Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Syria na drodze do wolności !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 254, 255, 256  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 21:35, 12 Paź 2011    Temat postu:

Obywatel USA oskarżony o pracę dla syryjskiego wywiadu

Uro­dzo­ny w Syrii oby­wa­tel USA zo­stał oskar­żo­ny o pracę dla sy­ryj­skie­go wy­wia­du. Męż­czy­zna miał szpie­go­wać ame­ry­kań­skich dzia­ła­czy sprze­ci­wia­ją­cych się re­żi­mo­wi pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da i do­star­czać sy­ryj­skim agen­tom na­gra­nia audio i wideo.

We­dług ujaw­nio­ne­go w środę aktu oskar­że­nia, 47-let­ni Mo­ha­mad So­ueid z Le­es­burg, w Wir­gi­nii, zo­stał aresz­to­wa­ny we wto­rek i oskar­żo­ny o pro­wa­dze­nie na te­re­nie Sta­nów Zjed­no­czo­nych dzia­łal­no­ści w cha­rak­te­rze agen­ta ob­ce­go kraju. Za­rzu­ca mu się także re­kru­to­wa­nie in­nych osób, aby zbie­ra­ły in­for­ma­cje o prze­ciw­ni­kach re­żi­mu Asada oraz ak­cjach sprze­ci­wu or­ga­ni­zo­wa­nych w USA. Mię­dzy kwiet­niem a czerw­cem So­ueid do­star­czył sy­ryj­skiej agen­cji wy­wia­dow­czej w sumie 20 na­grań, które re­je­stru­ją pro­te­sty w USA. Prze­ka­zy­wał rów­nież dane de­mon­stran­tów, w tym nu­me­ry te­le­fo­nów i ad­re­sy pocz­ty elek­tro­nicz­nej.

W czerw­cu udał się nawet do Syrii, żeby oso­bi­ście spo­tkać się z Asa­dem - głosi akt oskar­że­nia.

So­ueid jest rów­nież oskar­żo­ny o skła­da­nie fał­szy­wych oświad­czeń na temat pracy dla sy­ryj­skich taj­nych służb, Mu­cha­ba­ra­tu, kiedy był w sierp­niu prze­słu­chi­wa­ny przez FBI.

- Prawo do zgro­ma­dzeń i pro­te­sto­wa­nia jest wy­so­ko ce­nio­ne w Sta­nach Zjed­no­czo­nych i za­smu­ca, że ame­ry­kań­ski oby­wa­tel z Le­es­burg jest oskar­żo­ny o pracę dla sy­ryj­skie­go rządu w celu iden­ty­fi­ka­cji i za­stra­sza­nia tych, któ­rzy z tego prawa ko­rzy­sta­ją - po­wie­dział pro­ku­ra­tor Neil Mac­Bri­de.

Pod­kre­ślił, że - szpie­go­wa­nie dla in­ne­go pań­stwa jest po­waż­nym za­gro­że­niem dla bez­pie­czeń­stwa kraju. W na­stęp­stwie tłu­mie­nia trwa­ją­cych od ponad sze­ściu mie­się­cy pro­te­stów an­ty­rzą­do­wych w Syrii zgi­nę­ło, we­dług da­nych ONZ, bli­sko 3 tys. ludzi.

>>>>>

Obrzydliwa dzialalnosc ! Procesy wytaczane takim osobom sa jak najbardziej sluszne . Wszak ich donosy powoduja tragedie .

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 14:30, 13 Paź 2011    Temat postu:

Amatorskie nagranie walk w Syrii .

Na amatorskim nagraniu wideo z Syrii widać wymianę ognia na ulicach miasta Ar-Rastan. Nagranie pojawiło się wraz z doniesieniami, że pod koniec września syryjskie siły zabiły w tym mieście co najmniej 27 osób.

>>>>>

Z obliczn wynika ze w tym miescie zginelo ponad 230 !!! Bo oczywiscie przy takih zbrodniach trudno policzyc kazdego i zidentyfikowac . Nie ma warunkow !

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:31, 13 Paź 2011    Temat postu:

A teraz warto pokazac jak obrzydliwe sa metody rezimu :

Zabili 13-latka, bo "chciał zgwałcić żony oficerów"

"Hamza al-Chatib chciał zgwałcić żony oficerów", "Chłopiec skatowany przez bezpiekę", "Męczennik rewolucji". Zdjęcie 13-letniego Syryjczyka obiegło świat, choć nie wiadomo, czy tak naprawdę istniał. W syryjskim konflikcie giną niewinni ludzie, ale przede wszystkim ginie prawda, bo wszystko co do nas dociera z tego kraju, przechodzi przez filtr - propagandę. Oto historia nowoczesnej wojny domowej.

29 kwietnia, okolice Saidy w południowo-zachodniej Syrii, tuż przy granicy z Jordanią. 13-letni Hamza al-Chatib idzie z rodziną na manifestację przeciwko reżimowi. Z wioski Al-Dżizah, oddalonej o 10 kilometrów od Saidy, rusza kondukt demonstrantów. - Nie interesowała go polityka. Tego dnia wszyscy szli na demonstrację, więc i on poszedł - powie później jego kuzyn w rozmowie z Al-Dżazirą. Demonstranci nie wchodzą do miasta. Na rogatkach atakuje ich Wywiad Sił Powietrznych (mukhabarat), najważniejsza jednostka armii syryjskiej, dowodzona przez brata prezydenta, Mahera al-Asada. Oficerowie otwierają ogień. - Byli ranni i zabici, niektórych (demonstrantów) aresztowano. Panował taki chaos, że nie mieliśmy pojęcia, co się stało z Hamzą. Po prostu zniknął - zrelacjonuje jego kuzyn. Mija tydzień, drugi, trzeci. Ali al-Chatib, 65-latek z dwiema żonami i dwudziestką dzieci na karku, wciąż nie wie, co dzieje się z jego synem.

W końcu, 24 maja, Hamza wraca do domu w foliowym worku. Zwrócone przez służby bezpieczeństwa zwłoki są potwornie okaleczone: opuchnięte powieki, zmiażdżona szczęka i rzepki, ślady gaszenia papierosów na całym ciele, złamany kark. Widać, że chłopiec był poddawany elektrowstrząsom i bity kablem. Jego ojcem Alim al-Chatibem targają rozpacz i wściekłość. Mężczyzna chce szukać sprawiedliwości, zamierza pozwać armię i służby specjalne. Ci jednak są szybsi. W al-Dżizah zjawiają się oficerowie tajnych służb. - Powiedzieli: dość już się stało przez ciebie. Wiesz, co się stanie, jeśli dowiemy się, że rozmawiałeś z mediami? - to jedyne, co matka Hamzy godzi się ujawnić na temat ich wizyty.

***

29 kwietnia, okolice Saidy w południowo-zachodniej Syrii, tuż przy granicy z Jordanią. Po piątkowych modłach mieszkańcy okolicznych wiosek zbierają się na głównych placach w okolicznych miasteczkach. To odpowiedź na wezwanie do dżihadu, do którego nawołują uzbrojone bandy terrorystów, siejące postrach w całym kraju. W tłum wkradają się uzbrojeni mężczyźni. Zwabiają wiele dzieci. Rozkazują, by podążyły za nimi. - Poszliśmy w kierunku bazy wojskowej. Był z nami uzbrojony mężczyzna. Gdy dotarliśmy na miejsce, niektórzy demonstranci zaczęli strzelać, zranili jednego żołnierza. Zaczęła się strzelanina, musieliśmy kryć się między drzewami - zrelacjonuje Abdel Aziz al-Chatib, nastolatek. Ginie jeden z dowódców, trupem padają kolejni demonstranci.

Późnym wieczorem do państwowego szpitala w Daraa trafiają zwłoki pulchnego chłopca. Jego ciało jest następnie wysłane do wojskowego szpitala Tishreen w Damaszku. Dr Akram El-Shaar, szef krajowego stowarzyszenia lekarzy, nadzoruje sekcję zwłok. Udaje się ustalić tożsamość chłopca: to Hamza al-Chatib. Znana jest też przyczyna śmierci: rana postrzałowa. 21 maja ciało zostaje zwrócone rodzicom. Kilka dni później do Alego al-Chatiba przyjeżdża sam prezydent. Chce osobiście złożyć kondolencje z powodu śmierci syna. Starzec jest poruszony " uprzejmością i delikatnością " przywódcy państwa. Opowiada, że al-Asad zapewnił go przy okazji o tym, że wszystkie reformy, których pragną Syryjczycy, zostaną przeprowadzone. Wzruszony śmiercią Hamzy prezydent zapowiada też przeprowadzenie śledztwa. Minister spraw wewnętrznych gen. Mohammad Ibrahim al-Szaar powołuje komisję do zbadania okoliczności śmierci chłopca.

***

"Hamza al-Chatib zastrzelony po próbie gwałtu na żonach oficerów". Artykuł pod takim tytułem publikuje prorządowa gazeta.

***

Tak to nie zart ! Maly i watly 13-latek rzucil sie na gromade wielkich zon oficerow i zaczal je gwalcic ! Tak ! Taki jest poziom tego rezimu ! Zamordowali dzieciaka i wymyslili taka linie klamstw ! Horror w horrorze , koszmar w koszmarze !

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:59, 14 Paź 2011    Temat postu:

I kolejna porcja klamstw :

31 maja. Na stronie supportforsyria.wordpress.com pojawia się wpis: "Po rewolucji, której nie ma, oraz manifestacjach i ich krwawym tłumieniu, które są niewidoczne, międzynarodowe media znalazły dziecko-ofiarę, które nie istnieje. Rzekomy 13 latek jest tylko wymysłem wściekłej wyobraźni dziennikarskiej". Dowód? 29 kwietnia nie było żadnej demonstracji w Saidzie. Mało? Al-Dżizah, wieś, z której miał pochodzić chłopiec nie istnieje - pisze nieznany autor.

***

To nie jest scenariusz interaktywnego programu, gdzie telewidzowie w niedzielny wieczór mogą zdecydować, jak potoczą się losy głównego bohatera. To syryjska rzeczywistość, którą trudno uchwycić czy zrozumieć, bo zawładnęła nią propaganda, a ta sprawia, że mordercy są męczennikami a ofiary katami, tłumy wściekłych demonstrantów ciągną na ulice, by podziękować Allahowi za deszcz a samotni terroryści noszą przy sobie tony dynamitu.

Schizofrenia

Wiadomości, które docierają z Syrii różnymi kanałami, są schizofreniczne. Podczas gdy Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka informuje, że siły bezpieczeństwa zastrzeliły 17 demonstrantów w okupowanym przez armię rządową Dajr az-Zaur, państwowa agencja informacyjna SANA podaje, że na rogatkach tego samego miasta ulokowano jedynie kilka jednostek wojskowych, by chronić lokalną ludność przed "uzbrojonymi terrorystami".

To właśnie wątek terroryzmu przewija się niemal codziennie w porcji informacji serwowanej przez SANA. Każdego dnia "uzbrojone grupy przestępcze", które nie mają przywódcy czy nazwy, niosą śmierć i zniszczenie. Lista ich zbrodni jest długa: niszczenie publicznej i prywatnej własności, plądrowanie domów, okaleczenia, amputacje, tortury, bestialskie mordy. Co rusz ktoś wyławia z rzeki czy wykopuje z ziemi skatowane zwłoki. To żołnierze, oficerowie służb bezpieczeństwa, rzadziej cywile, z którymi okrutnie rozprawiają się terroryści - podaje za każdym razem agencja. Przerażeni mieszkańcy salwują się ucieczką za turecką granicę. Wojskowi dwoją się i troją, by przywrócić bezpieczeństwo i spokój na ulicach syryjskich miast. Niekiedy, jak twierdzi SANA, z powodzeniem.

Według agencji w ciągu dwóch dni "125 obywateli, którzy zostali zmuszeni przez uzbrojonych terrorystów do opuszczenia domów i skrycia się w Turcji, wróciło do Syrii". Dzięki Bogu, bo władze twierdzą, że w tureckich obozach dla uchodźców przeszli kolejne piekło, nieustannie naciskani i zastraszani przez przeciwników syryjskiego rządu. "Mustafa Zahlawi i Musa Kahlawi nie potrafili ukryć radości (…) po tym, czego doświadczyli w obozach. Wyrazili również optymizm w związku z reformami i zmianami legislacyjnymi, które wprowadza Baszar al-Asad, a które są odpowiedzią na oczekiwania Syryjczyków. Koordynator komitetów ludowych (pomagających Syryjczykom w dotarciu do ojczyzny - red.) Subahi al-Hamdo powiedział, że jak dotąd na powrót zdecydowało się 12,5 tysiąca obywateli", pisze SANA.

Jest to jednak niewielki sukces. Mimo tytanicznych wysiłków, służby bezpieczeństwa i wojsko nie mogą zadać ostatecznego ciosu "terrorystom". Ci bowiem, jak przekonują syryjskie media, mają potężnych mocodawców. Są nimi Stany Zjednoczone, Izrael i Bóg jeden raczy wiedzieć, kto jeszcze. Łączy ich jedno - wszystkim zależy na pogwałceniu suwerenności Syrii, zniszczeniu jej potęgi, wreszcie - podporządkowaniu całego Bliskiego Wschodu. To międzynarodowy spisek o długich korzeniach i jeszcze dłuższych gałęziach. Tak przynajmniej mówi syryjski rząd. Choć nie tylko on.

>>>>

Widzimy ze agneci zbrodniczego rezimu dzialaja tez w internecie gdzie usiluja bredzic ze ... nie ma zadnych protestow ... Zatem ofiar nie moze byc !

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 22:44, 14 Paź 2011    Temat postu:

Fakty nie kłamią

Po stronie reżimu, który w ciągu pięciu miesięcy nieustających demonstracji zgładził, według obrońców praw człowieka, około dwóch tysięcy demonstrantów, opowiadają się także niektórzy politycy. Do wojny propagandowej przyłączył się Leonid Kałasznikow, wiceprzewodniczący komitetu zagranicznego Dumy. Stwierdził on, że Zachód prowadzi politykę wymierzoną w syryjski rząd, "zbroi terrorystów, dostarcza im pieniędzy i wsparcia logistycznego". Potępił też "wytrwałość Zachodu" w obarczaniu winą służb bezpieczeństwa za łamanie praw człowieka, podczas gdy - jak stwierdził - fakty nie kłamią: to zbrojne ugrupowania łamią prawa człowieka i zabijają cywilów i żołnierzy. Kałasznikowowi nie podoba się wreszcie, że Zachód "kontynuuje swą kampanię represji, sankcji i oszczerstw". A przecież al-Asad obiecał, że przeprowadzi reformy.

Jeszcze dalej posunął się Eliseos Vagenas, członek komitetu centralnego Komunistycznej Partii Grecji (KKE). Skrytykował on światowe media za "rozpowszechnianie fałszywych informacji na temat wydarzeń w Syrii". Oberwało się zwłaszcza Al-Dżazirze. W oświadczeniu przesłanym gazecie "Rizospastis" stwierdził, że nagrania wideo, dokumentujące zbrodnie służb bezpieczeństwa popełniane na przeciwnikach reżimu, pochodzą z innych krajów. Wszystko dlatego, że starzy znajomi, Stany Zjednoczone, Unia Europejska i Izrael, "są zainteresowani destabilizacją Syrii, (…) jak również pogorszeniem stabilizacji i bezpieczeństwa w regionie poprzez wojny i interwencje zagraniczne".

Sam reżim syryjski powiedział już niejedno na temat autentyczności filmów z tłumienia demonstracji, które krążą w internecie. Dla przykładu, pod koniec kwietnia SANA informowała, że służby bezpieczeństwa przejęły sprzęt cyfrowy i butelki ze sztuczną krwią, używane przez "grupę kryminalną" do fałszowania zdjęć i filmów wideo pokazujących akty przemocy popełniane na protestujących. Władze syryjskie chcą w ten sposób zmniejszyć wiarygodność opozycji.

>>>>>

No tak radzieccy i ich greckie marionetki milujacy zbrodniczy rezim !!!
Sztuczna krew ! Ale zbrodniarze wymyslili ... Wyobrazacie sobie ? Wychodza na ulice i oblewaja sie sztuczna krwia na pokaz !!!
Ale te rezimy zawsze sa obledne w swoich belkotliwych slownych zbrodniach ...
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 10:59, 15 Paź 2011    Temat postu:

Niekiedy jednak ona sama się dyskredytuje.

>>>> A mowiac prawde dyskredytuja ja pederasci ...

Niedźwiedzia przysługa

Syryjski rząd nakazał opuścić terytorium kraju zagranicznym dziennikarzom. Tak oto jedynym kanałem, przez który mogą wyciekać do świata niezależne od władz informacje z Syrii, stał się internet. Prowadzone przez dysydentów strony internetowe przedstawiają wersje wydarzeń alternatywne wobec tych, którymi karmią świat oficjalne media syryjskie. Jeden z najpopularniejszych blogów prowadziła Amina Abdallah Arraf al-Omari, mieszkająca w Damaszku pół-Syryjka, pół-Amerykanka. 25-letnia dziewczyna zwierzała się, że jako lesbijka jest prześladowana w Syrii.

>>>> Juz ten belkot powinien zdradzac ze cos jest nie tak - cos tu smierdzi ...

Przy okazji przemycała do świata zewnętrznego wiadomości o kolejnych czołgach szturmujących miasta-siedziby antyrządowych protestów, oficerach służb bezpieczeństwa, strzelających do demonstrantów, prześladowaniach i aresztowaniach. Gdy nagle przestała publikować, tysiące ludzi na całym świecie niepokoiły się jej losem; gdy mężczyzna, który przedstawił się jako jej brat, napisał, że zniknęła i nie wiadomo, co się z nią dzieje, fani jej bloga zaczęli organizować się, by ją ratować.

I wtedy okazało się, że 25-letnia Amina to w rzeczywistości 40-letni Tom MacMaster, Amerykanin studiujący w Edynburgu. Przerażony ewentualnymi konsekwencjami, kajał się na antenie BBC i tłumaczył swoim fanom, że tylko tak mógł przemycić za granicę obraz tego, co dzieje się w Syrii. Nie zrozumieli. "Twoje przeprosiny nie są przyjęte od momentu, w którym zacząłem prowadzić dochodzenie w sprawie aresztowania Aminy. Mogłem narazić się na wielkie ryzyko, wypytując o postać, która okazała się fikcyjną", napisał jeden z nich. Amerykanin prawdopodobnie nie zdawał sobie sprawy, że wyświadcza opozycji niedźwiedzią przysługę. "Dobra robota, Tomie MacMaster, teraz każda informacja, która nie wyjdzie od syryjskiego rządu, będzie poddawana w wątpliwość ", stwierdził jeden z internautów.

Historia Toma vel. Aminy to nie jedyny przykład, jak część opozycjonistów, prowadząc propagandową wojnę, podważa wiarygodność syryjskich dysydentów.

?????

Jakich syryjskich ! TO ZACHODNI ZBOCZEK !!!!
Organizacje ,,obrony praw czlowieka'' zostaly opanowane przez zbokow ... Postanowili oni sobie na swoich tajnych zebraniach ze opanuaj od srodak organizacje praw czlowieka i wepchna tam swoje zboczenia jako prawa czlowieka . Skutki WIDZIMY ! Amnesty International zostala calkowicie opanowana przez zbokow ktorzy wciskaja tam ,,prawa gejow'' ... Ten koles robil to co zboczkowie zaplanowali czyli wplatał zboczenia w szlachetna walke o wolnosc Syrii... TO OBRZYDLIWE I WSTRETNE !!!
ALE TO SA ZBOCZENCY ! Zagrozenie dla wolnosci !!!
STANOWCZO NALEZY USUNAC ZBOKOW Z TYCH ORGANIZACJI A JESLI TEGO NIE ZROBIA ZDELEGALIZOWAC !!! Widzimy jaka potwornosc !
Z jednej strony bestialski rezim z drugiej obrzydliwi zboczency !
ALE TO NIE POWSTRZYMA WOLNOSCI !!!
Nie badzmy naiwni . W internecie pelno jest smieci falszywek prowokacji ... Dziala mafie gangi sluzby zboczeni . Morze podlosci i nikczemnosci ! Zawsze tak bylo i w czasach Solidarności rowniez ... Przeciez nie odwrocimy sie od przesladowanych dlatego ze jakis psychopata czy agent pusci falszywke ! Na takie numery nas nie nabiora !!! Odwagi !

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:45, 15 Paź 2011    Temat postu:

Na chwile przerywam opis sytuacji w Syrii bo pojawila sie ciekawa informacja:

Zwołano pilny szczyt dyplomatyczny ws. Syrii

Mi­ni­stro­wie spraw za­gra­nicz­nych 22 państw arab­skich po­sta­no­wi­li odbyć w nie­dzie­lę pilne spo­tka­nie w spra­wie sy­tu­acji hu­ma­ni­tar­nej w Syrii - po­in­for­mo­wał za­stęp­ca se­kre­ta­rza ge­ne­ral­ne­go Ligi Arab­skiej Ahmed ben Heli.

-Celem spo­tka­nia bę­dzie przede wszyst­kim po­szu­ki­wa­nie środ­ków i dróg pro­wa­dzą­cych "do za­prze­sta­nia roz­le­wu krwi i za­trzy­ma­nia ma­chi­ny prze­mo­cy" w Syrii - głosi ko­mu­ni­kat Rady Współ­pra­cy Za­to­ki Per­skiej (CCG). Ini­cja­to­ra­mi szczy­tu dy­plo­ma­tycz­ne­go państw arab­skich są pań­stwa człon­kow­skie CCG: Ara­bia Sau­dyj­ska, Oman, Katar, Bah­rajn, Zjed­no­czo­ne Emi­ra­ty Arab­skie i Ku­wejt.

W tym ty­go­dniu se­kre­tarz ge­ne­ral­ny Ligi Arab­skiej Nabil el-Ara­bi prze­pro­wa­dził wstęp­ne kon­sul­ta­cje na temat sy­tu­acji w Syrii z sze­fa­mi dy­plo­ma­cji państw arab­skich.

Nie po­da­no, gdzie od­bę­dzie się arab­ski szczyt dy­plo­ma­tycz­ny w spra­wie Syrii, ale głów­ną sie­dzi­bą Ligi Arab­skiej jest sto­li­ca Egip­tu.

Ma­so­we pro­te­sty ulicz­ne w Syrii roz­po­czę­ły się w marcu i od tego czasu re­pre­sje sto­so­wa­ne przez rząd sy­ryj­skie­go pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da spo­wo­do­wa­ły - we­dług naj­now­szych da­nych ONZ - śmierć co naj­mniej trzech ty­się­cy osób.

??????

No ciekawe ? Do czego to doprowadzi ???

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 11:19, 16 Paź 2011    Temat postu:

Francja: 500 osób domaga się potępienia przez G20 represji w Syrii

Około 500 osób de­mon­stro­wa­ło w so­bo­tę w Pa­ry­żu, do­ma­ga­jąc się, by na szczy­cie w Can­nes 3-4 li­sto­pa­da przy­wód­cy państw grupy G20 po­tę­pi­li krwa­we re­pre­sje w Syrii - po­in­for­mo­wa­ła po­li­cja. Tego dnia w sto­li­cy Fran­cji koń­czy­li ob­ra­dy mi­ni­stro­wie fi­nan­sów G20.

"G20 nie może mil­czeć, gdy spo­łecz­ność mię­dzy­na­ro­do­wa stoi w ob­li­czu ła­ma­nia praw czło­wie­ka na wiel­ką skalę" - pod­kre­śli­ła chrze­ści­jań­ska or­ga­ni­za­cja na rzecz znie­sie­nia tor­tur Acat, bę­dą­ca jed­nym z or­ga­ni­za­to­rów de­mon­stra­cji. "Człon­ko­wie G20 muszą pu­blicz­nie po­tę­pić zbrod­nie prze­ciw­ko ludz­ko­ści, po­peł­nia­ne w Syrii i za­pew­nić wspar­cie re­pre­sjo­no­wa­ne­mu na­ro­do­wi sy­ryj­skie­mu" - do­da­ła or­ga­ni­za­cja. We­dług ONZ, w wy­ni­ku re­pre­sji re­żi­mu Ba­sza­ra el-Asa­da od marca zgi­nę­ło w Syrii ponad 3 tys. ludzi.

>>>>>

Tak jest maja racje ! DOSC ZBRODNI !

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 17:58, 16 Paź 2011    Temat postu:

Pięć ofiar sił bezpieczeństwa, w tym słynny opozycjonista. !!!
Zabili pięć osób !!!

Siły bezpieczeństwa Syrii zabiły w sobotę 5 osób, w tym uczestnika pogrzebu demonstranta z piątku oraz opozycjonistę, który od dwóch miesięcy ukrywał się w oblężonym przez siły rządowe mieście Dajr az-Zaur - podały syryjskie organizacje praw człowieka.

Siły bezpieczeństwa ostrzelały w Damaszku pogrzeb 14-letniego uczestnika piątkowych protestów, zastrzelonego przez wojsko. Zginęła jedna osoba, pięć zostało rannych - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka i Lokalne Komitety Koordynacyjne.

Amatorskie nagranie z wydarzeń pokazuje żałobników krzyczących "Syrio, wznieś rękę, nie chcemy (prezydenta) Baszara (el-Asada)" oraz niosących transparenty z napisem skierowanym do zabitego: "Nie zawiedziemy cię, (...) ukarzemy twoich zabójców".

Trzy osoby zginęły w mieście Hims od kul wojska, poruszającego się w pojazdach opancerzonych.

W położonym na wschodzie mieście Dajr az-Zaur zginęła piąta ofiara, 42-letni działacz Ziad Tawfik al-Obeidi, który współpracował z Syryjskim Obserwatorium Praw Człowieka. Od wkroczenia do miasta sił reżimu dwa miesiące temu musiał się ukrywać. Reuters pisze, że Obeidi zginął, uciekając przed policją, która urządziła obławę na dom, w którym przebywał.

Od początku protestów zginęło ok. 500 znanych w Syrii obrońców praw człowieka - powiedział szef Obserwatorium, Rami Abdel Rahman.

Choć antyprezydenckie demonstracje odbywają się w Syrii od trzech miesięcy, opozycji nie udało się przejąć kontroli nad żadnym obszarem, a jej przywództwo jest wciąż rozproszone - zauważa agencja Associated Press.

Według obrońców praw człowieka podczas rewolty przeciwko rządom rodziny Asada zabito 1 300 cywilów. Władze syryjskie twierdzą natomiast, że śmierć poniosło ponad 250 żołnierzy i policjantów, a starcia zostały sprowokowane przez rebeliantów.

?????

Kolejna potworna zbrodnia !
A coz to zabsurdalne dane ???

Bilnas wzrosl do :

3291 zabitych
76569 ofiar ogolem !
Tylu ludzi represjonowaly te potwory !

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:22, 17 Paź 2011    Temat postu:

Liga Arabska chce dialogu między syryjskim rządem a opozycją

Liga Arab­ska chce dia­lo­gu mię­dzy sy­ryj­skim rzą­dem a ugru­po­wa­nia­mi opo­zy­cyj­ny­mi, by do­pro­wa­dzić do po­ko­jo­we­go roz­wią­za­nia kon­flik­to­wej sy­tu­acji w kraju. Ocze­ki­wa­no, ze Liga za­wie­si Syrię w pra­wach człon­kow­skich - podał Reu­ters w nie­dzie­lę wie­czo­rem.

W Ka­irze od­by­ło się, na proś­bę państw Rady Współ­pra­cy Za­to­ki Per­skiej (CCG), spo­tka­nie mi­ni­strów spraw za­gra­nicz­nych państw arab­skich, w spra­wie sy­tu­acji w Syrii, gdzie reżim pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da tłumi pro­te­sty opo­zy­cji. W skład CCG wcho­dzą Ara­bia Sau­dyj­ska, Oman, Katar, Bah­rajn, Zjed­no­czo­ne Emi­ra­ty Arab­skie i Ku­wejt. Liga zrze­sza 22 pań­stwa arab­skie.

Po bru­tal­nych ata­kach armii na de­mon­stran­tów do ligi zwró­co­no się o roz­wa­że­nie ewen­tu­al­ne­go za­wie­sze­nia Syrii w pra­wach człon­ka or­ga­ni­za­cji.

Wcze­śniej w nie­dzie­lę ty­sią­ce sy­ryj­skich żoł­nie­rzy wspie­ra­nych przez po­jaz­dy opan­ce­rzo­ne otwo­rzy­ło ogień w mie­ście Za­ba­da­ni w po­bli­żu gra­ni­cy z Li­ba­nem, dzień po cięż­kich wal­kach w tym re­jo­nie mie­dzy de­zer­te­ra­mi a woj­skiem.

Liga zde­cy­do­wa­ła jed­nak, że bę­dzie za­bie­gać o roz­po­czę­cie po­ko­jo­wych ne­go­cja­cji mię­dzy rzą­dem Asada a przed­sta­wi­cie­la­mi opo­zy­cji.

"Wzy­wa­my wszyst­kie siły opo­zy­cji i rząd do roz­po­czę­cia dia­lo­gu w ciągu 15 dni" - po­wie­dział Se­kre­tarz Ge­ne­ral­ny Ligi Nabil el-Ara­bi po nie­dziel­nych ob­ra­dach mi­ni­strów spraw za­gra­nicz­nych.

Spo­tka­nie skon­flik­to­wa­nych stron mia­ło­by się odbyć w Ka­irze, sie­dzi­bie Ligi Arab­skiej i pod jej egidą.

Otwie­ra­jąc ich nad­zwy­czaj­ne spo­tka­nie Arabi po­wie­dział, że Liga "nie może już mil­czeć w spra­wie prze­mo­cy" w Syrii.

De­le­gat Syrii stwier­dził pod­czas obrad, że sy­tu­acja w jego kraju jest "spo­koj­na" i zmie­rza ku "sta­bil­no­ści" oraz oskar­żył "grupy uzbro­jo­nych ter­ro­ry­stów" o to, że ich spi­sek jest przy­czy­ną wy­bu­chu kon­flik­tów w Syrii. Dodał też, że mo­ment wy­bra­ny na zor­ga­ni­zo­wa­nie tej kon­fe­ren­cji "jest dziw­ny i po­dej­rza­ny", po­nie­waż - jego zda­niem - ma on zwią­zek z ini­cja­ty­wą USA i Eu­ro­py, by Rada Bez­pie­czeń­stwa ONZ wpro­wa­dzi­ła sank­cje wobec re­żi­mu Asada.

Spo­tka­nie to nie zo­sta­ło zwo­ła­ne ze wzglę­du na ja­kieś ukry­te in­ten­cje, "lecz aby czu­wać nad Syrią i losem sy­ryj­skie­go ludu. Wasi bra­cia chcą wam pomóc" - od­po­wie­dział mu szejk Hamad ibn Dżas­sim as-Sa­ni, pre­mier i mi­ni­ster spraw za­gra­nicz­nych Ka­ta­ru.

De­mon­stra­cje prze­ciw sy­ryj­skie­mu re­żi­mo­wi trwa­ją od trzech mie­się­cy, opo­zy­cji nie udało się jed­nak prze­jąć kon­tro­li nad żad­nym ob­sza­rem, a jej przy­wódz­two jest wciąż roz­pro­szo­ne. We­dług obroń­ców praw czło­wie­ka pod­czas re­wol­ty prze­ciw­ko re­żi­mo­wi Asada za­bi­to 1 300 cy­wi­lów. Wła­dze sy­ryj­skie twier­dzą na­to­miast, że śmierć po­nio­sło ponad 250 żoł­nie­rzy i po­li­cjan­tów, a star­cia zo­sta­ły spro­wo­ko­wa­ne przez re­be­lian­tów. We­dług naj­now­szych da­nych ONZ, w za­miesz­kach w Syrii śmierć po­nio­sło co naj­mniej 3 000 osób.

>>>>>

Z duzej chmury maly deszcz - wielkie niby spotkanie a rezultat zalosny ...
Sankcje uderzenie w rezim ! To jest to a nie apele ...

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pon 18:23, 17 Paź 2011, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 22:46, 17 Paź 2011    Temat postu:

Komisarz ONZ apeluje o pomoc dla Syrii

Wy­so­ka ko­mi­sarz ONZ ds. praw czło­wie­ka Navy Pil­lay za­ape­lo­wa­ła o pomoc mię­dzy­na­ro­do­wą, by za­po­biec "woj­nie do­mo­wej na pełną skalę" w Syrii.

- Na wspól­no­cie mię­dzy­na­ro­do­wej spo­czy­wa od­po­wie­dzial­ność za zbio­ro­we pod­ję­cie dzia­łań za­po­bie­gaw­czych, zanim nie­ustan­ne bez­li­to­sne re­pre­sje i mordy wtrą­cą ten kraj w wojnę do­mo­wą na pełną skalę - pod­kre­śli­ła Pil­lay. Jak po­in­for­mo­wał dziś jej rzecz­nik Ru­pert Co­lvil­le, już ponad 3 tys. osób zgi­nę­ło od roz­po­czę­cia w marcu an­ty­rzą­do­wych pro­te­stów w Syrii. Co­lvil­le pod­kre­ślił, że tylko w ciągu ostat­nich 10 dni po­nio­sło śmierć ponad 100 osób, a wśród wszyst­kich ofiar jest co naj­mniej 187 dzie­ci.

Jak za­zna­czył rzecz­nik, setki osób aresz­to­wa­no, tor­tu­ro­wa­no i wiele za­gi­nę­ło. Nę­ka­no także ro­dzi­ny pro­te­stu­ją­cych w kraju i za gra­ni­cą. Tym­cza­sem Sy­ryj­skie Ob­ser­wa­to­rium Praw Czło­wie­ka po­da­ło dzi­siaj, że w czwar­tek zgi­nę­ło w Syrii 35 osób, w tym 25 żoł­nie­rzy, a kil­ka­dzie­siąt od­nio­sło ob­ra­że­nia.

>>>>>

Kolejny koszmar ! Znowu bilans podskoczyl do :

3396 zabitych
79014 ofiar ogolem !

Zbrodniczy koszmar !!!

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 14:57, 18 Paź 2011    Temat postu:

Syria: krwawy finał demonstracji

Sy­ryj­skie siły bez­pie­czeń­stwa za­bi­ły w pią­tek 10 osób pod­czas kilku de­mon­stra­cji prze­ciw­ko rzą­dom pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da - po­da­li dzia­ła­cze i Sy­ryj­skie Ob­ser­wa­to­rium Praw Czło­wie­ka. Co naj­mniej 40 osób zo­sta­ło ran­nych w cza­sie ma­ni­fe­sta­cji. Śmier­tel­ne strza­ły padły w po­bli­żu dru­gie­go co do wiel­ko­ści sy­ryj­skie­go mia­sta Alep­po i na przed­mie­ściach Da­masz­ku.

>>>>>

Kolejna bestialska zbrodnia ! Kolejne ofiary !

Ogolem :
3408 zabitych
79302 ofiar razem !
Ocean nieszczesc !

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 22:30, 18 Paź 2011    Temat postu:

Syria: żołnierze otworzyli ogień w mieście Zabadani

Ty­sią­ce sy­ryj­skich żoł­nie­rzy wspie­ra­nych przez po­jaz­dy opan­ce­rzo­ne otwo­rzy­ło w nie­dzie­lę ogień w mie­ście Za­ba­da­ni w po­bli­żu gra­ni­cy z Li­ba­nem, dzień po cięż­kich wal­kach w tym re­jo­nie mie­dzy de­zer­te­ra­mi a woj­skiem - po­in­for­mo­wa­li miesz­kań­cy i dzia­ła­cze.

Woj­sko wjeż­dża­jąc do mia­sta u pod­nó­ża gór An­ty­li­ba­nu, 35 km na za­chód od Da­masz­ku, otwar­ło z po­jaz­dów opan­ce­rzo­nych ogień z broni ma­szy­no­wej i prze­ciw­lot­ni­czej. We­dług miesz­kań­ców i dzia­ła­czy w so­bo­tę woj­sko prze­cze­sy­wa­ło w po­szu­ki­wa­niu zbiegów pła­ski teren rol­ni­czy w po­bli­żu mia­sta, na­pa­da­jąc na domy, re­kwi­ru­jąc sa­mo­cho­dy i aresz­tu­jąc co naj­mniej 100 osób.

>>>>>

Kolejne bestialskie zbrodnie opetanych przez demony ...
Bilnas ofiar wzrosl do :

3417 zabitych
79503 ofiar ogolem !

Upiorny koszmar !

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 15:44, 19 Paź 2011    Temat postu:

Brutalny film obrazujący sytuację w Syrii

Zakrwawione, splątane zwłoki na tyłach samochodu typu pickup. Mężczyzna podnoszący każde ciała i jedno po drugim wrzucający z mostu do rzeki – taki obraz przedstawia film, który pojawił się serwisie YouTube, podaje CNN. CNN nie udało się zweryfikować autentyczności tego filmu, ale po jego obejrzeniu można jednoznacznie stwierdzić, że ilustruje on wrogość jaka panuje podczas zaogniającego się konfliktu pomiędzy siłami władz Syrii a antyrządowymi demonstrantami.

Nie jest również jasne, kto jest ofiarą z tego filmu. Komentarze stwierdzają, że incydent ten miał miejsce w mieście Hama nad rzeką Orontes. Działacz syryjski, powiedział, że ma wątpliwości, że miało to miejsce nad tą rzeką, gdyż o tej porze roku jest ona sucha.

>>>>>

To juz zagadnienie dla przyslych historykow i sadownictwa ustalic szczegoly . My notujemy kolejne zbrodnie bestialskiego rezimu .

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90212
Przeczytał: 181 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 23:33, 19 Paź 2011    Temat postu:

Syria: Kolejne demonstracje, 10 osób nie żyje

Sy­ryj­skie siły bez­pie­czeń­stwa za­bi­ły 10 osób pod­czas kilku de­mon­stra­cji prze­ciw­ko rzą­dom pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da - po­da­li dzia­ła­cze i Sy­ryj­skie Ob­ser­wa­to­rium Praw Czło­wie­ka. Co naj­mniej 40 osób zo­sta­ło ran­nych w cza­sie ma­ni­fe­sta­cji.

Śmier­tel­ne strza­ły padły w po­bli­żu dru­gie­go co do wiel­ko­ści sy­ryj­skie­go mia­sta Alep­po i na przed­mie­ściach Da­masz­ku. Do de­mon­stra­cji do­szło też w mie­ście Al-Ka­misz­li na pół­noc­nym wscho­dzie kraju, w po­bli­żu tu­rec­kiej gra­ni­cy; zor­ga­ni­zo­wa­no ją dla uczcze­nia kur­dyj­skie­go dzia­ła­cza Me­sza­ala Tammo, za­bi­te­go wcze­śniej w tym mie­sią­cu.

Sied­miu ma­ni­fe­stu­ją­cych po­nio­sło śmierć w miej­sco­wo­ści Dael w re­jo­nie Dery, jeden w Sak­bie w re­jo­nie Da­masz­ku, jesz­cze jeden w sto­łecz­nej dziel­ni­cy Al-Ka­dam. Dzie­sią­ta ofia­ra zgi­nę­ła w Andan koło Alep­po - podał szef sy­ryj­skie­go ob­ser­wa­to­rium Rami Abdel Rah­man.

We­dług niego także w naj­więk­szym w pół­noc­no-wschod­niej Syrii mie­ście Dajr az-Za­ur nad Eu­fra­tem do­szło do po­tęż­nej ma­ni­fe­sta­cji, naj­waż­niej­szej od za­koń­cze­nia tam w sierp­niu ope­ra­cji woj­sko­wych.

Ma­ni­fe­sta­cje prze­pro­wa­dzo­no też w pro­win­cji Idlib na pół­noc­nym za­cho­dzie kraju oraz w licz­nych dziel­ni­cach mia­sta Hims, w por­to­wej La­ta­kii i w re­gio­nie Da­masz­ku.

W nad­mor­skim Ba­ni­jas siły bez­pie­czeń­stwa we­szły do me­cze­tu pierw­sze­go ka­li­fa Abu Bakra, w któ­rym schro­ni­li się ma­ni­fe­stan­ci, i aresz­to­wa­ły tam pięć osób.

Z kolei Lo­kal­ne Ko­mi­te­ty Ko­or­dy­na­cyj­ne (LCC) po­in­for­mo­wa­ły, że siły bez­pie­czeń­stwa strze­la­ły do ma­ni­fe­stu­ją­cych w Hamie i w re­jo­nie Alep­po.

We­dług Ko­mi­te­tów ponad 4 tys. ma­ni­fe­stan­tów prze­szło przez Ma­ar­rat Horma (w pro­win­cji Idlib), skan­du­jąc hasła po­par­cia dla wol­nych żoł­nie­rzy i wzy­wa­jąc do oba­le­nia re­żi­mu, w alu­zji do tych żoł­nie­rzy, któ­rzy zde­zer­te­ro­wa­li, po­nie­waż od­mó­wi­li strze­la­nia do cy­wi­li. Na­to­miast ofi­cjal­na sy­ryj­ska agen­cja Sana po­da­ła, że na tra­sie mię­dzy me­cze­ta­mi Abu Bakra i Umara w Dera do­szło do eks­plo­zji, któ­rej ofia­ra­mi byli licz­ni cy­wi­le.

>>>>>

Bestilaskie zbrodnie bez konnca cali umoczyli sie we krwi ... To juz sa calkowice opetani - na co oni licza ??? Nie utrzymaja juz stolkow TU NA ZIEMI a co bedzie po smierci gdy pdanie pytanie GDZIE BRAT TWÓJ ABEL !!!

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 254, 255, 256  Następny
Strona 24 z 256

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy