Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Syria na drodze do wolności !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 127, 128, 129  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 10:05, 06 Maj 2012    Temat postu:

Rok po wybuchu buntu: zrujnowane miasta w Syrii

Minął już rok, odkąd Syryjczycy, zainspirowani rewolucjami w Tunezji, Egipcie i Libii, zdecydowali się na sprzeciw wobec reżimu prezydenta Baszara Al-Assada. ONZ szacuje, że przez 12 miesięcy w kraju zginęło 9 tys. cywilów. Żołnierze, którzy dotąd nie odwrócili się od prezydenta, strzelają do obywateli, a także posyłają pociski w stronę budynków, w których mogą chronić się cywile. Najbardziej zdewastowanym przez konflikt miastem jest Homs, w którego dzielnicy Baba Amr toczą się najcięższe walki. Ucierpiały również m.in. miasta Damaszek, Aleppo, Deraa i Idlib.

>>>>

Tak wygladaja tam miasta :

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:47, 06 Maj 2012    Temat postu:

"Przyzwyczajasz się, codziennie widzisz trupy"

Jedna z rodzin mieszkających w Syrii, gdzie trwają protesty przeciw reżimowi prezydenta Baszara Al-Assada, zdecydowała przenieść się do Londynu. Ich syn chce mimo wszystko wrócić do ojczyzny i walczyć. - Myślałem, że to stracone pokolenie, które niczego nie osiągnie - mówi ojciec chłopaka, który wychodził na ulicę i krzyczał z innymi, że pragną wolności.

,,Przyzwyczajasz się, że codziennie widzisz trupy na ulicy"

Codzienne życie w Syrii. Od zamieszek do zamieszek - Codzienne życie w Syrii nie należy do najłatwiejszych. Mieszkańcy muszą liczyć się z codziennym widokiem martwych ciał.No tak . Do trupow tez mozna sie przyzwyczaic . Koszmar ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 22:09, 06 Maj 2012    Temat postu:

Syria: opozycja zbojkotuje wybory "pod lufami karabinów'

Syryjska opozycja wezwała do bojkotu "cynicznej farsy wyborczej pod lufami karabinów", jak określa organizowane w poniedziałek przez Baszara el-Asada pierwsze wybory parlamentarne, w których obok 10 partii bloku rządowego ma uczestniczyć 11 nowych partii.

- Uważamy, że wybory przeprowadzane w sytuacji, gdy reżim Baszara el-Asada nadal masakruje ludność, nie będą miały żadnej wiarygodności - powiedział Basma Kodmani, rzecznik Narodowej Rady Syryjskiej, największego ugrupowania syryjskiego na uchodźstwie.

Przywódca opozycji na wychodźstwie, Hajtam Manna, oświadczył w Brukseli: "Jesteśmy przeciwko wyborom, ponieważ nie spełniają one warunków wolnych wyborów". Manna przewodniczy Krajowej Radzie Koordynacyjnej na rzecz Zmian Demokratycznych w Syrii.

Rząd, organizując pierwsze "pluralistyczne" wybory do 250-osobowego parlamentu chce zademonstrować wolę przeprowadzenia demokratycznych reform. Syryjski minister informacji Adnane Mahmud oświadczył w niedzielę, że wybory staną się "wyzwaniem Syryjczyków wobec terrorystów" działających w Syrii "z inspiracji sił międzynarodowych i regionalnych".

Władze i opozycja syryjska oskarżają się nawzajem w przeddzień wyborów o dokonywanie zamachów bombowych w Damaszku, Aleppo i innych miastach, które pociągnęły za sobą liczne ofiary.

Osiem osób zginęło w piątek i w nocy z soboty na niedzielę w pobliżu stolicy Syrii i w Aleppo. Siły rządowe kontynuowały ostrzeliwanie i bombardowanie ośrodków opozycji: m.in. miejscowości w prowincji Homs w centrum kraju i Deir Ezzor na wschodzie.

"Reżim systematycznie gwałci postanowienie o zawieszeniu ognia ogłoszone w ramach planu pokojowego Kofiego Annana" - oświadczyły komitety koordynacji lokalnej w Syrii.

"To obraza dla procesu demokratycznego" - głosi ich komunikat.

W Syrii przebywa obecnie 40 obserwatorów ONZ z 300, którzy powinni przybyć tam w maju.

Wybory odbędą się po 13 miesiącach walk, które według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka kosztowały życie 11 100 osób. Według danych ONZ zginęło 9 000 osób. 65 000 Syryjczyków ratowało się w tym czasie ucieczką z kraju.

W lutym odbyło się w Syrii referendum, w którym zaaprobowano nową konstytucję. Oficjalne dane mówią o 57-procentowym udziale obywateli w referendum, ale liczba ta jest nie do sprawdzenia.

Referendum pozwala, przynajmniej w teorii, na tworzenie nowych partii politycznych i ogranicza sprawowanie władzy przez prezydenta do dwóch siedmioletnich kadencji.

Partia Baas rządzi w Syrii od zamachu stanu z 1963 roku, a rodzina Asada przejęła władzę w kraju od następnego zamachu stanu dokonanego w 1970 r. przez ojca obecnego prezydenta, Hafeza el-Asada.

>>>>

Oczywiscie ! Jest to ponury cyrk a nie wybory ...
Zreszta jakie ,,wybory'' moga byc wsrod takich ruin :
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:04, 07 Maj 2012    Temat postu:

Syria: rozpoczęły się wybory parlamentarne bojkotowane przez opozycję

W Syrii roz­po­czę­ły się dziś boj­ko­to­wa­ne przez opo­zy­cję wy­bo­ry par­la­men­tar­ne, które reżim przed­sta­wia jako dowód go­to­wo­ści pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da do wpro­wa­dze­nia re­form po­li­tycz­nych.

Sy­ryj­ska opo­zy­cja za­po­wie­dzia­ła zor­ga­ni­zo­wa­nie straj­ku ge­ne­ral­ne­go i zboj­ko­to­wa­nia wy­bo­rów do 250-oso­bo­we­go par­la­men­tu. Zda­niem prze­ciw­ni­ków re­żi­mu w Da­masz­ku gło­so­wa­nie jest dzia­ła­niem po­zo­ro­wa­nym ma­ją­cym na celu prze­dłu­że­nie rzą­dów Asada.

Wy­bo­ry na­stę­pu­ją trzy mie­sią­ce po re­fe­ren­dum w Syrii, w któ­rym za­apro­bo­wa­no nową kon­sty­tu­cję. Ofi­cjal­ne dane mówią o 57-pro­cen­to­wym udzia­le oby­wa­te­li w re­fe­ren­dum, ale dane te nie zo­sta­ły nie­za­leż­nie zwe­ry­fi­ko­wa­ne.

Re­fe­ren­dum po­zwa­la, przy­naj­mniej w teo­rii, na two­rze­nie no­wych par­tii po­li­tycz­nych i ogra­ni­cza spra­wo­wa­nie wła­dzy przez pre­zy­den­ta do dwóch sied­mio­let­nich ka­den­cji.

Par­tia Baas rzą­dzi w Syrii od za­ma­chu stanu z 1963 roku, a ro­dzi­na Asada prze­ję­ła wła­dzę w kraju od na­stęp­ne­go za­ma­chu stanu do­ko­na­ne­go w 1970 roku przez ojca obec­ne­go pre­zy­den­ta, Ha­fe­za el-Asa­da.

Dzi­siej­sze wy­bo­ry za­pew­ne nie będą miały wpły­wu na po­wsta­nie w Syrii prze­ciw­ko re­żi­mo­wi, w któ­rym we­dług ONZ od marca ubie­głe­go roku zgi­nę­ło 9 tys. ludzi.

>>>>

No tak . Marionetkowe psudowybory . Ponury kabaret ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:56, 07 Maj 2012    Temat postu:

Erdogan: wasze zwycięstwo nie jest już daleko

Turecki premier Recep Tayyip Erdogan, jeden z liderów wspierających od kilkunastu miesięcy siły antyrządowe w Syrii spotkał się z syryjskimi uchodźcami w swoim kraju. Przyjechał do ich obozu, wnikliwie pilnowany przez wielu żołnierzy, policjantów i snajperów - informuje serwis guardian.co.uk.

Entuzjastycznie witany przez około 1500 osób niedaleko granicy syryjskiej Erdogan stwierdził, że jedynym celem, do którego należy dążyć jest zatrzymanie rozlewu krwi w Syrii. Jego wypowiedź pojawia się w momencie, w którym Damaszek zapowiada niezbędne reformy, a także wybory parlamentarne.

Walki w Syrii trwają jednak dalej, mimo pilotowanego przez ONZ zawieszenia broni. W ostatnią niedzielę rozgorzały silne starcia między rebeliantami, a wojskami rządowymi we wschodniej części kraju. Erdogan stwierdził, że wśród niezbędnych zmian musi znaleźć się wprowadzenie systemu parlamentarnego, opartego na konstytucji. Turecki premier dodał, że od czasu zawieszenia broni liczba uchodźców z Syrii w jego kraju zmalała, stąd należy kontynuować, m.in. z pomocą ONZ i Ligi Państw Arabskich, nacisk na rząd Assada, aby zakończyć konflikt. - Mamy nadzieję na wprowadzenie planu wynegocjowanego przez Kofiego Annana, ale ostatnie niepokojące doniesienia ograniczają te nadzieje - powiedział turecki lider na późniejszej konferencji. Dodał, że przywódca Syrii osobiście odpowiada za śmierć cywilów.

Tymczasem zgromadzony tłum domagał się ochrony cywilów w Syrii m.in. poprzez stworzenie dla nich strefy buforowej oraz dostarczenia broni tzw. Wolnej Armii Syryjskiej walczącej z rządem w Damaszku. Erdogan winą za śmierć wielu cywilów i zmuszenie do ucieczki z Syrii tysięcy ludzi obarczył władze w Damaszku. Szacuje się, że tylko w jednej przygranicznej tureckiej prowincji przebywa około 9 tys. syryjskich uchodźców.

>>>>

Tak zwyciestwo jest blisko . Rezimy padaja jak grzyby po deszczu a pamietamy jak upadal komunizm . To Jezus sie spieszy aby powrocic i zakonczyc zlo na swiecie :O)))
Dlatego historia przyspiesza i bedzie przyspieszac ! Az do finalu :O)))Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:56, 08 Maj 2012    Temat postu:

Liban: udaremniono przemyt amunicji

Libańskie władze skonfiskowały 60 tysięcy sztuk amunicji przemycanych w dwóch samochodach na włoskim kontenerowcu zacumowanym w Trypolisie na północy Libanu - poinformowały we wtorek źródła w siłach bezpieczeństwa.

Nie sprecyzowano, dokąd statek płynął. Jednak - jak zaznacza agencja Reutera - Syria wielokrotnie informowała, że broń jest szmuglowana przez granicę z Libanem i innymi krajami w celu dozbrojenia rebeliantów walczących z siłami prezydenta Baszara el-Asada.

W dwóch samochodach, które przeszukano w poniedziałek, wśród 60 tys. nabojów znaleziono amunicję do pistoletów kaliber 9 mm i karabinów Kałasznikowa. - Statek jest włoski, lecz zabrał na pokład dwa samochody w egipskim porcie Aleksandria - poinformował anonimowo przedstawiciel libańskich sił bezpieczeństwa.

Pod koniec kwietnia libańskie władze skonfiskowały na statku przechwyconym na Morzu Śródziemnym dużą partię broni, w tym granatniki i amunicję do broni ciężkiej. Właściciel statku powiedział wówczas, że jednostka płynęła do Trypolisu.

W Trypolisie dochodziło do regularnych protestów na rzecz poparcia dla trwającego od ponad roku powstania przeciwko reżimowi w Syrii.

?????

Skoro konfiskuja bron powstancom to jest zle dzialanie ! Ale skoro amunicja do kalaszy to moze dla rezimu bo takiej broni uzywaja .
Konfiskowanie broni zbrodniarzy POPIERAMY . Konfiskowanie broni ofiar POTEPIAMY . Ocena moralna czynu zalezy czy sluzy on dobru czy zlu .Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Wto 17:00, 08 Maj 2012, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:52, 08 Maj 2012    Temat postu:

Syria: dziennik oskarża Ban Ki Muna o wspieranie terrorystów

Syryjski dziennik "al-Tiszrin" oskarża sekretarza generalnego ONZ Ban Ki Muna o to, że krytykując reżim w Damaszku, zachęca terrorystów do ataków. Reżimowe media wypominają też społeczności międzynarodowej milczenie ws. piątkowego zamachu w Damaszku.

Komentarz ukazał się dzień po wypowiedzi Bana, który oświadczył, że represje sił prezydenta Syrii Baszara el-Asada wobec jego przeciwników osiągnęły "poziom nie do przyjęcia". Agencja AP ocenia, że komentarze syryjskich mediów na temat ONZ są w najostrzejszym tonie od wejścia w życie 12 kwietnia kruchego rozejmu wynegocjowanego przez międzynarodowego wysłannika Kofiego Annana.

"Tiszrin" pisze, że Ban unika debaty na temat przemocy ze strony przeciwników reżimu, wygłaszając za to "oburzające" oświadczenia wymierzone w syryjski rząd.

REKLAMA

"Bezustanne ignorowanie przez społeczność międzynarodową aktów przestępczych dokonywanych przez zbrojne grupy jest odbierane jako bezpośredni udział w ułatwianiu przeprowadzania aktów terroru, których Syria jest sceną" - napisano w artykule redakcyjnym. "Takie stanowisko wyraźnie zachęca te grupy do dalszych przestępstw i aktów terroru" - twierdzi prorządowa gazeta.

W piątek w Damaszku doszło do czterech wybuchów, w których zginęło co najmniej 11 osób, a dziesiątki zostały ranne. Reżim Asada obwinił o przeprowadzenie ataków "terrorystów". "Tiszrin" zarzuca "zbrojnym bandom terrorystycznym" przeprowadzenie ataku i naruszenie punktu planu pokojowego wynegocjowanego przez Annana, przewidującego - jak pisze - "zaprzestanie przemocy, wszelkich postaci terroryzmu, w chwili pojawienia się pierwszych międzynarodowych obserwatorów".

Także inny oficjalny dziennik "al-Sawra" pyta w sobotę retorycznie, dlaczego Ban i Annan "nie żądają wycofania się terrorystów". "Dlaczego nie zauważają ich obecności, ich roli, ich zwolenników, tych, którzy ich finansują?" - pisze gazeta. Syryjskie władze twierdziły, że antyreżimowe wystąpienia są inspirowane przez zagranicę.

Jak komentuje "Tiszrin", terroryści w Syrii mogą liczyć na wsparcie takich krajów jak Katar, Arabia Saudyjska i Turcja.

Arabia Saudyjska i Katar apelowały o uzbrojenie syryjskich rebeliantów, ale propozycję tę odrzuciła zdecydowana większość społeczności międzynarodowej.

Według ONZ w konflikcie, który trwa w 23-milionowej Syrii od marca 2011 roku, z rąk sił rządowych zginęło co najmniej 9 tysięcy ludzi. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka utrzymuje, że ofiar śmiertelnych jest 11 tysięcy.

>>>>

Obledny rezimowy belkot ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 13:15, 09 Maj 2012    Temat postu:

Walki podczas wyborów parlamentarnych w Syrii - 23 zabitych

W cie­niu walk i pro­te­stów w Syrii od­by­wa­ją się w po­nie­dzia­łek wy­bo­ry par­la­men­tar­ne. Dla pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da są one do­wo­dem na jego go­to­wość do po­li­tycz­nych re­form. Opo­zy­cja zboj­ko­to­wa­ła gło­so­wa­nie, na­zy­wa­jąc je farsą. W dniu wy­bo­rów zgi­nę­ły 23 osoby.

W nie­któ­rych czę­ściach kraju, mię­dzy in­ny­mi w Darze, w kilku dziel­ni­cach Da­masz­ku oraz na te­re­nach za­miesz­ka­nych przez Kur­dów opo­zy­cjo­ni­ści po­słu­cha­li we­zwań do straj­ku ge­ne­ral­ne­go - po­da­ła agen­cja dpa. W kilku mia­stach i wsiach do­szło do de­mon­stra­cji prze­ciw­ko wy­bo­rom.

We­dług dzia­ła­czy opo­zy­cji naj­wię­cej osób siły rzą­do­we za­bi­ły w pro­win­cji Dajr az-Za­ur. Wśród ofiar śmier­tel­nych jest dziec­ko oraz pię­ciu de­zer­te­rów.

Ruch przed lo­ka­la­mi wy­bor­czy­mi był zda­niem ob­ser­wa­to­rów ra­czej nie­wiel­ki. Mi­ni­ster­stwo spraw we­wnętrz­nych po­in­for­mo­wa­ło na­to­miast o "znacz­nej fre­kwen­cji wy­bor­czej". O 250 miejsc w par­la­men­cie ubie­ga się 7 195 kan­dy­da­tów. Lo­ka­le wy­bor­cze są czyn­ne do godz. 21. Wy­ni­ki spo­dzie­wa­ne są naj­wcze­śniej we wto­rek wie­czo­rem.

Zda­niem prze­ciw­ni­ków re­żi­mu w Da­masz­ku gło­so­wa­nie jest dzia­ła­niem po­zo­ro­wa­nym ma­ją­cym na celu prze­dłu­że­nie rzą­dów Asada.

Wy­bo­ry na­stę­pu­ją trzy mie­sią­ce po re­fe­ren­dum w Syrii, w któ­rym za­apro­bo­wa­no nową kon­sty­tu­cję. Ofi­cjal­ne dane mówią o 57-pro­cen­to­wym udzia­le oby­wa­te­li w re­fe­ren­dum, ale dane te nie zo­sta­ły nie­za­leż­nie zwe­ry­fi­ko­wa­ne.

Re­fe­ren­dum po­zwa­la, przy­naj­mniej w teo­rii, na two­rze­nie no­wych par­tii po­li­tycz­nych i ogra­ni­cza spra­wo­wa­nie wła­dzy przez pre­zy­den­ta do dwóch sied­mio­let­nich ka­den­cji.

W wy­bo­rach udział bie­rze sześć z dzie­wię­ciu par­tii, które po uchwa­le­niu nowej usta­wy o par­tiach otrzy­ma­ły po­zwo­le­nie na dzia­łal­ność.

Par­tia Baas rzą­dzi w Syrii od za­ma­chu stanu z 1963 roku, a ro­dzi­na Asada prze­ję­ła wła­dzę w kraju od na­stęp­ne­go za­ma­chu stanu do­ko­na­ne­go w 1970 roku przez ojca obec­ne­go pre­zy­den­ta, Ha­fe­za el-Asa­da.

Po­nie­dział­ko­we wy­bo­ry za­pew­ne nie będą miały wpły­wu na po­wsta­nie w Syrii prze­ciw­ko re­żi­mo­wi, w któ­rym we­dług ONZ od marca ubie­głe­go roku zgi­nę­ło 9 tys. ludzi.

Se­kre­tarz ge­ne­ral­ny ONZ Ban Ki Mun okre­ślił pa­nu­ją­cą w Syrii sy­tu­ację jako "cał­ko­wi­cie nie do za­ak­cep­to­wa­nia". Prio­ry­te­tem jest roz­miesz­cze­nie na te­re­nie kraju ob­ser­wa­to­rów tak szyb­ko, jak to moż­li­we. Trze­ba po­wstrzy­mać prze­moc sto­so­wa­ną przez wszyst­kie stro­ny (kon­flik­tu) - po­wie­dział Ki Mun w Wa­szyng­to­nie .

>>>>

Takie to wybory podczas ktorych gina ludzie ...

Jest juz :
Zabitych:
8871 cywilow
3434 wojskowych
1.639.727 ofiar ogolem !

Opo­zy­cyj­na Na­ro­do­wa Rada Sy­ryj­ska: "Wy­cią­ga­my dłoń do ala­wi­tów, by zbu­do­wać pań­stwo prawa i oby­wa­te­li. Re­żi­mo­wi nie uda się skło­nić nas do po­za­bi­ja­nia się na­wza­jem"

SRGC wyraziła "zdziwienie rosyjską uporczywością w czynieniu z narodu syryjskiego swojego wroga".

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.
"Ci, którzy zabijają swoich rodaków, to zdrajcy"


Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:34, 09 Maj 2012    Temat postu:

Syria: Wybuch uszkodził pojazdy konwoju obserwatorów ONZ

Silny wy­buch uszko­dził w środę po­jaz­dy kon­wo­ju ob­ser­wa­to­rów ONZ w pro­win­cji Dara na po­łu­dniu Syrii, przy czym ośmiu sy­ryj­skich człon­ków eskor­ty zo­sta­ło ran­nych - po­in­for­mo­wa­ła sy­ryj­ska pro­rzą­do­wa te­le­wi­zja Ad­du­nia.

We­dług sy­ryj­skich władz, znaj­du­ją­cy się w kon­wo­ju szef ob­ser­wa­to­rów, nor­we­ski ge­ne­rał Ro­bert Mood nie do­znał żad­nych ob­ra­żeń. Brak do­nie­sień, by ranny zo­stał któ­ry­kol­wiek z po­zo­sta­łych 12 ob­ser­wa­to­rów. Eks­plo­zja uszko­dzi­ła mię­dzy in­ny­mi po­jazd, na­le­żą­cy do sy­ryj­skich pań­stwo­wych me­diów.

Pro­win­cja Dara leży na po­łu­dnie od Da­masz­ku przy gra­ni­cy z Jor­da­nią.

Za­da­niem ob­ser­wa­to­rów ONZ jest nad­zo­ro­wa­nie obo­wią­zu­ją­ce­go w Syrii od 12 kwiet­nia kru­che­go ro­zej­mu mię­dzy re­be­lian­ta­mi a si­ła­mi re­żi­mu pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da.

>>>>

A wiec prowokacja rezimu Asada !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 14:34, 10 Maj 2012    Temat postu:

Zamachy w Damaszku

Ponad 40 osób zginęło, a 170 zostało rannych w dwóch potężnych zamachach bombowych w stolicy Syrii Damaszku w czwartek rano - podała syryjska telewizja. Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka w eksplozjach zginęło 50 osób, a rannych zostało ponad 100. Państwowa telewizja poinformowała, że ataki zostały przeprowadzone przez "terrorystów" w dzielnicy Kazaz "w chwili, gdy ludzie udawali się do pracy, a uczniowie do szkół". TV dodała, że większość ofiar to cywile. Eksplozje wstrząsnęły siedzibą wywiadu wojskowego ok. godz. 8 rano. Budynek wchodzi w skład kompleksu wojskowego. Agencja AP relacjonuje, że służby medyczne na miejscu zbierają z ulicy ludzkie szczątki. Na miejscu eksplozji widać było spalone samochody osobowe i ciężarówki. Po eksplozjach pozostały dwa leje, jeden z nich głęboki na trzy metry, a szeroki na sześć; według mieszkańców wybuchy nastąpiły zaraz po sobie.

>>>>

Kolejne wydarzenie o ktorym wiemy tylko z klamliwego belkotu rezimu . Czekamy na inne zrodla .
A bilans ofiar rosnie do :
Zabitych;
9001 cywilow (kolejny rekord)
3475 wojskowych
1.662.570 ofiar ogolem .Opo­zy­cyj­na Na­ro­do­wa Rada Sy­ryj­ska: "Wy­cią­ga­my dłoń do ala­wi­tów, by zbu­do­wać pań­stwo prawa i oby­wa­te­li. Re­żi­mo­wi nie uda się skło­nić nas do po­za­bi­ja­nia się na­wza­jem"

SRGC wyraziła "zdziwienie rosyjską uporczywością w czynieniu z narodu syryjskiego swojego wroga".

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.
"Ci, którzy zabijają swoich rodaków, to zdrajcy"


Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:38, 10 Maj 2012    Temat postu:

Syria, MSW: ponad 55 zabitych w zamachach bombowych w Damaszku

W do­ko­na­nych w Da­masz­ku dwóch sa­mo­bój­czych za­ma­chach bom­bo­wych z uży­ciem sa­mo­cho­dów -pu­ła­pek zgi­nę­ło ponad 55 ludzi, a 372 in­nych zo­sta­ło ran­nych - po­in­for­mo­wa­ło mi­ni­ster­stwo spraw we­wnętrz­nych Syrii w prze­ka­za­nym przez pań­stwo­wą te­le­wi­zję ko­mu­ni­ka­cie.

Miej­scem dwóch eks­plo­zji, które na­stą­pi­ły w krót­kim od­stę­pie czasu w trak­cie po­ran­ne­go szczy­tu ko­mu­ni­ka­cyj­ne­go, była dziel­ni­ca Kazaa, gdzie mie­ści się sie­dzi­ba wy­wia­du woj­sko­we­go. For­ma­cja ta od­gry­wa klu­czo­wą rolę w trwa­ją­cych już 14 mie­się­cy krwa­wych zma­ga­niach re­ży­mu pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da ze spo­łecz­nym ru­chem pro­te­stów.

We­dług pań­stwo­wej te­le­wi­zji więk­szość ofiar wy­bu­chów to cy­wi­le.

Agen­cja AP re­la­cjo­no­wa­ła, że służ­by me­dycz­ne na miej­scu zbie­ra­ły z ulicy ludz­kie szcząt­ki. Na miej­scu eks­plo­zji widać było spa­lo­ne sa­mo­cho­dy oso­bo­we i cię­ża­rów­ki. Po eks­plo­zjach po­zo­sta­ły dwa leje, jeden z nich głę­bo­ki na trzy metry, a sze­ro­ki na sześć.

Szef misji ob­ser­wa­cyj­nej ONZ w Syrii, nor­we­ski ge­ne­rał Ro­bert Mood, który udał się na miej­sce wy­bu­chów, za­ape­lo­wał o pomoc w po­wstrzy­ma­niu "strasz­nej prze­mo­cy" w Syrii. Za­py­ta­ny, co chciał­by prze­ka­zać spraw­com za­ma­chów, od­parł: - To nie jest roz­wią­za­nie żad­nych pro­ble­mów (...). Je­dy­nie przy­spo­rzy wię­cej cier­pie­nia ko­bie­tom i dzie­ciom.

Za­da­niem ob­ser­wa­to­rów ONZ jest nad­zo­ro­wa­nie obo­wią­zu­ją­ce­go w Syrii od 12 kwiet­nia kru­che­go ro­zej­mu mię­dzy re­be­lian­ta­mi a si­ła­mi re­ży­mu Asada.

Zda­niem Sy­ryj­skie­go Ob­ser­wa­to­rium Praw Czło­wie­ka ataki te, o któ­rych prze­pro­wa­dze­nie ob­wi­nia­ją się wza­jem­nie reżym i opo­zy­cja, "były naj­po­waż­niej­szy­mi ak­ta­mi prze­mo­cy w Syrii od po­cząt­ku re­wol­ty", czyli od marca 2011 roku.

Do ostat­nie­go więk­sze­go za­ma­chu bom­bo­we­go do­szło w sy­ryj­skiej sto­li­cy 27 kwiet­nia, kiedy to za­ma­cho­wiec-sa­mo­bój­ca wy­sa­dził się w po­wie­trze w po­bli­żu funk­cjo­na­riu­szy służb bez­pie­czeń­stwa. Zgi­nę­ło wtedy dzie­więć osób, a 26 in­nych zo­sta­ło ran­nych.

We­dług Ob­ser­wa­to­rium w wy­ni­ku zbroj­ne­go kon­flik­tu mię­dzy prze­ciw­ni­ka­mi Asada i pod­po­rząd­ko­wa­ny­mi mu for­ma­cja­mi zgi­nę­ło już ponad 11 tys. ludzi. ONZ twier­dzi, że ofia­rą rzą­do­wych re­pre­sji padło ponad 9 tys. ludzi. Z kolei sy­ryj­skie wła­dze mówią, że w ak­tach prze­mo­cy, za któ­ry­mi stają wspie­ra­ni przez za­gra­ni­cę is­lam­scy bo­jow­ni­cy, zgi­nę­ło 2,6 tys. żoł­nie­rzy i po­li­cjan­tów.

>>>>

Czyli opozycja sie nie przyznaje . Zatem prowokacja ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:11, 11 Maj 2012    Temat postu:

Powszechne potępienie zamachów w Damaszku

ONZ, UE, Liga Arab­ska i po­szcze­gól­ne pań­stwa po­tę­pi­ły za­ma­chy sa­mo­bój­cze z uży­ciem sa­mo­cho­dów pu­ła­pek w Da­masz­ku, gdzie zgi­nę­ło ponad 55 osób, a 372 zo­sta­ły ranne. To naj­krwaw­sze za­ma­chy w Syrii od po­cząt­ku re­wol­ty w marcu ub.r.

Na razie nikt się nie przy­znał do dwóch eks­plo­zji, które na­stą­pi­ły w krót­kim od­stę­pie czasu w trak­cie po­ran­ne­go szczy­tu ko­mu­ni­ka­cyj­ne­go w dziel­ni­cy Kazaa, gdzie mie­ści się sie­dzi­ba wy­wia­du woj­sko­we­go. For­ma­cja ta od­gry­wa klu­czo­wą rolę w trwa­ją­cych już 14 mie­się­cy krwa­wych zma­ga­niach re­żi­mu pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da ze spo­łecz­nym ru­chem pro­te­stów.

- Zde­cy­do­wa­nie po­tę­pia­my po­dwój­ny za­mach bom­bo­wy w Da­masz­ku, który, jak się wy­da­je, był prze­pro­wa­dzo­ny w celu spo­wo­do­wa­nia jak naj­więk­szej licz­by ofiar i znisz­czeń i który uwa­ża­my za akt czy­ste­go ter­ro­ry­zmu - oświad­czył Mi­cha­el Mann, rzecz­nik sze­fo­wej unij­nej dy­plo­ma­cji Ca­the­ri­ne Ash­ton.

Wy­bu­chy w Da­masz­ku po­tę­pił mię­dzy­na­ro­do­wy me­dia­tor Kofi Annan, który za­bie­ga o re­ali­za­cję swo­je­go 6-punk­to­we­go planu po­ko­jo­we­go dla Syrii, co ma za­po­biec po­grą­że­niu się tego kraju w woj­nie do­mo­wej na pełną skalę.

- Te strasz­li­we akty i prze­moc w Syrii muszą ustać - pod­kre­ślił Annan w oświad­cze­niu wy­da­nym w Ge­ne­wie. - Każda akcja, która służy eska­la­cji na­pię­cia i pod­no­si po­ziom prze­mo­cy, jest kontr­pro­duk­tyw­na dla wszyst­kich stron - dodał.

Za­ma­chy zde­cy­do­wa­nie po­tę­pił też se­kre­tarz ge­ne­ral­ny ONZ Ban Ki Mun.

W spo­sób zde­cy­do­wa­ny za­ma­chy w Da­masz­ku po­tę­pił Wa­szyng­ton, ape­lu­jąc po raz ko­lej­ny do re­żi­mu pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da o wdro­że­nie planu wy­słan­ni­ka ONZ i Ligi Arab­skiej Ko­fie­go An­na­na. Wszel­ka prze­moc wobec cy­wi­lów wy­ma­ga po­tę­pie­nia i nic jej nie uspra­wie­dli­wia - oświad­czy­ła rzecz­nicz­ka De­par­ta­men­tu Stanu Vic­to­ria Nu­land.

Za­ma­chy w Da­masz­ku po­tę­pi­ła też Rosja; przy oka­zji oskar­ży­ła, jak pisze Reu­ters, nie­wy­mie­nio­ne z nazwy obce pań­stwa o to, że "pod­mi­no­wu­ją" sy­tu­ację w Syrii. Rosja, jak przy­po­mi­na Reu­ters, od dawna za­rzu­ca Za­cho­do­wi, że nie­wła­ści­wie trak­tu­je za­gro­że­nie, jakie w Syrii stwa­rza­ją re­be­lian­ci. Przy­wód­cy za­chod­ni za roz­lew krwi winią głów­nie Asada.

>>>>

Kreml to bydlaki . Sami w ten sposob mordowali ludzi to maja wprawe ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:33, 11 Maj 2012    Temat postu:

Watykan potępił zamachy w Damaszku

Watykan potępił czwartkowe zamachy w stolicy Syrii Damaszku, w których zginęło ponad 55 osób, a 372 zostały ranne. Stolica Apostolska ponowiła apel o wejście na drogę dialogu i pojednania.

Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi w wydanym oświadczeniu stwierdził: "W obliczu tragicznych zamachów, które wczoraj doprowadziły do przelewu krwi na ulicach Damaszku, można jedynie wyrazić stanowcze potępienie i zapewnić o pełnej wzruszenia bliskości Ojca Świętego i wspólnoty katolickiej z rodzinami ofiar".

"Te zamachy powinny nakłonić wszystkich do działań na rzecz przełomu w zdecydowanej realizacji planu (specjalnego wysłannika ONZ Kofiego) Annana, który został zaakceptowany przez strony konfliktu" - napisał ksiądz Lombardi w nocie, rozpowszechnionej przez watykańskie biuro prasowe dzień po najbardziej krwawych atakach w Syrii od początku konfliktu.

W oświadczeniu mowa jest też o tym, że czwartkowe zamachy pokazują, iż "sytuacja w Syrii wymaga wspólnego i zdecydowanego zaangażowania ze strony całej społeczności międzynarodowej, aby wcielono w życie ten plan i aby tak szybko, jak to możliwe zostali wysłani tam następni obserwatorzy".

Rzecznik Watykanu przypomniał jako zawsze aktualny apel Benedykta XVI z orędzia wielkanocnego o to, aby Syria weszła na drogę "poszanowania, dialogu i pojednania".

>>>>

Oczywiscie potepiamy bestialskie ataki na cywili . Zolnierze walcza tylko z zolnierzami . To jedyny sposob ktory nazywamy wojna . ,,Walka'' bomabami z cywilami to zbrodnia ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 15:48, 12 Maj 2012    Temat postu:

Syria: władze utrzymują, że udaremniły zamach w Aleppo

Władze Syrii poinformowały dziś, że udaremniony został samobójczy zamach w Aleppo na północy kraju, w dzień po dwóch takich atakach bombowych w Damaszku, w których zginęło ponad 55 osób - poinformowała syryjska telewizja państwowa.

- Władze syryjskie zapobiegły atakowi, w którym zamachowiec samobójca chciał wysadzić swój samochód pułapkę w (...) Aleppo - podała telewizja, dodając, że niedoszły sprawca został zabity, zanim udało mu się zrealizować "swój zbrodniczy, terrorystyczny" plan.

Według tego samego źródła w samochodzie miało być 1,2 tys. kilogramów materiałów wybuchowych.

Wczoraj w Damaszku w dwóch samobójczych zamachach bombowych, również z użyciem samochodów-pułapek zginęło ponad 55 ludzi, a 372 innych zostało rannych.

Miejscem dwóch eksplozji, które nastąpiły w krótkim odstępie czasu w trakcie porannego szczytu komunikacyjnego, była dzielnica Kazaa, gdzie mieści się siedziba wywiadu wojskowego. Formacja ta odgrywa kluczową rolę w trwających już 14 miesięcy krwawych zmaganiach reżymu prezydenta Baszara el-Asada ze społecznym ruchem protestów.

Według państwowej telewizji większość ofiar czwartkowych zamachów to cywile.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka w wyniku zbrojnego konfliktu między przeciwnikami Asada i podporządkowanymi mu formacjami zginęło już ponad 11 tys. ludzi. ONZ twierdzi, że ofiarą rządowych represji padło ponad 9 tys. ludzi. Z kolei syryjskie władze mówią, że w aktach przemocy, za którymi stają wspierani przez zagranicę islamscy bojownicy, zginęło 2,6 tys. żołnierzy i policjantów.

>>>>

Kolejne klamstwa rezimu ...

Daje to ofiar:
Zabitych:
9014 cywilow
3479 wojskowych
1.664.823 ofiar ogolem .

Opo­zy­cyj­na Na­ro­do­wa Rada Sy­ryj­ska: "Wy­cią­ga­my dłoń do ala­wi­tów, by zbu­do­wać pań­stwo prawa i oby­wa­te­li. Re­żi­mo­wi nie uda się skło­nić nas do po­za­bi­ja­nia się na­wza­jem"

SRGC wyraziła "zdziwienie rosyjską uporczywością w czynieniu z narodu syryjskiego swojego wroga".

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.
"Ci, którzy zabijają swoich rodaków, to zdrajcy"


Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 21:42, 12 Maj 2012    Temat postu:

Syria: mało znana grupa przyznała się do zamachu

Mało znane zbrojne ugrupowanie w Syrii o nazwie Jabhat al-Nusra (Front Zwycięstwa) przyznało się w sobotę w nagraniu wideo do dokonania czwartkowego podwójnego zamachu w Damaszku, w następstwie czego zginęło co najmniej 55 osób.

Na wideo zamieszczonym na stronach islamistów grupa, nazywająca siebie Frontem Zwycięstwa (Jabhad al-Nusra), mówi, że dokonała zamachu w odpowiedzi na ataki sił prezydenta Baszara el-Asada na zbuntowane wobec niego miasta.

Agencja Reuters pisze, że na podstawie wideo nie można zdecydowanie orzec, że islamistyczna grupa al-Nusra przygotowała operację w Damaszku, którą, jak poinformowały władze, przeprowadzili dwaj zamachowcy samobójcy. Wideo nie pokazuje zamachowców, nie wspomina też, że były to zamachy samobójcze.

O grupie al-Nusra niewiele wiadomo; zachodni wywiad uważa, iż może być powiązana z częścią Al-Kaidy działającą w Iraku. Zachodni eksperci nie mają wątpliwości, że islamscy ekstremiści, w tym powiązani z Al-Kaidą, przeniknęli do Syrii, gdzie sytuacja pozostaje niestabilna od początku rebelii wobec prezydenta Baszara, czyli od 14 miesięcy.

Wideo, jak pisze AFP, nosi datę 10 maja. Tego dnia w Damaszku w dwóch samobójczych zamachach bombowych z użyciem samochodów-pułapek zginęło ponad 55 ludzi, a 372 zostało rannych.

>>>>

Wyglada na prowokacje rezimu . Chca podpiac opozycje pod AlKaide . Nic nowego . Tak prymitywne prowokacje jak widac latwo mozna rozpoznac ...

Opo­zy­cyj­na Na­ro­do­wa Rada Sy­ryj­ska: "Wy­cią­ga­my dłoń do ala­wi­tów, by zbu­do­wać pań­stwo prawa i oby­wa­te­li. Re­żi­mo­wi nie uda się skło­nić nas do po­za­bi­ja­nia się na­wza­jem"

SRGC wyraziła "zdziwienie rosyjską uporczywością w czynieniu z narodu syryjskiego swojego wroga".

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.
"Ci, którzy zabijają swoich rodaków, to zdrajcy"


Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:32, 13 Maj 2012    Temat postu:

W Syrii zwolniono dwóch tureckich dziennikarzy

W Syrii zwolniono dwóch tureckich dziennikarzy - poinformował w sobotę turecki minister spraw zagranicznych Ahmet Davutoglu.

Spotkałem się z ministrem spraw zagranicznych Iranu Ali Akbarem Salehim. Nasi dwaj dziennikarze, z którymi nie było kontaktu od momentu ich podróży do Syrii, są obecnie w drodze do Teheranu" - powiedział szef tureckiego MSZ.

Nie sprecyzował w jakich okolicznościach zostali oni zwolnieni.

Fotoreporter Hamit Coskun i dziennikarz Adem Ozkose z gazety "Milat" przyjechali do Syrii na początku marca, aby zrealizować dokument o sytuacji w tym kraju. Widziano ich po raz ostatni 9 marca w pobliżu Idlibu - bastionu antyprezydenckiej rewolty na północy Syrii, w pobliżu granicy z Turcją.

>>>>

O no prosze ? A co tam sie stalo ze ich zatrzymali ...

Opo­zy­cyj­na Na­ro­do­wa Rada Sy­ryj­ska: "Wy­cią­ga­my dłoń do ala­wi­tów, by zbu­do­wać pań­stwo prawa i oby­wa­te­li. Re­żi­mo­wi nie uda się skło­nić nas do po­za­bi­ja­nia się na­wza­jem"

SRGC wyraziła "zdziwienie rosyjską uporczywością w czynieniu z narodu syryjskiego swojego wroga".

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.
"Ci, którzy zabijają swoich rodaków, to zdrajcy"


Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 22:12, 13 Maj 2012    Temat postu:

Erdogan: w Syrii potrzeba nawet 3 tys. międzynarodowych obserwatorów

Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział w Rzymie, że w Syrii potrzeba nawet 3 tysięcy międzynarodowych obserwatorów. Przyznał, że stracił nadzieję co do możliwości rozwiązania konfliktu w tym kraju.

Sytuacja w Syrii była jednym z głównych tematów rozmów Erdogana z szefem włoskiego rządu Mario Montim.

Na wspólnej konferencji prasowej po szczycie międzyrządowym premier Turcji oświadczył: - Straciłem nadzieję, bo nie udaje nam się uzyskać oczekiwanego rezultatu. Może Rada Bezpieczeństwa ONZ powinna postąpić inaczej.

- Co może zrobić 50 obserwatorów? Nie mogą zwizytować całego kraju, a nawet małej części Syrii. Potrzeba tysiąca, dwóch, a może trzech tysięcy obserwatorów z misją na dużą skalę, pełnioną w taki sposób, aby mogli kontrolować jednocześnie wszystkie miasta - mówił Erdogan.

Przyznał również, że nie wierzy w możliwość przeprowadzenia "prawdziwych" demokratycznych wyborów w Syrii. Poniedziałkowe głosowanie nazwał "pilotowanym". -Tego nie można zaakceptować - ocenił szef tureckiego rządu.

Mario Monti powiedział zaś: - Z tego co słyszę, premier Turcji jest pesymistą. Następnie przypomniał - Teraz Rada Bezpieczeństwa ONZ po wielu wahaniach zaczęła zmierzać ku wspólnemu rozwiązaniu wspólnoty międzynarodowej. W obecnej chwili nie widzimy innych realistycznych alternatyw. W ten sposób odpowiedział na pytanie o to, czy Włochy poparłyby interwencję NATO w Syrii. Premier Włoch ogłosił, że jeszcze 8 maja Rada Ministrów zaaprobuje wysłanie 15 włoskich obserwatorów do Syrii.

Monti poinformował, że podczas spotkania z Erdoganem zapewnił go o "mocnym i pełnym przekonania" poparciu władz w Rzymie dla tureckich aspiracji przystąpienia do Unii Europejskiej.

Włoski premier wyraził przekonanie, że dla "zmęczonej, starej demograficznie i pozbawionej ekonomicznego entuzjazmu Unii Turcja może stanowić ważny wzór".

- Turcja jest w stanie zintegrować się z UE i wnieść ekonomiczną, geopolityczną, strategiczną i kulturową wartość dodatkową do Unii - oświadczył Monti.

>>>>

No tak . Wiecej obserwatorow . Tylko co to da ?

Opo­zy­cyj­na Na­ro­do­wa Rada Sy­ryj­ska: "Wy­cią­ga­my dłoń do ala­wi­tów, by zbu­do­wać pań­stwo prawa i oby­wa­te­li. Re­żi­mo­wi nie uda się skło­nić nas do po­za­bi­ja­nia się na­wza­jem"

SRGC wyraziła "zdziwienie rosyjską uporczywością w czynieniu z narodu syryjskiego swojego wroga".

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.
"Ci, którzy zabijają swoich rodaków, to zdrajcy"


Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 14:41, 14 Maj 2012    Temat postu:

Syria: 23 żołnierzy sił rządowych zabitych w Rastanie

Syryjscy rebelianci zabili w poniedziałek co najmniej 23 żołnierzy sił rządowych w trakcie ataku na wojskowy konwój przy wjeździe do miasta Rastan na zachodzie Syrii - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Według niego bojownicy z Wolnej Armii Syryjskiej zdobyli też dwa transportery opancerzone i wzięli pewną liczbę żołnierzy do niewoli.

Ze względu na administracyjne restrykcje wobec działalności mediów w Syrii doniesień tych nie można na razie w sposób niezależny zweryfikować. Syryjska państwowa agencja Sana nie podała jeszcze żadnych wiadomości na temat tego incydentu.

Wcześniej w poniedziałek źródła opozycyjne informowały o ciężkim ostrzale Rastanu, co spowodowało śmierć co najmniej 9 ludzi i ranienie 40 innych.

- Od godziny 3. nad ranem (1. czasu polskiego) pociski artyleryjskie i rakiety uderzały w miasto w tempie jednego na minutę. Rastan jest zniszczony - powiedział w rozmowie przez telefon satelitarny z Reuterem przebywający w mieście bojownik, który odmówił podania swych personaliów. Dodał, że wśród poległych jest jeden z dowódców Wolnej Armii Syryjskiej Ahmad Ajub, a w ataku na miasto biorą udział elitarne jednostki sił rządowych i funkcjonariusze wywiadu wojskowego.

60-tysięczny Rastan znajduje się 25 km na północ od miasta Hims, stolicy prowincji (muhafazy) o tej samej nazwie.

Rozlew krwi i represje w Syrii trwają mimo ogłoszonego przez wysłannika ONZ i Ligi Arabskiej Kofiego Annana miesiąc temu zawieszenia broni i obecności w tym kraju ok. 150 obserwatorów ONZ.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka, w wyniku trwającego od marca 2011 roku konfliktu zbrojnego między przeciwnikami prezydenta Baszara el-Asada a siłami rządowymi zginęło już około 11 tys. ludzi.

>>>>

Tak wiec walka trwa . To jest partyzantka .

Opo­zy­cyj­na Na­ro­do­wa Rada Sy­ryj­ska: "Wy­cią­ga­my dłoń do ala­wi­tów, by zbu­do­wać pań­stwo prawa i oby­wa­te­li. Re­żi­mo­wi nie uda się skło­nić nas do po­za­bi­ja­nia się na­wza­jem"

SRGC wyraziła "zdziwienie rosyjską uporczywością w czynieniu z narodu syryjskiego swojego wroga".

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.
"Ci, którzy zabijają swoich rodaków, to zdrajcy"


Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:36, 14 Maj 2012    Temat postu:

Liban: kolejne starcia zwolenników i przeciwników prezydenta Syrii

Ko­lej­ną noc, z nie­dzie­li na po­nie­dzia­łek, trwa­ły walki w dru­gim co do wiel­ko­ści mie­ście Li­ba­nu - Try­po­li­sie mię­dzy zwo­len­ni­ka­mi pre­zy­den­ta Syrii Ba­sza­ra el-Asa­da a człon­ka­mi sun­nic­kiej więk­szo­ści. Łącz­nie zgi­nę­ły czte­ry osoby, a 20 zo­sta­ło ran­nych.

Walki wy­zna­nio­we, czę­ste w tym mie­ście, wy­bu­chły w so­bo­tę wie­czo­rem po wy­mia­nie strza­łów mię­dzy armią li­bań­ską i is­la­mi­sta­mi do­ma­ga­ją­cy­mi się uwol­nie­nia Cha­die­go Al-Maw­la­wie­go, po­dej­rza­ne­go przez wła­dze o ter­ro­ryzm.

Star­cia na­stęp­nie to­czy­ły mię­dzy miesz­kań­ca­mi w więk­szo­ści sun­nic­kiej dziel­ni­cy Bab el-Teb­ba­neh, wro­giej wobec pre­zy­den­ta Asada, a ala­wic­ką en­kla­wą Dża­bal Moh­seh, sym­pa­ty­zu­ją­cą z sy­ryj­skim re­żi­mem.

Pre­mier Li­ba­nu Nad­żib Mi­ka­ti, sun­ni­ta po­cho­dzą­cy z Try­po­li­su, spo­tkał się w nie­dzie­lę z przy­wód­ca­mi re­li­gij­ny­mi; w po­nie­dzia­łek roz­mo­wy mają być kon­ty­nu­owa­ne w celu uspo­ko­je­nia na­stro­jów mie­ście.

Na­pię­cie mię­dzy dwie­ma wspól­no­ta­mi w Try­po­li­sie ma pod­ło­że w Syrii, gdzie Asad usi­łu­je od 14 mie­się­cy stłu­mić an­ty­re­żi­mo­wą re­wol­tę.

Od tego czasu w Li­ba­nie coraz czę­ściej do­cho­dzi do starć mię­dzy zbroj­ny­mi gru­pa­mi odła­mów is­la­mu, sun­ni­tów i ala­wi­tów. Ci pierw­si są zwo­len­ni­ka­mi ruchu pro­de­mo­kra­tycz­ne­go w Syrii, dru­dzy na­to­miast po­pie­ra­ją obec­ny reżim w Da­masz­ku, który opie­ra się na ala­wic­kim kla­nie pre­zy­den­ta Asada.

Od­dzia­ły sy­ryj­skie pod mię­dzy­na­ro­do­wą pre­sją wy­co­fa­ły się z Li­ba­nu w 2005 roku po 29-let­niej obec­no­ści w tym kraju, lecz Asad ma w dal­szym ciągu wiel­kie wpływ na to geo­po­li­tycz­nie ważne pań­stwo.

>>>>

Jak widzimy rezim w Syrii destabilizuje Liban . Apeluje do wszystkich rozsadnych o nieuleganie prowokacjom i nie robienie masakre religijnych bo sa one wielka hanba i obrazaja Boga .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 15:23, 15 Maj 2012    Temat postu:

Plan pokojowy dla Syrii zaczyna się załamywać

Wiara w plan pokojowy dla Syrii opracowany przez międzynarodowego mediatora Kofiego Annana słabnie z powodu utrzymujących się w tym kraju aktów przemocy - oświadczył w poniedziałek minister spraw zagranicznych Arabii Saudyjskiej książę Saud al-Fajsal.

- Przemoc wciąż się utrzymuje, krew wciąż się leje. Nic nie zostało zakończone, tyle że przemoc nieco zelżała ... Nikt nie jest zadowolony - powiedział szef saudyjskiej dyplomacji na konferencji prasowej w Rijadzie po spotkaniu przywódców państw Zatoki Perskiej.

- Wiara w efekt starań wysłannika ONZ i Ligi Arabskiej bardzo szybko maleje - dodał.

W poniedziałek opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało, że syryjscy rebelianci zabili tego dnia co najmniej 23 żołnierzy sił rządowych w ataku na wojskowy konwój przy wjeździe do miasta Rastan na zachodzie Syrii. Wcześniej źródła opozycyjne informowały o ciężkim ostrzale przez siły rządowe Rastanu, co spowodowało śmierć co najmniej 9 ludzi i ranienie 40 innych.

Rozlew krwi i represje w Syrii trwają mimo ogłoszonego przez wysłannika ONZ i Ligi Arabskiej Kofiego Annana miesiąc temu zawieszenia broni i obecności w tym kraju obserwatorów ONZ, których według rzecznika sekretarza generalnego Ban Ki Muna jest obecnie ok. 250.

Według rzecznika Martina Nesirky obecnie w Syrii przebywa 189 wojskowych i 61 cywilnych obserwatorów. Rada Bezpieczeństwa ONZ autoryzowała wysłanie do Syrii do końca maja 300 obserwatorów.

<<<<

Takie sa smutne realia . zadne rozejmy niczego nie zalatwia . Wolnosc musi zwyciezyc ...

Opo­zy­cyj­na Na­ro­do­wa Rada Sy­ryj­ska: "Wy­cią­ga­my dłoń do ala­wi­tów, by zbu­do­wać pań­stwo prawa i oby­wa­te­li. Re­żi­mo­wi nie uda się skło­nić nas do po­za­bi­ja­nia się na­wza­jem"

SRGC wyraziła "zdziwienie rosyjską uporczywością w czynieniu z narodu syryjskiego swojego wroga".

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.
"Ci, którzy zabijają swoich rodaków, to zdrajcy"


Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:32, 15 Maj 2012    Temat postu:

Media: Jeden z przywódców rebeliantów w Syrii grozi wznowieniem ataków

Przy­wód­ca jed­nej z naj­więk­szych zbroj­nych grup re­be­lianc­kich w Syrii za­gro­ził ze­rwa­niem ro­zej­mu twier­dząc, że nie może po­zo­stać bez­czyn­ny, gdy siły re­żi­mu Ba­sza­ra el-Asa­da wciąż roz­pra­wia­ją się z pro­te­stu­ją­cy­mi - na­pi­sał w środę pa­na­rab­ski dzien­nik.

Oświad­cze­nie do­wód­cy Wol­nej Armii Sy­ryj­skiej puł­kow­ni­ka Riada el-Asa­ada to - jak pisze Reu­ters - ko­lej­ny cios dla po­pie­ra­ne­go przez ONZ kru­che­go za­wie­sze­nia broni, któ­re­go ła­ma­nie za­rzu­ca się obu stro­nom.

- Nie bę­dzie­my stać z za­ło­żo­ny­mi rę­ka­mi, bo nie je­ste­śmy w sta­nie cze­kać, gdy trwa za­bi­ja­nie, aresz­to­wa­nia i ostrzał mimo obec­no­ści (oen­ze­tow­skich) ob­ser­wa­to­rów, któ­rzy stają się fał­szy­wy­mi świad­ka­mi - po­wie­dział puł­kow­nik Asaad cy­to­wa­ny przez wy­da­wa­ny w Lon­dy­nie dzien­nik "Asha­rq al-Aw­sat".

- Nasi lu­dzie też do­ma­ga­ją się od nas obro­ny wobec braku ja­kich­kol­wiek po­waż­nych kro­ków ze stro­ny Rady Bez­pie­czeń­stwa (ONZ), co daje re­żi­mo­wi moż­li­wość po­peł­nia­nia ko­lej­nych zbrod­ni - dodał.

RB ONZ przy­ję­ła w kwiet­niu jed­no­myśl­nie re­zo­lu­cję, która za­kła­da wy­sła­nie do Syrii 300 nie­uzbro­jo­nych ob­ser­wa­to­rów z za­da­niem mo­ni­to­ro­wa­nia re­ali­za­cji ro­zej­mu, co miało być wstę­pem do roz­wią­za­nia kon­flik­tu. Jed­nak od sa­me­go po­cząt­ku dzia­ła­nia te na­tra­fia­ły na prze­szko­dy i - jak pisze agen­cja As­so­cia­ted Press - za­wie­sze­nie broni nigdy na dobre nie we­szło w życie. Sy­tu­acji nie zmie­ni­ły też po­nie­dział­ko­we wy­bo­ry par­la­men­tar­ne, które rząd Syrii re­kla­mo­wał jako ka­mień mi­lo­wy na dro­dze re­form, a opo­zy­cja zboj­ko­to­wa­ła utrzy­mu­jąc, że to umoc­ni pre­zy­den­ta Asada.

Agen­cja AP pisze, że w Syrii jest obec­nie ok. 60 ob­ser­wa­to­rów ONZ. Wy­słan­nik tej or­ga­ni­za­cji i autor planu po­ko­jo­we­go dla Syrii Kofi Annan po­wie­dział we wto­rek, że do końca mie­sią­ca bę­dzie ich 300.

Annan, który we wto­rek re­la­cjo­no­wał RB ONZ wy­ni­ki me­dia­cji w Syrii, oświad­czył, że świat nie może po­zwo­lić Syrii na po­grą­że­nie się w woj­nie do­mo­wej i że jeśli "plan po­ko­jo­wy się nie po­wie­dzie, na­stęp­stwa od­czu­je nie tylko Syria, lecz cały re­gion".

>>>>

Oczywiscie nie mozna byc bezczynnym gdy mozna zapobiec zbrodni ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:06, 16 Maj 2012    Temat postu:

Syria: Samochód obserwatorów ONZ wysadzony w powietrze

Sa­mo­chód ob­ser­wa­to­rów ONZ zo­stał wy­sa­dzo­ny w po­wie­trze w pół­noc­no-za­chod­niej Syrii. Ob­ser­wa­to­rom nic się nie stało - po­in­for­mo­wał jeden z nich. Jak po­da­li sy­ryj­scy obroń­cy praw czło­wie­ka, pod­czas wi­zy­ty ob­ser­wa­to­rów siły rzą­do­we za­bi­ły ponad 20 osób.

Do wy­bu­chu do­szło w mie­ście Chan Szej­kun w pro­win­cji Idlib.

- Po­szli­śmy się ro­zej­rzeć, po chwi­li roz­le­gły się strza­ły, a krót­ko potem na­stą­pił wy­buch, który znisz­czył po­jazd - opo­wia­dał jeden z grupy sied­miu ob­ser­wa­to­rów w roz­mo­wie z agen­cją Reu­te­ra.

Inny ob­ser­wa­tor oraz przed­sta­wi­ciel opo­zy­cyj­nej Wol­nej Armii Sy­ryj­skiej (WAS) po­in­for­mo­wa­li, że sied­miu ob­ser­wa­to­rom to­wa­rzy­szą żoł­nie­rze WAS.

- Je­ste­śmy bez­piecz­ni, to­wa­rzy­szy nam Wolna Armia (Sy­ryj­ska) i cze­ka­my na przy­jazd ludzi z ONZ - po­wie­dział ob­ser­wa­tor w na­gra­niu za­miesz­czo­nym w in­ter­ne­cie, które we­dług sy­ryj­skich dzia­ła­czy po­wsta­ło w Chan Szej­kun.

Krót­ki film uka­zu­je biały sa­mo­chód po­dob­ny do tych, ja­ki­mi po­ru­sza­ją się ONZ-owscy ob­ser­wa­to­rzy, ze znisz­czo­nym przo­dem. Uszko­dze­nie tego typu mogło po­wstać w wy­ni­ku ko­li­zji lub wy­bu­chu.

Sy­ryj­scy obroń­cy praw czło­wie­ka po­in­for­mo­wa­li, że siły rzą­do­we w Chan Szej­kun - mimo obec­no­ści ob­ser­wa­to­rów - za­bi­ły co naj­mniej 21 osób (we­dług rzecz­ni­ka jed­nej ze zbroj­nych grup opo­zy­cyj­nych ok. 50 osób).

Po­wo­łu­jąc się na źró­dła opo­zy­cyj­ne, agen­cja dpa pisze, że wy­słan­ni­cy ONZ przy­łą­czy­li się do ża­łob­ni­ków bio­rą­cych udział w po­grze­bie opo­zy­cjo­ni­sty. Gdy po­chód zbli­żył się do ulicz­nej blo­ka­dy, siły rzą­do­we otwo­rzy­ły ogień.

Obec­ność ob­ser­wa­to­rów ONZ w Syrii to jeden z wa­run­ków planu po­ko­jo­we­go dla Syrii, opra­co­wa­ne­go przez spe­cjal­ne­go wy­słan­ni­ka ONZ i Ligi Arab­skiej Ko­fie­go An­na­na. Obec­nie w kraju prze­by­wa 250 ob­ser­wa­to­rów, w tym 189 woj­sko­wych i 61 cy­wil­nych. Rada Bez­pie­czeń­stwa ONZ zgo­dzi­ła się na wy­sła­nie do Syrii do końca maja 300 ob­ser­wa­to­rów.

Roz­lew krwi i re­pre­sje w Syrii trwa­ją mimo za­wie­sze­nia broni ogło­szo­ne­go przed mie­sią­cem.

We­dług Sy­ryj­skie­go Ob­ser­wa­to­rium Praw Czło­wie­ka, w wy­ni­ku trwa­ją­ce­go od marca 2011 roku kon­flik­tu zbroj­ne­go mię­dzy prze­ciw­ni­ka­mi pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da a si­ła­mi rzą­do­wy­mi zgi­nę­ło już około 11 tys. ludzi.

>>>>

Kolejna prowokacja rezimu ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:43, 16 Maj 2012    Temat postu:

Izraelski wywiad zapowiada możliwość odsunięcia Baszara al-Asada od władzy

Izraelski wywiad wojskowy Aman sygnalizuje, że po raz pierwszy od wybuchu rebelii w Syrii pojawiła się możliwość zmiany władzy w Damaszku i odsunięcia prezydenta Baszara al-Asada od władzy - w porozumieniu z Rosją. Według dziennika "Haaretz", szef Amanu generał Awiw Kochawi przekazał te informacje podczas tajnej wizyty w Waszyngtonie.

Dowódca Amanu generał Kochawi rozmawiał z przedstawicielami Pentagonu, CIA i Departamentu Stanu. Rosyjski prezydent Władimir Putin ma odwiedzić w czerwcu Izrael, choć nadal nie ustalono dokładnie terminu tej wizyty.

Kochawi spotkał się w Nowym Jorku z funkcjonariuszami ONZ i z dyplomatami Unii Europejskiej. Według tych ostatnich źródeł, Izrael, który dawniej obawiał się anarchii po obaleniu reżimu w Damaszku, opowiada się obecnie za odsunięciem Baszara al-Asada od władzy.

Generał Kochawi omawial też za oceanem kwestie zbrojeń jądrowych Iranu i możliwość wybuchu wojny z libańskim Hezbollahem, związanym ściśle z Teheranem. Izraelska gazeta "Maariw" cytuje dziś wypowiedź delegata Izraela przy ONZ, że "Iran forsuje program atomowy z szybkością pociągu ekspresowego".

>>>>

Cieszy ze Izrael zmienil absurdalna polityke . Mam nadzieje ze ten wywiad wie co mowi bo musi . Na tym stoi Izrael . Pokazuje to ze juz sonduja mozliwosc pozbycia sie Asada jego kolesie z Damaszku ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:25, 17 Maj 2012    Temat postu:

Syria: ostrzeżenie prezydenta Asada

Pre­zy­dent Syrii Ba­szar el-Asad po­wie­dział w środę, że pań­stwa, które "sieją chaos" w jego kraju, mogą same od tego ucier­pieć. Z ostrze­że­niem tym wy­stą­pił w wy­wia­dzie dla ro­syj­skiej te­le­wi­zji "Ros­si­ja-24". To pierw­szy od nie­mal pół roku wy­wiad pre­zy­den­ta Syrii.

- Dla li­de­rów tych państw staje się jasne, że to nie „wio­sna”, lecz chaos i, jak po­wie­dzia­łem, jeśli za­sie­je­cie chaos w Syrii, mo­że­cie sami się za­ra­zić, i oni to do­sko­na­le ro­zu­mie­ją - oświad­czył Asad, na­wią­zu­jąc do tzw. arab­skiej wio­sny, która od­su­nę­ła od wła­dzy wie­lo­let­nich przy­wód­ców w re­gio­nie.

W wy­wia­dzie dla ro­syj­skie­go ka­na­łu tv Asad skry­ty­ko­wał Sy­ryj­ską Radę Na­ro­do­wą (głów­ną or­ga­ni­za­cję sy­ryj­skiej opo­zy­cji) jako nie­efek­tyw­ną i dzia­ła­ją­cą na szko­dę wła­sne­go na­ro­du.

Zda­niem Asada Sy­ryj­ską Radę Na­ro­do­wą dys­kre­dy­tu­ją jej apele o zboj­ko­to­wa­nie wy­bo­rów par­la­men­tar­nych. - Na­wo­ły­wa­nie do boj­ko­tu wy­bo­rów jest rów­no­znacz­ne z ape­la­mi o boj­ko­to­wa­nie na­ro­du - po­wie­dział pre­zy­dent Syrii.

Oświad­czył też, że w Syrii zła­pa­no cu­dzo­ziem­skich na­jem­ni­ków wal­czą­cych dla opo­zy­cji i jest go­to­wy po­ka­zać ich świa­tu.

- Są obcy na­jem­ni­cy, nie­któ­rzy z nich wciąż żyją; za­trzy­ma­li­śmy ich i chce­my po­ka­zać świa­tu - po­wie­dział Asad, któ­re­go siły tłu­mią trwa­ją­ce od 14 mie­się­cy pro­te­sty an­ty­rzą­do­we, w na­stęp­stwie czego zgi­nę­ły ty­sią­ce ludzi.

Ocze­ku­je się, że wy­słan­nik ONZ i Ligi Arab­skiej do Syrii Kofi Annan po­now­nie uda się do Da­masz­ku w maju; Asad po­wie­dział, że chce się po­skar­żyć An­na­no­wi na kry­ty­ko­wa­nie je­dy­nie stro­ny rzą­do­wej w związ­ku z prze­mo­cą w Syrii.

Zna­czą­ce jest, jak pisze agen­cja As­so­cia­ted Press, że Asad udzie­lił wy­wia­du ro­syj­skiej te­le­wi­zji pań­stwo­wej. Rosja, przy­po­mi­na AP, po­zo­sta­je naj­więk­szym i naj­bar­dziej lo­jal­nym so­jusz­ni­kiem Da­masz­ku w cza­sie re­wol­ty, nie prze­sta­jąc sprze­da­wać broń sy­ryj­skie­mu re­żi­mo­wi i blo­ku­jąc akcje prze­ciw­ko Da­masz­ko­wi w Ra­dzie Bez­pie­czeń­stwa.

>>>>

No tak . Asad boi sie bo maja go usunac ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:07, 17 Maj 2012    Temat postu:

Państwa arabskie i USA wspierają powstańców w Syrii

Po­wstań­cy w Syrii za­czę­li otrzy­my­wać wię­cej broni, w tym prze­ciw­czoł­go­wej, dzię­ki do­sta­wom fi­nan­so­wa­nym przez arab­skie kraje re­jo­nu Za­to­ki Per­skiej w po­ro­zu­mie­niu i ko­or­dy­na­cji z USA - podał w środę "Wa­shing­ton Post".

Po­wo­łu­jąc się na ano­ni­mo­we źró­dła w rzą­dzie ame­ry­kań­skim i dzia­ła­czy opo­zy­cji sy­ryj­skiej, dzien­nik pisze, że broń gro­ma­dzo­na jest w kry­jów­kach w Da­masz­ku, w miej­sco­wo­ści Idlib w po­bli­żu gra­ni­cy z Tur­cją i w Za­ba­da­ni na gra­ni­cy z Li­ba­nem.

Ad­mi­ni­stra­cja USA pod­kre­śla, że nie fi­nan­su­je ani nie do­star­cza broni, tylko za­pew­nia pomoc w po­sta­ci in­fra­struk­tu­ry do­wo­dze­nia i kon­tro­li oraz in­for­ma­cji prze­ka­zy­wa­nych pań­stwom arab­skim udzie­la­ją­cym bez­po­śred­niej po­mo­cy, które po­twier­dza­ją wia­ry­god­ność po­wstań­ców.

Zda­niem "Wa­shing­ton Post" dzia­ła­nia te ozna­cza­ją zmia­nę po­li­ty­ki ad­mi­ni­stra­cji pre­zy­den­ta Ba­rac­ka Obamy w spra­wie Syrii. Do­tych­czas li­czy­ła ona na dy­plo­ma­tycz­ne roz­wią­za­nie kon­flik­tu w tym kraju, ale na­dzie­je te za­wio­dły.

Dzia­ła­cze opo­zy­cji sy­ryj­skiej in­for­mu­ją, że do­sta­wy broni, z tym prze­ciw­czoł­go­wej, znacz­nie wzro­sły po de­cy­zji Ara­bii Sau­dyj­skiej, Ka­ta­ru i in­nych kra­jów re­jo­nu Za­to­ki Per­skiej, aby co mie­siąc prze­zna­czać mi­lio­ny do­la­rów na ten cel.

Pomoc w do­sta­wach broni umoż­li­wi­ła ostat­nio pewne suk­ce­sy po­wstań­ców w wal­kach z woj­ska­mi re­żi­mu pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da po okre­sie po­ra­żek, kiedy mu­sie­li wy­co­fać się ze swej bazy na przed­mie­ściach mia­sta Hims.

W po­nie­dział­ko­wym star­ciu z si­ła­mi rzą­do­wy­mi w mie­ście Ra­stan koło Hims od­dzia­ły opo­zy­cji za­bi­ły 23 żoł­nie­rzy armii sy­ryj­skiej.

Tym­cza­sem ad­mi­ni­stra­cja USA roz­po­czę­ła w Wa­szyng­to­nie roz­mo­wy z de­le­ga­cją Kur­dów ze wschod­niej Syrii. Roz­wa­ża­no w nich ewen­tu­al­ność otwo­rze­nia dru­gie­go fron­tu walki z si­ła­mi Asada, co zmu­si­ło­by go do prze­rzu­ce­nia czę­ści sił i środ­ków z ogar­nię­tej po­wsta­niem za­chod­niej czę­ści kraju.

Jak in­for­mu­ją przed­sta­wi­cie­le ad­mi­ni­stra­cji, kon­flikt w Syrii bę­dzie rów­nież jed­nym z te­ma­tów szczy­tu NATO w Chi­ca­go w dniach 20-21 maja.

>>>>

No wreszcie . Wiecej tej broni przeciwpancernej , mozdzierzy , lekkich dzialek rozbieranych na czesci . To najlepsze dla partyzantow bo mozna szybko przeniesc i ukryc . Syria bedzie wolna :O)))Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 13:43, 18 Maj 2012    Temat postu:

osja: to Al-Kaida stoi za ostatnimi zamachami w Syrii.

Rosja uważa, że za ostatnimi zamachami bombowymi w Syrii stoi Al-Kaida i związane z nią ugrupowania - powiedział rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Giennadij Gatiłow.

- Dla nas jest jasne, że stoją za tym ugrupowania terrorystyczne, Al-Kaida i współpracujące z nią inne grupy - oznajmił dziennikarzom wiceszef dyplomacji Rosji.

Gatiłow, którego kraj opiera się naciskom Zachodu, aby usztywnić stanowisko wobec reżimu w Damaszku, dodał, że w tych okolicznościach jest mało prawdopodobne by rząd i opozycja syryjska zaczęły negocjacje.

- Trudno jest powiedzieć, w jaką stronę potoczą się sprawy. Perspektywa, aby obydwie strony zasiadły do negocjacji, nie jest widoczna - podkreślił.

10 maja w podwójnym zamachu bombowym w Damaszku zginęło 55 osób, a 372 zostały ranne. Do jego dokonania przyznało się mało znane zbrojne ugrupowanie pod nazwą Jabhat al Nusra (Front Zwycięstwa). Bierze ono odpowiedzialność także za inne zamachy w Syrii.

Zachodni eksperci uważają, że konflikt w Syrii doprowadził do pojawienia się radykalnych grup islamskich, które przyznają się do krwawych zamachów. Działają one na własną rękę lub są kierowane przez reżim Baszara al-Asada, aby podtrzymać negatywny wizerunek opozycji.

- W Syrii nie ma Al-Kaidy. Istnieją jednak obecnie grupki dżihadystów, które naśladują sposób działania tej siatki ekstremistycznej - uważa specjalista ds. świata arabskiego i muzułmańskiego Mathieu Guidere. - Wiadomo, że są to Syryjczycy, a nie cudzoziemcy, których jest tu bardzo mało i nikt ich nie zna; nie jest to także ani Al-Kaida, ani rebelianci - dodał.

W sytuacji, gdy Syria pogrąża się w chaosie "powinniśmy spodziewać cię mnożenia grup radykalnych" - uważa inny specjalista od Bliskiego Wschodu Joshua Landis.

Obojętne kim są, sprawcy zamachów "podszywają się pod Al-Kaidę" - uważa Guidere, który jest autorem wielu książek o tej siatce terrorystycznej.

Z powodu braku konkretnych dowodów Guidere występuje z dwiema hipotezami co do sprawców ostatnich zamachów w Syrii. - Są to albo frakcje, które jak ruch Al-Szabab w Somalii chcą być uznani jako część Al-Kaidy, albo co bardziej prawdopodobne, są to grupy, które dokonują zamachów tak, aby ich wiązano z Al-Kaidą.

Wywiad syryjski jest często oskarżany o manipulację i wysyłanie dżihadystów, by zdestabilizować sytuację w Libanie i Iraku.

>>>>

Ta . Al-KGBida taka sama jak ta co wysadza bloki w Rosji .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:17, 18 Maj 2012    Temat postu:

Szef misji ONZ: obserwatorzy sami nie zakończą konfliktu w Syrii.

Bez szczerych rozmów między stronami konfliktu w Syrii 200-osobowa misja obserwatorów ONZ nie jest w stanie doprowadzić do trwałego powstrzymania rozlewu krwi w tym kraju - ostrzegł na konferencji prasowej w Damaszku szef misji generał Robert Mood.

Norweski wojskowy jest zdania, że obserwatorzy, niezależnie od ich liczby, nie mogą osiągnąć "trwałego zakończenia przemocy, jeśli wszyscy wewnętrzni i zagraniczni gracze nie będą szczerze zaangażowani w to, by dać szansę dialogowi".

Opozycja odmawia prowadzenia dialogu z reżimem prezydenta Baszara al-Asada, dopóki będzie on zabijał swoich przeciwników. Rząd nazywa opozycjonistów terrorystami.

- Jestem bardziej niż kiedykolwiek przekonany, że żadna przemoc nie rozwiąże tego kryzysu - powiedział Mood. Za alarmujące uznał niedawne zamachy samobójcze i wybuchy przydrożnych bomb. - Jestem zaniepokojony incydentami, w których przeciwko niewinnym cywilom wykorzystuje się materiały i ładunki wybuchowe własnej roboty - dodał generał.

Podczas gdy Mood rozmawiał z dziennikarzami, siły reżimu Asada prowadziły intensywny atak na miasto Rastan w prowincji Hims na zachodzie kraju. Ostrzał trwa od piątkowego poranka - poinformowały Lokalne Komitety Koordynacyjne oraz Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, mające siedzibę w Londynie.

W czwartek sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun uznał za "alarmujące i zaskakujące", że za zeszłotygodniowymi zamachami samobójczymi w Damaszku stała Al-Kaida. W dwóch atakach bombowych z 10 maja w dzielnicy, w której mieści się siedziba wywiadu wojskowego, zginęło 55 osób. Zamachowcy użyli samochodów-pułapek. Taktyka ta przypomina tę wykorzystywaną przez Al-Kaidę w sąsiednim Iraku - pisze agencja AP.

Społeczność międzynarodowa pokładała nadzieję w planie pokojowym dla Syrii opracowanym w kwietniu przez specjalnego wysłannika ONZ Kofiego Annana. Plan ten utorował drogę dla wysłania do Syrii obserwatorów. Apelowano w nim o dialog i zakończenie trwającego od 15 miesięcy konfliktu. Jednak obie strony konfliktu lekceważą zawieszenie broni, wprowadzone 12 kwietnia.

Według Obserwatorium w wyniku zbrojnego konfliktu między przeciwnikami Asada i podporządkowanymi mu formacjami zginęło już ponad 11 tys. ludzi. ONZ twierdzi, że ofiarą rządowych represji padło ponad 9 tys. ludzi. Z kolei syryjskie władze mówią, że w aktach przemocy, za którymi stoją islamscy bojownicy, zginęło 2,6 tys. żołnierzy i policjantów.

>>>>

To raczej oczywiste ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 13:18, 19 Maj 2012    Temat postu:

Przemoc w Syrii nasila się. Ostra amunicja przeciw studentom

W Alep­po woj­sko użyło w pią­tek ostrej amu­ni­cji prze­ciw­ko de­mon­stra­cji stu­denc­kiej, w pro­win­cji Hama sa­mo­cho­dy pan­cer­ne za­blo­ko­wa­ły w cza­sie mo­dłów wyj­ścia z me­cze­tów. Prze­moc sza­le­je w Syrii mimo obec­no­ści 200 za­gra­nicz­nych ob­ser­wa­to­rów.
Fot. Reu­ters

Pią­tek, dzień, w któ­rym Sy­ryj­czy­cy de­mon­stro­wa­li so­li­dar­ność z ofia­ra­mi ataku woj­ska 3 maja na Uni­wer­sy­tet w Alep­po, sto­li­cy go­spo­dar­czej kraju, upły­nął pod zna­kiem prze­mo­cy: woj­sko i siły bez­pie­czeń­stwa otwie­ra­ły wie­lo­krot­nie ogień do de­mon­stran­tów w samym Alep­po, na przed­mie­ściach Da­masz­ku, w pro­win­cjach Dara, Idlib i Hama.

Woj­sko użyło ostrej amu­ni­cji prze­ciw­ko 15 ty­siąc­om stu­den­tów de­mon­stru­ją­cych przed uni­wer­sy­te­tem w Alep­po. Agen­cje piszą, że to mia­sto, które w ciągu 15 mie­się­cy walk w Syrii po­zo­sta­wa­ło ra­czej lo­jal­ne wobec wła­dzy, "prze­ży­wa teraz praw­dzi­we po­wsta­nie".

- Licz­ba uczest­ni­ków pro­te­stów ro­śnie z każ­dym dniem, a dziś miały naj­bar­dziej ma­so­wy cha­rak­ter - po­wie­dział Mo­ham­med Said, dzia­łacz opo­zy­cji z Alep­po, któ­re­go cy­tu­je agen­cja AP.

Za­gra­nicz­ni ob­ser­wa­to­rzy od­no­to­wu­ją z bez­rad­nym nie­po­ko­jem po­now­ne na­si­la­nie się prze­mo­cy w Syrii i coraz częst­sze sto­so­wa­nie pu­ła­pek w po­sta­ci min i ła­dun­ków wy­bu­cho­wych pod­kła­da­nych przy dro­gach. Ich ofia­ra­mi stają się czę­sto cy­wi­le.

Nor­we­ski ge­ne­rał Ro­bert Mood, szef za­gra­nicz­nych ob­ser­wa­to­rów w Syrii, oświad­czył w pią­tek w Da­masz­ku, że nie są oni w sta­nie do­pro­wa­dzić do istot­ne­go zre­du­ko­wa­nia prze­mo­cy. Je­dy­ną szan­są, we­dług niego, by­ło­by na­wią­za­nie w Syrii i poza jej gra­ni­ca­mi dia­lo­gu mię­dzy wszyst­ki­mi stro­na­mi kon­flik­tu.

Tym­cza­sem po­dzia­ły mię­dzy ugru­po­wa­nia­mi opo­zy­cyj­ny­mi utrzy­mu­ją się. Świad­czy o tym m.​in. czwart­ko­wa dy­mi­sja Bur­ha­na Ghal­ju­na, prze­wod­ni­czą­ce­go głów­ne­go or­ga­nu opo­zy­cji na wy­chodź­stwie, Na­ro­do­wej Rady Sy­ryj­skiej.

Pre­mier Tur­cji Recep Tay­y­ip Er­do­gan, który spo­tkał się w pią­tek w War­nie z pre­mie­ra­mi Buł­ga­rii i Ka­ta­ru, Bojko Bo­ry­so­wem i szej­kiem Ha­ma­dem ibn Dża­si­mem ibn Dża­brem as-Sa­nim, oświad­czył: - Dla ca­łe­go te­ry­to­rium Syrii nie­zbęd­na jest znacz­nie więk­sza licz­ba ob­ser­wa­to­rów: może 1000, a nawet 3000. Nie­ofi­cjal­nie przy­zna­ją to wszy­scy.

>>>>

No tak ostra amunicja w studentow . Rezim nie jest zupelnie wyarfinowany i ciagle to samo .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 10:29, 20 Maj 2012    Temat postu:

Syria: wojska rządowe kontynuują represje

Mimo formalnie obowiązującego rozejmu, syryjskie wojska rządowe kontynuowały w niedzielę akcje zbrojne przeciwko opozycji zabijając 7 osób i raniąc co najmniej 27 - poinformowały źródła opozycyjne.

Wojska rządowe, wspierane przez czołgi, opanowały w niedzielę wioskę Tamanaa, w pobliżu miasta Hama, zamieszkaną przez sunnickich rebeliantów. Według Syryjskiego Obserwatorium ds. Praw Człowieka, wobec mieszkańców wioski zastosowano zasadę zbiorowej odpowiedzialności.

- Ponad połowa domów została spalona. Wiele osób rozstrzelano po aresztowaniu; inni, w tym kilka kobiet, zginęli podczas bombardowania - głosi komunikat.

Wioska położona jest w centrum rejonu będącego jednym z ośrodków trwającego od 14 miesięcy powstania przeciwko rządom prezydenta Baszara el-Asada.

Analitycy podkreślają, że powtarzające się represje wojsk rządowych przeciwko opozycji stawiają pod znakiem zapytania plan pokojowego rozwiązania konfliktu ogłoszony przez wysłannika ONZ i Ligi Arabskiej Kofiego Annana i formalnie zaaprobowany przez Asada.

Represje i rozlew krwi trwają mimo ogłoszonego przez Annana miesiąc temu zawieszenia broni i obecności w Syrii ok. 150 obserwatorów ONZ.

Według organizacji Human Rights Watch, wojska rządowe nadal dokonują arbitralnych aresztowań i bezprawnie przetrzymują aktywistów opozycji, w tym także lekarzy, którzy uczestniczyli w dystrybucji pomocy humanitarnej. Od początku obowiązywania planu, miano już zatrzymać co najmniej 780 osób.

- Sądzę, że plan Annana przeżywa kryzys i jeśli reakcja społeczności międzynarodowej będzie nadal słaba, to istnieje realne niebezpieczeństwo, że znajdziemy się w impasie - powiedział w Rzymie Burhan Ghalioun, szef opozycyjnej Syryjskiej Rady Narodowej.

Konflikt syryjski zaczyna przenosić się na sąsiedni Liban, gdzie dochodzi do starć między członkami lojalnej wobec Assada mniejszości Alawitów i sunnickiej większości. Assad ma wciąż silną pozycję w tym kraju dzięki sojuszniczemu Hezbollahowi. Wojska syryjskie formalnie wycofały się z Libanu, po 29 latach, w 2005 r. pod naciskiem społeczności międzynarodowej.

>>>>

I kolejne zbrodniie ,kolejne ofiary ...

Bilans urosl do :
Zabitych:
9032 cywilow
3485 wojskowych
1.668.034 ofiar ogolem .

Opo­zy­cyj­na Na­ro­do­wa Rada Sy­ryj­ska: "Wy­cią­ga­my dłoń do ala­wi­tów, by zbu­do­wać pań­stwo prawa i oby­wa­te­li. Re­żi­mo­wi nie uda się skło­nić nas do po­za­bi­ja­nia się na­wza­jem"

SRGC wyraziła "zdziwienie rosyjską uporczywością w czynieniu z narodu syryjskiego swojego wroga".

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.
"Ci, którzy zabijają swoich rodaków, to zdrajcy"


Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 15:28, 20 Maj 2012    Temat postu:

Syria: Annan uważa swój plan za ostatnią szansę uniknięcia wojny

Me­dia­tor ONZ i Ligi Arab­skiej Kofi Annan po­wie­dział w Ra­dzie Bez­pie­czeń­stwa ONZ, że jego plan po­ko­jo­wy dla Syrii jest "bez wąt­pie­nia ostat­nią szan­są na unik­nię­cie wojny do­mo­wej" w tym kraju - po­in­for­mo­wa­li dy­plo­ma­ci.

Annan, który po raz ko­lej­ny - za po­mo­cą łącz­no­ści wideo - re­la­cjo­no­wał z Ge­ne­wy Ra­dzie Bez­pie­czeń­stwa wy­ni­ki me­dia­cji, oświad­czył, że nie mogą one trwać w nie­skoń­czo­ność - in­for­mu­ją pra­gną­cy za­cho­wać ano­ni­mo­wość dy­plo­ma­ci.

Annan i uczest­ni­czą­cy w kon­fe­ren­cji szef misji po­ko­jo­wych ONZ Herve Lad­so­us po­wie­dzie­li RB, że armia sy­ryj­ska co praw­da rza­dziej używa broni cięż­kiej, lecz wciąż sta­cjo­nu­je w mia­stach ca­łe­go kraju, a ope­ra­cje woj­sko­we - choć dys­kret­ne - nie usta­ją, trwa­ją rów­nież aresz­to­wa­nia na dużą skalę.

Annan, we­dług dy­plo­ma­tów, wy­ra­ził szcze­gól­ne za­nie­po­ko­je­nie na­si­le­niem się przy­pad­ków ła­ma­nia praw czło­wie­ka. Me­dia­tor ONZ i Ligi Arab­skiej pod­kre­ślił, że po­nie­dział­ko­we wy­bo­ry par­la­men­tar­ne w Syrii, kry­ty­ko­wa­ne przez ONZ i Za­chód, nie zo­sta­ły przy­go­to­wa­ne w ra­mach rze­czy­wi­ste­go dia­lo­gu po­li­tycz­ne­go.

Po­pie­ra­ne przez ONZ za­wie­sze­nie broni w Syrii ogło­szo­no 12 kwiet­nia; to część planu po­ko­jo­we­go dla Syrii, który miał pomóc za­koń­czyć trwa­ją­cy od 14 mie­się­cy kon­flikt, w któ­rym zgi­nę­ło ponad 9 ty­się­cy ludzi.

Po kon­fe­ren­cji wideo Kofi Annan po­wie­dział dzien­ni­ka­rzom, że świat nie może po­zwo­lić Syrii na po­grą­że­nie się w woj­nie do­mo­wej i że może na­dejść dzień, gdy trze­ba bę­dzie za­sto­so­wać "inną tak­ty­kę" niż jego plan po­ko­jo­wy.

We­dług An­na­na nie­po­wo­dze­nie jego planu może być strasz­ne. - Jeśli się nie po­wie­dzie i do­pro­wa­dzi do wojny do­mo­wej, na­stęp­stwa od­czu­je nie tylko Syria, lecz cały re­gion - pod­kre­ślił.

>>>>

Wojan to juz jest ...A rzecz jasna jest wiele rozwiazan . Np. nterwencja zbrojna ...
Tymczasem liczba ofiar urosla do :
zabitych:
9083 cywilow
3502 wojskowych
1.677.096 ofiar ogolem ...

Opo­zy­cyj­na Na­ro­do­wa Rada Sy­ryj­ska: "Wy­cią­ga­my dłoń do ala­wi­tów, by zbu­do­wać pań­stwo prawa i oby­wa­te­li. Re­żi­mo­wi nie uda się skło­nić nas do po­za­bi­ja­nia się na­wza­jem"

SRGC wyraziła "zdziwienie rosyjską uporczywością w czynieniu z narodu syryjskiego swojego wroga".

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.
"Ci, którzy zabijają swoich rodaków, to zdrajcy"


Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 127, 128, 129  Następny
Strona 25 z 129

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy