Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Syria na drodze do wolności !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 127, 128, 129  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:03, 10 Gru 2011    Temat postu:

Rosja zachęca syryjską opozycję do rozmów z rządem

Rosja za­ape­lo­wa­ła dzi­siaj do prze­ciw­ni­ków sy­ryj­skie­go pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da o prze­pro­wa­dze­nie roz­mów z rzą­dem, aby w ten spo­sób spró­bo­wać po­ło­żyć kres prze­mo­cy w tym kraju.

Na spo­tka­niu w Mo­skwie z de­le­ga­cją sy­ryj­skiej opo­zy­cji, któ­rej prze­wod­ni­czył szef Sy­ryj­skiej Rady Na­ro­do­wej Bur­han Gal­jun, ro­syj­scy dy­plo­ma­ci za­chę­ca­li "wszyst­kie opo­zy­cyj­ne grupy, które od­rzu­ca­ją prze­moc jako spo­sób osią­gnię­cia celów po­li­tycz­nych, do nie­zwłocz­ne­go przy­łą­cze­nia się do re­ali­za­cji ini­cja­ty­wy or­ga­ni­za­cji państw arab­skich (...) mó­wią­cej o ure­gu­lo­wa­niu kon­flik­tu przez za­ini­cjo­wa­nie roz­mów mię­dzy wła­dza­mi Syrii a opo­zy­cją". Mi­ni­ster spraw za­gra­nicz­nych Rosji Sier­giej Ław­row przy­jął de­le­ga­cję sy­ryj­skiej opo­zy­cji za­miesz­ka­łej poza gra­ni­ca­mi Syrii; szef de­le­ga­cji, in­te­lek­tu­ali­sta Bur­chan Gal­jun, miesz­ka we Fran­cji.

W przed­dzień jedna z grup sto­ją­cych na czele an­ty­re­żi­mo­wych ma­ni­fe­stów w Syrii, po­tę­pi­ła sta­no­wi­sko Rosji w spra­wie za­wie­sze­nia człon­ko­stwa Syrii przez Ligę Arab­ską.

No­szą­ca nazwę Ko­mi­sja Ge­ne­ral­na Re­wo­lu­cji Sy­ryj­skiej (SRGC) oświad­czy­ła, że po­tę­pia­jąc de­cy­zję Ligi Arab­skiej Mo­skwa "wspie­ra prze­stęp­czy reżim" pre­zy­den­ta Syrii Ba­sza­ra el-Asa­da.

Mi­ni­ster Ław­row po­tę­pił wczo­raj za­wie­sze­nie człon­ko­stwa Syrii przez Ligę Arab­ską, uzna­jąc tę de­cy­zję za "nie­wła­ści­wą". - Ktoś bar­dzo nie chce, by Sy­ryj­czy­cy do­ga­da­li się mię­dzy sobą - po­wie­dział mi­ni­ster. We­dług sza­cun­ków ONZ, od po­cząt­ku an­ty­re­żi­mo­wych pro­te­stów w marcu tego roku zgi­nę­ło w Syrii ponad 4000 osób.

>>>>>

Radzieckie potwory same juz sa zagrozone ! Nadchodzien Dzień Sprawiedliwości Bożej ! Dlugo oczekiwany :O)))

SRGC wyraziła "zdziwienie rosyjską uporczywością w czynieniu z narodu syryjskiego swojego wroga".

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 23:10, 10 Gru 2011    Temat postu:

Z historii Syryjskiej walki o wolnosc :

W pierwszych dniach sierpnia świat obiegła przerażająca wiadomość: co najmniej 40 wcześniaków zmarło w inkubatorach w szpitalu w Hamie, gdy wierni Asadowi żołnierze, podczas oblężenia miasta, odcięli je od prądu. Jako dowód wraz z informacją przesyłano zdjęcia noworodków, a miliony ludzi z przerażeniem zastanawiały się, do czego jeszcze zdolny jest reżim. Kilka osób zwróciło jednak uwagę, że coś w tej historii zgrzyta. Co z awaryjnymi generatorami, w które wyposażony jest każdy szpital? Dlaczego zaskakująco podobna wiadomość nadeszła 30 lipca z Albukamal, dzień później z Bokamal, a 4 sierpnia z Rayes? Dlaczego zdjęcia martwych noworodków zostały zrobione w szpitalu pediatrycznym Shatby w Aleksandrii, w Egipcie?

Ali Abunimah na stronie electronicintifada.net napisał: "Ta historia od razu wydała mi się podejrzana". Zwrócił uwagę na podobieństwo historii z Syrii do tego, co rzekomo wydarzyło się 20 lat wcześniej w Kuwejcie…

2 sierpnia 1990 roku wojska Saddama Husajna przekroczyły południową granicę i w zaledwie trzy godziny zdobyły stolicę Kuwejtu. Trzy miesiące później kobieta, przedstawiająca się jako Nayirah, opowiedziała przed Congressional Human Rights Caucus, klubem amerykańskiej Izby Reprezentantów, przerażającą historię. Według niej, iraccy żołnierze po zdobyciu stolicy wtargnęli do szpitala, wyciągali wcześniaków z inkubatorów, zabierali sprzęt i zostawiali dzieci na pewną śmierć. Społeczność międzynarodowa dała wiarę świadectwu Nayrine. Jak się okazało później - niesłusznie. W 1992 roku wyszło na jaw, że kobieta jest córką Sauda bin Nasira Al-Sabaha, ambasadora Kuwejtu w USA, a historię z wcześniakami wymyśliła agencja PR Hill & Knowlton na zlecenie rządu kuwejckiego.

Tak jak w Kuwejcie 20 lat temu, tak teraz w Syrii niezależni zagraniczni dziennikarze i organizacje humanitarne nie mogą sprawdzić, czy ta i podobne historie są prawdziwe. Jedno nie ulega wątpliwości - koloryzowanie i tak przerażającej rzeczywistości syryjskiej podważa wiarygodność wszystkich tych, którzy opowiadają o brutalności reżimu.

????

Nonsens ??? Kto to pisze ? Czyli jak wysluchaliscie takiej informacji to juz uwazacie ze Asad jest fajny a brutlanosc to klamstwo ??? Absurd . W takiej jatce nonsensem jest zastanawiac sie czy aby na pewno zginael 101 a nie 100 bo ten jeden podwaza smierc tych stu ? Absurd ... Rezim blokuje informacje to sam jest winien takich plotek ...

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .


Hamza al-Chatib, 13-latek z Dary był jedną z ofiar reżimu al-Asada


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 16:24, 11 Gru 2011    Temat postu:

"Syria is Fine"

Tymczasem w Latakii, nadmorskim porcie, trwa festiwal pt. "W Syrii wszystko w porządku" ("Syria is Fine"). Podczas inauguracji pokazano obrazki namalowane przez dzieci z tego portowego miasta, przeprowadzono też konkurs piosenki. Mieszkańcy Latakii złożyli oświadczenie, w którym wyrażają "nadzieję na przywrócenie okupowanych ziem, wprowadzenie reform i uniknięcie zagranicznej interwencji".

Kilkaset kilometrów dalej, w Damaszku, 15 czerwca grupa młodych ludzi zakorkowała autostradę al-Mezzeh. Nieśli gigantyczną flagę Syrii. Szeroka na 18 metrów i długa na 2,3 kilometra, miała symbolizować 23 miliony Syryjczyków. Było uroczyste wykonanie hymnu, minuta ciszy, puszczanie tysięcy baloników w barwach narodowych Syrii, młodzież skandująca: "Baszar, któż jak ty?". Państwowy dziennik "Syrian Days", jak wszystkie media w kraju pozostający na usługach reżimu, pisał, że do centrum Damaszku przybyły "setki tysięcy" młodych ludzi. W rzeczywistości pofatygowało się nieco mniej, jakieś osiem tysięcy, co zresztą potwierdził organizator happeningu, Ghiath Tafnekji. Wśród nich był 18-letni Yara Dibo. Przyszedł, mimo iż egzaminy końcowe w szkole średniej były za pasem, ale - jak stwierdził - ojczyzna jest ważniejsza. Był też 12-letni Rand Qadamani, który nie krył dumy z rodaków i armii. Z podziwem patrzyli na nich seniorzy: 81-letni Abu Ahmad i 87-letni Mohammad Kana’an Turjman. Pierwszy był wzruszony postawą współczesnej młodzieży, drugi podkreślał, że jest to spontaniczna inicjatywa, "która potępia przemoc i przestępstwa popełniane przez uzbrojone grupy terrorystyczne".

Zagraniczne media nie miały jednak wątpliwości: inicjatywa ma tyle wspólnego ze spontanicznością co Kubuś Puchatek z bronią jądrową. Jak twierdzi "Washington Post", aktywiści proreżimowej organizacji Młodzież Syrii rozesłali miliony SMS-ów wzywających do udziału w happeningu. Drogi wokół Damaszku naszpikowano punktami kontrolnymi, w których stróżowali żołnierze i oficerowie tajnych służb. Nad głowami demonstrujących krążył helikopter uzbrojony w rakiety. O tym wszystkim SANA nie raczyła już wspomnieć. Przytoczyła za to deklarację Obeida Tuleimata, piłkarza klubu al-Karama z Hims. Futbolista zapowiedział, że będzie obecny na każdej demonstracji, na której pojawi się flaga. Okazji będzie miał sporo, bo ponad dwukilometrowa bandera podróżuje po całym kraju niczym cudowna relikwia.

Różne rzeczywistości

Wojna w Syrii trwa. Bronią w niej są nie tylko na kule, kamienie, pałki. To także wojna na hasła, słowa, emocje, kłamstwo i prawdę. O tę ostatnią jest tu najtrudniej, zwłaszcza w epoce panowania internetu, blogów i serwisów społecznościowych. Każda informacja, prawdziwa czy fałszywa, dzięki nim rozprzestrzenia się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. I mocniej niż jeszcze parę lat temu kreuje różne rzeczywistości. Dlatego każda historia w Syrii ma kilka wersji - jak losy Hamzy al-Chatiba.

Na stronie supportforsyria.wordpress.com przekonywano, że chłopiec nigdy nie istniał, tak jak wioska z której miał pochodzić. Jednak trzy minuty przetrząsania internetu wystarczą, by dowiedzieć się, że w tym miasteczku-widmie słońce wstaje dziś o 4:54, zachodzi o 18:25, jest 31 stopni, wieje umiarkowany północno-wschodni wiatr, a jadąc kilka kilometrów dalej znajdziemy kompleks ruin i parę hoteli.

Szczepan Przerwa-Szczepański

>>>>

Tym bardziej trzeba Syrii pomagac widzac ile klamstw sie nad nia gromadzi . Rzecz jasna zbrodniczy rezim nie bedzie mial zadnych wyrzutow sumienia aby klamac ...

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 23:06, 11 Gru 2011    Temat postu:

Syria: zbuntowani żołnierze starli się z siłami rządowymi

Zbuntowani syryjscy żołnierze starli się w niedzielę w dwóch różnych regionach kraju z wojskami rządowymi, które straciły w tych walkach kilka pojazdów bojowych - poinformowali działacze syryjskiej opozycji.

W starciu, do jakiego doszło przed świtem w mieście Kfar Tacharim w północno-zachodniej Syrii, zapaliły się dwa wozy opancerzone - podało mające swą siedzibę w Wielkiej Brytanii Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Według niego, trzy pojazdy zostały spalone w trakcie walk w pobliżu wioski Busra al-Harir na południu kraju, a do podobnych starć doszło także w innych miejscach południowej Syrii.

Jak poinformowało Obserwatorium, dwóch ludzi zginęło w Kfar Tacharim w walce z buntownikami, określającymi się jako Wolna Armia Syryjska.

W Syrii nieprzerwanie od 18 marca trwają zainspirowane arabską wiosną demonstracje przeciwko autokratycznym rządom prezydenta Baszara el-Asada. Jak się szacuje, krwawe tłumienie tych protestów pociągnęło dotąd za sobą ponad 4 tys. ofiar śmiertelnych. Syryjskie władze twierdzą natomiast, że zbrojne gangi "terrorystyczne" zabiły już 1,1 tys. policjantów i żołnierzy.

>>>>>

Wolna Armia Syrii rosnie w sile i walczy ! To cieszy ! :O)))

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:57, 12 Gru 2011    Temat postu:

Syria : Francja obciąża reżim odpowiedzialnością za atak na jej żołnierzy

Fran­cja uważa, że to Syria stoi za do­ko­na­nym w ubie­głym ty­go­dniu za­ma­chem na fran­cu­skich żoł­nie­rzy z misji ONZ w Li­ba­nie - oświad­czył w nie­dzie­lę fran­cu­ski mi­ni­ster spraw za­gra­nicz­nych Alain Juppe.

Wy­buch przy­droż­nej pu­łap­ki mi­no­wej ranił w pią­tek w po­łu­dnio­wym Li­ba­nie pię­ciu fran­cu­skich żoł­nie­rzy z sił po­ko­jo­wych. Był to trze­ci w bie­żą­cym roku atak na woj­ska ONZ, roz­miesz­czo­ne w po­bli­żu gra­ni­cy z Izra­elem. "Mamy po­waż­ne po­wo­dy są­dzić, że ataki te przy­szły stam­tąd (tzn. z Syrii). Uwa­ża­my to za naj­bar­dziej praw­do­po­dob­ne, choć nie mam na to do­wo­du" - po­wie­dział Juppe radiu RFI. Za­py­ta­ny, czy uważa, że szy­ic­ki He­zbol­lah do­ko­nał tego za­ma­chu na zle­ce­nie Da­masz­ku, Juppe od­po­wie­dział: "Ab­so­lut­nie. To zbroj­ne ramię Syrii (w Li­ba­nie)".

>>>>

Maja calkowita racje . Nie ma innego podejrzanego ! Bo niby kto ? Jest jeden oczywisty winny REZIM . Oni oczywiscie klamia:

Syria : Reżim nie przyznaje się do zamachu

Reżim za­prze­czy­ł dzi­siaj, by stał za do­ko­na­nym w pią­tek za­ma­chem bom­bo­wym, w któ­rym ran­nych zo­sta­ło pię­ciu fran­cu­skich żoł­nie­rzy oen­ze­tow­skich sił po­ko­jo­wych w Li­ba­nie, UNI­FIL.

Jak głosi ko­mu­ni­kat mi­ni­ster­stwa spraw za­gra­nicz­nych, Da­ma­szek "ka­te­go­rycz­nie za­prze­cza, by ist­nia­ły ja­kie­kol­wiek sy­ryj­skie po­wią­za­nia z tym czy­nem", a wy­po­wiedź szefa fran­cu­skiej dy­plo­ma­cji Ala­ina Juppe, ob­cią­ża­ją­ca Syrię od­po­wie­dzial­no­ścią za za­mach, "po­zba­wio­na jest ja­kich­kol­wiek do­wo­dów". Juppe za­pre­zen­to­wał taki po­gląd w nie­dziel­nej roz­mo­wie z ra­diem RFI. Za­py­ta­ny, czy uważa, że szy­ic­ki He­zbol­lah do­ko­nał tego za­ma­chu na zle­ce­nie Da­masz­ku, Juppe od­po­wie­dział: "Ab­so­lut­nie. To zbroj­ne ramię Syrii (w Li­ba­nie)".

>>>>>

Oczywiscie ze Hezbollah jest marionetka rezimu . To wiedza wszyscy . Jest to tylko kwestia wykonastwa . Czy bezposrednio zrobili to agenci Assada czy Hezbollahowe marionetki . Jakiez to ma znaczenie ? Tylko sciaga hanbe na Palestyńczyków ze niby to bandyci . Ale to sa wykolejency tego ludu a nie caly lud . Poza tym odpowiada ten kto zleca !
Widzimy do jakiej hanby dochodzi ! Ataki na sily pokojowe ! To sa bestie!

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pon 18:58, 12 Gru 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:28, 12 Gru 2011    Temat postu:

Syria: wybory mimo trwających walk

W Syrii roz­po­czę­ły się wy­bo­ry sa­mo­rzą­do­we, pierw­sze od wy­bu­chu w marcu an­ty­pre­zy­denc­kiej re­wol­ty. Tym­cza­sem w kraju nie usta­ją walki sił rzą­do­wych z prze­ciw­ni­ka­mi re­żi­mu; w zbun­to­wa­nym mie­ście Hims spo­dzie­wa­na jest woj­sko­wa ofen­sy­wa. W wy­bo­rach na 17 ty­się­cy sta­no­wisk kan­dy­du­ją ponad 42 ty­sią­ce osób.

>>>>>

Szczyt zbrodniczego absurdu . ,,Wybory'' a ludzie umieraja na ulicach ...

Hezbollah twierdzi, że nie brał udziału w ataku na wojska ONZ

Ra­dy­kal­ny He­zbol­lah za­prze­czył, że ode­grał ja­ką­kol­wiek rolę w ataku, w któ­rym w ubie­głym ty­go­dniu w Li­ba­nie ran­nych zo­sta­ło pię­ciu fran­cu­skich żoł­nie­rzy z ONZ-owskich sił po­ko­jo­wych w tym kraju. Fran­cja oskar­ży­ła o za­mach Syrię i He­zbol­lah.

Wy­buch przy­droż­nej pu­łap­ki mi­no­wej ranił w pią­tek w po­łu­dnio­wym Li­ba­nie pię­ciu fran­cu­skich żoł­nie­rzy z sił po­ko­jo­wych UNI­FIL. Był to trze­ci w tym roku atak na woj­ska ONZ, roz­miesz­czo­ne w po­bli­żu gra­ni­cy z Izra­elem. W nie­dzie­lę fran­cu­ski mi­ni­ster spraw za­gra­nicz­nych Alain Juppe po­wie­dział, że to Syria stoi za za­ma­chem. Za­py­ta­ny, czy uważa, że szy­ic­ki He­zbol­lah do­ko­nał tego za­ma­chu na zle­ce­nie Da­masz­ku, Juppe od­po­wie­dział: - Ab­so­lut­nie. To zbroj­ne ramię Syrii (w Li­ba­nie).

W swym oświad­cze­niu He­zbol­lah (ra­dy­kal­ne ugru­po­wa­nie szy­ic­kie) za­ape­lo­wał w po­nie­dzia­łek do Jup­pe­go, by "sko­ry­go­wał swe sta­no­wi­sko i pil­nie zwa­żał na po­wa­gę ta­kich oskar­żeń, które są bar­dzo nie­spra­wie­dli­we i które He­zbol­lah cał­ko­wi­cie od­rzu­ca".

Wcze­śniej tego dnia po­wią­za­niom z za­ma­chem za­prze­czy­ła Syria, na­zy­wa­jąc ob­cią­ża­ją­cą ją wy­po­wiedź Jup­pe­go "po­zba­wio­ną ja­kich­kol­wiek do­wo­dów". W skład sił UNI­FIL wcho­dzi 12 ty­się­cy żoł­nie­rzy i ma­ry­na­rzy z 35 kra­jów. Fran­cja ma w nich jeden z naj­więk­szych kon­tyn­gen­tów - 1300 ludzi.

>>>>>

Wszyscy ci goscie sa tak wiarygodni ze robi sie niedobrze . Ale rezim jest winny tego haniebnego ataku . To pewne ...

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .


Krew na rekach :


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pon 20:29, 12 Gru 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 14:38, 13 Gru 2011    Temat postu:

Tysiące ofiar represji w Syrii

Już ponad 5 tysięcy osób zginęło w trwających od 9 miesięcy w Syrii krwawych represjach wobec przeciwników władz w Damaszku - poinformowała w poniedziałek Wysoka Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka, Navi Pillay.

Według niej, w wyniku represji zginęło co najmniej 300 dzieci, a wiele tysięcy ludzi zostało aresztowanych. Rezolucję potępiającą władze w Damaszku za krwawe tłumienie antyrządowych protestów skutecznie blokują w Radzie Bezpieczeństwa ONZ Rosja i Chiny.

Ambasador Francji przy ONZ Gerard Araud oświadczył w poniedziałek, że Rada Bezpieczeństwa jest "moralnie odpowiedzialna" za to, co się obecnie dzieje w Syrii. - Francja i inni członkowie Rady uważają, że milczenie tego gremium jest skandalem - stwierdził Araud.

>>>>>

Tak to wielka zbrodnia .

Poza tym nastapil casus belli . To znaczy atka na zolnierzy francji w Libanie . Teraz Francja ma wszelka mozliwosc dzialan brojnych przeciw rezimowi . Poniewaz wszelki atak posredni cy bezposredni (za pomoca dywrsantow) na inny kraj oznacza powod do wojny . Francja moze teraz robic co chce i jest to zgodne z prawem miedzynarodowym ! Jest strona na ktora dokonano agresji ! Zreszta na ONZ tez dokonano agresji bo Francuzi sa tam jako element ONZ !

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:32, 13 Gru 2011    Temat postu:

Syria:wybory samorządowe z walkami w tle

W Syrii roz­po­czę­ły się dzi­siaj wy­bo­ry sa­mo­rzą­do­we, pierw­sze od wy­bu­chu w marcu an­ty­pre­zy­denc­kiej re­wol­ty. Tym­cza­sem w kraju nie usta­ją walki sił rzą­do­wych z prze­ciw­ni­ka­mi re­żi­mu; w zbun­to­wa­nym mie­ście Hims spo­dzie­wa­na jest woj­sko­wa ofen­sy­wa.

W wy­bo­rach na 17 ty­się­cy sta­no­wisk kan­dy­du­ją ponad 42 ty­sią­ce osób. Po raz pierw­szy prze­bieg gło­so­wa­nia mo­ni­to­ru­ją sę­dzio­wie w ra­mach zmian wpro­wa­dzo­nych przez pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da i jego rząd. Nowe prawo wy­bor­cze ma na celu "wzmoc­nie­nie za­sa­dy de­cen­tra­li­za­cji" wła­dzy - ogło­szo­no.

Mimo trwa­ją­cych wy­bo­rów nie usta­ją walki sił rzą­do­wych z prze­ciw­ni­ka­mi re­żi­mu. Do starć do­szło w po­nie­dzia­łek w mie­ście Idlib na pół­noc­nym wscho­dzie kraju oraz w Derze na po­łu­dniu, a także w miej­sco­wo­ściach Dża­bal al-Za­wi­ja oraz Dael. W Idlib zgi­nę­ła jedna osoba, a pięć zo­sta­ło ran­nych. W nie­dzie­lę walki to­czy­ły się w Dumie.

Pro­de­mo­kra­tycz­ni dzia­ła­cze roz­po­czę­li po­nad­to akcję nie­po­słu­szeń­stwa oby­wa­tel­skie­go, która roz­po­czę­ła się w nie­dzie­lę od straj­ku ge­ne­ral­ne­go, m.​in. w Hims. Celem jest do­pro­wa­dze­nie do ustą­pie­nia re­żi­mu Asada.

Sy­ryj­skie Ob­ser­wa­to­rium Praw Czło­wie­ka po­da­ło, że od so­bo­ty za za­gi­nio­nych uzna­je się 17 ro­bot­ni­ków, któ­rzy zo­sta­li w Hims po­rwa­ni przez "grupę uzbro­jo­nych ludzi", po­cho­dzą­cych z czę­ści mia­sta za­miesz­ka­nej przez zwo­len­ni­ków Asada. Ak­ty­wi­ści po­in­for­mo­wa­li rów­nież, że w nad­cho­dzą­cym ty­go­dniu spo­dzie­wa­ją się ofen­sy­wy woj­ska na zbun­to­wa­ne Hims. Ich zda­niem rząd pla­nu­je też od­ciąć do­pływ wody do mia­sta.

>>>>

Ponura groteska !

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Wto 20:33, 13 Gru 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:25, 14 Gru 2011    Temat postu:

Sy­ryj­skie siły bez­pie­czeń­stwa za­strze­li­ły co naj­mniej 5 de­mon­stran­tów i ra­ni­ły 10, roz­pra­sza­jąc ma­ni­fe­sta­cje prze­ciw­ko re­żi­mo­wi pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da, od­by­wa­ją­ce się po piąt­ko­wych mo­dłach - po­in­for­mo­wa­ło Sy­ryj­skie Ob­ser­wa­to­rium Praw Czło­wie­ka.

De­mon­stran­ci zgi­nę­li w róż­nych czę­ściach kraju, kiedy służ­by bez­pie­czeń­stwa otwie­ra­ły ogień do tłu­mów, gro­ma­dzą­cych się po tra­dy­cyj­nych, mu­zuł­mań­skich mo­dłach piąt­ko­wych. We­dług do­nie­sień or­ga­ni­za­cji Sy­ryj­skie Ob­ser­wa­to­rium Praw Czło­wie­ka, wśród ofiar jest 14-let­ni uczest­nik pro­te­stów w mie­ście Dara na po­łu­dniu Syrii. Po­zo­sta­łe osoby zgi­nę­ły na przed­mie­ściach sto­łecz­ne­go Da­masz­ku, w po­ło­żo­nym cen­tral­nie Hims i mie­ście Hama w pół­noc­no-za­chod­niej czę­ści kraju. We­dług ONZ od roz­po­czę­cia w marcu pro­te­stów prze­ciw­ko Asa­do­wi w Syrii zgi­nę­ło ok. 3,5 tys. osób.

>>>>>

Kolejne upiorne zbrodnie !

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:21, 14 Gru 2011    Temat postu:

Ławrow: sytuacja w Syrii przypomina prawdziwą wojnę domową

Mi­ni­ster spraw za­gra­nicz­nych Rosji Sier­giej Ław­row uważa, że to, co się dzie­je w Syrii, przy­po­mi­na praw­dzi­wą wojnę do­mo­wą. Ław­row po­wtó­rzył apel o roz­mo­wy mię­dzy wła­dza­mi Syrii a ich prze­ciw­ni­ka­mi.

We­dług ro­syj­skie­go mi­ni­stra roz­mo­wy takie po­win­ny być pro­wa­dzo­ne w sie­dzi­bie Ligi Arab­skiej. Ław­row po­wie­dział, że Rosja ak­tyw­nie po­pie­ra ini­cja­ty­wę Ligi Arab­skiej z 2 li­sto­pa­da, zło­żo­ną z licz­nych punk­tów, z któ­rych pierw­szy mówi o po­ło­że­niu kresu wszel­kiej prze­mo­cy.

- To ważne stwier­dze­nie, gdyż akty prze­mo­cy w Syrii nie po­cho­dzą je­dy­nie od struk­tur rzą­dzą­cych - po­wie­dział szef ro­syj­skiej dy­plo­ma­cji.

Ław­row po­wie­dział, że wi­dział w te­le­wi­zji re­por­taż o tym, jak nowa siła - Sy­ryj­ska Armia Wy­zwo­le­nia - przy­pu­ści­ła ataki na bu­dyn­ki pań­stwo­we, w tym na­le­żą­ce do sił zbroj­nych Syrii.

- Pro­po­nu­je­my, aby w celu re­ali­za­cji arab­skiej ini­cja­ty­wy wszyst­kie pań­stwa, które nie­po­ko­ją się o po­ko­jo­we za­koń­cze­nie tego, co dzie­je się w Syrii, za­ape­lo­wa­ły nie tylko do władz sy­ryj­skich, lecz także do opo­zy­cji o za­prze­sta­nie prze­mo­cy - po­wie­dział Ław­row.

"Wiel­kie za­nie­po­ko­je­nie" sy­tu­acją w Syrii wy­ra­ził w czwar­tek rzecz­nik chiń­skie­go MSZ Liu We­imin. Stało się to w dzień po po­twier­dze­niu przez Ligę Arab­ską za­wie­sze­nia Syrii w pra­wach człon­ka tej or­ga­ni­za­cji i daniu rzą­do­wi pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da - jeśli chce unik­nąć sank­cji go­spo­dar­czych - trzech dni na za­koń­cze­nie aktów prze­mo­cy wobec cy­wi­lów i wpusz­cze­nie do kraju misji ob­ser­wa­cyj­nej.

Na po­cząt­ku paź­dzier­ni­ka Chiny i Rosja za­we­to­wa­ły po­pie­ra­ną przez UE re­zo­lu­cję Rady Bez­pie­czeń­stwa, która gro­zi­ła Syrii sank­cja­mi, jeśli nie za­koń­czy na­tych­miast re­pre­sjo­no­wa­nia cy­wi­lów.

>>>>

I bestialstwo pekinsko-moskiewskie ...

SRGC wyraziła "zdziwienie rosyjską uporczywością w czynieniu z narodu syryjskiego swojego wroga".

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .[img]http://i.wp.pl/a/f/jpeg/26826Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Śro 20:22, 14 Gru 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 16:47, 15 Gru 2011    Temat postu:

Syria: Kolejne ofiary żołnierzy w starciu z powstańcami !

Co najmniej 27 żołnierzy syryjskich sił rządowych zginęło dzisiaj na południu kraju w starciach z zbiegaami z armii - poinformowała syryjska organizacja Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie.

Według tego źródła walki wybuchły o świcie w dwóch miejscach w mieście Dara w południowo-zachodniej prowincji o tej samej nazwie oraz w punkcie kontrolnym leżącym 25 km poza miastem. Zabita została 15-osobowa załoga posterunku. W Syrii dziewiąty miesiąc trwają protesty antyrządowe, które przybrały formę oporu zbrojnego przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada. Protesty, które rozpoczęły się w marcu, są krwawo tłumione przez siły rządowe. Przeciwko nim walczą zbuntowani żołnierze, którzy w ostatnich tygodniach nasilili ataki na cele wojskowe.

Według szacunków ONZ, ogłoszonych w poniedziałek, ofiarami tłumienia protestów padło prawdopodobnie co najmniej 5 tys. osób. Syryjskie władze twierdzą natomiast, że zbrojne gangi "terrorystyczne" zabiły już 1,1 tys. policjantów i żołnierzy.

Organizacja obrony praw człowieka Human Rights Watch ogłosiła dzisiaj raport, z którego wynika, że to dowódcy wojskowi zezwalali lub wydawali bezpośrednie rozkazy zabijania, torturowania i aresztowania ludzi podczas fali antyrządowych protestów.

Raport oparty na 60 wywiadach ze zbiegami z armii i służb specjalnych mówi, że na przeważnie pokojowe manifestacje wyżsi dowódcy reagowali rozkazami powstrzymania protestów z użyciem "wszelkich koniecznych środków". Ich podwładni rozumieli to jako zgodę na zabijanie zwłaszcza, że nie otrzymywali innych środków do rozpraszania tłumu prócz broni palnej i ostrej amunicji. Połowa z rozmówców HRW mówiła o wydanych wprost rozkazach strzelania do protestujących. Raport wymienia z nazwiska 74 dowódców i przedstawicieli władz, którzy według tych ustaleń mają związek z użyciem przemocy.

>>>>>

Tak ! Bardzo donry raport pokazujacy jak to wyglada od strony sluzb ! Jedna wielka zbrodnia !

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:37, 15 Gru 2011    Temat postu:

Syria: coraz większe naciski z zewnątrz ws. demokratyzacji

Syria sta­nę­ła w ob­li­czu dal­szych sank­cji państw eu­ro­pej­skich oraz kry­ty­ki ze stro­ny są­sia­du­ją­cych z nią Tur­cji i Jor­da­nii po de­cy­zji Ligi Arab­skiej o za­wie­sze­niu jej człon­ko­stwa w na­stęp­stwie krwa­we­go tłu­mie­nia an­ty­rzą­do­wych de­mon­stra­cji.

Mię­dzy­na­ro­do­wa izo­la­cja Syrii zdaje się po­głę­biać, ale reżym w Da­masz­ku ma nadal po­par­cie Rosji, we­dług któ­rej de­cy­zja Ligi Arab­skiej była błęd­na, a sy­ryj­ska opo­zy­cja pod­że­ga­na jest przez Za­chód. Trwa­ją­ce od 18 marca w Syrii pro­te­sty spo­łecz­ne skie­ro­wa­ne są prze­ciw­ko re­pre­syj­ne­mu re­żi­mo­wi pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da, który w 2000 roku prze­jął urząd głowy pań­stwa po swym zmar­łym ojcu Ha­fe­zie el-Asa­dzie, spra­wu­ją­cym dyk­ta­tor­skie rządy przez 30 lat. Pro­te­sty te mają na ogół cha­rak­ter po­ko­jo­wy. We­dług sza­cun­ków ONZ, tłu­mie­nie de­mon­stra­cji po­cią­gnę­ło dotąd za sobą ponad 3,5 tys. ofiar śmier­tel­nych. Na­to­miast sy­ryj­skie wła­dze twier­dzą, że zbroj­ne gangi "ter­ro­ry­stycz­ne" za­bi­ły już 1,1 tys. po­li­cjan­tów i żoł­nie­rzy.

W wy­wia­dzie dla BBC król Jor­da­nii Ab­dul­lah oświad­czył, iż Asad po­wi­nien zre­zy­gno­wać z wła­dzy dla dobra swego kraju. - Uwa­żam, że gdy­bym był na jego miej­scu, ustą­pił­bym - po­wie­dział.

- Ustą­pił­bym i za­pew­nił­bym to, że kto­kol­wiek na­stą­pił­by po mnie, byłby zdol­ny zmie­nić ten stan rze­czy, jaki obec­nie wi­dzi­my - dodał jor­dań­ski mo­nar­cha.

We­dług niego, przed ustą­pie­niem pre­zy­dent Syrii po­wi­nien roz­po­cząć nową erę dia­lo­gu po­li­tycz­ne­go, gdyż w jego oto­cze­niu nie ma ni­ko­go, kto zmie­nił­by obec­ne re­alia ustro­jo­we. - Nie sądzę, by sys­tem ze­zwo­lił na to, zatem jeśli Asad jest za­in­te­re­so­wa­ny losem swego kraju, po­wi­nien ustą­pić, ale po­wi­nien także stwo­rzyć moż­li­wość otwar­cia nowej fazy sy­ryj­skie­go życia po­li­tycz­ne­go - pod­kre­ślił Ab­dul­lah.

Mi­ni­ster spraw za­gra­nicz­nych Tur­cji Ahmet Da­vu­to­glu oświad­czył dziś na forum par­la­men­tu, że An­ka­ra za­ini­cju­je glo­bal­ną kam­pa­nię w celu po­wstrzy­ma­nia Asada przed dal­szy­mi re­pre­sja­mi.

- Tu­rec­ka po­li­ty­ka w tej kwe­stii jest jawna i jasna. Bę­dzie­my wspie­rać słusz­ne żą­da­nia na­ro­du i zmo­bi­li­zu­je­my nie­zbęd­ne re­gio­nal­ne oraz mię­dzy­na­ro­do­we plat­for­my do sta­wie­nia czoła temu sy­ryj­skie­mu na­ci­sko­wi - po­wie­dział szef tu­rec­kiej dy­plo­ma­cji.

Dodał, że po prze­pro­wa­dzo­nych w ciągu week­en­du ata­kach de­mon­stran­tów na tu­rec­kie pla­ców­ki dy­plo­ma­tycz­ne w Syrii "nie można już ufać sy­ryj­skie­mu rzą­do­wi".

- Zaj­mie­my naj­bar­dziej zde­cy­do­wa­ne sta­no­wi­sko wobec tych ata­ków i bę­dzie­my wspie­rać naród sy­ryj­ski w jego słusz­nej walce - za­zna­czył Da­vu­to­glu. Unia Eu­ro­pej­ska zgo­dzi­ła się dziś roz­sze­rzyć do­tych­cza­so­we re­stryk­cje wobec naj­waż­niej­szych przed­sta­wi­cie­li re­ży­mu sy­ryj­skie­go na ko­lej­nych 18 osób, za­an­ga­żo­wa­nych w tłu­mie­nie pro­te­stów. Ob­ra­du­ją­cy w Bruk­se­li mi­ni­stro­wie spraw za­gra­nicz­nych państw unij­nych za­apro­bo­wa­li rów­nież plan za­blo­ko­wa­nia Da­masz­ko­wi do­stę­pu do fun­du­szy Eu­ro­pej­skie­go Banku In­we­sty­cyj­ne­go.

>>>>

Tak jest ! Rezim trzeba zniszczyc ! To potwory !

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .


Dziecko:


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Czw 20:39, 15 Gru 2011, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:59, 16 Gru 2011    Temat postu:

Banki w Libanie prały pieniądze, finansowały Hezbollah

Trzy instytucje finansowe w Libanie brały udział w procederze prania brudnych pieniędzy, a uzyskane w ten sposób pieniądze były przeznaczane na finansowanie ekstremistycznej organizacji Hezbollah - oświadczyła prokuratura federalna USA.

Bank i dwa kantory w Libanie były zamieszane w przekazanie do USA ok. 300 mln dolarów z przemytu narkotyków i innych przestępstw. Za te pieniądze w USA kupowano używane samochody, które były następnie transportowane do zachodniej Afryki i sprzedawane. Zyski - już w powstaci "legalnych" pieniędzy - trafiały z powrotem do Libanu. Zdaniem USA znaczna część pranych pieniędzy była przekazywana w gotówce Hezbollahowi - organizacji, która od 1997 roku znajduje się na liście organizacji terrorystycznych Departamentu Stanu USA.

Władze USA będą domagać się blisko pół miliarda dolarów w postaci kar za pranie pieniędzy od zamieszanych w proceder libańskich instytucji, 30 amerykańskich sprzedawców używanych samochodów oraz amerykańskiej firmy przewozowej. - Przedstawiony skomplikowany schemat (prania pieniędzy) (...) ponad wszelką wątpliwość potwierdza, że istnieje powiązanie między przemytem narkotyków a terroryzmem - powiedział prokurator generalny Preet Bharara.

>>>>>

Zywkle terrorysci fiannsuja sie z atkiech procederow . Widzimy czym jest zrost Teheranu Damszku i Hezbollahu . Koszmar !

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:30, 16 Gru 2011    Temat postu:

Rosja zabrała głos ws. Syrii

Rosja przedstawiła w czwartek własną wersję rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ, w której apeluje do Syrii o zakończenie represji wobec przeciwników reżimu. Jednak zdaniem części Rady, ten dokument nie wystarczy, bo nie ma w nim słowa o ewentualnych sankcjach.

W rosyjskim projekcie rezolucja państwa RB apelują "do wszystkich stron konfliktu (w Syrii) o natychmiastowe zaprzestanie walk", nalegają też, by syryjskie władze "przestały represjonować tych, którzy korzystają z prawa do wolności słowa i pokojowych zgromadzeń".

Państwa zachodnie w Radzie z zadowoleniem przyjęły pierwszy krok w tym rodzaju ze strony Rosji. Podkreśliły jednak, że proponowany dokument nie miałby żadnych rzeczywistych konsekwencji - nie ma w nim ani słowa o ewentualnych sankcjach wobec Damaszku, za to znalazło się zdanie, że żaden fragment proponowanej rezolucji nie może być interpretowany jako upoważnienie do jakiejkolwiek interwencji wojskowej w Syrii".

Zdaniem ambasadora Francji przy ONZ Gerarda Arauda, Rosja zaproponowała rezolucję, bo czuje "presję społeczności międzynarodowej" po opublikowaniu ostatnich szacunków ONZ, z których wynika, że syryjski konflikt od wybuchu w marcu pochłonął już ok. 5 000 ofiar.

>>>>>

To prowokacja nie majaca sensu . Dokument jest taki jakby nie wiadomo bylo kto jest winien zbrodni ... Tak to mozna w Plaestynie dzialac ale nie w Syrii ...

SRGC wyraziła "zdziwienie rosyjską uporczywością w czynieniu z narodu syryjskiego swojego wroga".

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pią 20:31, 16 Gru 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 14:31, 17 Gru 2011    Temat postu:

Prezydent Tunezji krytykuje interwencję w Syrii ??? ( Czyżby ??? )

Monsif Marzuki, nowy prezydent Tunezji z partii Kongres na rzecz Republiki (CPR), która zawarła sojusz rządowy z większościową islamską konserwatywną Partią Odrodzenia (Hizb an-Nahda), wypowiedział się w piątek przeciwko zagranicznej interwencji w Syrii.

Była to pierwsza wypowiedź nowego, wybranego w poniedziałek prezydenta Tunezji na tematy międzynarodowe. - Jestem pogrążony w smutku, widząc, jak rewolucja syryjska ześlizguje się po pochyłej równi przemocy(...) Oczekuję, że nasi syryjscy bracia w kraju i za granicą połączą się na gruncie moralnym w działaniach, aby ta rewolucja mogła być demokratyczna, pokojowa i aby nie przybierała charakteru walk etnicznych i odbywała się bez zagranicznej interwencji - powiedział Marzuki w wywiadzie dla telewizji France 24.

Były to niewątpliwie słowa skierowane również do Syryjskiej Rady Narodowej, która reprezentuje większość syryjskiej opozycji. Celem obrad Rady w tym tygodniu w Tunisie jest m.in. przyspieszenie działań niezbędnych do obalenia "zbrodniczego reżimu" w Damaszku, jak określiła rząd syryjski.

Marzuki, były lewicowy działacz opozycyjny w czasach panowania obalonego reżimu prezydenta Zina el-Abidina Ben Alego, został wybrany na prezydenta Tunezji przez nowe Zgromadzenie Konstytucyjne.

Wybory do Zgromadzenia 23 października wygrała Partia Odrodzenia (Hizb an-Nahda), która uzyskała wynik przekraczający wszelkie wcześniejsze prognozy. Zdobyła 41,6 proc. głosów i 89 miejsc w 217-osobowym Zgromadzeniu Konstytucyjnym.

"Numer 2" w CPR (29 mandatów w Zgromadzeniu), były lewicowy opozycjonista Hamadi Dżabali, został wyznaczony na szefa rządu trójpartyjnej koalicji, która ma 138 mandatów, czyli absolutną większość.

Oprócz Partii Odrodzenia i Kongresu na rzecz Republiki do koalicji rządowej weszła czwarta co do liczby mandatów (20 miejsc w Zgromadzeniu) partia polityczna - Demokratyczne Forum na rzecz Pracy i Wolności. Nowa "minikonstytucja" złożona z 26 artykułów, którą przyjęto 11 grudnia, zmienia dotychczasowy prezydencki ustrój republiki. Obecnie niemal cała władza jest w rękach premiera i jego rządu.

>>>>>

Interpretowanie tych slow jako sprzeciwu wobec interwencji jest naduzyciem . Podobnie jak interpretowanie ich jako potepienia walki .
Sa to golne wyrazy ubolewania nad zlem jakie tam sie dzieje i wyrazanie nadziei ze nie dojdzie do wielkiej wojny jak w Libii tylko da sie to uregulowac . Ja nie mam takich iluzji . Tutaj zdecyduje sila . Tyrani tego typu ustepuja tylko przed sila . Od Tunezji i Egiptu gdzie byla to sila wlasnej armii po Libie czy Wybrzeze Kosci Sloniowej gdzie byla to sila armii przeciwnej . Zawsze byla to sila . Wojna nie jest naszym ulubionym stanem . ALE JAK TRZEBA TO TRZEBA ! Jak powiedział słynny minister Beck w czasach Hitlera . Nie chcemy pokoju za wszelką cenę ! I to jest dewiza Polski !

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 23:11, 17 Gru 2011    Temat postu:

Syria: tłumy demonstrantów w mieście Hims. Władze wysłały czołgi

Ponad 200 tys. osób wyszło dzisiaj na ulice miasta Hims, w środkowej Syrii, by protestować przeciwko krwawemu reżimowi prezydenta Baszara el-Asada - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie.

fot. EPA/PAP Według tego źródła, Syryjczycy wyszli tłumnie na ulice różnych części miasta po piątkowych modłach w meczetach i wzywają do ustąpienia prezydenta. Z rąk sił bezpieczeństwa zginął dotąd jeden cywil - podali obrońcy praw człowieka. Do walki z jedną z manifestacji władze wysłały czołgi; jest wielu rannych i zatrzymanych. Do miasta Hims, otoczonego przez syryjskie wojsko od wielu tygodni, przylgnęło określenie "stolica rewolucji" ze względu na licznie odbywające się tam protesty antyrządowe, które przybrały formę oporu zbrojnego przeciwko reżimowi. Demokratyczne protesty, które rozpoczęły się w marcu, są krwawo tłumione przez siły rządowe. Przeciwko nim walczą zbuntowani żołnierze, którzy w ostatnich tygodniach nasilili ataki na cele wojskowe.

Założyciel Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka Rami Abdurrahman mówił w czwartek w rozmowie z PAP, że od marca w Syrii zginęło 3601 cywilów i 1342 żołnierzy. Wśród zabitych jest 277 osób poniżej 18. roku życia, 159 ofiar tortur i 113 kobiet. Choć demonstracje odbywają się w takich miastach jak Hims, Hama, czy Idlib, na razie omijają one dwa największe ośrodki miejskie kraju, czyli Damaszek i Aleppo. Tam "handlowcy i ludzie bogaci mają powiązania z rządem" - tłumaczył Abdurrahman.

>>>>>

Kolejne jeszcze inne dane o tych zbrodniach ! Minimalne !

Zginęło 3601 cywilów i 1342 żołnierzy. Wśród zabitych jest 277 osób poniżej 18. roku życia, 159 ofiar tortur i 113 kobiet.

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 15:18, 18 Gru 2011    Temat postu:

Syria: 15 zabitych w starciach na północy kraju

Co najmniej 15 osób, w tym cywile, zginęło w Syrii w starciach między rządowymi siłami bezpieczeństwa a opozycyjnymi grupami zbrojnymi. Do walk doszło w sobotę w mieście Idlib na północy kraju.

Według organizacji syryjskiej z siedzibą w Londynie o nazwie Syrian Observatory for Human Rights, walki wybuchły przed świtem w Idlib, w pobliżu granicy z Turcją. Zginęli w nich zarówno żołnierze sił rządowych, jak i walczący z nimi dezerterzy z armii syryjskiej, a także cywile. Według syryjskich grup opozycyjnych siły antyrządowe wzmagają obecnie ataki na wojsko i policję lojalne wobec władz i próbujące stłumić wystąpienia przeciwko rządom prezydenta Baszara el-Asada.

Zainspirowane arabską wiosną prodemokratyczne i antyprezydenckie demonstracje w Syrii trwają nieprzerwanie od 18 marca. Po stronie przeciwników syryjskich władz stanęła opozycyjna grupa zbrojna Wolna Armia Syryjska (WAS), którą tworzą zbuntowani żołnierze-dezerterzy.

Według ocen ONZ, w ciągu dziewięciu miesięcy tłumienia protestów i demonstracji w Syrii, zginęło w tym kraju ponad 5 tys. osób. Do sobotnich starć doszło dzień po tym, jak Komisja Praw Człowieka ONZ oskarżyła władze w Damaszku o zbrodnie przeciwko ludzkości i zapowiedziała powołanie specjalnego przedstawiciela, który zbada sytuację w Syrii i represje wobec antyrządowych demonstrantów.

>>>>>

Kolejne zbrodnie
Wychodzi mi minimalnie :

3564 cywilow
812 mundurowych
116 314 ofiar ogolem .

Ale to duzo za malo . Trzeba lepszych danych !

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 23:09, 18 Gru 2011    Temat postu:

Syria: siły reżimu Asada zabiły 12 osób

Co najmniej 12 osób zginęło w sobotę w Syrii z rąk sił reżimu prezydenta Baszara el-Asada - poinformowali syryjscy obrońcy praw człowieka. Rewolta w Syrii trwa od dziewięciu miesięcy, zginęło ponad 5 tysiący ludzi.

Według członków syryjskich grup praw człowieka siły bezpieczeństwa ostrzelały w sobotę kondukt pogrzebowy. Aktywiści informują też o starciach wojska z dezerterami i o zabitych w mieście Hims na zachodzie kraju, które jest centrum rewolty. Państwa zachodnie, które - jak pisze AFP - obawiają się możliwej operacji militarnej w Hims, przestrzegły władze w Damaszku przed wszelkimi działaniami wobec ludności cywilnej.

"Francja jest głęboko zaniepokojona informacjami o możliwej operacji przygotowywanej przez syryjskie siły bezpieczeństwa przeciwko miastu Hims" - oświadczył w sobotę rzecznik MSZ Francji Bernard Valero. Zaapelował do społeczności międzynarodowej o mobilizację w celu ratowania narodu syryjskiego.

Wcześniej zaniepokojenie wyraziły USA i Wielka Brytania.

Mimo rozlewu krwi prezydent Asad odmawia zaprzestania tłumienia akcji swoich przeciwników - pisze agencja Associated Press.

>>>>>

Bestialskie zbrodnie trwaja !

Daje to :

3581 cywilow
816 wojskowych
116 880 ofiar ogolem .

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:17, 19 Gru 2011    Temat postu:

Syria podpisała umowę z Ligą Arabską

Wła­dze Syrii pod­pi­sa­ły pro­to­kół, umoż­li­wia­ją­cy ob­ser­wa­to­rom Ligi Arab­skiej przy­by­cie do kraju - po­in­for­mo­wał dzi­siaj sy­ryj­ski mi­ni­ster spraw za­gra­nicz­nych Walid el-Mu'allim. Po­wie­dział, że Da­ma­szek zro­bił to za radą Rosji.

Szef sy­ryj­skiej dy­plo­ma­cji uznał pod­pi­sa­nie pro­to­ko­łu za po­czą­tek współ­pra­cy mię­dzy Syrią a Ligą Arab­ską. Dodał, że pro­to­kół pod­pi­sa­no, gdy Liga zgo­dzi­ła się na wpro­wa­dze­nie po­pra­wek do do­ku­men­tu, zwłasz­cza do tych punk­tów, które - jak po­wie­dział - "na­ru­sza­ły su­we­ren­ność pań­stwa". El-Mu'allim dodał, że ob­ser­wa­to­rzy będą mieli mie­sięcz­ny man­dat, który bę­dzie mógł być roz­sze­rzo­ny, jeśli obie stro­ny się na to zgo­dzą. Ob­ser­wa­to­rzy będą "pod ochro­ną sy­ryj­skie­go rządu" i nie będą mogli od­wie­dzać "new­ral­gicz­nych obiek­tów woj­sko­wych" - po­wie­dział mi­ni­ster.

Liga Arab­ska od dawna za­bie­ga­ła o na­tych­mia­sto­we za­koń­cze­nie prze­mo­cy w Syrii, o pod­ję­cie dia­lo­gu na­ro­do­we­go i wpusz­cze­nie do kraju arab­skich ob­ser­wa­to­rów. Da­ma­szek igno­ro­wał apele, na co Liga od­po­wie­dział uchwa­le­niem sank­cji wobec Syrii, gdzie od 18 marca trwa­ją nie­prze­rwa­nie de­mon­stra­cje an­ty­pre­zy­denc­kie, w na­stęp­stwie tłu­mie­nia któ­rych zgi­nę­ło ponad 5 ty­się­cy osób.

Se­kre­tarz Ligi Arab­skiej Nabil al-Ara­bi po­wie­dział, że w ciągu dwóch-trzech dni do Da­masz­ku uda się grupa, która przy­go­tu­je przy­jazd ob­ser­wa­to­rów. (Ba­sza­ra dodał, że każda z grup ob­ser­wa­to­rów bę­dzie skła­da­ła się z co naj­mniej 10 osób.

Opo­zy­cja jest scep­tycz­nie na­sta­wio­na do tego planu i uzna­je, że w ten spo­sób sy­ryj­ski reżim chce zy­skać na cza­sie.

Gdy pod­pi­sy­wa­no po­ro­zu­mie­nie, siły bez­pie­czeń­stwa za­strze­li­ły sze­ściu cy­wi­lów w mia­stach Dara na po­łu­dniu kraju i w Dajr az-Za­ur na wscho­dzie - po­in­for­mo­wa­ło Sy­ryj­skie Ob­ser­wa­to­rium Praw Czło­wie­ka, ma­ją­ce sie­dzi­bę w Lon­dy­nie. Trzech żoł­nie­rzy zgi­nę­ło pod­czas starć z de­zer­te­ra­mi w Ma­ar­rat an-Nu­man, na pół­no­cy kraju. Iran uznał pod­pi­sa­nie po­ro­zu­mie­nia za za­do­wa­la­ją­ce. - Wszyst­ko, co jest do przy­ję­cia przez pre­zy­den­ta (Ba­sza­ra el-)Asada, jest też ak­cep­to­wa­ne z punk­tu wi­dze­nia Iranu - po­wie­dział wi­ce­mi­ni­ster spraw za­gra­nicz­nych Ali Ab­dol­la­hi te­le­wi­zji Al Alam. Dodał, że w pro­to­ko­le uwzględ­nio­no więk­szość punk­tów, o które za­bie­gał Iran. We­dług ana­li­ty­ków, upa­dek sy­ryj­skie­go re­żi­mu by­ła­by po­waż­nym cio­sem dla Te­he­ra­nu, który uważa Da­ma­szek za swo­je­go naj­waż­niej­sze­go so­jusz­ni­ka w świe­cie arab­skim.

>>>>

No i co to ma dac ? Co im tam papierek ???

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pon 18:18, 19 Gru 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:21, 19 Gru 2011    Temat postu:

Media: Syria gotowa podpisać zgodę na obserwatorów zagranicznych

Choć trwa­ją star­cia mię­dzy woj­skiem a uczest­ni­ka­mi de­mon­stra­cji an­ty­rzą­do­wych w Syrii, po­chło­nę­ły ko­lej­nych 20 ofiar śmier­tel­nych, w tym 6 żoł­nie­rzy, Da­ma­szek praw­do­po­dob­nie zgo­dzi się w końcu na przy­by­cie ob­ser­wa­to­rów z państw Ligi Arab­skiej. O zgo­dzie na ob­ser­wa­to­rów pi­sa­ły w nie­dzie­lę nie­któ­re media egip­skie.

Syria, gdzie zgi­nę­ło w ciągu 9 mie­się­cy ponad 5 tys. uczest­ni­ków de­mon­stra­cji opo­zy­cyj­nych, może pod­pi­sać "w ciągu 24 go­dzin" pro­to­kół w spra­wie ochro­ny osób cy­wil­nych, któ­rej do­ma­ga­ją się pań­stwa arab­skie - po­wie­dział w nie­dzie­lę w roz­mo­wie z dzien­ni­ka­rza­mi w Ri­ja­dzie mi­ni­ster od­po­wie­dzial­ny za spra­wy za­gra­nicz­ne Omanu, Jusuf abd Allah. Omań­ski dy­plo­ma­ta, który stoi na czele arab­skiej ko­mi­sji mi­ni­ste­rial­nej po­wo­ła­nej do wcie­le­nia w życie planu Ligi Arab­skiej w spra­wie Syrii, za­pew­nił, że "jest opty­mi­stą".

"Zo­ba­czy­my, czy to praw­da", co mówi rząd w Da­masz­ku - sko­men­to­wał inny arab­ski po­li­tyk, pre­mier i szef dy­plo­ma­cji Ka­ta­ru Hamad as-Sa­ni.

Tym­cza­sem w ciągu ostat­nich dwóch ty­go­dni wpro­wa­dzo­no w życie sank­cje wobec rządu pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da, uchwa­lo­ne 27 li­sto­pa­da przez Ligę Arab­ską.

Obej­mu­ją one m.​in. za­mro­że­nie ak­ty­wów ban­ko­wych 19 wy­so­kich dy­gni­ta­rzy sy­ryj­skich, któ­rych ob­ję­to za­ka­zem wjaz­du do państw arab­skich. Do po­ło­wy zre­du­ko­wa­no licz­bę lotów pa­sa­żer­skich do Syrii z in­nych państw arab­skich.

Od tych sank­cji za­sto­so­wa­nych przez Ligę Arab­ską zdy­stan­so­wał się zde­cy­do­wa­nie Irak, który w nie­dzie­lę wy­stą­pił z pro­po­zy­cją nowej ini­cja­ty­wy me­dia­cyj­nej wobec Da­masz­ku.

"Ini­cja­ty­wa ta po­le­ga na za­po­cząt­ko­wa­niu dia­lo­gu mię­dzy rzą­dem sy­ryj­skim a opo­zy­cją, który do­pro­wa­dził­by do uru­cho­mie­nia me­cha­ni­zmów de­mo­kra­tycz­nych" - brzmia­ła utrzy­ma­na w dy­plo­ma­tycz­nym tonie wy­po­wiedź szefa irac­kiej de­le­ga­cji, która udaje się do Da­masz­ku, Fa­le­ha Fa­ja­da.

Irak jest, obok Li­ba­nu, je­dy­nym człon­kiem Ligi Arab­skiej, który nie za­ak­cep­to­wał sank­cji eko­no­micz­nych za­sto­so­wa­nych wobec Syrii przez pań­stwa arab­skie.

Fajad pod­kre­ślił rów­nież, wy­po­wia­da­jąc się przed od­lo­tem do Da­masz­ku na kon­fe­ren­cji pra­so­wej w Ka­irze, że Irak jest zde­cy­do­wa­nym prze­ciw­ni­kiem od­da­wa­nia spra­wy roz­wią­za­nia kry­zy­su sy­ryj­skie­go "w ręce (nie­arab­skich) or­ga­ni­za­cji mię­dzy­na­ro­do­wych". Inny czło­nek irac­kiej de­le­ga­cji od­la­tu­ją­cej do Da­masz­ku, par­la­men­ta­rzy­sta Ajzat Sza­ban­der za­pew­nił, że za­rów­no rząd sy­ryj­ski, jak i opo­zy­cja "ufają Ira­ko­wi".

>>>>

Co dadza obserwatorzy ???

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pon 20:22, 19 Gru 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 15:02, 20 Gru 2011    Temat postu:

Syria: masakra zwolenników powstania przeciw prezydentowi

Dziesiątki żołnierzy odmawiających mordowania braci zostało dzisiaj zastrzelonych w prowincji Idlib na północnym zachodzie Syrii podczas próby opuszczenia posterunków i przyłączenia się do powstania przeciwko prezydentowi Baszarowi el-Asadowi - podali działacze praw człowieka.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka cytuje świadków, którzy przeżyli atak. Donoszą oni, że syryjskie wojsko strzelało do tych żołnierzy z broni maszynowej. Według jednego ze świadków, zabitych zostało co najmniej 60 bohaterów.

W ostatnich tygodniach coraz częściej dochodzi do krwawych starć między nimi a syryjską armią. Walki mają miejsce głównie w prowincjach Idlib, Hims i Dara.

Według Obserwatorium, mającego siedzibę w Londynie, podczas wcześniejszych starć w prowincji Idlib śmierć poniosło trzech żołnierzy.

Siły bezpieczeństwa zabiły też 13 cywilów w Idlib, Darze na południu kraju i w Dajr az-Zaur na wschodzie.

Dzisiaj Damaszek podpisał protokół zezwalający Lidze Państw Arabskich na wysłanie do Syrii obserwatorów. Opozycja odrzuciła porozumienie. Obserwatorium dysponuje siatką informatorów i codziennie aktualizuje listę ofiar represji reżimu Asada. To m.in. na podstawie tych danych ONZ regularnie podaje informacje o liczbie zabitych. Z najnowszego bilansu wynika, że od wybuchu demokratycznych demonstracji w połowie marca w Syrii zginęło ponad 5 tys. osób.

>>>>>

Tylu meczennikow ! Nie trzeba przekonywac ze ci odmawiajacy udzialu w zbrodniach a zamordowani ida do nieba poniewaz oakzali milosc najwieksza . Gdy ktoś z`ycie oddaje za drugiego ! Oto przyklad ! Sa oni wzorem dla przyszlych pokolen Syryjczyków ! A oni juz nie cierpia . Bo w niebie koniec cierpien . Jest to radosc ale nie taka komediowa ale taka gleboka od Boga !

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:07, 20 Gru 2011    Temat postu:

Czerwony Krzyż: W Syrii odmawia się leczenia rannych i chorych

Pod­czas nie­po­ko­jów w Syrii ran­nym od­ma­wia się po­mo­cy me­dycz­nej - po­in­for­mo­wał w pią­tek szef Mię­dzy­na­ro­do­we­go Ko­mi­te­tu Czer­wo­ne­go Krzy­ża (MKCK) Jakob Kel­len­ber­ger w roz­mo­wie z dzien­ni­kiem "Ba­sler Ze­itung".

Pod­czas dwu­dnio­wej wi­zy­ty w Syrii we wrze­śniu Kel­len­ber­ger upo­mniał pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da, że każda ranna osoba ma prawo do po­mo­cy me­dycz­nej. Po­mi­mo uzy­ska­nia od niego czę­ścio­wych za­pew­nień z Syrii wciąż nad­cho­dzą "bar­dzo nie­po­ko­ją­ce do­nie­sie­nia" - po­wie­dział szef MKCK. Ranni i cho­rzy nadal nie mają do­stę­pu do szpi­ta­li.

Nie­mniej Kel­len­ber­ger widzi na­dzie­ję na współ­pra­cę z sy­ryj­skim re­żi­mem. Za pierw­szy krok w tym kie­run­ku uznał moż­li­wość wi­zy­to­wa­nia tam­tej­szych wię­zień po raz pierw­szy w hi­sto­rii tego kraju. Pod­kre­ślił jed­nak, że "wy­ma­ga­nia MKCK są więk­sze".

Czer­wo­ny Krzyż jest obec­ny w Syrii od 40 lat. We­dług Kel­len­ber­ge­ra MKCK jest je­dy­ną or­ga­ni­za­cją hu­ma­ni­tar­ną, któ­rej za­gra­nicz­ni pra­cow­ni­cy mogą pro­wa­dzić dzia­łal­ność pod­czas trwa­ją­cych za­mie­szek.

An­ty­pre­zy­denc­kie pro­te­sty, za­in­spi­ro­wa­ne po­dob­ny­mi de­mon­stra­cja­mi w in­nych kra­jach arab­skich, wy­bu­chły w Syrii w po­ło­wie marca. Pre­zy­dent Asad, który w 2000 roku po śmier­ci ojca prze­jął wła­dzę w Syrii, do tłu­mie­nia de­mon­stra­cji używa woj­ska i sił bez­pie­czeń­stwa. Twier­dzi, że wal­czą one z is­la­mi­stycz­ny­mi bo­jów­ka­mi i uzbro­jo­ny­mi gan­ga­mi. We­dług sza­cun­ków ONZ, od po­cząt­ku pro­te­stów w marcu zgi­nę­ły w Syrii ponad trzy ty­sią­ce ludzi.

>>>>

A wiec niewiarygodne bestialstwo pod kazdym wzgledem . Oni tarca podobienstwo do istot ludzkich ! A wszystko dla żłoba !

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .


Zamordowany 14-latek Malek Ahmad Suleiman :Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Wto 20:08, 20 Gru 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 15:03, 21 Gru 2011    Temat postu:

Do Syrii pojadą obserwatorzy Ligi Arabskiej

Szef Ligi Arabskiej Nabil al-Arabi powiedział dzisiaj, że obserwatorzy znajdą się w Syrii przed końcem grudnia. Będą musieli ocenić, czy władze w Damaszku stosują się do planu Ligi, która domaga się położenia końca krwawemu tłumieniu protestów w Syrii.

Zdopingowane do działania przez rosnącą liczbę ofiar sił bezpieczeństwa, które władze Syrii wysłały na protestujących przeciwko rządom prezydenta Baszara el-Asada, państwa arabskie skłoniły Damaszek do wpuszczenia do Syrii około 150 obserwatorów, którzy mają być świadkami tego, co się dzieje w tym kraju - pisze agencja Reutera. - Mogę powiedzieć z niejakim przekonaniem, lecz bez całkowitej pewności, że przed końcem przyszłego tygodnia wszyscy (obserwatorzy) tam będą - powiedział Reuterowi sekretarz generalny Ligi Arabskiej al-Arabi i dodał, że to pierwsza tego rodzaju misja od utworzenia Ligi w roku 1945.

- To całkowicie nowa misja, zupełnie nowa w każdym sensie słowa, a jej realizacja zależy od postępowania w dobrej wierze - powiedział szef Ligi Arabskiej. Według niego obserwatorom wystarczy tydzień, by się zorientować, czy Syria stosuje się do planu Ligi Arabskiej.

Na początku listopada Syria zaakceptowała plan Ligi, która domagała się zakończenia przemocy, wycofania wojska z dzielnic mieszkaniowych, uwolnienia zatrzymanych, rozpoczęcia dialogu z opozycją.

Przez sześć tygodni rząd w Damaszku nie dopuszczał na terytorium kraju obserwatorów, którzy mieli ocenić wdrażanie planu. Tymczasem rosła liczba zabitych. W końcu Syria podpisała w poniedziałek stosowny protokół w siedzibie Ligi w Kairze.

Już w czwartek do Damaszku pojedzie mała grupa pod wodzą wysokiego przedstawiciela Ligi, by przygotować misję - poinformował al-Arabi.

- W ciągu tygodnia od rozpoczęcia operacji będziemy wiedzieć. Nie potrzebujemy miesiąca - powiedział szef Ligi Arabskiej nawiązując do podpisanego protokołu, który ma miesięczną ważność z możliwością odnowienia.

Operację obserwacyjną poprowadzi sudański generał mający doświadczenie w misjach pokojowych. Wśród obserwatorów będą przedstawiciele państw arabskich i organizacji pozarządowych. Będą im towarzyszyć przedstawiciele mediów.

Obserwatorzy, jak mówił szef Ligi Arabskiej, liczą na możliwość swobodnego przemieszczania się i komunikowania, na dostęp do więzień i szpitali w całym kraju.

Gdy Syria przystała w listopadzie na plan Ligi, lecz nie przejawiała chęci wcielania go w życie, Liga Arabska uchwaliła bezprecedensowe sankcje wobec Damaszku, w tym ograniczenia w transporcie drogowym i lotniczym, zakaz podróży do krajów arabskich dla 19 najważniejszych członków reżimu.

Sankcje te pozostaną w mocy do czasu przedstawienia przez obserwatorów raportów. Zostaną one pokazane Syrii, która jednak nie będzie miała możności ich ocenzurowania - powiedział al-Arabi. W Syrii od 18 marca trwają nieprzerwanie demonstracje antyprezydenckie. W następstwie ich krwawego tłumienia zginęło ponad 5 tysięcy osób.

>>>>>

Nie sadze aby odniesli sukces ale bedziemy sie przygladali .

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:28, 21 Gru 2011    Temat postu:

Syria: porwanie inżynierów na zachodzie kraju

Pię­ciu irań­skich tech­ni­ków pra­cu­ją­cych w Syrii zo­sta­ło upro­wa­dzo­nych przez nie­zna­nych uzbro­jo­nych osob­ni­ków w mie­ście Hims na za­cho­dzie kraju - po­in­for­mo­wa­ła dzi­siaj irań­ska an­glo­ję­zycz­na Press TV. Po­rwa­nie po­twier­dzi­ła am­ba­sa­da Iranu w Da­masz­ku.

Pań­stwo­wa sy­ryj­ska agen­cja SANA po­da­ła, że ośmiu "in­ży­nie­rów róż­nych na­ro­do­wo­ści zni­kło" w dro­dze au­to­bu­sem do pracy w elek­trow­ni w pro­win­cji Hims. Pro­win­cja jest te­re­nem de­mon­stra­cji an­ty­rzą­do­wych krwa­wo tłu­mio­nych przez siły re­żi­mu Ba­sza­ra el-Asa­da. Iran, naj­bliż­szy so­jusz­nik Syrii w re­gio­nie, z za­do­wo­le­niem po­wi­tał zgodę Da­masz­ku na przy­ję­cie ob­ser­wa­to­rów z Ligi Arab­skiej, ma­ją­cych nad­zo­ro­wać re­ali­za­cję planu, ma­ją­ce­go po­ło­żyć kres krwa­wym zaj­ściom. We­dług sza­cun­ków ONZ, tłu­mie­nie w Syrii przez siły re­żi­mo­we pro­te­stów za­in­spi­ro­wa­nych arab­ską wio­sną po­chło­nę­ło już ponad 5 ty­się­cy ofiar śmier­tel­nych. Reu­ters przy­po­mi­na, że kilka dni temu wła­dze w Da­masz­ku po­in­for­mo­wa­ły, iż 1100 człon­ków sy­ryj­skich sił bez­pie­czeń­stwa zo­sta­ło za­bi­tych przez "zbroj­ne gangi ter­ro­ry­stycz­ne".

>>>>>

Sami widzicie ze doprowadzili kraj do anarchii ...

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Śro 20:29, 21 Gru 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 16:26, 22 Gru 2011    Temat postu:

Nasilaja sie bestialskie masakry :

Syria: Armia pacyfikuje protestujących. Są ofiary

Dziesięć osób zginęło dzisiaj w starciach z siłami rządowymi w mieście Hama na wschodzie Syrii, gdzie wojsko przypuściło pierwszy od miesięcy duży atak w celu spacyfikowania mieszkańców, którzy sprzeciwiają się autorytarnym rządom prezydenta Baszara el-Asada.

Syryjskie wojsko przy wsparciu czołgów wkroczyło do miasta, uznawanego powszechnie za ośrodek protestów. Szturm nastąpił po trzech dniach strajku generalnego, którego uczestnicy popierają prodemokratyczne protesty. Wielu mieszkańców zostało rannych w dzielnicy Hamidija, gdzie próbowano zatrzymać napór sił bezpieczeństwa; zniszczone zostały dwa opancerzone pojazdy wojskowe. Była to pierwsza zbrojna interwencja sił rządowych w Hamie od sierpnia. Wówczas ofensywa zakończyła masowe protesty w centrum miasta. Żołnierze strzelali do demonstrantów z broni maszynowej, rabowali i podpalali zamknięte sklepy.

Cytowani przez agencję AFP obrońcy praw człowieka podali, że w muhafazie (prowincji) Hama "od kul wojska i sił bezpieczeństwa zginęło 20 osób".

Agencja AP poinformowała, że w wiosce położonej niedaleko Hamy najprawdopodobniej zbuntowani żołnierze syryjscy zaatakowali konwój wojskowy, zabijając ośmiu żołnierzy. Miał to być akt zemsty za ostrzelanie przez armię wcześniej cywilnego samochodu, co spowodowało śmierć pięciu osób. W poniedziałek ONZ podał, że prawdopodobnie co najmniej 5 tys. osób zostało zabitych od połowy marca podczas krwawo tłumionych protestów przeciw rządom prezydenta Asada.

>>>>

Bilans tych potwornych zbrodni to wedlug moich obliczen :
3611 cywilow
Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka podaje
3601 cywilow
Liczby zatem bardzo bliskie !
822 wojskowych
Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka podaje
1342 żołnierzy
I tu jest duza roznica ! Oczywiscie wieksza liczba jest prawdziwsza . Tylko czy aby na pewno sa to wszystko zlonierze ??? A moze tez cywile ???
Ogolem 117 849 ofiar !

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:11, 22 Gru 2011    Temat postu:

Obserwatorzy Ligi

Zdopingowane do działania przez rosnącą liczbę ofiar sił bezpieczeństwa, które władze Syrii wysłały na protestujących, państwa arabskie skłoniły Damaszek do wpuszczenia do Syrii około 150 obserwatorów. Mają oni być świadkami tego, co się dzieje w tym kraju - pisze agencja Reutera.

- Mogę powiedzieć z niejakim przekonaniem, lecz bez całkowitej pewności, że przed końcem przyszłego tygodnia wszyscy (obserwatorzy) tam będą - powiedział Reuterowi sekretarz generalny Ligi Arabskiej al-Arabi i dodał, że to pierwsza tego rodzaju misja od utworzenia Ligi w roku 1945.

- To całkowicie nowa misja, zupełnie nowa w każdym sensie słowa, a jej realizacja zależy od postępowania w dobrej wierze - powiedział szef Ligi Arabskiej. Według niego obserwatorom wystarczy tydzień, by się zorientować, czy Syria stosuje się do planu Ligi Arabskiej.

Plan zakończenia walk

Na początku listopada Syria zaakceptowała plan Ligi, która domagała się zakończenia przemocy, wycofania wojska z dzielnic mieszkaniowych, uwolnienia zatrzymanych, rozpoczęcia dialogu z opozycją.

Przez sześć tygodni rząd w Damaszku nie dopuszczał na terytorium kraju obserwatorów, którzy mieli ocenić wdrażanie planu. Tymczasem rosła liczba zabitych. W końcu Syria podpisała w poniedziałek stosowny protokół w siedzibie Ligi w Kairze.

Już w czwartek do Damaszku pojedzie mała grupa pod wodzą wysokiego przedstawiciela Ligi, by przygotować misję - poinformował al-Arabi.

- W ciągu tygodnia od rozpoczęcia operacji będziemy wiedzieć. Nie potrzebujemy miesiąca - powiedział szef Ligi Arabskiej nawiązując do podpisanego protokołu, który ma miesięczną ważność z możliwością odnowienia.

Operację obserwacyjną poprowadzi sudański generał mający doświadczenie w misjach pokojowych. Wśród obserwatorów będą przedstawiciele państw arabskich i organizacji pozarządowych. Będą im towarzyszyć przedstawiciele mediów.

Obserwatorzy, jak mówił szef Ligi Arabskiej, liczą na możliwość swobodnego przemieszczania się i komunikowania, na dostęp do więzień i szpitali w całym kraju.

Gdy Syria przystała w listopadzie na plan Ligi, lecz nie przejawiała chęci wcielania go w życie, Liga Arabska uchwaliła bezprecedensowe sankcje wobec Damaszku, w tym ograniczenia w transporcie drogowym i lotniczym, zakaz podróży do krajów arabskich dla 19 najważniejszych członków reżimu.

Sankcje te pozostaną w mocy do czasu przedstawienia przez obserwatorów raportów. Zostaną one pokazane Syrii, która jednak nie będzie miała możności ich ocenzurowania - powiedział al-Arabi.

>>>>>

Beda mieli o czym mowic bo ostatnio masakry wyjatkowe ! Jakby rezim chcial im dostarczyc stosy zamordowanych !

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Czw 20:12, 22 Gru 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:12, 23 Gru 2011    Temat postu:

38 zabitych podczas protestów w Syrii. Liga Arabska wciąż próbuje negocjacji

Co najmniej 38 osób, wśród nich troje dzieci i dwie kobiety, zginęło w Syrii od kul wojska i policji tłumiących demonstracje opozycyjne. Do Damaszku udała się z ramienia Ligi Arabskiej delegacja iracka, aby próbować kolejnych negocjacji.

Siły bezpieczeństwa prezydenta Baszara el-Asada strzelały do demonstrantów w kilku prowincjach Syrii, ale najwięcej ofiar śmiertelnych było ponownie w prowincji Hims, w środkowej części kraju, jednym z głównych bastionów opozycji. Poprzedniego dnia, w piątek, od kul sił rządowych zginęło 19 demonstrantów.

W ciągu dziewięciu miesięcy demonstracji opozycji liczba śmiertelnych ofiar represji i ataków na demonstrantów przekroczyła, według danych ogłoszonych przez ONZ, pięć tysięcy.

Grupa kontaktowa Ligi Arabskiej w sprawie Syrii zapowiedziała w sobotę, że Liga zwróci się do Rady Bezpieczeństwa ONZ, aby zaczęła wcielać w życie plan Ligi w sprawie rozwiązania kryzysu w Syrii. Plan ten musi jeszcze być zaakceptowany przez ministrów spraw zagranicznych państw arabskich, którzy wyznaczyli sobie spotkanie na najbliższą środę. Dotyczy on głównie zastosowania wobec Syrii sankcji ekonomicznych, w tym ograniczeń w transporcie drogowym i lotniczym w stosunku do Syrii oraz sankcji dyplomatycznych.

>>>>

W wyniku tych zbrodni bilans ofiar skacze dramtycznie !

3696 zabitych cywilow
1377 wojskowych
121148 ofiar ogolem
Czyli przekroczylo 120 tys !

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:13, 23 Gru 2011    Temat postu:

Syria: ponad 40 zabitych w atakach na obiekty sił bezpieczeństwa

Ponad 40 osób, głów­nie cy­wi­lów, zgi­nę­ło w Da­masz­ku w dwóch za­ma­chach bom­bo­wych na obiek­ty sy­ryj­skich sił bez­pie­czeń­stwa - po­in­for­mo­wał przed­sta­wi­ciel armii. We­dług te­le­wi­zji pań­stwo­wej wstęp­ne usta­le­nia świad­czą, że za za­ma­cha­mi stoi Al-Ka­ida. Ponad sto osób zo­sta­ło ran­nych.
fot.​Reuters

Te­le­wi­zja pań­stwo­wa po­da­ła, że ata­ków do­ko­na­li, z uży­ciem sa­mo­cho­dów z ła­dun­ka­mi wy­bu­cho­wy­mi, za­ma­chow­cy-sa­mo­bój­cy. Celem eks­plo­zji, prze­pro­wa­dzo­nych w od­stę­pie kilku minut, był gmach cy­wil­nych służb bez­pie­czeń­stwa oraz bu­dy­nek in­nych sił bez­pie­czeń­stwa. Na po­ka­za­nych przez te­le­wi­zję zdję­ciach widać za­krwa­wio­nych ludzi nie­sio­nych do ka­re­tek po­go­to­wia i po­waż­nie uszko­dzo­ny bu­dy­nek.

MSZ w Da­masz­ku oświad­czy­ło, że przed dwoma dnia­mi Liban ostrzegł wła­dze Syrii przed in­fil­tra­cją kraju przez Al-Ka­idę. Piąt­ko­we za­ma­chy to za­ra­zem pierw­sze tego ro­dza­ju ataki od czasu, gdy w Syrii roz­po­czę­ły się w marcu pro­te­sty prze­ciw­ko rzą­dom pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da, krwa­wo tłu­mio­ne przez wła­dze.

Do ata­ków do­szło w pierw­szym dniu wi­zy­ty w Da­masz­ku ob­ser­wa­to­rów Ligi Arab­skiej, któ­rzy mają pomóc w roz­wią­za­niu kon­flik­tu. Przed­sta­wi­cie­le or­ga­ni­za­cji udali się na miej­sca za­ma­chów.

We­dług sza­cun­ków ONZ w ciągu dzie­wię­ciu mie­się­cy pro­te­stów prze­ciw­ko Asa­do­wi zgi­nę­ło w Syrii ponad 5 tys. ludzi. Sy­ryj­skie wła­dze twier­dzą na­to­miast, że zbroj­ne gangi "ter­ro­ry­stycz­ne" za­bi­ły już pra­wie 2 tys. po­li­cjan­tów i żoł­nie­rzy.

W ostat­nich ty­go­dniach po­ko­jo­we de­mon­stra­cje zo­sta­ły przy­ćmio­ne przez zbroj­ne star­cia mię­dzy zbun­to­wa­ny­mi żoł­nie­rza­mi, przy­łą­cza­ją­cy­mi się do pro­te­stów, a re­gu­lar­ną armią.

>>>>

Oficjalne dane sa absudalne i bezsensowne ale jedno jest pewne . Wolna Armia Syrii walczy i nie mozna juz bezkarnie mordowac bezbronnych !

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pią 20:14, 23 Gru 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:40, 24 Gru 2011    Temat postu:

Krwawe zamachy w Syrii

Do dwóch zamachów na obiekty sił bezpieczeństwa doszło w stolicy Syrii Damaszku - poinformowała miejscowa telewizja.

Według świadków cytowanych przez agencję Reutera w Damaszku słychać było dwie eksplozje. Ataków na obiekty sił bezpieczeństwa w stolicy Syrii, Damaszku dokonali zamachowcy-samobójcy, wykorzystując samochody wyładowane materiałami wybuchowymi - poinformowała syryjska telewizja państwowa.

W zamachach zginęło kilka osób - poinformowała syryjska telewizja państwowa. Większość zabitych to cywile, ale wśród ofiar są też wojskowi.

Siły bezpieczeństwa zabiły też 13 cywilów w Idlib, Darze na południu kraju i w Dajr az-Zaur na wschodzie.

>>>>>

Nie wiadomo kto te zamachy robi . Moga to byc prowokacje . Wolna Armia Syrii nie moze stosowac ohydnych metod terroru z ,,samobijcami'' . To niegodne zolnierza !

Daje to zabitych
3715 cywilow
1384 zolnierzy
121781 ofiar

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91888
Przeczytał: 119 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 0:19, 25 Gru 2011    Temat postu:

Tak zaczal sie krwawy wtorek :

Syryjskie siły bezpieczeństwa zabijają cywilów

Syryjskie siły bezpieczeństwa zabiły we wtorek 33 cywilów, a w starciach między zbuntowanymi żołnierzami a wojskiem wiernym prezydentowi Baszarowi el-Asadowi są dziesiątki zabitych i rannych - podało Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie.

-Jak przekazują działacze tej organizacji, łącznie 26 cywilów siły bezpieczeństwa zabiły dzisiaj w prowincji Idlib. Siedem osób zginęło w prowincji Hims. Dziś doszło również do kolejnego starcia między armią a dezerterami, którzy przyłączają się do protestów przeciw Asadowi. 14 żołnierzy sił rządowych zostało zabitych w prowincji Dara. W Idlib, w pobliżu granicy z Turcją, zbuntowani żołnierze zostali okrążeni i około stu zostało zabitych lub rannych.

Właśnie w prowincjach Idlib, Hims i Dara nasilają się w ostatnich tygodniach starcia między zbuntowanymi żołnierzami i wojskiem. Stają się coraz bardziej krwawe; w poniedziałek kilkudziesięciu zbiegów zostało zabitych przez siły rządowe, gdy próbowali opuścić posterunki i przyłączyć się do powstania.

W marcu rozpoczęły się w Syrii demokratyczne protesty przeciw Asadowi, krwawo tłumione przez siły rządowe. Potem pokojowe protesty zostały przyćmione przez zbrojne starcia między dezerterami a regularną armią. Obserwatorium Praw Człowieka opiera swoje szacunki na danych od siatki informatorów. To m.in. na podstawie tych informacji ONZ określa liczbę ofiar sił rządowych w Syrii. Z ostatniego bilansu wynika, że od wybuchu demokratycznych demonstracji w połowie marca zginęło ponad 5 tys. osób.

>>>>

Bilnas ofiar skoczyl zatem dramtycznie do zabitych :

3764 cywilow
1403 wojskowych
123387 ofiar ogolem !

Stad krwawy wtorek !

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 127, 128, 129  Następny
Strona 15 z 129

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy