Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Wybuchła walka o wolność W Egipcie !!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 66, 67, 68  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89069
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 21:38, 07 Gru 2011    Temat postu:

Egipt ma nowy rząd, Ganzuri zaprzysiężony

Nowy egipski rząd ocalenia narodowego premiera Kamala Ganzuriego został dziś zaprzysiężony; ślubowanie odebrał szef Najwyższej Rady Wojskowej marsz. Mohammed Husejn Tantawi - podała państwowa telewizja. Nowym szefem MSW został były komendant policji z Gizy.

78-letni Ganzuri został mianowany premierem 25 listopada, co krytycznie przyjęli protestujący z kairskiego placu Tahrir, którzy domagają się całkowitego oczyszczenia polityki z przedstawicieli dawnego reżimu. Ganzuri pełnił funkcję szefa rządu za czasów Hosni Mubaraka w latach 1996-99. Prawie połowa zaprzysiężonych w środę ministrów to członkowie byłego tymczasowego rządu Essama Szarafa.

Stanowisko ministra spraw wewnętrznych, którego obsadzenie wywołuje kontrowersje, objął były szef policji z Gizy, generał Mohamed Ibrahim Jussef. Zastąpił on generała Mansura Abd el-Kerima el-Essawiego, krytykowanego za działania podczas krwawych zamieszek, które wybuchły w listopadzie między siłami bezpieczeństwa a protestującymi.

Tekę szefa resortu finansów objął Mumtaz Said. W sobotę powiedział on, że jest zbyt wcześnie, by stwierdzić, czy Egipt będzie potrzebował 3,2 mld dolarów pomocy z Międzynarodowego Funduszu Walutowego w celu przezwyciężenia trudnej sytuacji gospodarczej. Jego poprzednik Hazim Abd el-Aziz Mohammed el-Biblawi popierał pożyczkę.

Szefem dyplomacji pozostał Mohammed Kamel Ali Amr, który objął to stanowisko w połowie lipca.

Nowy rząd został sformowany ponad dwa tygodnie po dymisji tymczasowego gabinetu Szarafa w następstwie zamieszek, w których śmierć poniosły 42 osoby. Protestujący domagali się oddania przez wojskowych władzy.

Jeszcze przed środowym zaprzysiężeniem rządząca krajem Rada zapowiedziała, że nowy rząd będzie miał większe uprawnienia niż poprzedni gabinet. Dowódcy armii wydali dekret, na mocy którego premier Ganzuri uzyskał część uprawnień prezydenta. Wojskowi zachowali jednak kontrolę nad siłami zbrojnymi i sądownictwem.

W przeddzień ogłoszenia składu nowego rządu, we wtorek wieczorem, w dziewięciu spośród 27 muhafaz (gubernatorstw) zakończyła się druga tura pierwszej rundy wyborów do izby niższej parlamentu, czyli Zgromadzenia Ludowego. Także w drugiej turze, która trwała od poniedziałku, największy sukces odniosła Partia Wolności i Sprawiedliwości utworzona przez islamistyczne Bractwo Muzułmańskie. Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone w czwartek. Bractwo poinformowało, że spośród 56 miejsc przyznawanych indywidualnym kandydatom zdobyło 36 mandatów.

To islamistyczne ugrupowanie, zdelegalizowane w czasach Mubaraka, zdobyło już 37 proc. głosów we wcześniejszej turze, podczas której przyznawano miejsca z list partyjnych.

Największą niespodzianką pierwszej tury był wysoki wynik ultrakonserwatywnych salafitów z Al-Nur (Światło). Zdobyli oni ponad 24 proc. głosów.

Islamiści z Bractwa oraz Al-Nur popierają wprowadzenie w kraju szariatu, co budzi obawy Zachodu. Jednak Bractwo podkreśla, że konieczne są też reformy polityczne i wydaje się bardziej otwarte oraz gotowe do kompromisu w parlamencie z liberalnymi partiami.

Od 14 grudnia Egipcjanie będą kontynuować maraton wyborczy. Do urn pójdą mieszkańcy Suezu i Asuanu, a 3 stycznia 2012 r. - Synaju i regionu delty Nilu. Wyniki wyborów do izby niższej poznamy 13 stycznia 2012 r.

Od 29 stycznia do 11 marca 2012 r. Egipcjanie będą wybierać senatorów, którzy zasiądą w Radzie Konsultatywnej (Szurze), czyli doradczym organie ustawodawczym.

Wybory parlamentarne zakończą się w marcu. Wojsko, które rządzi krajem od czasu obalenia prezydenta Mubaraka w lutym br., pod wpływem masowych protestów zapowiedziało, że przyspieszy przekazywanie władzy cywilom i zrobi to po wyborach prezydenckich zaplanowanych na połowę 2012 r.

>>>>>

Czekamy na wynik wyborow !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89069
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 22:47, 07 Gru 2011    Temat postu:

Egipt: odkryto koptyjską bazylikę z IV wieku

Archeolodzy odkryli na stanowisku w południowo-zachodnim Egipcie pozostałości koptyjskiego miasta i bazyliki z IV wieku – informuje serwis internetowy Al Masry Al Youm.

Odkrycia dokonali naukowcy z ekspedycji archeologicznej Rady Najwyższej ds. Starożytności Egiptu na stanowisku położonym w Ain al-Sabil w oazie Ad-Dachila na Pustyni Libijskiej, na terenie prowincji gubernatorskiej Nowa Dolina. Jak poinformował Mostafa Amin, Sekretarz Generalny Rady, archeolodzy odnaleźli pozostałości starożytnego miasta z IV wieku, a w jego centralnej części ruiny bazyliki w otoczeniu budynków pomocniczych dla koptyjskich kapłanów.

Według Mohsena Ali z Rady Najwyższej ds. Starożytności, kierującego Działem Zabytków Islamskich i Koptyjskich, archeolodzy odnaleźli też pozostałości domów mieszkalnych.

W jednym z domostw archeolodzy zlokalizowali kuchnię, kilka pomieszczeń mieszkalnych, główne wejście, salę o dużej powierzchni oraz schody, a także odnaleźli starożytne monety z brązu i gliniane naczynia.

Prace wykopaliskowe na stanowisku będą kontynuowane i archeolodzy są przekonani, że mogą odkryć jeszcze wiele cennych dla kultury i historii Egiptu artefaktów.

>>>>>

To wielkie i radosne odkrycie wspanialej przeszlosci !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89069
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 13:15, 08 Gru 2011    Temat postu:

Miasto widmo w środku kairskiej pustyniZaledwie godzinę jazdy od chaotycznych i zatłoczonych ulic Kairu jest zupełnie inny świat. Tysiące nowych budynków, część z nich wybudowana tylko w połowie, otoczona jałową pustynią.

"Nowy Kair" jest jednym z miast satelit Kairu, do którego centrum jest około 40 km. Krajobraz wokół odbiega od standardów tradycyjnego piękna, mimo to zainteresował brytyjskiego fotografa Jasona Larkina, który przez dwa lata dokumentował tamtejszą rzeczywistość. - Spośród wszystkich budynków, które sfotografowałem, 80 % nie było zamieszkanych - powiedział Larkin

Budowa miast satelit wokół Kairu, rozpoczęła się 30 lat temu, jednakże inwestycje znacznie zmalały po upadku prezydenta Hosni Mubaraka w lutym.

Larkin zainteresował się tematem po tym jak Uniwersytet Amerykański przeniósł się do kampusu w "Nowym Kairze" w 2008 roku.

Usłyszałem narzekania zaniepokojonych studentów, którzy nagle znaleźli się na środku pustyni. Postanowiłem zbadać tą sprawę i to co zobaczyłem, zaskoczyło mnie - oświadczył fotograf

Zastałem tam nowe budynki, lecz na kompletnym pustkowiu. Nie jeżdżą tam żadne autobusy.

Larkin spędził dwa lata na fotografowaniu owych miast-widm.

Było wiele projektów, jednak przepadły z powodu braku pieniędzy. Inne zostały wstrzymane w wyniku oskarżeń o korupcję przy sprzedaży ziemi.

Od wieków ludność Kairu ograniczała się do zamieszkania wąskiego pasa wzdłuż żyznego Nilu. W 1969 roku powstał plan poszerzenia miasta na pustynię.

Ów pomysł od tamtego czasu miał już kilka falstartów.

Problemem było między innymi ubóstwo mieszkańców. Brak transportu publicznego również nie zachęcał do przeprowadzki na pustynię.

Początki były więc bardzo trudne. Dziś sytuacja powoli się odwraca.

Coraz więcej bogatych mieszkańców zatłoczonego centrum Kairu, szuka miejsca, do którego mogą się wyprowadzić. Nie jest to jednak wystarczająca liczba do zapełnienia nowych miejscowości. Poza tym kupują oni po klika domów, które przez większą część roku stoją puste. Budowa miast satelit Kairu, nie wpływa jeszcze na problem przeludnienia tej 10 mln metropolii. Na pustyni wciąż stoi mnóstwo niezamieszkanych i niedokończonych budynków.

>>>>>

Jak widzicie jednym z problemow Egiptu jest zatloczenie . Miasta na pustyni to moze byc przyszlosc ! Bo ziemi takiej jest duzo !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89069
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 16:48, 14 Gru 2011    Temat postu:

Egipt cały w plakatach

Na egipskich ulicach trwa kampania przedwyborcza przed drugą turą wyborów parlamentarnych, która odbędzie się 14 i 15 grudnia.

>>>>>

Na razie jeszcze troche siermieznie ale to juz jest wolnosc ;o))) Nie zmuszaja do respektu dla wladzy a PRZEKONUJA !!!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89069
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:00, 14 Gru 2011    Temat postu:

Egipt: skazany za krytykowanie armii w internecie

Woj­sko­wy sąd ape­la­cyj­ny ska­zał dzi­siaj egip­skie­go blo­ge­ra Ma­ike­la Na­bi­la na dwa lata po­zba­wie­nia wol­no­ści i ponad 30 do­la­rów grzyw­ny za kry­ty­ko­wa­nie armii w in­ter­ne­cie. 26-la­tek za­po­wia­da za­ostrze­nie straj­ku gło­do­we­go.

W kwiet­niu sąd woj­sko­wy ska­zał Na­bi­la na trzy lata wię­zie­nia za ob­ra­zę Naj­wyż­szej Rady Woj­sko­wej w in­ter­ne­cie. Był to pierw­szy pro­ces tego typu od ustą­pie­nia w lutym pre­zy­den­ta Ho­snie­go Mu­ba­ra­ka. We­dług or­ga­ni­za­cji praw czło­wie­ka Human Ri­ghts Watch (HRW) Nabil zo­stał aresz­to­wa­ny przez po­li­cję woj­sko­wą 28 marca, po za­miesz­cze­niu przez niego na Fa­ce­bo­oku po­stów kry­tycz­nych wobec woj­ska. Tek­sty te zo­sta­ły wy­ko­rzy­sta­ne jako do­wo­dy pod­czas pro­ce­su.

Brat ska­za­ne­go in­ter­nau­ty, Mark, po­wie­dział w roz­mo­wie AFP, że Ma­ikel za­mie­rza za­ostrzyć stajk gło­do­wy, który pro­wa­dzi od sierp­nia. - Do­tych­czas pił mleko i soki owo­co­we. Od teraz bę­dzie pił tylko wodę - wy­ja­śnił.

O uwol­nie­nie blo­ge­ra ape­lo­wa­ły or­ga­ni­za­cje praw czło­wie­ka. Amne­sty In­ter­na­tio­nal we wrze­śniu uzna­ła, że "w za­kre­sie trak­to­wa­nia opo­zy­cjo­ni­stów za rzą­dów Rady nie­wie­le się zmie­ni­ło od cza­sów Mu­ba­ra­ka". Re­por­te­rzy Bez Gra­nic oce­ni­li, że "Nabil nie może stać się sym­bo­lem nie­spra­wie­dli­we­go i re­pre­syj­ne­go Egip­tu po Mu­ba­ra­ku".

>>>>

Tak jest ! Wolnosc dla niego !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89069
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:02, 14 Gru 2011    Temat postu:

Egipt: wybory parlamentarne w kolejnych dziewięciu regionach

Miesz­kań­cy ko­lej­nych dzie­wię­ciu mu­ha­faz (gu­ber­na­torstw) Egip­tu roz­po­czę­li gło­so­wa­nie w wie­lo­eta­po­wych wy­bo­rach par­la­men­tar­nych, pierw­szych od oba­le­nia pre­zy­den­ta Ho­snie­go Mu­ba­ra­ka. Gło­so­wa­nie w pierw­szych dzie­wię­ciu pro­win­cjach przy­nio­sło zwy­cię­stwo par­tiom is­la­mi­stycz­nym - zdo­by­ły one 65 proc. gło­sów.

Przed lo­ka­la­mi wy­bor­czy­mi w Gizie na za­cho­dzie Kairu, za­miesz­ka­nej głów­nie przez klasę śred­nią rano two­rzy­ły się dłu­gie ko­lej­ki, li­czą­ce nawet kil­ka­set osób - pisze AFP. W środę i w czwar­tek do urn idą też m.​in. miesz­kań­cy Suezu na pół­noc­nym wscho­dzie kraju i Asu­anu na po­łu­dniu. Pod­czas pierw­szej tury dru­giej rundy gło­so­wa­nia Egip­cja­nie wy­bie­ra­ją 180 człon­ków izby niż­szej par­la­men­tu, czyli Zgro­ma­dze­nia Lu­do­we­go. Dwie trze­cie miejsc zo­sta­nie przy­zna­nych z list par­tyj­nych, a jedna trze­cia - kan­dy­da­tom in­dy­wi­du­al­nym. Druga tura od­bę­dzie się 21 i 22 grud­nia.

Par­tia Wol­no­ści i Spra­wie­dli­wo­ści utwo­rzo­na przez is­la­mi­stycz­ne Brac­two Mu­zuł­mań­skie bę­dzie sta­ra­ła się umoc­nić swoją po­zy­cję i po­lep­szyć wy­ni­ki z pierw­szej rundy, w któ­rych uzy­ska­ła 36 proc. gło­sów - pisze EFE.

Ugru­po­wa­nie liczy na po­par­cie wy­bor­ców z Isma­ilii na wscho­dzie, skąd po­cho­dzi za­ło­ży­ciel Brac­twa i jego głów­ny ide­olog, Hasan Al-Ban­na.

Choć zwy­cię­stwo Brac­twa, które było zde­le­ga­li­zo­wa­ne w cza­sach Mu­ba­ra­ka, uważa się za pew­nik, wiel­ką nie­wia­do­mą jest to, czy ul­tra­kon­ser­wa­tyw­ni sa­la­fi­ci z par­tii Nur (Świa­tło) utrzy­ma­ją drugą po­zy­cję - pisze agen­cja EFE. W pierw­szej run­dzie sa­la­fi­ci uzy­ska­li 24 proc. gło­sów. Okaże się też, czy ugru­po­wa­niom li­be­ral­nym i la­ic­kim, utwo­rzo­nym przez uczest­ni­ków re­wo­lu­cji, która w lutym do­pro­wa­dzi­ła do ustą­pie­nia Mu­ba­ra­ka, uda się za­po­biec roz­bi­ciu gło­sów.

Będą one miały jed­nak utrud­nio­ne za­da­nie, po­nie­waż obec­na runda od­by­wa się głów­nie na te­re­nach wiej­skich, pod­czas gdy pod ko­niec li­sto­pa­da i na po­cząt­ku grud­nia za­gło­so­wa­li już miesz­kań­cy naj­więk­szych ośrod­ków miej­skich, ta­kich jak Kair i Alek­san­dria.

W ostat­nich dniach ob­ser­wa­to­rzy wska­zy­wa­li na ko­niecz­ność lep­szej or­ga­ni­za­cji gło­so­wa­nia. Pod­czas pierw­szej rundy od­no­to­wa­no wiele przy­pad­ków ła­ma­nia ciszy wy­bor­czej i ku­po­wa­nia gło­sów. Zła or­ga­ni­za­cja gło­so­wa­nia do­pro­wa­dzi­ła też do za­wie­sze­nia wy­ni­ków w co naj­mniej czte­rech ob­wo­dach, w tym pra­wie 2-mi­lio­no­wej dziel­ni­cy Kairu.

Trze­cia runda wy­bo­rów do izby niż­szej, w ostat­nich dzie­wię­ciu pro­win­cjach, od­bę­dzie się na po­cząt­ku stycz­nia, a koń­co­we wy­ni­ki po­zna­my w po­ło­wie stycz­nia. Rząd zo­sta­nie wy­bra­ny przez woj­sko­wych. Jed­nak przy­szły par­la­ment bę­dzie miał upraw­nie­nia le­gi­sla­cyj­ne i po­wo­ła 100-oso­bo­wą ko­mi­sję, któ­rej za­da­niem bę­dzie na­pi­sa­nie nowej kon­sty­tu­cji. Ma­ra­ton wy­bor­czy za­koń­czy się w marcu. Wtedy też po­zna­my na­zwi­ska se­na­to­rów, któ­rzy za­sią­dą w Ra­dzie Kon­sul­ta­tyw­nej (Szu­rze), czyli do­rad­czym or­ga­nie usta­wo­daw­czym.

>>>>

Glosujacy znaja juz wyniki i nimi sie kieruja . To jest niedobre bo sugeruje ! Podbija partie ktore i tak juz maja duzo . Ostatni raz takie cos ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89069
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 13:26, 16 Gru 2011    Temat postu:

Egipt: plotka wywołała rozruchy w centrum KairuEgipscy demonstranci podpalali dziś rano samochody i obrzucali kamieniami wozy wojskowych sił bezpieczeństwa w Kairze. To reakcja na pogłoskę, że jeden z protestujących został zatrzymany i pobity - twierdzą świadkowie i źródła w siłach bezpieczeństwa.

fot. Reuters Policjanci strzelali w powietrze, żeby rozpędzić ok. 300 demonstrantów. Wcześniej w internecie rozpowszechniono nagranie przedstawiające manifestanta, który miał zostać aresztowany w czasie protestu siedzącego i brutalnie pobity. Lekarz z polowego szpitala, w którym udzielana jest pomoc rannym demonstrantom, potwierdził, że u źródeł protestów jest informacja o aresztowaniu i pobiciu demonstranta.

Działacz, zidentyfikowany przez towarzyszy jako Abbudi Ibrahim, został aresztowany po proteście siedzącym przed budynkiem rządowym w Kairze. Krążące na Facebooku wideo ukazuje mężczyznę, przedstawionego jako Ibrahim, z wyraźnymi śladami pobicia; młody mężczyzna ma bardzo posiniaczoną twarz i opuchnięte oczy.

Demonstranci od końca listopada prowadzą akcje okupacyjne przed budynkami rządowymi w stolicy, domagając się ustąpienia władz popieranych przez wojsko. Przedstawiciele służb bezpieczeństwa nie odnieśli się do informacji o pobiciu. Źródło w służbach potwierdziło jednak, że kilka osób zostało rannych w starciach.

>>>>>

Potrzeba wiecej rozwagi i nieiulegania byle pogloskom ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89069
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:15, 17 Gru 2011    Temat postu:

Ośmiu zabitych w starciach w Kairze

Co najmniej osiem osób zginęło, a blisko 300 odniosło obrażenia w Kairze w trwających od piątku starciach wojska z protestującymi. W sobotę walki rozgorzały na nowo na placu Tahrir. Ci demonstranci nie należą do egipskiej rewolucji - powiedział premier.

- Bilans zajść w piątek to ośmiu zabitych i 299 rannych - podał wiceminister zdrowia Adel Adaoui. Poprzednie doniesienia mówiły o trzech zabitych i 257 rannych. Starcia wybuchły między siłami bezpieczeństwa a demonstrantami, którzy nie zgadzają się, by stanowisko premiera piastował Kamal al-Ganzuri, mianowany przez rządzących obecnie wojskowych. Stał on na czele rządu za rządów obalonego prezydenta Hosniego Mubaraka. Walki rozpoczęły się w czwartek wieczorem i trwały w piątek do późna w nocy.

Demonstranci rzucali w kierunku wojska koktajle Mołotowa oraz kamienie i podpalili budynek parlamentu. Z kolei żołnierze - jak podali świadkowie - walczyli z protestującymi za pomocą pałek i elektrycznych poganiaczy bydła. W telewizji oraz na nagraniach wideo i zdjęciach na portalach społecznościowych widać, jak na demonstrantów leciały z dachu kawałki betonu i szkła rzucane przez wojsko, a na ulicy żołnierze okładają kobiety pałkami.

W sobotę nad ranem siły bezpieczeństwa odzyskały kontrolę nad sytuacją, m.in. zablokowały dostęp do parlamentu i budynku rządu. Jednak po kilku godzinach względnego spokoju w kilku miejscach starcia wybuchły na nowo. Na plac wkroczyło wojsko. Według agencji Reuters słychać strzały, widać też żołnierzy, którzy biją ludzi pałkami. Zapaliło się kilka namiotów należących do demonstrantów.

Premier powiadomił o 18 osobach z ranami postrzałowymi. Zapewnił przy tym, że do demonstrantów nie strzela "ani policja, ani wojsko".

- Ci na placu Tahrir nie są rewolucją młodych - powiedział, odnosząc się do powstania w lutym, które doprowadziło do obalenia prezydenta Hosniego Mubaraka. - To kontrrewolucja - podkreślił, winą za zamieszki obarczając "szpiegów, którzy źle życzą Egiptowi". Podobne zdanie w oświadczeniu zaprezentowali wojskowi.

Protestujących broni Mohamed ElBaradei, laureat Pokojowej Nagrody Nobla z 2005 roku. "Nawet gdyby protest (na placu Tahrir) był nielegalny, to czy powinno się występować przeciw niemu w tak brutalny i dziki sposób?" - napisał na portalu Twitter.

Partia Wolności i Sprawiedliwości utworzona przez islamistyczne Bractwo Muzułmańskie, jedna z najlepiej zorganizowanych sił politycznych w Egipcie, potępiła "przemoc wobec demonstrantów i próby ich rozproszenia". Ugrupowanie wezwało wojsko do zapewniania ochrony protestującym. Wybuch starć zbiegł się z przeliczaniem głosów w drugiej rundzie wyborów parlamentarnych. W środę i czwartek głosowanie przeprowadzono w jednej trzeciej egipskich prowincji. Wyniki z pierwszej rundy przyznały partiom islamskim miejsce przed bardziej liberalnymi ugrupowaniami, utworzonymi w wyniku powstania przeciw Mubarakowi.

>>>>>

Co tam sie dzieje ??? Przeciez sa wybory i takie starcia ???Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89069
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:10, 18 Gru 2011    Temat postu:

Trzeci dzień starć na placu Tahrir w Kairze

Niedziela jest trzecim dniem starć egipskiego wojska z protestującymi na placu Tahrir w Kairze. Zginęło w nich 10 osób, a 441 zostało rannych. Niedzielne zamieszki wywołało zatrzymanie i pobicie przez żołnierzy jednego z demonstrantów - pisze agencja AP.

Żołnierze na placu Tahrir w Kairze, fot. Reuters Protestujący i żołnierze obrzucają się kamieniami i kawałkami metalu. Do starć dochodzi w pobliżu siedziby rządu, okupowanej przez protestujących - podała AFP. Manifestujący weszli też do budynku Instytutu Egipskiego, który został w sobotę podpalony. Wynieśli stamtąd część spalonych starożytnych manuskryptów - pisze AFP. Instytut został utworzony w 1798 r. podczas wyprawy Napoleona Bonaparte do Egiptu w celu prowadzenia badań naukowych.

Demonstranci od piątku domagają się natychmiastowego ustąpienia rządzącej krajem Najwyższej Rady Wojskowej, która przejęła władzę po obaleniu w lutym prezydenta Hosniego Mubaraka. Protestujący nie zgadzają się też, by stanowisko premiera piastował Kamal al-Ganzuri, mianowany przez wojskowych. Stał on na czele rządu za rządów Mubaraka.

Według AP, w niedzielę walki rozgorzały na nowo, gdy jeden z protestujących został zatrzymany i pobity przez żołnierzy.

W sobotę ministerstwo zdrowia podało, że od piątku w starciach zginęło 10 osób, a 441 zostały ranne. Pod koniec listopada kilkudniowe zamieszki doprowadziły do śmierci 42 ludzi. Najnowsze starcia dowodzą, że egipskie społeczeństwo jest podzielone co do roli wojska. Działacze od tygodni wychodzą na ulice, by protestować przeciwko powolnemu przekazywaniu władzy przez armię. Duża część społeczeństwa wspiera jednak wojsko, uznając, że tylko ono jest w stanie zapewnić stabilność podczas trudnych czasów przemian - pisze Reuters.

>>>>>

Jak widzicie ludzie nie daja sie ,,wymanewrowac'' czy tez ,,lewarowac''...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89069
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:45, 19 Gru 2011    Temat postu:

Egipt: wykryto plan podpalenia parlamentu

Naj­wyż­sza Rada Woj­sko­wa, rzą­dzą­ca Egip­tem od oba­le­nia w lutym pre­zy­den­ta Ho­snie­go Mu­ba­ra­ka, ogło­si­ła dzi­siaj, że wy­kry­ła plan, który miał na celu pod­pa­le­nie Zgro­ma­dze­nia Lu­do­we­go. Bu­dy­nek par­la­men­tu mie­ści się na placu Tah­rir w Ka­irze.

Czło­nek Rady ge­ne­rał Adel Emara prze­rwał kon­fe­ren­cję pra­so­wą, by po­wie­dzieć, że otrzy­mał in­for­ma­cje na ten temat. - Teraz na Tah­rir są tłumy, które są go­to­we zre­ali­zo­wać ten plan - po­wie­dział Emara. Dzien­ni­karz agen­cji AFP, który był w tym cza­sie na placu Tah­rir wi­dział kil­ka­set osób, które uczest­ni­czy­ły w po­grze­bie de­mon­stran­ta, za­bi­te­go pod­czas ostat­nich starć z si­ła­mi bez­pie­czeń­stwa.

Od czte­rech dni na placu trwa­ją za­miesz­ki. We­dług bi­lan­su mi­ni­ster­stwa zdro­wia Egip­tu w star­ciach de­mon­stran­tów z si­ła­mi bez­pie­czeń­stwa zgi­nę­ło 11 osób, a setki zo­sta­ły ranne. De­mon­stran­ci od piąt­ku do­ma­ga­ją się na­tych­mia­sto­we­go od­da­nia wła­dzy przez woj­sko­wych. Pro­te­stu­ją­cy nie zga­dza­ją się też, by sta­no­wi­sko pre­mie­ra pia­sto­wał Kamal al-Gan­zu­ri, mia­no­wa­ny przez Radę. Stał on na czele rządu za cza­sów Mu­ba­ra­ka.

>>>>

Dziwne informacje ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89069
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:02, 19 Gru 2011    Temat postu:

Clinton zaniepokojona wydarzeniami w Egipcie

Se­kre­tarz stanu USA Hil­la­ry Clin­ton za­ape­lo­wa­ła wczo­raj o po­ło­że­nie kresu aktom prze­mo­cy w Egip­cie, gdzie po trzech dniach starć mię­dzy de­mon­stran­ta­mi i po­li­cją co naj­mniej 10 osób po­nio­sło śmierć a pra­wie 500 zo­sta­ło ran­nych.

- Wy­ra­żam głę­bo­kie za­nie­po­ko­je­nie na­pły­wa­ją­cy­mi wciąż do­nie­sie­nia­mi o prze­mo­cy w Egip­cie. Wzy­wam egip­skie siły bez­pie­czeń­stwa do re­spek­to­wa­nia i ochro­ny uni­wer­sal­nych praw wszyst­kich Egip­cjan, w tym praw do po­ko­jo­we­go i nie­skrę­po­wa­ne­go wy­ra­ża­nia swo­ich po­glą­dów oraz do zgro­ma­dzeń - za­ape­lo­wa­ła Clin­ton w opu­bli­ko­wa­nym oświad­cze­niu. Ame­ry­kań­ska se­kre­tarz stanu we­zwa­ła także wła­dze egip­skie do po­cią­gnię­cia do od­po­wie­dzial­no­ści win­nych na­ru­sza­nia praw de­mon­stran­tów.

Nie­dzie­la była trze­cim dniem starć egip­skie­go woj­ska z pro­te­stu­ją­cy­mi na placu Tah­rir w Ka­irze. Zgi­nę­ło w nich 10 osób, a pra­wie 500 zo­sta­ło ran­nych. Wczo­raj­sze za­miesz­ki wy­wo­ła­ło za­trzy­ma­nie i po­bi­cie przez żoł­nie­rzy jed­ne­go z de­mon­stran­tów. W ub. so­bo­tę na placu Tah­rir żoł­nie­rze uzbro­je­ni w pałki za­ata­ko­wa­li de­mon­stran­tów. De­mon­stran­ci od piąt­ku do­ma­ga­ją się na­tych­mia­sto­we­go ustą­pie­nia rzą­dzą­cej kra­jem Naj­wyż­szej Rady Woj­sko­wej, która prze­ję­ła wła­dzę po oba­le­niu w lutym pre­zy­den­ta Ho­snie­go Mu­ba­ra­ka. Pro­te­stu­ją­cy nie zga­dza­ją się też, by sta­no­wi­sko pre­mie­ra pia­sto­wał Kamal al-Gan­zu­ri, mia­no­wa­ny przez woj­sko­wych. Stał on na czele rządu za rzą­dów Mu­ba­ra­ka.

>>>>

Wszyscy sie niepokoimy ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89069
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:16, 19 Gru 2011    Temat postu:

Policjanci skaczą po głowach swoich ofiar - drastyczny film

W Egipcie wciąż wrze. Od piątku demonstranci domagają się natychmiastowego ustąpienia rządzącej krajem Najwyższej Rady Wojskowej, która przejęła władzę po obaleniu w lutym prezydenta Hosniego Mubaraka. W ostatnich starciach z policją zginęło 10 osób, a 441 zostały ranne. W sieci pojawił się drastyczny film, na który zarejestrowano jak policjanci w bestialski sposób katują protestujących.

Film został najprawdopodobniej nakręcony w sobotę w Kairze. Widać na nim, jak policjanci okrutnie znęcają się nad bezbronnymi protestującymi - okładają pałkami, kopią, a nawet skaczą po głowach leżących ofiar. Jedną z katowanych osób jest kobieta. Kamera zarejestrowała też, jak jeden z tłumiących demonstracje funkcjonariuszy strzela w kierunku manifestantów z broni palnej.

Najnowsze starcia dowodzą, że egipskie społeczeństwo jest podzielone co do roli wojska. Działacze od tygodni wychodzą na ulice, by protestować przeciwko powolnemu przekazywaniu władzy przez armię. Duża część społeczeństwa wspiera jednak wojsko, uznając, że tylko ono jest w stanie zapewnić stabilność podczas trudnych czasów przemian - pisze Reuters.

>>>>

Policja w Egipcie jest dzika i sadystyczna ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89069
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 14:15, 20 Gru 2011    Temat postu:

Egipski generał: ta uliczna tyrania zasługuje na wrzucenie do pieców Hitlera

Politycy i aktywiści potępili oświadczenie funkcjonariusza egipskiej armii, który stwierdził, że demonstranci powinni spłonąć w "piecach Hitlera" - informuje serwis almasryalyoum.com.

Egipska gazeta "Al-Shorouk" poinformowała wczoraj, że wojskowy doradca, generał Abdel Moneim Kato, stwierdził, że ludzie, zamiast martwić się o przyszłość kraju, zajmują się "uliczna tyranią, która zasługuje na wrzucenie do pieców Hitlera". Kato próbował uzasadnić sobotnie użycie siły wobec protestujących, w wyniku którego zginęło 11 osób. Skrytykował też media, które, według niego, "zawsze próbują unikać opisywania sedna problemu". - Kiedy żołnierze użyli siły? Wtedy, gdy demonstranci chcieli podpalić parlament - tłumaczył generał.

Abdallah al-Sennawy, redaktor naczelny "Al-Arabi Al-Nassery Magazine", powiedział, że oświadczenie Kato jest podstawą do postawienia go przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym. Z kolei laureat Pokojowej Nagrody Nobla, Mohamed El Baradei, skomentował na Twitterze, że Kato "powinien być w więzieniu, a nie u władzy".

Sam generał oświadczył, że ludzie są pod wpływem zagranicznych mediów, które zachęcają do starć między wojskiem a demonstrantami. Dodał, że niektórzy "członkowie elit politycznych, telewizje i pseudointelektualiści" próbują zniszczyć reputację egipskiego wojska.

Demonstranci od piątku domagają się natychmiastowego oddania władzy przez wojskowych. Nie zgadzają się też, by stanowisko premiera piastował Kamal al-Ganzuri, mianowany przez Najwyższą Radę Wojskową - stał on na czele rządu za czasów obalonego niemal rok temu prezydenta Hosniego Mubaraka.

>>>>>

No tak . Hitler to wielki idol tamtejszej soldateski . Uczyli sie z niego strategii i polityki ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89069
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 14:41, 21 Gru 2011    Temat postu:

Kobiety w Egipcie protestują przeciw brutalności policjiNa ulicach egipskiej stolicy tysiące kobiet protestowały dzisiaj przeciw rządom wojskowych oraz brutalności sił bezpieczeństwa wobec demonstrantów, a szczególnie kobiet. W kolejnym dniu starć na placu Tahrir w Kairze zginęło czterech demonstrantów.

-Ok. 10 tysięcy kobiet różnych warstw i wyznań maszerowało ulicami Kairu i rozdawało przechodniom ulotki z napisem: "Kłamcy, skończcie z przemocą". Uczestniczki protestu zebrały się przed kompleksem budynków rządowych przy placu Tahrir. Kilkudziesięciu mężczyzn otoczyło je ochronnym kordonem, skandując: "Egipskie kobiety to granica, której przekroczyć nie wolno!".

Wiele uczestniczek protestu niosło zdjęcia ukazujące żołnierzy atakujących kobiety. Na jednej fotografii widać kobietę częściowo rozebraną przez żołnierzy, ciągniętą po ziemi i bitą pałkami.

Sekretarz stanu USA Hillary Clinton potępiła w poniedziałek brutalność, z jaką siły bezpieczeństwa w Egipcie traktują uczestniczki protestów.

- Kobiety (w Egipcie) są bite i poniżane na tych samych ulicach, gdzie kilka miesięcy wcześniej ryzykowały życie dla powodzenia rewolucji - oświadczyła szefowa amerykańskiej dyplomacji. - Systematyczna degradacja kobiet w Egipcie to plama na fladze rewolucji i hańba dla państwa - dodała.

Jeszcze przed końcem demonstracji rządząca Egiptem Najwyższa Rada Wojskowa wystosowała przeprosiny za - jak to ujęła - "przypadki naruszania" prawa. Wojskowi obiecali, że osoby odpowiedzialne zostaną ukarane.

To już piąty dzień protestów na placu Tahrir, które skierowane są przeciw Najwyższej Radzie Wojskowej, która sprawuje władzę od obalenia w lutym prezydenta Hosniego Mubaraka. Żołnierze po raz kolejny próbowali usunąć demonstrantów z placu, używając pałek i ostrej amunicji. Cztery osoby zginęły, piąta jest w stanie krytycznym.

Według naocznych świadków, cytowanych na stronie internetowej brytyjskiego dziennika "The Guardian", starcia między demonstrantami i siłami bezpieczeństwa wybuchły, gdy ci pierwsi próbowali obalić ceglany mur postawiony przez policję, by zablokować dostęp do parlamentu. "Setki policjantów i żołnierzy wkroczyło na plac i zaczęło strzelać. Ścigali demonstrantów, niszcząc wszystko na swej drodze, w tym leki i koce" - powiedział świadek wydarzeń cytowany przez agencję Reuters.

>>>>>

Jak widzicie tam musi polepszyc sie wszystko ! A zwlaszcza stosunek czlowieka do czlowieka . Sadyzm cechowal stosumki miedzy ludzmi w tych krajach . Wladzy nad ludzmi , mezczyzn nad kobietami i dziecmi . Itp. itd . Obecne zwyciestwo wolnosci wzwoli wszystkich ! Trzeba sie nawzajem SZANOWAC !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89069
Przeczytał: 129 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 15:39, 22 Gru 2011    Temat postu:

Żołnierze brutalnie pobili bezbronną kobietę

Szokująca brutalność żołnierzy. Pobili kobietę
Na szokującym nagraniu wideo widać, jak egipska armia w bardzo brutalny sposób bije protestującą kobietę.

>>>>

Oczywiscie jesli kilku bije jedna bezbronna kobiete to nie jest wojsko . To swolocz . Jak armia radziecka ... ZONIERZ MA HONOR !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 66, 67, 68  Następny
Strona 22 z 68

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy