Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Ukraina drugi pomarańczowy bunt młodych !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 264, 265, 266  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 22:41, 20 Gru 2013    Temat postu:

"Rossijskaja Gazieta": Ławrow poznał plany Polski

W Warszawie szef MSZ Rosji dowiedział się, jakie są dalsze plany Polski na "froncie ukraińskim" - informuje rządowa "Rossijskaja Gazieta", relacjonując czwartkowe rozmowy Siergieja Ławrowa z polskim ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim. Komentuje także zangażowanie polityków z Polski w sprawy Ukrainy.

Dziennik zauważa, że "władze Polski nie ukrywają, iż chcą grać pierwsze skrzypce na Euromajdanie". "Polscy politycy różnego szczebla w ostatnich tygodniach tak otwarcie ingerowali w sprawy wewnętrzne sąsiada, że niekiedy wydawało się, iż zaczęli czuć się w Kijowie jak w domu, zapominając o tym, że w rzeczywistości są gośćmi" - wskazuje "Rossijskaja Gazieta".

Dziennik podkreśla, że "deputowani polskiego Sejmu nawet rozbili własny namiot na Euromajdanie, uważając to za rzecz normalną". "A ile byłoby krzyku w europejskich stolicach, gdyby rosyjscy deputowani ze swoim sprzętem turystycznym przyjechali do Kijowa na wiec poparcia dla obecnych władz" - zauważa.

"Rossijskaja Gazieta" odnotowuje, że ukraińskich rewolucjonistów wspiera prezydent Polski Bronisław Komorowski. "Polska absolutnie nie może zrezygnować z popierania Ukrainy" - cytuje polskiego prezydenta moskiewski dziennik. "Komorowski nie wspomniał, że poparcie to jest wymierzone przeciwko legalnie wybranemu prezydentowi Ukrainy" - zaznacza.

Zdaniem "Rossijskiej Gaziety" "Moskwa nie mogła nie zauważyć tego wszystkiego".

Dziennik informuje również, że w kilka godzin po rozmowach z Ławrowem Sikorski konferował w Warszawie z nowym szefem MSZ Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem. "Ten drugi nie ukrywał, że przyjechał do Polski, aby porozmawiać o tym, co RFN i RP mogą wspólnie zrobić dla Ukrainy" - przekazuje "Rossijskaja Gazieta".

...

Kolejna porcja pijackich bredzen z Kremla .

Swietne zdjecie charakterorologiczne gangster i glupek wioskowy znaczy sie tuskowy...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 22:43, 20 Gru 2013    Temat postu:

Ukraina: zamieszki w Kijowie wywołały radykalne ugrupowania

Prokurator generalny Ukrainy oskarżył o wywołanie zamieszek na Majdanie Niepodległości i przy administracji prezydenckiej w Kijowie uczestników demonstracji prounijnych oraz „radykalne ugrupowania” dążące do przejęcia władzy w państwie.

Występując w piątek przed deputowanymi ukraińskiego parlamentu prokurator Wiktor Pszonka oświadczył, że trwające obecnie śledztwo nie jest w stanie udzielić wyczerpującej odpowiedzi na pytanie, kto wydał polecenie rozpędzenia protestujących na Majdanie 30 listopada.

„Analiza materiałów śledztwa świadczy, że w prowokacje i naruszenia prawa zaangażowani byli członkowie radykalnych ugrupowań, które od dłuższego czasu działają pod przykrywką różnych organizacji społecznych, w tym sportowych. Wyróżniają się one silnym finansowaniem, spójnością i prowadzeniem pracy ideologicznej skierowanej na rozpowszechnianie nacjonalizmu oraz podburzanie do nienawiści etnicznej” – powiedział Pszonka.

Prokurator poinformował, że prowadzone są dwa śledztwa w związku z nawoływaniami do przejęcia władzy w państwie, do których dochodziło w trakcie trwających w Kijowie protestów.

„Podczas akcji na Majdanie Niepodległości wielokrotnie nawoływano do siłowego przejęcia władzy państwowej. W związku z tym śledczy Służby Bezpieczeństwa Ukrainy prowadzą dwa śledztwa dotyczące podjęcia przez grupę osób działań skierowanych na bezprawne przejęcie władzy na Ukrainie” – powiedział Pszonka.

Prokurator wyjaśnił, że atak milicji na zebranych na Majdanie ludzi, do którego doszło 30 listopada, wywołany był koniecznością ustawienia na tym placu noworocznej choinki. Pszonka przyznał przy tym, że milicja użyła wówczas nieodpowiednich w tej sytuacji środków.

Po wystąpieniu prokuratora deputowanym pokazano film, na którym milicjanci atakowani są podczas starć przy administracji prezydenta Ukrainy gazem łzawiącym. W jednym z fragmentów filmu widać księdza, nawołującego do podjęcia radykalnych działań wobec władz.

Po projekcji posłowie opozycji pytali Pszonkę o nagrania, na których widać, jak milicja brutalnie bije protestujących, oraz oskarżyli go o manipulację, ponieważ – jak mówili – przemówienie księdza zostało nagrane dwa lata temu, a nie podczas obecnych wydarzeń. Opozycja zaapelowała do prokuratora, by podał się do dymisji, ten jednak odmówił i oświadczył, że zaprezentowany w parlamencie film był obiektywny.

30 listopada nad ranem milicja brutalnie spacyfikowała uczestników demonstracji na Majdanie Niepodległości, wśród których dominowali studenci kijowskich uczelni. 1 grudnia doszło do zamieszek przed administracją prezydencką, wywołanych – jak twierdzi opozycja – przez wynajętych przez władze prowokatorów. Po obu tych zdarzeniach o pomoc medyczną poprosiło łącznie ponad 300 osób.

O wydanie rozkazu natarcia na studentów oskarżany jest sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Andrij Klujew.

Protesty w Kijowie trwają już czwarty tydzień. Na Majdanie Niepodległości wciąż stoi miasteczko namiotowe zwolenników integracji europejskiej, domagających się ogłoszenia wcześniejszych wyborów parlamentarnych i prezydenckich.

...

Taa jasne sami sie pobili ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 23:08, 21 Gru 2013    Temat postu:

"Financial Times": Zachód był gotów pożyczyć Ukrainie 20 mld euro

Protesty na Majdanie ciągle trwają

Zachód był gotów udzielić Ukrainie kredytów na co najmniej 20 mld euro, gdyby kraj ten podpisał umowę stowarzyszeniową z UE na listopadowym szczycie Partnerstwa Wschodniego - podaje "Financial Times", powołując się na wewnętrzny dokument unijny.

Łączna suma, którą kraje Zachodu były gotowe pożyczyć Ukrainie, równałaby się pakietowi pomocy udzielonej Kijowowi przez Rosję i odpowiadałaby potrzebom, jakie Ukraina publicznie zgłosiła - zauważa brytyjski dziennik.

We wtorek prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz spotkał się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Moskwie. Po spotkaniu ogłoszono, że Rosja obniży Ukrainie cenę gazu do 268,5 dolara za 1000 metrów sześciennych i zainwestuje w ukraińskie obligacje rządowe 15 mld dolarów.

Unijni urzędnicy oceniają, że rosyjska pomoc "odsunęła Kijów od Europy Zachodniej"; mówią też, że rozmowy o umowie stowarzyszeniowej są na razie zamrożone.

Obwarowana "twardymi warunkami" pomoc pochodziłaby przede wszystkim od Międzynarodowego Funduszu Walutowego, ale Komisja Europejska pomogłaby przyspieszyć wypłatę środków - wynika z unijnej notatki.

Rząd Ukrainy wstrzymał w zeszłym miesiącu przygotowania do stowarzyszenia z Unią, tłumacząc to obawami o pogorszenie relacji handlowych z Rosją. Decyzja tak wywołała trwające do dziś protesty zwolenników zbliżenia z UE na Ukrainie.

...

Aha . Czyli to nie bylo bierzcie miliard i starczy tylko w domysle dalsze 20 .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 18:19, 22 Gru 2013    Temat postu:

W Kijowie rozpoczął się kolejny wiec opozycji

Kilkadziesiąt tysięcy osób zebrało się w niedzielę w Kijowie na kolejnym wiecu opozycji, która domaga się podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską oraz wcześniejszych wyborów parlamentarnych i prezydenckich.

Jest to już 32. dzień protestów na głównym placu stolicy Ukrainy, Majdanie Niepodległości. Wiec rozpoczął się modlitwą, którą odmówili przedstawiciele ukraińskich Kościołów. Po nich na scenie Majdanu mają pojawić się opozycyjni politycy, którzy zapowiedzieli, że ogłoszą plan dalszych działań.

W sobotę przywódcy opozycji - Witalij Kliczko, Arsenij Jaceniuk i Ołeh Tiahnybok - wydali wspólne oświadczenie, w którym podkreślili, że celem ich akcji jest przypomnienie władzom, że zgromadzonych na Majdanie ludzi nie należy ignorować.

Demonstracje na Ukrainie rozpoczęły się 21 listopada, kiedy władze zdecydowały, że wstrzymują przygotowania do podpisania umowy o stowarzyszeniu z UE.

Po brutalnym ataku milicji na Majdan Niepodległości nad ranem 30 listopada oraz po zamieszkach w okolicach administracji prezydenckiej w Kijowie 1 grudnia, demonstracje prounijne przerodziły się w wystąpienia antyrządowe.

11 grudnia wojska wewnętrzne MSW i oddziały specjalne milicji Berkut podjęły próbę przejęcia kontroli nad Majdanem, jednak po czterech godzinach przepychanek wycofały się na swoje pozycje.

Wyekwipowani w kaski, pałki i tarcze milicjanci natarli na Majdan w czasie, gdy na Ukrainie składała wizytę szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton oraz asystent sekretarza stanu USA ds. Europy i Eurazji Victoria Nuland.

....

Ukraina odniosla wielki sukces SmileSmileSmile Mnostwo ludzi uwolnili w Rosji . A to dopiero poczatek SmileSmileSmile Wolnosc tak jak niewola sie rozprzestrzenia ! Teraz czas na wolnosc .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 22:27, 22 Gru 2013    Temat postu:

Partia Regionów kończy akcję poparcia dla Wiktora Janukowycza

Rządząca Partia Regionów zakończyła akcję poparcia dla polityki prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, która miała pokazać, że społeczeństwo akceptuje jego decyzję o odmowie podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE. Akcja zapowiadana była jako bezterminowa.

Organizatorzy tzw. Antymajdanu, który zaczął się zbierać w ostatnim tygodniu listopada w odpowiedzi na demonstracje niezadowolonych z rezygnacji ze zbliżenia Ukrainy z Zachodem, oświadczyli w niedzielę, że ogółem wzięło w nim udział pół miliona ludzi.

Zaangażowani w akcję deputowani Partii Regionów wyjaśnili, że wstrzymują ją ze względu na zbliżające się święta. Zaapelowali, by podobną decyzję podjęła opozycja, która zebrała w niedzielę w Kijowie kilkudziesięciotysięczny wiec przeciwników władz.

- Większość uczestników protestów w stolicy to normalni, prości ludzie ze wszystkich regionów kraju, którzy nie chcą konfliktów i podziałów. Oni chcą pokoju, chcą żyć, pracować, wychowywać dzieci i cieszyć się życiem. Apelujemy, by powrócili do swoich rodzin i przywitali Nowy Rok w gronie rodziny i bliskich - oświadczył jeden z czołowych polityków rządzącego ugrupowania, Mychajło Czeczetow.

Zwolennicy Partii Regionów zbierali się w parku Maryjskim, tuż obok siedziby rządu i parlamentu Ukrainy. Na co dzień przychodziło tu ok. 1-2 tys. młodych ludzi w strojach sportowych, których nazywa się "tituszkami". Termin ten wywodzi się od nazwiska Wadyma Tituszki, chuligana, który wiosną na oczach milicji pobił dwójkę dziennikarzy. Według ogólnej opinii ludzie ci działają na zlecenie władz.

Na Majdanie Niepodległości, w obozowisku przeciwników władz opowiadających się za integracją Ukrainy z UE, obawiano się, że "tituszkowie" mogą być wykorzystani do sprowokowania zamieszek z milicją. Opozycja twierdzi, że to właśnie oni wywołali m.in. bójki w okolicach siedziby prezydenta Janukowycza 1 listopada, w wyniku których obrażenia odniosło ponad 300 osób.

...

Na sterydach kasy nie bardzo protesty wychodza.Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 22:32, 22 Gru 2013    Temat postu:

Ukraina: na Majdanie Niepodległości ogłoszono powstanie ruchu "Majdan"

Powstanie ponadpartyjnego ruchu o nazwie "Ogólnonarodowe Zjednoczenie Majdan" ogłoszono dziś na Majdanie Niepodległości w Kijowie, gdzie od ponad miesiąca trwają protesty zwolenników integracji europejskiej, zwane Euromajdanem. - Urządzimy tej władzy takie piekło, że ziemia im się będzie palić pod nogami - krzyczał ze sceny jeden z liderów opozycji, szef nacjonalistycznej partii Swoboda, Ołeh Tiahnybok.

Założyciele ruchu, politycy ukraińskiej opozycji i znani działacze społeczni, liczą, że przyłączy się do niego dziesięć milionów osób.

- Jest to ponadpartyjna organizacja społeczna, do której wstąpią ludzie, którzy są albo byli na Euromajdanie. Dziesięć milionów członków tej organizacji, z dziesięcioma milionami znaczków i dziesięcioma milionami podobnych myśli w głowach, może zmienić sytuację w naszym kraju i obalić obecne władze – oświadczył ze sceny Majdanu były szef MSW Jurij Łucenko.

Witalij Kliczko, znany bokser, który stoi na czele opozycyjnej partii Udar, zapewnił, że uczestnicy protestów nie rozejdą się do domów, jak tego oczekują rządzący.

- Oni myślą, że się zmęczymy i że się rozejdziemy, ale tak nie będzie! Rozumiemy, że potrzebne są nam reformy, a zreformować państwo możemy tylko po zmianie władz. Domagamy się wcześniejszych wyborów prezydenckich! Nie chcemy już czekać. Będziemy walczyć! – przemawiał.

Arsenij Jaceniuk z Batkiwszczyny poinformował, że jednym z celów ruchu jest odnowienie równowagi politycznej na Ukrainie oraz nowa konstytucja. Głównym postulatem protestów pozostaje jednak ustąpienie rządu. - Domagamy się od prezydenta (Wiktora) Janukowycza podpisania dekretu o dymisji rządu (Mykoły) Azarowa – oświadczył.

Ołeh Tiahnybok, przywódca nacjonalistycznej Swobody, zapowiedział z kolei zaostrzenie działań w walce z władzami.

- Zablokujemy budynki administracyjne, nie dajemy im spokojnie żyć! Urządzimy tej władzy takie piekło, że ziemia im się będzie palić pod nogami – mówił.

Dziś na Majdanie Niepodległości zebrało się kilkadziesiąt tysięcy osób. Demonstracje na Ukrainie rozpoczęły się 21 listopada, kiedy władze zdecydowały, że wstrzymują przygotowania do podpisania umowy o stowarzyszeniu z UE. Od tego czasu na Majdanie stoi obozowisko, które w obawie przed atakiem milicji otoczone jest zbudowanymi z wypełnionych lodem worków barykadami. Władze na razie nie podejmują prób likwidacji protestów.

....

Jak za dawnych lat ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 0:30, 24 Gru 2013    Temat postu:

Ukraina: zwolennicy Janukowycza chcą pieniędzy za demonstracje

Skandalem zakończył się prorządowy mityng w Kijowie. Prawie stu jego uczestników przyszło przed biuro Partii Regionów, aby zażądać wypłaty za udział.

Przez kilka tygodni rządzące na Ukrainie ugrupowanie przywoziło do Kijowa pociągami i autobusami swoich zwolenników z południa i wschodu kraju. Byli to pracownicy sfery budżetowej i robotnicy z zakładów przemysłowych. Za dzień stania mieli oni otrzymać 200 hrywien, czyli 80 złotych.

Organizatorzy nie ze wszystkimi się jednak rozliczyli. Późnym wieczorem przed biuro Partii Regionów przyszło prawie sto osób, które żądały wypłaty poborów.

- Jednoczyliśmy się dla prezydenta Janukowycza, całą duszą i sercem, a tu tak z nami postępują. To świństwo - mówili korespondentowi Polskiego Radia.
Prorządowe manifestacje zwolenników rządzącej Partii Regionów rozpoczęły się 24 listopada, a zakończyły się wczoraj. "AntyMajdan" miał być przeciwwagą dla protestów na placu Niepodległości, które mają trwać co najmniej do Nowego Roku. Przedstawiciele władz domagali się wręcz, aby telewizja pokazywała wiece przed Radą Najwyższą tak samo często, jak pokazuje antyrządowe manifestacje.

Część mediów spełniła to życzenie - widzowie oglądali zatem codziennie roześmiany i pełen inicjatywy Majdan i prorządowy smutny zorganizowany odgórnie protest, którego część uczestników zasłaniała twarze wstydząc się kamer, a niektórzy nie mieli pojęcia po co tam stoją.

....

I co zaplacili im w koncu ???Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 0:34, 24 Gru 2013    Temat postu:

Janukowycz podpisał amnestię dla zatrzymanych na Majdanie

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz podpisał ustawę o amnestii dla uczestników proeuropejskich i antyrządowych demonstracji, do których dochodziło od 21 listopada na Majdanie Niepodległości oraz w dzielnicy rządowej w Kijowie – przekazała jego administracja.

Janukowycz podpisał ustawę w redakcji przyjętej przez parlament – poinformował szef administracji prezydenckiej Serhij Lowoczkin.

Zgodnie z przyjętą w ubiegłym tygodniu przez Radę Najwyższą Ukrainy ustawą amnestyjną skazani za udział w zamieszkach zostaną uwolnieni, a śledztwa wobec podejrzanych zostaną zamknięte. Kontrolowana przez rządzącą Partię Regionów większość parlamentarna chciała, by amnestia objęła uczestniczących w potyczkach z demonstrantami milicjantów, ale pod naciskiem opozycji z tego zapisu zrezygnowano. Opozycja chce, żeby milicja poniosła odpowiedzialność za swe działania.

Jeden z przywódców opozycji Witalij Kliczko oświadczył wówczas, że uchwalenie ustawy jest jej ogromnym zwycięstwem, jednak podkreślił, że nadal aktualne są postulaty ukarania winnych pobicia ludzi na Majdanie oraz dymisji rządu premiera Mykoły Azarowa.

- Jedynym rozwiązaniem kryzysu politycznego pozostaje wyznaczenie przedterminowych wyborów prezydenta i parlamentu – oznajmił w czwartek Kliczko.

Amnestię dla zatrzymanych za udział w zamieszkach i moratorium na stosowanie siły wobec trwających w Kijowie protestów zaproponował wcześniej sam Janukowycz.

- Amnestia powinna stać się gwarancją zakończenia protestów oraz powrotu państwa do normalnego życia – wyjaśniał.

Od 21 listopada, gdy na Ukrainie rozpoczęły się protesty wywołane odmową podpisania przez władze umowy stowarzyszeniowej z UE, milicja zatrzymała, a sądy skazały na kary dwóch miesięcy pozbawienia wolności kilkanaście osób.

30 listopada nad ranem milicja brutalnie spacyfikowała uczestników demonstracji na Majdanie Niepodległości, wśród których dominowali studenci kijowskich uczelni. 1 grudnia doszło do zamieszek przed administracją prezydencką, wywołanych – jak twierdzi opozycja – przez wynajętych przez władze prowokatorów. Po obu tych zdarzeniach o pomoc medyczną poprosiło łącznie ponad 300 osób. Protesty w Kijowie trwają już ponad miesiąc. Koncentrują się one na Majdanie Niepodległości, gdzie stoi otoczone barykadami miasteczko namiotowe.

....

Nie mial wyjscia .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 23:28, 24 Gru 2013    Temat postu:

Ukraina: zakaz wjazdu dla 36 cudzoziemców

MSZ i Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) zaakceptowały wniosek o zakaz wjazdu na terytorium kraju dla 36 cudzoziemców, podejrzewanych o „udzielanie konsultacji opozycji w celu destabilizacji sytuacji w państwie" – pisze we wtorek gazeta „Kommiersant-Ukraina”.

Informacje te przekazał dziennikowi autor wniosku, deputowany rządzącej Partii Regionów, Ołeh Cariow – czytamy w artykule zatytułowanym „Ludzie pod zakazem. Ukraina znalazła nowych wrogów”.

Wśród osób objętych zakazem wjazdu najbardziej znany jest były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili. Na liście znajdują się także mający ukraińskie korzenie obywatele Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, m.in. znany analityk Taras Kuzio oraz niemiecki wykładowca w jednej z kijowskich uczelni Andreas Umland.

W ocenie „Kommiersant-Ukraina” zakaz wjazdu dla obywateli USA oraz państw Unii Europejskiej oznacza, że Ukraina zdecydowała się na zaostrzenie stosunków z Zachodem. „Opozycja oczekuje, że UE i USA podejmą podobne kroki wobec polityków Partii Regionów” – zaznacza gazeta.

O liście osób niepożądanych przez władze Ukrainy w związku z trwającymi od ponad miesiąca protestami antyrządowymi informował w swym poniedziałkowym wydaniu „Financial Times”. Według dziennika listę widział gruziński biznesmen George (Giorgi) Kikvadze oraz Andreas Umland.

„FT” przypomniał, że niedawno zakazano wjazdu na Ukrainę Borysowi Niemcowowi, opozycyjnemu politykowi rosyjskiemu. Wspomniany przez tę gazetę Cariow nazwał osoby z listy "zagranicznymi agentami" groźnymi dla "bezpieczeństwa narodowego".

Ostatnio Cariow oskarżył amerykańskiego finansistę George'a Sorosa o to, że angażuje się w protesty antyrządowe na Ukrainie poprzez organizacje wspierane przez Instytuty Społeczeństwa Otwartego (Open Society Institute). Są one zakładane za pieniądze tego miliardera.

....

Znowu represje tylko absurdalne ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:31, 25 Gru 2013    Temat postu:

Ukraina: brutalne pobicie dziennikarki i aktywistki Euromajdanu

Nieznani sprawcy brutalnie pobili w nocy Tetianę Czornowił, znaną dziennikarkę i aktywistkę Euromajdanu, czyli trwających od ponad miesiąca w Kijowie protestów zwolenników integracji z UE, którzy domagają się zmiany władz Ukrainy.

Gazeta internetowa "Ukrainska Prawda", dla której pracuje dziennikarka, ogłosiła, że za zleceniodawców pobicia uważa wysokich urzędników opisywanych ostatnio w jej materiałach.

We wtorek Czornowił opublikowała artykuł "Tu mieszka kat", w którym zamieściła adres i zdjęcia posiadłości szefa MSW Witalija Zacharczenki, obarczanego odpowiedzialnością za używanie przez milicję siły wobec uczestników protestów. Wcześniej dziennikarka pisała o majątkach rodziny prezydenta Wiktora Janukowycza i ludzi z jego najbliższego otoczenia.

Czornowił została zaatakowana, gdy wracała samochodem do domu w jednej z miejscowości pod Kijowem. Pojazd, którym kierowała, został najpierw kilkakrotnie uderzony przez jadący za nim samochód terenowy, a następnie zepchnięty do przydrożnego rowu. Znajdujący się w nim dwaj mężczyźni wyciągnęli dziennikarkę z auta, pobili i pozostawili w miejscu zdarzenia. Tam znaleźli ją milicjanci z drogówki, którzy przewieźli ją do szpitala.

34-letnia Czornowił ma pokiereszowaną twarz, wstrząśnienie mózgu i nie może samodzielnie się poruszać.

W ostatnich dniach na Ukrainie doszło do kilku innych napaści nieznanych sprawców na osoby związane z organizacją antyrządowych akcji.

W niedzielę w Kijowie postrzelono z broni palnej działacza ruchu "Kontrola Drogowa" Wołodymyra Morałowa. Ludzie, którzy go zaatakowali, spalili mu samochód. We wtorek w centrum Charkowa kilkukrotnie raniono nożem organizatora miejscowego Euromajdanu Dmytra Pyłypca.

Tego samego dnia w szpitalu w Kijowie zmarł 41-letni Pawło Mazurenko, który – jak twierdzi jego rodzina – został pobity przez milicjantów w drodze z Majdanu Niepodległości, gdzie odbywają się protesty, do domu. Wiadomości o pobiciach i podpalanych samochodach uczestników demonstracji nadchodzą także z innych ukraińskich miast.

W środę na wieść o pobiciu Czornowił ludzie zgromadzeni na Majdanie Niepodległości ruszyli przed siedzibę MSW. Domagają się tam dymisji ministra Zacharczenki, którego oskarżają o prowadzenie "przestępczej działalności" wobec obywateli własnego kraju.

????

CZORNOWIŁ ??? Z RODZINY SLYNNEGO LIDERA OPOZYCJI Z CZASOW SOWIECKICH ???
JANUK TY BYDLAKU ! MYSLISZ ZE NIE WIEMY KTO TO ZROBIL !!! ZA WSZYSTKO PONIESIESZ KARE !!! POBICIE KOBIETY TO DUZO GORSZA ZBRODNIA NIZ NAPASC NA MEZCZYZNE ! BO NIE TYLKO JEST TAK W BIBLII ZE KOBIETY PODLEGAJA MEZOM I KONIEC ! OZNACZA TO TEZ ZE KRZYWDA IM WYRZADZANA Z UWAGI NA SILE MEZCZYZNY JEST DUZO WIEKSZA ZBRODNIA !!! A PUTIN ? COS MA Z TYM WSPOLNEGO ? ON MA !,,WPRAWE" Z DZIENNIKATKAMI ??!!!

MATKO JAK ONA WYGLSDA ?! SZOK !!! JAK DZIECKO PO !! ,,ABORCJI" . WPROST JAK PROBA MORDERSTWA !!!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:30, 26 Gru 2013    Temat postu:

Ukraina: protesty przeciwko przemocy wobec dziennikarzy

Kilkaset osób protestowało przed siedzibą MSW Ukrainy w Kijowie domagając się ukarania winnych brutalnego pobicia dziennikarki i aktywistki Euromajdanu Tetiany Czornowoł oraz dymisji szefa resortu spraw wewnętrznych Witalija Zacharczenki.

Do milczących protestów dziennikarzy doszło także w Równem i Iwano-Frankiwsku na zachodzie kraju. W ramach akcji pierwsza strona ukazującego się we Lwowie dziennika „Lwiwska Hazeta” wyszła w czarnym kolorze z napisem: „Brakuje nam słów, gdy bici są dziennikarze”. Inne gazety ukazały się z białymi pierwszymi szpaltami.

Dziennikarze we Lwowie i Iwano-Frankiwsku ogłosili bojkot informacji dotyczących działalności władz.

Czornowoł, która dużo pisała o bogactwie najwyższych urzędników państwowych z prezydentem Wiktorem Janukowyczem na czele, została pobita w nocy z wtorku na środę. Zaatakowano ją, gdy wracała samochodem do domu w jednej z miejscowości pod Kijowem.

Pojazd, którym kierowała, został najpierw kilkakrotnie uderzony przez jadący za nim samochód terenowy, a następnie zepchnięty do przydrożnego rowu. Znajdujący się w nim mężczyźni wyciągnęli dziennikarkę z auta, pobili i pozostawili w miejscu zdarzenia. Tam znaleźli ją milicjanci z drogówki, którzy przewieźli ją do szpitala.

34-letnia kobieta ma pokiereszowaną twarz, połamany nos, wstrząśnienie mózgu i nie może samodzielnie się poruszać. Czeka ją kilka operacji.

We wtorek Czornowoł opublikowała artykuł „Tu mieszka kat”, w którym zamieściła adres i zdjęcia posiadłości szefa MSW Witalija Zacharczenki, obarczanego odpowiedzialnością za używanie przez milicję siły wobec uczestników protestów. Przygotowywała także materiał o rezydencji prokuratora generalnego Wiktora Pszonki.

Milicja ogłosiła, że na podstawie nagrania z wideorejestratora w samochodzie poszkodowanej znalazła już samochód sprawców pobicia oraz zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy są podejrzewani o jego dokonanie. Trzeci nadal jest poszukiwany.

Ukraińska prasa ustaliła, że jeden z podejrzanych o pobicie Czornowoł i właściciel pojazdu, który uczestniczył w zdarzeniach w nocy z wtorku na środę, figuruje w aktach sądowych jako szef rejonowej organizacji rządzącej Partii Regionów w Zaporożu. MSW Ukrainy oświadczyło z kolei, że człowiek ten nie zajmuje się działalnością polityczną.

....

Stala sie kolejnym symbolem tego zrywu ktory calkowicie odmienil kraj . Symbolem męczeństwa .

Trudno to nazwac karykatura ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:47, 26 Gru 2013    Temat postu:

Polski dziennikarz pobity na Ukrainie. "Nie było szans ucieczki"

Skatowany przez ukraińską policję polski dziennikarz wychodzi ze szpitala i opowiada swoją historię. Z Pawłem Pieniążkiem rozmawiał specjalny wysłannik Onetu na Ukrainie. - W pewnym momencie funkcjonariusze po prostu zaczęli nas atakować, nie było żadnej możliwości ucieczki - relacjonował w rozmowie z naszym reporterem dziennikarz.

Tymczasem ukraiński MSZ zaleca dziennikarzom korzystanie z kamizelek kuloodpornych.

....

Szczere chlopaki . Radza chodzic w zbrojach . Czyli widzimy zamiary ...

Dziennikarka brutalnie pobita na Ukrainie. "Chciano mnie zabić"

Tatiana Czornołow, ukraińska opozycyjna dziennikarka, została brutalnie pobita przez nieznanych sprawców. Nikt nie ma wątpliwości, że pobicie było związane z jej polityczną działalnością. - Chciano mnie zabić - mówi Czornołow. Zatrzymano już dwóch domniemanych sprawców.

....

Rzeczywiscie tak to wygladalo jak proba mordu . To nie incydent . To juz ,,serial" . Wystarczy przypomniec poprzednie ,,obrazki" .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:34, 27 Gru 2013    Temat postu:

Sondaż: Janukowycz przegrywa w drugiej turze wyborów

Pre­zy­dent Ukra­iny Wik­tor Ja­nu­ko­wycz wy­grał­by pierw­szą turę wcze­śniej­szych wy­bo­rów pre­zy­denc­kich, jed­nak w dru­giej turze prze­grał­by z każ­dym z po­ten­cjal­nych kan­dy­da­tów opo­zy­cji, prócz li­de­ra na­cjo­na­li­stycz­nej Swo­bo­dy Ołeha Tiah­ny­bo­ka - wy­ni­ka z son­da­żu.

W pią­tek opu­bli­ko­wa­no w Ki­jo­wie re­zul­ta­ty ba­da­nia opi­nii pu­blicz­nej prze­pro­wa­dzo­ne­go przez Fun­da­cję De­mo­kra­tycz­ni Ini­cja­ty­wy i cen­trum ana­li­tycz­ne im. Ra­zum­ko­wa, zgod­nie z któ­rym po­par­cie dla obec­ne­go szefa pań­stwa wy­nio­sło­by w pierw­szej turze przed­ter­mi­no­wych wy­bo­rów 30 proc.

Opo­zy­cyj­ni kan­dy­da­ci na pre­zy­den­ta zna­leź­li się na dal­szych po­zy­cjach. Lider par­tii Udar Wi­ta­lij Klicz­ko otrzy­mał­by 22 proc. gło­sów, szef frak­cji par­la­men­tar­nej Bat­kiwsz­czy­ny Ar­se­nij Ja­ce­niuk – 12 proc., a były mi­ni­ster spraw za­gra­nicz­nych Petro Po­ro­szen­ko – 10 proc.

Jeśli do wy­bo­rów pre­zy­denc­kich do­pusz­czo­no by znaj­du­ją­cą się w wię­zie­niu byłą pre­mier Julię Ty­mo­szen­ko sym­pa­tie wy­bor­ców roz­ło­ży­ły­by się w na­stę­pu­ją­cy spo­sób: Ja­nu­ko­wycz - 30 proc., Klicz­ko - 19 proc., Ty­mo­szen­ko - 13 proc., Po­ro­szen­ko – 9 proc., zaś Ja­ce­niuk – 6 proc.

W dru­giej turze wy­bo­rów Ja­nu­ko­wycz prze­grał­by z Ty­mo­szen­ko nie­znacz­ną róż­ni­cą gło­sów. Obec­ne­go pre­zy­den­ta po­par­ło­by 31 proc. wy­bor­ców, zaś Ty­mo­szen­ko - 31,5 proc.

W star­ciu Ja­nu­ko­wycz-Klicz­ko ten ostat­ni uzy­skał­by 41 proc., zaś pierw­szy – 31 proc. po­par­cia. Walka Ja­ce­niu­ka z Ja­nu­ko­wy­czem za­koń­czy­ła­by się re­zul­ta­tem 37 do 30 proc., kon­ku­ren­cja mię­dzy Po­ro­szen­ką a Ja­nu­ko­wy­czem od­po­wied­nio - 34 do 24 proc., a mię­dzy Tiah­ny­bo­kiem i obec­nym pre­zy­den­tem – 30 do 31 proc.

Ukra­iń­ska opo­zy­cja do­ma­ga się wcze­śniej­szych wy­bo­rów par­la­men­tar­nych i pre­zy­denc­kich w związ­ku z de­cy­zją ekipy pre­zy­den­ta Ja­nu­ko­wy­cza o prze­rwa­niu przy­go­to­wań do pod­pi­sa­nia umowy sto­wa­rzy­sze­nio­wej z UE. Po­stu­la­ty te gło­szo­ne są na Maj­da­nie Nie­pod­le­gło­ści w Ki­jo­wie, gdzie od 21 li­sto­pa­da nie­ustan­nie trwa­ją pro­te­sty zwo­len­ni­ków in­te­gra­cji eu­ro­pej­skiej Ukra­iny.

>>>>

januk wygrywa tylko z naziolem ! Poza tym z wszystkimi przegra !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:35, 27 Gru 2013    Temat postu:

Witalij Kliczko: nie zakończyłem jeszcze kariery

Kilka ty­go­dni temu ukra­iń­ski bok­ser Wi­ta­lij Klicz­ko otrzy­mał od fe­de­ra­cji WBC tytuł "mi­strza w za­wie­sze­niu". Star­szy z braci Klicz­ków oświad­czył, że nie za­koń­czył jesz­cze swo­jej ka­rie­ry.

- Ofer­ta z WBC daje mi teo­re­tycz­ną moż­li­wość po­wro­tu na ring, ale w obec­nej sy­tu­acji nie mogę sobie tego kom­plet­nie wy­obra­zić, po­nie­waż cała kon­cen­tra­cja jest sku­pio­na na po­li­ty­ce i czuję, że lu­dzie na Ukra­inie mnie po­trze­bu­ją - mówił wów­czas.

Jeśli spor­to­wiec zde­cy­du­je się po­wró­cić na ring, to może ry­wa­li­zo­wać o czem­pio­na w kró­lew­skiej ka­te­go­rii wa­go­wej. - Obec­nie nie za­koń­czy­łem jesz­cze swo­jej ka­rie­ry. Po pro­stu za­wie­si­łem ją, jak dzie­sięć lat temu, kiedy mia­łem czte­ro­let­nią prze­rwę. Wtedy po­wró­ci­łem i od­zy­ska­łem tytuł - stwier­dził bok­ser.

Klicz­ko jest za­ło­ży­cie­lem i li­de­rem opo­zy­cyj­nej par­tii UDAR.

>>>

Widac ze przed nim polityczna przyszlosc !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 23:13, 27 Gru 2013    Temat postu:

USA zaniepokojone przemocą wobec dziennikarzy na Ukrainie

Protesty po pobiciu Tetiany Czornowoł

USA są "głęboko zaniepokojone" przemocą wobec dziennikarzy na Ukrainie i próbami ich zastraszania. - Szczególny niepokój budzi pobicie dziennikarki Tetiany Czornowoł - oświadczyła rzeczniczka Departamentu Stanu Jennifer Psaki.

Psaki wezwała rząd Ukrainy do zapewnienia poszanowania praw człowieka, w tym wolności wypowiedzi. Podkreśliła, że USA oczekują od władz w Kijowie, że wyślą jasny sygnał, że nie będą tolerowały przemocy wobec tych, którzy krytykują rząd.

Tetiana Czornowoł, która dużo pisała o bogactwie najwyższych urzędników państwowych z prezydentem Wiktorem Janukowyczem na czele, została pobita w nocy z wtorku na środę. Zaatakowano ją, gdy wracała samochodem do domu w jednej z miejscowości pod Kijowem.

Pojazd, którym kierowała, został najpierw kilkakrotnie uderzony przez jadący za nim samochód terenowy, a następnie zepchnięty do przydrożnego rowu. Znajdujący się w nim mężczyźni wyciągnęli dziennikarkę z auta, pobili i pozostawili w miejscu zdarzenia. Tam znaleźli ją milicjanci z drogówki, którzy przewieźli ją do szpitala.

34-letnia kobieta ma pokiereszowaną twarz, połamany nos, wstrząśnienie mózgu i nie może samodzielnie się poruszać. Czeka ją kilka operacji.

We wtorek Czornowoł opublikowała artykuł "Tu mieszka kat", w którym zamieściła adres i zdjęcia posiadłości szefa MSW Witalija Zacharczenki, obarczanego odpowiedzialnością za używanie przez milicję siły wobec uczestników protestów. Przygotowywała także materiał o rezydencji prokuratora generalnego Wiktora Pszonki.

Milicja ogłosiła, że na podstawie nagrania z wideorejestratora w samochodzie poszkodowanej znalazła już samochód sprawców pobicia oraz zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy są podejrzewani o jego dokonanie. Trzeci nadal jest poszukiwany.

Ukraińska prasa ustaliła, że jeden z podejrzanych o pobicie Czornowoł i właściciel pojazdu, który uczestniczył w zdarzeniach w nocy z wtorku na środę, figuruje w aktach sądowych jako szef rejonowej organizacji rządzącej Partii Regionów w Zaporożu. MSW Ukrainy oświadczyło z kolei, że człowiek ten nie zajmuje się działalnością polityczną.

....

Stala sie symbolem . Ludzie niosa jej zdjecia .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 264, 265, 266  Następny
Strona 14 z 266

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy