocznica inauguracji prezydentury Mursiego.

Demonstranci zamierzają stamtąd wyruszyć pod pałac prezydencki. Zgromadzeni zapewniają, że są nastawieni pokojowo, ale jeśli zostaną zaatakowani, mają prawo do samoobrony.

Przeciwnicy związanego z Bractwem Muzułmańskim prezydenta zarzucają mu monopolizowanie władzy i nieskuteczność w rozwiązywaniu gospodarczych problemów kraju. Ruch na rzecz dymisji Mursiego poinformował, że pod petycją w tej sprawie zebrał już 22 miliony podpisów.

Organizatorzy demonstracji zaapelowali do sygnatariuszy, by przyszli w niedzielę na kairski plac, który w 2011 roku był w centrum protestów przeciwko ówczesnemu prezydentowi Hosniemu Mubarakowi.

Apele o przyłączenie się do antyprezydenckich demonstracji są nalepione na ściany budynków w Kairze, na murach pojawiły się także graffiti z datą 30 czerwca.

Także na niedzielę planowane są kontrmanifestacje stronników Mursiego.

Według BBC tylko w piątek w aktach przemocy między przeciwnikami a zwolennikami szefa państwa zginęły trzy osoby, w tym obywatel USA, który został zabity w czasie demonstracji w Aleksandrii. Jak poinformowała w sobotę rodzina Amerykanina, był to 21-letni student, interesujący się Bliskim Wschodem, który w Egipcie uczył angielskiego, a także szkolił znajomość języka arabskiego. Według bliskich mężczyzna został śmiertelnie ugodzony nożem przez jednego z demonstrantów, gdy obserwował zgromadzenie.

Po tym wydarzeniu Waszyngton ostrzegł Amerykanów przed podróżami do Egiptu.

...

Niepotrzebne szalenstwo i niepotrzebna smierc . Po co ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89321
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:16, 30 Cze 2013    Temat postu:

Egipt: setki tysięcy ludzi żąda odejścia prezydenta Mursiego


Kilkaset tysięcy Egipcjan wyszło w niedzielę na ulice największych miast swojego kraju, aby zażądać dymisji prezydenta Mohammeda Mursiego w pierwszą rocznicę objęcia przez niego najwyższego urzędu w państwie.

Około 200 tys. osób zebrało się na placu Tahrir w Kairze, a w Aleksandrii, drugim co do wielkości mieście Egiptu, zebrało się w centrum około 100 tys. ludzi.

Zgromadzeni na stołecznym placu skandowali: "Naród chce upadku tego reżimu", a także: "Odejdź!". Demonstranci przynieśli na Tahrir flagi narodowe oraz portrety z przekreślonym wizerunkiem Mursiego.

Wraz z końcem dnia pojawia się na placu coraz więcej ludzi - relacjonuje Reuters. Agencja AP szacuje tłumy zmierzające na Tahrir i w kierunku leżącego w innej części Kairu pałacu prezydenckiego na dziesiątki tysięcy. Są wśród nich kobiety, dzieci i ludzie starsi.

Niektórzy demonstranci przynieśli namioty, planując pozostanie na placu lub terenie przed pałacem prezydenckim.

Zgromadzeni zapewniają, że są nastawieni pokojowo, ale jeśli zostaną zaatakowani, mają prawo do samoobrony.

Około 20 tys. zwolenników Mursiego zorganizowało kontrmanifestację; zebrali się koło meczetu położonego niedaleko rezydencji szefa państwa.

Przeciwnicy związanego z Bractwem Muzułmańskim prezydenta zarzucają mu monopolizowanie władzy i nieskuteczność w rozwiązywaniu gospodarczych problemów kraju. Ruch na rzecz dymisji Mursiego poinformował, że pod petycją w tej sprawie zebrał już 22 miliony podpisów. Organizatorzy demonstracji zaapelowali do sygnatariuszy, by przyszli w niedzielę na kairski plac, który w 2011 roku był w centrum protestów przeciwko ówczesnemu prezydentowi Hosniemu Mubarakowi.

W opublikowanym w niedzielę wywiadzie dla brytyjskiego dziennika "Guardian" Mursi powiedział, że nie ma zamiaru spełnić żądań dotyczących przedterminowych wyborów.

Napięcie polityczne w Egipcie jest, jak oceniła agencja AFP, największe od czasu dojścia Mursiego do władzy. W starciach ulicznych w ciągu ostatnich dni zginęło co najmniej siedem osób, w tym obywatel USA.

Przed tygodniem egipska armia ostrzegła, że jest gotowa interweniować, aby uchronić kraj przed konfliktem wewnętrznym. Minister obrony generał Abd el-Fatah Said es-Sisi zaapelował do wszystkich partii politycznych o zażegnanie kryzysu.

....

Znowu masy ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89321
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 13:47, 01 Lip 2013    Temat postu:

Ultimatum egipskiej opozycji dla Mursiego: ma odejść do godz. 17 we wtorek

Egipski ruch Tamarod, działający na rzecz odejścia z urzędu prezydenta Mohammeda Mursiego, ostrzegł, że podejmie kampanię "nieposłuszeństwa obywatelskiego", jeśli szef państwa nie ustąpi w wyznaczonym terminie.

W komunikacie Tamarod (czyli po arabsku bunt) sprecyzował, że prezydent ma czas "do godz. 17 we wtorek, aby ustąpić i pozwolić instytucjom państwowym na przygotowanie wcześniejszych wyborów prezydenckich". W przypadku odmowy ta godzina będzie "początkiem kampanii totalnego nieposłuszeństwa obywatelskiego" - ostrzegł ruch.

To właśnie ten ruch wezwał do wielkich demonstracji, które odbyły się w niedzielę, w pierwszą rocznicę inauguracji prezydentury.

Zaapelował również do armii, policji i władz sądowniczych, by "w sposób wyraźny usytuowały się po stronie woli ludu, reprezentowanej przez tłumy" obecne na niedzielnych demonstracjach.

Tamarod odrzucił też apel o dialog sformułowany w niedzielę przez prezydenta Mursiego, wywodzącego się z ruchu islamistycznego. "Nie można akceptować półśrodków. Nie ma alternatywy dla pokojowego zakończenia władzy Bractwa Muzułmańskiego i ich reprezentanta Mohammeda Mursiego" - podkreślono.

Tamarod, wspierany przez wiele osobistości i ruchy opozycji laickiej, liberalnej i lewicowej, twierdzi, że zebrał ponad 22 miliony podpisów popierających wcześniejsze wybory prezydenckie; przekracza to liczbę wyborców, którzy rok temu głosowali na Mursiego (ok. 13 milionów).

W niedzielę w starciach między zwolennikami i przeciwnikami szefa państwa zginęło w Egipcie sześć osób - wynika z danych przedstawionych przez źródła w ministerstwie zdrowia.

Przed tygodniem egipska armia ostrzegła, że jest gotowa interweniować, aby uchronić kraj przed konfliktem wewnętrznym. Minister obrony generał Abd el-Fatah Said es-Sisi zaapelował do wszystkich partii politycznych o zażegnanie kryzysu.

>>>>

A jakiej racji ma odchodzic skoro go wybrali ? Co to za ,,opozycja" ???


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89321
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 13:49, 01 Lip 2013    Temat postu:

Egipt: demonstranci zaatakowali siedzibę Bractwa Muzułmańskiego

Demonstranci w Kairze zaatakowali siedzibę Bractwa Muzułmańskiego, z którego wywodzi się egipski prezydent Mohammed Mursi. Według źródeł bezpieczeństwa w kilkugodzinnych walkach wokół budynku zginęło co najmniej siedem osób.

Walki w pobliżu kilkupiętrowego budynku we wschodnim Kairze wybuchły wczoraj po zmroku, kiedy odbyły się wielkie demonstracje przeciwko Mursiemu. Znajdujący się wewnątrz strażnicy odpowiedzieli ogniem, gdy młodzi ludzie zaczęli obrzucać siedzibę koktajlami Mołotowa i kamieniami. Biuro Bractwa było plądrowane.

Wszystkie ofiary tych walk zginęły zapewne poza silnie ufortyfikowanym budynkiem, ponieważ członków Bractwa ewakuowano jeszcze przed atakiem - podały źródła medyczne i bezpieczeństwa. Jest również ponad 100 rannych.

Młodzi ludzie obrzucali budynek koktajlami Mołotowa i kamieniami. W telewizyjnych relacjach z wydarzenia widać było powiewającą z balkonu egipską flagę. Niektórzy demonstranci wynosili z budynku meble, inne elementy wyposażenia i dokumenty. Siedziba została też częściowo podpalona.

Zgromadzeni w pobliżu demonstranci skandowali hasła wymierzone w Mursiego i Bractwo, przy dźwiękach patriotycznej muzyki.

Egipska opozycja dała Mursiemu czas do jutra do godz. 17 na ustąpienie z urzędu. W przeciwnym razie zagroziła kampanią społecznego nieposłuszeństwa.

Rzecznik Bractwa oświadczył, że za przemoc odpowiadają bandyci i będzie domagał się odpowiedzi od policji, która nie zagwarantowała bezpieczeństwa.

Źródła w służbach bezpieczeństwa szacują, że w sumie bilans ofiar starć przeciwników i zwolenników Mursiego w całym kraju wyniósł od niedzieli 16; prawie 800 ludzi odniosło obrażenia.

Tłum na stołecznym placu Tahrir był w niedzielę najliczniejszy od rewolucji z 2011 roku, która obaliła Hosniego Mubaraka.

>>>>

Potepiam taka ,,opozycje" to bandyci ...
TO NIE JEST WOLNOSC I DEMOKRACJA !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89321
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 18:41, 02 Lip 2013    Temat postu:

Kolejne spotkanie Mursiego z premierem i ministrem obrony

Prezydent Egiptu Mohammed Mursi, premier Hiszam Kandil i minister obrony generał Abd el-Fatah Said es-Sisi spotkali się po raz drugi. Jutro upływa ultimatum postawione politykom przez armię w sprawie wyjścia z kryzysu.

W oświadczeniu prezydenckiej kancelarii, która poinformowała o spotkaniu, nie podano tematu rozmów. Agencja Reuters zauważa jednak, że już drugie w ostatnich dniach spotkanie prezydenta, premiera i ministra obrony odbyło się nazajutrz po oświadczeniu Sisiego, w którym dał on politykom dwie doby na wypracowanie kompromisu w obliczu narastających napięć społecznych.

Na wtorek zaplanowano posiedzenie rządu, jednak oczekuje się, że ministrowie obrony i spraw wewnętrznych zbojkotują to spotkanie w geście poparcia dla stanowiska armii.

W transmitowanym przez telewizję oświadczeniu Sisi oświadczył w poniedziałek, że armia nie będzie się włączać do polityki ani obejmować stanowisk rządowych. Jednocześnie dał politykom 48 godzin na przyjęcie żądań narodu. Generał zaznaczył, że kraj znalazł się w niebezpieczeństwie po tym, gdy miliony Egipcjan wyszły w niedzielę na ulice, żądając ustąpienia Mursiego, a główna siedziba rządzącego islamistycznego Bractwa Muzułmańskiego została zdemolowana. Zdaniem Sisiego w tej sytuacji niezbędne jest rozszerzenie politycznej bazy rządu.

Egipski ruch Tamarod, działający na rzecz odejścia Mursiego z urzędu, ostrzegł w poniedziałek, że podejmie kampanię "nieposłuszeństwa obywatelskiego", jeśli szef państwa nie ustąpi do godz. 17 we wtorek.

>>>>

Protesty to demokracja i prawo . Ale podpalanie budynkow partii i morderstwa TO ZBRODNICZY BANDYTYZM KTORY MUSI BYC TEPIONY ! KTOKOLWIEK TO ROBI ! ZERO TOLERANCJI !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89321
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:18, 02 Lip 2013    Temat postu:

W Egipcie niezbędne są szybkie reformy gospodarcze

W pierwszą rocznicę objęcia stanowiska przez prezydenta Mohammeda Morsi Egipt jest wstrząsany protestami przeciwników i zwolenników jego rządów. Ale u podstaw politycznych zamieszek i pytań dotyczących legalności władzy leżą poważne trudności ekonomiczne, które muszą zostać rozwiązane niezależnie od tego, kto będzie rządził krajem.

Nadzieja kraju na "chleb, wolność i sprawiedliwość społeczną" jest unicestwiana przez powolne tempo zmian ekonomicznych. Zamiast podejmować reformy Egipt polega na swoich zamożnych sąsiadach i płynące od nich bezwarunkowe zastrzyki gotówki, dzięki którym może importować żywność i paliwo. Wpłacone ostatnio przez Katar 3 miliardy dolarów zapewnią chwilowe odciążenie, ale nieprzewidywalność takiej pomocy - między innymi od Arabii Saudyjskiej, która obiecała w ubiegłym tygodniu pożyczkę w wysokości 500 milionów dolarów - przeraża inwestorów i oddala nieuchronną konsolidację fiskalną, jakiej potrzebuje Egipt, żeby ustabilizować swoją gospodarkę.

Potrzeba przeprowadzenia reform staje się z każdym dniem bardziej paląca. Stopa bezrobocia w kraju wynosi 13 procent, a w 2010 roku było to dziewięć procent. Najnowsze dane pokazują, że jedna czwarta populacji żyje w nędzy i wskaźnik ten wciąż rośnie. Rezerwy walutowe zmalały z 36 miliardów dolarów przed rewolucją do około 13 miliardów w marcu tego roku, przed otrzymaniem pieniędzy z Kataru. Czarne rynki - dolarowy i paliwowy - rozkwitają.

Odrzucenie systemu politycznego i ekonomicznego i stworzenie nowego zawsze jest nie lada wyzwaniem, ale historia transformacji demokratycznych pokazuje, że kluczową sprawą jest tempo przeprowadzania reform. Kraje, które bez zwłoki przeprowadzają demokratyzację w efekcie rozwijają się szybciej mniej więcej o jeden punkt procentowy powyżej poziomu sprzed transformacji. Natomiast kraje, którym dostosowanie się zajęło ponad trzy lata odnotowują słaby wzrost. Lata niepewności w połączeniu z powtarzającymi się zamieszkami odstraszają inwestorów czekających na oznaki politycznej i ekonomicznej stabilizacji.

Egipt zbliża się do granicy trzech lat, które odróżniają szybką transformację od zaniechania w jej podjęciu. Egipscy politycy muszą stworzyć ogólny i przewidywalny plan dla sprawnej demokracji i szybko wprowadzić ekonomiczne zmiany. Koszty dalszej zwłoki będą ogromne, łącznie z latami rosnącego bezrobocia. Działając szybko kraje takie jak Chile, Polska i Korea Południowa odnotowały w dziesięcioleciu po transformacji średni wzrost na głowę mieszkańca wynoszący około pięć procent. Natomiast Meksyk, Rumunia i Zambia, gdzie transformacja była powolna, średni wzrost w następnej dekadzie był bliski zera.

Szczególnie uderzający jest kontrast między Polską, a Rumunią. Polska swój sukces gospodarczy zawdzięczała pokojowym wyborom i reformom rynkowym. Do 1998 roku Polska przyciągała 40 procent zagranicznych inwestycji w Europie Wschodniej i Środkowej. Rumuńska transformacja polityczna została zawłaszczona przez komunistów i towarzyszyły jej częste demonstracje; jednocześnie transformacja ekonomiczna została opóźniona przez żądania, by państwo nadal pełniło rolę opiekuńczą.

Egipska gospodarka w tej chwili zmaga się z własną spowolnioną transformacją. Egipt i Międzynarodowy Fundusz Walutowy prowadzą od ponad roku bezskuteczne rozmowy na temat pakietu pomocowego i nie widać na razie rozwiązania oprócz rekordowych pożyczek udzielanych przez MFW pozostałym krajom Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Powód takiego niezdecydowania to oczywiście polityka. Egipcjanie boją się warunków związanych z programem MFW; natomiast wielu udziałowców MFW podnosi takie kwestie, jak na przykład coraz bardziej restrykcyjne podejście Egiptu do zagranicznych organizacji pozarządowych.

Ale to nie wszystko. Żeby uzyskać pożyczkę od MFW Egipt naprawdę potrzebuje wykonalnego programu gospodarczego.

Właściwym rozwiązaniem egipskich problemów gospodarczych byłoby zmuszenie kraju do chwycenia byka ekonomicznych reform za rogi przez zaprzestanie marnotrawnych wydatków, a zwłaszcza skończenie z dotacjami paliwowymi. To pochłania prawie połowę rządowych dochodów w czasie, kiedy egipski deficyt budżetowy wynosi ponad 10 procent produktu krajowego brutto i ciągle rośnie, a także stymuluje wzrost zużycia energii, szczególnie wśród zamożnych Egipcjan, jednocześnie nie wpływa na poprawę sytuacji ludzi w najgorszym położeniu. Mądre wyrównanie budżetu obniżyłoby subsydia, zwiększyłoby osłony socjalne dla biednych i zmniejszyło deficyt fiskalny.

Reformy można przeprowadzić nawet w czasie trudnej politycznej transformacji pod warunkiem, że wydatki na cele socjalne zostaną przekierowane w stronę najbardziej potrzebujących, a rząd wyraźnie przedstawi swoje decyzje polityczne. Po zlikwidowaniu powszechnych dotacji, kiedy już ustali się tych najbardziej potrzebujących, transfer pieniędzy czy docelowe dotacje można będzie kierować bezpośrednio do nich.

Brazylia skutecznie zlikwidowała dotacje paliwowe w latach 1990. i 2000., zastępując je docelowymi bonami na gaz i przekazywaniem gotówki gospodarstwom o niskich dochodach. Kluczem do sukcesu była komunikacja, stawianie czoła politycznym interesom w odpowiedniej kolejności (najpierw paliwa wykorzystywane przez firmy, potem gaz, później gaz płynny, a na końcu olej napędowy) i ochrona najbiedniejszych. Polska, Chile, Turcja, Filipiny i Kenia, a także inne kraje, przeprowadziły podobne reformy. Negatywnym przykładem może być Nigeria, której nieudane reformy w ubiegłym roku zostały wprowadzone pospiesznie bez społecznego przyzwolenia.

Mamy jeszcze inne przykłady: rządy demokratyczne i autokratyczne mają największe szanse na skuteczne przeprowadzenie reform ekonomicznych. W Brazylii były prezydent Fernando Henrique Cardoso dostał ogromny kredyt zaufania za powstrzymanie hiperinflacji, co pozwoliło mu przeprowadzić reformę dotyczącą subsydiów. W Polsce przeprowadzenie reform ekonomicznych w wyniku transformacji było ułatwione dzięki poparciu dla demokratycznych zmian. Natomiast w Turcji pod rządami wojskowej Rady Bezpieczeństwa Narodowego w latach 1980. najpierw wstrzymano subsydia energetyczne. Termin "polityka szokowa" (później zmieniony na "terapia szokowa") został wymyślony przez Miltona Friedmana na określenie reform ekonomicznych przeprowadzonych w Chile przez byłego dyktatora Augusto Pinocheta.

To wskazuje na dwie możliwe strategie przy przeprowadzaniu reform ekonomicznych w Egipcie. Po pierwsze Morsi może zabiegać o odzyskanie politycznego poparcia stawiając na otwartość i odpowiedzialność, uzyskując tym samym legitymizację dla przeprowadzenia reform gospodarczych. Polityczne reformy złagodziłyby też napięte stosunki z krajami Zachodu oferującymi pomoc, a także przyciągnęły na powrót inwestorów i turystów. Dzięki poważnemu planowi ekonomicznych reform Morsi dałby wyraźny sygnał, że Egipt jest otwarty na biznes.

Morsi może też zastosować inną taktykę: korzystając z egipskiej historii rządów autokratycznych przeprowadzić pewne niezbędne reformy ekonomiczne grożąc kryzysem gospodarczym. Pomoc krajów sąsiednich pomogłaby sfinansować reformy.

Taka strategia raczej nie pomogłaby w uzyskaniu pomocy MFW w kwocie 4,8 miliardów dolarów, na temat której rozmowy prowadzone są od ponad roku. A uzyskanie porozumienia w kwestii pożyczki jest kluczową sprawą do odblokowania funduszy innych międzynarodowych instytucji finansowych, Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, które mogłyby pomóc w zapewnieniu brakujących 10 miliardów dolarów lub większej kwoty.

I choć rząd prezydenta Morsi obawia się narzucania dodatkowych kosztów na Egipcjan, to opóźnianie reform jedynie pogłębi problemy gospodarcze i spowoduje, że niezbędne reformy staną się dla mieszkańców bardziej dotkliwe. A obecna strategia polegania na pomocy finansowej krajów Zatoki Perskiej bez żadnego jasnego programu gospodarczego, jedynie pogarsza sprawę.

>>>>

Caly czas to powtarzam !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89321
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:31, 03 Lip 2013    Temat postu:

Egipt: siedmiu zabitych w starciach w Kairze


Siedem osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w starciach, do których doszło we wtorek w Kairze między zwolennikami a przeciwnikami prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego - poinformowały źródła medyczne.

Strzelanina między zwolennikami a przeciwnikami prezydenta wybuchła w Gizie, wchodzącej w skład aglomeracji Kairu. Do podobnych starć doszło także w innych miastach, m.in. w Aleksandrii. Tam ranne zostały co najmniej 33 osoby.

Od kilku dni egipskie miasta są areną masowych demonstracji, których uczestnicy domagają się ustąpienia Mohammeda Mursiego. Dochodzi także do krwawych starć ze zwolennikami prezydenta.

Egipska armia wystąpiła w poniedziałek z faktycznym ultimatum pod adresem Mursiego, żądając, by politycy w ciągu 48 godzin uzgodnili plan przezwyciężenia obecnego kryzysu.

Projekt mapy drogowej, którą zamierza realizować egipskie wojsko, jeśli nie dojdzie do porozumienia między prezydentem Mohammedem Mursim a opozycją, zakłada zawieszenie konstytucji i rozwiązanie zdominowanego przez islamistów parlamentu.

....

To nie demokracja to bandytyzm .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89321
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:33, 03 Lip 2013    Temat postu:

Egipt: atak na zwolenników prezydenta - 22 zabitych


22 osoby zginęły, a setki zostały ranne w ataku, do którego doszło w nocy w Kairze na demonstrację zwolenników prezydenta Mohammeda Mursiego - poinformowało egipskie ministerstwo zdrowia.

Grupa mężczyzn ostrzelała uczestników demonstracji poparcia dla prezydenta w okolicach uniwersytetu. Wczoraj w Gizie doszło do starć, także wymiany ognia, między zwolennikami a przeciwnikami Mursiego. Zginęło tam co najmniej siedem osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.

Prezydent Mohammed Mursi oświadczył w wystąpieniu telewizyjnym, wygłoszonym w nocy z wtorku na środę, że nie poda się do dymisji, bo ma "demokratyczny mandat" do sprawowania tego urzędu. Wcześniej odrzucił ultimatum, które w poniedziałek postawiła armia. Wojskowi zażądali, by w ciągu 48 godzin politycy przygotowali plan przezwyciężenia obecnego kryzysu.

....

Potepiamy zwyrodnialych zbrodniarzy . Trybunal dla nich .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89321
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:35, 03 Lip 2013    Temat postu:

Egipt: holenderska dziennikarka brutalnie zgwałcona na placu Tahrir


Holenderska dziennikarka została zgwałcona przez pięciu mężczyzn na placu Tahrir w Kairze - podaje smh.com.au. Doszło do tego podczas protestów przeciwko egipskiemu prezydentowi Mohammedowi Mursiemu.

Według mediów, napastnicy byli wyjątkowo brutalni. Ciężko ranna 22-letnia kobieta przeszła już operację i wróciła do ojczyzny. Holenderska ambasada w Kairze podała, że egipskie władze wszczęły śledztwo w tej sprawie.

Już wcześniej pojawiały się doniesienia o nowej fali seksualnej przemocy na placu Tahir. Powstała nawet grupa ochotników, zajmująca się ochroną kobiet przed atakami. Jak podają, tylko od niedzieli odnotowano 44 przypadki napaści na tle seksualnym.

Napięcie w Egipcie nie słabnie. Tysiące ludzi domagają się dymisji prezydenta Mursiego. Dochodzi do aktów przemocy. Dziś w nocy 22 osoby zginęły, a setki zostały ranne w ataku na demonstrację zwolenników prezydenta.

Mursi oświadczył natomiast, że nie poda się do dymisji, bo ma "demokratyczny mandat" do sprawowania tego urzędu. Wcześniej odrzucił ultimatum, które w poniedziałek postawiła armia. Wojskowi zażądali, by w ciągu 48 godzin politycy przygotowali plan przezwyciężenia obecnego kryzysu.

....

Zwyrodnialcy . Gdzie policja i wojsko !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89321
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:36, 03 Lip 2013    Temat postu:

Egipt: spotkanie ministra obrony z przywódcą opozycji i duchownymi

Minister obrony Egiptu i dowódca armii generał Abd el-Fatah Said es-Sisi spotkał się w środę z przywódcą opozycji Mohammedem ElBaradeim oraz wpływowymi duchownymi, na kilka godzin przed upływem ultimatum postawionego przez wojsko rywalizującym politykom.

W spotkaniu uczestniczył zwierzchnik wpływowego meczetu Al-Azhar oraz zwierzchnik egipskiego Kościoła koptyjskiego, a także przedstawiciele młodzieżowej grupy Tamarod przewodzącej protestom przeciwko islamistycznemu prezydentowi Mohammedowi Mursiemu oraz członkowie fundamentalistycznej partii muzułmańskiej Nur - informuje Reuters, powołując się na źródła polityczne.

Skrzydło polityczne rządzącego Bractwa Muzułmańskiego odmówiło udziału w tym spotkaniu.

Według źródeł opozycyjnych ElBaradei ma wezwać siły zbrojne do interwencji w celu powstrzymania rozlewu krwi.

Wielki szejk meczetu Al-Azhar, Ahmed al-Tajeb, poparł z kolei stanowisko armii, wzywając przywódców politycznych do wzięcia pod rozwagę antyrządowych protestów.

Od 30 czerwca, gdy wybuchły wielkie demonstracje przeciwko islamistycznemu prezydentowi Mursiemu, w starciach między jego przeciwnikami i zwolennikami zginęło ponad 20 osób. Są też setki rannych.

Associated Press pisze, że środowe spotkanie jest sygnałem, iż wojsko zmierza do realizacji swego planu, zakładającego usunięcie Mursiego.

Siły zbrojne Egiptu wystąpiły w poniedziałek z faktycznym ultimatum pod adresem konfrontowanego z masowymi protestami społecznymi prezydenta Mohammeda Mursiego, żądając, by politycy w ciągu 48 godzin uzgodnili plan przezwyciężenia obecnego kryzysu.

W nadanym przez państwową telewizję oświadczeniu minister obrony es-Sisi, zaznaczył, że kraj znalazł się w niebezpieczeństwie po tym, gdy miliony Egipcjan wyszły w niedzielę na ulice, żądając ustąpienia Mursiego, a główna siedziba Bractwa Muzułmańskiego została zdemolowana.

....

Nie ustapimy bandytom . Po to sa wybory aby wybierac nie zbrodnie i mordy .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89321
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:37, 03 Lip 2013    Temat postu:

Egipt: wojsko w studiach telewizji państwowej

Egipska armia wysłała w środę pojazdy opancerzone przed siedzibę telewizji państwowej w centrum Kairu - poinformowały źródła w siłach bezpieczeństwa. Wojskowi, jak pisze agencja AP, są też obecni w newsroomie i monitorują nadawany program.

W studiach pozostał jedynie personel zatrudniony przy nadawaniu programu na żywo, inni pracownicy opuścili budynek.

Egipt przygotowuje się na wygaśnięcie 48-godzinnego ultimatum, jakie egipska armia postawiła w poniedziałek rywalizującym politykom. Wojskowi zażądali, by do środy politycy przygotowali plan przezwyciężenia obecnego kryzysu.

...

Wojsko niech walczy z gwalcicielami i mordercami .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89321
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:38, 03 Lip 2013    Temat postu:

Egipt: Mursi nie ustąpi, apeluje o "rząd konsensusu"

Prezydent Egiptu Mohammed Mursi oświadczył w środę, że nie ustąpi ze stanowiska. Zaapelował też o powołanie "rządu konsensusu", aby rozwiązać kryzys polityczny w kraju.

Mursi wezwał ponadto armię, by nie zajmowała żadnego stanowiska w związku z trwającym kryzysem.

Krótko wcześniej wygasło 48-godzinne ultimatum dla egipskich polityków, wystosowane przez egipskie siły zbrojne.

....

Teraz po takich zbrodniach tym bardziej .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89321
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:58, 04 Lip 2013    Temat postu:

Egipt: Aresztowano przywódcę Bractwa Muzułmańskiego

Przywódca egipskiego Bractwa Muzułmańskiego Mohammed Badie został w czwartek aresztowany pod zarzutem podżegania do przemocy, zastosowanej w niedzielę wobec demonstrantów przed siedzibą tej organizacji - poinformowały władze bezpieczeństwa.

Zatrzymanie Badie nastąpiło w dzień po tym, gdy wojsko pozbawiło urzędu wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego, który obecnie przebywa pod strażą w nieznanym miejscu. Znaczna część społeczeństwa oskarżała Mursiego o dążenie do islamizacji kraju.

Demonstracje na rzecz ustąpienia Mursiego, jakie zorganizowano w Egipcie w niedzielę w pierwszą rocznicę objęcia przez niego urzędu prezydenta, były większe niż kiedykolwiek od czasu obalenia ponad dwa lata temu autokratycznego szefa państwa Hosniego Mubaraka. W nocnych starciach przy głównej siedzibie Bractwa Muzułmańskiego w Kairze zginęło osiem osób. Strażnicy otworzyli tam ogień do rzucających kamienie i ładunki zapalające młodych ludzi. Liczba śmiertelnych ofiar zajść w innych miejscach Egiptu wyniosła również osiem.

Jak podały władze bezpieczeństwa, Badie został zatrzymany w nadmorskim mieście Mersa Matruh w pobliżu granicy z Libią, ale nie wydaje się, by chciał on uciekać z kraju. Wydany w czwartek przez prokuraturę nakaz aresztowania dotyczy oprócz szefa Bractwa Muzułmańskiego również jego zastępcy Chairata el-Szatera.

....

Co to ma znaczyc !? Stan wojenny ? Jaruzelizm ? To sie skonczy jak w Polsce .Kleska rezimu .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89321
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:05, 04 Lip 2013    Temat postu:

Egipt: Bractwo Muzułmańskie obiecuje, że nie sięgnie po broń


Bractwo Muzułmańskie oświadczyło, że odsunięcie od władzy islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego to "wojskowy pucz". Radykalne ugrupowanie, z którym związany jest Mursi, zapewniło jednak, że nie sięgnie po broń.

-Mamy do czynienia z puczem wojskowym. Będziemy trwać i pozbawimy go prawomocności - powiedział dziennikarzom przedstawiciel Bractwa Mohammed el-Beltagi podczas akcji zwolenników Mursiego pod jednym z kairskich meczetów.

Na pytanie, czy Bractwo w obecnej sytuacji sięgnie po broń, powiedział: "Nie. To mało prawdopodobne". Jego zdaniem wojskowy przewrót skłoni inne ugrupowania do zbrojnego oporu.

- Tu nie chodzi o to, czy członkowie Bractwa są wtrącani do więzienia czy nie. (...) Problemem jest stanowisko wolnego świata, który spycha ten kraj w stronę chaosu, a inne ugrupowania oprócz Bractwa skłania do powrotu do idei wprowadzania zmian siłą - zaznaczył.

Inny przedstawiciel islamistycznego ugrupowania szejk Abdel Rahman al-Barr zapowiedział, że Bractwo nie będzie współpracować z "uzurpatorskimi władzami". -Apelujemy do protestujących, by wykazali się powściągliwością i zachowali spokój. Odrzucamy represyjne praktyki państwa policyjnego: zabójstwa, aresztowania, ograniczanie wolności mediów i zamykanie stacji telewizyjnych - powiedział.

Wcześniej zaprzysiężony, tymczasowy szef państwa Adli Monsur zaprosił Bractwo do dialogu politycznego. Poprzedniego dnia armia pozbawiła władzy Mursiego po masowych demonstracjach, których uczestnicy domagali się jego dymisji. 30 czerwca minął rok od inauguracji prezydentury Mursiego.

....

Brawo ! Ludzie wierzacy w polityce maja byc wzorem . Nie moga zatem stosowac metod podlych jak ludzie szatana . Potepiamy zamach stanu . Wladze wybiera sie w wyborach .
Wyglada to na celowy scenariusz . Najpierw zrobili burdel a pozniej wrzasneli ze wojsko musi zrobic porzadek . Ale nie z tymi co robia burdel tylko z tymi ktorych chcieli usunac .
Nic im to nie da !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89321
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:37, 04 Lip 2013    Temat postu:

Napięcie w Egipcie rośnie. Czołgi wyjechały na ulice?


Pełne napięcia oczekiwanie w Egipcie. O 16.30 minął termin ultimatum, jakie armia dała władzom i opozycji. W każdej chwili spodziewane jest oświadczenie wojskowych. Tymczasem ani egipskie władze, ani opozycja nie zamierzają rezygnować ze swoich postulatów. Pojawiają się niepotwierdzone informacje, które mogą świadczyć o zamachu stanu. "Na ulice wyjechały czołgi" - napisał na Twitterze rzecznik Bractwa Muzułmańskiego Gihad al-Haddad.

Rzecznik Bractwa Muzułmańskiego twierdzi, że w Egipcie doszło do zamachu stanu. Wcześniej o tym, że trwa zamach stanu i armia przejmuje władzę informował m.in. doradca prezydenta Mursiego do spraw bezpieczeństwa. Inne źródła informują, że czołgi wyjechały na ulice w rejonie pałacu prezydenckiego w dzielnicy Heliopolis w Kairze.

Jak relacjonuje z Kairu specjalny wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski, takiego napięcia nie było od wielu miesięcy. Tłumy przeciwników prezydenta Mohammeda Mursiego zebrały się na placu Tahrir i oczekują na oświadczenie armii. - Nikt nie będzie nam mówił, co mamy robić. Ani Mursi, ani generał Sissi. W tym kraju jest demokracja i to my możemy odwołać i powołać każdego - mówił jeden z protestujących.

Z kolei zwolennicy Mohammeda Mursiego czekają w napięciu na północy Kairu przed pałacem prezydenckim.

Wcześniej prezydent Mohammed Mursi wydał oświadczenie, w którym zaapelował o spokój i zapowiedział, że jest gotów powołać rząd jedności narodowej. Informacje płynące z pałacu prezydenckiego i z wojska są jednak sprzeczne. Część źródeł twierdzi, że prezydent jest teraz w areszcie domowym, a władzę przejęła armia. Nie ma jednak jednoznacznego potwierdzenia tych doniesień.

Antyrządowe protesty w Egipie nasiliły się w ubiegłym tygodniu, kiedy to przypadała pierwsza rocznica objęcia przez Mohammeda Mursiego fotela prezydenta. Na ulice egipskich miast wyszło wtedy nawet kilka milionów ludzi. Opozycja oskarża rządzące Bractwo Muzułmańskie o katastrofalną sytuację gospodarczą, zawłaszczanie władzy i islamizację kraju.

...

Macie typowy obraz spisku . Manipulowanie ciemnym ludem aby dorwac sie do koryta . Te protesty to prowokacja .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 40, 41, 42 ... 66, 67, 68  Następny
Strona 41 z 68

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy