Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Ukraina drugi pomarańczowy bunt młodych !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 264, 265, 266  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:33, 28 Sty 2014    Temat postu:

Ukraina: Jaceniuk odmówił kierowania rządem

Po ponad czterech godzinach rozmów zakończyło się w Kijowie spotkanie prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza z przedstawicielami opozycji. Lider Batkiwszczyny Arsenij Jaceniuk odmówił przyjęcia teki premiera - podała minister sprawiedliwości Ołena Łukasz.

Według Łukasz strony porozumiały się w sprawie amnestii dla uczestników ulicznych protestów w stolicy Ukrainy. - Amnestia wejdzie w życie tylko w przypadku opuszczenia wszystkich zajętych (przez protestujących) lokali i dróg - podkreśliła minister.

Wiktor Janukowycz zgodził się w czasie spotkania na odwołanie części kontrowersyjnych ustaw, przyjętych 16 stycznia, a wymierzonych w protestujących w Kijowie przeciwników władz.

Ustawy zatwierdzone już przez głowę państwa, m.in. zaostrzają kary dla demonstrantów i ograniczają działalność organizacji pozarządowych. Jutro zajmie się nimi parlament w czasie specjalnej sesji - poinformowała minister sprawiedliwości Ołena Łukasz.

Prezydent Ukrainy rozmawiał z opozycją

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz spotkał się wczoraj wieczorem z opozycją. Protesty przeciwników władz na Ukrainie rozszerzają się na wschód kraju. Na Ukrainę udaje się szefowa dyplomacji UE Catherine Ashton i delegacja Parlamentu Europejskiego.

Opozycję reprezentowali na rozmowach z Janukowyczem: szef frakcji parlamentarnej partii Batkiwszczyna Arsenij Jaceniuk, lider partii UDAR Witalij Kliczko oraz przywódca nacjonalistycznej Swobody Ołeh Tiahnybok.

Protestujący obawiają się, że w związku z sytuacją w kraju prezydent może ogłosić stan wyjątkowy, a na zaplanowanym na dziś specjalnym posiedzeniu parlamentu kontrolowana przez niego Partia Regionów, komuniści oraz deputowani niezrzeszeni mogą poprzeć tę decyzję w głosowaniu.

Opozycja domaga się, by anulować w parlamencie tzw. dyktatorskie ustawy z 16 stycznia, które ograniczają swobody obywatelskie, przyjąć ustawę o uwolnieniu więźniów politycznych, czyli uczestników trwających na Ukrainie masowych wystąpień przeciw władzom, usunąć rząd premiera Mykoły Azarowa oraz przywrócić konstytucję z 2004 r.

Powrót do zapisów konstytucji sprzed 10 lat oznacza ograniczenie kompetencji prezydenta na rzecz poszerzenia kompetencji parlamentu.

....

Nowe wybory prezydenta . Niby co by dal premier Jaceniuk ? Mamy ogolnonarodowe powstanie .



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:58, 28 Sty 2014    Temat postu:

Brzeziński ostrzega Rosję w sprawie Ukrainy

Zbigniew Brzeziński, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego w okresie rządów prezydenta USA Jimmy'ego Cartera (1977-1981), uważa, że wspieranie przez Rosję represji na Ukrainie ostatecznie przemieni się w katastrofę dla samej Rosji.

"Rosjanie, przebudźcie się" - zaapelował Brzeziński w poniedziałkowym wpisie na Twitterze.

Russians wake up! Russia-backed repression in Ukraine will turn eventually into a disaster for Russia itself.
— Zbigniew Brzezinski (@zbig) January 27, 2014

...

To sa glupki . Kraj idiotow od stuleci . A u wladzy to juz do kwadratu .

Ukraiński parlament odwołał bezprawne ustawy

W Kijowie trwa nadzwyczajne posiedzenie ukraińskiego parlamentu. Rano do dymisji podał się premier Mykoła Azarow, a politycy zdecydowali już o odwołaniu łamiących konstytucję antyopozycjnych ustaw. Był to jeden z głównych celów opozycji.

....

I tak byly nielegalne bo lamaly konstytucje . Kto je stosowal bedzie mial proces .



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:02, 28 Sty 2014    Temat postu:

Ukraina: premier Mykoła Azarow podał się do dymisji

Ukraiński premier Mykoła Azarow podał się do dymisji - informują służby prasowe szefa rządu. Od godziny 9 polskiego czasu trwa specjalnie posiedzenie parlamentu. Jego głównym celem jest poszukiwanie dróg wyjścia z kryzysu. Opozycja zwołuje swoich zwolenników na Majdan Niepodległości w Kijowie, który jest centrum protestów, władze zaś zwożą ludzi przed gmach Rady Najwyższej.

"W celu stworzenia dodatkowych warunków dla zapewnienia kompromisu społeczno-politycznego, oraz pokojowego uregulowaniu konfliktu, podjąłem decyzję, by zwrócić się do prezydenta Ukrainy z prośbą o przyjęcie mojej dymisji" - oświadczył Azarow w komunikacie.

Opozycja domaga się, by na posiedzeniu parlamentu anulować tzw. dyktatorskie ustawy z 16 stycznia, które ograniczają swobody obywatelskie, przyjąć ustawę o uwolnieniu więźniów politycznych, czyli uczestników trwających masowych wystąpień przeciw władzom, usunąć rząd Azarowa oraz przywrócić konstytucję z 2004 r. Protestujący obawiają się, że w związku z sytuacją w kraju prezydent może ogłosić stan wyjątkowy, a parlament poprzeć tę decyzję w głosowaniu.

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz, który wczoraj spotkał się z opozycją zgodził się na odwołanie części ustaw przyjętych 16 stycznia, a wymierzonych w protestujących w Kijowie przeciwników władz. Porozumiano się też w sprawie amnestii dla zatrzymanych. Jak poinformowała uczestnicząca w rozmowach minister sprawiedliwości Ołena Łukasz, amnestia wejdzie w życie tylko w przypadku opuszczenia wszystkich blokowanych przez protestujących dróg i budynków publicznych.

Ustawy przyjęte przez Radę Najwyższą 16 stycznia i zatwierdzone już przez głowę państwa, m.in. zaostrzyły kary dla demonstrantów i ograniczyły działalność organizacji pozarządowych. Łukasz wyjaśniła, że w czasie specjalnej sesji zajmie się nimi parlament.

Minister sprawiedliwości podała także, że lider Batkiwszczyny, Arsenij Jaceniuk, odrzucił propozycję objęcia stanowiska szefa rządu, co Janukowycz zaproponował mu w sobotę. W rozmowach z prezydentem uczestniczyli jeszcze szef partii UDAR Witalij Kliczko oraz przywódca nacjonalistycznego ugrupowania Swoboda, Ołeh Tiahnybok.

...

Glupek . Namordowal ludzi zniszczyl sumienie a i tak splynal do szamba . Teraz najlepiej niech pokutuje do konca zycia .



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:05, 28 Sty 2014    Temat postu:

Zwolennicy Janukowycza: ludzie na Majdanie chcą wojny, to faszyści

Kilkadziesiąt osób wyróżnia się w tłumie dużymi czerwonymi znakami z napisem "stop majdan"

Zwolennicy ukraińskiego prezydenta Wiktora Janukowycza manifestujący pod parlamentem w Kijowie sami siebie nazywają antymajdanem. Ich zdaniem antyrządowi demonstranci z Majdanu Niepodległości chcą wojny i są faszystami.

Okolica Rady Najwyższej w Kijowie jest odcięta od reszty miasta. Dostępu do niej bronią kordony milicji i młodzi ludzie, często z zamaskowanymi twarzami. Sztab antymajdanu znajduje się w parku Maryjskim przylegającym do budynku parlamentu.

Na ulicy tłoczą się grupy zwolenników władzy, którzy przyjechali do Kijowa ze wschodnich części Ukrainy. Kilkadziesiąt osób wyróżnia się w tłumie dużymi czerwonymi znakami z napisem "stop majdan". Przyjechali z Krymu.

Młody człowiek w czarnej kurtce i czapce klubu piłkarskiego Chelsea mówi: "Jesteśmy dzielnymi chłopakami z Krymu" i uśmiecha się. - Wszyscy głosowaliśmy na Janukowycza. Ludzie na Majdanie to faszyści. Chcą wojny - przekonuje.

W tłumie powiewają niebieskie flagi rządzącej Partii Regionów. Ludzie niosą transparenty z napisami po angielsku: "militaryści z Majdanu pod sąd", "Nie dla Bandery", "prezydencie chroń Ukrainę".

Skandując "Janukowycz nasz prezydent" czy "jesteśmy za stabilizacją", idą w kierunku sceny obok budynku parlamentu, gdzie trwa specjalne posiedzenie parlamentu.

...

Czyli co mordy sa w porzo ? Wiem ze zaplacili ale czy warto brudzic sumienie za kase ...



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:07, 28 Sty 2014    Temat postu:

Władze Sewastopola: bądźcie gotowi do obrony miasta przed "Euromajdanem"

Przeciwnicy obecnych władz Ukrainy od wielu tygodni protestują w Kijowie

W Sewastopolu na południu Ukrainy władze apelują do mieszkańców o gotowość do obrony miasta przed "Euromajdanem", a 12 organizacji społecznych wydało oświadczenie, w którym piszą o możliwości stworzenia "Federacyjnego Państwa Małorosja" – podaje agencja REGNUM.

Przewodniczący administracji miejskiej Sewastopola Władimir Jacuba podziękował mieszkańcom za to, że nie dopuścili do tego, aby w mieście zorganizowano "Euromajdan". Pochwalił też Berkut, który – jak podkreślił – "skoordynował wszystko tak, abyśmy wyglądali godnie".

- Sewastopol nie podda się! – zapewnił. – Ludzie się boją, że ta plaga dotrze do nas - dodał. Zwrócił się także do wszystkich "zdrowo myślących ludzi", aby byli gotowi do obrony miasta przed opozycją.

Tymczasem 12 organizacji społecznych wydało wspólne oświadczenie, w którym deklarują gotowość do stworzenia Federacyjnego Państwa Małorosja.

"W związku z realnym zagrożeniem przewrotu państwowego i siłowego przejęcia władzy na Ukrainie, w sztabie rosyjskich społecznych i politycznych organizacji odbyło się posiedzenie przedstawicieli młodzieżowych, sportowych, kozackich, politycznych i społecznych organizacji rosyjskiego Miasta-Bohatera (oficjalny tytuł honorowy nadany dwunastu miastom i jednej twierdzy w ZSRR po II wojnie światowej - red.) Sewastopola. W przypadku przewrotu państwowego i siłowego przejęcia władzy, Sewastopol, wykorzystując swoje prawo do samookreślenia, wychodzi z obszaru prawnego Ukrainy" – czytamy w komunikacie.

Sewastopol to miasto zamieszkane niemal wyłącznie przez ludność rosyjskojęzyczną. To także główna baza stacjonującej na Ukrainie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. Mieszkańcy miasta z nostalgią wspominają czasy ZSRR i opowiadają się za ścisłą współpracą z Rosją.

Do 1954 r. Półwysep Krymski należał do Rosji. Został wówczas przekazany Ukrainie w związku z obchodzoną wtedy 300. rocznicą zawartej w 1654 roku Ugody Perejasławskiej.

Protesty przeciwników władz na Ukrainie i próby przejęcia kontroli nad podlegającą prezydentowi Wiktorowi Janukowyczowi administracją obwodową, rozszerzają się coraz bardziej na wschodnie regiony kraju, uważane dotychczas za bastion poparcia dla prezydenta.

Tylko trzy siedziby władz regionalnych nie są oblegane przez demonstrantów: w mieście rodzinnym Janukowycza, Doniecku, w stolicy Krymu Symferopolu oraz właśnie w Sewastopolu. Dziesięć centrów obwodowych całkowicie kontrolują terenowe Rady Narodowe, które przejęły funkcje rad obwodowych, czyli organów przedstawicielskich.

Szefów administracji obwodowych, zwanych potocznie gubernatorami, odsunięto od sprawowania funkcji we Lwowie, Tarnopolu, Iwano-Frankowsku, Czerniowcach, Chmielnickim, Łucku, Równem, Winnicy, Żytomierzu i Połtawie.

Przeciwnicy rządu blokują siedziby gubernatorów w obwodach: czernihowskim, kirowogradzkim, mikołajowskim, odeskim, ługańskim, charkowskim, oraz użhorodzkim.

W Czerkasach, Sumach, Dniepropietrowsku i Zaporożu doszło do siłowego rozpędzenia demonstrantów przez milicję, którym pomagały w tym grupy chuliganów, zwanych tituszkami.

Według agencji Interfax-Ukraina w Dniepropietrowsku, po starciach z milicją, ucierpiało 15 osób, w tym czterech milicjantów. Trzy osoby są w stanie ciężkim. Zatrzymano 37 osób, a 15 aresztowano na dwa miesiące.

W Czerkasach, na południe od Kijowa, zatrzymano 12 osób – poinformowała miejscowa prokuratura. Milicjanci z oddziałów specjalnych Berkut pobili tam i na krótko zatrzymali dziennikarza i operatora telewizji Biełsat. Ucierpieli również dziennikarze ogólnoukraińskich telewizji Inter i 5. Kanał oraz lokalnej telewizji.

...

Mimo wszystko to ze tam musieli sie zmagac z majdanem tez swiadczy ze i tam to dociera .



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:12, 28 Sty 2014    Temat postu:

Antymajdan: w zachodniej Ukrainie są nacjonaliści - kiedyś wyrzynali Polaków

Ludzie z antymajdanu - miasteczka namiotowego zwolenników władz pod parlamentem w Kijowie - podkreślają, że wschód i zachód Ukrainy dzieli wiele: od historii przez religię aż po muzykę. - Na zachodzie są nacjonaliści, którzy kiedyś wyrzynali Polaków - dodają.

Antymajdan znajdujący się w Parku Maryjskim obok parlamentu to kilkadziesiąt wojskowych namiotów. Niełatwo się do niego dostać, nawet idąc w tłumie zwolenników rządzącej Partii Regionów. Ludzie szybko wyławiają z tłumu dziennikarzy, których można poznać po kaskach, i prowadzą ich do ochrony pilnującej głównego wejścia do obozu.

Ochroniarze długo lustrują legitymacje prasowe, po czym dzwonią do przełożonego, by spytać, czy przedstawiciela danego medium można wpuścić. Po długim namyśle uznano, że PAP nie jest na "liście wrogich redakcji".

Do sztabu antymajdanu można się dostać tylko w asyście jednego z ochroniarzy. Zwolennicy władz sami tłumaczą, że obawiają się prowokacji ze strony antyrządowych aktywistów z Majdanu Niepodległości.

Aleksander ma pełne ręce roboty. Jest jednym z najbardziej aktywnych ochotników działających w sztabie. Ma ponad 30 lat, na co dzień pracuje w Kijowie jako taksówkarz. Przyznaje, że w miasteczku namiotowym na Majdanie był kilka razy.

- Przyjechało dziś do Kijowa 30 tys. ludzi. Chcemy pokazać, że Majdan to nie jest cały kraj. Ludzie przebywający tam są niebezpieczni. To faszyści - mówi.

Aleksander podkreśla, że wschód i zachód Ukrainy to dwa różne światy. - Co nas różni? Wiara. My jesteśmy prawosławni, a oni to grekokatolicy. Różni nas też język i to, że ziemie zachodnie nie należały długo do Ukrainy. Na zachodzie są nacjonaliści, którzy kiedyś wyrzynali Polaków - wylicza.

Ze sceny ustawionej przy budynku parlamentu dobiegają dźwięki pieśni. - To tradycyjna ukraińska pieść nawołująca do jedności - wyjaśnia. - Na zachodzie wolą bardziej młodzieżową, nowoczesną muzykę - dodaje.

...

Mimo ze bredza na ogol to zasadne jest pytanie . Czy Polacy sa durni ze popieraja nazioli gloszacych rabanie Polakow siekierami ?



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:16, 28 Sty 2014    Temat postu:

Były prezydent Litwy: Unia Europejska zdradza Ukrainę

Unia Europejska zdradza Ukrainę – uważa były prezydent Litwy Valdas Adamkus.

Unia Europejska zdradza Ukrainę – uważa były prezydent Litwy Valdas Adamkus. Według niego politycy unijni powinni udzielić zdecydowanego poparcia ukraińskim dążeniom proeuropejskim i podjąć odwetowe działania przeciwko Rosji.

- Owszem, polityka to jest sztuka kompromisów, ale są też zasady. Sądzę, że obecnie Unia Europejska zdradza Ukrainę - powiedział Adamkus w telewizji Lietuvos Rytas.

Zdaniem byłego prezydenta UE powinna zrobić wszystko, by uniemożliwić wtrącanie się Rosji w sprawy Ukrainy. - Unia ma podjąć kroki odwetowe, być może wprowadzić sankcje ekonomiczne, czy finansowe - uważa Adamkus.

- Jestem bardzo zawiedziony stanowiskiem Unii wobec Ukrainy. Unia mówi do Ukrainy: "My was kochamy", "Chcemy was", "Przyjdźcie, przyjmiemy was", a gdy się oczekuje zdecydowanych kroków, to Unia Europejska, głównie duże państwa, Francja i Niemcy, zaczynają się wahać - powiedział Adamkus.

...

Alez oczywiscie Bruksela popiera tyranow jak w Egipcie . Wkrecanie ich w walke o wolnosc jest dla nich niezreczne . Oni sie o to nie prosili .



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:19, 28 Sty 2014    Temat postu:

Ukraińscy radykałowie: nasze ustępstwa tylko za ustępstwa władz

Protesty antyrządowe w Kijowie

Prawy Sektor, bardzo aktywne w zamieszkach antyrządowych w Kijowie radykalne stowarzyszenie składające się z członków różnych ukraińskich ruchów nacjonalistycznych, ogłosiło, że ograniczy swoje działania jedynie w zamian za ustępstwa ze strony władz.

- Brak wyraźnego stanowiska przywódców opozycyjnych partii parlamentarnych i ich strach przed poprowadzeniem rewolucji zobowiązuje mnie do przejęcia odpowiedzialności za proces rewolucyjny i rozwój dalszych wydarzeń (…) na Ukrainie – oświadczył przywódca Prawego Sektora Dmytro Jarosz, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

Jarosz przedstawił główne postulaty, które mogą doprowadzić do uregulowania sytuacji w kraju. Są to: całkowita zmiana władz, uwolnienie wszystkich zatrzymanych "więźniów politycznych i jeńców", zakaz działalności partii i ugrupowań antypaństwowych, dogłębna reforma wymiaru sprawiedliwości, milicji i służb specjalnych, modernizacja państwa, oraz przyjęcie nowej konstytucji.

Ruch domaga się również: powołania nowej Centralnej Komisji Wyborczej, anulowania ustaw z 16 stycznia, które wymierzone są w protestujących przeciwników władz, ukarania winnych zabójstw oraz znęcania się nad demonstrantami. Prawy Sektor chce ponadto przyspieszenia poszukiwań zaginionych uczestników akcji antyrządowych, legalizacji organizacji patriotyczno-sportowych i odsunięcia od władzy zdyskredytowanych polityków.

Jeśli władze zgodzą się na ustępstwa, Prawy Sektor gotów jest do ograniczania swoich działań na zasadzie "ustępstwo za ustępstwo". - Jeśli zaś władze nie zgodzą się 28 stycznia na ustępstwa Prawy Sektor będzie działał według opracowanych już planów – głosi oświadczenie Jarosza.

...

Trybunal karny dla was . Nie zapominamy co znaczy nazizm w waszym wydaniu . Czy my jestesmy durni popierajac takie cus? Oczywiscie ich nie popieramy bezposrednio ale korzystaja .



Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Wto 17:20, 28 Sty 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:22, 28 Sty 2014    Temat postu:

Kwaśniewski: dymisja Azarowa to krok w dobrym kierunku, ale zbyt późno

Decyzja premiera Ukrainy Mykoły Azarowa o tym, by podać się do dymisji, jest posunięciem we właściwym kierunku, ale przyszła zbyt późno - uważa były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Według niego Majdan czeka przede wszystkim na decyzje o wcześniejszych wyborach prezydenckich.

- To ważna decyzja (dymisja Azarowa - red.) i trzeba docenić, że premier Azarow usuwa swoją osobę i swój rząd jako problem w poszukiwaniu kompromisu czy wyjścia z obecnej sytuacji kryzysowej, natomiast obawiam się, że to zbyt późno; ta decyzja podjęta kilkanaście tygodni temu mogłaby rzeczywiście spowodować przełom. W tej chwili, nie jestem pewnym, a raczej wątpię - powiedział Kwaśniewski.

Według niego ważne jest także cofnięcie przez parlament Ukrainy tzw. ustaw dyktatorskich, ograniczających m.in. prawa obywateli do demonstracji, których przyjęcie 16 stycznia doprowadziło do zamieszek podczas protestów antyrządowych w Kijowie. Jak dodał, dla Majdanu ważne byłoby uwolnienie ludzie zatrzymanych w różnych częściach Ukrainy.

- Postulatem, który prawdopodobnie miałyby największy wpływ na reakcje ludzi na Majdanie, pozostają niezmiennie wcześniejsze wybory prezydenckie. Z punktu widzenia prezydenta Janukowycza jest to jednak postulat najtrudniejszy do przyjęcia - uważa były prezydent.

- Powstaje teraz pytanie: jaki rząd mógłby zastąpić gabinet Azarowa, żeby nie tylko uspokoić nastroje, ale też efektywnie podjąć pracę, bo Ukraina jest w bardzo trudnym położeniu gospodarczym i finansowym i rządzenie tam jest potrzebne - zaznaczył Kwaśniewski.

Zwrócił uwagę, że w ukraińskim systemie władzy to prezydent jest osobą numer jeden, a w związku z tym, nawet gdyby opozycja otrzymała stanowisko premiera nie będzie to miało aż takiego znaczenia. - Tym bardziej, że opozycja - jeśli nie nastąpi jakiś przełom partii regionów - nie ma większości w parlamencie. A wiec ten rząd, nawet z liderem z opozycji na czele, byłby jednak w dużej mierze w rękach Partii Regionów - zaznaczył były prezydent.

Według Kwaśniewskiego opozycja powinna raczej postulować utworzenie - do czasu wyborów prezydenckich - rządu porozumienia narodowego. Jak mówił, na czele takiego rządu porozumienia narodowego powinien stanąć akceptowany przez obie strony autorytet. Według Kwaśniewskiego, w skład takiego rządu nie wchodziliby liderzy opozycji, ale osoby przez nich wskazane.

- Pesymista to optymista dobrze poinformowany. Ponieważ jestem w kwestiach Ukrainy dobrze poinformowany, to jestem raczej ciągle pesymistycznie nastrojony, bo wydaje mi się, że czas gra w tej chwili przeciwko kompromisowi. Ludzie na ulicy coraz bardziej się radykalizują, władza ma coraz mniejsze pole manewru i ryzyko, że to wszystko wymknie się spod kontroli jest niemałe - podsumował Kwaśniewski.

Dziś rano służby prasowe Rady Ministrów w Kijowie przekazały, że Azarow podał się do dymisji. Szef rządu zdecydował się odejść ze stanowiska w związku z bardzo poważnym kryzysem politycznym, w którym znajduje się jego kraj.

- W celu stworzenia dodatkowych warunków dla zapewnienia kompromisu społeczno-politycznego oraz pokojowego uregulowania konfliktu podjąłem decyzję, by zwrócić się do prezydenta Ukrainy z prośbą o przyjęcie mojej dymisji - oświadczył Azarow w komunikacie.

Parlament Ukrainy anulował we wtorek większość tzw. ustaw dyktatorskich, ograniczających m.in. prawa obywateli do demonstracji. Za unieważnieniem tych aktów prawnych głosowało 361 posłów w 450-osobowej Izbie.

..

Kwasniewski rozsadnie ...



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:27, 28 Sty 2014    Temat postu:

Dymisja Mykoły Azarowa. Rada Najwyższa uchyla przestępcze ustawy

Po dymisji premiera Ukrainy Mykoły Azarowa, przyjętej po południu przez prezydenta Wiktora Janukowycza, obowiązki szefa rządu będzie pełnił dotychczasowy pierwszy wicepremier Serhij Arbuzow – poinformował rzecznik Azarowa, Witalij Łukianenko. Kto zastąpi Azarowa? W ukraińskich mediach już rozpoczęły się spekulacje.

W opublikowanym wcześniej dekrecie prezydenckim Janukowycz polecił zdymisjonowanemu rządowi pełnienie dotychczasowych obowiązków do czasu powołania nowej Rady Ministrów.

Kto stanie na czele nowego rządu? Obecnie mówi się o oligarsze Petrze Poroszenko, jednym z najbogatszych Ukraińców, i obecnym wicepremierze Serhiju Arbuzowie.

Majątek Poroszenki ocenia się na 1,8 mld dolarów. Posiada on wielkie zakłady produkujące słodycze. Jest nazywany "czekoladowym królem". Od początku wspierał Majdan. W czasie prezydentury Wiktora Juszczenki pełnił m.in. funkcję szefa MSZ. – On nie wywołuje niechęci w starej gwardii Partii Regionów ani negatywnych emocji u opozycji – ocenia ukraiński politolog Taras Bieriezowiec.

Kolejnym kandydatem na szefa rządu, jak spekulują media, jest związany do niedawna z Partią Regionów Serhij Tihipco. Za czasów premiera Wiktora Juszczenki, od 1999 do 2000 roku, sprawował urząd ministra gospodarki. W latach 2002-2004 był prezesem Narodowego Banku Ukrainy.

"W celu stworzenia dodatkowych warunków dla zapewnienia kompromisu społeczno-politycznego oraz pokojowego uregulowania konfliktu podjąłem decyzję, by zwrócić się do prezydenta Ukrainy z prośbą o przyjęcie mojej dymisji" - oświadczył do południa Azarow w komunikacie.

"Konfliktowa sytuacja, do której doszło w kraju, zagraża gospodarczemu i społecznemu rozwojowi Ukrainy, niesie niebezpieczeństwo dla całego ukraińskiego społeczeństwa oraz każdego obywatela" – czytamy w oświadczeniu.

"Najważniejszym zadaniem jest dziś zapewnienie integralności terytorialnej Ukrainy. Jest to o wiele ważniejsze, niż czyjeś plany czy ambicje. Właśnie dlatego podjąłem tę decyzję" – oznajmił szef rządu.

67-letni obecnie Azarow objął tekę premiera w marcu 2010 roku po wyborach prezydenckich, w których zwyciężył Wiktor Janukowycz.

Azarow urodził się w rosyjskiej Kałudze, a na Ukrainie mieszka od 1984 roku. Ten wykształcony w Moskiewskim Uniwersytecie Państwowym geolog rozpoczął działalność polityczną w 1994 roku, kiedy po raz pierwszy został deputowanym Rady Najwyższej (parlamentu) Ukrainy.

Szerzej znany stał się w latach 1996-2002, kiedy kierował Administracją Podatkową Ukrainy. Był wówczas oskarżany o to, że z pomocą podległej sobie służby nękał przeciwników ówczesnego prezydenta Leonida Kuczmy. W 2002 roku Azarow po raz pierwszy został wicepremierem i ministrem finansów w rządzie Janukowycza. Drugi raz pełnił tę funkcję w latach 2006-2007.

Azarow uważany jest za polityka prorosyjskiego. Ze względu na bardzo słabą znajomość języka ukraińskiego i rażące błędy w wymowie, Ukraińcy nazywają go "Azirowem"

W czasie trwających obecnie na Ukrainie protestów antyrządowych Azarow niejednokrotnie nazywał ich uczestników terrorystami i ekstremistami, a o wydarzeniach w swoim kraju mówił jako o zamachu stanu.

Także dziś parlament Ukrainy anulował tzw. ustawy dyktatorskie, ograniczające m.in. prawa obywateli do demonstracji. Za unieważnieniem tych aktów prawnych głosowało 361 posłów w 450-osobowej Izbie.

Przyjęcie tych ustaw 16 stycznia doprowadziło do zamieszek podczas protestów antyrządowych w Kijowie. W ich wyniku śmierć poniosło sześć osób.

Rada Najwyższa anulowała krytykowane przez opozycję i Zachód ustawy, które znacznie zaostrzyły odpowiedzialność karną za udział obywateli w niesankcjonowanych protestach. Zmiany te ujęte były m.in. w ustawie nr 3879, za którą deputowani rządzącej większości kontrolowanej przez Partię Regionów prezydenta Wiktora Janukowycza i partii komunistycznej głosowali przez podniesienie rąk.

Ustawy dyktatorskie łagodziły procedury uchylania immunitetu poselskiego wobec łamiących prawo posłów, co deputowani opozycji odbierali jako instrument do walki z przeciwnikami politycznymi.

Oprócz zaostrzenia kar dla uczestników nielegalnych manifestacji zwiększono 16 stycznia odpowiedzialność za rozpowszechnianie "treści ekstremistycznych" oraz podwyższono kary za rozbijanie namiotów w miejscach protestu.

Teraz anulowano też kary dla kierowców, którzy poruszają się po drogach w kolumnach liczących ponad pięć pojazdów, a także zakaz demonstracji przed prywatnymi mieszkaniami i domami.

Uchwalając dyktatorskie ustawy władze reagowały na miasteczko namiotowe na Majdanie Niepodległości w Kijowie oraz na demonstracje urządzane przez przeciwników rządu przed domami wysokich urzędników państwowych, w tym przed rezydencją Janukowycza.

Parlament anulował też zapisy dotyczące organizacji pozarządowych. Organizacje finansowane z zagranicy uchylone obecnie przepisy zobowiązywały do dodawania do swej oficjalnej nazwy informacji "organizacja, wypełniająca funkcje agenta obcego państwa". Informacja taka miała widnieć na wszystkich materiałach, rozpowszechnianych przez takie organizacje, w tym także w mediach.

Po głosowaniu przewodniczący Rady Najwyższej Wołodymyr Rybak ogłosił kolejną przerwę w obradach. Potrwa ona do godziny 15 czasu polskiego. Rada Najwyższa ma się wówczas zająć ustawą o amnestii dla uczestników protestów oraz powołaniem komisji, która rozpatrzy zmiany w konstytucji. Celem tych zmian jest ograniczenie kompetencji szefa państwa i rozszerzenie kompetencji parlamentu.

...

Oczywiscie to za malo . Trzeba wyborow .



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:30, 28 Sty 2014    Temat postu:

Tomasz Pajączek | Onet
Wrocławianie wspierają protestujących na Majdanie

Przynoszą ciepłe swetry, kurtki, czapki, szaliki i buty. Wrocławianie od kilku dni prowadzą zbiórkę darów dla protestujących na Majdanie Ukraińców. Najpotrzebniejsze rzeczy jeszcze w tym tygodniu zostaną wysłane do Kijowa.

- Mój mąż już w tym nie chodzi, więc jeśli te ubrania mają leżeć w szafie, to lepiej, żeby ktoś z nich skorzystał, może się przydadzą – mówi pani Maria, która w ten sposób chce wspomóc protestujących na Majdanie.

Zbiórka darów trwa w wielu polskich miastach, także we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska ciepłe ubrania, koce, karimaty i leki można przynosić do lokalu Konspira przy placu Solnym 11.

- Głównie otrzymujemy kurtki, płaszcze, polary, ciepłe swetry, spodnie, buty, a nawet skarpety. Są też koce, śpiwory, kołdry i poduszki – mówi Paweł Pietrzak, współorganizator wrocławskiej zbiórki darów dla Ukrainy.

- Dostaliśmy ścisłe wytyczne z Fundacji Pokolenie jak te rzeczy mają być posegregowane. W niebieskie worki pakujemy kurtki, w czarne – swetry i bluzy, do żółtych worków wkładamy spodnie i buty, a w przezroczystych workach mamy czapki, szaliki i rękawiczki – dodaje Paweł Pietrzak.

Akcja, która jest prowadzona w godzinach od 14 do 18 potrwa jeszcze do środy. Później zebrane rzeczy zostaną wysłane do Kijowa.

...

Durni Polacy pomagaja zbrodniczym wrogom . Oto pokaz dla swiata .

„Powinniśmy przeprowadzić wielką akcję likwidacji polskiego elementu. Przy odejściu wojsk
niemieckich należy wykorzystać ten dogodny moment dla zlikwidowania całej ludności męskiej
w wieku od 16 do 60 lat. [...] Tej walki nie możemy przegrać i za każdą cenę trzeba osłabić
polskie siły. Leśne wsie oraz wioski położone obok leśnych masywów powinny zniknąć z
powierzchni ziemi.”
Tajna dyrektywa UPA – „Piwnicz” z czerwca 1943 roku



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:24, 28 Sty 2014    Temat postu:

Putin: Będziemy rozmawiać z każdym rządem Ukrainy

Prezydent Rosji Władimir Putin zapowiedział w Brukseli, że Rosja nie wycofa się automatycznie z zawartych z Ukrainą umów .

Prezydent Rosji Władimir Putin zapowiedział w Brukseli, że Rosja nie wycofa się automatycznie z zawartych z Ukrainą umów w sprawie 15 mld dolarów pożyczki i redukcji cen gazu, jeżeli do władzy w Kijowie dojdzie opozycja.

- Będziemy rozmawiać z każdym rządem Ukrainy. Ważne jest dla nas to, by ukraińska gospodarka była stabilna i wiarygodna kredytowo. Musimy być pewni, że dostaniemy te pieniądze z powrotem - oświadczył Putin na konferencji prasowej po zakończeniu szczytu UE-Rosja w Brukseli.

Odrzucając zarzuty o naciski na Ukrainę i kraje Partnerstwa Wschodniego, Putin zapewniał też, że Rosja szanowała, szanuje i będzie szanować suwerenne prawa wszystkich krajów, także tych, które wyłoniły się z d. Związku Radzieckiego.

...

Pogodza sie z rzeczywistoscia !



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:27, 28 Sty 2014    Temat postu:

Posłowie Partii Regionów na tle zdjęć pobitych dziennikarzy

Zdjęciami pobitych i rannych dziennikarzy atakowali ich koledzy po fachu deputowanych prezydenckiej Partii Regionów. Występowali oni w kuluarach specjalnego posiedzenia parlamentu Ukrainy poświęconego rozwiązaniu głębokiego kryzysu w kraju. Ołena Bondarenko z Partii Regionów w pewnym momencie nie wytrzymała i wybuchła w kierunku dziennikarzy: "Nauczcie się przede wszystkim rozmawiać z politykami!. Waszego chamstwa wszyscy już mają dosyć!".

Według organizacji monitorujących działalność mediów, od 19 stycznia, kiedy doszło do zaostrzenia konfliktu między przeciwnikami rządu a władzami, na Ukrainie obrażenia odniosło 63 dziennikarzy.

Reporterzy parlamentarni przynieśli na obrady Rady Najwyższej ich zdjęcia i ustawiali się za posłami Partii Regionów za każdym razem, gdy ci wypowiadali się przed kamerami. Dziennikarze pytali przedstawicieli większości, czy poczuwają się do odpowiedzialności za śmiertelne ofiary konfliktu.

- Czym zmywa pan krew ze swoich rąk? Czy dobrze się panu śpi ze świadomością, że na Ukrainie giną ludzie? – słyszał od zgromadzonych wokół niego reporterek Wołodymyr Olijnyk, jeden z autorów tzw. ustaw dyktatorskich z 16 stycznia, które wywołały eskalację protestów.

Na tle zdjęć z zakrwawionymi twarzami dziennikarzy występował szef frakcji parlamentarnej Partii Regionów Ołeksandr Jefremow. Obiecał, że zdjęcia, które mu przyniesiono, przekaże "odpowiednim organom", prowadzącym śledztwa w ich sprawach.

Jego koleżanka partyjna, była dziennikarka telewizyjna Ołena Bondarenko, stojąc na tle tych samych zdjęć, najpierw próbowała trzymających je dziennikarzy pouczać.

- Myślę, że nie jest dla was tajemnicą, że w działaniach bojowych zawsze ktoś ucierpi. Niestety, w takich warunkach dziennikarze także są narażeni na niebezpieczeństwo – mówiła.

- Ale na Ukrainie nie są prowadzone działania bojowe! Jesteśmy bici przez Berkut! – wykrzykiwali dziennikarze w odpowiedzi.

Bondarenko w końcu nie wytrzymała i wybuchła: - Nauczcie się przede wszystkim rozmawiać z politykami!. Waszego chamstwa wszyscy już mają dosyć! – rzuciła, oddalając się od atakujących.

- A pani chamstwa ma już dość cały kraj! – ripostowała jedna z dziennikarek.

...

Trzrba im pokazywac czemu sa winni .



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:34, 28 Sty 2014    Temat postu:

Olsztyn pomaga protestującym na Majdanie w Kijowie

Do stolicy Ukrainy trafią ciepłe ubrania, jedzenie i lekarstwa, zbierane przez Związek Ukraińców w Polsce.

- Tę pomoc traktujemy jako obowiązek. Kiedy giną ludzie nie ma czasu na zastanawianie się – wyjaśnia Michał Kajda przewodniczący Mniejszości Ukraińskiej w Olsztynie.

Związek Ukraińców zwrócił się także o pomoc do olsztyńskiego Banku Żywności. Prezes Marek Borowski zapewnia, że zbiórka w sklepach ruszy zaraz po uzyskaniu odpowiednich zgód.

Na razie dary dla Ukraińców protestujących na kijowskim Majdanie można przynosić do domu parafialnego przy cerkwi pod wezwaniem Pokrowa Matki Bożej w Olsztynie przy ulicy Lubelskiej 12.

...

To rodacy .

Rusłana: będzie wam lżej, kiedy mnie zabiją?

- Przyszłam po to, żeby przemówić do tych chłopców. Ale niestety, oni nie chcą słuchać - mówi w rozmowie z Onetem Rusłana, ukraińska piosenkarka. - Będzie wam lżej, kiedy mnie zabiją? Poczujecie ulgę - pyta władze artystka. Na Ukrainie nadal trwają antyrządowe demonstracje.

...

Jak rozumiem do Berkutu czy moze nazioli ? O co chodzi .



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:37, 28 Sty 2014    Temat postu:

W całym kraju zbiórki na rzecz protestujących na Ukrainie

Leki, środki opatrunkowe, żywność, ciepła odzież, śpiwory i koce, a także pieniądze - w całym kraju prowadzone są zbiórki pomocowe na rzecz Ukrainy. Dary na bieżąco wysyłane są m.in. na kijowski Majdan. Na Ukrainie są też polscy wolontariusze.

W ramach ogólnopolskiej akcji "Ukraina 2014" zbiórkę na rzecz protestujących w Kijowie zorganizowali Młodzi Demokraci, czyli młodzieżówka Platformy Obywatelskiej. Akcja ma potrwać do 5 lutego. Potrzebny jest sprzęt medyczny: strzykawki, igły jednorazowe, środki odkażające, leki na przeziębienie, leki przeciwbólowe, środki opatrunkowe a także ciepła odzież oraz żywność o długim terminie przydatności - informują organizatorzy.

"Polacy powinni pamiętać o wszystkich tych, którzy walczą o demokrację. Powinniśmy także wspierać Ukraińców w dążeniu do uczestnictwa w wielkim projekcie, jakim jest Unia Europejska" - apelowali we wtorek organizatorzy akcji. Zbiórka prowadzona jest m.in. w biurach posłów i europosłów Platformy.

Zbiórki darów dla Ukraińców prowadzą organizacje pozarządowe w całym kraju. Z Poznania na Ukrainę ruszył we wtorek transport z odzieżą, środkami opatrunkowymi śpiworami i kocami. "To prosta potrzeba serca. Uznaliśmy, że trzeba jakoś pomóc" - powiedziała w rozmowie z PAP Daga Gregorowicz ze stowarzyszenia społeczno-kulturalnego "Polska-Ukraina", które organizowało zbiórkę. Transport z Poznania po drodze na Ukrainę odbierze jeszcze zebrane dary z Wrocławia i Katowic.

Do niedzieli 2 lutego dary zbiera Fundacja Polska Pomoc w Białymstoku. Zebrano już np. pół tony makaronu, konserwy, świece. Jedna z firm przekazała ciepłe kurtki. Z własnych środków fundacja zakupi leki. Potrzebne są także m.in. koce, obuwie, ryż, kasze, środki odkażające, bandaże, opaski elastyczne. Wszystkie dary można przynosić do siedzib organizacji pozarządowych w Białymstoku.

W Lublinie zbiórkę leków, żywności, ciepłej odzieży, środków higieny dla protestujących i poszkodowanych w zamieszkach w Kijowie organizuje Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza przy wsparciu lubelskiej Caritas oraz władz miasta i województwa. Dary zostaną przekazane do greckokatolickiej parafii Zmartwychwstania w Kijowie, gdzie każdego dnia przychodzi łącznie około 800 osób, żeby zjeść ciepły posiłek, ogrzać się, odpocząć, uzyskać pomoc medyczną.

„Ta pomoc w tej chwili jest doraźna i musi być przekazana szybko. Mam nadzieję, że ona się rozwinie, bo potrzebna jest też specjalistyczna pomoc medyczna oraz prawna dla poszkodowanych” - powiedział prezes Fundacji Kultury Duchowej Pogranicza i proboszcz parafii greckokatolickiej w Lublinie ks. Stefan Batruch. Fundacja uruchomiła również specjalne konto, na które zbiera pieniądze m.in. na zakup leków dla poszkodowanych w czasie protestów w Kijowie.

Sfinansowanie kosztów transportu darów zadeklarował zarząd województwa lubelskiego. Zbiórkę wspierają też władze Lublina – dary zbierane są w Biurach Obsługi Mieszkańca Urzędu Miasta. „O przyszłości Ukrainy przesądzać będą sami Ukraińcy. My wyrażamy solidarność w takim rozumieniu, jak kiedyś społeczeństwa zachodnie wspierały Polskę w czasach, kiedy budziła się Solidarność” - powiedział prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

W pomoc włącza się też kościół grekokatolicki: w najbliższą niedzielę w cerkwiach greckokatolickich w Polsce odbędzie się zbiórka pieniężna na rzecz poszkodowanych i ofiar ostatnich wydarzeń na Ukrainie oraz potrzeby kijowskiego Majdanu – poinformował we wtorek PAP kanclerz greckokatolickiej kurii archidiecezji przemysko-warszawskiej w Przemyślu ks. Bogdan Stepan.

"Zbiórkę przeprowadza Caritas. Zebrane pieniądze zostaną przekazane głowie Kościoła greckokatolickiego abp. Światosławowi Szewczukowi" – powiedział ks. Stepan. Podczas mszy św. duchowni grekokatoliccy w Polsce modlą się "za pokój i pokojowe rozwiązanie sytuacji na Ukrainie".

W Warszawie zbiórkę leków, ale też środków pieniężnych prowadzi Fundacja Otwarty Dialog. "Odzew jest niesamowity, otrzymujemy wsparcie z całego kraju. Do tej pory uzbieraliśmy ponad 30 tysięcy złotych za które służba medyczna Majdanu kupiła m.in. defibrylator do szpitala polowego. Transporty na Ukrainę wysyłamy na bieżąco, ostatni wyszedł sobotę. Współpracujemy z Caritas Diecezji Drohobyckiej" - poinformował PAP koordynator akcji Tomasz Czuwara. Podał również, że fundacja wysyła do Kijowa wolontariuszy, którzy m.in. przygotowują raporty dot. przestrzegania praw człowieka, a także włączają się w udzielanie protestującym pomocy medycznej.

W czwartek na warszawskim pl. Konstytucji Fundacja Otwarty Dialog (we współpracy z Amnesty International) zamierza zorganizować manifestację pod hasłem solidarności z protestującymi na Euromajdanie. Również tam zostanie zorganizowana zbiórka leków, a chętni będą mogli podpisać petycję wzywającą władze ukraińskie do rozliczenia winnych łamania praw człowieka. Zbiórki darów prowadzone są również na terenie województwa mazowieckiego, zaangażowali się w nie m.in. uczniów szkół średnich w Radomiu.

...

Dalszy ciag akcji durni Polacy pomagaja swoim najbardziej okrutnym wrogom .

Nie było zbrodni większych od OUN – UPA.
Filozofię okrucieństw brano z prac Doncowa.
Owe szatańskie nauki przyjęto bez słowa.
Nienawiścią, podstępem goszczono Polaków,
A nawet swoich, rozumnych rodaków.
Rozbierano do naga, wiązano kolczastym drutem
I bito do skonania żelazem kutym.
Jeszcze żyjącym gwóźdź wbijano w głowę,
Odcięto piłą ręce, krocze i nogę.
Bratu kazano zabić brata, mężowi dzieci, żonę;
Takie były metody tortur, przez UPA wprowadzone.
Ukraince, co konającemu dała kubek wody
Nie dane było cieszyć się z swej pięknej urody.
Dwudziestu ją gwałciło, twarz pocięto żyletką;
Dziecko. Modliło się do Boga o śmierć – i to prędką.
Palono ludzi żywcem, wydłubywano im oczy
I patrzono czy ślepy drzwi znajdzie, z płomieni wyskoczy;
Takiego zwyrodnialcy jakby w drodze łaski
Witali gromkim: hura ! były i oklaski.
Potem popalone ciało posypywali solą
Szydząc, że pono Polaków rany nie bolą.
I oto ta grupa super – zbrodniarzy
Wraca na Ukrainę i o władzy marzy.
Swe zbrodnie ubiera w szaty narodowe
Zarażając kłamstwem społeczeństwo zdrowe:
Wspaniałych ludzi Wielkiej Ukrainy,
Których my Polacy po prostu – lubimy.



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 264, 265, 266  Następny
Strona 24 z 266

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy