Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Syria na drodze do wolności !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 254, 255, 256  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:03, 10 Gru 2011    Temat postu:

Rosja zachęca syryjską opozycję do rozmów z rządem

Rosja za­ape­lo­wa­ła dzi­siaj do prze­ciw­ni­ków sy­ryj­skie­go pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da o prze­pro­wa­dze­nie roz­mów z rzą­dem, aby w ten spo­sób spró­bo­wać po­ło­żyć kres prze­mo­cy w tym kraju.

Na spo­tka­niu w Mo­skwie z de­le­ga­cją sy­ryj­skiej opo­zy­cji, któ­rej prze­wod­ni­czył szef Sy­ryj­skiej Rady Na­ro­do­wej Bur­han Gal­jun, ro­syj­scy dy­plo­ma­ci za­chę­ca­li "wszyst­kie opo­zy­cyj­ne grupy, które od­rzu­ca­ją prze­moc jako spo­sób osią­gnię­cia celów po­li­tycz­nych, do nie­zwłocz­ne­go przy­łą­cze­nia się do re­ali­za­cji ini­cja­ty­wy or­ga­ni­za­cji państw arab­skich (...) mó­wią­cej o ure­gu­lo­wa­niu kon­flik­tu przez za­ini­cjo­wa­nie roz­mów mię­dzy wła­dza­mi Syrii a opo­zy­cją". Mi­ni­ster spraw za­gra­nicz­nych Rosji Sier­giej Ław­row przy­jął de­le­ga­cję sy­ryj­skiej opo­zy­cji za­miesz­ka­łej poza gra­ni­ca­mi Syrii; szef de­le­ga­cji, in­te­lek­tu­ali­sta Bur­chan Gal­jun, miesz­ka we Fran­cji.

W przed­dzień jedna z grup sto­ją­cych na czele an­ty­re­żi­mo­wych ma­ni­fe­stów w Syrii, po­tę­pi­ła sta­no­wi­sko Rosji w spra­wie za­wie­sze­nia człon­ko­stwa Syrii przez Ligę Arab­ską.

No­szą­ca nazwę Ko­mi­sja Ge­ne­ral­na Re­wo­lu­cji Sy­ryj­skiej (SRGC) oświad­czy­ła, że po­tę­pia­jąc de­cy­zję Ligi Arab­skiej Mo­skwa "wspie­ra prze­stęp­czy reżim" pre­zy­den­ta Syrii Ba­sza­ra el-Asa­da.

Mi­ni­ster Ław­row po­tę­pił wczo­raj za­wie­sze­nie człon­ko­stwa Syrii przez Ligę Arab­ską, uzna­jąc tę de­cy­zję za "nie­wła­ści­wą". - Ktoś bar­dzo nie chce, by Sy­ryj­czy­cy do­ga­da­li się mię­dzy sobą - po­wie­dział mi­ni­ster. We­dług sza­cun­ków ONZ, od po­cząt­ku an­ty­re­żi­mo­wych pro­te­stów w marcu tego roku zgi­nę­ło w Syrii ponad 4000 osób.

>>>>>

Radzieckie potwory same juz sa zagrozone ! Nadchodzien Dzień Sprawiedliwości Bożej ! Dlugo oczekiwany :O)))

SRGC wyraziła "zdziwienie rosyjską uporczywością w czynieniu z narodu syryjskiego swojego wroga".

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 23:10, 10 Gru 2011    Temat postu:

Z historii Syryjskiej walki o wolnosc :

W pierwszych dniach sierpnia świat obiegła przerażająca wiadomość: co najmniej 40 wcześniaków zmarło w inkubatorach w szpitalu w Hamie, gdy wierni Asadowi żołnierze, podczas oblężenia miasta, odcięli je od prądu. Jako dowód wraz z informacją przesyłano zdjęcia noworodków, a miliony ludzi z przerażeniem zastanawiały się, do czego jeszcze zdolny jest reżim. Kilka osób zwróciło jednak uwagę, że coś w tej historii zgrzyta. Co z awaryjnymi generatorami, w które wyposażony jest każdy szpital? Dlaczego zaskakująco podobna wiadomość nadeszła 30 lipca z Albukamal, dzień później z Bokamal, a 4 sierpnia z Rayes? Dlaczego zdjęcia martwych noworodków zostały zrobione w szpitalu pediatrycznym Shatby w Aleksandrii, w Egipcie?

Ali Abunimah na stronie electronicintifada.net napisał: "Ta historia od razu wydała mi się podejrzana". Zwrócił uwagę na podobieństwo historii z Syrii do tego, co rzekomo wydarzyło się 20 lat wcześniej w Kuwejcie…

2 sierpnia 1990 roku wojska Saddama Husajna przekroczyły południową granicę i w zaledwie trzy godziny zdobyły stolicę Kuwejtu. Trzy miesiące później kobieta, przedstawiająca się jako Nayirah, opowiedziała przed Congressional Human Rights Caucus, klubem amerykańskiej Izby Reprezentantów, przerażającą historię. Według niej, iraccy żołnierze po zdobyciu stolicy wtargnęli do szpitala, wyciągali wcześniaków z inkubatorów, zabierali sprzęt i zostawiali dzieci na pewną śmierć. Społeczność międzynarodowa dała wiarę świadectwu Nayrine. Jak się okazało później - niesłusznie. W 1992 roku wyszło na jaw, że kobieta jest córką Sauda bin Nasira Al-Sabaha, ambasadora Kuwejtu w USA, a historię z wcześniakami wymyśliła agencja PR Hill & Knowlton na zlecenie rządu kuwejckiego.

Tak jak w Kuwejcie 20 lat temu, tak teraz w Syrii niezależni zagraniczni dziennikarze i organizacje humanitarne nie mogą sprawdzić, czy ta i podobne historie są prawdziwe. Jedno nie ulega wątpliwości - koloryzowanie i tak przerażającej rzeczywistości syryjskiej podważa wiarygodność wszystkich tych, którzy opowiadają o brutalności reżimu.

????

Nonsens ??? Kto to pisze ? Czyli jak wysluchaliscie takiej informacji to juz uwazacie ze Asad jest fajny a brutlanosc to klamstwo ??? Absurd . W takiej jatce nonsensem jest zastanawiac sie czy aby na pewno zginael 101 a nie 100 bo ten jeden podwaza smierc tych stu ? Absurd ... Rezim blokuje informacje to sam jest winien takich plotek ...

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .


Hamza al-Chatib, 13-latek z Dary był jedną z ofiar reżimu al-Asada


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 16:24, 11 Gru 2011    Temat postu:

"Syria is Fine"

Tymczasem w Latakii, nadmorskim porcie, trwa festiwal pt. "W Syrii wszystko w porządku" ("Syria is Fine"). Podczas inauguracji pokazano obrazki namalowane przez dzieci z tego portowego miasta, przeprowadzono też konkurs piosenki. Mieszkańcy Latakii złożyli oświadczenie, w którym wyrażają "nadzieję na przywrócenie okupowanych ziem, wprowadzenie reform i uniknięcie zagranicznej interwencji".

Kilkaset kilometrów dalej, w Damaszku, 15 czerwca grupa młodych ludzi zakorkowała autostradę al-Mezzeh. Nieśli gigantyczną flagę Syrii. Szeroka na 18 metrów i długa na 2,3 kilometra, miała symbolizować 23 miliony Syryjczyków. Było uroczyste wykonanie hymnu, minuta ciszy, puszczanie tysięcy baloników w barwach narodowych Syrii, młodzież skandująca: "Baszar, któż jak ty?". Państwowy dziennik "Syrian Days", jak wszystkie media w kraju pozostający na usługach reżimu, pisał, że do centrum Damaszku przybyły "setki tysięcy" młodych ludzi. W rzeczywistości pofatygowało się nieco mniej, jakieś osiem tysięcy, co zresztą potwierdził organizator happeningu, Ghiath Tafnekji. Wśród nich był 18-letni Yara Dibo. Przyszedł, mimo iż egzaminy końcowe w szkole średniej były za pasem, ale - jak stwierdził - ojczyzna jest ważniejsza. Był też 12-letni Rand Qadamani, który nie krył dumy z rodaków i armii. Z podziwem patrzyli na nich seniorzy: 81-letni Abu Ahmad i 87-letni Mohammad Kana’an Turjman. Pierwszy był wzruszony postawą współczesnej młodzieży, drugi podkreślał, że jest to spontaniczna inicjatywa, "która potępia przemoc i przestępstwa popełniane przez uzbrojone grupy terrorystyczne".

Zagraniczne media nie miały jednak wątpliwości: inicjatywa ma tyle wspólnego ze spontanicznością co Kubuś Puchatek z bronią jądrową. Jak twierdzi "Washington Post", aktywiści proreżimowej organizacji Młodzież Syrii rozesłali miliony SMS-ów wzywających do udziału w happeningu. Drogi wokół Damaszku naszpikowano punktami kontrolnymi, w których stróżowali żołnierze i oficerowie tajnych służb. Nad głowami demonstrujących krążył helikopter uzbrojony w rakiety. O tym wszystkim SANA nie raczyła już wspomnieć. Przytoczyła za to deklarację Obeida Tuleimata, piłkarza klubu al-Karama z Hims. Futbolista zapowiedział, że będzie obecny na każdej demonstracji, na której pojawi się flaga. Okazji będzie miał sporo, bo ponad dwukilometrowa bandera podróżuje po całym kraju niczym cudowna relikwia.

Różne rzeczywistości

Wojna w Syrii trwa. Bronią w niej są nie tylko na kule, kamienie, pałki. To także wojna na hasła, słowa, emocje, kłamstwo i prawdę. O tę ostatnią jest tu najtrudniej, zwłaszcza w epoce panowania internetu, blogów i serwisów społecznościowych. Każda informacja, prawdziwa czy fałszywa, dzięki nim rozprzestrzenia się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. I mocniej niż jeszcze parę lat temu kreuje różne rzeczywistości. Dlatego każda historia w Syrii ma kilka wersji - jak losy Hamzy al-Chatiba.

Na stronie supportforsyria.wordpress.com przekonywano, że chłopiec nigdy nie istniał, tak jak wioska z której miał pochodzić. Jednak trzy minuty przetrząsania internetu wystarczą, by dowiedzieć się, że w tym miasteczku-widmie słońce wstaje dziś o 4:54, zachodzi o 18:25, jest 31 stopni, wieje umiarkowany północno-wschodni wiatr, a jadąc kilka kilometrów dalej znajdziemy kompleks ruin i parę hoteli.

Szczepan Przerwa-Szczepański

>>>>

Tym bardziej trzeba Syrii pomagac widzac ile klamstw sie nad nia gromadzi . Rzecz jasna zbrodniczy rezim nie bedzie mial zadnych wyrzutow sumienia aby klamac ...

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 23:06, 11 Gru 2011    Temat postu:

Syria: zbuntowani żołnierze starli się z siłami rządowymi

Zbuntowani syryjscy żołnierze starli się w niedzielę w dwóch różnych regionach kraju z wojskami rządowymi, które straciły w tych walkach kilka pojazdów bojowych - poinformowali działacze syryjskiej opozycji.

W starciu, do jakiego doszło przed świtem w mieście Kfar Tacharim w północno-zachodniej Syrii, zapaliły się dwa wozy opancerzone - podało mające swą siedzibę w Wielkiej Brytanii Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Według niego, trzy pojazdy zostały spalone w trakcie walk w pobliżu wioski Busra al-Harir na południu kraju, a do podobnych starć doszło także w innych miejscach południowej Syrii.

Jak poinformowało Obserwatorium, dwóch ludzi zginęło w Kfar Tacharim w walce z buntownikami, określającymi się jako Wolna Armia Syryjska.

W Syrii nieprzerwanie od 18 marca trwają zainspirowane arabską wiosną demonstracje przeciwko autokratycznym rządom prezydenta Baszara el-Asada. Jak się szacuje, krwawe tłumienie tych protestów pociągnęło dotąd za sobą ponad 4 tys. ofiar śmiertelnych. Syryjskie władze twierdzą natomiast, że zbrojne gangi "terrorystyczne" zabiły już 1,1 tys. policjantów i żołnierzy.

>>>>>

Wolna Armia Syrii rosnie w sile i walczy ! To cieszy ! :O)))

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:57, 12 Gru 2011    Temat postu:

Syria : Francja obciąża reżim odpowiedzialnością za atak na jej żołnierzy

Fran­cja uważa, że to Syria stoi za do­ko­na­nym w ubie­głym ty­go­dniu za­ma­chem na fran­cu­skich żoł­nie­rzy z misji ONZ w Li­ba­nie - oświad­czył w nie­dzie­lę fran­cu­ski mi­ni­ster spraw za­gra­nicz­nych Alain Juppe.

Wy­buch przy­droż­nej pu­łap­ki mi­no­wej ranił w pią­tek w po­łu­dnio­wym Li­ba­nie pię­ciu fran­cu­skich żoł­nie­rzy z sił po­ko­jo­wych. Był to trze­ci w bie­żą­cym roku atak na woj­ska ONZ, roz­miesz­czo­ne w po­bli­żu gra­ni­cy z Izra­elem. "Mamy po­waż­ne po­wo­dy są­dzić, że ataki te przy­szły stam­tąd (tzn. z Syrii). Uwa­ża­my to za naj­bar­dziej praw­do­po­dob­ne, choć nie mam na to do­wo­du" - po­wie­dział Juppe radiu RFI. Za­py­ta­ny, czy uważa, że szy­ic­ki He­zbol­lah do­ko­nał tego za­ma­chu na zle­ce­nie Da­masz­ku, Juppe od­po­wie­dział: "Ab­so­lut­nie. To zbroj­ne ramię Syrii (w Li­ba­nie)".

>>>>

Maja calkowita racje . Nie ma innego podejrzanego ! Bo niby kto ? Jest jeden oczywisty winny REZIM . Oni oczywiscie klamia:

Syria : Reżim nie przyznaje się do zamachu

Reżim za­prze­czy­ł dzi­siaj, by stał za do­ko­na­nym w pią­tek za­ma­chem bom­bo­wym, w któ­rym ran­nych zo­sta­ło pię­ciu fran­cu­skich żoł­nie­rzy oen­ze­tow­skich sił po­ko­jo­wych w Li­ba­nie, UNI­FIL.

Jak głosi ko­mu­ni­kat mi­ni­ster­stwa spraw za­gra­nicz­nych, Da­ma­szek "ka­te­go­rycz­nie za­prze­cza, by ist­nia­ły ja­kie­kol­wiek sy­ryj­skie po­wią­za­nia z tym czy­nem", a wy­po­wiedź szefa fran­cu­skiej dy­plo­ma­cji Ala­ina Juppe, ob­cią­ża­ją­ca Syrię od­po­wie­dzial­no­ścią za za­mach, "po­zba­wio­na jest ja­kich­kol­wiek do­wo­dów". Juppe za­pre­zen­to­wał taki po­gląd w nie­dziel­nej roz­mo­wie z ra­diem RFI. Za­py­ta­ny, czy uważa, że szy­ic­ki He­zbol­lah do­ko­nał tego za­ma­chu na zle­ce­nie Da­masz­ku, Juppe od­po­wie­dział: "Ab­so­lut­nie. To zbroj­ne ramię Syrii (w Li­ba­nie)".

>>>>>

Oczywiscie ze Hezbollah jest marionetka rezimu . To wiedza wszyscy . Jest to tylko kwestia wykonastwa . Czy bezposrednio zrobili to agenci Assada czy Hezbollahowe marionetki . Jakiez to ma znaczenie ? Tylko sciaga hanbe na Palestyńczyków ze niby to bandyci . Ale to sa wykolejency tego ludu a nie caly lud . Poza tym odpowiada ten kto zleca !
Widzimy do jakiej hanby dochodzi ! Ataki na sily pokojowe ! To sa bestie!

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pon 18:58, 12 Gru 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:28, 12 Gru 2011    Temat postu:

Syria: wybory mimo trwających walk

W Syrii roz­po­czę­ły się wy­bo­ry sa­mo­rzą­do­we, pierw­sze od wy­bu­chu w marcu an­ty­pre­zy­denc­kiej re­wol­ty. Tym­cza­sem w kraju nie usta­ją walki sił rzą­do­wych z prze­ciw­ni­ka­mi re­żi­mu; w zbun­to­wa­nym mie­ście Hims spo­dzie­wa­na jest woj­sko­wa ofen­sy­wa. W wy­bo­rach na 17 ty­się­cy sta­no­wisk kan­dy­du­ją ponad 42 ty­sią­ce osób.

>>>>>

Szczyt zbrodniczego absurdu . ,,Wybory'' a ludzie umieraja na ulicach ...

Hezbollah twierdzi, że nie brał udziału w ataku na wojska ONZ

Ra­dy­kal­ny He­zbol­lah za­prze­czył, że ode­grał ja­ką­kol­wiek rolę w ataku, w któ­rym w ubie­głym ty­go­dniu w Li­ba­nie ran­nych zo­sta­ło pię­ciu fran­cu­skich żoł­nie­rzy z ONZ-owskich sił po­ko­jo­wych w tym kraju. Fran­cja oskar­ży­ła o za­mach Syrię i He­zbol­lah.

Wy­buch przy­droż­nej pu­łap­ki mi­no­wej ranił w pią­tek w po­łu­dnio­wym Li­ba­nie pię­ciu fran­cu­skich żoł­nie­rzy z sił po­ko­jo­wych UNI­FIL. Był to trze­ci w tym roku atak na woj­ska ONZ, roz­miesz­czo­ne w po­bli­żu gra­ni­cy z Izra­elem. W nie­dzie­lę fran­cu­ski mi­ni­ster spraw za­gra­nicz­nych Alain Juppe po­wie­dział, że to Syria stoi za za­ma­chem. Za­py­ta­ny, czy uważa, że szy­ic­ki He­zbol­lah do­ko­nał tego za­ma­chu na zle­ce­nie Da­masz­ku, Juppe od­po­wie­dział: - Ab­so­lut­nie. To zbroj­ne ramię Syrii (w Li­ba­nie).

W swym oświad­cze­niu He­zbol­lah (ra­dy­kal­ne ugru­po­wa­nie szy­ic­kie) za­ape­lo­wał w po­nie­dzia­łek do Jup­pe­go, by "sko­ry­go­wał swe sta­no­wi­sko i pil­nie zwa­żał na po­wa­gę ta­kich oskar­żeń, które są bar­dzo nie­spra­wie­dli­we i które He­zbol­lah cał­ko­wi­cie od­rzu­ca".

Wcze­śniej tego dnia po­wią­za­niom z za­ma­chem za­prze­czy­ła Syria, na­zy­wa­jąc ob­cią­ża­ją­cą ją wy­po­wiedź Jup­pe­go "po­zba­wio­ną ja­kich­kol­wiek do­wo­dów". W skład sił UNI­FIL wcho­dzi 12 ty­się­cy żoł­nie­rzy i ma­ry­na­rzy z 35 kra­jów. Fran­cja ma w nich jeden z naj­więk­szych kon­tyn­gen­tów - 1300 ludzi.

>>>>>

Wszyscy ci goscie sa tak wiarygodni ze robi sie niedobrze . Ale rezim jest winny tego haniebnego ataku . To pewne ...

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .


Krew na rekach :


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pon 20:29, 12 Gru 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 14:38, 13 Gru 2011    Temat postu:

Tysiące ofiar represji w Syrii

Już ponad 5 tysięcy osób zginęło w trwających od 9 miesięcy w Syrii krwawych represjach wobec przeciwników władz w Damaszku - poinformowała w poniedziałek Wysoka Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka, Navi Pillay.

Według niej, w wyniku represji zginęło co najmniej 300 dzieci, a wiele tysięcy ludzi zostało aresztowanych. Rezolucję potępiającą władze w Damaszku za krwawe tłumienie antyrządowych protestów skutecznie blokują w Radzie Bezpieczeństwa ONZ Rosja i Chiny.

Ambasador Francji przy ONZ Gerard Araud oświadczył w poniedziałek, że Rada Bezpieczeństwa jest "moralnie odpowiedzialna" za to, co się obecnie dzieje w Syrii. - Francja i inni członkowie Rady uważają, że milczenie tego gremium jest skandalem - stwierdził Araud.

>>>>>

Tak to wielka zbrodnia .

Poza tym nastapil casus belli . To znaczy atka na zolnierzy francji w Libanie . Teraz Francja ma wszelka mozliwosc dzialan brojnych przeciw rezimowi . Poniewaz wszelki atak posredni cy bezposredni (za pomoca dywrsantow) na inny kraj oznacza powod do wojny . Francja moze teraz robic co chce i jest to zgodne z prawem miedzynarodowym ! Jest strona na ktora dokonano agresji ! Zreszta na ONZ tez dokonano agresji bo Francuzi sa tam jako element ONZ !

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:32, 13 Gru 2011    Temat postu:

Syria:wybory samorządowe z walkami w tle

W Syrii roz­po­czę­ły się dzi­siaj wy­bo­ry sa­mo­rzą­do­we, pierw­sze od wy­bu­chu w marcu an­ty­pre­zy­denc­kiej re­wol­ty. Tym­cza­sem w kraju nie usta­ją walki sił rzą­do­wych z prze­ciw­ni­ka­mi re­żi­mu; w zbun­to­wa­nym mie­ście Hims spo­dzie­wa­na jest woj­sko­wa ofen­sy­wa.

W wy­bo­rach na 17 ty­się­cy sta­no­wisk kan­dy­du­ją ponad 42 ty­sią­ce osób. Po raz pierw­szy prze­bieg gło­so­wa­nia mo­ni­to­ru­ją sę­dzio­wie w ra­mach zmian wpro­wa­dzo­nych przez pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da i jego rząd. Nowe prawo wy­bor­cze ma na celu "wzmoc­nie­nie za­sa­dy de­cen­tra­li­za­cji" wła­dzy - ogło­szo­no.

Mimo trwa­ją­cych wy­bo­rów nie usta­ją walki sił rzą­do­wych z prze­ciw­ni­ka­mi re­żi­mu. Do starć do­szło w po­nie­dzia­łek w mie­ście Idlib na pół­noc­nym wscho­dzie kraju oraz w Derze na po­łu­dniu, a także w miej­sco­wo­ściach Dża­bal al-Za­wi­ja oraz Dael. W Idlib zgi­nę­ła jedna osoba, a pięć zo­sta­ło ran­nych. W nie­dzie­lę walki to­czy­ły się w Dumie.

Pro­de­mo­kra­tycz­ni dzia­ła­cze roz­po­czę­li po­nad­to akcję nie­po­słu­szeń­stwa oby­wa­tel­skie­go, która roz­po­czę­ła się w nie­dzie­lę od straj­ku ge­ne­ral­ne­go, m.​in. w Hims. Celem jest do­pro­wa­dze­nie do ustą­pie­nia re­żi­mu Asada.

Sy­ryj­skie Ob­ser­wa­to­rium Praw Czło­wie­ka po­da­ło, że od so­bo­ty za za­gi­nio­nych uzna­je się 17 ro­bot­ni­ków, któ­rzy zo­sta­li w Hims po­rwa­ni przez "grupę uzbro­jo­nych ludzi", po­cho­dzą­cych z czę­ści mia­sta za­miesz­ka­nej przez zwo­len­ni­ków Asada. Ak­ty­wi­ści po­in­for­mo­wa­li rów­nież, że w nad­cho­dzą­cym ty­go­dniu spo­dzie­wa­ją się ofen­sy­wy woj­ska na zbun­to­wa­ne Hims. Ich zda­niem rząd pla­nu­je też od­ciąć do­pływ wody do mia­sta.

>>>>

Ponura groteska !

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Wto 20:33, 13 Gru 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:25, 14 Gru 2011    Temat postu:

Sy­ryj­skie siły bez­pie­czeń­stwa za­strze­li­ły co naj­mniej 5 de­mon­stran­tów i ra­ni­ły 10, roz­pra­sza­jąc ma­ni­fe­sta­cje prze­ciw­ko re­żi­mo­wi pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da, od­by­wa­ją­ce się po piąt­ko­wych mo­dłach - po­in­for­mo­wa­ło Sy­ryj­skie Ob­ser­wa­to­rium Praw Czło­wie­ka.

De­mon­stran­ci zgi­nę­li w róż­nych czę­ściach kraju, kiedy służ­by bez­pie­czeń­stwa otwie­ra­ły ogień do tłu­mów, gro­ma­dzą­cych się po tra­dy­cyj­nych, mu­zuł­mań­skich mo­dłach piąt­ko­wych. We­dług do­nie­sień or­ga­ni­za­cji Sy­ryj­skie Ob­ser­wa­to­rium Praw Czło­wie­ka, wśród ofiar jest 14-let­ni uczest­nik pro­te­stów w mie­ście Dara na po­łu­dniu Syrii. Po­zo­sta­łe osoby zgi­nę­ły na przed­mie­ściach sto­łecz­ne­go Da­masz­ku, w po­ło­żo­nym cen­tral­nie Hims i mie­ście Hama w pół­noc­no-za­chod­niej czę­ści kraju. We­dług ONZ od roz­po­czę­cia w marcu pro­te­stów prze­ciw­ko Asa­do­wi w Syrii zgi­nę­ło ok. 3,5 tys. osób.

>>>>>

Kolejne upiorne zbrodnie !

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:21, 14 Gru 2011    Temat postu:

Ławrow: sytuacja w Syrii przypomina prawdziwą wojnę domową

Mi­ni­ster spraw za­gra­nicz­nych Rosji Sier­giej Ław­row uważa, że to, co się dzie­je w Syrii, przy­po­mi­na praw­dzi­wą wojnę do­mo­wą. Ław­row po­wtó­rzył apel o roz­mo­wy mię­dzy wła­dza­mi Syrii a ich prze­ciw­ni­ka­mi.

We­dług ro­syj­skie­go mi­ni­stra roz­mo­wy takie po­win­ny być pro­wa­dzo­ne w sie­dzi­bie Ligi Arab­skiej. Ław­row po­wie­dział, że Rosja ak­tyw­nie po­pie­ra ini­cja­ty­wę Ligi Arab­skiej z 2 li­sto­pa­da, zło­żo­ną z licz­nych punk­tów, z któ­rych pierw­szy mówi o po­ło­że­niu kresu wszel­kiej prze­mo­cy.

- To ważne stwier­dze­nie, gdyż akty prze­mo­cy w Syrii nie po­cho­dzą je­dy­nie od struk­tur rzą­dzą­cych - po­wie­dział szef ro­syj­skiej dy­plo­ma­cji.

Ław­row po­wie­dział, że wi­dział w te­le­wi­zji re­por­taż o tym, jak nowa siła - Sy­ryj­ska Armia Wy­zwo­le­nia - przy­pu­ści­ła ataki na bu­dyn­ki pań­stwo­we, w tym na­le­żą­ce do sił zbroj­nych Syrii.

- Pro­po­nu­je­my, aby w celu re­ali­za­cji arab­skiej ini­cja­ty­wy wszyst­kie pań­stwa, które nie­po­ko­ją się o po­ko­jo­we za­koń­cze­nie tego, co dzie­je się w Syrii, za­ape­lo­wa­ły nie tylko do władz sy­ryj­skich, lecz także do opo­zy­cji o za­prze­sta­nie prze­mo­cy - po­wie­dział Ław­row.

"Wiel­kie za­nie­po­ko­je­nie" sy­tu­acją w Syrii wy­ra­ził w czwar­tek rzecz­nik chiń­skie­go MSZ Liu We­imin. Stało się to w dzień po po­twier­dze­niu przez Ligę Arab­ską za­wie­sze­nia Syrii w pra­wach człon­ka tej or­ga­ni­za­cji i daniu rzą­do­wi pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da - jeśli chce unik­nąć sank­cji go­spo­dar­czych - trzech dni na za­koń­cze­nie aktów prze­mo­cy wobec cy­wi­lów i wpusz­cze­nie do kraju misji ob­ser­wa­cyj­nej.

Na po­cząt­ku paź­dzier­ni­ka Chiny i Rosja za­we­to­wa­ły po­pie­ra­ną przez UE re­zo­lu­cję Rady Bez­pie­czeń­stwa, która gro­zi­ła Syrii sank­cja­mi, jeśli nie za­koń­czy na­tych­miast re­pre­sjo­no­wa­nia cy­wi­lów.

>>>>

I bestialstwo pekinsko-moskiewskie ...

SRGC wyraziła "zdziwienie rosyjską uporczywością w czynieniu z narodu syryjskiego swojego wroga".

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .[img]http://i.wp.pl/a/f/jpeg/26826Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Śro 20:22, 14 Gru 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 16:47, 15 Gru 2011    Temat postu:

Syria: Kolejne ofiary żołnierzy w starciu z powstańcami !

Co najmniej 27 żołnierzy syryjskich sił rządowych zginęło dzisiaj na południu kraju w starciach z zbiegaami z armii - poinformowała syryjska organizacja Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie.

Według tego źródła walki wybuchły o świcie w dwóch miejscach w mieście Dara w południowo-zachodniej prowincji o tej samej nazwie oraz w punkcie kontrolnym leżącym 25 km poza miastem. Zabita została 15-osobowa załoga posterunku. W Syrii dziewiąty miesiąc trwają protesty antyrządowe, które przybrały formę oporu zbrojnego przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada. Protesty, które rozpoczęły się w marcu, są krwawo tłumione przez siły rządowe. Przeciwko nim walczą zbuntowani żołnierze, którzy w ostatnich tygodniach nasilili ataki na cele wojskowe.

Według szacunków ONZ, ogłoszonych w poniedziałek, ofiarami tłumienia protestów padło prawdopodobnie co najmniej 5 tys. osób. Syryjskie władze twierdzą natomiast, że zbrojne gangi "terrorystyczne" zabiły już 1,1 tys. policjantów i żołnierzy.

Organizacja obrony praw człowieka Human Rights Watch ogłosiła dzisiaj raport, z którego wynika, że to dowódcy wojskowi zezwalali lub wydawali bezpośrednie rozkazy zabijania, torturowania i aresztowania ludzi podczas fali antyrządowych protestów.

Raport oparty na 60 wywiadach ze zbiegami z armii i służb specjalnych mówi, że na przeważnie pokojowe manifestacje wyżsi dowódcy reagowali rozkazami powstrzymania protestów z użyciem "wszelkich koniecznych środków". Ich podwładni rozumieli to jako zgodę na zabijanie zwłaszcza, że nie otrzymywali innych środków do rozpraszania tłumu prócz broni palnej i ostrej amunicji. Połowa z rozmówców HRW mówiła o wydanych wprost rozkazach strzelania do protestujących. Raport wymienia z nazwiska 74 dowódców i przedstawicieli władz, którzy według tych ustaleń mają związek z użyciem przemocy.

>>>>>

Tak ! Bardzo donry raport pokazujacy jak to wyglada od strony sluzb ! Jedna wielka zbrodnia !

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:37, 15 Gru 2011    Temat postu:

Syria: coraz większe naciski z zewnątrz ws. demokratyzacji

Syria sta­nę­ła w ob­li­czu dal­szych sank­cji państw eu­ro­pej­skich oraz kry­ty­ki ze stro­ny są­sia­du­ją­cych z nią Tur­cji i Jor­da­nii po de­cy­zji Ligi Arab­skiej o za­wie­sze­niu jej człon­ko­stwa w na­stęp­stwie krwa­we­go tłu­mie­nia an­ty­rzą­do­wych de­mon­stra­cji.

Mię­dzy­na­ro­do­wa izo­la­cja Syrii zdaje się po­głę­biać, ale reżym w Da­masz­ku ma nadal po­par­cie Rosji, we­dług któ­rej de­cy­zja Ligi Arab­skiej była błęd­na, a sy­ryj­ska opo­zy­cja pod­że­ga­na jest przez Za­chód. Trwa­ją­ce od 18 marca w Syrii pro­te­sty spo­łecz­ne skie­ro­wa­ne są prze­ciw­ko re­pre­syj­ne­mu re­żi­mo­wi pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da, który w 2000 roku prze­jął urząd głowy pań­stwa po swym zmar­łym ojcu Ha­fe­zie el-Asa­dzie, spra­wu­ją­cym dyk­ta­tor­skie rządy przez 30 lat. Pro­te­sty te mają na ogół cha­rak­ter po­ko­jo­wy. We­dług sza­cun­ków ONZ, tłu­mie­nie de­mon­stra­cji po­cią­gnę­ło dotąd za sobą ponad 3,5 tys. ofiar śmier­tel­nych. Na­to­miast sy­ryj­skie wła­dze twier­dzą, że zbroj­ne gangi "ter­ro­ry­stycz­ne" za­bi­ły już 1,1 tys. po­li­cjan­tów i żoł­nie­rzy.

W wy­wia­dzie dla BBC król Jor­da­nii Ab­dul­lah oświad­czył, iż Asad po­wi­nien zre­zy­gno­wać z wła­dzy dla dobra swego kraju. - Uwa­żam, że gdy­bym był na jego miej­scu, ustą­pił­bym - po­wie­dział.

- Ustą­pił­bym i za­pew­nił­bym to, że kto­kol­wiek na­stą­pił­by po mnie, byłby zdol­ny zmie­nić ten stan rze­czy, jaki obec­nie wi­dzi­my - dodał jor­dań­ski mo­nar­cha.

We­dług niego, przed ustą­pie­niem pre­zy­dent Syrii po­wi­nien roz­po­cząć nową erę dia­lo­gu po­li­tycz­ne­go, gdyż w jego oto­cze­niu nie ma ni­ko­go, kto zmie­nił­by obec­ne re­alia ustro­jo­we. - Nie sądzę, by sys­tem ze­zwo­lił na to, zatem jeśli Asad jest za­in­te­re­so­wa­ny losem swego kraju, po­wi­nien ustą­pić, ale po­wi­nien także stwo­rzyć moż­li­wość otwar­cia nowej fazy sy­ryj­skie­go życia po­li­tycz­ne­go - pod­kre­ślił Ab­dul­lah.

Mi­ni­ster spraw za­gra­nicz­nych Tur­cji Ahmet Da­vu­to­glu oświad­czył dziś na forum par­la­men­tu, że An­ka­ra za­ini­cju­je glo­bal­ną kam­pa­nię w celu po­wstrzy­ma­nia Asada przed dal­szy­mi re­pre­sja­mi.

- Tu­rec­ka po­li­ty­ka w tej kwe­stii jest jawna i jasna. Bę­dzie­my wspie­rać słusz­ne żą­da­nia na­ro­du i zmo­bi­li­zu­je­my nie­zbęd­ne re­gio­nal­ne oraz mię­dzy­na­ro­do­we plat­for­my do sta­wie­nia czoła temu sy­ryj­skie­mu na­ci­sko­wi - po­wie­dział szef tu­rec­kiej dy­plo­ma­cji.

Dodał, że po prze­pro­wa­dzo­nych w ciągu week­en­du ata­kach de­mon­stran­tów na tu­rec­kie pla­ców­ki dy­plo­ma­tycz­ne w Syrii "nie można już ufać sy­ryj­skie­mu rzą­do­wi".

- Zaj­mie­my naj­bar­dziej zde­cy­do­wa­ne sta­no­wi­sko wobec tych ata­ków i bę­dzie­my wspie­rać naród sy­ryj­ski w jego słusz­nej walce - za­zna­czył Da­vu­to­glu. Unia Eu­ro­pej­ska zgo­dzi­ła się dziś roz­sze­rzyć do­tych­cza­so­we re­stryk­cje wobec naj­waż­niej­szych przed­sta­wi­cie­li re­ży­mu sy­ryj­skie­go na ko­lej­nych 18 osób, za­an­ga­żo­wa­nych w tłu­mie­nie pro­te­stów. Ob­ra­du­ją­cy w Bruk­se­li mi­ni­stro­wie spraw za­gra­nicz­nych państw unij­nych za­apro­bo­wa­li rów­nież plan za­blo­ko­wa­nia Da­masz­ko­wi do­stę­pu do fun­du­szy Eu­ro­pej­skie­go Banku In­we­sty­cyj­ne­go.

>>>>

Tak jest ! Rezim trzeba zniszczyc ! To potwory !

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .


Dziecko:


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Czw 20:39, 15 Gru 2011, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:59, 16 Gru 2011    Temat postu:

Banki w Libanie prały pieniądze, finansowały Hezbollah

Trzy instytucje finansowe w Libanie brały udział w procederze prania brudnych pieniędzy, a uzyskane w ten sposób pieniądze były przeznaczane na finansowanie ekstremistycznej organizacji Hezbollah - oświadczyła prokuratura federalna USA.

Bank i dwa kantory w Libanie były zamieszane w przekazanie do USA ok. 300 mln dolarów z przemytu narkotyków i innych przestępstw. Za te pieniądze w USA kupowano używane samochody, które były następnie transportowane do zachodniej Afryki i sprzedawane. Zyski - już w powstaci "legalnych" pieniędzy - trafiały z powrotem do Libanu. Zdaniem USA znaczna część pranych pieniędzy była przekazywana w gotówce Hezbollahowi - organizacji, która od 1997 roku znajduje się na liście organizacji terrorystycznych Departamentu Stanu USA.

Władze USA będą domagać się blisko pół miliarda dolarów w postaci kar za pranie pieniędzy od zamieszanych w proceder libańskich instytucji, 30 amerykańskich sprzedawców używanych samochodów oraz amerykańskiej firmy przewozowej. - Przedstawiony skomplikowany schemat (prania pieniędzy) (...) ponad wszelką wątpliwość potwierdza, że istnieje powiązanie między przemytem narkotyków a terroryzmem - powiedział prokurator generalny Preet Bharara.

>>>>>

Zywkle terrorysci fiannsuja sie z atkiech procederow . Widzimy czym jest zrost Teheranu Damszku i Hezbollahu . Koszmar !

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:30, 16 Gru 2011    Temat postu:

Rosja zabrała głos ws. Syrii

Rosja przedstawiła w czwartek własną wersję rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ, w której apeluje do Syrii o zakończenie represji wobec przeciwników reżimu. Jednak zdaniem części Rady, ten dokument nie wystarczy, bo nie ma w nim słowa o ewentualnych sankcjach.

W rosyjskim projekcie rezolucja państwa RB apelują "do wszystkich stron konfliktu (w Syrii) o natychmiastowe zaprzestanie walk", nalegają też, by syryjskie władze "przestały represjonować tych, którzy korzystają z prawa do wolności słowa i pokojowych zgromadzeń".

Państwa zachodnie w Radzie z zadowoleniem przyjęły pierwszy krok w tym rodzaju ze strony Rosji. Podkreśliły jednak, że proponowany dokument nie miałby żadnych rzeczywistych konsekwencji - nie ma w nim ani słowa o ewentualnych sankcjach wobec Damaszku, za to znalazło się zdanie, że żaden fragment proponowanej rezolucji nie może być interpretowany jako upoważnienie do jakiejkolwiek interwencji wojskowej w Syrii".

Zdaniem ambasadora Francji przy ONZ Gerarda Arauda, Rosja zaproponowała rezolucję, bo czuje "presję społeczności międzynarodowej" po opublikowaniu ostatnich szacunków ONZ, z których wynika, że syryjski konflikt od wybuchu w marcu pochłonął już ok. 5 000 ofiar.

>>>>>

To prowokacja nie majaca sensu . Dokument jest taki jakby nie wiadomo bylo kto jest winien zbrodni ... Tak to mozna w Plaestynie dzialac ale nie w Syrii ...

SRGC wyraziła "zdziwienie rosyjską uporczywością w czynieniu z narodu syryjskiego swojego wroga".

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pią 20:31, 16 Gru 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 14:31, 17 Gru 2011    Temat postu:

Prezydent Tunezji krytykuje interwencję w Syrii ??? ( Czyżby ??? )

Monsif Marzuki, nowy prezydent Tunezji z partii Kongres na rzecz Republiki (CPR), która zawarła sojusz rządowy z większościową islamską konserwatywną Partią Odrodzenia (Hizb an-Nahda), wypowiedział się w piątek przeciwko zagranicznej interwencji w Syrii.

Była to pierwsza wypowiedź nowego, wybranego w poniedziałek prezydenta Tunezji na tematy międzynarodowe. - Jestem pogrążony w smutku, widząc, jak rewolucja syryjska ześlizguje się po pochyłej równi przemocy(...) Oczekuję, że nasi syryjscy bracia w kraju i za granicą połączą się na gruncie moralnym w działaniach, aby ta rewolucja mogła być demokratyczna, pokojowa i aby nie przybierała charakteru walk etnicznych i odbywała się bez zagranicznej interwencji - powiedział Marzuki w wywiadzie dla telewizji France 24.

Były to niewątpliwie słowa skierowane również do Syryjskiej Rady Narodowej, która reprezentuje większość syryjskiej opozycji. Celem obrad Rady w tym tygodniu w Tunisie jest m.in. przyspieszenie działań niezbędnych do obalenia "zbrodniczego reżimu" w Damaszku, jak określiła rząd syryjski.

Marzuki, były lewicowy działacz opozycyjny w czasach panowania obalonego reżimu prezydenta Zina el-Abidina Ben Alego, został wybrany na prezydenta Tunezji przez nowe Zgromadzenie Konstytucyjne.

Wybory do Zgromadzenia 23 października wygrała Partia Odrodzenia (Hizb an-Nahda), która uzyskała wynik przekraczający wszelkie wcześniejsze prognozy. Zdobyła 41,6 proc. głosów i 89 miejsc w 217-osobowym Zgromadzeniu Konstytucyjnym.

"Numer 2" w CPR (29 mandatów w Zgromadzeniu), były lewicowy opozycjonista Hamadi Dżabali, został wyznaczony na szefa rządu trójpartyjnej koalicji, która ma 138 mandatów, czyli absolutną większość.

Oprócz Partii Odrodzenia i Kongresu na rzecz Republiki do koalicji rządowej weszła czwarta co do liczby mandatów (20 miejsc w Zgromadzeniu) partia polityczna - Demokratyczne Forum na rzecz Pracy i Wolności. Nowa "minikonstytucja" złożona z 26 artykułów, którą przyjęto 11 grudnia, zmienia dotychczasowy prezydencki ustrój republiki. Obecnie niemal cała władza jest w rękach premiera i jego rządu.

>>>>>

Interpretowanie tych slow jako sprzeciwu wobec interwencji jest naduzyciem . Podobnie jak interpretowanie ich jako potepienia walki .
Sa to golne wyrazy ubolewania nad zlem jakie tam sie dzieje i wyrazanie nadziei ze nie dojdzie do wielkiej wojny jak w Libii tylko da sie to uregulowac . Ja nie mam takich iluzji . Tutaj zdecyduje sila . Tyrani tego typu ustepuja tylko przed sila . Od Tunezji i Egiptu gdzie byla to sila wlasnej armii po Libie czy Wybrzeze Kosci Sloniowej gdzie byla to sila armii przeciwnej . Zawsze byla to sila . Wojna nie jest naszym ulubionym stanem . ALE JAK TRZEBA TO TRZEBA ! Jak powiedział słynny minister Beck w czasach Hitlera . Nie chcemy pokoju za wszelką cenę ! I to jest dewiza Polski !

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 254, 255, 256  Następny
Strona 30 z 256

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy