Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Euro-Italia wybuchła rewolucja!Zdobyli giełdę!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90852
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 16:50, 25 Sty 2012    Temat postu:

Strajki we Włoszech doprowadziły do braku produktów spożywczych w sklepach

Brak paliwa na stacjach benzynowych oraz podstawowych świeżych produktów żywnościowych, takich jak mleko, w sklepach, astronomiczne ceny warzyw i owoców na targach - to rezultaty trwającego trzeci dzień strajku kierowców tirów we Włoszech.

Pracownicy branży transportowej, którzy blokują drogi w wielu rejonach kraju, protestują przeciwko wzrostowi cen paliwa, opłat za przejazd autostradą i polis ubezpieczeniowych. Domagają się interwencji rządu. Choć blokad dróg jest mniej niż w poprzednich dniach, to strajk jest wciąż wyjątkowo uciążliwy dla milionów ludzi, stojących w korkach na nieprzejezdnych drogach i autostradach i pozbawionych możliwości kupienia wielu produktów w sklepach, a także paliwa. Stacje benzynowe zamknięte są między innymi w Neapolu.

Drugi dzień z rzędu z powodu braku dostaw części nie pracują włoskie fabryki Fiata.

Zablokowany jest dojazd do portu w Genui, a straty przez to spowodowane ocenia się jako bardzo wysokie.

Kierowcy z Sycylii, którzy zainicjowali rozszerzony następnie cały kraj strajk mówią, że jest on „buntem ludu”.

O rozmiarach protestu i jego uciążliwości świadczy to, że we Włoszech jest 115 tysięcy form transportowych. Blisko 90 procent towarów przewożonych jest ciężarówkami.

Związek rolników indywidualnych Coldiretti alarmuje, że z powodu braku regularnych dostaw marnuje się codziennie 50 tysięcy ton mleka, warzyw i owoców, które opuszczają firmy rolnicze i farmy. Dlatego w wielu miastach i miejscowościach rolnicy rozdają za darmo swoje produkty; wszystko po to, aby się nie zmarnowały.

Obecne zapasy w sklepach i supermarketach - tam, gdzie jeszcze one są - wystarczą najwyżej na dwa dni. Na targach według rolników ceny wzrosły o 40 procent.

Widok pustych półek w sklepach jest coraz częstszy. Przed możliwością utrudnień w ruchu na zablokowanych włoskich autostradach ostrzega polskich kierowców konsulat RP w Rzymie.

>>>>

A wiec strefa euro zacznie coraz bardziej przypominac Koree Polnocna . W koncu to bratni system spoleczno-ekonomiczny !

Strajk kierowców we Włoszech, fot. PAP/EPA


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90852
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 16:22, 26 Sty 2012    Temat postu:

KE interweniuje ws strajku kierowców we Włoszech

Włochy powinny interweniować, by natychmiast rozwiązać problemy, jakie wywołał strajk kierowców tirów, i zagwarantować swobodny transport towarów - takie stanowisko przedstawił unijny komisarz Antonio Tajani w rozmowie z szefową MSW Anną Marią Cancellieri.

O telefonicznej rozmowie wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej i komisarza ds. przemysłu i przedsiębiorczości z włoską minister poinformowały dzisiejsze media. W czwartym dniu strajku pracownicy branży transportowej, protestujący przeciwko wysokim cenom paliw i opłat za autostrady, kontynuują - choć już na mniejszą skalę - blokady dróg w niemal całych Włoszech. Poważne utrudnienia w ruchu występują w rejonie Neapolu, na Sardynii, w stołecznym regionie Lacjum.

Rezultatem strajku jest paraliż dostaw, między innymi świeżej żywności, i pogłębiające się braki towarów w sklepach. Oblicza się, że na targach ceny warzyw i owoców wzrosły nawet o 200 procent.

W wielu miejscach nie ma paliwa na stacjach benzynowych. Zabrakło go w całej Kalabrii.

Trzeci dzień z rzędu nie pracują włoskie fabryki Fiata, ponieważ nie dowieziono do nich części.

Dochodzi do aktów przemocy uczestników blokad dróg wobec tych kierowców wozów dostawczych, którzy normalnie pracują; są zatrzymywani przez protestujących, opony w ich ciężarówkach są przebijane. W rejonie Caserty na południu policja zatrzymała pięciu sprawców takich czynów. W okolicach Bari w Apulii funkcjonariusze usunęli blokadę autostrady. Strajk ma się zakończyć w piątek.

!!!!!

Slyszeliscie ! Eurotowarzyszka zadzwonila i oswiadczyla ze rzad powinien ,,rozwiazac problemy'' . Genialne ! Coz z titaniczni mysliciele sa w Brukseli . Toz maly Kazio z przedszkola obecnie potrafi obsluzyc komorke i zdzwonic do rzadu Wloch ze ma rozwiazac problemy ludu . Ale odlot . I oto wasza UE . Jej ,,poziom'' umyslowy ...
Chcecie ich nadal ratowac aby mogli uprawiac dzialnosc ,,telefoniczna'' ???


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90852
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:02, 26 Sty 2012    Temat postu:

Włosi coraz bardziej zniechęceni sytuacją w kraju

Więk­szość Wło­chów jest znie­chę­co­nych sy­tu­acją pa­nu­ją­cą w ich kraju, a mło­dzi lu­dzie wy­ra­ża­ją go­to­wość wy­jaz­du za gra­ni­cę w po­szu­ki­wa­niu lep­sze­go życia - takie są przed­sta­wio­ne dzi­siaj re­zul­ta­ty son­da­żu In­sty­tu­tu Eu­ri­spes.
Za­chód słoń­ca nad Rzy­mem, fot. AFP -

60 pro­cent Wło­chów w wieku od 18 do 34 lat de­kla­ru­je, że opu­ści­li­by oj­czy­znę, przede wszyst­kim w na­dziei na zna­le­zie­nie pracy, jeśli mie­li­by taką oka­zję - wy­ni­ka z son­da­żu. Jako drugą przy­czy­nę chęci wy­jaz­du wy­mie­nia­ją niż­sze kosz­ty życia. Wskaź­nik osób go­to­wych na emi­gra­cję w prze­dzia­le wie­ko­wym 35-44 lata jest niż­szy i wy­niósł 45 proc. Do znie­chę­ce­nia ogól­ną sy­tu­acją pa­nu­ją­cą w kraju przy­zna­je się 63 proc. Wło­chów. Zde­cy­do­wa­na więk­szość - bli­sko 58 proc. - twier­dzi, że nie ma na nią wpły­wu. Taki sam wskaź­nik miesz­kań­ców Ita­lii de­kla­ru­je, że w ogóle nie chce lub chce w bar­dzo ogra­ni­czo­nym stop­niu oso­bi­ście przy­czy­nić się do po­pra­wy sy­tu­acji fi­nan­so­wej i go­spo­dar­czej kraju bądź pra­co­wać dla jego dobra. Go­to­wość taką wy­ra­ża 38 proc. an­kie­to­wa­nych.

Naj­bar­dziej prze­po­je­ni pe­sy­mi­zmem co do przy­szło­ści Włoch są lu­dzie w wieku od 25 do 34 lat - trzy czwar­te z nich widzi ją w czar­nych ko­lo­rach. 67 proc. Wło­chów uważa, że o 2011 roku na­le­ży jak naj­szyb­ciej za­po­mnieć, po­nie­waż sy­tu­acja w tym cza­sie znacz­nie się po­gor­szy­ła.

>>>>

No ja sie nie dziwie . Bal na euro-totanicu
dawno sie zakonczyl !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90852
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:41, 31 Sty 2012    Temat postu:

Projekt włoskiej reformy: pediatrzy mają leczyć dzieci tylko do 7 lat

Protesty pediatrów we Włoszech wywołała dyskutowana obecnie propozycja reorganizacji służby zdrowia, zgodnie z którą mieliby oni leczyć dzieci wyłącznie do 7. roku życia. Pacjenci powyżej tego wieku podlegaliby już opiece internistów dla dorosłych.

Według obowiązujących dotychczas przepisów rodzice dzieci w wieku od 7 do 14 lat decydują o tym, czy mają one być dalej leczone przez swoich pediatrów, czy też przez lekarzy rodzinnych. Od zasady tej odstąpiono by, gdyby został zaakceptowany projekt przygotowany przez ekspertów regionalnych oddziałów służby zdrowia. Na początku lutego będzie on przedmiotem dyskusji na ogólnokrajowej konferencji z udziałem przedstawicieli władz centralnych i 20 regionów Włoch. Lecz już sam plan reformy wywołał protest pediatrów. Przewodniczący krajowego Stowarzyszenia Pediatrii Alberto Ugazio przypomniał, że według Światowej Organizacji Zdrowia "wiek pediatryczny" trwa do 18 lat.

- Lekarze medycyny ogólnej nie są takimi ekspertami w leczeniu dzieci, jak pediatrzy, ponieważ nie zajmują się tym od 50 lat. Wystarczy pomyśleć o takich sprawach, jak dawka leku zależna od wagi - podkreślił Ugazio.

Z kolei lekarze medycyny ogólnej protestują przeciwko kwestionowaniu ich kompetencji w dziedzinie pediatrii. - Przestańmy kłócić się o pacjentów - zaapelował sekretarz generalny włoskiej Federacji Lekarzy Medycyny Ogólnej Giacomo Milillo.

Autorzy zmian argumentują, że kierowali się przede wszystkim stałym spadkiem liczby pediatrów. Szacuje się, że w 2025 roku będzie ich we Włoszech zaledwie 8 tysięcy - ponad dwa razy mniej niż dotychczas. Pediatrzy odpowiadają zaś, że nie można eksperymentować na zdrowiu dzieci.

>>>>

A wiec na rozkaz UE trwa likwidacj sluzby zdrowia w Italii - jak w Grecji ...
Korzysc z euro ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90852
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:49, 01 Lut 2012    Temat postu:

Włochy: senator oskarżony o kradzież 13 milionów euro

13 mi­lio­nów euro wy­pro­wa­dził z kasy małej cen­tro­wej par­tii Mar­ghe­ri­ta se­na­tor Luigi Lusi, prze­ciw­ko któ­re­mu wsz­czę­ła śledz­two pro­ku­ra­tu­ra w Rzy­mie. Se­na­tor przy­znał się i chce oddać nie­ca­łą po­ło­wę tej sumy - po­da­ły media. Chce też do­bro­wol­nie pod­dać się karze.

Lusi był do­tych­czas se­na­to­rem cen­tro­le­wi­co­wej Par­tii De­mo­kra­tycz­nej. Zo­stał wy­klu­czo­ny z jej koła w środę w związ­ku z do­cho­dze­niem pro­ku­ra­tor­skim. W jego trak­cie usta­lo­no, że wcze­śniej, jako skarb­nik nie­ist­nie­ją­ce­go już po­st­cha­dec­kie­go ugru­po­wa­nia Mar­ghe­ri­ta wy­pro­wa­dził w la­tach 2008-2011 z jego kont 13 mi­lio­nów euro sta­no­wią­cych zwrot kosz­tów kam­pa­nii wy­bor­czej. We­dług prasy, po­wo­łu­ją­cej się na wy­ni­ki śledz­twa, ponad mi­lion euro prze­zna­czył na zakup luk­su­so­we­go apar­ta­men­tu w Rzy­mie oraz willi w jego po­bli­żu, a 4 mi­lio­ny euro za­in­we­sto­wał w spół­kę han­dlu nie­ru­cho­mo­ścia­mi. Poza tym do­ko­nał kilku znacz­nych prze­le­wów, mię­dzy in­ny­mi na konto pra­cow­ni ar­chi­tek­to­nicz­nej żony. Wszyst­kie te trans­ak­cje są obec­nie spraw­dza­ne.

Po­li­ty­cy daw­nej Mar­ghe­ri­ty z byłym sze­fem tej par­tii, se­na­to­rem Fran­ce­sco Ru­tel­lim na czele nie mogą uwie­rzyć w to, że Luigi Lusi wy­pro­wa­dził z par­tyj­nej kasy tak ogrom­ną sumę wy­łącz­nie dla celów oso­bi­stych. Przy­zna­li, że już wcze­śniej do­ma­ga­li się od swego skarb­ni­ka wy­ja­śnień do­ty­czą­cych stanu fi­nan­sów par­tii, ale ich nie uzy­ska­li.

Za­szo­ko­wa­ni są rów­nież li­de­rzy Par­tii De­mo­kra­tycz­nej, którą ostat­nio Lusi re­pre­zen­to­wał w izbie wyż­szej. Ga­ze­ty po­da­ły, że par­la­men­ta­rzy­sta gotów jest oddać 5 mi­lio­nów euro. Sę­dzia od­rzu­cił zło­żo­ną przez se­na­to­ra go­to­wość do­bro­wol­ne­go pod­da­nia się karze w wy­so­ko­ści roku wię­zie­nia. Grozi mu co naj­mniej dwa razy wię­cej.

>>>>

Bo diety byly za male ???


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90852
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:59, 01 Lut 2012    Temat postu:

Włoskie stewardesy buntują się przeciwko rozmiarom kostiumów

Ste­war­de­sy wło­skich linii lot­ni­czych Me­ri­dia­na Fly bun­tu­ją się prze­ciw­ko nowym ko­stiu­mom służ­bo­wym, które do­stęp­ne są tylko w roz­mia­rach 40 lub 42 oraz wpro­wa­dzo­ne­mu w ostat­nim cza­sie za­ka­zo­wi tycia - in­for­mu­ją lo­kal­ne media.

Czy po­parł(a)byś pro­test wło­skich ste­war­des? Wy­po­wiedz się na forum! Nowe za­sa­dy to przy­kład "dys­kry­mi­na­cji płci" i "ob­ra­za god­no­ści płci" - na­pi­sa­ły ste­war­de­sy w li­ście pro­te­sta­cyj­nym wy­sła­nym do wła­ści­cie­la Me­ri­dia­na Fly mul­ti­mi­lio­ne­ra Agy Khana.

Przed kil­ko­ma dnia­mi pra­cow­ni­ce linii otrzy­ma­ły nowe uni­for­my, za­pro­jek­to­wa­ne przez byłą mo­del­kę Cri­sti­nę Ce­olin, która jest żoną dy­rek­to­ra wy­ko­naw­cze­go Me­ri­dia­na Fly. Wło­skie media re­la­cjo­nu­ją, że pra­cow­ni­ce ze zdu­mie­niem stwier­dzi­ły, iż ist­nie­ją tylko dwa roz­mia­ry ko­stiu­mów - 40 i 42. Czę­ścią uni­for­mu jest zbyt krót­ka - zda­niem ste­war­des - spód­nicz­ka z dużym roz­por­kiem.

Po­nad­to we­dług przed­sta­wi­ciel­ki związ­ku za­wo­do­we­go ste­war­des Lu­cil­li Vanzi nowy re­gu­la­min nie to­le­ru­je "wzro­stu wagi, chyba że jest on uza­sad­nio­ny wzglę­da­mi zdro­wot­ny­mi, po­twier­dzo­ny­mi przez le­ka­rza".

Pod li­stem pod­pi­sa­ło się ok. 400 pra­cow­ni­ków firmy.

>>>>

Pewnie kolejny skutek euro ! Zmniejszone uniformy !
Juz UE wam zacisnie pasa :


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90852
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 14:46, 06 Lut 2012    Temat postu:

Włochy: polityczna awantura o śnieg

Śnieg, leżący od piątku w Rzymie po największych od kilku dekad opadach i lekki mróz stały się przyczyną politycznej awantury. Koncentruje się ona wokół burmistrza Gianniego Alemanno, który zarzuca Obronie Cywilnej, że nie przewidziała takiego ataku zimy.

Podczas, gdy do tej pory mówiono, że to najbardziej sroga zima od 27 lat, teraz wyraża się opinię, że takiego śniegu nie było w Wiecznym Mieście od 50 lat. Przez cały weekend życie we włoskiej stolicy było w dużej mierze sparaliżowane. Na ulice wyjechała tylko jedna czwarta autobusów i nieznaczna część podmiejskich pociągów, zamknięto wiele supermarketów, nieprzejezdne były liczne zasypane śniegiem i oblodzone drogi. W poniedziałek zamknięte będą przedszkola i szkoły wszystkich szczebli, urzędy oraz sądy. Trzeci dzień z rzędu obowiązywać będzie zakaz jazdy samochodem bez opon zimowych bądź łańcuchów.

Podczas gdy Rzymianie pokonywali kilometry na piechotę a podróżni mieli poważne trudności z dotarciem na lotnisko i wydostaniem się z niego, włoscy politycy pokłócili się o zimę. Sprawa trafi być może do parlamentu.

Polityczni przeciwnicy wywodzącego się z prawicy burmistrza Gianniego Alemanno obarczyli go odpowiedzialnością za paraliż miasta. Ten zaś wyjaśnił, że winę za to ponosi Obrona Cywilna - wielka, podlegająca rządowi formacja, której zadaniem jest między innymi monitorowanie sytuacji meteorologicznej i informowanie o zagrożeniach.

Alemanno twierdzi, że z prognoz, przedstawionych przez Obronę Cywilną nie wynikało, że śnieżyce będą tak intensywne i że zamiast kilku centymetrów białego puchu spadnie go nawet miejscami pół metra. Dlatego, według niego, nie poczyniono odpowiednich przygotowań. Burmistrz zażądał powołania komisji śledczej w celu wyjaśnienia dlaczego magistrat nie dysponował precyzyjnymi prognozami w mieście, w którym z racji położenia i łagodnych zim nie ma nawet odpowiedniego sprzętu do odśnieżania.

Szef Obrony Cywilnej Franco Gabrielli, którego niedawno mianowano dodatkowo specjalnym komisarzem do spraw katastrofy statku Costa Concordia, odparł, że podległa mu służba zapowiadała śnieżyce. - W naszym kraju najbardziej brakuje prewencji - oświadczył.

Ale przedmiotem sporu są też prognozy na najbliższe dni, które zdaniem burmistrza są niejasne.

- Nie jestem w stanie zapewnić bezpieczeństwa obywatelom mając niewłaściwe informacje - oświadczył Alemanno. - Czy mamy patrzeć w gwiazdy żeby dowiedzieć się co się wydarzy? - zapytał.

W ostrą wymianę zdań zaangażowali się liderzy największych partii. Centrolewicowa Partia Demokratyczna zażądała od burmistrza, by przeprosił mieszkańców za chaos, do jakiego doszło w Rzymie. Sekretarz generalny rządzącego do niedawno Włochami centroprawicowego Ludu Wolności Angelino Alfano chce, aby parlament zbadał postępowanie Obrony Cywilnej w dniach kryzysu pogodowego.

Burmistrz, który wdał się w ostrą polemikę ze swymi adwersarzami, zaapelował do mieszkańców Rzymu by sami odśnieżali chodniki przy swoich domach. Sam sfotografował się, jak odśnieża ulicę. W jego ślad poszli inni politycy, którzy zamieścili swoje zdjęcia z szuflami do odgarniania śniegu.

>>>>>

Z tego co pamietam to wloskie miasta maja urzednikow od odsniezania i wydaja na to kase o co byla afera . I co z nimi ??? Jak widac Italia schlodzona nie tylko ekonomicznie ale i pogodowo ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90852
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:54, 10 Lut 2012    Temat postu:

Włochy: strajk zakupowy w reakcji na wysokie ceny warzyw i owoców

Or­ga­ni­za­cje obro­ny praw kon­su­men­tów we Wło­szech przy wspar­ciu mi­ni­stra rol­nic­twa ape­lu­ją do klien­tów, by zre­zy­gno­wa­li z ku­po­wa­nia wa­rzyw i owo­ców, które po­dro­ża­ły nawet kil­ka­krot­nie po ostat­nim ataku zimy. Strajk za­ku­po­wy ma na celu wy­mu­sze­nie ob­ni­że­nia cen.

Po kilku dniach opa­dów śnie­gu Włosi sta­nę­li wobec ko­niecz­no­ści pła­ce­nia astro­no­micz­nych sum nawet za se­zo­no­we wa­rzy­wa i owoce. We­dług ogło­szo­nych w czwar­tek da­nych, cena po­ma­rań­czy wzro­sła śred­nio o 130 pro­cent, ja­błek o 108 pro­cent, gru­szek o 130 proc. Re­kor­do­wo dro­gie są cu­ki­nie, które zdro­ża­ły o bli­sko 170 pro­cent, a na nie­któ­rych tar­gach trze­ba za nie pła­cić nawet 8 euro za ki­lo­gram. O 200 pro­cent pod­nie­sio­ne zo­sta­ły ceny kar­czo­chów. "Nie ku­puj­cie ich”- ape­lu­ją sto­wa­rzy­sze­nia kon­su­menc­kie Co­da­cons i Adoc. Wzy­wa­ją, aby zre­zy­gno­wać z ku­po­wa­nia wa­rzyw, które kosz­tu­ją wię­cej niż 3 euro za ki­lo­gram. Tym­cza­sem na tar­gach trud­no nie­kie­dy zna­leźć niż­sze ceny.

Apel o strajk za­ku­po­wy po­parł mi­ni­ster rol­nic­twa Mario Ca­ta­nia. "Nie na­le­ży ku­po­wać cu­ki­nii, jeśli kosz­tu­je 7-8 euro za ki­lo­gram” - po­wie­dział.

Mi­ni­ster spraw we­wnętrz­nych An­na­ma­ria Can­cel­lie­ri za­chę­ci­ła zaś Wło­chów do zgła­sza­nia przy­pad­ków spe­ku­la­cji, którą tłu­ma­czy się skut­ka­mi nie­po­go­dy.

Zwią­zek rol­ni­ków Col­di­ret­ti zwra­ca z kolei uwagę na ogrom­ne, sza­co­wa­ne na setki mi­lio­now euro stra­ty, po­nie­sio­ne w re­zul­ta­cie śnie­życ i blo­kad dróg, z po­wo­du któ­rych zmar­no­wa­ła się nie­do­star­czo­na do han­dlu żyw­ność. Sy­tu­acja na wsi jest dra­ma­tycz­na- alar­mu­je rol­ni­czy zwią­zek.

>>>>>

Przypomina sie akcja Balcerowicza i Wyborczej po haslem pilnuj cen gdy po wepchnieciu nas do UE ceny zaczely rosnac . Ekonomika sowiecka oto ,,klimat'' UE totez nie dziwi ze pada ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90852
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 14:21, 11 Lut 2012    Temat postu:

Włochy: luksus nie zna kryzysu

Luksus nie zna kryzysu - podkreślają analitycy rynku we Włoszech, komentując bardzo dobre wyniki finansowe i wzrost zysków najsłynniejszych domów mody, projektantów i firm, produkujących markową biżuterię, perfumy i galanterię.

Najprostszym wytłumaczeniem dla bardzo dobrej sytuacji salonów najlepszych stylistów i producentów najdroższych torebek i butów jest to, że najbogatszych mimo poważnego kryzysu włoskich finansów wciąż stać na te luksusowe towary. To potwierdzenie zjawiska znanego w ekonomii. Ale - jak zauważa prasa - jest też inny znaczący rezultat obecnych trudności i tendencji do oszczędzania. Ludzie mają mniej pieniędzy, ale wydają je lepiej - rzadziej i na artykuły wyższej jakości.

Dlatego ten sektor włoskiej gospodarki ma się znakomicie - odnotowuje prasa. Weekendowy magazyn dziennika "La Repubblica" podkreśla, że najlepszym dowodem jest przykład włoskiej stolicy mody, czyli Mediolanu. Na ulicach handlowych butiki nie są zamykane i nigdy nie pojawia się w witrynie ogłoszenie o wynajmie lokalu. Podobnie jest w Rzymie, na ulicy najdroższych salonów, Condotti, i na Placu Hiszpańskim. W Wiecznym Mieście "strefa luksusu" nawet rozszerza się, gdyż nowe eleganckie sklepy otwierane są na kolejnych ulicach.

Jeszcze bardziej wymowne są wyniki finansowe znanych na całym świecie włoskich marek, które w 2011 roku zanotowały dwucyfrowy wzrost zysków: od 13 do 33 procent.

"System produkcji jest jak góra lodowa z małą częścią, która wystaje ponad powierzchnię i błyszczy na słońcu. Ta część produkuje artykuły najwyższej jakości, wysyła je na eksport, coraz więcej sprzedaje" - tak zjawisko to wytłumaczył prezes włoskiej Izby Mody Mario Boselli.

Według danych Izby w zeszłym roku branża włoskiej mody - od luksusowych ubrań po galanterię skórzaną - zanotowała w ogarniętym kryzysem kraju wzrost o 5,5 proc. w porównaniu z 2010 rokiem, a obroty w tym sektorze zwiększyły się z 60 do 63,5 miliarda euro. Eksport wzrósł zaś o 14,5 proc.

Te bardzo dobre wyniki zanotowano mimo innych, bardziej pesymistycznych danych. Wskazuje się, że w niektórych branżach, powiązanych z produkcją artykułów luksusowych, zwłaszcza w przemyśle włókienniczym, produkcja spadła o 6 procent i zlikwidowano 31 tysięcy miejsc pracy.

Znakomita sytuacja producentów luksusowej odzieży i innych artykułów skłoniła socjologów do skrupulatnej analizy zachowań klientów we Włoszech. Sondaże wykazały, że drogich rzeczy nie kupują tylko ludzie bogaci. Istnieje ogromna grupa klientów, których określa się jako nabywców "z ambicjami". Mimo mniej zasobnego portfela wybierają oni produkty najwyższej jakości, dobrej marki, często z dobrze widocznym logo. W dobie kryzysu i narodowej mobilizacji na rzecz ratowania finansów państwa towarzyszą temu zachowania iście patriotyczne - zauważają analitycy. Włosi z tych pobudek wybierają bowiem produkty "made in Italy".

>>>>>

No bo Ue niszczy glownie biedakow . Bankrutuje biedne poludnie Europy Grecja Hiszpanai Portugalia . Niemcy jeszcze sie trzymaja ale tez tylko do czasu ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90852
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:53, 15 Lut 2012    Temat postu:

PKB Włoch w IV kw. 2011 spadł mocniej niż szacowano

Pro­dukt Kra­jo­wy Brut­to Włoch spadł w IV kw. 2011 r. o 0,7 proc. kdk, po spad­ku w III kw. o 0,2 proc. - po­in­for­mo­wał w środę urząd sta­ty­stycz­ny Istat we wstęp­nym wy­li­cze­niu.

Ana­li­ty­cy sza­co­wa­li spa­dek PKB na 0,6 proc. kdk. W uję­ciu rdr PKB Włoch spadł w IV kw. o 0,5 proc., po wzro­ście w III kw. o 0,3 proc., po ko­rec­kie - podał Istat. Tu sza­co­wa­no spa­dek PKB rdr na 0,2 proc.

>>>>

Coraz wieksze korzysci Italii z euro !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90852
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 13:37, 18 Lut 2012    Temat postu:

Śledztwo ws. sytuacji w placówkach pogotowia w Rzymie

Prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie sytuacji na oddziałach pogotowia ratunkowego w Rzymie. Dochodzenie wszczęto w związku z przypadkami udzielania pomocy medycznej pacjentom leżącym na podłodze, gdyż brakuje noszy i łóżek szpitalnych.

Sytuację na oddziałach pogotowia określa się jako krytyczną, a cały system funkcjonowania tych placówek we włoskiej stolicy jako bliski załamania. Specjalna jednostka karabinierów, która dokonała inspekcji na wszystkich oddziałach pogotowia w Wiecznym Mieście, stwierdziła, że są one skrajnie przepełnione i funkcjonują fatalnie. Pacjenci po kilkanaście godzin czekają tam na pomoc medyczną, a na miejsce w szpitalu nawet 4 dni.

Prokuratura zainteresowała się tą sprawą po serii artykułów w prasie i licznych sygnałach od pacjentów. Media podały, że po informacji o wszczęciu dochodzenia i serii kontroli sytuacja nieco się poprawiła, ale wiele chronicznych problemów pozostało, z czego najbardziej dotkliwym jest brak miejsc w szpitalach. W dyskusji pojawiły się opinie, że to, co dzieje się w placówkach pogotowia, jest „narodową hańbą”, wynikłą z cięć w nakładach na służbę zdrowia. Jej przedstawiciele podkreślają, że ofiarami tego stanu rzeczy są w takim samym stopniu pacjenci jak i lekarze oraz cały personel medyczny. Lekarze i pielęgniarki są zestresowani z powodu nadmiaru pracy i warunków, w jakich muszą ją wykonywać.

Włoskie media przytaczają dane Trybunału Obrony Praw Chorego, czyli inicjatywy obywatelskiej przyjmującej sygnały od pacjentów. Z grudniowego raportu, sporządzonego na podstawie monitoringu 27 punktów pogotowia w regionie Lacjum, wynika, że czas oczekiwania na pomoc w przypadkach, gdy nie ma bezpośredniego zagrożenia życia, wynosi od 5 do 12 godzin. Nawet kilka dni trzeba czekać na miejsce na oddziale szpitalnym. W poczekalniach brakuje nawet krzeseł, a wiele osób godzinami czeka na stojąco. Często nie ma nawet pielęgniarki, która czuwałaby nad sytuacją. Niektórzy leżą na korytarzu na noszach. Ponieważ nosze nie są oddawane do karetek, nie mogą one bez nich wyjechać do następnego wezwania.

W jednym ze szpitali stwierdzono , że w sali o powierzchni 24 metrów kwadratowych na noszach leżały 24 osoby, czekające na pomoc. Przepełnienie placówek pogotowia w Rzymie tłumaczy się też utrwalonym zwyczajem, by właśnie tam zwracać się po pomoc medyczną także w lżejszych przypadkach. Zdaniem lekarzy publicznych przychodni i pracujących w nich specjalistów jest za mało.

>>>>

No co ? Euro-sluzba zdrowia ? Oszczednosci byly to klada na korytarzach . Sluzba zdrowa Italii zmierza w kierunku greckiej ...
Po co im sluzba zdrowia jak maja euro ???


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90852
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:40, 24 Lut 2012    Temat postu:

Włochy: rekordowe zarobki urzędników

Po kil­ka­set ty­się­cy euro rocz­nie za­ra­bia­ją we Wło­szech naj­wyż­si rangą przed­sta­wi­cie­le ad­mi­ni­stra­cji pu­blicz­nej i firm pań­stwo­wych. Świa­to­wym re­kor­dzi­stą jest ko­men­dant głów­ny po­li­cji An­to­nio Man­ga­nel­li z rocz­ną pen­sją w wy­so­ko­ści 621 ty­się­cy euro.

Wykaz za­rob­ków prze­ka­zał Izbie De­pu­to­wa­nych mi­ni­ster ad­mi­ni­stra­cji pu­blicz­nej Fi­lip­po Pa­tro­ni Grif­fi. Zo­sta­ły one ogło­szo­ne ofi­cjal­nie wkrót­ce po ujaw­nie­niu do­cho­dów i pen­sji mi­ni­strów rządu Mario Mon­tie­go, co jest ele­men­tem kam­pa­nii na rzecz przej­rzy­sto­ści pu­blicz­nych wy­dat­ków. Z da­nych tych wy­ni­ka, że pen­sje 58 pre­ze­sów i me­ne­dże­rów prze­kra­cza­ją pułap 294 ty­się­cy euro, ile wy­no­si pen­sja pre­ze­sa Sądu Naj­wyż­sze­go. Kwotę tę rząd Mon­tie­go uznał za górną gra­ni­cą za­rob­ków.

Kil­ku­dzie­się­ciu urzęd­ni­ków za­ra­bia wię­cej niż mi­ni­stro­wie, któ­rych pen­sje wy­no­szą około 200 ty­się­cy euro rocz­nie.

Nie ujaw­nio­no na­to­miast za­rob­ków sze­fów służb spe­cjal­nych

Pod­kre­śla się, że ko­men­dant głów­ny wło­skiej po­li­cji z pen­sją 621 ty­się­cy euro nie ma sobie rów­nych w świe­cie. Szef Sco­tland Yardu za­ra­bia rów­no­war­tość około 300 ty­się­cy euro, a więc dwa razy mniej niż An­to­nio Man­ga­nel­li. Wy­prze­dza on także szefa FBI (około 112 ty­się­cy euro).

W czo­łów­ce naj­le­piej opła­ca­nych urzęd­ni­ków są rów­nież głów­ny księ­go­wy pań­stwa Mario Can­zio z pen­sją 562 ty­się­cy euro rocz­nie, szef wię­zien­nic­twa Fran­co Ionta (543 ty­sie­cy euro), szef ga­bi­ne­tu w mi­ni­ster­stwie fi­nan­sów Vin­cen­zo For­tu­na­to - 536 tys. euro.

Dy­rek­tor Mo­no­po­lu Pań­stwo­we­go Raf­fa­ele Fer­ra­ra za­ra­bia 481 ty­się­cy euro, a pre­zes Urzę­du An­ty­mo­no­po­lo­we­go Gio­van­ni Pi­truz­zel­la - 475 tys. euro. Tyle samo wy­no­si pen­sja szefa Urzę­du ds. ko­mu­ni­ka­cji Cor­ra­do Ca­la­bro.

Ko­men­dant głów­ny ka­ra­bi­nie­rów Le­onar­do Gal­li­tel­li za­ra­bia 462 ty­sią­ce euro. Sze­fo­wie urzę­dów do spraw ener­gii i gazu mają pen­sje w wy­so­ko­ści bli­sko 400 ty­się­cy euro.

Szef Obro­ny Cy­wil­nej Fran­co Ga­briel­li otrzy­mu­je 364 tys. Pre­zes od­po­wied­ni­ka ZUS Giu­lia­no Qu­at­tro­ne za­ra­bia rocz­nie 333 ty­sią­ce euro.

Mi­ni­ster ad­mi­ni­stra­cji przy­znał, że lista jest nie­kom­plet­na, a w nie­któ­rych przy­pad­kach nie uwzględ­nio­no do­dat­ków i in­nych przy­wi­le­jów. Ko­men­ta­to­rzy zwra­ca­ją uwagę nie tylko na re­kor­do­wo wy­so­kie w Eu­ro­pie za­rob­ki wło­skich urzęd­ni­ków pań­stwo­wych, ale także na wy­ni­ka­ją­cy z listy ogrom biu­ro­kra­cji, która po­chła­nia ogrom­ne sumy pie­nię­dzy z bu­dże­tu przy nie­ja­snej czę­sto kom­pe­ten­cji wielu urzę­dów i agen­cji pań­stwo­wych.

>>>>

No i brawo ! Przyklad idzie z Brukseli !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90852
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:55, 29 Lut 2012    Temat postu:

Włoski senator zarabia 100 tysięcy euro rocznie

Salvo Fle­res, wło­ski se­na­tor i rzecz­nik praw więź­niów dla re­gio­nu Sy­cy­lia we Wło­szech za­ra­bia 100 ty­się­cy euro rocz­nie i ma służ­bo­we 10-po­ko­jo­we miesz­ka­nie w Pa­ler­mo. Prze­ciw­ko takim przy­wi­le­jom w dobie kry­zy­su i wy­rze­czeń za­pro­te­sto­wa­ło kilku wło­skich rad­nych.

Wy­dat­ki na se­na­to­ra-rzecz­ni­ka, za któ­re­go wy­na­ję­te miesz­ka­nie z se­kre­ta­ria­tem trze­ba pła­cić z kasy pań­stwa 67 ty­się­cy euro rocz­nie, pod­su­mo­wa­li radni z cen­tro­le­wi­co­wej Par­tii De­mo­kra­tycz­nej. Przy oka­zji za­uwa­żo­no, że to se­na­tor Fle­res za­sły­nął jako autor po­praw­ki do bu­dże­tu na 2011 rok, w re­zul­ta­cie któ­rej nie ob­ni­żo­no pen­sji wło­skich par­la­men­ta­rzy­stów. Są one naj­wyż­sze w Eu­ro­pie i wy­no­szą po kil­ka­na­ście ty­się­cy euro mie­sięcz­nie. Obec­nie par­la­ment w Rzy­mie, po­na­gla­ny przez rząd Mario Mon­tie­go, pra­cu­je nad usta­wą o re­duk­cji pen­sji se­na­to­rów i de­pu­to­wa­nych, a także licz­nych przy­wi­le­jów, ta­kich jak wy­so­kie od­pra­wy i do­ży­wot­nie eme­ry­tu­ry dla nie­któ­rych z nich.

Radni z Sy­cy­lii, któ­rzy pod­li­czy­li kosz­ty do­dat­ko­wej, płat­nej funk­cji spra­wo­wa­nej przez se­na­to­ra, oświad­czy­li: "Przy całym sza­cun­ku dla roli rzecz­ni­ka praw więź­niów, w dobie ta­kie­go kry­zy­su, jak obec­ny uwa­ża­my za sto­sow­ne dra­stycz­ne ob­cię­cie kosz­tów tego biura”. Są one, ich zda­niem, tym bar­dziej zbęd­ne, że se­na­tor ma swoje biuro w innym sy­cy­lij­skim mie­ście, Ka­ta­nii.

Jedna z or­ga­ni­za­cji spo­łecz­nych na­tych­miast za­po­wie­dzia­ła, że przyj­rzy się, jakie dzia­ła­nia obroń­ca praw więź­niów pod­jął w ich in­te­re­sie w mi­nio­nym roku.

To, że ujaw­nio­na spra­wa do­ty­czy Sy­cy­lii, ma jesz­cze do­dat­ko­wy wy­dźwięk. Wła­śnie ten re­gion znaj­du­je się na pierw­szym miej­scu we Wło­szech pod wzglę­dem wy­so­ko­ści wy­dat­ków na klasę po­li­tycz­ną wszyst­kich szcze­bli.

Wło­skie media pod­kre­śla­ją, że spra­wa ta do­wo­dzi, iż pro­blem gi­gan­tycz­nych, sza­co­wa­nych na mi­liar­dy euro rocz­nie i pięt­no­wa­nych od kilku lat kosz­tów utrzy­ma­nia po­li­ty­ków, jest znacz­nie więk­szy niż są­dzo­no i na­le­ży się spo­dzie­wać ujaw­nie­nia jesz­cze wielu ta­kich spraw.

>>>>

Tak ciezka ich dola . Maja strasznie niskie dochody ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90852
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:33, 02 Mar 2012    Temat postu:

Rekordowe zadłużenie Włoch

Re­la­cja wło­skie­go długu pu­blicz­ne­go do PKB osią­gnę­ła naj­wyż­szy po­ziom od 1996 roku. Wło­ski urząd sta­ty­stycz­ny po­in­for­mo­wał, że dług kraju wzglę­dem PKB wy­niósł na ko­niec ze­szłe­go roku 120,1 pro­cent.

Jed­no­cze­śnie de­fi­cyt fi­nan­sów pu­blicz­nych spadł do 3,9 pro­cent, a cała go­spo­dar­ka wzro­sła o 0,4 pro­cent.

>>>>

A wiec kolejny rekord dlugu ...
A jaki wzrost PKB ? Humorystyczny . Czy moze tragiczny . Ale z euro tyle sie wyciaga ...
Zasada euro to zasada przestawionego przecinka .
Kraj ktory bez euro wyciaga 10.0 w euro wyciaga 1.00 kraj z 4.0 wyciaga 0.4 ... Fajny system ! Prowadzacy do zaglady ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90852
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:43, 12 Mar 2012    Temat postu:

Włochy: skarbnik ugrupowania żył w luksusie za partyjne pieniądze

We Wło­szech ujaw­nia­ne są szcze­gó­ły skan­da­lu ze sprze­nie­wie­rze­niem mi­lio­nów euro z kasy po­st­cha­dec­kiej par­tii Mar­ghe­ri­ta przez jej by­łe­go skarb­ni­ka, se­na­to­ra Lu­igie­go Lu­sie­go. Za par­tyj­ne pie­nią­dze na­by­wał nie­ru­cho­mo­ści, po­dró­żo­wał po świe­cie i jadał w naj­droż­szych re­stau­ra­cjach.

Kilka ty­go­dni po tym jak pro­ku­ra­tu­ra wsz­czę­ła do­cho­dze­nie w spra­wie znik­nię­cia co naj­mniej kil­ku­na­stu mi­lio­nów euro z kasy roz­wią­za­ne­go już ugru­po­wa­nia, w me­diach po­ja­wia­ją się ko­lej­ne in­for­ma­cje o gi­gan­tycz­nej afe­rze, wy­wo­ła­nej przez se­na­to­ra obec­nej ka­den­cji wy­rzu­co­ne­go na­tych­miast z sze­re­gów cen­tro­le­wi­co­wej Par­tii De­mo­kra­tycz­nej. Pod­czas gdy po­cząt­ko­wo sza­co­wa­no, że jako skarb­nik ugru­po­wa­nia Mar­ghe­ri­ta Luigi Lusi wy­pro­wa­dził w la­tach 2008-2011 z jego kont 13 mi­lio­nów euro, obec­nie ob­li­cza się, że przy­własz­czył sobie nawet do 20 mi­lio­nów euro. Po parę mi­lio­nów euro prze­zna­czył na zakup luk­su­so­we­go apar­ta­men­tu i willi w Rzy­mie oraz w oko­li­cach. Kilka z tych nie­ru­cho­mo­ści za­ję­to na wnio­sek pro­ku­ra­tu­ry.

4 mi­lio­ny euro Lusi za­in­we­sto­wał w spół­kę han­dlu nie­ru­cho­mo­ścia­mi. Poza tym do­ko­nał kilku znacz­nych prze­le­wów, mię­dzy in­ny­mi na konto pra­cow­ni ar­chi­tek­to­nicz­nej żony. Wszyst­kie te trans­ak­cje są obec­nie spraw­dza­ne, a człon­ko­wie jego ro­dzi­ny zo­sta­li ob­ję­ci śledz­twem.

Wy­ni­ki do­tych­cza­so­wych kon­tro­li wska­zu­ją na to, że par­tyj­ne pie­nią­dze trak­to­wał jak swoje i wy­da­wał na naj­bar­dziej eks­tra­wa­ganc­kie, ści­śle pry­wat­ne cele. Wło­ska prasa in­for­mu­je, że za­sia­da­ją­cy w par­la­men­cie po­li­ty­cy daw­nej Mar­ghe­ri­ty nie mogą uwie­rzyć w to co się stało i – jak pod­kre­ślił dzien­nik „La Stam­pa” - onie­mie­li gdy po­zna­li szcze­gó­ły.

W czerw­cu ub. roku se­na­tor Luigi Lusi po­dró­żo­wał Orient Expres­sem po Eu­ro­pie i wy­po­czy­wał w re­jo­nie We­ne­cji wy­da­jąc na ten cel 15 ty­się­cy euro. 218 ty­się­cy euro prze­zna­czył na week­en­dy w To­ron­to i w Nowym Jorku. Z par­tyj­nych pie­nię­dzy opła­cił rów­nież prze­lot dla 7 osób na Ba­ha­my. Wy­po­czy­wał też na Kaj­ma­nach i w Czar­no­gó­rze.

Były skarb­nik był też sta­łym go­ściem zna­nej rzym­skiej re­stau­ra­cji znaj­du­ją­cej się w re­jo­nie Pan­te­onu. Za­ma­wiał tam spa­ghet­ti z ka­wio­rem za 180 euro.

Pro­ku­ra­tor­skie śledz­two i we­wnętrz­ne do­cho­dze­nie, pro­wa­dzo­ne z ini­cja­ty­wy by­łych li­de­rów par­tii, ma na celu wy­ja­śnie­nie jak do­szło do ta­kie­go braku kon­tro­li nad ogrom­ny­mi fi­nan­sa­mi par­tii.

Sam Luigi Lusi twier­dzi, że był „de­po­zy­ta­riu­szem” róż­nych par­tyj­nych se­kre­tów i za­rzu­ca byłym par­tyj­nym ko­le­gom, że chcą go „wy­koń­czyć”. Przy­zna­je jed­nak, że ma pewne „sła­bost­ki”. Spra­wa ta to punkt zwrot­ny dla całej wło­skiej po­li­ty­ki - uważa wal­czą­ce o przej­rzy­stość życia pu­blicz­ne­go ugru­po­wa­nie Wło­chy War­to­ści by­łe­go pro­ku­ra­to­ra An­to­nio Di Pie­tro, który za­sły­nął z do­cho­dze­nia w spra­wie gi­gan­tycz­nej afery ko­rup­cyj­nej w sze­re­gach wła­dzy w la­tach 90.

>>>>

A co ! Oni to maja zycie !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90852
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:38, 14 Mar 2012    Temat postu:

Włochy: "spożycie" paliw spadło już o 20 procent

Nie­mal każ­de­go dnia wzra­sta we Wło­szech cena pa­li­wa. Or­ga­ni­za­cje kon­su­menc­kie, które pró­bo­wa­ły wal­czyć z tym zja­wi­skiem, dały za wy­gra­ną i ape­lu­ją do kie­row­ców, by po­rzu­ci­li sa­mo­cho­dy. I bez tego "spo­ży­cie" paliw spa­dło już o 20 pro­cent.

We­dług nie­któ­rych sza­cun­ków, na Wiel­ka­noc litr ben­zy­ny bez­oło­wio­wej bę­dzie we Wło­szech kosz­to­wał dwa euro. "Zo­staw­cie sa­mo­cho­dy w ga­ra­żu lub na par­kin­gu"- ape­lu­je do wła­ści­cie­li or­ga­ni­za­cja Co­da­cons, prze­ko­nu­jąc, że tylko w ten spo­sób można bę­dzie unik­nąć do­dat­ko­we­go wy­dat­ku w wy­so­ko­ści 327 euro na kie­row­cę. Dwa inne sto­wa­rzy­sze­nia, Adus­bef i Fe­der­con­su­ma­to­ri, które ob­li­czy­ły, że w ciągu dwóch ostat­nich mie­się­cy każde za­tan­ko­wa­nie po­dro­ża­ło o 18 euro, upo­mi­na­ją się nadal o ob­ni­że­nie po­dat­ków na pa­li­wa, po­nie­waż skła­da­ją się one na 60 pro­cent jego ceny de­ta­licz­nej. Cho­dzi o VAT, wy­no­szą­cy 21 pro­cent, który od czerw­ca wzro­śnie do 22 oraz ak­cy­zy. Jest ich aż dzie­sięć, a pierw­sza, z roku 1935, słu­ży­ła sfi­nan­so­wa­niu in­wa­zji fa­szy­stow­skich Włoch na Etio­pię. Ko­lej­ne wpro­wa­dza­no m. in. w związ­ku z kry­zy­sem w Ka­na­le Su­eskim w 1956, po­wo­dzią we Flo­ren­cji dzie­sięć lat póź­niej, wojną w Li­ba­nie i misją po­ko­jo­wą w Bośni i Her­ce­go­wi­nie.

>>>>

Akurat glownym winnym nie sa cony swiatowe tylko Bruksela . Nie ma rozwoju nie ma zuzycia paliw . To proste ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90852
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:49, 15 Mar 2012    Temat postu:

Sąd: pary homoseksualne mają prawo do życia rodzinnego.

Włoski Sąd Najwyższy orzekł, że pary homoseksualne mają prawo do życia rodzinnego. Stwierdzenie to zawarto w uzasadnieniu wyroku sądu, który odrzucił z braku odpowiedniego prawodawstwa we Włoszech wniosek o uznanie związku zawartego za granicą.

Po raz pierwszy sąd najwyższej instancji we Włoszech musiał rozstrzygnąć sprawę pary homoseksualistów, którzy zwrócili się z wnioskiem o uznanie ich związku małżeńskiego, jaki zawarli w Hadze w Holandii w 2002 roku. Wniosek ten odrzuciły najpierw władze ich miasta Latina, w związku z czym sprawę skierowali do sądu oraz potem do sądu apelacyjnego. One również podjęły taką samą decyzję.

Sąd Najwyższy, do którego następnie trafiło odwołanie, w liczącym 80 stron uzasadnieniu jego odrzucenia podkreślił, że we Włoszech nie ma rozwiązań legislacyjnych o uznaniu małżeństw homoseksualnych, ale dodał zarazem, że sytuacja dotycząca praw gejów w Europie istotnie się zmieniła. Powołując się na Europejską Konwencję Praw Człowieka stwierdzono, że modyfikacji uległa koncepcja, na mocy której odmienność płci jest niezbędnym warunkiem zawarcia małżeństwa.

- Niemożność uznania związków homoseksualnych nie zależy już od ich nieistnienia czy nieważności, lecz niemożliwości wydania aktu zawarcia małżeństwa zgodnie z włoskim porządkiem prawnym - wyjaśnił Sąd Najwyższy. Dodał, że pary gejowskie, tak jak małżonkowie, mają prawo do "życia rodzinnego" i tego, by wymagać "traktowania identycznego z tym, które jest zagwarantowane parze małżeńskiej".

W pierwszych komentarzach działacze stowarzyszeń homoseksualnych i obrońcy ich praw podkreślili, że orzeczenie to powinno nakłonić władze w Rzymie do podjęcia inicjatywy legislacyjnej na rzecz uznania małżeństw osób tej samej płci.

>>>>

Rozumiecie teraz dlaczego Italia musi upasc . Niedlugo orzekna ze ryba ma prawo do jazdy na rowerze . Sady nie majace kory mozgowej to KONIEC !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90852
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:27, 18 Mar 2012    Temat postu:

Włochy: 96 mieszkańców osady i 13-osobowe władze

Absurdalny rekord padł w maleńkiej górskiej miejscowości Chamois w Dolinie Aosty na północy Włoch. Na 96 mieszkańców władze liczą... 13 osób.

Przypadek alpejskiej osady opisany został przez media, prowadzące kampanię na rzecz redukcji wydatków z budżetu państwa na utrzymanie polityków wszystkich szczebli: od parlamentarzystów po radnych i asesorów. Największą akcję pod hasłem: "Obetnijmy koszty polityki" prowadzi publiczne radio RAI. Poparło ją ponad 400 tysięcy słuchaczy, którzy podpisali petycję do parlamentu w Rzymie.

Wszystko wskazuje na to, że sytuacja w liczącym mniej niż 100 mieszkańców Chamois nie ma sobie równych w całych Włoszech. Jest tam burmistrz, zarząd gminy i jej rada; w sumie 13 osób.

Dolina Aosty, najmniejszy włoski region słynie z tego, że ma najwięcej polityków; jeden przypada na zaledwie 90 mieszkańców. Samorząd tego regionu nie zgadza się na jakiekolwiek redukcje liczby radnych i asesorów w zarządach miast i gmin.

Obliczono, że każdego mieszkańca Doliny Aosty utrzymanie władz regionalnych kosztuje 125 euro, podczas gdy na przykład w Toskanii suma ta wynosi tylko 9 euro.

>>>>

No super ! 12 % ludnosci we wladzach regionu :O)) Fajny region !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90852
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:22, 20 Mar 2012    Temat postu:

Włochy: aresztowania wśród sędziów i urzędników skarbowych

Aresz­to­wa­niem 60 osób, w tym 16 sę­dziów i grupy pra­cow­ni­ków urzę­du skar­bo­we­go, oraz kon­fi­ska­tą ma­jąt­ku o łącz­nej war­to­ści 1 mld euro za­koń­czy­ła się dzi­siej­sza ope­ra­cja wło­skiej Gwar­dii Fi­nan­so­wej w Kam­pa­nii i Lom­bar­dii - po­in­for­mo­wa­ły media we Wło­szech.

Śledz­two wy­ka­za­ło ma­so­wy pro­ce­der wrę­cza­nia ła­pó­wek pra­cow­ni­kom urzę­du po­dat­ko­we­go w Ne­apo­lu i sę­dziom roz­strzy­ga­ją­cym w spra­wach skar­bo­wych w za­mian za uma­rza­nie spo­rów są­do­wych do­ty­czą­cych zo­bo­wią­zań wobec fi­sku­sa. Gru­pie prze­stęp­czej po­sta­wio­no sze­reg za­rzu­tów, mię­dzy in­ny­mi fał­szo­wa­nia do­ku­men­tów i ich nisz­cze­nia, ko­rup­cji, a także po­sia­da­nia nie­le­gal­ne­go do­stę­pu do da­nych.

W pro­ce­der za­mie­sza­ni byli człon­ko­wie klanu ne­apo­li­tań­skiej mafii Fab­bro­ci­no, któ­rzy ko­rum­po­wa­li urzęd­ni­ków i po­bor­ców po­dat­ko­wych. Po­dob­ne za­rzu­ty po­sta­wio­no przed­się­bior­com z bran­ży me­ta­lo­wej, ho­te­lar­skiej i han­dlu nie­ru­cho­mo­ścia­mi. Wśród skon­fi­sko­wa­nych dóbr są firmy, konta ban­ko­we, dział­ki bu­dow­la­ne i inne nie­ru­cho­mo­ści.

>>>>

No to sobie chlopaki urzadzili dolce vita . Zycie za dolce . Ale im sie skonczylo ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90852
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 15:00, 31 Mar 2012    Temat postu:

Włochy: pracownicy najemni deklarują wyższe dochody niż przedsiębiorcy

Pracownicy najemni we Włoszech deklarują wyższe dochody niż biznesmeni - wynika z danych departamentu skarbu w ministerstwie finansów za ubiegły rok. Podczas gdy pracownicy deklarują dochód w wysokości 19,8 tys. euro rocznie, przedsiębiorcy - 18 tys. euro.

Media zauważają, że wyniki te są najlepszą ilustracją skali nadużyć i oszustw podatkowych. Średni dochód we Włoszech wynosi 19 tysięcy 250 euro.

49 procent obywateli wpisało do deklaracji podatkowej dochód nie przekraczający 15 tysięcy euro rocznie, a jedna trzecia - poniżej 10 tysięcy euro.

1 procent Włochów ma dochód wyższy niż 100 tysięcy euro.

Dochody 0,07 procent mieszkańców Włoch, czyli 30 tysięcy osób, wynoszą więcej niż 300 tysięcy euro. Seria kontroli przeprowadzonych ostatnio z inicjatywy rządu Mario Montiego w ramach walki z oszustwami podatkowymi ujawniła masowy proceder ukrywania prawdziwych wpływów w sklepach, restauracjach i zakładach usługowych oraz niewystawiania rachunków fiskalnych. Gabinet zapowiedział stanowczą walkę z tym zjawiskiem, która może przynieść budżetowi państwa, jak się szacuje, dodatkowych kilkanaście miliardów euro.

>>>>

HEHEHE !!! Sredni dochod najemnego 19,8 tys a biznesmena 18 tys ! :O)))) Ale oszukuja .... Przyjawszy ze najemni zatajaja 20 % dochodu to maja 25 tys a zatem biznesmeni z 75 tys co najmniej . Czyli sredni dochod 45 tys a podaja 19,25 :O)) Tak to wyglada ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90852
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 14:32, 03 Kwi 2012    Temat postu:

Włochy: pogłębia się kryzys na rynku samochodowym

Pogłębia się kryzys na rynku samochodowym we Włoszech. W marcu sprzedano o 26 procent nowych samochodów mniej niż w tym samym miesiącu przed rokiem. Według analityków wyniki sprzedaży powróciły do poziomu sprzed ponad 30 lat.

Z ogłoszonych danych wynika, że czwarty miesiąc z rzędu zanotowano silny dwucyfrowy spadek liczby sprzedanych nowych samochodów, co sprawiło, że pod względem liczby transakcji sytuacja wróciła do poziomu z 1980 roku. W marcu sprzedano 138 tysięcy aut, podczas gdy w tym samym miesiącu przed rokiem - 188 tysięcy.

Duży ruch panuje natomiast w handlu używanymi samochodami, który stanowi prawie 74 procent wszystkich transakcji zakupu aut. W minionym miesiącu 391 tysięcy samochodów zmieniło właścicieli; to o 8 procent mniej niż w marcu 2011 roku.

W analizach tych danych zwraca się uwagę na złe wyniki rodzimego koncernu Fiat. Firma z Turynu sprzedała o 35 procent samochodów mniej niż przed rokiem. Jako przyczynę wskazuje się między innymi niedawne, wielodniowe strajki transportowców, które sparaliżowały pracę krajowych fabryk koncernu z powodu braku części, a także salonów, bo nie dowożono do nich aut.

Jednak największy wpływ na wyniki całego rynku mają, jak się podkreśla, recesja i wzrost cen paliw. Ten drugi czynnik spowodował notowane przez służby drogowe wyraźne zmniejszenie się ruchu na drogach i ulicach. Spadł on według ekspertów o co najmniej 10 procent. Sytuację tę podsumował dziennik „La Repubblica”: „Dzisiaj kupuje samochód tylko ten, kto ma siłę go pchać”.

>>>>

Italia tonie nieodwolalnie . Dopoki nie wyjda z euro i z UE NIE MA NADZIEI !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90852
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 18:55, 03 Kwi 2012    Temat postu:

Włochy: w L'Aquili wciąż leży 95 procent gruzów po trzęsieniu ziemi

Trzy lata po trzę­sie­niu ziemi w mie­ście L’Aqu­ila, w środ­ko­wych Wło­szech, nie usu­nię­to 95 pro­cent gru­zów znisz­czo­nych bu­dyn­ków. Te dane przed­sta­wio­no dziś przed piąt­ko­wą rocz­ni­cą ka­ta­kli­zmu, w któ­rym zgi­nę­ło ponad 300 osób.

Na uli­cach mia­sta i w jego oko­li­cach leży wciąż 3,8 mln ton gru­zów - po­in­for­mo­wa­no w spe­cjal­nym ra­por­cie przy­go­to­wa­nym przez nie­za­leż­nych eks­per­tów. Do tej pory usu­nię­to za­le­d­wie 211 tys. ton ru­mo­wisk, czyli około 5 pro­cent. Mi­ni­ster ds. re­gio­nów Fa­bri­zio Barca po­twier­dził dane za­war­te w ra­por­cie i za­pew­nił, że do końca roku pro­blem ogrom­nej ilo­ści gru­zów zo­sta­nie roz­wią­za­ny.

Miesz­kań­cy L'Aqu­ili kil­ka­krot­nie sami or­ga­ni­zo­wa­li akcje wy­wo­zu gru­zów z hi­sto­rycz­ne­go cen­trum, gdzie sy­tu­acja jest naj­gor­sza. 6 kwiet­nia 2009 roku o go­dzi­nie 3.30 nad ranem mia­sto na­wie­dził wstrząs o sile 6,3 w skali Rich­te­ra. Zgi­nę­ło 308 osób, a ran­nych zo­sta­ło około 1600. Kil­ka­dzie­siąt ty­się­cy ludzi zo­sta­ło bez dachu nad głową. Stra­ty sza­cu­je się na 10 mld euro.

>>>>

Nie maja kasy na odbudowe ale za to maja euro .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90852
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 13:17, 13 Kwi 2012    Temat postu:

Włochy: dzieci homoseksualistów otworzą paradę "Gay Pride"

Tegoroczna parada gejów i lesbijek, która odbędzie się 9 czerwca w Bolonii, ma mieć charakter inny, niż zawsze - do udziału w marszu zaproszone są dzieci, które według planu organizatorów, będą otwierać paradę. Jak mówi Emiliano Zaino z Arcigay Bolonia: "wielu z nas ma własne dzieci i w tym roku chcemy zwrócić na to szczególną uwagę" - informuje portal repubblica.it.

"Gay Pride dla rodzin" - tak tegoroczną paradę opisują jej organizatorzy, którzy chcą, aby zaplanowany na czerwiec marsz otwierała platforma z dziećmi rodziców homoseksualnych. - Jesteśmy przyzwyczajenie do obrazu parady z grupą młodych ludzi między 20. a 30. rokiem życia, tymczasem wielu z nas to także osoby starsze, mające dzieci - tłumaczy przedstawiciel rodzin na marszu. - Chcemy mówić głośno o dzieciach, mających dwie mamy lub dwóch ojców. Homoseksualizm musi przestać być tematem tabu w szkołach i bibliotekach - mówi.

To właśnie dlatego, wiele wydarzeń zaplanowanych w ramach przygotowań do parady, przeznaczone jest dla najmłodszych. Wymienić tu można chociażby cykl spotkań dla maluchów między 3. a 6. rokiem życiem, podczas których dzieciom czytane będą historyjki o "odmienności".

Władze Bolonii mają nadzieję, że parada przyczyni się do zmian w krajowym prawie, w tym zwłaszcza do wprowadzenia we Włoszech małżeństw osób tej samej płci.

Tymczasem dyrektor bolońskiego muzeum Błogosławionej Dziewicy z San Luca nie kryje swojego zakłopotania trasą przemarszu. Porta Saragozza, jedna z bram miejskich, z której startuje parada, to także miejsce, którym do miasta wchodzi i wychodzi coroczna procesja z Madonną - czytamy na repubblica.it.

>>>>

Zboczency demoralizuja dzieci juz publicznie . Widzimy ze Itlaia musi zosatc zalana przez tsunami aby zmyc te ohyde . Klopoty ekonomiczne to tylko przygotowanie do wiekszej katstrofy ktora zmyje plugastwo z powierzchni ziemi ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90852
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:43, 13 Kwi 2012    Temat postu:

Włochy: wiec związków zawodowych w obronie niedoszłych emerytów

Trzy największe włoskie centrale związkowe zorganizowały dziś w Rzymie wielotysięczny wiec w obronie starszych osób, wypchniętych – jak uważają - z rynku pracy i zagrożonych pozbawieniem prawa do emerytury z powodu podniesienia wieku emerytalnego.

Wspólną demonstrację central Cgil, Cisl i Uil, która przeszła ulicami Wiecznego Miasta, otwierał transparent z hasłem: „Koniec z obietnicami dla tych, którzy zostali bez pracy, dochodów i emerytury”. W swych wystąpieniach podczas kończącego manifestację wiecu w centrum stolicy liderzy związkowi zarzucali rządowi Mario Montiego, że z powodu podniesienia wieku emerytalnego dziesiątki tysięcy ludzi, oczekujących z powodu reformy dłużej na jego osiągnięcie, może popaść w ubóstwo, ponieważ mogą nie mieć ani pensji, ani emerytury.

Związkowcy uznali za nieprawdziwe i zaniżone dane ministerstwa pracy, według którego tzw. wyrzuconych z rynku pracy i pozbawionych obecnie prawa do przejścia na emeryturę jest we Włoszech 65 tysięcy. Centrale związkowe twierdzą, że jest ich kilka razy więcej.

Szefowa lewicowej centrali Cgil Susanna Camusso zażądała, aby gabinet Montiego znalazł rozwiązanie dla tych ludzi, by nie zostawiać ich samym sobie. W przeciwnym razie - jak zagroziła - związki będą kontynuować protesty.

Lider chrześcijańskiego związku zawodowego Cisl Raffaele Bonanni stwierdził podczas wiecu: „Rząd jak struś chowa głowę w piasek”.

Nawiązując do niejasności wokół liczby niedoszłych emerytów związkowi przywódcy mówili, że muszą udzielić lekcji matematyki "rządowi profesorów".

Uczestnicy demonstracji domagali się, by osobom, które w zeszłym roku, a więc jeszcze przed uchwaleniem reformy, uzgodniły przejście na emeryturę w 2012 roku umożliwiono to. Reforma systemu emerytur jest jednym z podstawowych elementów programu oszczędnościowego rządu Montiego. Zakłada ona przede wszystkim podniesienie wieku emerytalnego od 1 stycznia tego roku dla kobiet z 60 do 62 lat i wprowadzenie bodźców, by pracowały nawet do ukończenia 70 lat. W przypadku mężczyzn wiek przechodzenia na emeryturę będzie wzrastał w najbliższych latach z 66 do 70 lat.

>>>>

Bedzie coraz gorzej !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90852
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:05, 14 Kwi 2012    Temat postu:

23 osoby zabiły się we Włoszech z powodu kryzysu.

23 przedsiębiorców i przedstawicieli drobnego biznesu popełniło samobójstwo od początku roku we Włoszech z powodu kłopotów finansowych i kryzysu - podała Izba Rzemiosła i Małych Firm. Podkreśla się, że to sytuacja niespotykana dotąd w tym kraju.

Do 9 samobójstw doszło w regionie Wenecja Euganejska - wynika z danych ogłoszonych w mieście Mestre na północy kraju.

- Te samobójstwa to prawdziwy krzyk rozpaczy ze strony tych, którzy sobie nie radzą. Podatki, biurokracja, ograniczenie dostępu do kredytów i opóźnienia w wypłatach wytworzyły klimat wrogości, którego ofiarami padają właściciele firm - powiedział prezes Izby Rzemiosła Giuseppe Bortolussi.

Wyraził opinię, że te dramatyczne decyzje należy uznać za "gest buntu wobec niewrażliwego systemu ekonomicznego".

Izba Rzemiosła i Małych Firm zaapelowała do rządu Mario Montiego, by uczynił wszystko na rzecz obniżenia obciążeń podatkowych wobec biznesu oraz poprawy sytuacji na rynku pracy. Bez tego - oceniono - pogrążona w recesji gospodarka nie ruszy z miejsca.

>>>>

No horror ! Coraz wiecej ludzi ginie z powodu euro . Ta waluta to jeden z najbardziej zbrodniczych projekotow w historii ludzkosci ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90852
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 14:30, 18 Kwi 2012    Temat postu:

Włochy: Sycylia i Kampania na sprzedaż? "Nie da się już nic zrobić"

- Nie da się już nic zrobić, aby ocalić zainfekowane przez mafie dwa włoskie regiony - Sycylię i Kampanię - i najlepiej byłoby je sprzedać Amerykanom lub Rosjanom - z pomysłem tym, adresowanym do premiera Włoch Mario Montiego, wystąpił eurodeputowany Mario Borghezio.

Oba te regiony południa Włoch niczego nie wytwarzają i nie można wiązać z nimi żadnych nadziei. Dlatego, twierdzi Mario Borghezio, powinno się je jak najszybciej spieniężyć. Nabywcami mogliby być Amerykanie, którym przybyła by jedna gwiazdka na fladze, albo rosyjscy miliarderzy. Sprzedając Sycylię i Kampanię, Włochy pozbyły by się kuli u nogi, która najbardziej ciąży północy kraju. Eurodeputowany separatystycznej Ligi Północnej skierował swój apel do szefa rządu, usiłującego za wszelka cenę naprawić finanse państwa.

W odpowiedzi od wszystkich sił politycznych usłyszał, że jest prowokatorem i ignorantem. Jeden z deputowanych z południa Włoch ogłosił zbiórkę na sfinansowanie mu "możliwie jak najdłuższego pobytu na biegunie północnym".

>>>>

Typowa radziecka mitologia . Ze katos tam ciazy komus i jak sie go pozbeziemy to komunizm zadziala . NIE ZADZIALA ! Winien jest komunizm a nie poludnie Wloch . EURO-komunizm . Trzeba wyjsc z euro a nie pieprzyc od odadwaniu polowy kraju kremlowskiej mafii ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90852
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:52, 19 Kwi 2012    Temat postu:

Włochy: przez kryzys masowo odbierają sobie życie

Ro­śnie licz­ba sa­mo­bójstw z po­wo­dów eko­no­micz­nych - wy­ni­ka z da­nych przed­sta­wio­nych przez Izbę Rze­mio­sła i Ma­łych Firm la Cgia w Me­stre. Od po­cząt­ku roku, z po­wo­du za­pa­ści go­spo­dar­czej we Wło­szech, życie ode­bra­ło sobie już 23 przed­się­bior­ców. Wczo­raj wie­czo­rem na mil­czą­cej de­mon­stra­cji "prze­ciw­ko kry­zy­so­wi, który przy­no­si sa­mo­bój­stwa" zgro­ma­dzi­ły się w Rzy­mie setki osób.

Jak in­for­mu­je Cgia, z po­wo­du kry­zy­su eko­no­micz­ne­go, we Wło­szech od po­cząt­ku 2012 roku, życie ode­bra­ło sobie już 23 przed­się­bior­ców. Dane do­ty­czą je­dy­nie wła­ści­cie­li firm, pod­czas gdy nie­zli­czo­ne po­zo­sta­ją przy­pad­ki od­bie­ra­nia sobie życia przez bez­ro­bot­nych, osoby z kło­po­ta­mi fi­nan­so­wy­mi czy tych, któ­rych do­cho­dy dra­ma­tycz­nie ob­ni­ży­ły się w ostat­nim okre­sie - in­for­mu­je por­tal repubblica.​it. We­dług da­nych Istat (Wło­skie­go Na­ro­do­we­go Urzę­du Sta­ty­stycz­ne­go), we Wło­szech sa­mo­bój­stwo z po­wo­dów eko­no­micz­nych po­peł­ni­ło w roku 2009 - 198 osób, a w roku 2010 - 187. Jak mówi se­kre­tarz Cgia Giu­sep­pe Bor­to­lus­si: "Te sa­mo­bój­stwa są praw­dzi­wym krzy­kiem alar­mo­wym tych, któ­rzy nie dają już rady. Po­dat­ki, biu­ro­kra­cja, ogra­ni­cze­nia kre­dy­to­we i opóź­nie­nia w płat­no­ściach wy­two­rzy­ły wrogi kli­mat, w któ­rym cier­pią wła­ści­cie­le przed­się­biorstw. Dla wielu sa­mo­bój­stwo jest wy­ra­zem pro­te­stu prze­ciw­ko głu­che­mu i nie­czu­łe­mu sys­te­mo­wi".

Wczo­raj wie­czo­rem na mil­czą­cej ma­ni­fe­sta­cji zgro­ma­dzi­ły się w Rzy­mie setki Wło­chów - wśród nich przed­się­bior­cy, pra­cow­ni­cy, po­li­ty­cy, przed­sta­wi­cie­le władz sa­mo­rzą­do­wych i zwy­kli oby­wa­te­le. Uczest­ni­cy de­mon­stra­cji w cał­ko­wi­tej ciszy pre­zen­to­wa­li licz­by, ob­ra­zu­ją­ce wło­ski kry­zys. Więk­szość z nich na ma­ni­fe­sta­cję przy­szła z za­pa­lo­ną po­chod­nią, aby w ten spo­sób upa­mięt­nić "wszyst­kich tych, któ­rzy ode­bra­li sobie życie z roz­pa­czy po za­mknię­ciu wła­snej firmy lub utra­cie pracy", czy­ta­my na corrire.​it.

W ostat­nim try­me­strze, mimo pa­kie­tu re­form go­spo­dar­czych wdra­ża­nych przez Mario Mon­tie­go od je­sie­ni ze­szłe­go roku, licz­ba osób szu­ka­ją­cych pracy wzro­sła we Wło­szech o 47 ty­się­cy. We­dług da­nych cy­to­wa­nych przez por­tal repubblica.​it, w 2011 we Wło­szech upa­dło 12 tys. przed­się­biorstw, czyli o 7,4% wię­cej niż w roku 2010. Pro­blem do­ty­czy w więk­szo­ści ma­łych i śred­nich firm. Uważa się, że jedna trze­cia z nich mu­sia­ła za­koń­czyć swoją dzia­łal­ność przez pro­ble­my kre­dy­to­we, a 1 na 2 przed­się­bior­stwa za­my­ka się w ciągu pierw­szych 5 lat dzia­łal­no­ści.

>>>>

Euro-koszmar coraz wiekszy !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90852
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:43, 20 Kwi 2012    Temat postu:

Monti: korupcja i biurokracja odstraszają zagranicznych inwestorów

Pre­mier Włoch Mario Monti po­wie­dział w po­nie­dzia­łek, że ko­rup­cja i biu­ro­kra­cja stoją na prze­szko­dzie za­gra­nicz­nym in­we­sty­cjom w tym kraju. Za­pew­nił, że prio­ry­te­tem jego rządu jest to, aby po­wstał taki rynek pracy, jak w kra­jach atrak­cyj­nych dla in­we­sto­rów.

Na kon­fe­ren­cji pra­so­wej po spo­tka­niu z emi­rem Ka­ta­ru Ha­ma­dem ibn Cha­li­fą as-Sa­nim wło­ski pre­mier po­in­for­mo­wał dzien­ni­ka­rzy, że za­py­tał swego go­ścia o to, co we Wło­szech naj­bar­dziej od­stra­sza za­gra­nicz­nych in­we­sto­rów. „Usły­sza­łem: przede wszyst­kim ko­rup­cja” - re­la­cjo­no­wał szef rządu. Na dru­gim miej­scu pre­mier wy­mie­nił biu­ro­kra­cję i mówił o ko­niecz­no­ści jej re­duk­cji.

„Zwięk­sze­nie atrak­cyj­no­ści Włoch jako miej­sca in­we­sty­cji to ważna oś pro­gra­mu na­sze­go rządu” - oświad­czył Monti.

Jego zda­niem za­sad­ni­cze zna­cze­nie dla funk­cjo­no­wa­nia firm ma też spraw­ny cy­wil­ny wy­miar spra­wie­dli­wo­ści. Monti opo­wie­dział się za wpro­wa­dze­niem „sądów dla przed­się­biorstw”.

>>>>

Zagranicznym ? A co z krajowymi ? Italia ma dosc kapitalu . Co to za dziwne pseudo-myslenie . Wszystko tylko nie likwidacja przyczyny czyli euro . Bez likwidacji PRZYCZYNY wszelkie wysilki sa DAREMNE !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90852
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 13:29, 21 Kwi 2012    Temat postu:

Włoch: ponad pół miliona podpisów pod petycją o obniżenie kosztów polityki

518 tysięcy podpisów słuchaczy zebrali autorzy audycji w pierwszym programie publicznego włoskiego radia RAI, którzy prowadzili na antenie kampanię na rzecz obniżenia kosztów polityki i pensji parlamentarzystów, radnych oraz polityków wszystkich szczebli.

Petycja zostanie przekazana premierowi Mario Montiemu oraz przewodniczącym obu izb parlamentu. Zakończona w piątek wieczorem po pięciu miesiącach kampania pod hasłem „Obetnijmy koszty polityki”, prowadzona była w popularnej audycji „Zapping”.

Redakcja podkreśliła w wydanej nocie, że osiągnięty został jej cel, jakim było zebranie pół miliona podpisów. Wyjaśniono, że chodziło o symbolikę tej liczby, bo właśnie tyle podpisów trzeba zebrać we Włoszech pod obywatelskim wnioskiem o przeprowadzenie referendum.

Wśród postulatów kampanii jest całkowite zniesienie dożywotnich emerytur dla parlamentarzystów i radnych, obniżenie o połowę liczby osób zasiadających w Senacie i Izbie Deputowanych (obecnie wynosi ona łącznie 945) a także redukcja parlamentarnych pensji. Włoscy parlamentarzyści mają najwyższe uposażenia w Europie; wynoszą one kilkanaście tysięcy euro miesięcznie.

Tylko redukując koszty utrzymania armii polityków, szacowane na kilka miliardów euro rocznie, można odzyskać zaufanie obywateli do instytucji i sił politycznych – podkreślano na antenie publicznego radia.

Akcję poparli znani włoscy intelektualiści i artyści, wśród nich astrofizyk Margherita Hack i kompozytor Ennio Morricone.

Radio RAI odnotowało z satysfakcją, że kampania wywołała ożywioną dyskusję we włoskiej klasie politycznej. Redukcję kosztów polityki zapowiedział rząd Mario Montiego. Prace nad szczegółami tych oszczędności rozpoczęły się w tym roku w parlamentarnych komisjach, ale już pierwsze propozycje spotkały się z protestami niektórych polityków.

>>>>

Owszem ciekawa akcaj ale pamietajmy ze praprzyczyna jest euro i tego trzeba sie pozbyc . Walka z przywilejami stolkowiczow jest popularna ale nie pomoze . Tak jak w Korei Polnocnej nie ma sensu walka z przywilejami aparatczykow . Trzeba obalic system . Czyli euro ..


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 90852
Przeczytał: 182 tematy

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 15:00, 23 Kwi 2012    Temat postu:

Włochy: pawian-uciekinier wstąpił do baru i odwiedził bazę wojskową

W rejonie miasta Brindisi na południu Włoch pawian, który uciekł z miejscowego ogrodu zoologicznego, ku najwyższemu zdumieniu klientów wszedł do baru, gdzie objadł się kanapkami, a część zabrał na wynos. Po długim pościgu został złapany.

Włoskie media podały, że w niedzielę 5-letni pawian uciekł z zoo, połączonego z parkiem safari w miejscowości Fasano w Apulii. Pierwsze kroki na wolności skierował w stronę stacji benzynowej przy drodze szybkiego ruchu. W biały dzień wszedł tam do baru wywołując przerażenie i zdziwienie wielu obecnych osób. Obsłużył się sam. Zjadł trzy paczki chrupek, marmoladę i rzucił się na kanapki; część zjadł na miejscu, a kilka zabrał ze sobą, kiedy został ostatecznie przegoniony z baru przez obsługę.

Jednocześnie rozpoczął się pościg za uciekinierem. W stan gotowości zostali postawieni karabinierzy najbardziej zaniepokojeni tym, że ten gatunek małpy może być niebezpieczny dla człowieka.

Przygoda małpy zakończyła się w nocy, kiedy zwierzę przeskoczyło przez ogrodzenie terenu bazy lotnictwa wojskowego. Tam pawiana okrążyli pracownicy zoo. Uśpili go i odwieźli do jego domu.

>>>>

To skandal ! Jak on mogl ! Zachowuje sie jak parlamentarzysci a to nie wypada pawianowi !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 3 z 17

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy