Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Ukraina drugi pomarańczowy bunt młodych !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 264, 265, 266  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:57, 23 Lut 2014    Temat postu:

Australia: spotkanie grupy G20 i manifestacja poparcia Ukrainy w Sydney

Pobudzenie wzrostu gospodarczego na świecie - to jeden z głównych celów spotkania ministrów finansów grupy G20. Szczyt odbywa się w australijskim Sydney, w którym miała również miejsce manifestacja solidarności z Ukrainą.

Solidaryzujący się z Ukrainą domagali się wykluczenia Rosji z grupy G20 oraz włączenia Ukrainy w struktury Unii Europejskiej.

Szczyt G20

Z kolei uczestnicy szczytu spotykają się po zawirowaniach na giełdach oraz na rynkach walut w tak zwanych gospodarkach wschodzących, na przykład w Brazylii, Indonezji czy w Indiach. Przyczyną - zwracają uwagę specjaliści - są decyzje amerykańskiego banku centralnego, które zachęciły inwestorów do powrotu do USA. Właśnie na tym tracą rynki wschodzące.

Według analityków ministrowie G20 mogą przyjąć ambitny cel dotyczący szybszego globalnego rozwoju gospodarki. Dziś odbywają się wstępne rozmowy, główne spotkanie - jutro.

Kraje skupione w G20 stanowią około 85 procent światowej gospodarki.

...

Tak jest ! To kiedy wywalicie Kreml z tego G20 ? Za tych snajperow itp.Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:59, 23 Lut 2014    Temat postu:

Tajemniczy film z rezydencji Janukowycza. Co wywieziono?

Ukraińska telewizji 5.Kanał opublikowała filmy z kamer przemysłowych, które mają przedstawiać wywożenie wartościowych przedmiotów z rezydencji Wiktora Janukowycza pod Kijowem a być może nawet ucieczkę prezydenta.

Zdjęcia zarejestrowano jeszcze w momencie, gdy Janukowycz był u władzy, a jego posiadłość była jednym z najlepiej chronionych obiektów w kraju.

Na czarno-białym filmie widać grupę ciężarówek odjeżdżającą sprzed rezydencji w Meżihiryju. Na innym ujęciu widać grupę ludzi ładującą jakieś przedmioty do śmigłowca. Po chwili mężczyźni odlatują.

W sobotę ukraiński parlament zdymisjonował Wiktora Janukowycza ze stanowiska. Sam były prezydent uciekł do Charkowa na wschodzie kraju. W telewizyjnym oświadczeniu powiedział, że władzy nie odda. Potem jednak - jak donoszą służby graniczne Ukrainy - próbował w Doniecku wylecieć wyczarterowanym samolotem w niewiadome miejsce.

...

Cos tam wywozili .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 15:04, 23 Lut 2014    Temat postu:

Obwód astrachański gotów udzielić azylu "berkutowcom" z Ukrainy

Gubernator obwodu astrachańskiego, na południu Rosji, polecił swoim podwładnym zaprosić i przyjąć w obwodzie "berkutowców" - członków oddziałów specjalnych milicji ukraińskiej Berkut, które brutalnie walczyły z antyrządowymi demonstrantami w Kijowie.

Jak pisze w niedzielę agencja Interfax, gubernator Aleksandr Żyłkin zamieścił takie polecenie na swojej stronie internetowej, której używa w kontaktach urzędowych. "Zaproście ich oficjalnie, przyjmiemy ich i rozmieścimy" - napisał Żyłkin.

Notatka gubernatora jest odpowiedzią na doniesienia, że członkowie Berkutu na portalach społecznościowych proszą o azyl polityczny w Rosji lub na Białorusi - pisze Interfax.

...

Chwala mordercom ! Widzicie ze bynajmniej nie kazdego oburza zbrodnia ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 15:06, 23 Lut 2014    Temat postu:

W rocznicę objawień Jezusa Miłosiernego modlono się za Ukrainę

W intencji Ukrainy modlono się podczas uroczystej mszy świętej odprawionej w sobotę w katedrze w Płocku w rocznicę pierwszych objawień Jezusa Miłosiernego, których 83 lata temu doznała tam św. Faustyna Kowalska.

Biskup płocki Piotr Libera zwracając się do wiernych na początku uroczystej mszy świętej podkreślił, że intencją szczególną tych dni jest naród ukraiński.

- Chcę razem z wami prosić by Jezus Miłosierny zwrócił swoje oblicze ku umęczonemu narodowi ukraińskiemu, by ten pobratymczy naród ukraiński, który żyje za naszą wschodnią granicą, mógł cieszyć się wreszcie prawdziwym spokojem i miłością społeczną - powiedział bp Libera.

W homilii biskup płocki zaznaczył m.in., że droga św. Faustyny Kowalskiej to wezwanie by kochać Boga, zestroić swoją wolę z Jego wolą, zaufać Mu w powodzeniu i przeciwnościach oraz wykorzystywać każdą chwilę na czynienie dobra. - Niech rozpala się ta iskra Miłosierdzia, która wyszła stąd dla nas i świata całego - wezwał bp Libera.

Św. Faustyna Kowalska urodziła się 25 sierpnia 1905 r. we wsi Głogowiec koło Kutna (50 km od Płocka - obecnie woj. łódzkie), jako trzecia córka z dziesięciorga dzieci Stanisława i Marianny Babel. Od wczesnej młodości musiała zarabiać na życie. Do szkoły uczęszczała przez niecałe trzy lata. W wieku 20 lat wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie.

W 1930 r. św. Faustyna przybyła do Płocka, gdzie przebywała dwa lata, do czasu wyjazdu do Wilna.

To właśnie w Płocku, 22 lutego 1931 r., w istniejącym do dziś klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, doznała pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego, polecającego namalowanie obrazu z podpisem: "Jezu, ufam Tobie".

Swoje przeżycia mistyczne św. Faustyna spisała w prowadzonym w Wilnie i Krakowie w latach 1934-1938 "Dzienniczku". W czasie pobytu w zakonie chorowała na gruźlicę. Zmarła 5 października 1938 r. w krakowskich Łagiewnikach.

Papież bł. Jan Paweł II 18 kwietnia 1993 r. na Placu Świętego Piotra w Rzymie dokonał aktu beatyfikacji Faustyny, a 30 kwietnia 2000 r. - jej kanonizacji. Relikwie świętej znajdują się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie -Łagiewnikach, a także w sanktuarium w Płocku, które co roku odwiedzają wierni z kraju i zagranicy.

W 80. rocznicę objawień św. Faustyny Kowalskiej, 22 lutego 2011 r. biskup płocki Piotr Libera przyjął w swym herbie biskupim wizerunek Jezusa Miłosiernego i zawołanie: "Jesu, in Te confido - Deus Caritas est" - "Jezu, ufam Tobie - Bóg jest Miłością".

....

Gdzie Polska tam Faustyna . To jest wlasnie Polska . Bohaterowie nie umieraja . Na przyklad Faustyna SmileSmileSmilePost został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 19:23, 23 Lut 2014    Temat postu:

Ołeksandr Turczynow został p.o. prezydenta Ukrainy

Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Ołeksandr Turczynow został upoważniony przez deputowanych do pełnienia obowiązków głowy państwa. Decyzję tę poparło w głosowaniu 285 posłów w 450-osobowym parlamencie. Wczoraj Rada Najwyższa Ukrainy odsunęła od władzy prezydenta Wiktora Janukowycza.

Rada Najwyższa Ukrainy zwolniła dzisiaj z wykonywania obowiązków ministra spraw zagranicznych Leonida Kożarę. Parlament przegłosował także dymisję kilku innych ministrów z ekipy odsuniętego od władzy prezydenta Janukowycza.

Posiedzenie Rady Najwyższej Ukrainy

W Kijowie rano rozpoczęło się posiedzenie parlamentu Ukrainy. Głównym tematem obrad jest powołanie nowej koalicji oraz wybór nowego premiera, który przejmie stery w państwie po wczorajszym odsunięciu od władzy prezydenta Wiktora Janukowycza.

Wczoraj Rada Najwyższa Ukrainy uchwaliła rezolucję, na mocy której pozbawiono władzy Janukowycza w związku z tym, że "samowolnie odsunął się (on) od wypełniania obowiązków" szefa państwa. Parlament wyznaczył datę wcześniejszych wyborów prezydenckich na 25 maja.

Miejsce pobytu Janukowycza nie jest znane. Ostatni raz był widziany w sobotę na lotnisku w swym rodzinnym Doniecku, skąd próbował uciec do Rosji. Straż Graniczna Ukrainy nie zezwoliła na wylot jego samolotu z kraju.

....

To juz wiemy .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 19:25, 23 Lut 2014    Temat postu:

Parlament odebrał Janukowyczowi rezydencję .

Ukraiński parlament przejął na własność państwa luksusową rezydencję odsuniętego dzień wcześniej od władzy prezydenta Wiktora Janukowycza. Tzw. Meżyhiria, jeden z najlepiej strzeżonych dotąd obiektów w państwie, od soboty jest otwarte dla ludzi.

Ochrona rezydencji wpuściła wczoraj wszystkich chętnych za bramy, na wieść o tym, że Janukowycz uciekł z Kijowa.

W weekend Meżyhiria było najprawdopodobniej najważniejszym celem wycieczek mieszkańców Kijowa. Drogi dojazdowe do rezydencji są zakorkowane. Ludzie zwiedzają tę posiadłość, robiąc sobie zdjęcia i oburzając się jej przepychem.

W rezydencji znaleziono wiele dokumentów, które świadczą m.in. o przekupywaniu sędziów oraz akta personalne niebezpiecznych dla Janukowycza dziennikarzy.

Meżyhiria to 135-hektarowa, otoczona wysokim ogrodzeniem dawna rezydencja państwowa, do której Janukowycz przeprowadził się, gdy po raz pierwszy był premierem Ukrainy w latach 2002-2004.

Choć według informacji mediów prezydent jest formalnym właścicielem zaledwie 1,7 hektara ziemi na terenie ośrodka, do jego dyspozycji było całe jego terytorium, zabudowane luksusowymi domami, kortami tenisowymi i sztucznymi jeziorami.

Posiadłość jest obecnie ochraniana przez Samoobronę Majdanu, ochotnicze oddziały paramilitarne broniące uczestników protestów na Majdanie Niepodległości w Kijowie.

...

To dopiero poczatek . Wszyscy maja oddac kradzione . KONIEC OLIGARCHOW !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 19:27, 23 Lut 2014    Temat postu:

Tymoszenko nie chce ubiegać się o fotel szefa rządu

Julia Tymoszenko nie będzie kandydowała na premiera Ukrainy. Ogłosiła to chwilę po tym jak informację o tym przekazało kierownictwo Batkiwszczyna. Wczoraj, po wyjściu z więzienia, w pierwszym wywiadzie na wolności, Tymoszenko ogłosiła, że będzie kandydowała w wyborach prezydenckich.

W opublikowanym przez Tymoszenko komunikacie pisze ona, że wiadomość o rozpatrywaniu jej kandydatury była niespodzianką. Dodała jednak, że w ogóle takiej możliwości nie rozpatrywała, nikt też z nią tego nie konsultował. W swoim komunikacie dziękuje za uznanie, ale prosi o to, by jej kandydatury nie rozpatrywać.

Wcześniej, nieoficjalnie o tej decyzji informował wiceszef jej partii, Batkiwszczyny, Siergiej Sobolew. Jak powiedział w kuluarach parlamentu, w procesie negocjacyjnym pojawi się wiele innych nazwisk. Nie wymienił jednak żadnego z nich. Jego zdaniem, nowa koalicja ma być ogłoszona we wtorek, a nie jutro - jak pierwotnie planowano. Jutro parlament skupi się raczej na przegłosowywaniu projektów ustaw i uchwał.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel rozmawiała telefonicznie z byłą premier Ukrainy Julią Tymoszenko. Szefowa niemieckiego rządu od miesięcy zabiegała o uwolnienie Tymoszenko z więzienia.

Angela Merkel zaapelowała do Tymoszenko, aby zaangażowała się na rzecz utrzymania jedności kraju i ukraińskiej opozycji. Merkel zasugerowała też Tymoszenko otwarcie się na mieszkańców wschodu kraju. Niemiecka kanclerz zaoferowała też byłej ukraińskiej premier leczenie w Niemczech. Tymoszenko ma poważne problemy z kręgosłupem. Podczas wczorajszego wystąpienia na Majdanie poruszała się na wózku inwalidzkim. W ostatnich miesiącach Angela Merkel wielokrotnie upominała się o uwolnienie więzionej Tymoszenko.

....

To juz nie Merkel bedzie ustawiac .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 19:33, 23 Lut 2014    Temat postu:

Ambasador Ukrainy: mam nadzieję, że w krótkim czasie będzie nowy rząd

Ambasador Ukrainy w Polsce Markijan Malski wyraził nadzieję, że w najbliższym czasie w Kijowie zostanie utworzony nowy rząd. Podziękował za wsparcie Polski w proeuropejskich dążeniach Ukrainy, a także za pomoc humanitarną, która w ostatnim czasie dociera na Majdan.

- Dzisiaj Ukraina jest w centrum uwagi całego świata. Wszystko zależy od decyzji ludzi, Majdanu, Rady Najwyższej i rozmów między partiami opozycyjnymi - powiedział dziennikarzom Malski.

Podziękował Polsce za wsparcie Polski w proeuropejskich dążeniach Ukrainy a także za pomoc humanitarną, która w ostatnim czasie dociera do Kijowa.

- Mamy nadzieję, że te ciężkie czasy są już za nami. Od soboty działa Rada Najwyższa i podejmuje decyzje. Teraz wszystko zależy od tego żeby w sposób rozsądny i mądry szybko zadziałały wszystkie instytucje rządowe. Nie można dopuścić do tego co najgorsze, do podziału kraju na dwie części - powiedział Malski.

Pytany o najbardziej prawdopodobny rozwój wydarzeń na Ukrainie, ambasador odparł, że zależy to m.in. od decyzji parlamentu - Rady Najwyższej. - To wszystko zależy od sytuacji politycznej i rozmów, które będą prowadzone z różnymi przedstawicielami na Ukrainie - powiedział ambasador.

Ocenił, że na kijowskim Majdanie wyrosła nowa generacja polityków ukraińskich. - Nie wszyscy znamy ich nazwiska, ale zobaczyliśmy, kto dzisiaj ma wsparcie Majdanu i kto dzisiaj będzie organizował wszystkie sprawy na Ukrainie - powiedział Malski.

Poinformował, że wczoraj skierował do pozostałych ambasadorów ukraińskich na świecie oświadczenie dotyczące współpracy z ukraińskim parlamentem. - Chodzi o to żeby ambasadorowie ukraińscy na całym świecie wykonywali rozkazy Rady Najwyższej - powiedział Malski.

Pytany o wyjście z więzienia b. premier Julii Tymoszenko, ambasador powiedział, że był to jeden z celów protestów. - Wczoraj była na Majdanie i wszyscy widzieli jak ciepło ludzie ją przyjęli - powiedział Malski.

...

Wazniejsza niz rzad jest zmiana kraju .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 19:35, 23 Lut 2014    Temat postu:

Willa Janukowycza dostępna dla wszystkich

Meżyhiria (Międzygórze) - rezydencja prezydenta Ukrainy położona pod Kijowem została przejęta przez demonstrantów. Przejęli oni kontrolę nad tym blisko 140-hektarowym kompleksem i udostępnili go każdemu, kto chciał go zobaczyć.

A w środku znajduje się m.in. prywatne zoo, olbrzymie statki oraz imponująca kolekcja samochodów. Willę mieli okazję zobaczyć wysłannicy Onetu, którzy przebywają na Ukrainie. Trzeba przyznać, że posiadłość ta robi wrażenie.

Ukraiński parlament przejął na własność państwa luksusową rezydencję odsuniętego dzień wcześniej od władzy prezydenta Wiktora Janukowycza.

...

To poczatek odzyskiwania ukradzionego majatku narodowego .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 19:39, 23 Lut 2014    Temat postu:

Mer Charkowa: Wiktor Janukowycz jest poza Ukrainą

Wiktor Janukowycz - PAP

Wiktor Janukowycz jest poza Ukrainą - twierdzi mer Charkowa, który wrócił do swojego miasta. Jak powiedział na konferencji na charkowskim lotnisku, były już prezydent Ukrainy to historia.

Po powrocie do Charkowa Gennadij Kernes oświadczył, że on sam nie uciekł z kraju - jak podawały media. Był z wizytami roboczymi w Rosji i Szwajcarii. Kernes dodał, że Wiktor Janukowycz nie przebywa na Ukrainie, choć niektóre media spekulowały, że jest właśnie w Charkowie. Odciął się też od byłego prezydenta. Jak mówił, nie wiązały go z nim bliskie stosunki, były jedynie spotkania robocze.

- Janukowycz to historia, czas popatrzeć w przyszłość - podkreślił mer Charkowa.

Gennadij Kernes zapowiedział też, że nie będzie ustępował ze swojej funkcji. Wcześniej pojawiały się informacje, że wraz z innym współpracownikiem Janukowycza, Michaiłem Dobkinem, uciekł za granicę.

Spekulacje dotyczące miejsca, w którym przebywa pozbawiony władzy prezydent Ukrainy narastają od wczoraj. W sobotnie popołudnie Wiktor Janukowycz przebywał najprawdopodobniej w Charkowie.

Ukraińscy pogranicznicy nie pozwolili też wylecieć z Doniecka samolotowi czarterowemu z Janukowyczem na pokładzie. Informację tę podała wczoraj wieczorem Państwowa Służba Graniczna Ukrainy. - Z lotniska w Doniecku próbował wystartować czarterowy samolot bez odpowiednich dokumentów wymaganych do przekroczenia granicy - poinformował agencję Interfax-Ukraina rzecznik służby granicznej Sierhij Astachow.

W specjalnym nagraniu odgrażał się, że władzy nie odda. "Wydarzenia, które zobaczył nasz kraj i cały świat, są przykładem przewrotu państwowego" – powiedział Janukowycz w wywiadzie. "Co będziemy robić dalej? Będę o tym mówił publicznie każdego dnia. Pozostaję na terytorium Ukrainy. Będę apelował do wszystkich obserwatorów międzynarodowych, wszystkich pośredników, którzy uczestniczyli w tym konflikcie politycznym, by powstrzymali bandytów, bo to nie jest opozycja. To są bandyci" – oznajmił.

Szef państwa ocenił też, że decyzje podejmowane obecnie przez parlament są niezgodne z prawem, a deputowani jego Partii Regionów opuszczają to ugrupowanie, gdyż są do tego zmuszani. "Są ludzie, którzy nie wytrzymali, obawiają się o swoje rodziny, ale są także zdrajcy" - oświadczył.

Opowiedział też o tym, że widział Wołodymyra Rybaka, który został mocno pobity i musiał uciekać. Dziś były przewodniczący ukraińskiego parlamentu zdementował słowa Janukowycza. Jak oznajmił, nikt go nie bił, jest cały i zdrowy i znajduje się w jednym z donieckich szpitali. Leczy tam nadciśnienie i za kilka dni pojawi się w parlamencie. Będzie to jednak zdecydowanie inny parlament niż ten, który Rybak opuścił w piątek. Od tego czasu Partia Regionów stała się parlamentarną mniejszością. Dziś frakcja partii odcięła się od Janukowycza i obarczyła go odpowiedzialnością za przelaną w Kijowie krew.

Prezydent Rosji Putin rozmawiał telefonicznie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel na taemat sytuacji na Ukrainie; rozmowa odbyła się z inicjatywy Berlina - poinformowały służby prasowe Kremla.

Komunikat Kremla ogranicza się do informacji, że przywódcy "omawiali najnowsze wydarzenia na Ukrainie" i nie podaje żadnych szczegółów.

Biuro prasowe kanclerz Niemiec poinformowało natomiast, że Merkel i Putin zgodzili się co do tego, że zachowana musi zostać "integralność terytorialna" Ukrainy.

Kanclerz Merkel rozmawiała też dziś z byłą premier Ukrainy Julią Tymoszenko i pogratulowała jej wyjścia na wolność - poinformowały służby prasowe Tymoszenko. Według nich była premier ma wkrótce spotkać się z Merkel.

Kanclerz Niemiec "pogratulowała Tymoszenko wyjścia na wolność i wyraziła pewność, że jej powrót do głównego nurtu polityki będzie jednym z czynników stabilizacji sytuacji na Ukrainie".

...

Ooo wrocil SmileSmileSmile

Ale oblesny kibel w tej rezydencji . Oni z tymi kiblami to maja swira SmileSmileSmilePost został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 19:51, 23 Lut 2014    Temat postu:

Wiktor Janukowycz pod osłoną nocy opuszcza swoją posiadłość

Ukraińska telewizja 5 Kanał (5.ua) wyemitowała nagranie z monitoringu posiadłości Wiktora Janukowycza w Kijowie. Jest to film z momentu pospiesznej ucieczki prezydenta z jego pracownikami. Nagranie pochodzi z nocy 21 lutego.

Widać, jak w ogromnym pośpiechu ładowane są bagaże do ciężarówek. Następnie wychodzi Wiktor Janukowycz i wsiada do jednego ze śmigłowców czekających w pobliżu. Potem dwa śmigłowce startują z lądowiska znajdującego się na terenie rezydencji Janukowycza.

Ostatni raz obalonego prezydenta widziano w Doniecku na wschodzie kraju - poinformował Awakow. - Wczoraj doszło do incydentu, podczas którego Straż Graniczna nie zezwoliła na wylot nieoznakowanego samolotu. Była przy nim ochrona prezydenta. W związku z tym, że maszyna nie przeszła kontroli, została zatrzymana. Z samolotu wyszedł Janukowycz, wsiadł do samochodu i odjechał w nieznanym kierunku - powiedział Awakow.

Nieznany pozostaje los szefa ministerstwa dochodów i podatków Ołeksandra Kłymenki oraz odsuniętych w sobotę od sprawowania swych funkcji prokuratora generalnego Wiktora Pszonki i byłego p.o. szefa MSW Witalija Zacharczenki, który oskarżany jest o rozlew krwi na Majdanie.

- Wczoraj Kłymenko i Pszonka zostali zatrzymani na lotnisku w Doniecku, jednak do sali VIP wdarli się uzbrojeni ludzie, doszło do strzelaniny i Kłymenko z Pszonką odjechali. Obecnie prowadzone jest śledztwo w tej sprawie - powiedział Awakow.

Dodał, że do Moskwy odleciał były wiceprzewodniczący parlamentu Ihor Kałetnyk. - Straż Graniczna nie miała podstaw do zatrzymania; posiadał on wszystkie dokumenty konieczne do przekroczenia granicy - oświadczył p.o. ministra spraw wewnętrznych.

....

A podejrzenie przestepstwa to malo ? To nie zatrzymuje sie podejrzanych ? Trzeba chyba ich rozwiazac skoro nie wykonuja funkcji i zatrudnic samoobrone Majdanu !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 19:53, 23 Lut 2014    Temat postu:

Wiktor Janukowycz pod osłoną nocy opuszcza swoją posiadłość

Ukraińska telewizja 5 Kanał (5.ua) wyemitowała nagranie z monitoringu posiadłości Wiktora Janukowycza w Kijowie. Jest to film z momentu pospiesznej ucieczki prezydenta z jego pracownikami. Nagranie pochodzi z nocy 21 lutego.

Widać, jak w ogromnym pośpiechu ładowane są bagaże do ciężarówek. Następnie wychodzi Wiktor Janukowycz i wsiada do jednego ze śmigłowców czekających w pobliżu. Potem dwa śmigłowce startują z lądowiska znajdującego się na terenie rezydencji Janukowycza.

Ostatni raz obalonego prezydenta widziano w Doniecku na wschodzie kraju - poinformował Awakow. - Wczoraj doszło do incydentu, podczas którego Straż Graniczna nie zezwoliła na wylot nieoznakowanego samolotu. Była przy nim ochrona prezydenta. W związku z tym, że maszyna nie przeszła kontroli, została zatrzymana. Z samolotu wyszedł Janukowycz, wsiadł do samochodu i odjechał w nieznanym kierunku - powiedział Awakow.

Nieznany pozostaje los szefa ministerstwa dochodów i podatków Ołeksandra Kłymenki oraz odsuniętych w sobotę od sprawowania swych funkcji prokuratora generalnego Wiktora Pszonki i byłego p.o. szefa MSW Witalija Zacharczenki, który oskarżany jest o rozlew krwi na Majdanie.

- Wczoraj Kłymenko i Pszonka zostali zatrzymani na lotnisku w Doniecku, jednak do sali VIP wdarli się uzbrojeni ludzie, doszło do strzelaniny i Kłymenko z Pszonką odjechali. Obecnie prowadzone jest śledztwo w tej sprawie - powiedział Awakow.

Dodał, że do Moskwy odleciał były wiceprzewodniczący parlamentu Ihor Kałetnyk. - Straż Graniczna nie miała podstaw do zatrzymania; posiadał on wszystkie dokumenty konieczne do przekroczenia granicy - oświadczył p.o. ministra spraw wewnętrznych.

....

A podejrzenie przestepstwa to malo ? To nie zatrzymuje sie podejrzanych ? Trzeba chyba ich rozwiazac skoro nie wykonuja funkcji i zatrudnic samoobrone Majdanu !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 19:59, 23 Lut 2014    Temat postu:

Na Krymie przepychanki - pobito zwolennika Majdanu

Rosyjski Krym powitał oddziały Berkutu wracające z Kijowa jak bohaterów. Skandowano: "Kochamy was! Zuchy!" Zebrani krzyczeli też: Rosja, Rosja. Natomiast zwolenników Majdanu, którzy chcieli uczcić pamięć poległych ofiar w Kijowie pobito - pokazuje telewizja Kanał 5.

Na wiecu na cześć Berkutu pojawił się też opozycyjny działacz, Viktor Meganow. Został napadnięty i dotkliwie pobity. Zabrany został karetką do szpitala.

....

W TYLEK ICH POCALUJCIE ! MY ROSJANIE UWIELBIAMY MORDERCOW TO NASZ STYL ZYCIA !
Widzicie tutaj ze Rosja to kraj szatana kochaja zlo . Dlatego ich historia jest taka zbrodnicza . Dla was to nie do pojecia bo krawa wladza budzi w Polsce obrzydzenie to skutek katolicyzmu . U ludow wschodu zbrodniczosc wladzy jest PRZEDMIOTEM UWIELBIENIA ! MORD BUDZI PODZIW ! Stad despoci wschodu sa krwawi . I podziwiani . To najlepszy przyklad przepasci cywilizacyjnej miedzy Polska a Rosja .

Wśród ofiar krwawych starć jest między innymi Ihor Serdziuk (1974 -
18/02/2014).


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 20:02, 23 Lut 2014    Temat postu:

Manifestacja wsparcia dla wolnościowych dążeń Ukrainy.

Kilkaset osób manifestowało w niedzielę we Wrocławiu poparcie dla wolnościowych dążeń Ukrainy. Demonstranci przeszli ulicami miasta, na rynku zapalili znicze, upamiętniające zabitych na Majdanie w Kijowie. Zbierano też pieniądze na wsparcie dla Ukraińców.

Demonstracja rozpoczęła się pod kościołem grekokatolickim na pl. Nankiera modlitwą, której przewodniczył biskup Włodzimierz Jaszczuk. Stamtąd wrocławianie oraz spora grupa studentów z Ukrainy i Ukraińców, którzy na stałe mieszkają we Wrocławiu, przeszli na wrocławski rynek. Manifestanci skandowali hasła: "Nie ma wolnej Polski bez wolnej Ukrainy", "Wrocław z Kijowem i ze Lwowem", "Ukraino - stop przemocy". Na czele pochodu niesiono wielką flagę Ukrainy z napisem: "Ukraino – my z Tobą".

- Staramy się dotychczas pomagać zwykłym ludziom na Ukrainie. Jednak najważniejsze zadanie dopiero przed nami: to pomoc w odbudowie waszego kraju, w odbudowie demokracji na Ukrainie - podkreślił wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj podczas wiecu na rynku.

W manifestacji uczestniczyli też posłowie PO: Ewa Wolak oraz Michał Jaros, przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia Jacek Osowski oraz szef dolnośląskiej "Solidarności" Kazimierz Kimso.

Przewodniczący wrocławskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce Igor Salomon podziękował za wsparcie i zaangażowanie wrocławianom i wszystkim Polakom.

- Wczoraj Ukraińcy przekroczyli swój Rubikon. Ukraina jest już wolna od dyktatora. (...) Bez wsparcia braci Polaków nie udałoby się to. Chcemy, by nasza Ojczyzna była wolnym, demokratycznym i europejskim krajem - dodał.

Jak powiedział Salomon, społeczność ukraińska we Wrocławiu liczy ponad tysiąc osób, kilkaset to młodzi ludzie studiujący w stolicy Dolnego Śląska.

Wrocław jest miastem partnerskim Lwowa; z inicjatywy władz miejskich powołano Komitet Wsparcia dla Ukrainy, który organizuje pomoc finansową, rzeczową i medyczną dla potrzebujących Ukraińców.

...

Prosze SmileSmileSmilePost został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 20:06, 23 Lut 2014    Temat postu:

Caritas: Polacy masowo wspierają poszkodowanych na Ukrainie

Polacy poprzez Caritas Polska masowo wspierają poszkodowanych w zajściach na Ukrainie. Tylko w ciągu dwóch dni akcji "Solidarni z Ukrainą" udało się zebrać ponad 400 tys. zł - poinformował rzecznik prasowy Caritas Paweł Kęska.

Dodał, że tylko w miniony piątek, 21 lutego ofiarodawcy przesłali do Caritas 10,2 tys. charytatywnych SMS o treści "Pomagam", a w sobotę, 22 lutego - 15,4 tys.

Jak poinformował rzecznik Caritas, za przekazane do tej pory fundusze zakupiono leki: bandaże, środki przeciwbólowe i antybiotyki. Kupiono także żywność, w tym cukier, kaszę oraz chleb. Wszystkie artykuły zostały zakupione we Lwowie i wysłane w konwojach busów do Kijowa. Produkty są wysyłane w tonach. Dodał, że Caritas ze Lwowa otrzymująca wsparcie finansowe od Caritas Polska planuje w ciągu najbliższych dwóch dni wysłać do Kijowa kolejne transporty z lekami i żywnością.

"Najbardziej potrzebne obecnie leki to środki wspomagające gojenie ran. Skutkiem tragicznej sytuacji na Ukrainie jest też coraz większy brak żywności i ciągłe podnoszenie cen" – mówi dyrektor Caritas Spes w Lwowie ks. Wiesław Dorosz w apelu skierowanym do Caritas Polska.

Informuje jednocześnie, że bardzo dużo ludzi poszkodowanych na Majdanie pochodzi z zachodniej Ukrainy, a w następne dni oczekuje się zwiększonej liczby osób, które będą się zwracać o pomoc. Dlatego już dzisiaj bardzo mocno czekamy na waszą pomoc” - apeluje dyrektor lwowskiej Caritas.

Akcję „Solidarni z Ukrainą” można wesprzeć wysyłając SMS charytatywny o treści POMAGAM na numer 72052, którego koszt to 2,46 zł z VAT, oraz przez wpłatę na konto Caritas z dopiskiem "Ukraina".

Caritas Polska jest największą organizacją pozarządową działającą na polu charytatywnym. Została reaktywowana 10 października 1990 roku przez Konferencję Episkopatu Polski. Odwołuje się do tradycji pracy charytatywnej Caritas sprzed 1950 roku. Działa w oparciu o ustawę z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku państwa do Kościoła katolickiego. Od 2004 roku posiada status organizacji pożytku publicznego.

...

Brawo Polska !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 264, 265, 266  Następny
Strona 44 z 266

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy