Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Ukraina drugi pomarańczowy bunt młodych !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 264, 265, 266  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:29, 18 Lut 2014    Temat postu:

Niemcy: Steinmeier ostrzega przed powrotem przemocy na Ukrainie

Niemiecki minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier wezwał dzisiaj wszystkie strony konfliktu na Ukrainie do kontynuowania rozmów o politycznym rozwiązaniu kryzysu; ostrzegł przed powrotem do przemocy. Steinmeier rozmawiał z Leonidem Kożarą.

- Powrót do przemocy z pewnością nie jest drogą prowadzącą do kompromisu i do zapewnienia krajowi dobrej przyszłości - oświadczył Steinmeier po rozmowie telefonicznej z szefem ukraińskiej dyplomacji Leonidem Kożarą. Tekst oświadczenia został opublikowany na stronie internetowej niemieckiego MSZ.

Steinmeier zapowiedział, że Niemcy będą nadal zabiegały o rozwiązanie konfliktu. Niemiecki polityk opowiedział się za kontynuowaniem przez Organizację Bezpieczeńtwa i Współpracy w Europie (OBWE) poszukiwania pokojowego rozwiązania. Steinmeier przypomniał, że OBWE odegrała pozytywną rolę podczas negocjacji dotyczących zwolnienia wieźniów i zakończenia okupacji budynków publicznych na Ukrainie.

Rząd niemiecki wielokrotnie podkreślał w przeszłości, że utrzymuje kontakt z obiema stronami konfliktu. Wczoraj kanclerz Angela Merkel oraz Steinmeier spotkali się w Berlinie z liderami ukraińskiej opozycji Witalijem Kliczką i Arsenijem Jaceniukiem.

>>>

Potepiamy przemoc .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:50, 18 Lut 2014    Temat postu:

Kowal: próba pacyfikacji na Ukrainie pod osłoną igrzysk

Pod osłoną igrzysk olimpijskich w Soczi próbuje się spacyfikować opozycję i społeczeństwo obywatelskie na Ukrainie - powiedział dzisiaj europoseł Paweł Kowal (Polska Razem), komentując zaostrzenie sytuacji w Kijowie.

Kowal podkreślił, że ostatnie miesiące nie przyniosły żadnej konkretnej propozycji wsparcia dla Ukrainy, zarówno ze strony UE, jak i USA, dlatego teraz "Unia i Stany Zjednoczone będą się z goryczą przyglądać sytuacji".

Jego zdaniem należy opracować "Plan Marshalla" dla Ukrainy. - Potrzebny jest całościowy plan, w którym Ukraińcy zobaczą konkretne propozycje UE i USA, a sami zobowiążą się do reform - powiedział eurodeputowany Polski Razem.

Podkreślił, że sytuacji na Ukrainie nie da się rozwiązać siłą, przy użyciu oddziałów milicji Berkut. - Dlatego trzeba apelować do władz ukraińskich o niestosowanie siły, a do UE o przedstawienie Ukrainie konkretnej propozycji wsparcia - ocenił.

- Ukraińcy chcą być w Europie, a nie w nowym Związku Radzieckim. Pewien Rubikon został już przekroczony. Manifestanci są zdeterminowani. Pozostaje im tylko żądać dymisji prezydenta - powiedział Kowal.

Ostrzegł, że im więcej będzie ofiar w Kijowie, "tym większy będzie gniew demonstrantów".

Dzisiaj w Kijowie w antyrządowych zamieszkach zginęło sześć osób, a ponad 100 zostało rannych. Oddziały specjalne ukraińskiej milicji Berkut podeszły pod barykady na Majdanie Niepodległości. Zamknięte zostało metro.

>>>

Oczywiscie kombinbuja caly czas jak zdusic .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:52, 18 Lut 2014    Temat postu:

Łukaszenka: nie dopuścimy do Majdanu na Białorusi

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka oświadczył dziś, że białoruskie władze nie dopuszczą do powstania Majdanu w swoim kraju. Odniósł się w ten sposób do prośby przedsiębiorców, by nie wprowadzać obowiązku certyfikacji towarów.

Wczoraj przedsiębiorcy indywidualni skupieni w zjednoczeniu „Perspektywa” skierowali apel do prezydenta, by nie wprowadzał obowiązku certyfikacji pochodzenia sprzedawanych towarów. Wyrazili przekonanie, że krok ten „wywoła napięcie i protesty w środowisku przedsiębiorców”.

Autorzy listu dodają, że wymóg ten jest niemożliwy do spełnienia przez przedsiębiorców indywidualnych, którzy w większości sprowadzają towar z Rosji, gdzie „istnieje wielki i poważny problem z wydawaniem potwierdzeń przy sprzedaży towaru białoruskim przedsiębiorcom”.

Łukaszenka w odpowiedzi oświadczył podczas dzisiejszej narady poświęconej projektowi dekretu, który ma m.in. wprowadzić obowiązek certyfikacji, że apel przedsiębiorców stanowi próbę szantażowania władz.

- Straszenie mnie nic nie da – oznajmił. – Wszystko powinno odbywać się w sposób cywilizowany. Igrać z państwem nie wolno. Nie dopuścimy do Majdanu w naszym kraju.

- Jeśli chcecie żyć, powiedzmy, jak na Zachodzie, stworzymy wam takie warunki. Ale jeśli chcecie żyć jak na Majdanie, to – proszę wybaczyć tę uwagę, bo w żadnym wypadku nie chcę mieszać się w wewnętrzne sprawy Ukrainy, po prostu jest to dobre porównanie – nie na Białorusi - dodał.

Poradził też przedsiębiorcom, by nie zwracali się do prasy, bo „może im to wyjść bokiem”.

Jak pisze Radio Swaboda, dekret dotyczyłby około 60 tys. przedsiębiorców indywidualnych zajmujących się sprowadzaniem do kraju i sprzedażą towarów.

>>>

Nie masz szans . Jka przyjdzie twoj czas bedzie z toba koniec !

Kubizm . Nie od Castro :O)))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:55, 18 Lut 2014    Temat postu:

Starcia w Kijowie: ciała rannych i zabitych leżą na ulicach

Co najmniej sześć osób zmarło w wyniku zamieszek antyrządowych, które trwają w centrum Kijowa, stolicy Ukrainy. Podczas starć rannych zostało ponad 70 osób. Agencja Interfax-Ukraina podaje, że na chodnikach na ulicy Instytutowej w centrum Kijowa, zajętej przez siły MSW, leżą dziesiątki rannych cywilów i milicjantów.

- Byłem świadkiem pobicia i widziałem wielu rannych. Spotkałem kobietę, która chciała się dostać do sektora zajętego przez siły porządkowe, żeby znaleźć swojego męża, który dzwonił do niej, że leży ranny na ulicy - mówi w komentarzu dla TVP Info Piotr Andrusieczko z "Ukraińskiego żurnalu".

Starcia rozpoczęły się, gdy manifestanci pokonali milicyjną blokadę na jednej z ulic prowadzących do parlamentu. W tym czasie w Radzie Najwyższej opozycja domagała się głosowania nad przywróceniem konstytucji z 2004 roku, co ma doprowadzić do ograniczenia uprawnień prezydenta Wiktora Janukowycza. Demonstranci zapowiedzieli, że nie pozwolą deputowanym prezydenckiej Partii Regionów opuścić sali posiedzeń, póki nie spełnią oni żądań protestujących.

>>>

CIALA LEZA NA ULICACH !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 0:00, 19 Lut 2014    Temat postu:

Rzeczniczka rządu: spotkanie premiera z ministrami ws. Ukrainy

Premier Donald Tusk spotkał się we wtorek wieczorem z szefem MSW Bartłomiejem Sienkiewiczem oraz szefem MSZ Radosławem Sikorskim ws. sytuacji na Ukrainie - poinformowała rzeczniczka rządu. W środę rano premier przedstawi w Sejmie informację na ten temat.

Małgorzata Kidawa-Błońska podkreśliła, że sytuacja w Kijowie zmienia się z godziny na godzinę, ale jest stale monitorowana przez polski rząd.

W Sejmie informacja o sytuacji na Ukrainie

Premier Donald Tusk przedstawi w środę rano w Sejmie informację o sytuacji na Ukrainie; tego dnia zacznie się trzydniowe posiedzenie izby.

Szef rządu o sytuacji na Ukrainie rozmawiał we wtorek wieczorem z ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim oraz szefem MSW Bartłomiejem Sienkiewiczem.

Siły ukraińskiego MSW przystąpiły we wtorek wieczorem do szturmu na Majdan Niepodległości w Kijowie, gdzie znajduje się miasteczko namiotowe przeciwników rządu. Wcześniej w Kijowie doszło do zamieszek; zginęło już co najmniej 11 osób.

...

To czekamy ! Coraz wiecej zamordowanych .
Januk ty glupku ! Ile jeszcze pozyjesz ? Do piekla ci spieszno ? Putin cie nie uratuje przed sadem Boga !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:16, 19 Lut 2014    Temat postu:

Kerry: rozmawiamy z partnerami o możliwości sankcji wobec Ukrainy

Stany Zjed­no­czo­ne roz­ma­wia­ją ze swo­imi so­jusz­ni­ka­mi w Eu­ro­pie na temat moż­li­wo­ści wpro­wa­dze­nia sank­cji wobec przed­sta­wi­cie­li władz Ukra­iny - po­wie­dział dziś szef ame­ry­kań­skiej dy­plo­ma­cji John Kerry.

- Razem z na­szy­mi przy­ja­ciół­mi w Eu­ro­pie i w in­nych miej­scach roz­ma­wia­my o moż­li­wo­ści wpro­wa­dze­nia sank­cji lub pod­ję­cia in­nych dzia­łań, by spró­bo­wać stwo­rzyć wa­run­ki do kom­pro­mi­su - po­in­for­mo­wał Kerry, który dzi­siaj prze­by­wał w Pa­ry­żu.

Jego zda­niem pre­zy­dent Ukra­iny Wik­tor Ja­nu­ko­wycz "ma moż­li­wość do­ko­na­nia wy­bo­ru". To wybór po­mię­dzy "ochro­ną ludzi, któ­rym służy, kom­pro­mi­sem i dia­lo­giem a prze­mo­cą i cha­osem" - pod­kre­ślił Kerry.

>>>>

To czekamy ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:17, 19 Lut 2014    Temat postu:

Niemcy: stoimy po stronie walczących o demokrację i praworządność

Pre­zy­dent Nie­miec, Jo­achim Gauck, po­tę­pił dzi­siaj prze­moc sto­so­wa­ną przez siły bez­pie­czeń­stwa wobec de­mon­stran­tów na Ukra­inie i za­pew­nił wal­czą­cych o de­mo­kra­cję i pra­wo­rząd­ność o swoim po­par­ciu.

- Nie można po­go­dzić się z tym, co dzie­je się tam (na Ukra­inie): prze­ciw­ko po­ko­jo­wym de­mon­stran­tom za­sto­so­wa­no ostre środ­ki, które po­cią­gnę­ły za sobą ofia­ry śmier­tel­ne - po­wie­dział Gauck.

- Sto­imy po stro­nie tych, któ­rzy wal­czą o de­mo­kra­cję i pra­wo­rząd­ność - oświad­czył pre­zy­dent.

Jak pod­kre­ślił - Eu­ro­pej­czy­cy nie po­zo­sta­wią de­mo­kra­tów (na Ukra­inie) na pa­stwę losu. Gauck po­parł dys­ku­sję o za­sto­so­wa­niu sank­cji wobec osób od­po­wie­dzial­nych za uży­cie siły - po­da­ła agen­cja dpa.

>>>

Zamiast stac moze warto sie ruszyc ???Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:18, 19 Lut 2014    Temat postu:

USA wzywają władze Ukrainy do ogłoszenia rozejmu

USA we­zwa­ły dzi­siaj ukra­iń­ski rząd do wy­co­fa­nia spe­cjal­nych od­dzia­łów mi­li­cji z Maj­da­nu Nie­pod­le­gło­ści w Ki­jo­wie, do ogło­sze­nia ro­zej­mu i prze­pro­wa­dze­nia roz­mów z opo­zy­cją. Wa­szyng­ton kon­sul­tu­je się z part­ne­ra­mi w Eu­ro­pie ws. moż­li­wo­ści wpro­wa­dze­nia sank­cji.

Pre­zy­dent Ba­rack Obama od­nie­sie się do wy­da­rzeń na Ukra­inie pod­czas dzi­siej­sze­go szczy­tu państw Ame­ry­ki Pół­noc­nej w mek­sy­kań­skim mie­ście To­lu­ca - po­in­for­mo­wał za­stęp­ca do­rad­cy szefa pań­stwa ds. bez­pie­czeń­stwa na­ro­do­we­go Ben Rho­des. W szczy­cie w To­lu­ca oprócz Obamy wezmą udział pre­zy­dent Mek­sy­ku En­ri­que Pena Nieto oraz pre­mier Ka­na­dy Ste­phen Har­per.

Roz­ma­wia­jąc dzi­siaj z dzien­ni­ka­rza­mi na po­kła­dzie sa­mo­lo­tu pre­zy­denc­kie­go Air Force One, Rho­des po­in­for­mo­wał, że Biały Dom roz­wa­ży na­ło­że­nie sank­cji na osoby od­po­wie­dzial­ne za prze­moc na Ukra­inie. Dodał, że trwa­ją kon­sul­ta­cje w tej spra­wie z Unią Eu­ro­pej­ską.

W po­dob­nym tonie wy­po­wia­dał się w Pa­ry­żu szef ame­ry­kań­skiej dy­plo­ma­cji John Kerry. - Razem z na­szy­mi przy­ja­ciół­mi w Eu­ro­pie i w in­nych miej­scach roz­ma­wia­my o moż­li­wo­ści wpro­wa­dze­nia sank­cji lub pod­ję­cia in­nych dzia­łań, by spró­bo­wać stwo­rzyć wa­run­ki do kom­pro­mi­su - po­in­for­mo­wał se­kre­tarz stanu.

Jego zda­niem pre­zy­dent Ukra­iny Wik­tor Ja­nu­ko­wycz "ma moż­li­wość do­ko­na­nia wy­bo­ru". To wybór po­mię­dzy "ochro­ną ludzi, któ­rym służy, kom­pro­mi­sem i dia­lo­giem a prze­mo­cą i cha­osem" - pod­kre­ślił Kerry.

Jak przy­po­mi­na agen­cja Reu­te­ra, wcze­śniej przed­sta­wi­cie­le ame­ry­kań­skich władz nie­chęt­nie od­no­si­li się do moż­li­wo­ści wpro­wa­dze­nia sank­cji wobec władz Ukra­iny i pod­kre­śla­li, że ko­niecz­ne jest roz­wią­za­nie kry­zy­su po­li­tycz­ne­go w tym kraju na dro­dze dy­plo­ma­cji.

We­dług Rho­de­sa "sceny, które oglą­da­li­śmy wczo­raj w Ki­jo­wie, były skan­da­licz­ne i nie ma na nie miej­sca w XXI wieku".

- Kon­se­kwent­nie sprze­ci­wia­my się sto­so­wa­niu prze­mo­cy przez wszyst­kie stro­ny, ale to do rządu na­le­ży wy­co­fa­nie swo­ich spe­cjal­nych od­dzia­łów mi­li­cji, ogło­sze­nie ro­zej­mu i roz­po­czę­cie kon­struk­tyw­nych roz­mów z opo­zy­cją na temat dal­szych dzia­łań - za­zna­czył Rho­des.

Mówił on, że USA nadal z bli­ska ob­ser­wu­ją wy­da­rze­nia na Ukra­inie. - Po­sta­wi­li­śmy spra­wę jasno, mó­wiąc, że roz­wa­ży­my pod­ję­cie dzia­łań prze­ciw­ko oso­bom, które od­po­wia­da­ją za prze­moc na Ukra­inie - dodał.

Po­in­for­mo­wał też, że Ame­ry­ka­nie będą roz­ma­wia­li o sy­tu­acji na Ukra­inie z przy­wód­ca­mi unij­nych władz przed nad­zwy­czaj­nym spo­tka­niem sze­fów dy­plo­ma­cji UE w Bruk­se­li, które od­bę­dzie się w czwar­tek. Unij­ni mi­ni­stro­wie mają roz­ma­wiać o ob­ję­ciu win­nych prze­mo­cy w Ki­jo­wie sank­cja­mi, ta­ki­mi jak zakaz wjaz­du do UE i za­mro­że­nie ak­ty­wów.

Pro­te­sty na Ukra­inie na­si­li­ły się wczo­raj, gdy par­la­ment nie zajął się zmia­na­mi kon­sty­tu­cji, które ogra­ni­czy­ły­by upraw­nie­nia pre­zy­den­ta Ja­nu­ko­wy­cza. W wy­ni­ku starć z mi­li­cją, do któ­rych do­szło w Ki­jo­wie, śmierć po­nio­sło 26 osób. We­dług mi­ni­ster­stwa zdro­wia 16 z nich to ma­ni­fe­stan­ci, a po­zo­sta­li to mi­li­cjan­ci i żoł­nie­rze wojsk we­wnętrz­nych MSW.

>>>

Czekamy .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:18, 19 Lut 2014    Temat postu:

USA: zaostrzenie sankcji możliwe nawet dziś

De­kla­ra­cje ws. Ukra­iny już nie wy­star­czą; ocze­ku­ję, że USA mogą jesz­cze dziś ogło­sić nowe sank­cje wi­zo­we, a nawet fi­nan­so­we - po­wie­dział dzi­siaj były am­ba­sa­dor USA na Ukra­inie Ste­ven Pifer. UE po­win­na się do nich do­łą­czyć, by były sku­tecz­niej­sze - dodał.

- Jak ro­zu­miem, rząd USA przy­go­to­wu­je do­dat­ko­we sank­cje wi­zo­we i może nawet fi­nan­so­we. Myślę, mam wiel­ką na­dzie­ję, że rząd jesz­cze dziś je ogło­si - po­wie­dział Pifer, który był am­ba­sa­do­rem USA w Ki­jo­wie za ad­mi­ni­stra­cji pre­zy­den­ta Billa Clin­to­na, a obec­nie jako eks­pert Bro­okings In­sti­tu­tion jest jed­nym z czo­ło­wych ame­ry­kań­skich ko­men­ta­to­rów wy­da­rzeń na Ukra­inie.

We wczo­raj­szych star­ciach pro­te­stu­ją­cych prze­ciw­ni­ków wła­dzy z po­li­cją zgi­nę­ło w Ki­jo­wie co naj­mniej 26 osób. W oce­nie Pi­fe­ra od­po­wie­dzial­ność za ten "tra­gicz­ny dzień" po­no­szą przede wszyst­kim rząd i pre­zy­dent Ukra­iny Wik­tor Ja­nu­ko­wycz.

- Nie jest jasne, jak to się za­czę­ło, ale po­li­cja była go­to­wa do bar­dzo szyb­kiej eska­la­cji prze­mo­cy - po­wie­dział Pifer.

Jak pod­kre­ślił, "czas na de­kla­ra­cje się skoń­czył" i Za­chód po­wi­nien wpro­wa­dzić sank­cje wi­zo­we oraz za­mro­zić ak­ty­wa osób od­po­wie­dzial­nych za uży­cie siły. - Jeśli USA i UE wspól­nie wpro­wa­dzą sank­cje, wtedy będą one miały więk­szy wpływ - pod­kre­ślił.

Zda­niem Pi­fe­ra celem tych sank­cji bę­dzie po pierw­sze uka­ra­nie win­nych uży­cia siły, a po dru­gie prze­sła­nie sy­gna­łu do osób z oto­cze­nia wła­dzy, w tym oli­gar­chów. - Te sank­cje po­win­ny skło­nić osoby z kręgu pre­zy­den­ta Ja­nu­ko­wy­cza do wy­wie­ra­nia na niego wpły­wu, by za­koń­czył prze­moc i szu­kał po­ko­jo­we­go roz­wią­za­nia. W prze­ciw­nym razie za­gro­żo­ne będą także ich zdol­no­ści do po­dró­żo­wa­nia i pro­wa­dze­nia dzia­łal­no­ści fi­nan­so­wej (z Za­cho­dem) - po­wie­dział były am­ba­sa­dor. To po­win­no za­nie­po­ko­ić np. Ri­na­ta Ach­me­to­wa, naj­bo­gat­sze­go oby­wa­te­la Ukra­iny, który kon­tro­lu­je w ukra­iń­skim par­la­men­cie grupę kil­ku­dzie­się­ciu po­słów rzą­dzą­cej Par­tii Re­gio­nów. - Ach­me­tow ma warte 80 mln fun­tów miesz­ka­nie w Lon­dy­nie i na pewno bę­dzie mu prze­szka­dzać, jeśli nie bę­dzie mógł po­dró­żo­wać do UE - oce­nił Pifer.

Były dy­plo­ma­ta za­strzegł jed­nak, by nie wią­zać z sank­cja­mi zbyt du­żych ocze­ki­wań. - Na Ukra­inie wie­rzy się, że sank­cje USA i UE będą ma­gicz­ną różdż­ką, że wszyst­ko roz­wią­żą. Myślę, że sank­cje mogą wzmoc­nić pre­sję na Ja­nu­ko­wy­cza, by zna­leźć roz­wią­za­nie, ale wciąż bę­dzie­my mieć kry­zys, który roz­wią­zać muszą przede wszyst­kim sami Ukra­iń­cy - po­wie­dział.

Zda­niem eks­per­ta wczo­raj­sze wy­da­rze­nia na Ukra­inie są na rękę Rosji. - W Mo­skwie jest ner­wo­wa at­mos­fe­ra; oba­wia­ją się, że pro­te­sty na Ukra­inie mogą jakoś za­in­spi­ro­wać Ro­sjan. Dla­te­go myślę, że roz­pra­wie­nie się z de­mon­stran­ta­mi zo­sta­ło do­brze przy­ję­te w Mo­skwie - po­wie­dział. Przy­znał, że nie wie, co po­wie­dzie­li sobie w roz­mo­wach Ja­nu­ko­wycz z pre­zy­den­tem Rosji Wła­di­mi­rem Pu­ti­nem, ale przy­pusz­cza, że "Ja­nu­ko­wycz usły­szał bar­dzo silne za­chę­ty".

Sy­tu­acja na Ukra­inie jest re­la­cjo­no­wa­na dzi­siaj przez wszyst­kie głów­ne ame­ry­kań­skie dzien­ni­ki. "Wa­shing­ton Post" w ar­ty­ku­le re­dak­cyj­nym stwier­dził, że celem Pu­ti­na jest pod­po­rząd­ko­wa­nie Ukra­iny Rosji, kosz­tem re­la­cji tego kraju z Eu­ro­pą i USA. - Trzy mie­sią­ce pro­te­stów po­ka­za­ły jed­nak, jak mało jest praw­do­po­dob­ne, że mu się uda: zbyt wielu Ukra­iń­ców jest go­to­wych do za­ry­zy­ko­wa­nia życia, by bro­nić nie­pod­le­gło­ści kraju - na­pi­sał "WP".

>>>

No to juz z tymi sankacjami .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:23, 19 Lut 2014    Temat postu:

Spadki na ukraińskiej giełdzie; hrywna coraz słabsza

Ukra­iń­scy in­we­sto­rzy ne­ga­tyw­nie za­re­ago­wa­li na za­ostrze­nie się sy­tu­acji w ich kraju. W środę in­deks UX tra­cił 4 proc., spa­da­ła rów­nież hryw­na; a sy­tu­acji na rynku ob­li­ga­cji nie uspo­ko­iła obiet­ni­ca prze­ka­za­nia ko­lej­nej tran­szy ro­syj­skiej po­życz­ki.

Ukra­iń­ska wa­lu­ta spa­dła w po­bli­że 9 hry­wien za do­la­ra. Re­kord zo­stał po­bi­ty mimo wy­sił­ków banku cen­tral­ne­go do utrzy­ma­nia kursu. Na­ro­do­wy Bank Ukra­iny ogra­ni­czył 7 lu­te­go moż­li­wość za­ku­pu ob­cych walut przez osoby fi­zycz­ne.

Jak pod­kre­ślił Fi­nan­cial Times Ukra­ina była w środę po­strze­ga­na jako trze­cie naj­bar­dziej ry­zy­kow­ne pań­stwo na świe­cie po Ar­gen­ty­nie i We­ne­zu­eli. Le­piej przez rynek oce­nia­na była Gre­cja, czy Pa­ki­stan.

We­dług Agen­cji Reu­te­ra pi­ko­wa­nie hryw­ny zo­sta­ło za­trzy­ma­ne po tym jak pań­stwo­wy bank Oschad za­czął sprze­da­wać do­la­ry po kur­sie 1 do 9. Po po­łu­dniu od­bi­ła się rów­nież gieł­da - przed 17 czasu in­deks UX spa­dał o ok. 2 proc.

Gwał­tow­ne pro­te­sty źle wpły­nę­ły też na ukra­iń­ski rynek długu. Obiet­ni­ca prze­ka­za­nia przez Rosję ko­lej­nej tran­szy po­życz­ki dla ukra­iń­skie­go rządu tylko na chwi­lę po­pra­wi­ła sy­tu­ację na rynku ob­li­ga­cji. Ren­tow­ność 9-let­nich ob­li­ga­cji pod­nio­sła się w środę o ponad punkt pro­cen­to­wy się­ga­jąc re­kor­do­we­go po­zio­mu 11,25 proc.

Z obie­ca­nych w grud­niu przez Rosję 15 mld dol. do tej pory na Ukra­inę tra­fi­ło do­pie­ro 3 mld dol. W tym ty­go­dniu Ro­sja­nie mają wy­ku­pić ob­li­ga­cje za ko­lej­ne 2 mld dol.

Mimo tego, z po­wo­du ro­sną­cych obaw o po­głę­bie­nie się kry­zy­su, in­we­sto­rzy muszą wię­cej pła­cić za ubez­pie­cze­nie od ewen­tu­al­ne­go ban­kruc­twa Ukra­iny.

Pro­te­sty na­si­li­ły się we wto­rek, gdy par­la­ment nie zajął się zmia­na­mi kon­sty­tu­cji, które ogra­ni­czy­ły­by upraw­nie­nia pre­zy­den­ta Ja­nu­ko­wy­cza. W wy­ni­ku starć z mi­li­cją śmierć po­nio­sło 26 osób. We­dług mi­ni­ster­stwa zdro­wia 16 z nich to ma­ni­fe­stan­ci, a po­zo­sta­li to mi­li­cjan­ci i żoł­nie­rze wojsk we­wnętrz­nych MSW.

>>>

W koncu beda mieli dosc i pozbeda sie Januka .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:24, 19 Lut 2014    Temat postu:

Merkel i Hollande za sankcjami dla odpowiedzialnych za przemoc na Ukrainie

Niem­cy i Fran­cja opo­wia­da­ją się za na­ło­że­niem sank­cji na osoby od­po­wie­dzial­ne za sto­so­wa­nie prze­mo­cy na Ukra­inie - oświad­czył pre­zy­dent Fran­cji Fran­co­is Hol­lan­de po spo­tka­niu z kanc­lerz Nie­miec An­ge­lą Mer­kel dzi­siaj w Pa­ry­żu.

Na wspól­nej kon­fe­ren­cji pra­so­wej Hol­lan­de za­zna­czył, że na Ukra­inie do­szło do aktów "bru­tal­no­ści i prze­mo­cy, któ­rych nie można to­le­ro­wać". Niem­cy i Fran­cja po­tę­pia­ją te czyny i ape­lu­ją do osób od­po­wie­dzial­nych o na­tych­mia­sto­we za­nie­cha­ni ta­kich dzia­łań i pod­ję­cie kro­ków za­pew­nia­ją­cych spo­kój i pokój - po­wie­dział pre­zy­dent.

- Ci, któ­rzy po­no­szą od­po­wie­dzial­ność za te czyny, muszą wie­dzieć, że będą wobec nich za­sto­so­wa­ne sank­cje - pod­kre­ślił pre­zy­dent Fran­cji. Hol­lan­de dodał, że kwe­stia sank­cji bę­dzie te­ma­tem po­sie­dze­nia mi­ni­strów spraw za­gra­nicz­nych kra­jów UE w czwar­tek. Za­po­wie­dział, że Ber­lin i Paryż będą for­so­wa­ły ten temat, cho­ciaż, jak dodał, "wszyst­kie kraje eu­ro­pej­skie wy­ka­zu­ją po­dob­ną go­to­wość".

Mer­kel po­wie­dzia­ła, że jest za­szo­ko­wa­na zdję­cia­mi z Ukra­iny. - Współ­czu­je­my wszyst­kim ofia­rom prze­mo­cy - pod­kre­śli­ła. Po­now­nie opo­wie­dzia­ła się za po­li­tycz­nym dia­lo­giem na Ukra­inie. Jak wy­ja­śni­ła, jego celem jest utwo­rze­nie rządu przej­ścio­we­go oraz wolne wy­bo­ry. Za­po­wie­dzia­ła, że Ber­lin bę­dzie roz­ma­wiał w tej spra­wie za­rów­no z opo­zy­cją, jak i z pre­zy­den­tem Wik­to­rem Ja­nu­ko­wy­czem. Za­po­bie­ga­nie prze­mo­cy jest za­da­niem władz - do­da­ła. Po­twier­dzi­ła też, że na czwart­ko­wym spo­tka­niu sze­fów MSZ po­ru­szo­na zo­sta­nie kwe­stia "spe­cy­ficz­nych sank­cji", jakie w razie ko­niecz­no­ści bę­dzie można za­sto­so­wać.

Sze­fo­wa nie­miec­kie­go rządu za­strze­gła, że ewen­tu­al­ne sank­cje muszą ude­rzyć w spraw­ców prze­mo­cy. - Nie ma sensu wpro­wa­dzać sank­cji, które ude­rzą w lud­ność cy­wil­ną (Ukra­iny) - pod­kre­śli­ła kanc­lerz. - Same sank­cje nie wy­star­czą. Mu­si­my uru­cho­mić po­now­nie pro­ces po­li­tycz­ny - po­wie­dzia­ła Mer­kel. Jej zda­niem wy­ma­ga to także wy­ko­rzy­sta­nia kon­tak­tów z Rosją.

Mer­kel i Hol­lan­de kie­ro­wa­li nie­miec­ko-fran­cu­ski­mi kon­sul­ta­cja­mi mię­dzy­rzą­do­wy­mi. Pod­czas spo­tka­nia obu ga­bi­ne­tów uzgod­nio­no mię­dzy in­ny­mi wy­sła­nie nie­miec­ko-fran­cu­skiej bry­ga­dy do Mali. Mer­kel za­po­wie­dzia­ła, że weź­mie udział w uro­czy­sto­ściach z oka­zji 70. rocz­ni­cy lą­do­wa­nia wojsk alianc­kich w Nor­man­dii 6 czerw­ca.

>>>

Czekamy .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:25, 19 Lut 2014    Temat postu:

Blokady na drogach dojazdowych do przejść granicznych z Ukrainą
Ko­lej­na blo­ka­da pol­sko-ukra­iń­skie­go przej­ścia gra­nicz­ne­go

Blo­ka­da ko­lej­ne­go pol­sko-ukra­iń­skie­go przej­ścia gra­nicz­ne­go. Tym razem kilka sa­mo­cho­dów stoi w po­przek drogi do­jaz­do­wej do przej­ścia w Kro­ścien­ku-Smol­ni­cy - in­for­mu­je Radio ZET.

Wcze­śniej około 300 osób blo­ko­wa­ło od stro­ny ukra­iń­skiej drogę do­jaz­do­wą do przej­ścia gra­nicz­ne­go z Ukra­iną w Kor­czo­wej (woj. pod­kar­pac­kie). In­for­ma­cję tę prze­ka­za­ła rzecz­nicz­ka Biesz­czadz­kie­go Od­dzia­łu Stra­ży Gra­nicz­nej w Prze­my­ślu mjr Elż­bie­ta Pikor. Ukra­iń­cy wstrzy­ma­li od­pra­wy.

Jak do­da­ła, pol­skie służ­by gra­nicz­ne zo­sta­ły po­in­for­mo­wa­ne przez stro­nę ukra­iń­ską. Za­ape­lo­wa­ła do kie­row­ców, by wy­bie­ra­li inne przej­ście.

Rzecz­nicz­ka wo­je­wo­dy pod­kar­pac­kie­go Mał­go­rza­ta Oczoś-Błą­dziń­ska po­in­for­mo­wa­ła z kolei, że ukra­iń­skie służ­by gra­nicz­ne wstrzy­ma­ły od­pra­wy.

We­dług szefa MSW Bar­tło­mie­ja Sien­kie­wi­cza, nie wia­do­mo jaki jest powód blo­ka­dy. - Nie są to osoby umun­du­ro­wa­ne, nie są to osoby zwią­za­ne z wła­dza­mi, nie bar­dzo wiemy, jaki jest powód tego dzia­ła­nia - po­wie­dział Sien­kie­wicz w środę dzien­ni­ka­rzom w Sej­mie.

Jak za­zna­czył, nie jest to jed­nak sy­tu­acja, która by wpły­wa­ła zna­czą­co na przej­ścia gra­nicz­ne na wscho­dzie. - Mamy do czy­nie­nia z ja­kimś nie­wiel­kim, lo­kal­nym kry­zy­sem, zo­ba­czy­my, co się dzie­je, jak się roz­wi­nie sy­tu­acja - dodał mi­ni­ster spraw we­wnętrz­nych.

>>>

Protest ?Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:26, 19 Lut 2014    Temat postu:

Białoruś: autobusy zamiast do Kijowa będą jeździć do Czernichowa

Au­to­bu­sy bia­ło­ru­skie­go prze­woź­ni­ka Min­sk­trans, które kur­so­wa­ły z Miń­ska do Ki­jo­wa, będą jeź­dzić tylko do Czer­ni­cho­wa przy gra­ni­cy, gdyż dzi­siaj w nocy jeden z nich nie zo­stał wpusz­czo­ny do ukra­iń­skiej sto­li­cy – podał wi­ce­szef firmy.

Od dziś rej­so­we au­to­bu­sy Min­sk­tran­su do Ki­jo­wa będą koń­czyć bieg w ukra­iń­skim mie­ście Czer­ni­chów - po­wie­dział bia­ło­ru­skie­mu po­ra­lo­wi tut.​by wi­ce­szef Min­sk­tran­su, Wik­tar Tozik, tłu­ma­cząc, że zde­cy­do­wa­no się na to tym­cza­so­we roz­wią­za­nie, gdyż w nocy rej­so­wy au­to­bus z Miń­ska do Ki­jo­wa nie zo­stał wpusz­czo­ny do Ki­jo­wa.

Wcze­śniej agen­cja In­ter­fax-Za­pad na­pi­sa­ła, po­wo­łu­jąc się na nie­wy­mie­nio­ne­go z na­zwi­ska pra­cow­ni­ka Min­sk­tran­su, że ostat­niej nocy au­to­bu­sy firmy zo­sta­ły za­wró­co­ne z bia­ło­ru­sko-ukra­iń­skiej gra­ni­cy.

Wia­do­mość ta zo­sta­ła jed­nak póź­niej zde­men­to­wa­na przez biuro pra­so­we Pań­stwo­we­go Ko­mi­te­tu Gra­nicz­ne­go Bia­ło­ru­si.

>>>

Prosze ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:35, 19 Lut 2014    Temat postu:

Białoruś: z granicy z Ukrainą zawrócono autobusy jadące do Kijowa

Autobusy białoruskiego przewoźnika, które jechały z Mińska do Kijowa, nie zostały przepuszczone przez granicę ukraińską w środę w nocy – poinformowała agencja Interfax-Zapad.

- Nasze autobusy dziś w nocy nie zostały nawet przepuszczone przez granicę, musiały zawrócić - poinformował przedstawiciel firmy transportowej Minsktrans cytowany przez agencję.

Na stronie przedsiębiorstwa poinformowano, że od środy dwa autobusy rejsowe z Mińska do Kijowa będą dojeżdżały tylko do ukraińskiego miasta Czernihów przy granicy z Białorusią.

- Na razie nie wiadomo, jak długo będą obowiązywać zmiany w rozkładzie jazdy. Będziemy działać zależnie od rozwoju sytuacji na Ukrainie – podał przedstawiciel firmy.

???

A co to ma byc ???Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:36, 19 Lut 2014    Temat postu:

Litwa: rząd ogłosił żałobę w związku z wydarzeniami na Ukrainie

Rząd Litwy zdecydował, że czwartek będzie dniem żałoby w związku z wydarzeniami na Ukrainie, które pochłonęły ofiary śmiertelne. W całym kraju wywieszone mają zostać flagi spowite kirem - informuje agencja BNS.

Wczoraj doszło w Kijowie do eskalacji konfliktu - w zamieszkach i starciach demonstrantów z siłami MSW zginęło 26 ludzi. Liczbę rannych szacuje się na kilkaset do nawet tysiąca.

>>>

No prosze !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 264, 265, 266  Następny
Strona 34 z 266

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy