Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Ukraina drugi pomarańczowy bunt młodych !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 264, 265, 266  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 23:16, 12 Gru 2013    Temat postu:

Bójka w gruzińskim parlamencie

Do przepychanek między politykami doszło podczas obrad w gruzińskim parlamencie. Sesja miała dotyczyć powstania uchwały, w którym Gruzja oficjalnie poparłaby działania ukraińskiej opozycji. Konflikt wywołał komentarz jednego z polityków partii rządzącej. Oskarżył on lidera opozycji o przestępstwa, jakich miał się dopuścić jego rząd w przeszłości, w czasie, kiedy jego partia sprawowała władzę. W związku z tym, że doszło do rękoczynów, obrady zostały przerwane.

????

CO TO MAZNACZYC ??? FRAKCJA PROPUTINOWSKA SZALEJE ???

Władimir Kliczko uderza w Janukowycza: niedługo pewnie będzie tu monarchia

- Żyjemy w policyjnym kraju, w którym tworzy się dyktatura – mówi w rozmowie z Onetem Władimir Kliczko. Jak dodaje, w demokratycznym kraju to politycy boją się ludzi. - Na Ukrainie jest niestety na odwrót - punktuje władze Kliczko.

...

Nie na dlugo ... Rezim ma krotkie nozki .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:44, 13 Gru 2013    Temat postu:

Modlitwy, śpiewy i nowe barykady .

Noc na kijowskim Placu Niepodległości minęła spokojnie. Na scenie odbywały się modły, występowały też zespoły muzyczne, którym przysłuchiwało się kilka tysięcy demonstrantów. Poprzednia noc była zdecydowanie mniej spokojna. Na Plac wdarli się funkcjonariusze oddziałów specjalnych ukraińskiej milicji. Zlikwidowali postawione przez demonstrantów barykady i namioty. Jednak w ciągu dnia kijowianie zbudowali nowe barykady - tym razem solidniejsze.

Po fali krytyki, jaka spadła na ukraińskie władze, prezydent Wiktor Janukowycz obiecał, że siła wobec pokojowych protestów nie będzie używana. Na razie słowa dotrzymuje. Wiktor Janukowycz wzywa też wszystkie strony do dialogu.
Prezydent uważa, że do okrągłego stołu powinny zasiąść wszystkie siły polityczne, duchowni, a także przedstawicieli organizacji pozarządowych. Podkreśla przy tym, że sam jest gotów do udziału w takim okrągłym stole. Zaapelował też do opozycji, aby nie odmawiała udziału, nie stawiała warunków.

Oświadczenie ukraińskiego prezydenta zostało opublikowane tuż po jego spotkaniu z szefową unijnej dyplomacji Catherine Ashton. Wiktor Janukowycz zapewnił ją, że w ciągu doby przedstawi propozycję rozwiązania kryzysu politycznego na Ukrainie. Przekonywał też o gotowości do dialogu. Ashton zaapelowała z kolei do Janukowycza, by jak najszybciej uwolnił zatrzymanych w czasie pacyfikacji manifestacji z 30 listopada oraz zamieszek przed siedzibą administracji prezydenta 1 grudnia. Ashton wezwała też do ukarania winnych. W jej opinii, działania milicji i wojsk wewnętrznych, które minionej nocy rozbiły barykady opozycji, utrudniają rozpoczęcie dialogu rządzących i oponentów władz.

Pentagon ostrzegł Ukrainę przed użyciem - w jakiejkolwiek formie - sił wojskowych wobec demonstrantów. Amerykański sekretarz obrony Chuck Hagel w telefonicznej rozmowie ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Pawło Lebediewem wezwał władze w Kijowie do powściągliwości.

Wcześniej władze Ukrainy skrytykował Biały Dom. Wezwał rząd w Kijowie do powrotu na drogę integracji z Europą. Amerykański departament stanu nie wykluczył zaś nałożenia na Ukrainę sankcji.

...

Tak wygladal ten dzien !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:49, 13 Gru 2013    Temat postu:

Najbogatszy Ukrainiec krytykuje użycie siły i wzywa do dialogu

Rinat Achmetow, najbogatszy Ukrainiec i wpływowy polityk z najbliższego otoczenia prezydenta Wiktora Janukowycza, skrytykował użycie siły wobec zwolenników integracji Ukrainy z UE i zaapelował o dialog między władzami a opozycją w celu zażegnania konfliktu.

"To, że pokojowo nastawieni ludzi wyszli na pokojowe akcje protestu mówi o tym, że Ukraina jest wolnym i demokratycznym państwem. I z tej drogi Ukraina nie zejdzie. (…) To, że w tych dniach ucierpieli ludzie, jest niedopuszczalne. Jestem przekonany, że dziś, w tym trudnym dla naszego kraju momencie, najważniejszy jest zdrowy rozsądek i powściągliwe działanie" – głosi przekazany mediom komunikat Achmetowa.

Oligarcha oświadczył, że wypowiada się o sytuacji na Ukrainie w odpowiedzi na liczne pytania o jego stanowisko wobec wydarzeń na Majdanie Niepodległości w Kijowie, gdzie od ponad trzech tygodni zbierają się zwolennicy integracji europejskiej, niezadowoleni z niepodpisania umowy stowarzyszeniowej z UE na listopadowym szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie.

"Ukraina i jej prezydent przez trzy lata kroczyli europejskim szlakiem i wiele w tym czasie (w kierunku integracji z UE) zrobiono. W Wilnie nie podpisano umowy stowarzyszeniowej i wszyscy zaczęli pytać: co się stało? Ukraina ogłosiła pauzę? Ukraina się zatrzymała? Ukraina poszła w inną stronę? Wszyscy chcą mieć jasność. Ludzie zaczęli szukać odpowiedzi na te pytania i dlatego wyszli na Majdan" – czytamy w oświadczeniu.

Achmetow uważa, że obecnie najważniejszym zadaniem Ukraińców jest utrzymanie niepodległości i integralności terytorialnej państwa. "Jesteśmy jednym krajem i nie można go dzielić" – napisał.

"Opowiadam się za okrągłym stołem. Chcę, by politycy, władze, opozycja i autorytety moralne kraju usiedli przy stole rozmów i podjęli decyzje, z których będziemy dumni. Powtarzam: będziemy dumni, a nie zawstydzeni. Należy podjąć decyzje, od których wygra i Ukraina i każdy Ukrainiec" – podkreślił.

Zdaniem biznesmena Ukrainie potrzebny jest kompromis, który jest niezbędny dla przyszłości kraju. "I niech przy tym stole politycy utracą swoje notowania w rankingach. Najważniejsze jest, by wzrastał ranking Ukrainy" – oświadczył Achmetow.

...

Achmetow nie chce sobie zamknac drzwi na zachod .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:51, 13 Gru 2013    Temat postu:

4 tys. osób zgłosiło się do oddziałów samoobrony Majdanu w Kijowie

4 tys. osób zgłosiło się do ochotniczej samoobrony Majdanu w Kijowie, gdzie od 21 listopada trwają protesty zwolenników integracji Ukrainy z UE, którzy żądają też ustąpienia rządu oraz nawołują do odsunięcia od władzy prezydenta Wiktora Janukowycza.

Samoobronę formują także zwolennicy szefa państwa.

Na niedzielę w Kijowie opozycja zwołuje na Majdanie kolejną, wielką demonstrację, na którą zaprasza przeciwników zbliżenia Ukrainy z Rosją. Tego samego dnia na Placu Europejskim odbędzie się demonstracja rządzącej, prezydenckiej Partii Regionów Ukrainy. Odległość między dwoma placami wynosi zaledwie 200 metrów.

Informację o czterech tysiącach ochotników gotowych bronić Majdanu Niepodległości przekazał w piątek komendant samoobrony Andrij Łewus. - Jutro zaczynamy szkolenie oddziałów samoobrony. Będzie to instruktaż dotyczący bezpieczeństwa, udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz sposobów obrony barykad – oświadczył.

Łewus poinformował, że formowana jest także ochrona dla dziennikarzy. - Każdy dziennikarz, który zgłosi się na naszą gorącą linię telefoniczną, dostanie 10-15 mężczyzn, którzy w przypadku aktywnych działań będą dziennikarza chronić – powiedział.

Wczoraj opozycyjny deputowany Andrij Parubij, który jest jednym z komendantów w obozie przeciwników władz na Majdanie, nie wykluczył, że jeśli dojdzie do szturmu na ich pozycje sztab protestów wyda zezwolenie na użycie środków efektywnej obrony. - Bardzo trudno utrzymać ludzi i przekonywać ich do podstawiania głów pod uderzenia milicyjnych pałek – zaznaczył.

Parubij wyjaśnił, że podczas podjętej przez milicję w nocy z wtorku na środę próby usunięcia barykad na drogach dojazdowych do Majdanu ich obrońcy mieli drzewce do flag i pojemniki z farbą w sprayu, którymi mogli spryskać przezroczyste przyłbice milicyjnych kasków. Podkreślił, że ludzie nie wykorzystali wówczas tych środków ze względu na obowiązujący nakaz nie odpowiadania agresją na agresję.

Na Majdanie Niepodległości znajduje się wielu emerytowanych, lecz wciąż młodych oficerów wojska i weteranów wojny w Afganistanie. Plac patrolują ubrani w wojskowe hełmy młodzi ludzie. Na wszystkich dojazdach do obozowiska w centrum ukraińskiej stolicy stoją masywne barykady zbudowane z wypełnionych lodem worków. Media piszą, że w Kijowie nie ma sprzętu, który poradziłby sobie z tymi polewanymi wodą, zamarzającymi umocnieniami.

O ponad 800 ochotnikach gotowych do obrony porządku i ładu konstytucyjnego poinformował tymczasem deputowany Partii Regionów Wadym Kołesniczenko. Polityk oświadczył, że ludzie ci przyjadą na akcję organizowaną przez jego ugrupowanie w niedzielę w Kijowie.

- W Sewastopolu ponad 800 mężczyzn wyraziło życzenie sformowania oddziałów samoobrony dla ochrony porządku w państwie. Takie oddziały są w każdym mieście na Krymie oraz w innych miastach południowo-wschodniej Ukrainy – powiedział.

Zdaniem Kołesniczenki akcja opozycji na Majdanie świadczy o próbie przejęcia władzy drogą przewrotu. - Ci ludzie są dumni z tego, że zbudowali barykady. Nie są to barykady pokojowo nastawionych obywateli. To barykady bankrutów politycznych, którzy rzucili Ukrainę do eskalacji konfliktu między obywatelami – podkreślił poseł Partii Regionów.

....

Duzo chetnych jak widac .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:55, 13 Gru 2013    Temat postu:

"Rossijskaja Gazieta": kijowskim Majdanem sterują USA i UE

Rządowa "Rossijskaja Gazieta" zarzuciła dzisiaj Stanom Zjednoczonym i Unii Europejskiej kierowanie manifestacją na kijowskim Majdanie. W ocenie dziennika, USA i UE zachowują się wobec Ukrainy jak dobry i zły policjant.

"RG" wyjaśnia, że w czasie, gdy "dobry glina", przemawiający głosem europejskich polityków, namawia oficjalny Kijów do podpisania dyskryminującej umowy o stowarzyszeniu z Unią Europejską, "zły" grozi prezydentowi Wiktorowi Janukowyczowi i jego otoczeniu sankcjami za niewykonywanie żądań opozycji.

Dziennik podkreśla, że "opozycyjni politycy artykułują decyzje podejmowane poza granicami Ukrainy". Informuje, że Stany Zjednoczone przeznaczają rocznie 100 mln dolarów na wspieranie ukraińskiej opozycji.

"Rossijskaja Gazieta" konstatuje, że "zaangażowanie administracji amerykańskiej w sprawy Ukrainy jest bezprecedensowe". "Doszło do tego, że szef Pentagonu dzwoni do swojego ukraińskiego kolegi, by przestrzec przed ewentualnym uczestnictwem wojskowych w rozpędzaniu demonstracji" - pisze.

Dziennik zauważa, że "łatwo przewidzieć, jak zareagowałby Waszyngton, gdyby ukraiński minister obrony zadzwonił do Pentagonu z żądaniem, by amerykańscy wojskowi nie używali siły wobec stronników ruchu Occupy Wall Street".

"RG" przekazuje, że Departament Stanu USA rozważa zakazanie ukraińskim osobistościom oficjalnym wjazdu do Stanów Zjednoczonych, a także zamrożenie ich aktywów w amerykańskich bankach.

Zdaniem dziennika "ukraińska opozycja liczy na to, że presja ze strony Zachodu i zakłócenie pracy rządu pogorszy sytuację gospodarczą na Ukrainie, co w konsekwencji doprowadzi do przyspieszonych wyborów parlamentarnych i prezydenckich".

"Rossijskaja Gazieta" podaje również, że w Kijowie demonstrują przyjezdni z innych regionów, przede wszystkim z zachodniej Ukrainy. "Ci zmobilizowani we Lwowie i Iwano-Frankowsku zawodowi manifestanci w oczach Zachodu reprezentują cały naród ukraiński, opowiadający się za stowarzyszeniem z UE" - zaznacza.

...

Kolejna porcja pijackiego belkotu Gazpromu w ktorym nie sensu choc wiemy o co chodzi . POTEPIAMY BRUTALNE ZMUSZANIE DO PROTESTOW PRZEZ AGENTOW ZACHODU SPOKOJNEGO LUDU UKRAINSKIEGO !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:56, 13 Gru 2013    Temat postu:

Kliczko w telewizji ARD: Będę kandydował w wyborach prezydenckich

Lider ukraińskiej partii opozycyjnej Udar Witalij Kliczko powiedział w czwartek wieczorem niemieckiej telewizji publicznej ARD, że będzie kandydował w wyborach prezydenckich na Ukrainie.

- To wielka odpowiedzialność. Ukraina leży mi na sercu. Jestem przekonany, że musimy przeprowadzić reformy. Musimy walczyć o nasze wizje, nasz kraj. Podjąłem decyzję, że będę brał udział - powiedział Kliczko w programie "Beckmann", poświęconym w całości sytuacji na Ukrainie. - Będę kandydować - powtórzył polityk i znany bokser. Prowadzący audycję łączył się na żywo z przebywającym w Kijowie Kliczką.

Kliczko wyjaśnił, że jego politycznym celem jest przekształcenie Ukrainy w państwo, w którym "są miejsca pracy i jest system zabezpieczeń socjalnych". Wymienił Polskę i Czechy wśród państw, które mogą być wzorem, ponieważ w latach 90. startowały z tego samego poziomu co Ukraina, a obecnie są już w UE i prześcignęły Ukrainę pod względem reform.

Pytany o postulaty demonstrantów, lider Udaru wymienił zwolnienie 15 zatrzymanych osób, ukaranie winnych brutalnej akcji milicji oraz dymisję premiera wraz z całym rządem.

- Nie boję się. Bardziej boi się moja żona, moja rodzina. Jestem przekonany, że trzeba walczyć o swoje marzenia - powiedział Kliczko, zapowiadając, że wraca do demonstrantów, by wygłosić do nich przemówienie.

Wybory prezydenckie na Ukrainie odbędą się w roku 2015. O chęci kandydowania w nich Witalij Kliczko mówił już w październiku.

....

Tak narodzil sie nowy przywodca ! Uczciwosc widac nawet na twarzy !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:53, 14 Gru 2013    Temat postu:

Opozycja na Ukrainie ogłasza Dzień Godności

Po przeprowadzonym 8 grudnia Marszu Miliona ukraińska opozycja ogłosiła najbliższą niedzielę Dniem Godności i zaprasza na Majdan wszystkich przeciwników zbliżenia Ukrainy z Unią Celną Rosji, Białorusi i Kazachstanu. Własną akcję przygotowują także władze.

Według polityków opozycyjnych i mediów ekipa prezydenta Wiktora Janukowycza planuje zwiezienie do Kijowa aż 200 tysięcy ludzi. Z Majdanu Niepodległości, centrum protestów proeuropejskich i antyrządowych, płyną ostrzeżenia o planowanych na niedzielę prowokacjach.

Uprzedził o tym m.in. jeden z przywódców opozycji Arsenij Jaceniuk, którego zdaniem władze zamierzają wywołać konflikt, by wprowadzić stan wyjątkowy, wprowadzić wojsko i milicyjny specnaz Berkut i rozpędzić Majdan.

- Mamy bardzo poważne potwierdzenia tych informacji, ale nie pozwolimy na to Wiktorowi Janukowyczowi – powiedział Jaceniuk w Radiu Swoboda.

Wcześniej wpływowy tygodnik "Dzerkało Tyżnia" napisał, powołując się na źródła w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, że władze Ukrainy zobowiązały ministerstwo obrony do zapewnienia w nadchodzący weekend żywności, opału i zakwaterowania dla 200 tys. ludzi, którzy mają przybyć do Kijowa na akcję poparcia dla polityki Janukowycza.

Resort obrony w przesłanym komunikacie oświadczył, że wojskowi nie są i nie będą angażowani w żadne przedsięwzięcia polityczne.

Wczorajsza noc minęła w Kijowie spokojnie. W godzinach porannych na Majdanie było ok. 4 tys. osób. Ludzie stali na barykadach, zbudowanych z wypełnionych lodem worków, grzali się przy ogniu płonącym w metalowych beczkach, śpiewali.

Trwa 23. dzień protestów Ukraińców niezadowolonych z decyzji władz o niepodpisaniu umowy stowarzyszeniowej z UE. Kiedy 30 listopada milicja po raz pierwszy użyła wobec demonstrantów siły, zgromadzeni na Majdanie w Kijowie ludzie zaczęli domagać się ustąpienia rządu i prezydenta Janukowycza.

Jeden z przywódców ukraińskiej opozycji, szef partii Udar Witalij Kliczko bierze udział w rozmowach przy okrągłym stole z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem.

"Ludzie występujący dziś na mityngu wzywają liderów opozycji, by przekazali Janukowyczowi oświadczenie o niedopuszczalności scenariusza siłowego (...) i liderzy najprawdopodobniej uczynią to przy okrągłym stole" - zapowiedziała rzeczniczka Kliczki.

O organizacji okrągłego stołu, w którym uczestniczy osobiście Janukowycz, powiadomiła wcześniej jego administracja. W rozmowach prócz przedstawicieli władz i partii politycznych biorą udział reprezentanci związków zawodowych, organizacji studenckich, naukowych i twórczych oraz eksperci.

Transmisja obrad trwającego w Kijowie okrągłego stołu między władzami a opozycją jest zakłócana i zagłuszana – oświadczyli dziennikarze internetowej stacji telewizyjnej "Hromadske TV", która pokazywała to spotkanie.

Według obecnego na miejscu reportera stacji Mustafy Najema sygnał telewizyjny oraz transmisja internetowa zostały zagłuszone po wystąpieniach prezydenta Wiktora Janukowycza i premiera Mykoły Azarowa, gdy głos zabrali przywódcy opozycji.

Obrady okrągłego stołu transmitowały na żywo jedynie internetowa telewizja "Hromadske TV" oraz stacja telewizyjna "24". Żadne inne ukraińskie stacje telewizyjne nie pokazują spotkania. "Hromadske" utrzymuje połączenie telefoniczne ze swoimi reporterami, jednak głosy występujących polityków przekazywane w ten sposób są niewyraźnie i cały czas przerywane.

...

Tak godnosc tompodstawa w spoleczenstwach upodlonych przez wieki .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:55, 14 Gru 2013    Temat postu:

Prokuratora wskazała winnych ataku na Majdan

Zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Wołodymyr Siwkowycz, szef kijowskiej administracji Ołeksandr Popow i b. szef stołecznej milicji podejrzewani są o przekroczenie kompetencji w związku z atakiem milicji na Majdan 30 listopada.

Informację tę przekazał w sobotę prokurator generalny Ukrainy Wiktor Pszonka, który ogłosił, że w najbliższym czasie osoby te zostaną objęte aresztem domowym. Prokuratura będzie także domagać się odsunięcia ich od wykonywania obowiązków służbowych – oświadczył prokurator.

....

Znowu zwala na jakichs ciuli .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:06, 14 Gru 2013    Temat postu:

Siergiej Ławrow: UE traktuje Ukrainę jako darmowy dodatek do zysku

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow oświadczył w sobotę, że Unia Europejska traktuje Ukrainę jako "darmowy dodatek do zysku". Oznajmił też, że jest wielce zasmucony, iż w kwestii Ukrainy kraje zachodnie straciły poczucie rzeczywistości.

Ławrow wypowiedział się w tym duchu w wywiadzie dla państwowej telewizji informacyjnej Rossija 24. Zapowiedział, że w poniedziałek w Brukseli będzie chciał poważnie porozmawiać o wydarzeniach w Kijowie z szefami dyplomacji państw UE.

- Nasi partnerzy z Unii Europejskiej niepokoją się przede wszystkim dlatego, że tracą niedrogi, wręcz darmowy dodatek do zysku w warunkach kryzysu - powiedział minister. - Druga przyczyna ma charakter ideologiczny. Ci, którzy myśleli kategoriami "albo-albo" i ci, którzy przed projektem Partnerstwa Wschodniego stawiali zadanie oderwania - nawet w sposób sztuczny, z użyciem szantażu - naszych sąsiadów od Rosji, przekonali się, że nie jest to takie proste - wskazał.

Szef rosyjskiej dyplomacji poinformował, że będzie o tym rozmawiać - i to poważnie - z partnerami z UE podczas poniedziałkowego posiedzenia rosyjsko-unijnej Stałej Rady Partnerstwa na szczeblu ministrów spraw zagranicznych.

- Chętnie porozmawiam na ten temat z naszymi kolegami, którzy bronią zasad nieingerencji w sprawy wewnętrzne i poszanowania suwerennych rządów, a także sprzeciwiają się tworzeniu nowych linii podziałów według kryterium "albo jesteś z UE, albo przeciwko niej" - powiedział. "Mam nadzieję, że moi partnerzy podejdą do rozmowy uczciwie, nie będą się od niej uchylać pod różnymi pretekstami - dodał.

Minister spraw zagranicznych Rosji oświadczył też, że jest wielce zasmucony, iż w kwestii Ukrainy kraje zachodnie straciły poczucie rzeczywistości. - Wyobraźcie sobie, że pojechałbym do Niemiec w czasie, gdy powstawała tam nowa partia eurosceptyków, i głosiłbym hasła "Dość karmienia Europy!" i "Niemcy powinny dystansować się od UE!". Jak zostałoby to przyjęte? Myślę, że Parlament Europejski, Zgromadzenie Parlamentarne NATO, Rada Europy i OBWE przyjęłyby wiele rezolucji wyrażających oburzenie z powodu ingerencji Rosjan w sprawy wewnętrzne suwerennych Niemiec - wskazał.

- A jak należy tłumaczyć to, co obecnie dzieje się w Kijowie, gdy szefowie dyplomacji, wysoki przedstawiciel UE ds. polityki zagranicznej przyjeżdżają i domagają się od narodu ukraińskiego dokonania wyboru na rzecz stowarzyszenia z UE? - zapytał Ławrow.

Szef MSZ Rosji oznajmił także, iż Moskwa nie ma wątpliwości, że za manifestacjami w Kijowie stoją prowokatorzy; że wydarzenia te zostały wyreżyserowane i że były przygotowywane od dawna.

Ławrow podkreślił też, że drzwi do Unii Celnej (UC), tworzonej przez Federację Rosyjską, Białoruś i Kazachstan, są otwarte dla wszystkich państw, w tym Ukrainy. - Drzwi do Unii Celnej są otwarte dla dowolnego kraju, gotowego do podpisania wszystkich dokumentów, stanowiących jej podstawę, a także dokumentów stanowiących podstawę Jednolitego Obszaru Gospodarczego, uzupełniającego UC - wskazał.

1 stycznia 2015 roku na bazie Unii Celnej i Jednolitego Obszaru Gospodarczego ma powstać Eurazjatycka Unia Gospodarcza - wspólnota, która w zamyśle Kremla będzie wzorowana na Unii Europejskiej. Rosja chce, by przystąpiła do niej również Ukraina.

....

Sir Gay daje czadó . Trzeba to rozumiec po frojdowsku . To co SirGay zarzuca innym to sam ma w glowie i sam planuje ! O tym marza zeby zrobic to Ukrainie. W ten sposob wiemy o czym gadaja na tajnych naradach na Kremlu . Co w sercu to i na jezyku .

[img]http://i0.mail.com/048/2295048,h=425,pd=1,w=620/sergey-lavrov.jpg[/img]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:09, 14 Gru 2013    Temat postu:

USA: senator McCain leci do Kijowa w związku z demonstracjami

Wpływowy amerykański senator John McCain, były kandydat Republikanów w wyborach prezydenckich w 2008 roku, leci w piątek do Kijowa w związku z trwającymi tam demonstracjami zwolenników integracji europejskiej.

"Senator McCain leci na Ukrainę, aby spotkać się z przedstawicielami rządu, przywódcami opozycji i społeczeństwa obywatelskiego w tym krytycznym czasie, gdy Ukraińcy walczą o swoją przyszłość" - powiedział cytowany w portalu informacyjnym "The Daily Beast" rzecznik senatora z Arizony, Brian Rogers

Portal zauważa, że McCain będzie najwyższym rangą przedstawicielem USA, który odwiedza Ukrainę odkąd rząd użył przemocy przeciwko demonstrującym zwolennikom integracji europejskiej. W ubiegłym tygodniu w Kijowie przebywała dyrektor wydziału ds. europejskich i euroazjatyckich w Departamencie Stanu USA Victoria Nuland.

Senator McCain ma wylecieć do Kijowa jeszcze w piątek i pozostać w stolicy Ukrainy przez cały weekend. W niedzielę dołączy do niego inny amerykański kongresmen, Chris Murphy, Demokrata z Connecticut. Podroż jest koordynowana z resortem spraw zagranicznych.

W związku z wydarzeniami w Kijowie McCain wydał w środę oświadczenie, w którym skrytykował użycie siły przez władze przeciw demonstrantom na Majdanie Niepodległości. "Takie podłe zachowanie narusza podstawowe uniwersalne prawa, a zwłaszcza wolność wypowiedzi i zgromadzeń" - napisał, zapewniając, że "przyjaciele Ukrainy" będą domagać się "konsekwencji dla wszystkich przestępstw popełnianych w stosunku do Ukraińców, którzy w pokojowy sposób korzystają ze swych podstawowych praw człowieka".

"Coraz więcej Ukraińców pokazuje, że się nie boi. Ci dzielni mężczyźni i kobiety powinny wiedzieć, że nie są sami. Ich przyjaciele na całym świecie solidaryzują się z nimi" - dodał McCain.

Do wizyty McCaina w Kijowie pozytywnie odniósł się na Twitterze szef polskiego MSZ Radosław Sikorski, informując o "przydatnych konsultacjach", jakie odbył z amerykańskim senatorem. "Gdy stawką jest wolność, tam zawsze pojawia się dobry senator" - napisał Sikorski.

....

Tak McCain jest szczery . Warto go docenic !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:10, 14 Gru 2013    Temat postu:

Demonstranci na Majdanie zaostrzają dyscyplinę wśród pilnujących barykad

Demonstranci na Majdanie zaostrzają dyscyplinę ochotniczej służby ochrony pilnującej barykad. Wartownicy nie mogą schodzić z posterunku bez zgody przełożonego, a zmiany warty następują co 4 godziny. Noc z piątku na sobotę minęła w ukraińskiej stolicy spokojnie.

W Kijowie od 21 listopada trwają protesty zwolenników integracji Ukrainy z Unią Europejską.

W piątek o 12 w nocy na Majdanie odśpiewano hymn i odmówiono modlitwę. W sobotę w godzinach porannych na Placu Niepodległości było ok. 4 tys. osób. Ludzie stali na barykadach zbudowanych z wypełnionych lodem worków, grzali się przy ogniu płonącym w metalowych beczkach.

Licząca ok. 4 tys. ochotników służba samoobrony odpowiada za ochronę barykad zbudowanych wokół Majdanu. Warty czuwające przy poszczególnych barykadach są zmieniane co cztery godziny, by członkowie ochrony mogli się ogrzać i odpocząć.

W czasie służby zaostrzono dyscyplinę. Wartownicy nie mogą bez zgody przełożonego oddalić się z posterunku. Nie wolno im też skandować okrzyków wznoszonych często na Majdanie.

Piątek był 23. dniem protestów Ukraińców niezadowolonych z decyzji władz o niepodpisaniu umowy stowarzyszeniowej z UE. Kiedy 30 listopada milicja po raz pierwszy użyła wobec demonstrantów siły, zgromadzeni na Majdanie w Kijowie ludzie zaczęli domagać się ustąpienia rządu i prezydenta Wiktora Janukowycza.

Na niedzielę w Kijowie opozycja zwołuje na Majdanie kolejną, wielką demonstrację, na którą zaprasza przeciwników zbliżenia Ukrainy z Rosją. Tego samego dnia na Placu Europejskim odbędzie się demonstracja rządzącej, prezydenckiej Partii Regionów Ukrainy. Odległość między dwoma placami wynosi zaledwie 200 metrów.

...

Porzadek musi byc .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 19:13, 14 Gru 2013    Temat postu:

W Kijowie trwa wielotysięczna akcja poparcia Janukowycza

Akcja poparcia prezydenta Janukowycza -

200 tysięcy ludzi według organizatorów, a 50 tysięcy według mediów, uczestniczy w sobotę w Kijowie w akcji poparcia dla polityki prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza i jego decyzji o niepodpisaniu umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.

Zgromadzeni trzymają transparenty z nazwami miast, skąd przybyli, niebiesko-żółte flagi państwowe i symbolikę rządzącej Partii Regionów. Początkowo akcję zapowiadano na niedzielę, jednak następnie zdecydowano, że będzie ona trwała przez cały weekend.

Ludzie na Placu Europejskim – bo tam trwa demonstracja – mówią, że przyjechali do Kijowa pociągami i autobusami. Opozycja zarzuca rządzącym, że ściągnęli do stolicy pracowników budżetówki, którym grożono, że jeśli odmówią udziału w akcji, zostaną zwolnieni z pracy.

Przemawiając do zebranych premier Ukrainy Mykoła Azarow wyjaśnił, że władze nie mogły podpisać umowy stowarzyszeniowej z UE, gdyż stwarzałoby to wiele niebezpieczeństw dla gospodarki kraju. "Jeśli podpisalibyśmy tę umowę, to w ciągu roku stracilibyśmy cały nasz przemysł" – oświadczył.

Szef rządu skomentował także demonstracje zwolenników integracji europejskiej, które trwają od 21 listopada na głównym placu Kijowa, Majdanie Niepodległości. Zdaniem Azarowa wysuwane tam postulaty niezwłocznego podpisania umowy z UE są na obecnym etapie niemożliwe do zrealizowania.

"Ci tak zwani liderzy (opozycji), opowiadają tam bajki, że podpiszemy umowę i od razu będziemy jeździć do Europy bez wiz. Nic podobnego. Powinniśmy wykonać szereg wymogów. A wiecie, co to za wymogi? Powinniśmy zalegalizować związki homoseksualne i przyjąć ustawę o równouprawnieniu mniejszości seksualnych. Czy gotowe jest do tego nasze społeczeństwo? Nasze Cerkwie są temu kategorycznie przeciwne" – mówił Azarow.

Plac Europejski znajduje się ok. 200 metrów od Majdanu Niepodległości, gdzie za masywnymi barykadami zbudowanymi z worków wypełnionych lodem znajduje się obozowisko zwolenników zbliżenia Ukrainy z UE. W sobotę uczestników obu demonstracji rozdzielono szczelnym kordonem z ustawionych rzędem autobusów milicyjnych.

...

Za kasiore dajo czadó .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 19:14, 14 Gru 2013    Temat postu:

Ukraina: rośnie prorządowe miasteczko namiotowe pod parlamentem

Na placu Europejskim w Kijowie zebrali się w sobotę zwolennicy rządzącej na Ukrainie Partii Regionów, którzy demonstrują poparcie dla prezydenta Wiktora Janukowycza. Prorządowi manifestanci stawiają też namioty w parku okalającym budynek parlamentu.

W parku Maryjskim, ciągnącym się wzdłuż siedziby rządu i okalającym Radę Najwyższą (parlament), powstaje miasteczko namiotowe zwolenników prezydenta. Po obu stronach parlamentu rozstawiono po kilkanaście dużych wojskowych namiotów.

Zbudowano kuchnię polową, która wydaje gorące posiłki dla uczestników demonstracji. Przy budynku parlamentu stoi też zbudowana wcześniej scena, przy której od kilkunastu dni stoi mniejsze miasteczko zwolenników Partii Regionów.

W pobliżu namiotów spacerują grupki stronników prezydenta, część z nich przemieszcza się w kierunku placu Europejskiego. Na tym placu w demonstracji poparcia dla polityki Janukowycza uczestniczy w sobotę 200 tysięcy ludzi według organizatorów, a 50 tysięcy według mediów.

Demonstranci zajmują plac Europejski oraz przylegającą do niego ulicę prowadzącą do budynków rządu i parlamentu. Powiewają flagi ukraińskie i niebieskie - w kolorze Partii Regionów. Część ulicy blokują samochody postawione przez milicję, jednak funkcjonariusze przepuszczają ludzi.

Plac Europejski jest oddalony o ok. 200 metrów od Majdanu Niepodległości, gdzie za masywnymi barykadami zbudowanymi z worków wypełnionych lodem znajduje się obozowisko zwolenników zbliżenia Ukrainy z UE. W sobotę uczestników obu demonstracji rozdzielono szczelnym kordonem z ustawionych rzędem autobusów milicyjnych.

....

Zobaczymy ile wytrzymaja ,


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 19:26, 14 Gru 2013    Temat postu:

"Rzeczpospolita": Paczki i stypendia dla Ukraińców

Zbiórka paczek i datków dla Ukraińców trwa w całej Polsce: ludzie przynoszą kożuchy, czapki, żywność. A polski rząd obiecuje wsparcie dla tamtejszych studentów - pisze "Rzeczpospolita".

Dary mają trafić m.in. na kijowski Majdan jeszcze w tym tygodniu, część z nich zawiozą obserwatorzy niedzielnych wyborów uzupełniających do ukraińskiego parlamentu.

Zbiórki trwają m.in. w Poznaniu, Warszawie, Lublinie, Chorzowie, Koszalinie, Legnicy - wymienia gazeta, zauważając, iż angażują się w nie głównie przedstawiciele ukraińskiej mniejszości, a Polacy są mniej aktywni.

Starsze pokolenie nie jest przyjazne wobec akcji z uwagi na historyczne zaszłości między krajami; natomiast młodzi często nie wiedzą, o co w tym wszystkim chodzi - wyjaśnia Piotr Broda-Wysocki, socjolog z Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych.

Jak przypomina "Rz", pomoc obiecał też rząd - minister nauki prof. Lena Kolarska-Bobińska zapowiedziała, że jeśli z ukraińskich uczelni zostaną relegowani studenci zaangażowani w protesty, rząd jest gotów ufundować dla nich 50 stypendiów.

.....

Dobrze ze Polacy pomagaja mimo historii ... To nas odroznia od swiata ze pomagamy mimo ze historia sklaniala by do odwetu . To jest wzor ewangeliczny ! Stad Polacy sa Narodem Wybranym Nowego Testamentu . Wzorem dla swiata .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:14, 14 Gru 2013    Temat postu:

Plac Europejski w Kijowie opustoszał po wiecu stronników Janukowycza

Plac Europejski w Kijowie opustoszał po zakończeniu demonstracji poparcia dla prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. Większość manifestantów w zwartych grupach udała się do autobusów i w kierunku dworca kolejowego. Niektórzy byli uzbrojeni w kije.

Plac Europejski oraz przylegająca do niego ulica prowadząca do budynków rządu i parlamentu są niemal puste. W odbywającej się tam demonstracji uczestniczyło w sobotę 200 tysięcy ludzi według organizatorów, a 50 tysięcy według mediów.

Po godz. 17 przez plac przeszło kilka zwartych grup liczących od 50 do 100 osób. Tworzyli je młodzi mężczyźni uzbrojeni w większości w drewniane kije; nie zachowywali się jednak agresywnie. Mężczyźni pojechali metrem w kierunku dworca kolejowego.

Niewielka część manifestantów pozostała w wojskowych namiotach postawionych w parku Maryjskim okalającym Radę Najwyższą (parlament). Po obu stronach budynku parlamentu rozstawiono ich po kilkanaście.

Plac Europejski znajduje się ok. 200 metrów od Majdanu Niepodległości, gdzie za masywnymi barykadami zbudowanymi z worków wypełnionych lodem znajduje się obozowisko zwolenników zbliżenia Ukrainy z UE. Dziś uczestników obu demonstracji rozdzielono szczelnym kordonem z ustawionych rzędem autobusów milicyjnych.

...

Pobyli i sie zmyli ... Do przewidzenia . Tak sie dzieje gdy nie ma idei .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 264, 265, 266  Następny
Strona 11 z 266

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy