Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Ukraina drugi pomarańczowy bunt młodych !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 264, 265, 266  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 21:40, 29 Lis 2013    Temat postu:

Kowal: UE powinna podpisać umowy z Mołdawią i Gruzją przed eurowyborami

Przyszłość Partnerstwa Wschodniego zależy od tego, czy UE skutecznie wesprze europejski wybór Mołdawii i Gruzji oraz od tego, jak odpowie na protesty na Ukrainie - ocenił europoseł Paweł Kowal. Zaapelował o podpisanie umów z Kiszyniowem i Tbilisi przed wyborami do PE.

Gruzja i Mołdawia parafowały w piątek w Wilnie na szczycie Partnerstwa Wschodniego umowy stowarzyszeniowe z UE. Wbrew wcześniejszym planom, nie podpisano umowy o stowarzyszeniu UE-Ukraina. W ubiegłym tygodniu władze w Kijowie wstrzymały przygotowania do zawarcia tego porozumienia. Rząd Ukrainy wyjaśnił, że Unia nie zaproponowała stronie ukraińskiej wystarczającego zadośćuczynienia za straty, które kraj poniósłby w związku z pogorszeniem relacji handlowych z Rosją.

- Nie ogłaszałbym porażki, nie mówiłbym o tym, że się wszystko nie udało, tylko postawiłbym tezę: przyszłość Partnerstwa Wschodniego będzie zależała od tego, czy UE skutecznie wesprze europejski wybór Mołdawii i Gruzji oraz od tego, jak odpowie na protesty młodych na Ukrainie - przekonywał Kowal na konferencji prasowej w Warszawie.

Zdaniem europosła PJN, UE powinna wyciągnąć wnioski z tego, co się działo w relacjach Ukraina-UE-Rosja w ostatnich trzech-czterech miesiącach i podpisać umowę stowarzyszeniową z Gruzja i Mołdawią jak najszybciej.

- Apeluję o to, by umowy stowarzyszeniowe z Gruzją i Mołdawią zostały podpisane w ciągu najbliższych miesięcy, jeszcze długo przed wyborami do PE. Odkładanie tego na dłużej, to zostawianie przestrzeni do politycznej gry i politycznych nacisków dla przeciwników europejskiego wyboru krajów PE - uważa Kowal. Ponadto, zdaniem europosła, Unia powinna być przygotowana do częściowego wprowadzenia w życie umów z Mołdawią i Gruzją bez procesu ratyfikacji.

- Cel powinien być jeden: aby społeczeństwa w Mołdawii i w Gruzji uświadomiły sobie i dostały jasny sygnał, że z europejskiego wyboru każdy obywatel może czerpać konkretne korzyści bez czekania długie lata - powiedział. Jego zdaniem "jest to kwestia wiarygodności UE w kwestii Partnerstwa Wschodniego".

Kowal przekonywał też, że UE nie powinna tracić z oczu ukraińskich studentów demonstrujących przeciw decyzji rządu o wstrzymaniu procesu przygotowań do podpisania umowy z Unią. Jak dodał, ci młodzi ludzie są dowodem na europejski wybór Ukrainy. - Pytam, gdzie dzisiaj od Lizbony po Ural można spotkać ludzi, którzy gotowi byliby stać kilka dni na mrozie z flagami UE? - powiedział.

Kowal podkreślił, że "UE powinna się skoncentrować na poważnie, nie tylko w deklaracjach, na porozumieniu z młodym pokoleniem na Ukrainie". Poinformował, że w najbliższym czasie rozpocznie zbieranie podpisów w Parlamencie Europejskim pod deklaracją w sprawie utworzenia Uniwersytetu Partnerstwa Wschodniego.

- Podobne inicjatywy znajdują się m.in. w programie Europejskiej Partii Ludowej. Podobną inicjatywę będę się starał włożyć do przygotowywanego przeze mnie raportu PE po szczycie w Wilnie - powiedział. Jak tłumaczył, chodzi o stworzenie elitarnej szkoły kształcącej ekspertów, którzy w przyszłości będą odpowiadali za integrację europejską krajów PW.

Kowal zaznaczył, że niepodpisanie umowy stowarzyszeniowej Ukraina-UE to wynik nacisków Kremla na Kijów. Jego zdaniem należałoby się teraz zastanowić, co to oznacza dla bezpieczeństwa Polski i UE. - Chciałbym, aby odbyły się w Polsce i w całej UE debaty o tym, co to oznacza, że u jednego z naszych sąsiadów jest taki guzik czy pokrętło, którym można w ciągu kilku tygodni zmienić orientację polityczną w dużym europejskim kraju - powiedział.
Ponadto zdaniem europosła dużym osiągnięciem szczytu w Wilnie jest deklaracja, że zostaną zniesione wizy dla obywateli Mołdawii. - Sygnał, że wizy dla Mołdawian zostaną zniesione dotrze także na Ukrainę i pokaże, że zbliżenie z UE jest naprawdę możliwe nie tylko w wymiarze politycznym, ale także praktycznym wymiarze relacji międzyludzkich - dodał Kowal.

...

Jestem przeciwny tym umowom . Kraje te powinny sie trzymac razem wobec Moskwy . To pseudomocarstwo .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 21:48, 29 Lis 2013    Temat postu:

Protesty w Kijowie. Siły specjalne się wycofały

Coraz więcej ludzi przybywa na Plac Niepodległości w Kijowie, gdzie na tzw. Euromajdanie trwają protesty przeciwko niepodpisaniu przez władze Ukrainy umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Opozycja wzywa do impeachmentu prezydenta Wiktora Janukowycza.

Po niewielkich potyczkach z milicją, do których doszło kilka godzin wcześniej, wieczorem sytuacja się uspokoiła. Milicyjne oddziały specjalne Berkut, które starały się zapobiec zajęciu przez ludzi jezdni przecinającej Majdan Niepodległości, wycofały się. Ulicę zalali demonstranci.

Według różnych źródeł może ich być ponad 10 tysięcy. Gazeta internetowa "Ukrainska Prawda" mówi aż o 30 tysiącach osób.

O godzinie 19.00 czasu polskiego na Euromajdan powrócili z Wilna przywódcy ukraińskiej opozycji. To właśnie tam, na zakończonym szczycie Partnerstwa Wschodniego, miała być podpisana umowa o stowarzyszeniu. W ubiegłym tygodniu ekipa Janukowycza niespodziewanie ogłosiła, że wstrzymuje przygotowania do tego porozumienia.

Arsenij Jaceniuk, szef klubu parlamentarnego opozycyjnej partii Batkiwszczyna oświadczył podczas wystąpienia przed zgromadzonymi, że winę za niepodpisanie umowy ponosi prezydent kraju.

- Naszym celem jest podpisanie umowy stowarzyszeniowej, wdrożenie jej w życie i zrobienie z Ukrainy europejskiego państwa. Jedyną przeszkodą na tej drodze jest Wiktor Janukowycz! - wykrzykiwał.

Jaceniuk wyjaśnił, że opozycja będzie zabiegać o usunięcie prezydenta sposobami parlamentarnymi, dążąc do przyjęcia ustawy o impeachmencie, jednak zapowiedział dalsze protesty na rzecz zbliżenia z UE.

- Pójdziemy po całej Ukrainie. Powinniśmy widzieć naszą siłę, jedność opozycji, społeczeństwa obywatelskiego i proeuropejsko nastawionych obywateli - oświadczył.

W godzinach popołudniowych po informacji, że Janukowycz nie podpisał umowy stowarzyszeniowej, w centrum Kijowa pojawiły się liczne oddziały milicji, w tym funkcjonariusze jednostek specjalnych Berkut.

Doszło wówczas do przepychanek. Konflikt wybuchł na skrzyżowaniu przy Majdanie Niepodległości, gdy milicja zablokowała dwa samochody wiozące nagłośnienie na protesty zwolenników integracji europejskiej. Ruch samochodowy w centrum Kijowa nadal jest częściowo zablokowany.

Uczestnicy akcji na Majdanie wciąż apelują przez sieci społecznościowe, by ludzie przyłączali się do protestów, aby bronić znajdujących się na placu studentów. Ze sceny płyną ostrzeżenia o możliwych prowokacjach wobec uczestników demonstracji.

Ludzie ostrzegają także przed grupkami dresiarzy, których około tysiąca znajdowało się po południu w Parku Maryjskim. Demonstranci są przekonani, że ci młodzi, wysportowani mężczyźni mają wywoływać bójki wśród uczestników akcji na rzecz podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE.

....

Zmasowanie ZOMOLI TYLKO WZMOCNILO PROTEST !!! TLUM ROSNIE !!!Tak Janukowycz jest stracony . Ten protest zmieni mocno kraj !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 12:37, 30 Lis 2013    Temat postu:

Pobicie Polaków

W sobotę nad ranem milicyjne oddziały specjalne Berkut rozprawiły się z uczestnikami demonstracji, którzy zbierali się od ubiegłego tygodnia w centrum Kijowa, domagając się od władz podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Pobito i zatrzymano kilkadziesiąt osób; wśród pobitych są dwaj obywatele Polski.

Protesty nasiliły się w piątek, gdy goszczący na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie, bo właśnie tam miała być zawarta umowa, prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz zrezygnował z zawarcia porozumienia.

Jeszcze w środę Janukowycz zapewniał w wywiadzie telewizyjnym, że władze nie będą rozpędzać protestów, ostrzegał jednak, że państwo ma wystarczająco dużo sił, by reagować na łamanie prawa.

Odpowiadając na pytanie, czy milicja będzie likwidować protesty, Janukowycz powiedział wówczas: "Nie, nie będzie (...). To przecież pokojowa akcja".

Ukraińska piosenkarka Rusłana, która poinformowała o milicyjnej akcji PAP relacjonowała, że znajdujący się na Majdanie studenci zostali zaatakowani bez uprzedzenia. "Na Majdanie pobito studentów. Było ich tam około pięciuset. Nie było muzyki. Dzieciaki spały. Przyjechała milicja, zaczęła ich bić. Nogami, do krwi, kopali w plecy. Rozwozimy ich teraz po szpitalach" - mówiła po ataku.

....

Januk ty imbecylu uwazaj bo skonczysz na galezi . To nie Rosja . Akcja powoduje reakcje a lud Ukrainy nie jest znany z łagodnosci . Jak ktos go zdenerwuje to siekiera w brzuch . Ty idioto wladze juz straciles teraz szykujesz sobie Trybunal Karny o ile dozyjesz !
Ten becwal urzadzil KRWAWĄ SOBOTĘ !!!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:44, 30 Lis 2013    Temat postu:

Polacy pobici na Ukrainie. Stanowcza reakcja Donalda Tuska

- Opinia publiczna w Polsce i opinia międzynarodowa na pewno nie będzie akceptowała, nie będzie tolerowała tego typu drastycznych zdarzeń - powiedział premier Donald Tusk, komentując rozpędzenie przez ukraińską milicję zwolenników integracji europejskiej, podczas którego zostało pobitych dwoje Polaków.

- Nie pozwolimy, żeby nasi obywatele, jeśli nie łamią prawa, gdziekolwiek na świecie byli w jakikolwiek prześladowani, czy bici, więc z całą pewnością będziemy tej sprawy pilnować – oświadczył Tusk. Dodał, że strona polska będzie oczekiwała wyjaśnień od strony ukraińskiej. Premier zaznaczył jednocześnie, że "odpowiedzią na tego typu sytuacje, jaka zdarzyła się w Kijowie, musi być dialog".

- To szczególnie przykra sytuacja, bo widzieliśmy jak bardzo pokojowe intencje mieli manifestujący na tzw. Euromajdanach na Ukrainie. Ja mam jeszcze świeżo w pamięci słowa prezydenta Janukowycza, który mówił, że na Ukrainie każdy, kto manifestuje bez łamania prawa, może czuć się bezpieczny - powiedział premier.

Dodał, że nie dziwi się, że niektórzy Ukraińcy, w tym jeden z liderów opozycji Witalij Kliczko, wzywali do izolacji Ukrainy w związku z tymi zdarzeniami.

- Mam nadzieję, że tego typu zdarzenia nie będą miały miejsca na Ukrainie. Z całą pewnością nasza wspólna praca, Ukraińców, Polaków i wielu innych Europejczyków, wspólna praca na rzecz zbliżania narodów w Europie, w tym narodu Ukraińskiego, nie może być zmarnowana przez tego typu zdarzenia. Dla Polski i Europy jest bardzo ważne aby Ukraina była takim przykładem rozwoju, także rozwoju standardów demokratycznych - podkreślił premier.

Rozpędzona przez milicję w sobotę nad ranem demonstracja odbywała się na Majdanie (placu) Niepodległości w Kijowie.

...

Nie mozna popierac Januka za wszelka cene ! Mozna go zostawic samego miedzy bestiami Kremla a rozwscieczonym narodem . Ukraina nie zniknie . Zagrozenia dzisiejsze sa smieszne wobec historii ! Gdziez tu porownac to z Wielkim Glodem UPA czy hitlerowcami . Ukraina przetrwa najwyzej Januka rozszarpia !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:20, 30 Lis 2013    Temat postu:

Milicja: demonstracja przeszkadzała w przygotowaniach do świąt

Ukraińska milicja podała, że podczas akcji przeciwko zwolennikom integracji europejskiej w Kijowie zatrzymała za "chuligaństwo" 35 osób, po czym ich zwolniła. Wiec zlikwidowano, gdyż jego uczestnicy przeszkadzali służbom komunalnym w przygotowaniach do świąt.

Rozpędzona przez milicję w sobotę nad ranem demonstracja odbywała się na Majdanie (placu) Niepodległości w Kijowie, gdzie władze miejskie na początku protestów zaczęły ustawiać noworoczną choinkę. Na plac kilka razy próbowano też wjechać samochodami ciężarowymi, które – jak tłumaczono – miały wwieźć tam sprzęt do montażu lodowiska.

"Milicja przybyła na Majdan Niepodległości na wezwanie służb komunalnych Kijowa. Funkcjonariusze Berkuta (milicyjnych oddziałów specjalnych) wszczęli działania, gdy demonstranci zaczęli stawiać opór milicji, rzucać w nich śmieciami, kubkami, butelkami z wodą i podpalonymi kawałkami drzewa. W rezultacie zatrzymano 35 osób. Po sporządzeniu protokołów wszyscy zostali wypuszczeni" – czytamy w komunikacie ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych.

????

A jakie to swieta mamy w niedzielę ? Organy panstwa maja byc PRAWORZADNE !!! MAJA ODMOWIC WYKONANIA ZBRODNICZYCH POLECEN !!! NIE MA TAK ZE BYL ROZKAZ ! PRZESTEPCZY ROZKAZ JEST NIELEGALNY ! CI KTORZY GO WYKONUJA POPELNIAJA PRZESTEPSTWO !!!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:29, 30 Lis 2013    Temat postu:

Związek Ukraińców w Polsce potępił brutalną akcję milicji

Związek Ukraińców w Polsce potępił akcję milicji, która nad ranem rozpędziła zgromadzonych na kijowskim Majdanie Niepodległości zwolenników integracji Ukrainy z UE. Wezwał też władze Ukrainy do powstrzymania się przed eskalowaniem napięcia w tym kraju.

"Atak na miasteczko młodzieży nie był niczym sprowokowany. Manifestanci zachowywali się spokojnie i godnie. Wyszli na Majdan Niepodległości, by dać wyraz swojemu przekonaniu, że miejsce Ukrainy jest w Europie. Władze ukraińskie powinny były wysłuchać ich głosu i podpisać umowę stowarzyszeniową" - czytamy w oświadczeniu ZUwP.

Wyrażono w nim także solidarność z pobitymi i rannymi oraz zatrzymanymi przez ukraińską milicję, deklarując jednocześnie udzielenie im wszechstronnej pomocy i wsparcia.

"Społeczeństwo ukraińskie ma pełne prawo uważać, że prezydent i rząd Ukrainy przedłożyli własny polityczny interes nad interes państwa i narodu. Że zaprzepaścili wielką szansę na dołączenie Ukrainy do europejskiej rodziny narodów, w której jest jej naturalne miejsce. Szansę, która pojawia się raz na kilkadziesiąt lat" - brzmi dalsza część stanowiska Związku.

ZUwP wezwał też prezydenta i rząd Ukrainy do "powstrzymania się przed eskalowaniem napięcia w kraju i pokusą dalszego użycia siły", a władze innych państw - do zajęcia w tej sprawie stanowiska i ostrzeżenie ukraińskich władz przed stosowaniem siły wobec pokojowych manifestacji.

"Ukraina słusznie chlubiła się pokojowymi metodami rozwiązywania problemów politycznych i społecznych. I tak powinno pozostać. Na majdanach i ulicach ukraińskich miast nikt nie ma prawa przelać choćby jednej kropli krwi!" - podkreślili podpisani pod oświadczeniem prezes ZUwP Piotr Tyma i sekretarz Związku Mirosław Kupicz.

Związek Ukraińców w Polsce powstał w 1990 r. Jest następcą prawnym działającego od 1956 r. Ukraińskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego. Liczy ok. 6 tys. członków.

.....

To oczywiste .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:48, 30 Lis 2013    Temat postu:

Ambasador Ukrainy został zaproszony na jutro do MSZ w celu złożenia wyjaśnień w sprawie ostatnich zajść w Kijowie - poinformował rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski na Twitterze.

Pacyfikacja pokojowych demonstracji nie służy integracji europejskiej Ukrainy; przestrzegamy władze ukraińskie przed stosowaniem rozwiązań siłowych, bo mogą one mieć nieobliczalne i nieodwracalne konsekwencje - napisał w oświadczeniu rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski.

...

Nieodwracalne dla Januka .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:54, 30 Lis 2013    Temat postu:

Kliczko prosi Zachód o sankcje dla Janukowycza

O natychmiastowe zastosowanie personalnych sankcji wobec prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza zwrócił się w sobotę do Zachodu lider opozycyjnej partii Udar, znany bokser Witalij Kliczko. Zapowiedział, że w przyszłym tygodniu całkiem zablokuje prace parlamentu.

- Po niepodpisaniu umowy stowarzyszeniowej z UE Janukowycz uznał, że może sobie pozwolić na przestępstwa na własnym narodzie. Jeśli nie powstrzymamy tego dziś, Ukraina przekształci się w dzikie, policyjne państwo i źródło destabilizacji w Europie – czytamy w komunikacie, w którym Kliczko prosi UE, Stany Zjednoczone i inne państwa demokratyczne również o sankcje dla członków reżimu Janukowycza.

Jego apel jest wynikiem brutalnej akcji milicji wobec pokojowej demonstracji zwolenników integracji europejskiej w Kijowie. W sobotę nad ranem milicja rozpędziła ich z użyciem pałek i gazu łzawiącego. Kilkadziesiąt osób zostało rannych i zatrzymanych.

Szef Udaru zapowiedział, że w przyszłym tygodniu całkowicie zablokuje prace parlamentu.

Protesty na Ukrainie, związane z decyzją władz o niezawieraniu umowy stowarzyszeniowej z Kijowem, trwały od 21 listopada. Opozycja twierdzi, że mimo milicyjnej pacyfikacji demonstracji zwolenników UE protesty będą kontynuowane.

....

Na Januka oraz na tych urzedasow ktorzy popelniaja zbrodnie !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:07, 30 Lis 2013    Temat postu:

Media ukraińskie: szef administracji Janukowycza podał się do dymisji

Po brutalnym ataku ukraińskiej milicji na demonstrujących w Kijowie zwolenników UE do dymisji podał się szef administracji prezydenta Wiktora Janukowycza, Serhij Lowoczkin - donosi w sobotę agencja Interfax-Ukraina, powołując się na własne źródła.

Informacji tej nikt dotychczas nie potwierdził.

Rozmówca agencji twierdzi, że decyzja Lowoczkina mogła być związana z jego sprzeciwem wobec działań milicji, która rozpędziła w sobotę nad ranem ludzi domagających się podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE na Majdanie (placu) Niepodległości.

W sobotę nad ranem 35 osób zostało zatrzymanych, a kilkadziesiąt rannych w wyniku ataku milicyjnych oddziałów specjalnych Berkut na tzw. Euromajdan, gdzie ludzie od dziesięciu dni domagali się podpisania umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z UE. Wśród pobitych jest dwóch obywateli Polski.

Milicja, która biła ludzi pałkami i użyła gazu łzawiącego, całkowicie wyparła demonstrantów z placu. Po akcji wkroczyły tam służby komunalne, które zmywały krew z chodników, oraz przystąpiły do montażu choinki noworocznej i lodowiska.

...

Januk straci poparcie wlasnych ludzi . Nie dziwie sie perspektywa spedzenia zycia na Trybunalach Karnych i po wiezieniach nie jest zachecajaca i to w imie kogo ? Januka ? GLUPOTA !!!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:54, 30 Lis 2013    Temat postu:

Prezydent Wiktor Janukowycz oburzony wydarzeniami na Euromajdanie

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz wyraził w sobotę wieczorem oburzenie tym, co zaszło na tzw. Euromajdanie tego dnia rano. Na swej oficjalnej stronie internetowej potępił "działania, które doprowadziły do siłowej konfrontacji i do cierpienia ludzi".

W odezwie do narodu na swej stronie internetowej prezydent Janukowycz przypomniał własne słowa sprzed kilku dni.

- Przed kilkoma dniami mówiłem wobec całego narodu o poparciu dla pokojowych akcji obywatelskich. Ci, którzy nie usłyszeli słów Konstytucji i Prezydenta i swoimi decyzjami i działaniami sprowokowali konflikt na Majdanie, zostaną ukarani - podkreślił Janukowycz.

Prezydent Ukrainy zażądał od Prokuratury Generalnej przedstawienia w trybie pilnym wyników obiektywnego śledztwa w sprawie incydentów na Euromajdanie, w trakcie których ucierpieli uczestnicy akcji; chodzi o ukaranie winnych.

Zaapelował też do obywateli, by przyłączyli się do podejmowanych przez władze wysiłków w celu zapobieżenia wszelkim konfliktom.

- Wierzę w waszą mądrość i gotowość do wspólnej pracy w imię europejskiej przyszłości - dodał.

Protesty na Ukrainie wybuchły 21 listopada, kiedy rząd ogłosił, że wstrzymuje przygotowania do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE.

W sobotę nad ranem na Majdan Niepodległości wkroczyli milicjanci Berkuta, którzy rozpędzili demonstrację, bijąc ludzi pałkami i rozpylając gaz łzawiący. Rannych zostało kilkadziesiąt osób, w tym dwóch obywateli polskich. W sobotę późnym popołudniem w Kijowie ponownie zebrały się tłumy, które protestują, domagając się tym razem zmiany władzy.

...

Januk zostal SAM !!! WSZYSCY GO OPUSCILI ! TERAZ WYCOFUJE SIE RAKIEM I UDAJE ZE SIE OBURZA ! ON OSZALAL ! Stad ta akcja ! Zupelnie obledna ! Zniszczyl sam siebie ! Nie wiadomo na co liczyl ??Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:57, 30 Lis 2013    Temat postu:

10 tysięcy ludzi znowu demonstruje w Kijowie

Ok. dziesięciu tysięcy ludzi zgromadziło się w sobotę późnym popołudniem na Placu Mychajłowskim w Kijowie przed klasztorem, gdzie po porannym ataku milicji schronili się pobici demonstranci z rozpędzonego protestu zwolenników integracji europejskiej Ukrainy.

Ludzie skandują "Chama na choinkę!", "Precz z bandą!" i "Nie wybaczymy! Rewolucja!". Zebranych pozdrawiają klaksonami kierowcy samochodów przejeżdżających przez plac.

Obecni na placu przywódcy opozycji zaapelowali do zachodnich państw, by zareagowały na przeprowadzoną nad ranem pacyfikację pokojowego protestu na głównym placu Kijowa, Majdanie Niepodległości.

- Oczekujemy na twardą reakcję świata zachodniego. Ukraina to nie Rosja, Kijów to nie Mińsk, a Janukowycz to nie Putin ani Łukaszenka – powiedział Arsenij Jaceniuk z opozycyjnej Batkiwszczyny.

Były szef MSW Jurij Łucenko nawoływał natomiast Ukraińców do mobilizacji w niedzielę, na kiedy zaplanowano kolejny wiec opozycji na rzecz integracji europejskiej. Komentatorzy mówią, że po sobotnich wydarzeniach w Kijowie wiec przekształci się w wielką manifestację antyrządową. Od poniedziałku "Kijów powinien być zablokowany" – wzywał.

....

Oto skutek ! Zli ludzie sa katalizatorami dobra . Dlatego Bóg pozwala ! Bez Putina i Januka nigdy by sie Ukraincy nie zjednoczyli .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:59, 30 Lis 2013    Temat postu:

USA potępiają użycie przez władze Ukrainy siły przeciwko demonstrantom

Stany Zjednoczone "potępiają przemoc władz wobec pokojowych demonstrantów w Kijowie" i "wzywają przywódców Ukrainy do przestrzegania prawa obywateli tego kraju do zgromadzeń i wolności słowa" - oświadczyła rzeczniczka Departamentu Stanu USA Jen Psaki.

"Przemoc i zastraszanie nie powinno mieć miejsca w dzisiejszej Ukrainie" - podkreśliła rzeczniczka w wydanym oświadczeniu.

Przypomniała, że prawa do wolności wypowiedzi oraz zgromadzeń są fundamentalne dla demokracji, a "od poszanowanie tych uniwersalnych wartości zależy współpraca Stanów Zjednoczonych z Ukrainą".

Są to też zasady, na których opiera się OBWE, przypomniała. Zgodnie z nimi "wzywamy władze Ukrainy do stworzenia pozytywnych warunków dla społeczeństwa obywatelskiego i ochrony praw wszystkich Ukraińców, którzy wyrażają swoje zdanie na temat przyszłości kraju w konstruktywny i pokojowy sposób w Kijowie oraz w innych regionach".

Psaki zapewniła też, że USA nadal wspierają europejskie aspiracje narodu ukraińskiego. - Integracja europejska jest najpewniejszą drogą do wzrostu gospodarczego i wzmocnienia demokracji na Ukrainie - dodała.

Ukraina przewodniczy obecnie Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) i pod ukraińskim przewodnictwem zaplanowane jest 5 i 6 grudnia ministerialne posiedzenie OBWE w Kijowie. Już w ubiegłym tygodniu, gdy zaczęły się demonstracje na ulicach Kijowa, ambasador USA przy OBWE Daniel Baer przyznał, że "Ukraina jest na świeczniku", a świat będzie patrzył, jak przestrzegane są swoboda wypowiedzi i zgromadzeń.

Na Ukrainie trwają od 21 listopada demonstracje zwolenników integracji europejskiej Ukrainy, wyrażających sprzeciw wobec decyzji władz tego kraju, by zawiesić przygotowania do podpisania umowy stowarzyszeniowej; podpisanie miało nastąpić w piątek na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie.

Nad ranem w Kijowie doszło do brutalnego ataku milicji na demonstrujących na Majdanie Niepodległości, 35 osób zostało zatrzymanych, a kilkadziesiąt rannych. Milicja, która biła ludzi pałkami i użyła gazu łzawiącego, całkowicie wyparła demonstrantów z placu. Po akcji wkroczyły tam służby komunalne, które zmywały krew z chodników, oraz przystąpiły do montażu choinki noworocznej i lodowiska.

....

Wszyscy potepiamy !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 23:02, 30 Lis 2013    Temat postu:

Apel Kowala do ukraińskich posłów

Europoseł Paweł Kowal (PJN) szef delegacji PE do Komisji Współpracy Parlamentarnej UE-Ukraina zaapelował do posłów do ukraińskiej Rady Najwyższej o bezwarunkowe potępienie użycia siły wobec uczestników pokojowej demonstracji - zwolenników integracji Ukrainy z UE.

Ukraińska milicja brutalnie rozpędziła w nocy z piątku na sobotę w Kijowie kilkuset uczestników Euromajdanu - demonstracji poparcia na rzecz integracji europejskiej Ukrainy. Kowal podkreślił, że "wśród demonstrantów było mnóstwo młodzieży i studentów, a ich postulaty były zgodne z oficjalnymi deklaracjami rządu Ukrainy w ostatnich latach", a "mimo to nastąpiła akcja policji".

Kowal oświadczył, że solidaryzuję się z uczestnikami pokojowej demonstracji i potępia atak policji na Euromajdan. Zwrócił się do władz Ukrainy o "zagwarantowanie wszystkim uczestnikom wielotysięcznych pokojowych demonstracji bezpieczeństwa" i zaapelował o "zezwolenie obywatelom na pokojowe i swobodne wyrażanie poglądów w sprawie europejskiego wyboru Ukrainy".

"Wobec brutalności sił porządkowych wobec demonstrantów powinniśmy, jako wybrani przedstawiciele – parlamentarzyści mówić jednym głosem. Dlatego apeluję do przyjaciół posłów do Rady Najwyższej z wszystkich partii, którzy nie zabrali w tej sprawie głosu, o jednoznaczne stanowisko i bezwarunkowe potępienie użycia siły. To kluczowy element naszej wiarygodności w wykonywaniu mandatu poselskiego" - podkreślił Kowal.

Zapowiedział, że w związku z ostatnio wydarzeniami oraz wynikami rozmów unijno-ukraińskich podczas szczytu Partnerstwa Wileńskiego będzie wnioskował o pilne zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Komisji Współpracy Parlamentarnej UE - Ukraina.

Z kolei były premier, obecnie europoseł PO Jerzy Buzek, wezwał ukraińskie władze do "natychmiastowego zaprzestania przemocy".

"Dziś, Ukraińcy obudzili się w ponurej rzeczywistości. Nie tylko dlatego, że wczoraj w Wilnie władze ukraińskie zignorowały geopolityczny wybór swoich obywateli. Ale przede wszystkim dlatego, że pod osłoną nocy policja użyła siły wobec pokojowych demonstrantów na kijowskim EuroMaidanie - głównie studentów i dziennikarzy. Ukraina cofnęła się do czasów sprzed Pomarańczowej Rewolucji" - ocenił Buzek.

Według b. premiera, "atakując pokojowo nastawionych zwolenników europejskich wartości" prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz "wymierzył policzek wszystkim Europejczykom".

"Unia Europejska nie pozostawi tej bezsensownej przemocy bez reakcji. Wzywamy ukraińskie władze do natychmiastowego zaprzestania przemocy. Życzę Ukraińcom siły i odwagi w ich walce o lepsze jutro" - napisał Buzek.

Protesty na Ukrainie wybuchły 21 listopada, kiedy rząd ogłosił, że wstrzymuje przygotowania do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE. Porozumienie miało być zawarte w piątek, na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. Gdy w piątek po południu media przekazały, że obecny w Wilnie prezydent Janukowycz jednak nie podpisał umowy, w centrum Kijowa pojawiły się liczne oddziały milicji, w tym funkcjonariusze specjalnej formacji Berkut. Doszło do przepychanek. Politycy opozycji ogłosili wówczas, że protesty będą kontynuowane, oraz że będą dążyć do usunięcia Janukowycza ze stanowiska szefa państwa.

W sobotę nad ranem 35 osób zostało zatrzymanych, a kilkadziesiąt rannych w wyniku ataku milicyjnych oddziałów specjalnych Berkut na zwolenników integracji Ukrainy z UE zgromadzonych na tzw. Euromajdanie. Wśród pobitych jest dwóch obywateli Polski.

Premier Donald Tusk, odnosząc się do rozpędzenia przez ukraińską milicję demonstracji zwolenników integracji europejskiej, podkreślił w sobotę, że opinia publiczna w Polsce i opinia międzynarodowa na pewno nie będzie akceptowała, nie będzie tolerowała tego typu drastycznych zdarzeń. Zapowiedział, że strona polska będzie oczekiwała wyjaśnień od strony ukraińskiej ws. pobicia polskich obywateli, którzy uczestniczyli w demonstracji. Premier zaznaczył jednocześnie, że "odpowiedzią na tego typu sytuacje, jaka zdarzyła się w Kijowie, musi być dialog".

Oświadczenie ws. wypadków w Kijowie wydało też polskie MSZ. Wyrażono w nim solidarność z przedstawicielami społeczeństwa ukraińskiego pokojowo demonstrującymi na rzecz europejskiej przyszłości ich kraju. "Pacyfikacja pokojowych demonstracji nie służy integracji europejskiej Ukrainy; przestrzegamy władze ukraińskie przed stosowaniem rozwiązań siłowych, bo mogą one mieć nieobliczalne i nieodwracalne konsekwencje" - napisał w oświadczeniu rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski.

MSZ wezwało do tego, "by konflikty społeczne na Ukrainie rozwiązywano metodami pokojowymi i politycznymi", wyraziło nadzieję, że "siła i przemoc zostaną zastąpione przez dialog i porozumienie" i zadeklarowało "zdecydowane wsparcie dla takich działań".

...

Dobry pomysl Kowala !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 23:04, 30 Lis 2013    Temat postu:

Opozycja na Ukrainie powołała sztab sprzeciwu narodowego i szykuje strajk

Opozycja na Ukrainie powołała Sztab Sprzeciwu Narodowego i przygotowuje ogólnokrajowy strajk – poinformowali w sobotę jej przywódcy. Ogłosili też, że po brutalnej akcji milicji w Kijowie będą się domagać przedterminowych wyborów prezydenta i parlamentu.

- Żądamy dymisji rządu i usunięcia (prezydenta) Wiktora Janukowycza poprzez jednoczesne wybory prezydenckie i parlamentarne – oświadczył Arsenij Jaceniuk, który kieruje partią Batkiwszczyna znajdującej się w więzieniu Julii Tymoszenko. Powiedział to na wspólnej konferencji z Witalijem Kliczką z Udaru i Ołehem Tiahnybokiem ze Swobody.

Politycy zapewnili, że mają jasny plan działań na najbliższe dni, jednak ze względów bezpieczeństwa nie ujawnili żadnych szczegółów. - Wiemy, co należy robić na ulicach, a co w parlamencie – powiedział Tiahnybok. Dzień wcześniej Kliczko zapowiadał, że opozycja całkowicie zablokuje prace parlamentu.

Obecnie opozycjoniści przygotowują się do niedzieli, na kiedy to zwołują w Kijowie ogromny wiec przeciwko władzom. Do udziału w nim nawołuje także Julia Tymoszenko, co oświadczyła jej córka, Jewhenija. Była premier poprosiła ludzi, by wyszli na ulice i nie wracali do domów, póki nie usuną obecnych władz drogą pokojową – jak podkreśliła córka Tymoszenko.

W sobotę nad ranem 35 osób zostało zatrzymanych, a kilkadziesiąt rannych w wyniku brutalnego ataku milicyjnych oddziałów specjalnych Berkut na tzw. Euromajdan, gdzie ludzie od dziesięciu dni domagali się podpisania umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z UE. Wśród pobitych jest dwóch obywateli Polski.

Milicja, która biła ludzi pałkami i użyła gazu łzawiącego, całkowicie wyparła demonstrantów z placu. Po akcji wkroczyły tam służby komunalne, które zmywały krew z chodników oraz przystąpiły do montażu choinki noworocznej i lodowiska.

...

Czyli wszystko gotowe wiemy co robic ! SmileSmileSmilePost został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 23:09, 30 Lis 2013    Temat postu:

Media: bunt milicji na zachodzie Ukrainy?

Milicja na zachodniej Ukrainie odmawia wykonywania idących z góry rozkazów likwidacji miasteczek namiotowych, w których prozachodnio nastawieni obywatele kraju domagają się integracji z UE - twierdzą ukraińskie media.

Do buntu milicji miało dojść we Lwowie, Iwano-Frankiwsku i Tarnopolu, gdzie od minionego tygodnia trwają demonstracje przeciwko decyzji władz, które odmówiły podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE.

Mer Lwowa Andrij Sadowy otwarcie ostrzegł, że jeśli rządzący spróbują zaatakować studencki protest w jego mieście, na ulice wyjdą wszyscy jego mieszkańcy. Dziś nad ranem milicja brutalnie rozpędziła uczestników demonstracji na Majdanie (placu) Niepodległości w Kijowie.

"Uprzedzam: jeśli ktokolwiek ma zamiar powtórzyć to we Lwowie, naprzeciwko stanie nie tylko kilka tysięcy studentów, którzy są teraz na lwowskim Euromajdanie. We Lwowie wyjdzie całe miasto" - napisał Sadowy na Facebooku. Wpis cytuje agencja Interfax-Ukraina.

Według lwowskiego portalu Zaxid.net rada koordynacyjna Euromajdanu w tym mieście zbiera mężczyzn, którzy - jak czytamy - "wiedzą, czym jest walka". Ludzie ci mają być skierowani do Kijowa, gdzie w niedzielę opozycja organizuje wielki wiec antyrządowy.

Protesty na Ukrainie wybuchły 21 listopada, kiedy rząd ogłosił, że wstrzymuje przygotowania do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE. Porozumienie miało być zawarte w piątek na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. Zgromadzeni na Placu Niepodległości w Kijowie demonstranci mieli nadzieję, że oświadczenie rządu to blef, dzięki któremu władze chcą uzyskać od UE większą pomoc finansową.

Gdy tego samego dnia w godzinach popołudniowych media przekazały, że obecny w Wilnie prezydent Janukowycz jednak nie podpisał umowy, w centrum Kijowa pojawiły się liczne oddziały milicji, w tym funkcjonariusze specjalnej formacji Berkut. Doszło do przepychanek. Politycy opozycji ogłosili wówczas, że protesty będą kontynuowane oraz że będą oni dążyć do usunięcia Janukowycza ze stanowiska szefa państwa.

Nad ranem na Majdan Niepodległości wkroczyli milicjanci Berkuta, którzy rozpędzili demonstrację, bijąc ludzi pałkami i rozpylając gaz łzawiący. Rannych zostało kilkadziesiąt osób, w tym dwóch obywateli polskich. W sobotę późnym popołudniem w Kijowie ponownie zebrały się tłumy, które protestują, domagając się tym razem zmiany władzy.

....

To nie bunt to wlasciwe pojmowanie obowiazkow ! Policji nie wolno lamac prawa . W ogole koniec z ,,milicja" coz to za nazwa ? Milicja na calym swiecie oznacza lokalne oddzialy wojskowe powolane do obrony okolicy nie bedace armia regularna . W koncu nalezaloby wrocic do normalneh nazwy . STRAŻ PRAW tak bylo przed rozbiorami i to musi wrocic !

NIEDOPUSZCZALNE ZACHOWANIA WOBEC PROTESTU WIROCZNE SA NA WIELU ZDJECIACH :


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 264, 265, 266  Następny
Strona 2 z 266

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy