Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Kreml nasila agresję za granicą!!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 35, 36, 37  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:55, 08 Paź 2014    Temat postu:

Władze Bułgarii: Rosja próbuje ingerować w nasze wewnętrzne sprawy

Władze w Bułgarii zarzuciły w środę Rosji próbę ingerencji w sprawy wewnętrzne kraju. Powodem do takich oskarżeń stał się wpis na Twitterze rosyjskiego wicepremiera Dmitrija Rogozina, która stwierdził, że Sofia "po raz kolejny zdradziła Rosję".

Rogozin, który nie po raz pierwszy swoimi komentarzami wywołuje międzynarodowe skandale, skomentował w ten sposób plany bułgarskiego resortu obrony - ministerstwo planuje wymienić do 2020 r. rosyjskie samoloty MIG-21, MIG-29 oraz SU-25 na zachodnie myśliwce. Plan bułgarskiego resortu obrony został przyjęty przez rząd na ubiegłotygodniowym posiedzeniu, o czym informowały obszernie rosyjskie media.

"Jakiś Szałamanow (bułgarski minister obrony) przekonał premiera Bliznaszkiego, aby po raz kolejny zdradził Rosję na rzecz używanych F-15" - napisał na swoim koncie na Twitterze Rogozin.

Szef bułgarskiej dyplomacji Daniel Mitow ocenił w specjalnym oświadczeniu, że styl wypowiedzi Rogozina jest "zupełnie nie do przyjęcia i sprzeczny z dobrym tonem". Według ministra komentarz ten pokazuje "brak szacunku do bułgarskich instytucji i państwa".

Mitow podkreślił także, że "Bułgaria jest członkiem UE i NATO i nie musi tłumaczyć się przed krajami trzecimi z suwerennie podjętych decyzji".

Z kolei zdaniem ministra obrony Welizara Szałamanowa wpis Rogozina to "próba ingerencji w bułgarskie sprawy wewnętrzne". - Uzależnienie od wojskowych dostaw z Rosji jest niebezpieczne i powinno zostać ograniczone - dodał minister.

Decyzja o rezygnacji z użytkowania rosyjskich samolotów i wymiany ich na zachodnie maszyny zawarta została w dokumencie zatytułowanym "Krajowy program Bułgarii w NATO i europejskiej obronie 2020". Przewiduje on m.in. że do 2020 r. Bułgaria powinna posiadać 8-10 zachodnich myśliwców. Celem wymiany jest uniezależnienie się od Rosji.

Ponadto program przewiduje łącznie dziewięć projektów modernizacji sił zbrojnych, na które w ciągu następnych sześciu latach Bułgaria powinna przeznaczyć 2 mld lewów (1 mld euro).

...

To gnoje ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 15:55, 12 Paź 2014    Temat postu:

Finlandia: agresywna demonstracja siły rosyjskiej floty na Bałtyku

Rosyjska Flota Bałtycka zachowuje się agresywnie wobec żeglugi fińskiej. O dwóch niebezpiecznych incydentach poinformowało w Helsinkach kierownictwo państwowego Fińskiego Instytutu Ochrony Środowiska - SYKE.

Zdarzenia miały związek ze statkiem badawczym "Aranda", nale­żącym do Instytutu. 2 sierpnia, wykonując badania zlecone przez Szwedzki Instytut Meteorologiczno-Hydrologiczny, statek znajdo­wał się na wodach międzynarodowych w rejonie szwedzkiej wyspy Gotlandii.

Niespodziewanie drogą radiową otrzymał z rosyjskiego okrętu wojennego polecenie zmiany kursu. Finowie postąpili zgodnie z tym wezwaniem. Wkrótce jednak nadeszło kolejne żądanie zmia­ny trasy. Tym razem "Aranda" odpowiedziała, że go nie spełni, bo akurat pobiera próbki wody w wyznaczonym do tego wcze­śniej punkcie. Z pokładu statku zaobserwowano następnie rosyj­ski okręt podwodny płynący na powierzchni, który jednak nie zbliżył się do statku fińskiego.

Dokładnie miesiąc później, 2 września, nad "Arandę" znajdującą się na wodach międzynarodowych dwukrotnie nadlatywał rosyj­ski helikopter szturmowy, a równocześnie na największej szybko­ści przepływał tuż obok niej rosyjski okręt wojenny.

Zdaniem fińskiej załogi, a także szwedzkich naukowców będą­cych na statku, manewry te wyglądały bardzo groźnie, a ich celem było wymuszenie zmian kursu fińskiej jednostki - która jed­nak kontynuowała swój rejs.

...

Zachodniemu gnojstwu zdaje sie ze jakos sie udpokoi . NIE USPOKOI SIE BARANY ! BEDZIE CORAZ GORZEJ ! Trzeba ich zdusic barany ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 15:17, 14 Paź 2014    Temat postu:

"WP": rosyjscy hakerzy wykorzystali do ataków lukę w systemie Windows

Rosyjscy hakerzy, prawdopodobnie pracujący na zlecenie władz w Moskwie, wykorzystywali nieznaną dotąd lukę w systemie ope­racyjnym Windows do szpiegowania m.​in. zagranicznych insty­tucji, w tym polskiej firmy energetycznej - podał dzisiaj "Washing­ton Post".

Amerykański dziennik powołuje się na raport firmy iSight Part­ners, która zajmuje się bezpieczeństwem cybernetycznym.

W dokumencie poinformowano, że grupa hakerów działa co naj­mniej od 2009 roku i od tego czasu szpiegowała m.​in. instytucje NATO, ukraiński rząd, amerykańskie uniwersytety, jedną z agen­cji zachodnioeuropejskiego rządu i francuską firmę telekomuni­kacyjną. Cyberprzestępcy zaatakowali też jedną z polskich firm z branży energetycznej; jej nazwa nie została podana w artykule "WP".

- To jest jednoznacznie działalność szpiegowska. (...) Wszystko wskazuje, że te akcje przyniosły korzyść rosyjskim interesom - po­wiedział dyrektor iSight Partners, Stephen Ward.

Rosja w przeszłości zaprzeczała, że wspiera i czerpie korzyści z tego typu aktywności. Jednak przedstawiciele amerykańskiego wywiadu utrzymują, że możliwości rosyjskich hakerów są bardzo duże. - Możliwe, że ich aktywność się zwiększyła w związku z konfliktem na Ukrainie. Jednak jak intensyfikujesz swoje działa­nia, rośnie też możliwość ich wykrycia - powiedział "WP" anoni­mowy pracownik amerykańskich służb specjalnych.

Firma iSight Partners zaczęła monitorować działalność grupy SandWorm (czerw - nawiązanie do powieści "Diuna" Franka Her­berta) pod koniec 2013 roku. Analitycy zaobserwowali, że hake­rzy wykorzystują do swych ataków lukę w systemie operacyjnym Windows znaną jako "dzień-zero". Jest ona obecna we wszyst­kich wersjach oprogramowania od Visty do 8.1. Luka nie występu­je tylko w systemie Windows XP.

Producent systemu operacyjnego firma Microsoft na dzisiaj zapo­wiedziała wypuszczenie aktualizacji oprogramowania, likwidują­cej lukę.

Do tej pory nie wiadomo, jakie dane przejęli rosyjscy hakerzy.

...

No tak . Przypominam rosyjskim komputerowcom ze kto wspiera Kreml jest bydlakiem i kanalia . Jak masz talent komputerowy wspomagaj tylko dobro .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:10, 21 Paź 2014    Temat postu:

Siergiej Ławrow: jeśli Mołdawia nie będzie neutralna, Naddniestrze ma prawo wyboru

Jeśli Mołdawia zmieni swój dotychczasowy status państwa pozostającego poza blokami wojskowo-politycznymi, to Naddniestrze ma prawo do samodzielnej decyzji w sprawie swojej przyszłości - oświadczył szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow.

Naddniestrze to separatystyczny obszar na terytorium Mołdawii, zamieszkany przez ludność rosyjskojęzyczną. Kiszyniów utracił nad nim kontrolę w latach 90.; stacjonuje tam około 1,5 tys. żołnierzy rosyjskich.

- Jeśli Mołdawia zmieni swój status wojskowo-polityczny z neutralnego na członkostwo w jakimś bloku, to mieszkańcy Naddniestrza mają pełne prawo do podjęcia samodzielnej decyzji o swojej przyszłości - powiedział Ławrow. Dodał, że uczestnicy rozmów 5 plus 2 ws. uregulowania statusu Naddniestrza zgadzają się, że należy "zabiegać o szczególny status Naddniestrza w ramach poszanowania integralności terytorialnej Mołdawii, która powinna pozostawać państwem suwerennym, zachowującym suwerenność wojskowo-polityczną".

- Teraz próbuje się to przedstawiać w ten sposób, że po pierwsze neutralność to sprawa przejściowa i można zmieniać konstytucję. Co się zaś tyczy zachowania suwerenności przez Mołdawię, jej niepodległości, to powstaje bardzo wiele pytań, nie tylko ze względu na oświadczenia władz Rumunii o tym, że ponowne zjednoczenie Mołdawii z jej historyczną ojczyzną jest tylko kwestią czasu, ale i ze względu na stanowisko niektórych przedstawicieli władz Mołdawii, którzy mówią mniej więcej to samo - oświadczył minister.

Naddniestrze po zaanektowaniu przez Moskwę Krymu poprosiło o przyłączenie do Rosji. Wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin zapewnił na początku października, że Rosja ochroni swych obywateli w przypadku konfliktu zbrojnego w Naddniestrzu.

Rozmowy o uregulowaniu kwestii Naddniestrza w formacie 5 plus 2 toczą się od października 2005 roku. "Piątkę" tworzą: Rosja, Ukraina, Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE), USA oraz Unia Europejska. Natomiast "dwójkę" stanowią Naddniestrze i Mołdawia.

...

Widzicie nazioli ? Znowu groza agresja juz jawnie ! Jesli swiat ich nie ukarze i tak im sie nie upiecze ! Bóg sie tym zajmie !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:40, 29 Paź 2014    Temat postu:

"FT": rząd Rosji stoi za atakami hakerów na zachodnie cele

Na liście celów domniemanych ataków rosyjskich hackerów jest rząd polski -

Rosyjski rząd wspiera cybernetyczne szpiegostwo i stoi za serią skoordynowanych, cyfrowych ataków przypisywanych hakerskiej grupie ATP28. W ostatnich dwóch latach cyberprzestępcy zaatakowali różne cele na Zachodzie, w tym Polskę - pisze dzisiejszy "FT".

Do takiego wniosku dochodzi zajmująca się bezpieczeństwem cybernetycznym firma FireEye, której raport opublikowany dziś cytuje "Financial Times".

Na liście celów domniemanych ataków rosyjskich hackerów wymieniane są rządy: polski, węgierski i gruziński a także międzynarodowe instytucje takie jak: NATO, Komisja Europejska, OBWE oraz zachodnie attachaty wojskowe, w tym osoby pracujące dla wojska w USA, Kanadzie i Norwegii.

"Charakterystyczne cechy ATP28: wybór namierzanych celów, oprogramowania, język i czas aktywności prowadzą nas do wniosku, że mamy do czynienia ze skoncentrowaną, realizowaną w dłuższym czasie działalnością szpiegowską. Z dostępnych danych wynika, że jej sponsorem jest rosyjski rząd" – napisano w raporcie FireEye.

Ekspertom FireEye udało się zidentyfikować wspólne cechy grupy ATP28 (tzw. cyfrowy DNA) w oparciu o analizę kilku cybernetycznych programów szpiegowskich skrojonych do specyficznych potrzeb wywiadowczego przechwytywania danych.

- Żywotność złośliwych programów komputerowych dowodzi, że nie są to rodzaje ataków cybernetycznych o charakterze przestępczym, znanych większości organizacji.(…) To są akcje długofalowego namierzania celu. Wykorzystują szeroki asortyment sposobów przechwytywania poufnych informacji i danych wywiadowczych – zaznaczył Greg Day z FireEye.

Wśród sposobów penetrowania systemów komputerowych raport wymienia m. in. "przynęty" nastawione na psychologiczne rozpracowanie konkretnych osób, by z ich nieświadomą pomocą uzyskać dostęp do systemów komputerowych organizacji, dla których pracują.

Elementem "przynęty" może być np. podszywanie się pod inną osobę lub organizację celem wyłudzenia poufnych danych, bądź nakłonienie kogoś do wejścia na "surogat domeny" (stronę stworzoną przez hakerów, która imituje swój pierwowzór). Rosyjski MSZ nie skomentował raportu twierdząc, że nie wspiera działalności hakerów.

Rosyjscy hakerzy mieli też wykorzystać złośliwe oprogramowanie nazwane "wężem" lub "oroboro", które w marcu br. pomogło zaatakować kilka systemów komputerowych ukraińskiego rządu i komputery w Europie Wschodniej. W czerwcu niektóre europejskie firmy energetyczne zostały zaatakowane przez wirusa nazwanego "energetycznym niedźwiedziem", którego także łączono z działaniami rosyjskich cyberprzestępców.

Atak na komputery Białego Domu

Przypomnijmy, dziś celem ataku hakerskiego były komputery w Białym Domu - Wykryto w naszej sieci podejrzane działania - powiedział pragnący zachować anonimowość urzędnik administracji prezydenta Baracka Obamy.

Nie sprecyzował on jednak, o jakie działania chodzi. Zapewnił, że natychmiast oceniono poziom zagrożenia i podjęto stosowne kroki. Urzędnik podkreślił, że system komputerowy Białego Domu nie ucierpiał, choć - jak przyznał - niektóre jego elementy zostały naruszone.

Urzędnik zapewnił, że "każde podejrzane działanie" w sieci komputerowej Białego Domu traktowane jest bardzo poważnie. W przeszłości już wielokrotnie hakerzy próbowali atakować komputery w siedzibie prezydenta USA i innych instytucjach rządowych.

...

To jest kraj zbojecki . Czego sie spodziewacie ? Przywalic im sankcjami .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 23:54, 01 Lis 2014    Temat postu:

Waszyngton celem cyberataków. To Rosjanie?

Międzynarodowi eksperci nie mają złudzeń - Rosja jest dziś ojczyzną najgroźniejszych przestępców, jacy działają w sieci. To właśnie rosyjscy cyberprzestępcy mogą stać za ostatnimi atakami hakerów na Biały Dom.

- Przestępstwa związane z bezpieczeństwem państwowym to ich nowa specjalizacja - mówi Mikko Hypponen z F-Secure. Analitycy w moskiewskiej siedzibie firmy Kaspersky Lab, która monitoruje światową cyberprzestępczość, mówią o gwałtownym wzroście cyberataków na zachodnie cele militarne i polityczne, nie wykluczając zaangażowania w nie państwa rosyjskiego.

- Podejrzewamy, że rządy na świecie nawiązują obecnie kontakt z cyberprzestępcami i płacą im za tworzenie złośliwego oprogramowania - mówi Siergiej Łożkin, badacz ds. bezpieczeństwa w Kaspersky Lab.

...

Wyhodowaliscie kraj zbojecki .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:33, 05 Lis 2014    Temat postu:

Minister obrony: portugalska marynarka przechwyciła rosyjski okręt

Lizbona znów ma problem z niezapowiedzianymi wizytami Rosjan. Tym razem na wody portugalskiej wyłącznej strefy ekonomicznej wpłynął okręt hydrologiczny. O incydencie poinformował minister obrony Portugalii, Jose Pedro Aguiar Branco, przebywający z oficjalną wizytą na Litwie.

Rosyjski okręt został zidentyfikowany minionej nocy. Marynarka wojenna natychmiast wysłała na miejsce swoją korwetę. Ta eskortowała rosyjską jednostkę do chwili, gdy opuściła ona wyłączną strefę ekonomiczną, w której prawo do badań i eksploatacji ma jedynie Lizbona.

W ubiegłym tygodniu portugalskie myśliwce F-16 dwukrotnie przechwyciły rosyjskie bombowce, które bez zapowiedzi pojawiły się w europejskiej przestrzeni powietrznej pod jurysdykcją portugalską.

Władze wypowiadały się o incydentach ze sporym dystansem: minister spraw zagranicznych Rui Machete nazwał je "niesympatycznym zjawiskiem, z którego oceną nie należy jednak przesadzać". Manewry Moskwy wzbudziły jednak w Portugalii spore zaniepokojenie.

...

Nie myslcie ze jak jestescie daleko to bedziecie miec spokoj z Ruskimi . Oni wszedzie sie wciskaja . Upadek noworadzieckich to korzysc dla calego swiata .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:36, 15 Lis 2014    Temat postu:

"Der Spiegel": Współpracowniczka ambasady Niemiec wydalona z Rosji

Współpracowniczka niemieckiej ambasady w Moskwie została na żądanie władz Rosji wyproszona z tego kraju - powiedziało źródło w MSZ w Berlinie, cytowane przez "Der Spiegel". Według władz niemieckich działania strony rosyjskiej mają charakter retorsji.

"Współpracowniczka ambasady niemieckiej w Moskwie opuściła ten kraj z powodu działań w ramach retorsji ze strony władz rosyjskich. Ubolewamy z powodu tego nieuzasadnionego kroku i poinformujemy o tym rząd Rosji" - powiedziało źródło.

Przedstawiciel MSZ nie podał "Spieglowi" dalszych szczegółów. Jednak według tygodnika ten krok władz rosyjskich jest odpowiedzią na wyproszenie z Niemiec rosyjskiego dyplomaty - pracownika konsulatu generalnego w Bonn.

Dyplomata ten został zmuszony do opuszczenia Niemiec "przy całkowitej dyskrecji" - podał tygodnik, powołując się również na źródło w MSZ. "W przeszłości w podobnych przypadkach nie było riposty ze strony Rosjan, tym razem jest inaczej" - zauważył "Der Spiegel".

...

Tak trzeba robic . Zachodnie ambasady to urzedasi sowieckie to szpiedzy . Kreml traci szpicli Zachod darmozjadow . To sie oplaca .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 19:48, 16 Lis 2014    Temat postu:

"Der Spiegel": Rosja infiltruje kraje bałkańskie, by nie weszły do UE

Niemiecki rząd z rosnącym niepokojem obserwuje działania Rosji na Bałkanach, zmierzające do politycznej i ekonomicznej infiltracji tych krajów oraz niedopuszczenia do ich zbliżenia z Unią Europejską - napisał tygodnik "Der Spiegel".

"W ciągu tego roku Rosja zmieniła się (z punktu widzenia Berlina) z trudnego partnera w przeciwnika" - czytamy w najnowszym wydaniu magazynu politycznego. Źródła w urzędzie kanclerskim twierdzą, że sytuacja jest wręcz "trudniejsza niż w końcowej fazie zimnej wojny, gdyż wtedy Moskwa przestrzegała przynajmniej zawartych porozumień".

Jak pisze "Der Spiegel", niemiecki rząd obserwuje "zakrojone na wielką skalę" działania Rosji na Bałkanach. Przypomina, że niedawno Moskwa po raz pierwszy nie poparła przedłużenia międzynarodowej misji EUFOR w Bośni i Hercegowinie, ponieważ we wniosku mowa była o perspektywie członkostwa w UE. Rosja zgłosiła też zastrzeżenia wobec objęcia przez Berlin przewodnictwa w OBWE w 2016 roku.

Z analizy niemieckiego MSZ, do której dotarła redakcja, wynika, że prezydent Władimir Putin chce za wszelką cenę zapobiec zbliżeniu czy wręcz wstąpieniu krajów bałkańskich do UE. Rosja traktuje Bałkany jak region o strategicznym znaczeniu - czytamy w raporcie.

Moskwa koncentruje się na Serbii, usiłując związać ją mocno ze sobą. Temu celowi służy nie tylko współpraca gospodarcza i dostawy gazu, lecz także "pansłowiańska retoryka". - Celem Putina jest wywarcie tak silnego nacisku na kraje bałkańskie, że albo zrezygnują z członkostwa w UE albo też staną się w UE reprezentantami rosyjskich interesów - mówi niemiecki eurodeputowany Elmar Brok.

"Der Spiegel" wskazuje na szereg rosyjskich projektów w Serbii, które zapewniły Moskwie wpływ na ten kraj - modernizację sieci kolejowej i przejęcie udziałów większościowych w sieci stacji paliwowych Beopetrol i największej sieci gazociągów.

Zdaniem niemieckiego MSZ decyzja UE o sankcjach wobec Rosji zaskoczyła Putina. Prezydent Rosji zabiega obecnie o rozmiękczenie restrykcji poprzez wywieranie presji na "słabe ogniwa" UE. Należy do nich Bułgaria, całkowicie uzależniona od dostaw rosyjskiego gazu i ropy. Jak twierdzi Berlin, blisko 300 tys. Rosjan nabyło nieruchomości w Bułgarii. Niemieckie władze obawiają się, że Moskwa może chcieć posłużyć się nimi jako instrumentem nacisku na rząd w Sofii.

W ocenie strony niemieckiej obie strony konfliktu - Rosja i Zachód są w nierównym stopniu gotowe do udziału w eskalacji. Podczas gdy Putin nie waha się przed użyciem gospodarczych, politycznych i nawet wojskowych środków do forsowania własnych interesów, gotowość Zachodu do wojny z powodu Ukrainy czy Mołdawii jest równa zeru.

Zdaniem "Spiegla" Niemcy dysponują ograniczonymi możliwościami przeciwstawienia się rosyjskiej ofensywie. W Berlinie panują "bezsilność, stan pogotowia i bezradność". Szef niemieckiej dyplomacji obstaje przez swoim kursie dialogu z Moskwą. - Nawet jeśli sto razy nie odniosło się sukcesu i przeżyło się zawód, dyplomacja polega na tym, że naciska się klamkę po raz 101. - powiedział minister. "Trzeba by jednak zapytać, czy drzwi nie są przypadkiem już od dawna zamknięte od środka" - komentuje "Der Spiegel".

....

TAK ! SOWIECI PRZESTRZEGALI PRZYNAJMNIEJ POTOZUMIEN ! A TU ŁAJNO NIC ! ZACHODNIE CIULE CHCA CHCA Z NIMI ROZMAWIAC W TEJ SYTUACJI ? O CZYM ?
IMPERIUM NALEZY ROZPIEPRZYC NA KAWALKI TAK ZEBY WYLI Z BÓLU ! BÓLOTERAPIA ! NIE MA INNEJ DROGI ! Wychowanie wymaga bicia ! Tak mowi Biblia . Widzicie jak szkodliwe sa zachodnie brednie o nie biciu dzieci . Tu widzicie skutki . Jak ktos wam nawija o zakazie bicia to juz teraz wiecie ze to zwyrodnialec przez ktorego beda takie bestialstwa jak agresja Kremla bo nie bylo wychowaczego bicia .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:57, 17 Lis 2014    Temat postu:

Polscy dyplomaci zostali wydaleni z Rosji

Rosja wydala czterech polskich dyplomatów - podały Fakty TVN. Jak donosi agencja AFP, która przekazuje tę informację, zarzucono im "działalność niezgodną z ich statusem". Polski MSZ na razie nie komentuje tych informacji.

Zdaniem komentatorów, może to być działanie odwetowe - w ostatnim czasie polskie władze wyrzuciły kilku rosyjskich dyplomatów. MSZ Rosji określiło posunięcie władz Polski jako "nieprzyjazne i niczym nieuzasadnione".

"Rosyjska strona podjęła adekwatne kroki i kilku polskich dyplomatów już opuściło terytorium naszego kraju za działalność niezgodną z ich statusem" - czytamy na stronie rosyjskiego MSZ.

Informacje o wydaleniu rosyjskich dyplomatów pojawiły się już w październiku, nie było jednak oficjalnego potwierdzenia polskich władz. Teraz Rosjanie, wyrzucając Polaków, ujawnili, że Polska jednak podjęła takie kroki.

Miesiąc temu pojawiły się doniesienia na temat ujawnienia dwóch szpiegów, którym postawiono zarzuty pracy dla obcego wywiadu. Chodziło o oficera WP i prawnika z podwójnym obywatelstwem, którzy zostali aresztowani na trzy miesiące. Z informacji przekazanych przez ABW i SKW posłom sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych wynikało, że mieli oni działać na rzecz rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU.

O areszt wobec oficera z jednego z departamentów MON do Wojskowego Sądu Okręgowego w Warszawie wniosła warszawska Wojskowa Prokuratura Okręgowa, która postawiła mu zarzut udziału w działalności na rzecz obcego wywiadu, zagrożony karą od 3 do 15 lat więzienia.

O areszt dla Stanisława Sz. wniosła Prokuratura Apelacyjna w Warszawie, która postawiła mu zarzut pracy na rzecz obcego wywiadu, za co grozi od roku do 10 lat więzienia. Jak dowiedziała się PAP w resorcie gospodarki, Stanisław Sz. złożył prośbę o odbycie wolontariatu w Ministerstwie Gospodarki, ale odpowiedź była negatywna. Według mediów prawnik został zatrzymany przez polskie służby w dniu, gdy miał zacząć staż w MG.

Prokurator generalny Andrzej Seremet powiedział, że sprawy podejrzanych o szpiegostwo wojskowego i cywila łączą się, ale związek nie polega na tym, że osoby te ze sobą współdziałały. Szef prokuratury oświadczył, że to nie jest koniec tej sprawy, ale nie może na razie przedstawić szczegółów. Od prokuratora znającego sprawę PAP dowiedziała się, że zatrzymany prawnik "bardzo interesował się zagadnieniami z dziedziny energetyki" i kontaktował się w tych sprawach z wieloma osobami. Seremet nie chciał odnosić się do tych doniesień.

...

Zamknac konsulaty zredukowac ambasady . Po co nam tylu ich szpiegow . Chcecie tam jezdzic czy co ? Nazizm jest ohydny i nie ma na co patrzec .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:26, 19 Lis 2014    Temat postu:

Kontrwywiad: Niemcy są celem cyberataków tajnych służb innych państw

Komputery niemieckich instytucji rządowych i firm są celem codziennych coraz intensywniejszych cyberataków ze strony tajnych służb innych państw, zwłaszcza Rosji i Chin - ostrzegł szef kontrwywiadowczego Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji (BfV).

Występując na konferencji w sprawie bezpieczeństwa komputerowego w Berlinie, Hans Georg Maassen zaznaczył, że spośród przeciętnie 3 tys. ataków, jakie hakerzy lub przestępcy przeprowadzają każdego dnia na niemieckie rządowe systemy informatyczne, około pięciu jest dziełem służb wywiadowczych. Dzięki swemu wyrafinowaniu są one bardzo trudne do dostrzeżenia - zaznaczył.

- Zauważyliśmy, że ataki obcych agencji wywiadowczych na niemiecką rządową infrastrukturę informatyczną stają się coraz częstsze - dodał szef BfV. Według niego nasilenie tego rodzaju działań daje się zaobserwować przed ważnymi konferencjami międzynarodowymi, jak szczyt G20, kiedy to rządowi doradcy mogą otrzymywać zawierające wirusy e-maile, których fikcyjnymi nadawcami są negocjatorzy z innych państw.

Maassen nazwał Berlin stolicą "politycznego szpiegostwa", wskazując, że celem hakerów są zarówno niemiecka polityka gospodarcza, obronna i zagraniczna, jak też duże firmy z ich supernowoczesnym potencjałem naukowo-technicznym. Jak podkreślił, prywatne przedsiębiorstwa podejmują niekiedy walkę w obronie swych najcenniejszych technologii i produktów.

...

Trzeba przywalic sankcjami .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:54, 20 Lis 2014    Temat postu:

Ostrzeżenie dla mieszkańców Wysp! Rosjanie monitorują nasze domy

Wielka Brytania podjęła międzynarodową akcję mającą na celu zamknięcie rosyjskiej strony internetowej, na której możemy zobaczyć monitoring z kamer internetowych w naszych domach, siłowniach czy miejscach pracy.

Christopher Graham, komisarz ds. informacji, naciskał na rosyjskie władze, aby podjęły natychmiastowe działania w sprawie usunięcia strony inwigilującej mieszkańców Wielkiej Brytanii.

Poinformował także, że podejmie współpracę z amerykańską Federal Trade Commission (Federalną Komisją Handlu, FTC) w celu zmuszenia zarządzających stroną do jej zamknięcia w przypadku, jeśli rosyjskie władze odmówią współpracy.

Graham zauważył też, że sam fakt istnienia takiej strony pokazał także, jak ważne jest zabezpieczenie hasłami naszych urządzeń mających dostęp do internetu.

W wywiadzie dla BBC Radio 4 Graham powiedział: - Jestem bardzo zaniepokojony tym, co udostępnia rosyjska strona i chciałbym, aby rosyjskie władze podjęły odpowiednie kroki w celu zamknięcia jej.

Komisarz ds. informacji skrytykował także właścicieli kamer internetowych, którzy są zbyt "beztroscy" w korzystaniu z nich. - Musimy dorosnąć do tego typu rzeczy – stwierdził Graham.

Urządzenia te są bardzo poręczne, jeśli chcemy wiedzieć, czy nasze dziecko przebywające w drugim pokoju lub przedszkolu jest bezpieczne, jednak każdy może mieć dostęp do tego, co monitorujemy, chyba że zabezpieczymy urządzenie mocnym hasłem. Dzisiejsza historia pokazuje nam, co się dzieje, jeśli o to nie dbamy.

Jeśli cenimy swoją prywatność, powinniśmy zadbać o jej dobre zabezpieczenia. Nie jest to trudne.

...

Rosja to agresja nieustajaca .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 19:47, 22 Lis 2014    Temat postu:

Rosyjski deputowany: Polacy żądają zwrotu Wilna

Antypolska propaganda rosyjskiego deputowanego partii komunistycznej. Wadim Sołowiow powiedział w rosyjskiej telewizji "Deszcz", że tydzień temu w Polsce odbyły się masowe demonstracje, podczas których domagano się zwrotu Wileńszczyzny.

Rosyjski deputowany odniósł się w ten sposób do niedawnej wypowiedzi prezydent Litwy, która ostro skrytykowała Rosję i Władimira Putina. Dalia Grybauskaite nazwała Rosję "państwem terrorystycznym". W Moskwie odezwały się głosy oburzenia, a niektórzy politycy proponowali nawet zerwanie stosunków dyplomatycznych z Litwą.

Komentując te wydarzenia, Wadim Sołowiow mówił, że Litwini, atakując Rosję, chcą przypodobać się Amerykanom, bo tylko Waszyngton może powstrzymać Polaków przed wysuwaniem roszczeń zwrotu Wileńszczyzny.

- W Polsce tydzień temu odbywały się masowe demonstracje z żądaniem zwrotu Wilna - powiedział w telewizji "Deszcz" Sołowiow. Dodał, że "dziś wyszło 50 tysięcy, jutro wyjdzie milion osób, a pojutrze polski rząd wysunie pretensje terytorialne".

Wypowiedź deputowanego nie została sprostowana przez prowadzącego program.

...

Kolejna prowokacja Kremla .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 20:14, 22 Lis 2014    Temat postu:

Korzystasz z kamery internetowej? Zobacz, co Ci grozi

Rosjanie stworzyli witrynę, która pobiera i udostępnia obraz z tysięcy kamer internetowych na całym świecie - ostrzegają brytyjskie służby.

Na stronie można zobaczyć monitoring ulic, prywatnych mieszkań, ale również nagrania pokazujące śpiące w swoich łóżeczkach dzieci.

Sky News rozmawiał z administratorem witryny, który powiedział, że strona została założona, aby uświadomić ludziom, jak łatwy jest dostęp do kamer. Obiecał, że zamknie ją tylko wtedy, "kiedy wszystkie kamery będą chronione hasłem".

Brytyjskie służby współpracują z rosyjskimi władzami nad zamknięciem portalu.

"To rzeczywiście straszne, ale w końcu to obowiązek rodziców, aby zabezpieczyć zdalny dostęp hasłem" – powiedział Christopher Graham, brytyjski komisarz ds. Internetu.

...

Oni nie maja zadnej moralnosci .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 21:50, 25 Lis 2014    Temat postu:

Rosja przejmuje kontrolę nad Abchazją

Rosja przejęła kontrolę nad Abchazją - zbuntowanym rejonem Gruzji. Układ o sojuszu i partnerstwie strategicznym podpisali w Soczi Władimir Putin i samozwańczy przywódca Abchazji Raul Chadżimba. Umowę podpisano na 10 lat, z możliwością przedłużenia. W ten sposób - po Krymie - Rosja przejęła kolejny region położony nad Morzem Czarnym. Umowę potępiła Gruzja.

Deklaracje o sojuszu padły wcześniej w trakcie spotkania Putina z Chadżimbą. Gospodarz Kremla zapowiedział, że wraz z podpisaniem dokumentu dwukrotnie zwiększy się pomoc finansowa Rosji dla regionu. Natomiast samozwańczy prezydent tego kaukaskiego regionu podkreślał, że liczy na współpracę w sferach bezpieczeństwa i rozwoju gospodarczego.

Z informacji publikowanych wcześniej przez rosyjskie media wynikało, że porozumienie rosyjsko-abchaskie przewiduje również stworzenie wspólnych oddziałów wojskowych i zobowiązuje do wzajemnej obrony.

Przeciwko podpisaniu dokumentu od początku występujowały władze w Tbilisi. Gruzińskie MSZ nazwało dokument "próbą aneksji Abchazji". Ten separatystyczny region uznawany jest za integralną część Gruzji, czasowo okupowaną przez rosyjskie wojska.

...

KOLEJNY AGRESJI !!! GDZIE TE SANKCJE ZACHODNIE BARANY ???!!!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 35, 36, 37  Następny
Strona 8 z 37

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy