Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Ukraina drugi pomarańczowy bunt młodych !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 264, 265, 266  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:22, 22 Sty 2014    Temat postu:

MSZ: ambasador Ukrainy w Polsce wezwany na godz. 12

Ambasador Ukrainy w Polsce został wezwany do MSZ - poinformował wna Twitterze rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski. Zostanie przyjęty o godz. 12. przez wiceminister Katarzynę Pełczyńską-Nałęcz.

Prokuratura Generalna Ukrainy potwierdziła śmierć trzech osób w Kijowie, w rejonie dzielnicy rządowej, gdzie od ponad dwóch dni trwają starcia ukraińskiej milicji i antyrządowych demonstrantów. To pierwsze ofiary śmiertelne od wybuchu antyrządowych protestów w listopadzie, wywołanych wstrzymaniem współpracy Ukrainy z UE.

Również w środę w życie wszedł kontrowersyjny pakiet zmian prawnych, które zdaniem opozycji są w nią wymierzone. Nowe prawo m.in. zaostrza odpowiedzialność za udział w nielegalnych manifestacjach i za rozpowszechnianie "treści ekstremistycznych" oraz podwyższa kary za rozbijanie namiotów w miejscach protestu.

Przewidziano kary dla kierowców, którzy poruszają się po drogach w kolumnach liczących ponad pięć pojazdów, a także zakazano demonstracji przed prywatnymi mieszkaniami i domami obywateli.

...

Przyznam ze nie spodziewalem sie zabitych . Myslalem ze Januk posiada zwierzecy ale instynkt samozachowawczy . Jednak nie ma nic takiego ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:25, 22 Sty 2014    Temat postu:

Buzek: Wiktor Janukowycz boi się o swoje życie. Gra o najwyższą stawkę

- Janukowycz boi się o swoje życie, gra o najwyższą stawkę, chodzi mu wyłącznie o utrzymanie władzy. Dzisiaj społeczność międzynarodowa musi bardzo poważnie rozpatrzyć sankcje. Unia musi zająć twarde stanowisko - powiedział w rozmowie z TVP Info Jerzy Buzek.

Były przewodniczący Parlamentu Europejskiego podkreślił, że kraje UE są odpowiedzialne za to, co się dzieje na ukrainie, bo "rozbudziliśmy nadzieję Ukraińców".

Od niedzieli w stolicy Ukrainy trwają starcia między milicją a antyrządowymi demonstrantami. Rząd i opozycja obwiniają się nawzajem o eskalację przemocy. Według agencji Interfax-Ukraina, która powołuje się na informatorów z MSW, oddziały milicji Berkut przypuściły szturm na protestujących po informacji, że mają oni zamiar wykorzystać do walki z milicją ciekły sód, którego zamierzano użyć w koktajlach Mołotowa.

...

Akurat Buzek moze rozumiec mentalnosc gangu .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:30, 22 Sty 2014    Temat postu:

Zamieszki na Ukrainie, rośnie liczba ofiar

Jest czwarta ofiara śmiertelna zamieszek w Kijowie - podają ukraińskie media. Wcześniej prokuratura generalna Ukrainy potwierdziła informacje o trzech zabitych w pobliżu barykad, gdzie od ponad dwóch dni trwają walki ukraińskiej milicji i antyrządowych demonstrantów. Prezydent Wiktor Janukowycz zdecydował się na spotkanie z liderami opozycji.

Przed południem doszło do kolejnych starć. Oddziały specjalne Berkut znów wypchnęły manifestantów z ulicy Hruszewskiego. Funkcjonariusze po kilku minutach wrócili na swoje poprzednie pozycje. Podobny manewr oddziały specjalne wykonały rano.

Berkutowcy starali się nie bić ludzi, manifestujący po prostu uciekali przed zbliżającymi się funkcjonariuszami z pałkami. Zatrzymali się kilkaset metrów od swojej poprzedniej barykady, przy hotelu Dnipro. Demonstranci podchodzili do pobliskiego placu Europejskiego, gdzie zatrzymali się milicjanci. Rzucali w nich kamieniami, znów słychać było eksplozje granatów hukowych. Są ranni.

Transporter opancerzony podjechał do kordonu milicji na ulicy Hruszewskiego. Pojazd pokazują stacje telewizyjne, które relacjonują te wydarzenia na żywo.

Wcześniej informowano, że transporter znajduje się przed siedzibą rządu, gdzie trwało posiedzenie Rady Ministrów.

Kordon milicyjny na Hruszewskiego wciąż jest atakowany przez demonstrantów. Palą oni opony samochodowe, rzucają w milicjantów kamieniami i koktajlami Mołotowa, oraz wykrzykują "Precz z bandytą!". Hasło to wymierzone jest w prezydenta Wiktora Janukowycza.

....

Liczba ofiar rosnie ... Klika Januka wybrala to co Assad i doradcy z Moskwy ci sami zreszta .
Zatem omowmy kwestie piekla . Bo imbecylom szatan podszeptuje ze i tak pojdziesz do piekla to ci tam jeden czy 100 zamordowanych . Tymczasem jest roznica . Zasady sa takie .
Jeden zamordowany jedno morderstwo jedna kara .
Stu zamordowanych to sto morderstw i sto kar !
Gdy czterech morduje jednego to sa cztery mordy a nie 4 razy 1/4 mordu . Kazdy ponosi kare za caly mord .
Pieklo nie jest niczym ograniczone mozna cierpiec i milion i bilion razy .
Zatem kara jednokrotnego mordercy a ludobojcy z milionami ofiar rozni sie miliony razy . Cierpienie miliony razy jest wieksze .
Zasady sa takie samedla Assada Janukowycza i Putina ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:26, 22 Sty 2014    Temat postu:

Radio Swaboda: w Kijowie zginął Białorusin, który należał do UNA-UNSO

Jedną z ofiar śro­do­wych starć w Ki­jo­wie jest Bia­ło­ru­sin, który na­le­żał do skraj­nie pra­wi­co­wej or­ga­ni­za­cji ukra­iń­skiej UNA-UNSO – po­in­for­mo­wa­ło bia­ło­ru­skie Radio Swa­bo­da, po­wo­łu­jąc się na jed­ne­go z li­de­rów UNA-UNSO My­ko­łę Kar­piu­ka.

Jak twier­dzi Kar­piuk, Bia­ło­ru­sin Mi­cha­ił Ży­znieu­ski zo­stał za­strze­lo­ny z pi­sto­le­tu Ma­ka­ro­wa, a kula tra­fi­ła go pro­sto w serce.

We­dług li­de­ra UNA-UNSO (Ukra­iń­skie Zgro­ma­dze­nie Na­ro­do­we-Ukra­iń­ska Sa­mo­obro­na Na­ro­do­wa) Bia­ło­ru­sin jako czło­nek or­ga­ni­za­cji był "bar­dzo zdy­scy­pli­no­wa­ny, wy­szko­lo­ny i przed­się­bior­czy". - Od pierw­sze­go dnia był na Maj­da­nie, na ba­ry­ka­dach. To praw­dzi­wy bo­ha­ter – dodał Kar­piuk.

Radio Swa­bo­da pisze, że 25-let­ni Ży­znieu­ski wy­je­chał z Bia­ło­ru­si w 2005 r. We­dług rzecz­ni­ka UNA-UNSO Ser­hi­ja Czu­ma­ka miesz­kał na Ukra­inie już 10 lat.

Ko­le­ga za­bi­te­go po­wie­dział Radiu Swa­bo­da, że Ży­znieu­ski mówił mu, iż był po­szu­ki­wa­ny na Bia­ło­ru­si z po­wo­du prze­śla­do­wań po­li­tycz­nych.

UNA-UNSO po­wsta­ła w 1990 r. i jest znana z po­glą­dów an­ty­ro­syj­skich. Jej człon­ko­wie uczest­ni­czy­li m.​in. w wal­kach re­be­lian­tów cze­czeń­skich prze­ciw­ko siłom ro­syj­skim. W wy­bo­rach z 2012 r. par­tia uzy­ska­ła za­le­d­wie 0,08 proc. gło­sów i nie zdo­by­ła żad­ne­go man­da­tu.

...

Czyli naziol . Jesli by ktos pytal dlaczego tak ciezko to odpowiedz jasna . Lud jest strasznie grzeszny . Na zachodzie nazizm na wschodzie gangi . Powszechne zlodziejstwo cudzolostwo . To skutkiem tego sa ofiary .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:30, 22 Sty 2014    Temat postu:

Opozycja po rozmowach z Janukowyczem: bez komentarzy

Przy­wód­cy ukra­iń­skiej opo­zy­cji po trwa­ją­cych ponad trzy go­dzi­ny roz­mo­wach z pre­zy­den­tem Wik­to­rem Ja­nu­ko­wy­czem opu­ści­li w środę wie­czo­rem jego ad­mi­ni­stra­cję, nie udzie­la­jąc żad­nych ko­men­ta­rzy pra­sie.

Wi­ta­lij Klicz­ko, lider par­tii UDAR, oświad­czył, że o wy­ni­kach ne­go­cja­cji po­in­for­mu­je na za­pla­no­wa­nym na godz. 17 czasu pol­skie­go wiecu na Maj­da­nie Nie­pod­le­gło­ści w Ki­jo­wie.

Ad­mi­ni­stra­cja Ja­nu­ko­wy­cza po­da­ła je­dy­nie, że spo­tka­nie "było pierw­szym eta­pem roz­mów mię­dzy li­de­ra­mi opo­zy­cyj­nych klu­bów par­la­men­tar­nych i pre­zy­den­tem".

Po­in­for­mo­wa­ła też, że oprócz Klicz­ki ze stro­ny opo­zy­cji uczest­ni­czył w nim szef frak­cji par­tii Bat­kiwsz­czy­na Ar­se­nij Ja­ce­niuk i przy­wód­ca na­cjo­na­li­stycz­nej Swo­bo­dy Ołeh Tiah­ny­bok.

Po stro­nie pre­zy­den­ta w roz­mo­wach brali udział: se­kre­tarz Rady Bez­pie­czeń­stwa Na­ro­do­we­go An­drij Klu­jew, do­rad­ca szefa pań­stwa ds. praw­nych An­drij Por­t­now i mi­ni­ster spra­wie­dli­wo­ści Ołena Łu­kasz.

W Ki­jo­wie od go­dzin po­ran­nych trwa­ją star­cia mię­dzy prze­ciw­ni­ka­mi władz a mi­li­cyj­ny­mi od­dzia­ła­mi spe­cjal­ny­mi Ber­kut. Po stro­nie de­mon­stran­tów zgi­nę­ły trzy osoby. Ponad 200 osób jest ran­nych.

...

Co tu mowic . Mamy powstanie przeciw zbrodniczej wladzy !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:31, 22 Sty 2014    Temat postu:

Jaceniuk o rozmowie z prezydentem: mówiliśmy o odwołaniu rządu

Na spo­tka­niu opo­zy­cji z pre­zy­den­tem Wik­to­rem Ja­nu­ko­wy­czem oma­wia­no moż­li­wość zwo­ła­nia po­sie­dze­nia par­la­men­tu, które od­wo­ła­ło­by usta­wy ogra­ni­cza­ją­ce prawo do de­mon­stra­cji, oraz od­wo­ła­nie rządu – po­wie­dział jeden z li­de­rów opo­zy­cji Ar­se­nij Ja­ce­niuk.

We­dług jego re­la­cji pod­czas roz­mów nie za­pa­dły żadne usta­le­nia, jed­nak stro­ny zgo­dzi­ły się, że po­szu­ki­wa­nia kom­pro­mi­su będą kon­ty­nu­owa­ne.

- Nasze sta­no­wi­sko jest takie, by Ja­nu­ko­wycz zwo­łał w try­bie pil­nym po­sie­dze­nie Rady Naj­wyż­szej (par­la­men­tu). Od­po­wie­dział on, że we­zwie (pre­mie­ra My­ko­łę) Aza­ro­wa i jutro bę­dzie­my dalej pro­wa­dzi­li roz­mo­wy o od­wo­ła­niu ustaw i dy­mi­sji Rady Mi­ni­strów – oświad­czył Ja­ce­niuk, który uczest­ni­czył w ne­go­cja­cjach.

...

Tu juz mamy ogolny bunt . Rozmowy nie pomoga .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:32, 22 Sty 2014    Temat postu:

Tymoszenko ogłosiła apel do milicji ws. protestów

Była pre­mier Ukra­iny Julia Ty­mo­szen­ko we­zwa­ła funk­cjo­na­riu­szy mi­li­cji, by "nie brali na swoje su­mie­nie" krwi ro­da­ków i "prze­cho­dzi­li na stro­nę kraju". Apel opu­bli­ko­wa­no na stro­nie in­ter­ne­to­wej par­tii Ty­mo­szen­ko - opo­zy­cyj­nej Bat­kiwsz­czy­ny.

- Ani praca, ani pen­sja, ani pa­go­ny nie są warte śmier­ci wa­szej duszy - oznaj­mi­ła była pre­mier, która prze­by­wa w ko­lo­nii kar­nej w Char­ko­wie.

Ty­mo­szen­ko we­zwa­ła funk­cjo­na­riu­szy, by zło­ży­li broń i prze­cho­dzi­li "na stro­nę kraju".

- Nie strze­laj­cie do tych, któ­rzy czy­ta­ją wier­sze (Ta­ra­sa) Szew­czen­ki, ukra­iń­skie­go wiesz­cza na­ro­do­we­go - na­pi­sa­ła w apelu.

We­dług ostat­nich do­nie­sień z Ki­jo­wa w star­ciach mi­li­cji z uczest­ni­ka­mi pro­te­stów an­ty­rzą­do­wych zmar­ło pięć osób, a ran­nych zo­sta­ło ponad 300. Bi­lans ten po­da­li le­ka­rze pra­cu­ją­cy na Eu­ro­maj­da­nie, czyli akcji pro­te­stu pro­wa­dzo­nej ki­jow­skim Maj­da­nie (Placu) Nie­pod­le­gło­ści.

We­dług le­ka­rzy ciała czte­rech zmar­łych osób no­si­ły ślady ran po­strza­ło­wych klat­ki pier­sio­wej, szyi i głowy.

Pro­ku­ra­tu­ra Ge­ne­ral­na Ukra­iny po­twier­dzi­ła je­dy­nie dwa przy­pad­ki śmier­ci od broni pal­nej.

>>>

Tak po co wam pieklo ? Widzicie ze idzie jak w Syrii ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:35, 22 Sty 2014    Temat postu:

Magda Wrzos-Lubaś | Onet
Polscy artyści nagrali protest-song dla Ukrainy
Kozak Sys­tem feat. Enej i Maleo Reg­gae Roc­kers na­gra­li pio­sen­kę "Brat za brtaa" - Brat za Brata - Kozak Sys­tem feat. Enej i Maleo

Pol­scy ar­ty­ści na­gra­li nową wer­sję utwo­ru "Brat za Brata" i umie­ści­li dziś w ser­wi­sie Youtu­be. Pio­sen­ka jest nie­co­dzien­nym po­łą­cze­niem pol­sko-ukra­iń­skich sił mu­zycz­nych w ra­mach so­li­dar­no­ści z wal­czą­cym o wol­ność i de­mo­kra­cję spo­łe­czeń­stwem ukra­iń­skim. Au­to­ra­mi utwo­ru są: Kozak Sys­tem (Ukra­ina), Enej oraz Darka "Maleo" Ma­le­jon­ka.

"Utwór po­wstał z myślą o pol­skich słu­cha­czach, dla­te­go nowa wer­sja po­sia­da pol­ski tekst au­tor­stwa ze­spo­łu Enej oraz Maleo Reg­gae Roc­kers. Re­fren pio­sen­ki "Brat za brata" jest wy­ko­ny­wa­ny przez Kozak Sys­tem w ich ro­dzi­mym ję­zy­ku, by jesz­cze moc­niej pod­kre­ślić ideę prze­sła­nia" - czy­ta­my w opi­sie klipu, który przed­sta­wia zdję­cia z pro­te­stów trwa­ją­cych od li­sto­pa­da w Ki­jo­wie.

Trwa­ją­cy ponad trzy mi­nu­ty klip, opu­bli­ko­wa­ny dziś w in­ter­ne­cie, obej­rza­ło już kil­ku­set in­ter­nau­tów. Ich licz­ba cały czas ro­śnie.

Ory­gi­nal­ny utwór, któ­re­go au­to­rem jest Kozak Sys­tem, uka­zał się na al­bu­mie "Sha­blia", który był wy­da­ny w Pol­sce w lutym 2013 roku.

"Celem ze­spo­łu Enej, na­gry­wa­jąc pio­sen­kę »Brat za Brata«, była chęć so­li­da­ry­zo­wa­nia się z Ukra­iń­ca­mi, któ­rych ma­rze­niem jest, by ich oj­czy­zna - Ukra­ina we­szła do Unii Eu­ro­pej­skiej, by po­ka­zać im, że nie są sami, a Eu­ro­pa czeka na nich i wspie­ra ich w walce o wol­ność i de­mo­kra­cję!" – pisze Enej pod za­miesz­czo­na w sieci pio­sen­ką.

"Dla nas, miesz­kań­ców Ukra­iny, obec­na sy­tu­acja w na­szym kraju jest cięż­ka i bar­dzo ważna dla przy­szło­ści na­szych oby­wa­te­li, ro­dzin, dzie­ci, ca­łych przy­szłych po­ko­leń. Jest nie­zwy­kle po­trzeb­na taka forma so­li­dar­no­ści z pol­skim na­ro­dem, w na­szej walce o nor­mal­ną eu­ro­pej­ską przy­szłość" - ape­lu­je z kolei Kozak Sys­tem, który od pierw­sze­go dnia pro­te­stów w Ki­jo­wie na Maj­da­nie jest za­an­ga­żo­wa­ny w pomoc pro­te­stu­ją­cym. Jest pierw­szym ze­spo­łem, który za­grał kon­cert dla kil­ku­set ty­sięcz­ne­go tłumu pro­te­stu­ją­cych na Maj­da­nie.

So­li­dar­ność z miesz­kań­ca­mi Ukra­iny wy­ra­ził też ze­spół Maleo Reg­gae Roc­kers: "Chce­my zwró­cić uwagę ludzi na sy­tu­ację na­szych są­sia­dów. Bądź­my z nimi". Maleo Reg­gae Roc­kers 19 stycz­nia za­gra­li kon­cert na Maj­da­nie w Ki­jo­wie.

>>>

Popieramy ! Wolnosc zwyciezy !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:37, 22 Sty 2014    Temat postu:

Zamieszki na Ukrainie, Kliczko przemówił na Euromajdanie
Pod­czas za­mie­szek na Ukra­inie zgi­nę­ły już czte­ry osoby

Wzra­sta licz­ba ofiar walk na Ukra­inie. Jak in­for­mu­ją le­ka­rze pra­cu­ją­cy na tzw. Eu­ro­maj­da­nie, w wy­ni­ku od­nie­sio­nych ob­ra­żeń zmar­ło już pięć osób. Taką in­for­ma­cję po­da­ła "Ukra­iń­ska Praw­da". Apel do mi­li­cjan­tów wy­sto­so­wa­ła rów­nież b. pre­mier Julia Ty­mo­szen­ko, a na Eu­ro­maj­da­nie prze­ma­wia­ją li­de­rzy ukra­iń­skiej opo­zy­cji.

- Kwe­stia in­te­gra­cji z UE jest w tej chwi­li na mar­gi­ne­sie. Teraz istot­ne są bru­tal­ne ataki na stu­den­tów – mówił na Eu­ro­maj­da­nie Wi­ta­lij Klicz­ko. Jak prze­ko­ny­wał, nie chce wal­czyć, ale jeśli bę­dzie trze­ba, to sta­nie u boku wal­czą­cych. - Ja je­stem z każ­dym z was tu obec­nych. Jeśli trze­ba bę­dzie stać z wami, to tak zro­bię. Jeśli jed­nak trze­ba bę­dzie iść wal­czyć, to będę wal­czył – po­wie­dział.

- Będę wal­czył o in­te­re­sy ludzi i tego kraju. Ja chcę żyć w nor­mal­nym kraju, w któ­rym obo­wią­zu­je prawo – prze­ko­ny­wał. Ostrzegł też, że dzi­siej­szej nocy mi­li­cja bę­dzie chcia­ła roz­pę­dzić straj­ku­ją­cych na Eu­ro­maj­da­nie. – Mu­si­my go utrzy­mać – po­wie­dział. - Ja wiem, że wszy­scy mają tutaj różne po­glą­dy. Nie­któ­rzy już dzi­siaj chcie­li­by zmie­nić sy­tu­acje, ale po­win­ni­śmy się sku­pić i spró­bo­wać unik­nąć roz­le­wu krwi – wzy­wał.

- Nie boję się ni­cze­go. Boję się tylko sy­tu­acji, w któ­rej ktoś do mnie po­dej­dzie i powie, że zgi­nął jego bli­ski. Tego się oba­wiam. Zro­bię wszyst­ko, żeby nie do­szło do ta­kiej sy­tu­acji – mówił Klicz­ko. Zwró­cił się też do pre­zy­den­ta Wik­to­ra Ja­nu­ko­wy­cza. Prze­ko­ny­wał, że sy­tu­ację na Ukra­inie mogą zmie­nić tylko przed­ter­mi­no­we wy­bo­ry. – Bę­dzie­my robić wszyst­ko, żeby ten cel osią­gnąć – mówił.

>>>

Tak to ich koniec ! To oni sie boja ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:39, 22 Sty 2014    Temat postu:

Przemysław Henzel | Onet
Kliczko stawia ultimatum. "Rząd przekroczył czerwoną linię"

Wi­ta­lij Klicz­ko w ma­ni­fe­ście roz­sy­ła­nym do me­diów po­sta­wił ul­ti­ma­tum rzą­do­wi Wik­to­ra Ja­nu­ko­wy­cza. Lider par­tii Udar zwró­cił się także do oli­gar­chów, by prze­sta­li wspie­rać reżim w Ki­jo­wie. Jest to re­ak­cja li­de­ra par­tii Udar na agre­sję na Ukra­inie, która przy­nio­sły czte­ry ofia­ry śmier­tel­ne.

Onet uzy­skał treść ma­ni­fe­stu od posła PO Mi­cha­ła Szczer­by, po­zo­sta­ją­ce­go w kon­tak­cie z przed­sta­wi­cie­la­mi ukra­iń­skiej opo­zy­cji.

"Dro­dzy przy­ja­cie­le! Ukra­iń­ski rząd prze­kro­czył czer­wo­ną linię. Wła­dze ro­zu­mie­ją tylko język prze­mo­cy. Opóź­nia­nie sank­cji wobec re­żi­mu (Wik­to­ra Ja­nu­ko­wy­cza - red.) czy po­dej­mo­wa­ne wobec niego próby »ap­pe­ase­men­tu« przy­czy­ni­ły się tylko do ludz­kiej śmier­ci (...). Może to pro­wa­dzić do za­in­sta­lo­wa­nia fa­szy­stow­skie­go re­żi­mu lub jego oba­le­nia" - na­pi­sał Klicz­ko.

Przy­wód­ca par­tii Udar za­pro­po­no­wał także czte­ro­punk­to­we roz­wią­za­nie, które prze­wi­dy­wa­ło­by pilne zwo­ła­nie po­sie­dze­nia Rady Bez­pie­czeń­stwa ONZ, roz­pa­trze­nie kwe­stii po­peł­nie­nia zbrod­ni prze­ciw­ko ludz­ko­ści przez reżim Ja­nu­ko­wy­cza, za­mro­że­nie ak­ty­wów po­zo­sta­ją­cych w ge­stii ca­łe­go oto­cze­nia ukra­iń­skie­go pre­zy­den­ta.
Ukraina protestuje, milicja ściera się z demonstrantami
1:25 min
16
Ukraina protestuje, milicja ściera się z demonstrantami - Od ponad dwóch dni trwają walki ukraińskiej milicji i antyrządowych demonstrantów. Protestujący zebrali się m.in. przed siedzibą rządu, która znajduje się przy ulicy Hruszewskiego. W trakcie demonstracji użyto przemocy i jest kilka ofiar śmiertelnych. (RC) - x-news

Ostat­nim punk­tem jest ul­ti­ma­tum dla oli­gar­chów. Klicz­ko na­pi­sał, że mają oni 24 go­dzi­ny, "by prze­stać oka­zy­wać po­par­cie re­żi­mo­wi i przejść na stro­nę ludu. W innym przy­pad­ku staną się oni czę­ścią re­żi­mu, ze wszyst­ki­mi tego kon­se­kwen­cja­mi" - pod­kre­ślił lider Udaru.

Klicz­ko w swoim li­ście za­zna­czył rów­nież, że dzi­siaj we­szły w życie "skan­da­licz­ne prawa" ogra­ni­cza­ją­ce wol­no­ści oby­wa­tel­skie, przy­ję­te 16 stycz­nia przez ukra­iń­ski par­la­ment. Lider Udaru pod­kre­ślił, że prawa te godzą m.​in. w wol­ność słowa i wol­ność zgro­ma­dzeń, po­ja­wi­ła się także ka­te­go­ria "za­gra­nicz­ne­go agen­ta", jaką mają być okre­śla­ne or­ga­ni­za­cje po­za­rzą­do­we przyj­mu­ją­ce fun­du­sze od za­gra­nicz­nych do­na­to­rów.

Od nie­dzie­li w sto­li­cy Ukra­iny trwa­ją star­cia mię­dzy mi­li­cją a an­ty­rzą­do­wy­mi de­mon­stran­ta­mi. Rząd i opo­zy­cja ob­wi­nia­ją się na­wza­jem o eska­la­cję prze­mo­cy. We­dług agen­cji In­ter­fax-Ukra­ina, która po­wo­łu­je się na in­for­ma­to­rów z MSW, od­dzia­ły mi­li­cji Ber­kut przy­pu­ści­ły szturm na pro­te­stu­ją­cych po in­for­ma­cji, że mają oni za­miar wy­ko­rzy­stać do walki z mi­li­cją cie­kły sód, któ­re­go za­mie­rza­no użyć w kok­taj­lach Mo­ło­to­wa.

>>>>

Tak to wielkie powstanie . Tworzy sie narod ! W walce ! Zupelnie jak Syria .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:41, 22 Sty 2014    Temat postu:

Deputowani opozycji powołują Radę Narodową

De­pu­to­wa­ni opo­zy­cji do ukra­iń­skie­go par­la­men­tu ogło­si­li, że po­wo­łu­ją Radę Na­ro­do­wą Ukra­iny. W oświad­cze­niu rady opu­bli­ko­wa­nym na stro­nie opo­zy­cyj­nej par­tii Bat­kiwsz­czy­na oświad­czy­li, że - tylko wła­dza na­ro­du może po­wstrzy­mać roz­lew krwi.

- Nie żą­da­my już ni­cze­go, po­nie­waż w ciągu dwóch mie­się­cy pro­te­stów wła­dze nie usły­sza­ły ani jed­ne­go z na­szych żądań. Tylko nowa wła­dza na­ro­du może po­wstrzy­mać roz­lew krwi i ustrzec Ukra­inę od nie­uchron­ne­go roz­pa­du - głosi oświad­cze­nie.

Opo­zy­cyj­ni de­pu­to­wa­ni usta­li­li, że przed­sta­wi­cie­le opo­zy­cji w ra­dach ob­wo­dów (wo­je­wództw) mają two­rzyć te­re­no­we Rady Na­ro­do­we.

Celem tych dzia­łań jest przy­go­to­wa­nie do ogól­no­kra­jo­we­go gło­so­wa­nia, któ­re­go przed­mio­tem ma być wotum nie­uf­no­ści dla pre­zy­den­ta Wik­to­ra Ja­nu­ko­wy­cza i od­su­nię­cie go od wła­dzy w spo­sób kon­sty­tu­cyj­ny - głosi oświad­cze­nie Rady.

Opo­zy­cyj­na ga­ze­ta in­ter­ne­to­wa "Ukra­in­ska Praw­da" pisze, że Radę Na­ro­do­wą po­wo­ła­no - w miej­sce Rady Naj­wyż­szej, czyli par­la­men­tu. Po­wo­ła­nie Rady ma być po­twier­dzo­ne przez oby­wa­te­li Ukra­iny w dro­dze zbie­ra­nia pod­pi­sów - po­da­je ga­ze­ta.

>>>

Jak w Syrii i Libii !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:43, 22 Sty 2014    Temat postu:

Lekarze Euromajdanu: pięć ofiar śmiertelnych starć w Kijowie

Pięć osób zmar­ło w Ki­jo­wie w wy­ni­ku ob­ra­żeń od­nie­sio­nych w trak­cie walk mię­dzy mi­li­cyj­ny­mi od­dzia­ła­mi spe­cjal­ny­mi Ber­kut a prze­ciw­ni­ka­mi rządu – po­da­ła ga­ze­ta in­ter­ne­to­wa "Ukra­in­ska Praw­da".

Ga­ze­ta po­wo­łu­je się na obec­nych na miej­scu le­ka­rzy, któ­rzy pra­cu­ją na tzw. Eu­ro­maj­da­nie.

- Za­bi­tych jest na razie pięć osób. Ran­nych zo­sta­ło 300 osób - oświad­czył cy­to­wa­ny przez ga­ze­tę Ołeh Musij ze służ­by me­dycz­nej Szta­bu Sprze­ci­wu Na­ro­do­we­go na Maj­da­nie Nie­pod­le­gło­ści.

Zda­niem le­ka­rza ciała czte­rech zmar­łych osób no­si­ły ślady ran po­strza­ło­wych klat­ki pier­sio­wej, szyi i głowy.

Pro­ku­ra­tu­ra Ge­ne­ral­na Ukra­iny po­twier­dzi­ła wcze­śniej je­dy­nie dwa przy­pad­ki śmier­ci od broni pal­nej.

Piąta osoba – jak do­no­szą ukra­iń­skie media – zmar­ła w wy­ni­ku upad­ku z ko­lum­na­dy przy sta­dio­nie klubu pił­kar­skie­go Dy­na­mo Kijów. Nie­któ­re por­ta­le in­ter­ne­to­we po­da­ją, że czło­wiek ten zgi­nął, po­nie­waż zo­stał zrzu­co­ny z ko­lum­na­dy przez ber­ku­tow­ca.

Na razie znane są na­zwi­ska dwóch za­bi­tych. Jeden z nich to miesz­ka­niec Dnie­pro­pie­trow­ska Ser­hij Ni­ho­jan, który był ak­tyw­nym uczest­ni­kiem trwa­ją­cych od li­sto­pa­da pro­te­stów na Maj­da­nie Nie­pod­le­gło­ści. Agen­cja In­ter­fax-Ukra­ina, po­wo­łu­jąc się na ano­ni­mo­we­go le­ka­rza, na­pi­sa­ła, że męż­czy­zna zmarł w wy­ni­ku ran po­strza­ło­wych. Le­karz oce­nił, że do ofia­ry strze­lał snaj­per.

Drugą ofia­rą starć w Ki­jo­wie jest Bia­ło­ru­sin, który od 2005 r. miesz­kał na Ukra­inie i na­le­żał do skraj­nie pra­wi­co­wej or­ga­ni­za­cji ukra­iń­skiej UNA-UNSO. Tę in­for­ma­cję po­da­ło bia­ło­ru­skie Radio Swa­bo­da, po­wo­łu­jąc się na jed­ne­go z li­de­rów UNA-UNSO My­ko­łę Kar­piu­ka. Twier­dzi on, że Bia­ło­ru­sin Mi­cha­ił Ży­znieu­ski zo­stał za­strze­lo­ny z pi­sto­le­tu Ma­ka­ro­wa, a kula tra­fi­ła go pro­sto w serce.

Na­zwi­ska po­zo­sta­łych ofiar śmier­tel­nych nie są na razie znane.

Ołeh Musij po­in­for­mo­wał, że ranni otrzy­mu­ją pierw­szą pomoc me­dycz­ną w bu­dyn­ku związ­ków za­wo­do­wych, gdzie znaj­du­je się sztab trwa­ją­cych pro­te­stów an­ty­rzą­do­wych. Wcze­śniej le­ka­rze Eu­ro­maj­da­nu pra­co­wa­li w po­miesz­cze­niu na po­ło­żo­nym nie­opo­dal Placu Eu­ro­pej­skim. Zo­sta­ło ono jed­nak zde­wa­sto­wa­ne przez mi­li­cjan­tów z Ber­ku­ta pod­czas po­tycz­ki z pro­te­stu­ją­cy­mi.

Le­karz oświad­czył także, że mi­li­cja nie zwra­ca uwagi na czer­wo­ne krzy­że na kurt­kach ra­tow­ni­ków me­dycz­nych, któ­rzy udzie­la­ją pierw­szej po­mo­cy ran­nym. Musij twier­dzi, że jeden z ta­kich ra­tow­ni­ków zo­stał trzy­krot­nie tra­fio­ny gu­mo­wą kulą, gdy opa­try­wał jed­ne­go z uczest­ni­ków pro­te­stów.

>>>

Juz 5 ofiar ! Kto mieczem wojuje ...
TAK KONCZA TYRANI !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:45, 22 Sty 2014    Temat postu:

Kijów: potwierdzono tożsamość jednego z zabitych, to poeta Serhiy Nikoyan

Pod­czas sztur­mu mi­li­cji w Ki­jo­wie zgi­nę­ło już kilku de­mon­stran­tów. Media z Ukra­iny po­twier­dzi­ły toż­sa­mość jed­nej z ofiar. Był to 20-let­ni poeta Ser­hij Ni­ko­jan, który jesz­cze na po­cząt­ku grud­nia przy­je­chał do ukra­iń­skiej sto­li­cy z Dnie­pro­pie­trow­ska.

Ni­ko­jan po­sta­no­wił wziąć udział w an­ty­rzą­do­wych pro­te­stach. Na fil­mie, który zo­stał umiesz­czo­ny w in­ter­ne­cie po śmier­ci 20-lat­ka widać, jak młody czło­wiek re­cy­tu­je wiersz ukra­iń­skie­go poety Ta­ra­sa Szew­czen­ki.

Ser­hij Ni­ko­jan wziął udział w zor­ga­ni­zo­wa­nej akcji re­cy­ta­cji dzieł na­ro­do­we­go poety ukra­iń­skie­go - Ta­ra­sa Szew­czen­ki w ra­mach upa­mięt­nie­nia 100. uro­dzin poety. Ni­ko­jan re­cy­tu­je frag­men­ty po­ema­tu "Kau­kaz".

>>>

Maja Baczynskiego i Gajcego ! JAK W POLSCE !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 14:39, 23 Sty 2014    Temat postu:

USA winą za eskalację przemocy obarczają głównie władze Ukrainy

USA stanowczo potępiają eskalację przemocy na ulicach Kijowa

Departament Stanu USA potępił eskalację przemocy w Kijowie, gdzie zginęło pięciu uczestników antyrządowych protestów. Zdaniem USA odpowiedzialność ponoszą głównie władze Ukrainy; Waszyngton potępił też działania skrajnie prawicowej grupy Prawy Sektor.

- USA stanowczo potępiają eskalację przemocy na ulicach Kijowa. Wzywamy wszystkie strony do uspokojenia sytuacji i powstrzymania się od przemocy - oświadczyła rzeczniczka Departamentu Stanu Marie Harf.

Jak dodała - wzrost napięcia na Ukrainie jest bezpośrednią konsekwencją niezaangażowania się ukraińskich władz w prawdziwy dialog (z opozycją) i przyjęcia 16 stycznia antydemokratycznego ustawodawstwa. Harf wezwała rząd Ukrainy do uchylenia tych ustaw i rozpoczęcia "narodowego dialogu z opozycją polityczną.

Jednocześnie podkreśliła, że - nie do przyjęcia są agresywne działania członków skrajnie prawicowej grupy Prawy Sektor, gdyż pobudzają oni do przemocy, podważając wysiłki pokojowych demonstrantów.

- Podobnie potępiamy użycie przemocy przez nieoficjalne grupy określane jako "tituszkowie" - dodała Harf.

Zdaniem opozycji "tituszkowie" to dresiarze działający na zlecenie władz, opłaceni i przywiezieni do Kijowa z prowincji, by sprowokować konflikt między milicją a uczestnikami protestów na kijowskim Majdanie Niepodległości.

Departament Stanu USA potępił również -ukierunkowane ataki na dziennikarzy i pokojowych demonstrantów, w tym zatrzymania. W oświadczeniu przypomniano, że trwające od listopada protesty na Majdanie rozpoczęły się jako ruch stroniący od przemocy, który USA zdecydowanie poparły.

Harf poinformowała, że USA - już anulowały wizy kilku osób odpowiedzialnych za przemoc, ale w oświadczeniu nie podano ich nazwisk.

- Będziemy rozważać podjęcie kolejnych kroków w odpowiedzi na stosowanie przemocy przez jakiekolwiek stronę - zastrzegła rzeczniczka.

Już wcześniej przedstawiciele rządu USA oraz Senat kilkakrotnie grozili, że jeśli władze Ukrainy będą uciekać się do przemocy przeciwko pokojowym demonstrantom, to USA mogą przyjąć sankcje w postaci zakazu wydawania wiz i zamrożenia aktywów wobec osób odpowiedzialnych za wydawanie rozkazów lub użycie przemocy.

....

Winni sa Janukowcy oraz Kreml .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 14:45, 23 Sty 2014    Temat postu:

Ambasador Rosji przy UE: Nie rozmawiajmy z Ukrainą językiem sankcji

Z Ukrainą nie należy rozmawiać językiem sankcji - ocenił w środę w Brukseli rosyjski ambasador przy UE Władimir Czyżow. Sytuację na Ukrainie opisał jako "agresywne starcia między ekstremistami i grupami skrajnych nacjonalistów a siłami prawa i porządku".

"Sądzę, że wobec Kijowa nie należy używać języka sankcji, lecz raczej języka poparcia i pomocy" - powiedział Czyżow dziennikarzom, komentując pojawiające się w UE apele o nałożenie sankcji na władze Ukrainy w związku z eskalacją zamieszek między antyrządowymi demonstrantami a milicją.

Jego zdaniem rozwiązaniem może być tylko powstrzymanie przemocy oraz podjęcie "pewnych działań", które sprowadzą Ukrainę z krawędzi głębokiego politycznego kryzysu.

"Dramatyczna sytuacja, która została zapoczątkowana już w chwili podjęcia przez prezydenta Wiktora Janukowycza decyzji o odłożeniu podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE (w listopadzie ub.r.), przerodziła się w agresywne starcia między ekstremistami oraz grupami skrajnych nacjonalistów a siłami prawa i porządku" - powiedział Czyżow.

"W minionych dniach nikt z uczestników zamieszek nie wspominał o wartościach europejskich. Wydaje się, że nikt o nich nie pamięta. A liderzy opozycji, którzy podsycali rozwój wydarzeń w tym kierunku, znikli ze sceny" - dodał.

Zastrzegł, że nie chce obwiniać żadnej strony o eskalację starć, w których zginęły trzy osoby. "Te zdarzenia muszą zostać zbadane w dochodzeniu (...) Fakt, że uczestnicy starć utrudnili nawet zespołom medycznym zabranie ciał ofiar, może być wskazówką, kto jest odpowiedzialny" - powiedział. "Nie wiem, jak ci ludzie zginęli. Nie mam żadnych informacji, które potwierdzałoby zarzuty, że byli to demonstranci zabici przez milicję" - dodał.

Zdaniem ambasadora społeczeństwo ukraińskie jest bardzo podzielone, a w minionych tygodniach w wielu miejscach odbywały się wiece, na których ludzie publicznie domagali się od władz "ochrony przed siłami nacjonalizmu i nietolerancji". "To skomplikowana sytuacja. Mamy nadzieję, że naród ukraiński będzie dokonywał trzeźwych wyborów i wyjdzie z kryzysu bez dalszej przemocy" - powiedział.

Ukraińska prokuratura potwierdziła w środę śmierć trzech osób w rejonie dzielnicy rządowej w Kijowie, gdzie od niedzieli trwają starcia między milicją a antyrządowymi demonstrantami. Rząd i opozycja obwiniają się nawzajem o eskalację przemocy.

...

Tym samym imbecylu wziales te mordy na swoje sumienie . Teraz jestes wspolwinny . Oto przeslanie Moskwy do Janukow :

KILL MORE !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 264, 265, 266  Następny
Strona 18 z 266

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy