Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Wybuchła walka o wolność W Egipcie !!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 66, 67, 68  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:13, 29 Sty 2012    Temat postu:

Egipt: początek wyborów do izby wyższejW niedzielę w Egipcie rozpoczęły się dwuetapowe wybory do izby wyższej parlamentu, czyli Szury. Zakończą się one 22 lutego. Oczekuje się, że zwycięstwo odniosą islamiści, którzy obecnie zajmują większość miejsc w izbie niższej - pisze AFP.

Podczas pierwszej godziny głosowania lokale były praktycznie puste. To rezultat bezbarwnej kampanii przed wyborami do izby wyższej, której znaczenie polityczne jest ograniczone - ocenia AFP. Szura nie może blokować ustaw, ale przed ich przyjęciem jej członkowie są konsultowani. Wybory do Szury odbywają się w dwóch etapach, a nie jak pierwotnie planowano w trzech. Z powodu protestów rządząca krajem Najwyższa Rada Wojskowa na początku stycznia postanowiła przyspieszyć zakończenie pierwszych wolnych wyborów parlamentarnych od obalenia niespełna przed rokiem prezydenta Hosniego Mubaraka.

W niedzielę i w poniedziałek głosy oddadzą mieszkańcy 13 muhafaz (gubernatorstw), w tym Kairu i Aleksandrii. Zarejestrowanych jest 25 mln osób.

Druga tura głosowania w tych 13 prowincjach odbędzie się 7 lutego.

Mieszkańcy kolejnych 14 prowincji pójdą do urn 14 i 15 lutego. Druga tura odbędzie się 22 lutego.

W wyniku zakończonych w styczniu wieloetapowych wyborów do izby niższej, czyli Zgromadzenia Ludowego, prawie połowę miejsc zdobyła umiarkowanie islamistyczna Partia Sprawiedliwości i Rozwoju (FJP), czyli ugrupowanie utworzone przez Bractwo Muzułmańskie, które za czasów Mubaraka było zdelegalizowane. Prawie jedną czwartą miejsc uzyskała skrajnie islamistyczna partia Nur. Na trzecim miejscu uplasowała się najstarsza egipska partia nacjonalistyczna Wafd, a na czwartym koalicja laicka pod nazwą Blok Egipski.

FJP w sobotnim komunikacie poinformowała, że wystawiła 87 kandydatów do Szury. Izba wyższa liczy 270 miejsc, z czego 90 członków tradycyjnie było mianowanych przez wojsko. Tym razem mianuje ich prezydent. Do czasu wyborów na szefa państwa tych 90 miejsc nie będzie obsadzonych - powiedział anonimowy przedstawiciel władz w rozmowie z agencją Reutera.

Pierwszą sesję Szury zaplanowano na 28 lutego.

Po wyborach obie izby parlamentu powinny mianować 100 członków Zgromadzenia Konstytucyjnego, którego zadaniem będzie przygotowanie nowej ustawy zasadniczej Egiptu przed wyborami prezydenckimi. Nowa konstytucja będzie przedmiotem referendum.

Wybory prezydenckie mają zostać przeprowadzone do końca czerwca. Ich data nie jest jeszcze znana. Do tego czasu krajem będzie rządziło wojsko. Wielu Egipcjan podejrzewa, że nawet później armia będzie usiłowała odgrywać pewną rolę polityczną. W ostatnich dniach Egipcjanie świętowali rocznicę wybuchu protestów, które doprowadziły do obalenia Mubaraka. Jednocześnie krytykowali obecne władze wojskowe, domagając się jak najszybszego przekazania władzy.

>>>>

No i cigna sie te wybory cigna i ciagna i konca nie widac . To denerwuje ludzi . I musi denerwowac . Ostatnie takie dziwactwo !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 23:52, 29 Sty 2012    Temat postu:

Mubarak błaga o litość. Dramatyczny apel

Były dyktator Egiptu Hosni Mubarak błaga europejskich i arabskich przywódców o uratowanie go od śmierci - podaje newsru.co.il, powołując się na doniesienia egipskiego tygodnika "Roz al-Yousef". Egipska prokuratura takiej właśnie kary domaga się dla Mubaraka.

Apel Mubaraka Według informacji egipskiego tygodnika "Roz al-Yousef", były prezydent Egiptu przekazał europejskim i arabskim przywódcom apel, w którym prosi o wywieranie nacisku na nowe władze Egiptu i uratowanie go od śmierci. Prosi również, by pomogli jego żonie i dzieciom opuścić kraj.

Egipski tygodnik informuje, że pisma przywódcom krajów arabskich i europejskich przekazała żona Mubaraka, a także jeden z jego adwokatów. Były prezydent Egiptu napisał do przywódców: USA, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Bahrajnu, Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu, Włoch i Libanu.

Mubarak podkreśla w swoich apelach, że obecnie władza w Egipcie znalazła się faktycznie w rękach jego dawnych wrogów Bractwa Muzułmańskiego. Na litość z jego strony nie ma co liczyć.

Mubarak pisze również, że za wydarzenia w kraju on - jako prezydent - ponosi odpowiedzialność, lecz oskarżenia formułowane wobec niego nie mają żadnego związku z jego rodziną. Dlatego powinno jej się zezwolić na opuszczenie Egiptu.

Oskarżenie żąda kary śmierci

5 stycznia tego roku oskarżenie w procesie Mubaraka zażądało kary śmierci dla byłego dyktatora, a także sześciu dowódców służb bezpieczeństwa i szefa MSW Habiba el-Adlego. Odpowiadali oni za współudział w zabójstwie demonstrantów.

Prokurator zażądał dla oskarżonych w tym samym procesie o korupcję dwóch synów obalonego dyktatora, Gamala i Alai, maksymalnej kary, jaką zagrożone jest to przestępstwo, czyli 15 lat więzienia. Wcześniej agencja Reutera informowała, że prokuratura wystąpiła o karę śmierci także dla dwóch synów obalonego dyktatora.

83-letni Mubarak odpowiada za współudział w zabójstwie ponad 800 demonstrantów i korupcję, a jego synowie, Alaa i Gamal, są oskarżeni tylko o korupcję. W wyniku fali protestów społecznych w Egipcie Mubarak ustąpił ze stanowiska 11 lutego 2011 roku. Według oficjalnego bilansu w ciągu 18 dni bezprecedensowych protestów zginęło w Egipcie 846 osób.

>>>>

Kara smierci dla ledwie zywego Mubaraka byla by niepotrzebna demonstracja twardosci . Skoro prosi o litosc to nie mozna odmawiac . Sam Bóg jest Miłosierdziem . I nie mozna robic czegos odwrotnego niz chce Bóg !
Natomiast Mubarak powinien Boga prosic o wybaczenie i Miłosierdzie . Co tam ludzie . Oni sa interesowni jak byl zachod w kontaktach z nim . Teraz Mubarakowi zostal tylko Bóg . Tylko ? Aż Bóg ! Ludzie nie daja Mubarakowi szansy ? Bóg ja daje ! Musi przeprosic ofiary i wybaczyc winowajcom . Bo tylko prawda mu pomoze . Bóg chce aby poszedl do nieba . A jesli chodzi o czysciec to aby byl jak njalzejszy i jak najkrotszy ! Tej szansy zmarnowac nie mozna ! Bóg nikomu nie zszkodzi trzeba mu ufac CAŁKOWICIE !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:03, 02 Lut 2012    Temat postu:

Egipt: tragedia po meczu piłkarskim, nie żyją 73 osoby

Co naj­mniej 68 osób zo­sta­ło za­bi­tych w za­miesz­kach, jakie wy­bu­chły po meczu pił­kar­skim w egip­skim mie­ście Port Said - in­for­mu­je CNN. In­for­ma­cję prze­ka­zał w pań­stwo­wej te­le­wi­zji mi­ni­ster zdro­wia Egip­tu. BBC in­for­mu­je, że zgi­nąć mogły nawet 73 osoby.

Tuż po za­koń­cze­niu meczu mię­dzy dru­ży­na­mi al-Ma­sry oraz al-Ah­ly na mu­ra­wę sta­dio­nu wbie­gli ki­bi­ce. Pił­ka­rze obu dru­żyn mu­sie­li w po­śpie­chu ucie­kać do szat­ni. Potem za­miesz­ki prze­nio­sły się z bo­iska na ulice Port Saidu. Świad­ko­wie twier­dzą, że w ruch po­szły m.​in. ka­mie­nie, bu­tel­ki oraz race. Ki­bi­ce obu dru­żyn od dawna nie darzą się sym­pa­tią. To nie pierw­sze star­cia po­mię­dzy fa­na­mi tych egip­skich ze­spo­łów. Wiele z nich koń­czy­ło się wiel­ki­mi za­miesz­ka­mi.

Przed­sta­wi­ciel władz Egip­tu dodał, że oprócz ofiar śmier­tel­nych w wy­ni­ku za­mie­szek setki osób od­nio­sło rany. Al-Ja­ze­era, która po­wo­łu­je się na źró­dła szpi­tal­ne in­for­mu­je, że więk­szość ofiar zgi­nę­ła na sku­tek udu­sze­nia oraz ran głowy.

>>>>

Niestety kibolizacja do potegi . Jak widzicie az tak bardzo od zachodu sie nie roznia ... Tylko sa bardziej goracy jak poludniowcy ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:10, 03 Lut 2012    Temat postu:

Egipcjanie przeciwko przemocy na stadionach

Wczo­raj­sza tra­ge­dia na sta­dio­nie w Pord Sa­idzie stała się pre­tek­stem do ko­lej­nej fali pro­te­stów prze­ciw­ko rzą­dzą­cej Egip­tem Naj­wyż­szej Ra­dzie Woj­sko­wej. Przed sie­dzi­bą mi­ni­ster­stwa spraw we­wnętrz­nych, w po­bli­żu placu Tah­rir, ze­bra­ło się kil­ka­na­ście ty­się­cy osób kry­ty­ku­ją­cych po­me­czo­wą akcję po­li­cji, która nie była w sta­nie po­ra­dzić sobie z za­miesz­ka­mi i za­po­biec śmier­ci 74 osób. Pro­test prze­bie­gał dosyć gwał­tow­nie, tłum parł w kie­run­ku strze­gą­cych gma­chu po­li­cjan­tów i ob­rzu­cił ich ka­mie­nia­mi. Funk­cjo­na­riu­sze od­po­wie­dzie­li gazem łza­wią­cym, roz­pra­sza­jąc de­mon­stra­cję. Ran­nych zo­sta­ło ponad 400 osób. Pro­te­sty nie ogra­ni­czy­ły się je­dy­nie do Kairu, duża grupa ze­bra­ła się także w Su­ezie, gdzie gaz łza­wią­cy oka­zał się nie­wy­star­cza­ją­cy. Po­li­cja otwo­rzy­ła ogień w kie­run­ku pro­te­stu­ją­cych, za­bi­ja­jąc dwie osoby usi­łu­ją­ce we­drzeć się na ko­mi­sa­riat.

>>>>

Oczywiscie maja racje . Dosc juz psychopatycznego sadyzmu ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:56, 05 Lut 2012    Temat postu:

Egipt: już 12 ofiar starć z policją po piłkarskich zamieszkach

Do dwunastu wzrosła liczba ofiar starć z policją, które od czwartku trwają w Kairze i Suezie - podała policja. Demonstranci protestują przeciw opieszałości sił bezpieczeństwa, które nie zapobiegły zamieszkom po meczu piłkarskim w Port Saidzie.

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że rannych w trwających od czwartku demonstracjach zostało ok. 2 500 osób. Wcześniej mówiono o czterech zabitych i 1 500 rannych. W piątek siły bezpieczeństwa w Suezie otworzyły ogień do protestujących, zabijając siedmioro z nich - podała policja. Według państwowej agencji informacyjnej MENA, ofiary miały od 18 do 21 lat; ostatnia z nich zmarła w sobotę na skutek odniesionej dzień wcześniej rany postrzałowej.

Zgon pięciu osób potwierdzono w sobotę w Kairze, gdzie siły bezpieczeństwa zastosowały wobec demonstrujących gaz łzawiący i pociski małego kalibru. Ofiar zmarły na skutek ran postrzałowych w głowę i klatkę piersiową. Jedna osoba jest w stanie krytycznym.

W sobotę starcia z policją wybuchły w centrum Kairu i trwały do późna w noc. Demonstranci ruszyli w kierunku ministerstwa spraw wewnętrznych, rzucając kamieniami w funkcjonariuszy i wzywając wojskowych do oddania władzy.

Jak pisze agencja Associated Press, grupa złożona z parlamentarzystów i znanych osobistości oświadczyła, że nie powiodła się próba wynegocjowania z przedstawicielami resortu swoistego zawieszenia broni z demonstrantami. Pobliskie oddziały sił bezpieczeństwa gazem łzawiącym i amunicją małego kalibru zaatakowały kilku mediatorów, gdy ci nakłaniali demonstrantów do opuszczenia przylegających do ministerstwa ulic.

"Dalsze starcia są ministerstwu na rękę, bo odwracają uwagę od prawdziwych żądań wobec wojskowych, by oddali władzę" - ocenił jeden z negocjatorów Bassem Kamel.

O powrót na plac Tahrir i zaprzestanie przemocy apelowali do demonstrantów zgromadzonych przed budynkiem ministerstwa również niektórzy protestujący.

Na ulicach sąsiadujących z siedzibą resortu policja ustawia zasieki z drutu kolczastego i obstawiła je specjalnymi jednostkami.

W zamieszkach, które wybuchły w środę wieczorem między kibicami po meczu piłkarskim w Port Saidzie, zginęły 74 osoby, a około tysiąca odniosło obrażenia.

>>>>

A wiec sytuacja cigale ostra bo zmainy sa zbyt powolne ! Powolnosc zmian wcale nie powoduje ich lagodnosci a wrecz przeciwnie zaostrza ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 23:10, 05 Lut 2012    Temat postu:

Egipt: Sprawy ponad 40 pracowników organizacji pozarządowych są w sądzie

Sprawy ponad 40 pracowników organizacji pozarządowych, w większości finansowanych przez USA, zostały przekazane do sądu w Kairze w związku z oskarżeniem o nielegalne finansowanie z zagranicy ich działalności - poinformowały w niedzielę źródła sądownicze.

Wiadomość tę przekazała państwowa agencja MENA. Jak przewiduje AP, przekazanie do sądu spraw 40 zagranicznych i egipskich podejrzanych najprawdopodobniej pogorszy i tak cierpkie już relacje między wojskowymi władzami Egiptu a USA. Wśród podejrzanych Amerykanów jest Sam LaHood, szef egipskiego biura Międzynarodowego Instytutu Republikańskiego z siedzibą w Waszyngtonie, syn amerykańskiego sekretarza ds. transportu Raya LaHooda.

Poza 19 Amerykanami proces czeka pięciu Serbów, dwóch Niemców i trzech nieegipskich Arabów.Daty procesu jeszcze nie wyznaczono.

Pod koniec grudnia egipscy prokuratorzy i policjanci przeszukali biura 17 organizacji pozarządowych, poszukując dokumentów, które potwierdzałyby, że są one finansowane z zagranicy. Spośród tych organizacji trzy mają siedziby w USA: Narodowy Instytut Demokratyczny (NDI), Międzynarodowy Instytut Republikański i Freedom House.

Egipskie władze podkreślały, że działały w ramach prawa, a podjęte przez nie kroki stanowiły element śledztwa w sprawie nielegalnego finansowania działalności politycznej. Zapewniały jednocześnie, że Egipt pragnie wspierać organizacje broniące praw człowieka i wskazywały, że w kraju działa 35 tys. takich grup funkcjonujących w ramach obowiązującego prawa.

Zaniepokojenie rewizjami wyraziły wówczas UE i Stany Zjednoczone. Między Waszyngtonem a Kairem od dawna trwa spór co do prześladowania przez egipskie władze finansowanych przez USA ugrupowań prodemokratycznych i obrony praw człowieka.

W sobotę amerykańska sekretarz stanu Hillary Rodham Clinton ostrzegła szefa egipskiej dyplomacji, że brak rozwiązania tego sporu może skutkować utratą amerykańskiej pomocy przez Egipt. Waszyngton miał w tym roku przekazać Egiptowi 1,3 mld dolarów na pomoc wojskową i 250 mln pomocy gospodarczej.

Dochodzenie, które zakończyło się skierowaniem sprawy do sądu, jest ściśle związane z niepokojami trwającymi od czasu obalenia niemal rok temu Hosniego Mubaraka, bliskiego sojusznika USA, który Egiptem rządził prawie 30 lat. Wojskowi, którzy objęli tymczasowo władzę po obaleniu Mubaraka, oskarżają, że protestami przeciwko nim kierują "obce ręce" i często protestujących przedstawiają jako finansowanych z zagranicy, aby zdestabilizować kraj.

>>>>>

Niezly kabret zwazywszy fakt ze caly rezim i cale wojsko BYLO WLASNIE FINANSOWANE PRZEZ USA ! Nikogo innego !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 15:06, 06 Lut 2012    Temat postu:

Mubarak ma być wkrótce przeniesiony do szpitala więziennego

Egipski minister spraw wewnętrznych polecił szpitalowi w więzieniu Tora pod Kairem poczynić przygotowania do przyjęcia byłego prezydenta Hosniego Mubaraka, który ma być przetransportowany ze szpitala wojskowego - poinformowały w niedzielę władze Egiptu. Posunięcie to, jak pisze agencja Reutera, może pomóc uciszyć protesty.

Demonstranci, którzy od czterech dni ścierają się z policją, domagają się zakończenia rządów wojskowych w Egipcie; uważają, że rządzący generałowie chronią byłego przywódcę, Mubaraka, przed więzieniem, przetrzymując go w szpitalu wojskowym. Minister spraw wewnętrznych Mohammed Jusuf Ibrahim na spotkaniu z kilkoma parlamentarzystami wydał decyzję, że więzienie Tora ma zostać przygotowane najszybciej jak to możliwe na przyjęcie byłego prezydenta - poinformował przedstawiciel resortu.

Wcześniej informację o planowanym przetransportowaniu 83-letniego Mubaraka podała panarabska telewizja Al-Dżazira.

Cytowany przez egipską telewizję przedstawiciel władz odpowiedzialny za więziennictwo powiedział, że na taki transfer szpital więzienny będzie gotowy w ciągu dwóch miesięcy.

5 stycznia oskarżenie w procesie Mubaraka zażądało kary śmierci dla byłego dyktatora, a także sześciu dowódców służb bezpieczeństwa i szefa MSW Habiba el-Adlego.

Mubarak, który jest chory i na salę sądową był wwożony na noszach z kółkami, odpowiada za współudział w zabójstwie ponad 800 demonstrantów i korupcję, a jego synowie, Alaa i Gamal, są oskarżeni tylko o korupcję. W wyniku fali protestów społecznych w Egipcie Mubarak ustąpił ze stanowiska 11 lutego 2011 roku. Według oficjalnego bilansu w ciągu 18 dni bezprecedensowych protestów zginęło w Egipcie 846 osób.(

>>>>

A dlaczego akurat wieziennego ? Przeciez i tak nie ucieknie . Nie ma powodu do takich posuniec !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 15:38, 07 Lut 2012    Temat postu:

Wybory prezydenckie w Egipcie już w kwietniu?

Szef egipskiej centralnej komisji wyborczej (CKW) powiedział, że wybory nowego prezydenta zostaną przyspieszone; pierwotnie były wyznaczone na lipiec. Na razie nie podano nowej daty.

Szef CKW Abdel Moiz Ibrahim poinformował, jak pisze egipski dziennik - Al-Ahram -, że jeszcze nie ustalono daty wyborów, ale nominacje kandydatów będą przyjmowane od 10 marca, czyli o ponad miesiąc wcześniej niż pierwotnie zakładano. Przyspieszenie procedur wyborczych zlecił szef Najwyższej Rady Wojskowej, marszałek Mohammed Husejn Tantawi. Rada objęła rządy w Egipcie, gdy w kraju tym odsunięto w ubiegłym roku od władzy prezydenta Hosniego Mubaraka.

Decyzję o przyspieszeniu wyborów podjęto, jak piszą agencje, pod presją demonstrantów, którzy domagają się przekazania władzy w ręce cywilów. Wojskowi, jak pisze agencja Associated Press, nalegali na opracowanie nowej konstytucji jeszcze pod ich okiem. Ruchy prodemokratyczne twierdziły, że wojskowi powinni byli zacząć przyjmować nominacje prezydenckie pod koniec stycznia, aby umożliwić przeprowadzenie wyborów najpóźniej w kwietniu.

>>>>

Trzeba skonczyc z obecnym balaganem ! A to mozliwe tylko przez wybory !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 13:44, 08 Lut 2012    Temat postu:

Egipt: spór między islamskimi ugrupowaniami w parlamencie

W parlamencie Egiptu doszło do ostrej wymiany zdań między politykami - przewodniczący izby, umiarkowany islamista, przywołał do porządku członka ultrakonserwatywnej partii islamskiej, gdy ten przerwał obrady parlamentu na popołudniową modlitwę.

- Wezwanie do modlitwy może pan odczytać w meczecie. Ta izba służy do prowadzenia debat - powiedział spiker parlamentu Mohamed Saad el-Katatni do Maduha Isamila, deputowanego z bloku ultrakonserwatywnych partii salafickich. Zdaniem Katatniego zachowanie posła świadczyło o poszukiwaniu poklasku. - Jest pan szanowanym prawnikiem, czy więc naprawdę potrzebny panu ten medialny pokaz? - spytał retorycznie spiker izby, po czym dodał: "nie jest pan lepszym muzułmaninem ode mnie".

Uwaga przewodniczącego doprowadziła do ożywionej wymiany zdań między politykami, którą zgromadzeni przed telewizorami widzowie mogli śledzić na żywo.

Katatni jest szefem umiarkowanie islamskiej Partii Wolności i Sprawiedliwości (FJD).

Ismail z kolei to deputowany ugrupowania Nur, jednego z kilku wchodzących w skład salafickiego bloku, drugiej po FJD sile w egipskim parlamencie. Salafici stanowią radykalny odłam islamu, którego wyznawcy - ubrani w tradycyjne długie szaty i noszący długie brody - postulują powrót do pierwotnych źródeł wiary, bez jej późniejszych naleciałości.

Spór między Katatnim a Ismailem obnażył napięcia między ugrupowaniami islamskimi, które zdobyły 70 proc. miejsc w pierwszych wyborach parlamentarnych od obalenia w zeszłym roku prezydenta Hosniego Mubaraka - podkreśla Reuters.

Wtorkowy incydent nie był pierwszym z udziałem Ismaila - pod koniec stycznia podczas składania przysięgi poselskiej do standardowego tekstu ślubowania dodał "pod warunkiem, że nie jest to sprzeczne z prawem Bożym".

>>>>>

Tak nie wolno robic cyrku na pokaz z Boga ! To jest Jego obrazanie . Parlament musi ustalic zasady obradowania tak aby byl czas na modlitwe i nie robic z tego pokazowki . Oczywiscie pozytwnym zjawiskiem jest to ze Arabowie maja swiadomosc ze podstawa wszystkiego jest Bóg nie tak jak upadajacy ateistyczny zachod . Ale to nakalada tym wieksza odpowiedzialnosc ! Bóg bedzie mocniej rozliczal tych ktorzy dzialali w ugrupowaniach religijnych niz w swieckich . Trzeba bedzie sie rozliczyc z tego - JAK REPREZENTOWALEM BOGA PODNOSZĄC JEGO SZTANDAR ! A to trudne zadanie i dlatego przestrzegam wszystkich . Diabel kusi i chce wypaczyc obraz Boga poprzez grzechy tych ktorzy go glosza . Talibowie sa tu koszmarnym spelnionym snem . I trzeba zawsze miec to na uwadze . Dlatego nie koniecznie trzeba byc w ugrupowaniu ,,religijnym'' ale koniecznie trzeba oprzec kraj na prawach Boga !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:21, 08 Lut 2012    Temat postu:

Nie będzie ustępstw dla organizacji pozarządowych

Egipt nie zgo­dzi się na zmia­nę swego po­stę­po­wa­nia w spra­wie fi­nan­so­wa­nych z za­gra­ni­cy ugru­po­wań pro­de­mo­kra­tycz­nych i or­ga­ni­za­cji po­za­rzą­do­wych nawet jeśli by­ło­by od tego uza­leż­nio­ne otrzy­ma­nie po­mo­cy mię­dzy­na­ro­do­wej - oświad­czył w środę egip­ski pre­mier Kamal Gan­zu­ri.

- Egipt bę­dzie prze­strze­gać prawa w spra­wie or­ga­ni­za­cji po­za­rzą­do­wych i nie pój­dzie na ustęp­stwa ze wzglę­du na pomoc (za­gra­nicz­ną) lub inne po­wo­dy - po­wie­dział Gan­zu­ri na kon­fe­ren­cji pra­so­wej. Kwe­stia swo­bo­dy dzia­ła­nia or­ga­ni­za­cji po­za­rzą­do­wych do­pro­wa­dzi­ła do wzro­stu na­pię­cia w sto­sun­kach Egip­tu z Sta­na­mi Zjed­no­czo­ny­mi, ma­ją­cy­mi naj­więk­szy udział w za­gra­nicz­nej po­mo­cy dla Kairu. Zda­niem rządu Egip­tu, jest to kwe­stia wy­łącz­nie praw­na, a do­cho­dze­nia wobec or­ga­ni­za­cji po­za­rzą­do­wych - za­rów­no tych wspie­ra­nych przez USA, jak też in­nych - do­ty­czą prze­strze­ga­nia przez nie egip­skie­go prawa. Cho­dzi m.​in. o spraw­dze­nie, czy zo­sta­ły one pra­wi­dło­wo za­re­je­stro­wa­ne i czy nie otrzy­mu­ją nie­le­gal­nie fun­du­szy z za­gra­ni­cy.

>>>>

Zatem domagamy sie prcesow wojskowych bioracych pomoc z USA !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 13:45, 09 Lut 2012    Temat postu:

Egipt ściga NGO. Oskarżenia wobec USA

Władze Egiptu przekazały Departamentowi Stanu USA 100 stron dokumentów, które są formalnym oskarżeniem ze strony Kairu wobec pracowników organizacji pozarządowych (NGO), jakoby finansowanych z zagranicy - podaje Reuters.

Międzynarodowy skandal wokół działalności organizacji pozarządowych w Egipcie rozgorzał 5 lutego, kiedy ogłoszono, że 43 osoby, w tym 19 Amerykanów, staną przed sądem za naruszenie egipskiego prawa o działalności organizacji pozarządowych. Wcześniej w związku ze śledztwem w sprawie nielegalnego finansowania egipskich i zagranicznych organizacji pozarządowych na terenie Egiptu, władze zakazały wjazdu do kraju wielu obcokrajowcom.

Egipscy śledczy podejrzewają, że organizacje pozarządowe zajmują się nielegalną działalnością polityczną.

Przedstawiciele NGO`s kategorycznie odrzucają wszelkie oskarżenia.

Wczoraj egipski premier Kamal Ganzuri oświadczył, że "Egipt nie zgodzi się na zmianę swego postępowania w sprawie finansowanych z zagranicy ugrupowań prodemokratycznych i organizacji pozarządowych nawet jeśli byłoby od tego uzależnione otrzymanie pomocy międzynarodowej".

- Egipt będzie przestrzegać prawa w sprawie organizacji pozarządowych i nie pójdzie na ustępstwa ze względu na pomoc (zagraniczną) lub inne powody - powiedział Ganzuri na konferencji prasowej.

Kwestia swobody działania organizacji pozarządowych doprowadziła do wzrostu napięcia w stosunkach Egiptu z Stanami Zjednoczonymi, mającymi największy udział w zagranicznej pomocy dla Kairu.

Zdaniem rządu Egiptu, jest to kwestia wyłącznie prawna, a dochodzenia wobec organizacji pozarządowych - zarówno tych wspieranych przez USA, jak też innych - dotyczą przestrzegania przez nie egipskiego prawa. Chodzi m.in. o sprawdzenie, czy zostały one prawidłowo zarejestrowane i czy nie otrzymują nielegalnie funduszy z zagranicy.

>>>>>

Kategorycznie domagamy sie scigania wojskowych bioracych pomoc militarna z USA !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 13:49, 11 Lut 2012    Temat postu:

Egipska armia: kraj stoi w obliczu spisków

Rządząca Egiptem Najwyższa Rada Wojskowa ostrzegła w piątek, że krajowi grożą spiski mające na celu obalenie władzy i destabilizację. Dzisiaj przypada pierwsza rocznica ustąpienia Hosniego Mubaraka; tego dnia planowane są demonstracje przeciwko wojskowym.

W oświadczeniu odczytanym wieczorem w telewizji przedstawiciele Rady ostrzegli przed "spiskami, których celem jest obalenie instytucji państwa egipskiego i jego upadek, tak by zapanował chaos i zniszczenie, ku zadowoleniu wrogów". Spiski te mają być "śmiertelnym ciosem" dla rewolucji; celem spiskowców jest konflikt między obywatelami a armią - głosi oświadczenie.

"Nigdy nie ulegniemy groźbom, nie ugniemy się pod naciskami i nie zaakceptujemy żadnych warunków" - zapewnili wojskowi. Rządzący Egiptem generałowie powtórzyli, że są zdeterminowani, by oddać władzę w ręce cywilów. Wybory prezydenckie mają się odbyć do końca czerwca. Ich termin został przyspieszony pod naciskiem demonstracji.

Egipscy przywódcy wojskowi często obwiniali nieokreślone "obce siły" o sianie w kraju niepokoju.

W piątek tysiące Egipcjan demonstrowało w pobliżu ministerstwa obrony w Kairze, domagając się natychmiastowego zakończenia rządów wojskowych. Przeciwnicy armii zaapelowali również, by sobota, kiedy przypada pierwsza rocznica obalenia prezydenta Hosniego Mubaraka, była dniem "nieposłuszeństwa obywatelskiego" i strajków. Protestujący oskarżają wojskowych o to, że za wszelką cenę chcą utrzymać władzę i dopuszczają się naruszeń praw człowieka na skalę porównywalną z epoką Mubaraka.

W odpowiedzi armia zapowiedziała rozmieszczenie dodatkowych sił w całym kraju, aby zapewnić bezpieczeństwo.

Planom strajku sprzeciwiło się Bractwo Muzułmańskie, które jest wielkim zwycięzcą wyborów parlamentarnych w Egipcie; Bractwo argumentuje, że w wyniku strajku jeszcze bardziej ucierpi egipska gospodarka.

Najwyższa Rada Wojskowa z marszałkiem Mohammedem Husejnem Tantawim na czele przejęła władzę w kraju po ustąpieniu Mubaraka 11 lutego 2011 roku.

>>>>>

Tak miliatrysci spiskowali spiskuja i chca dalej spiskowac . Wladza militarystow w Egipcie od poczatku oparta jest na spisku i jest ciaglym spiskiem . Teraz juz DOSC . Ludzie chac wolnosci .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 14:36, 11 Lut 2012    Temat postu:

Rok po upadku reżimu w Egipcie sytuacja gospodarcza jest fatalna

W rok po obaleniu dyktatora Egiptu Hosniego Mubaraka pogarszająca się sytuacja gospodarcza stanowi największe zagrożenie dla procesów demokratycznych w tym najludniejszym kraju świata arabskiego - pisze w piątek, na dzień przed rocznicą, AFP.

Wzrost gospodarczy Egiptu spowolnił, wynosi między 1 a 2 proc. (dawniej między 5 a 7 proc.), i rząd liczy na pomoc MFW oraz innych kredytodawców, by uniknąć wybuchu gniewu społecznego - wyjaśnia francuska agencja. Notowania kraju są regularnie obniżane przez agencje ratingowe - Standard & Poor's zmienił właśnie w piątek notę Egiptu z B+ na B- Kair nie może więc zanadto liczyć na przyciągnięcie inwestorów.

Przychody z najważniejszego dla kraju sektora turystycznego spadły według oficjalnych danych o 30 proc. Wielu ekspertów uważa, że rządowe statystyki zaniżają realne straty sektora.

Jednym z głównych problemów Egiptu jest też topnienie rezerw walutowych - zapasy spadły z 36 mld dol. w styczniu 2011 roku do 16,3 mld dol. rok później. W połączeniu z deficytem budżetowym sięgającym oficjalnie 8,7 proc., a według niektórych ekonomistów nawet 10 proc. PKB, stwarza to poważne obawy, że Kair nie będzie w stanie zapłacić za towary importowane ani utrzymać kosztownego systemu subwencji rządowych.

Egipski rząd dopłaca do cen paliw, chleba i gazu, aby uniknąć buntu mas w kraju, w którym 40 proc. ludności żyje za dwa dolary dziennie lub mniej - podkreśla AFP.

- Zmiana polityki dotyczącej subwencji na produkty żywnościowe, benzynę czy gaz może doprowadzić do politycznej katastrofy - mówi francuskiej agencji ekonomista Hamdi Abdelazim.

Po miesiącach zwlekania z tą decyzją Kair zdecydował się podjąć znowu rozmowy z MFW, by uzyskać 3,2 mld dol. pożyczki; do Banku Światowego Egipt zwraca się o kolejny miliard. Jednak egipski minister finansów Momtaz Said ocenił w piątek, że rząd będzie potrzebował 11 mld dol. przez najbliższe dwa lata, aby móc przeprowadzić reformy.

Niestety sytuacja polityczna w kraju, powtarzające się zamieszki i protesty nie zachęcają zagranicznych pożyczkodawców do udzielania pomocy, a rządu - do przeprowadzania wewnętrznych reform - komentuje AFP. Prezes Banku Światowego Robert Zoellick zwiększył jeszcze w czwartek wątpliwości wspólnoty międzynarodowej w sprawie udzielania pomocy Kairowi, którego "rezerwy są na najniższym poziomie". Zdaniem Zoellicka Egipt powinien najpierw spełnić oczekiwania dotyczące "demokratyzacji kraju oraz transparencji". Szef Banku Światowego powiedział też, że zastanawia się, "jak będzie rządzić Bractwo Muzułmańskie, które jest wielkim zwycięzcą wyborów" - relacjonuje AFP.

>>>>

Droga subwenci i dotacji to droag na utrwalenie biedy ...
Obawiam sie ze nic sie nie poprawi dopoki nie powstanie nowy rzad ...
Trzeba wolnego rynku a wiec pomoc biednym nie powinna polegac na dotowaniu produktow bo to psuje rynek tylko np. na robotach publicznych za ktore mozna dostac pieniadze i kupic cos na rynku . Poza tym trzeba zredukowac wydatki na sily zbrojne poniewaz nie potrzeba tak wielkiej armii bo z kim ona ma walczyc ??? Nie ma wrogow . Po przyspieszeniu wzrostu PKB i tych zmianach w budzecie powoli sytuacja bedzie sie polepszac ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 15:18, 11 Lut 2012    Temat postu:

Egipt: demonstracja pod ministerstwem obrony

Tysiące Egipcjan demonstrowało dziś pod ministerstwem obrony, domagając się od wojska oddania władzy. Na jutro, gdy mija rok od ustąpienia prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka, zapowiedziano strajk w całym kraju.

Dostępu do ministerstwa bronił kordon żandarmerii wojskowej i policja, którą wspierały pojazdy opancerzone. Demonstranci skandowali: "Ludzie chcą egzekucji marszałka" Husejna Tantawiego. Tantawi jako szef Najwyższej Rady Wojskowej faktycznie przejął władzę 11 lutego 2011 roku.

Dzisiejszych porannych modłach w meczecie al-Fath w centrum Kairu demonstranci przed udaniem się pod ministerstwo obrony krzyczeli: "Precz z władzą wojskowych". Zaapelowali o dzień "nieposłuszeństwa społecznego" i strajk w sobotę, w pierwszą rocznicę ustąpienia Mubaraka. W odpowiedzi armia zapowiedziała rozmieszczenie dodatkowych sił w całym kraju, aby zapewnić bezpieczeństwo.

Pod presją trwających od miesięcy demonstracji marszałek Tantawi podjął decyzję o przekazaniu władzy w ręce cywilów po przeprowadzeniu do końca czerwca wyborów prezydenckich, o miesiąc wcześniej niż planowano. Napięcie na początku lutego w Egipcie wzmogło się, gdy wskutek opieszałości sił bezpieczeństwa doszło do zamieszek po meczu piłkarskim w Port Saidzie. Przez kilka dni trwały w Kairze i Suezie starcia z policją.

>>>>

Protesty trwaja bo przemiany sa zbyt powolne !

Egipscy demonstranci, fot. AFP -GIANLUIGI GUERCIA


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89259
Przeczytał: 131 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:01, 11 Lut 2012    Temat postu:

Pierwsza rocznica obalenia Mubaraka.

Egipt obchodził pierwszą rocznicę obalenia prezydenta Hosniego Mubaraka. Wezwanie na ten dzień do strajku generalnego w proteście przeciwko powolnemu tempu odchodzenia od rządów wojskowych spotkało się jednak ze słabym odzewem.

Strajk powszechny ogłoszony przez aktywistów domagających się natychmiastowego odejścia rady wojskowej, która zastąpiła obalonego Mubaraka, nie spowodował większych zakłóceń. Byli mu przeciwni przywódcy religijni i ugrupowania polityczne, w tym islamiści, którzy są dominującą siłą w egipskim parlamencie.

Normalnie funkcjonował kairski dworzec kolejowy i port lotniczy. Bez zakłóceń kursowało metro i autobusy miejskie. Przedstawiciele władz egipskich poinformowali, że żegluga po Kanale Sueskim odbywała się bez przeszkód.

"Jesteśmy głodni i musimy wykarmić nasze dzieci" - cytuje Reuters kierowcę autobusu w Kairze, który nie przyłączył się do strajku, do którego wezwały ugrupowania liberalne i lewicowe, część studentów i niezależne związki zawodowe.

Armia, sławiona rok temu za pomoc w obaleniu Mubaraka, jest dziś jednak coraz ostrzej krytykowana za sposób, w jaki rządzi Egiptem. Uczestnicy wielu protestów wątpią w zapowiedź przekazania w połowie roku władzy przez wojskowych prezydentowi wyłonionemu w wyborach.

Państwowe media egipskie prowadziły kampanię przeciwko strajkowi generalnemu w rocznicę obalenia Mubaraka. Podkreślano, że obecnie naród "nie potrzebuje obywatelskiego nieposłuszeństwa".

Rządząca Egiptem Najwyższa Rada Wojskowa ostrzegła w piątek, że krajowi grożą spiski mające na celu obalenie władzy i destabilizację. W oświadczeniu odczytanym w telewizji przedstawiciele Rady ostrzegli przed "spiskami, których celem jest obalenie instytucji państwa egipskiego i jego upadek, tak by zapanował chaos i zniszczenie, ku zadowoleniu wrogów".

Egipscy przywódcy wojskowi często obwiniali nieokreślone "obce siły" o sianie w kraju niepokoju.

W piątek tysiące Egipcjan demonstrowało w pobliżu ministerstwa obrony w Kairze, domagając się natychmiastowego zakończenia rządów wojskowych. Przeciwnicy armii apelowali również, by sobota, w rocznicę obalenia Mubaraka, stała się dniem "nieposłuszeństwa obywatelskiego" i strajków. Protestujący oskarżali wojskowych o to, że za wszelką cenę chcą zachować władzę i dopuszczają się naruszeń praw człowieka na skalę porównywalną z epoką Mubaraka.

W odpowiedzi armia zapowiedziała rozmieszczenie dodatkowych sił w całym kraju, aby zapewnić bezpieczeństwo.

>>>>

Tak to pamietna rocznica . Potwierdzil ten dzien to co bylo faktem . Koniec tyranii . Narodzil sie nowy Egipt :O)))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 66, 67, 68  Następny
Strona 24 z 68

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy