Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Globalne ocieplenie wróciło!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133503
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:04, 16 Lis 2013    Temat postu:

Korwin-Mikke: pół Platformy Obywatelskiej powinno trafić do kryminału

- Dymisja za zegarek wart 17 tysięcy złotych to kompletny absurd - powiedział w telewizji Superstacja lider Nowej Prawicy Janusz Korwin-Mikke, komentując wczorajszą dymisję ministra transportu Sławomira Nowaka. Dodał jednak, że "pół Platformy powinno trafić do kryminału" za miliard złotych "przekręconych lub zmarnowanych" na budowie Stadionu Narodowego.

Lider Nowej Prawicy wypowiedział się także nt. odbywającego się w Warszawie szczytu klimatycznego. - Gdyby Donald Tusk miał odrobinę cojones, to by aresztował tych wszystkich, którzy tam siedzą - mówił Janusz Korwin-Mikke w Superstacji.

Goszczący w studiu Superstacji Janusz Korwin-Mikke drwił z powodów dymisji ministra Sławomira Nowaka. - Gdyby pan Nowak nie kupił tego zegarka za 17 tysięcy złotych, tylko trzymał te pieniądze w kieszeni, to czy byłby od tego biedniejszy? Przecież on się nie wzbogacił kupując ten zegarek. Kompletny absurd - mówił Korwin-Mikke.

Dymisja Nowaka ma związek z wnioskiem prokuratury o uchylenie Nowakowi immunitetu. W ocenie prokuratora prowadzącego śledztwo są dostateczne podstawy do przyjęcia, że minister transportu w sposób świadomy nie wykazał zegarka w oświadczeniach majątkowych. Prokuratura skierowała też do prokuratora generalnego wniosek o uchylenie ministrowi immunitetu poselskiego.

Lider Nowej Prawicy porównał koszt zegarka z wydatkami na Stadion Narodowy. - Pół Platformy powinno trafić do kryminału i mam nadzieję, że trafi. Miliard złotych co najmniej przekręcono na budowie Stadionu Narodowego albo zmarnowano, nie wiem, nie mogę udowodnić, że były ukradzione, może były zmarnowane - mówił Korwin-Mikke podczas programu w Superstacji.

W ostrych słowach skomentował także szczyt klimatyczny w Warszawie. - Gdyby Donald Tusk miał odrobinę cojones, to by aresztował tych wszystkich, którzy tam siedzą na Stadionie Narodowym i rozmawiają jak wydać 960 miliardów euro, zmarnować na walkę z globalnym ociepleniem. Tych ludzi trzeba wsadzić do kryminału. Przez tych ludzi płacimy za gaz cztery razy więcej niż Amerykanie czy Chińczycy - stwierdził Janusz Korwin-Mikke.

...

Tak to jest nieletnich sadzaja za jakies podpalenia budek a sami przewalaja biliony . Taka jest sprawiedliwosc ,,rzadow swiatowych" .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133503
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:01, 16 Lis 2013    Temat postu:

Portugalii już snieg .

W Portugalii spadł pierwszy tej jesieni śnieg. I jak zwykle narobił sporo zamieszania. Biały puch pojawił się w najwyższych partiach gór Serra da Estrela w północno-środkowej część kraju, gdzie w nocy temperatura spadła nieco poniżej zera.

Cieniutka warstwa śniegu zmusiła miejscowych drogowców do zamknięcia drogi łączącej miejscowości Lagoa Comprida i Piornos. Synoptycy przewidują, że opady mogą się pojawić także w niższych partiach gór.

Wbrew obiegowej opinii śnieg w Portugalii wcale nie jest rzadkim zjawiskiem. W Serra da Estrela pojawia się praktycznie co roku. istnieją tam nawet wyciągi narciarskie, z których Portugalczycy chętnie korzystają w czasie świąt i ferii.

Mimo to zimowa aura stwarza sporo problemów kierowcom, nieprzyzwyczajonym do białych dróg i posiadającym tylko letnie opony. Zazwyczaj drogi w Serra są więc zamykane do czasu usunięcia śniegu.

...

A to ich ocieplilo .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133503
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 16:15, 25 Lis 2013    Temat postu:

Komisarz UE ds. klimatu: trzeba znaleźć "istotną odpowiedź" na globalne ocieplenie

COP19 odbyło się na Stadionie Narodowym w Warszawie

Komisarz UE ds. klimatu Connie Hedegaard po nieformalnych rozmowach, zakończonych w niedzielę po szczycie klimatycznym w Warszawie, powiedziała agencji AP, że negocjacje muszą w ciągu dwóch lat przynieść "istotną odpowiedź" na globalne ocieplenie.

Według niej warto rozważyć, czy rozmowy muszą odbywać się co roku i czy zakres tematów na każdej takiej sesji nie powinien być węższy. "Być może teraz będzie czas, by zastanowić się, czy (szczyty klimatyczne) nie powinny mieć (ustalonych) tematów, żeby nie każda konferencja była o wszystkim" - powiedziała w rozmowie telefonicznej z AP.

Negocjacje oenzetowskie w ciągu 20 lat nie przyniosły rozwiązania. Temperatury i emisje dwutlenku węgla, będące przyczyną ocieplania się klimatu, rosną z każdym rokiem, gdyż gospodarki większości krajów uzależnione są od węgla i ropy.

Część obserwatorów według AP nie była w stanie powstrzymać się od uwag związanych z miejscem obrad na Stadionie Narodowym, na którym delegaci dosłownie "biegali w kółko". "Trudno oprzeć się tej metaforze" oenzetowskiego procesu - powiedział Nathaniel Keohane, wiceprzewodniczący amerykańskiej organizacji ekologicznej Environmental Defense Fund i były doradca ds. klimatu i energetyki prezydenta USA Baracka Obamy.

Negocjatorzy na dwutygodniowych obradach zakończonych w sobotę w Warszawie stworzyli zarys mapy drogowej przed paktem, jaki powinien zostać przyjęty za dwa lata w Paryżu - prace te będą miały zdaniem Hedegaard rozstrzygające znaczenie dla odpowiedzi na pytanie, czy świat nadal potrzebuje procesu negocjacyjnego prowadzonego pod egidą ONZ.

- Myślę, że musi on dostarczyć istotnej odpowiedzi (...) do 2015 roku - powiedziała komisarz.

- Jeśli nie uda się tego osiągnąć, to takie pytanie będzie zadawać dużo więcej osób - dodała.

Wiele inicjatyw w walce z globalnym ociepleniem podejmowanych jest poza oenzetowskimi negocjacjami, na poziomie lokalnym i krajowym; coraz częściej poza ramami ONZ podejmowane są nawet międzynarodowe wysiłki.

Szczyt ONZ w Warszawie "to stracona okazja na wprowadzenie świata na drogę ku porozumieniu ws. globalnego ocieplenia (jakie powinno zostać zawarte) w 2015 roku, postępy są boleśnie powolne" - powiedział Mohamed Adow, doradca ds. klimatu w międzynarodowej organizacji dobroczynnej ds. rozwoju Christian Aid. - Potrzebujemy jasnego planu, aby sprawiedliwie rozłożyć globalny wysiłek w odpowiedzi na zmiany klimatyczne i harmonogramu tych działań."

Podczas oenzetowskiego szczytu COP19 w Warszawie osiągnięto postęp w sprawie programu redukcji wylesiania w krajach uprzemysłowionych, lecz jedynie marginalny postęp w stworzeniu ram pod przyszłe porozumienie w Paryżu. Nierozstrzygnięte pozostały kluczowe kwestie, takie jak forma prawna i sposób rozróżniania między zobowiązaniami ze strony krajów rozwijających się i uprzemysłowionych na rzecz ograniczania emisji.

- Jeśli pojedziemy do Paryża i powiemy, że tego w pełni nie zrobiliśmy, to świat wyciągnie z tego wniosek, że nie można ufać ONZ w realizacji tego procesu - powiedział Jake Schmidt, ekspert ds. klimatu z międzynarodowej organizacji pozarządowej Natural Resource Defense Council z siedzibą w Nowym Jorku.

Amerykański wysłannik ds. klimatu Todd Stern podkreślił, że "międzynarodowe porozumienie jest ważne, aby kraje, które będą gotowe do kroku naprzód i podjęcia działań (ws. redukcji emisji CO2), ufały, że ich partnerzy, rywale i inni robią to samo". Nadal jednak międzynarodowa akcja nie załatwia sprawy redukcji stosowania paliw kopalnych i zwiększenia efektywności energetycznej. "Wiemy wszyscy, że wszelkie dotyczące tego strategie zasadniczo podejmowane są na poziomie krajowym" - powiedział.

Jennifer Morgan z World Resources Institute - niezależnej międzynarodowej organizacji pozarządowej z siedzibą w Bombaju, zajmującej się sprawami na styku środowiska i rozwoju społeczno-gospodarczego - pochwaliła działania podejmowane przez poszczególne kraje, od rozwijania energetyki solarnej w Niemczech po farmy wiatrowe w Brazylii, lecz zaznaczyła, że to nie wystarcza.

- ONZ jest jedynym miejscem, gdzie wszystkie kraje zbierają się razem i każdy ma głos. Światowi przywódcy po prostu muszą patrzeć dalej i swoim zespołom dać uprawnienia do angażowania się w bardziej konstruktywny sposób. Bez o wiele ambitniejszych działań wkrótce może się okazać, że zmierzamy w stronę świata jeszcze bardziej burzliwego i niebezpiecznego - powiedziała Morgan.

Działacze na rzecz środowiska, z których wielu w czwartek w proteście opuściło rozmowy, określili konferencję jako fiasko; wskazywali na zniszczenia spowodowane na Filipinach przez tajfun Haiyan, dowodzące według nich, że sprawa jest pilna. Chociaż pojedynczych tajfunów czy huraganów nie można jednoznacznie przypisać zmianom klimatu, to podnoszenie się poziomu mórz sprawia, że uderzenia sztormów są silniejsze.

- Negocjatorzy w Warszawie powinni byli wykorzystać to spotkanie, by uczynić duży i decydujący krok w kierunku globalnego porozumienia. (...) Tak się nie stało - powiedziała Samantha Smith, działaczka organizacji World Wildlife Fund. Według niej rodzi to zagrożenie dla powodzenia negocjacji o tym układzie, które planowo mają zakończyć się w 2015 roku.

....

Nasza odpowiedzia powinno byc rozgromienie UE to najlepsze rozwiazanie ,,problemu" .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133503
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:27, 13 Gru 2013    Temat postu:

W Kairze spadł śnieg - pierwszy od 112 lat

Egipcjanie musieli być dzisiaj bardzo zdziwieni, gdy zobaczyli, jak z nieba leci biały puch. W Kairze spadł w piątek pierwszy od 112 lat śnieg. W tamtym rejonie geograficznym to bardzo nietypowe zjawisko.

Fotografię zaśnieżonej stolicy Egiptu zamieścił na Twitterze Bartosz Węglarczyk. Ostatni raz biały puch przykrył Kair w 1901 roku.

>>>

Ocieplenie na calego !



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133503
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 19:05, 14 Gru 2013    Temat postu:

Śnieżyce odcięły Jerozolimę, północne tereny Strefy Gazy pod wodą

Trwające od środy burze śnieżne i zasypane śniegiem drogi uniemożliwiają komunikację drogową z Jerozolimą i ze stolicą administracyjną Autonomii Palestyńskiej, Ramallah. Ulewne deszcze i sztorm spowodowały powódź na północnych obszarach Strefy Gazy.

Śnieżyce w paśmie wzniesień i gór masywu centralnego, który przecina Izrael i północną część terenów palestyńskiego Zachodniego Brzegu, odcięły od świata dziesiątki miast, wsi i osiedli.

Zaspy śnieżne, których wysokość dochodzi miejscami do 70 centymetrów, sprawiły, że ponad 25 dróg, wśród nich autostrada łącząca Jerozolimę z Tel Awiwem, jest nieprzejezdnych. Kierowcy pozostawili na zaśnieżonych jezdniach wiele samochodów.

Izraelskie służby ratownicze i wojsko ewakuowały z samochodów na zaspanych śniegiem drogach ok. półtora tysiąca podróżnych.

Zima, jakiej nie pamiętają nawet starsi mieszkańcy Izraela i Zachodniego Brzegu Jordanu, sprawiła, że 40 000 rodzin jest odciętych już przeszło dobę od zaopatrzenia w żywność i wodę. Na wielu obszarach nie działa też łączność telefoniczna i nie ma prądu.

W najgorszej sytuacji znaleźli się jednak mieszkańcy północnej części Strefy Gazy, zalanej miejscami na głębokość 3 metrów przez powódź spowodowaną ulewnymi deszczami i sztormem.

Od pięciu do sześciu tysięcy mieszkańców, z których wielu musiało schronić się przed wodą na dachach swych domów, ewakuowano z zalanych terenów.

Wielkim problemem jest wypompowywanie wód powodziowych, ponieważ Strefa Gazy odczuwa chroniczny brak paliwa do uruchamiania pomp i elektrowni, zwłaszcza po tym, gdy rząd egipski zasypał nielegalne podziemne korytarze pod granicą, którymi przemycano ropę naftową i benzynę.

Na wniosek ONZ rząd izraelski zmniejszył restrykcje w zaopatrzeniu w paliwo stosowane wobec Strefy Gazy rządzonej przez islamską organizację Hamas i ma dostarczyć tam pewną dodatkową ilość paliw płynnych.

Nadzwyczajna sytuacja sprawiła, iż władze Izraela zezwoliły na utrzymanie ruchu pociągów również w sobotę, która dla wyznawców judaizmu jest dniem odpoczynku przestrzeganym do tego stopnia, że nawet windy w wielu domach kursują automatycznie, bez potrzeby dotykania przycisków z oznaczeniem poszczególnych pięter.

Pociągi ewakuują setki rodzin, które wskutek niezwykłych opadów śniegu utknęły w Jerozolimie.

W nadmorskim Tel Awiwie mimo niepogody życie toczy się względnie normalnie.

Meteorolodzy zapowiadają, że od soboty wieczór pogoda w Izraelu i na Zachodnim Brzegiem zacznie się stopniowo poprawiać.

....

Ocieplilo ich .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133503
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:22, 23 Paź 2014    Temat postu:

Zima zaatakowała na Bałkanach, tysiące ludzi bez prądu

Śnieżyce na Bałkanach
Pierwszy atak zimy na Bałkanach. Z powodu intensywnego opadu śniegu i silnego wiatru bez prądu jest 46 tysięcy osób w południowo-zachodniej i środkowej Serbii. W wielu miejscach pokrywa śnieżna przekracza 20 centymetrów, a temperatura spadła kilka stopni poniżej zera. Śnieg od rana pada też w Kosowie. Są duże utrudnienia w ruchu drogowym i kolejowym.

Padający śnieg i deszcz oraz silny lodowaty wiatr dokuczają też mieszkańcom Bośni i Hercegowiny oraz Chorwacji. Największe opady śniegu zanotowano w masywie Gorski Kotor w północno-zachodniej Chorwacji. Na popularnej autostradzie A6 łączącej Zagrzeb z Rijeką wprowadzono ograniczenia w ruchu.

Z kolei mieszkańcy Słowenii walczą ze skutkami intensywnych opadów deszczu. Wiele rzek wylało, a w większości przekroczone zostały stany alarmowe. Tylko w stolicy kraju, Lublanie, pod wodą znalazło się ponad 900 budynków.

Wojsko i strażacy cały czas wypompowują wodę i starają się zabezpieczyć przed zalaniem główne drogi dojazdowe do miasta. Podobna sytuacja jest w wielu innych słoweńskich miejscowościach. Wstępnie szacuje się, że straty mogą być ogromne.

...

I w Polsce to samo . Zimno .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133503
Przeczytał: 61 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:11, 17 Lip 2015    Temat postu:

Tropikalna Australia obudziła się… pod śniegiem
Julia Raczko
podróżniczka i autorka bloga whereisjuli.com

Zimowy poranek w tropikalnym Queensland w Australii, fot. Josie Carter; Higgins Storm Chasing

Dzisiejszy poranek był zaskakujący dla mieszkańców tropikalnego stanu Queensland, w Australii. Okolica przykryta była sporą warstwą śniegu.

Od tygodnia, we wschodniej Australii, jest prawdziwa zima. Front z południa powoduje, że temperatury utrzymują się na poziomie ok. 5 stopni poniżej lipcowej średniej.
REKLAMA


W ubiegły weekend, w górach w stanie Wiktoria i w Nowej Południowej Walii, spadło sporo śniegu. Ośrodki narciarskie pękają w szwach.

Dziś, przyszedł czas na tropikalne Queensland. Mieszkańcy miasteczka Stanthorpe, położonego przy granicy z Nową Południową Walią, 3 godziny drogi od Brisbane, obudzili się w zimowym raju. Ich ogrody, samochody i domy przykryte były prawie 10 cm. warstwą białego puchu.

Sam Campbell, meteorolog z Australijskiego Biura Meteorologicznego, powiedział dziennikarzom Brisbane Times, że to największe opady śniegu w tym regionie od 1984 roku! Ostatni raz śnieg widziano tu w 2007 roku. Stanthorpe pękało dziś w szwach, odwiedzili je tłumnie mieszkańcy okolicy, bo dla nich to jedna z niewielu okazji, żeby zobaczyć śnieg nie na pocztówkach.
9577491d-a15c-5c59-b8c3-ac2eab414d88 Granica tropikalnego Queensland, fot. Instagram, Pip Holland
Granica tropikalnego Queensland, fot. Instagram, Pip Holland

Przysypane śniegiem są także Góry Błękitne, położone półtorej godziny drogi od Sydney.
9577491d-a15c-5c59-b8c3-ac2eab414d88 Zima w Nowej Południowej Walii, w Górach Błękitnych przy Sydney, fot. Instagram Lipsticknlinguine
Zima w Nowej Południowej Walii, w Górach Błękitnych przy Sydney, fot. Instagram Lipsticknlinguine

Zastanawialiście się kiedyś, czy w Australii jest zimno?
9577491d-a15c-5c59-b8c3-ac2eab414d88 Kangury na śniegu, fot. Instagram DocHolidayEscpe
Kangury na śniegu, fot. Instagram DocHolidayEscpe

Kangury na śniegu to chyba wystarczający dowód na to, że tak. Od czerwca do września w Australii jest zima i zima ta jest… zimna. Jeśli wybieracie się w tym okresie do Melbourne, Sydney, Brisbane, Adelajdy, Perth, czy na Tasmanię weźcie ciepłe ubrania, bo w australijskich domach bez ogrzewania można zmarznąć. I nie nastawiajcie się na opalanie.

Ale na szczęścia, nawet zimą, są w Australii miejsca, gdzie jest upalnie. Okres od maja do października to najlepszy czas na wycieczkę na Terytorium Północne i do północnego Queensland. Pogoda jest tam wtedy idealna.

..

Ocieplenie,..


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy