Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Ukraina drugi pomarańczowy bunt młodych !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 263, 264, 265, 266, 267, 268  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 21:51, 10 Sie 2018    Temat postu:

Kijowski cyrk miał wystąpić w czwartek w Dębnie (woj. lubuskie), jednak nie pozwolili na to mieszkańcy miasta. Sprzeciw dębnian wynikał ze stanu, w jakim znajdował się jeden z koni, mających wystąpić w cyrku.

Ukraiński cyrk z chorym koniem Ukraiński cyrk z chorym koniem chciał wystąpić w Dębnie.

...

A to kunia nie mozna bylo dac do konowała!?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 8:35, 13 Sie 2018    Temat postu:

Ukraiński Instytut Pamięci Narodowej zmienił swoje logo – poinformował w środę szef UIPN Wołodymyr Wjatrowycz. Jest nim stylizowany kwiat maku, który od 2014 roku jest na Ukrainie oficjalnym symbolem pamięci o ofiarach II wojny światowej. Nawiązując do czerwono-czarnej kolorystyki nowego logo, która jest również kolorystyką banderowskiej flagi, Wjatrowycz ironizował, że „Pan Bóg na pewno był banderowcem, dlatego stworzył mak czerwono-czarnym”.
Jak napisał Wjatrowycz na Facebooku, nowe logo składa się z trzech przecinających się czerwonych płaszczyzn, symbolizujących płatki maku. W miejscu, gdzie trzy płaszczyzny nakładają się na siebie, znajduje się czarny czworokąt. Płaszczyzny mają symbolizować różne poziomy pamięci – indywidualną, rodzinną i regionalną, a wszystkie razem tworzą pamięć narodową.
Autorem nowego logotypu i jego koncepcji jest Ihor Sklarewski.
Pod postem szefa UIPN wywiązała się dyskusja na temat kolorystyki logo. „Polacy i tak będą się czepiać, że [logo] jest czerwono-czarne” – napisał jeden z internautów. „Pan Bóg na pewno był banderowcem, dlatego stworzył mak czerwono-czarnym” – ironizował Wjatrowycz w odpowiedzi.

Czerwono-czarny mak jako symbol upamiętniający poległych wojskowych przyjął się po I wojnie światowej w niektórych krajach anglosaskich i do 2014 roku w ogóle nie był używany na Ukrainie. Dr Iwan Kaczanowski, politolog z Uniwersytetu w Ottawie zajmujący się badaniem ukraińskiego nacjonalizmu, nie ma wątpliwości, że pomajdanowe władze UIPN wykorzystują ten obcy dla ukraińskiej kultury symbol z powodu jego kolorystyki tożsamej z barwami banderowskiej flagi.
Zwalczaj propagandę.
CZYTAJ TAKŻE: Wjatrowycz: Sława Ukrainie to hasło banderowskie

...

Obce barwy wyraznie satanistyczne. Mamy budowe sztucznej swiadomosci odgornie. Widzimy tu bluznierstwa przeciw Bogu jawne. Banderowcy to psychopatyczni zwyrodnialcy co chyba oczywiste patrzac na obrazki z mordow.
Ale pamietajmy ze to nie jest tak ze 100% tam to psychopaci. To jest inwazja za pieniadze z Kanady. Funduja w szkole komputery W ZAMIAN za TRESURE DZIECI NA UPOWCOW! Z uwagi na straszna biede szkoly daja sie korumpowac. Nie wolno jednak oddac duszy diablu za zadne korzysci! Bo skutki sa straszne.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 15:31, 13 Sie 2018    Temat postu:

W Donbasie obserwatorzy OBWE zauważyli systemy rosyjskiej broni radioelektronicznej. Sprzęt stacjonuje na terenach kontrolowanych przez separatystów.

Rosjanie przewieźli do Donbasu Rosjanie przewieźli do Donbasu broń radioelektryczną

...

Ruscy to wylacznie agresja.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:41, 14 Sie 2018    Temat postu:

Miliardy dolarów wracają z Ukrainy na Zachód
czerwcu ukraiński parlament przyjął ustawę „O walucie i operacjach walutowych”, która nad Dnieprem okrzyknięta została „bezwizowym reżimem dla kapitału”. W ocenie ekspertów miliardy dolarów trzymanych dziś przez Ukraińców „w skarpecie” mogą wkrótce wypłynąć na rynki zagraniczne, w tym do Polski.
Dotychczasowe, powszechnie krytykowane za oderwanie od gospodarczych realiów, przepisy regulujące tryb operacji walutowych pochodziły jeszcze z początków ukraińskiej państwowości z 1993 r. Obecnie sytuacja ma się diametralnie zmienić.
„Ćwierć wieku ukraińska gospodarka funkcjonowała na podstawie archaicznych zasad dekretu, którego restrykcyjny charakter odstraszał zagranicznych inwestorów i nie sprzyjał rozwijaniu rodzimego biznesu. Ukraina gotowa jest wreszcie przejść do swobody prowadzenia operacji walutowych według europejskiego wzoru” – komentował przyjęcie ustawy przez parlament prezes ukraińskiego banku centralnego NBU Jakiw Smolij.
Zwrot o 180 stopni
Nowa ustawa oparta jest na zasadzie „co nie jest zabronione jest dozwolone”. Rozluźnia też obowiązujący dotąd regulacyjny gorset. Skasowano obowiązek uzyskiwania specjalnych licencji wydawanych przez bank centralny na operacje walutowe z zagranicą, dokonywane przez firmy i osoby fizyczne. Takie licencje będą musiały uzyskiwać teraz jedynie niebankowe instytucje finansowe. Zniesiono też obowiązek uzyskiwania licencji banku centralnego na inwestycje zagraniczne. Wszelkie operacje pomiędy rezydentami oraz pomiędzy rezydentami z jednej i nierezydentami z drugiej strony będą mogły być prowadzone bez ograniczeń tak w ukraińskiej walucie narodowej — hrywnie, jak i w dowolnej walucie obcej. NBU będzie monitorować transakcje wyższe niż 150 tys. hrywien. W ocenie NBU ograniczy to ilość podlegających kontroli transakcji o 40 proc. Kierownictwo banku centralnego nie wyklucza podniesienia tego progu do kwoty 300 tys. hrywien.
Nadal jednak będzie obowiązywać nakaz odsprzedaży przez eksporterów bankowi centralnemu połowy należności walutowych. Jedyne co udało się osiągnąć przedsiębiorcom, to skasowanie kar finansowych za nieterminowe wywiązanie się z tego obowiązku. Jednak ministerstwo rozwoju gospodarczego i handlu forsowało w parlamencie utrzymanie przepisów pozwalających urzędnikom „w odwecie” za niewykonywanie obowiązku blokować działalność firm. Bank centralny otrzymał za to prawo do czasowego wprowadzania ograniczeń walutowych.
Obecnie 10 tys. zarejestrowanych oficjalnie na Ukrainie podmiotów prowadzących działalność transgraniczną przeprowadza łącznie w ciągu roku 2,5 mln operacji w walutach obcych. Po liberalizacji ta liczba miałaby się w założeniu pomysłodawców zmian radykalnie zwiększyć. Licencje banku centralnego zezwalające na wysyłanie waluty za granicę ma też raptem kilkadziesiąt osób fizycznych. Tymczasem w wyniku Panama Gate z 2016 r. okazało się, że w środkowoamerykańskim raju podatkowym zarejestrowanych jest 496 firm należących do ukraińskich obywateli. A to tylko jeden z wielu rajów podatkowych, w którzych swoje dochody ukrywa finansowo-polityczna elita Kijowa.
Według danych Instytutu Transformacji Społecznej i Ekonomicznej z powodu wyprowadzania pieniędzy za pośrednictwem rajów podatkowych ukraiński budżet traci co roku od 50 do 65 mld hrywien, czyli ponad 2 mld dolarów.
Teraz proces wyprowadzania środków finansowych zagranicę zostanie uregulowany i poddany kontroli. Zdaniem pomysłodawców zmian liberalizacja rynku walutowego doprowadzi do zgodności regulacji ukraińskich z dyrektywą UE 88/361/EEC o swobodzie przepływu kapitału.
W ocenie wiceszefa ukraińskiego banku centralnego Ołeha Czurija przyjęcie zmian dotyczących rynku walutowego będzie sprzyjało rozwojowi biznesu ukierunkowanego na kontakty z zagranicą. Jednak jak zauważa przedstawiciel NBU, sama zmiana dotycząca rynku walutowego nie wystarczy. Konieczne jest jeszcze szereg zmian w innych sferach — ochrony praw kredytodawców, ochrona praw inwestorów, reforma sądownictwa i służb siłowych.
Nad Dnieprem pojawiają się jednak głosy sceptycznie oceniające skutki decyzji o liberalizacji. „Jeśli teraz otworzyć wszystkie śluzy przegradzające drogę kapitałowi, to możemy mieć dwa alternatywne warianty rozwoju sytuacji. Albo zaleje nas inwestycyjna fala, albo nastąpi odpływ kapitału. Uwzględniając naszą sytuację, wejście tych mitycznych dziesiątków miliardów dolarów jest bardzo wątpliwe. Z pomocą jakich instrumentów one tu wejdą? Jak taka mała gospodarka je strawi? Najprawdopodobniej czeka nas odpływ kapitału, dokładnie tak, jak stało się to z siłą roboczą w kraju po zniesieniu wiz do UE” – przewiduje
ekonomista Aleksiej Kuszcz.
Szansa dla Polski
Jednym z głównych beneficjentów zmian może być Polska, o ile nasz system finansowy przygotuje na czas stosowne instrumenty niezbędne do tego, by z skorzystać z nadażającej się okazji. Co oznaczają w praktyce te zmiany dla naszego kraju?
Zdaniem komentatorów znad Dniepru można spodziewać się, że Ukraińcy, chowane dotąd w domu walutowe oszczędności, będą chcieli legalnie zainwestować za granicą. Eksperci wskazują na trzy potencjalnie perspektywiczne kierunki odpływu kapitału z Ukrainy. Pierwszy to depozyty bankowe w stabilnych bankach krajów UE. Drugi, to giełdy papierów wartościowych. Trzeci — prywatne fundusze i programy emerytalne — atrakcyjne w sytuacji totalnego załamania ukraińskiego systemu emerytalnego, jaki sprawia, że dzisiejsi 20-30 latkowie szans na emeryturę w swoim kraju praktycznie nie mają.
To z kolei szansa m.in. dla polskich banków i warszawskiej giełdy, na którą mogą wkrótce dotrzeć zamrożone dotąd pieniądze z Ukrainy. A kwota jaka wchodzi w grę jest niebagatelna — według NBU Ukraińcy trzymają poza systemem bankowym od 30 do 50 mld dolarów w gotówce, szacunki Stowarzyszenia Płatników Podatków mówią o 60 – 100 mld dolarów trzymanych „w skarpecie”.
Można oczekiwać też wzmożonego ruchu na rynku nieruchomości. Ukrainiec chcący kupić mieszkanie w Polsce będzie mógł to teraz zrobić całkiem legalnie, bez konieczności uzyskiwania specjalnego zezwolenia NBU – za pieniądze trzymane dotychczas u siebie w domu. Według szacunków NBP, z Polski tylko w zeszłym roku odpłynęło nad Dniepr w postaci przelewów dokonywanych przez pracujących u nas Ukraińców 11,7 mld złotych, to ponad 3 mld dolarów. Nowe regulacje stwarzają szansę na absorpcję przez polską gospodarkę przynajmniej części tych środków.
Oprócz szansy – zmiany zachodzące nad Dnieprem to także wyzwanie. Znaczna część z tych środków, które zostaną teraz uwolnione pochodzi z przestępstw o charakterze korupcyjnym – odróżnienie ich od „czystych” pieniędzy będzie zadaniem bardzo trudnym.
Zmiany w kredytowaniu
W ślad za decyzją o liberalizacji walutowej idą już kolejne. W połowie lipca NBU zdecydował o liberalizacji pozyskiwania kredytów zagranicznych przez podmioty prywatne. Zamiast skomplikowanej biurokratycznej procedury, podczas której kredytobiorca musiał przedstawić bankowi centralnemu pakiet dokumentów, a potem czekać na ich analizę i ostateczną zgodę banku centralnego – umowy kredytowe zawierane z zagranicznymi wierzycielami w walutach obcych mają być teraz po prostu rejestrowane w zautomatyzowanej procedurze przez upoważniony przez NBU bank komercyjny. Nowe regulacje wejdą w życie 20 sierpnia tego roku.
Jednak naddnieprzańska rzeczywistość nie jest tak różowa dla przedsiębiorców jak by tego chcieli. Podczas gdy parlament decydował o liberalizacji walutowej, NBU wprowadził zmiany dotyczące tajemnicy bankowej, pozwalające bankom ujawniać objęte nią dane podczas prowadzenia nadzoru walutowego. W praktyce oznacza to, że po wprowadzonych przez bank centralny zmianach prokuratura, policja, służby specjalne, administracja skarbowa będą miały wgląd w rachunki firmy i możliwość badania ile pieniędzy wpłynęło na jej konto.
Co prawda wniosek o ujawnienie danych składany do banku prowadzącego rachunek firmy będzie musiał być uzasadniony, ale nie przewidziano żadnych kryteriów oceny zasadności takiego żądania. Oznacza to, że właściwie każdy powód podany we wniosku o uchylenie tajemnicy bankowej będzie musiał być uznawany za uzasadniony. Ukraińscy przedsiębiorcy już teraz alarmują, że udzielana w ten sposób przez banki informacja może posłużyć służbom siłowym do wymuszeń. Z takim problemem w ostatnim czasie zetknęła się jedna z nielicznych rozwijających się gałęzi ukraińskiej gospodarki – branża IT.

...

Absurdalna fikcja. Oligarchowie i tak robili co chcieli.
Natomiast naruszenie tajemnicy bankowej spowoduje odplyw kasy z kraju. Lepiej to zmienic. Wtedy nastapi nawet doplyw na Ukraine.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:53, 14 Sie 2018    Temat postu:

Donbaski antracyt jest wywożony do Rosji, wyposażany w sfałszowane rosyjskie certyfikaty pochodzenia, następnie drogą morską przez port w Rostowie nad Donem trafia do państw basenu Morza Śródziemnego albo koleją przez Rosję i Białoruś do Polski i dalej na Zachód. Teraz powstała trzecia droga.

Nowy morski szlak antracytu z Nowy morski szlak antracytu z Donbasu

...

Zablokowac! Co oni tu beda nam krasc. Jeszcze nam sprzedaja NASZE! KTO TO KUPUJE!?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 10:07, 17 Sie 2018    Temat postu:

Czy Ołeh Sencow umrze w rosyjskim więzieniu?
Rusłan Szoszyn 53 min temu
    
© afp Ołeh Sencow głoduje w rosyjskim łagrze już ponad 90 dni
Ukraiński reżyser może umrzeć w rosyjskim więzieniu. Kreml: niech poprosi o ułaskawienie.
Ołeh Sencow (Oleg Siencow) w rosyjskim łagrze głoduje już ponad 90 dni. Schudł 17 kg, a stan jego zdrowia jest „prawie krytyczny”. Wynika to z relacji rosyjskiej obrończyni praw człowieka Zoi Swietowej, która we wtorek odwiedziła reżysera w kolonii karnej w miejscowości Łabytnangi (Jamalsko-Nieniecki Okręg Autonomiczny) na północy Rosji. Więźniowie nazywają tę kolonię Białym Niedźwiedziem, ponieważ zima trwa tam prawie osiem miesięcy.
Trafiają tu przeważnie handlarze narkotykami i terroryści. Sencowa rosyjskie władze zaliczyły do tych drugich.
O jego uwolnienie apelowały m.in. Unia Europejska i OBWE. Kilka dni temu o „jak najszybsze rozwiązanie tej sytuacji” prosił w rozmowie telefonicznej z Władimirem Putinem prezydent Francji Emmanuel Macron. Od kilku lat nazwisko Sencowa jest obecne prawie na wszystkich międzynarodowych festiwalach filmowych.
O wolność dla Sencowa apelowali m.in. Agnieszka Holland, Krzysztof Zanussi oraz wielu niemieckich, brytyjskich czy hiszpańskich filmowców. Wielu znanych rosyjskich reżyserów i aktorów wielokrotnie zwracało się do rosyjskiego przywódcy z prośbą o uwolnienie reżysera. Wszystko na nic. Za każdym razem Władimir Putin powtarzał: „Ten człowiek został skazany za terroryzm”.
Przed aresztowaniem Sencow zasłynął z filmu „Gamer”, historii chłopca, który dążył do zwycięstwa w grze komputerowej „Quake”. Film pokazywano na wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. w Sao Paulo i Rotterdamie. Gdy wiosną 2014 roku na Krymie pojawiły się „zielone ludziki”, reżyser zaczął pomagać ukraińskim wojskowym zablokowanym przez Rosjan w jednostkach. Organizował zbiórkę pieniędzy, a często z własnej kieszeni dostarczał im produkty. Tuż po aneksji Krymu został zatrzymany przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa (FSB) i wylądował w rosyjskim areszcie śledczym. Rok później oskarżono go o przygotowywanie zamachów na Krymie i skazano na 20 lat łagrów. Według rosyjskich śledczych planował m.in. wysadzenie pomnika Lenina w Symferopolu.
Jeszcze podczas pierwszego posiedzenia oświadczył, że był torturowany i zmuszany do obciążających go zeznań. Swoje zeznania wycofał zatrzymany wraz z nim ukraiński antyfaszysta Aleksandr Kolczenko, który mówił o torturach. Rosyjski sąd nie wziął nawet tego pod uwagę. W domu, na Krymie, na Sencowa czekają 12-letnia córka Alina i 9-letni syn Wład, który cierpi na autyzm. Czeka na niego również matka, która kilka dni temu zwróciła się do gubernatora Jamalsko-Nienieckiego Okręgu Autonomicznego z prośbą o ułaskawienie syna. Ten z kolei odesłał prośbę na Kreml, a tam stwierdzili, że według rosyjskiego prawa Siencow „osobiście powinien się zwrócić do prezydenta”.
– To nieprawda. Putin ułaskawił w 2016 roku Nadiję Sawczenko, która nie prosiła go o to – mówi „Rzeczpospolitej” Aleksandr Czerkasow, szef moskiewskiego centrum obrony praw człowieka Memoriał.
Za pośrednictwem rodziny Sencow odparł, że nie zamierza się zwracać do prezydenta Rosji. Nie zamierza też przerywać głodówki, dopóki, jak mówi, Moskwa nie uwolni około 60 ukraińskich więźniów politycznych.

...

60 Ukraincow cierpi w ruskich wiezieniach za ukrainskosc!

A on wyglada tak ze przypomina sie Auschwitz...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 10:24, 20 Sie 2018    Temat postu:

Dokonał krwawych egzekucji na całych rodzinach. Zapanowała prawdziwa epidemia strachu. Podczas procesu wszyscy życzyli mu śmierci, ale za jakiś czas wyjdzie na wolność. Ostatnio złożył szokujące wyznanie, ujawniając swoje plany.

"Będę zabijał..." – Bestia z Żytomierza

...

Wymigruję do Polski.
Jesli udowodniono brak resocjalizacji to oczywistym jest osrodek izolacji. Kara to jedno a zapobieganie to drugie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:07, 20 Sie 2018    Temat postu:

Potężna burza w piątkowe popołudnie zalała ulice Lwowa. Padało tak mocno, że wielu kierowców musiało wejść na dach swoich samochodów, by nie utonąć. Ratownicy musieli ewakuować kierowców i pasażeró…

Nawałnica we Lwowie. Strażacy Nawałnica we Lwowie. Strażacy wynosili ludzi na ramionach z zalanych...

W związku z występowaniem ASF na terenie naszego kraju, służby weterynaryjne Ukrainy zakazały importu produktów wieprzowych, surowca i materiału genetycznego oraz żywych świń. Embargo dotyczy producentów z województw, w których do tej pory wykryto afrykański pomór świń.

Ukraina zakazuje importu polskiej Ukraina zakazuje importu polskiej wieprzowiny

...

Oligarchowie maja kombinaty wieprzowe i chca zarobic. Oczywiscie porownanie ,,jakosci" ich miesa do naszego to kiepski zart.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 21:53, 21 Sie 2018    Temat postu:

Wyrok ws. antybanderowskich naklejek o UPA

Naklejki z przekreślonym wizerunkiem Stepana Bandery oraz płonącymi budynkami i napisem „UPA ukraińscy mordercy" znieważyły ukraińskie małżeństwo - uznał Sąd Okręgowy w Olsztynie. Wyrok jest prawomocny. Oskarżonego nie było sali rozpraw. Reprezentowali go prawnicy z Ordo Iuris.
Donos na Roberta D. złożyli Julia i Siergiej H. Poczuli się znieważeni treścią wlepek, które Robert D. kupił w internecie i rozkleił w okolicy, m.in. na szybie samochodu należącego do obywateli Ukrainy. Przedstawiały przekreślony wizerunek Stepana Bandery, płonące budynki na wsi i napis „UPA ukraińscy mordercy".
Policja zatrzymała Roberta D. jesienią 2016 r. Sąd Rejonowy uznał go winnym znieważenia obywateli Ukrainy z powodu ich przynależności narodowej poprzez umieszczenie wlepek w okolicach miejsca zamieszkania pokrzywdzonych oraz na ich samochodzie. D. został skazany na 6 miesięcy ograniczenia wolności. Kara polegała na wykonywaniu prac społecznych w wymiarze 24 godzin w miesiącu.
Oskarżony wniósł apelację. Twierdził, że działał pod wpływem obejrzanego filmu „Wołyń” - naklejki miały być akcją edukacyjno-historyczną.
W obronę oskarżonego zaangażował się Instytut Ordo Iuris, który dodatkowo złożył w tej sprawie opinię "przyjaciela sądu". Zdaniem prawników Ordo Iuris naklejki pokazywały prawdę o zbrodni wołyńskiej, a mężczyzna korzystał z wolności słowa i przypominał fakty historyczne. Nie można uznać tego za przestępstwo.
- Karanie za edukowanie i wskazywanie faktów historycznych mogłoby doprowadzić do pewnych paradoksów - czy można byłoby skazać osobę za naklejenie przekreślonego wizerunku Adolfa Hitlera lub obozu Auschwitz z napisem „niemieccy zbrodniarze"? - czytamy w komunikacie Ordo Iuris wydanym przed dzisiejszą rozprawą.
Instytut stoi na stanowisku, że nie jest uprawnione utożsamianie Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) i postaci Stepana Bandery z narodem ukraińskim. Przypomina, że zgodnie z ustaleniami historyków, UPA dokonywała zbrodni nie tylko na Polakach, ale i na Ukraińcach, którzy nie chcieli brać udziału w mordach i odmawiali przymusowej służby w UPA.
- Założenie, że oskarżony dopuścił się czynu zabronionego błędnie sugeruje, że współcześni Ukraińcy utożsamiają się i w całości przyjmują ideologie, zachowania i działalność UPA oraz jej głównego ideologa Stepana Bandery. W tym miejscu trzeba podkreślić, że sami pokrzywdzeni w toku postępowania przyznali, iż się nie utożsamiają z organizacją UPA - wskazuje Ordo Iuris.
- Rozpoznając sprawę należy pamiętać, że zgodnie z przepisami, czyn, o jaki został oskarżony mężczyzna, nie stanowi przestępstwa, jeśli sprawca dopuścił się go w ramach działalności edukacyjnej, artystycznej, kolekcjonerskiej lub naukowej. Oskarżony podczas składania wyjaśnień zaznaczył, iż jego działania miały charakter edukacyjno-historyczny i miały uświadomić pokrzywdzonym "UPA ukraińscy mordercy". Rozstrzygnięcie Sądu pierwszej instancji nasuwa pytanie o granice wolności słowa w Polsce, która jest gwarantowana przez Konstytucję oraz prawo międzynarodowe i europejskie – podkreślił adw. dr Bartosz Lewandowski – Dyrektor Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.
Instytut stoi na stanowisku, że Sąd Okręgowy powinien rozważyć, czy przywoływanie faktów historycznych można uznać za przestępstwo. Sąd pierwszej instancji przyznał, iż zbrodnicza działalność UPA jest faktem powszechnie znanym.
Te argumenty nie przekonały jednak Sądu Okręgowego w Olsztynie. W jego ocenie Robert D. publicznie nawoływał do nienawiści wobec małżonków ukraińskiego pochodzenia i doskonale wiedział, czyje auto okleja, bo tylko samochód obywateli Ukrainy został oklejony.
— Robert. D. publicznie znieważył Julię i Siergieja H. z powodu ich przynależności narodowej poprzez naklejenie w okolicy ich miejsca zamieszkania na samochodzie trzech naklejek — stwierdził Sąd. Złagodził jednak wyrok I instancji, bo wymierzył oskarżonemu karę czterech miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin w miesiącu.
Wyrok zapadł przy niemal pustej sali. Nie było na niej ani oskarżonego ani ukraińskiego małżeństwa.

...

Argumentacja sadu bezsensowna. Czy on uwzial sie na konkretne malzenstwo? Czy ogolnie roznosil ulotki po okolicy. Jesli to nie mialo nic wspolnego z konkretnym malzenstwem to w ogole nie ma sprawy.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 21:13, 23 Sie 2018    Temat postu:

21-letni Ukrainiec wpadł w szał i zdemolował jeden z zakładów pracy w Tarnowskich Górach.

Ukrainiec zdemolował skład Ukrainiec zdemolował skład porcelany. Powiedział, że "bal dopiero się zaczyna"


Służba Bezpieczeństwa Ukrainy we współpracy z polskimi funkcjonariuszami zlikwidowała szlak przerzutowy broni z Polski na wschód. Zatrzymano osobę odpowiedzialną za organizowanie przemytu.

Ukrainiec przemycał broń z Polski. Zabezpieczono 15 pistoletów

..

Sa problemy ale generalnie te miliony sa uczciwe.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:06, 23 Sie 2018    Temat postu:

Ukraina odbudowuje obronę przeciwlotniczą rozmontowaną w roku 2013 (rok przed rosyjską napaścią) przez ówczesnego ministra obrony narodowej z prorosyjskiego gabinetu Janukowycza. Obecnie prowadzona jest modernizacja i przywracanie do użycia starych, jeszcze sowieckich, systemów OPL. Ciekawa, merytoryczna analiza.

Ukraina odbudowuje obronę przeciwlotniczą

...

Oczywiscie! Trzeba wyciagnac wszystko z magazynow. Ruscy nie maja przeciez jakiegos super sprzetu. A jak dodac zachodnia elektronike to Ruscy beda padac jak muchy...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:45, 24 Sie 2018    Temat postu:

Ukraińska firma pracuje nad grą, w której jako niemiecki żołnierz możesz wybrać, czy wysłać więźniów obozu do pracy, czy do komory gazowej. Można też zmusić więźniów do jedzenia trawy lub po prostu strzelać do ubranych w pasiaki postaci. Zgłaszajcie na YT żeby tego nie promować !!!

Ukraińska firma tworzy grę w której możesz mordować więźniów.

...

Inny typek z kolei robi ,,gre" o ,,polskich obozach". Maja sklonnosci patologiczne.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:01, 24 Sie 2018    Temat postu:

John Bolton spotkał się w ukraińskiej stolicy z Petrem Poroszenką. Amerykański polityk uczestniczył też w obchodach Dnia Niepodległości Ukrainy i zapewnił o solidarności i poparciu dla niezależnej Ukrainy od prezydenta Donalda Trumpa.

Poparcie dla Ukrainy w Dzień Poparcie dla Urainy w Dzień Niepodległości. USA nie uznają aneksji Krymu

....

Nie wierzymy Trumpowi.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 11:44, 25 Sie 2018    Temat postu:

Ukraińska gra o "polskim obozie" Auschwitz? Wybranowski: Wygląda to na grubą rosyjską prowokację

rzekoma ukraińska gra o Auschwitz
W sieci pojawiły się informacje jakoby ukraińska firma miała wyprodukować skandaliczną grę o Auschwitz, w której pada m.in. sformułowanie "polskie obozy śmierci". Sprawie przyjrzał się dziennikarz "Do Rzeczy" Wojciech Wybranowski.
Ukraińska firma Alien Games wypuszcza grę, w której można będzie wcielić się w rolę nazisty w obozie koncentracyjnym. Będzie można rozstrzeliwać czy gazować więźniów. Dodatkowo pada określenie "polskie obozy śmierci" – takie informacje pojawiły się w internecie, powstała nawet zapowiedź gry, opublikowana w serwisie YouTube. Jednak prawdziwość tych informacji budzi poważne wątpliwości
Русский трейлер игры Цена свободы. / Źródło: YouTube
Jak informuje na Twitterze dziennikarz "Do Rzeczy" Wojciech Wybranowski, firma produkująca grę prawdopodobnie... nie istnieje. "Na założonej w 2018 roku stronie owej rzekomo ukraińskiej gry o Auschwitz jako "zespół" tworzący ją widnieje 1 osoba: Dimitrij Dybin (Дмитрий Дыбин) z Odessy. A Google przynosi informacje o nim jako reżyserze pracującym m.in dla rosyjskiego Studcinemafest Moscow" – informuje.
"Na YouTube już pojawiły się kolejne odsłony "trailera" domniemanej gry, wrzucane przez osoby, z założonymi dopiero co kontami, podające się za ową rzekomą – nieistniejącą prawdopodobnie – ukraińską firmę, z antypolskimi przeróbkami" –pisze dalej.
"Wygląda to na grubą rosyjską prowokację, zresztą dość prowizorycznie przygotowaną, z wykorzystaniem człowieka, który od 2012 roku co najmniej pracuje dla rosyjskich studiów tv" – podsumowuje Wybranowski.
Na YT juz pojawily się kolejne odsłony "trailera" domniemanej gry, wrzucane przez osoby, z załozonymi dopiero co kontami, podające się za ową rzekomą- nieistniejącą prawdopodobnie- ukrainską firmę, z antypolskimi przeróbkami.

...

Aha czyli Ruscy. ,,Polskie obozy" to tez moga byc za tym Ruscy.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:23, 25 Sie 2018    Temat postu:

21-letni obywatel Ukrainy zdemolował zakład produkujący porcelanę we wtorek, bo, jak wyjaśnił policjantom, w piątek miała być wypłata i nie dostał. - Bal d...

Zdemolował zakład porcelany, bo Zdemolował zakład porcelany, bo nie dostał pensji w piątek. "Bal dopiero...

...

To zmienia postac rzeczy jednakze za szybki byl. Pracownik moze nieco pojsc na reke pracodawcy NIEKIEDY ale to nie moze dlugo trwac. Nieplacenie pensji to kradziez.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 263, 264, 265, 266, 267, 268  Następny
Strona 264 z 268

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy