Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Syria na drodze do wolności !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 254, 255, 256  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:35, 02 Gru 2011    Temat postu:

USA nakładają sankcje na Syrię i chcą kolejnych wobec Iranu

USA nałożyły w czwartek sankcje na dwóch przedstawicieli Syrii i dwie firmy syryjskie, wzywając do wywarcia presji na Damaszek, by wstrzymał tłumienie protestów antyrządowych. Amerykanie chcą też objąć sankcjami irański bank centralny.

Ministerstwo Skarbu USA umieściło na czarnej liście Mahmuda Machlufa, wuja syryjskiego prezydenta Baszara al-Asada, a także jednego z generałów armii syryjskiej. Dwie firmy objęte sankcjami to kompania kontrolowana przez państwo oraz bank; jak twierdzi Ministerstwo Skarbu, wspierają one finansowo władze w Damaszku. Sankcje oznaczają, że obywatele amerykańscy nie mogą zawierać transakcji z tymi osobami i firmami.

Sankcje nakładane w ostatnim czasie na Syrię przez państwa zachodnie, a także Turcję, mają zmusić prezydenta Asada do zaprzestania tłumienia trwających od marca antyrządowych protestów. Według ostatnich ocen ONZ, liczba ofiar śmiertelnych tłumienia demonstracji przekroczyła 4 tys.

Departament Stanu USA oznajmił w czwartek, że popiera nasilenie presji na władze w Teheranie, by wstrzymały swój program nuklearny. Waszyngton opowiada się w tym celu za restrykcjami wobec banku centralnego Iranu.

- Administracja (prezydenta USA Baracka) Obamy stanowczo popiera zwiększenie presji na Iran, w tym odpowiednio zakrojone i ukierunkowane sankcje przeciwko irańskiemu bankowi centralnemu - oznajmił Departament Stanu. Dodał, że takie sankcje powinny być "należycie zaplanowane w czasie" i składać się na "wprowadzaną starannie i etapami konsekwentną politykę" w celu skłonienia Iranu do "wypełniania swoich zobowiązań". Najnowszy raport Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) przedstawił dowody, że irański program nuklearny służy nie tylko celom cywilnym. W reakcji na raport USA nałożyły sankcje na przemysł petrochemiczny i sektor finansowy Iranu; podobne sankcje wprowadziły Wielka Brytania i Kanada.

>>>>>

Tak jest to sluszne !
Tymczasem kremlowscy zbrodniarze popelnili kolejna zbrodnie przeciw narodowi Syryjskiemu :

Syrii dostarczono przeciwokrętowe pociski manewrujące z Rosji .

Rosja dostarczyła Syrii przeciwokrętowe pociski manewrujące - poinformowała w rosyjska agencja Interfax, powołując się na anonimowe źródło wojskowe

Syria, gdzie autokratyczny reżym prezydenta Baszara el-Asada uśmiercił przy tłumieniu trwających od marca prodemokratycznych demonstracji ponad 4 tys. ludzi, popada w coraz większą izolację na arenie międzynarodowej. Rosja wypowiadała się jednak przeciwko rozszerzeniu sankcji, nałożonych przez państwa zachodnie oraz Ligę Arabską na Syrię i nie zamierza zrezygnować z dostarczania jej uzbrojenia.

- Kontrakt został całkowicie zrealizowany, niemal przed terminem. Broń ta chroni całe wybrzeże Syrii przed ewentualnym atakiem z morza - powiedziało cytowane przez Interfax źródło, nie podając jednak, kiedy nastąpiła dostawa. Jej wartość szacuje się na 300 mln dolarów.

Rosja oraz Chiny zawetowały w październiku projekt rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ, potępiającej reżym Asada. Moskwa twierdzi, iż uchwalenie rezolucji otworzyłoby drogę do interwencji zbrojnej takiej jak w Libii, gdzie jej zdaniem NATO nadużyło mandatu Rady Bezpieczeństwa.

>>>>>

Jest to posuniecie antysyryjskie i antyzachodnie .
Zbrodniarzom chodzi o to ze gdyby okrety zachodu ruszyly na pomoc mordowanym to te rakiety posluza do zatapiania tych okretow . Chodzi o to aby rezim spokojnie mordowal ludzi i bez obaw ! Taka jest Rosja ! A Arabowie uwazali ja za przyjaciela a USA za wrgoa ... GLUPOTA !!! Nas w Polsce nie oszukaja ... Arabowie musza porzucic glupie przekonania ktore im szkodza ...
Ale nie trwozcie sie Syryjczycy ! Nie wystarcza rakiety ! Trzeba umiec ich uzyc ! Jak dasz małpie zegarek to co ona zrobi ? Popsuje ! I tyle ! Rezim nie potrafi ich uzyc !

SRGC wyraziła "zdziwienie rosyjską uporczywością w czynieniu z narodu syryjskiego swojego wroga".

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:01, 02 Gru 2011    Temat postu:

Komisarz ONZ ds. praw człowieka apeluje o obronę Syryjczyków

Wy­so­ka ko­mi­sarz ONZ ds. praw czło­wie­ka Navi Pil­lay we­zwa­ła spo­łecz­ność mię­dzy­na­ro­do­wą do ochro­ny lud­no­ści cy­wil­nej w Syrii przed "bez­względ­ny­mi prze­śla­do­wa­nia­mi" re­żi­mu. Kraj znaj­du­je się na kra­wę­dzi wojny do­mo­wej - ostrze­gła.

W wy­ni­ku krwa­wo tłu­mio­nych przez sy­ryj­ski reżim de­mon­stra­cji zgi­nę­ły co naj­mniej 4 ty­sią­ce osób, w tym 307 dzie­ci, a ponad 14 ty­się­cy ludzi prze­trzy­my­wa­nych jest w wię­zie­niach - po­da­ła wy­so­ka ko­mi­sarz na nad­zwy­czaj­nym po­sie­dze­nie Ko­mi­sji Praw Czło­wie­ka ONZ w Ge­ne­wie. Za­strze­gła przy tym, że rze­czy­wi­sty bi­lans ofiar jest naj­praw­do­po­dob­niej o wiele wyż­szy. Pil­lay za­zna­czy­ła, że w obec­nej sy­tu­acji spo­łecz­ność mię­dzy­na­ro­do­wa po­win­na "pil­nie przed­się­wziąć sku­tecz­ne środ­ki, by chro­nić naród sy­ryj­ski".

Jej zda­niem do­nie­sie­nia na­pły­wa­ją­ce z Syrii zwięk­sza­ją ko­niecz­ność, by na wnio­sek Rady Bez­pie­czeń­stwa sy­tu­acją w Syrii za­ję­li się pro­ku­ra­to­rzy Mię­dzy­na­ro­do­we­go Try­bu­na­łu Kar­ne­go (MTK) w Hadze.

ONZ-owska ko­mi­sja śled­cza ds. Syrii ogło­si­ła w po­nie­dzia­łek, że sy­ryj­skie woj­sko i siły bez­pie­czeń­stwa po­peł­nia­ją zbrod­nie prze­ciw­ko ludz­ko­ści, łącz­nie z za­bój­stwa­mi, tor­tu­ra­mi i gwał­ta­mi. Od­po­wie­dzial­no­ścią za te zbrod­nie ob­cią­żo­no reżim pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da.

Po­nad­to Pil­lay ostrze­gła, że "bez­względ­ne prze­śla­do­wa­nia (lud­no­ści cy­wil­nej) sto­so­wa­ne przez sy­ryj­skie wła­dze - jeśli nie po­ło­ży im się kresu - mogą do­pro­wa­dzić do wy­bu­chu wojny do­mo­wej na pełną skalę".

Po stro­nie prze­ciw­ni­ków sy­ryj­skich władz sta­nę­ła opo­zy­cyj­na grupa zbroj­na Wolna Armia Sy­ryj­ska (WAS), którą two­rzą zbun­to­wa­ni żoł­nie­rze-de­zer­te­rzy. Za­in­spi­ro­wa­ne arab­ską wio­sną pro­de­mo­kra­tycz­ne i an­ty­pre­zy­denc­kie de­mon­stra­cje w Syrii trwa­ją nie­prze­rwa­nie od 18 marca.

>>>>>

Tak jest trzeba bronic !

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pią 20:02, 02 Gru 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 11:13, 03 Gru 2011    Temat postu:

Syria oskarżona o zbrodnie przeciwko ludzkości

Komisja Praw Człowieka ONZ oskarżyła w piątek władze syryjskie o zbrodnie przeciwko ludzkości oraz zapowiedziała powołanie specjalnego przedstawiciela, który zbada sytuację w Syrii i represje wobec antyrządowych demonstrantów.

W raporcie komisji, który ma być przesłany sekretarzowi generalnemu ONZ Ban Ki Munowi, oceniono, że w ciągu 9 miesięcy tłumienia protestów i demonstracji w Syrii, zginęło ponad 4 tys. osób. Komisja wezwała w uchwalonej rezolucji do zwolnienia więźniów sumienia i zawieszenia syryjskich służb bezpieczeństwa podejrzanych o brutalne represje. Przeciwko rezolucji głosowały Rosja i Chiny, które już wcześniej były przeciwne jakimkolwiek posunięciom ONZ, które mogłyby doprowadzić do interwencji podobnej do tej, do której doszło w Libii.

Przewodniczący komisji Navi Pillay wezwał do podjęcia "pilnych działań" mających na celu ochronę ludności cywilnej w Syrii.

Jednak ambasador Syrii w siedzibie ONZ w Genewie ostrzegł, że problemy jego kraju nie mogą być rozwiązane przez społeczność międzynarodową a jakakolwiek interwencja ONZ "jedynie pogłębiłaby kryzys".

>>>>

No wreszcie !

ONZ potępia reżim w Syrii

Rada Praw Człowieka ONZ potępiła dzisiaj w rezolucji "systematyczne, powszechne i rażące" łamanie praw człowieka i podstawowych wolności przez władze w Damaszku, do czego doszło podczas tłumienia antyreżimowych wystąpień.

Licząca 47 członków Rada na nadzwyczajnym posiedzeniu przyjęła rezolucję ogromną większością 37 głosów przy 4 głosach sprzeciwu i 6 wstrzymujących się. Wśród krajów sprzeciwiających się rezolucji były Chiny i Rosja. Wcześniej wysoka komisarz ONZ ds. praw człowieka Navi Pillay wezwała społeczność międzynarodową do ochrony ludności cywilnej w Syrii przed "bezwzględnymi prześladowaniami" reżimu. Ostrzegła, że kraj ten znajduje się na krawędzi wojny domowej.

Zdaniem Pillay, doniesienia napływające z Syrii zwiększają konieczność, by na wniosek Rady Bezpieczeństwa sytuacją w tym kraju zajęli się prokuratorzy Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) w Hadze.

W ostatecznym tekście rezolucji nie ma bezpośredniego odwołania do Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Zwrócono się natomiast do "głównych ciał" ONZ o przyjrzenie się raportowi uznającemu, że w Syrii doszło do zbrodni przeciwko ludzkości, i wezwano do powzięcia "adekwatnych działań".

ONZ-owska komisja śledcza ds. Syrii ogłosiła w poniedziałek, że syryjskie wojsko i siły bezpieczeństwa popełniają zbrodnie przeciwko ludzkości, łącznie z zabójstwami, torturami i gwałtami. Odpowiedzialnością za te zbrodnie obciążono reżim prezydenta Baszara el-Asada.

W wyniku krwawo tłumionych przez syryjski reżim demonstracji zginęły co najmniej 4 tysiące osób, w tym 307 dzieci, a ponad 14 tysięcy ludzi przetrzymywanych jest w więzieniach - podała wysoka komisarz na nadzwyczajnym posiedzeniu Komisji Praw Człowieka ONZ w Genewie. Zastrzegła przy tym, że rzeczywisty bilans ofiar jest najprawdopodobniej o wiele wyższy. Zainspirowane arabską wiosną prodemokratyczne i antyprezydenckie demonstracje w Syrii trwają nieprzerwanie od 18 marca.

>>>>>

A kto byl przeciw ? Pekin Kreml a tych dwu dodatkowych bandytow to kto ???

SRGC wyraziła "zdziwienie rosyjską uporczywością w czynieniu z narodu syryjskiego swojego wroga".

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 23:23, 03 Gru 2011    Temat postu:

Erdogan: przestrogą powinien być los Hitlera

Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan oświadczył we wtorek, że dla autorytarnego prezydenta Syrii Baszara el-Asada przestrogą powinny być losy takich dyktatorów jak Adolf Hitler, Benito Mussolini i Muammar Kadafi.

-Nawiązując do zapowiedzi Asada, że będzie walczył ze swymi wrogami aż do śmierci, Erdogan powiedział: - Walczyć do śmierci przeciwko własnym rodakom, to nie bohaterstwo, lecz tchórzostwo. Dla dobra swego kraju i regionu Asad powinien ustąpić bez dalszego rozlewu krwi - podkreślił premier Turcji.

Co najmniej 17 osób, w tym cztery osoby niepełnoletnie, zostały we wtorek zabite przez siły bezpieczeństwa w prowincjach Hims, Hama i Idlib - podały Lokalne Komitety Koordynacyjne.

Syryjskie władze, uciekający się do przemocy wobec antyreżimowych demonstrantów, znajdują się w coraz większej izolacji. Od Asada odwróciły się także kraje arabskie i Turcja, która była kiedyś sojusznikiem Syrii.

>>>>

Sytuacaj jest jasna i zadne klamstwa nic nie zmienia ...

ONZ: Syria - zbrodnie.

Raport sporządzono na zlecenie ONZ-owskiej Rady Praw Człowieka. Komisja, która przesłuchała ponad 200 ofiar i świadków, w tym syryjskich uciekinierów z wojska , wezwała Damaszek do zaprzestania łamania praw człowieka, zwolnienia więźniów oraz umożliwienia dostępu do Syrii mediom, organizacjom pomocowym i organizacjom obrońców praw człowieka.

Powołana w sierpniu komisja, której przewodniczy brazylijski politolog Paulo Sergio Pinheiro, podkreśliła konieczność zbadania wszystkich zarzutów i pociągnięcia winnych do odpowiedzialności.

Demonstracje w Syrii, których uczestnicy domagają się ustąpienia prezydenta Baszara al-Asada, trwają od 18 marca. Według szacunków ONZ tłumienie protestów pociągnęło dotąd za sobą ponad 3,5 tys. ofiar śmiertelnych. Natomiast syryjskie władze twierdzą, że zbrojne "gangi terrorystyczne" zabiły 1,1 tys. policjantów i żołnierzy. Syria jest "odpowiedzialna za bezprawne działania, łącznie ze zbrodniami przeciwko ludzkości, popełnione przez jej wojsko i siły bezpieczeństwa" – głosi raport komisji ONZ.

>>>>

Zbrodnie sa ewidentne !

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 16:20, 04 Gru 2011    Temat postu:

Prezydent Syrii zakwestionował dane ONZ, według których od początku wystąpień opozycji, czyli od marca br., zginęło 3500 osób. Według niego, cywilnych ofiar śmiertelnych było tylko 619 ,natomiast zginęło 800 żołnierzy sił rządowych.

Tymczasem represje sił rządowych wobec zwolenników demokratyzacji nadal trwają. W sobotę siły rządowe zabiły w całym kraju - według źródeł opozycyjnych - 13 osób i raniły około 140. Wznowiono ataki na miasto Hims, będące ośrodkiem oporu wobec reżimu Asada.

>>>>>

I kolejne bestialskie zbrodnie . Pozwala to opracowac bilans minimum ofiar :

3533 zabitych cywilow
805 ofiar militarnych
4338 zabitych razem
13014 rannych
56224 uwiezionych
21625 uchodzcow
20 000 zbieglo z armii nie chca mordowac
Daje to MINIMUM 115202 ofiary ...
Ale nie jest to pewne ! Trzeba szukac dalszych danych !

Ale to sa liczby a jak to wyglada konkretnie ?

Szokująca relacja więźnia krwawego reżimu !

Przerażające wyznanie więźnia syryjskiego reżimu - Przebywający w Syrii potajemnie reporter ITV/Channel 4 został w ubiegłym tygodniu aresztowany i osadzony w więzieniu. Z jego relacji wyłania się przerażający obraz reżimu al-Assada.

Sean McAllister spał w pomieszczeniu obok sali tortur, w którym na podłodze były przechowywane narzędzia kaźni. - Były tak ciężkie, że musiały łamać kości. Wycie ludzi bitych czymś takim sprawia, że zaczynasz się trząść jak osika i robi ci się niedobrze - mówi dziennikarz.

Zobacz cały materiał o wyznaniach więźnia syryjskiego reżimu :W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 23:18, 04 Gru 2011    Temat postu:

Syria: czołgi ostrzelały pozycje powstancow ...

Syryjskie czołgi zbombardowały w czwartek kryjówki powstańców nieopodal miasta Rastan w zachodniej Syrii - poinformowali mieszkańcy i aktywiści na rzecz obrony praw człowieka.

Według nich, około 50 czołgów i pojazdów opancerzonych wystrzeliło pociski przeciwlotnicze w stronę gospodarstwa domowego na obrzeżach Rastanu, 20 km na północ od miasta Hims w zachodniej Syrii. Hims jest ośrodkiem oporu wobec reżimu autokratycznego prezydenta Baszara el-Asada. Pod koniec października Rastan było sceną pierwszych większych starć między siłami lojalnymi wobec Asada i uciekinierami z armii w czasie trwającej już osiem miesięcy rebelii.

Hims na zachodzie Syrii, gdzie - jak zauważa AP - w niedzielę siły bezpieczeństwa zabiły co najmniej 9 osób.

>>>>

Daje to

4356 zabitych
115583 ofiar minimum !

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 13:18, 05 Gru 2011    Temat postu:

Syria: siedmiu pilotów zginęło w zamachu na autobus

Siedmiu syryjskich pilotów wojskowych zginęło w czwartek w ataku na ich autobus w centrum Syrii, który przeprowadziła opozycyjna grupa zbrojna - poinformowały AFP źródła syryjskiej opozycji.

Wg nich atak na autobus, który przewoził wojskowych, nastąpił w pobliżu Palmyry; do ataku przyznała się Wolna Armia Syryjska (WAS), którą tworzą zbuntowani żołnierze. W oświadczeniu na stronie internetowej WAS napisała, że jeden z jej oddziałów przeprowadził atak na autobus przewożący pilotów wojskowych drogą łączącą Palmyrę z Hims i zabił siedmiu oficerów i kierowcę.

WAS w ostatnich tygodniach nasilił ataki wyraźnie wymierzone przeciwko syryjskiej armii i policji reżimowej.

Według jej szefa, pułkownika Rijada al-Asada, WAS liczy co najmniej 20 000 ludzi. Rijad al-Asad, który zdezerterował i przebywa na uchodźstwie w Turcji, ogłosił powstanie WAS w lipcu.

W minionym tygodniu Wolna Armia Syrii ogłosiła powołanie tymczasowej rady wojskowej w celu obalenia reżimu prezydenta Baszara el-Asada, ochrony ludności cywilnej, a także zapobiegania anarchii. Syryjska armia przyznaje, że codziennie dochodzi do dezercji, jednak jej zdaniem Wolna Armia nie jest dostatecznie silna, by podjąć regularną walkę.

Według ONZ od rozpoczęcia w marcu protestów w Syrii zginęło ok. 3,5 tys. osób. Władze twierdzą z kolei, że islamscy bojownicy i gangi inspirowane z zagranicy zabiły 1,1 tys. członków służb bezpieczeństwa.

>>>>>

WAS walczy ! Tutaj macie potwierdzenie ze liczy ona co najmniej 20 .000 ludzi ! I rosnie !

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:24, 05 Gru 2011    Temat postu:

Wypowiedzą wojnę Izraelowi? .

W Jerozolimie rośnie przekonanie, że zagrożony coraz bardziej przez powstańców reżim w Damaszku może w ostateczności zaatakować Izrael. Przed taką możliwością ostrzegł w wywiadzie dla wojskowego radia "Galej Cahal" - szef komisji obrony i spraw zagranicznych Knesetu, Szaul Mofaz.

- Można sądzić, że będąc u zmierzchu władzy, Asad spróbuje odwrócić uwagę od masakry własnego narodu przy pomocy wojny z Izraelem - powiedział Mofaz.

W niedzielę armia Baszara al-Asada przeprowadziła na wschodzie Syrii manewry rakietowe, między innymi z pociskami "Scud B", o zasięgu 300 km. Rakiety te mogą zagrozić najgęściej zaludnionym rejonom Izraela.

Tego rodzaju demonstracja siły odebrana została jako ostrzeżenie nie tylko przez Izraelczyków, lecz także przez Turcję i Jordanię, wspomagające powstańców syryjskich. Mnożą się sygnały wskazujące, że dni reżimu Asada są policzone. Media izraelskie podają, że palestyński Hamas zaczął po cichu ewakuować swoich ludzi z Damaszku, gdzie miał dotychczas kwaterę główną.

>>>>>

No to dobrze ! Izraelczycy powalcza wspolnie z Syryjaczykami z tym samym rezimem ! Bedzie to historyczne pojednanie i poczatek przyjazni miedzy narodami ! TO CIESZY !!!

Liga Arabska wymusza ustępstwa Syrii

Wła­dze w Da­masz­ku po­in­for­mo­wa­ły dzi­siaj, że za­ak­cep­to­wa­ły żą­da­nie Ligi Arab­skiej do­ty­czą­ce przy­sła­nia ob­ser­wa­to­rów do Syrii. Liga za­bie­ga­ła o to od dawna w for­mie ul­ty­ma­tyw­nej gro­żąc Da­masz­ko­wi sank­cja­mi za brak zgody.

Rzecz­nik sy­ryj­skie­go MSZ oświad­czył dzi­siaj, że szef re­sor­tu Walid el-Mu'allim "od­po­wie­dział po­zy­tyw­nie" na żą­da­nie Ligi i jesz­cze wczo­raj­szej nocy wy­słał sto­sow­ny list do szefa tej or­ga­ni­za­cji Na­bi­la Ela­ra­by. Arab­scy przy­wód­cy dali Syrii czas do wczo­raj­sze­go wie­czo­ra na re­ak­cję na swój plan; Liga Arab­ska do­ma­ga­ła się pod­pi­sa­nia przez Da­ma­szek pro­to­ko­łu ze­zwa­la­ją­ce­go ob­ser­wa­to­rom Ligi na wjazd na te­ry­to­rium Syrii i ocenę pa­nu­ją­cej tam sy­tu­acji. Za­strze­żo­no, że jeśli Da­ma­szek nie zgo­dzi się na to, Liga wpro­wa­dzi bez­pre­ce­den­so­we sank­cje go­spo­dar­cze. Mają one być re­ak­cją na krwa­we tłu­mie­nie pro­te­stów przez sy­ryj­skie wła­dze. De­mon­stra­cje an­ty­rzą­do­we trwa­ją w Syrii od 18 marca i po­cią­gnę­ły za sobą ponad 4000 ofiar śmier­tel­nych.

Liga już kil­ka­krot­nie prze­dłu­ża­ła ter­min ul­ti­ma­tum wobec Da­masz­ku. Na razie brak re­ak­cji Ligi Arab­skiej na dzi­siej­sze oświad­cze­nie Da­masz­ku.

>>>>>

Niech wymusza jak najmocniej !

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .


De­mon­stran­ci pro­te­stu­ją­cy prze­ciw­ko wła­dzom w Syrii, fot. Reu­ters


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pon 20:25, 05 Gru 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:24, 06 Gru 2011    Temat postu:

Odezwal sie naczelny psychopata Hezbollahu ;

Liban: Nasrallah po raz pierwszy od 2006 r. przemawia publicznie

Przy­wód­ca szy­ic­kie­go He­zbol­la­hu szejk Hasan Na­sral­lah po­ja­wił się we wto­rek na ob­cho­dach świę­ta Aszu­ra w szy­ic­kiej dziel­ni­cy Bej­ru­tu. W swoim pierw­szym pu­blicz­nym wy­stą­pie­niu od 2006 roku oskar­żył Stany Zjed­no­czo­ne o mie­sza­nie się w arab­ską wio­snę.

Na­sral­lah po­wie­dział, że USA nie "chcą po­ko­ju czy sta­bil­no­ści, ale pra­gną znisz­czyć Syrię." Ostrzegł też przed ame­ry­kań­ski­mi pró­ba­mi ste­ro­wa­nia po­wsta­nia­mi na Bli­skim Wscho­dzie i pod­sy­ca­niem walk et­nicz­no-re­li­gij­nych. Jego prze­mó­wie­nie w dużym stop­niu sku­pi­ło się na sy­tu­acji w Syrii. Na­sral­lah za­zna­czył, że choć po­pie­ra po­stu­la­ty re­form, nie opu­ści re­żi­mu, który przez tak długi czas był lo­jal­ny wobec He­zbol­la­hu - na­pi­sał li­bań­ski dzien­nik "Daily Star".

Na­sral­lah tra­dy­cyj­nie po­gro­ził Izra­elo­wi. Dodał, że doj­ście is­la­mi­stów do wła­dzy w Egip­cie sta­no­wi za­gro­że­nie dla ist­nie­nia Izra­ela - po­da­ła izra­el­ska stro­na in­ter­ne­to­wa Ynet­news.

Na­sral­lah unika pu­blicz­nych wy­stą­pień, oba­wia­jąc się izra­el­skie­go za­ma­chu. Ze zwo­len­ni­ka­mi ko­mu­ni­ku­je się, na­gry­wa­jąc swoje prze­mó­wie­nia.

Pod­czas wtor­ko­wych ob­cho­dów Aszu­ry spę­dził na sce­nie za­le­d­wie kilka minut. Jego wcze­śniej na­gra­ne prze­mó­wie­nie zo­sta­ło wy­świe­tlo­ne na ogrom­nym ekra­nie.

Aszu­ra to naj­waż­niej­sze świę­to szy­itów. Upa­mięt­nia śmierć wnuka Ma­ho­me­ta, Hu­saj­na ibn Alego, który zgi­nął w bi­twie pod Kar­ba­lą w 680 r. n.e.

So­jusz He­zbol­la­hu z sy­ryj­skim dyk­ta­to­rem Ba­sza­rem el-Asa­dem, bru­tal­nie roz­pra­wia­ją­cym się z de­mon­stran­ta­mi, za­szko­dził po­zy­cji is­lam­skie­go ugru­po­wa­nia w re­gio­nie.

Prze­wod­ni­czą­cy opo­zy­cyj­nej Sy­ryj­skiej Rady Na­ro­do­wej Bur­han Gal­jun w po­nie­dział­ko­wym wy­wia­dzie dla li­bań­skie­go dzien­ni­ka "al-Mu­stuk­bal" skry­ty­ko­wał He­zbol­lah. - Sy­ryj­scy re­wo­lu­cjo­ni­ści co­dzien­nie wy­krzy­ku­ją na uli­cach hasła prze­ciw­ko Ira­no­wi i He­zbol­la­ho­wi, (...) zsu­nę­ła się maska (ruchu) oporu wraz z ich so­ju­szem z sy­ryj­skim re­żi­mem - po­wie­dział Gal­jun.

>>>>>

Zwyrodnialcy i psychopaci . Zreszta zalozyly ich sluzby specjalne Izraela . Starczy spojrzec na ryj :

Hasan Na­sral­lah fot. Wael Ham­zeh EPA/PAP


Clinton: po przyszłym objęciu władzy w Syrii opozycja musi szanować prawo

Se­kre­tarz stanu USA Hil­la­ry Clin­ton po­wie­dzia­ła dzi­siaj na spo­tka­niu w Ge­ne­wie z sy­ryj­ską opo­zy­cją, że ewen­tu­al­ne prze­ję­cie wła­dzy przez opo­zy­cjo­ni­stów po­win­no ozna­czać wybór rzą­dów prawa i gwa­ran­cje swo­bód dla re­li­gij­nych i et­nicz­nych mniej­szo­ści.

Roz­po­czy­na­jąc roz­mo­wy z przed­sta­wi­cie­la­mi opo­zy­cyj­nej Sy­ryj­skiej Rady Na­ro­do­wej Clin­ton po­wie­dzia­ła, że "de­mo­kra­tycz­ne ob­ję­cie wła­dzy wy­ma­gać bę­dzie wię­cej niż tylko oba­le­nia re­żi­mu (Ba­sza­ra) Asada. Ozna­cza to też wy­bra­nie dla Syrii drogi ku rzą­dom prawa". Sy­ryj­ska Rada Na­ro­do­wa (SRN) jest - jak pisze As­so­cia­ted Press - jedną z wielu or­ga­ni­za­cji sku­pia­ją­cych sy­ryj­skie ugru­po­wa­nia opo­zy­cyj­ne.

AFP po­da­je, że sze­fo­wa ame­ry­kań­skiej dy­plo­ma­cji po­ło­ży­ła w swym wy­stą­pie­niu na­cisk na ko­niecz­ność ochro­ny praw ko­biet, mniej­szo­ści i grup et­nicz­nych w nowej Syrii, która wy­ło­ni się po upad­ku Asada.

Spo­tka­nie Clin­ton z przed­sta­wi­cie­la­mi SRN oraz za­in­te­re­so­wa­nie kon­cep­cja­mi "de­mo­kra­tycz­nej trans­for­ma­cji" w tym kraju, to tylko o szcze­bel mniej niż wy­ra­że­nie ofi­cjal­ne­go po­par­cia USA dla tej grupy i oczy­wi­sty sy­gnał, że ad­mi­ni­stra­cja pre­zy­den­ta Ba­rac­ka Obamy chce bli­sko współ­pra­co­wać z tymi, któ­rzy mogą objąć przy­wódz­two w Syrii - ko­men­tu­je agen­cja AP.

Rząd Asada po­pie­ra­ją ala­wi­ci (około 7-17 pro­cent lud­no­ści kraju), bę­dą­cy sektą po­cho­dzą­cą od szy­itów i uzna­wa­ną przez nich za mu­zuł­mań­ską. Kon­tro­lu­ją wła­dzę w kraju zdo­mi­no­wa­nym przez sun­ni­tów. Pod­po­rą re­żi­mu są siły zbroj­ne. Mimo de­zer­cji sun­nic­kich żoł­nie­rzy, armia ma się wciąż do­brze, bo naj­waż­niej­sze jed­nost­ki armii kon­tro­lu­ją ala­wi­ci.

Clin­ton spo­tka­ła się we wto­rek w Ge­ne­wie z przed­sta­wi­cie­la­mi sy­ryj­skiej opo­zy­cji po raz drugi - przy­po­mi­na AFP. Po raz pierw­szy przy­ję­ła ich 2 sierp­nia w Wa­szyng­to­nie. "Je­stem szcze­gól­nie za­in­te­re­so­wa­na waszą pracą nad me­to­da­mi prze­pro­wa­dze­nia de­mo­kra­tycz­nej prze­mia­ny" - po­wie­dzia­ła sze­fo­wa ame­ry­kań­skiej dy­plo­ma­cji do sied­miu człon­ków SRN, wśród któ­rych był jej prze­wod­ni­czą­cy Bur­han Gal­jun.

?????

A co to za dziwna wypowiedz ? A to opozycja nie chce w przyszlosci szanowac prawa ? Moze o to zatroszczymy sie po upadku Asada ???

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .


12-letnia Talha Dalal umarala od ran glowy :


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Wto 20:27, 06 Gru 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:50, 07 Gru 2011    Temat postu:

Władze Syrii: nie dopuszczono do "infiltracji terrorystów" z Turcji

Syryjska straż graniczna powstrzymała grupę "terrorystów" z Turcji, która usiłowała wtargnąć na terytorium kraju - podała dzisiaj tamtejsza agencja Sana.

Według oficjalnej syryjskiej agencji, "straż graniczna powstrzymała w poniedziałek w nocy grupę uzbrojonych terrorystów", którzy w miejscowości Ain Bajda w prowincji Idleb próbowali przedrzeć się do kraju z sąsiedniej Turcji. Ranni „terroryści” uciekli z powrotem na turecką stronę granicy, gdzie pomocy udzieliło im tamtejsze wojsko. Żaden z syryjskich strażników granicznych nie został ranny - podała Sana.

Żołnierze opozycyjnej Wolnej Armii Syryjskiej, przeważnie dezerterzy z armii prezydenta Baszara el-Asada, przedostają się przez granicę turecko-syryjską do kraju i przemycają tamtędy broń.

Relacje między sąsiadującymi krajami znacznie się pogorszyły, gdy Turcja zaoferowała wsparcie syryjskiej opozycji. Ankara zdecydowanie potępia przemoc stosowaną przez reżim Asada wobec powstańców. Pod koniec listopada szef tureckiej dyplomacji Ahmed Davutoglu ostrzegł, że rząd w Ankarze nie wyklucza interwencji wojskowej wobec Damaszku.

Turcja poinformowała też, że konieczne może być stworzenie strefy buforowej wzdłuż 900-kilometrowego pasa granicznego, która chroniłaby ludność uciekającą przed przemocą w Syrii.

Również we wtorek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka doniosło o wybuchu starć między rebeliantami a siłami bezpieczeństwa w mieście Dael na południu Syrii.

>>>>>

A wiec walka trwa !

Prezydent Syrii: rząd nie zabija swego ludu

Prezydent Syrii Baszir el-Asad zaprzeczył, by tłumienie antyrządowych protestów w tym kraju odbywało się na rozkaz władz i zapewnił, że większość ofiar walk w Syrii to jego zwolennicy oraz żołnierze. - Nie zabijamy naszych ludzi - oznajmił w wywiadzie dla ABC.

O wywiadzie poinformowała w środę agencja Reutera.

- Żaden rząd na świecie nie zabija swoich ludzi, chyba, że kieruje nim szaleniec. Większość tych, którzy zginęli, to zwolennicy rządu, a nie przeciwnicy - oznajmił Asad. Według niego 1100 żołnierzy i policjantów zginęło w protestach.

Asad oświadczył, że "nie było rozkazu, by zabijać albo być brutalnym" wobec protestujących i zapewnił, że takie wypadki były winą jednostek, nie instytucji. Ocenił jako dwie różne sprawy "politykę tłumienia protestów" oraz "błędy popełnione przez niektórych przedstawicieli władz".

- Nigdy nie mówiliśmy, że jesteśmy krajem demokratycznym. Robimy postępy w reformach (...); to, by stać się w pełni rozwiniętą demokracją, wymaga dużo czasu, dużo dojrzałości - tłumaczył syryjski prezydent.

Zapewnił, że zaostrzanie sankcji wobec Syrii będzie miało niewielki efekt. - Żyliśmy z sankcjami przez ostatnie 30 lat. Nie jesteśmy izolowani. Ludzie przemieszczają się, mamy handel, mamy wszystko - oświadczył.

Sankcje na Damaszek nałożyły do tej pory: Unia Europejska, USA i Turcja. Liga Państw Arabskich grozi mu sankcjami w razie nieprzyjęcia jej warunków wysłania obserwatorów do Syrii.

Zainspirowane arabską wiosną prodemokratyczne i antyprezydenckie demonstracje przeciwko 40-letnim rządom rodziny Asada trwają od marca. Według szacunków ONZ co najmniej 4 tys. osób zginęło podczas tłumienia protestów.

Po stronie przeciwników syryjskich władz stanęła Wolna Armia Syryjska (WAS), którą tworzą zbuntowani żołnierze-dezerterzy. Wraz z organizowaniem się grup zbrojnych, które wkraczają do niektórych dzielnic syryjskich miast, kraj ten zdaje się zbliżać ku wojnie domowej - pisze Reuters.

>>>>

Tak rząd nie zabija swego ludu:


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 23:31, 07 Gru 2011    Temat postu:

Turcja nakłada kolejne sankcje na Syrię

Turcja nałoży 30-proc. podatek na wszystkie towary importowane z Syrii. O kolejnych sankcjach wymierzonych w reżim Baszara al-Assada poinformował turecki minister handlu Hayati Yazici.

Podatek w wysokości 30 proc. to odpowiedź na zawieszenie przez syryjskiego dyktatora umowy o wolnym handlu z Turcją. Według ministra, podatek będzie dla Damaszku "mocno odczuwalny". Władze w Ankarze zdecydowały też o natychmiastowym zakazie wjazdu do Turcji syryjskich samochodów starszych niż 20 lat. Turcy planują też otwarcie dwóch dodatkowych przejść granicznych z Irakiem - tak, by ciężarówki dostawcze mogły omijać Syrię. W ubiegłym miesiącu Turcja wstrzymała również między innymi wspólne wydobycie ropy naftowej z Syrią i zagroziła wstrzymaniem dostaw energii elektrycznej do tego kraju, jeśli reżim prezydenta al-Asada nie zaprzestanie represji wobec protestujących. Turcja, do niedawna bliski sojusznik Damaszku, eksportuje do Syrii energię od pięciu lat.

>>>>

Brawo brawo brawo !

W Syrii zabito 10 wojskowych

10 sy­ryj­skich woj­sko­wych, w tym sze­ściu pi­lo­tów, zo­sta­ło za­bi­tych w ataku ter­ro­ry­stycz­nym, co po­twier­dza udział za­gra­ni­cy w trwa­ją­cej od ośmiu mie­się­cy re­be­lii prze­ciw­ko wła­dzy pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da - oświad­czy­ły wła­dze woj­sko­we.

- Zbroj­na grupa ter­ro­ry­stycz­na zor­ga­ni­zo­wa­ła tchórz­li­wy zbrod­ni­czy spi­sek, w re­zul­ta­cie któ­re­go mę­czeń­stwa do­zna­ło sze­ściu pi­lo­tów, ofi­cer tech­nicz­ny i trzech in­nych człon­ków per­so­ne­lu bazy lot­ni­czej mię­dzy Hims i Pal­my­rą - po­wie­dział w pań­stwo­wej te­le­wi­zji rzecz­nik sił zbroj­nych. - Po­twier­dza to za­an­ga­żo­wa­nie ele­men­tów za­gra­nicz­nych i ich po­par­cie dla tych ope­ra­cji ter­ro­ry­stycz­nych w ra­mach wy­sił­ków na rzecz osła­bie­nia zdol­no­ści bo­jo­wej na­szych sił zbroj­nych - bełkotał niedorzecz­nik tamtejszy Urban .

>>>>

Wolna Armia Syrii Walczy i rosnie w sile . Nie mozna juz bezkarnie mordowac ludzi !

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 14:17, 08 Gru 2011    Temat postu:

Syria: co najmniej 8 osób zginęło w demonstracjach

Co naj­mniej osiem osób zgi­nę­ło, a kil­ka­dzie­siąt zo­sta­ło ran­nych po ostrze­la­niu przez siły bez­pie­czeń­stwa an­ty­re­żi­mo­wych de­mon­stra­cji w kilku mia­stach Syrii - po­in­for­mo­wa­ło Sy­ryj­skie Ob­ser­wa­to­rium Praw Czło­wie­ka.

Trzy osoby za­bi­to na przed­mie­ściach Da­masz­ku, jedną w Za­ba­da­ni przy gra­ni­cy z Li­ba­nem, a czte­ry ko­lej­ne w mie­ście Homs, gdzie w ze­szłym ty­go­dniu siły bez­pie­czeń­stwa star­ły się z de­zer­te­ra­mi z sy­ryj­skiej armii - po­da­li obroń­cy praw czło­wie­ka. Pro­te­sty od­by­ły się także w Ma­aret an-Nu­man, w gra­ni­czą­cym z Ira­kiem re­gio­nie Deir ez-Zor oraz w Hamie.

Przed me­cze­tem w Da­masz­ku zo­stał po­bi­ty dzia­łacz opo­zy­cji i gło­śny kry­tyk rzą­dów Ba­sza­ra el-Asa­da, Riad Seif. Chory na raka Seif zo­stał na­tych­miast prze­trans­por­to­wa­ny do szpi­ta­la, jego stan jest na razie nie­zna­ny.

De­mon­stran­ci nie­śli trans­pa­ren­ty, wzy­wa­ją­ce spo­łecz­ność mię­dzy­na­ro­do­wą do ochro­ny cy­wi­lów; sły­chać skie­ro­wa­ne do pre­zy­den­ta Asada krzy­ki: - Nie ko­cha­my cię, opusz­cza­my cie­bie i twoją par­tię - pisze Reu­ters, po­wo­łu­jąc się na na­gra­nia z ma­ni­fe­sta­cji.

Pro­te­stu­ją­cy spa­li­li flagi Rosji i Chin w re­ak­cji na weto tych państw w spra­wie pro­jek­tu re­zo­lu­cji Rady Bez­pie­czeń­stwa ONZ, w któ­rej sy­ryj­skie­mu re­żi­mo­wi gro­żo­no sank­cja­mi, jeśli nie za­prze­sta­nie bru­tal­nych re­pre­sji - po­wie­dział jeden z dzia­ła­czy te­le­wi­zji Al-Dża­zi­ra.

Pre­zy­dent Rosji Dmi­trij Mie­dwie­diew po­wie­dział w pią­tek, że wła­dze w Da­masz­ku po­win­ny wpro­wa­dzić "nie­zbęd­ne re­for­my". Jeśli okaże się, że są do tego nie­zdol­ne, po­win­ny ustą­pić, jed­nak mogą o tym zde­cy­do­wać wy­łącz­nie sami "Sy­ryj­czy­cy i sy­ryj­skie wła­dze" - pod­kre­ślił.

Or­ga­ni­za­cja Lo­kal­ne Ko­mi­te­ty Ko­or­dy­na­cyj­ne mówi też o cięż­kim ostrza­le w miej­sco­wo­ści Jas­sem w po­łu­dnio­wej pro­win­cji Dera, gdzie w marcu roz­po­czę­ły się an­ty­re­żi­mo­we pro­te­sty.

W Ra­sta­nie woj­sko oto­czy­ło me­cze­ty, by za­po­biec pro­te­stom po piąt­ko­wych mo­dli­twach. Ra­stan - gdzie przez pięć dni trwa­ły star­cia mię­dzy si­ła­mi re­żi­mu a de­zer­te­ra­mi z armii - w ze­szłym ty­go­dniu osta­tecz­nie zna­lazł się pod kon­tro­lą sił rzą­do­wych. Da­ma­szek za­prze­cza do­nie­sie­niom o de­zer­cjach. Od po­ło­wy marca, gdy roz­po­czę­ły się an­ty­re­żi­mo­we pro­te­sty, w Syrii zgi­nę­ło ok. 4 tys. osób, w tym funk­cjo­na­riu­sze sił bez­pie­czeń­stwa, a wiele ty­się­cy zo­sta­ło za­trzy­ma­nych - po­da­ła ONZ. Od po­cząt­ku wrze­śnia licz­ba za­bi­tych wzro­sła co naj­mniej o 200 osób - za­uwa­ża agen­cja As­so­cia­ted Press.

>>>>>

A wiec kolejne zbrodnie . Ludzie maja juz Pekinu i Moskwy dosc jak widac !

SRGC wyraziła "zdziwienie rosyjską uporczywością w czynieniu z narodu syryjskiego swojego wroga".

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:01, 08 Gru 2011    Temat postu:

Syria: wysadzono rurociąg naftowy

Sy­ryj­ski ru­ro­ciąg, trans­por­tu­ją­cy ropę ze wschod­niej czę­ści kraju do ra­fi­ne­rii w Hims, zo­stał dzi­siaj wy­sa­dzo­ny w po­wie­trze - po­in­for­mo­wa­ło sy­ryj­skie ugru­po­wa­nie opo­zy­cyj­ne.

- To głów­ny ru­ro­ciąg, który za­opa­tru­je ra­fi­ne­rię w Hims - po­wie­dział Rami Ab­dul­rah­man z ma­ją­ce­go swą sie­dzi­bę w Wiel­kiej Bry­ta­nii Sy­ryj­skie­go Ob­ser­wa­to­rium Praw Czło­wie­ka. We­dług niego, na miej­scu eks­plo­zji widać było pło­mie­nie. Na za­miesz­czo­nym w in­ter­ne­cie fil­mie wideo, który miał być na­gra­ny na miej­scu za­ma­chu, widać kłęby czar­ne­go dymu nad za­bu­do­wa­nym te­re­nem.

Ra­fi­ne­ria w Hims po­kry­wa część we­wnętrz­ne­go za­po­trze­bo­wa­nia Syrii na pro­duk­ty naf­to­we.

>>>>

Chaos narasta . Odkrywane sa tez kolejne zbrodnie :

Działacze praw człowieka: ponad 60 ciał w szpitalach w Hims

Pro­re­żi­mo­we mi­li­cje po­rwa­ły, a na­stęp­nie za­bi­ły 34 cy­wi­lów w Hims, na za­cho­dzie Syrii - po­in­for­mo­wa­ło Sy­ryj­skie Ob­ser­wa­to­rium Praw Czło­wie­ka. Po­nad­to do pań­stwo­we­go szpi­ta­la przy­wie­zio­no co naj­mniej 32 ciała.

Od nie­dzie­li dzia­ła­cze praw czło­wie­ka i miesz­kań­cy Hims in­for­mu­ją o fali po­rwań w mie­ście. Ak­ty­wi­sta, na któ­re­go po­wo­łu­je się Ob­ser­wa­to­rium, wi­dział na placu w dziel­ni­cy Al-Za­hra, za­miesz­ka­nej przez zwo­len­ni­ków pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da, ciała 34 cy­wi­lów. We­dług Ob­ser­wa­to­rium, zo­sta­li oni po­rwa­ni przez lo­jal­ną wobec re­żi­mu mi­li­cję Sza­bi­ha w kilku dziel­ni­cach Hims, gdzie do­mi­nu­ją prze­ciw­ni­cy władz.

Co naj­mniej 32 ko­lej­ne ciała, za­rów­no zwo­len­ni­ków, jak i prze­ciw­ni­ków Asada, za­bra­no w po­nie­dzia­łek rano do pań­stwo­we­go szpi­ta­la - twier­dzi dzia­łacz praw czło­wie­ka, cy­to­wa­ny przez ma­ją­ce sie­dzi­bę w Lon­dy­nie Ob­ser­wa­to­rium.

Po­nad­to we­dług ak­ty­wi­stów w po­nie­dzia­łek sied­miu cy­wi­lów zgi­nę­ło z rąk sił bez­pie­czeń­stwa w Hims, które jest cen­trum an­ty­rzą­do­wych de­mon­stra­cji.

W ostat­nich dniach w mie­ście po­rwa­no ok. 50 stu­den­tów.

Mimo pre­sji ze stro­ny Za­cho­du i państw arab­skich, fala prze­mo­cy nadal prze­ta­cza się przez Syrię.

W Syrii nie­prze­rwa­nie od 18 marca trwa­ją za­in­spi­ro­wa­ne "arab­ską wio­sną" de­mon­stra­cje prze­ciw­ko au­to­kra­tycz­nym rzą­dom pre­zy­den­ta Ba­sze­ra el-Asa­da. Jak się sza­cu­je, krwa­we tłu­mie­nie tych pro­te­stów po­cią­gnę­ło dotąd za sobą ponad 4 tys. ofiar śmier­tel­nych. Na­to­miast sy­ryj­skie wła­dze twier­dzą, że zbroj­ne gangi "ter­ro­ry­stycz­ne" za­bi­ły już 1,1 tys. po­li­cjan­tów i żoł­nie­rzy. W lipcu ofi­cjal­na sy­ryj­ska agen­cja Sana po­in­for­mo­wa­ła, iż w po­bli­żu Homs wy­sa­dzo­no ru­ro­ciąg, trans­por­tu­ją­cy eks­por­to­wa­ną przez Syrie ropę ze złóż na wscho­dzie kraju na wy­brze­że.

>>>>>

Tak wyglada ten rezim ...

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Czw 20:02, 08 Gru 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:23, 09 Gru 2011    Temat postu:

Holandia wesprze opozycję w represyjnych reżimach

Ho­len­der­ski rząd obie­cał dzi­siaj na mię­dzy­na­ro­do­wej kon­fe­ren­cji "Fre­edom On­li­ne" w Hadze prze­ka­zać mi­lion euro na pomoc blo­ge­rom, któ­rzy dzia­ła­ją w re­pre­syj­nych re­żi­mach - po­in­for­mo­wa­ła agen­cja AP.
Ha­ra­re (Zim­ba­bwe), fot. Reu­ters

- Pie­nią­dze zo­sta­ną prze­zna­czo­ne na roz­wój sieci mo­bil­nych i zakup za­pa­so­wych kom­pu­te­rów, które blo­ge­rzy będą mogli użyć do prze­ka­zy­wa­nia in­for­ma­cji, kiedy miej­sco­wy rząd ode­tnie im do­stęp do kom­pu­te­ra lub me­diów - po­wie­dział mi­ni­ster spraw za­gra­nicz­nych Ho­lan­dii Uri Ro­sen­thal. Pomoc trafi głów­nie do ak­ty­wi­stów in­ter­ne­to­wych z Syrii, Iranu i Zim­ba­bwe. Ho­lan­dia prze­ka­że także do­dat­ko­we 5 mln euro w po­sta­ci da­ro­wizn na rzecz praw czło­wie­ka na inne pro­jek­ty wol­no­ścio­we re­ali­zo­wa­ne w sieci.

>>>>

A wiec jest pomoc w tym i dla Syrii !

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pią 16:24, 09 Gru 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90121
Przeczytał: 180 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 23:00, 09 Gru 2011    Temat postu:

Dziwne oswiadczenia ;

Turcja i Liga Arabska przeciwne interwencji w Syrii

Tur­cja i Liga Arab­ska wy­ra­zi­ły w środę sprze­ciw wobec "wszel­kiej in­ter­wen­cji za­gra­nicz­nej w Syrii". Swoje sta­no­wi­sko przed­sta­wi­ły we wspól­nym ko­mu­ni­ka­cie na za­koń­cze­nie forum współ­pra­cy tu­rec­ko-arab­skiej w sto­li­cy Ma­ro­ka, Ra­ba­cie.

Jed­no­cze­śnie uczest­ni­cy forum za­ape­lo­wa­li o "pod­ję­cie pil­nych kro­ków w celu obro­ny cy­wi­lów" przed re­pre­sja­mi re­żi­mu pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da. "Forum uważa, że ko­niecz­no­ścią jest prze­rwa­nie roz­le­wu krwi i uchro­nie­nie sy­ryj­skich oby­wa­te­li przed dal­szą prze­mo­cą i śmier­cią, co wy­ma­ga na­tych­mia­sto­wej akcji obro­ny cy­wi­lów" - głosi oświad­cze­nie.

Mi­ni­stro­wie, jak głosi ko­mu­ni­kat, pod­kre­śli­li też zna­cze­nie sta­bil­no­ści i jed­no­ści w Syrii, ko­niecz­ność zna­le­zie­nia roz­wią­za­nia kry­zy­su bez żad­nej obcej in­ter­wen­cji.

Uczest­ni­czą­cy w kon­fe­ren­cji pra­so­wej po za­koń­cze­niu forum mi­ni­ster spraw za­gra­nicz­nych Tur­cji Ahmet Da­vu­to­glu po­tę­pił "mor­der­stwa" w Syrii i na­pa­ści na misje dy­plo­ma­tycz­ne w tym kraju. Ataki te są prze­pro­wa­dza­ne przez zwo­len­ni­ków sy­ryj­skie­go re­żi­mu po za­wie­sze­niu przez Ligę Arab­ską człon­ko­stwa Syrii w tej or­ga­ni­za­cji.

Bez­pre­ce­den­so­wa de­cy­zja o za­wie­sze­niu człon­ko­stwa Syrii, we­szła w życie w środę, lecz może zo­stać zmie­nio­na, jeśli Syria za­sto­su­je się do planu Ligi Arab­skiej. Arab­ski plan prze­wi­du­je za­prze­sta­nie prze­mo­cy, uwię­zie­nie za­trzy­ma­nych, wy­co­fa­nie woj­ska z miast i wpusz­cze­nie za­gra­nicz­nych dzien­ni­ka­rzy do Syrii. Mimo za­pro­sze­nia, jakie miała na roz­mo­wy do Ma­ro­ka, Syria nie wzię­ła w nich udzia­łu.

>>>>>

Nonsensowne stanowisko jednak sie zmienia ;

Turcja nie będzie stała bezczynnie w sprawie Syrii

- Turcja nie chce ingerować w sprawy wewnętrzne Syrii, ale nie będzie stała bezczynnie, jeśli zagrożone zostanie bezpieczeństwo regionu - powiedział dzisiaj turecki minister spraw zagranicznych Ahmet Davutoglu.

- Turcja nie ma zamiaru ingerować w sprawy wewnętrzne jakiegokolwiek kraju, ale jeśli pojawi się zagrożenie dla bezpieczeństwa regionu, to nie będziemy mogli pozwolić sobie na luksus stania bezczynnie i przyglądania się temu - powiedział szef dyplomacji dziennikarzom w Ankarze, mając na myśli Syrię. - Ankara "jest zobowiązana" i ma odpowiednią władzę, by powiedzieć Damaszkowi "dość", jeśli zagrozi on jej bezpieczeństwu, walcząc z własnymi obywatelami i zmuszając ich do ucieczki z kraju - dodał Davutoglu.

Relacje między sąsiadującymi krajami znacznie się pogorszyły, gdy Turcja zaoferowała wsparcie dla syryjskiej opozycji. Ankara zdecydowanie potępia przemoc stosowaną przez reżim prezydenta Baszara el-Asada wobec powstańców.

Zainspirowane arabską wiosną prodemokratyczne i antyprezydenckie demonstracje przeciwko rządom Asada trwają od marca. Według szacunków ONZ co najmniej 4 tys. osób zginęło w rezultacie tłumienia protestów.

>>>>>

No wlasnie ! I od razu lepiej !

W Hamie 20-letni żołnierz zbuntował się, gdy jego oddział strzelał do demonstrantów, i zabił pięciu funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa; sam został następnie zastrzelony.

Chwała bohaterowi !!!! ;o);O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 254, 255, 256  Następny
Strona 29 z 256

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy