Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Kreml nasila agresję za granicą!!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 17, 18, 19  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 23:35, 08 Sie 2015    Temat postu:

Atak cybernetyczny zakłócił pracę Pentagonu


Atak cybernetyczny zakłócił pracę Pentagonu. Około 4000 pracowników Departamentu Obrony straciło dostęp do poczty elektronicznej.

Nie jest jasne, czy atak, który wydarzył się około 25 lipca, był zlecony przez rząd Rosji, ale jeden z przedstawicieli rządu USA powiedział CNBC: "To było wyraźnie działanie na zlecenie państwa".

...

Ruscy?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:57, 10 Sie 2015    Temat postu:

Atak hakerski na LOT. Prokuratura wszczęła śledztwo
10 sierpnia 2015, 16:55
Wszczęto śledztwo w sprawie możliwego ataku hakerskiego na system teleinformatyczny LOT - poinformowała warszawska prokuratura okręgowa. Po awarii systemu, do której doszło 21 czerwca, problemy dotknęły 1,4 tys. pasażerów opóźnionych lotów.

W piątek otrzymaliśmy pismo z LOT-u, z którego wynikało, iż nie są oni pewni co było przyczyną zakłócenia pracy systemu, natomiast po wewnętrznych badaniach mają oni podejrzenie, że był to jednak atak hakerski i wynik działania osób z zewnątrz - powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Przemysław Nowak. Dodał, że w związku z takim stanowiskiem LOT-u prokuratura była zobowiązana wszcząć śledztwo, aby ustalić przyczyny awarii.

Śledztwo zostało wszczęte jeszcze w piątek, 7 sierpnia. Chodzi o artykuł Kodeksu karnego, zgodnie z którym do pięciu lat więzienia grozi osobie umyślnie zakłócającej pracę systemu komputerowego lub sieci teleinformatycznej. - Będziemy starali się ustalić, czy to rzeczywiście był atak hakerski, a jeśli tak, to kto był jego sprawcą - dodał prok. Nowak. Wcześniej - od końca czerwca - prokuratura prowadziła postępowanie sprawdzające w tej sprawie.

W przesłanej PAP w poniedziałek informacji LOT podał, że analiza zewnętrznej firmy jednoznacznie stwierdza, że LOT stał się ofiarą ataku.

"Niezależna analiza zewnętrznej firmy stwierdza jednoznacznie, że LOT stał się ofiarą ataku - sieć firmy została bezprawnie wykorzystana. Wysycenie łączy uniemożliwiło komunikację systemów planowania lotu z Eurocontrol, co w konsekwencji doprowadziło do zatrzymania operacji lotniczych. LOT przedstawił analizę prokuraturze z jednoczesnym wnioskiem o kontynuowanie postępowania, którego celem jest wykrycie sprawcy incydentu" - wskazał narodowy przewoźnik.

Dodał, że firma zdaje sobie sprawę, iż wykrycie sprawców "jest niezwykle trudne czy praktycznie niemożliwe". "Naszym obowiązkiem jest jednak zgłoszenie przestępstwa organom ścigania i dążenie do wykorzystania wszelkich możliwych środków by zidentyfikować i pociągnąć do odpowiedzialności osobę lub osoby, które popełniły przestępstwo" - podkreślono w komunikacie.

Dyrektor składa rezygnację

W poniedziałek radio RMF podało, że w związku z czerwcową awarią pracę stracił szef informatyki w Polskich Liniach Lotniczych LOT. P.o. rzecznika przewoźnika Adrian Kubicki poinformował, że dyrektor sam złożył rezygnację i "była to jego decyzja".

W czerwcu doszło do awarii systemu informatycznego, który jak informował LOT, miał być atakiem hakerskim na system naziemny. Zaatakowany wówczas system odpowiadający za ustawianie planów lotu, bez których nie odbędzie się żaden rejs, mimo gotowości maszyny i załogi.

Odwołano 10 lotów

Utrudnienia dotknęły w sumie 1,4 tys. pasażerów. Odwołano 10 lotów, m.in. na linii Warszawa - Kraków, Wrocław, Rzeszów i Gdańsk, a także na trasach międzynarodowych. Opóźnienia miało też kilka rejsów europejskich.

Incydent analizowała Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która już wcześniej przekazała raport do prokuratury. W końcu czerwca szef ABW gen. Dariusz Łuczak, powołując się na ustalenia wstępnej analizy tej sprawy, mówił, że teza o ataku hakerskim na system teleinformatyczny LOT jest wątpliwa, zaś uziemienie samolotów PLL LOT mógł spowodować błąd przy wdrażaniu nowego rozwiązania technicznego.

Kubicki wtedy - odnosząc się do wypowiedzi ABW - mówił, że według LOT "wszystko wskazuje na to, że doszło do ingerencji zewnętrznej w nasze systemy".

...

Ruscy?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:00, 10 Sie 2015    Temat postu:

Rosja formuje nowe armie
10 sierpnia 2015, 15:14
Rosyjskie ministerstwo obrony jest w trakcie tworzenia nowych armii - pisze agencja TASS. Rosja wkrótce wzbogaci się o cztery nowe związki operacyjne - dwie armie czołgów oraz dwie sił powietrznych i obrony przeciwlotniczej. Armie powstaną w Zachodnim Okręgu Wojskowym, który obejmuje zachodnie rejony Rosji oraz obwód kaliningradzki.

W Zachodnim Okręgu Wojskowym powstaje 6 Leningradzka Armia Sił Powietrznych i Obrony Przeciwpowietrznej. Nowy związek operacyjny będzie stacjonował we wspomnianym okręgu, który rozciąga się na dwóch milionach kilometrów kwadratowych powierzchni i obejmuje trzy tysiące kilometrów granicy. Nowa armia przejmie jednostki podporządkowane 1 Armii Sił Powietrznych i Obrony Przeciwpowietrznej. Wśród nich są m.in. myśliwce, bombowce, transportowce i zestawy obrony rakietowej.

Kolejna armia także powstała w Zachodnim Okręgu Wojskowym. Jest nią 14 Armia Sił Powietrznych i Obrony Przeciwpowietrznej. Ma na wyposażeniu m. in. myśliwce przechwytujące MiG-31BM, bombowce Su-24M, trzy rodzaje śmigłowców oraz zestawy rakietowe S-300. Na nowy związek składają się jednostki stacjonujące m.in. nad rzeką Wołgą, w rejonie Uralu i na Syberii.

Z 1 grudnia tego roku w Zachodnim Okręgu Wojskowych ma powstać także armia czołgów oraz 20 Armia Połączona, która zostanie przeformowana na nowo. Wojskowe źródło agencji TASS poinformowało, że 20 Armia Połączona wkrótce otrzyma nowe uzbrojenie, bo poprzedni sprzęt i jednostki przypadną nowej armii czołgów. - Przeformowanie 20 Armii Połączonej, która utraciła większość ze swoich bojowych oddziałów, to skomplikowane zadanie - mówiło anonimowe źródło.

Do grudnia Rosja zamierza stworzyć jeszcze jedną armię czołgów w pobliżu Moskwy. - Prace już trwają. Jesteśmy w trakcie ustalania lokalizacji centrum dowodzenia, potencjału bojowego i siły jednostek. Jednak oficjalnie nie podpisano jeszcze żadnych dokumentów, które sankcjonowałyby powstanie drugiej armii czołgów - ujawniło źródło.

Niemal jednocześnie Rosja ogłosiła, że formuje siły szybkiego reagowania w oparciu o swoje oddziały spadochroniarskie. Mają one mieć podwójne zastosowanie - jako samodzielny oddział lub jako jednostka współpracująca z siłami naziemnymi. Liczba żołnierzy i oficerów wojsk powietrznodesantowych ma wkrótce wzrosnąć z 45 do 60 tysięcy.

...

Tyle Zahut zyskal oszczedzaniem Ruskich.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:21, 10 Sie 2015    Temat postu:

Rosja chce uruchomić połączenie kolejowe przez Abchazję

- Shutterstock

Rosja zmierza uruchomić połączenie kolejowe przez Abchazję i Gruzję do Armenii. Gruziński ekspert twierdzi, że w tej sprawie może funkcjonować tajne porozumienie między Tbilisi i Moskwą.

Połączenie kolejowe zostało zerwane ponad dwadzieścia lat temu. Ma ono strategiczne znaczenie dla współpracującej z Rosją Armenii, bowiem tylko w ten sposób Moskwa mogłaby przerzucić ciężki sprzęt wojskowy na terytorium sojuszniczego państwa. Próbę wznowienia połączenia podjęto na krótko przed wybuchem rosyjsko-gruzińskiej wojny. Jak twierdzi portal "Gruzja online", wtedy tory posłużyły do przewozu sprzętu wojskowego, co pomogło Rosji i abchaskim separatystom w późniejszym zajęciu wąwozu Kodori i ułatwiło wtargnięcie rosyjskich wojsk do regionu Megrelia.
REKLAMA


Jak informuje ukazująca się w Suchumi "Nużnaja Gazieta", rosyjskie wojska kolejowe rozpoczęły oczyszczanie trasy od miejscowości Oczamczuri do Inguri na granicy z Gruzją. "Drogę wkrótce czeka kapitalny remont" - cytuje gazeta szefa urzędu transportu i komunikacji separatystycznej Abchazji Zuraba Chadżimbę. Gruziński ekspert Roman Gociridze ostrzega, że w tej sprawie, bez względu na prowokacyjny charakter inwestycji, może funkcjonować tajne porozumienie Tbilisi z Moskwą.

...

Bezczelny akt agresji! Gdzie zachodnie glupki!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:16, 13 Sie 2015    Temat postu:

Pięć nowych krajów objętych rosyjskim embargiem

- Reuters

Władze Rosji dodały do listy państw objętych embargiem spożywczym pięć krajów: Albanię, Czarnogórę, Liechtenstein i Islandię, a także Ukrainę, co do której decyzję na razie odroczono - poinformował w czwartek rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew.

Embargo, jak pisze Reuters, jest odwetem Moskwy na sankcje Zachodu wobec Rosji za jej rolę w kryzysie ukraińskim.
REKLAMA


"Obecnie do państw Unii Europejskiej oraz Australii, Kanady, Norwegii i USA, z których w sierpniu ubiegłego roku zakazano dostaw niektórych rodzajów produktów rolno-spożywczych, doszedł szereg państw, a konkretnie: Albania, Czarnogóra, Islandia, Liechtenstein i - w szczególnych warunkach - Ukraina" - powiedział Miedwiediew na posiedzeniu rządu.

Reuters zwraca uwagę, że wbrew przewidywaniom na rozszerzonej liście nie ma Gruzji, która ostatnio nie zgodziła się na poparcie rozszerzonych sankcji Zachodu wobec Rosji.

Miedwiediew podkreślił, że embargo na sprowadzanie niektóre towarów rolno-spożywczych z Ukrainy zacznie obowiązywać, jeżeli wejdzie w życie część handlowa umowy stowarzyszeniowej tego kraju z UE.

"Umawialiśmy się, że damy określony czas, do 1 stycznia przyszłego roku na decyzje w kwestii regulacji gospodarczych" - powiedział Miedwiediew. "Po upływie tego terminu, jeśli nie zdołamy się porozumieć przy pośrednictwie Unii Europejskiej - a żadnych oznak tego nie widzę - wejdą w życie wcześniej przyjęte dokumenty, które ustalają dla Ukrainy zwykły tryb handlu i embargo na produkty spożywcze" - powiedział rosyjski premier.

Rosja od dawna ma zastrzeżenia do porozumienia UE-Ukraina i twierdzi, że zaszkodzi ono jej interesom gospodarczym. Zagroziła też wprowadzeniem ceł importowych na towary ukraińskie, jeśli jej uwagi do umowy o stowarzyszeniu Ukrainy z UE nie zostaną uwzględnione. Z uwagi na toczące się rozmowy we wrześniu ubiegłego roku uzgodniono, że wdrażanie części handlowej umowy stowarzyszeniowej, planowane początkowo na 1 listopada 2014 roku, zostanie odroczone do końca 2015 roku. Rosja apelowała o ponowne odroczenie wdrażania umowy, lecz UE na to nie przystała.

W sierpniu 2014 roku Rosja wprowadziła zakaz importu żywności pochodzącej z krajów, które nałożyły sankcje w związku z rosyjskim zaangażowaniem w konflikt na Ukrainie. W ubiegłym tygodniu Miedwiediew zlecił swym podwładnym zajęcie się rozszerzeniem listy państw objętych rosyjskimi sankcjami. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył wówczas, że można z pełnym przekonaniem założyć, iż prezydent Władimir Putin poprze propozycję premiera w sprawie rozszerzenia listy krajów, wobec których będzie mieć zastosowanie embargo na żywność.

...

Albania Czarnogora Lichtenstein? To odwet za sankcje USA? PRZYPIEPRZYC CHAMOM TAK ZEBY IM SIE ODECHCIALO!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:38, 14 Sie 2015    Temat postu:

Siergiej Riabkow: USA nie mają powodów do kontynuowania budowy tarczy
14 sierpnia 2015, 13:10
Wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow oświadczył, że po osiągnięciu porozumienia z Iranem w sprawie jego programu atomowego Moskwa nie widzi powodów do kontynuowania przez USA budowy tarczy antyrakietowej w Europie.

- Nie widzimy powodów do jej kontynuowania. Tym bardziej w przyspieszonym tempie, z wyraźną projekcją na potencjał rosyjski - oznajmił Riabkow, którego cytuje agencja TASS.

...

Komediant sie znalazal. Ja przedtem nie widzialem potrzeby ale teraz juz jest potrzeba PILNA! NAZUWA SIE RUSCY.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:18, 17 Sie 2015    Temat postu:

"Niezawisimaja Gazieta": w Rosji może zostać sformowana jeszcze jedna armia pancerna

"Niezawisimaja Gazieta": w Rosji może zostać sformowana jeszcze jedna armia pancerna - AFP

W ciągu najbliższych dwóch-trzech lat w Rosji może zostać sformowana druga armia pancerna - informuje dzisiaj "Niezawisimaja Gazieta", powołując się na źródło w Ministerstwie Obrony Federacji Rosyjskiej.

Rosyjska gazeta podaje, że główną siłą uderzeniową nowo tworzonej armii mają być najnowsze czołgi T-14 Armata, produkowane od 2014 roku w zakładach Uralwagonzawod w Niżnym Tagile. Po raz pierwszy czołg ten zaprezentowano 9 maja podczas defilady wojskowej na Placu Czerwonym w Moskwie, upamiętniającej 70. rocznicę zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami.
REKLAMA


Konsekwencja zaostrzenia sytuacji na Ukrainie

"NG" przekazuje, że sztab nowego związku operacyjnego prawdopodobnie zostanie ulokowany w jednym z regionów na południu Rosji - niewykluczone, że na Krymie. Wchodzące w jego skład jednostki pancerne miałyby także stacjonować w Kraju Krasnodarskim i obwodzie rostowskim.

Według moskiewskiego dziennika plany te są konsekwencją zaostrzenia sytuacji na Ukrainie i zapowiedzianego przez NATO wzmocnienia sił Sojuszu u granic Rosji, w tym przez rozmieszczenia pancernych związków taktycznych.

Jako pierwsza o możliwości utworzenia w Siłach Zbrojnych FR jeszcze jednej armii pancernej w ubiegłym miesiącu poinformowała agencja TASS, która powołała się na źródła w Sztabie Generalnym.

Kontynuacja tradycji z czasu II wojny światowej

W czerwcu rosyjskie media poinformowały, że w Siłach Zbrojnych FR odtworzono 1. Gwardyjską Armię Pancerną, która ma być kontynuatorką armii, rozformowanej w latach 90. Usytuowany pod Moskwą sztab tego związku operacyjnego będzie dowodzić wojskami wokół stolicy Rosji.

Armia ta ma kontynuować tradycje 1. Gwardyjskiej Armii Pancernej, która w czasie II wojny światowej walczyła w składzie 1. Frontu Ukraińskiego, a po jej zakończeniu - do początku lat 90. - stacjonowała na terytorium byłej NRD w składzie Zachodniej Grupy Wojsk dawnego ZSRR. Po wycofaniu z Niemiec jej sztab ulokowano w Smoleńsku. W 1999 roku została ona rozformowana.

1. Gwardyjska Armia Pancerna jest dziewiątą armią w składzie Wojsk Lądowych FR, ale pierwszą noszącą nazwę "pancerna". W jej skład weszły m.in. 2. Gwardyjska Tamańska Dywizja Zmechanizowana z Alabino, 4. Gwardyjska Kantemirowska Dywizja Pancerna z Naro-Fomińska, 27. Gwardyjska Sewastopolska Brygada Zmechanizowana z Moskwy i 6. Brygada Pancerna z Niżniego Nowogrodu.

Pośpiech w tworzeniu armii na granicy z Ukrainą

Cytowane przez dziennik "Wiedomosti" źródła wojskowe tłumaczyły, że konieczność utworzenia 1. Gwardyjskiej Armii Pancernej powstała, gdy sztab 20. Gwardyjskiej Armii został przeniesiony z Niżniego Nowogrodu do Woroneża, bliżej granicy z Ukrainą.

Źródło w resorcie obrony przekazało dziennikowi, że sztab 20. Gwardyjskiej Armii będzie dowodzić tworzoną w pośpiechu na granicy z Ukrainą grupą wojsk składającą się z kilku przerzuconych z innych części Rosji brygad, które będą stacjonować w tym regionie na stałe. Podało też, że przed kryzysem ukraińskim najbliższa jednostka ogólnowojskowa stacjonowała w odległości ponad 300 km od granicy z Ukrainą, która uważana była za bezpieczną.

...

Jak za Stalina. Na 2017 rok caly ten syf powinien sie skonczyc.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 16:18, 26 Sie 2015    Temat postu:

Politico
Finlandia i Szwecja w staraniach o NATO. Rosja: muszą być świadomi ryzyka, na jakie się narażają

Władimir Putin - ALEXEI NIKOLSKY / AFP

Finlandia i Szwecja rozważają dołączenie do NATO, podczas gdy Moskwa reaguje ponurymi ostrzeżeniami – informuje portal Politico. Władimir Putin w rozmowie z prezydentem Finlandii Sauli Niinistö zaznaczył, że Finlandia nie powinna przystąpić do Paktu Północnoatlantyckiego i musi liczyć się z kontrposunięciami. Ambasador Rosji w Sztokholmie przestrzega z kolei: "kraj, który dołącza do NATO musi być świadomy ryzyka, na jakie się naraża".

Putin chce, aby Finlandia przystąpiła do niejasno sformułowanego wschodniego przymierza – jak zaznaczył Arto Luukkanen, fiński socjolog i historyk. Rosyjska Duma zagroziła sankcjami wobec Finlandii oraz wyciągnięciem konsekwencji z faktu przystąpienia do NATO. Natomiast urzędujący od maja rząd Finlandii zapowiedział, że w każdej porze jest gotów ubiegać się o członkostwo w Pakcie Północnoatlantyckim – czytamy w portalu Politico.
REKLAMA


– Rosja będzie musiała uciec się do odpowiedzi militarnej i ponownie będzie organizować swoje wojsko i pociski – powiedział ambasador Wiktor Tatarincew. Dodał, że "kraj, który dołącza do NATO musi być świadomy ryzyka, na jakie się naraża".

Władze w Sztokholmie wyznaczyły specjalnego ambasadora, który ma ocenić stosunki Szwecji z NATO i innymi organizacjami międzynarodowymi w celu rozszerzania perspektyw w kwestiach bezpieczeństwa państwa. Fiński rząd założył komitet do spraw członkostwa w NATO.

Opinia publiczna jest podzielona, w ostatnim badaniu 48 proc. Szwedów popiera członkostwo w NATO, 35 proc. pozostaje przeciw – przytacza portal Politico.

"Nie musimy się stosować do życzeń Rosji"

Z powodu rosnącego niebezpieczeństwa ze strony Rosji, Szwecja porzuciła pomysł prowadzenia niezależnej polityki zagranicznej, tak samo, jak zrobiła to podczas trwania zimnej wojny. Dzisiaj Szwecja jest pełnoprawnym członkiem zachodniego przymierza, bez pomocy i ochrony wynikającej z członkostwa w NATO.

– Szwedzka gigantomania stopniowo ucichła, odkąd dołączyliśmy do UE w 1995 r. – powiedział Mike Winnerstig, szwedzki analityk militarny, który pisze raport o szwedzkiej debacie na temat NATO. – W ciągu ostatnich dwóch lat zobaczyliśmy konflikt na Ukrainie i rosnącą rosyjską agresję na Bałtyku – dodał.

– Musimy słuchać, co myślą inne kraje, ale to nie oznacza, że musimy przystosować się do życzeń Rosji – mówi z kolei Karin Enström, były minister obrony narodowej Szwecji. – Rosjanie nie będą zadowoleni z tego, że dołączymy do NATO, ale oni są bardziej nieustępliwi wobec Finlandii – dodał. Zaznaczył, że "teraz zwiększyła się potrzeba przymierza z NATO".

Finlandia wydaje około 1,3 proc. produktu krajowego brutto na obronę, podczas gdy na szwedzką obronę wykładane jest około 1,2 proc. PKB. Obie wartości znajdują się znacznie poniżej wymogu NATO, który wynosi 2 proc. – zauważa publicystka Politico.

Zarówno Szwecja, jak i Finlandia uczestniczyły w Baltops NATO – czerwcowych ćwiczeniach na Morzu Bałtyckim. Jens Stoltenberg, sekretarz NATO oraz dawny norweski premier, zachęcał do zacieśnienia kontaktów między NATO a dwoma krajami nordyckimi, których wojska są już blisko standardów przymierza.

...

TO AKT AGRESJI! WSZELKIE POGROZKI PODWAZAJACE SUWERENNOSC DRUGIEGO KRAJU SA PRZESTEPSTWEM MIEDZYNARODOWYM! TRZEBA GROMADZIC MATERIALY DLA TRYBUNALU KARNEGO!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:39, 27 Sie 2015    Temat postu:

Rosyjski MSZ: żaden kraj nie powinien wywierać presji na inny
Rosyjski MSZ: żaden kraj nie powinien wywierać presji na inny
Rosyjski MSZ: żaden kraj nie powinien wywierać presji na inny - Shutterstock

Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa oświadczyła, że "żaden kraj nie może wywierać presji na inny, gdyż stanowiłoby to ingerencję w sprawy wewnętrzne". - Tym bardziej nie może wzywać innych członków wspólnoty światowej do nacisków na inny kraj - zaznaczyła

<<<

Tak jak Ruscy na Finlandie..


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:07, 28 Sie 2015    Temat postu:

Manewry NATO pod Norymbergą. "Największe wydarzenie od czasu zimnej wojny"


W Hohenfels w Niemczech trwają manewry wojsk powietrznodesantowych NATO. "Ćwiczenia Swift Response 15 są największym wydarzeniem na kontynencie od czasu zakończenia zimnej wojny" - poinformowała armia USA w oficjalnym komunikacie.

W manewrach "Szybka odpowiedź", odbywających się jednocześnie w Niemczech, Bułgarii, Rumunii i Włoszech, bierze udział blisko 5 tys. żołnierzy. Celem operacji jest przygotowanie do wspólnego i efektywnego reagowania na ewentualny kryzys w Europie. Ćwiczenia potrwają do połowy przyszłego miesiąca.

...

Wiadomo. Agresja Ruskich.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:00, 29 Sie 2015    Temat postu:

Estonia stawia mur na granicy z Rosją

Prezydent Estonii Toomas Hendrik - AFP

Estonia i pozostałe kraje bałtyckie boją się o swoje bezpieczeństwo. Z jednej strony chodzi o Rosję, ale też o napór imigrantów. Tallin zapowiedział środki wzmacniające granicę Estonii z Rosją.

Ze względu na rosnącą liczbę nielegalnych imigrantów Estonia i Litwa zamierzają zabezpieczyć swoje granice z Rosją, będącą granicą zewnętrzną Unii Europejskiej. Dla krajów bałtyckich wznoszenie murów jest widocznie sprawdzoną metodą. Przypomina to czasy zimnej wojny i żelaznej kurtyny, która oddzielała zachodnie kraje od krajów wschodniej Europy zdominowanych przez ZSRR.
REKLAMA


Wzmocnienie bezpieczeństwa obszaru Schengen

Jak poinformował rzecznik estońskiego MSW Toomas Viks, celem tego przedsięwzięcia jest umożliwienie "stuprocentowego, całodobowego" monitoringu granicy z Rosją, aby "zagwarantować bezpieczeństwo Estonii i obszaru Schengen", tłumaczył.

Aby zwiększyć efektywność interwencji estońskiej straży granicznej, planuje się najpierw pas graniczny szerokości dwunastu metrów, wyposażony w nowoczesne systemy zabezpieczeń, poinformował w wywiadzie radiowym szef estońskiego MSW Rihards Kozlovskis. Wzdłuż granicy z Rosją są już rozmieszczone kamery. Ostatnio łapano tam przy nielegalnym przekraczaniu granicy coraz więcej imigrantów.

Plany zabezpieczenia estońsko-rosyjskiej granicy nie są właściwie nowe, gdyż rozmawia się o tym już od roku. Przewidują one wzmocnienie granicy do 2019 roku. Dodatkowym zabezpieczeniem ma być płot wysoki na 2,5 m zwieńczony drutem kolczastym.

Od momentu zaanektowania Krymu przez Rosję, Estonia i pozostałe kraje bałtyckie boją się o swoje terytorialne bezpieczeństwo. Estonia, Litwa i Łotwa po 50 latach odzyskały suwerenność, od 2004 roku są państwami członkowskimi UE, są też członkami NATO. Sojusz północnoatlatycki ze wzglądu na kryzys ukraiński wzmocnił swoją obecność w tamtym regionie.

...

Jedyny rodzaj granicy z Ruskimi. Fortyfikacje.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 14:41, 15 Wrz 2015    Temat postu:

"PZ": Rosyjski zwiad na polskim niebie. Lot przewidziano na środę lub czwartek
15 września 2015, 12:54
Rosyjscy i białoruscy inspektorzy przygotowują się do lotu obserwacyjnego nad Polską. Przelot wykonają w środę lub czwartek na pokładzie samolotu An-30B. Na obserwację z powietrza zezwala Traktat o Otwartych Przestworzach. W misji lotniczej inspektorom zza wschodniej granicy towarzyszyć będą Polacy i Amerykanie - informuje portal polska-zbrojna.pl.

Na pokładzie samolotu An-30B przyleciało w poniedziałek do Warszawy 16 rosyjskich i białoruskich inspektorów. - Zgodnie z postanowieniami Traktatu o Otwartych Przestworzach wykonają oni w tym tygodniu lot obserwacyjny nad Polską - mówi ppłk Artur Goławski, rzecznik prasowy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. - Jeszcze przed wykonaniem zadania zostanie sprawdzone wyposażenie rosyjskiego samolotu. Weryfikacji podlegać będzie między innymi zgodność sprzętu obserwacyjnego z ustaleniami międzynarodowymi - dodaje.

Podczas lotu TOP (Traktat o Otwartych Przestworzach - Treaty on Open Skies) rosyjskim i białoruskim inspektorom towarzyszyć będzie ośmiu polskich kontrolerów i dwóch Amerykanów. Szefem zespołu nadzorującego jest ppłk Jarosław Cięciara z Oddziału Kontroli Rozbrojenia Departamentu Polityki Bezpieczeństwa Międzynarodowego MON.

- Na pokład rosyjskiego samolotu wchodzą polscy oficerowie, specjaliści w różnych dziedzinach. Są to między innymi nawigatorzy, którzy podczas lotu przyglądają się urządzeniom w samolocie, spisują parametry lotu i sprawdzają, czy przelot odbywa się z ustaloną wcześniej prędkością i na właściwej wysokości - wyjaśnia ppłk Cięciara. - Poza tym weryfikują, czy obrany przez pilota kurs jest prawidłowy i czy zachowano właściwe punkty zwrotne - dodaje szef polskiego zespołu. Rosyjscy obserwatorzy mogą poruszać się po całym obszarze Polski, ale trasa przelotu nie może być dłuższa niż 1400 kilometrów. Obserwacja z powietrza trwa średnio cztery godziny.

- Celem takich lotów jest kontrola potencjału wojskowego, nadzór nad przestrzeganiem Traktatu o Konwencjonalnych Siłach Zbrojnych w Europie i innych porozumień rozbrojeniowych oraz budowa wiarygodnych stosunków politycznych i wojskowych - wyjaśnia płk Jacek Sońta, rzecznik prasowy ministra obrony narodowej.

Lot obserwacyjny odbędzie się w środę lub w czwartek. Obserwacja prowadzona będzie z pokładu rosyjskiego samolotu An-30B. Cechą charakterystyczną maszyny jest przeszklony dziób, w którym umieszczono część urządzeń pomiarowych. W samolocie zamontowano także aparaty fotograficzne, przy pomocy których wykonać można bardzo dokładne zdjęcia z powietrza. - Traktat daje nam możliwość wglądu w sporządzoną dokumentację. Ponadto państwo obserwowane dostaje kopię zgromadzonego materiału. Kopia wykonywana jest w obecności polskich obserwatorów - wyjaśnia ppłk Cięciara.

Wrześniowa misja obserwacyjna to drugi i jednocześnie ostatni w tym roku lot Rosjan i Białorusinów nad Polską. Podobne loty za wschodnią granicą wykonywali także polscy obserwatorzy. Nad terytorium Rosji i Białorusi latali w maju i lipcu. W czerwcu natomiast wykonali wspólny lot ze Słowakami w ukraińskiej przestrzeni powietrznej.

Traktat o Otwartych Przestworzach został zawarty 24 marca 1992 roku w Helsinkach. Jego zasady zostały przyjęte przez 34 państwa. Głównym celem porozumienia jest zwiększenie poprzez obserwację z powietrza otwartości i przejrzystości działań wojskowych podejmowanych przez państwa-strony. Roczne plany TOP zatwierdzane są co roku w siedzibie OBWE w Wiedniu. Określa się w nich liczbę lotów, które każde z stron ma prawo wykonać nad terytorium innych państw lub obowiązek przyjąć u siebie.

Traktat ułatwia nadzór nad przestrzeganiem zawartych porozumień rozbrojeniowych. Wprowadza także możliwość wykorzystania do obserwacji rejonów zagrożonych klęskami ekologicznymi lub do nadzoru realizacji międzynarodowych porozumień o ochronie środowiska naturalnego.

Magdalena Kowalska-Sendek, polska-zbrojna.pl

...

CO TO MA ZNACZYC?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 14:43, 15 Wrz 2015    Temat postu:

Były zastępca szefa UOP: Rosja stosowała operacje dezinformacyjne
15 września 2015, 13:03
- Polskie służby potwierdziły, że Rosja stosowała operacje dezinformacyjne. Główny nacisk był postawiony na to, by informacje były przekazywane przez niezależne media. Z całą pewnością najbardziej korzystne dla polityki rosyjskiej jest to, by korzystny dla nich news docierał do Polski z niezależnych mediów - mówił w programie WP #dziejesienazywo Piotr Niemczyk, były zastępca szefa Urzędu Ochrony Państwa.Zgodził się z nim płk Maciej Karczyński z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. - Wykorzystywane jest to, że graniczymy z państwami, z którymi historia różnie nas prowadziła. Tak było np. z sytuacją na Litwie, gdzie były wybory samorządowe. Pojawiła się informacja, że Polacy chcą odzyskać Wilno i przyłączyć do Polski. Powstaje wówczas taki szum. My to obserwujemy - mówił Karczyński.

...

Prostackie numery.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:00, 16 Wrz 2015    Temat postu:

Japonia: protest po naruszeniu przestrzeni powietrznej przez rosyjski samolot

Japonia: protest po naruszeniu przestrzeni powietrznej przez rosyjski samolot - AFP

Japonia złożyła protest wobec Rosji w związku z naruszeniem japońskiej przestrzeni powietrznej przez obcy, według władz w Tokio rosyjski samolot - poinformowali dziś przedstawiciele japońskich władz.

Japońskie MSZ domaga się wyjaśnień od Rosji

MSZ Japonii wyraziło swe niezadowolenie wczoraj po południu; zaprotestowało przeciwko naruszeniu japońskiej przestrzeni powietrznej na wysokości wyspy Hokkaido.
REKLAMA


- Złożyliśmy protest za pośrednictwem ambasady rosyjskiej w Tokio - powiedział AFP przedstawiciel japońskiego MSZ. Zaznaczył, że strona rosyjska nie potwierdziła zdarzenia, lecz zapowiedziała, że sprawdzi doniesienia.

Siły powietrzne Japonii poderwały cztery myśliwce do odstraszenia intruza; Japonia uważa, że to rosyjski samolot sądząc z kierunku lotu - poinformował japoński resort obrony.

Jeśli potwierdzi się doniesienie o wtargnięciu samolotu, byłby to pierwszy taki przypadek od przejęcia dwóch rosyjskich bombowców strategicznych Tu-95 w sierpniu roku 2013 na wysokości wysepki Okinoshima w prefekturze Fukuoka.

...

Ruskich trzeba zdusic WSPOLNIE! BEDZIE NAJTANIEJ I NAJPROSCIEJ!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 20:33, 19 Wrz 2015    Temat postu:

Władimir Putin chce wybudować bazę lotniczą na Białorusi

Władimir Putin - AFP

Rosja zamierza wybudować na Białorusi bazę lotniczą. Polecenie podpisania odpowiedniego porozumienia wydał Władimir Putin. Media jako jedną z lokalizacji podają Baranowicze, położone około 200 kilometrów od granic zarówno Polski, Litwy, jak i Ukrainy.

Prace nad dokumentem powierzono dwóm resortom: obrony i spraw zagranicznych. W oficjalnym komunikacie nie wskazano miejsca lokalizacji. Wiadomo jedynie, że na terytorium Białorusi stacjonować będą rosyjscy żołnierze i sprzęt lotniczy.
REKLAMA


Agencja TASS zwraca uwagę, że rosyjsko-białoruskie porozumienie będzie służyło zwiększeniu ochrony wspólnych granic obu państw, a także pozwoli na utworzenie wspólnego systemu ochrony powietrznej. Dokument będzie zobowiązywał Rosję i Białoruś do podejmowania działań na rzecz ochrony suwerenności każdego z krajów, włączając odparcie ewentualnego ataku organizacji terrorystycznych.

Białoruska opozycja i niezależni eksperci krytykują plany Rosji. Opozycyjna kandydatka na prezydenta Białorusi Tatiana Karatkiewicz uważa, że jej kraj powinien być neutralny. - My nie chcemy, aby na Białorusi były w przyszłości obce obiekty wojskowe - oświadczyła.

Politolog Waler Karbalewicz powiedział, że Moskwa próbuje powiązać plany utworzenia bazy lotniczej z poparciem w wyborach prezydenckich Aleksandra Łukaszenki i kwestią udzielenia Białorusi kredytu. Karbalewicz uważa, że Mińsk zastosuje sprawdzoną taktykę gry na czas. Według niego, jeżeli nawet dojdzie do podpisania dwustronnego porozumienia, to zostanie ono skierowane do ratyfikacji w parlamencie, a tam sprawa może być długo procedowana.

Białoruskie media jako miejsce powstania ewentualnej rosyjskiej bazy lotniczej wskazują Bobrujsk, położony niedaleko granic Rosji i Ukrainy oraz Baranowicze, położone około 200 kilometrów od granic zarówno Polski, Litwy, jak i Ukrainy.

...

Znowu skacza.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 13:41, 25 Wrz 2015    Temat postu:

Rosyjskie wojska na Białorusi już w przyszłym roku

Moskwa, Kreml - istock

Rosjanie wybudują bazę lotniczą w Bobrujsku na Białorusi. Jak informuje "Niezawisimaja Gazieta", rozpoczęły się już konsultacje między rosyjskimi i białoruskimi urzędnikami. Baza ma powstać już w styczniu 2016 r.

Polecenie podpisania umowy o utworzeniu rosyjskiej bazy lotniczej na Białorusi podpisał w ubiegłym tygodniu Władimir Putin. Według "Niezawisimoj" natychmiast porozumieli się ze sobą eksperci wojskowi i dyplomaci obu krajów, rozpoczynając pracę nad tekstem porozumienia.
REKLAMA


Gazeta twierdzi, że rosyjska baza w Bobrujsku będzie odpowiedzią Moskwy na ewentualne rozmieszczenie amerykańskiej broni jądrowej w Niemczech. Rosjanie wyślą do sąsiedniego kraju myśliwce Su-27 i śmigłowce Mi-8, a strzec ich będą kompleksy rakietowe S-300B.

Dziennik zwraca uwagę, że myśliwce Su-27 są zdolne do przenoszenia rakiet z głowicami jądrowymi. Przy tym "Niezawisimaja" przypomina, że na razie broń atomowa nie zostanie wysłana na Białoruś, bo kraj ten podpisał układ o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej.

...

W przyszlym roku to rezim sie bedzie walil.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:55, 25 Wrz 2015    Temat postu:

Moskwa: ambasador Polski wezwana w sprawie aktu wandalizmu w Milejczycach

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz - Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta

Ambasador Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz wezwana do rosyjskiego MSZ. To reakcja rosyjskich dyplomatów na doniesienia o zniszczeniu nagrobków na cmentarzu żołnierzy radzieckich we wsi Milejczyce na Podlasiu.

Na stronie internetowej rosyjskiego ministerstwa zamieszczono oświadczenie w tej sprawie. Rosjanie oczekują od polskich władz podjęcia wszelkich kroków zmierzających do wykrycia sprawców i ukarania ich.
REKLAMA


Nieznani sprawcy, prawdopodobnie w nocy, uszkodzili około 50 płyt nagrobnych. Rozbito czerwone gwiazdy, które znajdowały się na każdym pomniku. Trwają czynności wyjaśniające i poszukiwanie sprawców. Na tym cmentarzu pochowanych jest około 1600 czerwonoarmistów.
...

A co ma z tym wspolnego ambasada? Ruscy sie zdradzili. U nich takie akty sa z rozkazu Kremla to mysla ze i u nas.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:12, 29 Wrz 2015    Temat postu:

"Rzeczpospolita": systemy LOT narzędziem hakera

W wyniku ataku nie działał teleinformatyczny system na lotnisku Chopina w Warszawie - Shutterstock

21 czerwca nieznany haker chciał za pomocą serwerów LOT dokonać ataku na jakiś - nieustalony jeszcze - system komputerowy, informuje "Rzeczpospolita" w oparciu o analizę eksperta.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez gazetę, to nie system komputerowy LOT był celem hakera, który w czerwcu doprowadził do potężnej awarii, w wyniku której przez kilka godzin nie działał teleinformatyczny system na lotnisku Chopina w Warszawie, a w podróż nie mogło się udać 1,4 tys. pasażerów.
REKLAMA


Z opinii badającego sprawę analityka, która właśnie trafiła do prokuratury wynika, że niezabezpieczone odpowiednio serwery LOT posłużyły hakerowi do tzw. ataku DDoS - na podmiot trzeci. Jaki? Próbuje to ustalić prokuratura.

...

Ruscy?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:15, 13 Paź 2015    Temat postu:

Putin zmusza Skandynawów do porzucenia neutralności
akt. 13 października 2015, 03:25
Pierwszy raz od dwóch wieków Szwecja szykuje się na wojnę. Jej śladem idą inne państwa regionu - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Budżet obrony Norwegii jest ambitny. Ten prawie osiem razy mniej ludny od Polski kraj przeznacza na wojsko tylko trzykrotnie mniej niż my. Ale w Oslo uznano, że groźba ze strony Rosji jest na tyle poważna, iż w przyszłym roku budżet norweskiego MON wzrośnie o kolejne 12 proc., do 5,3 mld euro.

Norwegowie właśnie odebrali od Amerykanów pierwsze supernowoczesne myśliwce F-35. Łącznie zamówili ich aż 52. Dodatkowe środki mają jednak pójść także na wywiad oraz zakup łodzi podwodnych i okrętów walczących z nimi.

- Od pewnego czasu obserwujemy wzmożoną aktywność Rosjan przy granicy z Norwegią na dalekiej północy - podkreśla szef sztabu generalnego norweskiej armii adm. Haakon Bruun-Hanssen.

Choć Norwegia graniczy z Rosją, to jest położona znacznie głębiej w strefie Zachodu niż Finlandia czy Szwecja. Należy do NATO. Może się więc czuć względnie bezpiecznie. W Szwecji poczucie zagrożenia ze strony Kremla jest o wiele poważniejsze. Szwedzi przeżyli szok jesienią ub.r., gdy przez tydzień w okolicy Sztokholmu poruszała się zagraniczna, zapewne rosyjska, łódź podwodna, której armii nie udało się zlokalizować.

- Ludzi uznali, że to sygnał, iż nasz kraj jest zupełnie nieprzygotowany do wojny z Rosją. Tym bardziej że władze nie są w stanie odpowiedzieć na wielokrotne łamanie przez rosyjskie lotnictwo przestrzeni powietrznej Szwecji - mówi „Rzeczpospolitej" Wilhelm Agrell, specjalista ds. bezpieczeństwa na Uniwersytecie w Lundzie.

Najnowszy sondaż opublikowany przez dziennik „Dagens Nyheter" pokazuje, że po raz pierwszy jest więcej Szwedów, którzy chcą przystąpienia kraju do NATO, niż tych, którzy tego nie chcą. Za takim rozwiązaniem opowiada się 41 proc. pytanych, 39 proc. jest mu przeciwna, a 20 proc. nie ma zdania. Przystąpienia do sojuszu chce także koalicja czterech najważniejszych partii konserwatywnych. Co prawda na razie u władzy pozostaje lewica, ale koalicja rządowa się chwieje i przedterminowe wybory są coraz bardziej prawdopodobne. Do przystąpienia do NATO Szwedów paradoksalnie zmobilizował rosyjski ambasador w Sztokholmie, ostrzegając przed „nieprzewidywalnymi konsekwencjami", jeśli Szwecja zrezygnuje z neutralności. Rosyjski wysłannik został wezwany przez szefową szwedzkiej dyplomacji Margot Wallstrom w celu złożenia wyjaśnień.

Na razie rząd chce zwiększyć przyszłoroczny budżet na obronę o 8,5 proc., do 5,5 mld euro. Podobnie jak Norwegowie Szwedzi stawiają na zakup nowoczesnych łodzi podwodnych, myśliwców i uzbrojenia do błyskawicznej odpowiedzi na atak ze strony Rosji.

- Bezpośrednie uderzenie ze strony Rosji jest w zasadzie wykluczone. Rosyjska armia nie ma możliwości przerzutu tak znacznych sił i starcia z nowoczesnym siłami zbrojnymi. Ale znacznie poważniejsze jest ryzyko wojny hybrydowej w republikach bałtyckich, jak ta na Krymie wiosną 2014 r. To na taki scenariusz przygotowują się kraje skandynawskie - tłumaczy Wilhelm Agrell.

Finlandia zwiększy w przyszłym roku budżet na obronę o 9 proc., do 2,5 mld euro. To dwa razy mniej niż jej sąsiedzi z zachodu, ale jak na kraj tradycyjnie utrzymujący przynajmniej poprawne stosunki z Rosją - bardzo dużo.

- Musimy zapewnić ochronę całego naszego terytorium, łącznie z Wyspami Alandzkimi - zapowiada Jussi Niinisto, minister obrony. Sam wywodzi się z ultraprawicowej partii Finowie, która nie zamierza być uległa wobec Moskwy.

Jędrzej Bielecki

...

Zamiast pakowac biliony w bezsensowne zbrojenia ZDUSCI RUSKICH SANKCJAMI BEZ KOSZTOW! PRZEZ NIEMCOW SKANDYNAWOWIE MUSZA TRWONIC PIENIADZE NA AMERYKANSKI SPRZET!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 15:25, 15 Paź 2015    Temat postu:

Rosyjskie manewry wojsk powietrznodesantowych na granicy z Estonią i Łotwą

Rosyjskie manewry wojsk powietrznodesantowych na granicy z Estonią i Łotwą - AFP

Manewry rosyjskich wojsk powietrznodesantowych rozpoczęły się dzisiaj w graniczącym z Estonią i Łotwą obwodzie pskowskim, na terenie Zachodniego Okręgu Wojskowego FR. Główna faza ćwiczeń przewiduje zrzucenie desantu w liczbie ok. 1500 żołnierzy i 15 jednostek sprzętu bojowego.

Ta główna faza nastąpi w dniach 21-22 października jednocześnie na kilku poligonach w obwodzie pskowskim - powiedział agencji RIA-Nowosti Jewgienij Mieszkow ze służb prasowych rosyjskiego ministerstwa obrony. Ćwiczone będzie m.in. zrzucenie desantu z powietrza ze sprzętem bojowym, forsowanie rzek, strzelanie bojowe w dzień i w nocy. Do przerzucenia żołnierzy i sprzętu bojowego użytych zostanie 35 wojskowych śmigłowców i 15 samolotów transportowych Ił-76. Manewry będą trwać do 24 października.

...

Gdy jest pokoj Ruscy sa chorzy...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 20:48, 17 Paź 2015    Temat postu:

Atak hakerski na Dow Jonesa. Rosjanie chcieli wykraść dane?

- Reuters

FBI prowadzi dochodzenie w sprawie hakerskiego cyberataku na grupę mediową Dow Jones, należącą do NewsCorp, czyli imperium medialnego miliardera Ruperta Murdocha.

"Wiemy o ataku informatycznym i prowadzimy dochodzenie" - powiedział AFP rzecznik nowojorskiego oddziału FBI, potwierdzając doniesienia mediów.
REKLAMA


Pytany o to, czy za cyberatakiem mogą stać rosyjscy hakerzy - jak twierdzi agencja Bloomberg News - rzecznik odmówił komentarza.

Według Bloomberga hakerzy zdołali włamać się do systemu informatycznego Dow Jones i ukradli stamtąd objęte embargiem informacje o przedsiębiorstwach, które grupa (a zwłaszcza agencja działająca pod tą samą nazwą) otrzymuje do publikacji w wyznaczonym terminie jak wiele innych mediów. Tego rodzaju informacje mogą mieć znaczenie dla rynków finansowych.

Kilka dni temu Dow Jones ujawnił, że hakerzy usiłowali wedrzeć się do jego systemu informatycznego w celu kradzieży danych blisko 3,5 tys. klientów firmy.

Tym razem cyberatak był poważniejszy - informuje Bloomberg News.

...

Ruscy to zboje.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:00, 22 Paź 2015    Temat postu:

Czeska delegacja zatrzymana na lotnisku w Moskwie
Czeska delegacja zatrzymana na lotnisku w Moskwie
Czeska delegacja zatrzymana na lotnisku w Moskwie - istock

Czeska delegacja dyplomatyczna została zatrzymana na lotnisku w Moskwie. Czesi mieli odsłonić pomnik poświęcony pamięci legionistów, jednak Rosjanie po przeprowadzeniu kontroli celnej nie pozwolili im wrócić na pokład maszyny.

Do Uljanowska, gdzie miał zostać odsłonięty pomnik pamięci czeskich legionistów, leciała delegacja ich potomków, a także wicemarszałek Izby Poselskiej Petr Gazdík. Mimo iż wyjazd był zaplanowany od wielu tygodni, Rosjanie uparli się, że wszyscy pasażerowie muszą przejść kontrolę celną. Było to o tyle zastanawiające, że samolot miał w Moskwie tylko międzylądowanie, w którego czasie na jego pokład miał dosiąść się pracownik czeskiej ambasady w Moskwie. Kiedy jednak delegacja przybyła na miejsce, funkcjonariusze kazali pasażerom opuścić samolot i poddać się kontroli. Później jednak nie zostali oni wpuszczeni na pokład.
REKLAMA

Na zajście natychmiast zareagowały czeskie służby dyplomatyczne. Ambasada w Moskwie wystosowała notę protestacyjną adresowaną do rosyjskich urzędów, zaś ministerstwo spraw zagranicznych interweniowało w rosyjskiej ambasadzie w Pradze.

>>>

Po co tam pojechali? Ruscy nie pojmuja co to obyczaje miedzynarodowe. Predzej idzie sie dogadac z kanibalami.

Ponieważ delegacja tkwi w Moskwie już kilka godzin – trzeba było odwołać część uroczystości w Ujlanowsku. Jako że lot i jego przebieg był zaplanowany wiele tygodni temu, Petr Gazdik jest przekonany, że cały incydent ma charakter polityczny.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 15:25, 26 Paź 2015    Temat postu:

"New York Times": rosyjskie okręty podwodne zagrażają kablom internetowym

"New York Times": rosyjskie okręty podwodne zagrażają kablom internetowym - Shutterstock

Rosyjskie okręty podwodne i okręty wywiadowcze "agresywnie" działają w pobliżu strategicznych podmorskich kabli światłowodowych, którymi przechodzi większość połączeń internetowych na świecie - alarmuje dziennik "New York Times".

Amerykańska gazeta porównuje działania rosyjskiej floty do tych z czasów zimnej wojny. "NYT" powołując się na źródła wywiadowcze w Waszyngtonie zwraca uwagę, że w pewnym momencie Rosja może zdecydować się na zniszczenie podwodnej infrastruktury światłowodowej, co w konsekwencji doprowadzi do paraliżu komunikacyjnego Zachodu.
REKLAMA


"Codziennie niepokoi mnie to, co Rosjanie mogą zrobić" - powiedział "NYT" dowódca amerykańskiej floty okrętów podwodnych na Pacyfiku admirał Frederick J. Roegge. Odmówił jednocześnie komentarza w sprawie potencjalnych planów Moskwy, co do zniszczenia podwodnych kabli internetowych.

W prywatnych rozmowach amerykańscy wojskowi zwracają jednak uwagę, że rosyjskie okręty niebezpiecznie zbliżają się do brzegów Stanów Zjednoczonych. Waszyngton monitoruje też wzmożoną aktywność rosyjskich jednostek na akwenach od Morza Północnego do azjatyckich wód. Szczególnie często obserwuje się je wzdłuż strategicznych podwodnych linii światłowodowych.

"NYT" przypomina, że w zeszłym miesiącu rosyjski okręt wywiadowczy Jantar, wyposażony w dwie podmorskie kapsuły, wolno pływał wzdłuż Wschodniego Wybrzeża USA. Trasa jego rejsu była zgodna z położeniem ważnego światłowodu łączącego Stany Zjednoczone z bazą wojskową Guantanamo na Kubie. Amerykańska armia uważa, że zarówno Jantar, jak i jego podwodne kapsuły mają sprzęt zdolny do zniszczenia podmorskich światłowodów.

Dziennik zwraca uwagę, że podmorskie kable wielokrotnie ulegają mechanicznym uszkodzeniom. Jednak do większości z nich dochodzi w niedalekiej odległości od brzegu, co czyni ewentualną naprawę łatwą do wykonania. Wojskowi w Waszyngtonie obawiają się jednak, że Rosjanie będą chcieli zniszczyć światłowody znajdujące się w podmorskich głębinach, gdzie ciężko monitorować tamtejszą infrastrukturę i naprawić zniszczenia.

"NYT" dodaje także, że większość z kabli światłowodowych została położona w miejscach, gdzie biegły dawne kable telekomunikacyjne, które kładziono od drugiej połowy XIX wieku. Jednak część infrastruktury internetowej została zainstalowana w tajemnicy i jest wykorzystywana głównie do celów wojskowych. Pentagon obawia się, że Rosjanie mogą przeczesywać dno morskie w poszukiwaniu właśnie tych tajnych światłodowdów.

...

Przestancie pieprzyc zacznijcie strzelac. Zagrozenie sie usuwa.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:47, 29 Paź 2015    Temat postu:

USA: alarmowy start myśliwców z lotniskowca po zbliżeniu się samolotów rosyjskich

USA: alarmowy start myśliwców z lotniskowca po zbliżeniu się samolotów rosyjskich - Kim Hong-Ji / AFP

Cztery amerykańskie myśliwce F-18 wystartowały przedwczoraj w trybie alarmowym z lotniskowca USS Ronald Reagan po zbliżeniu się do niego dwóch rosyjskich samolotów patrolowych - poinformował dzisiaj cytowany przez Reutera przedstawiciel marynarki wojennej USA.

Według niego dwa samoloty Tu-142 znalazły się w odległości mniej niż jednej mili morskiej od okrętu. Piloci obu stron zachowali się w sposób profesjonalny i Rosjanie wycofali się - powiedział zastrzegający sobie anonimowość rozmówca Reutera.
REKLAMA


Według amerykańskich mediów incydent ten miał miejsce na wodach międzynarodowych na wschód od Półwyspu Koreańskiego i w opinii przedstawicieli marynarki nie był wydarzeniem bezprecedensowym.

Przeznaczony do zwalczania okrętów podwodnych czterosilnikowy turbośmigłowy Tu-142 to modyfikacja strategicznego bombowca Tu-95 (w kodzie NATO Bear).

"New York Times": rosyjskie okręty podwodne zagrażają kablom internetowym

Rosyjskie okręty podwodne i okręty wywiadowcze "agresywnie" działają w pobliżu strategicznych podmorskich kabli światłowodowych, którymi przechodzi większość połączeń internetowych na świecie - alarmuje dziennik "New York Times".

Amerykańska gazeta porównuje działania rosyjskiej floty do tych z czasów zimnej wojny. "NYT" powołując się na źródła wywiadowcze w Waszyngtonie zwraca uwagę, że w pewnym momencie Rosja może zdecydować się na zniszczenie podwodnej infrastruktury światłowodowej, co w konsekwencji doprowadzi do paraliżu komunikacyjnego Zachodu.

- Codziennie niepokoi mnie to, co Rosjanie mogą zrobić - powiedział "NYT" dowódca amerykańskiej floty okrętów podwodnych na Pacyfiku admirał Frederick J. Roegge. Odmówił jednocześnie komentarza w sprawie potencjalnych planów Moskwy, co do zniszczenia podwodnych kabli internetowych.

W prywatnych rozmowach amerykańscy wojskowi zwracają jednak uwagę, że rosyjskie okręty niebezpiecznie zbliżają się do brzegów Stanów Zjednoczonych. Waszyngton monitoruje też wzmożoną aktywność rosyjskich jednostek na akwenach od Morza Północnego do azjatyckich wód. Szczególnie często obserwuje się je wzdłuż strategicznych podwodnych linii światłowodowych.

"NYT" przypomina, że w zeszłym miesiącu rosyjski okręt wywiadowczy Jantar, wyposażony w dwie podmorskie kapsuły, wolno pływał wzdłuż Wschodniego Wybrzeża USA. Trasa jego rejsu była zgodna z położeniem ważnego światłowodu łączącego Stany Zjednoczone z bazą wojskową Guantanamo na Kubie. Amerykańska armia uważa, że zarówno Jantar, jak i jego podwodne kapsuły mają sprzęt zdolny do zniszczenia podmorskich światłowodów.

Dziennik zwraca uwagę, że podmorskie kable wielokrotnie ulegają mechanicznym uszkodzeniom. Jednak do większości z nich dochodzi w niedalekiej odległości od brzegu, co czyni ewentualną naprawę łatwą do wykonania. Wojskowi w Waszyngtonie obawiają się jednak, że Rosjanie będą chcieli zniszczyć światłowody znajdujące się w podmorskich głębinach, gdzie ciężko monitorować tamtejszą infrastrukturę i naprawić zniszczenia.

"NYT" dodaje także, że większość z kabli światłowodowych została położona w miejscach, gdzie biegły dawne kable telekomunikacyjne, które kładziono od drugiej połowy XIX wieku. Jednak część infrastruktury internetowej została zainstalowana w tajemnicy i jest wykorzystywana głównie do celów wojskowych. Pentagon obawia się, że Rosjanie mogą przeczesywać dno morskie w poszukiwaniu właśnie tych tajnych światłodowdów.

...

Tak sie konczy dyplomacja z Ruskimi.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 1:10, 05 Lis 2015    Temat postu:

Analityk PISM: deklaracja z Bukaresztu pokazuje solidarność

Andrzej Duda - AFP

Deklaracja ze spotkania w Bukareszcie to sygnał, że kraje Europy Środkowo-Wschodniej mają wspólne stanowisko wobec Rosji; ważne jest wyrażenie solidarności z sojusznikami na południu - ocenił Artur Kacprzyk z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

- Deklarację końcową należy ocenić pozytywnie. Na wyróżnienie zasługuje kilka elementów. Pierwszy z nich to ocena działań Rosji i jasne wskazanie na agresywną postawę Moskwy oraz podkreślenie, że dialog czy kooperacja z Rosją są możliwe tylko w zgodzie z prawem międzynarodowym oraz że Rosja musi powrócić do jego przestrzegania - powiedział Kacprzyk.
REKLAMA


- To dość ważne - dodał - ponieważ pojawiały się różne spekulacje, na ile sojusznicy są podzieleni, jeśli chodzi o ocenę Rosji. Ten wspólny mianownik – wskazanie na agresywne działania – udało się znaleźć.

Zdaniem Kacprzyka na podkreślenie zasługują też zapisy o konieczności długoterminowej adaptacji sojuszu na wschodniej flance i o wspólnym poparciu nie tylko dla wykonania zobowiązań z Walii i wprowadzenia w życie planu działań na rzecz gotowości.

- Pojawiają się również zapisy o potrzebie nowych działań NATO związanych ze wzmocnieniem obrony i odstraszania na wschodniej flance. Tutaj deklaracja mówi m. in. o wspólnych wysiłkach dla zapewnienia silnej i wiarygodnej obecności sojuszniczej w regionie, co wyznacza dość ważny kierunek dyskusji o dalszej polityce NATO. O ile państwa położone najdalej na wschód wskazywały od jakiegoś czasu na potrzebę nowych kroków i dłuższej adaptacji, o tyle Czechy, Węgry i Słowacja niekoniecznie mówiły o tym głośno - przypomniał Kacprzyk.

Zastrzegł zarazem, że deklaracja to wyznaczenie pewnego politycznego kierunku, "natomiast dyskusja o konkretnych mechanizmach adaptacji i sposobach utrzymania obecności sojuszniczej na wschodniej flance będzie trwała aż do szczytu w Warszawie". - Przy czym samo powiązanie działań Rosji z potrzebą zapewnienia długoterminowej i silnej obecności militarnej NATO w regionie na pewno jest ważnym akcentem - zaznaczył.

- Warto też zwrócić uwagę, że w dokumencie pojawiają się odwołania do sytuacji południowych sojuszników i zasady niepodzielności bezpieczeństwa wszystkich członków NATO, co jest pozytywnym sygnałem sojuszniczej solidarności. Deklaracja mówi o potrzebie dostosowania się do wszystkich zagrożeń, nie tylko ze wschodu - dodał.

Kacprzyk przyznał, że "oczywiście część zapisów deklaracji pojawiała się już w poprzednich dokumentach NATO, jak np. zobowiązanie do ponoszenia wydatków wojskowych na poziomie 2 proc. PKB, ale - ocenił - kilka nowych elementów i akcentów jest znaczących".

Dodał, że deklaracja wytycza kierunek polityczny, jednak konkretne decyzje, konkretne mechanizmy wymagają jeszcze szczegółowych ustaleń. - Tym niemniej, w świetle podziałów w regionie w podejściu do Rosji ten dokument i te sformułowania są jak najbardziej pozytywne i istotne przed szczytem w Warszawie. Wskazują też na potrzebę działań w konkretnych obszarach - powiedział.

Jego zdaniem samo spotkanie było istotne, podobnie jak wskazanie na agresywne działania Rosji i potrzebę dalszych wysiłków na rzecz wzmocnienia wschodniej flanki.

- Pozostało sporo czasu do warszawskiego szczytu, został poczyniony ważny krok w regionie, natomiast potrzeba dalszej pracy nad budową jedności w całym sojuszu. Sądzę, że to stanowisko należy potraktować jako sukces, a w dokumencie odniesiono się do wszystkich z kluczowych obszarów działalności NATO - dodał.

Spotkanie przywódców państw regionu w stolicy Rumunii z udziałem zastępcy sekretarza generalnego NATO odbyło się na zaproszenie prezydentów Polski Andrzeja Dudy i Rumunii Klausa Iohannisa. We wspólnej deklaracji sygnatariusze wyrazili głębokie zaniepokojenie "trwającą agresywną postawą" Rosji i opowiedzieli się za obecnością NATO w regionie.

...

Wobec Ruskich NIE MIEJSCA NA KOMBINOWANIE! Trzeba byc debilem aby myslec ze cos sie ugra udawaniem ze Kreml nic nie zrobil. I jest normalnie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:20, 13 Lis 2015    Temat postu:

Rosja: tajna broń w telewizji; eksperci wątpią, że był to przypadek

Rosja: tajna broń w telewizji; eksperci wątpią, że był to przypadek - istock

Rosyjskie stacje telewizyjne w czasie relacji ze spotkania Władimira Putina z dowódcami wojskowymi pokazały - jak podkreśla Kreml - przypadkowo plany nowej nuklearnej torpedy. "Kommiersant" pisze jednak, że projekt był w USA znany już we wrześniu.

Stacje NTV i Pierwyj Kanał na początku tego tygodnia pokazały wystający zza ramienia jednego z generałów w czasie spotkania z Putinem dokument, który przedstawia schemat i szczegóły na temat tajnego systemu zwanego Status-6.
REKLAMA


Opis na dokumencie studiowanym przez rosyjskiego generała mówił o "oceanicznym wielocelowym systemie Status-6" przeznaczonym do "niszczenia ważnych gospodarczych obiektów wroga w obszarach przybrzeżnych, a także zadania gwarantowanych dewastujących szkód terytorium tego kraju poprzez stworzenie obszernych stref skażenia radioaktywnego, czyniąc je przez długi czas niezdatnymi dla celów wojskowych, gospodarczych czy innych w długim czasie".

W powtórzonych relacjach ze spotkania z Putinem stacje wycięły już ten fragment nagrania.

Jak oświadczył rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, "jest prawdą, że niektóre tajne informacje zostały ujawnione, ale natychmiast zostały usunięte". - W przyszłości bez wątpienia podejmiemy kroki zapobiegawcze, żeby to się nie powtórzyło - zapowiedział.

"Kommiersant" odnotowuje jednak, że we wrześniu amerykański portal The Washington Free Beacon opublikował informację o "tej nieszczęsnej torpedzie razem ze wszystkimi technicznymi charakterystykami". "Kommiersant" ujawnia też, że polecenie nakręcenia przebitek z tego spotkania i przekazania ich kanałom federalnym otrzymał operator telewizji Zwiezda, należącej do rosyjskiego resortu obrony.

Także biznesowa gazeta internetowa "Wzgliad" skomentowała w czwartek wieczorem, iż Kreml "zbyt lekko przyznał, że tajne do tej pory systemy zostały »ujawnione« w federalnych kanałach telewizyjnych". Przywodzi to na myśl "wojnę psychologiczną", której celem jest przekonanie USA, by zrezygnowały z projektu globalnej tarczy antyrakietowej - tłumaczy gazeta. Pisze, że prowokacja się powiodła, bo anglosaskie media "wpadły w panikę".

Także niezależny analityk Aleksandr Golc wyraził opinię, że schemat pokazano specjalnie, "aby wystraszyć świat". - To próba zademonstrowania asymetrycznej odpowiedzi na amerykańską tarczę antyrakietową - oznajmił.

Amerykańskie ministerstwo obrony potwierdziło, że zapoznało się z doniesieniami o rosyjskim systemie, ale odmówiło komentarza.

...

Oni tylko zajmuja sie agresja. To kraj zbojecki.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:46, 18 Lis 2015    Temat postu:

Rosja: ekspert kwestionuje przydatność "torpedy dnia ostatecznego"

Rosja: ekspert kwestionuje przydatność "torpedy dnia ostatecznego" - ALEXEI DRUZHININ / AFP

Zaprezentowany w telewizyjnym przekazie ze spotkania Władimira Putina z przedstawicielami przemysłu zbrojeniowego projekt "torpedy dnia ostatecznego" ma wątpliwe uzasadnienie praktyczne - twierdzi znany rosyjski ekspert wojskowy Pawieł Felgenhauer.

W trakcie odbywającego się 9 listopada w Soczi spotkania kamery telewizyjne uchwyciły na chwilę - co mogło być w rzeczywistości "kontrolowanym przeciekiem" - planszę przedstawiającą techniczne założenia nowego morskiego wielozadaniowego systemu uzbrojenia o nazwie Status-6. Ma to być samobieżny aparat podwodny przypominający wyglądem zewnętrznym torpedę, ale o znacznie większych od niej rozmiarach. Byłby przenoszony pod kadłubem modyfikowanego obecnie w tym celu atomowego okrętu podwodnego "Biełgorod" - bliźniaczej jednostki utraconego w 2000 roku "Kurska".
REKLAMA


Jak ujawniono, napędzany pokładowym reaktorem atomowym Status-6 poruszałby się na głębokości jednego kilometra z prędkością 95 kilometrów na godzinę, dysponując zasięgiem 10 tys. kilometrów z nuklearną głowicą bojową o sile wybuchu 100 megaton trotylu.

Zakłada się, że wybuchy 10 lub więcej takich "torped dnia ostatecznego" u wschodnich, południowych i zachodnich wybrzeży USA dałyby w efekcie gigantyczne fale tsunami, których ofiarą mogłoby paść od 150 do 200 mln ludzi, a skalę zniszczeń spotęgowałoby silne skażenie radioaktywne na rozległym obszarze. Chodzi przy tym o zagrożenie, któremu nie podołałaby żadna amerykańska tarcza antyrakietowa.

Cytowany przez rosyjskie media Felgenhauer wskazuje jednak, że praktyczna przydatność systemu Status-6 stoi pod znakiem zapytania ze względu na jego żałosną w porównaniu z rakietami balistycznymi powolność - w razie wydania rozkazu uderzenia potrzebowałby na dotarcie do wybrzeży USA co najmniej 5 dni. Ponadto nawet obecne środki obrony przeciwpodwodnej USA i ich sojuszników, w tym naprowadzane aktywnymi i pasywnymi sonarami torpedy, wystarczyłyby zapewne do przechwycenia nuklearnego monstrum.

Wprowadzenie systemu Status-6 na uzbrojenie nastąpiłoby nie wcześniej niż w roku 2020 i kosztowałoby co najmniej trylion rubli - nie licząc wydatków na kierujące okręty podwodne i jednostki wspomagające. A budowa rzeczywiście skutecznego systemu antyrakietowego oznaczałaby dla USA znacznie większe problemy finansowe i techniczne niż obrona przed "torpedą dnia ostatecznego" - argumentuje Felgenhauer.

...

To oszustwo. Czegos takiego nie ma.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 1:14, 20 Lis 2015    Temat postu:

Bułgaria. Nowy cel Putina
19 listopada 2015, 00:35
Bułgarski prezydent ostrzega, że Rosja zaczyna prowadzić wobec jego kraju wojnę hybrydową, by zdestabilizować całe Bałkany - czytamy w "Rzeczpospolitej".

- Z punktu widzenia Rosji najbezpieczniejszym i najbardziej efektywnym sposobem destabilizacji sytuacji w Europie jest destabilizacja Bałkanów, dlatego Putin skoncentrował się na tym - powiedział Rosen Plewneliew w wywiadzie dla brytyjskiego "Independent".

Zdaniem prezydenta wobec jego kraju Rosja już prowadzi działania, które można określić jako początek wojny hybrydowej. Od 25 października strony internetowe rządu, parlamentu i bułgarskiej Centralnej Komisji Wyborczej „były celem (hakerskich) ataków o bezprecedensowym natężeniu". - Bardzo niewiele krajów jest w stanie zorganizować taką akcję - powiedział Plewneliew, pytany, dlaczego podejrzewa Rosję.

Jednocześnie prezydent poinformował, że po aneksji Krymu dziesięciokrotnie zwiększyła się liczba naruszeń bułgarskiej morskiej przestrzeni powietrznej przez rosyjskie samoloty wojskowe.

Zarówno masowe hakerskie ataki, jak i wojskowe prowokacje są elementami tzw. wojny hybrydowej. Sam termin zyskał popularność właśnie po rosyjskiej agresji na Krym. Półwysep został zajęty bezkrwawo dzięki połączeniu działań sił i służb specjalnych, grup kryminalistów, miejscowych aktywistów prorosyjskich, cyberataków i propagandy. Szczególną cechą konfliktu było to, że agresor (czyli Rosja) w żadnym jego momencie nie występował otwarcie, a prezydent Putin przyznał się do prowadzenia agresji dopiero rok po niej.

Wcześniej Estonia i Łotwa obawiały się, że to one mogą paść ofiarą kolejnej kremlowskiej „hybrydy", tym bardziej że w obu znajdują się znaczne mniejszości rosyjskie. Jednak jeszcze latem nowy prezydent Łotwy Raimonds Vejonis powiedział, że „rosyjska wojna hybrydowa (przeciw Rydze) nie była udana", choć kraj cały czas odczuwa nacisk ze strony Moskwy.

Amerykański analityk Paul Sanders uważa tymczasem, że doświadczenie Krymu było unikalne („albo bardzo, bardzo rzadkie" - napisał w „National Interest") i Kremlowi nie uda się go nigdzie indziej powtórzyć. Wymaga bowiem jednoczesnego połączenia kilku czynników: obecności rosyjskiej bazy wojskowej (w tym oddziałów specjalnych), dużej części miejscowej ludności (łącznie z urzędnikami), która będzie sympatyzowała z agresorem, oraz miejscowego parlamentu (czy jakiegoś innego przedstawicielstwa), które poprze aneksję. „No i gdzie indziej jeszcze może się to udać?" - pytał Sanders. Sam też odpowiadał: „Nawet na wschodniej Ukrainie zakończyła się widowiskowym fiaskiem".

Rosyjski sukces na Krymie Sanders przypisuje jedynie szybkości działania Kremla.

Jednak prezydent Plewneliew prawdopodobnie uznał, że bezpieczeństwo państwom bałtyckim zapewniła zwiększona obecność sojuszników z NATO, dlatego domaga się, by przybyli oni również do Bułgarii. Na początku października sojusz otworzył tam jeden z sześciu tzw. punktów dowodzenia (NFIU).

Sofia jest tym bardziej zaniepokojona, że w krajach na zachód od niej Rosja prowadzi bardzo aktywne działania. Od jesieni dyplomacja Kremla wspiera w Czarnogórze opozycję sprzeciwiającą się zbliżeniu z NATO. Jednocześnie pomaga też władzom Republiki Serbskiej (jednej z trzech części federacyjnej Bośni i Hercegowiny). Z powodu serbskich dążeń do emancypacji powstała po krwawej wojnie domowej Bośnia znów znajduje się na krawędzi konfliktu.

Właśnie z powodu działań w sąsiednich krajach Plewneliew mówił o zagrożeniu destabilizacją całego regionu Bałkanów.

Andrzej Łomanowski

...

Trzeba bic po ryju do skutku.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:25, 27 Lis 2015    Temat postu:

Waszczykowski: wrak Tu-154 M to polskie mienie "zagarnięte przez Rosję"

Witold Waszczykowski - AFP

Wrak Tu-154 M to polskie mienie "zagarnięte przez Rosję"; Polska zwróci w tej sprawie do "trybunałów rozjemczych" - mówi szef MSZ Witold Waszczykowski. Jego zdaniem, wrak nie służy już rosyjskiemu śledztwu, a jest "elementem pewnego oddziaływania politycznego na naszą sytuację wewnętrzną". - Klucze do poprawy relacji leżą w Moskwie - stwierdził też Waszcykowski, mówiąc o nierozwiązanym konfliktcie rosyjsko-ukraińskim.

- Relacje są nie najlepsze, mówiąc delikatnie. Ale jest to spowodowane zachowaniem rosyjskim. To Rosjanie poprzez napaść na Ukrainę złamali prawo międzynarodowe. Z tego tytułu Europa nałożyła sankcje na Rosję i to nie strona polska pogorszyła stan wzajemnych relacji - mówi szef polskiej dyplomacji.

...

To prawda. Wrak nie jest ich.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90896
Przeczytał: 190 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:27, 01 Gru 2015    Temat postu:

Cyberszpiedzy grasują w MON
1 grudnia 2015, 00:31
Jak ujawnia były szef ABW, z serwerów Ministerstwa Obrony skradziono kilkaset tysięcy e-maili - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Informacje o potężnym ataku na MON gen. Krzysztof Bondaryk podał w listopadowym numerze miesięcznika "Raport". W latach 2008-2013 generał był szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a później, do 2015 r., - doradcą ministra obrony do spraw bezpieczeństwa cybernetycznego. To za czasów jego pracy w MON resort zorientował się, że jest celem ataku.

Hakerzy działali latami

Zdaniem Bondaryka pierwsze ostrzeżenia ówczesny minister Tomasz Siemoniak otrzymał z ABW latem 2013 r. Pełny raport z tzw. analizą powłamaniową trafił na biurko ministra w listopadzie 2014 r. „Rozmiar strat był następujący: kilkaset kont zostało zhakowanych, m.in. pracowników Inspektoratu Uzbrojenia, pionu kadr, sekretariatu ministra obrony narodowej i poszczególnych członków ścisłego kierownictwa resortu. Ponadto kilkaset tysięcy wiadomości zostało skradzionych" - pisze w magazynie „Raport" gen. Bondaryk.

Jego zdaniem skradziono pocztę nieobjętą rygorami niejawności. Jednak i tak zawierała ona m.in. projekty stanowisk w negocjacjach, notatki ze spotkań z partnerami NATO oraz szczegóły przetargów zbrojeniowych.

Gen. Bondaryk relacjonuje, że hakerzy bez zakłóceń działali co najmniej przez cztery lata od 2009 r., bo z tego okresu zachowały się najstarsze tzw. logi systemowe. Jednak można przypuszczać, że do pracy przystąpili już w 2006 r., a ataki ponawiali w 2014 r. Wiadomości pozyskiwali z jawnej sieci resortu obrony INTER-MON. Jednak również w systemie niejawnym MIL-WAN w latach 2013-2014 obserwowano obecność złośliwego oprogramowania.

Kto stał za atakiem? Tego Bondaryk nie podaje. Wiele poszlak wskazuje na Rosję. Już w marcu „Wprost" pisał o możliwym ataku na MON. Zdaniem tygodnika za uderzeniem stali Rosjanie, a zostało ono przeprowadzone z serwerów na Łotwie. Kilka miesięcy wcześniej pisaliśmy w „Rzeczpospolitej" o działalności prokremlowskiej grupy szpiegowskiej APT28, która za cel wzięła m.in. MON.

Zdaniem Mirosława Maja, prezesa Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń, możliwe są też inne scenariusze. - Największe prawdopodobieństwo wiąże się z aktywnością za wschodnią granicą. Jednak swoje interesy rozgrywają także sojusznicy. Potrafią się nawzajem szpiegować, co pokazały informacje ujawnione przez Edwarda Snowdena. Nie można też wykluczyć, że MON został zhakowany przypadkowo w ramach masowego ataku na wiele innych sieci - mówi Mirosław Maj.

Chaos kompetencyjny

Więcej niż o źródle ataku Bondaryk pisze o jego przyczynach. Jego zdaniem w niejawnej sieci MIL-WAN złośliwe oprogramowanie znalazło się przez niefrasobliwość wojskowych.

- Te osoby nie przestrzegają fundamentalnych zasad bezpieczeństwa. Używają tych samych pendrive'ów do pracy na komputerach prywatnych i wpiętych do sieci wojskowej - wyjaśnia Wojciech Łuczak, wydawca „Raportu".

Z kolei atak na jawną sieć INTER-MON, zdaniem Bondaryka, jest pokłosiem błędów w zarządzaniu. Teoretycznie nad bezpieczeństwem sieci MON od 2008 r. czuwa specjalna jednostka System Reagowania na Incydenty Komputerowe. W okresie ataku cyberszpiegów działała ona jednak niezależnie od Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Chaos kompetencyjny spowodował, że atak wykryła dopiero z zewnątrz ABW.

Wciąż przezroczyści

Po ujawnieniu ataku rozpoczęły się prace nad poprawieniem cyberobrony. W MON powołano Narodowe Centrum Kryptologii. W jego ramach miało powstać cyberwojsko do działań ofensywnych. W styczniu odszedł jednak gen. Bondaryk, a wcześniej zrezygnowano ze zwiększenia obsady cyberarmii. Przeorganizowano System Reagowania na Incydenty Komputerowe, co zdaniem Bondaryka było błędem.

- Wciąż jesteśmy przezroczyści jak kryształ - ostrzega Wojciech Łuczak. - Nie można budować systemu odstraszania, opartego na rakietach Homar albo okrętach podwodnych z pociskami samosterującymi, nie rozwijając kryptografii. Decyzje o wykorzystaniu tego systemu przekazuje się przecież w sieci informatycznej - zauważa.

Bondaryk twierdzi, że MON wciąż jest celem ataków. Powołuje się na niedawny raport fińskiej firmy F-Secure o grupie hakerskiej Diukowie. Atakuje ona wiele instytucji, w tym polski resort obrony.

Bartłomiej Misiewicz, rzecznik nowego szefa MON Antoniego Macierewicza, obiecuje, że resort przyjrzy się informacjom ujawnionym przez Bondaryka.

- Cyberbezpieczeństwo to jedna z dziedzin, którą chce się zająć nowe kierownictwo resortu. Mamy świadomość tego, jak ważne jest w dzisiejszych czasach - zapewnia.

Wiktor Ferfecki

...

Ruscy?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 17, 18, 19  Następny
Strona 8 z 19

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy