Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Ukraina drugi pomarańczowy bunt młodych !
Idź do strony 1, 2, 3 ... 134, 135, 136  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90936
Przeczytał: 189 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 21:40, 29 Lis 2013    Temat postu:

Kowal: UE powinna podpisać umowy z Mołdawią i Gruzją przed eurowyborami

Przyszłość Partnerstwa Wschodniego zależy od tego, czy UE skutecznie wesprze europejski wybór Mołdawii i Gruzji oraz od tego, jak odpowie na protesty na Ukrainie - ocenił europoseł Paweł Kowal. Zaapelował o podpisanie umów z Kiszyniowem i Tbilisi przed wyborami do PE.

Gruzja i Mołdawia parafowały w piątek w Wilnie na szczycie Partnerstwa Wschodniego umowy stowarzyszeniowe z UE. Wbrew wcześniejszym planom, nie podpisano umowy o stowarzyszeniu UE-Ukraina. W ubiegłym tygodniu władze w Kijowie wstrzymały przygotowania do zawarcia tego porozumienia. Rząd Ukrainy wyjaśnił, że Unia nie zaproponowała stronie ukraińskiej wystarczającego zadośćuczynienia za straty, które kraj poniósłby w związku z pogorszeniem relacji handlowych z Rosją.

- Nie ogłaszałbym porażki, nie mówiłbym o tym, że się wszystko nie udało, tylko postawiłbym tezę: przyszłość Partnerstwa Wschodniego będzie zależała od tego, czy UE skutecznie wesprze europejski wybór Mołdawii i Gruzji oraz od tego, jak odpowie na protesty młodych na Ukrainie - przekonywał Kowal na konferencji prasowej w Warszawie.

Zdaniem europosła PJN, UE powinna wyciągnąć wnioski z tego, co się działo w relacjach Ukraina-UE-Rosja w ostatnich trzech-czterech miesiącach i podpisać umowę stowarzyszeniową z Gruzja i Mołdawią jak najszybciej.

- Apeluję o to, by umowy stowarzyszeniowe z Gruzją i Mołdawią zostały podpisane w ciągu najbliższych miesięcy, jeszcze długo przed wyborami do PE. Odkładanie tego na dłużej, to zostawianie przestrzeni do politycznej gry i politycznych nacisków dla przeciwników europejskiego wyboru krajów PE - uważa Kowal. Ponadto, zdaniem europosła, Unia powinna być przygotowana do częściowego wprowadzenia w życie umów z Mołdawią i Gruzją bez procesu ratyfikacji.

- Cel powinien być jeden: aby społeczeństwa w Mołdawii i w Gruzji uświadomiły sobie i dostały jasny sygnał, że z europejskiego wyboru każdy obywatel może czerpać konkretne korzyści bez czekania długie lata - powiedział. Jego zdaniem "jest to kwestia wiarygodności UE w kwestii Partnerstwa Wschodniego".

Kowal przekonywał też, że UE nie powinna tracić z oczu ukraińskich studentów demonstrujących przeciw decyzji rządu o wstrzymaniu procesu przygotowań do podpisania umowy z Unią. Jak dodał, ci młodzi ludzie są dowodem na europejski wybór Ukrainy. - Pytam, gdzie dzisiaj od Lizbony po Ural można spotkać ludzi, którzy gotowi byliby stać kilka dni na mrozie z flagami UE? - powiedział.

Kowal podkreślił, że "UE powinna się skoncentrować na poważnie, nie tylko w deklaracjach, na porozumieniu z młodym pokoleniem na Ukrainie". Poinformował, że w najbliższym czasie rozpocznie zbieranie podpisów w Parlamencie Europejskim pod deklaracją w sprawie utworzenia Uniwersytetu Partnerstwa Wschodniego.

- Podobne inicjatywy znajdują się m.in. w programie Europejskiej Partii Ludowej. Podobną inicjatywę będę się starał włożyć do przygotowywanego przeze mnie raportu PE po szczycie w Wilnie - powiedział. Jak tłumaczył, chodzi o stworzenie elitarnej szkoły kształcącej ekspertów, którzy w przyszłości będą odpowiadali za integrację europejską krajów PW.

Kowal zaznaczył, że niepodpisanie umowy stowarzyszeniowej Ukraina-UE to wynik nacisków Kremla na Kijów. Jego zdaniem należałoby się teraz zastanowić, co to oznacza dla bezpieczeństwa Polski i UE. - Chciałbym, aby odbyły się w Polsce i w całej UE debaty o tym, co to oznacza, że u jednego z naszych sąsiadów jest taki guzik czy pokrętło, którym można w ciągu kilku tygodni zmienić orientację polityczną w dużym europejskim kraju - powiedział.
Ponadto zdaniem europosła dużym osiągnięciem szczytu w Wilnie jest deklaracja, że zostaną zniesione wizy dla obywateli Mołdawii. - Sygnał, że wizy dla Mołdawian zostaną zniesione dotrze także na Ukrainę i pokaże, że zbliżenie z UE jest naprawdę możliwe nie tylko w wymiarze politycznym, ale także praktycznym wymiarze relacji międzyludzkich - dodał Kowal.

...

Jestem przeciwny tym umowom . Kraje te powinny sie trzymac razem wobec Moskwy . To pseudomocarstwo .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90936
Przeczytał: 189 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 21:48, 29 Lis 2013    Temat postu:

Protesty w Kijowie. Siły specjalne się wycofały

Coraz więcej ludzi przybywa na Plac Niepodległości w Kijowie, gdzie na tzw. Euromajdanie trwają protesty przeciwko niepodpisaniu przez władze Ukrainy umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Opozycja wzywa do impeachmentu prezydenta Wiktora Janukowycza.

Po niewielkich potyczkach z milicją, do których doszło kilka godzin wcześniej, wieczorem sytuacja się uspokoiła. Milicyjne oddziały specjalne Berkut, które starały się zapobiec zajęciu przez ludzi jezdni przecinającej Majdan Niepodległości, wycofały się. Ulicę zalali demonstranci.

Według różnych źródeł może ich być ponad 10 tysięcy. Gazeta internetowa "Ukrainska Prawda" mówi aż o 30 tysiącach osób.

O godzinie 19.00 czasu polskiego na Euromajdan powrócili z Wilna przywódcy ukraińskiej opozycji. To właśnie tam, na zakończonym szczycie Partnerstwa Wschodniego, miała być podpisana umowa o stowarzyszeniu. W ubiegłym tygodniu ekipa Janukowycza niespodziewanie ogłosiła, że wstrzymuje przygotowania do tego porozumienia.

Arsenij Jaceniuk, szef klubu parlamentarnego opozycyjnej partii Batkiwszczyna oświadczył podczas wystąpienia przed zgromadzonymi, że winę za niepodpisanie umowy ponosi prezydent kraju.

- Naszym celem jest podpisanie umowy stowarzyszeniowej, wdrożenie jej w życie i zrobienie z Ukrainy europejskiego państwa. Jedyną przeszkodą na tej drodze jest Wiktor Janukowycz! - wykrzykiwał.

Jaceniuk wyjaśnił, że opozycja będzie zabiegać o usunięcie prezydenta sposobami parlamentarnymi, dążąc do przyjęcia ustawy o impeachmencie, jednak zapowiedział dalsze protesty na rzecz zbliżenia z UE.

- Pójdziemy po całej Ukrainie. Powinniśmy widzieć naszą siłę, jedność opozycji, społeczeństwa obywatelskiego i proeuropejsko nastawionych obywateli - oświadczył.

W godzinach popołudniowych po informacji, że Janukowycz nie podpisał umowy stowarzyszeniowej, w centrum Kijowa pojawiły się liczne oddziały milicji, w tym funkcjonariusze jednostek specjalnych Berkut.

Doszło wówczas do przepychanek. Konflikt wybuchł na skrzyżowaniu przy Majdanie Niepodległości, gdy milicja zablokowała dwa samochody wiozące nagłośnienie na protesty zwolenników integracji europejskiej. Ruch samochodowy w centrum Kijowa nadal jest częściowo zablokowany.

Uczestnicy akcji na Majdanie wciąż apelują przez sieci społecznościowe, by ludzie przyłączali się do protestów, aby bronić znajdujących się na placu studentów. Ze sceny płyną ostrzeżenia o możliwych prowokacjach wobec uczestników demonstracji.

Ludzie ostrzegają także przed grupkami dresiarzy, których około tysiąca znajdowało się po południu w Parku Maryjskim. Demonstranci są przekonani, że ci młodzi, wysportowani mężczyźni mają wywoływać bójki wśród uczestników akcji na rzecz podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE.

....

Zmasowanie ZOMOLI TYLKO WZMOCNILO PROTEST !!! TLUM ROSNIE !!!Tak Janukowycz jest stracony . Ten protest zmieni mocno kraj !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90936
Przeczytał: 189 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 12:37, 30 Lis 2013    Temat postu:

Pobicie Polaków

W sobotę nad ranem milicyjne oddziały specjalne Berkut rozprawiły się z uczestnikami demonstracji, którzy zbierali się od ubiegłego tygodnia w centrum Kijowa, domagając się od władz podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Pobito i zatrzymano kilkadziesiąt osób; wśród pobitych są dwaj obywatele Polski.

Protesty nasiliły się w piątek, gdy goszczący na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie, bo właśnie tam miała być zawarta umowa, prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz zrezygnował z zawarcia porozumienia.

Jeszcze w środę Janukowycz zapewniał w wywiadzie telewizyjnym, że władze nie będą rozpędzać protestów, ostrzegał jednak, że państwo ma wystarczająco dużo sił, by reagować na łamanie prawa.

Odpowiadając na pytanie, czy milicja będzie likwidować protesty, Janukowycz powiedział wówczas: "Nie, nie będzie (...). To przecież pokojowa akcja".

Ukraińska piosenkarka Rusłana, która poinformowała o milicyjnej akcji PAP relacjonowała, że znajdujący się na Majdanie studenci zostali zaatakowani bez uprzedzenia. "Na Majdanie pobito studentów. Było ich tam około pięciuset. Nie było muzyki. Dzieciaki spały. Przyjechała milicja, zaczęła ich bić. Nogami, do krwi, kopali w plecy. Rozwozimy ich teraz po szpitalach" - mówiła po ataku.

....

Januk ty imbecylu uwazaj bo skonczysz na galezi . To nie Rosja . Akcja powoduje reakcje a lud Ukrainy nie jest znany z łagodnosci . Jak ktos go zdenerwuje to siekiera w brzuch . Ty idioto wladze juz straciles teraz szykujesz sobie Trybunal Karny o ile dozyjesz !
Ten becwal urzadzil KRWAWĄ SOBOTĘ !!!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90936
Przeczytał: 189 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:44, 30 Lis 2013    Temat postu:

Polacy pobici na Ukrainie. Stanowcza reakcja Donalda Tuska

- Opinia publiczna w Polsce i opinia międzynarodowa na pewno nie będzie akceptowała, nie będzie tolerowała tego typu drastycznych zdarzeń - powiedział premier Donald Tusk, komentując rozpędzenie przez ukraińską milicję zwolenników integracji europejskiej, podczas którego zostało pobitych dwoje Polaków.

- Nie pozwolimy, żeby nasi obywatele, jeśli nie łamią prawa, gdziekolwiek na świecie byli w jakikolwiek prześladowani, czy bici, więc z całą pewnością będziemy tej sprawy pilnować – oświadczył Tusk. Dodał, że strona polska będzie oczekiwała wyjaśnień od strony ukraińskiej. Premier zaznaczył jednocześnie, że "odpowiedzią na tego typu sytuacje, jaka zdarzyła się w Kijowie, musi być dialog".

- To szczególnie przykra sytuacja, bo widzieliśmy jak bardzo pokojowe intencje mieli manifestujący na tzw. Euromajdanach na Ukrainie. Ja mam jeszcze świeżo w pamięci słowa prezydenta Janukowycza, który mówił, że na Ukrainie każdy, kto manifestuje bez łamania prawa, może czuć się bezpieczny - powiedział premier.

Dodał, że nie dziwi się, że niektórzy Ukraińcy, w tym jeden z liderów opozycji Witalij Kliczko, wzywali do izolacji Ukrainy w związku z tymi zdarzeniami.

- Mam nadzieję, że tego typu zdarzenia nie będą miały miejsca na Ukrainie. Z całą pewnością nasza wspólna praca, Ukraińców, Polaków i wielu innych Europejczyków, wspólna praca na rzecz zbliżania narodów w Europie, w tym narodu Ukraińskiego, nie może być zmarnowana przez tego typu zdarzenia. Dla Polski i Europy jest bardzo ważne aby Ukraina była takim przykładem rozwoju, także rozwoju standardów demokratycznych - podkreślił premier.

Rozpędzona przez milicję w sobotę nad ranem demonstracja odbywała się na Majdanie (placu) Niepodległości w Kijowie.

...

Nie mozna popierac Januka za wszelka cene ! Mozna go zostawic samego miedzy bestiami Kremla a rozwscieczonym narodem . Ukraina nie zniknie . Zagrozenia dzisiejsze sa smieszne wobec historii ! Gdziez tu porownac to z Wielkim Glodem UPA czy hitlerowcami . Ukraina przetrwa najwyzej Januka rozszarpia !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90936
Przeczytał: 189 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:20, 30 Lis 2013    Temat postu:

Milicja: demonstracja przeszkadzała w przygotowaniach do świąt

Ukraińska milicja podała, że podczas akcji przeciwko zwolennikom integracji europejskiej w Kijowie zatrzymała za "chuligaństwo" 35 osób, po czym ich zwolniła. Wiec zlikwidowano, gdyż jego uczestnicy przeszkadzali służbom komunalnym w przygotowaniach do świąt.

Rozpędzona przez milicję w sobotę nad ranem demonstracja odbywała się na Majdanie (placu) Niepodległości w Kijowie, gdzie władze miejskie na początku protestów zaczęły ustawiać noworoczną choinkę. Na plac kilka razy próbowano też wjechać samochodami ciężarowymi, które – jak tłumaczono – miały wwieźć tam sprzęt do montażu lodowiska.

"Milicja przybyła na Majdan Niepodległości na wezwanie służb komunalnych Kijowa. Funkcjonariusze Berkuta (milicyjnych oddziałów specjalnych) wszczęli działania, gdy demonstranci zaczęli stawiać opór milicji, rzucać w nich śmieciami, kubkami, butelkami z wodą i podpalonymi kawałkami drzewa. W rezultacie zatrzymano 35 osób. Po sporządzeniu protokołów wszyscy zostali wypuszczeni" – czytamy w komunikacie ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych.

????

A jakie to swieta mamy w niedzielę ? Organy panstwa maja byc PRAWORZADNE !!! MAJA ODMOWIC WYKONANIA ZBRODNICZYCH POLECEN !!! NIE MA TAK ZE BYL ROZKAZ ! PRZESTEPCZY ROZKAZ JEST NIELEGALNY ! CI KTORZY GO WYKONUJA POPELNIAJA PRZESTEPSTWO !!!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90936
Przeczytał: 189 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:29, 30 Lis 2013    Temat postu:

Związek Ukraińców w Polsce potępił brutalną akcję milicji

Związek Ukraińców w Polsce potępił akcję milicji, która nad ranem rozpędziła zgromadzonych na kijowskim Majdanie Niepodległości zwolenników integracji Ukrainy z UE. Wezwał też władze Ukrainy do powstrzymania się przed eskalowaniem napięcia w tym kraju.

"Atak na miasteczko młodzieży nie był niczym sprowokowany. Manifestanci zachowywali się spokojnie i godnie. Wyszli na Majdan Niepodległości, by dać wyraz swojemu przekonaniu, że miejsce Ukrainy jest w Europie. Władze ukraińskie powinny były wysłuchać ich głosu i podpisać umowę stowarzyszeniową" - czytamy w oświadczeniu ZUwP.

Wyrażono w nim także solidarność z pobitymi i rannymi oraz zatrzymanymi przez ukraińską milicję, deklarując jednocześnie udzielenie im wszechstronnej pomocy i wsparcia.

"Społeczeństwo ukraińskie ma pełne prawo uważać, że prezydent i rząd Ukrainy przedłożyli własny polityczny interes nad interes państwa i narodu. Że zaprzepaścili wielką szansę na dołączenie Ukrainy do europejskiej rodziny narodów, w której jest jej naturalne miejsce. Szansę, która pojawia się raz na kilkadziesiąt lat" - brzmi dalsza część stanowiska Związku.

ZUwP wezwał też prezydenta i rząd Ukrainy do "powstrzymania się przed eskalowaniem napięcia w kraju i pokusą dalszego użycia siły", a władze innych państw - do zajęcia w tej sprawie stanowiska i ostrzeżenie ukraińskich władz przed stosowaniem siły wobec pokojowych manifestacji.

"Ukraina słusznie chlubiła się pokojowymi metodami rozwiązywania problemów politycznych i społecznych. I tak powinno pozostać. Na majdanach i ulicach ukraińskich miast nikt nie ma prawa przelać choćby jednej kropli krwi!" - podkreślili podpisani pod oświadczeniem prezes ZUwP Piotr Tyma i sekretarz Związku Mirosław Kupicz.

Związek Ukraińców w Polsce powstał w 1990 r. Jest następcą prawnym działającego od 1956 r. Ukraińskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego. Liczy ok. 6 tys. członków.

.....

To oczywiste .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90936
Przeczytał: 189 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:48, 30 Lis 2013    Temat postu:

Ambasador Ukrainy został zaproszony na jutro do MSZ w celu złożenia wyjaśnień w sprawie ostatnich zajść w Kijowie - poinformował rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski na Twitterze.

Pacyfikacja pokojowych demonstracji nie służy integracji europejskiej Ukrainy; przestrzegamy władze ukraińskie przed stosowaniem rozwiązań siłowych, bo mogą one mieć nieobliczalne i nieodwracalne konsekwencje - napisał w oświadczeniu rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski.

...

Nieodwracalne dla Januka .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90936
Przeczytał: 189 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:54, 30 Lis 2013    Temat postu:

Kliczko prosi Zachód o sankcje dla Janukowycza

O natychmiastowe zastosowanie personalnych sankcji wobec prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza zwrócił się w sobotę do Zachodu lider opozycyjnej partii Udar, znany bokser Witalij Kliczko. Zapowiedział, że w przyszłym tygodniu całkiem zablokuje prace parlamentu.

- Po niepodpisaniu umowy stowarzyszeniowej z UE Janukowycz uznał, że może sobie pozwolić na przestępstwa na własnym narodzie. Jeśli nie powstrzymamy tego dziś, Ukraina przekształci się w dzikie, policyjne państwo i źródło destabilizacji w Europie – czytamy w komunikacie, w którym Kliczko prosi UE, Stany Zjednoczone i inne państwa demokratyczne również o sankcje dla członków reżimu Janukowycza.

Jego apel jest wynikiem brutalnej akcji milicji wobec pokojowej demonstracji zwolenników integracji europejskiej w Kijowie. W sobotę nad ranem milicja rozpędziła ich z użyciem pałek i gazu łzawiącego. Kilkadziesiąt osób zostało rannych i zatrzymanych.

Szef Udaru zapowiedział, że w przyszłym tygodniu całkowicie zablokuje prace parlamentu.

Protesty na Ukrainie, związane z decyzją władz o niezawieraniu umowy stowarzyszeniowej z Kijowem, trwały od 21 listopada. Opozycja twierdzi, że mimo milicyjnej pacyfikacji demonstracji zwolenników UE protesty będą kontynuowane.

....

Na Januka oraz na tych urzedasow ktorzy popelniaja zbrodnie !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90936
Przeczytał: 189 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:07, 30 Lis 2013    Temat postu:

Media ukraińskie: szef administracji Janukowycza podał się do dymisji

Po brutalnym ataku ukraińskiej milicji na demonstrujących w Kijowie zwolenników UE do dymisji podał się szef administracji prezydenta Wiktora Janukowycza, Serhij Lowoczkin - donosi w sobotę agencja Interfax-Ukraina, powołując się na własne źródła.

Informacji tej nikt dotychczas nie potwierdził.

Rozmówca agencji twierdzi, że decyzja Lowoczkina mogła być związana z jego sprzeciwem wobec działań milicji, która rozpędziła w sobotę nad ranem ludzi domagających się podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE na Majdanie (placu) Niepodległości.

W sobotę nad ranem 35 osób zostało zatrzymanych, a kilkadziesiąt rannych w wyniku ataku milicyjnych oddziałów specjalnych Berkut na tzw. Euromajdan, gdzie ludzie od dziesięciu dni domagali się podpisania umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z UE. Wśród pobitych jest dwóch obywateli Polski.

Milicja, która biła ludzi pałkami i użyła gazu łzawiącego, całkowicie wyparła demonstrantów z placu. Po akcji wkroczyły tam służby komunalne, które zmywały krew z chodników, oraz przystąpiły do montażu choinki noworocznej i lodowiska.

...

Januk straci poparcie wlasnych ludzi . Nie dziwie sie perspektywa spedzenia zycia na Trybunalach Karnych i po wiezieniach nie jest zachecajaca i to w imie kogo ? Januka ? GLUPOTA !!!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90936
Przeczytał: 189 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:54, 30 Lis 2013    Temat postu:

Prezydent Wiktor Janukowycz oburzony wydarzeniami na Euromajdanie

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz wyraził w sobotę wieczorem oburzenie tym, co zaszło na tzw. Euromajdanie tego dnia rano. Na swej oficjalnej stronie internetowej potępił "działania, które doprowadziły do siłowej konfrontacji i do cierpienia ludzi".

W odezwie do narodu na swej stronie internetowej prezydent Janukowycz przypomniał własne słowa sprzed kilku dni.

- Przed kilkoma dniami mówiłem wobec całego narodu o poparciu dla pokojowych akcji obywatelskich. Ci, którzy nie usłyszeli słów Konstytucji i Prezydenta i swoimi decyzjami i działaniami sprowokowali konflikt na Majdanie, zostaną ukarani - podkreślił Janukowycz.

Prezydent Ukrainy zażądał od Prokuratury Generalnej przedstawienia w trybie pilnym wyników obiektywnego śledztwa w sprawie incydentów na Euromajdanie, w trakcie których ucierpieli uczestnicy akcji; chodzi o ukaranie winnych.

Zaapelował też do obywateli, by przyłączyli się do podejmowanych przez władze wysiłków w celu zapobieżenia wszelkim konfliktom.

- Wierzę w waszą mądrość i gotowość do wspólnej pracy w imię europejskiej przyszłości - dodał.

Protesty na Ukrainie wybuchły 21 listopada, kiedy rząd ogłosił, że wstrzymuje przygotowania do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE.

W sobotę nad ranem na Majdan Niepodległości wkroczyli milicjanci Berkuta, którzy rozpędzili demonstrację, bijąc ludzi pałkami i rozpylając gaz łzawiący. Rannych zostało kilkadziesiąt osób, w tym dwóch obywateli polskich. W sobotę późnym popołudniem w Kijowie ponownie zebrały się tłumy, które protestują, domagając się tym razem zmiany władzy.

...

Januk zostal SAM !!! WSZYSCY GO OPUSCILI ! TERAZ WYCOFUJE SIE RAKIEM I UDAJE ZE SIE OBURZA ! ON OSZALAL ! Stad ta akcja ! Zupelnie obledna ! Zniszczyl sam siebie ! Nie wiadomo na co liczyl ??Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90936
Przeczytał: 189 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:57, 30 Lis 2013    Temat postu:

10 tysięcy ludzi znowu demonstruje w Kijowie

Ok. dziesięciu tysięcy ludzi zgromadziło się w sobotę późnym popołudniem na Placu Mychajłowskim w Kijowie przed klasztorem, gdzie po porannym ataku milicji schronili się pobici demonstranci z rozpędzonego protestu zwolenników integracji europejskiej Ukrainy.

Ludzie skandują "Chama na choinkę!", "Precz z bandą!" i "Nie wybaczymy! Rewolucja!". Zebranych pozdrawiają klaksonami kierowcy samochodów przejeżdżających przez plac.

Obecni na placu przywódcy opozycji zaapelowali do zachodnich państw, by zareagowały na przeprowadzoną nad ranem pacyfikację pokojowego protestu na głównym placu Kijowa, Majdanie Niepodległości.

- Oczekujemy na twardą reakcję świata zachodniego. Ukraina to nie Rosja, Kijów to nie Mińsk, a Janukowycz to nie Putin ani Łukaszenka – powiedział Arsenij Jaceniuk z opozycyjnej Batkiwszczyny.

Były szef MSW Jurij Łucenko nawoływał natomiast Ukraińców do mobilizacji w niedzielę, na kiedy zaplanowano kolejny wiec opozycji na rzecz integracji europejskiej. Komentatorzy mówią, że po sobotnich wydarzeniach w Kijowie wiec przekształci się w wielką manifestację antyrządową. Od poniedziałku "Kijów powinien być zablokowany" – wzywał.

....

Oto skutek ! Zli ludzie sa katalizatorami dobra . Dlatego Bóg pozwala ! Bez Putina i Januka nigdy by sie Ukraincy nie zjednoczyli .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90936
Przeczytał: 189 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:59, 30 Lis 2013    Temat postu:

USA potępiają użycie przez władze Ukrainy siły przeciwko demonstrantom

Stany Zjednoczone "potępiają przemoc władz wobec pokojowych demonstrantów w Kijowie" i "wzywają przywódców Ukrainy do przestrzegania prawa obywateli tego kraju do zgromadzeń i wolności słowa" - oświadczyła rzeczniczka Departamentu Stanu USA Jen Psaki.

"Przemoc i zastraszanie nie powinno mieć miejsca w dzisiejszej Ukrainie" - podkreśliła rzeczniczka w wydanym oświadczeniu.

Przypomniała, że prawa do wolności wypowiedzi oraz zgromadzeń są fundamentalne dla demokracji, a "od poszanowanie tych uniwersalnych wartości zależy współpraca Stanów Zjednoczonych z Ukrainą".

Są to też zasady, na których opiera się OBWE, przypomniała. Zgodnie z nimi "wzywamy władze Ukrainy do stworzenia pozytywnych warunków dla społeczeństwa obywatelskiego i ochrony praw wszystkich Ukraińców, którzy wyrażają swoje zdanie na temat przyszłości kraju w konstruktywny i pokojowy sposób w Kijowie oraz w innych regionach".

Psaki zapewniła też, że USA nadal wspierają europejskie aspiracje narodu ukraińskiego. - Integracja europejska jest najpewniejszą drogą do wzrostu gospodarczego i wzmocnienia demokracji na Ukrainie - dodała.

Ukraina przewodniczy obecnie Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) i pod ukraińskim przewodnictwem zaplanowane jest 5 i 6 grudnia ministerialne posiedzenie OBWE w Kijowie. Już w ubiegłym tygodniu, gdy zaczęły się demonstracje na ulicach Kijowa, ambasador USA przy OBWE Daniel Baer przyznał, że "Ukraina jest na świeczniku", a świat będzie patrzył, jak przestrzegane są swoboda wypowiedzi i zgromadzeń.

Na Ukrainie trwają od 21 listopada demonstracje zwolenników integracji europejskiej Ukrainy, wyrażających sprzeciw wobec decyzji władz tego kraju, by zawiesić przygotowania do podpisania umowy stowarzyszeniowej; podpisanie miało nastąpić w piątek na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie.

Nad ranem w Kijowie doszło do brutalnego ataku milicji na demonstrujących na Majdanie Niepodległości, 35 osób zostało zatrzymanych, a kilkadziesiąt rannych. Milicja, która biła ludzi pałkami i użyła gazu łzawiącego, całkowicie wyparła demonstrantów z placu. Po akcji wkroczyły tam służby komunalne, które zmywały krew z chodników, oraz przystąpiły do montażu choinki noworocznej i lodowiska.

....

Wszyscy potepiamy !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90936
Przeczytał: 189 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 23:02, 30 Lis 2013    Temat postu:

Apel Kowala do ukraińskich posłów

Europoseł Paweł Kowal (PJN) szef delegacji PE do Komisji Współpracy Parlamentarnej UE-Ukraina zaapelował do posłów do ukraińskiej Rady Najwyższej o bezwarunkowe potępienie użycia siły wobec uczestników pokojowej demonstracji - zwolenników integracji Ukrainy z UE.

Ukraińska milicja brutalnie rozpędziła w nocy z piątku na sobotę w Kijowie kilkuset uczestników Euromajdanu - demonstracji poparcia na rzecz integracji europejskiej Ukrainy. Kowal podkreślił, że "wśród demonstrantów było mnóstwo młodzieży i studentów, a ich postulaty były zgodne z oficjalnymi deklaracjami rządu Ukrainy w ostatnich latach", a "mimo to nastąpiła akcja policji".

Kowal oświadczył, że solidaryzuję się z uczestnikami pokojowej demonstracji i potępia atak policji na Euromajdan. Zwrócił się do władz Ukrainy o "zagwarantowanie wszystkim uczestnikom wielotysięcznych pokojowych demonstracji bezpieczeństwa" i zaapelował o "zezwolenie obywatelom na pokojowe i swobodne wyrażanie poglądów w sprawie europejskiego wyboru Ukrainy".

"Wobec brutalności sił porządkowych wobec demonstrantów powinniśmy, jako wybrani przedstawiciele – parlamentarzyści mówić jednym głosem. Dlatego apeluję do przyjaciół posłów do Rady Najwyższej z wszystkich partii, którzy nie zabrali w tej sprawie głosu, o jednoznaczne stanowisko i bezwarunkowe potępienie użycia siły. To kluczowy element naszej wiarygodności w wykonywaniu mandatu poselskiego" - podkreślił Kowal.

Zapowiedział, że w związku z ostatnio wydarzeniami oraz wynikami rozmów unijno-ukraińskich podczas szczytu Partnerstwa Wileńskiego będzie wnioskował o pilne zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Komisji Współpracy Parlamentarnej UE - Ukraina.

Z kolei były premier, obecnie europoseł PO Jerzy Buzek, wezwał ukraińskie władze do "natychmiastowego zaprzestania przemocy".

"Dziś, Ukraińcy obudzili się w ponurej rzeczywistości. Nie tylko dlatego, że wczoraj w Wilnie władze ukraińskie zignorowały geopolityczny wybór swoich obywateli. Ale przede wszystkim dlatego, że pod osłoną nocy policja użyła siły wobec pokojowych demonstrantów na kijowskim EuroMaidanie - głównie studentów i dziennikarzy. Ukraina cofnęła się do czasów sprzed Pomarańczowej Rewolucji" - ocenił Buzek.

Według b. premiera, "atakując pokojowo nastawionych zwolenników europejskich wartości" prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz "wymierzył policzek wszystkim Europejczykom".

"Unia Europejska nie pozostawi tej bezsensownej przemocy bez reakcji. Wzywamy ukraińskie władze do natychmiastowego zaprzestania przemocy. Życzę Ukraińcom siły i odwagi w ich walce o lepsze jutro" - napisał Buzek.

Protesty na Ukrainie wybuchły 21 listopada, kiedy rząd ogłosił, że wstrzymuje przygotowania do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE. Porozumienie miało być zawarte w piątek, na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. Gdy w piątek po południu media przekazały, że obecny w Wilnie prezydent Janukowycz jednak nie podpisał umowy, w centrum Kijowa pojawiły się liczne oddziały milicji, w tym funkcjonariusze specjalnej formacji Berkut. Doszło do przepychanek. Politycy opozycji ogłosili wówczas, że protesty będą kontynuowane, oraz że będą dążyć do usunięcia Janukowycza ze stanowiska szefa państwa.

W sobotę nad ranem 35 osób zostało zatrzymanych, a kilkadziesiąt rannych w wyniku ataku milicyjnych oddziałów specjalnych Berkut na zwolenników integracji Ukrainy z UE zgromadzonych na tzw. Euromajdanie. Wśród pobitych jest dwóch obywateli Polski.

Premier Donald Tusk, odnosząc się do rozpędzenia przez ukraińską milicję demonstracji zwolenników integracji europejskiej, podkreślił w sobotę, że opinia publiczna w Polsce i opinia międzynarodowa na pewno nie będzie akceptowała, nie będzie tolerowała tego typu drastycznych zdarzeń. Zapowiedział, że strona polska będzie oczekiwała wyjaśnień od strony ukraińskiej ws. pobicia polskich obywateli, którzy uczestniczyli w demonstracji. Premier zaznaczył jednocześnie, że "odpowiedzią na tego typu sytuacje, jaka zdarzyła się w Kijowie, musi być dialog".

Oświadczenie ws. wypadków w Kijowie wydało też polskie MSZ. Wyrażono w nim solidarność z przedstawicielami społeczeństwa ukraińskiego pokojowo demonstrującymi na rzecz europejskiej przyszłości ich kraju. "Pacyfikacja pokojowych demonstracji nie służy integracji europejskiej Ukrainy; przestrzegamy władze ukraińskie przed stosowaniem rozwiązań siłowych, bo mogą one mieć nieobliczalne i nieodwracalne konsekwencje" - napisał w oświadczeniu rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski.

MSZ wezwało do tego, "by konflikty społeczne na Ukrainie rozwiązywano metodami pokojowymi i politycznymi", wyraziło nadzieję, że "siła i przemoc zostaną zastąpione przez dialog i porozumienie" i zadeklarowało "zdecydowane wsparcie dla takich działań".

...

Dobry pomysl Kowala !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90936
Przeczytał: 189 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 23:04, 30 Lis 2013    Temat postu:

Opozycja na Ukrainie powołała sztab sprzeciwu narodowego i szykuje strajk

Opozycja na Ukrainie powołała Sztab Sprzeciwu Narodowego i przygotowuje ogólnokrajowy strajk – poinformowali w sobotę jej przywódcy. Ogłosili też, że po brutalnej akcji milicji w Kijowie będą się domagać przedterminowych wyborów prezydenta i parlamentu.

- Żądamy dymisji rządu i usunięcia (prezydenta) Wiktora Janukowycza poprzez jednoczesne wybory prezydenckie i parlamentarne – oświadczył Arsenij Jaceniuk, który kieruje partią Batkiwszczyna znajdującej się w więzieniu Julii Tymoszenko. Powiedział to na wspólnej konferencji z Witalijem Kliczką z Udaru i Ołehem Tiahnybokiem ze Swobody.

Politycy zapewnili, że mają jasny plan działań na najbliższe dni, jednak ze względów bezpieczeństwa nie ujawnili żadnych szczegółów. - Wiemy, co należy robić na ulicach, a co w parlamencie – powiedział Tiahnybok. Dzień wcześniej Kliczko zapowiadał, że opozycja całkowicie zablokuje prace parlamentu.

Obecnie opozycjoniści przygotowują się do niedzieli, na kiedy to zwołują w Kijowie ogromny wiec przeciwko władzom. Do udziału w nim nawołuje także Julia Tymoszenko, co oświadczyła jej córka, Jewhenija. Była premier poprosiła ludzi, by wyszli na ulice i nie wracali do domów, póki nie usuną obecnych władz drogą pokojową – jak podkreśliła córka Tymoszenko.

W sobotę nad ranem 35 osób zostało zatrzymanych, a kilkadziesiąt rannych w wyniku brutalnego ataku milicyjnych oddziałów specjalnych Berkut na tzw. Euromajdan, gdzie ludzie od dziesięciu dni domagali się podpisania umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z UE. Wśród pobitych jest dwóch obywateli Polski.

Milicja, która biła ludzi pałkami i użyła gazu łzawiącego, całkowicie wyparła demonstrantów z placu. Po akcji wkroczyły tam służby komunalne, które zmywały krew z chodników oraz przystąpiły do montażu choinki noworocznej i lodowiska.

...

Czyli wszystko gotowe wiemy co robic ! SmileSmileSmilePost został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90936
Przeczytał: 189 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 23:09, 30 Lis 2013    Temat postu:

Media: bunt milicji na zachodzie Ukrainy?

Milicja na zachodniej Ukrainie odmawia wykonywania idących z góry rozkazów likwidacji miasteczek namiotowych, w których prozachodnio nastawieni obywatele kraju domagają się integracji z UE - twierdzą ukraińskie media.

Do buntu milicji miało dojść we Lwowie, Iwano-Frankiwsku i Tarnopolu, gdzie od minionego tygodnia trwają demonstracje przeciwko decyzji władz, które odmówiły podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE.

Mer Lwowa Andrij Sadowy otwarcie ostrzegł, że jeśli rządzący spróbują zaatakować studencki protest w jego mieście, na ulice wyjdą wszyscy jego mieszkańcy. Dziś nad ranem milicja brutalnie rozpędziła uczestników demonstracji na Majdanie (placu) Niepodległości w Kijowie.

"Uprzedzam: jeśli ktokolwiek ma zamiar powtórzyć to we Lwowie, naprzeciwko stanie nie tylko kilka tysięcy studentów, którzy są teraz na lwowskim Euromajdanie. We Lwowie wyjdzie całe miasto" - napisał Sadowy na Facebooku. Wpis cytuje agencja Interfax-Ukraina.

Według lwowskiego portalu Zaxid.net rada koordynacyjna Euromajdanu w tym mieście zbiera mężczyzn, którzy - jak czytamy - "wiedzą, czym jest walka". Ludzie ci mają być skierowani do Kijowa, gdzie w niedzielę opozycja organizuje wielki wiec antyrządowy.

Protesty na Ukrainie wybuchły 21 listopada, kiedy rząd ogłosił, że wstrzymuje przygotowania do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE. Porozumienie miało być zawarte w piątek na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. Zgromadzeni na Placu Niepodległości w Kijowie demonstranci mieli nadzieję, że oświadczenie rządu to blef, dzięki któremu władze chcą uzyskać od UE większą pomoc finansową.

Gdy tego samego dnia w godzinach popołudniowych media przekazały, że obecny w Wilnie prezydent Janukowycz jednak nie podpisał umowy, w centrum Kijowa pojawiły się liczne oddziały milicji, w tym funkcjonariusze specjalnej formacji Berkut. Doszło do przepychanek. Politycy opozycji ogłosili wówczas, że protesty będą kontynuowane oraz że będą oni dążyć do usunięcia Janukowycza ze stanowiska szefa państwa.

Nad ranem na Majdan Niepodległości wkroczyli milicjanci Berkuta, którzy rozpędzili demonstrację, bijąc ludzi pałkami i rozpylając gaz łzawiący. Rannych zostało kilkadziesiąt osób, w tym dwóch obywateli polskich. W sobotę późnym popołudniem w Kijowie ponownie zebrały się tłumy, które protestują, domagając się tym razem zmiany władzy.

....

To nie bunt to wlasciwe pojmowanie obowiazkow ! Policji nie wolno lamac prawa . W ogole koniec z ,,milicja" coz to za nazwa ? Milicja na calym swiecie oznacza lokalne oddzialy wojskowe powolane do obrony okolicy nie bedace armia regularna . W koncu nalezaloby wrocic do normalneh nazwy . STRAŻ PRAW tak bylo przed rozbiorami i to musi wrocic !

NIEDOPUSZCZALNE ZACHOWANIA WOBEC PROTESTU WIROCZNE SA NA WIELU ZDJECIACH :


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90936
Przeczytał: 189 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 13:36, 01 Gru 2013    Temat postu:

Kijów: manifestanci przybywają na wielką demonstrację

Do Kijowa, na wielką demonstrację opozycyjną, zjeżdżają manifestanci. To przede wszystkim mieszkańcy zachodniej części kraju.

Odkąd milicja brutalnie rozpędziła demonstrację na stołecznym placu Niepodległości, manifestacje zmieniły charakter z proeuropejskich na otwarcie antyrządowe. Najmniejsze poparcie dla rządzącej Partii Regionów jest właśnie w zachodniej części kraju. Tam też najwięcej ludzi chce podpisania umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z Unią.

Mieszkańcy Lwowa, Iwano-Frankowska i Tarnopola jadą do Kijowa czym się da - samochodami, busami i autobusami. - Widziałem, jak wczoraj bili dzieci, studentów. Moja córka ma 21 lat, ona mogła tam być. Spakowałem się i pojechałem - mówi jeden z nich.

O ile zazwyczaj przed demonstracjami opozycja skarży się na to, że milicja drogowa zatrzymuje protestujących czy też że przewoźnicy są zastraszani, o tyle teraz takich sygnałów prawie nie ma. Rzadko także widać funkcjonariuszy na ulicach Kijowa - poza placem Niepodległości, gdzie pilnują "choinki na krwi". Tak mieszkańcy stolicy nazywają choinkę postawioną obok miejsca, gdzie wczoraj przed świtem milicja brutalnie pobiła grupę demonstrantów. Oficjalnym powodem akcji milicji było to, że manifestanci przeszkadzali w montażu dekoracji świątecznych.

Oburzenie sobotnimi porannymi wydarzeniami na placu Niepodległości wyraził Wiktor Janukowycz. Oświadczenie zamieszczono wczoraj na stronie internetowej prezydenta. Janukowycz potępił "działania, które doprowadziły do konfliktu i cierpień ludzi". Przypomniał, że jeszcze kilka dni temu sam mówił o swoim poparciu dla pokojowych demonstracji. Zapewnił, że ci, którzy doprowadzili do wydarzeń na placu Niepodległości, będą ukarani. Zażądał też od Prokuratury Generalnej, aby przedstawiła jemu i wszystkim Ukraińcom rezultaty śledztwa. "Potwierdzam: razem widzimy naszą europejską przyszłość" - napisał prezydent Ukrainy.

....

Zbiera sie burza sie sztorm ! I to wielka ! Ta zbrodnia byla samobojstwem rezimu .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90936
Przeczytał: 189 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 13:39, 01 Gru 2013    Temat postu:

W Kijowie rozpoczęła się wielka demonstracja

Wiele tysięcy ludzi zebrało się w Kijowie przed pomnikiem wieszcza narodowego Tarasa Szewczenki na demonstracji. Jest to kontynuacja protestów trwających w stolicy i innych miastach ukraińskich od 21 listopada.

"Ukraina to Europa!" i "Precz z bandą" - raz po raz wykrzykują zgromadzeni pod adresem władz, które odmówiły w miniony piątek podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.

Decyzję o zamrożeniu relacji z Brukselą podjął prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz. W niedzielę, przed demonstracją, powiedział, że zrobi wszystko, żeby przyspieszyć proces zbliżania Ukrainy z Unią Europejską.

"Zrobię wszystko, co zależy ode mnie, żeby przyspieszyć proces zbliżenia Ukrainy do UE" - brzmi oświadczenie biura prasowego prezydenta, cytowane przez agencję Interfax.

W Kijowie znajdują się politycy z Polski, m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. - Przyjechaliśmy, żeby wesprzeć dążenia społeczeństwa ukraińskiego do wejścia do UE - powiedział dziennikarzom Kaczyński.

W sobotę nad ranem na Majdan Niepodległości w Kijowie wkroczyli milicjanci Berkuta, którzy rozpędzili demonstrację, bijąc ludzi pałkami i rozpylając gaz łzawiący.

Rannych zostało kilkadziesiąt osób, w tym dwóch obywateli polskich. W sobotę późnym popołudniem w Kijowie ponownie zebrały się tłumy, które domagały się tym razem zmiany władzy.

......

Ta zbrodnia rozjuszyla ludzi niewiarygodnie . Ja sie nie spodziewalem mowiac szczerze takiej glupoty ! Ale zlo wychodzi jak widac na dobro ! SmileSmileSmilePost został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90936
Przeczytał: 189 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 17:26, 01 Gru 2013    Temat postu:

Tłum demonstrantów powalił barierki na Majdanie w Kijowie

Tłum demonstrantów powalił barierki na Majdanie Niepodległości w Kijowie, który dotychczas chroniony był przez oddziały specjalne milicji Berkut. Ludzie wdrapują się na stojący na Majdanie ciężki sprzęt i krzyczą "Rewolucja".

W mieście nie widać obecnie milicji. W stronę Majdanu zmierza ogromna kolumna ludzi, którzy schodzą się przylegającymi do placu ulicami.

Służby komunalne wycofują się z Majdanu. Sytuacja jest napięta.

.....

Tak ogrodzenie Majdanu to bezczelnosc .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90936
Przeczytał: 189 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 17:34, 01 Gru 2013    Temat postu:

Ambasador Ukrainy: wyraziłem żal z powodu pobicia obywateli Polski

Ambasador Ukrainy Markijan Malski powiedział, że podczas rozmowy w polskim MSZ wyraził "ból i żal" z powodu pobicia dwóch obywateli polskich, do którego doszło podczas wczorajszej akcji milicji w Kijowie skierowanej przeciw demonstrującym zwolennikom integracji Ukrainy z UE.

- Z ukraińskiej strony wyraziłem ból i żal z tego powodu, za pobicie obywateli polskich Majdanie - powiedział ukraiński ambasador dziennikarzom po opuszczeniu gmachu MSZ.

Poinformował też, że skierował do ukraińskich mediów oświadczenie, w którym stwierdził, że przy deklaracji osiągnięcia standardów europejskich na Ukrainie "użycie siły przeciw pokojowym manifestacjom, a szczególnie przeciw młodzieży nie jest cechą demokratycznego wolnego społeczeństwa". Jak dodał, ludzie na ulicach Kijowa bronią swego prawa.

Wczoraj nad ranem 35 osób zostało zatrzymanych, a kilkadziesiąt rannych w wyniku ataku milicyjnych oddziałów specjalnych Berkut na zwolenników integracji Ukrainy z UE zgromadzonych na tzw. Euromajdanie. Wśród pobitych jest dwóch obywateli Polski.

Premier Donald Tusk, odnosząc się do rozpędzenia przez ukraińską milicję demonstracji zwolenników integracji europejskiej, podkreślił wczoraj, że opinia publiczna w Polsce i opinia międzynarodowa na pewno nie będzie akceptowała, nie będzie tolerowała tego typu drastycznych zdarzeń.

Zapowiedział, że strona polska będzie oczekiwała wyjaśnień od strony ukraińskiej ws pobicia polskich obywateli, którzy uczestniczyli w demonstracji. Premier zaznaczył jednocześnie, że "odpowiedzią na tego typu sytuacje, jaka zdarzyła się w Kijowie, musi być dialog".

....

Ambasador nie jest tu rozgrywajacym .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90936
Przeczytał: 189 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 17:40, 01 Gru 2013    Temat postu:

Wiec Ukraińców mieszkających w Lublinie

Grupa Ukraińców mieszkających w Lublinie, głównie studentów, demonstrowała w niedzielę na placu w centrum miasta, solidaryzując się z rodakami protestującymi w Kijowie przeciwko niepodpisaniu przez rząd Ukrainy umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.

- Jesteśmy solidarni z Ukrainą, chcemy, żeby Ukraina była pełnoprawnym członkiem europejskiej wspólnoty - mówił do zebranych na placu Roman Romancow.

Grupa około stu osób zgromadziła się centrum Lublina, aby wyrazić solidarność z protestującymi od wielu dni Ukraińcami w Kijowie; w sobotę rano demonstrację na tamtejszym Majdanie Niepodległości rozpędziła milicja, bijąc ludzi pałkami i używając gazu łzawiącego.

„Wstąpienie Ukrainy do Unii Europejskiej to wstąpienie do cywilizowanego świata. Czy potrzebna nam taka milicja, jaka wczoraj była na Majdanie? Czy potrzebna nam tak władza, która łamie konstytucję?” - mówił Romancow.

Demonstranci trzymali flagi Ukrainy, Polski, Unii Europejskiej; na twarze zakładali tekturowe maski, na których na tle niebiesko - żółtej flagi Ukrainy umieszczone były symbole Unii Europejskiej (okrąg z 12 gwiazd) oraz ZSRR (sierp i młot).

„Te maski wskazują na drogę Ukrainy, która powinna dążyć w stronę Europy. Wczoraj władza zachowała się tak, jak w tradycji radzieckiej i naród, który tę władzę wybrał, potraktowała w sposób bardzo brutalny” - powiedziała dziennikarzom Krystyna Garasymiw.

Ukraińcy skandowali: „Ukraina do Unii!”, „Precz z bandą!”, „Polska, Ukraina, Europa jedyna!”; śpiewali hymn Ukrainy oraz ukraińskie pieśni.

Z słowami wsparcia zwrócił się do demonstrujących Ukraińców prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Podkreślił, że Polska powinna wspierać europejskie aspiracje Ukrainy i wyraził nadzieję, że wcześniej czy później Ukraina umowę stowarzyszeniową z UE podpisze. - Jestem przekonany, że spotkamy się we wspólnej Europie, jak nie teraz, to może trochę później - powiedział.

Życzył Ukraińcom mieszkającym i studiującym w Lublinie, aby potrafili to wykorzystać do budowania porozumienia i współpracy między Polakami i Ukraińcami.

Demonstracje w Kijowie i innych ukraińskich miastach trwają od 21 listopada, kiedy rząd Ukrainy ogłosił, że wstrzymuje przygotowania do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE. W niedzielę w Kijowie trwa wielotysięczna prounijna demonstracja.

...

Tak popieramy !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90936
Przeczytał: 189 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 17:43, 01 Gru 2013    Temat postu:

Ukraina: gorąca przemowa Witalija Kliczki

- Oszukano nas i skradziono nam nadzieję. Zrobimy wszystko, żeby tego rządu już nie było, jeśli nie wysłucha woli ludu. Będzie nowy rząd i nowy prezydent! Uczynimy wszystko, bo mamy precyzyjny plan, aby stopniowo robić to, żeby obecna władza została zmieniona – mówił przewodniczący partii UDAR i słynny bokser Witalij Kliczko, przemawiając do tłumów zebranych na Majdanie w Kijowie. Obok Witalija Kliczki stanął prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Zebraliśmy się tutaj, przyszliśmy na Majdan, który był przez policję zablokowany. To jest już jedno z naszych zwycięstw, że tu jesteśmy – mówił Kliczko. Po tym zaczął krzyczeć "dymisja!". Obecny na Majdanie tłum zaczął skandować to samo, a przemówienie Kliczki zakończyło się burzą oklasków.

Szturm na siedzibę prezydenta. Prowokacja?

Szturm na siedzibę prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza jest prowokacją zwolenników władz, opozycja nie ma z nim nic wspólnego i apeluje do ludzi, by odeszli z tego miejsca – oświadczyli po południu przywódcy ukraińskiej opozycji.

Zdaniem polityków opozycyjnych w prowokacjach uczestniczą wynajęci przez władze dresiarze.

- Nasza demonstracja jest pokojowa, ale władze robią wszystko, by wykorzystać te same metody, które widzieliśmy w sobotę nad ranem. Nie poddawajmy się prowokacjom! – mówił Witalij Kliczko, szef partii Udar na konferencji w Kijowie.

Petro Poroszenko, były minister finansów oświadczył, że był przed siedzibą prezydenta, gdzie starał się powstrzymać prowokacje.

- Ludzie stoją pod flagami Swobody i prowokują, ale niczego wspólnego ze Swobodą nie mają. Prowokują milicję do działania. Mają buldożer i starają się sprowokować szturm ulicy Bankowej. Podburzają ludzi. Zaapelowałem ludzi, by nie ulegali ich prowokacji. Nie mamy z tym nic wspólnego – powiedział.

Przywódca Swobody Ołeh Tiahnybok także zapewnił, że jego partia nie jest zaangażowana w atak na siedzibę Janukowycza.

- Władze bardzo poważnie się przygotowały do naszych protestów i działają bardzo cynicznie. Na Bankowej są dresiarze, a nie nasi zwolennicy – oświadczył.

Protesty na Ukrainie

Tysiące ludzi, według niektórych ukraińskich stacji telewizyjnych może to być nawet 500 tysięcy, demonstrują dzisiaj w Kijowie przeciwko niepodpisaniu przez władze Ukrainy umowy stowarzyszeniowej z UE i wzywa rząd i prezydenta do ustąpienia.

Demonstranci zajęli główny plac stolicy Ukrainy, Majdan Niepodległości. Młodzi ludzie wspięli się na montowaną tu choinkę, której budowa była dla władz pretekstem do zaatakowania w sobotę nad ranem znajdujących się tam wówczas zwolenników integracji europejskiej.

Opozycja, która zorganizowała dzisiejszy protest, nie chce ujawniać na razie planu swych działań.

...

Juz sa prowokacje . Zadnych zdziwien . Nic nowego . Ta wladza jest niesamowicie glupia . Widze ze Januk nie dotrwa do 2015 ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90936
Przeczytał: 189 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 18:48, 01 Gru 2013    Temat postu:

Napięta sytuacja na Ukrainie. Szturm na siedzibę prezydenta

W Kijowie trwają demonstracje osób, które sprzeciwiają się ostatnim wydarzeniom na Ukrainie. Doszło do szturmu na siedzibę prezydenta Wiktora Janukowycza, a milicyjne oddziały specjalne Berkut zaatakowały szturmujących. Berkut poszedł na tłum zorganizowaną kolumną, strzelając granatami hukowymi. Ludzie byli brutalnie bici, milicja użyła gazu łzawiącego. Sytuacja robi się coraz bardziej gorąca.

Szturm na siedzibę prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza jest prowokacją zwolenników władz, opozycja nie ma z nim nic wspólnego i apeluje do ludzi, by odeszli z tego miejsca – oświadczyli po południu przywódcy ukraińskiej opozycji.

Zdaniem polityków opozycyjnych w prowokacjach uczestniczą wynajęci przez władze dresiarze.

- Nasza demonstracja jest pokojowa, ale władze robią wszystko, by wykorzystać te same metody, które widzieliśmy w sobotę nad ranem. Nie poddawajmy się prowokacjom! – mówił Witalij Kliczko, szef partii Udar na konferencji w Kijowie.

Petro Poroszenko, były minister finansów oświadczył, że był przed siedzibą prezydenta, gdzie starał się powstrzymać prowokacje.

Przywódca Swobody Ołeh Tiahnybok zapewnił, że jego partia nie jest zaangażowana w atak na siedzibę Janukowycza.

- Władze bardzo poważnie się przygotowały do naszych protestów i działają bardzo cynicznie. Na Bankowej są dresiarze, a nie nasi zwolennicy – oświadczył.

Milicyjne oddziały specjalne Berkut zaatakowały w niedzielę późnym popołudniem ludzi, którzy szturmują siedzibę prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza.

Berkut poszedł na tłum zorganizowaną kolumną, strzelając granatami hukowymi. Ludzie byli brutalnie bici, milicja użyła gazu łzawiącego. Stojący naprzeciw ludzie także użyli gazu. Demonstrujących wyparto z miejsca zdarzeń. Starcia trwają.

...

Nie wiadomo jedni warci drugich . Naziole Janukow .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90936
Przeczytał: 189 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 18:51, 01 Gru 2013    Temat postu:

Manifestacja przed ambasadą Ukrainy w Warszawie

Po południu przed ambasadą Ukrainy w Warszawie zebrało się kilkaset osób demonstrujących poparcie dla integracji Ukrainy z UE i manifestujących poparcie dla odbywających się w Kijowie protestów.

Uczestnicy manifestacji, wśród których było wielu ludzi młodych, głośno domagali się ustąpienia prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza oraz przestrzegania praw obywatelskich na Ukrainie.

Chcieli też złożyć petycję do polskiego MSZ w związku z pobiciem dwóch obywateli Polski w czasie sobotniej akcji milicji na Majdanie w Kijowie, skierowanej przeciwko demonstracji zwolenników integracji Ukrainy z UE.

W tej sprawie do uczestników demonstracji przemówił ambasador Ukrainy w Polsce Markijan Malski. Przyszedł do uczestników zgromadzenia przed ukraińską ambasadą tuż po wizycie w MSZ, gdzie został zaproszony, by złożyć wyjaśnienia w związku z incydentem w Kijowie. Malski powiedział, że podczas rozmowy w MSZ przeprosił za pobicie dwóch obywateli Polski.

Ambasador powiedział też m.in., że w oświadczeniu wystosowanym w niedzielę do ukraińskich mediów stwierdził, że jeśli prowadzi się politykę europejską, nawet jeśli obecnie tempo stowarzyszenia z UE hamuje, to zastosowanie siły nie ma nic wspólnego z normalnymi europejskimi wartościami.

Malski zaznaczył, że oprócz wielkich słów i patosu jest też zwykła praca i w poniedziałek zostanie otwarte nowe polsko-ukraińskie przejście graniczne. "Myślę, że choć trochę zmniejszy to kolejki na granicy" - powiedział ambasador, co wywołało entuzjastyczną reakcję zebranych. "I pokaże, nie tylko słowami, że otwieramy drzwi do Europy" - dodał. Zebrani skandowali w odpowiedzi: "dziękujemy".

Zebrani przed ukraińską ambasadą wznosili też okrzyki: "Ukraina do Unii" oraz "W jedności siła". Mieli ze sobą żółto-niebieskie flagi Ukrainy i biało-czerwone flagi polskie.

...

Popieramy nie UE a Ukraine .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90936
Przeczytał: 189 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 18:56, 01 Gru 2013    Temat postu:

Polski dziennikarz pobity w Kijowie

Protesty w Kijowie - Reuters

Polski dziennikarz Paweł Pieniążek został pobity wieczorem podczas starć specjalnych oddziałów milicji Berkut z tłumem, atakującym siedzibę prezydenta Wiktora Janukowycza w Kijowie – poinformowali obecni z nim koledzy.

Według innego obecnego na miejscu dziennikarza z Polski, Piotra Andrusieczki, Pieniążek został uderzony kilkanaście razy pałką po głowie. Pobity miał pokazywać milicjantom legitymację dziennikarską. Czeka teraz na pomoc medyczną.

Pieniążek od kilku dni relacjonuje wydarzenia na Ukrainie dla Krytyki Politycznej.

Wiktor Janukowycz rozważa wprowadzenie stanu wyjątkowego - podaje rosyjska agencja ITAR-TASS. Według agencji, powołującej się na źródła rządowe, prezydent Ukrainy naradzał się w tej sprawie w swojej podkijowskiej rezydencji. Ewentualny stan wyjątkowy byłby ograniczony do Kijowa.

Sytuacja w Kijowie, gdzie demonstrują dziesiątki tysięcy zwolenników integracji europejskiej, a młodzi, ubrani na sportowo, ludzie atakują siedzibę prezydenta, pozostaje pod kontrolą – oświadczył rzecznik premiera Mykoły Azarowa, Witalij Łukjanenko.

- Ludzie mają prawo robić wszystko to, co odbywa się w ramach prawa. To, co narusza prawo, powinno być wstrzymane – powiedział, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

Łukjanenko oświadczył, że rząd ukraiński pracuje w "normalnym trybie". Poinformował, że w poniedziałek premier Azarow tradycyjnie spotka się na naradzie ze swoimi ministrami, zaś w środę odbędzie się posiedzenie Rady Ministrów.

W Kijowie odbywa się akcja opozycji, niezadowolonej z niepodpisania przez władze na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie umowy stowarzyszeniowej z UE. W akcjach w godzinach popołudniowych uczestniczyło ok. 200 tysięcy ludzi.

Opozycja twierdzi, że atak na administrację prezydenta to nie jej sprawa, oraz twierdzi, że jest to prowokacja władz z użyciem wynajętych dresiarzy.

...

ZNOWU KREW ! KRWAWA NIEDZIELA !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90936
Przeczytał: 189 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 20:16, 01 Gru 2013    Temat postu:

Ukraina: wiele niepotwierdzonych plotek zaostrza sytuację

Wiele w żaden sposób niepotwierdzonych informacji pojawia się w niedzielę w Kijowie w związku z demonstracjami zwolenników integracji europejskiej oraz starciami z milicją, które – jak uważa opozycja – zostały sprowokowane przez władze.

W internecie krążą wiadomości o przygotowaniach do stanu wyjątkowego, które rozpowszechniają miejscowe media, a następnie przekazują media światowe. W Kijowie tej informacji nikt na razie nie potwierdza, choć opozycja twierdzi, że tak naprawdę jest.

W sieci powtarzana jest także wiadomość z czasów pomarańczowej rewolucji 2004 r. o rosyjskim specnazie, który rzekomo wylądował na jednym ze stołecznych lotnisk. W Kijowie tych informacji nikt obecnie nie potwierdza nawet nieoficjalnie.

Nie znajduje również potwierdzenia informacja o dziewczynie, która rzekomo zmarła po przeprowadzonej w sobotę nad ranem przez milicję akcji likwidacji protestów na Majdanie (placu) Niepodległości); informacja ta rozsyłana jest na Facebooku i Twitterze.

Na Ukrainie, głównie w Kijowie, trwają od 21 listopada protesty, związane z odmową władz podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Na Majdanie Niepodległości protestowało w niedzielę w południe ok. 200 tysięcy – a według niektórych mediów - nawet 500 tysięcy osób.

Doszło do starć z milicją, gdy młodzi, ubrani na sportowo ludzie, zaatakowali siedzibę prezydenta Wiktora Janukowycza. Opozycja twierdzi, że zostali oni wynajęci przez władze. Opozycja nawołuje ludzi, którzy znajdują się przy administracji Janukowycza, by powrócili na Majdan Niepodległości.

...

Nie ulegajmy plotkom ! 500 tys !!! SILA !!!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90936
Przeczytał: 189 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 22:37, 01 Gru 2013    Temat postu:

A co na to radzieccy ?

ITAR-TASS: Wiktor Janukowycz rozważa wprowadzenie stanu wyjątkowego

Wiktor Janukowycz rozważa wprowadzenie stanu wyjątkowego - podaje rosyjska agencja ITAR-TASS. Według agencji, powołującej się na źródła rządowe, prezydent Ukrainy naradzał się w tej sprawie w swojej podkijowskiej rezydencji. Ewentualny stan wyjątkowy byłby ograniczony do Kijowa i miałby zostać wprowadzony jutro.

????

Dlaczego donosi o tym Agiencija Sowietskowo Sojuza ? Niech zgadne ... Takie rady plyna z Moskwy ?

Wpadka mediów w Rosji. Pomylili Kaczyńskiego z Komorowskim

Rosyjskie media "zaliczyły" nie lada wpadkę. Serwis tvrain.ru na swoim profilu na Facebooku umieścił informację zatytułowaną "Prezydent Polski Bronisław Komorowski przybył do Kijowa". Co ciekawe, informacja ta jest opatrzona zdjęciem Jarosława Kaczyńskiego.

Pod tą informacją natychmiast pojawiły się wpisy użytkowników portalu społecznościowego, wytykające tvrain.ru, że doszło do pomyłki. Tym niemniej, po pięciu godzinach od publikacji tej wiadomości na profilu rosyjskiego serwisu, polubiło ją grubo ponad 300 tysiący osób.

...

No tak jak zwykle . Chcieli dobrze a wyszlo jak ... zawsze ... Na Ukrainie to juz permanentnie ..

Aha i jakis tam wiceminister WRAZIŁ SADYSFAKCJĘ Z POBICIA DO KRWI POLAKÓW ?!!! CZY MSZ JUZ ZAZADAL WYJASNIEN I WEZWAL AMBASADORA ?Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90936
Przeczytał: 189 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 23:51, 01 Gru 2013    Temat postu:

Paweł Pieniążek, pobity polski dziennikarz: czuję się dobrze, zostaję na Ukrainie

- Otrzymałem pomoc medyczną, na głowę założono mi szwy, ale czuję się dobrze i zostaję na Ukrainie – powiadomił dziennikarz Paweł Pieniążek, pobity przez milicję podczas zamieszek w Kijowie.

- Mam założone szwy, nie wiem ile, ale teraz czuję się dobrze – powiedział polski dziennikarz.

Jak relacjonował, został zaatakowany, gdy obserwował potyczki między milicją z oddziałów specjalnych Berkut a demonstrantami na ulicy Bankowej w Kijowie, gdzie znajduje się siedziba administracji prezydenta Ukrainy.

- Milicja zaczęła rozganiać tam ludzi, którzy rzucali kamieniami. W pewnym momencie, kiedy myślałem, że poleciał gaz, zatrzymałem się i kucnąłem, żeby zakryć twarz szalikiem. Dobiegł do mnie Berkut i mimo że pokazałem legitymację z wielkim napisem "prasa", dostałem pałą kilka razy, najmocniej w tył głowy – opowiadał Pieniążek.

- Zacząłem uciekać, cały czas byłem walony pałami, a kiedy wydostałem się z tego korytarza, dziewczyna, dziennikarka ekipy stacji telewizyjnej "Ukraina", opatrzyła mnie na szybko, a potem szukałem karetki – wyjaśnił.

....

Z tego co slyszalem to dzialacz Krytyki Politycznej ? To co innego . To ze ktos pisze tam nie znaczy ze mozna go bic. Oczywiscie to gwoli scislosci . Potepiam sadyzm tego typu .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90936
Przeczytał: 189 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 1:53, 02 Gru 2013    Temat postu:

Ukraina: milicja żąda

Ukraińska milicja zapowiedziała, że nie pozostawi bez reakcji zajęcia w niedzielę rządowych budynków przez uczestników demonstracji w Kijowie i wezwała, by protestujący natychmiast je opuścili. Chodzi o stołeczny ratusz i siedzibę związków zawodowych.

W tym ostatnim budynku zorganizowano sztab opozycji, która protestuje z powodu wstrzymania przez władze Ukrainy przygotowań do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.

"Stołeczna milicja uprzedza, że w przypadku niespełnienia zgodnych z prawem żądań (dotyczących opuszczenia okupowanych budynków) zostaną zastosowane odpowiednie kroki, zmierzające do oswobodzenia tych budynków z osób naruszających prawo" - czytamy w komunikacie.

Demonstranci w Kijowie zajęli w niedzielę siedzibę władz miejskich oraz dom prorządowych związków zawodowych na głównym placu stolicy Ukrainy, Majdanie Niepodległości.

W ratuszu znajduje się około 1 tys. osób. Nie pracuje rządowa ochrona budynku. Ludzie swobodnie wchodzą i wychodzą, przechadzają się po korytarzach. Śpią tam także uczestnicy demonstracji.

...

Co to za bezczelne zadania ! My zadamy ukarania winnych przestepstw i rozwiazania bandyckich formacji ! Nie miejsca na platnych mordercow oplacanych przez ofiary z podatkow !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90936
Przeczytał: 189 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 1:58, 02 Gru 2013    Temat postu:

Na Euromajdanie powstaje miasteczko namiotowe

Na Euromajdanie, czyli centralnym kijowskim placu - Majdanie Niepodległości, gdzie 11. dzień demonstrują ludzie, wieczorem rozstawiane są namioty. Opozycja zapowiada, że od jutra zacznie blokować budynki rządowe.

Uczestnicy protestów tarasują dojście na plac, ustawiając barykady z blaszanych barierek. Wcześniej tymi samymi barierkami zablokowała plac milicja, uzasadniając to potrzebą zapewniania miejsca na montaż noworocznej choinki i lodowiska. Protestujący obawiają się nocnego ataku milicyjnych oddziałów specjalnych Berkut. Ulica Chreszczatyk, która przecina Majdan Niepodległości, zablokowana jest samochodami uczestników demonstracji.

Po drugiej stronie tej głównej arterii Kijowa tłum od jakiegoś czasu stara się obalić znajdujący się tam pomnik Włodzimierza Lenina. Masywny monument na razie nie poddaje się tym próbom.

Na poniedziałkowy ranek opozycja zapowiada ogólnokrajowy strajk oraz pikietowanie kolejnych budynków rządowych, w tym Rady Ministrów.

- Naszym najważniejszym postulatem politycznym na jutro jest dymisja rządu. Rezolucja o wotum nieufności wobec rządu znajduje się w Radzie Najwyższej (parlamencie). Partia Regionów powinna zagłosować za dymisją rządu, który niszczy ludzi, wydaje polecenia bicia dzieci i rujnuje nasze europejskie marzenia – powiedział jeden z przywódców opozycji Arsenij Jaceniuk.

Na Majdanie Niepodległości odbył się w niedzielę ogromny wiec . W niedzielę w Kijowie doszło też do próby ataku na budynek administracji prezydenta Wiktora Janukowycza - zdaniem opozycji była to prowokacja.

W sobotę rano protest na Majdanie Niepodległości rozpędziły siły specjalne milicji. Rannych zostało kilkadziesiąt osób. Demonstranci powrócili na plac w niedzielę.

...

Jakies piecyki by sie przydaly . A moze przyczepy kempingowe ? W kazdym razie nie rozpraszac sie tylko trzymac jednej grupy . I moze rotacyjne czuwanie ??? Kazda grupa np. po 2 godz ??? Spac w domu . Zatem protest sie rozkreca SmileSmileSmilePost został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90936
Przeczytał: 189 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 9:15, 02 Gru 2013    Temat postu:

Tragiczny bilans wrzenia na Ukrainie.

165 rannych - taki jest oficjalny bilans wczorajszych zamieszek w Kijowie. Według władz miasta, 109 osób zostało hospitalizowanych.

Wczoraj w Kijowie przez cały dzień dochodziło do starć demonstrantów z milicją.

W proeuropejskiej i antyrządowej demonstracji w centrum Kijowa wzięło udział kilkaset tysięcy osób. Protestujący, głównie mieszkańcy stolicy, krzyczeli: "Precz z bandą!", a także inne hasła, wzywające do obalenia prezydenta Wiktora Janukowycza.

Demonstranci wyrażali też swój sprzeciw wobec działań milicji i oddziałów specjalnych Berkut, które przedwczoraj brutalnie rozpędziły ludzi manifestujących na placu Niepodległości. Milicja użyła granatów hukowych i dymnych.

Na placu było w nocy kilka tysięcy demonstrantów. Ustawiono tam namioty, a także scenę, na której wygłasza się przemówienia.

...

Wladza rozpetala niepotrzebna histeryczna agresje na wlasna zgube .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 134, 135, 136  Następny
Strona 1 z 136

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy