Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Ukraina drugi pomarańczowy bunt młodych !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 264, 265, 266  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 13:09, 02 Gru 2013    Temat postu:

Ukraina: demonstranci zablokowali wejścia do siedziby rządu w Kijowie

Demonstranci żądający zmiany władz Ukrainy, które nie podpisały umowy stowarzyszeniowej z UE, zablokowali dziś rano wszystkie wejścia do siedziby rządu w Kijowie. Noc na Majdanie Niepodległości, gdzie mieści się centrum protestów, minęła spokojnie.

Dojazdy Majdanu Niepodległości, głównego placu stolicy, pozostają zablokowane wzniesionymi przez ludzi barykadami. Protestujący obawiali się, że w nocy mogą być zaatakowani przez milicję.

W godzinach porannych rzecznik rządu Witalij Łukjanenko oświadczył, że władze na razie nie rozpatrują wprowadzenia stanu wyjątkowego, o czym dzień wcześniej donosiły rosyjskie media.

- Kwestia wprowadzenia w kraju stanu wyjątkowego nie była przez władze podejmowana – oświadczył. Łukjanenko nie powiedział, czy premier Mykoła Azarow zdołał dotrzeć do pracy. Zwykli pracownicy Rady Ministrów ze względu na blokadę nie dostali się w poniedziałek do swych biur.

Zablokowane są także dojazdy do administracji prezydenta Wiktora Janukowycza. Budynek ochraniany jest przez liczne oddziały milicji, które dzień wcześniej starły się z młodymi ludźmi, próbującymi zająć siedzibę szefa państwa. Opozycja poinformowała, że nie miała z tą akcją niczego wspólnego, a zamieszki wywołali wynajęci przez władze dresiarze.

.......

Barykady to chwalebna przezornosc ! Trzeba majac do czynienia z takimi ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 16:48, 02 Gru 2013    Temat postu:

Zatrzymania po zamieszkach na Ukrainie; więcej wojsk wewnętrznych w Kijowie

Dziewięć osób zatrzymano w związku z zamieszkami podczas niedzielnych demonstracji zwolenników integracji europejskiej w Kijowie - podała w poniedziałek ukraińska milicja. Do stolicy Ukrainy ściągane są dodatkowe siły wojsk wewnętrznych – informuje MSW.

Według komunikatu służby prasowej wojsk wewnętrznych MSW obecnie w Kijowie znajduje się około tysiąca żołnierzy tych jednostek, jednak w związku z demonstracjami taka liczba nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa.

"Zgodnie z rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych Ukrainy (…) dla ochrony porządku w Kijowie zostaną zaangażowane dodatkowe siły (…) z terytorialnych dowództw wojsk wewnętrznych (…)" - czytamy w komunikacie.

Ukraińskie media i sieci społecznościowe donoszą o kolumnach samochodów milicyjnych, zmierzających do Kijowa z różnych obwodów.

Jednocześnie Ministerstwo Obrony Ukrainy oświadczyło w wydanym w poniedziałek komunikacie, że siły zbrojne nie uczestniczą w żadnych akcjach, związanych z trwającymi w Kijowie protestami.

- Cały skład osobowy jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy znajduje się w miejscach stałego zakwaterowania i zajmuje się przygotowaniem bojowym zgodnie z zatwierdzonymi planami – czytamy.

Do starć z milicją doszło w Kijowie w niedzielę, gdy ludzie zaatakowali budynki administracji państwowej, w tym siedzibę prezydenta Wiktora Janukowycza. Opozycja oświadczyła, że atak na administrację prezydencką urządzili wynajęci przez władze prowokatorzy.

W tym samym czasie opozycja nie odżegnuje się od zajęcia kijowskiego ratusza, oraz siedziby związków zawodowych, gdzie rozmieszczono jej tymczasowy sztab.

W sobotę nad ranem milicja spacyfikowała uczestników protestów na Majdanie (placu) Niepodległości w stolicy Ukrainy, całkowicie wypierając ich z tego miejsca. Obecnie demonstrujący znów są na Majdanie Niepodległości.

....

Silowo nie powstrzymaja protestu . Moga owszem komus zrobic krzywde ale to tylko przyspieszy ich koniec .Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pon 20:21, 02 Gru 2013, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:09, 02 Gru 2013    Temat postu:

Ukraina: szef parlamentu godzi się na debatę w sprawie dymisji rządu

Ukraiński parlament rozpatrzy wniosek opozycji o dymisję rządu premiera Mykoły Azarowa – oświadczył przewodniczący Rady Najwyższej Wołodymyr Rybak. Polityk skrytykował użycie siły przez milicję i zaapelował o ukaranie winnych zajść.

Rybak zapowiedział, że debata nad wnioskiem o zmianę rządu odbędzie się we wtorek. - Przedstawię ten wniosek do rozpatrzenia Radzie Najwyższej– poinformował.

Przewodniczący parlamentu uważa, że odpowiedzialnych za użycie siły wobec demonstrantów należy ukarać. - Potępiamy pobicie ludzie na Majdanie (placu Niepodległości w Kijowie - red.); wszyscy, którzy to zrobili, powinni zostać ukarani – zaznaczył.

Według opozycji w niedzielnej akcji w Kijowie, na której domagano się podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE, oraz dymisji władz odmawiających przystąpienia do tego porozumienia, uczestniczyło 800 tys. osób. Media, które to relacjonowały mówiły o 200 tysiącach, jednak niektóre stacje telewizyjne podawały, że demonstracje zgromadziły 500 tysięcy ludzi.

- Wczoraj na Majdanie Niepodległości było 800 tysięcy ludzi – oświadczył w poniedziałek były szef ukraińskiego MSW Jurij Łucenko, który jest członkiem sztabu kierującego protestami. Ukraińskie władze w ogóle nie podają liczby protestujących.

Łucenko wystąpił przed południem na Majdanie, dokąd obecnie znowu schodzą się ludzie. Polityk zaapelował o przyłączanie się do protestu opozycji i ocenił, że znacząco różnią się one od wydarzeń pomarańczowej rewolucji 2004 roku. „Wtedy wierzyliśmy, że przyjdzie nowy prezydent i wszystko za nas zrobi. Teraz musimy wszystko zrobić sami” – powiedział.

...

Ale na Ukrainie rzadzi prezydent ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:12, 02 Gru 2013    Temat postu:

Brok nie wyklucza przyspieszonych wyborów na Ukrainie

Przewodniczący komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego Elmar Brok uznał za możliwe przeprowadzenie przyspieszonych wyborów prezydenckich na Ukrainie, zastrzegając, że Wiktor Janukowycz nie zgodzi się na nie dobrowolnie.

Brok wyraził nadzieję, że prezydent Janukowycz potraktuje poważnie demonstracje zwolenników UE i umożliwi otwarcie swego kraju na Europę. - Najlepiej byłoby, gdyby połączył to z przyspieszonymi wyborami prezydenckimi - zaznaczył niemiecki eurodeputowany w wywiadzie dla rozgłośni Deutschlandfunk.

W rozmowie z PAP Brok wyjaśnił, że nie sądzi, iż ukraiński prezydent odważy się dobrowolnie na taki krok. Jednak w przypadku, gdyby erozja władzy prezydenckiej pogłębiała się i deputowani Partii Regionów zaczęli przechodzić na drugą stronę, Janukowycz mógłby dojść do wniosku, że wybory są jedyną możliwością przywrócenia legitymizacji jego władzy - powiedział Brok.

Wybory prezydenckie na Ukrainie mają odbyć się w 2015 roku.

Pytany o możliwość unijnych sankcji wobec Ukrainy, Brok zastrzegł, że nie mogłyby on dotknąć mieszkańców kraju, którzy "są po właściwej stronie". Jednak ci, którzy stosują przemoc, urządzają prowokacje, dowodzą siłami policyjnymi, nie będą w UE mile widziani.

Brok nazwał postępowanie Rosji wobec Ukrainy "nową formą doktryny Breżniewa". Wywieranie presji na ludzi, którzy chcą podjąć wolną decyzję, to "klasyczna metoda sowiecka" - powiedział eurodeputowany.

...

Jak widzicie bardzo szybko przyszla kwestia przyspieszonych wyborow prezydenckich . Moze luty 2014 ???Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:14, 02 Gru 2013    Temat postu:

Ukraina: opozycja nie chce okrągłego stołu z władzami

Ukraińska opozycja odmawia udziału w rozmowach z obecnymi władzami za okrągłym stołem i domaga się głosowania w parlamencie nad dymisją rządu premiera Mykoły Azarowa oraz uwolnieniem z więzienia byłej premier Julii Tymoszenko.

Przywódcy opozycji przyszli w poniedziałek rano na naradę szefów klubów parlamentarnych i po przedstawieniu swych postulatów wrócili do demonstrujących na Majdanie (placu) Niepodległości w Kijowie zwolenników integracji europejskiej, którzy domagają się usunięcia władz.

- Jeśli rządząca większość nie poprze dymisji rządu, będzie to oznaczało, że popiera działania, do których doszło wczorajszego (niedzielnego) wieczora – oświadczył przywódca opozycyjnego Udaru Witalij Kliczko.

- Będzie to znaczyć, że popierają oni pobicie studentów – dodał Arsenij Jaceniuk z partii Batkiwszczyna Julii Tymoszenko.

Pytani, czy gotowi są przyjąć propozycję przewodniczącego parlamentu Wołodymyra Rybaka dotyczącą rozmów o rozwiązaniu trudnej sytuacji Ukrainy przy okrągłym stole, liderzy opozycji oświadczyli: "nie".

- Po pierwsze nie wiem, kim jest Rybak. Siadaliśmy już z nim do okrągłego stołu, gdy omawialiśmy ustawy konieczne do integracji europejskiej. To wszystko jest mydleniem oczu – zauważył Jaceniuk.

W niedzielę w Kijowie odbył się wielki wiec poparcia dla umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską, której władze Ukrainy nie podpisały, argumentując to obawą pogorszenia relacji handlowych z Rosją.

Tego dnia w Kijowie doszło też do kilku ataków na budynek administracji prezydenta Wiktora Janukowycza - zdaniem opozycji była to prowokacja, urządzona przez wynajętych przez władze młodych dresiarzy. Według MSW w starciach ucierpiało 130 milicjantów. Kijowscy lekarze podają, że z prośbą o pomoc medyczną zwróciło się do nich 150 osób.

W sobotę rano protest na Majdanie Niepodległości rozpędziły siły specjalne milicji Berkut. Rannych zostało kilkadziesiąt osób.

Według ukraińskiego czasopisma "Telekrytyka" w sobotę i w niedzielę od uderzeń milicyjnymi pałkami i gazu łzawiącego ucierpiało aż 40 dziennikarzy. Wśród nich był wysłannik "Krytyki Politycznej" do Kijowa Paweł Pieniążek.

...

Rzeczywiscie jaki tu ,,okraglystol" o czym o ukaraniu zbrodni ?Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:23, 02 Gru 2013    Temat postu:

Marek Migalski krytykuje Donalda Tuska ws. Ukrainy

Internauci śmieją się z wizyty Donalda Tuska u rodziny w Płocku. Zarzucają Tuskowi, że w weekend ważniejszą sprawą była Ukraina, a nie "żenująca ustawka".

Marek Migalski z PJN napisał na twitterze, że "gdy wybuchał Majdan, DT (Donald Tusk - przyp. red.) wpraszał się na żenującą ustawkę do rodziny w Płocku. Zapamiętajmy ten obrazek". Kilka minut później polityk dodał: "pamiętacie kto był pierwszym polskim politykiem na Majdanie? Gdy jeszcze nie było to modne. Tak, tak - prezes PJN".

Dziennikarz Konrad Piasecki napisał z kolei, że "zakładając że wszystko co robią politycy jest cynizmem - wolę 'cyniczny' wyjazd na Ukrainę niż spontaniczne wizyty u rodziny w Płocku".

Internauci publikują też prześmiewcze zdjęcia

Gdy wybuchał Majdan l, DT wpraszal sie na żenująca ustawke do rodziny w Płocku. Zapamietajmy ten obrazek.
— Marek Migalski (@mmigalski) grudzień 2, 2013

....

Jezdza tam sie reklamowac . Kompletnie w niczym nie pomoga bo to decyduje nacisk miejscowych i to masowy . Sa po prostu szkodnikami . Ataki na Radka za troche prawdy pokazaly ze nie ma zadnej ,,jednosci politykow" tylko proba upieczenia wlasnej pieczeni przy jednym ogniu . Stad przepychanki .Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pon 17:24, 02 Gru 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:27, 02 Gru 2013    Temat postu:

Niemcy ostrzegają władze Ukrainy przed używaniem siły wobec demonstrantów

Rząd Niemiec ostrzegł władze Ukrainy przed stosowaniem przemocy wobec uczestników proeuropejskich manifestacji i wezwał rząd w Kijowie do zagwarantowania obywatelom wolności wypowiedzi i prawa do pokojowych demonstracji.

- Niemiecki rząd jest pod silnym wrażeniem dużej liczby mieszkańców Ukrainy, którzy gotowi są bronić swoich poglądów i swoich marzeń o Ukrainie jako państwie praworządnym, które podziela europejskie wartości, i szuka w związku z tym bliższych kontaktów z UE - powiedział rzecznik rządu Steffen Seibert dziennikarzom w Berlinie.

Jak podkreślił rzecznik, demonstracje na Ukrainie stanowią "bardzo czytelne przesłanie", które powinien zrozumieć także prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz.

Seibert wyraził zaniepokojenie z powodu użycia przez ukraińskie władze siły przeciwko pokojowym demonstrantom. - Rząd federalny wzywa rząd ukraiński do uczynienia wszystkiego co możliwe, aby bronić wolności wypowiedzi i prawa do pokojowych demonstracji - powiedział rzecznik. Dodał, że wszystkie strony powinny wykazać się odpowiedzialnością, by nie doszło do ponownego zastosowania przemocy.

Rzecznik potwierdził, że Niemcy i cała UE są nadal gotowe do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą. - Chcemy nadać stosunkom Ukrainy z UE nową dynamikę, nową jakość, i stworzyć narodowi ukraińskiemu nowe szanse - zapewnił.

Rzecznik MSZ Niemiec oświadczył w imieniu szefa tego resortu Guido Westerwellego, że demonstracje są wyrazem "opowiedzenia się za Europą". - To pokazuje, że serce Ukraińców bije po europejsku - zaznaczył rzecznik MSZ.
Westerwelle zamierza wziąć udział w najbliższy czwartek w posiedzeniu OBWE w Kijowie. Możliwe jest jego spotkanie przy tej okazji z przedstawicielami ukraińskiej opozycji. Seibert poinformował, że rząd Merkel utrzymuje kontakty z ukraińską opozycją. - Mamy swoje kanały informacji - powiedział.

Według Seiberta zaproszenie do złożenia wizyty w Berlinie, przekazane Janukowyczowi w piątek przez kanclerz Angelę Merkel, pozostaje aktualne, jednak termin nie został jeszcze ustalony.

...

Ciekawe oswiadczenie .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:59, 02 Gru 2013    Temat postu:

Kowal: niech UE zniesie wizy dla Ukraińców

Europoseł, znawca spraw ukraińskich Paweł Kowal uważa, że UE powinna jak najszybciej znieść wizy dla Ukraińców. Unii wytyka, że w relacjach z Ukrainą czasami zachowuje się jak "rozgrymaszona panna". Postuluje też ponadpartyjne porozumienie w Polsce ws. Ukrainy.

Jak mówił Kowal w poniedziałek w radiowej Trójce, rolą europarlamentarzystów wszystkich opcji oraz rządu jest w obecnej sytuacji wymuszenie na instytucjach unijnych jasnej deklaracji, że "wizy dla Ukraińców zostaną zniesione". -To podstawowa sprawa, która zmieni podejście Ukraińców i rządu ukraińskiego do obywateli - wskazał.

Według niego na forum UE "trzeba wymusić też poważne potraktowanie zobowiązań wobec Mołdawii i Gruzji".

Kowal zauważył, że zgodnie z traktatami ci, którzy mieszkają w Europie, mają prawo aplikować do UE po spełnieniu pewnych warunków. - A my nie możemy im mówić, że będą naszą półkolonią, jakimś kordonem sanitarnym. Ten sposób polityki wykończy Unię Europejską. Więc tu są poważne uwagi do prezydenta Janukowycza, ale czas też na rachunek sumienia i przejrzenie błędów polityki zagranicznej UE na Wschodzie - podkreślił.

- Niektóre kraje członkowskie prowadziły w tej sprawie podwójną grę i niektórzy politycy. Weźmy prosty przykład: ile razy blokowano w PE i w różnych instytucjach różne ruchy na rzecz integrowania Ukrainy pod pretekstem Julii Tymoszenko. A kiedy ona powiedziała, by nie robić z niej pretekstu, bo okazała się mądrzejsza od wszystkich tych obrońców i wezwała na Majdan, to trzeba było czekać tydzień, przez tydzień ludzie marzli na pokojowej manifestacji, by się tam ruszyła większa liczba polityków. I to tych z Polski, chwała Bogu - mówił Kowal. - A gdzie są Niemcy, Francuzi i ci, którzy przez całe lata mówili ciągle: jeśli Julia Tymoszenko w więzieniu, to my jej słuchamy, nic nie podpisujemy itd..

Kowal chwalił natomiast, bardzo dużą - jak to określił - aktywność ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego w sprawie Ukrainy. - Być może należy rozważyć, czy nie potrzebuje większego wsparcia, czy opozycja nie powinna być bardziej włączona w tym wyjątkowym momencie - zaznaczył lider PJN.

Według niego w kraju potrzebne jest zjednoczenie polityczne. - Jeżeli w tak strategicznej sprawie nie są w stanie porozumieć się główne siły w Polsce, to znaczy, że do niczego się nie nadają i powinny zająć się czymś innym; może powinni dać sobie spokój z uprawianiem polityki - mówił europoseł.

- To nie może być tak, że tylko rząd stara się wpływać na UE i jest krytykowany z jednej strony, a z drugiej uważa, że nie musi się dzielić informacjami i włączać opozycji do tego procesu. I rząd, i opozycja muszą zmienić nieco tu swoją postawę - uważa Kowal.

Jego zdaniem to bardzo dobrze, że polscy politycy wybrali się ostatnio do Kijowa. - Apelowałem codziennie: więcej dziennikarzy z Zachodu, więcej polityków z Zachodu, bo to dodatkowa gwarancja dla Ukraińców, że protesty będą przebiegać pokojowo, a władze będą to honorować. Ukraina leży w bardzo ważnym miejscu świata; nie możemy jej odpuścić - podkreślił polityk.

Przyznał natomiast rację stronie rządowej, że Sikorski nie powinien był występować na Majdanie. - Nie uważam, że to jest miejsce dla ministra spraw zagranicznych. Ale powiem szczerze: uważam, że część polityków, nie będę tu wymieniać nazwisk, cześć polityków PO, którzy nie sprawują funkcji w administracji, mieli czas, by pojechać na Majdan, przespali swój moment, więc nie ma co, by się tutaj wyzłośliwiali nad wyjazdem Jarosława Kaczyńskiego - zaznaczył.

- Czerwone lampki w Europie i Polsce powinny zapalić się już po wystąpieniu Azarowa, że Ukraina rezygnuje z umowy stowarzyszeniowej, bo to oznaczało, że jest przycisk w Moskwie, który można nacisnąć i zmienić orientację strategiczną. To dla Polski bardzo zła wiadomość. I ona nie dotyczy już tylko relacji polsko-ukraińskich, tylko jest zasadniczą sprawą bezpieczeństwa kraju. Uświadommy sobie, że to co dzieje się teraz na Ukrainie, to najważniejsze wydarzenie polityczne dla Polski w tym roku i kluczowa sprawa z punktu widzenia strategicznej przyszłości Polski. Ona wymaga nowego polskiego planu dla Ukrainy - powiedział Kowal.

...

Ciekawe postulaty .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:03, 02 Gru 2013    Temat postu:

Brutalne pobicie demonstrantów przez "Berkut"

Specjalne oddziały ukraińskiej milicji "Berkut" brutalnie rozprawiły się z grupką demonstrantów pod kancelarią prezydenta Janukowycza. Na jednym z nagrań wideo z niedzieli widać, jak funkcjonariusze kopią leżących demonstrantów i plują im w twarz. - Żyje? - pytał jeden z milicjantów innego funkcjonariusza, trącając przy tym nogą leżącego człowieka.

Pobity dziennikarz w Kijowie: milicjant zaczął mnie pałować

Polski dziennikarz został pobity przez funkcjonariuszy spec oddziału ukraińskiej milicji. Paweł Pieniążek, który relacjonuje wydarzenia z Kijowa, był bity pałką w głowę - konieczne było założenie szwów. Do zdarzenia doszło podczas starć przed siedzibą administracji Wiktora Janukowycza.

Jak mówi Pieniążek, ukraiński milicjant pałował go, mimo że pokazał mu legitymację dziennikarską. - Miałem dużą legitymację prasową, milicjant, jak mu to pokazałem, to powiedział: co to pii.... jest, i zaczął mnie dalej pałować - relacjonuje Pieniążek.

....

Takie obrazki i tacy ćpun kcjo nariusze .Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pon 20:23, 02 Gru 2013, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:25, 02 Gru 2013    Temat postu:

Donieck ostrożny !!!

Bar­dzo ostroż­ne sta­no­wi­sko wobec wy­da­rzeń na Ukra­inie za­ję­ły wła­dze Do­niec­ka, skąd wy­wo­dzi się pre­zy­dent Ja­nu­ko­wycz. Radni po­pro­si­li rzą­dzą­cych w Ki­jo­wie, by dzia­ła­li w za­ist­nia­łej sy­tu­acji wy­łącz­nie w ra­mach prawa.

Wcze­śniej par­la­ment na­le­żą­cej do Ukra­iny Au­to­no­micz­nej Re­pu­bli­ki Krymu we­zwał pre­zy­den­ta Wik­to­ra Ja­nu­ko­wy­cza do przy­wró­ce­nia po­rząd­ku w kraju nawet drogą wpro­wa­dze­nia stanu wy­jąt­ko­we­go. Nie­któ­rzy po­li­ty­cy zwró­ci­li się o pomoc rów­nież do pre­zy­den­ta Rosji Wła­di­mi­ra Pu­ti­na.

Dzi­siaj sze­reg rad ob­wo­do­wych ob­ra­do­wa­ło nad sy­tu­acją zwią­za­ną z ma­so­wy­mi pro­te­sta­mi prze­ciw­ko nie­pod­pi­sa­niu przez wła­dze Ukra­iny umowy sto­wa­rzy­sze­nio­wej z UE. Naj­więk­sze de­mon­stra­cje po­par­cia dla in­te­gra­cji eu­ro­pej­skiej od­by­wa­ją się w Ki­jo­wie oraz we Lwo­wie, w Tar­no­po­lu i Iwa­no-Fran­kow­sku na za­cho­dzie kraju, lecz rów­nież w in­nych, mniej­szych mia­stach - także w cen­trum i na wscho­dzie Ukra­iny.

Na po­nie­dzia­łek rzą­dzą­cy za­po­wia­da­li uchwa­ły, w któ­rych radni ze zdo­mi­no­wa­nych przez Par­tię Re­gio­nów rad ob­wo­do­wych i miej­skich na wscho­dzie kraju mieli wy­ra­zić swe sta­no­wi­sko wobec wy­da­rzeń w Ki­jo­wie, gdzie pod­czas akcji opo­zy­cji w so­bo­tę i w nie­dzie­lę do­szło do bru­tal­nych pobić ma­ni­fe­stan­tów przez mi­li­cję.

Naj­bar­dziej wy­ra­zi­stą po­zy­cję zajął par­la­ment Krymu, który wprost po­pro­sił Ja­nu­ko­wy­cza, by nie cofał się nawet przed wpro­wa­dze­niem stanu wy­jąt­ko­we­go. "Ape­lu­je­my do pana o po­wstrzy­ma­nie bez­pra­wia i anar­chii, która ogar­nę­ła sto­li­cę pań­stwa. (…) Na­wo­łu­je­my do za­sto­so­wa­nia wszel­kich środ­ków ko­niecz­nych do przy­wró­ce­nia po­rząd­ku pu­blicz­ne­go, nawet - jeśli wy­ma­ga tego sy­tu­acja – do wpro­wa­dze­nia bez wa­ha­nia stanu wy­jąt­ko­we­go" – czy­ta­my.

Jesz­cze dalej po­szedł Sier­giej Smo­la­ni­now, de­pu­to­wa­ny rady miej­skiej Se­wa­sto­po­la, gdzie sta­cjo­nu­je ro­syj­ska Flota Czar­no­mor­ska. W lo­kal­nych me­diach za­mie­ścił on apel do pre­zy­den­ta Pu­ti­na, w któ­rym prosi go o wpro­wa­dze­nie na Ukra­inę ro­syj­skich wojsk.

"Pro­si­my o oka­za­nie po­mo­cy brat­nie­mu na­ro­do­wi (Ukra­iny). (…) Pro­si­my pana o uzgod­nie­nie z rzą­dem Ukra­iny wpro­wa­dze­nia na te­ry­to­rium tego pań­stwa sił zbroj­nych Ro­syj­skiej Fe­de­ra­cji dla obro­ny przed armią USA i na­tow­skich agre­so­rów" – czy­ta­my.

Tym­cza­sem bar­dzo ostroż­ne sta­no­wi­sko wobec wy­da­rzeń na Ukra­inie za­ję­ły wła­dze Do­niec­ka, skąd wy­wo­dzi się pre­zy­dent Ja­nu­ko­wycz. Radni po­pro­si­li rzą­dzą­cych w Ki­jo­wie, by dzia­ła­li w za­ist­nia­łej sy­tu­acji wy­łącz­nie w ra­mach prawa.

W Po­łta­wie radni miej­scy nie mogli uchwa­lić żad­ne­go apelu, gdyż nie po­ro­zu­mie­li się co do jego tre­ści. Opo­zy­cja chcia­ła wska­zać w re­zo­lu­cji, że od­po­wie­dzial­ność za po­bi­cie ma­ni­fe­stan­tów po­no­si pre­zy­dent Ja­nu­ko­wycz, na co nie chcie­li zgo­dzić się przed­sta­wi­cie­le par­tii wła­dzy. De­pu­to­wa­ni ro­ze­szli się z ni­czym. Po­dob­na sy­tu­acja miała miej­sce w Ode­ssie, gdzie, mimo po­wta­rza­ne­go dwu­krot­nie gło­so­wa­nia nad tre­ścią uchwa­ły, nie uzy­ska­no żad­ne­go re­zul­ta­tu.

Po­gło­ski o moż­li­wo­ści wpro­wa­dze­nia na Ukra­inie stanu wy­jąt­ko­we­go jako pierw­sze po­da­ły ro­syj­skie agen­cje in­for­ma­cyj­ne. W po­nie­dzia­łek rzecz­nik pre­mie­ra My­ko­ły Aza­ro­wa oświad­czył, że rząd nie roz­pa­tru­je ta­kiej moż­li­wo­ści. Po­dob­ne oświad­cze­nie wydał prze­wod­ni­czą­cy par­la­men­tu Ukra­iny Wo­ło­dy­myr Rybak.

>>>

Znamienne ! Donieck wcale nie chce jakichs mordow w Kijowie czy nawet pobic !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:26, 02 Gru 2013    Temat postu:

Sto flag Ukrainy zawiśnie w centrum miasta

Sto flag Ukra­iny za­wi­śnie w cen­trum Kielc - po­in­for­mo­wał pre­zy­dent mia­sta Woj­ciech Lu­baw­ski. W ten spo­sób mia­sto chce za­de­mon­stro­wać so­li­dar­ność ze zwo­len­ni­ka­mi in­te­gra­cji eu­ro­pej­skiej na Ukra­inie i w mie­ście part­ner­skim Win­ni­ca.

- Flagi Pol­ski i UE już mamy, flagi ukra­iń­skie wła­śnie są szyte. Po­win­ny być we wto­rek. Jak tylko będą go­to­we, za­wi­sną w cen­trum mia­sta na ul. Sien­kie­wi­cza i na Rynku – po­wie­dział Lu­baw­ski.

Po­mysł wy­wie­sze­nia ukra­iń­skich flag w Kiel­cach zro­dził się pod­czas dys­ku­sji na jed­nym z por­ta­li spo­łecz­no­ścio­wych - wy­ja­śnił w za­an­ga­żo­wa­ny w akcję Jan Mać­ko­wiak z Za­rzą­du Wo­je­wódz­twa Świę­to­krzy­skie­go. Zwró­cił uwagę, że w la­tach osiem­dzie­sią­tych "dla Po­la­ków były bar­dzo ważne wszel­kie wy­ra­zy so­li­dar­no­ści ze stro­ny Eu­ro­py Za­chod­niej." - Teraz czas, byśmy rów­nież my po­ka­za­li wy­ra­zy wspar­cia dla Ukra­iń­ców – pod­kre­ślił Mać­ko­wiak.

Pre­zy­dent Kielc przy­po­mniał, że owoc­na współ­pra­ca z ukra­iń­ską Win­ni­cą trwa już ponad pięć­dzie­siąt lat. - Je­ste­śmy bar­dzo mocno zwią­za­ni. Wiemy, że jest to mia­sto bar­dzo pro­eu­ro­pej­skie, tym bar­dziej po­win­ni­śmy wy­słać czy­tel­ny sy­gnał o na­szym po­par­ciu, wie­rzę że bę­dzie to bar­dzo bu­du­ją­ce dla nich – po­wie­dział pre­zy­dent.

Mia­sto part­ner­skie Kielc – Win­ni­ca jest sto­li­cą ob­wo­du win­nic­kie­go na wschod­nim Po­do­lu. Za­miesz­ku­je je około 370 tys. miesz­kań­ców. Jak na­pi­sa­no na stro­nie in­ter­ne­to­wej Urzę­du Mia­sta Kiel­ce, "part­ner­stwo po­mię­dzy re­gio­na­mi kie­lec­kim i win­nic­kim za­wią­za­ne zo­sta­ło jesz­cze w 1958 r. Pierw­sza Umowa do­ty­czą­ca współ­pra­cy miast Kiel­ce i Win­ni­ca pod­pi­sa­na zo­sta­ła w roku 1974".

Na Ukra­inie, głów­nie w Ki­jo­wie, trwa­ją od 21 li­sto­pa­da pro­te­sty zwią­za­ne z od­mo­wą pod­pi­sa­nia przez wła­dze umowy sto­wa­rzy­sze­nio­wej z Unią Eu­ro­pej­ską. Na Maj­da­nie Nie­pod­le­gło­ści pro­te­sto­wa­ło w nie­dzie­lę w po­łu­dnie ok. 200 ty­się­cy, a we­dług nie­któ­rych me­diów nawet 500 ty­się­cy osób. Noc na Maj­da­nie Nie­pod­le­gło­ści, gdzie mie­ści się cen­trum pro­te­stów, mi­nę­ła spo­koj­nie. W po­nie­dzia­łek rano de­mon­stran­ci żą­da­ją­cy zmia­ny władz Ukra­iny za­blo­ko­wa­li wszyst­kie wej­ścia do sie­dzi­by rządu w Ki­jo­wie.

Ukra­iń­ska opo­zy­cja od­ma­wia udzia­łu w roz­mo­wach z obec­ny­mi wła­dza­mi przy okrą­głym stole i do­ma­ga się gło­so­wa­nia w par­la­men­cie nad dy­mi­sją rządu pre­mie­ra My­ko­ły Aza­ro­wa oraz uwol­nie­niem b. pre­mier Julii Ty­mo­szen­ko. Prze­wod­ni­czą­cy Rady Naj­wyż­szej Ukra­iny Wo­ło­dy­myr Rybak za­po­wie­dział, że de­ba­ta nad wnio­skiem o zmia­nę rządu od­bę­dzie się we wto­rek.

>>>

Brawo !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:30, 02 Gru 2013    Temat postu:

Akcja poparcia dla Ukrainy w Opolu

"Wasza pomoc, nasz siła. Pol­ska wspie­ra Ukra­inę" – krzy­cze­li stu­diu­ją­cy w Opolu mło­dzi Ukra­iń­cy, któ­rzy w po­nie­dzia­łek w cen­trum mia­sta wzię­li udział w ma­ni­fe­sta­cji, wy­ra­ża­jąc so­li­dar­ność z ro­da­ka­mi de­mon­stru­ją­cy­mi w Ki­jo­wie.

- Nie chce­my stać się drugą Bia­ło­ru­sią. Chce­my pod­trzy­mać na duchu na­szych ro­da­ków, któ­rzy są na Maj­da­nie w Ki­jo­wie. Jest tam także mój brat, który ma 18 lat. Ten roz­głos musi pomóc i ma po­ka­zać, że Ukra­ina chce być w Unii Eu­ro­pej­skiej – po­wie­dzia­ła jedna z uczest­ni­czek ma­ni­fe­sta­cji Iryna Vi­vsia­na, ab­sol­went­ka Uni­wer­sy­te­tu Opol­skie­go, która po­cho­dzi z Tar­no­po­la.

Jej zda­niem si­ło­we roz­wią­za­nia po­ka­zu­ją, że wła­dza boi się de­mon­stru­ją­cych. - Li­czy­li­śmy się z ta­ki­mi ak­cja­mi, ale nie spo­dzie­wa­li­śmy się tylko, że mi­li­cja bę­dzie biła dziew­czy­ny – mó­wi­ła Iryna Vi­vsia­na. Za­po­wie­dzia­ła, że na bie­żą­co będą śle­dzić to co się dzie­je na Ukra­inie i w razie po­trze­by or­ga­ni­zo­wać ko­lej­ne akcje wspie­ra­ją­ce.

Pod­czas ma­ni­fe­sta­cji na opol­skim Placu Wol­no­ści, w któ­rej uczest­ni­czy­ło ponad 100 osób, na masz­ty wcią­gnię­to flagi: Ukra­iny, Pol­ski i Unii Eu­ro­pej­skiej. Zgro­ma­dze­ni skan­do­wa­li "Niech żyje Ukra­ina" oraz za­śpie­wa­li "Hej so­ko­ły". Ma­ni­fe­sta­cję zor­ga­ni­zo­wa­ło Sto­wa­rzy­sze­nie Ludzi Ak­tyw­nych Ho­ry­zon­ty, Uni­wer­sy­tet Opol­ski oraz stu­diu­ją­cy w Opolu mło­dzi Ukra­iń­cy.

- Mło­dzi lu­dzie na Ukra­inie nie róż­nią się od tych w Opolu czy w Ber­li­nie. Nie róż­ni­my się od sie­bie, dla­te­go was po­trze­bu­je­my. Eu­ro­pa was po­trze­bu­je – mówił Mar­cin Ocie­pa ze Sto­wa­rzy­sze­nia Ho­ry­zon­ty. - Są war­to­ści, które prze­kra­cza­ją gra­ni­ce państw i sys­te­mów po­li­tycz­nych. To wol­ność, god­ność i prawo do szczę­ścia. Dzi­siaj to ma­ni­fe­stu­je­cie, a my do Was do­łą­cza­my.

Z kolei pro­rek­tor Uni­wer­sy­te­tu Opol­skie­go, prof. Wie­sła­wa Piąt­kow­ska-Ste­pa­niak po­wie­dzia­ła do mło­dych Ukra­iń­ców, że mają prawo ma­ni­fe­sto­wać to, że chcą, by Ukra­ina do­łą­czy­ła do Unii Eu­ro­pej­skiej. - Mamy na­dzie­ję, że Ukra­ina po­dą­ży tą drogą, którą pań­stwo wy­bra­li­ście – do­da­ła.

Uni­wer­sy­tet Opol­ski re­ali­zu­je ini­cja­ty­wę "Part­ner­stwo Wschod­nie", któ­rej celem jest nie tylko ści­sła współ­pra­ca z uczel­nia­mi na Ukra­inie, ale rów­nież umoż­li­wie­nie stu­dio­wa­nia na Uni­wer­sy­te­cie Opol­skim stu­den­tom z Ukra­iny. W tym roku naukę roz­po­czę­ło ponad 100 osób.

>>>>

Brawo !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:36, 02 Gru 2013    Temat postu:

Dziennikarz Euronews pobity w Kijowie. Dramatyczny film

Dziennikarz Euronews Roman Kupriyanv został pobity przez milicję w trakcie zamieszek w Kijowie. Na nakręconym przez niego filmie widać scenę zajść z perspektywy kamery, która razem z operatorem upadła na ziemię. Zdarzenie miało miejsce w niedzielę w nocy. Roman Kupriyanv doznał wstrząsu mózgu i obrażeń klatki piersiowej.

>>>>

Koljna ohyda !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 23:02, 02 Gru 2013    Temat postu:

Janukowycz: demonstrujcie z poszanowaniem prawa

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz zaapelował do uczestników prounijnych i antyrządowych demonstracji w kraju o poszanowanie prawa. Szef państwa udzielił w poniedziałek wywiadu telewizyjnego, w którym oświadczył, że zły pokój jest lepszy od najlepszej wojny.

Janukowycz ocenił, że ukraińska milicja przesadziła podczas pacyfikacji w sobotę nad ranem demonstracji zwolenników integracji europejskiej na Majdanie (placu) Niepodległości w Kijowie.

- Można powiedzieć, że w nocy z piątku na sobotę milicja "przegięła". I nie ma tu miejsca na żadne usprawiedliwienia - podkreślił.

- Każdy człowiek ma nie tylko prawo, ale i możliwość przedstawienia swego punktu widzenia. Ale bardzo ważne jest to, żeby te akcje miały charakter pokojowy – oświadczył Janukowycz.

Szef państwa wyraził oburzenie zajęciem przez demonstrujących budynków państwowych i zaapelował do władz i do opozycji o wspólne wykrycie prowokatorów zamieszek. Zapewnił też, że odpowiednie organy prowadzą śledztwo w sprawie zajść, do których doszło w Kijowie także w niedzielę, m.in. podczas ataków na siedzibę prezydenta na ulicy Bankowej.

- Nie ma znaczenia, czy są to przedstawiciele władz, milicji, czy uczestnicy akcji. Każdy obywatel powinien przestrzegać praw obowiązujących w naszym kraju – powiedział.

Janukowycz zaapelował, by ludzie zgromadzeni na placach jego kraju unikali zaostrzania sytuacji. - Jestem przekonany, że nawet zły pokój jest lepszy od jakiejkolwiek najlepszej wojny – oświadczył.

Ukraińska milicja zaatakowała demonstrujących na Majdanie Niepodległości w sobotę nad ranem pałkami i gazem łzawiącym, usuwając ludzi z placu, by – jak potem wyjaśniano – służby komunalne mogły przystąpić do montowania choinki noworocznej i lodowiska.

W niedzielę, gdy ulicami Kijowa przeszedł wielotysięczny marsz opozycji, ludzie odbili chroniony przez milicję Majdan, zajęli ratusz i siedzibę związków zawodowych, a następnie ruszyli na administrację prezydenta. Doszło tam do starć z milicją, o których wywołanie opozycja oskarżyła władze i wynajętych przez nie sportowców.

Ogółem podczas zamieszek po stronie milicji i po stronie demonstrujących ucierpiało ok. 300 osób, w tym także dziennikarze. Wśród pobitych jest trzech obywateli Polski.

.....

Po prostu przestrzegajcie prawa . To z wami jest problem .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 1:08, 03 Gru 2013    Temat postu:

Szef administracji Janukowycza: mojej dymisji nie przyjęto

Szef administracji prezydenta Ukrainy Serhij Lowoczkin powiedział, że jego prośba o dymisję została odrzucona przez Wiktora Janukowycza. Tym samym potwierdził, że składał taki wniosek, o czym pisała w sobotę agencja Interfax-Ukraina.

Powoływała się wówczas na rozmówcę, który twierdził, że decyzja Lowoczkina może być związana z jego sprzeciwem wobec działań milicji na Majdanie (placu) Niepodległości, gdzie w sobotę nad ranem siły specjalne milicji Berkut rozpędziły prounijną demonstrację, raniąc kilkadziesiąt osób i zatrzymując 35.

- Rzeczywiście zwróciłem się w sobotę z prośbą o dymisję, została odrzucona - oświadczył Lowoczkin. Nie powiedział, co sprawiło, że chciał ustąpić ze stanowiska.

- Obecnie moim głównym zadaniem jest praca nad uregulowaniem problemów drogą pokojową i nad przezwyciężeniem kryzysu - dodał szef administracji prezydenta Ukrainy.

- Kwestia dymisji zostanie zapewne rozpatrzona przez prezydenta, gdy sytuacja w kraju się znormalizuje - powiedział Serhij Lowoczkin agencji Interfax-Ukraina.

....

Kreca i matacza .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 264, 265, 266  Następny
Strona 4 z 266

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy