Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Ukraina drugi pomarańczowy bunt młodych !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 264, 265, 266  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 21:05, 11 Gru 2013    Temat postu:

Nuland: to, co się stało w Kijowie, jest niedopuszczalne

Działania władz w Kijowie w nocy z wtorku na środę są niedopuszczalne w demokratycznym społeczeństwie – oświadczyła dyrektor w Departamencie Stanu USA Victoria Nuland po spotkaniu z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem.

Przedstawicielka Stanów Zjednoczonych przekazała jednocześnie dziennikarzom, iż Ukraina wciąż ma szanse na uratowanie swej europejskiej przyszłości.

- Bardzo wyraźnie dałam prezydentowi Ukrainy do zrozumienia, że to, co działo się dziś w nocy w kontekście (zastosowanych) środków bezpieczeństwa, jest absolutnie niedopuszczalne we współczesnym, demokratycznym społeczeństwie i państwie – powiedziała.

Rozmowa z Janukowyczem trwała ponad 2 godziny i "była skomplikowana, lecz realistyczna" – podkreśliła Nuland.

- Mam nadzieję, że naród ukraiński wie, iż Stany Zjednoczone stoją po jego stronie w poszukiwaniach bezpieczeństwa, ludzkiej godności, dobrobytu i bliższych związków z Europą – oświadczyła.

W ocenie Nuland ukraińskie władze wciąż jeszcze mają szansę poprowadzić swój kraj do UE. - Mam nadzieję, że po naszej rozmowie prezydent Janukowycz wie, co powinien zrobić – oznajmiła amerykańska polityk.

W godzinach porannych Nuland odwiedziła Ukraińców, protestujących na kijowskim Majdanie Niepodległości, gdzie częstowała ich ciastkami, bułeczkami i chlebem. Towarzyszył jej ambasador Stanów Zjednoczonych na Ukrainie.

W pewnej chwili Nuland podeszła do stojących na Majdanie żołnierzy wojsk wewnętrznych i zaproponowała im ciastka. Żołnierze bez słowa skorzystali z poczęstunku, dziękując Amerykance uśmiechami.

....

Oczywiscie to skandal .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 21:08, 11 Gru 2013    Temat postu:

Nieudany szturm na ratusz -

Oddziały Berkutu przypuściły rano szturm na siedzibę kijowskiego ratusza, który od wielu dni opanowany jest przez ukraińską opozycję, domagającą się integracji Ukrainy z Unią Europejską. Milicjanci przyjechali autobusami przed sam ratusz, ale po tym jak protestujący próbowali podpalić jeden z pojazdów, wycofali się. Tłum stojący przed budynkiem wypchnął autobusy pełne milicjantów sprzed ratusza.

Polskie MSZ wydało oświadczenie, w którym wyraziło "głębokie zaniepokojenie" sytuacją na Ukrainie i potępiło użycie siły wobec pokojowych demonstrantów.

Witalij Kliczko: władze zrobiły najgłupszą rzecz, jaką mogły zrobić

W poczynaniach władz widać brak logiki. Jak można rozpędzić pokojową demonstrację w chwili, gdy w Kijowie są unijni delegaci i sama szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton - pyta retorycznie Witalij Kliczko, lider opozycyjnej partii Udar. W nocy milicja usunęła resztę barykad z Placu Niepodległości w Kijowie, protest jest jednak kontynuowany

....

Tak . Co to niby mialo byc ?Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 22:26, 11 Gru 2013    Temat postu:

Ambasador Ukrainy w Polsce wezwany na rozmowę do MSZ

Ambasador Ukrainy w Polsce Markijan Malski został w środę na godz. 10 wezwany do Ministerstwa Spraw Zagranicznych - poinformował rzecznik resortu Marcin Wojciechowski. Zapowiedział też, że MSZ wyda oświadczenie w sprawie wydarzeń na Ukrainie.

"Za chwilę oświadczenie MSZ o sytuacji na Ukrainie. Ambasador Ukrainy na godz. 10 wezwany do MSZ. Wzywamy do dialogu, potępiamy przemoc" - napisał Wojciechowski na Twitterze.

Prawie cztery godziny trwały podjęte po północy przez wojska wewnętrzne MSW Ukrainy i oddziały specjalne milicji Berkut próby przejęcia kontroli nad Majdanem Niepodległości w Kijowie, gdzie trzeci tydzień trwają protesty zwolenników integracji z UE.

Wyekwipowani w kaski, pałki i tarcze milicjanci natarli na ten główny plac ukraińskiej stolicy w czasie, gdy na Ukrainie składa wizytę szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton oraz zastępczyni sekretarza stanu USA ds. Europy i Eurazji Victoria Nuland. Milicja nie używała pałek lecz wypierała ludzi krok po kroku, naciskając na nich tarczami. Co najmniej kilkanaście osób zostało poszkodowanych.

W trakcie nocnej próby sił między milicją a demonstrującymi Ashton wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że władze nie muszą działać pod przykryciem nocy, by rozpocząć dialog ze społeczeństwem z pomocą milicji.

....

Tak co to bylo ?Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 22:29, 11 Gru 2013    Temat postu:

MSZ potępia użycie siły wobec pokojowych demonstracji w Kijowie

MSZ wyraziło w rano głębokie zaniepokojenie wydarzeniami ostatniej nocy w Kijowie. "Potępiamy użycie siły wobec pokojowych demonstracji i wyrażamy szczerą solidarność ze społeczeństwem ukraińskim pokojowo protestującym w imię wartości europejskich" - oświadczył resort.

Prawie cztery godziny trwały podjęte po północy z wtorku na środę przez wojska wewnętrzne MSW Ukrainy i oddziały specjalne milicji Berkut próby przejęcia kontroli nad Majdanem Niepodległości w Kijowie, gdzie trzeci tydzień trwają protesty zwolenników integracji z UE.

W opublikowanym na stronie internetowej oświadczeniu rzecznik prasowy MSZ Marcin Wojciechowski zwrócił uwagę "na szczególną wymowę faktu, iż operacja sił specjalnych MSW odbyła się w czasie wizyty wysokich rangą przedstawicieli Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych", wzywających podczas swojego pobytu w Kijowie do rozwiązania sporu drogą mediacji.

"Ubolewamy, że użycia siły przeciwko demonstrantom, z których wielu zostało pobitych, dopuszcza się państwo sprawujące przewodnictwo w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, której wartości w żaden sposób nie mogą być pogodzone z tym, co obserwowaliśmy dzisiejszej nocy w Kijowie" - podkreślił rzecznik resortu spraw zagranicznych.

Wyraził nadzieję, że działania służb z użyciem siły zostaną zaprzestane. "Liczymy na natychmiastowe zwolnienie zatrzymanych demonstrantów i ukaranie winnych zaistniałej sytuacji. Takimi działaniami Ukraina traci swoją wiarygodność na arenie międzynarodowej, którą odbudować będzie bardzo trudno. Tylko natychmiastowe działania mogą prowadzić do jej przywrócenia" - podkreślił Wojciechowski.

"Wierzymy, że europejski wybór Ukrainy jest wciąż nieodległą perspektywą. Polska jest gotowa wspierać Ukrainę na tej drodze. Wzywamy do dialogu i kompromisu, które zastąpią przemoc i demonstrację siły" - zaapelował.

W środę na godz. 10 do MSZ został wezwany ambasador Ukrainy Markijan Malski w celu przekazania polskiej oceny wypadków w Kijowie.

W nocy z wtorku na środę wyposażeni w kaski, pałki i tarcze milicjanci z Berkutu natarli na główny plac ukraińskiej stolicy w czasie, gdy na Ukrainie składa wizytę szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton oraz zastępczyni sekretarza stanu USA ds. Europy i Eurazji Victoria Nuland. Milicja nie używała pałek, lecz wypierała ludzi krok po kroku, naciskając na nich tarczami. Co najmniej kilkanaście osób zostało poszkodowanych.

W trakcie nocnej próby sił między milicją a demonstrującymi Ashton wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że władze nie muszą działać pod przykryciem nocy, by rozpocząć dialog ze społeczeństwem z pomocą milicji.

W środę rano milicjanci z oddziałów Berkut przypuścili nieudany szturm na ratusz w Kijowie, w którym zabarykadowało się ok. 200 zwolenników integracji Ukrainy z UE. Milicjanci wycofali się do autobusów, którymi przybyli pod gmach władz miejskich.

....

Potepiamy . To glupie i moga byc tragedie !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 22:31, 11 Gru 2013    Temat postu:

Ambasador Ukrainy: wyjście z obecnej sytuacji tylko poprzez dialog

Wyjście z obecnej sytuacji jest możliwe tylko poprzez dialog - powiedział ambasador Ukrainy w Polsce Markijan Malski po wizycie w MSZ. Przyznał, że "każdy normalny człowiek potępia użycie siły" przeciw pokojowym demonstracjom. MSZ zaoferowało propozycję polskiej mediacji w rozwiązaniu obecnego konfliktu, jeśli władze ukraińskie o to poproszą.

Ambasador Ukrainy w Polsce został wezwany do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Rzecznik resortu Marcin Wojciechowski poinformował, że również ministerstwa spraw zagranicznych Litwy i Szwecji wezwą ambasadorów Ukrainy w tych krajach.

W wydanym rano oświadczeniu MSZ wyraziło głębokie zaniepokojenie wydarzeniami ostatniej nocy w Kijowie, potępiło użycie siły wobec pokojowych demonstracji i wyraziło "solidarność ze społeczeństwem ukraińskim pokojowo protestującym w imię wartości europejskich".

Zaoferowaliśmy propozycję polskiej mediacji w rozwiązaniu obecnego konfliktu, jeśli władze ukraińskie nas o to poproszą - poinformował rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski po spotkaniu.

- Kładziemy nacisk na to, że deklaracje władz ukraińskich, że nie zeszły z proeuropejskiej ścieżki rozwoju, muszą mieć pokrycie w faktach i że w związku z zaistniałymi wypadkami Ukraina traci wiarygodność oraz że tylko natychmiastowe działania mogą ją odbudować - podkreślił.

- Pan ambasador Malski obiecał, że przekaże nasze stanowisko do Kijowa - powiedział rzecznik MSZ.

Po spotkaniu w resorcie spraw zagranicznych ukraiński ambasador powiedział dziennikarzom, że "strona polska jest głęboko zaniepokojona wydarzeniami ostatniej nocy w Kijowie". "My też wyrażamy swoje zaniepokojenie" - powiedział Malski.

Stwierdził, że sytuacja we wtorek wyglądała optymistycznie, doszło do spotkania prezydenta Wiktora Janukowycza z byłymi ukraińskimi prezydentami, była "dobra rozmowa, sygnały i dla społeczeństwa, i dla prezydenta aktualnego". Jak mówił ambasador, była nadzieja na to, że w środę dojdzie do okrągłego stołu, gdzie "władze, opozycja, przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego, przedstawiciele Majdanu, będą dyskutowali o wyjściu z tego kryzysu politycznego". Niestety - dodał - wydarzenia ostatniej nocy są bardzo niepokojące.

Podkreślił jednocześnie, że w środę odbyło się posiedzenie ukraińskiego rządu gdzie, jak mówił, "padła twarda gwarancja, że nie będzie użyta siła wobec ludzi, którzy dzisiaj są na Majdanie".

Ambasador Ukrainy wyraził głębokie przekonanie, że wyjście z obecnej sytuacji jest możliwe tylko poprzez dialog. - Tylko drogą okrągłego, jednego lub niejednego, stołu gdzie mogą ludzie między sobą omawiać problemy i wyjście z tej sytuacji - podkreślił.

Malski powiedział, że również podczas rozmowy w MSZ otrzymał zapewnienie, że Polska wspiera ukraińskie dążenia i aspiracje europejskie, i że "Polska jak pomagała, tak będzie pomagała Ukrainie na tej drodze europejskiej".

- Widzimy, że ta droga nie jest łatwa, nie jest łatwa nie tylko z punktu widzenia reform gospodarczych, pomocy finansowej, ale też myślenia, zachowania na ulicach, kultury politycznej, i wielu innych, bardzo ważnych dla społeczeństwa rzeczy - powiedział ukraiński ambasador.

Premier Ukrainy Mykoła Azarow zapewniał, że wobec pokojowych demonstrantów w centrum Kijowa nigdy nie zostanie użyta siła, a to, co się stało w ostatnich dniach, to "oczyszczanie ulic dla funkcjonowania miasta". O tym, że siła nie zostanie użyta, mówił też szef MSW.

W nocy z wtorku na środę wojska MSW Ukrainy i oddziały specjalne milicji Berkut próbowały przejąć kontrolę nad Majdanem Niepodległości w Kijowie, gdzie trzeci tydzień trwają protesty.

....

Tak rozwiazanie nastapi . Ja nie przewiduje jakichs strasznych i wyjatkowo tragicznych wydarzen .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 22:34, 11 Gru 2013    Temat postu:

Oddziały milicji wycofane z miejsc protestów w Kijowie

Specjalne oddziały milicji i wojsk MSW Ukrainy wycofały się z miejsc w centrum Kijowa, gdzie trwają protesty zwolenników integracji Ukrainy z Unią Europejską. Zgromadzeni na Majdanie Niepodległości powitali wiwatami wycofanie sił bezpieczeństwa. Manifestujący odbudowują zniszczone w nocy barykady. Szef MSW zapowiedział, że nie będzie szturmu na Majdan.

Inna grupa milicji, rozlokowana przed ratuszem w Kijowie, również opuściła zajmowany teren. Kilka godzin wcześniej milicjanci z oddziałów Berkut przypuścili nieudany szturm na ratusz, w którym zabarykadowało się ok. 200 zwolenników integracji Ukrainy z UE. Okupują oni budynek od kilku tygodni.

Jeden z liderów opozycji Arsenij Jaceniuk nazwał "wielkim zwycięstwem" wycofanie oddziałów milicji i wojska z miejsc, gdzie protestują Ukraińcy.

W nocy z wtorku na środę wojska wewnętrzne MSW Ukrainy i oddziały specjalne milicji Berkut podjęły próbę przejęcia kontroli nad Majdanem Niepodległości w Kijowie.

Premier Ukrainy Mykoła Azarow i szef MSW Witalij Zacharczenko zapewniali, że nie będzie stosowana siła wobec demonstrantów. Jednocześnie podkreślali konieczność zapewnienia normalnego funkcjonowania miasta i mieszkańców, co protesty uniemożliwiają. Podjęte w nocy z wtorku na środę akcje tłumaczyli koniecznością udrożnienia ważnych szlaków komunikacyjnych w stolicy Ukrainy.

Mykoła ze Lwowa z grupy Samoobrony Majdanu powiedział, że nikt nie wiedział, czego się spodziewać od funkcjonariuszy. - To jest kryminalna władza, zbudowana na korupcji. Ludzie, którzy siedzieli w więzieniu, nie boją się niczego - zaznaczył.

Inny Lwowianin, Myrosław, który zbiera kontakty chętnych do obrony, powiedział, że nocne zajścia nie przestraszyły demonstrantów. - Dla nich jest to ważniejsze niż strach i niebezpieczeństwo - dodał.

Protesty w Kijowie trwają trzeci tydzień. Ich uczestnicy pragną podpisania przez Ukrainę umowy stowarzyszeniowej z UE. Rząd Ukrainy wstrzymał w listopadzie przygotowania do podpisania umowy, wskazując na problemy finansowe i możliwość pogorszenia stosunków gospodarczych z Rosją. Obecnie demonstracje na Ukrainie mają charakter antyrządowy.

......

Tak ludzie mocno rozdraznieni potraktowaniem przez wladze !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 15:43, 12 Gru 2013    Temat postu:

Kliczko: żadnych kompromisów, tylko zmiana władz

Atak milicji na uczestników protestów na Majdanie Niepodległości w Kijowie zamknął drogę do porozumienia z władzami; opozycji pozostaje tylko domagać się całkowitej wymiany rządzących – oświadczył jeden z liderów ukraińskiej opozycji Witalij Kliczko.

- Janukowycz zamknął drogę do jakiegokolwiek kompromisu. Nie może być porozumienia z człowiekiem, który nie liczy się ze stanowiskiem innych. Pozostaje tylko jedna droga: całkowita zmiana władzy" – powiedział na konferencji prasowej Kliczko.

Wyjaśnił, że opozycja domaga się przedterminowych wyborów parlamentu i prezydenta. Polityk zwrócił się także do państw zachodnich o wprowadzenie personalnych sankcji wobec Janukowycza i ludzi z jego otoczenia.

W nocy wojska wewnętrzne MSW Ukrainy i oddziały specjalne milicji Berkut podjęły próbę przejęcia kontroli nad Majdanem Niepodległości. We wtorek rano siły milicyjne próbowały odbić znajdujący się w rękach uczestników protestów kijowski ratusz. Działania władz zostały ostro skrytykowane przez społeczność międzynarodową.

....

Ta wladza nie panuje rozumem nad tym co robi .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 15:46, 12 Gru 2013    Temat postu:

Janukowycz wzywa do dialogu i okrągłego stołu

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz wezwał siły polityczne, społeczeństwo i duchowieństwo do dialogu narodowego, który doprowadziłby do zakończenia trwającego w kraju konfliktu – podała jego administracja.

Szef państwa oświadczył, że gotów jest uczestniczyć w takim okrągłym stole osobiście. "Niejednokrotnie podkreślałem, że jedyną możliwą drogą jest droga pojednania. Działania wszystkich stron powinny odbywać się w ramach prawa i konstytucji Ukrainy" – głosi posłanie prezydenta.

"W celu osiągnięcia kompromisu zwracam się do opozycji, by nie odmawiała udziału (w dialogu) i nie szła drogą konfrontacji i ultimatów" – czytamy.

Janukowycz zapewnił, że władze Ukrainy będą działały wyłącznie w ramach prawa i nie zastosują siły wobec uczestników pokojowych protestów.

"Jako prezydent Ukrainy i gwarant konstytucji uczynię wszystko dla normalnego funkcjonowania państwa, ochrony interesów każdego obywatela oraz zapewnienia pokoju i spokoju w naszym kraju" – podkreślił szef państwa.
Atak milicji na uczestników protestów na Majdanie Niepodległości w Kijowie zamknął drogę do porozumienia z władzami; opozycji pozostaje tylko domagać się całkowitej wymiany rządzących – oświadczył jeden z liderów ukraińskiej opozycji Witalij Kliczko.

Prezydent Ukrainy Wiktor "Janukowycz zamknął drogę do jakiegokolwiek kompromisu. Nie może być porozumienia z człowiekiem, który nie liczy się ze stanowiskiem innych. Pozostaje tylko jedna droga: całkowita zmiana władzy" – powiedział na konferencji prasowej Kliczko.

Wyjaśnił, że opozycja domaga się przedterminowych wyborów parlamentu i prezydenta. Polityk zwrócił się także do państw zachodnich o wprowadzenie personalnych sankcji wobec Janukowycza i ludzi z jego otoczenia.

W nocy wojska wewnętrzne MSW Ukrainy i oddziały specjalne milicji Berkut podjęły próbę przejęcia kontroli nad Majdanem Niepodległości. We wtorek rano siły milicyjne próbowały odbić znajdujący się w rękach uczestników protestów kijowski ratusz. Działania władz zostały ostro skrytykowane przez społeczność międzynarodową.

....

Akurat ta wladza mowiaca o dialogu jest smieszna .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 15:47, 12 Gru 2013    Temat postu:

Związek Pisarzy Białoruskich solidaryzuje się z Majdanem

Niezależny Związek Pisarzy Białoruskich przekazał wyrazy szacunku i poparcia twórcom z Ukrainy, zapewniając o swojej solidarności z protestami na kijowskim Majdanie Niepodległości. Oświadczenie Rady związku opublikowano na jego stronie internetowej.

- Drodzy przyjaciele, bracia i siostry! W te decydujące dni i noce w imieniu pisarzy Białorusi przekazujemy wam wyrazy szczerego szacunku i poparcia. Wydarzenia na ukraińskim Majdanie śledzi dziś cały świat. Wielu Białorusinów ramię w ramię stoi wraz z wami w szeregach protestujących, a setki tysięcy was popierają - podkreślili białoruscy pisarze.

Autorzy oświadczenia skierowanego do twórców współczesnej Ukrainy zapewniają ich o swojej solidarności i przekazują braterskiemu narodowi życzenia "wytrzymałości, mądrości i męstwa na europejskiej drodze".

"Sława Ukrainie!" - kończą swe oświadczenie.

Tekst Rady związku podpisało 35 pisarzy, w tym Uładzimir Arłou, Lawon Barszczeuski, Hienadź Buraukin i Uładzimir Niaklajeu.

....

I na Bialorus przyjdzie czas !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 15:51, 12 Gru 2013    Temat postu:

Przybywajcie! Kijowianie wzywają na Majdan.

Kijowianie przybywajcie! - apelują uczestnicy manifestacji na placu Niepodległości. W ukraińskiej stolicy nie ma nocnego transportu publicznego, dlatego liczba protestujących zacznie wzrastać, gdy ruszą metro i autobusy.

W nocy kijowianie starali się dojechać na Majdan własnymi samochodami i taksówkami - niektóre nie brały za to opłaty. Milicja drogowa zamknęła jednak ruch w okolicach placu Niepodległości i chętni musieli iść piechotą. Liczba manifestujących wzrasta jednak z godziny na godzinę. Wśród nich są też muzycy i pisarze, między innymi Jurij Andruchowycz. - My walczymy o swoje i jeżeli nie wygramy, to i tak nie będziemy mieli po co żyć. Dlatego musimy tu teraz być - podkreślił w rozmowie z ukraińską telewizją Obywatelską.

Szturm na Majdan zapowiadał się już od 2 dni. W poniedziałek teren, gdzie odbywają się protesty otoczyły oddziały wojsk wewnętrznych. MSW twierdziło, że funkcjonariusze mają zamienić tych, którzy odbywają służbę. Okazało się to jednak nieprawdą. Zmasowana obecność milicji, oddziałów specjalnych i żołnierzy była potrzebna władzom do likwidacji części protestu. Oficjalnym powodem była konieczność umożliwienia swobodnego przejazdu w centrum miasta.

...

Widzicie tu jak wczorajszy atak wzmogl sily protestu !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 15:53, 12 Gru 2013    Temat postu:

Akcja poparcia dla protestujących na Ukrainie w Kielcach

Kilkadziesiąt osób przyszło na kielecki Rynek, by zamanifestować poparcie dla protestujących w Kijowie przeciwko decyzji o niepodpisaniu umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z Unią Europejską.

Wiec zorganizowało w ramach akcji "Zjednoczone Majdany Europy", kieleckie Stowarzyszenie Integracja Europa-Wschód.

- Ludzie z całej Europy skrzyknęli się na jednym z portali społecznościowych. Do akcji włączyli się mieszkańcy Berlina, Helsinek, Pragi, Moskwy – w sumie dwudziestu miast. Chodzi o to, by się spotkać i pokazać poparcie dla manifestujących na Ukrainie - powiedział dziennikarzom prezes stowarzyszenia Krzysztof Kalita.

Jak dodał, stowarzyszenie zdecydowało zaangażować się w akcję, bo realizuje liczne projekty z ukraińskimi partnerami. Przypomniał też, że samorząd Kielc od pięćdziesięciu lat współpracuje z ukraińską Winnicą.

23-letnia Małgorzata powiedziała, że do akcji włączyła się spontanicznie. - Ukraińcy potrzebują wsparcia innych. Polacy kiedyś walczyli o demokrację i wolność swojego kraju, potrafią wczuć się w to, co dzieje się teraz w Kijowie - mówiła.

Na wiec oprócz Polaków przyszli także mieszkający w Kielcach Ukraińcy. Swietłana, która jest w Polsce od 15 lat, powiedziała, że przychodząc chciała wesprzeć swoich rodaków. - Na Ukrainie trzeba jeszcze bardzo dużo zmienić, z pewnością pomogłaby w tym integracja z Unią Europejską. Wierzę w rodaków, że zdołają to wszystko pokonać - dodała.

Uczestnicy akcji mogli napisać na specjalnej tablicy słowa poparcia dla Ukraińców. "Jeszcze Ukraina nie umarła", "Jesteśmy z wami", "Trzymam kciuki za demokratyczną Ukrainę" - to niektóre z wpisów. Zgromadzeni otrzymali niebiesko-żółte – w barwach narodowych Ukrainy - kotyliony oraz balony. Pozowali do zdjęcia, trzymając w dłoniach napis w języku ukraińskim: "EuroMajdan 2013".

Materiały filmowe i zdjęcia, które zrobiono podczas kieleckiego wiecu oraz podobne nagrania z innych miast zaangażowanych w akcję, posłużą do zmontowania materiału, który ma być prezentowany w mediach całej Europy. Akcję internautów koordynują Belgowie.

Także władze Kielc zademonstrowały solidarność ze zwolennikami integracji europejskiej na Ukrainie i w mieście partnerskim Winnica. Przed tygodniem sto ukraińskich flag zawisło w centrum stolicy województwa świętokrzyskiego. Miasto partnerskie Kielc – Winnica jest stolicą obwodu winnickiego na wschodnim Podolu. Zamieszkuje je około 370 tys. mieszkańców.

Na Ukrainie trwają antyrządowe demonstracje, które rozpoczęły się 21 listopada w proteście przeciwko odłożeniu przez władze ukraińskie podpisania umowy o stowarzyszeniu z UE. Demonstranci domagają się dymisji najwyższych władz kraju. Główne demonstracje odbywają się na Majdanie Niepodległości w Kijowie, który w nocy z wtorku na środę, po raz drugi od początku protestów, został zaatakowany przez milicję.

....

W calej Polsce sa akcje !Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Czw 16:02, 12 Gru 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:50, 12 Gru 2013    Temat postu:

Ks. Isakowicz-Zaleski: Juszczenko oszukał Lecha Kaczyńskiego

- Wiktor Juszczenko gloryfikował bandytów i oszukał Lecha Kaczyńskiego. To pokazuje, że trzeba jednak uważać i że nie wszyscy, którzy w tej chwili są na Majdanie, to przyjaciele Polaków - powiedział w rozmowie z TVP Info ks. Isakowicz - Zaleski. Wrócił tym samym do sprawy ukraińskich nacjonalistów, którzy obecnie popierają integrację tego kraju z UE, a jeszcze niedawno słynęli z antypolskich haseł.

Ks. Isakowicz-Zaleski od lat jest zaangażowany m.in. w sprawę Wołynia i Polaków na Ukrainie. Kilka dni temu skrytykował Jarosława Kaczyńskiego za to, że podczas pobytu na kijowskim Majdanie stał u boku Oleha Tiahnyboka - ukraińskiego nacjonalisty i przywódcy partii "Swoboda".

– To jest nazista, który gloryfikuje zbrodniarzy. Na Majdanie dużo jest sztandarów czerwono-czarnych, a więc tych, które są nazistowskimi sztandarami morderców. I właśnie pamiętając, jak Wiktor Juszczenko wyprowadził w pole polskich polityków, trzeba być bardzo ostrożnym w tym, co się robi na terenie Majdanu i co się tam mówi - wyjaśnił w rozmowie z TVP Info.

Jak dodał, myśli o politykach, którzy "zachowują się jak słoń w składzie porcelany". - Wpadają na Majdan, pokrzyczą i wyjeżdżają, w ogóle nie orientując się w sytuacji. A trzeba pamiętać, że na Ukrainie jest duża mniejszość polska, która ma bardzo dobre spojrzenie na te sprawy. Natomiast politycy z Warszawy absolutnie nie chcą z tymi Polakami utrzymywać kontaktów, nie interesują ich opinie i dlatego popełniają błędy - powiedział.

Ks. Isakowicz-Zaleski zaznaczył, że Polacy i Ukraińcy, mimo budzącej kontrowersje wspólnej przeszłości, nie są skłóceni. - Są natomiast działania polityków, także w XIX i XX wieku, które doprowadziły do rzeczy, które są rowami między tymi narodami. Szczególnie chodzi tu o działalność UPA i SS-Galizien, którzy doprowadzili do ludobójstwa wielu polskich obywateli. Nie tylko Polaków, ale i Ukraińców. I to dzieli. Tak jak dzieli spojrzenie na to ludobójstwo – mówił duchowny na antenie TVP Info.

Ksiądz Isakowicz-Zaleski wywołał burzę kilka dni temu, kiedy opublikował na swojej stronie internetowej wpis, w którym poinformował, że nie weźmie udziału w marszu organizowanym 13 grudnia przez polityków PiS. "Kaczyński stanął w cieniu czerwono-czarnych flag UPA przy boku banderowca i faszysty" - tłumaczył swoją decyzję.

Ksiądz Isakowicz-Zaleski zaznaczył, że popiera większość postulatów protestującyh na Ukrainie. Dodał jednak, że "z politykiem, który fraternizuje się z Olehem Tiahnybokiem i przemawia pod banderowskimi sztandarami nie pójdzie w tym samym marszu".

....

To nie sa politycy . To topory . Swoimi topornymi posunieciami budza ob rzyg dzenie . Juz nieraz mowilem ze czekam az znikna ze sceny .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:58, 12 Gru 2013    Temat postu:

Winnicki: Michnik i Kaczyński szkodzą Ukrainie

"Ostatni wyjazd Kaczyńskiego, towarzystwo, w którym się znalazł na Majdanie, wreszcie banderowski okrzyk na zakończenie – ten sam, którym pozdrawiali się ukraińscy mordercy 150 tys. Polaków w czasie II wojny światowej – to żadna »wpadka«, żaden »wypadek przy pracy«. To prowadzona z premedytacją kontynuacja fatalnej polityki prezydenta Lecha Kaczyńskiego" - pisze na swoim blogu w Onecie Robert Winnicki. "Jarosław Kaczyński tę obłędną politykę kontynuuje" - dodaje.

Lider Ruchu Narodowego krytykuje w swoim wpisie szefa Prawa i Sprawiedliwości za jego wystąpienie w Kijowie. W jego trakcie Jarosław Kaczyński stał w towarzystwie m.in. Oleha Tiahnyboka, którego ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski określił jako "banderowca i faszystę, szefa antypolskiej i antysemickiej partii »Swoboda«".

Słowa ks. Isakowicza-Zaleskiego popiera w swoim wpisie na blogu w Onecie Robert Winnicki. "Co łączy Adama Michnika i Jarosława Kaczyńskiego? W kontekście ostatnich wydarzeń w Kijowie, co najmniej dwie rzeczy: obaj są piewcami demoliberalnego mesjanizmu, który chcą krzewić za wszelką cenę na wschód od Polski. Obaj również bardziej sobie cenią dobre kontakty z tymi Ukraińcami, którzy odwołują się do zbrodniczej formacji OUN-UPA, niż polskie dziedzictwo Kresów, niż żyjących za wschodnią granicą Polaków" - pisze były szef Młodzieży Wszechpolskiej.

Według Winnickiego, Michnik i Kaczyński nie poprawiają sytuacji ukraińskich opozycjonistów.

"Szkodzą Ukrainie, podsycając tam nastroje konfrontacji wewnątrzpaństwowej. Konfrontacji która, kontynuowana, może się skończyć tylko w jeden sposób – opozycja władzy nie zdobędzie, a, prowadzący dotychczas mocno asertywną politykę wobec Moskwy, Janukowycz, atakowany z Zachodu, wpadnie całkowicie w jej ramiona" - czytamy na blogu.

....

Januk to juz jest na odlocie . Jesli wpadnie w ramiona Moskwy to jako prywatny osobnik .

Winnicki krytykuje też zmarłego w 2010 roku w Smoleńsku prezydenta Lecha Kaczyńskiego za "bezkrytyczne wspieranie Wiktora Juszczenki".

"Nawet gdy ten, będąc prezydentem Ukrainy, gloryfikował i podnosił do rangi symboli szefów UPA. Juszczenko otrzymywał to bezkrytyczne wsparcie w czasie, gdy honorował na forum państwowym i szerzył kult ideologów i organizatorów zbiorowych, bestialskich rzezi, w których zginęły setki tysięcy ludzi, przede wszystkim – Polaków" - czytamy.

Więcej na blogu Roberta Winnickiego .

[link widoczny dla zalogowanych]

....

Prezes i Michnik to blizniacy mentalni . PRL ich wyprodukowal a marksizm leninizm skonstruowal . Roznice sa tylko ambicjonalne kto ma byc na czele . Obu wyprodukowal Walesa . Ob lechy Lecha .

Oczywiscie ze nie nalezy podsuwac jako idoli prostemu ludowi nazioli z UPA .
Natomiast okrzyku ,,Chwala Ukrainie" lud nie kojarzy z UPA . Wyraza on w ich pojeciu patriotyzm . To slowa ogolne . Okrzyk Czolem Polsce ! nikomu przeciez nie skojarzy sie z nazizmem bo z jakiej racji ?Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Czw 20:05, 12 Gru 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:03, 12 Gru 2013    Temat postu:

Białoruś karze za Majdan

Białoruski działacz opozycyjny Illa Dabratwor został dziś skazany przez sąd w Mińsku na karę grzywny za przeprowadzenie kilkuosobowej pikiety poparcia dla protestujących na kijowskim Majdanie. Pikietę uznano za nielegalną – poinformowało Radio Swaboda.

30 listopada Dabratwor wziął udział w 4-osobowej pikiecie przed ambasadą Ukrainy, która trwała 10-15 minut. Uczestnicy pikiety rozwinęli flagi Ukrainy, Białorusi i UE, a także zapalili znicze na znak solidarności. W trakcie pikiety wyjaśniali, dlaczego wyrażają solidarność z protestującymi na Majdanie Niepodległości w Kijowie.

- Rozpoczęło się rozpędzanie Euromajdanu przez (prezydenta Ukrainy Wiktora - red.) Janukowycza i władze (białoruskie - red.) postanowiły się przyłączyć, bo bardzo je oburza poparcie Białorusinów dla Ukraińców - tak skomentował Dabratwor wszczęcie przeciwko niemu sprawy administracyjnej.

Nie przyznał się do winy. Jak podkreślił, wyrażał tylko poparcie dla narodu ukraińskiego, a jest to prawo gwarantowane w konstytucji.

Grzywna wyniosła milion 40 tys. rubli białoruskich, czyli równowartość 336 zł.

....

Prymitywny sowiecki polglowek Lukaszko trzesie porcietami . WIDAC NAPIS KONIEC !!!Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 89212
Przeczytał: 130 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:06, 12 Gru 2013    Temat postu:

"Janukowycz się pomylił. Nie docenił reakcji społecznej"

Prezydent Janukowycz pomylił się, nie doceniając reakcji społecznej - mówił w "Kropce nad I" specjalny wysłannik Parlamentu Europejskiego na Ukrainę, b. prezydent Aleksander Kwaśniewski. Jak dodał, Janukowycz spodziewał się, że w trakcie protestów na ulice wyjdzie nie więcej niż kilka tysięcy osób.

Na uwagę Moniki Olejnik, że Janukowycz "raz chce, a raz nie chce spotykać się z opozycją" Kwaśniewski odrzekł, że "dwoistość zachowań" jest typowa dla Janukowycza - prezydent Ukrainy, zdaniem Kwaśniewskiego - "nie ma długofalowej strategii". - Nie można odrzucić zaproszenia Janukowycza, bo to zostanie przedstawione tak, że to opozycja unika rozmów.

- Janukowycz dysponuje mandatem zyskanym w demokratycznych wyborach - przypomniał Kwaśniewski, mówiąc o pomysłach na "wcześniejsze wybory" na Ukrainie. Taką propozycję przedstawiła w liście z więzienia Julia Tymoszenko, b. premier.

- Oczekiwanie, że można przez deklarację i tłumy na placach zmienić realia polityczne na Ukrainie jest naiwne - mówił Kwaśniewski. - Jeśli rzeczywiście chcą zmienić sytuację, to na drodze demokratycznej - dodał.

Jak twierdził, sankcje są możliwe do zastosowania, ale powinny być użyte w ostateczności. - To broń obosieczna, mogą być nieskuteczne - wyliczał b. prezydent.

Kwaśniewski był pytany także o działania PiS. - Podoba mi się metamorfoza, którą w trakcie kilkugodzinnego lotu przeżył Jarosław Kaczyński. Mogę się cieszyć, że Majdan ma taką siłę, że leczy z eurosceptyzmu nawet takich polityków jak Jarosław Kaczyński - powiedział.

.....

To traktujmy jako zart . Prezes stoi zawsze tam gdzie stal w czasach ZOMO ... Z BOKU !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 264, 265, 266  Następny
Strona 10 z 266

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy