Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Ukraina drugi pomarańczowy bunt młodych !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 49, 50, 51 ... 264, 265, 266  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:42, 26 Lut 2014    Temat postu:

Rosja: MSZ w obronie ukraińskiej Cerkwi Patriarchatu Moskiewskiego

Rosja zarzuciła dzisiaj, jak to nazwała, "ukraińskim ekstremistom” narzucanie swej woli i podsycanie napięć między ukraińskimi Kościołami. Oświadczenie w tej sprawie wydało rosyjskie MSZ.

- Obecnie pod adresem duchownych kanonicznego ukraińskiego Kościoła prawosławnego (Patriarchatu Moskiewskiego) mnożą się groźby fizycznej rozprawy, zniszczenia świątyń, którymi kierują. W ostatnich dniach podejmowano próby przejęcia siłą świętości nie tylko Ukrainy, lecz całego prawosławia - Ławry Peczerskiej i Ławry Poczajowskiej - napisano w oświadczeniu rosyjskiego MSZ.

Resort zaznacza, że działania te są skrajnie niebezpieczne i wywołują jeszcze większy rozdźwięk w ukraińskim społeczeństwie.

Tymczasem ukraiński niekanoniczny Kościół prawosławny Patriarchatu Kijowskiego zdementował pojawiające się doniesienia o atakach na świątynie Cerkwi Patriarchatu Moskiewskiego.

W wydanym dzisiaj oświadczeniu zaprzeczył, aby nawoływał do przejmowania świątyń. Zaapelował do "braci i sióstr z prawosławnej Cerkwi Patriarchatu Moskiewskiego do połączenia się w jeden prawosławny Kościół".

Cerkiew prawosławna na Ukrainie jest podzielona ze względów historycznych. Najwięcej wiernych ma ukraińska Cerkiew prawosławna Patriarchatu Moskiewskiego, w której posiadaniu są m.in. najsłynniejsze klasztory - Ławry: Peczerska i Poczajowska.

Zwierzchnictwa Moskwy nie uznaje zaś ukraińska Cerkiew prawosławna Patriarchatu Kijowskiego i Ukraińska Autokefaliczna Cerkiew Prawosławna. Obie jednak nie są uznawane przez Kościoły prawosławne w świecie za kanoniczne.

...

Kolejna prowokacja FSB !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:43, 26 Lut 2014    Temat postu:

Dyrekcja lotniska Boryspol prosi o wzmocnienie bezpieczeństwa

Dyrekcja państwowego przedsiębiorstwa Międzynarodowy Port Lotniczy Boryspol zwróciła się do kierownictwa ukraińskiego MSW, Służby Bezpieczeństwa Ukrainy i prokuratury generalnej o wzmocnienie środków bezpieczeństwa na tym podkijowskim lotnisku.

W ciągu ostatnich trzech dni grupy niezidentyfikowanych osób próbowały zająć budynki administracji lotniska w celu zakłócenia pracy portu lotniczego - pisze agencja Interfax-Ukraina, powołując się na oświadczenie skierowane do resortów siłowych.

- Prosimy o pomoc przy uniemożliwianiu prób (...) ingerowania w działalność portu lotniczego Boryspol i stworzeniu wszystkich niezbędnych warunków dla dalszej pracy i stabilnego funkcjonowaniu lotniska - napisano w komunikacie dyrekcji Boryspola.

Interfax-Ukraina przypomina, że niezależny deputowany Serhij Miszczenko zaproponował w parlamencie odsunięcie od kierowania portem lotniczym Ołeksija Koczanowa, gdyż przez Boryspol - według informacji deputowanego - rodzina obalonego prezydenta Wiktora Janukowycza wywozi wartościowe przedmioty.

Źródła na lotnisku Boryspol, na które powołuje się Interfax-Ukraina, oznajmiły wówczas, że tylko 20 lutego był zarejestrowany odlot maszyny linii lotniczych "Ukraina", które obsługują ukraińskich VIP-ów; samolot Airbus A319 odleciał do Katowic i powrócił następnego dnia. Rejsy te miały status rządowych.

Rzecznik portu w podkatowickich Pyrzowicach Cezary Orzech powiedział, że jedynym samolotem z Ukrainy, jaki w ostatnich dniach lądował na płycie tego lotniska, był turbośmigłowy bombardier dash-8, należący do prywatnego przewoźnika. Miało to miejsce w ostatnią sobotę. Na pokładzie nie było pasażerów. Maszyna zatrzymała się tylko na kilkadziesiąt minut. Po zatankowaniu odleciała do Maastricht.

Międzynarodowy Port Lotniczy Boryspol jest największym lotniskiem na Ukrainie; obsługuje połowę połączeń pasażerskich w kraju. Samoloty ponad 50 linii lotniczych wykonują rejsy w ponad 100 kierunkach na całym świecie.

...

Kolejna prowokacja .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:47, 26 Lut 2014    Temat postu:

Ukraina: MSW przerwało poszukiwania Janukowycza na Krymie

MSW Ukrainy przerwało poszukiwania obalonego prezydenta Wiktora Janukowycza na Krymie w związku z obawami o wywołanie konfliktu zbrojnego na tym półwyspie – oświadczył dzisiaj szef resortu spraw wewnętrznych Arsen Awakow.

Minister przekazał na konferencji prasowej, że Janukowycz nadal jest ścigany; jednak z wypowiedzi Awakowa nie wynika, by MSW wiedziało, gdzie się obecnie znajduje. Według mediów odsunięty od władzy i podejrzany o doprowadzenie do śmierci 100 osób były prezydent schronił się w Rosji.

Awakow oświadczył, że obawa przed konfliktem na Krymie, gdzie stacjonuje rosyjska Flota Czarnomorska, zmusiła go i szefa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) Wałentyna Naływajczenkę do odwołania akcji zatrzymania Janukowycza, który po raz ostatni widziany był w niedzielę późnym wieczorem w okolicach Sewastopola.

- Powiem wam otwarcie: właśnie to było jedną z przyczyn, że przerwaliśmy działania wobec Wiktora Janukowycza i nie poszliśmy do końca. Zrozumieliśmy, że sprowokowałoby to konflikt w mieście (Sewastopolu - red.) i zmusiłoby siły obcego państwa (Rosji - red.) do zaangażowania się w ten konflikt – powiedział minister.

- Uznaliśmy, że spokój na Krymie jest ważniejszy od tego, co będzie z Janukowyczem – podkreślił.

Wczoraj wieczorem, pełniący obowiązki prokuratora generalnego Ołeh Machnycki oświadczył, że opbalony prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz jest oficjalnie podejrzany o umyślne zabójstwo oraz poszukiwany przez organy ścigania swego kraju.

- Chcę poinformować, że były prezydent Wiktor Janukowycz ma status podejrzanego i jest poszukiwany z paragrafu o masowe zabójstwo - powiedział Machnycki dziennikarzom.

Poinformował, że ogółem w prowadzonym przez prokuraturę śledztwie figuruje około 50 osób. Jak przekazał, poszukiwaniem Janukowycza zajmuje się Służba Bezpieczeństwa Ukrainy oraz MSW.

Jeszcze wczoraj rano ukraińskie media wytykały nowym władzom, że choć ogłosiły one rozesłanie listu gończego za Janukowyczem dzień wcześniej, ani milicja, ani straż graniczna nie dysponują formalnymi dokumentami pozwalającymi go ścigać. Nazwiska Janukowycza nie ma zresztą do tej pory na liście osób poszukiwanych resortu spraw wewnętrznych.

"Wiarygodność doniesień, że pan Janukowycz pozostaje na terytorium kraju i zostanie zatrzymany, poważnie się zmniejszyła. Ani milicja, ani Państwowa Straż Graniczna nie otrzymały dotąd oficjalnej informacji o poszukiwaniach byłego szefa państwa" – pisał dziennik "Kommiersant-Ukraina".

W poniedziałek nowy szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wałentyn Naływajczenko oświadczył, że Janukowycz wciąż znajduje się na Ukrainie. Podobne zdanie wyraziła doradczyni odsuniętego do władzy polityka, Hanna Herman.

Według oficjalnych informacji Janukowycz po raz ostatni był widziany w okolicach Sewastopola na Krymie. Media spekulowały w poniedziałek, że były prezydent może się ukrywać w jednej z baz rosyjskiej Floty Czarnomorskiej w okolicach tego miasta. Pojawiły się także plotki, że obalony prezydent znajduje się w jednym z klasztorów nieopodal jego rodzinnego miasta - Doniecka.

Ukraina pilnie zwróci się do organizacji międzynarodowych z prośbą o pomoc w wyśledzeniu kont bankowych i aktywów obalonego prezydenta Wiktora Janukowycza i jego doradców - poinformował p.o. prokuratora generalnego Ołeh Machnicki.

Oskarżając Janukowycza i jego otoczenie o kradzież "nie milionów, ale miliardów" dolarów, Machnicki powiedział agencji Reutera, że władze Ukrainy dokonają przeglądu wszystkich umów handlowych zawartych za rządów odsuniętego od władzy prezydenta.

- Przeprowadzimy te kontrole dlatego, że cała działalność poprzedniego reżimu opierała się na totalnej korupcji - oświadczył Machnicki.

Biura Janukowycza zostały przeszukane w ramach śledztwa, w którym jest on podejrzany o masowe zabójstwo - poinformowała prokuratura. Rewizje przeprowadzono w obiektach administracji prezydenckiej, Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, banku narodowego oraz byłej rezydencji Janukowycza - Meżyhiria.

Jak przypomina w środowym "Financial Times" ekonomista Anders Aslund, wartość majątku zgromadzonego przez Janukowycza i jego rodzinę szacuje się na 12 mld dolarów.

...

Szukajcie dalej !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:51, 26 Lut 2014    Temat postu:

Ukraina wstrzymała certyfikowanie wieprzowiny wysyłanej do Rosji

Państwowa Służba Weterynaryjna i Fitosanitarna Ukrainy wstrzymała od 3 lutego certyfikowanie żywca wieprzowego i produktów wieprzowych wysyłanych z Ukrainy do Rosji - poinformowała agencja Interfax-Ukraina. Wstrzymanie certyfikacji nastąpiło na wniosek Rosji. To może oznaczać koniec importu mięsa z Ukrainy.

Według informacji opublikowanych na stronie internetowej rosyjskiej Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) decyzja o wstrzymaniu wydawania certyfikatów dotyczy wszystkich ukraińskich przedsiębiorstw.

Interfax-Ukraina podkreśla, że wcześniej mówiono o wstrzymaniu certyfikacji produktów i mięsa wieprzowego jedynie z okręgów Ługańskiego, Charkowskiego i Donieckiego.

Jak informuje Interfax-Ukraina, w końcu stycznia Rossielchoznadzor zwrócił się do służb weterynaryjnych Ukrainy o wstrzymanie certyfikowania wieprzowiny wysyłanej do Rosji w związku z wykryciem przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF) w okręgu Ługańskim. Strona rosyjska poprosiła wówczas o określenie rejonów wolnych od tej choroby zaznaczając, że eksport mięsa wieprzowego będzie możliwy tylko z nich.

Również w końcu stycznia Moskwa zażądała od Brukseli by w związku z wykryciem na Litwie ognisk choroby ASF, służby weterynaryjne Unii Europejskiej wstrzymały wystawianie certyfikatów na wieprzowinę wysyłaną do Rosji. W przeciwnym razie strona rosyjska zagroziła odsyłaniem takiego mięsa. Decyzja ta faktycznie oznacza wprowadzenie przez Rosję zakazu importu wieprzowiny z UE.

ASF nie jest groźna dla ludzi, ale pociąga za sobą duże straty dla hodowców i przemysłu mięsnego. W Polsce nigdy tej choroby nie było.

....

Saakaszwili: Putin liczy na separatyzm krymski i kłótnie w Kijowie

Saakaszwili: Putin liczy na separatyzm krymski i kłótnie w Kijowie - Onet

Były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili wyraził dzisiaj ocenę, że po zmianie władzy na Ukrainie prezydent Rosji, Władimir Putin, stawia na kłótnie między politykami w Kijowie i nastroje separatystyczne na Krymie. Ostrzegł, że czas działa na niekorzyść Ukrainy.

Z tego powodu, jak dodał, kraj ten powinien niezwłocznie wprowadzać reformy.

Saakaszwili wypowiadał się na spotkaniu ze studentami Akademii Kijowsko-Mohylańskiej w stolicy Ukrainy. Ocenił, że prezydent Rosji "ma jedną receptę - chaos w Kijowie, im dłużej trwający, tym lepiej". Dla Rosji byłoby korzystne, gdyby "ukraińscy politycy pokłócili się i walczyli między sobą i pokazali wszystkim, że Ukraina nie może być zorganizowaną demokracją" - dodał.

Drugim czynnikiem byłby separatyzm na Krymie. Putin, zdaniem Saakaszwilego, opiera się na doświadczeniu separatystycznych regionów w krajach b. ZSRR - Abchazji i Osetii Południowej w Gruzji oraz Naddniestrza w Mołdawii.

- Teraz najważniejsze jest szybkie rozpoczęcie reform. Ludzie chcą konkretnych rezultatów" - powiedział Saakaszwili. Jego zdaniem potrzebne jest pilnie zreformowanie MSW, reforma administracyjna i "poważne zmiany w aparacie państwowym.

- Sukces Ukrainy to dla mnie kwestia sukcesu mojego kraju, Gruzji, i całego regionu - zaznaczył Saakaszwili.

...

Brawo on wie co mowi ! Na prezydenta go wybierzcie ! Pierwsze uwolnic kurs waluty . I pilnowac budzetu . W miedzyczasie odzyskac zagrabione mienie przez oligarchow ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:58, 26 Lut 2014    Temat postu:

Ukraina chce od MFW przygotowania planu pomocy

Ukraina poprosi Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) o pomoc w przygotowaniu nowego programu pomocy finansowej - poinformował w środę prezes Banku Narodowego Ukrainy Stepan Kubiw. Dodał, że nowy rząd w Kijowie wkrótce będzie miał własny program antykryzysowy.

"Odbyły się spotkania i wymiana informacji z przedstawicielami MFW. Zostali zaproszeni na Ukrainę, by pracować nad nowym programem wsparcia dla niej" - powiedział Kubiw. Dodał, że "jutro lub pojutrze" będzie przyjęty plan antykryzysowy.

Szef NBU zapewnił, że bank podejmuje kroki, by powstrzymać ucieczkę kapitału z Ukrainy. Bank nie planuje na razie żadnych interwencji na rynku walutowym - dodał. Hrywna przełamała ostatnio próg 10 UAH za dolara amerykańskiego, tracąc w lutym 18 proc. wartości.

Kubiw poinformował w środę, że rezerwy walutowe banku centralnego Ukrainy zmniejszyły się z 17,8 mld USD według stanu na dzień 1 lutego do ok. 15 mld USD.

Szefowa MFW Christine Lagarde zapowiedziała we wtorek, że fundusz zapewne wyśle wkrótce na Ukrainę misję o charakterze technicznym. Jak wskazała, MFW musi "nawiązać dialog" z rządem Ukrainy po jego zatwierdzeniu przez parlament i po oficjalnym zwróceniu się tego rządu o pomoc z MFW. Dodała, że MFW ma na Ukrainie przedstawiciela, którego zadaniem będzie określenie sytuacji gospodarczej kraju.

W ocenie ekspertów Ukraina, której gospodarka stoi nad przepaścią, może na razie liczyć na około 20 mld dolarów międzynarodowej pomocy, z czego 15 mld stanowić miałaby pożyczka z MFW. Jednak kredyt MFW byłby uzależniony od przeprowadzenia przez Ukrainę gruntownych reform gospodarczych.

Wśród reform zalecanych dotąd Kijowowi przez MFW były: wprowadzenie elastycznego kursy wymiany waluty, konsolidacja fiskalna, podwyższenie taryf energetycznych oraz wdrażanie reform strukturalnych, by poprawić warunki do prowadzenia biznesu.

Kurs hrywny nie jest w pełni wolnorynkowy. Do lutego ukraiński bank centralny swoimi interwencjami bronił go, jednak w obliczu topnienia rezerw i pogarszania się sytuacji gospodarczej kraju ogłosił, że przestaje to robić.

Dotychczasowe władze Ukrainy nie wprowadzały w życie rekomendacji MFW. Ze względów politycznych nie decydowały się np. na podwyższenie niskich dotąd cen energii dla odbiorców indywidualnych. Z ocen MFW z jesieni 2013 roku wynika, że programy pomocy społecznej, które należałoby wprowadzać, by podwyżki nie uderzały w najbiedniejszych, mogłyby dotyczyć nawet 40 proc. populacji.

W poniedziałek ukraińskie ministerstwo finansów i bank centralny oceniły, że Ukraina potrzebuje 35 mld dolarów pomocy makrofinansowej na lata 2014-2015.

Z danych banku UniCredit wynika, że tylko w pierwszych trzech miesiącach tego roku Ukraina ma spłacić 1,18 mld dol. poprzedniej pożyczki z MFW. W całym 2014 r. ma oddać tej instytucji 3,59 mld dol.

...

UWOLNIJCIE KURS WALUTY GLUPCY I PRZESTANCIE GO ,,BRONIC "...

Lagarde: MFW wyśle misję techniczną na Ukrainę

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) prawdopodobnie wkrótce wyśle misję o charakterze technicznym na Ukrainę w celu wsparcia władz w Kijowie - poinformowała we wtorek szefowa MFW Christine Lagarde.

"Prawdopodobnie wkrótce wyślemy pewne wsparcie techniczne do tego kraju ponieważ jest to nasz obowiązek wobec kraju członkowskiego, który o to prosi" - powiedziała Lagarde w wystąpieniu na amerykańskim uniwersytecie Stanford, w Kalifornii.

Dodała, że MFW ma na Ukrainie przedstawiciela, którego zadaniem będzie określenie sytuacji gospodarczej tego kraju.

Lagarde podkreśliła, że MFW musi "nawiązać dialog" z rządem Ukrainy, po jego zatwierdzeniu przez parlament i po zwróceniu się tego rządu o oficjalną pomoc.

Reuters zaznacza, że obowiązujące w MFW zasady uniemożliwiają występowanie z ofertą pomocy do kraju, który formalnie o nią nie poprosił.

Analitycy są zgodni, że pomoc MFW miałaby krytyczne znaczenie dla Ukrainy, której gospodarka stanęła nad przepaścią.

...

OSTRZEGAM TYLKO NIE TO ! WYWALILI ICH Z WEGIER TO SIE WCISKAJA NA UKRAINE !!! TO BESTIALSCY ZBRODNIARZE !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 21:05, 26 Lut 2014    Temat postu:

Lwów ogłosił środę dniem języka rosyjskiego

W proteście przeciwko manipulowaniu przez nowe władze Ukrainy kwestią językową, we Lwowie, gdzie większość mieszkańców posługuje się językiem ukraińskim, ogłoszono środę dniem języka rosyjskiego.

W odpowiedzi działacze społeczni w Doniecku i Odessie na wschodzie i południu Ukrainy, gdzie większość ludzi posługuje się rosyjskim, zaapelowali o demonstracyjne przejście tego dnia na język ukraiński.

Jest to reakcja na odwołanie w niedzielę przez parlament w Kijowie ustawy językowej, przeforsowanej przez ekipę obalonego prezydenta Wiktora Janukowycza w 2012 r. Akt ten faworyzował język rosyjski. Ustawa dawała uprzywilejowany status językom mniejszości narodowych w regionach Ukrainy o dużych skupiskach tych mniejszości, jednak była korzystna przede wszystkim dla etnicznych Rosjan.

- Nie czas dziś na dyskusje o języku! Lwów domaga się nowych wyborów parlamentarnych, a nie spekulacji wokół kwestii językowych i narodowościowych! 26 lutego, na znak solidarności z mieszkańcami wschodnich i południowych regionów (Ukrainy), będę rozmawiać po rosyjsku w domu, w pracy, w środkach transportu publicznego, z przyjaciółmi i wszędzie! – głosi rozpowszechniany w internecie apel mieszkańców Lwowa.

Z kolei nawoływania o przejście w środę na język ukraiński ukazały się w Odessie i Doniecku.

- Działania parlamentu wokół języka przysłużą się wyłącznie skonfliktowaniu wschodu i zachodu Ukrainy. W kraju jest wiele ważniejszych spraw do rozwiązania. My w zachodniej Ukrainie już byliśmy regionem drugiej czy trzeciej kategorii i nie chcemy, by teraz powtórzyło się to ze wschodnimi obwodami – powiedział lwowski politolog Antin Borkowski.

Borkowski przyłączył się do apelu środowisk intelektualnych we Lwowie, które poprosiły kijowskie władze, by politycy nie narzucali wschodniej Ukrainie "galicyjskiego stylu życia", lecz przystąpili do realizacji niezbędnych w państwie reform.

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow wezwał Organizację Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie do stanowczego potępienia "wzrostu nacjonalistycznych i neofaszystowskich nastrojów na zachodniej Ukrainie", a także "prób zakazania języka rosyjskiego" w tym kraju.

...

Ci dla nich chlebem a Rosjanie kamieniem . Bedzie kara bo ich podlosc przekroczyla granice ! Kult mordercow z Majdanu wrzaski o odlaczeniu . TO SIE W GLOWIE NIE MIESCI !!!!!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 21:07, 26 Lut 2014    Temat postu:

Andrzej Gąsienica- Makowski wzywa do pomocy ofiarom z Ukrainy

Andrzej Gąsienica- Makowski wzywa Ludzi Gór, by wsparli ofiary wydarzeń na Majdanie.

Starostwo powiatowe w Zakopanem uruchomiło specjalne konto bankowe, na które można wpłacać środki na pomoc naszym wschodnim sąsiadom.

- Zwracam się do Ludzi Gór o pomoc rodzinom ofiar na Ukrainie. Wiem, że w obliczu nieszczęścia i tragedii potrafimy działać solidarnie i nieść konkretną pomoc potrzebującym – apeluje starosta tatrzański.

Władze powiatu chcą się zaopiekować jedną z rodzin ofiar wydarzeń na Majdanie.

- Jesteśmy w kontakcie z księżmi we Lwowie, by pomóc konkretnej rodzinie, gdzie ojciec został zabity. Każdy gorsz jest ważny – zaznacza Andrzej Gąsienia – Makowski.

Konto, na które można wpłacać to Starostwo Powiatowe w Zakopanem, ul. Chramcówki 15, 34-500 Zakopane, Podhalański Bank Spółdzielczy O/Zakopane 89 8821 0009 0000 0000 1225 0032 tytułem „Pomoc rodzinom ofiar na Ukrainie”.

...

Pieknie Polacy !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 21:09, 26 Lut 2014    Temat postu:

Skład rządu Ukrainy zostanie ogłoszony na Majdanie Niepodległości

Skład rządu zaufania narodowego Ukrainy zostanie ogłoszony dzisiaj na wiecu na Majdanie Niepodległości w Kijowie, gdzie od listopada trwały protesty przeciwko ekipie odsuniętego od władzy prezydenta Wiktora Janukowycza.

Według przedstawicieli opozycyjnych dotychczas partii, które przejęły władzę w kraju po obaleniu stronnictwa Janukowycza, do nowej Rady Ministrów oprócz polityków wejdą także przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego, należący wraz z politykami niedawnej opozycji do tzw. Rady Majdanu.

"Rada ukraińskiego zjednoczenia Majdan zaprasza wszystkich uczestników protestów i wszystkich rodaków na wiec, na którym wspólnie zostanie podjęta decyzja w sprawie składu nowego rządu" – zawiadomiła we wtorek wieczorem partia Batkiwszczyna uwolnionej w sobotę z więzienia byłej premier Julii Tymoszenko.

Opozycja, która próbuje utworzyć koalicję w Radzie Najwyższej, musi liczyć się z opinią tych, którzy protestowali przez trzy miesiące, a nie mają zaufania do polityków. We wtorek, 25 lutego trwały konsultacje polityków z przedstawicielami Majdanu.

Po przeprowadzonej tego dnia naradzie Rady Majdanu postanowiono, że wysokie stanowiska w kilku ministerstwach w nowym rządzie przypadną działaczom uczestniczących w protestach organizacji społecznych.

Mówi się np. o tym, że resortem zdrowia może kierować Olha Bohomolec - znana lekarka, która opatrywała rannych podczas krwawego ataku milicji na protestujących.

- Proponujemy, by w każdym ministerstwie powołana była rada społeczna, a jej przewodniczący był co najmniej wiceministrem – oświadczył w imieniu partii UDAR boksera Witalija Kliczki deputowany tego ugrupowania Wałerij Packan.

Wcześniej przewodniczący parlamentu i p.o. prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow ocenił, że parlament zatwierdzi skład nowego rządu do najbliższego czwartku. Według nadchodzących wówczas z parlamentu nieoficjalnych informacji posłowie nie mogli porozumieć się przede wszystkim co do kandydatury premiera. Wcześniej zapowiadano, że rząd powstanie we wtorek.

Jak zapowiedział komendant Majdanu Andrij Parubij, skład rządu ma być ogłoszony dziś o godzinie 19.00. Parubij zaznaczył, że wobec nowego rządu musi być pełne zaufanie społeczeństwa: wykluczone są tzw. kwoty partyjne, nie może być "starego podejścia do rządzenia".

W niedzielę, 23 lutego wśród kandydatów na nowego premiera wymieniano: Julię Tymoszenko, szefa frakcji parlamentarnej jej partii Batkiwszczyna Arsenija Jaceniuka oraz byłego ministra spraw zagranicznych Petra Poroszenkę. Tymoszenko oznajmiła następnie, że nie pretenduje na stanowisko szefowej rządu.

Poprzedni rząd Ukrainy, na którego czele stał premier Mykoła Azarow, podał się do dymisji miesiąc temu w związku z protestami wymierzonymi w ekipę prezydenta Janukowycza. Po ucieczce Janukowycza z Kijowa stery w państwie przejęli jego dotychczasowi oponenci, a rozbita prezydencka Partia Regionów ogłosiła, że przechodzi do opozycji.

Obecnie Ukraina przygotowuje się do wcześniejszych wyborów prezydenckich, które wyznaczono na 25 maja. Od tego, jak szybko zostanie powołany tzw. rząd zaufania narodowego, państwa zachodnie uzależniają udzielenie Ukrainie wsparcia finansowego na ratowanie jej przed bankructwem.

...

W kocu trzeba i rzad powolac .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 21:12, 26 Lut 2014    Temat postu:

Jest międzynarodowy list gończy za Wiktorem Janukowyczem

Wiktor Janukowycz - SERGEI SUPINSKY / AFP

Wiktor Janukowycz został wciągnięty na międzynarodową listę ściganych przestępców. Poinformował o tym pełniący obowiązki prokuratora generalnego Ukrainy Ołeh Machnycki.

Były prezydent jest ścigany z artykułu mówiącego o morderstwie dwóch lub więcej osób. Grozi mu za to dożywotnie więzienie i przepadek mienia.

Międzynarodowym listem gończym ścigany jest także były minister spraw wewnętrznych Witalij Zacharczenko - przekazał prokurator.

Wcześniej Ołeh Machnycki zapowiedział zwrócenie się do międzynarodowych instytucji z prośbą o prześwietlenie kont bankowych i aktywów należących do byłego prezydenta i jego współpracowników.

Jak powiedział prokurator Machnycki agencji Reutera, Wiktor Janukowicz i jego kompani ukradli "nie miliony, a miliardy dolarów". Dlatego Kijów będzie się też domagał szczegółowego zbadania wszystkich dużych umów handlowych zawartych w ciągu ostatnich lat.

Wciąż nie wiadomo, gdzie przebywa Wiktor Janukowycz.

...

Wreszcie . Doprowadzil kraj do katastrofy ... Z pomoca doradcow z ,,Rosji" ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 21:36, 26 Lut 2014    Temat postu:

Koncern Achmetowa wzywa do reform w kraju

Koncern System Capital Management, należący do najbogatszego biznesmena na Ukrainie Rinata Achmetowa, zaapelował o przeprowadzenie reform, które przyczynią się do budowy państwa opartego na zasadach demokracji i rządów prawa.

- Jak wszyscy Ukraińcy, dążymy do budowy nowego kraju, w którym zostaną ustanowione zasady demokracji i prymatu prawa (...). Chcemy żyć i pracować w silnej, zjednoczonej, niepodległej Ukrainie, mającej silną gospodarkę - głosi oświadczenie SCM.

Koncern, który zatrudnia łącznie ok. 300 tys. ludzi, zapewnił, że w swej pracy opierał się i nadal się będzie opierać na zasadach profesjonalizmu, przejrzystości i wierności wartościom demokracji. Zaznacza, że w najbliższym czasie od stabilności ukraińskiej gospodarki będzie zależeć przyszłość kraju.

- Co możemy, powinniśmy, i będziemy robić dla Ukrainy dzisiaj? Przede wszystkim wypełniać swoje zobowiązania wobec społeczeństwa - zapewniać stabilną pracę firm, płacenie podatków do budżetu na wszystkich szczeblach, wypłatę pracownikom pensji na czas - głosi oświadczenie.

Achmetow jest jednym z donieckich oligarchów związanych z Partią Regionów i z odsuniętym od władzy prezydentem Wiktorem Janukowyczem. Jest właścicielem klubu piłkarskiego Szachtar Donieck. Jego majątek szacowano w 2012 roku na 17,8 mld dolarów.

W skład koncernu SCM wchodzą spółki z dziedziny metalurgii (Metinvest), elektroenergetyki (DTEK), bankowości (banki PUMB i Renaissance Capital), ubezpieczeń (Aska i Aska-Żyżń), telekomunikacji (grupa Vega), mediów (Media Grupa Ukraina i koncern Siegodnia Multimedia), nieruchomości (ESTA Holding), handlu detalicznego (Ukrainski Retail), rynku rolnego (Grupa HarvEast), urządzeń górniczych (holding Corum, dawniej Gornyje Maszyny).

????

CO MACIE ROBIC ??? ODDAC UKRADZIONE 17,8 MLD !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 21:41, 26 Lut 2014    Temat postu:

Willa Janukowycza - wiemy, co kryją jej wnętrza

Media pokazały już dokładnie część parkową posiadłości Janukowycza, ale kamera Onetu, jako jedna z niewielu na świecie mogła wejść do pięciokondygnacyjnego domu byłego prezydenta Ukrainy. Jakie tajemnice skrywa willa? Oznaki samouwielbienia gospodarza widać tam na każdym kroku. Nasza ekipa sprawdziła nawet, co kryje się w szufladach komody w prezydenckiej sypialni.

Meżyhiria (Międzygórze) to blisko 140-hektarowa rezydencja byłego prezydenta Ukrainy położona pod Kijowem. Posiadłość została przejęta przez demonstrantów i udostępniona dla każdego, kto chciałby ją zobaczyć.

W środku znajduje się m.​in. prywatne zoo, olbrzymie statki oraz imponująca kolekcja samochodów. Trzeba przyznać, że posia­dłość ta robi wrażenie.

Ukraiński parlament przejął na własność państwa luksusową re­zydencję odsuniętego dzień wcześniej od władzy prezydenta Wik­tora Janukowycza.

....

OOO kuń ale sztuczny .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 21:47, 26 Lut 2014    Temat postu:

Berkut przeprasza na kolanach, prosi o przebaczenie

Funkcjonariusze specjalnych oddziałów milicji Berkut, które brutalnie pacyfikowały opozycjonistów na Majdanie, prosili o wybaczenie mieszkańców Lwowa.

Członkowie lwowskiego Berkutu, którzy wrócili ze stolicy, musieli przejść przez korytarz, utworzony przez działaczy opozycji. Funkcjonariusze stanęli na scenie w centrum miasta. Ich dowódca uklęknął, a za jego przykładem poszli pozostali berkutowcy.

Obecny tam grekokatolicki kapelan garnizonowy zaapelował do zebranych, by przebaczyli funkcjonariuszom. Oni sami zapewniają, że nie brali udziału w krwawej pacyfikacji Euromajdanu 20 lutego.

Ucieczka berkutowców

Według mediów z kijowskiego pułku Berkutu zbiegło ponad 30 funkcjonariuszy. Gazeta "Komsomolskaja Prawda na Ukrainie" twierdzi, że chodzi o 35 osób.

- Stało się nieszczęście. Chłopcy zabrali broń i uciekli. Faktycznie na Ukrainie pojawił się oddział partyzancki. Ci ludzie mają przygotowanie zarówno fizyczne, jak i taktyczne - powiedział jeden z dowódców stołecznego Berkutu. Według niego pozostali funkcjonariusze próbują odnaleźć zbiegów.

Źródła w Berkucie twierdzą, że uciekinierzy pozbyli się telefonów; podjęto bezskuteczne próby skontaktowania się z nimi przez krewnych i przyjaciół. Emerytowany porucznik, który służył w Berkucie, Hennadij Kuczer uważa, że uciekinierzy "pojawią się za kilka dni w Doniecku lub Sewastopolu".

Oddziały milicji Berkut są oskarżane o śmierć ludzi podczas antyrządowych zamieszek w Kijowie.

Niechlubna przeszłość Berkutu

Oddziały milicji Berkut, powszechnie znienawidzone w Kijowie, są oskarżane o zabijanie ludzi podczas antyrządowych zamieszek w stolicy Ukrainy.

Nazwa "Berkut" stała się dla protestujących Ukraińców synonimem oddziałów milicyjnych brutalnie rozganiających demonstracje. Likwidacja Berkutu była jednym z wymogów stawianych przez Majdan, po przejęciu władzy przez polityczną opozycję.

Wczoraj, 25 lutego, członkowie lwowskiego batalionu do zadań specjalnych ukraińskiej milicji Berkut na kolanach prosili mieszkańców Lwowa, by wybaczyli im udział w operacjach przeciwko aktywistom Majdanu - pisze agencja Interfax-Ukraina.

Na lwowskim Euromajdanie funkcjonariusze Berkutu musieli przejść przez żywy korytarz, utworzony m.in. przez działaczy niedawnej opozycji. Berkutowcom towarzyszyły okrzyki: "Hańba!" i "Na kolana!".

Jednostka specjalna Berkut ukraińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych została pierwotnie powołana po to, aby walczyć z przestępczością zorganizowaną. Jej nazwa pochodzi od ukraińskiego określenia orła przedniego. Agresja Berkutu i niezwykle okrutne zachowanie podczas protestów na Ukrainie zszokowało cały świat.

...

Zbiegow trzeba scigac i ukarac za kradziez broni to powazne przestepstwo jesli chodzi o funkcjonariuszy . A maja za co przepraszac . Jednak kleczec nalezy przed Bogiem !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 22:05, 26 Lut 2014    Temat postu:

Ukraina: Tatarzy nie dopuścili do posiedzenia parlamentu Krymu

Na Krymie trwają demonstracje

Krymscy Tatarzy i przeciwnicy poprzednich władz w Kijowie nie dopuścili dzisiaj do posiedzenia parlamentu Autonomicznej Republiki Krymu w Symferopolu, na którym – jak podejrzewano – mogło dojść do głosowania nad odłączeniem półwyspu od Ukrainy.

Posiedzenie nie zostało nawet otwarte, gdyż w parlamencie, zdominowanym przez Partię Regionów obalonego prezydenta Wiktora Janukowycza, zabrakło kworum.

- Krym pozostaje w składzie Ukrainy, z krymskimi Tatarami będą się teraz liczyć – oświadczył przewodniczący Medżlisu (parlamentu) krymskich Tatarów Refat Czubarow.

Według polityka w demonstracji przeciwko przejawom separatyzmu przed parlamentem Autonomii wzięło udział 10-15 tysięcy osób. Demonstracja rozpoczęła się w południe czasu ukraińskiego.

Przed gmachem zebrało się także kilka tysięcy zwolenników przyłączenia Krymu do Rosji. Choć obie grupy były rozdzielone kordonami milicji, doszło jednak do przepychanek, w wyniku których obrażenia odniosło kilkanaście osób. W czasie akcji przed parlamentem znaleziono także ciało mężczyzny bez widocznych obrażeń fizycznych, który według wstępnych ustaleń zmarł na zawał serca.

Wcześniej Czubarow mówił, że Tatarzy uprzedzali deputowanych parlamentu, by nie zaogniali i tak niespokojnej sytuacji na półwyspie.

- Uprzedziliśmy ich, by nie przeprowadzali posiedzenia, by nie zaostrzali sytuacji na Krymie. Rozumiemy, że prowadzą oni działania, których celem jest oderwanie Krymu od Ukrainy – oświadczył.

Nowe władze Ukrainy uważają, że sytuację na Krymie zaognia Rosja, która podgrzewa nastroje separatystyczne wśród mieszkającej na Półwyspie Krymskim ludności rosyjskiej. Po odsunięciu od władzy Janukowycza Rosjanie zaczęli mówić o wydawaniu rosyjskojęzycznym obywatelom Ukrainy rosyjskich paszportów w przyspieszonym trybie. Według rosyjskich danych około 60 proc. z 2 mln mieszkańców Krymu to Rosjanie, około 25 proc. - Ukraińcy i około 12 proc. - krymscy Tatarzy. Ci ostatni występują przeciwko separatystycznym tendencjom, zachowując lojalność wobec władz w Kijowie.

Na Krymie na mocy umowy między rządami Rosji i Ukrainy stacjonuje rosyjska Flota Czarnomorska. Jej główną bazą jest Sewastopol.

....

TAK JEST KRYM NIE CHCE DO PUTINA !!!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 22:24, 26 Lut 2014    Temat postu:

Józefa Myszkowska, Polka mieszkająca na Krymie: wszyscy jesteśmy za Ukrainą

- To musiało się w końcu stać. Ludzie mieli dość Janukowycza, który zbił majątek na korupcyjnych układach. Doskonale to widać na przykładzie jego posiadłości, wakacyjnych willi i samochodów. Ludzie to oglądają i nie mogą uwierzyć w jego bogactwo. Nie może tak być, że jeden człowiek trzyma w garści połowę państwa, a druga połowa żyje w skrajnym ubóstwie - mówi WP.PL Prezes Stowarzyszenia Polaków na Krymie Józefa Myszkowska.

Jan Stanisławski: Jakie nastroje panują wśród Polaków na Krymie?

Józefa Myszkowska: Teraz jest spokojnie. Wszyscy jesteśmy za Ukrainą. I nie tylko Polacy. Są tu również Bułgarzy, Tatarzy, Czesi, Niemcy, Rumuni czy Tadżycy. Łącznie mamy tu zarejestrowane 82 związki narodowościowe, każdy po 800-1000 osób. Odkąd sytuacja zaogniła się, mamy wspólne spotkania, na których jesteśmy pytani: czy chcemy do Rosji, czy do Ukrainy? I znaczna większość opowiada się za przynależnością do Ukrainy. Póki co jest spokojnie i wszyscy mówimy jednym głosem.

Czy obawia się Pani, że może dojść do wojny domowej?

- Nie. Jeżeli gdzieś miałoby dojść do tego typu zajść, to w Sewastopolu. Ale myślę, że nic z tego nie wyjdzie. Nastroje są unormowane. Ludzie pracują, dostają systematycznie pensje, emerytury i renty. Działają szkoły, urzędy i szpitale. Nie ma żadnych anomalii społecznych. Odbyła się, co prawda, manifestacja, ale przebiegła bardzo spokojnie.

Jak Pani ocenia tragiczne zajścia na Majdanie i upadek prezydenta Wiktora Janukowycza?

- To musiało w końcu się stać. Ludzie mieli dość Janukowycza, który zbił majątek na korupcyjnych układach. Doskonale to widać na przykładzie jego posiadłości, wakacyjnych willi i samochodów. Ludzie to oglądają i nie mogą uwierzyć w jego bogactwo. Nie może być tak, że jeden człowiek trzyma w garści połowę państwa, a druga połowa żyje w skrajnym ubóstwie.

A poza tym Ukraińcy głośno pokazali, że chcą wejścia do Unii Europejskiej…

- Tak. I jestem przekonana, że to niedługo się wydarzy. Zaraz wszyscy zaczną normalnie funkcjonować i sytuacja unormuje się. Zachodnie kraje zapowiedziały pomoc, zarówno finansową, jak i merytoryczną. Jestem przekonana, że wszystko ułoży się i będzie dobrze…

Czyli jest Pani optymistką…

- Musi być dobrze. Ukraina to wielki kraj, który ma bardzo dobrą ziemię, pokaźne złoża gazu, piękne miasta i silnych obywateli. I ten wariat Janukowycz miałby to przekreślić? To (rewolucja na Majdanie – przyp. red.) już dawno powinno się wydarzyć. Szkoda tylko ludzi, którzy poszli na barykady i zginęli w tej nierównej walce. Trzeba jednak pamiętać, że na dzisiejszy dzień żołnierze i milicjanci przeszli na stronę obywateli.

A jak Pani ocenia postać Julii Tymoszenko? Czy jest czymś w rodzaju symbolu, czy raczej jej wiarygodność została nadszarpnięta przez zarzuty korupcyjne i pobyt w więzieniu?

- Zdecydowanie jest symbolem. Ukraińcy i Polacy mieszkający na Ukrainie wierzą w jej uczciwość oraz darzą ją zaufaniem. U niej nie ma takiego bogactwa, jak w przypadku Janukowycza. Ma dwa mieszkania i jedną daczę. To nic w porównaniu z majątkiem byłego prezydenta. Poza tym Tymoszenko zapowiedziała wszelką pomoc merytoryczną, ale jednocześnie ucięła spekulacje, jakoby miała kandydować w wyborach prezydenckich. To także świadczy o jej wiarygodności.

Jak odnoszą się do Polaków Rosjanie, Ukraińcy i Tatarzy mieszkający na Krymie? Jakie macie między sobą relacje?

- Mamy bardzo dobre relacje. Wszystko odbywa się bardzo spokojnie i w przyjaznej atmosferze. Zapraszamy się wspólnie na różne spotkania i prezentacje. Często też przychodzimy do siebie w gości. Wspólnie obchodzimy różne święta, ostatnio np. Dzień Języka. Nie ma między nami żadnych antagonizmów. Ludzie żyją tu ze sobą w zgodzie. Dlatego myślę, że wojna domowa nie wchodzi w grę. Obywatele prorosyjscy mieszkający Symferopolu są w zdecydowanej mniejszości.

Jan Stanisławski, Wirtualna Polska

...

Bardzo cenne informacje . Jak widzicie na Krymie ludzie zyja z soba dobrze . To co widzicie to prowokatorzy .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 22:45, 26 Lut 2014    Temat postu:

Aleksander Każurin, ukraiński dziennikarz dla WP.PL: Krym nie chce do Rosji .

W Kijowie jest w ostatnich dniach spokojniej. Ludzie są świadomi, że Rosjanie będą próbowali podgrzewać atmosferę na Krymie. Ale przypomnę, że już w 1995 próbowali odłączyć Krym od Ukrainy. Bezskutecznie. I to się nie zmieni. Krymskie elity nie są zainteresowane połączeniem z Rosją - mówi WP.PL Aleksander Każurin, ukraiński aktywista, dziennikarz niezależnej telewizji Spilno.tv.

Krym jest punktem zapalnym na mapie Ukrainy. To tu w latach 90. doszło do najostrzejszego konfliktu w kraju. Jak przypomina ukraiński dziennikarz Aleksander Każurin, rządzący Krymem Rosjanie próbowali wówczas oderwać go od Ukrainy i przyłączyć do swojego terytorium. Ostatecznie półwysep pozostał w rękach Kijowa: - Psychologicznie i gospodarczo Krym jest związany z Ukrainą. Nie wierzę, by kiedykolwiek miało się to zmienić.

Wadym Kołesniczenko, deputowany do niedawna rządzącej Partii Regionów powiedział, że wojna się dopiero zaczyna, a wydarzenia na Ukrainie to przewrót. W jaki sposób odebrali te słowa Ukraińcy? – Kołesniczenko jest znany z prowokacyjnych wystąpień. Trudno brać na serio jego słowa – mówi Każurin.

W Sewastopolu od kilku dni trwają prorosyjskie demonstracje. Część mieszkańców domaga się przyłączenia wschodniego mocarstwa. Atmosferę skutecznie podgrzewają sami Rosjanie. We wtorek na ulicach portowego miasta pojawił się rosyjski transporter opancerzony, a Czarnomorska Flota Federacji Rosyjskiej, która stacjonuje na Półwyspie Krymskim, została postawiona w stan podwyższonej gotowości bojowej. Tymczasem minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow wezwał w środę OBWE do stanowczego potępienia "wzrostu nacjonalistycznych i neofaszystowskich nastrojów na zachodniej Ukrainie", a także "prób zakazania języka rosyjskiego" w tym kraju.

Ukraiński dziennikarz mówi w rozmowie z WP.PL, że mieszkańcy Krymu są zaniepokojeni spektaklem prorosyjskich sił, aktywnością krymskich separatystów, ale – jak tłumaczy – nie należy „nazbyt interesować się ich działalnością”. – Wszędzie, gdzie pojawia się konflikt, wyrastają spod ziemi ludzie, którzy jątrzą, kombinują, dążą do destabilizacji kraju. Niewykluczone, że w najbliższych dniach może dochodzić na Krymie do incydentów, ale – wbrew pozorom, sytuacja jest stabilna. Ruchy separatystyczne nie są tam aż tak silne.
Każurin przekonuje, że Rosja nie będzie mogła Ukrainą tak łatwo sterować jak Gruzją. – Jesteśmy znacznie większym i silniejszym krajem. Mimo prób rozbicia nas, nie sposób tego dokonać - akcentuje ukraiński dziennikarz.

Wieczorem na wiecu na Majdanie Niepodległości w Kijowie zostanie ogłoszony skład rządu zaufania narodowego Ukrainy. Wśród kandydatów na nowego premiera wymienia się m. in. szefa frakcji parlamentarnej jej partii Batkiwszczyna Arsenija Jaceniuka oraz byłego ministra spraw zagranicznych Petra Poroszenkę. Do nowej Rady Ministrów oprócz polityków wejdą także przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego, należący wraz z politykami niedawnej opozycji do tzw. Rady Majdanu.

- Myślę, że żadnego zaskoczenia nie będzie. Przedstawiciele Rady Majdanu nie dostaną kluczowych resortów, ale drugorzędne - związane z edukacją, sportem, prawami człowieka, kulturą. Najlepsze „stołki” wezmą opozycjoniści. Patrzyłem na proponowane nazwiska i sądzę, że Majdan może je zaakceptować, choć bez większego entuzjazmu. Nie zazdroszczę nikomu, kto idzie do rządu. Za chwilę sytuacja gospodarcze da znać o sobie, będzie trudno. Może się okazać, że fotele ministrów będą jak gorące krzesła – mówi WP.PL Aleksander Każurin.

Specjalnie dla WP.PL Aleksander Każurin, ukraiński aktywista, dziennikarz niezależnej telewizji Spilno.tv.

...

Nie sposob oprzec sie wrazeniu ze to jest dęte z tym Krymem . Akurat zwykli ludzie marza o wojnie . Media podkrecaja moskiewskie prowokacje dla sensacji .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 49, 50, 51 ... 264, 265, 266  Następny
Strona 50 z 266

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy