Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Gwinea i jej problemy .

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133503
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 23:48, 22 Mar 2014    Temat postu: Gwinea i jej problemy .

Już 59 ofiar gorączki krwotocznej Ebola w Gwinei

Władze Gwinei poinformowały, że otrzymały potwierdzenie, iż gorączkę krwotoczną, która spowodowała już w tym kraju 59 ofiar śmiertelnych, wywołuje wirus Ebola. Pierwsze zachorowania zanotowano w zeszłym miesiącu.

- To rzeczywiście gorączka krwotoczna Ebola. Potwierdziło to laboratorium w Lyonie - powiedział agencji Reutera rzecznik rządu Gwinei Damantang Albert Camara. Dodał, że wirus mógł się już przedostać także do sąsiedniego Sierra Leone.

...

To trzeba byc czujnym i ludzi badac !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133503
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 23:42, 27 Mar 2014    Temat postu:

Potwierdzono przypadki gorączki krwotocznej Ebola w stolicy Gwinei

W stolicy Gwinei, 2-milionowym mieście Konakry, potwierdzono cztery przypadki gorączki krwotocznej Ebola - poinformował minister zdrowia. Wcześniej ta zakaźna choroba, na którą nie ma szczepionki ani leku, występowała tylko na terenach wiejskich.

Według ministra Remy'ego Lamaha źródłem wirusa był starszy mężczyzna, który wykazywał objawy choroby po odwiedzeniu miasta Dinguiraye w środkowej części kraju. Znajduje się ono z dala od miejsc, w których dotychczas wykrywano gorączkę krwotoczną.

Czterej bracia mężczyzny, którzy brali udział w jego pogrzebie w mieście Dabola w środkowej części kraju, zaczęli wykazywać oznaki choroby i po powrocie do Konakry zostali zbadani. Testy potwierdziły, że cierpią oni na gorączkę krwotoczną Ebola. "Zostali umieszczeni w izolatkach" - powiedział Lamah. Pozostałych członków rodziny starszego mężczyzny także poddano kwarantannie.

Od początku roku do środy na południu kraju odnotowano 88 przypadków gorączki krwotocznej. 63 osoby zmarły, co oznacza, że śmiertelność wśród chorych wynosi 71,5 proc.

Mimo bogatych złóż boksytu i rud żelaza Gwinea jest jednym z najuboższych krajów na świecie.

...

Niestety to prawda ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133503
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:03, 01 Kwi 2014    Temat postu:

Lekarze bez Granic ostrzegają przed Ebolą w Gwinei
Le­ka­rze bez Gra­nic (MSF) ostrze­gli, że roz­prze­strze­nia­ją­ca się w Gwi­nei go­rącz­ka krwo­tocz­na Ebola wy­my­ka się spod kon­tro­li. Ta za­kaź­na cho­ro­ba spo­wo­do­wa­ła w tym afry­kań­skim kraju śmierć 78 osób.

- Sta­je­my na­prze­ciw­ko epi­de­mii o skali do tej pory nie­spo­ty­ka­nej w ro­zu­mie­niu tempa jej roz­prze­strze­nia­nia. (...) Geo­gra­ficz­ne roz­prze­strze­nia­nie się (cho­ro­by) jest bar­dzo nie­po­ko­ją­ce, po­nie­waż utrud­nia nam to kon­tro­lę epi­de­mii - po­wie­dział ko­or­dy­na­tor dzia­łań MSF w Gwi­nei Ma­ria­no Lugli.

Mi­ni­ster­stwo zdro­wia Gwi­nei po­in­for­mo­wa­ło, że do tej pory zgło­szo­no 122 praw­do­po­dob­ne przy­pad­ki za­cho­ro­wań na go­rącz­kę krwo­tocz­ną Ebola, z czego 78 ludzi zmar­ło. Re­sort zdro­wia pod­kre­ślił, że z całą sta­now­czo­ścią można po­twier­dzić, że w 22 przy­pad­kach la­bo­ra­to­ryj­nie po­twier­dzo­no obec­ność Eboli w or­ga­ni­zmie za­ka­żo­nych.

Go­rącz­ka krwo­tocz­na Ebola prze­no­si się za po­mo­cą pły­nów ustro­jo­wych. W związ­ku z tym lo­kal­ne wła­dze za­ape­lo­wa­ły do oby­wa­te­li o po­wstrzy­ma­nie się od kon­tak­tów płcio­wych i wi­ta­nia się za po­mo­cą uści­sku rąk. Do tej pory nie opra­co­wa­no leku, ani szcze­pion­ki na cho­ro­bę, która za­bi­ja 25-90 pro­cent za­ra­żo­nych.

Mimo bo­ga­tych złóż bok­sy­tu i rud że­la­za Gwi­nea jest jed­nym z naj­uboż­szych kra­jów na świe­cie.

>>>

Tak zapobiegajmy !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133503
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 21:49, 05 Kwi 2014    Temat postu:

Tłum zaatakował klinikę, w której leżą chorzy na Ebolę
Sobota, 5 kwietnia 2014, źródło:PAP
fot.AFP / SEYLLOU
Wirus Ebola w Gwinei zabił już 86 osób, a rozwścieczony tłum w mieście Macenta zaatakował klinikę organizacji Lekarze bez Granic, w której odizolowani zostali chorzy, zmuszając personel do ewakuacji - poinformowały gwinejskie władze.


W Macencie od wybuchu epidemii zmarło co najmniej 14 osób. Ludzie, którzy zaatakowali klinikę, oskarżają Lekarzy bez Granic o to, że wirus Eboli sprowadzili do Gwinei, gdzie nigdy wcześniej nie występował.

Rząd Gwinei natychmiast potępił napastników za ten atak i oświadczył, że Lekarze bez Granic oraz inne organizacje charytatywne i pomocowe odgrywają zasadniczą rolę w walce z rozprzestrzenianiem się Eboli.

- Wspólnota międzynarodowa zmobilizowała się bardzo szybko, by przyjść nam z pomocą w tych trudnych chwilach, dostarczając znaczącej pomocy medycznej oraz przysyłając specjalistów - głosi komunikat rządu w Konakry.

W czwartek władze Mali poinformowały o wykryciu w tym kraju trzech przypadków gorączki krwotocznej. Pacjenci zostali umieszczeni w izolatkach. Badania wykażą, czy chorobę wywołał wirus Ebola.

Lekarze bez Granic mówią o "epidemii o skali do tej pory niespotykanej w rozumieniu tempa jej rozprzestrzeniania".

Podejrzane przypadki, w tym śmiertelne, wśród osób, które miały kontakt z Gwinejczykami, zgłaszano też w Liberii i Sierra Leone. Jednak w Liberii tylko u dwóch osób potwierdzono obecność Eboli, podczas gdy w Sierra Leone tego wirusa nie wykryto u żadnego chorego.

W obawie przed chorobą Senegal prewencyjnie zamknął swoje granice lądowe z Gwineą, a Arabia Saudyjska postanowiła zawiesić wydawanie wiz muzułmanom z Gwinei i Liberii, którzy chcieliby odbyć pielgrzymkę do Mekki.

Maroko wzmocniło kontrolę sanitarną na granicach, głównie na lotnisku w Casablance, która jest ważnym portem przesiadkowym w Afryce. Gorączka krwotoczna Ebola nie występowała wcześniej w Afryce Zachodniej. W Afryce Środkowej choroba ta, której pierwsze przypadki opisano w 1976 roku w Demokratycznej Republice Konga, łącznie spowodowała śmierć ok. 1200 osób.

Ta zakaźna choroba, która zabija 25-90 procent zarażonych, przenosi się za pomocą płynów ustrojowych lub krwi. Do tej pory nie opracowano na nią leku ani szczepionki.

...

Niestety na dodatek ciemnota w akcji .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133503
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 17:04, 20 Kwi 2014    Temat postu:

Nowy szczep wirusa Ebola w Afryce Zachodniej

W Afryce Zachodniej jest nowy szczep wirusa Ebola - donoszą naukowcy, którzy przekonują, że choroba nie rozprzestrzenia się tam z dotychczasowych ognisk z innych krajów regionu.

- Źródło wirusa nie jest jeszcze znane - powiedział dr Stephan Gunther Bernhard Nocht z Instytutu Medycyny Tropikalnej w niemieckim Hamburgu. Naukowiec dodał, że nie przeniósł się on z sąsiednich krajów. Niemiec stał na czele międzynarodowego zespołu naukowców, którzy studiowali genetykę wirusa.

Jak informuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), stale rozprzestrzeniający się nowy szczep wirusa Ebola spowodował panikę i śmierć ponad 120 osób w Afryce Zachodniej - głównie w Gwinei.

Analiza próbek krwi 20 pacjentów wykazała, że obecnie rozwijający się szczep jest wyjątkowy. - Nie pochodzi on z Demokratycznej Republiki Konga czy Gabonu. Nie został przeniesiony do Gwinei z zewnątrz - przekonywał Gunther.

Ebola wywołuje krwawienie wewnętrzne i niewydolność narządów. W zależności od szczepu od 30 do 90 proc. przypadków kończy się śmiercią. Wirus rozprzestrzenia się wskutek bezpośredniego kontaktu z zarażonymi ludźmi, a niektóre wcześniejsze zakażenia zostały przypisane różnym gatunkom nietoperzy, które żyją w Afryce Zachodniej.

Nie ma lekarstwa ani szczepionki, więc leczenie polega jedynie na wspomaganiu osób zarażonych wirusem i izolowaniu ich od otoczenia w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się danego szczepu.

...

Niestety jest zagrozenie .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133503
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:43, 24 Paź 2014    Temat postu:

USA: u lekarza w Nowym Jorku wykryto wirusa eboli

Wynik badań na obecność wirusa eboli u lekarza, który powrócił do USA z Afryki Zachodniej, okazał się pozytywny - poinformowałi na konferencji prasowej burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio. Potwierdził tym samym wcześniejsze doniesienia dziennika "New York Times".

De Blasio starał się rozproszyć obawy mieszkańców Nowego Jorku podkreślając, że nie grozi im zarażenie wirusem. - Przebywanie w tym samym wagonie metra, czy mieszkanie w pobliżu osoby z ebolą nie jest jeszcze równoznaczne z zagrożeniem zdrowia kogokolwiek - powiedział burmistrz. Przypomniał, że do zarażenia może dojść jedynie poprzez kontakt z płynami ustrojowymi osoby zakażonej.

Lekarz, zidentyfikowany jako 33-letni Craig Spencer, pracował dla organizacji humanitarnej "Lekarze bez granic" w Gwinei, jednym z trzech krajów afrykańskich, które stały się ogniskami epidemii.

Jest to pierwszy przypadek wykrycia zarażenia wirusem eboli w Nowym Jorku, największej metropolii w Stanach Zjednoczonych. Łącznie w USA wykryto od początku sierpnia 9 przypadków zakażenia ebolą.

Obawy przed śmiercionośnym wirusem, który wywołuje gorączkę krwotoczną kończącą się najczęściej zgonem, są w USA coraz większe. Wzmogła je dodatkowo informacja, że Spencer, po powrocie do USA, przeszedł przez zaostrzoną kontrolę na nowojorskim lotnisku JFK, która niczego nie wykryła.

Według "New York Timesa", Spencer przebywa w izolowanym pomieszczeniu w nowojorskim szpitalu Bellevue. Specjaliści z Centrum Kontroli i zapobiegania Chorobom (CDC) dokonają dalszych testów w celu potwierdzenia wyniku. Dwóch jego bliskich znajomych i narzeczona, z którymi miał bezpośrednie kontakty po powrocie do USA, zostali poddani kwarantannie. Jedna z tych osób jest w szpitalu.

Komunikat opublikowany przez Departament Zdrowia i Higieny Psychicznej władz Nowego Jorku stwierdza, że lekarz poinformował organizację "Lekarze bez granic", iż ma gorączkę i cierpi na objawy schorzeń przewodu pokarmowego. Organizacja natychmiast przesłała tą informację władzom Nowego Jorku.

Spencer został przewieziony do szpitala przez specjalny zespół w kombinezonach ochronnych. Szpital Bellevue jest jednym z ośmiu szpitali w stanie Nowy Jork wyznaczonych do przyjmowania osób podejrzanych o zarażenie wirusem.

Na stronie Spencera na Facebooku znajduje się informacja, że udał się on do Gwinei 18 września skąd odleciał przez Brukselę do USA 16 października. Nowojorski Presbyterian Hospital, w którym pracował, opublikował komunikat stwierdzający, że po powrocie z Afryki nie był w pracy, ani nie miał kontaktu z pacjentami.

Spencer mieszka w dzielnicy Harlem na Manhattanie. Władze początkowo rozważały ewakuację całego apartamentowca, w którym mieszka, ale ostatecznie zrezygnowały z tego zamiaru. Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio powiedział, że według uzyskanych informacji "bardzo mało osób miało z nim bezpośredni kontakt".

Wirus, którzy przenosi się przez kontakt z płynami ustrojowymi osoby zarażonej, zabił już, według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 4.877 osób. Zarażonych zostało 9.936.

...

Kolejny ktory sie poswiecil .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133503
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 21:45, 11 Lis 2014    Temat postu:

Nowojorski lekarz, który zaraził się ebolą już zdrowy

Craig Spencer, 33-letni lekarz z Nowego Jorku, który zaraził się w Gwinei wirusem eboli, odzyskał już zdrowie i we wtorek zostanie wypisany ze szpitala - poinformowały władze miejskie.

Departament Zdrowia nowojorskiego magistratu stwierdził w opublikowanym oświadczeniu, że "po rygorystycznym leczeniu i serii testów szpital Bellevue zadeklarował, iż Craig Spencer jest już wolny od wirusa".

"Doktor Spencer nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia publicznego i będzie mógł opuścić szpital we wtorek 11 listopada" - głosi dalej oświadczenie. Oznacza to, że obecnie w USA nie ma żadnego znanego przypadku eboli.

23 października u Spencera wykryto wirusa ebola. Kilka dni wcześniej lekarz powrócił do USA z Gwinei, gdzie zajmował się leczeniem osób zarażonych przez ten wirus. Spencer pracował tam, wysłany przez organizację "Lekarze bez granic".

Po powrocie do Nowego Jorku, gdzie mieszka, Spencer początkowo czuł się dobrze jednak po kilku dniach stan jego zdrowia pogorszył się. Lekarz niezwłocznie zgłosił się do szpitala, gdzie wykryto zarażenie wirusem.

Przypadek Spencera wywołał duże zaniepokojenie mieszkańców Nowego Jorku bowiem okazało się, że lekarz po powrocie jeździł metrem, jadał w restauracjach i odwiedzał kręgielnię. Nowojorczyków uspokajali na specjalnej konferencji prasowej burmistrz miasta Bill de Blasio i gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo. Wskazywali, że wirus nie przenosi się inaczej jak tylko przez bezpośredni kontakt z płynami ustrojowymi osoby zakażonej.

Cuomo i gubernator sąsiedniego stanu New Jersey Chris Christie wprowadzili obowiązkową 21-dniową kwarantannę dla wszystkich osób, które stykały się z chorymi na ebolę.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), wirus ebola zabił już w Afryce Zachodniej ponad 4950 osób, najwięcej w Gwinei, Sierra Leone i Liberii.

...

Tak . To Bóg decyduje .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133503
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 22:22, 19 Maj 2015    Temat postu:

WHO: Ebola znów się rozszerza w Gwinei i Sierra Leone
akt. 19 maja 2015, 16:36
Ebola dalej się rozprzestrzenia w Gwinei i Sierra Leone. W ubiegłym tygodniu odnotowano 36 przypadków, czyli czterokrotnie więcej niż tydzień wcześniej - poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

- To przypomina, że wirus po cichu sobie nie odejdzie i że trzeba będzie nadzwyczajnych starań, by zakończyć zadanie - powiedział specjalny przedstawiciel ds. eboli Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Bruce Aylward na konferencji prasowej w Genewie z udziałem ministrów zdrowia.

- Z nastaniem obecnej pory deszczowej zwiększenie wysiłków będzie o wiele trudniejsze, niemniej o wiele ważniejsze - powiedział Aylward.

Oficjalny koniec epidemii miał być ogłoszony, gdy we wszystkich trzech najbardziej dotkniętych nią krajach - Liberii, Sierra Leone i Gwinei - przez co najmniej sześć tygodni nie zostanie odnotowany ani jeden nowy przypadek choroby.

Na początku maja powiadomiono, że Liberia jest krajem wolnym od eboli. Ogłosiła to międzynarodowa organizacja Lekarze bez Granic (MSF), gdy minęły 42 dni bez nowego potwierdzonego przypadku tej choroby. 42 dni to dwa pełne cykle inkubacji eboli.

Ebola, którą wykryto w 1976 roku, szerzy się poprzez bezpośredni kontakt z krwią lub innymi płynami ustrojowymi zarażonych ludzi i zwierząt; wirus nie roznosi się drogą kropelkową.

Według danych z maja 2015 r. włącznie odnotowano przynajmniej 26 759 przypadków zakażenia, ponad 11 000 chorych zmarło.

...

Koszmar wraca.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133503
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:20, 16 Paź 2015    Temat postu:

Dwa nowe przypadki eboli w Gwinei


Dwie osoby zachorowały w Gwinei na wywołaną przez wirus Ebola gorączkę krwotoczną. To dwa nowe potwierdzone przypadki tej choroby w Afryce Zachodniej po dwutygodniowej przerwie - poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Rzeczniczka WHO Margaret Harris powiedziała na briefingu w Genewie, że jeden przypadek odnotowano w Forecariah (miasto i prefektura w zachodniej Gwinei) i jest on zapewne powiązany z wcześniejszymi znanymi przypadkami zakażeń. Drugi przypadek zarejestrowano w stolicy kraju Konakry. Epidemię eboli uważa się za wygasłą, gdy w danym miejscu nie ma nowego przypadku tej choroby przez 42 dni.
REKLAMA


Ebola, którą wykryto w 1976 roku, szerzy się poprzez bezpośredni kontakt z krwią lub innymi płynami ustrojowymi zarażonych ludzi i zwierząt. Wirus nie roznosi się drogą kropelkową. Najnowsza epidemia eboli rozpoczęła się w grudniu 2013 r. na południu Gwinei, skąd rozszerzyła się na Liberię i Sierra Leone. W wyniku epidemii w Afryce Zachodniej zmarło - według danych z czerwca - ponad 11 tys. ludzi w Gwinei, Liberii i Sierra Leone, a zachorowało prawie 26,8 tys.

...

W Afryce kazda epidemia moze byc masakra. Jesli oficjalnie zmarlo 11 tys. to pewnie niewykrytych jest wiecej zgonow.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133503
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 13:24, 27 Gru 2015    Temat postu:

Prezydent Gwinei mianował premierem Mamady Youla

Prezydent Gwinei Alpha Conde - AFP

Prezydent Gwinei Alpha Conde mianował premierem Mamady Youla - pracownika kierowniczego szczebla w prywatnym sektorze wydobywczym. To decyzja wpisująca się w prezydencką strategię ożywienia gwinejskiej gospodarki - informuje agencja Reutera.

Nominacja na stanowisko premiera Mamady Youla, wysokiego rangą pracownika kierowniczego szczebla w sektorze prywatnym i administracji, potwierdza nową strategią prezydenta Condego, by wspierać tworzenie miejsc pracy, rozwój edukacji oraz by rozwinąć gwinejską gospodarkę - czytamy w rządowym komunikacie.
REKLAMA


Gabinet dotychczasowego premiera Mohameda Saida Fofany złożył w środę dymisję zgodnie z tradycją, według której po wyborach prezydent zmienia skład rządu. Conde rozpoczął drugą kadencję po głosowaniu z 11 października, kiedy pokonał swoich rywali w walce o fotel prezydenta w pierwszej turze.

Choć Gwinea ma 30 proc. wszystkich światowych złóż boksytów, a kraj jest czwartym eksporterem tego surowca, pozostaje jednym z najuboższych państw świata. Dochód z wydobycia nie trafia do zwykłych mieszkańców, którzy żyją w biedzie.

Sytuację komplikuje dodatkowo zastój gospodarczy, niski poziom edukacji (80 proc. populacji to analfabeci) oraz epidemia eboli, która doświadczyła Gwineę w 2014 roku. Nadal istnieją też silne podziały etniczne przekładające się na politykę.

...

Nie tylko surowiec. Yrzeba dywersyfikacji gospodarki. Wlasne firmy ludzi.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy