Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Rządy małych Ka(c)ziów.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:51, 17 Sty 2018    Temat postu:

Mieszkalnictwo odebrane Adamczykowi. Przejmują je premier i... minister kultury


Dzisiaj, 17 stycznia (09:42)
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oficjalnie pozbawiony nadzoru nad wielkim rządowym programem Mieszkanie Plus. Jest projekt nowej tak zwanej "ustawy o działach administracji rządowej". Wynika z niego, że kontrolę nad projektem budowy milionów tanich mieszkań na wynajem przejmą osobiście premier Mateusz Morawiecki oraz... minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Premier Mateusz Morawiecki /Radek Pietruszka /PAP
Premier Mateusz Morawiecki/Radek Pietruszka /PAP
Jak czytamy w uzasadnieniu ustawy: Istotną potrzebą społeczną jest dbałość o ład i estetykę przestrzeni publicznej. W dotychczasowym stanie prawnym estetyka przestrzeni publicznej nie była wymieniona w ustawie o działach administracji rządowej, co powodowało niejasność co do właściwości ministrów w tym obszarze. Co prawda architektura została w tej ustawie wyszczególniona jako objęta zakresem działu budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo, jednakże działania ministra właściwego dla tego działu koncentrowały się w obszarze architektury na sprawach nadzoru nad samorządem zawodowym architektów oraz inżynierów budownictwa. Potrzebna jest zaś intensyfikacja działań ukierunkowanych na dbałość o estetykę przestrzeni publicznej w ścisłej koordynacji z pozostałą polityką kulturalną Państwa. I tym właśnie ma się zająć wicepremier Piotr Gliński.
W projekcie ustawy rola ministra kultury i dziedzictwa narodowego została zapisana w ten sposób:
Art. 3. 1. Z dniem wejścia w życie niniejszej ustawy członkowie korpusu służby cywilnej zatrudnieni w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa realizujący do tego dnia zadania z zakresu architektury, w zakresie estetyki przestrzeni publicznej, stają się członkami korpusu służby cywilnej zatrudnionymi w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.
2. Z dniem wejścia w życie niniejszej ustawy członkowie korpusu służby cywilnej zatrudnieni w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa realizujący do tego dnia zadania z zakresu określania celów i środków polityki mieszkaniowej państwa oraz nadzoru nad ich realizacją, stają się członkami korpusu służby cywilnej zatrudnionymi w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Pomysł jest więc taki, by za planowanie budowy tanich mieszkań na wynajem i finansowanie tego programu odpowiadał osobiście premier Mateusz Morawiecki, a za walory estetyczne i architektoniczne tych oraz pozostałych tworzonych budynków i osiedli - minister kultury. Piotr Gliński miałby też generalnie dbać o estetykę miast. Chociażby walcząc z wszędobylskimi reklamami wielkopowierzchniowymi.
Konsekwencją ustawy będzie więc przejęcie zadań, majątku i około 10 pracowników (w tym pracowników administracyjnych) obecnego Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa obsługujących sprawy z zakresu architektury (z wyłączeniem spraw nadzoru nad samorządem zawodowym architektów oraz inżynierów budownictwa) przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Ponadto, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przejmie od obecnego Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa zadania, majątek i około 14 pracowników obsługujących sprawy z zakresu określania celów i środków polityki mieszkaniowej państwa oraz nadzoru nad ich realizacją.
Oficjalnie więc minister Andrzej Adamczyk traci nadzór nad programem Mieszkanie+, który do tej pory nadzorował. Jak usłyszeliśmy w KPRM: "to ma być nowa wersja 500 Plus. Drugi flagowy program rządu, którym będzie można chwalić się przed wyborami". Dlatego premier Morawiecki chce osobiście tego pilnować. Do tej pory pilnował tego minister Andrzej Adamczyk, o co swego czasu toczył spory z Mateuszem Morawieckim, gdy ten był jeszcze ministrem finansów i rozwoju.
(az)
Krzysztof Berenda

....

To beda artystyczne domy. Zreszta minister tez niec kultyrysta tylko ekonom...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 23:12, 17 Sty 2018    Temat postu:

Paweł Szefernaker został nowym wiceministrem w MSWiA


Dzisiaj, 17 stycznia (15:35)
Paweł Szefernaker otrzymał w środę nominację na wiceministra spraw wewnętrznych i administracji. Będzie odpowiadał za sprawy związane z administracją, współpracę z samorządem terytorialnym, Kościołami, związkami wyznaniowymi oraz mniejszościami narodowymi i etnicznymi. Nowy sekretarz stanu w resorcie też został pełnomocnikiem Rządu ds. Współpracy z Samorządem Terytorialnym.

Paweł Szefernaker /Radek Pietruszka /PAP
Paweł Szefernaker/Radek Pietruszka /PAP
RMF FM jako pierwsze poinformowało o nowej funkcji Pawła Szefernakera.
Nowy wiceminister został pełnomocnikiem Rządu ds. Współpracy z Samorządem Terytorialnym.
"Odpowiadając na oczekiwania samorządowców, Rada Ministrów podjęła decyzję o powołaniu Pełnomocnika Rządu ds. Współpracy z Samorządem Terytorialnym, którym został właśnie minister Paweł Szefernaker" - podał w środę w komunikacie resort.
Paweł Szefernaker przez dwa lata pracował w kancelarii premier Beaty Szydło. Do Sejmu dostał się z list Prawa i Sprawiedliwości reprezentując Koszalin. Wcześniej był radnym sejmiku zachodniopomorskiego. Jest przewodniczącym Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości.
Niespełna 30-letni Paweł Szefernaker odpowiadał przed wyborami prezydenckimi, w których wygrał Andrzej Duda, za kampanię internetową. Sam prezydent mówił o nim "cyfrowy szogun". Wielu komentatorów podkreśla, że gdyby nie Szefernaker, nie byłoby podwójnego wyborczego zwycięstwa PiS w 2015 r.
(ph)
RMF FM/PAP

...

Czyli partyjny funkcjknariusz. Co on wie o sprawach wewnetrznych?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 13:18, 27 Sty 2018    Temat postu:

Jest termin pierwszego posiedzenia rządowego Komitetu Społecznego. Na jego czele stoi Beata Szydło


Wczoraj, 26 stycznia (22:30)
Na środę 31 stycznia zaplanowane jest pierwsze posiedzenie Komitetu Społecznego Rady Ministrów, którym kieruje wicepremier Beata Szydło. Tematem będą sprawy związane z demografią - poinformował podsekretarz stanu w KPRM Rafał Bochenek.

Na środę 31 stycznia zaplanowane jest pierwsze posiedzenie Komitetu Społecznego Rady Ministrów, którym kieruje wicepremier Beata Szydło. Tematem będą sprawy związane z demografią - poinformował podsekretarz stanu w KPRM Rafał Bochenek.Beata Szydło,/Blondet Eliot /PAP/Abaca
"W najbliższą środę, w KPRM odbędzie się pierwsze posiedzenie Komitetu Społecznego RM kierowanego przez Panią wicepremier @BeataSzydlo. Tematem będą sprawy związane z demografią" - napisał Bochenek na Twitterze.

Komitet, jak wcześniej zapowiadała wicepremier Szydło, ma przygotować programy demograficzne, pomocy dla rodzin, a także kompleksowy program wsparcia dla seniorów.

Zgodnie z grudniowym zarządzeniem premiera Mateusza Morawieckiego w skład Komitetu, poza wicepremier Szydło, wchodzą także m.in. szefowie resortów: rodziny, pracy i polityki społecznej; edukacji, kultury, nauki i szkolnictwa wyższego, spraw wewnętrznych i administracji, sprawiedliwości, zdrowia, rolnictwa, sportu, finansów oraz sekretarz do spraw europejskich.

Komitet Społeczny Rady Ministrów jest organem pomocniczym rządu i premiera. Do jego zadań należy zapewnienie koordynacji działań i sprawne podejmowanie decyzji w sprawach społecznych oraz rekomendowanie ich premierowi i Radzie Ministrów.

Komitet zajmuje się m.in. inicjowaniem i koordynowaniem działań służących poprawie sytuacji rodzin w Polsce, w tym sytuacji demograficznej i dochodowej, społeczeństwa, jakości i warunków życia, a także służących wspieraniu aktywności zawodowej, edukacyjnej, kulturalnej i sportowo-rekreacyjnej oraz poprawie dostępności i poziomu usług socjalnych i opiekuńczych oraz sytuacji osób niepełnosprawnych, ich opiekunów i osób starszych, w tym emerytów.

Ponadto Komitet jest odpowiedzialny za dokonywanie analiz i ocen stanu prawnego i społecznego dotyczących sytuacji rodzin, wspierania aktywności zawodowej i dostępności oraz poziomu usług socjalnych. Przygotowuje programy i harmonogramy związane z realizacją poszczególnych zadań, koordynować prace związane z przygotowaniem projektów ustaw, uzgadniać rozstrzygnięcia lub stanowiska odnośnie projektów aktów prawnych i innych dokumentów rządowych w zakresie spraw społecznych.


...

Looo! Tak szypko! Zaledwie dwa tygodnie sie zbierali! Blyskawica!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy