Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Irak - tak działa demokracja! Brawo!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 9:32, 02 Mar 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
W ciągu 10 dni z zachodniego Mosulu uciekło 26 tys. ludzi
W ciągu 10 dni z zachodniego Mosulu uciekło 26 tys. ludzi

Wczoraj, 1 marca (19:50)

​Ok. 26 tys. cywilów uciekło z zachodniego Mosulu w ciągu pierwszych dziesięciu dni rozpoczętej 19 lutego operacji odbijania tej części miasta przez irackie siły z rąk bojowników Państwa Islamskiego - podały władze Iraku.
26 tys. cywilów uciekło z zachodniego Mosulu w ciągu 10 dni
/OMAR HAYALI /PAP/EPA


Służby państwowe "przyjęły 26 tys. osób, które opuściły swoje domy w zachodnim Mosulu, w czasie ostatnich dziesięciu dni" - poinformował minister ds. migracji Dżasem Mohammed al-Dżaf.

Według organizacji humanitarnych obecnie w zachodniej części Mosulu, który jest drugim co do wielkości miastem Iraku, żyje około 750 tys. ludzi.

Wcześniej w środę jednostki armii irackiej odcięły ostatnią główną drogę, która mogła posłużyć dżihadystom z ISIS do ucieczki z kontrolowanej przez nich zachodniej części Mosulu. Szlak prowadzi do miasta Tal Afar w północno-zachodnim Iraku, ponad 50 km na zachód od Mosulu. Tal Afar jest również opanowane przez ISIS. Szlak prowadzi też do granicy iracko-syryjskiej.

Wschodnią część miasta wojsko irackie odbiło w styczniu, po kilku tygodniach ciężkich walk.

Irackie siły, wspierane przez koalicję międzynarodową, rozpoczęły szeroko zakrojoną ofensywę na Mosul 17 października ubiegłego roku. Mosul został zdobyty przez ISIS w czerwcu 2014 roku i stał się bastionem tej organizacji w Iraku.

...

Nie dziwie sie jak Ruscy bombardowali. Trzeba sledztwa w co te bomby trafialy. Rzad Iraku to zbiorowisko idiotow i kretynow jak widze skoro zgodzil sie na ruskie bomby. NIKT NORMALNY NIE CHCE RUSKICH!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 10:10, 03 Mar 2017    Temat postu:

info.wiara.pl |Piąty miesiąc walk o Mosul: dramat ludności
rss
newsletter
facebook
twitter
Piąty miesiąc walk o Mosul: dramat ludności

The World Factbook 2013-14. Washington, DC: CIA, 2013
Bitwa o Mosul, stolicę tzw. Państwa Islamskiego, toczy się od wielu miesięcy

Bojownicy Państwa Islamskiego (IS) w piątym miesiącu walk w obronie ich ostatniego wielkiego bastionu w Iraku stawiają coraz bardziej zacięty opór. Gęsto zaminowują ulice, którymi cywilna ludność usiłuje wydostać się z miasta. Wykorzystują ją jako żywe tarcze.
Reklama

"Na każdej ulicy - po cztery, pięć samochodów pułapek wypełnionych materiałami wybuchowymi, Państwo Islamskie nikogo nie oszczędza" - mówi mieszkaniec Mosulu Omar Saabr Hussein, który dotarł w czwartek do irackich linii wraz z grupą uchodźców. Eksplozja samochodu pułapki zabiła pięcioro członków rodziny. Ocalała jedynie starsza kobieta, Hafifa Muhammad Saleh, która opowiedziała o tragedii - pisze z Mosulu korespondent wojenny agencji AP.

Według ogłoszonego w środę raportu ONZ, bojownicy Państwa Islamskiego, którzy po zdobyciu przez wojska irackie wschodniej części Mosulu zaciekle bronią od tygodnia zachodniej części miasta, leżącej po drugiej stronie rzeki Tygrys, wygnali z domów ponad 28 000 ludzi. Używają cywilów jako żywych tarcz przed nacierającymi irackimi żołnierzami. "Nasze natarcie przerodziło się w podwójną operację: musimy chronić cywilów i starać się zabezpieczać nasze własne pozycje" - mówi porucznik irackich sił specjalnych Nour Sabah.

Władze Iraku podały w środę, że w ciągu pierwszych dziesięciu dni rozpoczętej 19 lutego operacji odbijania tej części miasta przez irackie siły z rąk bojowników Państwa Islamskiego (IS) z zachodniego Mosulu uciekło ok. 26 tys. cywilów. Służby państwowe "przyjęły 26 tys. osób, które opuściły swoje domy w zachodnim Mosulu, w czasie ostatnich dziesięciu dni" - poinformował minister ds. migracji Dżasem Mohammed al-Dżaf. Według agencji AFP od początku kontrofensywy na zachodni Mosul uciekło stamtąd już ponad 28 tys. Irakijczyków. "Praktycznie nic nie jedliśmy od czterech dni" - powiedziała agencji 20-letnia kobieta, której udało się uciec z oblężonego miasta.

Według organizacji humanitarnych obecnie w zachodniej części Mosulu, który jest drugim co do wielkości miastem Iraku, żyje około 750 tys. ludzi.

Władze Iraku poinformowały też, że wspierane przez USA irackie siły posuwają się naprzód w kontrolowanym przez Państwo Islamskie (IS) zachodnim Mosulu na północy Iraku. W czwartek rano, przy złej pogodzie, odparły one atak dżihadystów. Niektórym bojownikom IS udało się przedostać niedaleko irackich elitarnych jednostek antyterrorystycznych w południowo-zachodniej części miasta; ukrywali się oni wśród ludzi, którzy ze względu na toczące się walki musieli uciekać ze swych domów - poinformował agencję Reutera przedstawiciel władz, zastrzegając sobie anonimowość.

Irackie źródła wojskowe podały też, że przywódca dżihadystycznej organizacji zbrojnej Państwo Islamskie (IS) Abu Bakr al-Bagdadi napisał pożegnalną wiadomość do swoich bojowników w Mosulu na północy Iraku, przyznając się do porażki na rzecz sił rządowych. Przywódca IS nakazał członkom tej organizacji terrorystycznej, aby uciekli w górzyste tereny w Iraku i Syrii i wysadzili się w powietrze, jeśli zostaną otoczeni przez siły irackie.

Tekst, w którym Bagdadi przyznaje się do porażki w Mosulu, a także innych miastach kontrolowanych przez IS, został rozpowszechniony wśród jego zwolenników w zachodniej części Mosulu - poinformował agencję EFE Mohamed Ibrahim al-Bajati, szef komisji ds. bezpieczeństwa w parlamencie muhafazy (prowincji) Niniwa, której Mosul jest stolicą. Al-Bajati powiedział, że wpływowi liderzy IS "poruszali się bez celu" na iracko-syryjskiej granicy, w tym w rejonie Al-Baadż i Al-Kaim. Wyrażali zaniepokojenie - jak pisze EFE - tym, co stało się z ich towarzyszami, którzy zostali w strefie walk. Więcej szczegółów nie podano.

Irackie siły przejęły w styczniu z rąk IS wschodnią część Mosulu po około 100 dniach zaciętych walk, 19 lutego rozpoczęły kontrofensywę na część zachodnią miasta. Działania te prowadzone są od 17 października ub.r. w ramach zakrojonej na szeroką skalę operacji wyzwalania Mosulu z rąk IS.

Wcześniej w środę jednostki armii irackiej odcięły ostatnią główną drogę, która mogła posłużyć dżihadystom z IS do ucieczki z kontrolowanej przez nich zachodniej części Mosulu. Szlak prowadzi do miasta Tal Afar w północno-zachodnim Iraku, ponad 50 km na zachód od Mosulu. Tal Afar jest również opanowane przez IS. Szlak prowadzi też do granicy iracko-syryjskiej.

Mosul został zdobyty w 2014 r. i stał się bastionem Państwa Islamskiego. W czasie gdy Państwo Islamskie było w tym kraju u szczytu swej potęgi, kontrolowało niemal jedną trzecią terytorium Iraku. Dziś uważa się, że to ostatni bastion IS w Iraku.

...

Jak Ruscy ,,pomagaja" bombami to ja sie odcinam od takiej ,,operacji". Popieram wojne z terrorem nie zaglade ludnosci.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:37, 04 Mar 2017    Temat postu:

nfo.wiara.pl |Irak: Broń chemiczna pod Mosulem, są ofiary
rss
newsletter
facebook
twitter
Irak: Broń chemiczna pod Mosulem, są ofiary

The World Factbook 2013-14. Washington, DC: CIA, 2013
Bitwa o Mosul, stolicę tzw. Państwa Islamskiego, toczy się od wielu miesięcy

12 osób, w tym kobiety i dzieci, zostało poddanych leczeniu po narażeniu na toksyczną substancję w czasie walk pod Mosulem, który siły irackie próbują odbić z rąk Państwa Islamskiego - podały w sobotę źródła ONZ.
Reklama

Światowa Organizacja Zdrowia ONZ poinformowała, że od 1 marca 12 pacjentów otrzymało pomoc w szpitalu w Irbilu w irackim Kurdystanie. Miały takie objawy jak pęcherze na skórze, zaczerwienienie oczu, podrażnienie, wymioty i kaszel.

Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża poinformował w piątek, że w ciągu ostatnich dwóch dni do szpitala w Irbilu trafiło pięcioro dzieci i dwie kobiety. Nie podano, która ze stron konfliktu posłużyła się bronią chemiczną.

Irackie siły przejęły w styczniu z rąk IS wschodnią część Mosulu po około 100 dniach zaciętych walk, 19 lutego rozpoczęły kontrofensywę na część zachodnią miasta. Działania te prowadzone są od 17 października ub.r. w ramach zakrojonej na szeroką skalę operacji wyzwalania Mosulu z rąk IS. Mosul, położony na północy Iraku, został zdobyty w 2014 r. i stał się bastionem tej ekstremistycznej sunnickiej organizacji zbrojnej.

Organizacje humanitarne szacują, że obecnie w zachodniej części Mosulu przebywa około 750 tys. ludzi. Według agencji AFP od początku kontrofensywy na zachodni Mosul uciekło stamtąd już ponad 28 tys. Irakijczyków.

...

Co tam sie dzieje? Jesli sa Ruscy nic dobrego...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 13:07, 06 Mar 2017    Temat postu:

info.wiara.pl |Ponad 200 tys. cywilów opuściło ogarnięty walkami Mosul
rss
newsletter
facebook
twitter
Ponad 200 tys. cywilów opuściło ogarnięty walkami Mosul

ميسر نصير; commons.wikimedia.org / CC-SA 3.0
Jeden z najstarszych obszarów Mosulu i widok na rzekę Tygrys. Zdjęcie wykonano w styczniu 2014 r.

W ostatnich dniach gwałtownie wzrosła liczba mieszkańców Mosulu uciekających z miasta, które jest celem ofensywy sił irackich mającej wyprzeć stamtąd Państwo Islamskie; jest ich ponad 200 tys. - podała w niedzielę Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM).
Reklama

Z najnowszych danych IOM wynika, że liczba przesiedlonych cywilów przekroczyła 206 tys., podczas gdy 26 lutego było ich 164 tys. Organizacje pomocowe alarmowały w ostatnich dniach, że obozy przygotowane na przyjęcie mieszkańców, którzy musieli opuścić Mosul, są bliskie przepełnienia.

Organizacje humanitarne szacują, że obecnie w zachodniej części Mosulu przebywa około 750 tys. ludzi.

Tymczasem wspierane przez USA siły irackie przejęły w poniedziałek kontrolę nad mostem al-Hurriya w Mosulu. Jest to już drugi most nad rzeką Tygrys kontrolowany przez prowadzącą ofensywę w celu wyparcia dżihadystów z zachodniej części miasta armię iracką. O opanowaniu mostu poinformowało dowództwo irackie.

Irackie siły przejęły w styczniu z rąk IS wschodnią część Mosulu po około 100 dniach zaciętych walk; 19 lutego rozpoczęły kontrofensywę na część zachodnią miasta. Działania te prowadzone są od 17 października ub.r. w ramach zakrojonej na szeroką skalę operacji wyzwalania Mosulu z rąk IS. Mosul, położony na północy Iraku, został zdobyty w 2014 r. i stał się bastionem tej ekstremistycznej sunnickiej organizacji zbrojnej.

....

Nie mozna czynic dobra za pomoca zla. Np przy ,,pomocy" Ruskich.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 9:38, 08 Mar 2017    Temat postu:

gosc.pl → Wiadomości → Potrzebujemy nawrócenia, aby nastał pokój
Potrzebujemy nawrócenia, aby nastał pokój
RADIO WATYKAŃSKIE
dodane 07.03.2017 19:47

Abp Louis Sako
Tomasz Gołąb /Foto Gość


Zwierzchnik katolików obrządku chaldejskiego abp Louis Sako o dramatycznej sytuacji tych, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia wyzwalanego przez irackie wojska rządowe zachodniego Mosulu.

„Uważam, że wszyscy potrzebujemy nawrócenia: nawrócenia, aby nastał pokój, abyśmy umieli sobie przebaczyć, porzucili odwet, odbudowali nasz kraj i myśleli o dobru wspólnym. Przed nami rysuje się przyszłość, ale przyszłość to nie coś magicznego; musimy tworzyć ją razem” – powiedział patriarcha Louis Raphael Sako w wywiadzie dla Radia Watykańskiego.

Rezydujący w stolicy Iraku zwierzchnik katolików obrządku chaldejskiego mówił także o dających się zauważyć oznakach pozytywnych. Na przykład 3 marca przyjechała do Badgadu młodzież szyicka z miasta Nadżaf, aby razem z chrześcijanami modlić się na nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

Patirarcha Sako odniósł się także do ciężkiej sytuacji tych, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia wyzwalanego przez irackie wojska rządowe zachodniego Mosulu. Co najmniej 45 tys. ludzi schroniło się w obozach przygotowanych dla nich wokół miasta.

play
stop






„Sytuacja jest tam tragiczna. W namiotach, na pustyni nie ma światła, elektryczności, brakuje też wody, jedzenia i wszystkiego, co potrzebne do godnego życia. Oczekują oni od innych pomocy, ale jej brakuje. Teraz jest tam jeszcze zima i na pustyni jest zimniej niż w mieście, szczególnie w nocy. Ci ludzie boją się, że nie powrócą do swoich domów, boją się odwetu... To naprawdę bardzo ciężka sytuacja. Ciągle czekają, nie wiedząc, kiedy i jak ta wojna się skończy” – powiedział patriarcha Louis Raphael Sako.

Tymczasem walki o zachodni Mosul nasilają się. Wojska irackie przejęły kontrolę nad już drugim mostem łączącym obie części miasta. Wszystkie pięć mostów na rzece Tygrys jest zniszczonych, ale ich opanowanie i naprawa mogą pomóc w ofensywie przeciw dżihadystom, którzy przed blisko trzema laty zajęli Mosul.

...

Czy to ruska ,,pomoc"? Co o tym wie Trump? To on mowil o wspoldzialaniu z Ruskimi?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 9:21, 13 Mar 2017    Temat postu:

info.wiara.pl |Irak: wszystkie drogi do Mosulu odcięte, IS jest w pułapce
rss
newsletter
facebook
twitter
Irak: wszystkie drogi do Mosulu odcięte, IS jest w pułapce

The World Factbook 2013-14. Washington, DC: CIA, 2013
Bitwa o Mosul, stolicę tzw. Państwa Islamskiego, toczy się od wielu miesięcy

Dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) broniący się w Mosulu znaleźli się w pułapce, bowiem wspierane przez USA irackie wojska całkiem odcięły dostęp do miasta z zewnątrz. Wszyscy bojownicy zginą - powiedział w niedzielę specjalny wysłannik USA ds. walki z IS
Reklama


Specjalny wysłannik prezydenta USA ds. koalicji przeciwko IS Brett McGurk powiedział dziennikarzom w Bagdadzie, że "IS znalazło się w pułapce". "W nocy 9. dywizja armii irackiej stacjonująca w Baduszu na północny zachód od Mosulu odcięła ostatnią drogę dostępu" - poinformował McGurk. "Wszyscy bojownicy, którzy znajdują się w Mosulu, zginą" - dodał.

Wcześniej w niedzielę iracki generał Maan al-Saadi powiedział AFP, że od rozpoczęcia kontrofensywy 19 lutego irackie wojsko odbiło z rąk Państwa Islamskiego ponad jedną trzecią zachodniego Mosulu.

Tymczasem według źródeł wojskowych, na które powołuje się agencja EFE, siły irackie odzyskały już prawie połowę zachodniego Mosulu. "Wyzwoliliśmy już prawie 50 proc. zachodniego Mosulu" - poinformował szef operacji, dowódca irackich sił specjalnych Talib Szagati. Według niego "siły irackie są obecnie w centrum" zachodniej części miasta, podzielonego na dwie części przez rzekę Tygrys.

Wcześniej żołnierze przejęli kontrolę nad ważnymi obiektami w zachodniej części Mosulu, jak siedziba rządu regionalnego czy lotnisko. Po opanowaniu kilku dzielnic irackie siły zbliżają się do starego miasta.

W styczniu siły irackie odbiły z rąk dżihadystów wschodnią część Mosulu po ok. 100 dniach zaciętych walk, a 19 lutego rozpoczęły atak na część zachodnią miasta.

Działania w Mosulu prowadzone są od 17 października 2016 roku w ramach zakrojonej na szeroką skalę operacji wyzwalania miasta spod kontroli IS. Mosul został zdobyty przez IS w 2014 roku i stał się bastionem tej ekstremistycznej sunnickiej organizacji zbrojnej.

...

Koniec nastepcow Mahometa... Ilu z nich pojdzie do piekla? Mam nadzieje ze wiecej wsrod nich glupcow niz lajdakow bo inaczej bedzie pieklo. Radze prosic Matkę Bożą o ratunek.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 9:58, 17 Mar 2017    Temat postu:

info.wiara.pl |Irak: Bitwa o meczet - symbol
rss
newsletter
facebook
twitter
Irak: Bitwa o meczet - symbol

Matson (G. Eric and Edith) Photograph collection, Library of Congress (PD)
Starożytny Mosul w roku 1932. Po lewej sanktuarium jazydów, po prawej minaret meczetu Al Nuri

W Mosulu, ostatnim wielkim bastionie dżihadystów, iraccy żołnierze dotarli w czwartek w ciężkich ulicznych bojach na odległość 500 metrów od meczetu Al Nuri, gdzie latem 2014 roku przywódca IS Abu Bakr al-Bagdadi proklamował powstanie Państwa Islamskiego.
Reklama

Szef irackiej policji federalnej Szaker Jaudat ogłosił tego dnia, że irackie siły rządowe kontrolują już 90 proc. Starego Miasta, ale w rękach bojowników IS pozostaje wciąż znaczna część zachodniego Mosulu zamieszkana przez 750 000 ludzi. Ok. 400 000 mieszkańców zdołało wydostać się z zachodnich dzielnic miasta.

Od podjętej na nowo 19 lutego ofensywy rządowej w zachodnim Mosulu coraz więcej bojowników IS stara się opuścić teren walk, mieszając się z grupami cywilnych uchodźców. Z jednej strony uciekający dżihadyści próbują terroryzować cywilnych uciekinierów, aby uciec z miasta pod osłoną tłumu, z drugiej zaś wśród ludności powstała prawdziwa psychoza: zdarza się, że tłum rozprawia się z cywilnymi uchodźcami, których ktoś wskazał jako rzekomych bojowników IS. W środę z grupy 117 rzekomych terrorystów, których wskazali uchodźcy, po weryfikacji okazało się, że w rzeczywistości tylko siedem osób należało do IS.

Dla dżihadystów jeden ze sposobów ucieczki, jak pisze z Mosulu agencja EFE, to przekupywanie skorumpowanych policjantów.

W punktach kontrolnych ustanowionych na skraju wyzwolonej części Mosulu policja próbuje sprawdzać tożsamość uchodźców. W środę zdołano w ten sposób zidentyfikować i aresztować 117 bojowników IS, którzy starali się wydostać z terenów objętych walkami.

...

Koniec nastepcow Mahometa. Jak Mahomet wybrali sile zamiast milosci. Panowanie nad innymi i zycie na ich koszt zamiast dzielenia sie dobrem. Ale jak mowi Biblia. Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie. Przyszedl mocarz silniejszy od nich. Tak koncza ci co wybrali droge szatana. To czeka ich wszystkich. Ruskich tez.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 12:36, 20 Mar 2017    Temat postu:

info.wiara.pl |Irak: Siły rządowe walczą z dżihadystami w Mosulu
rss
newsletter
facebook
twitter
Irak: Siły rządowe walczą z dżihadystami w Mosulu

Matson (G. Eric and Edith) Photograph collection, Library of Congress (PD)
Starożytny Mosul w roku 1932. Po lewej sanktuarium jazydów, po prawej minaret meczetu Al Nuri

Śmigłowce bojowe irackiej armii atakowały w niedzielę pozycje Państwa Islamskiego na obszarze Starego Miasta w Mosulu, a żołnierze sił lądowych walczyli z dżihadystami na ulicach, starając się zbliżyć do meczetu al-Nuri.
Reklama

W nalocie koalicji pod wodzą USA, wspierającej siły irackie zginęło w zachodniej części Mosulu sześciu cudzoziemskich dowódców dżihadystów, w tym Rosjanin, który był jednym z wysokich rangą przywódców Państwa Islamskiego - poinformował iracki resort obrony.

Funkcjonariusze irackiej policji federalnej dostali się w pobliże meczetu al-Nuri, w którym w lipcu 2014 roku przywódca Państwa Islamskiego Abu Bakr al-Bagdadi ogłosił kalifat na opanowanych przez dżihadystów obszarach Iraku i Syrii. Zdobycie meczetu byłoby prestiżowym ciosem dla Państwa Islamskiego. W niedzielę na minarecie meczetu wciąż powiewała flaga Państwa Islamskiego.

Mieszkańcy Mosulu uciekają przed walkami, dźwigając torby i walizki. Większość uciekających to kobiety i dzieci.

Batalia mająca na celu wyparcie islamistów z Mosulu, ich ostatniego bastionu w Iraku, trwa już szósty miesiąc. Siły rządowe wspierane przez doradców USA i lotnictwo koalicji pod wodzą Stanów Zjednoczonych zajęły już wschodnią część miasta i połowę części zachodniej. Obecnie celem sił rządowych jest opanowanie Starego Miasta.

Reuters pisze, powołując się na szacunki Amerykanów, że w Mosulu pozostaje jeszcze ok. 2 tys. bojowników Państwa Islamskiego. Mają moździerze i karabiny snajperskie, dokonują też samobójczych ataków na irackie siły rządowe z użyciem samochodów załadowanych materiałami wybuchowymi.

...

Islamizm sie konczy. Ciekawe czy 2017 rok i FATIMA to przeciez jezyk arabski? To tez przeslanie dla tych ludow.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 10:01, 24 Mar 2017    Temat postu:

Dramat w "twierdzy" Państwa Islamskiego. "Najgorsze dopiero nadejdzie"
9 godzin temu Świat


- Najgorsze dopiero nadejdzie - oceniają eksperci UNHCR, agencji ONZ ds. uchodźców, sytuację w zachodniej części Mosulu, o którą wojska irackie prowadzą od miesiąca walkę z ISIS. Dziesiątkowani przez islamistów cywile podejmują desperackie próby wydostania się z oblężenia.



Wielu mieszkańców obawia się podejmować próbę ucieczki z zachodniego Mosulu, gdzie w pułapce oblężenia tylko w starej części miasta znajduje się wciąż co najmniej 400 tys. ludzi.



Jednak mimo ostrzału prowadzonego przez snajperów i groźby rozstrzelania, już ok. 160 tys. ludzi przedarło się na stronę opanowaną przez siły rządowe.



- Mieszkańcy Mosulu podejmują całymi rodzinami próby wydostania się z oblężonej części miasta najczęściej o zmroku lub nad ranem - mówią raporty Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM).



Starając się przejść niezauważeni obok stanowisk i posterunków dżihadystów, zaklejają plastrami usta niemowlętom i podają środki uspokajające lub narkotyki starszym dzieciom, aby ich płacz nie zwrócił uwagi posterunków.



Dżihadyści często rozstrzeliwują zatrzymanych uchodźców.



Formują też z nich żywe tarcze, za którymi chronią się przed ostrzałem, starając się zbliżyć do pozycji wojsk rządowych.



Ci spośród uchodźców, którym udaje się wyrwać z obleganej części Mosulu, docierają do ośrodków przygotowanych dla nich za linią frontu w strasznym stanie, wygłodzeni, odwodnieni i kompletnie wyczerpani.



- W najgorszym stanie są dzieci. Wiele z nich przeżyło głęboki szok. Niejednokrotnie musiały być świadkami obcinania rąk i ścinania głów ludziom próbującym uciekać z miasta - podaje IOM.

..

Pandemonium. Ale to w koncu satanizm to musi bolec.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 11:12, 14 Kwi 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
Dramatyczna sytuacja mieszkańców Mosulu. Żyją tylko dzięki deszczówce i roślinom
Dramatyczna sytuacja mieszkańców Mosulu. Żyją tylko dzięki deszczówce i roślinom

Wczoraj, 13 kwietnia (23:01)

Część mieszkańców na wpół zrujnowanego zachodniego Mosulu, oblężonego od lutego przez wojska irackie, które wcześniej wyzwoliły z rąk dżihadystów wschodnią część miasta, utrzymuje się już tylko dzięki deszczówce i resztkom roślinności.
Ofensywa irackiego wojska na Mosul trwa już od lutego
/EPA/STR /PAP/EPA


Wystawiliśmy na dachu naszego domu garnki, aby łapać wodę deszczową, ale nie ma mowy, aby wychylić się na ulicę, ponieważ trwa intensywna wymiana ognia między oblegającymi a bojownikami Państwa Islamskiego - opowiadała przez telefon korespondentowi agencji EFE mieszkanka starej części miasta znana jako Um Amer.

Rozmówczyni dziennikarza przyznała, że mieszkańcy "stracili już wszelką nadzieję" na ratunek.

Nieliczni mieszkańcy, którym udało się przedrzeć na stronę oblegających, opowiadają o dziesiątkach ludzkich zwłok zalegających wąskie ulice mosulskiego Starego Miasta.

Wychylić się z domu w pobliżu linii wymiany ognia między oblegającymi a obleganymi, to niemal pewne samobójstwo - powiedział dziennikarzom przez telefon Ejad al-Abaui z tej dzielnicy.

Mieszkańcy już prawie nie próbują uciekać, jak to zdarzało się często na początku oblężenia.

Po pierwsze, to niemal nie możliwe z powodu stosów gruzów, które piętrzą się na ulicach, po drugie wycieńczeni ludzie już nie mają siły - opowiada dziennikarzom jeden z nielicznych, którym udało się przedostać w czwartek na stronę wojsk rządowych.

Członkowie rady prowincji Niniwa, w której leży Mosul, ostatni wielki bastion Państwa Islamskiego, wystąpili do dowództwa wojsk rządowych o zorganizowanie zrzutów żywności i wody dla mieszkańców zamkniętych w oblężeniu dzielnic miasta.

W zachodnich, staromiejskich dzielnicach mimo nieustającej kanonady z obu stron miejscowi nauczyciele próbują w niektórych szkołach kontynuować nauczanie choćby dla niewielkich grup uczniów - powiedział wysłannikowi agencji AP jeden z nauczycieli, Rafii Mahmud.

Tymczasem od wtorku wojsko wzmogło ostrzał artyleryjski i rakietowy pozycji dżihadystów, podejmując kolejną próbę przełamania trwającego już wiele miesięcy oporu sił Państwa Islamskiego.

Jednak przedstawiciele władz w Bagdadzie oraz irackiego dowództwa wojskowego starają się unikać podawania dziennikarzom nowych, konkretnych prognoz dotyczących zakończenia walk o zachodni Mosul.

...

Przechodza prawdziwa Droge Krzyzowa... Dzis Wielki Piatek...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 13:49, 15 Kwi 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Raporty specjalne
Świat kontra Państwo Islamskie
W oblężonym Mosulu zginął mufti Państwa Islamskiego
W oblężonym Mosulu zginął mufti Państwa Islamskiego

Wczoraj, 14 kwietnia (22:31)

Obdarzony dużą władzą mufti Państwa Islamskiego, powołany do wydawania fatw, edyktów religijnych, na północy Iraku, Abdullah al-Badrani, zginął w bombardowaniu zachodniego Mosulu obleganego przez armię rządową - poinformowało irackie źródło wojskowe.
Zdj. ilustracyjne
/AA/ABACA /PAP/EPA


Wiadomość tę potwierdził w piątek dowódca operacji wojskowych w prowincji Niniwa, której stolicą jest Mosul, generał Najim al-Jaburi. Powiedział dziennikarzom, że Badrani, używający również przydomka Abu Ajub al-Atar, zginął wraz z grupą innych członków IS.

Badrani był oficjalnym muftim ISIS w "Państwie Niniwy", jak dżihadyści nazywają terytoria kontrolowane przez nich na terenie Iraku i Syrii.

Już 10 października ubiegłego roku armia iracka doniosła o śmierci Badraniego podczas walk o wschodnie dzielnice Mosulu. Wkrótce jednak mufti pojawił się w meczecie na mosulskim Starym Mieście, skąd wezwał do walki z wojskami irackimi i amerykańskimi.

To on jest autorem fatwy, która zezwala na zabijanie cywilów próbujących uciekać z terenów samozwańczego "kalifatu" Państwa Islamskiego lub przebywających na terenach "wroga", tj. wszędzie poza "kalifatem".

Iracka armia rządowa po zajęciu wschodniej części Mosulu, drugiego co do wielkości miasta Iraku, prowadzi od lutego walki o wyzwolenie zachodniej, najstarszej części, w której zaciekle bronią się dżihadyści.

Siły irackie, słabo przygotowane do niezwykle trudnych walk ulicznych, czynią powolne postępy i chętnie wykorzystują ciężką artylerię do niszczenia pozycji wroga. To sprawiło, że od początku ofensywy w starej części miasta zniszczono około półtora tysiąca budynków, a straty wśród cywilnej ludności - powodowane przez obie strony konfliktu - są ogromne.

...

Nastepcy Mahometa padaja jak muchy. Zbliza sie koniec tej szatanskiej sekty.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:57, 18 Kwi 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Raporty specjalne
Świat kontra Państwo Islamskie
Cywilom w Mosulu grozi katastrofa, kilkaset tysięcy ludzi nie ma wody i żywności
Cywilom w Mosulu grozi katastrofa, kilkaset tysięcy ludzi nie ma wody i żywności

1 godz. 17 minut temu

​Walki w zajętym przez dżihadystów Starym Mieście w Mosulu, gdzie w pułapce znalazło się wielu cywilów, mogą doprowadzić do najgorszej katastrofy humanitarnej w wojnie z bojownikami Państwa Islamskiego - ostrzegła koordynatorka humanitarna ONZ w Iraku Lisa Grande.
Cywile na gruzach Mosulu
/AA/ABACA /PAP/EPA


Jeśli jest tam oblężenie i kilkaset tysięcy ludzi nie ma wody i żywności, grożące im ryzyko jest ogromne - powiedziała agencji Reutera w rozmowie telefonicznej.

Dodała, że "możemy stanąć w obliczu katastrofy humanitarnej, być może najgorszej w całym konflikcie".

Mosul, który jest największym miastem na północy Iraku, został opanowany przez fundamentalistycznych sunnickich bojowników w połowie 2014 roku. Irackie siły rządowe odbiły większą część miasta, w tym połowę położoną na wschód od Tygrysu, podczas rozpoczętej w październiku, wspieranej przez USA ofensywy.

Bojownicy zostali otoczeni w północnozachodniej części Mosulu, obejmującej gęsto zaludnione Stare Miasto, gdzie sieć wąskich uliczek utrudnia działania irackich oddziałów.

Siły policyjne, wspierane przez irackie lotnictwo i ostrzał artyleryjski walczą z ekstremistami w pobliżu wielkiego meczetu al-Nuri, miejsca symbolicznego, ponieważ właśnie tam przywódca Państwa Islamskiego Abu Bakr al-Bagdadi 29 czerwca 2014 roku ogłosił powstanie kalifatu.

...

Apokalipsa.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 10:56, 26 Kwi 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Raporty specjalne
Świat kontra Państwo Islamskie
​ISIS dokonało egzekucji. "Strzelali do witających ich z radością kobiet i dzieci"
​ISIS dokonało egzekucji. "Strzelali do witających ich z radością kobiet i dzieci"

Wczoraj, 25 kwietnia (21:57)

Przebrani w mundury policjantów bojownicy Państwa Islamskiego dokonali egzekucji na co najmniej 15 cywilach, którzy uważając ich za wyzwolicieli z radością powitali ich w centrum Mosulu w północnym Iraku - poinformowały irackie władze.
Mosul (zdjęcie ilustracyjne)
/AA/ABACA /PAP/EPA

Dżihadyści wkroczyli w poniedziałek do sektorów Starego Miasta i udając siły federalne policji zaczęli siać strach wśród mieszkańców - poinformowało połączone dowództwo operacyjne i przedstawiciel lokalnych władz.

Banda terrorystów z Daesz (arabski akronim ISIS) popełniła wczoraj straszną zbrodnię w jednym z rejonów Starego Mosulu - napisano w komunikacie dowództwa. Dżihadyści "strzelali do witających ich z radością kobiet i dzieci" - dodano, nie precyzując dokładnej liczby osób.

Członek rady muhafazy (prowincji) Niniwa, której Mosul jest stolicą, Hosamedin al-Abbar powiedział agencji AFP, że śmierć poniosło co najmniej 15 osób.

Członkowie Daesz, spośród których kilku miało na sobie mundury policji federalnej, wkroczyli do Al-Maidan na Starym Mieście. Poruszali się w czarnych samochodach i zachowywali jak wyzwoliciele. Ludzie przyjmowali ich z radością, ale oni (dżihadyści) zatrzymali niektórych z nich i zabili co najmniej 15 osób - mówił Abbar.

Od 19 lutego trwa kontrofensywa sił irackich na zachodni Mosul, który wciąż jeszcze jest kontrolowany przez IS. W styczniu br. armia wyzwoliła wschodnią część tego miasta. Mosul jest ostatni bastionem miejskim IS w Iraku.

Siły irackie, wspierane przez koalicję międzynarodową, rozpoczęły szeroko zakrojoną ofensywę na Mosul 17 października ub.r. Miasto to zostało zdobyte przez IS w czerwcu 2014 roku.

...

Akcja obłędna tylko po to aby kogos zamordowac... Nimi rzadzi szatan...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 10:49, 07 Maj 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Raporty specjalne
Świat kontra Państwo Islamskie
Wyścig ze śmiercią głodową w Mosulu. "Żywią się trawą z ocalałych ogrodów"
Wyścig ze śmiercią głodową w Mosulu. "Żywią się trawą z ocalałych ogrodów"

1 godz. 8 minut temu

​Trwająca od 7 miesięcy bitwa o Mosul utknęła na etapie wyzwalania starej części miasta i stała się wyścigiem z głodem nękającym tych, którzy tam przeżyli. Od czerwca 2014 to drugie co do wielkości miasto Iraku jest bastionem Państwa Islamskiego.
Zniszczony Mosul
/AHMED JALIL /PAP/EPA


Nie do końca wiadomo, ile ludzi przeżyło terror dżihadystów, ostrzał artylerii irackiej i sojusznicze bombardowania lotnicze. Szacuje się, że na zakończenie operacji wyzwalania Mosulu czeka od 300 do 500 tysięcy mieszkańców. Dla nich koniec tej bitwy to kwestia życia lub śmierci.

Mieszkańcom kończą się resztki zapasów żywności, a bojownicy Państwa Islamskiego rabują, co się da, gdyż nie mogą liczyć na zaopatrzenie z zewnątrz. Według korespondentów AP z Mosulu ludzie żywią się liśćmi i trawą z nielicznych ogrodów ocalałych od bomb zrzucanych z samolotów sił sojuszniczych i od ostrzału irackiej artylerii.

Ludzie z wyzwalanych z trudem skrawków Starego Miasta, "gdy tylko dotrą do naszych obozów (dla uchodźców) - mówi Lise Grande, koordynatorka humanitarna ONZ w Iraku - proszą o jedzenie".

Setki wygłodzonych małych i starszych dzieci, którym udało się przedostać na stronę sił rządowych, dotarło do obozów w stanie wymagającym natychmiastowego leczenia.

Jeśli bitwa nie zakończy się w ciągu kilku najbliższych tygodni, będziemy mieli do czynienia z katastrofą - powiedziała pani Grande.

Na wstępnym etapie bitwy o Mosul irackie siły rządowe wspomagane m.in. przez peszmergów, doborowe jednostki milicji kurdyjskiej, odnosiły stosunkowo łatwe sukcesy w walkach o wschodnią część Mosulu leżącą po drugiej stronie rzeki Tygrys. Gen. Stephen Townsend, dowódca sił USA do walki z ISIS w Iraku i Syrii, dopuszczał jednak już wtedy, że bitwa o Mosul może się przeciągnąć.

Operacja odbijania miasta liczącego od 1,2 do 1,5 miliona mieszkańców może trwać całe tygodnie, a być może dłużej - powiedział w październiku ubiegłego roku.

W dwa i pół roku po rozpoczęciu ataków z powietrza na cele w Iraku i Syrii Państwo Islamskie utraciło ponad połowę terytoriów, które opanowało w Iraku i więcej niż czwartą część obszarów opanowanych w Syrii. Jednak irackie siły rządowe walczące o Mosul prowadzą głównie ostrzał Starego Miasta z broni ciężkiej, unikając wyniszczających walk ulicznych, w których brak im doświadczenia. Pozwala to stosunkowo nielicznym siłom Państwa Islamskiego - niektóre źródła mówią o "zaledwie trzystu bojownikach" - wciąż utrzymywać pozycje w częściowo zrujnowanej starej części miasta.

...

Pieklo na Ziemi. Islamisci to szatan...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 13:26, 04 Cze 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Raporty specjalne
Świat kontra Państwo Islamskie
W Mosulu zabito dziesiątki cywilów uciekających przed terrorystami z ISIS
W Mosulu zabito dziesiątki cywilów uciekających przed terrorystami z ISIS

Wczoraj, 3 czerwca (21:11)

​O kilkudziesięciu ciałach cywilów zabitych podczas ucieczki z dzielnicy Mosulu zajętej przez Państwo Islamskie (IS) poinformowała z miejsca zdarzeń ekipa telewizyjna agencji Reuters. Cywile zginęli w pobliżu linii frontu z irackimi siłami zbrojnymi.
Iraccy cywile i żołnierze w Mosulu
/AHMED JALIL /PAP/EPA


Agencja pisze, że kilkaset osób zdołało dotrzeć do strefy kontrolowanej przez irackie siły rządowe, choć wiele osób jest rannych.

O odbicie Mosulu z rąk dżihadystów Państwa Islamskiego walczy od października 2016 roku iracka armia wspierana przez międzynarodową koalicję pod wodzą USA.

Od tego czasu z Mosulu uciekło prawie 700 tys. osób. Strefy będące wciąż pod kontrolą ISIS są gęsto zaludnione. Według ONZ, znajduje się tam jeszcze 200 tys. ludzi.

Przed dwoma dniami w ostrzale moździerzowym dokonanym przez dżihadystów w Mosulu zginęło siedem osób, a 23 zostały ranne.

Ataku dokonano, gdy mieszkańcy próbowali uciekać z oblężonej przez ISIS dzielnicy miasta.

...

Apokalipsa.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 7:57, 17 Cze 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
100 tys. mieszkańców uwięzionych w Mosulu. Cywile jako "żywe tarcze"
100 tys. mieszkańców uwięzionych w Mosulu. Cywile jako "żywe tarcze"

Wczoraj, 16 czerwca (21:07)

Wielu spośród 100 tys. cywilów uwięzionych w częściowo zburzonej dzielnicy staromiejskiej Mosulu, który wojsko irackie szturmuje od połowy października ub. roku, ginie codziennie jako "żywe tarcze" wykorzystywane przez dżihadystów - relacjonują agencje.
Mosul
/AA/ABACA /PAP

Według delegata Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) w Iraku, Bruno Geddo do części Mosulu, wyzwolonej przez irackie siły rządowe w ciągu trwających od ośmiu miesięcy walk, zdołało powrócić 195 tys. mieszkańców. Przebywają tam w bardzo trudnych warunkach.

Mosul, stolicę irackiej prowincji Niniwa nad Tygrysem, przed lub po jego zajęciu przez bojowników Państwa Islamskiego (IS) w sierpniu 2014 roku opuściło 667 tys. mieszkańców. Dżihadyści uczynili z Mosulu "stolicę IS" w Iraku.

Jej odzyskanie przez rząd Iraku będzie miało dla niego i jego zagranicznych sojuszników duże znaczenie militarne, lecz przede wszystkim symboliczne i polityczne.

..

Apokalipsa trwa.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 13:43, 18 Cze 2017    Temat postu:

Irak: Siły rządowe rozpoczęły szturm na Stare Miasto w Mosulu

Dzisiaj, 18 czerwca (09:41)

Irackie siły rządowe przypuściły szturm na kontrolowane przez dżihadystów z Państwa Islamskiego Stare Miasto w Mosulu na północy Iraku. Ta historyczna dzielnica jest ostatnim bastionem IS w tym kraju. Mosul, z którego dżihadyści zrobili stolicę tzw. Państwa Islamskiego, jest atakowany przez irackie wojsko od połowy października ubiegłego roku.
Oblężony Mosul
/ANDREA DICENZO /PAP/EPA
Zobacz również:

USA zrzuciły "matkę wszystkich bomb" na pozycje ISIS w Afganistanie

W ciągu kilku miesięcy irackim siłom udało się przejąć właściwie całe miasto poza tak zwaną starą częścią Mosulu.

Według dowodzącego operacją armii w prowincji Niniwa generała broni Abdula Amira Raszida Jar Allaha, w szturmie na Stare Miasto uczestniczą irackie siły specjalne, regularna armia i policja federalna. Operacja wspierana jest z powietrza przez siły międzynarodowej koalicji do walki z IS pod wodzą USA.

Szacuje się, że w strefie walk może być uwięzionych około 150 tysięcy cywilów. Bojownicy IS używają ich jako "żywych tarcz" - mówiła w piątek agencji Associated Press koordynatorka pomocy humanitarnej ONZ w Iraku Lise Grande. Dodała, że warunki w oblężonej części Mosulu "są rozpaczliwe" - brakuje żywności i czystej wody.

Odzyskanie przez rząd Iraku całego Mosulu będzie miało duże znaczenie militarne, ale również symboliczne i polityczne.

(ug)
RMF FM/PAP

...

Tylko to ma byc wyzwolenie nie zabawa w gwalty...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 23:54, 21 Cze 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Raporty specjalne
Świat kontra Państwo Islamskie
Terroryści z Państwa Islamskiego wysadzili słynny meczet
Terroryści z Państwa Islamskiego wysadzili słynny meczet

27 minut temu

Otoczeni przez siły irackie we wschodniej części Mosulu terroryści z Państwa Islamskiego wysadzili w powietrze wielki meczet al-Nuri - podało irackie wojsko. To tam przywódca IS Abu Bakr al-Bagdadi ogłosił powstanie kalifatu w Iraku i Syrii.
Meczet al-Nuri (zdj. arch.)
/PAP/EPA/STR /PAP/EPA

Ogłoszenie kalifatu miało miejsce w meczecie 29 czerwca 2014 roku podczas piątkowych modłów. Było to jedyne znane dotychczas publiczne wystąpienie al-Bagdadiego.

Bojownicy IS zostali otoczeni w części Mosulu obejmującej wielki meczet al-Nuri wraz z gęsto zaludnionym Starym Miastem, gdzie sieć wąskich uliczek utrudnia działania irackim oddziałom. Ich operacja wspierana jest z powietrza przez siły międzynarodowej koalicji do walki z IS pod wodzą USA.

Bitwa o Stare Miasto staje się najkrwawszą częścią trwającej od ośmiu miesięcy ofensywy mającej na celu odbicie Mosulu, z którego dżihadyści uczynili stolicę tzw. Państwa Islamskiego w Iraku.

Przedstawiciele Państwa Islamskiego twierdzą, że zniszczenie świątyni to efekt nalotu amerykańskiego lotnictwa.

...

To juz ich koniec.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 9:49, 22 Cze 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
Samo, nagie i zagłodzone. Iraccy żołnierze wyciągnęli dziecko z gruzowiska w Mosulu
Samo, nagie i zagłodzone. Iraccy żołnierze wyciągnęli dziecko z gruzowiska w Mosulu

Dzisiaj, 22 czerwca (07:33)

Iraccy żołnierze, którzy wkroczyli do starego miasta w Mosulu, w zrujnowanej szkole znaleźli małego chłopca. Został sam, nagi i niemal zagłodzony na śmierć. Wokół leżały ciała zabitych. Wśród nich byli matka i dziadek dziecka. Żołnierze zajęli się chłopcem i dali mu pić. Nie wiadomo, w jakim teraz jest stanie.
Półtoraroczne dziecko - samo, nagie i zagłodzone. Iraccy żołnierze wyciągnęli chłopca z gruzowiska w Mosulu
/Storyful/x-news

Żołnierze weszli do opuszczonej szkoły, w której leżały ciała. W pewnym momencie zobaczyli wychudzonego chłopca, całego pokrytego pyłem. Żołnierze opatrzyli dziecko, umyli je i napoili. Najprawdopodobniej nie jadło od kilku dni. Wojskowi poinformowali, że wśród zabitych była matka i dziadek chłopca, ale nie jest jasne, w jaki sposób ich ciała zostały zidentyfikowane.

Szturm irackiej armii na starówkę w Mosulu zaczął się w niedzielę (18.06). Dzielnica jest już otoczona z każdej strony i żołnierzom udało się dotrzeć do części ulic. Stare Miasto to ostatni bastion dżihadystów w Mosulu. W dzielnicy jest uwięzionych ponad 100 tysięcy cywilów. Połowa z nich to dzieci. Brakuje im żywności, wody i leków.

...

Tak jest! Maja ratowac ludzi.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 18:06, 24 Cze 2017    Temat postu:

Irak: Armia uwolniła setki cywilów w okupowanym przez ISIS centrum Mosulu

Dzisiaj, 24 czerwca (14:53)

Siły irackie utworzyły w centrum Mosulu korytarze, którymi cywile mogą uciekać z kontrolowanych przez Państwo Islamskie terenów Starego Miasta. Dotychczas udało się to kilkuset osobom.
Cywile opuszczają swoje domy (zdjęcie archiwalne z 11 czerwca).
/AA/ABACA /PAP/Abaca

Szkolone przez USA jednostki irackiej armii wyspecjalizowane w walce ulicznej swoją ofensywę koncentrują wzdłuż dwóch prostopadłych wobec siebie ulic, które zbiegają się na Starym Mieście. Celem jest odizolowanie bojowników ISIS w czterech lokalizacjach. Żołnierze są zmuszeni do przemieszczania się na piechotę w gąszczu uliczek, gdzie brak miejsca nie pozwala na zastosowanie pancernych wozów bojowych.

Wraz z wyzwalaniem kolejnych ulic siły irackie wydłużają korytarze ucieczki dla cywilów, którzy utknęli na terenach zajmowanych wciąż przez ISIS.

W sobotę niewielkimi grupkami wydostawały się tamtędy całe rodziny, niektóre z rannymi i niedożywionymi dziećmi. Moje dziecko od ośmiu dni żywiło się tylko chlebem i wodą - powiedziała jedna z matek.

Według Reutera w ciągu 20 minut co najmniej 100 cywilów przedostało się na tereny kontrolowane przez siły rządowe na zachód od Starego Miasta. Żołnierze dali im jedzenie i wodę.
100 tys. cywilów uwięzionych w budynkach Starego Miasta

Szacuje się, że ponad 100 tysięcy cywilów, z których połowa to dzieci, pozostaje uwięzionych w budynkach Starego Miasta bez pożywienia, dostępu do wody oraz opieki lekarskiej.

Według relacji organizacji pomocowych oraz władz irackich bojownicy ISIS próbują powstrzymać cywilów od ucieczki, by móc wykorzystywać ich w walce jako żywe tarcze. W ciągu ostatnich trzech tygodni zabili oni setki próbujących zbiec cywilów.

Bitwa o Stare Miasto staje się najkrwawszą częścią trwającej od ośmiu miesięcy ofensywy mającej na celu odbicie Mosulu, z którego dżihadyści uczynili stolicę tzw. Państwa Islamskiego w Iraku i gdzie w 2014 roku proklamowany został samozwańczy kalifat.

...

Wreszcie. Islamizm sie konczy!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 10:54, 04 Lip 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Raporty specjalne
Świat kontra Państwo Islamskie
Zemsta ISIS. W tłumie uciekinierów z Mosulu ukrywają terrorystki
Zemsta ISIS. W tłumie uciekinierów z Mosulu ukrywają terrorystki

57 minut temu

Tylko w ciągu jednego wczorajszego dnia dwie kobiety wysadziły się w powietrze wśród ludzi, którzy w obawie o życie opuszczają Stare Miasto w Mosulu. Agencja AP pisze o nowej taktyce terrorystów z Państwa Islamskiego, którzy wykorzystują do przeprowadzenia zamachów kobiety. To desperacka próba zemsty – pisze AP. Sierżant irackiej armii Ahmed Fadil potwierdza: „Im jesteśmy bliżej zwycięstwa, tym więcej wysyłają zamachowców-samobójców”.
/STR /PAP/EPA

Walka z terrorystami z ISIS w Mosulu z dnia na dzień jest coraz bardziej brutalna. W ciągu ostatnich dni już kilka kobiet wysadziło się w powietrze. Iracka armia nie ma wątpliwości, że samobójczynie miały powiązania z terrorystami z ISIS.

Jedna z kobiet, która w poniedziałek wysadziła się w pobliżu ruin meczetu al-Nuri na Starym Mieście w Mosulu miała zaledwie 15 lat. Tak wskazywał dowód osobisty, znaleziony przy jej szczątkach. W ataku zginął iracki policjant, a kilka innych osób zostało rannych.
Zniszczony meczet al-Nuri
/STR a /PAP/EPA

Iraccy wojskowi w ostatniej chwili zdołali powstrzymać siedem innych kobiet, które mając na sobie materiały wybuchowe były gotowe na samobójczą śmierć. Wmieszały się w tłum mieszkańców Mosulu, opuszczających miasto.

Podchodzą z płaczem, a potem - boom! Wysadzają się w powietrze - powiedział sierżant Ahmed Fadil w rozmowie z agencją AP.

Twierdzi, że ta taktyka nie jest zaskoczeniem. Terroryści nie mają, gdzie się podziać. Są osaczeni - powiedział.
/STR /PAP/EPA

Mieszkańcy opuszczają Mosul, będący od kilku dni pod artyleryjskim ostrzałem irackiej armii. Jednocześnie siły koalicyjne atakują pozycje ISIS z powietrza. Miasto to od 2014 roku było pod kontrolą Państwa Islamskiego. Nikt nie wie, ilu terrorystów nadal przebywa w oblężonym mieście.

Obecnie trwa ostatnia faza prowadzonej od ponad ośmiu miesięcy walki o wyzwolenie Mosulu z rąk dżihadystów z ISIS. W zeszły czwartek po zdobyciu przez irackie siły rządowe meczetu al-Nuri, w którym w 2014 roku przywódca Państwa Islamskiego Abu Bakr al-Bagdadi ogłosił powstanie kalifatu w Iraku i Syrii, iracki premier Hajder al-Abadi ogłosił koniec kalifatu. Zapowiadano, że do całkowitego zwycięstwa w Mosulu, z którego dżihadyści uczynili stolicę ISIS w Iraku, potrzeba jeszcze kilku dni.

...

Szatan bedzie gryzl ale trzeba byc twardym. IDIOTKI SIE WYSADZAJA W IMIE TYRANII MEZCZYZN! PRZYPOMINAJA MI FEMINISTKI KTORYMI TEZ STERUJA OBLESNI FACECI WYPISUJAC IM ABORCJE NA TRANSPARENTACH ZEBY SIE ZABAWIAC SEKSUALNIE BEZ KONSEKWENCJI! Tak zniewolenie kobiet musi sie skonczyc. ZNIEWOLENIE MENTALNE!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 21:35, 09 Lip 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Raporty specjalne
Świat kontra Państwo Islamskie
Upadł bastion Państwa Islamskiego. Siły irackie odbiły Mosul z rąk dżihadystów
Upadł bastion Państwa Islamskiego. Siły irackie odbiły Mosul z rąk dżihadystów

Dzisiaj, 9 lipca (14:52)
Aktualizacja: Dzisiaj, 9 lipca (15:23)

​Premier Iraku Hajder al-Abadi ogłosił zwycięstwo nad siłami Państwa Islamskiego w Mosulu na północy kraju i wyzwolenie tego miasta, z którego dżihadyści utworzyli swą stolicę w Iraku i gdzie proklamowany został samozwańczy kalifat.
Zdj. ilustracyjne
/OMAR ALHAYALI /PAP/EPA


Naczelny dowódca sił zbrojnych (premier) Hajder al-Abadi przybył do wyzwolonego miasta Mosul i pogratulował wielkiego zwycięstwa bohaterskim walczącym i irackiemu narodowi - głosi komunikat wydany przez kancelarię premiera.

Walki o Mosul, które położyły kres trzyletniemu panowaniu dżihadystów w mieście, trwały osiem miesięcy i znaczną część zabudowy zamieniły w ruiny. Tysiące mieszkańców zginęły, a blisko milion musiało uciekać z miasta. ONZ szacuje koszt odbudowy podstawowej infrastruktury na ponad miliard dolarów.

Reuters pisze, że na wąskich uliczkach Starego Miasta, gdzie dżihadyści bronili się do końca, leżą zwłoki bojowników. Tak jak zapowiadali, "walczyli aż do śmierci", ale nie wszyscy - rzecznik sił irackich przekazał w niedzielę, że 30 z nich zabito, kiedy próbowali wpław uciekać przez przepływającą przez Mosul rzekę Tygrys.

Irackie wojsko nie ujawnia strat po swojej stronie, ale Reuters podaje, że w szeregach elitarnych sił antyterrorystycznych zginęło 40 proc. żołnierzy.

Siły irackie wspomagane przez koalicję antyislamską i oddziały kurdyjskich peszmergów w październiku rozpoczęły ofensywę na Mosul. Miasto w 2014 roku zostało zajęte przez dżihadystów z Państwa Islamskiego.

Dżihadyści wciąż nie dają w Iraku za wygraną. W miarę jak tracili teren w Mosulu, dokonywali i dokonują niespodziewanych ataków w innych regionach Iraku. Wciąż kontrolują wiejskie i pustynne tereny na zachód i południe od Mosulu oraz terytoria we wschodniej i środkowej Syrii, gdzie ich samozwańcza stolica, Ar-Rakka, jest oblegana przez siły wspierane przez międzynarodową koalicję pod wodzą USA.

...

Koniec satanistow Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 0:39, 11 Lip 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Raporty specjalne
Świat kontra Państwo Islamskie
Premier Iraku oficjalnie ogłosił wyzwolenie Mosulu z rąk dżihadystów
Premier Iraku oficjalnie ogłosił wyzwolenie Mosulu z rąk dżihadystów

Dzisiaj, 10 lipca (20:24)

Premier Iraku Hajder al-Abadi oficjalnie ogłosił w państwowej telewizji zwycięstwo nad Państwem Islamskim w Mosulu i wyzwolenie miasta. Wcześniej w poniedziałek irackie wojsko kontynuowało walki z ISIS w jego ostatniej enklawie na Starym Mieście.

Ogłaszam koniec, porażkę i upadek terrorystycznego pseudopaństwa ogłoszonego przez terrorystów w Mosulu - powiedział al-Abadi w oświadczeniu, które państwowa telewizja nazwała "historycznym".

Ubrany w czarny wojskowy mundur i otoczony przez dowódców służb bezpieczeństwa al-Abadi podziękował irackim oddziałom oraz międzynarodowej koalicji do walki z ISIS pod wodzą USA oraz ostrzegł przed kolejnymi wyzwaniami. Mamy kolejną misję do wypełnienia. Musimy przywrócić stabilność i zniszczyć komórki ISIS. To wymaga pracy wywiadowczej, pracy służ bezpieczeństwa oraz jedności, która umożliwiła nam walkę z ISIS - powiedział premier, po czym wciągnął na maszt państwową flagę.

Międzynarodowa koalicja do walki z ISIS pod wodzą USA "powitała z radością" zwycięstwo w Mosulu i poinformowała, że irackie siły rządowe uzyskały "pełną kontrolę nad miastem". W swoim oświadczeniu koalicja ostrzegła jednak, że "niektóre regiony miasta muszą zostać oczyszczone z materiałów wybuchowych, a bojownicy ISIS wciąż ukrywają się w Mosulu".

Koalicja podkreśliła również, że zwycięstwo "nie oznacza końca globalnego zagrożenia ze strony ISIS" oraz że "Irak musi się zjednoczyć, aby pokonać terrorystów".

W niedzielę al-Abadi ogłosił zwycięstwo nad siłami ISIS w Mosulu na północy kraju i wyzwolenie tego miasta, z którego dżihadyści utworzyli swą stolicę w Iraku i gdzie w 2014 roku proklamowany został samozwańczy kalifat. Walki między siłami rządowymi a bojownikami ISIS toczyły się jednak dalej w zachodniej części Starego Miasta.

Ofensywa przeciwko siłom ISIS obwarowanym w Mosulu, podjęta przez rządowe i ochotnicze siły irackie oraz zaprawione w walkach z dżihadem oddziały kurdyjskich peszmergów wspierane przez USA, rozpoczęła się w październiku ub. roku, po przeszło dwóch latach walk o wyzwolenie spod władzy Państwa Islamskiego rozległych terytoriów Iraku.

Dżihadyści wciąż nie dają w Iraku za wygraną. W miarę jak tracili teren w Mosulu, dokonywali i dokonują niespodziewanych ataków w innych regionach Iraku. Wciąż kontrolują wiejskie i pustynne tereny na zachód i południe od Mosulu oraz terytoria we wschodniej i środkowej Syrii, gdzie ich samozwańcza stolica, Ar-Rakka, jest oblegana przez siły wspierane przez międzynarodową koalicję pod wodzą USA.

...

Szatan jest zawsze przegranym tylko chwilowo moze poszkodzic na ile mu pozwolone. Tylko Bóg to Zwycięzca. Islamizm jest po to aby ukazac tym spolecznosciom skutki zbrodni w imie religii.

Przypomnijmy ze Al Kaida poczatkowo MIALA POPARCIE SPOLECZNE! BADANIA BYLY JEDNOZNACZNE! W takiej Nigerii 90%!!! muzulmanow popieralo! A 60% za to byla norma. Al Dzazira wrecz transmitowala egzekucja. Tak ,,fajna" byla zbrodnia.

Zatem Bóg powiedzial skoro im sie podoba niech doswiadcza na sobie. Szatan dostal pozwolenie. I islamisci wzieli sie za muzulmanow. I od razu miny in zrzedly... I poparcie jakos sie ulotnilo. Bolesne ale bylo potrzebne. Bóg wychowuje narody a muzulmanie to dzieci. Poziom ogolny bardzo niski. Zatem i metody wychowacze proste.

Taki jest sens tego co przeszli. Bóg to dobro nie zło. Miłość a nie nienawiść.

Za zwyciestwo nalezy podziekowac Matce gdyz ona gladzi węża.
W Łodzi mamy piekna swiatynie zbudowana w podziece za zwyciestwo nad satanistycznym bolszewizmem. Uczcie siedobra od Polski to zlo u was zniknie!

Kosciol w stylu Art Deco pokazujacy ze zawsze mozna polaczyc styl epoki piekno i wiare Smile



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 14:25, 11 Lip 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
Tragedia chrześcijan z Mosulu. "To bolesne, ale nie mamy tam przyszłości"
Tragedia chrześcijan z Mosulu. "To bolesne, ale nie mamy tam przyszłości"

Dzisiaj, 11 lipca (12:06)

"Niemożliwy powrót chrześcijan do Mosulu" - pod takim tytułem francuski dziennik "Le Monde" publikuje we wtorek dramatyczne świadectwa chrześcijan w Iraku. Katolicka gazeta "La Croix" zaznacza, że "nikt nie wie, czy chrześcijanie wrócą do Mosulu".
Kościół w Baszika, nieopodal Mosulu
/GAILAN HAJI /PAP/EPA


Prezes stowarzyszenia Braterstwo w Iraku Faraj Benoit Camurat powiedział w wywiadzie dla "La Croix", że "wyzwolenie Mosulu może skłonić do powrotu chrześcijańskie rodziny, które uciekły z miasta".

Jednak powrót może być bardzo utrudniony przez "lęk przed obecnością uśpionych komórek dżihadystów", ale również przed "niepewnością czy uda się odzyskać ziemię i domy, z których wywłaszczyło (chrześcijan) Państwo Islamskie".

Według rozmówcy "La Croix", w spadku po dżihadystach z Państwa Islamskiego pozostały w Mosulu miny i inne ładunki wybuchowe oraz "mur nieufności, wzniesiony między różnymi grupami mieszkańców - chrześcijanami, jazydami i sunnitami"

Chrześcijańska gazeta "Journal Chretien" przeprowadziła wywiad z Żandark i Ismailem, matką i synem, dwojgiem chrześcijan z Mosulu. Opowiadają oni o zmuszaniu ich przez ISIS do czytania Koranu i modlitw islamskich oraz o torturach jakie spotykały ich za brak pilności religijnej. Musieli również przyglądać się egzekucjom "niewiernych", przede wszystkim szyitów.

Według prowadzącego wywiad "Ismailowi zależy na tym by zaświadczyć, że większość muzułmańskich mieszkańców Mosulu było do nich dobrze nastawiona". Większość nie chciała mieć nic wspólnego z ISIS - gazeta cytuje Ismaila.

Artykuł Helene Sallon we wtorkowym numerze dziennika "Le Monde" rozpoczyna się natomiast od opowieści Abu Maruana, chrześcijanina, do którego ciągle telefonują sąsiedzi, pragnący kupić jego rodzinną posesję we wschodnim Mosulu.

Chcą kupić za ćwierć ceny. Wiedzą, że chrześcijanie tu nie wrócą. Więc, jak to się mówi, kują żelazo, póki gorące - mówi Maruan, cytowany przez wysłanniczkę paryskiego dziennika, która tłumaczy, że w sześć miesięcy po odebraniu dżihadystom wschodniej części miasta, chrześcijanie, których było tam 30 tysięcy, nie powrócili do swych domostw.

To bolesne, ale nie mamy tam przyszłości. Muszę pracować, posyłać dzieci do szkoły i praktykować swoją religię. W Mosulu nie będzie to możliwe - przytacza słowa jednego z nich dziennikarka "Le Monde".

Przypomina, że natychmiast po wejściu do Mosulu w 2014 roku, dżihadyści zaczęli niszczyć wszystko, co wskazywało na obecność chrześcijan. Nasi muzułmańscy sąsiedzi nie potrafili nas ochronić, a niektórzy dołączyli do Państwa Islamskiego - powiedział "Le Monde" Maruan.

Jeszcze bardziej zgorzkniały jest emerytowany nauczyciel, 76-letni Abu Szaker, który "czuje się zdradzony po tym, jak zobaczył swój ograbiony, jak wiele innych chrześcijańskich posesji, dom" - pisze Sallon.

Szaker opowiada, że jego dom został "częściowo spustoszony przez bojowników ISIS, którzy w nim mieszkali". Co zostało, ukradli sąsiedzi. Najwięcej zabrał fałszywy islam, a prawdziwy zabrał resztę - dodaje.

Arcybiskup Kościoła katolickiego obrządku syryjskiego w Mosulu Joan Petros Musz opowiada jak ISIS zaproponowało "ochronę" hierarchom chrześcijańskim. Oznaczała ona "przejście na islam i podatek dla innowierców albo śmierć". Hierarcha powiedział "Le Monde", że "jeśli (chrześcijanie) wrócą, to odbudujemy kościoły". Sallon nie widzi jednak takiej możliwości. Wszyscy przyzwyczajają się do myśli, że w Mosulu nie będzie już chrześcijan - pisze w zakończeniu artykułu.

...

Bóg powiedzial jasno. NIE KRADNIJ! To co ukradli satanisci musi byc oddane. Jesli nie winni zostana ukarani!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:47, 14 Lip 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
Ponad milion ludzi uciekło od października z Mosulu
Ponad milion ludzi uciekło od października z Mosulu

Dzisiaj, 14 lipca (14:39)

Ponad milion osób uciekło z Mosulu, drugiego co do wielkości miasta Iraku, od początku walk o miasto w październiku ubiegłego roku. 825 tys. osób nie wróciło do siebie - ogłosiła Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM).
Zdj. ilustracyjne
/AHMED JALIL /PAP/EPA


Na dzień 13 lipca łącznie 1 048 044 osoby (174 674 rodziny) opuściły wschodni i zachodni Mosul, do tej pory z tej liczby 825 tys. ludzi (137 tys. rodzin) nie wróciło do domu - precyzuje IOM w komunikacie.

"Według naszych pracowników, którzy działają w rejonie Mosulu, są to skumulowane obliczenia dotyczące osób, które uciekły od października 2016 roku, od momentu rozpoczęcia operacji odbicia miasta" z rąk Państwa Islamskiego - stwierdził rzecznik prasowy IOM na konferencji prasowej w Genewie.

W 2014 roku Mosul, miasto nad Tygrysem na północy kraju, liczyło ok. 2 mln mieszkańców. Dżihadyści z ISIS utworzyli w nim swoją stolicę w Iraku i w 2014 roku proklamowali samozwańczy kalifat.

10 lipca premier Iraku Hajder al-Abadi oficjalnie ogłosił zwycięstwo nad Państwem Islamskim w Mosulu i wyzwolenie miasta, dziękując irackim oddziałom oraz międzynarodowej koalicji do walki z Państwem Islamskim pod wodzą USA.

Ofensywa przeciwko siłom ISIS obwarowanym w Mosulu, podjęta przez rządowe i ochotnicze siły irackie oraz zaprawione w walkach z dżihadem oddziały kurdyjskich peszmergów wspierane przez USA, rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku, po przeszło dwóch latach walk o wyzwolenie spod władzy Państwa Islamskiego rozległych terytoriów Iraku.

...

Niestety dramat.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 21:20, 26 Lip 2017    Temat postu:

Niemiecka nastolatka pojechała do Iraku, aby walczyć w ISIS… Dla miłości?
Ary Waldir Ramos Diaz | Lip 26, 2017
Twitter
Linda Wensel
Komentuj


Udostępnij
Komentuj


Młode, zachodnie kobiety „w imię miłości” biorą udział w „świętej wojnie”. Jedną z nich jest Linda Wenzel odnaleziona niedawno w Mosulu.


I
raccy żołnierze robili zdjęcia bunkra ISIS przechwyconego po dziewięciu miesiącach ciężkich walk. W tunelowym schronie mieszczącym się w starożytnym muzułmańskim mieście Niniwa, asyryjskiej stolicy (także cytowanej w Biblii) czekało na nich zaskakujące odkrycie. Przebywała tam młoda biała kobieta, ze smutnymi jasnymi oczami, cienkimi, zniszczonymi włosami, z szalikiem na szyi, nie mówiąca po arabsku. Określała się imieniem Meriem.
Czytaj także: Znani raperzy w ISIS? Między wyznaniem wiary a szklaneczką whisky


Piętnastoletnia kamikadze z Niemiec

W rzeczywistości okazała się nią być Linda Wenzel, Niemka urodzona w Pulsnitz, w Saksonii – potwierdza to w rozmowie z lokalnymi mediami drezdeńska prokuratura.

„Spędzam weekend w domu przyjaciół” – powiedziała Linda swojej mamie Katharinie tuż przed swoim zniknięciem 1 lipca 2016 roku. Piętnastolatka pochodziła z miasteczka, które liczy nie więcej niż 8 tysięcy ludzi. Odnalazła się 13 lipca daleko na Wschodzie, ponad 7 900 km od domu. Prawdopodobnie stała się kandydatką na kamikadze, która miała pełnić służbę na rzecz ISIS.

Nie jest to odosobniony przypadek. Kilku rodzinom we Włoszech i Hiszpanii zdarzały się podobne sytuacje. Istnieje armia licząca blisko 27 tysięcy zachodnich bojowników. Władze wyliczyły, że 930 kobiet znajdujących się w szeregach ISIS to Niemki. Wiele z nich oraz blisko 40 dzieci może już nie żyć. Ich rodziny nie miały możliwości ich pochówku.
Czytaj także: Mimo zagrożenia ze strony ISIS setka irackich dzieci przyjęła Komunię św.
Arabska muzyka, bilet do Turcji

Pochodząca z protestanckiej rodziny Linda przeszła na islam i przybrała imię Meriem. Obecnie w Iraku czeka ją proces, który może zakończyć się nawet karą śmierci. Armia iracka walczyła przeciwko ISIS i wyzwoliła niemal całkowicie zniszczony Mosul. Znaleziono i schwytano 20 kobiet-bojowniczek, w większości cudzoziemek będących żonami i wdowami kalifatu.

U Lindy pierwsze oznaki radykalizacji pojawiły się na początku 2016 roku: słuchała arabskiej muzyki sakralnej, otworzyła profil na Facebooku po arabsku. Kilka miesięcy później kupiła bilet lotniczy do Turcji. Tam, jak przypuszczają śledczy, została ofiarowana jako żona czeczeńskiemu żołnierzowi ISIS.

Ambasada Niemiec jest ostrożna w formułowaniu stwierdzeń sugerujących, że Linda jest „bojowniczką” ISIS. Chodzi o skutki prawne – więziona w Iraku nastolatka za taki zarzut może zapłacić życiem. Media informują także, że Meriam na początku została pomylona z obywatelką Rosji.
Czytaj także: Ekspert: Za terroryzmem stoi wojna, która toczy się w samym islamie
Rekonstrukcja zdarzeń

Według informacji prokuratury w Dreźnie, śledczy niemieckiej służby wywiadowczej podążali za wirtualnymi śladami Lindy przez kilka miesięcy:

Wiosną 2016 roku opuszcza ona swój dom, ponieważ zakochuje się w młodym Czeczenie i radykalizuje się. Tajne służby uważają, że istnieje podejrzenie, że obiekt może wkrótce dokonać ataku kamikadze w swojej ojczyźnie. Ostatecznie dziewczyna jednak znika.

Niepełnoletnia Linda fałszuje przy pomocy wspólników dokumenty, które rzekomo są zgodą rodziców na opuszczenie kraju w lipcu 2016 roku. Następnie, spotyka młodego „romeo” – muzułmanina pochodzenia czeczeńskiego. Jadą razem do Ar-Rakki w Syrii, by dalej dotrzeć do Iraku i przyjąć flagę „świętej wojny”.

Epilog tej historii: on umiera, ona pozostaje wdową i oczekuje na kolejną misję. Następnie Mosul będący w rękach ISIS zostaje przejęty przez irackich żołnierzy, którzy docierają do bunkra bojowników. Dziś, według magazynu „Der Spiegel”, dziewczyna przebywa w więzieniu w pobliżu lotniska w Bagdadzie.
Czytaj także: Irak: żołnierze z czcią przywracają figurę Maryi, zniszczoną przez ISIS
Dlaczego?

Przypadek ten każe się zastanowić nad tym, dlaczego młode kobiety Zachodu, które wiodą mniej lub bardziej wygodne życie, dają uwieść się ISIS, zgadzając się nawet na męczeńską śmierć. Przyjaciele i krewni Lindy zadają sobie po cichu to samo pytanie. Prawdopodobnie jak każdy rodzic.

W Padwie, we Włoszech także pojawiły się informacje o podobnym przypadku. Zidentyfikowano Meriem Rehally, 19-letnią bojowniczkę o marokańskich korzeniach, ale wychowaną we Włoszech. Religijna policja kalifatu ukamienowała ją w dzielnicy Al Nour w syryjskim mieści Al-Rakka. Zginęła, ponieważ oskarżono ją o cudzołóstwo.

Gazeta „Il Giornale” odtworzyła historię Meriem na podstawie świadectw innych kobiet, które przetrwały kalifat – głównie tych kurdyjskiego pochodzenia. Prawdopodobnie władze podstępnie zmusiły Meriem do przyznania się do popełnienia „przestępstwa” polegającego na zadawaniu się z lokalnym młodzieńcem. Miała zostać ułaskawiona, jednak ostatecznie ją zabito.
Czytaj także: Dlaczego imamowie nie chcieli pomodlić się za terrorystów?

Artykuł pojawił się w hiszpańskiej edycji portalu Aleteia

...

W ogole patrzac na dzikie hordy u nas pislamistow widze te same zasady co i tam. I u nas podobne kobiety lgną do o. Rydzyka ktory ich odurza pislamizmem. Jak widac natura ta sama. Oczywiscie tam jest duzo mniej kobiet bo wiemy jaka jest ,,pozycja" kobiety u nastepcow Mahometa ale tez sa takie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:16, 14 Gru 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Świat
Stracono 38 islamskich więźniów skazanych za terroryzm
Stracono 38 islamskich więźniów skazanych za terroryzm

1 godz. 25 minut temu

38 osób skazanych na śmierć za terroryzm zostało straconych przez powieszenie w więzieniu w mieście An-Nasirija na południu Iraku - powiedział AFP przedstawiciel rady prowincji Zi Kar.
Zdj. ilustracyjne
/Abaca/Balkis Press /PAP

Przedstawiciel lokalnych władz Dachel Kazem poinformował, że egzekucji członków Al-Kaidy i Państwa Islamskiego dokonano "w obecności ministra sprawiedliwości Hajdara az-Zamili".

Egzekucje nastąpiły po zatwierdzeniu wyroku przez trzyosobową Radę Prezydencką - podał resort sprawiedliwości. Radę Prezydencką tworzą prezydent i dwóch wiceprezydentów.

To druga pod względem liczby straconych egzekucja w tym więzieniu od czasu stracenia 42 sunnickich jeńców we wrześniu. Wówczas egzekucji dokonano na sunnickich sprawcach samobójczych ataków, w których zginęło ponad 60 osób w mieście An-Nasirija, zamieszkanym głównie przez szyitów. To właśnie szyici domagali się zaostrzenia postępowań sądowych.

W irackich więzieniach przebywają obecnie dziesiątki tysięcy więźniów podejrzanych o związki z Państwem Islamskim. Zgodnie z prawem irackim uznanie kogoś za członka ISIS oznacza dla niego karę dożywotniego pozbawienia wolności lub karę śmierci.

...

Przy takiej masowce i przy takim stanie ,,prawa" niestety obawiac sie mozna wielu niewinnych ofiar.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 16:32, 20 Gru 2017    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Raporty specjalne
Świat kontra Państwo Islamskie
Nawet 11 tys. cywilów zginęło podczas wyzwalania Mosulu
Nawet 11 tys. cywilów zginęło podczas wyzwalania Mosulu

Dzisiaj, 20 grudnia (10:50)

Około 9-11 tys. cywilów w Mosulu zginęło podczas blisko rocznej batalii o wyzwolenie tego irackiego miasta z rąk dżihadystów Państwa Islamskiego (IS) - wynika ze śledztwa agencji AP. To blisko 10 razy więcej, niż wynoszą oficjalne statystyki.
Mosul
/Abaca/Voeten Teun/Reporters/ABACA /PAP

Associated Press powołuje się na dane organizacji pozarządowych, takich jak Airwars czy Iraq Body Count, raport ONZ oraz dane z niezależnych źródeł, w tym z miejskiej kostnicy oraz od pracujących w Mosulu grabarzy i wolontariuszy wydobywających ciała spod gruzów.

Batalia o Mosul trwała od października 2016 roku do lipca 2017 roku.

Wyliczenia AP wskazują, że armia iracka oraz siły międzynarodowej koalicji antyislamistycznej pod wodzą USA odpowiadają za śmierć co najmniej 3,2 tys. cywilów, zabitych w bombardowaniach oraz ostrzale artyleryjskim i moździerzowym. Koalicja twierdzi, że ponosi odpowiedzialność za zaledwie 326 z tych zgonów.

Kolejna jedna trzecia ogólnej liczby zgonów cywilów w Mosulu to ofiary dżihadystów z IS, przede wszystkim z finalnego etapu walk o miasto. Na podstawie obecnie dostępnych informacji nie da się powiedzieć, która strona konfliktu odpowiada za pozostałe ofiary śmiertelne.

Liczba cywilnych ofiar śmiertelnych walk o Mosul jest niemal 10-krotnie wyższa od danych w oficjalnych komunikatach - zwraca uwagę AP, przypominając, że premier Iraku Hajdar al-Abadi w rozmowie z agencją mówił o 1260 cywilach zabitych w walkach. Koalicja nie podała własnych danych co do ogólnej liczby ofiar.

Ze zgromadzonych danych jasno wynika, że w miarę jak armia iracka i siły koalicji nasilały walkę z dżihadystami w Mosulu, ginęło coraz więcej cywilów - od 20 w tygodniu z początku ofensywy w październiku 2016 roku do 303 w ostatnim tygodniu czerwca 2017 roku, gdy ofensywa dobiegała końca. Według cytowanego przez AP grabarza Abdela-Hafiza Mohammeda tylko na jednym z mosulskich cmentarzy od października 2016 roku przybyło ok. 2 tys. nagrobków.

Gdy miasto dostało się w ręce IS w 2014 roku, grabarze tacy jak Mohammed chowali przede wszystkim ofiary ukamienowań lub egzekucji przez obcięcie głowy oraz oskarżonych o homoseksualizm mężczyzn, których zrzucano z wysokich budynków, jednak po rozpoczęciu operacji wyzwolenia zaczęły ginąć całe rodziny - pisze AP.

Ostatnia faza batalii rozpoczęła się od koniec 2016 roku, gdy rządowa ofensywa zaczęła przesuwać się ku zachodniej części miasta, dokąd wypchnięto islamistów. W obawie przed wielotysięczną falą uchodźców rząd nakazał rozrzucanie w zachodnim Mosulu ulotek, w których zalecano mieszkańcom pozostanie na miejscu.

Tysiące cywilów uwięzionych tym samym w dzielnicach, wokół których zacieśniał się front, zginęły od wybuchów i strzałów, ale też w bombardowaniach sił rządowych wymierzonych w IS. Dżihadyści zapędzali całe rodziny do szkół i budynków administracyjnych, w których sami się ukrywali, licząc na to, że zniechęci to siły irackie do ostrzału artyleryjskiego i moździerzowego. Tak się jednak nie stało - podkreśla AP.

W ocenie rzecznika koalicji pułkownika Thomasa Veale'a "nieodpowiedzialne jest koncentrowanie krytyki na nieuniknionych stratach w wojnie przeciw IS". Bez prowadzonej przez koalicję kampanii z powietrza i na lądzie należałoby się liczyć z kolejnymi latami, jeśli nie dekadami, cierpienia, (...) śmierci i okaleczeń w Syrii i Iraku z rąk terrorystów pozbawionych wszelkich standardów etycznych i moralnych - podkreślił.

Jednak walka przeciw IS prowadzona przez siły rządowe i koalicję mimo gwałtownie wzrastającej liczby ofiar cywilnych sprawiła, że "po bitwie o jego wyzwolenie miasto legło w gruzach" - zaznacza agencja AP. Ta wojna zamieniła Mosul w jeden wielki cmentarz - dodaje Mahmud, jeden z ocalałych mieszkańców mosulskiego starego miasta.

...

I po co klamia?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 0:05, 10 Sty 2018    Temat postu:

RMF 24
Fakty
Raporty specjalne
Świat kontra Państwo Islamskie
"Białobrody" na wolności. Kat Państwa Islamskiego zapłacił służbom łapówkę
"Białobrody" na wolności. Kat Państwa Islamskiego zapłacił służbom łapówkę

Dzisiaj, 9 stycznia (18:35)

​Kat Państwa Islamskiego, znany jako “Białobrody", został zatrzymany w Mosulu, a po kilku minutach zapłacił łapówkę, by znów znaleźć się na wolności - poinformował jeden z mosulskich urzędników. Mężczyzna miał zapłacić 7,5 tys. dolarów za swoją wolność.
Abu Omer, znany jako "Białobrody"
/
jj

Abu Omer był w Państwie Islamskim odpowiedzialny za egzekucje - to pod jego nadzorem zrzucano homoseksualistów z dachów budynków i kamienowano inne ofiary. Pojawiał się także w materiałach propagandowych dżihadystów. Charakterystyczna była jego siwa broda, stąd nadano mu pseudonim "Białobrody".

Mężczyzna został schwytany w piątek. Na miejsce jego pobytu naprowadzili funkcjonariuszy mieszkańcy Mosulu. Dżihadysta został zabrany na komisariat. Podczas przesłuchania przyznał, że był muftim jednego z dzielnic miasta.

Lokalne służby zaczęły wypytywać mieszkańców miasta, czy białobrody dżihadysta faktycznie jest tym, za kogo się podaje. Kiedy urzędnicy wrócili, okazało się, że Abu Omer zapłacił funkcjonariuszom 7,5 tys. dolarów łapówki i uciekł.

Bojownicy Państwa Islamskiego kontrolowali irackie miasto Mosul od czerwca 2014 roku do lipca 2017 roku. Miasto było uważane za bastion dżihadystów. Irackie wojsko odbiło Mosul po operacji trwającej dziewięć miesięcy.

..

Biorą w łapę ile się da...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133177
Przeczytał: 53 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 11:51, 09 Mar 2018    Temat postu:

Bartłomiej Bajerski
Nie było litości. Siostra lidera Al-Kaidy skazana na śmierć
Iracki sąd wymierzył najwyższą karę kobiecie oskarżonej o terroryzm.
Skazana na śmierć usłyszała wyrok w stolicy Iraku, Bagdadzie. Sędziowie uznali, że kobieta wspierała terrorystów z ugrupowania założonego przez Osamę bin Ladena. Wśród zarzutów jest również m.in. rozdawanie pieniędzy członkom oddziałów Al-Kaidy w Mosulu.
Zapewniała im wsparcie logistyczne i pomoc wszelkiego rodzaju - powiedział rzecznik Najwyższej Rady Sądownictwa Iraku, Abdul-Sattar Bayrkdar.
Kobieta jest siostrą nieżyjącego już lidera Al-Kaidy. Abu Omar al-Baghdadi zginął w operacji wojskowej sił amerykańskich i irackich w 2010 roku. Należał do ścisłego kierownictwa Al-Kaidy w Iraku. Wraz z nim życie stracił wtedy inny przywódca terrorystów, Abu Ajjub al-Misri - podaje CBS News.
Nie tylko brat skazanej był krwawym terrorystą. Według słów rzecznika Najwyższej Rady Sądownictwa Iraku także jej mąż został wcześniej skazany na śmierć za dowodzenie oddziałami Al-Kaidy. Gdzie znajduje się najwyższy dowódca ISIS, które wyłoniło się z Al-Kaidy, Abu Bakr al-Baghdadi, jest zagadką.
Zobacz także: "Byliśmy pierwowzorem Al-Kaidy"
Irak ogłosił zwycięstwo nad ISIS w grudniu 2017 roku, po tym jak wyparł terrorystów z północnej i środkowej części kraju. W trakcie operacji aresztowano setki kobiet, w tym obcokrajowców. Od tego czasu iracki Centralny Trybunał Karny wydał wiele wyroków skazujących kobiety na śmierć przez powieszenie.

...

Winna zbrodni? Czy tylko to ze siostra?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy