Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Syria na drodze do wolności !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 127, 128, 129  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 21:35, 12 Paź 2011    Temat postu:

Obywatel USA oskarżony o pracę dla syryjskiego wywiadu

Uro­dzo­ny w Syrii oby­wa­tel USA zo­stał oskar­żo­ny o pracę dla sy­ryj­skie­go wy­wia­du. Męż­czy­zna miał szpie­go­wać ame­ry­kań­skich dzia­ła­czy sprze­ci­wia­ją­cych się re­żi­mo­wi pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da i do­star­czać sy­ryj­skim agen­tom na­gra­nia audio i wideo.

We­dług ujaw­nio­ne­go w środę aktu oskar­że­nia, 47-let­ni Mo­ha­mad So­ueid z Le­es­burg, w Wir­gi­nii, zo­stał aresz­to­wa­ny we wto­rek i oskar­żo­ny o pro­wa­dze­nie na te­re­nie Sta­nów Zjed­no­czo­nych dzia­łal­no­ści w cha­rak­te­rze agen­ta ob­ce­go kraju. Za­rzu­ca mu się także re­kru­to­wa­nie in­nych osób, aby zbie­ra­ły in­for­ma­cje o prze­ciw­ni­kach re­żi­mu Asada oraz ak­cjach sprze­ci­wu or­ga­ni­zo­wa­nych w USA. Mię­dzy kwiet­niem a czerw­cem So­ueid do­star­czył sy­ryj­skiej agen­cji wy­wia­dow­czej w sumie 20 na­grań, które re­je­stru­ją pro­te­sty w USA. Prze­ka­zy­wał rów­nież dane de­mon­stran­tów, w tym nu­me­ry te­le­fo­nów i ad­re­sy pocz­ty elek­tro­nicz­nej.

W czerw­cu udał się nawet do Syrii, żeby oso­bi­ście spo­tkać się z Asa­dem - głosi akt oskar­że­nia.

So­ueid jest rów­nież oskar­żo­ny o skła­da­nie fał­szy­wych oświad­czeń na temat pracy dla sy­ryj­skich taj­nych służb, Mu­cha­ba­ra­tu, kiedy był w sierp­niu prze­słu­chi­wa­ny przez FBI.

- Prawo do zgro­ma­dzeń i pro­te­sto­wa­nia jest wy­so­ko ce­nio­ne w Sta­nach Zjed­no­czo­nych i za­smu­ca, że ame­ry­kań­ski oby­wa­tel z Le­es­burg jest oskar­żo­ny o pracę dla sy­ryj­skie­go rządu w celu iden­ty­fi­ka­cji i za­stra­sza­nia tych, któ­rzy z tego prawa ko­rzy­sta­ją - po­wie­dział pro­ku­ra­tor Neil Mac­Bri­de.

Pod­kre­ślił, że - szpie­go­wa­nie dla in­ne­go pań­stwa jest po­waż­nym za­gro­że­niem dla bez­pie­czeń­stwa kraju. W na­stęp­stwie tłu­mie­nia trwa­ją­cych od ponad sze­ściu mie­się­cy pro­te­stów an­ty­rzą­do­wych w Syrii zgi­nę­ło, we­dług da­nych ONZ, bli­sko 3 tys. ludzi.

>>>>>

Obrzydliwa dzialalnosc ! Procesy wytaczane takim osobom sa jak najbardziej sluszne . Wszak ich donosy powoduja tragedie .

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 14:30, 13 Paź 2011    Temat postu:

Amatorskie nagranie walk w Syrii .

Na amatorskim nagraniu wideo z Syrii widać wymianę ognia na ulicach miasta Ar-Rastan. Nagranie pojawiło się wraz z doniesieniami, że pod koniec września syryjskie siły zabiły w tym mieście co najmniej 27 osób.

>>>>>

Z obliczn wynika ze w tym miescie zginelo ponad 230 !!! Bo oczywiscie przy takih zbrodniach trudno policzyc kazdego i zidentyfikowac . Nie ma warunkow !

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:31, 13 Paź 2011    Temat postu:

A teraz warto pokazac jak obrzydliwe sa metody rezimu :

Zabili 13-latka, bo "chciał zgwałcić żony oficerów"

"Hamza al-Chatib chciał zgwałcić żony oficerów", "Chłopiec skatowany przez bezpiekę", "Męczennik rewolucji". Zdjęcie 13-letniego Syryjczyka obiegło świat, choć nie wiadomo, czy tak naprawdę istniał. W syryjskim konflikcie giną niewinni ludzie, ale przede wszystkim ginie prawda, bo wszystko co do nas dociera z tego kraju, przechodzi przez filtr - propagandę. Oto historia nowoczesnej wojny domowej.

29 kwietnia, okolice Saidy w południowo-zachodniej Syrii, tuż przy granicy z Jordanią. 13-letni Hamza al-Chatib idzie z rodziną na manifestację przeciwko reżimowi. Z wioski Al-Dżizah, oddalonej o 10 kilometrów od Saidy, rusza kondukt demonstrantów. - Nie interesowała go polityka. Tego dnia wszyscy szli na demonstrację, więc i on poszedł - powie później jego kuzyn w rozmowie z Al-Dżazirą. Demonstranci nie wchodzą do miasta. Na rogatkach atakuje ich Wywiad Sił Powietrznych (mukhabarat), najważniejsza jednostka armii syryjskiej, dowodzona przez brata prezydenta, Mahera al-Asada. Oficerowie otwierają ogień. - Byli ranni i zabici, niektórych (demonstrantów) aresztowano. Panował taki chaos, że nie mieliśmy pojęcia, co się stało z Hamzą. Po prostu zniknął - zrelacjonuje jego kuzyn. Mija tydzień, drugi, trzeci. Ali al-Chatib, 65-latek z dwiema żonami i dwudziestką dzieci na karku, wciąż nie wie, co dzieje się z jego synem.

W końcu, 24 maja, Hamza wraca do domu w foliowym worku. Zwrócone przez służby bezpieczeństwa zwłoki są potwornie okaleczone: opuchnięte powieki, zmiażdżona szczęka i rzepki, ślady gaszenia papierosów na całym ciele, złamany kark. Widać, że chłopiec był poddawany elektrowstrząsom i bity kablem. Jego ojcem Alim al-Chatibem targają rozpacz i wściekłość. Mężczyzna chce szukać sprawiedliwości, zamierza pozwać armię i służby specjalne. Ci jednak są szybsi. W al-Dżizah zjawiają się oficerowie tajnych służb. - Powiedzieli: dość już się stało przez ciebie. Wiesz, co się stanie, jeśli dowiemy się, że rozmawiałeś z mediami? - to jedyne, co matka Hamzy godzi się ujawnić na temat ich wizyty.

***

29 kwietnia, okolice Saidy w południowo-zachodniej Syrii, tuż przy granicy z Jordanią. Po piątkowych modłach mieszkańcy okolicznych wiosek zbierają się na głównych placach w okolicznych miasteczkach. To odpowiedź na wezwanie do dżihadu, do którego nawołują uzbrojone bandy terrorystów, siejące postrach w całym kraju. W tłum wkradają się uzbrojeni mężczyźni. Zwabiają wiele dzieci. Rozkazują, by podążyły za nimi. - Poszliśmy w kierunku bazy wojskowej. Był z nami uzbrojony mężczyzna. Gdy dotarliśmy na miejsce, niektórzy demonstranci zaczęli strzelać, zranili jednego żołnierza. Zaczęła się strzelanina, musieliśmy kryć się między drzewami - zrelacjonuje Abdel Aziz al-Chatib, nastolatek. Ginie jeden z dowódców, trupem padają kolejni demonstranci.

Późnym wieczorem do państwowego szpitala w Daraa trafiają zwłoki pulchnego chłopca. Jego ciało jest następnie wysłane do wojskowego szpitala Tishreen w Damaszku. Dr Akram El-Shaar, szef krajowego stowarzyszenia lekarzy, nadzoruje sekcję zwłok. Udaje się ustalić tożsamość chłopca: to Hamza al-Chatib. Znana jest też przyczyna śmierci: rana postrzałowa. 21 maja ciało zostaje zwrócone rodzicom. Kilka dni później do Alego al-Chatiba przyjeżdża sam prezydent. Chce osobiście złożyć kondolencje z powodu śmierci syna. Starzec jest poruszony " uprzejmością i delikatnością " przywódcy państwa. Opowiada, że al-Asad zapewnił go przy okazji o tym, że wszystkie reformy, których pragną Syryjczycy, zostaną przeprowadzone. Wzruszony śmiercią Hamzy prezydent zapowiada też przeprowadzenie śledztwa. Minister spraw wewnętrznych gen. Mohammad Ibrahim al-Szaar powołuje komisję do zbadania okoliczności śmierci chłopca.

***

"Hamza al-Chatib zastrzelony po próbie gwałtu na żonach oficerów". Artykuł pod takim tytułem publikuje prorządowa gazeta.

***

Tak to nie zart ! Maly i watly 13-latek rzucil sie na gromade wielkich zon oficerow i zaczal je gwalcic ! Tak ! Taki jest poziom tego rezimu ! Zamordowali dzieciaka i wymyslili taka linie klamstw ! Horror w horrorze , koszmar w koszmarze !

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:59, 14 Paź 2011    Temat postu:

I kolejna porcja klamstw :

31 maja. Na stronie supportforsyria.wordpress.com pojawia się wpis: "Po rewolucji, której nie ma, oraz manifestacjach i ich krwawym tłumieniu, które są niewidoczne, międzynarodowe media znalazły dziecko-ofiarę, które nie istnieje. Rzekomy 13 latek jest tylko wymysłem wściekłej wyobraźni dziennikarskiej". Dowód? 29 kwietnia nie było żadnej demonstracji w Saidzie. Mało? Al-Dżizah, wieś, z której miał pochodzić chłopiec nie istnieje - pisze nieznany autor.

***

To nie jest scenariusz interaktywnego programu, gdzie telewidzowie w niedzielny wieczór mogą zdecydować, jak potoczą się losy głównego bohatera. To syryjska rzeczywistość, którą trudno uchwycić czy zrozumieć, bo zawładnęła nią propaganda, a ta sprawia, że mordercy są męczennikami a ofiary katami, tłumy wściekłych demonstrantów ciągną na ulice, by podziękować Allahowi za deszcz a samotni terroryści noszą przy sobie tony dynamitu.

Schizofrenia

Wiadomości, które docierają z Syrii różnymi kanałami, są schizofreniczne. Podczas gdy Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka informuje, że siły bezpieczeństwa zastrzeliły 17 demonstrantów w okupowanym przez armię rządową Dajr az-Zaur, państwowa agencja informacyjna SANA podaje, że na rogatkach tego samego miasta ulokowano jedynie kilka jednostek wojskowych, by chronić lokalną ludność przed "uzbrojonymi terrorystami".

To właśnie wątek terroryzmu przewija się niemal codziennie w porcji informacji serwowanej przez SANA. Każdego dnia "uzbrojone grupy przestępcze", które nie mają przywódcy czy nazwy, niosą śmierć i zniszczenie. Lista ich zbrodni jest długa: niszczenie publicznej i prywatnej własności, plądrowanie domów, okaleczenia, amputacje, tortury, bestialskie mordy. Co rusz ktoś wyławia z rzeki czy wykopuje z ziemi skatowane zwłoki. To żołnierze, oficerowie służb bezpieczeństwa, rzadziej cywile, z którymi okrutnie rozprawiają się terroryści - podaje za każdym razem agencja. Przerażeni mieszkańcy salwują się ucieczką za turecką granicę. Wojskowi dwoją się i troją, by przywrócić bezpieczeństwo i spokój na ulicach syryjskich miast. Niekiedy, jak twierdzi SANA, z powodzeniem.

Według agencji w ciągu dwóch dni "125 obywateli, którzy zostali zmuszeni przez uzbrojonych terrorystów do opuszczenia domów i skrycia się w Turcji, wróciło do Syrii". Dzięki Bogu, bo władze twierdzą, że w tureckich obozach dla uchodźców przeszli kolejne piekło, nieustannie naciskani i zastraszani przez przeciwników syryjskiego rządu. "Mustafa Zahlawi i Musa Kahlawi nie potrafili ukryć radości (…) po tym, czego doświadczyli w obozach. Wyrazili również optymizm w związku z reformami i zmianami legislacyjnymi, które wprowadza Baszar al-Asad, a które są odpowiedzią na oczekiwania Syryjczyków. Koordynator komitetów ludowych (pomagających Syryjczykom w dotarciu do ojczyzny - red.) Subahi al-Hamdo powiedział, że jak dotąd na powrót zdecydowało się 12,5 tysiąca obywateli", pisze SANA.

Jest to jednak niewielki sukces. Mimo tytanicznych wysiłków, służby bezpieczeństwa i wojsko nie mogą zadać ostatecznego ciosu "terrorystom". Ci bowiem, jak przekonują syryjskie media, mają potężnych mocodawców. Są nimi Stany Zjednoczone, Izrael i Bóg jeden raczy wiedzieć, kto jeszcze. Łączy ich jedno - wszystkim zależy na pogwałceniu suwerenności Syrii, zniszczeniu jej potęgi, wreszcie - podporządkowaniu całego Bliskiego Wschodu. To międzynarodowy spisek o długich korzeniach i jeszcze dłuższych gałęziach. Tak przynajmniej mówi syryjski rząd. Choć nie tylko on.

>>>>

Widzimy ze agneci zbrodniczego rezimu dzialaja tez w internecie gdzie usiluja bredzic ze ... nie ma zadnych protestow ... Zatem ofiar nie moze byc !

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 22:44, 14 Paź 2011    Temat postu:

Fakty nie kłamią

Po stronie reżimu, który w ciągu pięciu miesięcy nieustających demonstracji zgładził, według obrońców praw człowieka, około dwóch tysięcy demonstrantów, opowiadają się także niektórzy politycy. Do wojny propagandowej przyłączył się Leonid Kałasznikow, wiceprzewodniczący komitetu zagranicznego Dumy. Stwierdził on, że Zachód prowadzi politykę wymierzoną w syryjski rząd, "zbroi terrorystów, dostarcza im pieniędzy i wsparcia logistycznego". Potępił też "wytrwałość Zachodu" w obarczaniu winą służb bezpieczeństwa za łamanie praw człowieka, podczas gdy - jak stwierdził - fakty nie kłamią: to zbrojne ugrupowania łamią prawa człowieka i zabijają cywilów i żołnierzy. Kałasznikowowi nie podoba się wreszcie, że Zachód "kontynuuje swą kampanię represji, sankcji i oszczerstw". A przecież al-Asad obiecał, że przeprowadzi reformy.

Jeszcze dalej posunął się Eliseos Vagenas, członek komitetu centralnego Komunistycznej Partii Grecji (KKE). Skrytykował on światowe media za "rozpowszechnianie fałszywych informacji na temat wydarzeń w Syrii". Oberwało się zwłaszcza Al-Dżazirze. W oświadczeniu przesłanym gazecie "Rizospastis" stwierdził, że nagrania wideo, dokumentujące zbrodnie służb bezpieczeństwa popełniane na przeciwnikach reżimu, pochodzą z innych krajów. Wszystko dlatego, że starzy znajomi, Stany Zjednoczone, Unia Europejska i Izrael, "są zainteresowani destabilizacją Syrii, (…) jak również pogorszeniem stabilizacji i bezpieczeństwa w regionie poprzez wojny i interwencje zagraniczne".

Sam reżim syryjski powiedział już niejedno na temat autentyczności filmów z tłumienia demonstracji, które krążą w internecie. Dla przykładu, pod koniec kwietnia SANA informowała, że służby bezpieczeństwa przejęły sprzęt cyfrowy i butelki ze sztuczną krwią, używane przez "grupę kryminalną" do fałszowania zdjęć i filmów wideo pokazujących akty przemocy popełniane na protestujących. Władze syryjskie chcą w ten sposób zmniejszyć wiarygodność opozycji.

>>>>>

No tak radzieccy i ich greckie marionetki milujacy zbrodniczy rezim !!!
Sztuczna krew ! Ale zbrodniarze wymyslili ... Wyobrazacie sobie ? Wychodza na ulice i oblewaja sie sztuczna krwia na pokaz !!!
Ale te rezimy zawsze sa obledne w swoich belkotliwych slownych zbrodniach ...
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 10:59, 15 Paź 2011    Temat postu:

Niekiedy jednak ona sama się dyskredytuje.

>>>> A mowiac prawde dyskredytuja ja pederasci ...

Niedźwiedzia przysługa

Syryjski rząd nakazał opuścić terytorium kraju zagranicznym dziennikarzom. Tak oto jedynym kanałem, przez który mogą wyciekać do świata niezależne od władz informacje z Syrii, stał się internet. Prowadzone przez dysydentów strony internetowe przedstawiają wersje wydarzeń alternatywne wobec tych, którymi karmią świat oficjalne media syryjskie. Jeden z najpopularniejszych blogów prowadziła Amina Abdallah Arraf al-Omari, mieszkająca w Damaszku pół-Syryjka, pół-Amerykanka. 25-letnia dziewczyna zwierzała się, że jako lesbijka jest prześladowana w Syrii.

>>>> Juz ten belkot powinien zdradzac ze cos jest nie tak - cos tu smierdzi ...

Przy okazji przemycała do świata zewnętrznego wiadomości o kolejnych czołgach szturmujących miasta-siedziby antyrządowych protestów, oficerach służb bezpieczeństwa, strzelających do demonstrantów, prześladowaniach i aresztowaniach. Gdy nagle przestała publikować, tysiące ludzi na całym świecie niepokoiły się jej losem; gdy mężczyzna, który przedstawił się jako jej brat, napisał, że zniknęła i nie wiadomo, co się z nią dzieje, fani jej bloga zaczęli organizować się, by ją ratować.

I wtedy okazało się, że 25-letnia Amina to w rzeczywistości 40-letni Tom MacMaster, Amerykanin studiujący w Edynburgu. Przerażony ewentualnymi konsekwencjami, kajał się na antenie BBC i tłumaczył swoim fanom, że tylko tak mógł przemycić za granicę obraz tego, co dzieje się w Syrii. Nie zrozumieli. "Twoje przeprosiny nie są przyjęte od momentu, w którym zacząłem prowadzić dochodzenie w sprawie aresztowania Aminy. Mogłem narazić się na wielkie ryzyko, wypytując o postać, która okazała się fikcyjną", napisał jeden z nich. Amerykanin prawdopodobnie nie zdawał sobie sprawy, że wyświadcza opozycji niedźwiedzią przysługę. "Dobra robota, Tomie MacMaster, teraz każda informacja, która nie wyjdzie od syryjskiego rządu, będzie poddawana w wątpliwość ", stwierdził jeden z internautów.

Historia Toma vel. Aminy to nie jedyny przykład, jak część opozycjonistów, prowadząc propagandową wojnę, podważa wiarygodność syryjskich dysydentów.

?????

Jakich syryjskich ! TO ZACHODNI ZBOCZEK !!!!
Organizacje ,,obrony praw czlowieka'' zostaly opanowane przez zbokow ... Postanowili oni sobie na swoich tajnych zebraniach ze opanuaj od srodak organizacje praw czlowieka i wepchna tam swoje zboczenia jako prawa czlowieka . Skutki WIDZIMY ! Amnesty International zostala calkowicie opanowana przez zbokow ktorzy wciskaja tam ,,prawa gejow'' ... Ten koles robil to co zboczkowie zaplanowali czyli wplatał zboczenia w szlachetna walke o wolnosc Syrii... TO OBRZYDLIWE I WSTRETNE !!!
ALE TO SA ZBOCZENCY ! Zagrozenie dla wolnosci !!!
STANOWCZO NALEZY USUNAC ZBOKOW Z TYCH ORGANIZACJI A JESLI TEGO NIE ZROBIA ZDELEGALIZOWAC !!! Widzimy jaka potwornosc !
Z jednej strony bestialski rezim z drugiej obrzydliwi zboczency !
ALE TO NIE POWSTRZYMA WOLNOSCI !!!
Nie badzmy naiwni . W internecie pelno jest smieci falszywek prowokacji ... Dziala mafie gangi sluzby zboczeni . Morze podlosci i nikczemnosci ! Zawsze tak bylo i w czasach Solidarności rowniez ... Przeciez nie odwrocimy sie od przesladowanych dlatego ze jakis psychopata czy agent pusci falszywke ! Na takie numery nas nie nabiora !!! Odwagi !

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:45, 15 Paź 2011    Temat postu:

Na chwile przerywam opis sytuacji w Syrii bo pojawila sie ciekawa informacja:

Zwołano pilny szczyt dyplomatyczny ws. Syrii

Mi­ni­stro­wie spraw za­gra­nicz­nych 22 państw arab­skich po­sta­no­wi­li odbyć w nie­dzie­lę pilne spo­tka­nie w spra­wie sy­tu­acji hu­ma­ni­tar­nej w Syrii - po­in­for­mo­wał za­stęp­ca se­kre­ta­rza ge­ne­ral­ne­go Ligi Arab­skiej Ahmed ben Heli.

-Celem spo­tka­nia bę­dzie przede wszyst­kim po­szu­ki­wa­nie środ­ków i dróg pro­wa­dzą­cych "do za­prze­sta­nia roz­le­wu krwi i za­trzy­ma­nia ma­chi­ny prze­mo­cy" w Syrii - głosi ko­mu­ni­kat Rady Współ­pra­cy Za­to­ki Per­skiej (CCG). Ini­cja­to­ra­mi szczy­tu dy­plo­ma­tycz­ne­go państw arab­skich są pań­stwa człon­kow­skie CCG: Ara­bia Sau­dyj­ska, Oman, Katar, Bah­rajn, Zjed­no­czo­ne Emi­ra­ty Arab­skie i Ku­wejt.

W tym ty­go­dniu se­kre­tarz ge­ne­ral­ny Ligi Arab­skiej Nabil el-Ara­bi prze­pro­wa­dził wstęp­ne kon­sul­ta­cje na temat sy­tu­acji w Syrii z sze­fa­mi dy­plo­ma­cji państw arab­skich.

Nie po­da­no, gdzie od­bę­dzie się arab­ski szczyt dy­plo­ma­tycz­ny w spra­wie Syrii, ale głów­ną sie­dzi­bą Ligi Arab­skiej jest sto­li­ca Egip­tu.

Ma­so­we pro­te­sty ulicz­ne w Syrii roz­po­czę­ły się w marcu i od tego czasu re­pre­sje sto­so­wa­ne przez rząd sy­ryj­skie­go pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da spo­wo­do­wa­ły - we­dług naj­now­szych da­nych ONZ - śmierć co naj­mniej trzech ty­się­cy osób.

??????

No ciekawe ? Do czego to doprowadzi ???

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 11:19, 16 Paź 2011    Temat postu:

Francja: 500 osób domaga się potępienia przez G20 represji w Syrii

Około 500 osób de­mon­stro­wa­ło w so­bo­tę w Pa­ry­żu, do­ma­ga­jąc się, by na szczy­cie w Can­nes 3-4 li­sto­pa­da przy­wód­cy państw grupy G20 po­tę­pi­li krwa­we re­pre­sje w Syrii - po­in­for­mo­wa­ła po­li­cja. Tego dnia w sto­li­cy Fran­cji koń­czy­li ob­ra­dy mi­ni­stro­wie fi­nan­sów G20.

"G20 nie może mil­czeć, gdy spo­łecz­ność mię­dzy­na­ro­do­wa stoi w ob­li­czu ła­ma­nia praw czło­wie­ka na wiel­ką skalę" - pod­kre­śli­ła chrze­ści­jań­ska or­ga­ni­za­cja na rzecz znie­sie­nia tor­tur Acat, bę­dą­ca jed­nym z or­ga­ni­za­to­rów de­mon­stra­cji. "Człon­ko­wie G20 muszą pu­blicz­nie po­tę­pić zbrod­nie prze­ciw­ko ludz­ko­ści, po­peł­nia­ne w Syrii i za­pew­nić wspar­cie re­pre­sjo­no­wa­ne­mu na­ro­do­wi sy­ryj­skie­mu" - do­da­ła or­ga­ni­za­cja. We­dług ONZ, w wy­ni­ku re­pre­sji re­żi­mu Ba­sza­ra el-Asa­da od marca zgi­nę­ło w Syrii ponad 3 tys. ludzi.

>>>>>

Tak jest maja racje ! DOSC ZBRODNI !

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 17:58, 16 Paź 2011    Temat postu:

Pięć ofiar sił bezpieczeństwa, w tym słynny opozycjonista. !!!
Zabili pięć osób !!!

Siły bezpieczeństwa Syrii zabiły w sobotę 5 osób, w tym uczestnika pogrzebu demonstranta z piątku oraz opozycjonistę, który od dwóch miesięcy ukrywał się w oblężonym przez siły rządowe mieście Dajr az-Zaur - podały syryjskie organizacje praw człowieka.

Siły bezpieczeństwa ostrzelały w Damaszku pogrzeb 14-letniego uczestnika piątkowych protestów, zastrzelonego przez wojsko. Zginęła jedna osoba, pięć zostało rannych - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka i Lokalne Komitety Koordynacyjne.

Amatorskie nagranie z wydarzeń pokazuje żałobników krzyczących "Syrio, wznieś rękę, nie chcemy (prezydenta) Baszara (el-Asada)" oraz niosących transparenty z napisem skierowanym do zabitego: "Nie zawiedziemy cię, (...) ukarzemy twoich zabójców".

Trzy osoby zginęły w mieście Hims od kul wojska, poruszającego się w pojazdach opancerzonych.

W położonym na wschodzie mieście Dajr az-Zaur zginęła piąta ofiara, 42-letni działacz Ziad Tawfik al-Obeidi, który współpracował z Syryjskim Obserwatorium Praw Człowieka. Od wkroczenia do miasta sił reżimu dwa miesiące temu musiał się ukrywać. Reuters pisze, że Obeidi zginął, uciekając przed policją, która urządziła obławę na dom, w którym przebywał.

Od początku protestów zginęło ok. 500 znanych w Syrii obrońców praw człowieka - powiedział szef Obserwatorium, Rami Abdel Rahman.

Choć antyprezydenckie demonstracje odbywają się w Syrii od trzech miesięcy, opozycji nie udało się przejąć kontroli nad żadnym obszarem, a jej przywództwo jest wciąż rozproszone - zauważa agencja Associated Press.

Według obrońców praw człowieka podczas rewolty przeciwko rządom rodziny Asada zabito 1 300 cywilów. Władze syryjskie twierdzą natomiast, że śmierć poniosło ponad 250 żołnierzy i policjantów, a starcia zostały sprowokowane przez rebeliantów.

?????

Kolejna potworna zbrodnia !
A coz to zabsurdalne dane ???

Bilnas wzrosl do :

3291 zabitych
76569 ofiar ogolem !
Tylu ludzi represjonowaly te potwory !

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:22, 17 Paź 2011    Temat postu:

Liga Arabska chce dialogu między syryjskim rządem a opozycją

Liga Arab­ska chce dia­lo­gu mię­dzy sy­ryj­skim rzą­dem a ugru­po­wa­nia­mi opo­zy­cyj­ny­mi, by do­pro­wa­dzić do po­ko­jo­we­go roz­wią­za­nia kon­flik­to­wej sy­tu­acji w kraju. Ocze­ki­wa­no, ze Liga za­wie­si Syrię w pra­wach człon­kow­skich - podał Reu­ters w nie­dzie­lę wie­czo­rem.

W Ka­irze od­by­ło się, na proś­bę państw Rady Współ­pra­cy Za­to­ki Per­skiej (CCG), spo­tka­nie mi­ni­strów spraw za­gra­nicz­nych państw arab­skich, w spra­wie sy­tu­acji w Syrii, gdzie reżim pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da tłumi pro­te­sty opo­zy­cji. W skład CCG wcho­dzą Ara­bia Sau­dyj­ska, Oman, Katar, Bah­rajn, Zjed­no­czo­ne Emi­ra­ty Arab­skie i Ku­wejt. Liga zrze­sza 22 pań­stwa arab­skie.

Po bru­tal­nych ata­kach armii na de­mon­stran­tów do ligi zwró­co­no się o roz­wa­że­nie ewen­tu­al­ne­go za­wie­sze­nia Syrii w pra­wach człon­ka or­ga­ni­za­cji.

Wcze­śniej w nie­dzie­lę ty­sią­ce sy­ryj­skich żoł­nie­rzy wspie­ra­nych przez po­jaz­dy opan­ce­rzo­ne otwo­rzy­ło ogień w mie­ście Za­ba­da­ni w po­bli­żu gra­ni­cy z Li­ba­nem, dzień po cięż­kich wal­kach w tym re­jo­nie mie­dzy de­zer­te­ra­mi a woj­skiem.

Liga zde­cy­do­wa­ła jed­nak, że bę­dzie za­bie­gać o roz­po­czę­cie po­ko­jo­wych ne­go­cja­cji mię­dzy rzą­dem Asada a przed­sta­wi­cie­la­mi opo­zy­cji.

"Wzy­wa­my wszyst­kie siły opo­zy­cji i rząd do roz­po­czę­cia dia­lo­gu w ciągu 15 dni" - po­wie­dział Se­kre­tarz Ge­ne­ral­ny Ligi Nabil el-Ara­bi po nie­dziel­nych ob­ra­dach mi­ni­strów spraw za­gra­nicz­nych.

Spo­tka­nie skon­flik­to­wa­nych stron mia­ło­by się odbyć w Ka­irze, sie­dzi­bie Ligi Arab­skiej i pod jej egidą.

Otwie­ra­jąc ich nad­zwy­czaj­ne spo­tka­nie Arabi po­wie­dział, że Liga "nie może już mil­czeć w spra­wie prze­mo­cy" w Syrii.

De­le­gat Syrii stwier­dził pod­czas obrad, że sy­tu­acja w jego kraju jest "spo­koj­na" i zmie­rza ku "sta­bil­no­ści" oraz oskar­żył "grupy uzbro­jo­nych ter­ro­ry­stów" o to, że ich spi­sek jest przy­czy­ną wy­bu­chu kon­flik­tów w Syrii. Dodał też, że mo­ment wy­bra­ny na zor­ga­ni­zo­wa­nie tej kon­fe­ren­cji "jest dziw­ny i po­dej­rza­ny", po­nie­waż - jego zda­niem - ma on zwią­zek z ini­cja­ty­wą USA i Eu­ro­py, by Rada Bez­pie­czeń­stwa ONZ wpro­wa­dzi­ła sank­cje wobec re­żi­mu Asada.

Spo­tka­nie to nie zo­sta­ło zwo­ła­ne ze wzglę­du na ja­kieś ukry­te in­ten­cje, "lecz aby czu­wać nad Syrią i losem sy­ryj­skie­go ludu. Wasi bra­cia chcą wam pomóc" - od­po­wie­dział mu szejk Hamad ibn Dżas­sim as-Sa­ni, pre­mier i mi­ni­ster spraw za­gra­nicz­nych Ka­ta­ru.

De­mon­stra­cje prze­ciw sy­ryj­skie­mu re­żi­mo­wi trwa­ją od trzech mie­się­cy, opo­zy­cji nie udało się jed­nak prze­jąć kon­tro­li nad żad­nym ob­sza­rem, a jej przy­wódz­two jest wciąż roz­pro­szo­ne. We­dług obroń­ców praw czło­wie­ka pod­czas re­wol­ty prze­ciw­ko re­żi­mo­wi Asada za­bi­to 1 300 cy­wi­lów. Wła­dze sy­ryj­skie twier­dzą na­to­miast, że śmierć po­nio­sło ponad 250 żoł­nie­rzy i po­li­cjan­tów, a star­cia zo­sta­ły spro­wo­ko­wa­ne przez re­be­lian­tów. We­dług naj­now­szych da­nych ONZ, w za­miesz­kach w Syrii śmierć po­nio­sło co naj­mniej 3 000 osób.

>>>>>

Z duzej chmury maly deszcz - wielkie niby spotkanie a rezultat zalosny ...
Sankcje uderzenie w rezim ! To jest to a nie apele ...

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pon 18:23, 17 Paź 2011, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 22:46, 17 Paź 2011    Temat postu:

Komisarz ONZ apeluje o pomoc dla Syrii

Wy­so­ka ko­mi­sarz ONZ ds. praw czło­wie­ka Navy Pil­lay za­ape­lo­wa­ła o pomoc mię­dzy­na­ro­do­wą, by za­po­biec "woj­nie do­mo­wej na pełną skalę" w Syrii.

- Na wspól­no­cie mię­dzy­na­ro­do­wej spo­czy­wa od­po­wie­dzial­ność za zbio­ro­we pod­ję­cie dzia­łań za­po­bie­gaw­czych, zanim nie­ustan­ne bez­li­to­sne re­pre­sje i mordy wtrą­cą ten kraj w wojnę do­mo­wą na pełną skalę - pod­kre­śli­ła Pil­lay. Jak po­in­for­mo­wał dziś jej rzecz­nik Ru­pert Co­lvil­le, już ponad 3 tys. osób zgi­nę­ło od roz­po­czę­cia w marcu an­ty­rzą­do­wych pro­te­stów w Syrii. Co­lvil­le pod­kre­ślił, że tylko w ciągu ostat­nich 10 dni po­nio­sło śmierć ponad 100 osób, a wśród wszyst­kich ofiar jest co naj­mniej 187 dzie­ci.

Jak za­zna­czył rzecz­nik, setki osób aresz­to­wa­no, tor­tu­ro­wa­no i wiele za­gi­nę­ło. Nę­ka­no także ro­dzi­ny pro­te­stu­ją­cych w kraju i za gra­ni­cą. Tym­cza­sem Sy­ryj­skie Ob­ser­wa­to­rium Praw Czło­wie­ka po­da­ło dzi­siaj, że w czwar­tek zgi­nę­ło w Syrii 35 osób, w tym 25 żoł­nie­rzy, a kil­ka­dzie­siąt od­nio­sło ob­ra­że­nia.

>>>>>

Kolejny koszmar ! Znowu bilans podskoczyl do :

3396 zabitych
79014 ofiar ogolem !

Zbrodniczy koszmar !!!

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 14:57, 18 Paź 2011    Temat postu:

Syria: krwawy finał demonstracji

Sy­ryj­skie siły bez­pie­czeń­stwa za­bi­ły w pią­tek 10 osób pod­czas kilku de­mon­stra­cji prze­ciw­ko rzą­dom pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da - po­da­li dzia­ła­cze i Sy­ryj­skie Ob­ser­wa­to­rium Praw Czło­wie­ka. Co naj­mniej 40 osób zo­sta­ło ran­nych w cza­sie ma­ni­fe­sta­cji. Śmier­tel­ne strza­ły padły w po­bli­żu dru­gie­go co do wiel­ko­ści sy­ryj­skie­go mia­sta Alep­po i na przed­mie­ściach Da­masz­ku.

>>>>>

Kolejna bestialska zbrodnia ! Kolejne ofiary !

Ogolem :
3408 zabitych
79302 ofiar razem !
Ocean nieszczesc !

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 22:30, 18 Paź 2011    Temat postu:

Syria: żołnierze otworzyli ogień w mieście Zabadani

Ty­sią­ce sy­ryj­skich żoł­nie­rzy wspie­ra­nych przez po­jaz­dy opan­ce­rzo­ne otwo­rzy­ło w nie­dzie­lę ogień w mie­ście Za­ba­da­ni w po­bli­żu gra­ni­cy z Li­ba­nem, dzień po cięż­kich wal­kach w tym re­jo­nie mie­dzy de­zer­te­ra­mi a woj­skiem - po­in­for­mo­wa­li miesz­kań­cy i dzia­ła­cze.

Woj­sko wjeż­dża­jąc do mia­sta u pod­nó­ża gór An­ty­li­ba­nu, 35 km na za­chód od Da­masz­ku, otwar­ło z po­jaz­dów opan­ce­rzo­nych ogień z broni ma­szy­no­wej i prze­ciw­lot­ni­czej. We­dług miesz­kań­ców i dzia­ła­czy w so­bo­tę woj­sko prze­cze­sy­wa­ło w po­szu­ki­wa­niu zbiegów pła­ski teren rol­ni­czy w po­bli­żu mia­sta, na­pa­da­jąc na domy, re­kwi­ru­jąc sa­mo­cho­dy i aresz­tu­jąc co naj­mniej 100 osób.

>>>>>

Kolejne bestialskie zbrodnie opetanych przez demony ...
Bilnas ofiar wzrosl do :

3417 zabitych
79503 ofiar ogolem !

Upiorny koszmar !

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 15:44, 19 Paź 2011    Temat postu:

Brutalny film obrazujący sytuację w Syrii

Zakrwawione, splątane zwłoki na tyłach samochodu typu pickup. Mężczyzna podnoszący każde ciała i jedno po drugim wrzucający z mostu do rzeki – taki obraz przedstawia film, który pojawił się serwisie YouTube, podaje CNN. CNN nie udało się zweryfikować autentyczności tego filmu, ale po jego obejrzeniu można jednoznacznie stwierdzić, że ilustruje on wrogość jaka panuje podczas zaogniającego się konfliktu pomiędzy siłami władz Syrii a antyrządowymi demonstrantami.

Nie jest również jasne, kto jest ofiarą z tego filmu. Komentarze stwierdzają, że incydent ten miał miejsce w mieście Hama nad rzeką Orontes. Działacz syryjski, powiedział, że ma wątpliwości, że miało to miejsce nad tą rzeką, gdyż o tej porze roku jest ona sucha.

>>>>>

To juz zagadnienie dla przyslych historykow i sadownictwa ustalic szczegoly . My notujemy kolejne zbrodnie bestialskiego rezimu .

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 23:33, 19 Paź 2011    Temat postu:

Syria: Kolejne demonstracje, 10 osób nie żyje

Sy­ryj­skie siły bez­pie­czeń­stwa za­bi­ły 10 osób pod­czas kilku de­mon­stra­cji prze­ciw­ko rzą­dom pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da - po­da­li dzia­ła­cze i Sy­ryj­skie Ob­ser­wa­to­rium Praw Czło­wie­ka. Co naj­mniej 40 osób zo­sta­ło ran­nych w cza­sie ma­ni­fe­sta­cji.

Śmier­tel­ne strza­ły padły w po­bli­żu dru­gie­go co do wiel­ko­ści sy­ryj­skie­go mia­sta Alep­po i na przed­mie­ściach Da­masz­ku. Do de­mon­stra­cji do­szło też w mie­ście Al-Ka­misz­li na pół­noc­nym wscho­dzie kraju, w po­bli­żu tu­rec­kiej gra­ni­cy; zor­ga­ni­zo­wa­no ją dla uczcze­nia kur­dyj­skie­go dzia­ła­cza Me­sza­ala Tammo, za­bi­te­go wcze­śniej w tym mie­sią­cu.

Sied­miu ma­ni­fe­stu­ją­cych po­nio­sło śmierć w miej­sco­wo­ści Dael w re­jo­nie Dery, jeden w Sak­bie w re­jo­nie Da­masz­ku, jesz­cze jeden w sto­łecz­nej dziel­ni­cy Al-Ka­dam. Dzie­sią­ta ofia­ra zgi­nę­ła w Andan koło Alep­po - podał szef sy­ryj­skie­go ob­ser­wa­to­rium Rami Abdel Rah­man.

We­dług niego także w naj­więk­szym w pół­noc­no-wschod­niej Syrii mie­ście Dajr az-Za­ur nad Eu­fra­tem do­szło do po­tęż­nej ma­ni­fe­sta­cji, naj­waż­niej­szej od za­koń­cze­nia tam w sierp­niu ope­ra­cji woj­sko­wych.

Ma­ni­fe­sta­cje prze­pro­wa­dzo­no też w pro­win­cji Idlib na pół­noc­nym za­cho­dzie kraju oraz w licz­nych dziel­ni­cach mia­sta Hims, w por­to­wej La­ta­kii i w re­gio­nie Da­masz­ku.

W nad­mor­skim Ba­ni­jas siły bez­pie­czeń­stwa we­szły do me­cze­tu pierw­sze­go ka­li­fa Abu Bakra, w któ­rym schro­ni­li się ma­ni­fe­stan­ci, i aresz­to­wa­ły tam pięć osób.

Z kolei Lo­kal­ne Ko­mi­te­ty Ko­or­dy­na­cyj­ne (LCC) po­in­for­mo­wa­ły, że siły bez­pie­czeń­stwa strze­la­ły do ma­ni­fe­stu­ją­cych w Hamie i w re­jo­nie Alep­po.

We­dług Ko­mi­te­tów ponad 4 tys. ma­ni­fe­stan­tów prze­szło przez Ma­ar­rat Horma (w pro­win­cji Idlib), skan­du­jąc hasła po­par­cia dla wol­nych żoł­nie­rzy i wzy­wa­jąc do oba­le­nia re­żi­mu, w alu­zji do tych żoł­nie­rzy, któ­rzy zde­zer­te­ro­wa­li, po­nie­waż od­mó­wi­li strze­la­nia do cy­wi­li. Na­to­miast ofi­cjal­na sy­ryj­ska agen­cja Sana po­da­ła, że na tra­sie mię­dzy me­cze­ta­mi Abu Bakra i Umara w Dera do­szło do eks­plo­zji, któ­rej ofia­ra­mi byli licz­ni cy­wi­le.

>>>>>

Bestilaskie zbrodnie bez konnca cali umoczyli sie we krwi ... To juz sa calkowice opetani - na co oni licza ??? Nie utrzymaja juz stolkow TU NA ZIEMI a co bedzie po smierci gdy pdanie pytanie GDZIE BRAT TWÓJ ABEL !!!

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:34, 21 Paź 2011    Temat postu:

Śmierć Kaddafiego wpłynie na sytuację w Syrii i Jemenie

Śmierć Kad­da­fie­go to po­czą­tek, a nie ko­niec trud­nych prze­mian w Libii, wy­da­rze­nie to znaj­dzie odzew w Syrii i Je­me­nie, a ko­lej­ne mie­sią­ce będą dra­ma­tycz­ne - ko­men­tu­je ame­ry­kań­ska prasa i ape­lu­je do Li­bij­czy­ków, by po­wstrzy­ma­li się przed re­pre­sja­mi.

"Wall Street Journal" pisze, że "groteskowe kariery polityczne zazwyczaj kończą się w groteskowy sposób, a koniec Muammara Kaddafiego nie był wyjątkiem". "Przez 42 lata dziwacznych rządów pułkownik Kaddafi terroryzował obywateli, którzy w końcu w lutym poszli śladem Tunezji oraz Egiptu i zażądali wolności. Przez większość lat swych rządów dyktator zagrażał też całemu światu. Większą liczbę amerykańskich i europejskich cywilów zabił w zamachach terrorystycznych jedynie Osama bin Laden. Nie powinniśmy się litować nad żadnym z tych mężczyzn w związku ze sposobem, w jaki zginęli" - pisze "WSJ".

>>>>>

Natomiast powinnismy sie litowac nad tym JAK ZYLI . To byl efekt ...
Zreszta nad kim sie litowac ? Nad dobrymi ? Ktorzy ida do nieba ? To im niepotrzebne ... Teraz to juz tylko kwestia aby nie bylo piekla dla nich ...

"Apele o zemstę są nieuniknione i często rozbrzmiewają w Libii. Ale podczas udanych transformacji, m.in. w RPA, na Filipinach, w Polsce lub Chile udało się uniknąć zemsty" - zauważa gazeta.

>>>>

W Polsce to nastapilo bezprawie ... Zadnej sprawiedliwosci rozkwit mafii i powrot dawnych bandytow ... To co bylo w Polsce jest koszmarem bezkarnosci . Druga skrajnoscia wobec tego co w Libii... Nawiasem mowiac takie kanalie jak Urban moga sobie zobaczyc co by bylo z nimi w Libii... Ale i tak nie dotrze do zakutych pal jakie ich szczescie spotkalo ze sa w Polsce ... TFU !

Jej zdaniem los Kaddafiego może spotkać prezydenta Syrii Baszara el-Asada oraz prezydenta Jemenu Alego Abd Allaha Salaha: "Kadafi wypowiedział wojnę swojemu narodowi i skończył martwy. Asad poszedł drogą Kaddafiego reagując na ludowe powstanie w Syrii, a Salah odmawia ustąpienia i też podąża tą drogą".

>>>>>

Oczywiscie wplyw jest oczywisty. Tyrani pilnie to obserwowali ... Ze strachem... A powinni sie bac ZANIM zaczeli mordowac :

Uczta kanibali Afro-bliskowschodnich:


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 15:32, 23 Paź 2011    Temat postu:

Katarzyna Krawczyk / Krwawe domino.

Ostatni człowiek do "zdjęcia"Mu­am­mar Kad­da­fi nie żyje. Po­zo­stał już tylko jeden czło­wiek, który może zo­stać oba­lo­ny w wy­ni­ku re­wo­lu­cji. Ma 46 lat, z wy­kształ­ce­nia jest oku­li­stą. Stoi na czele re­żi­mu, który za­mor­do­wał ty­sią­ce osób. To może być bar­dzo gorz­ki i bar­dzo krwa­wy ko­niec.

Li­bij­scy re­be­lian­ci za­bi­li dziś znie­na­wi­dzo­ne­go przez cały świat Mu­am­ma­ra Kad­da­fie­go. Wcze­śniej, w stycz­niu 2011 roku, zo­stał oba­lo­ny inny "wiecz­ny" dyk­ta­tor - Ho­snie Mu­ba­rak rzą­dzą­cy Egip­tem. To jed­nak jesz­cze nie ko­niec Arab­skiej Wio­sny Ludów. Cały świat za­sta­na­wia się, który z wiel­kich dyk­ta­to­rów bę­dzie na­stęp­ny. W tej kwe­stii nie ma jed­nak więk­szych wąt­pli­wo­ści, że czas teraz teraz na Ba­szi­ra al-Asa­da z Syrii. Tym bar­dziej, że każ­de­go dnia do­cie­ra­ją do nas in­for­ma­cje o ko­lej­nych ma­sa­krach, ja­kich do­pusz­cza się jego reżim. Za walkę z dyk­ta­tu­rą w tym kraju ży­ciem za­pła­ci­ły już co naj­mniej trzy ty­sią­ce osób. Upa­dek al-Asa­da może być na­tu­ral­ną kon­se­kwen­cją "efek­tu do­mi­na", czyli sy­tu­acji, w któ­rej upa­dek jed­ne­go dyk­ta­to­ra po­cią­ga za sobą upa­dek ko­lej­ne­go. Po­cząt­ki sy­ryj­skie­go re­żi­mu

Oj­ciec Ba­szi­ra, Hafiz al-Asad prze­jął wła­dzę w Syrii w 1970 roku. Swoje rządy roz­po­czął od "oczysz­cze­nia" par­tii Baas (Par­tia So­cja­li­stycz­ne­go Od­ro­dze­nia Arab­skie­go) z ra­dy­kal­no-le­wi­co­we­go ele­men­tu i uczy­nił ją tak silną, że żadna opo­zy­cja na sce­nie po­li­tycz­nej nie miała szans na równą kon­ku­ren­cję. Par­tia była obec­na w każ­dym ele­men­cie życia spo­łecz­no-go­spo­dar­cze­go, nikt nie miał prawa na­ra­żać się jej człon­kom, pod groź­bą ostrych re­pre­sji. Al-Asad uczy­nił z Baas or­ga­ni­za­cję rów­no­le­głą do pań­stwa.

Ko­lej­nym celem jego rzą­dów stało się upo­li­tycz­nie­nie i roz­bu­do­wa armii. Udało mu się to na tyle sku­tecz­nie, że do dziś re­al­na wła­dza na­le­ży do par­tii, ge­ne­ra­łów i pro­mi­nen­tów bez­pie­ki. Nad wszyst­kim czu­wał pre­zy­dent, który tak skon­stru­ował sys­tem, by w po­szcze­gól­nych ośrod­kach nie wy­kształ­ci­ła się kon­ku­ren­cja. Hafiz sta­ran­nie do­bie­rał ludzi, któ­rzy go ota­cza­li.

Z upły­wem lat przed re­żi­mem Asada sta­wa­ły ko­lej­ne wy­zwa­nia. Mu­siał on zmie­rzyć się mię­dzy in­ny­mi z po­waż­nym za­gro­że­niem - zbroj­ną opo­zy­cją. Na po­cząt­ku lat osiem­dzie­sią­tych XX wieku do­szło do osta­tecz­ne­go zdła­wie­nia sun­nic­kie­go ruchu dy­sy­denc­kie­go, sku­pia­ją­ce­go się wokół is­la­mi­stów. W mię­dzy­cza­sie rządy Ha­fi­za za­czę­ły tro­chę słab­nąć, a ten szu­kał już sobie na­stęp­cy. Ogrom­ne na­dzie­je po­kła­dał w swoim star­szym synie Ba­se­lu. W tym cza­sie młody Ba­szir stu­dio­wał w Lon­dy­nie i chciał zo­stać oku­li­stą. Nic nie za­po­wia­da­ło tego, że bę­dzie on mu­siał po­rzu­cić swoje ma­rze­nia i zo­stać dyk­ta­to­rem. On sam zresz­tą wcale nie był wła­dzą za­in­te­re­so­wa­ny.

Czas Ba­szi­ra

W stycz­niu 1994 roku naj­star­szy syn pre­zy­den­ta Asada miał tra­gicz­ny wy­pa­dek sa­mo­cho­do­wy. Basel je­chał swoim sa­mo­cho­dem z pręd­ko­ścią około 200 ki­lo­me­trów na go­dzi­nę i z im­pe­tem ude­rzył w be­to­no­wą wy­sep­kę. Zwło­ki były w tak strasz­nym sta­nie, że ro­dzi­na z tru­dem go roz­po­zna­ła.

Po tym tra­gicz­nym wy­da­rze­niu, Ba­szir, młody oku­li­sta stu­diu­ją­cy w Lon­dy­nie zo­stał obar­czo­ny dzie­dzic­twem. Oj­ciec prze­lał na niego wszyst­kie swoje na­dzie­je i wie­rzył, że nie­speł­na 35 letni Ba­szir bę­dzie do­brym wład­cą. Za­bie­rał go ze sobą na za­gra­nicz­ne wi­zy­ty i za­po­zna­wał ze świa­to­wy­mi li­de­ra­mi.

Po śmier­ci Ha­fi­za, 10 czerw­ca 2000 Ba­szir zo­stał jego na­stęp­cą. Prawo sy­ryj­skie mó­wi­ło wów­czas, iż pre­zy­dent musi mieć mi­ni­mum 40 lat, Ba­szir nie speł­niał tego kry­te­rium, jed­nak prze­pis zmie­nio­no ad hoc. Zanim młod­szy Asad zo­stał pre­zy­den­tem, mia­no­wa­no go ge­ne­ra­łem. Ba­szir nie peł­nił przed­tem żad­nych funk­cji ofi­cjal­nych, ale po­dob­no nad­zo­ro­wał po­li­ty­kę Syrii w Li­ba­nie.

W cza­sie za­przy­się­że­nia mło­de­go na­stęp­cy sy­ryj­skie­go "tronu” w kraju roz­krę­ci­ła się oży­wio­na de­ba­ta na temat przy­szło­ści Syrii, zwana da­ma­sceń­ską wio­sną. Wkrót­ce jed­nak wszel­ki fer­ment zo­stał za­że­gna­ny - aresz­ty, wię­zie­nia i tor­tu­ry za­ła­twi­ły spra­wę. Ba­szar wie­dział, że lu­dzie do­ma­ga­ją się zmian i kre­ował się na re­for­ma­to­ra.

Nowy pre­zy­dent przy­wią­zy­wał rów­nież dużą wagę do swo­je­go wi­ze­run­ku, jego uzu­peł­nie­niem była pięk­na i wy­kształ­co­na żona Asma, która z wy­kształ­ce­nia jest in­for­ma­ty­kiem. Żona Ba­szi­ra jest An­giel­ką po­cho­dze­nia sy­ryj­skie­go. Sy­ryj­czy­cy do tej pory uwa­ża­ją, że ma ona duży wpływ na po­li­ty­kę męża.

Wszyst­kie re­for­my po­cząt­ko­wo wpro­wa­dzo­ne przez Ba­szi­ra miały cha­rak­ter eko­no­micz­ny, dzię­ki nim le­piej usy­tu­owa­ni miesz­kań­cy Syrii mogli się bo­ga­cić.

Wi­docz­ne za­czę­ły rów­nież być suk­ce­sy od­no­szo­ne na are­nie mię­dzy­na­ro­do­wej przez mło­de­go Asada. Zy­skał sobie sym­pa­tię Ame­ry­ka­nów, a eu­ro­pej­skie sa­lo­ny stały przed nim otwo­rem.

Ko­niec zło­te­go wieku

Kiedy nie­za­do­wo­le­ni, sfru­stro­wa­ni oraz wy­klu­cze­ni miesz­kań­cy Tu­ne­zji, Egip­tu i Libii wy­szli na ulice, wia­do­mo już było, że za­czy­na się okres pro­te­stów. W in­nych kra­jach pro­te­sto­wa­no już w stycz­niu, w Syrii wów­czas był spo­kój. Aż do marca, kiedy to na pro­win­cjach, głów­nie w Darze, Dumie, Homs czy Hamie roz­po­czę­ły się ma­so­we de­mon­stra­cje.

Sy­ryj­ski reżim po­cząt­ko­wo za­re­ago­wał nie­pew­nie - pre­zy­dent obie­cał re­for­my, pod­niósł płace i pró­bo­wał wyjść na­prze­ciw po­stu­la­tom pro­te­stu­ją­cych. Obie­cał nawet wpro­wa­dze­nie sys­te­mu wie­lo­par­tyj­ne­go. Zor­ga­ni­zo­wał także kontr­de­mon­stra­cje. Te dość no­wa­tor­skie pro­po­zy­cje wy­su­nię­te przez Asada nie spo­tka­ły się jed­nak z apro­ba­tą spo­łe­czeń­stwa. W związ­ku z tym do pro­te­stu­ją­cych na uli­cach Ba­szir wy­słał uzbro­jo­ne od­dzia­ły, które bez skru­pu­łów strze­la­ły do de­mon­stran­tów. Zgi­nę­ły ty­sią­ce ludzi.

Wła­dza do tego stop­nia dą­ży­ła do tego, aby po­ka­zać swoją wyż­szość, że kiedy jeden z ka­ry­ka­tu­rzy­stów na­ry­so­wał por­tret Ba­szi­ra, który ucie­ka z Kad­da­fim, za­ma­sko­wa­ni na­past­ni­cy po­ła­ma­li mu ręce i cięż­ko go po­bi­li. Miało być to ostrze­że­niem, żeby prze­stał ry­so­wać .

Mimo coraz gor­szej sy­tu­acji w swoim kraju dyk­ta­tor jest prze­ko­na­ny, że nic nie jest w sta­nie za­gro­zić jego rzą­dom. W ostat­nim udzie­lo­nym w te­le­wi­zji wy­wia­dzie Asad mówił: "Po­tra­fi­my sobie po­ra­dzić. (...) Nie mar­twię się". Po­wie­dział rów­nież, że jego siły bez­pie­czeń­stwa czy­nią po­stę­py w tłu­mie­niu trwa­ją­cych od pię­ciu mie­się­cy an­ty­re­żi­mo­wych de­mon­stra­cji i że jego rząd nie jest za­gro­żo­ny upad­kiem.

Asad przy­po­mniał też o swych pla­nach re­form w Syrii. Za­strzegł, że ko­mi­te­to­wi zaj­mu­ją­ce­mu się stu­dio­wa­niem re­form po­trze­ba co naj­mniej sze­ściu mie­się­cy. Po­wie­dział, że ocze­ku­je wy­bo­rów par­la­men­tar­nych w lutym 2012 roku.

Sy­ryj­ski przy­wód­ca skry­ty­ko­wał kraje wzy­wa­ją­ce go do ustą­pie­nia, za­rzu­ca­jąc im, że za­cho­wu­ją się, jakby były "pa­na­mi Syrii". Prze­strzegł przed in­ter­wen­cją mi­li­tar­ną w Syrii, mó­wiąc, że in­ge­ro­wa­nie przez któ­re­kol­wiek z państw w sy­ryj­skie spra­wy we­wnętrz­ne bę­dzie miało "re­per­ku­sje".

W ostat­nich dniach USA i Unia Eu­ro­pej­ska we­zwa­ły Asada do ustą­pie­nia, po­tę­pia­jąc go za bru­tal­ne tłu­mie­nie an­ty­re­żi­mo­wych de­mon­stra­cji. USA i UE za­ostrzy­ły sank­cje prze­ciw­ko re­żi­mo­wi sy­ryj­skie­mu.

"Czas, aby ten pre­zy­dent ustą­pił"

Biały Dom na po­cząt­ku czerw­ca tego roku oskar­żył wła­dze Syrii o po­wo­do­wa­nie kry­zy­su hu­ma­ni­tar­ne­go w kraju i za­żą­dał na­tych­mia­sto­we­go za­prze­sta­nia sto­so­wa­nia re­pre­sji wobec lud­no­ści cy­wil­nej.

Wa­szyng­ton za­żą­dał też za­gwa­ran­to­wa­nia nie­ogra­ni­czo­ne­go do­stę­pu eki­pom Czer­wo­ne­go Krzy­ża do pół­noc­nych ob­sza­rów kraju oraz prze­rwa­nia ofen­sy­wy wojsk rzą­do­wych.

"Sy­ryj­scy przy­wód­cy nie mają prawa ogra­ni­czać do­stę­pu po­mo­cy hu­ma­ni­tar­nej do­star­cza­nej przez tak neu­tral­ną or­ga­ni­za­cję jak Mię­dzy­na­ro­do­wy Czer­wo­ny Krzyż" - po­in­for­mo­wał Biały Dom.

Ostat­nio Ba­rack Obama, pre­zy­dent USA za­rzu­cił re­żi­mo­wi sy­ryj­skie­mu "ra­żą­cy brak po­sza­no­wa­nia" god­no­ści na­ro­du sy­ryj­skie­go. Pod­kre­ślił, że czas już, by naród sy­ryj­ski sam zde­cy­do­wał o swoim losie i za­pew­nił, że Stany Zjed­no­czo­ne będą nie­złom­nie stać po jego stro­nie.

Z kolei se­kre­tarz stanu USA Hil­la­ry Clin­ton pod­kre­śli­ła, że w Syrii roz­po­czę­ła się de­mo­kra­tycz­na trans­for­ma­cja. Za­rzu­ci­ła re­żi­mo­wi Asada, że na pro­te­sty od­po­wie­dział "pu­sty­mi obiet­ni­ca­mi i prze­ra­ża­ją­cy­mi ak­ta­mi prze­mo­cy".

Clin­ton pod­kre­śli­ła, że USA sza­nu­ją wolę na­ro­du sy­ryj­skie­go, który nie chce, by ja­kieś obce pań­stwo in­ter­we­nio­wa­ło w jego walkę. Jed­no­cze­śnie za­pew­ni­ła, że USA po­sta­ra­ją się zła­go­dzić "nie­za­mie­rzo­ne skut­ki" sank­cji, na­ło­żo­nych na Syrię.

Ad­mi­ni­stra­cja USA ogło­si­ła do­dat­ko­we sank­cje, wy­mie­rzo­ne prze­ciw­ko re­żi­mo­wi sy­ryj­skie­mu. Jest to m.in. zakaz im­por­tu ropy naf­to­wej i pro­duk­tów naf­to­wych po­cho­dzą­cych z Syrii. Za­mro­żo­ne zo­sta­ły sy­ryj­skie ak­ty­wa w Sta­nach Zjed­no­czo­nych.

Do ustą­pie­nie pre­zy­den­ta Syrii we­zwa­ła rów­nież Unia Eu­ro­pej­ska. Sze­fo­wa dy­plo­ma­cji UE Ca­the­ri­ne Ash­ton pod­kre­śli­ła, że reżim sy­ryj­ski nie za­re­ago­wał na we­zwa­nia do po­wstrzy­ma­nia bru­tal­nych re­pre­sji.

"Po­ka­zu­je to, że reżim sy­ryj­ski nie chce się zmie­nić. (...) UE od­no­to­wu­je cał­ko­wi­tą utra­tę le­gi­ty­mi­za­cji Ba­szi­ra al-Asa­da w oczach na­ro­du sy­ryj­skie­go" - na­pi­sa­ła Ash­ton w oświad­cze­niu, ak­cen­tu­jąc, iż pre­zy­dent Syrii po­wi­nien ustą­pić. Pod­kre­śli­ła, że rządy państw UE są go­to­we roz­sze­rzyć sank­cje prze­ciw­ko re­żi­mo­wi sy­ryj­skie­mu.

Rów­nież kanc­lerz Nie­miec An­ge­la Mer­kel, pre­zy­dent Fran­cji Ni­co­las Sar­ko­zy i pre­mier Wiel­kiej Bry­ta­nii David Ca­me­ron na­pi­sa­li we wspól­nym oświad­cze­niu, że ucie­ka­jąc się do bru­tal­nej prze­mo­cy mi­li­tar­nej prze­ciw­ko wła­sne­mu na­ro­do­wi, Asad "utra­cił wszel­ką le­gi­ty­mi­za­cję". We­dług obroń­ców praw czło­wie­ka pod­czas trwa­ją­cej od kilku mie­się­cy re­wol­ty prze­ciw­ko re­żi­mo­wi pre­zy­den­ta Ba­szi­ra al-Asa­da za­bi­to w Syrii co naj­mniej 3 ty­sią­ce cy­wi­lów. Wła­dze sy­ryj­skie twier­dzą na­to­miast, że śmierć po­nio­sło ponad 250 żoł­nie­rzy i po­li­cjan­tów, a star­cia zo­sta­ły spro­wo­ko­wa­ne przez "wy­wro­tow­ców".

Sy­ryj­skie woj­sko krwa­wo tłumi pro­te­sty - Wiele ty­się­cy ludzi wy­szło w po­nie­dzia­łek na ulice sy­ryj­skich miast po wy­stą­pie­niu pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da, do­ma­ga­jąc się jego ustą­pie­nia i wy­krzy­ku­jąc: "Kad­da­fi od­szedł, teraz twoja kolej, Ba­szar". W trak­cie krwa­we­go tłu­mie­nia an­ty­re­żi­mo­wych wy­stą­pień w Syrii od po­ło­wy marca zgi­nę­ło ponad 2200 ludzi - po­in­for­mo­wa­ła w po­nie­dzia­łek wy­so­ka ko­mi­sarz ds. praw czło­wie­ka Navi Pil­lay. Po­przed­ni bi­lans ofiar, który przed­sta­wi­ła ONZ, wahał się od 1900 do 2000.

>>>>

Tak wiec widzimy ze wszelkie udawania ,,dobrych wujkow'' spelzly na niczym . Bestia jest bestia i puder nie ukryje krwi !

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Nie 15:33, 23 Paź 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:13, 24 Paź 2011    Temat postu:

Odwołano ambasadora USA w Syrii

Am­ba­sa­dor Sta­nów Zjed­no­czo­nych w Syrii Ro­bert Ford zo­stał "tym­cza­so­wo" we­zwa­ny do Wa­szyng­to­nu - po­in­for­mo­wa­ła dziś ame­ry­kań­ska pla­ców­ka dy­plo­ma­tycz­na w Da­masz­ku.

Jego za­stęp­ca Hay­nes Ma­ho­ney pod­kre­ślił, że nie jest to for­mal­ne od­wo­ła­nie am­ba­sa­do­ra. Nie po­tra­fił po­wie­dzieć, czy we­zwa­nie Forda do Wa­szyng­to­nu ma zwią­zek z oba­wa­mi o jego bez­pie­czeń­stwo w Syrii. Agen­cja Reu­te­ra po­da­ła, po­wo­łu­jąc się na za­chod­nie źró­dła dy­plo­ma­tycz­ne, że wła­śnie obawy o bez­pie­czeń­stwo były po­wo­dem wy­jaz­du Forda, który opu­ścił Syrię pod­czas week­en­du. Jeden z dy­plo­ma­tów zwró­cił uwagę, za­strze­ga­jąc sobie ano­ni­mo­wość, że w pań­stwo­wych ga­ze­tach sy­ryj­skich po­ja­wi­ły się ostat­nio ar­ty­ku­ły, "bar­dziej niż zwy­kle pod­że­ga­ją­ce prze­ciw­ko For­do­wi".

Ford, do­świad­czo­ny dy­plo­ma­ta, roz­wście­czył sy­ryj­ski reżim, na­wią­zu­jąc kon­tak­ty z przed­sta­wi­cie­la­mi ruchu, do­ma­ga­ją­ce­go się po­ło­że­nia kresu rzą­dom pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da - pisze Reu­ters.

We wrze­śniu zwo­len­ni­cy Asada ob­rzu­ci­li jaj­ka­mi i po­mi­do­ra­mi Forda i to­wa­rzy­szą­cych mu ame­ry­kań­skich dy­plo­ma­tów, któ­rzy w Da­masz­ku przy­by­li na spo­tka­nie z człon­kiem sy­ryj­skiej opo­zy­cji. Nikt nie zo­stał ranny.

Se­kre­tarz stanu USA Hil­la­ry Clin­ton po­tę­pi­ła tę na­paść na am­ba­sa­do­ra i za­żą­da­ła od władz Syrii pod­ję­cia wszel­kich dzia­łań w celu ochro­ny ame­ry­kań­skich dy­plo­ma­tów.

No­we­go ducha w an­ty­pre­zy­denc­kie pro­te­sty w Syrii tchnę­ła śmierć li­bij­skie­go dyk­ta­to­ra Mu­am­ma­ra Ka­da­fie­go. W pią­tek wie­lo­ty­sięcz­ne tłumy Sy­ryj­czy­ków wy­le­gły na ulice miast. "Ka­da­fi jest skoń­czo­ny, teraz twoja kolej, Ba­szar!" - krzy­cze­li de­mon­stran­ci. Od po­cząt­ku an­ty­re­żi­mo­wych pro­te­stów zgi­nę­ły w Syrii ponad trzy ty­sią­ce ludzi - sza­cu­je ONZ.

>>>>>

Tak jest ! Rezim trzeba wszelkimi sposobami wypierac sankcje i presja . A ludzie protestuja ! Rezim jest skonczony :O)))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pon 19:14, 24 Paź 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:49, 27 Paź 2011    Temat postu:

Nieudane rozmowy pokojowe w Syrii

Roz­mo­wy, jakie prze­pro­wa­dził wczo­raj pre­zy­dent Syrii Ba­szar el-Asad z przed­sta­wi­cie­la­mi kilku państw Ligi Arab­skiej, które miały na celu po­ło­że­nie kresu dła­wie­niu przez wła­dze sy­ryj­skie wy­stą­pień zwo­len­ni­ków de­mo­kra­ty­za­cji, nie przy­nio­sły żad­ne­go re­zul­ta­tu.

Prze­wod­ni­czą­cy de­le­ga­cji, pre­mier Ka­ta­ru szejk Hamad ibn Dża­sim, po­in­for­mo­wał je­dy­nie, że roz­mo­wy były "ser­decz­ne i szcze­re" oraz, że ko­lej­ne spo­tka­nie ze stro­ną sy­ryj­ską od­bę­dzie się 30 paź­dzier­ni­ka praw­do­po­dob­nie w Da­masz­ku. Tym­cza­sem w środę w star­ciach woj­ska z de­mon­stran­ta­mi w róż­nych re­jo­nach Syrii zgi­nę­ło - jak in­for­mu­je Reu­ters - co naj­mniej 20 osób, w tym 11 osób cy­wil­nych i 9 żoł­nie­rzy. Życie kraju pa­ra­li­żu­ją też wy­bu­cha­ją­ce wciąż spon­ta­nicz­ne straj­ki.

We­dług ocen ONZ, pod­czas trwa­ją­cych już sie­dem mie­się­cy pro­te­stów, zgi­nę­ło już ok. 3 tys. osób. Usta­wicz­ne ataki woj­ska, do­ko­ny­wa­ne przy wspar­ciu broni pan­cer­nej, na mia­sta opa­no­wa­ne przez prze­ciw­ni­ków re­żi­mu nie zdo­ła­ły zdła­wić ruchu pro­te­stu.

Mi­ni­ster spraw za­gra­nicz­nych Tur­cji Ahmet Da­vu­to­glu, który spo­tkał się w środę z szej­kiem Ka­ta­ru Ha­ma­dem ibn Cha­li­fą, oświad­czył, że jego kraj pro­wa­dzi kon­sul­ta­cje z człon­ka­mi Ligi Arab­skiej w celu na­kło­nie­nia Syrii do "wy­co­fa­nia woj­ska z miast i po­ło­że­nia kresu okrut­ne­mu trak­to­wa­niu wła­snej lud­no­ści". W ub. mie­sią­cu Tur­cja za­sto­so­wa­ła wobec Syrii sank­cje, które - jak po­wie­dział Da­vu­to­glu - do­tkną m. in. siły zbroj­ne, sek­tor ban­ko­wy i prze­mysł ener­ge­tycz­ny. Stany Zjed­no­czo­ne i Unia Eu­ro­pej­ska wpro­wa­dzi­ły wcze­śniej sank­cje, które do­tknę­ły sy­ryj­ski prze­mysł naf­to­wy, który - choć nie­wiel­ki - od­gry­wa klu­czo­wą rolę w go­spo­dar­ce sy­ryj­skiej.

>>>>>

Absurd ! A kto tam rozmawia z psychopotami ! To zajecie bez sensu ! Tu trzeba brutalnej presji !- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Czw 18:50, 27 Paź 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:25, 28 Paź 2011    Temat postu:

Turcja gości u siebie opozycję syryjską

Tur­cja, nie­gdyś jeden z naj­bliż­szych so­jusz­ni­ków Syrii, udzie­la na swym te­ry­to­rium schro­nie­nia zbroj­nej sy­ryj­skiej gru­pie opo­zy­cyj­nej, wy­stę­pu­ją­cej prze­ciw­ko re­żi­mo­wi pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da - pisze dziś "New York Times".

Ame­ry­kań­ski dzien­nik na­zy­wa "po­licz­kiem dla Syrii" fakt, że Tur­cja nie tylko to­le­ru­je u sie­bie do­wód­cę i dzie­siąt­ki bo­jow­ni­ków Wol­nej Armii Sy­ryj­skiej, ale także po­zwa­la im na wy­pro­wa­dza­nie ata­ków przez gra­ni­cę, z obozu dla uchodź­ców strze­żo­ne­go przez tu­rec­ką armię. "NYT" jest zda­nia, że to po­par­cie dla po­wstań­ców wpi­su­je się w szer­szą tu­rec­ką kam­pa­nię, wy­mie­rzo­ną prze­ciw­ko re­żi­mo­wi Asada. Ocze­ku­je się, że An­ka­ra na­ło­ży wkrót­ce sank­cje na Da­ma­szek. Tur­cja na­si­la też wspar­cie opo­zy­cyj­nej or­ga­ni­za­cji sy­ryj­skiej, pod nazwą Na­ro­do­wa Rada Sy­ryj­ska, która swe po­wsta­nie ogło­si­ła w Stam­bu­le. "Ale udzie­la­nie schro­nie­nia Wol­nej Armii Sy­ryj­skiej - mi­li­cji zło­żo­nej z de­zer­te­rów z sy­ryj­skich sił zbroj­nych - jest za­pew­ne naj­więk­szym dotąd wy­zwa­niem rzu­co­nym Da­masz­ko­wi" - wska­zu­je no­wo­jor­ski dzien­nik.

"NYT" od­no­to­wu­je, że w środę to ugru­po­wa­nie wzię­ło na sie­bie od­po­wie­dzial­ność za śmierć dzie­wię­ciu żoł­nie­rzy sy­ryj­skich, w tym jed­ne­go ofi­ce­ra, któ­rzy zgi­nę­li w ataku w środ­ko­wej Syrii.

Przed­sta­wi­cie­le tu­rec­kich władz twier­dzą, że udzie­la­nie schro­nie­nia do­wód­cy i bo­jow­ni­kom Wol­nej Armii Sy­ryj­skiej ma cha­rak­ter czy­sto hu­ma­ni­tar­ny. "NYT" przy­zna­je, że obec­nie grupa ta jest za mała, by stwo­rzyć re­al­ne za­gro­że­nie dla re­żi­mu Asada. Zda­niem ga­ze­ty, tu­rec­kie po­par­cie po­ka­zu­je jed­nak, jak pręż­ne oka­zu­je się sy­ryj­skie po­wsta­nie.

- Bę­dzie­my zwal­czać reżim, do­pó­ki nie upad­nie. (...) Je­ste­śmy przy­wód­ca­mi na­ro­du sy­ryj­skie­go - mówił przy­wód­ca Wol­nej Armii Sy­ryj­skiej, płk Riad al-As'aad w wy­wia­dzie, za­aran­żo­wa­nym przez tu­rec­kie MSZ i prze­pro­wa­dzo­nym w obec­no­ści przed­sta­wi­cie­la tego re­sor­tu.

"NYT" od­no­to­wu­je, że Tur­cja uwa­ża­ła kie­dyś dobre sto­sun­ki z są­sied­nią Syrią za naj­więk­sze osią­gnię­cie swej po­li­ty­ki za­gra­nicz­nej, ale sto­sun­ki te za­ła­ma­ły się w ciągu ośmiu mie­się­cy an­ty­rzą­do­wych pro­te­stów, bru­tal­nie tłu­mio­nych przez siły re­żi­mo­we. We­dług sza­cun­ko­wych da­nych ONZ, od wy­bu­chu pro­te­stów w Syrii zgi­nę­ło już ponad 3 tys. ludzi. We­dług "New York Ti­me­sa", przed­sta­wi­cie­le władz tu­rec­kich prze­wi­du­ją, że reżim Asada może upaść w ciągu naj­bliż­szych dwóch lat .

>>>>>

Cieszy ze sie rehabilituja po hanbie libijskiej !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:58, 29 Paź 2011    Temat postu:

Syryjczyk zaprzecza, by szpiegował na rzecz reżimu Asada

Obywatel USA pochodzenia syryjskiego zaprzeczył przed sądem zarzutom, że jest agentem syryjskich służb specjalnych, zbierającym informacje na temat przebywających w Stanach Zjednoczonych przeciwników reżymu prezydenta Baszara el-Asada.

Sąd w należącej do aglomeracji waszyngtońskiej miejscowości Alexandria w stanie Wirginia orzekł, iż 47-letni Mohamad Soueid pozostanie w areszcie. Przychylił się w ten sposób do wniosku prokuratury, według której fakt znalezienia u podejrzanego kilku paszportów, w tym nowo wydanego syryjskiego, świadczy o poważnym ryzyku podjęcia przez niego ucieczki. Soueid został aresztowany wcześniej w październiku. Zarzuca mu się, że jako agent syryjskiego wywiadu gromadził zapisy wideo i magnetofonowe, jak też informacje na temat uczestników protestów przeciwko Asadowi. Zebrane materiały wysyłał do ambasady syryjskiej w Waszyngtonie i do Damaszku, jak również zwerbował inne osoby do zbierania takich informacji - twierdzi prokuratura.

Jak powiedział adwokat Soueida Haytham Faraj, jego klient zaprzeczył, by był winien stawianym mu zarzutom i oświadczył, że nie zamierzał zbiec z USA. Wyrobienie nowego paszportu uzasadnił "dumą z ojczyzny" - zaznaczył Faraj. Dodał, że najbliższa rodzina podejrzanego przebywa w Stanach Zjednoczonych i dlatego "nie ma on zamiaru zbiec do jakiegokolwiek innego kraju", w szczególności do Syrii, ponieważ jego syn "jej nie lubi".

Sąd nie przyjął tej argumentacji, postanawiając, że Soueid pozostanie w areszcie do czasu kolejnej rozprawy 5 marca przyszłego roku.

Według danych ONZ, tłumienie trwających od siedmiu miesięcy prodemokratycznych demonstracji w Syrii pociągnęło za sobą 3 tys. ofiar śmiertelnych. Syryjskie wspólnoty w różnych państwach świata podejmują publiczne akcje solidarności z prześladowanymi rodakami.

>>>>>

Oczywiscie sparwe trzeba wnikliwie zbadac . Agenci rezimu musza byc wylapywani i osadzani ... ZERO TOLERANCJI . A niwinnych trzeba zwalniac rzecz jasna ...

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Śro 20:36, 02 Lis 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 18:57, 30 Paź 2011    Temat postu:

Dwie przeciwne sobie pikiety przed ambasadą Syrii

Około trzydziestu osób demonstrowało w niedzielę swoje poparcie dla prezydenta Syrii przed ambasadą tego kraju w Warszawie. Po drugiej stronie ulicy zgromadziło się około pięćdziesięciu przeciwników prezydenta, domagających się demokracji i wolności słowa.

Dwie manifestacje przed syryjską ambasadą -PAP/Andrzej HrechorowiczJednych od drugich oddzielał kordon policji. Zwolennicy prezydenta Baszara el-Asada rozsatwili plakaty głoszące: "Dość spisku, dajcie Syrii spokój", "Kłamstw, spisku, wojny medialnej - dość", "Zapraszamy do Syrii, poznacie wtedy prawdę", "Tak dla Baszara". Przy wtórze syryjskiej muzyki demonstrujący wznosili okrzyki poparcia dla prezydenta Asada. Trzymali transparenty z jego podobizną, powiewali syryjskimi czerwono-biało-czarnymi flagami.

Przeciwnicy Asada protestowali pod historycznymi flagami syryjskimi: zielono-biało-czarnymi. Na płocie powiesili transparent w języku polskim i arabskim: "Precz z dyktaturą". Ustawili też plakat z napisem "Asad go to hell" (Asad idź do diabła). Wznosili okrzyki w języku arabskim.

- Ciągle docierają do nas informacje o zabitych i rannych. Chcemy, żeby ludzie zrozumieli, że w Syrii potrzebny jest koniec dyktatury, że potrzebna jest demokracja i swoboda wypowiedzi. Chcemy normalnej demokracji, chcemy Sejmu - powiedział Ziad Safar, przeciwnik Asada, który w Polsce przebywa od kilkudziesięciu lat.

- Chcemy, żeby świat usłyszał nasz głos - powiedział inny przciwnik przydenta Syrii Eskan Dearwich, przebywający w Polsce od kilkunastu lat. Przyjechał tutaj studiować stosunki międzynarodowe. - Domagamy się ustąpienia Baszara el-Asada, reakcji społeczności międzynarodowej. Chcemy stworzenia stref bezpieczeństwa dla ludności cywilnej i postawienia Baszara el-Asada przed Trybunałem Karnym w Hadze - powiedział.

Z kolei zwolennik Asada - Ammar Zeizafour, który w Polsce studiuje stosunki międzynarodowe powiedział: "Jesteśmy tutaj, żeby pokazać nasze poparcie dla Asada". - Chcemy pokazać, że jesteśmy zjednoczeni i przyszliśmy tutaj w celach pokojowych - podkreślił. - Ludzie w Syrii nie giną z rąk sił rządowych, giną z rąk demonstrantów - stwierdził.

Przeciwnicy Asada twierdzili, że demonstracja poparcia została zorganizowana przy udziale ambasady Syrii, a syryjscy studenci w Polsce otrzymali specjalne wytyczne w tej sprawie. Dlatego oni, w odpowiedzi na tę demonstrację, sami - jak podkreślali - zorganizowali kontrdemonstrację.

Zwolennicy Asada przeczyli temu, twierdząc, że ich zgromadzenie jest dobrowolne.

Według ocen ONZ, podczas trwających już siedem miesięcy protestów w Syrii zginęło ok. 3 tys. ludzi. Ustawiczne ataki wojska, dokonywane przy wsparciu broni pancernej na miasta, opanowane przez przeciwników reżimu, nie zdołały zdławić protestów. Rząd Asada nie zezwala obcym mediom na śledzenie sytuacji w Syrii; trudno jest zweryfikować informacje pochodzące zarówno od protestujących jak i od strony rządowej.

W piątek ministrowie spraw zagranicznych krajów Ligi Arabskiej zdecydowanie wezwali prezydenta Syrii do położenia kresu przemocy wobec cywilów.

>>>>>

Tych 30 to agenci . Co sie dzieje w Syrii widzimy ! Nikt normalny tego nie popiera ! Tylko psychopata lub agent ...

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 12:12, 31 Paź 2011    Temat postu:

Syria : Asad grozi Zachodowi .

Zachodnie kraje ryzykują wywołanie "trzęsienia ziemi", jeśli spróbują interweniować w Syrii - powiedział w sobotę w wywiadzie dla '"Sunday Telegraph" syryjski prezydent Baszar el-Asad.

Syria jest ważnym centrum regionu, interwencja na jej terytorium może spowodować "trzęsienie ziemi" - ostrzegł Asad w rozmowie z "Sunday Telegraph" -

- Chcecie zobaczyć następny Afganistan, lub dziesięć Afganistanów? - zagroził syryjski prezydent.

Jego brutalne i krwawe metody rozprawiania się z antyreżimowymi protestami, które trwają w Syrii od marca, wywołały oburzenie opinii międzynarodowej i słowa potępienia ze strony ONZ, Ligi Arabskiej i krajów zachodnich - przypomina Reuters.

- Jakikolwiek problem w Syrii wywoła pożar w całym regionie. Jeśli planem (Zachodu) jest podzielić Syrię, to oznacza stworzyć podziały w całym regionie - dodał Asad.

- Syria jest pod każdym względem inna od Egiptu, Tunezji, Jemenu. (Jej) Historia jest inna. Polityka jest inna - powiedział prezydent, czyniąc aluzję do zmian w krajach, przez które przetoczyła się "arabska wiosna".

Asad uważa, że wprawdzie jego rząd popełnił "wiele błędów" na początku antyreżimowego powstania, ale sytuacja uległa poprawie. Ponadto obrał on inną drogę niż obaleni arabscy dyktatorzy i już "sześć dni po (wybuchu protestów) rozpoczął wprowadzanie reform", a wtedy lud stanął po stronie rządu - dodał Asad w rozmowie z brytyjskim tygodnikiem.

Od początku trwających od siedmiu miesięcy protestów przeciw reżimowi Asada w Syrii zginęło w Syrii ponad trzy tysiące ludzi według szacunków ONZ. Reuters zwraca uwagę, że ponieważ rząd Asada nie zezwala obcym mediom na śledzenie sytuacji w Syrii trudno jest zweryfikować informacje pochodzące od protestujących bądź strony rządowej.

W piątek ministrowie spraw zagranicznych krajów Ligi Arabskiej poinformowali, że zdecydowanie wezwali prezydenta Syrii do położenia kresu przemocy wobec cywilów.

W niedzielę w stolicy Kataru, Dausze, szefowie dyplomacji Ligi Arabskiej mają się spotkać z przedstawicielami władz Syrii, aby omówić sytuację w tym kraju.

>>>>>

Asad bredzi jak pijany bo jest opetany ... Jesli bedzie cos drugiego to DRUGA LIBIA . Upadek Asada to wielka korzysc dla regionu . To oznacza powstanie kolejnej demokracji w regionie tak jak Tunezja a nie tak jak w Iraku . Oznacza spadek napiecia w stosunkach z Izraelem . Oznacza WRESZCIE stabilizacje Libanu ktory jest ciagle psuty przez rezim . Poza tym zniknie OSTATNI REZIM REGIONU !!! Od Turcji po Kuwejt beda same wolne spoleczenstwa ! Najblizsze rezimy to Iran a nastepnie Saudowie !!! Jesli jeszcze Palestyna dolaczy do grona panstw to od Algierii po Iran STREFA WOLNOSCI I NIEPODLEGLOSCI !!!
CALY REGION WYZWOLONY !!! Wspaniala perspektywa ! Oby jak najszybciej ! I do tego nalezy dazyc !!! :O))))

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 0:20, 01 Lis 2011    Temat postu:

Liga Arabska ma plan zakończenia konfliktu w Syrii

Liga Arabska przedstawiła władzom syryjskim plan zakończenia trwających od siedmiu miesięcy aktów przemocy i brutalnych rozpraw z opozycją a prezydent Syrii Baszar el-Asad zapowiedział, że będzie współpracował z opozycją domagająca się demokratycznych reform.

- Będziemy współpracować ze wszystkimi siłami politycznymi, zarówno z tymi, które istniały przed kryzysem jak i tymi, które powstały w okresie jego trwania - powiedział Asad w wywiadzie dla rosyjskiej telewizji. Plan, który przewiduje m. in. rozpoczęcie rozmów w Kairze między władzami syryjskimi i opozycją, komitet Ligi Arabskiej wręczył w Katarze ministrowi spraw zagranicznych Syrii Walidowi el-Muallimowi i doradcy prezydenta Asada ds. politycznuch Butainowi Szabanowi. Komitet oczekuje odpowiedzi władz w Damaszku do poniedziałku.

Arabscy ministrowie poinformowali władze w Damaszku o swoim "głębokim niezadowoleniu z powodu zabijania syryjskich cywilów". Wyrazili także nadzieję, że syryjskie władze "podejmą kroki, aby chronić ludność cywilną" - głosi oświadczenie organizacji.

Według szacunków ONZ, od początku antyreżimowych protestów w marcu tego roku zginęło w Syrii ponad trzy tysiące ludzi. Opozycja twierdzi, że tylko w ciągu ostatnich 3 dni zginęło 61 cywilow i 30 żołnierzy.

Przedstawiciele syryjskiej opozycji zaapelowali o wprowadzenie strefy zakazu lotów nad Syrią analogicznej do wprowadzonej w marcu br. nad Libią, w obawie przed prowadzeniem przez reżim ataków z powietrza. Zdaniem opozycji, oferty Asada podjęcia dialogu nie są poważne a w ostatnich tygodniach władze nasiliły masowe aresztowania, tortury i zabójstwa przywódców protetstów.

W wywiadzie dla brytyjskiego "Sunday Telegraph", Asad ostrzegł, że kraje zachodnie ryzykują wywołanie "trzęsienia ziemi”, jeśli spróbują interweniować w Syrii.

>>>>

No tak Liga Arabska ma ,,plany'' a Syria ma martwych bohaterow i meczennikow . Jedyny plan to wyciac rezim !

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 10:55, 01 Lis 2011    Temat postu:

Syryjczycy protestowali na krakowskim rynku

Wykluczenia Syrii z Unii dla Śródziemnomorza do czasu ustąpienia prezydenta tego państwa Bashara al-Assada domagali się w czwartek uczestnicy demonstracji przed Międzynarodowym Centrum Kultury na Rynku Głównym w Krakowie.

W Krakowie w czwartek w MCK rozpoczęło się spotkanie Wyższych Urzędników Unii dla Śródziemnomorza, organizacji, która zrzesza państwa Unii Europejskiej i Basenu Morza Śródziemnego. Jednym z państw członkowskich i uczestników spotkania jest Syria. Jak mówił Samer Masri z Komitetu Wsparcia Syryjskiej Rewolucji z Polski, w demonstracji wzięło udział około 20 Syryjczyków mieszkających w naszym kraju, którzy sprzeciwiają się reżimowi Bashara al-Assada. Protestujący mieli ze sobą syryjskie flagi.

- W połowie marca tego roku spragniony wolności i demokracji naród syryjski otwarcie sprzeciwił się reżimowi, który rządzi krajem już 41 lat. Prezydent Bahsar al-Assad zareagował na pokojowy apel ludności wyjątkową agresją i brutalnością - mówił Masri.

Według niego, w obliczu braku zdecydowanej reakcji ze strony społeczności międzynarodowej syryjskie władze czują się absolutnie nieskrępowane w swoich działaniach. - Do pacyfikacji ludności cywilnej używane jest wojsko oraz ciężki sprzęt, w tym czołgi i artyleria. Ludzie giną też w więzieniach, zazwyczaj po kilkudniowych torturach - powiedział.

Uczestnicy demonstracji wezwali Unię dla Śródziemnomorza, żeby nie pozostawała bierna w sprawie Syrii i zaczęła wywierać nacisk na prezydenta Bashara al-Assada, aby zaprzestał represji wobec obywateli swego państwa i ustąpił ze swojego urzędu, umożliwiając tym samym demokratyzację Syrii. Żądali również wykluczenia Syrii z Unii dla Śródziemnomorza do tego czasu.

Demonstranci cieszyli się z informacji o śmierci libijskiego dyktatora Muammara Kaddafiego. Skandowali „Gratulujemy, gratulujemy” oraz „Dziś Kaddafi, jutro Assad”.

Unia dla Śródziemnomorza powstała z inicjatywy prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy’ego, w lipcu 2008 roku. Projekt ten jest kontynuacją i uzupełnieniem Partnerstwa Eurośródziemnomorskiego, zwanego też procesem barcelońskim, zapoczątkowanego w 1995 roku.

Do Unii należą wszystkie państwa UE oraz niektóre państwa basenu Morza Śródziemnego i Środkowego Wschodu: Albania, Algieria, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Egipt, Izrael, Jordania, Liban, Mauretania, Monako, Czarnogóra, Maroko, Palestyna, Syria, Tunezja oraz Turcja.

>>>>>

To cieszy ze i w Polsce sa protesty w sparwie Syrii ! Warto je robic !

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 22:59, 01 Lis 2011    Temat postu:

Porozumienie ws. zakończenia konfliktu w Syrii

Władze Syrii i przedstawiciele Ligi Państw Arabskich porozumieli się ws. planu rozwiązania trwającego od ponad siedmiu miesięcy konfliktu. Szczegóły planu zostaną ogłoszone w środę w siedzibie Ligi w Kairze - podała we wtorek syryjska telewizja państwowa.

W środę w stolicy Egiptu spotkają się ministrowie spraw zagranicznych krajów należących do Ligi. W niedzielę w Dausze delegacja dyplomatów z Ligi, pod przewodnictwem Kataru, przedstawiła ministrowi spraw zagranicznych Walidowi el-Mu'allimowi plan, który zakładał natychmiastowe zakończenie przemocy, wycofanie czołgów z miast, a także podjęcie dialogu narodowego.

Według Reutersa, ministrowie zaproponowali także wypuszczenie na wolność działaczy, którzy trafili do więzień po rozpoczęciu antyreżimowych demonstracji. Plan zakłada też zgodę Syrii na rozmieszczenie w kraju obserwatorów z Ligi.

Według szacunków ONZ, od początku protestów przeciwko prezydentowi Baszarowi el-Asadowi w marcu tego roku zginęły w Syrii ponad trzy tysiące ludzi.

Przedstawiciele syryjskiej opozycji zaapelowali o wprowadzenie strefy zakazu lotów nad Syrią analogicznej do wprowadzonej w marcu br. nad Libią, w obawie przed prowadzeniem przez reżim ataków z powietrza. Zdaniem opozycji, oferty prezydenta Asada ws. podjęcia dialogu nie są poważne, a w ostatnich tygodniach władze nasiliły masowe aresztowania, tortury i zabójstwa przywódców protestów. W wywiadzie dla brytyjskiego "Sunday Telegraph", Asad ostrzegł, że kraje zachodnie ryzykują wywołanie "trzęsienia ziemi”, jeśli spróbują interweniować w Syrii.

>>>>>

No i wlasnie i ta gadka pokazuje ze to ,,porozumienie'' to fata morgana ... Jedyne porozumienie z nimi to bomby ...

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 15:35, 02 Lis 2011    Temat postu:

A jak Syryjczycy zareagowali na smierc Kadafiego ?

Syryjczycy świętują po śmierci dyktatora

Wie­lo­ty­sięcz­ne tłumy Sy­ryj­czy­ków wy­le­gły w pią­tek na ulice miast, świę­tu­jąc ogło­szo­ną dzień wcze­śniej śmierć li­bij­skie­go dyk­ta­to­ra Mu­am­ma­ra Kad­da­fie­go. - Kad­da­fi jest skoń­czo­ny, teraz twoja kolej, Ba­szar! - krzy­cze­li pod ad­re­sem pre­zy­den­ta Syrii Ba­sza­ra el-Asa­da.

Śmierć Kad­da­fie­go tchnę­ła no­we­go ducha w trwa­ją­ce od marca an­ty­pre­zy­denc­kie pro­te­sty w Syrii - za­uwa­ża agen­cja As­so­cia­ted Press. W pią­tek po za­koń­czo­nych mo­dli­twach de­mon­stran­ci wy­le­gli na ulice miast mimo więk­szej niż za­zwy­czaj licz­by funk­cjo­na­riu­szy sił bez­pie­czeń­stwa - podał Reu­ters.

Uczest­ni­cy skan­do­wa­li hasła, że sy­ryj­ski reżim upad­nie jako na­stęp­ny. - Kad­da­fi skoń­czo­ny, teraz twoja kolej, Ba­szar! - krzy­cze­li w Ma­aret an-Nu­ma­an w pro­win­cji Idlib na pół­noc­nym za­cho­dzie kraju. Trzy­ma­li też trans­pa­ren­ty z na­pi­sem: - Gra­tu­lu­je­my zwy­cię­stwa li­bij­skim po­wstań­com.

Na jed­nym z przed­mieść Da­masz­ku dzie­siąt­ki de­mon­stran­tów wzno­si­ły hasła wzy­wa­ją­ce Asada do ustą­pie­nia.

Sy­ryj­skie Ob­ser­wa­to­rium Praw Czło­wie­ka po­da­ło, że siły bez­pie­czeń­stwa za­strze­li­ły w pią­tek dwie osoby w mie­ście Hims. Od po­cząt­ku an­ty­re­żi­mo­wych pro­te­stów w marcu tego roku zgi­nę­ło w Syrii ponad trzy ty­sią­ce ludzi - sza­cu­je ONZ.

>>>>>

Jak mozna bylo sie domyslic byl entuzjazm . Ale oni sa obecnie pod wielkim uciskiem !

Bilnas zabity wzrosl do 3423 osob

Ogolem jest 79647 ofiar !!!!

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:36, 02 Lis 2011    Temat postu:

Syria: szokujące nagranie torturowanych więźniów

Prze­by­wa­ją­cy w Syrii po­ta­jem­nie re­por­ter ITV/Chan­nel 4 zo­stał aresz­to­wa­ny i osa­dzo­ny w wię­zie­niu. Na zro­bio­nych przez niego po­ta­jem­nie na­gra­niach widać ludzi bi­tych i tor­tu­ro­wa­nych. Zo­ba­czyć też można skut­ki tych ma­ka­brycz­nych prak­tyk.

>>>>>

ZBRODNICZY KOSZMAR !!!

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Śro 20:37, 02 Lis 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:15, 04 Lis 2011    Temat postu:

Protesty topione we krwi - kolejne ofiary reżimu
Operacja wojska w Syrii, 21 osób zginęło

Co naj­mniej 21 osób zgi­nę­ło w Hims, na za­cho­dzie Syrii, pod­czas re­wi­zji, jakie prze­pro­wa­dzi­ła sy­ryj­ska armia i siły bez­pie­czeń­stwa w kilku dziel­ni­cach tego mia­sta - po­in­for­mo­wa­ło Sy­ryj­skie Ob­ser­wa­to­rium Praw Czło­wie­ka.

Wśród za­bi­tych są cy­wi­le i po­li­cjan­ci - spre­cy­zo­wa­ła or­ga­ni­za­cja, nie ujaw­nia­jąc wię­cej szcze­gó­łów. Z kolei dwóch in­nych cy­wi­lów, w tym jeden 13-la­tek, zgi­nę­ło w Hamie na za­cho­dzie kraju i w re­gio­nie Idlib na pół­noc­nym za­cho­dzie.

Po­ło­żo­ne 160 km na pół­noc od Da­masz­ku mia­sto Hims jest w ostat­nich ty­go­dniach miej­scem naj­gwał­tow­niej­szych aktów prze­mo­cy. Jest też głów­nym miej­scem pro­te­stów prze­ciw­ko re­żi­mo­wi pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da. Zda­niem eks­per­tów, choć an­ty­pre­zy­denc­kie de­mon­stra­cje od­by­wa­ją się w Syrii od marca, opo­zy­cji nie udało się prze­jąć kon­tro­li nad żad­nym ob­sza­rem, a jej przy­wódz­two jest wciąż roz­pro­szo­ne. We­dług da­nych ONZ w pro­te­stach opo­zy­cyj­nych w Syrii śmierć po­nio­sło około 3 tys. osób.

>>>>>

Doniesienia o kolejnych bestialskich zbrodniach !

Ofiar juz jest ;

3449 zabitych
80251 ofiar ogolem !
Tym sposobem rezim pobil kolejny rekord . Liczba ofiar przebila 80 tys !!!

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:27, 04 Lis 2011    Temat postu:

Syria : Reżim ,,apeluje'': poddajcie się w ramach amnestii

Reżim wezwał an­ty­rzą­do­wych po­wstań­ców do pod­da­nia się wła­dzom w ciągu ty­go­dnia roz­po­czy­na­ją­ce­go się od naj­bliż­szej so­bo­ty, co za­kwa­li­fi­ku­je ich do sko­rzy­sta­nia z amne­stii - po­in­for­mo­wa­ła w pią­tek pań­stwo­wa te­le­wi­zja sy­ryj­ska.

-Mi­ni­ster­stwo spraw we­wnętrz­nych wzywa oby­wa­te­li, któ­rzy no­si­li broń, sprze­da­wa­li ją, do­star­cza­li, prze­wo­zi­li ją lub fi­nan­so­wa­li jej ku­po­wa­nie, i któ­rzy nie po­peł­ni­li prze­stępstw, by sta­wi­li się na naj­bliż­szym ko­mi­sa­ria­cie po­li­cji - po­da­ła te­le­wi­zja. Jak do­da­ła: -mi­ni­ster­stwo spraw we­wnętrz­nych za­pew­nia, że ci, któ­rzy się sta­wią, zo­sta­ną na­tych­miast zwol­nie­ni i będą uwa­ża­ni za amne­stio­no­wa­nych.

Trwa­ją­ce od 18 marca w Syrii pro­te­sty spo­łecz­ne skie­ro­wa­ne są prze­ciw­ko re­pre­syj­ne­mu re­żi­mo­wi pre­zy­den­ta Ba­sza­ra el-Asa­da, który w 2000 roku prze­jął urząd głowy pań­stwa po swym zmar­łym ojcu Ha­fe­zie el-Asa­dzie, spra­wu­ją­cym dyk­ta­tor­skie rządy przez 30 lat. Pro­te­sty te mają na ogół cha­rak­ter po­ko­jo­wy, ale w nie­któ­rych re­gio­nach pań­stwa uak­tyw­ni­ła się zbroj­na par­ty­zant­ka. Jak po­in­for­mo­wa­ły or­ga­ni­za­cje obro­ny praw czło­wie­ka, w trak­cie tłu­mie­nia piąt­ko­wych de­mon­stra­cji sy­ryj­skie siły bez­pie­czeń­stwa uśmier­ci­ły co naj­mniej 7 osób. We­dług ONZ, od po­cząt­ku obec­nych nie­po­ko­jów za­bi­to w Syrii ponad 3 tys. ludzi.

>>>>>

Rzecz jasna nikt sie nie podda ! To by bylo oddanie sie na tortury i pewna smierc !

- Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli ?
- To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i we krwi Baranka je wybielili .
Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez BRMTvonUngern dnia Pią 20:28, 04 Lis 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 127, 128, 129  Następny
Strona 12 z 129

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy