Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Jaśminowa fala z Egiptu w Strefie Gazy !!!
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 15:13, 11 Gru 2011    Temat postu:

Hamas produkuje rakiety na półwyspie Synaj

Palestyński radykalny Hamas, który odpala rakiety na Izrael z kontrolowanej przez siebie Strefy Gazy, zaczął je produkować na terenie należącego do Egiptu półwyspu Synaj, bo liczy na to, że w ten sposób uchroni swój arsenał przed izraelskimi nalotami.

Jak pisze w niedzielę izraelska anglojęzyczna gazeta "Jerusalem Post", Hamas założył na Synaju nie tylko warsztaty produkujące rakiety, ale i bazy dla swoich bojowników, którzy mają za zadanie przenikać stamtąd na teren Izraela. Specjalizujący się w tematyce wojskowej dziennikarz tej gazety, Jaakow Katz, twierdzi, że Hamas wychodzi z założenia, iż Izrael nie ośmieli się interweniować na Synaju w obawie przed negatywnymi skutkami dla stosunków z Egiptem, z którym chce utrzymać pokojowe relacje.

Izrael wzywa nowe władze w Kairze do "przywrócenia porządku" na Synaju. Od obalenia prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka w lutym br. już kilkakrotnie na półwyspie był niszczony gazociąg dostarczający gaz ziemny do Izraela. To także z Synaju na teren Izraela wdarło się komando, które dokonało serii ataków terrorystycznych pod Ejlatem w sierpniu tego roku. W ich wyniku zginęło ośmiu Izraelczyków.

W celu przeciwdziałania destabilizacji sytuacji na swojej granicy z Egiptem Izrael zgodził się nawet na zwiększenie egipskiej obecności wojskowej na Synaju, który zgodnie z traktatem pokojowym zawartym między dwoma krajami w 1979 r. pozostaje strefą zdemilitaryzowaną. Układ zezwalał jedynie na obecność na półwyspie ograniczonych sił służących ochronie granicy.

Jak jednak pisze "JP", wzmocnienie egipskiego kontyngentu na Synaju przyniosło jedynie ograniczone rezultaty w walce z terroryzmem i przemytem broni do palestyńskiej Strefy Gazy. Przez Synaj miały tam ostatnio m.in. dotrzeć z Libii odpalane ręcznie rakiety przeciwlotnicze rosyjskiej produkcji.

Izrael reaguje na to w dwojaki sposób. Po pierwsze: wzmacnia własną ochronę granicy z Egiptem - w tym celu stworzono niedawno specjalną, nową brygadę. Po drugie: nie mogąc działać na Synaju nasilił "uderzenia prewencyjne" na terenie samej Strefy Gazy. Na przykład w czwartek w takim ataku w mieście Gaza zabity został jeden z dowódców Brygad Męczenników Al-Aksy. Jak twierdzi Izrael, mężczyzna planował atak wzorowany na zamachach dokonanych pod Ejlatem - jego podkomendni mieli za zadanie przeniknąć do Izraela z Synaju.

Hamas wykorzystuje zmiany w Egipcie, które nastąpiły po ustąpieniu Mubaraka. Palestyńskie ugrupowanie jest faktycznie odgałęzieniem Bractwa Muzułmańskiego - największej obecnie siły politycznej w Egipcie.

Pod wpływem przechodzącego przemiany Egiptu, odwołujący się do religii Hamas zawarł porozumienie o pojednaniu narodowym z konkurencyjnym świeckim Fatahem, który tworzy umiarkowane władze Autonomii Palestyńskiej na Zachodnim Brzegu - jednym z dwóch palestyńskich terytoriów.

W 2007 roku oba ugrupowania walczyły przeciw sobie w wojnie domowej o władzę w Strefie Gazy. Teraz ich oficjalnie deklarowanym wspólnym celem jest przeprowadzenie ogólnonarodowych wyborów, które wyłoniłyby wspólne władze dla obu odrębnych palestyńskich terytoriów: Strefy Gazy i Zachodniego Brzegu.

Izrael twierdzi, że jest w każdej chwili gotów wznowić rokowania pokojowe z Fatahem, ale nie chce słyszeć o negocjacjach z Hamasem, który uznaje za organizację terrorystyczną. Sam Hamas z kolei otwarcie deklaruje chęć zniszczenia Izraela i ustanowienia na całym jego obszarze państwa palestyńskiego. Obecnie od kilku dni pomiędzy Izraelem a Strefą Gazy trwa kolejna wymiana ognia.

>>>>>

Sami widzicie jak Hamas szkodzi Palestynie ... Wystrzeliwuja te durne rakiety na ludnosc cywilna . W odwecie Izrael bomabrduje Gaze i sa olbrzymie straty . Ponury nonsens . Izrael ma pelne prawo bombardowac takze Synaj . Albo Egipt robi z tym porzadek albo Izrael ...
Potepiamy bezsensowna jatke . Jedyna sluszna droga jest pokojowa walka ktora glosi obecny przywodca Palestyńczyków . Absurdalny ostrzal siermieznymi rakietami cywilow z Izraela jest zbrodnia niszczaca szanse Palestyny na poprawe sytuacji . TO ZBRODNIA !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:13, 30 Gru 2011    Temat postu:

Przywódca Hamasu zakazał walki zbrojnej z Izraelem

Chaled Meszal, przywódca radykalnego palestyńskiego ugrupowania Hamas, nakazał swojej organizacji zaprzestanie ataków na Izrael - poinformował dzisiaj izraelski dziennik "Haarec".

-Wcześniej Meszal zapowiedział porzucenie walki zbrojnej na rzecz masowych pokojowych protestów. - My i Fatah mamy teraz wspólną podstawę, jest nią powszechny protest, dający wyraz sile ludu - powiedział zarządzający Hamasem z Damaszku Meszal w wywiadzie dla agencji Associated Press.

Zmiana taktyki jest wynikiem porozumienia Hamasu z Fatahem, palestyńską partią sprawującą władzę na Zachodnim Brzegu. O decyzji dotyczącej wstrzymania ataków na Izrael poinformował "Haarec" wysoko postawiony członek Fatahu.

Przywódca Hamasu zastrzegł jednak, że Palestyńczycy mają prawo do użycia przemocy. - Tak długo, jak trwa okupacja naszych ziem, mamy prawo się bronić, używając wszystkich środków, w tym walki zbrojnej - powiedział Meszal w rozmowie z AP.

Dzisiaj wieczorem doniesieniom o rozkazie porzucenia walki zbrojnej zaprzeczyły władze Hamasu w Gazie. Komentatorzy w izraelskiej prasie mówią o możliwym rozłamie w Hamasie - między lokalnymi przywódcami ugrupowania w Gazie a szefostwem w Damaszku.

Wynikiem porozumienia z Fatahem jest również uznanie przez Hamas starań o niepodległą Palestynę w granicach z 1967 roku, obejmującą Zachodni Brzeg, Gazę i Jerozolimę Wschodnią. Hamas nadal oficjalnie nie uznaje państwa Izrael.

Brak reakcji ze strony władz Izraela na słowa Meszala skrytykował "Haarec" w artykule wstępnym. Zwrócił uwagę, że zamiast podjąć próbę zawarcia rozejmu izraelscy wojskowi od miesiąca straszą kolejnym atakiem na Gazę, którą od 2006 roku rządzi Hamas.

Po przejęciu władzy przez Hamas Izrael nałożył blokadę, która doprowadziła Gazę na skraj katastrofy humanitarnej. Na przełomie 2008 i 2009 roku Izrael, twierdząc, że chce doprowadzić do zaprzestania ostrzału rakietowego z Gazy, rozpoczął operację "Płynny Ołów".

Według danych organizacji pozarządowych, których wiarygodność potwierdził ONZ-owski raport Goldstone'a, zginęło wtedy co najmniej 1387 Palestyńczyków, a czterech Izraelczyków poniosło śmierć w wyniku palestyńskiego ostrzału rakietowego. W trakcie walk w Strefie Gazy zostało zabitych 9 izraelskich żołnierzy. Stany Zjednoczone i Unia Europejska uznają Hamas za organizację terrorystyczną.

>>>>>

Jestem w szoku ! Skad taka madrosc ! Zamiast prowokowac Izrael do odwetu gdzie ginie 1000 Palestyńczyków na 1 Izraelczyka jedyna realna droga pokojowej walki ! nie spodziewalem sie tego po Hamasie ... Ale oczywiscie kazdy moze sie nawrocic ! Sytuacja Palestynczykow jest ciezka w tej sytuacji trudno o zdrowe myslenie . Rozpacz i diabel podsuwaja droge mordu ... Nielatwo to odrzucic . No ale jesli znajduja sie tacy ktorzy mimo wszystko sie przelamuja to jest WIELKA RADOSC ! takze w niebie ! A zwlaszcza w niebie !
Wreszcie Palestyna jest na dobrej drodze ! egion idzie ku lepszemu . Rezimy upadaja takze w Izraelu . Ludzie zwracaja sie ku pokojowym protestom . Npiecie spada . POKOJ SIE ZBLIZA ! Jerozolima znow bedzie Miastem Pokoju jak o tym mowi przeciez nazwa tego miasta ( Jeru - miasto - Salem - pokoju ) .

Takie byly rezultaty prowokowania Izraela siermieznymi rakietami - Gaza zamieniala sie w ruiny :


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 15:52, 21 Sty 2012    Temat postu:

Hamas: Meszal nie będzie ubiegał się o kolejną kadencję

Radykalne palestyńskie ugrupowanie Hamas poinformowało, że jej szef Chaled Meszal nie będzie ubiegał się o kolejną kadencję.

Organizacja wezwała Meszala do przemyślenia decyzji, tłumacząc że kwestia, kto stoi na czele ruchu, powinna zostać rozstrzygnięta przez jego instytucje. Hamas uważa, że decyzja taka nie powinna być podejmowana tylko przez jedną osobę, nawet jeśli jest to przywódca. Ugrupowanie poinformowało o tym w oświadczeniu w rozesłanym do mediów e-mailu.

Meszal, który zarządza Hamasem ze stolicy Syrii, Damaszku, na razie nie skomentował sprawy.

Nie wiadomo, kiedy Hamas przeprowadzi nowe wewnętrzne wybory - pisze agencja Associated Press. Kierownictwo ugrupowania wybierane jest przez jego ciało - Radę Szury.

Pod koniec grudnia izraelski dziennik "Haarec" poinformował, że Chaled Meszal nakazał swojej organizacji, która od 2007 r. kontroluje Strefę Gazy, zaprzestanie ataków na Izrael. Wcześniej Meszal zapowiedział porzucenie walki zbrojnej na rzecz masowych pokojowych protestów. Doniesieniom o rozkazie porzucenia walki zbrojnej zaprzeczyły natomiast władze Hamasu w Gazie. Komentatorzy izraelscy mówią o możliwym rozłamie w Hamasie - między lokalnymi przywódcami ugrupowania w Gazie a szefostwem w Damaszku.

>>>>>

Czyli co chac utarcic Meszala i kontynuowac bezsensowna rzez Palestynczykow z Gazy w imie niewiadomo czego ? Tutaj hasla demokracji nie pomoga . Demokracja to nie tylko wybory szefa ale jeszcze demokratyczne zasady . Czyli cala organizacja musi dzialac demokratycznie . A wiec pokojowo jak mowi Meszal . Nie ma becnie zadnej potrzeby walki zbrojnej gdy swiat sie zmienia wokol gdy padaja rezimy gdy w Izraelu trwa wielki bunt spoleczny . Teraz jest czas ruchow pokojowych a wojna juz nie wroci gdyz koniec diabla jest bliski . O on jest przyczyna zla .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:34, 15 Lut 2012    Temat postu:

Strefa Gazy: jedyna elektrownia nie działa

Je­dy­na elek­trow­nia w Stre­fie Gazy, za­spo­ka­ja­ją­ca więk­szość dzien­ne­go za­po­trze­bo­wa­nia na prąd na tym ob­sza­rze, we wto­rek prze­sta­ła dzia­łać, po­nie­waż za­bra­kło pa­li­wa, które do­tych­czas prze­my­ca­no z Egip­tu. Za­gro­żo­ne jest funk­cjo­no­wa­nie m.​in. szkół i szpi­ta­li.

- Z przy­kro­ścią in­for­mu­je­my, że nie je­ste­śmy w sta­nie do­star­czyć od­po­wied­niej ilo­ści prądu do szpi­ta­li, szkół, pomp wod­nych i sta­cji uzdat­nia­nia wody - przy­znał rzecz­nik przed­się­bior­stwa ener­ge­tycz­ne­go Pa­le­sti­nian Ener­gy Au­tho­ri­ty (PEA), Abu Al-Am­ra­in. Za­po­wie­dział, że do­pó­ki pro­blem nie zo­sta­nie roz­wią­za­ny, prąd bę­dzie do­star­cza­ny do domów je­dy­nie przez 6 go­dzin dzien­nie. PEA przy­zna­ła, że pro­ble­my z do­sta­wa­mi pa­li­wa do elek­trow­ni po­wsta­ły w wy­ni­ku "dzia­łań pod­ję­tych" przez Egipt.

Do pod­trzy­ma­nia pracy elek­trow­ni po­trze­ba 600 000 li­trów pa­li­wa dzien­nie. Pa­le­styń­skie Cen­trum Praw Czło­wie­ka (PCHR) po­da­ło jed­nak, że od piąt­ku na teren Stre­fy Gazy prze­my­co­no za­le­d­wie 340 000 li­trów, przy czym PEA nie ma żad­nych re­zerw pa­li­wo­wych.

We­dług roz­mów­ców agen­cji Reu­te­ra, w nor­mal­nych oko­licz­no­ściach z floty cię­ża­ró­wek, które usta­wia­ły się po egip­skiej stro­nie gra­ni­cy, pom­po­wa­ne było pa­li­wo, które przez rury w nie­le­gal­nym tu­ne­lu pod gra­ni­cą trans­por­to­wa­no na teren Gazy.

Winą za obec­ny kry­zys PEA obar­czył Izra­el, który wstrzy­mał do­sta­wy pa­li­wa do pa­le­styń­skiej en­kla­wy w stycz­niu 2010 roku w ra­mach blo­ka­dy, ma­ją­cej za­po­biec prze­my­to­wi broni dla ra­dy­kal­ne­go, an­ty­izra­el­skie­go Ha­ma­su. Pod­no­szą się jed­nak głosy eks­per­tów i or­ga­ni­za­cji praw czło­wie­ka, że winić na­le­ży rzą­dzą­cy Stre­fą Gazy Hamas, który nie za­trosz­czył się na czas o al­ter­na­tyw­ne źró­dła do­staw pa­li­wa.

- PEA uza­leż­ni­ła wszyst­ko od pa­li­wa szmu­glo­wa­ne­go przez tu­ne­le, bez gwa­ran­cji, że te do­sta­wy będą kon­ty­nu­owa­ne. Obec­ny głę­bo­ki kry­zys do­wo­dzi, że takie po­dej­ście było błęd­ne - oce­nił pi­sarz i dzia­łacz Mu­sta­fa Ibra­him. Prze­rwy w do­sta­wach prądu "mogą ogra­ni­czyć do­stęp (...) do wody pit­nej" - ostrze­ga PCHR.

>>>>

No tak ale to spowodowal Hamas bezsensownym ostrzalem Izraela . Nie moge protestowac i potepiac Izraela gdy w jego kierunku leca jakies bomby ... Ludzie wybrali Hamas i jak rozumiem godza sie na takie warunki zycia byle jakies bomby spadaly na |Izrael . Jest to glupie ale skoro ludzie chca to maja ...
Ja popieram pokojowa walke wladz Zachodniego Brzegu . Jest ona sensowna i rokuje poprawe sytuacji Palestynczykow . Bezsensowny ostrzal to droga do nikad ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:46, 27 Lut 2012    Temat postu:

Muszą pracować, zamiast chodzić do szkoły

Z po­wo­du ogrom­ne­go bez­ro­bo­cia i ubó­stwa pa­le­styń­skie dzie­ci zmu­szo­ne są do po­rzu­ce­nia szko­ły i pod­ję­cia pracy. Pod­nie­sie­nie stan­dar­du życia nie jest jed­nak pro­ste - za cięż­ką pracę do­sta­ją ni­skie wy­na­gro­dze­nie.
W Stre­fie Gazy praca dzie­ci jest zja­wi­skiem po­wszech­nym.

>>>>

No wlasnie taka jest bieda . Trzeba koniecznie podniesc PKB . Musi byc wiecej firm i ulatwione przepisy o ich zakladaniu . Problem nie sprowadza sie do tego skad wziac kase dla urzednikow autonomii ale JAK PODNIESC PKB !!!!
Obawiam sie ze ,,pomoc'' hamuje rozwoj ... Trzeba to zmienic !

Natomiast tutaj mamy strefe Gazy . I tutaj juz odpowiedzialnosc ponosi Hamas . Taka przyszlosc zgotowal dzieciom . Ale co tam dzieci . Najwazniejsze bylo wystrzeliwanie rakiet na Izrael . To rozladowywalo chec zemsty . To ze Izrael w odwecie rozwalal gospodarke to juz wodzow nie intetresowalo . A dzieci musza jakos przezyc.

Obrazki ze StrefyGazy:
Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 21:48, 10 Mar 2012    Temat postu:

Hamas grozi Izraelowi. "Zapłaci krwią"

Hamas mo­bi­li­zu­je siły, aby zadać "de­cy­du­ją­cy cios" Izra­elo­wi – pisze agen­cja Ros­bałt. - Izra­el za­pła­ci krwią za swoje zbrod­nie w Stre­fie Gazy. Ze­msta wcze­śniej czy póź­niej na­stą­pi i bę­dzie su­ro­wa – za­gro­ził rzecz­nik zbroj­ne­go skrzy­dła Ha­ma­su Abu Ubaj­da.
Zu­ha­ir Al-Ka­isi, fot. PAP/EPA

Dzi­siaj Unia Eu­ro­pej­ska za­ape­lo­wa­ła o prze­rwa­nie eska­la­cji prze­mo­cy w Stre­fie Gazy i na po­łu­dniu Izra­ela. – Wzy­wam obie stro­ny do przy­wró­ce­nia po­ko­ju – po­wie­dzia­ła Ca­the­ri­ne Ash­ton, Wy­so­ki Przed­sta­wi­ciel Unii Eu­ro­pej­skiej ds. Wspól­nej Po­li­ty­ki Za­gra­nicz­nej i Bez­pie­czeń­stwa. Wcze­śniej in­for­mo­wa­no, że siły po­wietrz­ne Izra­ela za­ata­ko­wa­ły grupę ter­ro­ry­stów w Stre­fie Gazy. Atak spo­wo­do­wał śmierć dwóch osób, a jedna osoba zo­sta­ła ranna. Zgi­nę­li w nim szef dzia­ła­ją­cych w Gazie Lu­do­wych Ko­mi­te­tów Oporu, Zu­ha­ir, Al-Ka­isi, oraz jego współ­pra­cow­nik, Mah­mud Ha­na­ni.

Ogó­łem w serii ata­ków zgi­nę­ło 12 osób, a 19 zo­sta­ło ran­nych.

"Krwa­wa ri­po­sta"

- Nasz se­kre­tarz ge­ne­ral­ny Zu­ha­ir Al-Ka­isi był jed­nym z dwóch Pa­le­styń­czy­ków za­bi­tych w ataku izra­el­skim na za­cho­dzie Gazy - po­twier­dzi­ły Lu­do­we Ko­mi­te­ty Oporu w ko­mu­ni­ka­cie. Skrzy­dło zbroj­ne tej or­ga­ni­za­cji - Bry­ga­dy Sa­la­hed­di­na - za­gro­zi­ło Izra­elo­wi "krwa­wą ri­po­stą".

Armia izra­el­ska oświad­czy­ła w ko­mu­ni­ka­cie po tym ataku, że "celem lot­nic­twa izra­el­skie­go byli dwaj człon­ko­wie or­ga­ni­za­cji ter­ro­ry­stycz­nej Lu­do­we Ko­mi­te­ty Oporu w Stre­fie Gazy - Zu­ha­ir Al-Ka­isi i jego współ­pra­cow­nik Mah­mud Ha­na­ni".

- Ugru­po­wa­nie to jest od­po­wie­dzial­ne za przy­go­to­wa­nie ataku ter­ro­ry­stycz­ne­go, który miał być prze­pro­wa­dzo­ny w naj­bliż­szych dniach na pół­wy­spie Synaj - po­da­ła izra­el­ska armia.

We­dług stro­ny izra­el­skiej, Lu­do­we Ko­mi­te­tu Oporu zor­ga­ni­zo­wa­ły też w sierp­niu ubie­głe­go roku serię za­ma­chów w po­bli­żu Ej­la­tu, przy gra­ni­cy z Egip­tem. Zgi­nę­ło w nich łącz­nie ośmiu Izra­el­czy­ków, a ponad 30 zo­sta­ło ran­nych. Za­bi­tych zo­sta­ło także pię­ciu egip­skich straż­ni­ków gra­nicz­nych.

Kim byli za­bi­ci Al-Ka­isi i Ha­na­ni ?

Ha­na­ni był jed­nym z 1027 więź­niów pa­le­styń­skich uwol­nio­nych w paź­dzier­ni­ku ubie­głe­go roku przez Izra­el w ra­mach wy­mia­ny za izra­el­skie­go żoł­nie­rza Gi­la­da Sza­li­ta, upro­wa­dzo­ne­go ponad pięć lat wcze­śniej przez Hamas w Stre­fie Gazy. Ha­na­ni jest pierw­szym z uwol­nio­nych wtedy więź­niów, który zgi­nął w izra­el­skim ataku.

Al-Ka­isi zo­stał wy­bra­ny na szefa Lu­do­wych Ko­mi­te­tów Oporu w sierp­niu ubie­głe­go roku, po śmier­ci po­przed­nie­go se­kre­ta­rza ge­ne­ral­ne­go or­ga­ni­za­cji w ataku lot­nic­twa izra­el­skie­go w mie­ście Rafah.

Pod ko­niec ubie­głe­go roku przy­wód­ca rzą­dzą­ce­go Stre­fą Gazy ra­dy­kal­ne­go ugru­po­wa­nia pa­le­styń­skie­go Hamas Cha­led Me­szal na­ka­zał swej or­ga­ni­za­cji za­prze­sta­nie ata­ków na Izra­el. Jed­nak na­le­żą­cy do in­nych ugru­po­wań Pa­le­styń­czy­cy wy­strze­li­wu­ją ra­kie­ty na Izra­el, który od­po­wia­da na to ata­ka­mi lot­ni­czy­mi.

Od po­cząt­ku bie­żą­ce­go roku na te­ry­to­rium Izra­ela spa­dło ponad 50 pa­le­styń­skich ra­kiet; nie wy­rzą­dzi­ły one żad­nych szkód.

>>>

No i widzicie jakie sa owoce terroryzmu .
Gina glownie Palestynczycy a najwyzej 1 z Izraela ... Dlatego racje ma Meszal zakazujac bezsensownego ostrzalu ktory nic nie daje oprocz wielu ofiar po stronie Palestyny . Bo trudno aby armai Izraeal nie odpowiadala na atak . Jej obowiazkiem jest zlikwidowac zagrozenie jak kazdej armii ... Nonsensem jest nazywac to ,,zbrodnia'' . Zbrodnia to jest jak Polacy wykopali studnie a oni zasypali . To jest zbrodnia . Albo zburzenie wioski . Odpowiedz na atak jest walka a nie zbrodnia .
Ci glupcy ktorzy atakuja Izrael zreszta szybko gina jak widac . Bo gdy rozum spi zycie trwa krotko . Trzeba walczyc o wolnosc uzywajac ROZUMU !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:21, 11 Mar 2012    Temat postu:

Tragiczny nalot wojsk Izraela. 12-latek nie żyje.

Dwóch Palestyńczyków, w tym 12-letni chłopiec, zginęło dziś rano w izraelskich nalotach, podnosząc liczbę ofiar po palestyńskiej stronie do 17. W obawie przed palestyńskim ostrzałem rakietowym, odwołano zajęcia w izraelskich szkołach na południu kraju.

-12-letni Ajub Assila, z obozu dla uchodźców Dżabalija w północnej Strefie Gazy, zginął w drodze do szkoły w wyniku izraelskiego ostrzału. W tym samym ataku ranny został inny, siedmioletni chłopiec z tej samej rodziny - podały agencji AFP źródła medyczne. Rzeczniczka izraelskiej armii oświadczyła, że doniesienia o śmierci chłopca są sprawdzane. W komunikacie izraelskiej armii napisano, że celem nalotu był "oddział bojowników na końcowym etapie przygotowań ostrzału rakietowego Izraela z północnej Strefy Gazy".

W osobnym ataku w mieście Gaza zabity został palestyński bojownik - twierdzą palestyńskie źródła medyczne.

Z kolei na regiony Eszkol i Aszdod w południowym Izraelu spadły w niedzielę rano palestyńskie rakiety, nie powodując żadnych strat. Izraelskie władze zaleciły mieszkańcom południowego Izraela, by pozostawali w pobliżu schronów; w niedzielę rano zamknięte były wszystkie szkoły, a także Uniwersytet Ben Guriona w mieście Beer Szewa.

Eskalacja przemocy w Strefie Gazy zaczęła się w piątek, gdy izraelskie lotnictwo zabiło dwóch Palestyńczyków, w tym przywódcę radykalnej organizacji Ludowe Komitety Oporu w Strefie Gazy, Zuhaira al-Kaisiego. Izraelska armia podała, że ugrupowanie przygotowywało atak terrorystyczny, który miał być przeprowadzony z półwyspu Synaj. W sumie od piątkowego popołudnia zginęło 17 Palestyńczyków, z czego 16 to bojownicy - podała agencja Reutera, powołując się na palestyńskie władze.

Radykalne palestyńskie ugrupowania wystrzeliły ponad 100 rakiet i pocisków moździerzowych w kierunku Izraela. Za ostrzał odpowiadają organizacje Islamski Dżihad i Ludowe Komitety Oporu, nad którymi sprawujący władzę w Strefie Gazy Hamas nie ma pełnej kontroli. W sumie w ostrzale rakietowym terytorium Izraela rannych zostało sześć osób, w tym jedna ciężko.

Jeden z liderów Hamasu, Mahmud Zahar, udał się w sobotę do Egiptu, by starać się o wsparcie Kairu w wynegocjowaniu zawieszenia broni z Izraelem - podały palestyńskie media. Egipski minister spraw zagranicznych Mohammed Kamal Ali Amr potępił ostrzał Strefy i wezwał izraelskie wojsko do zaprzestania ataków.

Zaniepokojenie sytuacją w Strefie Gazy i na południu Izraela wyraziła w sobotę szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton. - Ubolewam z powodu cywilnych ofiar. Zasadniczą sprawą jest unikanie eskalacji przemocy i nakłaniam wszystkie strony do przywrócenia spokoju - głosi komunikat.

Amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton potępiła ostrzał rakietowy prowadzony z Gazy i powiedziała w rozmowie z szefową izraelskiej opozycji Cipi Liwni, że "Izrael ma prawo się bronić". Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył podczas sobotniego spotkania z lokalnymi władzami na południu Izraela, że "Izrael uderzy w każdego, kto planuje atak na izraelskich obywateli". Zapowiedział też zakup kolejnych systemów obrony przeciwrakietowej Żelaznej Kopuły, która przechwyciła od piątku 28 palestyńskich rakiet.

>>>>

Tym razem nie jest to ostrzal Hamasu tylko odrebnych grup ktorych nie kontroluja . Skutki sa tragiczne i pokazuja glupote ostrzalu Izraela ktoar chyab sluzy tylko temu aby gineli Palestynczycy ...
No ale cieszy ze Hamas juztego nie czyni ... To byo glupie i niepotrzebne Droga do zwyciestwa to droga jsminowa . Pokojowej wlaki i protestow ...
A poza walka trzeba umozliwic ludziom w miare normalne zycie a to niemozliwe skoro w kazdej chwili moze byc odwet Izrela ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:51, 12 Mar 2012    Temat postu:

Strefa Gazy: Wciąż trwają naloty izraelskiego lotnictwa

16-let­ni uczeń i dwóch człon­ków Is­lam­skie­go Dżi­ha­du zgi­nę­ło, a co naj­mniej 38 osób zo­sta­ło ran­nych dziś rano w izra­el­skich na­lo­tach na Stre­fę Gazy. Od piąt­ku izra­el­skie ataki spo­wo­do­wa­ły śmierć 21 Pa­le­styń­czy­ków; na Izra­el spa­dło ponad 130 pa­le­styń­skich ra­kiet.

W nocy z nie­dzie­li na po­nie­dzia­łek pa­le­styń­scy bo­jow­ni­cy wy­strze­li­li czte­ry ra­kie­ty typu Grad, z czego dwie zo­sta­ły prze­chwy­co­ne przez sys­tem an­ty­ra­kie­to­wy Że­la­zna Ko­pu­ła, jedna spa­dła na pustą szko­łę, a ko­lej­na w oko­li­cach przed­szko­la w re­gio­nie Esz­kol. Szko­ły i uni­wer­sy­te­ty w po­łu­dnio­wym Izra­elu są od nie­dzie­li za­mknię­te. Rzecz­nik izra­el­skiej po­li­cji po­in­for­mo­wał, że w po­nie­dzia­łek rano na po­łu­dnio­wy Izra­el spa­dło w sumie 12 pa­le­styń­skich ra­kiet. Nikt nie zo­stał ranny.

Izra­el­skie lot­nic­two prze­pro­wa­dzi­ło dzie­więć ata­ków z po­wie­trza w ciągu nocy i nad ranem w po­nie­dzia­łek. Woj­sko po­in­for­mo­wa­ło, że jed­nym z celów był skład broni znaj­du­ją­cy się w domu miesz­kal­nym.

- Wszy­scy śpią przy otwar­tych oknach, za­sło­nię­tych naj­le­piej gru­by­mi za­sło­na­mi, żeby unik­nąć ob­ra­żeń spo­wo­do­wa­nych odłam­ka­mi szkła z pę­ka­ją­cych od wy­bu­chów szyb - po­wie­dzia­ła w roz­mo­wie z PAP Lydia de Neuv, Ho­len­der­ka pra­cu­ją­ca dla Pa­le­styń­skie­go Cen­trum Praw Czło­wie­ka (PCHR) w Gazie.

Izra­el­skie woj­sko po­in­for­mo­wa­ło, że celem ostat­nich na­lo­tów były miej­sca, z któ­rych Pa­le­styń­czy­cy wy­strze­li­wu­ją ra­kie­ty oraz gdzie mają skła­dy broni. Armia oświad­czy­ła na­to­miast, że nie prze­pro­wa­dzi­ła ope­ra­cji po­wietrz­nej w pół­noc­nej czę­ści Stre­fy Gazy, gdzie - we­dług pa­le­styń­skich służb ra­tow­ni­czych - zgi­nął na­sto­let­ni Pa­le­styń­czyk. Rzecz­nik służb ra­tun­ko­wych mówił, że izra­el­ski sa­mo­lot bez­za­ło­go­wy za­ata­ko­wał rano "grupę uczniów w dro­dze do szko­ły", ale izra­el­skie woj­sko twier­dzi, że ostat­nie ataki w tej czę­ści Stre­fy pro­wa­dzo­ne były jesz­cze w nocy.

Trwa­ją­ce od so­bo­ty próby me­dia­cji przez Egipt, ma­ją­ce na celu osią­gnię­cie za­wie­sze­nia broni, nie przy­nio­sły na razie efek­tów. W week­end ko­lej­ni wy­so­cy rangą człon­ko­wie rzą­dzą­ce­go w Stre­fie Gazy Ha­ma­su udali się w tym celu do Kairu.

Hamas jed­nak nie ma kon­tro­li nad skraj­nie ra­dy­kal­ny­mi or­ga­ni­za­cja­mi wy­strze­li­wu­ją­cy­mi ra­kie­ty z Gazy - Is­lam­skim Dżi­ha­dem i Lu­do­wy­mi Ko­mi­te­ta­mi Oporu. Trwa­ją­ce star­cia roz­po­czął piąt­ko­wy nalot izra­el­skie­go lot­nic­twa, w wy­ni­ku któ­re­go zgi­nął przy­wód­ca Lu­do­wych Ko­mi­te­tów Zu­ha­ir al-Ka­isi. Izra­el­ska armia po­da­ła, że ugru­po­wa­nie przy­go­to­wy­wa­ło atak ter­ro­ry­stycz­ny, który miał być prze­pro­wa­dzo­ny z pół­wy­spu Synaj. - Hamas i wła­dze Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej ak­tyw­nie sta­ra­ją się osią­gnąć za­wie­sze­nie broni za po­śred­nic­twem Egip­tu, (...) ale wła­dze w Je­ro­zo­li­mie wy­da­ją się tym mało za­in­te­re­so­wa­ne - na­pi­sał w po­nie­dzia­łek izra­el­ski dzien­nik "Je­ru­sa­lem Post". "Jeśli nie ma me­dial­nej wrza­wy wokół tego, rządy nie będą na­ci­skać (na Izra­el, by za­prze­stał na­lo­tów)" - po­wie­dział w roz­mo­wie z ga­ze­tą ano­ni­mo­wy dy­plo­ma­ta, tłu­ma­cząc, dla­cze­go wła­dze Izra­ela nie spie­szą się z za­wie­sze­niem broni.

>>>>

No to widzicie co oni sciagneli na Gaze ... I po co ??? A taka piekna ofensywe pokojowa zrobil Abbas z wieloma sukcesami . I co lepiej ginac pod bomabami niz odniesc sukces ???Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:24, 14 Cze 2012    Temat postu:

Zanieczyszczona woda w Strefie Gazy zagraża zdrowiu mieszkańców

Woda z głów­ne­go uję­cia wody słod­kiej w Stre­fie Gazy jest tak za­nie­czysz­czo­na, że sta­no­wi za­gro­że­nie dla zdro­wia miesz­kań­ców - alar­mu­ją dwie or­ga­ni­za­cje cha­ry­ta­tyw­ne w opu­bli­ko­wa­nym w czwar­tek ra­por­cie.

Licz­ba dzie­ci, które tra­fia­ją do szpi­ta­li z bie­gun­ką, po­dwo­iła się przez ostat­nich pięć lat - po­da­ły w ra­por­cie or­ga­ni­za­cje Save the Chil­dren oraz Me­di­cal Aid for Pa­le­sti­nians.

We­dług au­to­rów do­ku­men­tu winę po­no­szą przede wszyst­kim wpro­wa­dzo­na 5 lat temu izra­el­ska blo­ka­da Stre­fy Gazy, która obej­mu­je m.​in. in­fra­struk­tu­rę sa­ni­tar­ną, a także znisz­cze­nia wo­jen­ne i "chro­nicz­ne nie­do­in­we­sto­wa­nie".

Pra­cow­ni­cy or­ga­ni­za­cji cha­ry­ta­tyw­nych wy­kry­li wy­so­kie stę­że­nie azo­ta­nów i in­nych szko­dli­wych sub­stan­cji w głów­nym uję­ciu wody słod­kiej za­opa­tru­ją­cym Stre­fę Gazy. Azo­ta­ny można zna­leźć w na­wo­zach i ludz­kich od­cho­dach.

Zde­spe­ro­wa­ni miesz­kań­cy pró­bu­ją zdo­by­wać wodę z in­nych źró­deł, nie zda­jąc sobie przy tym spra­wy, że po­ziom jej za­nie­czysz­cze­nia jest w nich czę­sto 10-krot­nie więk­szy - ostrze­ga ra­port.

Izra­el twier­dzi, że blo­ka­da Stre­fy Gazy w ostat­nich mie­sią­cach zo­sta­ła zna­czą­co zła­go­dzo­na, dzię­ki czemu na jej te­ry­to­rium trans­por­to­wa­ne są ma­te­ria­ły bu­dow­la­ne i inne, po­zwa­la­ją­ce na od­bu­do­wę znisz­czo­ne­go te­ry­to­rium.

Au­to­rzy ra­por­tu wska­zu­ją jed­nak, że to nie wy­star­czy. "Ze wzglę­du na zdro­wie i dobre sa­mo­po­czu­cie dzie­ci za­miesz­ku­ją­cych Stre­fę Gazy, Izra­el musi cał­ko­wi­cie znieść blo­ka­dę, umoż­li­wia­jąc swo­bod­ny prze­pływ ludzi i to­wa­rów z i do Gazy".

>>>>

No tak ale co w tej sprawie rpbia kolesie rzadzacy Gaza ??? Od wielu lat ? Montowanie prymitywnych rakiet i wystrzeliwanie ich w Izrael nie poprawia jakosci wody ... A przeciez bardziej niz wladze Izraela o Gaze powinny dbac wladze Gazy ... Trudno aby Izrael troszczyl sie bardziej o ludzi niz ich wlasny rzad ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 16:37, 04 Paź 2012    Temat postu:

Rażące naruszenia praw człowieka w systemie karnym Strefy Gazy.

Ruch Hamas, rządzący w Strefie Gazyto m.in. torturowanie więźniów, wytaczanie nieuczciwych procesów i nieuzasadnione zatrzymania.

Siły bezpieczeństwa radykalnego ruchu religijnego Hamas dopuszczają się nieuzasadnionych aresztowań, nie informują rodzin o miejscu zatrzymania i poddają aresztowanych torturom.

Ponadto sprawy cywilów są często rozpatrywane przez sądy wojskowe, a oskarżeni nie zawsze mają dostęp do prawnika.

Po pięciu latach rządów radykalnego ugrupowania religijnego Hamas w Strefie Gazy system prawa karnego na tym obszarze jest niesprawiedliwy, prawa aresztowanych często nie są przestrzegane, a siły bezpieczeństwa nadużywają władzy i pozostają bezkarne .

Od 2007 roku, gdy Hamas objął władzę w Strefie Gazy, na śmierć zostało skazanych 40 osób; dotychczas wykonano 16 egzekucji - wynika z danych palestyńskiej organizacji pozarządowej Al-Haq, która wzywa do zniesienia kary śmierci.

Przypadek Abdela Karima Szraira, który w 2008 roku został porwany przez zbrojne skrzydło Hamasu i był torturowany przez trzy tygodnie, zanim został przekazany policji. Następnie trafił do więzienia służb bezpieczeństwa, gdzie ponownie był poddawany torturom. Opierając się w części na wymuszonych torturami zeznaniach Szraira, prokurator oskarżył go o kolaborację z Izraelem. Uznany za winnego, Szrair został rozstrzelany w maju 2011 roku.

>>>>

Dlatego te bandziory mnie brzydza ... Nie znosze sekt politycznych a juz zwlaszcza zbrodniczych . Ale ostatnio jakby stawali sie rozsadniejsi ... Moze cos z nimi zmieni sie na lepsze...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 18:29, 23 Paź 2012    Temat postu:

Emir Kataru z historyczną wizytą w Strefie Gazy.

Emir Kataru przybył we wtorek z historyczną wizytą do Strefy Gazy, rządzonej od 2007 r. przez radykalne palestyńskie ugrupowanie Hamas. Jego szef ogłosił, że środki, które Katar przeznaczy na odbudowę Strefy, wzrosną do 400 mln dolarów.

Emir szejk Hamad ibn Chalifa as-Sani jest pierwszym szefem obcego państwa, który odwiedza Gazę pod rządami Hamasu, uważanego przez USA i UE za organizację terrorystyczną.

W skład licznej delegacji szejka wchodzą m.in. jego małżonka Moza oraz premier i minister spraw zagranicznych szejk Hamad ibn Dżasim ibn Dżabr as-Sani, a także inni ministrowie.

Delegacja przekroczyła granicę w Rafah, od strony Egiptu, i została powitana przez szefa rządu w Gazie Ismaila Hanije oraz przez setki Palestyńczyków, wymachujących katarskimi flagami. W telewizji i radiu przed wizytą grano utwór "Dziękujemy ci, Katarze".

- Poprzez tę wizytę ogłasza pan zniesienie niesprawiedliwej blokady politycznej i ekonomicznej nałożonej na Strefę Gazy - powiedział Hanije w Chan Junis w południowej części Strefy. Podczas uroczystości w tym mieście położono kamień węgielny pod projekt mieszkaniowy przeznaczony dla ubogich rodzin palestyńskich. Projekt, którego wykonanie zajmie dwa lata, nazwano "Hamad City" od imienia szejka.

- Emir zgodził się zwiększyć wartość katarskich inwestycji (w Strefie Gazy - przyp.) z 254 mln do 400 mln dolarów - powiedział szef Hamasu. Nawiązał do ogłoszonego 25 września br. projektu odbudowy Strefy Gazy, zdewastowanej w następstwie izraelskiej operacji "Płynny Ołów" z przełomu 2008 i 2009 roku.

Hanije sprecyzował, że dodatkowe środki zostaną przeznaczone na "Hamad City" oraz projekt mieszkaniowy dla więźniów, którzy zostali uwolnieni w 2011 roku przez Izrael w zamian za izraelskiego żołnierza Gilada Szalita.

Agencja AP nazywa wizytę "ważnym zwycięstwem dyplomatycznym władz Hamasu". Reuter ocenia, że "wprawiła ona w konsternację" Izrael i głównego rywala Hamasu, czyli umiarkowanych palestyńskich przywódców na Zachodnim Brzegu.

Władze Autonomii Palestyńskiej wyraziły nadzieję, że wizyta nie podważy wysiłków zmierzających do odbudowy jedności palestyńskiej i nie będzie sygnałem do utworzenia oddzielnego terytorium palestyńskiego w Strefie Gazy.

To, że Katar może opowiedzieć się po jednej ze stron palestyńskiego konfliktu i poprzeć Hamas, jest zdumiewające - ocenił rzecznik izraelskiego MSZ Jigal Palmor. Dodał, że emir "nigdy nie zaszczycił Autonomii Palestyńskiej wizytą".

Izrael utrzymuje ścisłą morską blokadę Strefy Gazy, uzasadniając to koniecznością zapobieżenia transportowaniu broni dla rządzącego tam Hamasu i innych palestyńskich ugrupowań zbrojnych.

Co jakiś czas dochodzi do ataków rakietowych ze Strefy Gazy na Izrael i odwetowych ataków izraelskiego lotnictwa na to terytorium.

Katarska agencja informacyjna przypomina, że emir Kataru kierował wysiłkami państw arabskich w celu wspierania rebeliantów w Syrii i Libii podczas arabskiej wiosny.

Katarska telewizja Al-Dżazira stała się platformą dla krytyków wielu rządów arabskich. Katar zapewnia też broń i fundusze sunnickim rebeliantom walczącym z reżimem Baszara al-Asada w Syrii.

Hamas rozluźnił swoje więzy z Iranem od wybuchu powstania w Syrii, w którym wojska Asada wspierane są przez Teheran. Jednocześnie Hamas wzmocnił stosunki ze swoim mentorem, czyli rządzącym obecnie w Egipcie Bractwem Muzułmańskim.

>>>>

Jest to wazny sygnal ze Hamas porzucil droge terroru i chce normalnej drogi dla siebie jako partii ... Musicie pamietac ze Katar jest lacznikiem miedzy zachodem a swiatem Arabskim i gdzie pojawia sie Emir tam za chwile pojawia sie zachod ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:44, 24 Paź 2012    Temat postu:

Trzech Palestyńczyków zginęło w izraelskim ataku na Strefę Gazy

Co najmniej trzech Palestyńczyków zginęło, a kilku zostało rannych w atakach izraelskiego lotnictwa na Strefę Gazy - podały źródła palestyńskie. Była to reakcja na prowadzony w ostatnich dniach ostrzał Izraela z palestyńskich terytoriów.

Palestyńska Agencja Informacyjna Safa przekazała, że rano grupa palestyńskich bojowników została zaatakowana przez izraelskie samoloty na południowym wybrzeżu Strefy Gazy. W nalocie tym jedna osoba zginęła, a jedna została ranna. Izraelska armia poinformowała, że grupa na krótko przed tym odpaliła rakiety w kierunku Izraela.

W godzinach nocnych na północy Strefy Gazy dwóch Palestyńczyków poniosło śmierć w izraelskich atakach z powietrza. Według źródeł palestyńskich ofiarami nalotów byli członkowie Brygad Izz ad-Dina al-Kassama, zbrojnego skrzydła radykalnej palestyńskiej organizacji Hamas, rządzącej w Strefie Gazy od 2007 roku.

Rano palestyńscy bojownicy kontynuowali atak rakietowy na terytorium Izraela. Łącznie około 40 rakiet i pocisków moździerzowych zostało wystrzelonych w kierunku państwa żydowskiego - poinformowały media w tym kraju. Ranni zostali trzej pracujący w Izraelu Tajlandczycy; dwóch z nich odniosło ciężkie obrażenia.

Jak pisze agencja dpa, w kilku izraelskich miastach w pobliżu Strefy Gazy zamknięto szkoły. Również w palestyńskich szkołach odwołano lekcje.

>>>>

Kogo oni bomardowali ? Czy to sa jacys agenci Iranu ???


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 21:54, 10 Lis 2012    Temat postu:

Izraelskie rakiety uderzyły w Strefę Gazy. Są zabici i ranni

Wojsko izraelskie ostrzelało Strefę Gazy z dział czołgowych i broni maszynowej, zabijając co najmniej dwóch cywilów i raniąc co najmniej 25 - informują władze palestyńskie i świadkowie.

Ostrzał był reakcją na eksplozję w pobliżu izraelskiego pojazdu wojskowego na granicy między Izraelem a Strefą Gazy. Według świadków ofiarami są palestyńscy cywile, którzy wracali z pogrzebu w pobliżu miasta Gaza.

Wojsko izraelskie poinformowało jedynie, że bada to zajście. W rejonie granicy między Izraelem a kontrolowaną przez radykalny Hamas Strefą Gazy odnotowuje się ostatnio wzrost napięcia. Ze Strefy Gazy odpalane są w stronę Izraela pociski rakietowe, siły izraelskie odpowiadają ostrzałem artyleryjskim i nalotami.

....

Jak to reakcja na zamach . Przeprowadzili egzekcje cywilow bo byl zamach ? To zbrodnia ludobojstwa . Zadam trybunalu !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:07, 04 Sty 2013    Temat postu:

Pierwszy od 2007 roku wiec Fatahu w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy

Setki tysięcy Palestyńczyków wzięły udział w pierwszym od 2007 roku wiecu zorganizowanym przez Fatah - partię umiarkowanego prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa - w rządzonej przez radykalny, islamistyczny Hamas Strefie Gazy.

Kierowany przez Abbasa Fatah sprawuje kontrolę nad Zachodnim Brzegiem Jordanu, jednak kilku jego ważniejszych przedstawicieli uczestniczyło w piątkowym marszu w Strefie Gazy.

Na wiecu widoczne były raczej żółte flagi Fatahu niż zielone kolory Hamasu, które dominowały podczas tego typu wieców w Gazie, odkąd w 2007 roku bojownicy Hamasu wyparli stamtąd Fatah.

- Fatah żyje, nikt go nie może wykluczyć, a on sam chce zakończyć podziały - przekonywał Amal Hamad, jeden z przywódców grupy.

- Sukces wiecu jest sukcesem Fatahu i Hamasu - uznał z kolei rzecznik Hamasu Sami Abu Zuhri. - Pozytywna atmosfera jest krokiem do odzyskania jedności narodowej.

Demonstrację zorganizowano by uczcić 48-lecie założenia Fatahu, którego długoletni przywódca Jaser Arafat podpisał w 1993 roku tymczasowe porozumienie pokojowe z Izraelem, gwarantujące Palestyńczykom częściową autonomię.

Radykalny Hamas, który nie uznaje prawa Izraela do istnienia i odrzucił to porozumienie, wygrał palestyńskie wybory parlamentarne w 2006 roku. Powstała wówczas koalicja z Fatahem, która zakończyła się gwałtownie rok później, kiedy Hamas przejął kontrolę nad Strefą Gazy.

Jak pisze agencja Reutera, przedłużająca się przerwa w negocjacjach pokojowych między administracją Abbasa a Izraelem spowodowała zmniejszenie się różnic ideologicznych między dwoma głównymi ugrupowaniami palestyńskimi. Solidarność między nimi pogłębiła się po konflikcie z Izraelem w Gazie z listopada 2012 roku, po którym rządzący enklawą Hamas ogłosił zwycięstwo.

Na początku grudnia Hamas przeprowadził z kolei pierwszą od 2007 roku demonstrację na Zachodnim Brzegu. Po listopadowej ofensywie Izraela na Strefę Gazy oraz uzyskaniu przez Abbasa statusu nieczłonkowskiego państwa obserwatora w ONZ dla Palestyny obie rywalizujące frakcje uczyniły wobec siebie gesty pojednania.

....

Wspaniale ! To juz inna Palestyna . Tak jak mowilem ! Olbrzymie zmiany na dobre . Koniec nienawisci !!! Naprawde wspaniale i o to chodzi . Arabowie zaskakuja mnie nieustannie pozytywnie ! Widac Ducha Świętego ! Tylko tak dalej !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:34, 13 Wrz 2013    Temat postu:

Hamas ostrzega, że nie pozwoli na żadne protesty opozycji

11 li­sto­pa­da, rocz­ni­ca śmier­ci przy­wód­cy Fa­ta­hu Ja­se­ra Ara­fa­ta, za­po­wia­da się w Stre­fie Gazy jako dzień wiel­kich de­mon­stra­cji prze­ciw­ko wła­dzy is­lam­skie­go Ha­ma­su na tym te­ry­to­rium pa­le­styń­skim. Jed­nak Hamas pod­kre­śla, że nie do­pu­ści do żad­nych wy­stą­pień opo­zy­cji.

Rzecz­nik Ha­ma­su Islam Sza­wan, który stoi rów­nież na czele sił bez­pie­czeń­stwa tego ruchu, oświad­czył, na dwa mie­sią­ce przed za­po­wia­da­ny­mi de­mon­stra­cja­mi, że są one czę­ścią "planu roz­bi­cia pa­le­styń­skiej opo­zy­cji i wpro­wa­dze­nia cha­osu w Gazie".

- 11 li­sto­pa­da nie bę­dzie w Gazie żad­nych de­mon­stra­cji - oznaj­mił sta­now­czo rzecz­nik is­la­mi­stów rzą­dzą­cych w Stre­fie.

We­dług Sza­wa­na za przy­go­to­wy­wa­ny­mi wy­stą­pie­nia­mi ulicz­ny­mi "kryją się wła­dze Au­to­no­mii Pa­le­styń­skiej rzą­dzo­nej przez Fatah i izra­el­ską służ­bę bez­pie­czeń­stwa", które po­sta­wi­ły sobie za za­da­nie "stor­pe­do­wać wy­sił­ki ruchu oporu" po­dej­mo­wa­ne prze­ciw­ko Izra­elo­wi.

W ostat­nich ty­go­dniach na­si­li­ły się pro­wa­dzo­ne przez Hamas ob­ła­wy i aresz­to­wa­nia wśród zwo­len­ni­ków Fa­ta­hu - pisze z Gazy ko­re­spon­dent agen­cji EFE.

Pa­le­styń­ski ruch pro­te­sta­cyj­ny w Gazie przy­jął nazwę Ta­ma­rud (po arab­sku po­wsta­nie). Tak na­zy­wał się ruch, który do­pro­wa­dził do oba­le­nia pre­zy­den­ta Mur­sie­go w Egip­cie.

????

Co to ma znaczyc ? Co to za tlumienie wolnosci ???


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:22, 11 Lis 2013    Temat postu:

23-latka rzeczniczką radykalnych islamistów

Rząd Hamasu w Gazie ma nową twarz. Jest nią 23-letnia Isra Almodallal. To była pracownica telewizji i pierwsza w historii kobieta na stanowisku rzecznika tego islamistycznego ugrupowania.

????

Czy to sa radykalni islamisci ? Fakty pokazuja ze nie . Po prostu Palestynczycy sa w tragicznej sytuacji stad gwaltowne dzialania . Terror jednak tylko pogarsza sytuacje . Ostatnio jednak nastapila poprawa ku rozumowi .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 91871
Przeczytał: 118 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 15:26, 24 Lis 2016    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
Syjamskie bliźnięta przyszły na świat w Palestynie. Pierwszy przypadek od wielu lat
Syjamskie bliźnięta przyszły na świat w Palestynie. Pierwszy przypadek od wielu lat

Dzisiaj, 24 listopada (05:57)

W centrum medycznym al-Shifa w Gazie urodziły się bliźniaczki syjamskie. Dziewczynki mają jedno ciało i dwie głowy. Lekarze mówią, że takie ciąże zdarzają się raz na 200 tysięcy porodów, a przypadek z Gazy jest jeszcze rzadziej spotykany. Bliźniaczki bowiem mają jedno ciało, dwie głowy, dwa serca, ale jedną parę rąk, nóg i wspólną klatkę piersiową. Lekarze analizują, czy rozdzielenie sióstr będzie w ogóle możliwe. Ewentualna operacja byłaby tym trudniejsza, ponieważ u dziewczynek zdiagnozowano wadę serca.

...

Trzeba ratowac.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy