Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Ukraina drugi pomarańczowy bunt młodych !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 264, 265, 266  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 20:00, 22 Lut 2014    Temat postu:

MSZ: infolinia ws. Polaków przebywających na Ukrainie

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło specjalną infolinię w sprawie Polaków przebywających na Ukrainie. Informacje można uzyskać pod warszawskim numerem telefonu 22 523 88 80.

- Infolinia ma służyć rodzinom, których bliscy bądź krewni aktualnie przebywają na Ukrainie - poinformował zastępca Dyrektora Biura Rzecznika Prasowego MSZ Rafał Sobczak.

Infolinię obsługują pracownicy Centrum Operacyjnego MSZ.

...

Kto potrzebuje to ma .

Ranni ukraińscy demonstranci trafili do krakowskiego szpitala

Jak dowiedziało się Radio Kraków, 9 rannych demonstrantów z Kijowa trafiło w nocy do krakowskiego Szpitala Wojskowego. To osoby, które zostały postrzelone w trakcie antyrządowych demonstracji na Majdanie.

Do stolicy Małopolski ranni przylecieli około 1 w nocy wojskową CASĄ. Następnie dwiema karetkami zostali przewiezieni do szpitala przy ulicy Wrocławskiej.

Obecnie w Polsce hospitalizowanych jest 25 obywateli Ukrainy poszkodowanych w starciach na Majdanie. Są leczeni w szpitalach w Warszawie, Łęcznej, Tomaszowie Lubelskim i Przemyślu. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych deklaruje, że w razie potrzeby może dysponować 350 miejscami w szpitalach na potrzeby poszkodowanych z Ukrainy - m.in. w krakowskim szpitalu MSW.

Według oficjalnych danych od wtorku, w brutalnych starciach między antyrządowymi demonstrantami a milicją, zginęło 75 osób. Opozycja informuje, że tylko w czwartek było 70 ofiar.

Protesty na Ukrainie wybuchły w listopadzie ubiegłego roku. Ludzie wyszli na ulice, gdy rząd poinformował, że wstrzymuje przygotowania do integracji z Unią Europejską. Z czasem zaczęli domagać się ustąpienia Janukowycza i przedterminowych wyborów prezydenckich.

...

Brawo Polska . Kraj jak zaden inny ! SmileSmileSmilePost został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 20:18, 22 Lut 2014    Temat postu:

Tłum na Majdanie złapał mężczyznę, który był snajperem


Na Majdanie złapano mężczyznę, który jest prawdopodobnie snajperem i członkiem prorządowej organizacji. Tłum szarpał mężczyznę, przykładał mu do twarzy krzyż i pokazywał znicze, które płoną na Majdanie, a które upamiętniają ofiary ostatnich dni.

Ministerstwo zdrowia Ukrainy w najnowszym raporcie podaje, że podczas zamieszek w Kijowie zostały ranne 603 osoby, 390 z nich hospitalizowano. Ostatniej doby o pomoc medyczną poprosiło 26 osób, 21 z nich trafiło do szpitali.

Według ukraińskiego ministerstwa zdrowia, od początku starć w Kijowie zginęło 77 osób. Strona opozycyjna twierdzi, że śmiertelnych ofiar może być nawet 100.

...

Ostroznie . Nie wiadomo czy to winny . Od tego sa Trybunaly .

Demonstranci przejęli luksusową rezydencję Janukowycza

Meżyhiria (Międzygórze) - rezydencja prezydenta Ukrainy położona pod Kijowem została przejęta przez demonstrantów. Przejęli oni kontrolę nad tym blisko 140-hektarowym kompleksem i udostępnili go każdemu, kto chciał go zobaczyć. A w środku znajduje się m.in. prywatne zoo, olbrzymie statki oraz imponująca kolekcja samochodów. Zobacz, w jakich warunkach mieszkał Wiktor Janukowycz!

...

A wszystko kradzione . Jak zwykle lud zdobywa palac tyrana .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 20:21, 22 Lut 2014    Temat postu:

MSZ Rosji domaga się zapewnienia bezpieczeństwa Rosjanom na Ukrainie

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej wyraziło oburzenie z powodu ostrzelania poprzedniego dnia na Ukrainie kierowanego przez obywatela Rosji busa z turystami z Białorusi. Resort określił to zdarzenie jako prowokację.

- Żądamy od ukraińskich organów ochrony prawa, a także od tych, którzy kontrolują lub próbują kontrolować radykalne siły na Ukrainie, zapewnienia bezpieczeństwa pokojowo nastawionym obywatelom - oznajmiło rosyjskie MSZ.

Z kolei przedstawiciel MSZ ds. praw człowieka, demokracji i przestrzegania prawa Konstantin Dołgow w osobnym oświadczeniu zażądał od ukraińskich władz oraz "sił kontrolujących aktualnie Kijów" zagwarantowania bezpieczeństwa obywatelom Rosji przebywającym na Ukrainie i członkom rosyjskiej diaspory w tym kraju.

Według Dołgowa "organy ochrony prawa Ukrainy" oraz "siły kontrolujące aktualnie Kijów i regiony, przede wszystkim zachodnie, przez które przetoczyła się fala przemocy" powinny "bezwarunkowo wypełniać wszystkie zobowiązania międzynarodowe w dziedzinie obrony ludności cywilnej i pokojowo nastawionych obywateli".

Przedstawiciel MSZ Rosji zaznaczył, że dotyczy to również rosyjskich obywateli i członków rosyjskiej diaspory.

Dołgow podkreślił, że ma to "zasadnicze znaczenie, jeśli chce się zapobiec potencjalnie wyjątkowo niebezpiecznemu wzrostowi napięcia międzyetnicznego na Ukrainie".

Bus z białoruskimi turystami - mieszkańcami obwodu homelskiego, którzy zamierzali spędzić kilka dni w Karpatach - został ostrzelany w nocy z czwartku na piątek pod Równem na zachodzie Ukrainy. Ranny został kierowca. Turyści wrócili na Białoruś.

Portal gazeta.ua podał, że do zdarzenia doszło około godz. 2 w nocy przy punkcie kontrolnym zorganizowanym przez mieszkańców Równego przy stacji benzynowej.

- Kiedy kierowca zobaczył na drodze uzbrojonych ludzi w maskach i z kijami bejsbolowymi, zaczął się cofać – powiedziała przedstawicielka milicji z Równego. - W tym momencie ktoś na punkcie kontrolnym wystrzelił w przednią szybę, kierowca doznał otwartego złamania ramienia.

W szpitalu stan kierowcy określono jako średnio ciężki. MSZ Rosji podało, że stan kierowcy, który przebywa w jednym ze szpitali w obwodzie brzeskim, na zachodzie Białorusi, jest ciężki.

...

Trzeba bylo o tym myslec barany jak popieraliscie Januka .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 20:23, 22 Lut 2014    Temat postu:

Ukraina: zjazd w Charkowie chce kontrolować wschód i południe kraju

Delegaci trwającego w Charkowie zjazdu deputowanych (radnych) wszystkich szczebli z południowo-wschodnich regionów Ukrainy ogłosili, że gotowi są do przejęcia odpowiedzialności za pełnię władzy na tej części terytorium Ukrainy.

Wcześniej parlament w Kijowie przyjął, odnosząc się do zjazdu, uchwałę potępiającą przejawy separatyzmu oraz próby naruszenia integralności terytorialnej państwa.

"My, organy samorządów lokalnych wszystkich szczebli, parlament Autonomicznej Republiki Krym i rada miejska Sewastopola postanowiliśmy wziąć odpowiedzialność za zapewnienie porządku konstytucyjnego i praw obywateli na naszym terytorium" – głosi uchwała przyjęta w Charkowie.

Zjazd uznał, że wydarzenia ostatnich dni w Kijowie doprowadziły do paraliżu władz państwa i destabilizacji sytuacji.

"Rada Najwyższa (parlament) Ukrainy pracuje w warunkach terroru, gróźb i zabójstw" – napisali delegaci o odbywającym się w ukraińskiej stolicy posiedzeniu parlamentu, który podejmuje decyzje, mające zapewnić normalne funkcjonowanie państwa.

Charkowski zjazd ocenił, że decyzje Rady Najwyższej są "wątpliwe" z prawnego punktu widzenia.

Według obecnych na miejscu mediów delegaci skandowali podczas obrad "Rosja, Rosja!", a znany z prorosyjskich poglądów deputowany Partii Regionów Wadym Kołesniczenko wykrzykiwał: "Za przyjaźń z Rosją! Gospodarczą! Duchową! Wyznaniową!".

W zjeździe uczestniczył jako delegat m.in. szef komisji spraw zagranicznych Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, Aleksiej Puszkow. Miał na nim być także prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz, jednak się tam nie pojawił. Miejsce pobytu szefa państwa wciąż pozostaje nieznane.

Na zjeździe obecni są merowie miast wschodu i południa Ukrainy: Charkowa, Sewastopola, Doniecka oraz szefowie obwodów: donieckiego, łuhańskiego i dniepropietrowskiego. Są też deputowani Partii Regionów.

Puszkow w wypowiedzi opublikowanej przez agencję ITAR-TASS oświadczył, że federalizacja może być jedną z odpowiedzi na obecną sytuację na Ukrainie.

Według ITAR-TASS do Charkowa odleciał również Michaił Margiełow, szef komisji spraw zagranicznych Rady Federacji, wyższej izby parlamentu Rosji. Miał on wziąć udział w zjeździe. Ukraiński portal mediaport.ua, który na bieżąco relacjonuje obrady, podaje, że z Rosji na zjazd przybyli również gubernatorzy czterech obwodów: biełgorodzkiego, rostowskiego, woroneskiego i briańskiego, a także konsul generalny FR w Charkowie Siergiej Siemionow.

Charkowski zjazd przygotował tzw. Ukraiński Front, powołany w odpowiedzi na protesty antyrządowe w Kijowie. Uczestnicy zjazdu mieli rozpatrzyć ideę federalizacji państwa.

...

Zlot tituszkow wrzeszczal Rosja ... Ponury kabaret .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 20:28, 22 Lut 2014    Temat postu:

Kilkaset osób na demonstracji przeciw rozlewowi krwi na Ukrainie

Demonstracja przeciw rozlewowi krwi na Ukrainie .

Kilkaset osób demonstrowało w sobotę na na Rynku Głównym w Krakowie w proteście przeciw zabijaniu protestujących na Ukrainie. Na cokole pomnika Adama Mickiewicza rozłożono płachty materiału zachlapane czerwoną farbą.

Demonstracja zgromadziła przed pomnikiem Adama Mickiewicza na Rynku Głównym przede wszystkim osoby młode. Wśród nich byli zarówno krakowianie, jak i Ukraińcy mieszkający w Polsce oraz osoby innych narodowości. Pojawili się także politycy, m.in. senator Bogdan Klich (PO) i poseł Józef Lassota (PO).

- Rada Najwyższa przerwała "akcję antyterrorystyczną" prowadzoną przeciw protestującym na Majdanie, ale to nie koniec ukraińskiej rewolucji – dopóki władza nie wypełni obietnic, dopóki ludzie odpowiedzialni za przelaną krew, w tym ciągle urzędujący prezydent, nie zostaną ukarani, dopóty Majdan będzie trwać. Dlatego wspieramy go i solidaryzujemy się z nim - napisali protestujący w odczytanym apelu.

Uczestnicy demonstracji odczytali nazwiska śmiertelnych ofiar. Ich pamięć uczcili minutą ciszy. Odśpiewali też hymn Ukrainy. Przynieśli ze sobą flagi polskie i ukraińskie oraz transparenty z hasłami: "Stop rzezi na Ukrainie", "Solidarni z Ukrainą", "Wolność dla Ukrainy".

Olga Wnukowska, jedna z organizatorek demonstracji, przyszła w ubraniu i z rękami poplamionymi czerwoną farbą. Na cokole pomnika Mickiewicza umieszczono podobnie zaplamione płachty materiału.

- To może dla niektórych zbyt mocne, szokujące, ale chcemy w ten sposób pokazać, że właśnie to dzieje się na Ukrainie, że od kul zginęło tam ponad 100 osób, zwykłych ludzi - powiedziała Wnukowska.

Według protestujących w Krakowie Ukraińców, prezydent Wiktor Janukowycz całkowicie utracił zaufanie społeczeństwa, a mieszkańcy kraju wciąż są pełni obaw o przyszłość.

Bogdan Klich mówił do zgromadzonych, że Polaków i Ukraińców łączy jedno pragnienie wolności. - Wolność jest tym, co i w Polsce i Ukrainie jest zawsze najważniejsze. Dlatego też byliśmy z wami, jesteśmy i nie opuścimy was w kolejnych, niełatwych zapewne, miesiącach tej wielkiej zmiany, jaka dokonuje się w waszym kraju - zapewniał Ukraińców. Apelował, aby zapanowali nad dążeniami separatystycznymi i nie pozwolili na podział swojego kraju.

Demonstrację na Rynku Głównym poprzedziło nabożeństwo za ofiary zamieszek w Kijowie odprawione w w cerkwi przy ulicy Wiślnej.

....

Znowu Polska !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 20:48, 22 Lut 2014    Temat postu:

Rada Najwyższa odsuwa Janukowycza od władzy. Będą nowe wybory .

Rada Najwyższa Ukrainy podjęła decyzję o usunięciu z fotela prezydenta Wiktora Janukowycza i wyznaczeniu przedterminowych wyborów prezydenckich. Odbędą się one 25 maja. Uchwała wchodzi w życie z dniem ogłoszenia. Szef parlamentu Ołeksandr Turczynow, cytowany przez Interfax-Ukraina, powiedział, że pozbawiony władzy Janukowycz usiłował uciec samolotem do Rosji, aobecnie przebywa w obwodzie donieckim, na południowym wschodzie kraju.

- Próbował wejść do samolotu lecącego do Rosji, ale powstrzymali go funkcjonariusze straży granicznej - dodał.

Podczas obrad Rady Najwyższej jej przewodniczący, czytając projekt dokumentu, stwierdził, że dymisja obecnego prezydenta jest niezbędna, ponieważ przestał on de facto wykonywać swoje obowiązki.

Rezolucję o odsunięciu Janukowycza poparło 328 posłów w 450-osobowej izbie. Po głosowaniu deputowani odśpiewali hymn "Szcze ne wmerła Ukraina" (Jeszcze Ukraina nie zginęła).

Deputowani podjęli także kolejne dezycje kadrowe. Walentyn Nalewajczenko został koordynatorem służb bezpieczeństwa, Wołodymyr Zamana - koordynatorem ministerstwa obrony, a Oleg Mohnicki - pełnomocnikiem ds. prokuratury.

Wiktor Janukowycz oświadczył w udzielonym dziś po południu wywiadzie telewizyjnym, że obecne wydarzenia w jego kraju są przewrotem państwowym. - Wydarzenia, które zobaczył nasz kraj i cały świat są przykładem przewrotu państwowego - powiedział w rozmowie z charkowską telewizją 112.

Ukraiński przywódca dodał, że nie zamierza ustąpić ani opuszczać kraju. Zapowiedział, że pozostanie w południowo-wschodniej części kraju. Dodał również, że ostatnie decyzje przyjęte przez parlament są nielegalne. Opozycjonistów nazwał "gansterami". Przekonywał, że w całym kraju spalono ponad 200 biur jego Partii Regionów. Pomysły dotyczące delegalizacji jego organizacji przyrównał do działań nazistów w Niemczech w latach trzydziestych.

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz oświadczył też, że były przewodniczący parlamentu Wołodymyr Rybak został pobity, a jego samochód ostrzelany. Janukowycz uważa, że ludzie, którzy opuszczają jego Partię Regionów, są do tego zmuszani.

Rybak "został pobity. Przyjechał do mnie. Po drodze (do niego - red.) strzelali. On prosił, żebym go zabrał. Zabrałem go i wysłałem do Doniecka na leczenie" - powiedział Janukowycz w wywiadzie telewizyjnym.

Mówiąc o swych sojusznikach, którzy opuścili klub parlamentarny Partii Regionów prezydent wyraził opinię, że ulegli oni naciskom. - Są ludzie, którzy nie wytrzymali, obawiają się o swoje rodziny, ale są także zdrajcy - oświadczył.

"W Kijowie nie doszło do żadnego zamachu stanu. Budynki rządowe zostały opuszczone. Przewodniczący Rady Najwyższej został wybrany legalnie. Prezydent Janukowycz ma 24 godziny na podpisanie decyzji o powrocie do konstytucji z roku 2004" - odpowiedział na Twitterze szef MSZ Radosław Sikorski.

Rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski poinformował, że Sikorski rozmawiał dziś o sytuacji na Ukrainie z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem oraz sekretarzem generalnym ONZ Ban Ki Moonem.

Wcześniej deputowany ukraińskiej opozycji Mykoła Katerynczuk mówił, że prezydent Janukowycz zadeklarował, iż ustąpi z urzędu. Z jego wypowiedzi wynika, że Janukowycz miał złożyć taką obietnicę w rozmowie z jednym z przywódców opozycji Arsenijem Jaceniukiem.

Inna deputowana, Ołeksandra Kużel napisała na Facebooku, że Janukowycz wycofuje się ze swych deklaracji ustąpienia z urzędu i domaga się gwarancji bezpieczeństwa. Z jej wpisu wynika, że taka informacja została przekazana posłom, którzy znajdują się w parlamencie.

Media ukraińskie informują także, że p.o. ministra obrony Ukrainy Pawło Łebediew poleciał na Krym, nie przekazując nikomu uprawnień szefa resortu. Wiadomość tę zamieścił na swojej stronie internetowej ukraiński tygodnik "Dzerkało Tyżnia", powołując się na własne źródła.

Według tygodnika zastępca Łebediewa, Wołodymyr Możarowski niszczy wszystkie dokumenty związane z przemieszczaniem wojsk w trakcie obecnego konfliktu na Ukrainie. Wcześniej służby prasowe ministerstwa obrony Ukrainy poinformowały, że Łebediew nie opuścił kraju.

...

Odsuniecie Januka to juz formalnosc bez znaczenia . Powstajenowy kraj obywatelski . Stare struktury nie beda kontynuowane .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 21:10, 22 Lut 2014    Temat postu:

Prezydent Bronisław Komorowski przestrzega przed nagłym odwołaniem Janukowycza.

Bronisław Komorowski przestrzega przed gwałtownym odsunięciem od władzy prezydenta Ukrainy. W rozmowie z TVP Info prezydent zauważył, że natychmiastowe odwołanie Wiktora Janukowycza, którego domagają się niektórzy opozycjoniści, stworzyłoby lukę ustrojowo-prawną.

Wszyscy, którzy znają ustrój Ukrainy powinni wiedzieć, że wyeliminowanie prezydenta, w sytuacji, gdy nie ma jeszcze rządu ukraińskiego, skazywałoby kraj ten na rozpad struktur państwa i bezradność - ostrzegał Bronisław Komorowski. Podpis prezydenta jest niezbędny do wprowadzenia ustaw, w tym ustawy o powrocie do starej konstytucji i decyzji o powołaniu rządu. Również ustawa o uwolnieniu Julii Tymoszenko musi być podpisana przez Wiktora Janukowycza. Inaczej nie jest możliwe jej wejście w życie.

Prezydent jest zdania, że Ukraina stoi także przed poważnym wyzwaniem ekonomicznym. Dlatego nowy rząd, który zostanie powołany w Kijowie, musi skupić się na reformach gospodarczych, a nie na sprawach partyjnych i politycznych.

Bronisław Komorowski mówił, że przyszły rząd ukraiński powinien stać się rządem wielkiej reformy. Nowy rząd nie powinien mieć wyłącznie za cel rozliczania przeszłości, ale także przeprowadzenie reformy ustrojowej i ekonomicznej kraju. - To wymaga zawsze współdziałania - zastrzegł Komorowski.

Dziś prezydent Wiktor Janukowycz i trzej liderzy ukraińskiej opozycji podpisali porozumienie w sprawie wyjścia Ukrainy z obecnego kryzysu. Przewiduje ono między innymi wcześniejsze wybory prezydenckie, powstanie rządu jedności narodowej i powrót do konstytucji z 2004 roku. Do podpisania porozumienia doszło w siedzibie ukraińskiego prezydenta.

Również dzisiaj ukraiński parlament przyjął ustawę umożliwiającą uwolnienie Julii Tymoszenko. Za nowym prawem głosowało 310 deputowanych Rady Najwyższej. Była premier Ukrainy od 2011 roku przebywa w więzieniu, do którego trafiła po skazaniu jej za rzekome malwersacje finansowe.

...

Bronek zdazyl sie skompromitowac . Warszawka to nie Polska . Ostrzegam Ukraincow . Wyborcza tzw. rzad i cala otoczka to umoczeni w system tez poniekad oligarchiczny .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 21:18, 22 Lut 2014    Temat postu:

"Porozumienie między opozycją i prezydentem na Ukrainie, przez obie strony zapowiadane wcześniej jako trudny i wymuszony kompromis, może okazać się krótkotrwałe" - ostrzega rządowa "Rossijskaja Gazieta".

Dziennik zauważa, że "stanie się tak nieuchronnie, jeśli każda ze stron zacznie interpretować zapisy dokumentu na swoją korzyść i oskarżać oponentów o naruszenia".

"RG" konstatuje, że "zainicjowanie przez prezydenta (Wiktora Janukowycza) przedterminowych wyborów to jedna sprawa, a zupełnie inną jest przeprowadzanie ich przez władze w taki sposób, aby rezultaty głosowania zostały uznane tak przez obserwatorów zagranicznych, jak i stronę przegraną". "Właśnie to jest drugą stroną »ukraińskiego medalu«" - podkreśla.

Dziennik wskazuje, że "sądząc po nastawieniu europejskich pośredników ani Bruksela, ani Waszyngton nie zostawią Ukrainy w spokoju; ani przed wyborami, ani po nich". "Jest sprawą otwartą, czy tacy mediatorzy pogodzą się z wynikami wyborów, jeśli nie wygra popierany przez nich kandydat" - zaznacza.

W opinii "RG" istnieje prawdopodobieństwo, że tak się stanie. Dziennik wyjaśnia, że w obwodach, które poparły Majdan, mieszka tylko 35-40 proc. ludności Ukrainy. "Krew, która przelała się w czasie rozruchów w Kijowie, ostatecznie rozdzieliła regiony kraju. I jest to już coś więcej niż tylko polityczny antagonizm między wschodem i zachodem Ukrainy" - ocenia.

Dziennik tłumaczy, że "wystarczy spojrzeć na listy ofiar: większość zabitych wśród ekstremistów to mieszkańcy zachodnich obwodów, a zabici milicjanci przyjechali ze wschodniej Ukrainy i Krymu".

"Jeśli wybory prezydenckie wygra przedstawiciel Frontu Ukraińskiego - ponadpartyjnej struktury występującej przeciwko »majdanowcom« - to czy Lwów i Iwano-Frankowsk uznają rezultaty takiego głosowania? Czy następcy (Stepana) Bandery znów sięgną po broń, by posadzić w prezydenckim fotelu swojego człowieka? Jak zagwarantować wolność wyborów w kraju, w którym na zachodzie delegalizuje się Partię Regionów, a na wschodzie zakazuje się działania nacjonalistycznej partii Swoboda?" - pyta "Rossijskaja Gazieta".

Dziennik zauważa również, że z "taktycznego punktu widzenia - nie bacząc na zapowiedź kontynuowania walki - przyspieszone wybory prezydenckie i zmiany w konstytucji mogą być na rękę radykałom i ich ulicznym wodzom, którzy w ten sposób zyskają szansę na legalne przejęcie władzy". "Wszelako zmilitaryzowane ugrupowania walczące po stronie opozycji mają własne interesy polityczne i mogą nie zaakceptować uzgodnionego za kulisami planu pokojowego" - pisze "Rossijskaja Gazieta".

Dziennik odnotowuje też, że "zdaniem ekspertów »pakietowe« porozumienie między Janukowyczem i opozycją to zaledwie odpoczynek, który tylko na jakiś czas powstrzyma rozlew krwi".

Za równie ważne "Rossijskaja Gazieta" uznała to, że podczas nocnego spotkania prezydenta z opozycją "europejscy i rosyjscy pośrednicy po raz pierwszy razem uczestniczyli w negocjacjach na temat warunków pokoju społecznego na Ukrainie i szukali formuły dalszego rozwoju tego kraju, która byłaby do przyjęcia dla obu stron konfliktu". "Precedens ten zasługuje na uwagę" - podkreśla dziennik.

SmileSmileSmileSmile Moskwa sie pogubila i nie nadaza SmileSmileSmilePost został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 21:22, 22 Lut 2014    Temat postu:

MSW: sytuacja na granicy stabilna; nie ma gwałtownego napływu uchodźców

Sytuacja na polsko-ukraińskiej granicy jest stabilna; odprawy odbywają się normalnie; skala uchodźców jest minimalna - do tej pory pozytywnie rozpatrzono 30 wniosków w tej sprawie - poinformował minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz.

Minister potwierdził, że w tej chwili w polskich szpitalach leczonych jest 34 Ukraińców; 10 osób już opuściło szpitale. Zaznaczył, że pomoc humanitarna jest koordynowana przez MSZ. Jeśli jest taka konieczność, nasi dyplomaci w Kijowie wysyłają do Polski osoby wymagające pomocy medycznej.

Jak relacjonował Sienkiewicz, według meldunków komendanta głównego straży granicznej sytuacja na granicy jest stabilna, a odprawy odbywają się normalnie. Przyznał, że ukraińska straż graniczna również pełni swoje funkcje, ale nie bez problemów.

Minister zaznaczył, że MSW jest gotowe na znacznie poważniejszy scenariusz niż ten, z jakim mamy do czynienia teraz. Jak mówił na początku lutego został opracowany plan działania, w razie masowego napływu uchodźców i konieczności niesienia znacznej pomocy humanitarnej.

Sienkiewicz poinformował, że do tej pory urząd ds. cudzoziemców uznał 30 wniosków uchodźczych. - Nie mamy do czynienia z jakimkolwiek gwałtownym napływem obywateli na terytorium Polski, ale jesteśmy przygotowani na sytuację dynamiczną - oświadczył.

...

Tak nawiasem mowiac to nie bylo opcji uchodzcow ale dobre checi Polski widac SmileSmileSmilePost został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 21:24, 22 Lut 2014    Temat postu:

Julia Tymoszenko uwolniona z kolonii karnej

Julia Tymoszenko wyszła na wolność. - Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko krótko po wyjściu z więzienia w Charkowie, gdzie odsiadywała karę za nadużycia przy zawieraniu kontraktów gazowych z Rosją, udała się na Majdan Niepodległości w Kijowie - przekazał opozycyjny deputowany Arsenij Jaceniuk.

Krótko po wyjściu ze szpitala kolejowego w Charkowie, gdzie była leczona w czasie odsiadywania kary z powodu problemów z kręgosłupem, była premier udała się na Majdan Niepodległości w Kijowie.

Na stronie internetowej swojej partii Batkiwszczyna Tymoszenko napisała, że "dyktatura na Ukrainie załamała się". Dodała, że należy uczynić wszystko, aby zapewnić, żeby poświęcenie protestujących, którzy zginęli podczas antyrządowych demonstracji, nie okazało się daremne.

Wcześniej w sobotę parlament przyjął rezolucję o natychmiastowym uwolnieniu Tymoszenko z więzienia. Decyzję tę poparło w głosowaniu 322 deputowanych w 450-miejscowym parlamencie.

Informacja o uwolnieniu b. premier pojawiła się już kilka godzin wcześniej. Potem władze charkowskiej kolonii karnej, gdzie przebywa była premier Ukrainy Julia Tymoszenko, poinformowały, że czekają na oficjalny dokument z Kijowa, na podstawie którego była premier wyjdzie na wolność - podała agencja Interfax-Ukraina.

Agencja Associated Press, która pierwsza podawała wiadomość o wyjściu byłej premier z kolonii karnej w Charkowie, wycofała swoją depeszę. Chwilę po AP o wyjściu Tymoszenko informowały ukraińskie media niezależne, według których jest ona już w drodze do Kijowa.

Tymoszenko została skazana w 2011 roku na siedem lat więzienia za przewyższenie swych pełnomocnictw przy podpisywaniu umów gazowych z Rosją. Wyrok oceniono na Zachodzie jako motywowany politycznie. W 2010 roku Tymoszenko była kontrkandydatką Janukowycza w wyborach prezydenckich i dwukrotnie premierem Ukrainy - w 2005 roku oraz w latach 2007-2010 za prezydentury Wiktora Juszczenki.

...

Juz wolna ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 21:26, 22 Lut 2014    Temat postu:

Polscy ratownicy w Kijowie zaczną wieczorem pierwszy 12-godzinny dyżur

Wieczorem rozpocznie swój pierwszy 12-godzinny dyżur w Kijowie trzyosobowy zespół ratowników medycznych z Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM). Ratownicy dotarli na miejsce rano; jak przekazali - zastali Majdan świetnie zorganizowany.

- Funkcjonują tam bardzo dobrze rozwinięte służby medyczne, które w sobotę udzielały pomocy osobom rannym w poprzednich dniach. Wiadomo, że w przypadkach eskalacji konfliktu każde służby medyczne mogą okazać się niewystarczające, dlatego też wysłaliśmy dodatkowe ręce do pracy - powiedział prezes PCPM Wojciech Wilk.

Polscy ratownicy relacjonowali z Kijowa, że służby medyczne na Majdanie dysponowały wystarczającymi ilościami leków i środków opatrunkowych. Doraźnie potrzebne były np. jednorazowe narzędzia chirurgiczne.

Wcześniej miejscowi medycy, tworzący tam szpital polowy poinformowali PCPM, jakiego rodzaju pomoc i jaki sprzęt może się przydać. Ratownicy wzięli ze sobą pełne wyposażenie do udzielania pomocy medycznej i reanimacji osób poszkodowanych, m.in. kołnierze ortopedyczne, sprzęt do udrażniania dróg oddechowych, opatrunki i folie izotermiczne.

Drogę do Kijowa grupa pokonała samochodem, dzień wcześniej pojawiły się bowiem informacje o trudnościach z przedostaniem się z lotniska w Kijowie do centrum miasta.

Po zameldowaniu się w sobotę rano na miejscu ratownicy przekazali, że na Majdanie panowała wówczas optymistyczna atmosfera. W kolejnych godzinach jednak – wraz z rozwojem sytuacji politycznej – nastrój gęstniał.

- Nasi ludzie zaczynają swój pierwszy dwunastogodzinny dyżur dzisiaj o 20. Choć już w ciągu dnia udzielali pomocy poszkodowanym, będą dyżurować przez noc w jednym z punktów, gdzie opatruje się rannych i udziela dalszej pomocy. Jak sytuacja będzie wyglądała – trudno powiedzieć, bo zmienia się niesamowicie szybko - wskazał Wilk.

Zasygnalizował, że być może PCPM ogłosi wkrótce zbiórkę funduszy – okazuje się bowiem, że stosunkowo dużo potrzebnych środków medycznych można kupić na miejscu, w Kijowie.

Wysłaną przez PCPM grupę tworzą: Michał Wieczorek, Tomasz Lemm i Jacek Wawrzynek, którzy na co dzień pracują w pogotowiu ratunkowym na Śląsku. To ratownicy doświadczeni w niesieniu pomocy w trudnych sytuacjach – byli już wysyłani przez Centrum m.in. do Gruzji i Południowego Sudanu.

Ratownicy z fundacji PCPM działają w ramach nowo utworzonego zespołu szybkiego reagowania medycznego. Zespół ten przewiduje, że polscy lekarze, ratownicy medyczni i specjaliści mogą udać się do kraju objętego kryzysem humanitarnym w 24-48 godzin od zgłoszenia takiej potrzeby.

...

Polska pomaga SmileSmileSmilePost został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 21:31, 22 Lut 2014    Temat postu:

Demonstranci postawili Wiktorowi Janukowyczowi ultimatum; mija o godz. 9

O 9 czasu polskiego upływa ultimatum, postawione prezydentowi Ukrainy Wiktorowi Janukowyczowi przez protestujących na Majdanie. Żądają oni, aby ustąpił ze stanowiska. W przeciwnym razie grożą atakiem na siedzibę prezydenta.

Wczoraj wieczorem Janukowycz wyleciał z Kijowa. Według Radia Swoboda jest w Charkowie, gdzie ma się odbyć zjazd deputowanych różnych szczebli ze wschodniej i południowej Ukrainy. Organizuje go znany ze swojej prorządowej postawy gubernator charkowski, Michaił Dobkin. Położony na wschodzie Ukrainy Charków jest uważany za polityczną bazę Janukowycza .

....

Demonstranci przejęli budynek administracji prezydenta Ukrainy

Rezydencja prezydenta Wiktora Janukowycza w Kijowie nie jest już chroniona. Budynek wygląda na opuszczony. Antyrządowi demonstranci twierdzą, że przejęli budynek administracji prezydenta - poinformowała agencja Reutera.

Po terenie swobodnie mogą się poruszać dziennikarze i kijowianie. Siedziby prezydenta leżącej w odległości około 15 kilometrów od Kijowa pilnują przedstawiciele opozycji.

Antyrządowi demonstranci twierdzą, że przejęli budynek administracji prezydenta Ukrainy - poinformowała agencja Reutera.

Wcześniej ukraińska stacja telewizyjna "5.Kanał" podała, że ochrona wpuściła ludzi na terytorium Meżyhiria, prywatnej rezydencji prezydenta, która była dotychczas jednym z najlepiej strzeżonych obiektów w kraju.

Wczoraj niezależne ukraińskie media podały informację, że Janukowycz wywiózł ze swojej rezydencji i biura Kijowa wszelkie cenne rzeczy i dokumenty.

Tymczasem deputowany partii Batkiwszczyna Ołeksandr Turczynow powiedział, że prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz, ministrowie oraz większość deputowanych rządzącej dotychczas Partii Regionów opuścili Kijów i nie wiadomo, gdzie się teraz znajdują.

....

Symboliczne zdobywanie gmachow wladzy ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 23:06, 22 Lut 2014    Temat postu:

Wysłannik Rosji wytyka politykom UE brak konsekwencji ws. Ukrainy

Wysłannik Rosji na Ukrainę Władimir Łukin skrytykował polityków UE za to, że uznając legitymację ukraińskiego prezydenta Wiktora Janukowycza, jednocześnie występowali przeciw jego rządowi na "rewolucyjno-nacjonalistycznym, terrorystycznym Majdanie".

Łukin, były ambasador Federacji Rosyjskiej w USA, a później wieloletni przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Dumy Państwowej, uczestniczył w piątek w Kijowie w negocjacjach między Janukowyczem a liderami opozycji jako przedstawiciel prezydenta FR Władimira Putina. Gospodarz Kremla skierował swojego wysłannika na Ukrainę na prośbę prezydenta tego kraju.

- Szczerze mówiąc, nie rozumiem, jak moi europejscy koledzy mogą przyjeżdżać do Kijowa, uznawszy wcześniej legitymację prezydenta Janukowycza, parlamentu i wszystkich innych struktur państwowych, a potem chodzić na rewolucyjno-nacjonalistyczny, terrorystyczny Majdan i żądać odsunięcia uznanego przez nich rządu - oświadczył Łukin w wywiadzie dla państwowej telewizji Rossija.

Wyjaśniając, dlaczego nie złożył podpisu pod wynegocjowanym w Kijowie porozumieniem, przedstawiciel Putina powiedział, że decyzja taka zapadła w Moskwie. Zauważył przy tym, że nie miało sensu podpisywanie umowy, w której "nie widać sił i osób" mających ją wypełniać.

- Jest tam napisane, że trzeba rozbroić nielegalne formacje zbrojne, że trzeba zrobić wiele innych rzeczy normalizujących sytuację, w tym opróżnić place, ulice i budynki. W porozumieniu nie widać sił i osób, które powinny to zrobić. A może będą to robić Niemcy razem z Polską i Francją? Odnoszę wrażenie, że też się do tego nie palą - powiedział.

Łukin przyznał zarazem, że "samo w sobie porozumienie było kompromisowe i wytyczało jakąś pokojową drogę". Podkreślił również, że "nie jest to pierwszy przypadek na tych szerokościach geograficznych, gdy umowa nie jest wykonywana już nazajutrz po jej podpisaniu".

,,,

HEHE MILO CZYTAC KOLESI Z KREMLA SmileSmileSmile Stracili zuplenie orientacje w wydarzeniach .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 23:12, 22 Lut 2014    Temat postu:

Ławrow do Kerry'ego: ukraiński opozycja odchodzi od porozumienia

Szef dyplomacji Rosji Siergiej Ławrow powiedział w sobotniej rozmowie telefonicznej sekretarzowi stanu USA Johnowi Kerry'emu, że pokojowe porozumienie z piątku jest "mocno zdewaluowane" przez ukraińską opozycję, która "nie potrafi, bądź nie chce go respektować".

- Nielegalne, ekstremistyczne grupy odmawiają oddania broni i de facto zaczynają kontrolować Kijów, przy jednoczesnym pobłażaniu liderów opozycji - powiedział Ławrow w rozmowie z Kerrym, zacytowanej w komunikacie rosyjskiego MSZ.

Ławrow "przypomniał" sekretarzowi stanu, że prezydent Rosji Władimir Putin zaapelował już wcześniej do prezydenta USA Baracka Obamy, aby "wykorzystał każdą sposobność do powstrzymania działań radykałów na Ukrainie".

Wcześniej w sobotę Ławrow wezwał Niemcy, Polskę i Francję do wywarcia presji na ukraińską opozycję, aby skłonić ją do niezwłocznego wprowadzenia w życie postanowień piątkowego porozumienia z ukraińskim prezydentem i położenia kresu awanturnictwu bojówkarzy.

Ławrow odbył w tej sprawie rozmowy telefoniczne z szefami dyplomacji Niemiec, Polski i Francji - Frankiem-Walterem Steinmeierem, Radosławem Sikorskim i Laurentem Fabiusem.

...

HEHE SIR GAY JAKIE POROZUMIENIE ? PRZECIEZ GO NIE UZNALISCIE A TERAZ CHCECIE PRZESTRZEGAC SmileSmileSmile WSZYSTKO WAM SIE POPIERZYLO Z EMOCJI SmileSmileSmilePost został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 23:14, 22 Lut 2014    Temat postu:

Emocjonalne wystąpienie Tymoszenko. "Bohaterowie nie umierają!"

- Marzyłam o tym dniu, jesteście wszystkim, co najpiękniejsze na Ukrainie. Jeżeli potrafiliście zmienić Ukrainę, to możecie zrobić wszystko. Ukraina ma otwarte rany. Nikt poza wami nie potrafi ich uleczyć - mówiła w emocjonalnym wystąpieniu Julia Tymoszenko. Kule snajperów, które trafiły w ich, trafiły także w nasze serca. Te kule zostanie w naszych sercach na zawsze. Oni zginęli za to, byśmy dzisiaj mogli, raz na zawsze, położyć kres dyktaturze - mówiła dalej do zgromadzonych na Majdanie.

Tymoszenko powitano jak bohaterkę narodową. "Bohaterka, bohaterka!" - krzyczą tłumy. - Bohaterowie nie umierają! - mówiła z płaczem do zgromadzonych dziesiątków tysięcy ludzi.

- Jesteśmy narodem, którego już nikt nigdy nie rzuci na kolana. Zrozumiałam to, kiedy zobaczyłam pierwszego bohatera, który z drewnianą tarczą padł pod strzałami - podkreśliła Tymoszenko.

- To wy rozpoczęliście nowy ruch na świecie. Patrzą na was wszystkie narody, które żyją pod autorytarnymi rządami- przemawiała, siedząc w wózku inwalidzkim, do zgromadzonych na Majdanie tłumów.

Krótko po wyjściu ze szpitala kolejowego w Charkowie, gdzie była leczona w czasie odsiadywania kary z powodu problemów z kręgosłupem, była premier udała się na Majdan Niepodległości w Kijowie. Po wylądowaniu na lotnisku w Kijowie Tymoszenko udała się na ulicę Hruszewskiego, na której padły pierwsze ofiary śmiertelne trwających od listopada protestów wymierzonych w ekipę pozbawionego dziś władzy prezydenta Wiktora Janukowycza.

- Nie będziemy godni pamięci ludzi, którzy zginęli i którzy otworzyli nam szlak (do zwycięstwa - red.) jeśli nie ukarzemy co do jednego tych, którzy pozbawił ich życia, kto bił studentów, kto bił naszych natchnionych duchem ludzi – oświadczyła.

- Jestem przekonana, że Ukraina w najbliższym czasie stanie się członkiem Unii Europejskiej i dzięki temu wszystko się zmieni - Tymoszenko

Wcześniej parlament przyjął rezolucję o natychmiastowym zwolnieniu Tymoszenko z więzienia. Decyzję tę poparło w głosowaniu 322 deputowanych w 450-miejscowym parlamencie.

...

Bohaterowie nie umieraja ! Przechodza do wiecznosci SmileSmileSmilePost został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 264, 265, 266  Następny
Strona 42 z 266

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy