Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Kreml nasila agresję za granicą!!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 35, 36, 37  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 23:35, 08 Sie 2015    Temat postu:

Atak cybernetyczny zakłócił pracę Pentagonu


Atak cybernetyczny zakłócił pracę Pentagonu. Około 4000 pracowników Departamentu Obrony straciło dostęp do poczty elektronicznej.

Nie jest jasne, czy atak, który wydarzył się około 25 lipca, był zlecony przez rząd Rosji, ale jeden z przedstawicieli rządu USA powiedział CNBC: "To było wyraźnie działanie na zlecenie państwa".

...

Ruscy?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:57, 10 Sie 2015    Temat postu:

Atak hakerski na LOT. Prokuratura wszczęła śledztwo
10 sierpnia 2015, 16:55
Wszczęto śledztwo w sprawie możliwego ataku hakerskiego na system teleinformatyczny LOT - poinformowała warszawska prokuratura okręgowa. Po awarii systemu, do której doszło 21 czerwca, problemy dotknęły 1,4 tys. pasażerów opóźnionych lotów.

W piątek otrzymaliśmy pismo z LOT-u, z którego wynikało, iż nie są oni pewni co było przyczyną zakłócenia pracy systemu, natomiast po wewnętrznych badaniach mają oni podejrzenie, że był to jednak atak hakerski i wynik działania osób z zewnątrz - powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Przemysław Nowak. Dodał, że w związku z takim stanowiskiem LOT-u prokuratura była zobowiązana wszcząć śledztwo, aby ustalić przyczyny awarii.

Śledztwo zostało wszczęte jeszcze w piątek, 7 sierpnia. Chodzi o artykuł Kodeksu karnego, zgodnie z którym do pięciu lat więzienia grozi osobie umyślnie zakłócającej pracę systemu komputerowego lub sieci teleinformatycznej. - Będziemy starali się ustalić, czy to rzeczywiście był atak hakerski, a jeśli tak, to kto był jego sprawcą - dodał prok. Nowak. Wcześniej - od końca czerwca - prokuratura prowadziła postępowanie sprawdzające w tej sprawie.

W przesłanej PAP w poniedziałek informacji LOT podał, że analiza zewnętrznej firmy jednoznacznie stwierdza, że LOT stał się ofiarą ataku.

"Niezależna analiza zewnętrznej firmy stwierdza jednoznacznie, że LOT stał się ofiarą ataku - sieć firmy została bezprawnie wykorzystana. Wysycenie łączy uniemożliwiło komunikację systemów planowania lotu z Eurocontrol, co w konsekwencji doprowadziło do zatrzymania operacji lotniczych. LOT przedstawił analizę prokuraturze z jednoczesnym wnioskiem o kontynuowanie postępowania, którego celem jest wykrycie sprawcy incydentu" - wskazał narodowy przewoźnik.

Dodał, że firma zdaje sobie sprawę, iż wykrycie sprawców "jest niezwykle trudne czy praktycznie niemożliwe". "Naszym obowiązkiem jest jednak zgłoszenie przestępstwa organom ścigania i dążenie do wykorzystania wszelkich możliwych środków by zidentyfikować i pociągnąć do odpowiedzialności osobę lub osoby, które popełniły przestępstwo" - podkreślono w komunikacie.

Dyrektor składa rezygnację

W poniedziałek radio RMF podało, że w związku z czerwcową awarią pracę stracił szef informatyki w Polskich Liniach Lotniczych LOT. P.o. rzecznika przewoźnika Adrian Kubicki poinformował, że dyrektor sam złożył rezygnację i "była to jego decyzja".

W czerwcu doszło do awarii systemu informatycznego, który jak informował LOT, miał być atakiem hakerskim na system naziemny. Zaatakowany wówczas system odpowiadający za ustawianie planów lotu, bez których nie odbędzie się żaden rejs, mimo gotowości maszyny i załogi.

Odwołano 10 lotów

Utrudnienia dotknęły w sumie 1,4 tys. pasażerów. Odwołano 10 lotów, m.in. na linii Warszawa - Kraków, Wrocław, Rzeszów i Gdańsk, a także na trasach międzynarodowych. Opóźnienia miało też kilka rejsów europejskich.

Incydent analizowała Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która już wcześniej przekazała raport do prokuratury. W końcu czerwca szef ABW gen. Dariusz Łuczak, powołując się na ustalenia wstępnej analizy tej sprawy, mówił, że teza o ataku hakerskim na system teleinformatyczny LOT jest wątpliwa, zaś uziemienie samolotów PLL LOT mógł spowodować błąd przy wdrażaniu nowego rozwiązania technicznego.

Kubicki wtedy - odnosząc się do wypowiedzi ABW - mówił, że według LOT "wszystko wskazuje na to, że doszło do ingerencji zewnętrznej w nasze systemy".

...

Ruscy?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:00, 10 Sie 2015    Temat postu:

Rosja formuje nowe armie
10 sierpnia 2015, 15:14
Rosyjskie ministerstwo obrony jest w trakcie tworzenia nowych armii - pisze agencja TASS. Rosja wkrótce wzbogaci się o cztery nowe związki operacyjne - dwie armie czołgów oraz dwie sił powietrznych i obrony przeciwlotniczej. Armie powstaną w Zachodnim Okręgu Wojskowym, który obejmuje zachodnie rejony Rosji oraz obwód kaliningradzki.

W Zachodnim Okręgu Wojskowym powstaje 6 Leningradzka Armia Sił Powietrznych i Obrony Przeciwpowietrznej. Nowy związek operacyjny będzie stacjonował we wspomnianym okręgu, który rozciąga się na dwóch milionach kilometrów kwadratowych powierzchni i obejmuje trzy tysiące kilometrów granicy. Nowa armia przejmie jednostki podporządkowane 1 Armii Sił Powietrznych i Obrony Przeciwpowietrznej. Wśród nich są m.in. myśliwce, bombowce, transportowce i zestawy obrony rakietowej.

Kolejna armia także powstała w Zachodnim Okręgu Wojskowym. Jest nią 14 Armia Sił Powietrznych i Obrony Przeciwpowietrznej. Ma na wyposażeniu m. in. myśliwce przechwytujące MiG-31BM, bombowce Su-24M, trzy rodzaje śmigłowców oraz zestawy rakietowe S-300. Na nowy związek składają się jednostki stacjonujące m.in. nad rzeką Wołgą, w rejonie Uralu i na Syberii.

Z 1 grudnia tego roku w Zachodnim Okręgu Wojskowych ma powstać także armia czołgów oraz 20 Armia Połączona, która zostanie przeformowana na nowo. Wojskowe źródło agencji TASS poinformowało, że 20 Armia Połączona wkrótce otrzyma nowe uzbrojenie, bo poprzedni sprzęt i jednostki przypadną nowej armii czołgów. - Przeformowanie 20 Armii Połączonej, która utraciła większość ze swoich bojowych oddziałów, to skomplikowane zadanie - mówiło anonimowe źródło.

Do grudnia Rosja zamierza stworzyć jeszcze jedną armię czołgów w pobliżu Moskwy. - Prace już trwają. Jesteśmy w trakcie ustalania lokalizacji centrum dowodzenia, potencjału bojowego i siły jednostek. Jednak oficjalnie nie podpisano jeszcze żadnych dokumentów, które sankcjonowałyby powstanie drugiej armii czołgów - ujawniło źródło.

Niemal jednocześnie Rosja ogłosiła, że formuje siły szybkiego reagowania w oparciu o swoje oddziały spadochroniarskie. Mają one mieć podwójne zastosowanie - jako samodzielny oddział lub jako jednostka współpracująca z siłami naziemnymi. Liczba żołnierzy i oficerów wojsk powietrznodesantowych ma wkrótce wzrosnąć z 45 do 60 tysięcy.

...

Tyle Zahut zyskal oszczedzaniem Ruskich.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:21, 10 Sie 2015    Temat postu:

Rosja chce uruchomić połączenie kolejowe przez Abchazję

- Shutterstock

Rosja zmierza uruchomić połączenie kolejowe przez Abchazję i Gruzję do Armenii. Gruziński ekspert twierdzi, że w tej sprawie może funkcjonować tajne porozumienie między Tbilisi i Moskwą.

Połączenie kolejowe zostało zerwane ponad dwadzieścia lat temu. Ma ono strategiczne znaczenie dla współpracującej z Rosją Armenii, bowiem tylko w ten sposób Moskwa mogłaby przerzucić ciężki sprzęt wojskowy na terytorium sojuszniczego państwa. Próbę wznowienia połączenia podjęto na krótko przed wybuchem rosyjsko-gruzińskiej wojny. Jak twierdzi portal "Gruzja online", wtedy tory posłużyły do przewozu sprzętu wojskowego, co pomogło Rosji i abchaskim separatystom w późniejszym zajęciu wąwozu Kodori i ułatwiło wtargnięcie rosyjskich wojsk do regionu Megrelia.
REKLAMA


Jak informuje ukazująca się w Suchumi "Nużnaja Gazieta", rosyjskie wojska kolejowe rozpoczęły oczyszczanie trasy od miejscowości Oczamczuri do Inguri na granicy z Gruzją. "Drogę wkrótce czeka kapitalny remont" - cytuje gazeta szefa urzędu transportu i komunikacji separatystycznej Abchazji Zuraba Chadżimbę. Gruziński ekspert Roman Gociridze ostrzega, że w tej sprawie, bez względu na prowokacyjny charakter inwestycji, może funkcjonować tajne porozumienie Tbilisi z Moskwą.

...

Bezczelny akt agresji! Gdzie zachodnie glupki!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:16, 13 Sie 2015    Temat postu:

Pięć nowych krajów objętych rosyjskim embargiem

- Reuters

Władze Rosji dodały do listy państw objętych embargiem spożywczym pięć krajów: Albanię, Czarnogórę, Liechtenstein i Islandię, a także Ukrainę, co do której decyzję na razie odroczono - poinformował w czwartek rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew.

Embargo, jak pisze Reuters, jest odwetem Moskwy na sankcje Zachodu wobec Rosji za jej rolę w kryzysie ukraińskim.
REKLAMA


"Obecnie do państw Unii Europejskiej oraz Australii, Kanady, Norwegii i USA, z których w sierpniu ubiegłego roku zakazano dostaw niektórych rodzajów produktów rolno-spożywczych, doszedł szereg państw, a konkretnie: Albania, Czarnogóra, Islandia, Liechtenstein i - w szczególnych warunkach - Ukraina" - powiedział Miedwiediew na posiedzeniu rządu.

Reuters zwraca uwagę, że wbrew przewidywaniom na rozszerzonej liście nie ma Gruzji, która ostatnio nie zgodziła się na poparcie rozszerzonych sankcji Zachodu wobec Rosji.

Miedwiediew podkreślił, że embargo na sprowadzanie niektóre towarów rolno-spożywczych z Ukrainy zacznie obowiązywać, jeżeli wejdzie w życie część handlowa umowy stowarzyszeniowej tego kraju z UE.

"Umawialiśmy się, że damy określony czas, do 1 stycznia przyszłego roku na decyzje w kwestii regulacji gospodarczych" - powiedział Miedwiediew. "Po upływie tego terminu, jeśli nie zdołamy się porozumieć przy pośrednictwie Unii Europejskiej - a żadnych oznak tego nie widzę - wejdą w życie wcześniej przyjęte dokumenty, które ustalają dla Ukrainy zwykły tryb handlu i embargo na produkty spożywcze" - powiedział rosyjski premier.

Rosja od dawna ma zastrzeżenia do porozumienia UE-Ukraina i twierdzi, że zaszkodzi ono jej interesom gospodarczym. Zagroziła też wprowadzeniem ceł importowych na towary ukraińskie, jeśli jej uwagi do umowy o stowarzyszeniu Ukrainy z UE nie zostaną uwzględnione. Z uwagi na toczące się rozmowy we wrześniu ubiegłego roku uzgodniono, że wdrażanie części handlowej umowy stowarzyszeniowej, planowane początkowo na 1 listopada 2014 roku, zostanie odroczone do końca 2015 roku. Rosja apelowała o ponowne odroczenie wdrażania umowy, lecz UE na to nie przystała.

W sierpniu 2014 roku Rosja wprowadziła zakaz importu żywności pochodzącej z krajów, które nałożyły sankcje w związku z rosyjskim zaangażowaniem w konflikt na Ukrainie. W ubiegłym tygodniu Miedwiediew zlecił swym podwładnym zajęcie się rozszerzeniem listy państw objętych rosyjskimi sankcjami. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył wówczas, że można z pełnym przekonaniem założyć, iż prezydent Władimir Putin poprze propozycję premiera w sprawie rozszerzenia listy krajów, wobec których będzie mieć zastosowanie embargo na żywność.

...

Albania Czarnogora Lichtenstein? To odwet za sankcje USA? PRZYPIEPRZYC CHAMOM TAK ZEBY IM SIE ODECHCIALO!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:38, 14 Sie 2015    Temat postu:

Siergiej Riabkow: USA nie mają powodów do kontynuowania budowy tarczy
14 sierpnia 2015, 13:10
Wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow oświadczył, że po osiągnięciu porozumienia z Iranem w sprawie jego programu atomowego Moskwa nie widzi powodów do kontynuowania przez USA budowy tarczy antyrakietowej w Europie.

- Nie widzimy powodów do jej kontynuowania. Tym bardziej w przyspieszonym tempie, z wyraźną projekcją na potencjał rosyjski - oznajmił Riabkow, którego cytuje agencja TASS.

...

Komediant sie znalazal. Ja przedtem nie widzialem potrzeby ale teraz juz jest potrzeba PILNA! NAZUWA SIE RUSCY.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:18, 17 Sie 2015    Temat postu:

"Niezawisimaja Gazieta": w Rosji może zostać sformowana jeszcze jedna armia pancerna

"Niezawisimaja Gazieta": w Rosji może zostać sformowana jeszcze jedna armia pancerna - AFP

W ciągu najbliższych dwóch-trzech lat w Rosji może zostać sformowana druga armia pancerna - informuje dzisiaj "Niezawisimaja Gazieta", powołując się na źródło w Ministerstwie Obrony Federacji Rosyjskiej.

Rosyjska gazeta podaje, że główną siłą uderzeniową nowo tworzonej armii mają być najnowsze czołgi T-14 Armata, produkowane od 2014 roku w zakładach Uralwagonzawod w Niżnym Tagile. Po raz pierwszy czołg ten zaprezentowano 9 maja podczas defilady wojskowej na Placu Czerwonym w Moskwie, upamiętniającej 70. rocznicę zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami.
REKLAMA


Konsekwencja zaostrzenia sytuacji na Ukrainie

"NG" przekazuje, że sztab nowego związku operacyjnego prawdopodobnie zostanie ulokowany w jednym z regionów na południu Rosji - niewykluczone, że na Krymie. Wchodzące w jego skład jednostki pancerne miałyby także stacjonować w Kraju Krasnodarskim i obwodzie rostowskim.

Według moskiewskiego dziennika plany te są konsekwencją zaostrzenia sytuacji na Ukrainie i zapowiedzianego przez NATO wzmocnienia sił Sojuszu u granic Rosji, w tym przez rozmieszczenia pancernych związków taktycznych.

Jako pierwsza o możliwości utworzenia w Siłach Zbrojnych FR jeszcze jednej armii pancernej w ubiegłym miesiącu poinformowała agencja TASS, która powołała się na źródła w Sztabie Generalnym.

Kontynuacja tradycji z czasu II wojny światowej

W czerwcu rosyjskie media poinformowały, że w Siłach Zbrojnych FR odtworzono 1. Gwardyjską Armię Pancerną, która ma być kontynuatorką armii, rozformowanej w latach 90. Usytuowany pod Moskwą sztab tego związku operacyjnego będzie dowodzić wojskami wokół stolicy Rosji.

Armia ta ma kontynuować tradycje 1. Gwardyjskiej Armii Pancernej, która w czasie II wojny światowej walczyła w składzie 1. Frontu Ukraińskiego, a po jej zakończeniu - do początku lat 90. - stacjonowała na terytorium byłej NRD w składzie Zachodniej Grupy Wojsk dawnego ZSRR. Po wycofaniu z Niemiec jej sztab ulokowano w Smoleńsku. W 1999 roku została ona rozformowana.

1. Gwardyjska Armia Pancerna jest dziewiątą armią w składzie Wojsk Lądowych FR, ale pierwszą noszącą nazwę "pancerna". W jej skład weszły m.in. 2. Gwardyjska Tamańska Dywizja Zmechanizowana z Alabino, 4. Gwardyjska Kantemirowska Dywizja Pancerna z Naro-Fomińska, 27. Gwardyjska Sewastopolska Brygada Zmechanizowana z Moskwy i 6. Brygada Pancerna z Niżniego Nowogrodu.

Pośpiech w tworzeniu armii na granicy z Ukrainą

Cytowane przez dziennik "Wiedomosti" źródła wojskowe tłumaczyły, że konieczność utworzenia 1. Gwardyjskiej Armii Pancernej powstała, gdy sztab 20. Gwardyjskiej Armii został przeniesiony z Niżniego Nowogrodu do Woroneża, bliżej granicy z Ukrainą.

Źródło w resorcie obrony przekazało dziennikowi, że sztab 20. Gwardyjskiej Armii będzie dowodzić tworzoną w pośpiechu na granicy z Ukrainą grupą wojsk składającą się z kilku przerzuconych z innych części Rosji brygad, które będą stacjonować w tym regionie na stałe. Podało też, że przed kryzysem ukraińskim najbliższa jednostka ogólnowojskowa stacjonowała w odległości ponad 300 km od granicy z Ukrainą, która uważana była za bezpieczną.

...

Jak za Stalina. Na 2017 rok caly ten syf powinien sie skonczyc.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 16:18, 26 Sie 2015    Temat postu:

Politico
Finlandia i Szwecja w staraniach o NATO. Rosja: muszą być świadomi ryzyka, na jakie się narażają

Władimir Putin - ALEXEI NIKOLSKY / AFP

Finlandia i Szwecja rozważają dołączenie do NATO, podczas gdy Moskwa reaguje ponurymi ostrzeżeniami – informuje portal Politico. Władimir Putin w rozmowie z prezydentem Finlandii Sauli Niinistö zaznaczył, że Finlandia nie powinna przystąpić do Paktu Północnoatlantyckiego i musi liczyć się z kontrposunięciami. Ambasador Rosji w Sztokholmie przestrzega z kolei: "kraj, który dołącza do NATO musi być świadomy ryzyka, na jakie się naraża".

Putin chce, aby Finlandia przystąpiła do niejasno sformułowanego wschodniego przymierza – jak zaznaczył Arto Luukkanen, fiński socjolog i historyk. Rosyjska Duma zagroziła sankcjami wobec Finlandii oraz wyciągnięciem konsekwencji z faktu przystąpienia do NATO. Natomiast urzędujący od maja rząd Finlandii zapowiedział, że w każdej porze jest gotów ubiegać się o członkostwo w Pakcie Północnoatlantyckim – czytamy w portalu Politico.
REKLAMA


– Rosja będzie musiała uciec się do odpowiedzi militarnej i ponownie będzie organizować swoje wojsko i pociski – powiedział ambasador Wiktor Tatarincew. Dodał, że "kraj, który dołącza do NATO musi być świadomy ryzyka, na jakie się naraża".

Władze w Sztokholmie wyznaczyły specjalnego ambasadora, który ma ocenić stosunki Szwecji z NATO i innymi organizacjami międzynarodowymi w celu rozszerzania perspektyw w kwestiach bezpieczeństwa państwa. Fiński rząd założył komitet do spraw członkostwa w NATO.

Opinia publiczna jest podzielona, w ostatnim badaniu 48 proc. Szwedów popiera członkostwo w NATO, 35 proc. pozostaje przeciw – przytacza portal Politico.

"Nie musimy się stosować do życzeń Rosji"

Z powodu rosnącego niebezpieczeństwa ze strony Rosji, Szwecja porzuciła pomysł prowadzenia niezależnej polityki zagranicznej, tak samo, jak zrobiła to podczas trwania zimnej wojny. Dzisiaj Szwecja jest pełnoprawnym członkiem zachodniego przymierza, bez pomocy i ochrony wynikającej z członkostwa w NATO.

– Szwedzka gigantomania stopniowo ucichła, odkąd dołączyliśmy do UE w 1995 r. – powiedział Mike Winnerstig, szwedzki analityk militarny, który pisze raport o szwedzkiej debacie na temat NATO. – W ciągu ostatnich dwóch lat zobaczyliśmy konflikt na Ukrainie i rosnącą rosyjską agresję na Bałtyku – dodał.

– Musimy słuchać, co myślą inne kraje, ale to nie oznacza, że musimy przystosować się do życzeń Rosji – mówi z kolei Karin Enström, były minister obrony narodowej Szwecji. – Rosjanie nie będą zadowoleni z tego, że dołączymy do NATO, ale oni są bardziej nieustępliwi wobec Finlandii – dodał. Zaznaczył, że "teraz zwiększyła się potrzeba przymierza z NATO".

Finlandia wydaje około 1,3 proc. produktu krajowego brutto na obronę, podczas gdy na szwedzką obronę wykładane jest około 1,2 proc. PKB. Obie wartości znajdują się znacznie poniżej wymogu NATO, który wynosi 2 proc. – zauważa publicystka Politico.

Zarówno Szwecja, jak i Finlandia uczestniczyły w Baltops NATO – czerwcowych ćwiczeniach na Morzu Bałtyckim. Jens Stoltenberg, sekretarz NATO oraz dawny norweski premier, zachęcał do zacieśnienia kontaktów między NATO a dwoma krajami nordyckimi, których wojska są już blisko standardów przymierza.

...

TO AKT AGRESJI! WSZELKIE POGROZKI PODWAZAJACE SUWERENNOSC DRUGIEGO KRAJU SA PRZESTEPSTWEM MIEDZYNARODOWYM! TRZEBA GROMADZIC MATERIALY DLA TRYBUNALU KARNEGO!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:39, 27 Sie 2015    Temat postu:

Rosyjski MSZ: żaden kraj nie powinien wywierać presji na inny
Rosyjski MSZ: żaden kraj nie powinien wywierać presji na inny
Rosyjski MSZ: żaden kraj nie powinien wywierać presji na inny - Shutterstock

Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa oświadczyła, że "żaden kraj nie może wywierać presji na inny, gdyż stanowiłoby to ingerencję w sprawy wewnętrzne". - Tym bardziej nie może wzywać innych członków wspólnoty światowej do nacisków na inny kraj - zaznaczyła

<<<

Tak jak Ruscy na Finlandie..


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:07, 28 Sie 2015    Temat postu:

Manewry NATO pod Norymbergą. "Największe wydarzenie od czasu zimnej wojny"


W Hohenfels w Niemczech trwają manewry wojsk powietrznodesantowych NATO. "Ćwiczenia Swift Response 15 są największym wydarzeniem na kontynencie od czasu zakończenia zimnej wojny" - poinformowała armia USA w oficjalnym komunikacie.

W manewrach "Szybka odpowiedź", odbywających się jednocześnie w Niemczech, Bułgarii, Rumunii i Włoszech, bierze udział blisko 5 tys. żołnierzy. Celem operacji jest przygotowanie do wspólnego i efektywnego reagowania na ewentualny kryzys w Europie. Ćwiczenia potrwają do połowy przyszłego miesiąca.

...

Wiadomo. Agresja Ruskich.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:00, 29 Sie 2015    Temat postu:

Estonia stawia mur na granicy z Rosją

Prezydent Estonii Toomas Hendrik - AFP

Estonia i pozostałe kraje bałtyckie boją się o swoje bezpieczeństwo. Z jednej strony chodzi o Rosję, ale też o napór imigrantów. Tallin zapowiedział środki wzmacniające granicę Estonii z Rosją.

Ze względu na rosnącą liczbę nielegalnych imigrantów Estonia i Litwa zamierzają zabezpieczyć swoje granice z Rosją, będącą granicą zewnętrzną Unii Europejskiej. Dla krajów bałtyckich wznoszenie murów jest widocznie sprawdzoną metodą. Przypomina to czasy zimnej wojny i żelaznej kurtyny, która oddzielała zachodnie kraje od krajów wschodniej Europy zdominowanych przez ZSRR.
REKLAMA


Wzmocnienie bezpieczeństwa obszaru Schengen

Jak poinformował rzecznik estońskiego MSW Toomas Viks, celem tego przedsięwzięcia jest umożliwienie "stuprocentowego, całodobowego" monitoringu granicy z Rosją, aby "zagwarantować bezpieczeństwo Estonii i obszaru Schengen", tłumaczył.

Aby zwiększyć efektywność interwencji estońskiej straży granicznej, planuje się najpierw pas graniczny szerokości dwunastu metrów, wyposażony w nowoczesne systemy zabezpieczeń, poinformował w wywiadzie radiowym szef estońskiego MSW Rihards Kozlovskis. Wzdłuż granicy z Rosją są już rozmieszczone kamery. Ostatnio łapano tam przy nielegalnym przekraczaniu granicy coraz więcej imigrantów.

Plany zabezpieczenia estońsko-rosyjskiej granicy nie są właściwie nowe, gdyż rozmawia się o tym już od roku. Przewidują one wzmocnienie granicy do 2019 roku. Dodatkowym zabezpieczeniem ma być płot wysoki na 2,5 m zwieńczony drutem kolczastym.

Od momentu zaanektowania Krymu przez Rosję, Estonia i pozostałe kraje bałtyckie boją się o swoje terytorialne bezpieczeństwo. Estonia, Litwa i Łotwa po 50 latach odzyskały suwerenność, od 2004 roku są państwami członkowskimi UE, są też członkami NATO. Sojusz północnoatlatycki ze wzglądu na kryzys ukraiński wzmocnił swoją obecność w tamtym regionie.

...

Jedyny rodzaj granicy z Ruskimi. Fortyfikacje.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 14:41, 15 Wrz 2015    Temat postu:

"PZ": Rosyjski zwiad na polskim niebie. Lot przewidziano na środę lub czwartek
15 września 2015, 12:54
Rosyjscy i białoruscy inspektorzy przygotowują się do lotu obserwacyjnego nad Polską. Przelot wykonają w środę lub czwartek na pokładzie samolotu An-30B. Na obserwację z powietrza zezwala Traktat o Otwartych Przestworzach. W misji lotniczej inspektorom zza wschodniej granicy towarzyszyć będą Polacy i Amerykanie - informuje portal polska-zbrojna.pl.

Na pokładzie samolotu An-30B przyleciało w poniedziałek do Warszawy 16 rosyjskich i białoruskich inspektorów. - Zgodnie z postanowieniami Traktatu o Otwartych Przestworzach wykonają oni w tym tygodniu lot obserwacyjny nad Polską - mówi ppłk Artur Goławski, rzecznik prasowy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. - Jeszcze przed wykonaniem zadania zostanie sprawdzone wyposażenie rosyjskiego samolotu. Weryfikacji podlegać będzie między innymi zgodność sprzętu obserwacyjnego z ustaleniami międzynarodowymi - dodaje.

Podczas lotu TOP (Traktat o Otwartych Przestworzach - Treaty on Open Skies) rosyjskim i białoruskim inspektorom towarzyszyć będzie ośmiu polskich kontrolerów i dwóch Amerykanów. Szefem zespołu nadzorującego jest ppłk Jarosław Cięciara z Oddziału Kontroli Rozbrojenia Departamentu Polityki Bezpieczeństwa Międzynarodowego MON.

- Na pokład rosyjskiego samolotu wchodzą polscy oficerowie, specjaliści w różnych dziedzinach. Są to między innymi nawigatorzy, którzy podczas lotu przyglądają się urządzeniom w samolocie, spisują parametry lotu i sprawdzają, czy przelot odbywa się z ustaloną wcześniej prędkością i na właściwej wysokości - wyjaśnia ppłk Cięciara. - Poza tym weryfikują, czy obrany przez pilota kurs jest prawidłowy i czy zachowano właściwe punkty zwrotne - dodaje szef polskiego zespołu. Rosyjscy obserwatorzy mogą poruszać się po całym obszarze Polski, ale trasa przelotu nie może być dłuższa niż 1400 kilometrów. Obserwacja z powietrza trwa średnio cztery godziny.

- Celem takich lotów jest kontrola potencjału wojskowego, nadzór nad przestrzeganiem Traktatu o Konwencjonalnych Siłach Zbrojnych w Europie i innych porozumień rozbrojeniowych oraz budowa wiarygodnych stosunków politycznych i wojskowych - wyjaśnia płk Jacek Sońta, rzecznik prasowy ministra obrony narodowej.

Lot obserwacyjny odbędzie się w środę lub w czwartek. Obserwacja prowadzona będzie z pokładu rosyjskiego samolotu An-30B. Cechą charakterystyczną maszyny jest przeszklony dziób, w którym umieszczono część urządzeń pomiarowych. W samolocie zamontowano także aparaty fotograficzne, przy pomocy których wykonać można bardzo dokładne zdjęcia z powietrza. - Traktat daje nam możliwość wglądu w sporządzoną dokumentację. Ponadto państwo obserwowane dostaje kopię zgromadzonego materiału. Kopia wykonywana jest w obecności polskich obserwatorów - wyjaśnia ppłk Cięciara.

Wrześniowa misja obserwacyjna to drugi i jednocześnie ostatni w tym roku lot Rosjan i Białorusinów nad Polską. Podobne loty za wschodnią granicą wykonywali także polscy obserwatorzy. Nad terytorium Rosji i Białorusi latali w maju i lipcu. W czerwcu natomiast wykonali wspólny lot ze Słowakami w ukraińskiej przestrzeni powietrznej.

Traktat o Otwartych Przestworzach został zawarty 24 marca 1992 roku w Helsinkach. Jego zasady zostały przyjęte przez 34 państwa. Głównym celem porozumienia jest zwiększenie poprzez obserwację z powietrza otwartości i przejrzystości działań wojskowych podejmowanych przez państwa-strony. Roczne plany TOP zatwierdzane są co roku w siedzibie OBWE w Wiedniu. Określa się w nich liczbę lotów, które każde z stron ma prawo wykonać nad terytorium innych państw lub obowiązek przyjąć u siebie.

Traktat ułatwia nadzór nad przestrzeganiem zawartych porozumień rozbrojeniowych. Wprowadza także możliwość wykorzystania do obserwacji rejonów zagrożonych klęskami ekologicznymi lub do nadzoru realizacji międzynarodowych porozumień o ochronie środowiska naturalnego.

Magdalena Kowalska-Sendek, polska-zbrojna.pl

...

CO TO MA ZNACZYC?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 14:43, 15 Wrz 2015    Temat postu:

Były zastępca szefa UOP: Rosja stosowała operacje dezinformacyjne
15 września 2015, 13:03
- Polskie służby potwierdziły, że Rosja stosowała operacje dezinformacyjne. Główny nacisk był postawiony na to, by informacje były przekazywane przez niezależne media. Z całą pewnością najbardziej korzystne dla polityki rosyjskiej jest to, by korzystny dla nich news docierał do Polski z niezależnych mediów - mówił w programie WP #dziejesienazywo Piotr Niemczyk, były zastępca szefa Urzędu Ochrony Państwa.Zgodził się z nim płk Maciej Karczyński z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. - Wykorzystywane jest to, że graniczymy z państwami, z którymi historia różnie nas prowadziła. Tak było np. z sytuacją na Litwie, gdzie były wybory samorządowe. Pojawiła się informacja, że Polacy chcą odzyskać Wilno i przyłączyć do Polski. Powstaje wówczas taki szum. My to obserwujemy - mówił Karczyński.

...

Prostackie numery.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:00, 16 Wrz 2015    Temat postu:

Japonia: protest po naruszeniu przestrzeni powietrznej przez rosyjski samolot

Japonia: protest po naruszeniu przestrzeni powietrznej przez rosyjski samolot - AFP

Japonia złożyła protest wobec Rosji w związku z naruszeniem japońskiej przestrzeni powietrznej przez obcy, według władz w Tokio rosyjski samolot - poinformowali dziś przedstawiciele japońskich władz.

Japońskie MSZ domaga się wyjaśnień od Rosji

MSZ Japonii wyraziło swe niezadowolenie wczoraj po południu; zaprotestowało przeciwko naruszeniu japońskiej przestrzeni powietrznej na wysokości wyspy Hokkaido.
REKLAMA


- Złożyliśmy protest za pośrednictwem ambasady rosyjskiej w Tokio - powiedział AFP przedstawiciel japońskiego MSZ. Zaznaczył, że strona rosyjska nie potwierdziła zdarzenia, lecz zapowiedziała, że sprawdzi doniesienia.

Siły powietrzne Japonii poderwały cztery myśliwce do odstraszenia intruza; Japonia uważa, że to rosyjski samolot sądząc z kierunku lotu - poinformował japoński resort obrony.

Jeśli potwierdzi się doniesienie o wtargnięciu samolotu, byłby to pierwszy taki przypadek od przejęcia dwóch rosyjskich bombowców strategicznych Tu-95 w sierpniu roku 2013 na wysokości wysepki Okinoshima w prefekturze Fukuoka.

...

Ruskich trzeba zdusic WSPOLNIE! BEDZIE NAJTANIEJ I NAJPROSCIEJ!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88538
Przeczytał: 170 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 20:33, 19 Wrz 2015    Temat postu:

Władimir Putin chce wybudować bazę lotniczą na Białorusi

Władimir Putin - AFP

Rosja zamierza wybudować na Białorusi bazę lotniczą. Polecenie podpisania odpowiedniego porozumienia wydał Władimir Putin. Media jako jedną z lokalizacji podają Baranowicze, położone około 200 kilometrów od granic zarówno Polski, Litwy, jak i Ukrainy.

Prace nad dokumentem powierzono dwóm resortom: obrony i spraw zagranicznych. W oficjalnym komunikacie nie wskazano miejsca lokalizacji. Wiadomo jedynie, że na terytorium Białorusi stacjonować będą rosyjscy żołnierze i sprzęt lotniczy.
REKLAMA


Agencja TASS zwraca uwagę, że rosyjsko-białoruskie porozumienie będzie służyło zwiększeniu ochrony wspólnych granic obu państw, a także pozwoli na utworzenie wspólnego systemu ochrony powietrznej. Dokument będzie zobowiązywał Rosję i Białoruś do podejmowania działań na rzecz ochrony suwerenności każdego z krajów, włączając odparcie ewentualnego ataku organizacji terrorystycznych.

Białoruska opozycja i niezależni eksperci krytykują plany Rosji. Opozycyjna kandydatka na prezydenta Białorusi Tatiana Karatkiewicz uważa, że jej kraj powinien być neutralny. - My nie chcemy, aby na Białorusi były w przyszłości obce obiekty wojskowe - oświadczyła.

Politolog Waler Karbalewicz powiedział, że Moskwa próbuje powiązać plany utworzenia bazy lotniczej z poparciem w wyborach prezydenckich Aleksandra Łukaszenki i kwestią udzielenia Białorusi kredytu. Karbalewicz uważa, że Mińsk zastosuje sprawdzoną taktykę gry na czas. Według niego, jeżeli nawet dojdzie do podpisania dwustronnego porozumienia, to zostanie ono skierowane do ratyfikacji w parlamencie, a tam sprawa może być długo procedowana.

Białoruskie media jako miejsce powstania ewentualnej rosyjskiej bazy lotniczej wskazują Bobrujsk, położony niedaleko granic Rosji i Ukrainy oraz Baranowicze, położone około 200 kilometrów od granic zarówno Polski, Litwy, jak i Ukrainy.

...

Znowu skacza.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 35, 36, 37  Następny
Strona 16 z 37

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy