Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Syria na drodze do wolności !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 254, 255, 256  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 10:05, 06 Maj 2012    Temat postu:

Rok po wybuchu buntu: zrujnowane miasta w Syrii

Minął już rok, odkąd Syryjczycy, zainspirowani rewolucjami w Tunezji, Egipcie i Libii, zdecydowali się na sprzeciw wobec reżimu prezydenta Baszara Al-Assada. ONZ szacuje, że przez 12 miesięcy w kraju zginęło 9 tys. cywilów. Żołnierze, którzy dotąd nie odwrócili się od prezydenta, strzelają do obywateli, a także posyłają pociski w stronę budynków, w których mogą chronić się cywile. Najbardziej zdewastowanym przez konflikt miastem jest Homs, w którego dzielnicy Baba Amr toczą się najcięższe walki. Ucierpiały również m.in. miasta Damaszek, Aleppo, Deraa i Idlib.

>>>>

Tak wygladaja tam miasta :

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:47, 06 Maj 2012    Temat postu:

"Przyzwyczajasz się, codziennie widzisz trupy"

Jedna z rodzin mieszkających w Syrii, gdzie trwają protesty przeciw reżimowi prezydenta Baszara Al-Assada, zdecydowała przenieść się do Londynu. Ich syn chce mimo wszystko wrócić do ojczyzny i walczyć. - Myślałem, że to stracone pokolenie, które niczego nie osiągnie - mówi ojciec chłopaka, który wychodził na ulicę i krzyczał z innymi, że pragną wolności.

,,Przyzwyczajasz się, że codziennie widzisz trupy na ulicy"

Codzienne życie w Syrii. Od zamieszek do zamieszek - Codzienne życie w Syrii nie należy do najłatwiejszych. Mieszkańcy muszą liczyć się z codziennym widokiem martwych ciał.No tak . Do trupow tez mozna sie przyzwyczaic . Koszmar ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 22:09, 06 Maj 2012    Temat postu:

Syria: opozycja zbojkotuje wybory "pod lufami karabinów'

Syryjska opozycja wezwała do bojkotu "cynicznej farsy wyborczej pod lufami karabinów", jak określa organizowane w poniedziałek przez Baszara el-Asada pierwsze wybory parlamentarne, w których obok 10 partii bloku rządowego ma uczestniczyć 11 nowych partii.

- Uważamy, że wybory przeprowadzane w sytuacji, gdy reżim Baszara el-Asada nadal masakruje ludność, nie będą miały żadnej wiarygodności - powiedział Basma Kodmani, rzecznik Narodowej Rady Syryjskiej, największego ugrupowania syryjskiego na uchodźstwie.

Przywódca opozycji na wychodźstwie, Hajtam Manna, oświadczył w Brukseli: "Jesteśmy przeciwko wyborom, ponieważ nie spełniają one warunków wolnych wyborów". Manna przewodniczy Krajowej Radzie Koordynacyjnej na rzecz Zmian Demokratycznych w Syrii.

Rząd, organizując pierwsze "pluralistyczne" wybory do 250-osobowego parlamentu chce zademonstrować wolę przeprowadzenia demokratycznych reform. Syryjski minister informacji Adnane Mahmud oświadczył w niedzielę, że wybory staną się "wyzwaniem Syryjczyków wobec terrorystów" działających w Syrii "z inspiracji sił międzynarodowych i regionalnych".

Władze i opozycja syryjska oskarżają się nawzajem w przeddzień wyborów o dokonywanie zamachów bombowych w Damaszku, Aleppo i innych miastach, które pociągnęły za sobą liczne ofiary.

Osiem osób zginęło w piątek i w nocy z soboty na niedzielę w pobliżu stolicy Syrii i w Aleppo. Siły rządowe kontynuowały ostrzeliwanie i bombardowanie ośrodków opozycji: m.in. miejscowości w prowincji Homs w centrum kraju i Deir Ezzor na wschodzie.

"Reżim systematycznie gwałci postanowienie o zawieszeniu ognia ogłoszone w ramach planu pokojowego Kofiego Annana" - oświadczyły komitety koordynacji lokalnej w Syrii.

"To obraza dla procesu demokratycznego" - głosi ich komunikat.

W Syrii przebywa obecnie 40 obserwatorów ONZ z 300, którzy powinni przybyć tam w maju.

Wybory odbędą się po 13 miesiącach walk, które według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka kosztowały życie 11 100 osób. Według danych ONZ zginęło 9 000 osób. 65 000 Syryjczyków ratowało się w tym czasie ucieczką z kraju.

W lutym odbyło się w Syrii referendum, w którym zaaprobowano nową konstytucję. Oficjalne dane mówią o 57-procentowym udziale obywateli w referendum, ale liczba ta jest nie do sprawdzenia.

Referendum pozwala, przynajmniej w teorii, na tworzenie nowych partii politycznych i ogranicza sprawowanie władzy przez prezydenta do dwóch siedmioletnich kadencji.

Partia Baas rządzi w Syrii od zamachu stanu z 1963 roku, a rodzina Asada przejęła władzę w kraju od następnego zamachu stanu dokonanego w 1970 r. przez ojca obecnego prezydenta, Hafeza el-Asada.

>>>>

Oczywiscie ! Jest to ponury cyrk a nie wybory ...
Zreszta jakie ,,wybory'' moga byc wsrod takich ruin :
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:04, 07 Maj 2012    Temat postu:

Syria: rozpoczęły się wybory parlamentarne bojkotowane przez opozycję

W Syrii roz­po­czę­ły się dziś boj­ko­to­wa­ne przez opo­zy­cję wy­bo­ry par­la­men­tar­ne, które reżim przed­sta­wia jako dowód go­to­wo­ści pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da do wpro­wa­dze­nia re­form po­li­tycz­nych.

Sy­ryj­ska opo­zy­cja za­po­wie­dzia­ła zor­ga­ni­zo­wa­nie straj­ku ge­ne­ral­ne­go i zboj­ko­to­wa­nia wy­bo­rów do 250-oso­bo­we­go par­la­men­tu. Zda­niem prze­ciw­ni­ków re­żi­mu w Da­masz­ku gło­so­wa­nie jest dzia­ła­niem po­zo­ro­wa­nym ma­ją­cym na celu prze­dłu­że­nie rzą­dów Asada.

Wy­bo­ry na­stę­pu­ją trzy mie­sią­ce po re­fe­ren­dum w Syrii, w któ­rym za­apro­bo­wa­no nową kon­sty­tu­cję. Ofi­cjal­ne dane mówią o 57-pro­cen­to­wym udzia­le oby­wa­te­li w re­fe­ren­dum, ale dane te nie zo­sta­ły nie­za­leż­nie zwe­ry­fi­ko­wa­ne.

Re­fe­ren­dum po­zwa­la, przy­naj­mniej w teo­rii, na two­rze­nie no­wych par­tii po­li­tycz­nych i ogra­ni­cza spra­wo­wa­nie wła­dzy przez pre­zy­den­ta do dwóch sied­mio­let­nich ka­den­cji.

Par­tia Baas rzą­dzi w Syrii od za­ma­chu stanu z 1963 roku, a ro­dzi­na Asada prze­ję­ła wła­dzę w kraju od na­stęp­ne­go za­ma­chu stanu do­ko­na­ne­go w 1970 roku przez ojca obec­ne­go pre­zy­den­ta, Ha­fe­za el-Asa­da.

Dzi­siej­sze wy­bo­ry za­pew­ne nie będą miały wpły­wu na po­wsta­nie w Syrii prze­ciw­ko re­żi­mo­wi, w któ­rym we­dług ONZ od marca ubie­głe­go roku zgi­nę­ło 9 tys. ludzi.

>>>>

No tak . Marionetkowe psudowybory . Ponury kabaret ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:56, 07 Maj 2012    Temat postu:

Erdogan: wasze zwycięstwo nie jest już daleko

Turecki premier Recep Tayyip Erdogan, jeden z liderów wspierających od kilkunastu miesięcy siły antyrządowe w Syrii spotkał się z syryjskimi uchodźcami w swoim kraju. Przyjechał do ich obozu, wnikliwie pilnowany przez wielu żołnierzy, policjantów i snajperów - informuje serwis guardian.co.uk.

Entuzjastycznie witany przez około 1500 osób niedaleko granicy syryjskiej Erdogan stwierdził, że jedynym celem, do którego należy dążyć jest zatrzymanie rozlewu krwi w Syrii. Jego wypowiedź pojawia się w momencie, w którym Damaszek zapowiada niezbędne reformy, a także wybory parlamentarne.

Walki w Syrii trwają jednak dalej, mimo pilotowanego przez ONZ zawieszenia broni. W ostatnią niedzielę rozgorzały silne starcia między rebeliantami, a wojskami rządowymi we wschodniej części kraju. Erdogan stwierdził, że wśród niezbędnych zmian musi znaleźć się wprowadzenie systemu parlamentarnego, opartego na konstytucji. Turecki premier dodał, że od czasu zawieszenia broni liczba uchodźców z Syrii w jego kraju zmalała, stąd należy kontynuować, m.in. z pomocą ONZ i Ligi Państw Arabskich, nacisk na rząd Assada, aby zakończyć konflikt. - Mamy nadzieję na wprowadzenie planu wynegocjowanego przez Kofiego Annana, ale ostatnie niepokojące doniesienia ograniczają te nadzieje - powiedział turecki lider na późniejszej konferencji. Dodał, że przywódca Syrii osobiście odpowiada za śmierć cywilów.

Tymczasem zgromadzony tłum domagał się ochrony cywilów w Syrii m.in. poprzez stworzenie dla nich strefy buforowej oraz dostarczenia broni tzw. Wolnej Armii Syryjskiej walczącej z rządem w Damaszku. Erdogan winą za śmierć wielu cywilów i zmuszenie do ucieczki z Syrii tysięcy ludzi obarczył władze w Damaszku. Szacuje się, że tylko w jednej przygranicznej tureckiej prowincji przebywa około 9 tys. syryjskich uchodźców.

>>>>

Tak zwyciestwo jest blisko . Rezimy padaja jak grzyby po deszczu a pamietamy jak upadal komunizm . To Jezus sie spieszy aby powrocic i zakonczyc zlo na swiecie :O)))
Dlatego historia przyspiesza i bedzie przyspieszac ! Az do finalu :O)))Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:56, 08 Maj 2012    Temat postu:

Liban: udaremniono przemyt amunicji

Libańskie władze skonfiskowały 60 tysięcy sztuk amunicji przemycanych w dwóch samochodach na włoskim kontenerowcu zacumowanym w Trypolisie na północy Libanu - poinformowały we wtorek źródła w siłach bezpieczeństwa.

Nie sprecyzowano, dokąd statek płynął. Jednak - jak zaznacza agencja Reutera - Syria wielokrotnie informowała, że broń jest szmuglowana przez granicę z Libanem i innymi krajami w celu dozbrojenia rebeliantów walczących z siłami prezydenta Baszara el-Asada.

W dwóch samochodach, które przeszukano w poniedziałek, wśród 60 tys. nabojów znaleziono amunicję do pistoletów kaliber 9 mm i karabinów Kałasznikowa. - Statek jest włoski, lecz zabrał na pokład dwa samochody w egipskim porcie Aleksandria - poinformował anonimowo przedstawiciel libańskich sił bezpieczeństwa.

Pod koniec kwietnia libańskie władze skonfiskowały na statku przechwyconym na Morzu Śródziemnym dużą partię broni, w tym granatniki i amunicję do broni ciężkiej. Właściciel statku powiedział wówczas, że jednostka płynęła do Trypolisu.

W Trypolisie dochodziło do regularnych protestów na rzecz poparcia dla trwającego od ponad roku powstania przeciwko reżimowi w Syrii.

?????

Skoro konfiskuja bron powstancom to jest zle dzialanie ! Ale skoro amunicja do kalaszy to moze dla rezimu bo takiej broni uzywaja .
Konfiskowanie broni zbrodniarzy POPIERAMY . Konfiskowanie broni ofiar POTEPIAMY . Ocena moralna czynu zalezy czy sluzy on dobru czy zlu .Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Wto 17:00, 08 Maj 2012, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:52, 08 Maj 2012    Temat postu:

Syria: dziennik oskarża Ban Ki Muna o wspieranie terrorystów

Syryjski dziennik "al-Tiszrin" oskarża sekretarza generalnego ONZ Ban Ki Muna o to, że krytykując reżim w Damaszku, zachęca terrorystów do ataków. Reżimowe media wypominają też społeczności międzynarodowej milczenie ws. piątkowego zamachu w Damaszku.

Komentarz ukazał się dzień po wypowiedzi Bana, który oświadczył, że represje sił prezydenta Syrii Baszara el-Asada wobec jego przeciwników osiągnęły "poziom nie do przyjęcia". Agencja AP ocenia, że komentarze syryjskich mediów na temat ONZ są w najostrzejszym tonie od wejścia w życie 12 kwietnia kruchego rozejmu wynegocjowanego przez międzynarodowego wysłannika Kofiego Annana.

"Tiszrin" pisze, że Ban unika debaty na temat przemocy ze strony przeciwników reżimu, wygłaszając za to "oburzające" oświadczenia wymierzone w syryjski rząd.

REKLAMA

"Bezustanne ignorowanie przez społeczność międzynarodową aktów przestępczych dokonywanych przez zbrojne grupy jest odbierane jako bezpośredni udział w ułatwianiu przeprowadzania aktów terroru, których Syria jest sceną" - napisano w artykule redakcyjnym. "Takie stanowisko wyraźnie zachęca te grupy do dalszych przestępstw i aktów terroru" - twierdzi prorządowa gazeta.

W piątek w Damaszku doszło do czterech wybuchów, w których zginęło co najmniej 11 osób, a dziesiątki zostały ranne. Reżim Asada obwinił o przeprowadzenie ataków "terrorystów". "Tiszrin" zarzuca "zbrojnym bandom terrorystycznym" przeprowadzenie ataku i naruszenie punktu planu pokojowego wynegocjowanego przez Annana, przewidującego - jak pisze - "zaprzestanie przemocy, wszelkich postaci terroryzmu, w chwili pojawienia się pierwszych międzynarodowych obserwatorów".

Także inny oficjalny dziennik "al-Sawra" pyta w sobotę retorycznie, dlaczego Ban i Annan "nie żądają wycofania się terrorystów". "Dlaczego nie zauważają ich obecności, ich roli, ich zwolenników, tych, którzy ich finansują?" - pisze gazeta. Syryjskie władze twierdziły, że antyreżimowe wystąpienia są inspirowane przez zagranicę.

Jak komentuje "Tiszrin", terroryści w Syrii mogą liczyć na wsparcie takich krajów jak Katar, Arabia Saudyjska i Turcja.

Arabia Saudyjska i Katar apelowały o uzbrojenie syryjskich rebeliantów, ale propozycję tę odrzuciła zdecydowana większość społeczności międzynarodowej.

Według ONZ w konflikcie, który trwa w 23-milionowej Syrii od marca 2011 roku, z rąk sił rządowych zginęło co najmniej 9 tysięcy ludzi. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka utrzymuje, że ofiar śmiertelnych jest 11 tysięcy.

>>>>

Obledny rezimowy belkot ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 13:15, 09 Maj 2012    Temat postu:

Walki podczas wyborów parlamentarnych w Syrii - 23 zabitych

W cie­niu walk i pro­te­stów w Syrii od­by­wa­ją się w po­nie­dzia­łek wy­bo­ry par­la­men­tar­ne. Dla pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da są one do­wo­dem na jego go­to­wość do po­li­tycz­nych re­form. Opo­zy­cja zboj­ko­to­wa­ła gło­so­wa­nie, na­zy­wa­jąc je farsą. W dniu wy­bo­rów zgi­nę­ły 23 osoby.

W nie­któ­rych czę­ściach kraju, mię­dzy in­ny­mi w Darze, w kilku dziel­ni­cach Da­masz­ku oraz na te­re­nach za­miesz­ka­nych przez Kur­dów opo­zy­cjo­ni­ści po­słu­cha­li we­zwań do straj­ku ge­ne­ral­ne­go - po­da­ła agen­cja dpa. W kilku mia­stach i wsiach do­szło do de­mon­stra­cji prze­ciw­ko wy­bo­rom.

We­dług dzia­ła­czy opo­zy­cji naj­wię­cej osób siły rzą­do­we za­bi­ły w pro­win­cji Dajr az-Za­ur. Wśród ofiar śmier­tel­nych jest dziec­ko oraz pię­ciu de­zer­te­rów.

Ruch przed lo­ka­la­mi wy­bor­czy­mi był zda­niem ob­ser­wa­to­rów ra­czej nie­wiel­ki. Mi­ni­ster­stwo spraw we­wnętrz­nych po­in­for­mo­wa­ło na­to­miast o "znacz­nej fre­kwen­cji wy­bor­czej". O 250 miejsc w par­la­men­cie ubie­ga się 7 195 kan­dy­da­tów. Lo­ka­le wy­bor­cze są czyn­ne do godz. 21. Wy­ni­ki spo­dzie­wa­ne są naj­wcze­śniej we wto­rek wie­czo­rem.

Zda­niem prze­ciw­ni­ków re­żi­mu w Da­masz­ku gło­so­wa­nie jest dzia­ła­niem po­zo­ro­wa­nym ma­ją­cym na celu prze­dłu­że­nie rzą­dów Asada.

Wy­bo­ry na­stę­pu­ją trzy mie­sią­ce po re­fe­ren­dum w Syrii, w któ­rym za­apro­bo­wa­no nową kon­sty­tu­cję. Ofi­cjal­ne dane mówią o 57-pro­cen­to­wym udzia­le oby­wa­te­li w re­fe­ren­dum, ale dane te nie zo­sta­ły nie­za­leż­nie zwe­ry­fi­ko­wa­ne.

Re­fe­ren­dum po­zwa­la, przy­naj­mniej w teo­rii, na two­rze­nie no­wych par­tii po­li­tycz­nych i ogra­ni­cza spra­wo­wa­nie wła­dzy przez pre­zy­den­ta do dwóch sied­mio­let­nich ka­den­cji.

W wy­bo­rach udział bie­rze sześć z dzie­wię­ciu par­tii, które po uchwa­le­niu nowej usta­wy o par­tiach otrzy­ma­ły po­zwo­le­nie na dzia­łal­ność.

Par­tia Baas rzą­dzi w Syrii od za­ma­chu stanu z 1963 roku, a ro­dzi­na Asada prze­ję­ła wła­dzę w kraju od na­stęp­ne­go za­ma­chu stanu do­ko­na­ne­go w 1970 roku przez ojca obec­ne­go pre­zy­den­ta, Ha­fe­za el-Asa­da.

Po­nie­dział­ko­we wy­bo­ry za­pew­ne nie będą miały wpły­wu na po­wsta­nie w Syrii prze­ciw­ko re­żi­mo­wi, w któ­rym we­dług ONZ od marca ubie­głe­go roku zgi­nę­ło 9 tys. ludzi.

Se­kre­tarz ge­ne­ral­ny ONZ Ban Ki Mun okre­ślił pa­nu­ją­cą w Syrii sy­tu­ację jako "cał­ko­wi­cie nie do za­ak­cep­to­wa­nia". Prio­ry­te­tem jest roz­miesz­cze­nie na te­re­nie kraju ob­ser­wa­to­rów tak szyb­ko, jak to moż­li­we. Trze­ba po­wstrzy­mać prze­moc sto­so­wa­ną przez wszyst­kie stro­ny (kon­flik­tu) - po­wie­dział Ki Mun w Wa­szyng­to­nie .

>>>>

Takie to wybory podczas ktorych gina ludzie ...

Jest juz :
Zabitych:
8871 cywilow
3434 wojskowych
1.639.727 ofiar ogolem !

Opo­zy­cyj­na Na­ro­do­wa Rada Sy­ryj­ska: "Wy­cią­ga­my dłoń do ala­wi­tów, by zbu­do­wać pań­stwo prawa i oby­wa­te­li. Re­żi­mo­wi nie uda się skło­nić nas do po­za­bi­ja­nia się na­wza­jem"

SRGC wyraziła "zdziwienie rosyjską uporczywością w czynieniu z narodu syryjskiego swojego wroga".

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.
"Ci, którzy zabijają swoich rodaków, to zdrajcy"


Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:34, 09 Maj 2012    Temat postu:

Syria: Wybuch uszkodził pojazdy konwoju obserwatorów ONZ

Silny wy­buch uszko­dził w środę po­jaz­dy kon­wo­ju ob­ser­wa­to­rów ONZ w pro­win­cji Dara na po­łu­dniu Syrii, przy czym ośmiu sy­ryj­skich człon­ków eskor­ty zo­sta­ło ran­nych - po­in­for­mo­wa­ła sy­ryj­ska pro­rzą­do­wa te­le­wi­zja Ad­du­nia.

We­dług sy­ryj­skich władz, znaj­du­ją­cy się w kon­wo­ju szef ob­ser­wa­to­rów, nor­we­ski ge­ne­rał Ro­bert Mood nie do­znał żad­nych ob­ra­żeń. Brak do­nie­sień, by ranny zo­stał któ­ry­kol­wiek z po­zo­sta­łych 12 ob­ser­wa­to­rów. Eks­plo­zja uszko­dzi­ła mię­dzy in­ny­mi po­jazd, na­le­żą­cy do sy­ryj­skich pań­stwo­wych me­diów.

Pro­win­cja Dara leży na po­łu­dnie od Da­masz­ku przy gra­ni­cy z Jor­da­nią.

Za­da­niem ob­ser­wa­to­rów ONZ jest nad­zo­ro­wa­nie obo­wią­zu­ją­ce­go w Syrii od 12 kwiet­nia kru­che­go ro­zej­mu mię­dzy re­be­lian­ta­mi a si­ła­mi re­żi­mu pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da.

>>>>

A wiec prowokacja rezimu Asada !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 14:34, 10 Maj 2012    Temat postu:

Zamachy w Damaszku

Ponad 40 osób zginęło, a 170 zostało rannych w dwóch potężnych zamachach bombowych w stolicy Syrii Damaszku w czwartek rano - podała syryjska telewizja. Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka w eksplozjach zginęło 50 osób, a rannych zostało ponad 100. Państwowa telewizja poinformowała, że ataki zostały przeprowadzone przez "terrorystów" w dzielnicy Kazaz "w chwili, gdy ludzie udawali się do pracy, a uczniowie do szkół". TV dodała, że większość ofiar to cywile. Eksplozje wstrząsnęły siedzibą wywiadu wojskowego ok. godz. 8 rano. Budynek wchodzi w skład kompleksu wojskowego. Agencja AP relacjonuje, że służby medyczne na miejscu zbierają z ulicy ludzkie szczątki. Na miejscu eksplozji widać było spalone samochody osobowe i ciężarówki. Po eksplozjach pozostały dwa leje, jeden z nich głęboki na trzy metry, a szeroki na sześć; według mieszkańców wybuchy nastąpiły zaraz po sobie.

>>>>

Kolejne wydarzenie o ktorym wiemy tylko z klamliwego belkotu rezimu . Czekamy na inne zrodla .
A bilans ofiar rosnie do :
Zabitych;
9001 cywilow (kolejny rekord)
3475 wojskowych
1.662.570 ofiar ogolem .Opo­zy­cyj­na Na­ro­do­wa Rada Sy­ryj­ska: "Wy­cią­ga­my dłoń do ala­wi­tów, by zbu­do­wać pań­stwo prawa i oby­wa­te­li. Re­żi­mo­wi nie uda się skło­nić nas do po­za­bi­ja­nia się na­wza­jem"

SRGC wyraziła "zdziwienie rosyjską uporczywością w czynieniu z narodu syryjskiego swojego wroga".

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.
"Ci, którzy zabijają swoich rodaków, to zdrajcy"


Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:38, 10 Maj 2012    Temat postu:

Syria, MSW: ponad 55 zabitych w zamachach bombowych w Damaszku

W do­ko­na­nych w Da­masz­ku dwóch sa­mo­bój­czych za­ma­chach bom­bo­wych z uży­ciem sa­mo­cho­dów -pu­ła­pek zgi­nę­ło ponad 55 ludzi, a 372 in­nych zo­sta­ło ran­nych - po­in­for­mo­wa­ło mi­ni­ster­stwo spraw we­wnętrz­nych Syrii w prze­ka­za­nym przez pań­stwo­wą te­le­wi­zję ko­mu­ni­ka­cie.

Miej­scem dwóch eks­plo­zji, które na­stą­pi­ły w krót­kim od­stę­pie czasu w trak­cie po­ran­ne­go szczy­tu ko­mu­ni­ka­cyj­ne­go, była dziel­ni­ca Kazaa, gdzie mie­ści się sie­dzi­ba wy­wia­du woj­sko­we­go. For­ma­cja ta od­gry­wa klu­czo­wą rolę w trwa­ją­cych już 14 mie­się­cy krwa­wych zma­ga­niach re­ży­mu pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da ze spo­łecz­nym ru­chem pro­te­stów.

We­dług pań­stwo­wej te­le­wi­zji więk­szość ofiar wy­bu­chów to cy­wi­le.

Agen­cja AP re­la­cjo­no­wa­ła, że służ­by me­dycz­ne na miej­scu zbie­ra­ły z ulicy ludz­kie szcząt­ki. Na miej­scu eks­plo­zji widać było spa­lo­ne sa­mo­cho­dy oso­bo­we i cię­ża­rów­ki. Po eks­plo­zjach po­zo­sta­ły dwa leje, jeden z nich głę­bo­ki na trzy metry, a sze­ro­ki na sześć.

Szef misji ob­ser­wa­cyj­nej ONZ w Syrii, nor­we­ski ge­ne­rał Ro­bert Mood, który udał się na miej­sce wy­bu­chów, za­ape­lo­wał o pomoc w po­wstrzy­ma­niu "strasz­nej prze­mo­cy" w Syrii. Za­py­ta­ny, co chciał­by prze­ka­zać spraw­com za­ma­chów, od­parł: - To nie jest roz­wią­za­nie żad­nych pro­ble­mów (...). Je­dy­nie przy­spo­rzy wię­cej cier­pie­nia ko­bie­tom i dzie­ciom.

Za­da­niem ob­ser­wa­to­rów ONZ jest nad­zo­ro­wa­nie obo­wią­zu­ją­ce­go w Syrii od 12 kwiet­nia kru­che­go ro­zej­mu mię­dzy re­be­lian­ta­mi a si­ła­mi re­ży­mu Asada.

Zda­niem Sy­ryj­skie­go Ob­ser­wa­to­rium Praw Czło­wie­ka ataki te, o któ­rych prze­pro­wa­dze­nie ob­wi­nia­ją się wza­jem­nie reżym i opo­zy­cja, "były naj­po­waż­niej­szy­mi ak­ta­mi prze­mo­cy w Syrii od po­cząt­ku re­wol­ty", czyli od marca 2011 roku.

Do ostat­nie­go więk­sze­go za­ma­chu bom­bo­we­go do­szło w sy­ryj­skiej sto­li­cy 27 kwiet­nia, kiedy to za­ma­cho­wiec-sa­mo­bój­ca wy­sa­dził się w po­wie­trze w po­bli­żu funk­cjo­na­riu­szy służb bez­pie­czeń­stwa. Zgi­nę­ło wtedy dzie­więć osób, a 26 in­nych zo­sta­ło ran­nych.

We­dług Ob­ser­wa­to­rium w wy­ni­ku zbroj­ne­go kon­flik­tu mię­dzy prze­ciw­ni­ka­mi Asada i pod­po­rząd­ko­wa­ny­mi mu for­ma­cja­mi zgi­nę­ło już ponad 11 tys. ludzi. ONZ twier­dzi, że ofia­rą rzą­do­wych re­pre­sji padło ponad 9 tys. ludzi. Z kolei sy­ryj­skie wła­dze mówią, że w ak­tach prze­mo­cy, za któ­ry­mi stają wspie­ra­ni przez za­gra­ni­cę is­lam­scy bo­jow­ni­cy, zgi­nę­ło 2,6 tys. żoł­nie­rzy i po­li­cjan­tów.

>>>>

Czyli opozycja sie nie przyznaje . Zatem prowokacja ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:11, 11 Maj 2012    Temat postu:

Powszechne potępienie zamachów w Damaszku

ONZ, UE, Liga Arab­ska i po­szcze­gól­ne pań­stwa po­tę­pi­ły za­ma­chy sa­mo­bój­cze z uży­ciem sa­mo­cho­dów pu­ła­pek w Da­masz­ku, gdzie zgi­nę­ło ponad 55 osób, a 372 zo­sta­ły ranne. To naj­krwaw­sze za­ma­chy w Syrii od po­cząt­ku re­wol­ty w marcu ub.r.

Na razie nikt się nie przy­znał do dwóch eks­plo­zji, które na­stą­pi­ły w krót­kim od­stę­pie czasu w trak­cie po­ran­ne­go szczy­tu ko­mu­ni­ka­cyj­ne­go w dziel­ni­cy Kazaa, gdzie mie­ści się sie­dzi­ba wy­wia­du woj­sko­we­go. For­ma­cja ta od­gry­wa klu­czo­wą rolę w trwa­ją­cych już 14 mie­się­cy krwa­wych zma­ga­niach re­żi­mu pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da ze spo­łecz­nym ru­chem pro­te­stów.

- Zde­cy­do­wa­nie po­tę­pia­my po­dwój­ny za­mach bom­bo­wy w Da­masz­ku, który, jak się wy­da­je, był prze­pro­wa­dzo­ny w celu spo­wo­do­wa­nia jak naj­więk­szej licz­by ofiar i znisz­czeń i który uwa­ża­my za akt czy­ste­go ter­ro­ry­zmu - oświad­czył Mi­cha­el Mann, rzecz­nik sze­fo­wej unij­nej dy­plo­ma­cji Ca­the­ri­ne Ash­ton.

Wy­bu­chy w Da­masz­ku po­tę­pił mię­dzy­na­ro­do­wy me­dia­tor Kofi Annan, który za­bie­ga o re­ali­za­cję swo­je­go 6-punk­to­we­go planu po­ko­jo­we­go dla Syrii, co ma za­po­biec po­grą­że­niu się tego kraju w woj­nie do­mo­wej na pełną skalę.

- Te strasz­li­we akty i prze­moc w Syrii muszą ustać - pod­kre­ślił Annan w oświad­cze­niu wy­da­nym w Ge­ne­wie. - Każda akcja, która służy eska­la­cji na­pię­cia i pod­no­si po­ziom prze­mo­cy, jest kontr­pro­duk­tyw­na dla wszyst­kich stron - dodał.

Za­ma­chy zde­cy­do­wa­nie po­tę­pił też se­kre­tarz ge­ne­ral­ny ONZ Ban Ki Mun.

W spo­sób zde­cy­do­wa­ny za­ma­chy w Da­masz­ku po­tę­pił Wa­szyng­ton, ape­lu­jąc po raz ko­lej­ny do re­żi­mu pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da o wdro­że­nie planu wy­słan­ni­ka ONZ i Ligi Arab­skiej Ko­fie­go An­na­na. Wszel­ka prze­moc wobec cy­wi­lów wy­ma­ga po­tę­pie­nia i nic jej nie uspra­wie­dli­wia - oświad­czy­ła rzecz­nicz­ka De­par­ta­men­tu Stanu Vic­to­ria Nu­land.

Za­ma­chy w Da­masz­ku po­tę­pi­ła też Rosja; przy oka­zji oskar­ży­ła, jak pisze Reu­ters, nie­wy­mie­nio­ne z nazwy obce pań­stwa o to, że "pod­mi­no­wu­ją" sy­tu­ację w Syrii. Rosja, jak przy­po­mi­na Reu­ters, od dawna za­rzu­ca Za­cho­do­wi, że nie­wła­ści­wie trak­tu­je za­gro­że­nie, jakie w Syrii stwa­rza­ją re­be­lian­ci. Przy­wód­cy za­chod­ni za roz­lew krwi winią głów­nie Asada.

>>>>

Kreml to bydlaki . Sami w ten sposob mordowali ludzi to maja wprawe ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:33, 11 Maj 2012    Temat postu:

Watykan potępił zamachy w Damaszku

Watykan potępił czwartkowe zamachy w stolicy Syrii Damaszku, w których zginęło ponad 55 osób, a 372 zostały ranne. Stolica Apostolska ponowiła apel o wejście na drogę dialogu i pojednania.

Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi w wydanym oświadczeniu stwierdził: "W obliczu tragicznych zamachów, które wczoraj doprowadziły do przelewu krwi na ulicach Damaszku, można jedynie wyrazić stanowcze potępienie i zapewnić o pełnej wzruszenia bliskości Ojca Świętego i wspólnoty katolickiej z rodzinami ofiar".

"Te zamachy powinny nakłonić wszystkich do działań na rzecz przełomu w zdecydowanej realizacji planu (specjalnego wysłannika ONZ Kofiego) Annana, który został zaakceptowany przez strony konfliktu" - napisał ksiądz Lombardi w nocie, rozpowszechnionej przez watykańskie biuro prasowe dzień po najbardziej krwawych atakach w Syrii od początku konfliktu.

W oświadczeniu mowa jest też o tym, że czwartkowe zamachy pokazują, iż "sytuacja w Syrii wymaga wspólnego i zdecydowanego zaangażowania ze strony całej społeczności międzynarodowej, aby wcielono w życie ten plan i aby tak szybko, jak to możliwe zostali wysłani tam następni obserwatorzy".

Rzecznik Watykanu przypomniał jako zawsze aktualny apel Benedykta XVI z orędzia wielkanocnego o to, aby Syria weszła na drogę "poszanowania, dialogu i pojednania".

>>>>

Oczywiscie potepiamy bestialskie ataki na cywili . Zolnierze walcza tylko z zolnierzami . To jedyny sposob ktory nazywamy wojna . ,,Walka'' bomabami z cywilami to zbrodnia ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 15:48, 12 Maj 2012    Temat postu:

Syria: władze utrzymują, że udaremniły zamach w Aleppo

Władze Syrii poinformowały dziś, że udaremniony został samobójczy zamach w Aleppo na północy kraju, w dzień po dwóch takich atakach bombowych w Damaszku, w których zginęło ponad 55 osób - poinformowała syryjska telewizja państwowa.

- Władze syryjskie zapobiegły atakowi, w którym zamachowiec samobójca chciał wysadzić swój samochód pułapkę w (...) Aleppo - podała telewizja, dodając, że niedoszły sprawca został zabity, zanim udało mu się zrealizować "swój zbrodniczy, terrorystyczny" plan.

Według tego samego źródła w samochodzie miało być 1,2 tys. kilogramów materiałów wybuchowych.

Wczoraj w Damaszku w dwóch samobójczych zamachach bombowych, również z użyciem samochodów-pułapek zginęło ponad 55 ludzi, a 372 innych zostało rannych.

Miejscem dwóch eksplozji, które nastąpiły w krótkim odstępie czasu w trakcie porannego szczytu komunikacyjnego, była dzielnica Kazaa, gdzie mieści się siedziba wywiadu wojskowego. Formacja ta odgrywa kluczową rolę w trwających już 14 miesięcy krwawych zmaganiach reżymu prezydenta Baszara el-Asada ze społecznym ruchem protestów.

Według państwowej telewizji większość ofiar czwartkowych zamachów to cywile.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka w wyniku zbrojnego konfliktu między przeciwnikami Asada i podporządkowanymi mu formacjami zginęło już ponad 11 tys. ludzi. ONZ twierdzi, że ofiarą rządowych represji padło ponad 9 tys. ludzi. Z kolei syryjskie władze mówią, że w aktach przemocy, za którymi stają wspierani przez zagranicę islamscy bojownicy, zginęło 2,6 tys. żołnierzy i policjantów.

>>>>

Kolejne klamstwa rezimu ...

Daje to ofiar:
Zabitych:
9014 cywilow
3479 wojskowych
1.664.823 ofiar ogolem .

Opo­zy­cyj­na Na­ro­do­wa Rada Sy­ryj­ska: "Wy­cią­ga­my dłoń do ala­wi­tów, by zbu­do­wać pań­stwo prawa i oby­wa­te­li. Re­żi­mo­wi nie uda się skło­nić nas do po­za­bi­ja­nia się na­wza­jem"

SRGC wyraziła "zdziwienie rosyjską uporczywością w czynieniu z narodu syryjskiego swojego wroga".

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.
"Ci, którzy zabijają swoich rodaków, to zdrajcy"


Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 21:42, 12 Maj 2012    Temat postu:

Syria: mało znana grupa przyznała się do zamachu

Mało znane zbrojne ugrupowanie w Syrii o nazwie Jabhat al-Nusra (Front Zwycięstwa) przyznało się w sobotę w nagraniu wideo do dokonania czwartkowego podwójnego zamachu w Damaszku, w następstwie czego zginęło co najmniej 55 osób.

Na wideo zamieszczonym na stronach islamistów grupa, nazywająca siebie Frontem Zwycięstwa (Jabhad al-Nusra), mówi, że dokonała zamachu w odpowiedzi na ataki sił prezydenta Baszara el-Asada na zbuntowane wobec niego miasta.

Agencja Reuters pisze, że na podstawie wideo nie można zdecydowanie orzec, że islamistyczna grupa al-Nusra przygotowała operację w Damaszku, którą, jak poinformowały władze, przeprowadzili dwaj zamachowcy samobójcy. Wideo nie pokazuje zamachowców, nie wspomina też, że były to zamachy samobójcze.

O grupie al-Nusra niewiele wiadomo; zachodni wywiad uważa, iż może być powiązana z częścią Al-Kaidy działającą w Iraku. Zachodni eksperci nie mają wątpliwości, że islamscy ekstremiści, w tym powiązani z Al-Kaidą, przeniknęli do Syrii, gdzie sytuacja pozostaje niestabilna od początku rebelii wobec prezydenta Baszara, czyli od 14 miesięcy.

Wideo, jak pisze AFP, nosi datę 10 maja. Tego dnia w Damaszku w dwóch samobójczych zamachach bombowych z użyciem samochodów-pułapek zginęło ponad 55 ludzi, a 372 zostało rannych.

>>>>

Wyglada na prowokacje rezimu . Chca podpiac opozycje pod AlKaide . Nic nowego . Tak prymitywne prowokacje jak widac latwo mozna rozpoznac ...

Opo­zy­cyj­na Na­ro­do­wa Rada Sy­ryj­ska: "Wy­cią­ga­my dłoń do ala­wi­tów, by zbu­do­wać pań­stwo prawa i oby­wa­te­li. Re­żi­mo­wi nie uda się skło­nić nas do po­za­bi­ja­nia się na­wza­jem"

SRGC wyraziła "zdziwienie rosyjską uporczywością w czynieniu z narodu syryjskiego swojego wroga".

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.
"Ci, którzy zabijają swoich rodaków, to zdrajcy"


Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 254, 255, 256  Następny
Strona 49 z 256

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy