Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Euro-Italia wybuchła rewolucja!Zdobyli giełdę!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 31, 32, 33  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 16:50, 25 Sty 2012    Temat postu:

Strajki we Włoszech doprowadziły do braku produktów spożywczych w sklepach

Brak paliwa na stacjach benzynowych oraz podstawowych świeżych produktów żywnościowych, takich jak mleko, w sklepach, astronomiczne ceny warzyw i owoców na targach - to rezultaty trwającego trzeci dzień strajku kierowców tirów we Włoszech.

Pracownicy branży transportowej, którzy blokują drogi w wielu rejonach kraju, protestują przeciwko wzrostowi cen paliwa, opłat za przejazd autostradą i polis ubezpieczeniowych. Domagają się interwencji rządu. Choć blokad dróg jest mniej niż w poprzednich dniach, to strajk jest wciąż wyjątkowo uciążliwy dla milionów ludzi, stojących w korkach na nieprzejezdnych drogach i autostradach i pozbawionych możliwości kupienia wielu produktów w sklepach, a także paliwa. Stacje benzynowe zamknięte są między innymi w Neapolu.

Drugi dzień z rzędu z powodu braku dostaw części nie pracują włoskie fabryki Fiata.

Zablokowany jest dojazd do portu w Genui, a straty przez to spowodowane ocenia się jako bardzo wysokie.

Kierowcy z Sycylii, którzy zainicjowali rozszerzony następnie cały kraj strajk mówią, że jest on „buntem ludu”.

O rozmiarach protestu i jego uciążliwości świadczy to, że we Włoszech jest 115 tysięcy form transportowych. Blisko 90 procent towarów przewożonych jest ciężarówkami.

Związek rolników indywidualnych Coldiretti alarmuje, że z powodu braku regularnych dostaw marnuje się codziennie 50 tysięcy ton mleka, warzyw i owoców, które opuszczają firmy rolnicze i farmy. Dlatego w wielu miastach i miejscowościach rolnicy rozdają za darmo swoje produkty; wszystko po to, aby się nie zmarnowały.

Obecne zapasy w sklepach i supermarketach - tam, gdzie jeszcze one są - wystarczą najwyżej na dwa dni. Na targach według rolników ceny wzrosły o 40 procent.

Widok pustych półek w sklepach jest coraz częstszy. Przed możliwością utrudnień w ruchu na zablokowanych włoskich autostradach ostrzega polskich kierowców konsulat RP w Rzymie.

>>>>

A wiec strefa euro zacznie coraz bardziej przypominac Koree Polnocna . W koncu to bratni system spoleczno-ekonomiczny !

Strajk kierowców we Włoszech, fot. PAP/EPA


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 16:22, 26 Sty 2012    Temat postu:

KE interweniuje ws strajku kierowców we Włoszech

Włochy powinny interweniować, by natychmiast rozwiązać problemy, jakie wywołał strajk kierowców tirów, i zagwarantować swobodny transport towarów - takie stanowisko przedstawił unijny komisarz Antonio Tajani w rozmowie z szefową MSW Anną Marią Cancellieri.

O telefonicznej rozmowie wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej i komisarza ds. przemysłu i przedsiębiorczości z włoską minister poinformowały dzisiejsze media. W czwartym dniu strajku pracownicy branży transportowej, protestujący przeciwko wysokim cenom paliw i opłat za autostrady, kontynuują - choć już na mniejszą skalę - blokady dróg w niemal całych Włoszech. Poważne utrudnienia w ruchu występują w rejonie Neapolu, na Sardynii, w stołecznym regionie Lacjum.

Rezultatem strajku jest paraliż dostaw, między innymi świeżej żywności, i pogłębiające się braki towarów w sklepach. Oblicza się, że na targach ceny warzyw i owoców wzrosły nawet o 200 procent.

W wielu miejscach nie ma paliwa na stacjach benzynowych. Zabrakło go w całej Kalabrii.

Trzeci dzień z rzędu nie pracują włoskie fabryki Fiata, ponieważ nie dowieziono do nich części.

Dochodzi do aktów przemocy uczestników blokad dróg wobec tych kierowców wozów dostawczych, którzy normalnie pracują; są zatrzymywani przez protestujących, opony w ich ciężarówkach są przebijane. W rejonie Caserty na południu policja zatrzymała pięciu sprawców takich czynów. W okolicach Bari w Apulii funkcjonariusze usunęli blokadę autostrady. Strajk ma się zakończyć w piątek.

!!!!!

Slyszeliscie ! Eurotowarzyszka zadzwonila i oswiadczyla ze rzad powinien ,,rozwiazac problemy'' . Genialne ! Coz z titaniczni mysliciele sa w Brukseli . Toz maly Kazio z przedszkola obecnie potrafi obsluzyc komorke i zdzwonic do rzadu Wloch ze ma rozwiazac problemy ludu . Ale odlot . I oto wasza UE . Jej ,,poziom'' umyslowy ...
Chcecie ich nadal ratowac aby mogli uprawiac dzialnosc ,,telefoniczna'' ???


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:02, 26 Sty 2012    Temat postu:

Włosi coraz bardziej zniechęceni sytuacją w kraju

Więk­szość Wło­chów jest znie­chę­co­nych sy­tu­acją pa­nu­ją­cą w ich kraju, a mło­dzi lu­dzie wy­ra­ża­ją go­to­wość wy­jaz­du za gra­ni­cę w po­szu­ki­wa­niu lep­sze­go życia - takie są przed­sta­wio­ne dzi­siaj re­zul­ta­ty son­da­żu In­sty­tu­tu Eu­ri­spes.
Za­chód słoń­ca nad Rzy­mem, fot. AFP -

60 pro­cent Wło­chów w wieku od 18 do 34 lat de­kla­ru­je, że opu­ści­li­by oj­czy­znę, przede wszyst­kim w na­dziei na zna­le­zie­nie pracy, jeśli mie­li­by taką oka­zję - wy­ni­ka z son­da­żu. Jako drugą przy­czy­nę chęci wy­jaz­du wy­mie­nia­ją niż­sze kosz­ty życia. Wskaź­nik osób go­to­wych na emi­gra­cję w prze­dzia­le wie­ko­wym 35-44 lata jest niż­szy i wy­niósł 45 proc. Do znie­chę­ce­nia ogól­ną sy­tu­acją pa­nu­ją­cą w kraju przy­zna­je się 63 proc. Wło­chów. Zde­cy­do­wa­na więk­szość - bli­sko 58 proc. - twier­dzi, że nie ma na nią wpły­wu. Taki sam wskaź­nik miesz­kań­ców Ita­lii de­kla­ru­je, że w ogóle nie chce lub chce w bar­dzo ogra­ni­czo­nym stop­niu oso­bi­ście przy­czy­nić się do po­pra­wy sy­tu­acji fi­nan­so­wej i go­spo­dar­czej kraju bądź pra­co­wać dla jego dobra. Go­to­wość taką wy­ra­ża 38 proc. an­kie­to­wa­nych.

Naj­bar­dziej prze­po­je­ni pe­sy­mi­zmem co do przy­szło­ści Włoch są lu­dzie w wieku od 25 do 34 lat - trzy czwar­te z nich widzi ją w czar­nych ko­lo­rach. 67 proc. Wło­chów uważa, że o 2011 roku na­le­ży jak naj­szyb­ciej za­po­mnieć, po­nie­waż sy­tu­acja w tym cza­sie znacz­nie się po­gor­szy­ła.

>>>>

No ja sie nie dziwie . Bal na euro-totanicu
dawno sie zakonczyl !Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:41, 31 Sty 2012    Temat postu:

Projekt włoskiej reformy: pediatrzy mają leczyć dzieci tylko do 7 lat

Protesty pediatrów we Włoszech wywołała dyskutowana obecnie propozycja reorganizacji służby zdrowia, zgodnie z którą mieliby oni leczyć dzieci wyłącznie do 7. roku życia. Pacjenci powyżej tego wieku podlegaliby już opiece internistów dla dorosłych.

Według obowiązujących dotychczas przepisów rodzice dzieci w wieku od 7 do 14 lat decydują o tym, czy mają one być dalej leczone przez swoich pediatrów, czy też przez lekarzy rodzinnych. Od zasady tej odstąpiono by, gdyby został zaakceptowany projekt przygotowany przez ekspertów regionalnych oddziałów służby zdrowia. Na początku lutego będzie on przedmiotem dyskusji na ogólnokrajowej konferencji z udziałem przedstawicieli władz centralnych i 20 regionów Włoch. Lecz już sam plan reformy wywołał protest pediatrów. Przewodniczący krajowego Stowarzyszenia Pediatrii Alberto Ugazio przypomniał, że według Światowej Organizacji Zdrowia "wiek pediatryczny" trwa do 18 lat.

- Lekarze medycyny ogólnej nie są takimi ekspertami w leczeniu dzieci, jak pediatrzy, ponieważ nie zajmują się tym od 50 lat. Wystarczy pomyśleć o takich sprawach, jak dawka leku zależna od wagi - podkreślił Ugazio.

Z kolei lekarze medycyny ogólnej protestują przeciwko kwestionowaniu ich kompetencji w dziedzinie pediatrii. - Przestańmy kłócić się o pacjentów - zaapelował sekretarz generalny włoskiej Federacji Lekarzy Medycyny Ogólnej Giacomo Milillo.

Autorzy zmian argumentują, że kierowali się przede wszystkim stałym spadkiem liczby pediatrów. Szacuje się, że w 2025 roku będzie ich we Włoszech zaledwie 8 tysięcy - ponad dwa razy mniej niż dotychczas. Pediatrzy odpowiadają zaś, że nie można eksperymentować na zdrowiu dzieci.

>>>>

A wiec na rozkaz UE trwa likwidacj sluzby zdrowia w Italii - jak w Grecji ...
Korzysc z euro ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:49, 01 Lut 2012    Temat postu:

Włochy: senator oskarżony o kradzież 13 milionów euro

13 mi­lio­nów euro wy­pro­wa­dził z kasy małej cen­tro­wej par­tii Mar­ghe­ri­ta se­na­tor Luigi Lusi, prze­ciw­ko któ­re­mu wsz­czę­ła śledz­two pro­ku­ra­tu­ra w Rzy­mie. Se­na­tor przy­znał się i chce oddać nie­ca­łą po­ło­wę tej sumy - po­da­ły media. Chce też do­bro­wol­nie pod­dać się karze.

Lusi był do­tych­czas se­na­to­rem cen­tro­le­wi­co­wej Par­tii De­mo­kra­tycz­nej. Zo­stał wy­klu­czo­ny z jej koła w środę w związ­ku z do­cho­dze­niem pro­ku­ra­tor­skim. W jego trak­cie usta­lo­no, że wcze­śniej, jako skarb­nik nie­ist­nie­ją­ce­go już po­st­cha­dec­kie­go ugru­po­wa­nia Mar­ghe­ri­ta wy­pro­wa­dził w la­tach 2008-2011 z jego kont 13 mi­lio­nów euro sta­no­wią­cych zwrot kosz­tów kam­pa­nii wy­bor­czej. We­dług prasy, po­wo­łu­ją­cej się na wy­ni­ki śledz­twa, ponad mi­lion euro prze­zna­czył na zakup luk­su­so­we­go apar­ta­men­tu w Rzy­mie oraz willi w jego po­bli­żu, a 4 mi­lio­ny euro za­in­we­sto­wał w spół­kę han­dlu nie­ru­cho­mo­ścia­mi. Poza tym do­ko­nał kilku znacz­nych prze­le­wów, mię­dzy in­ny­mi na konto pra­cow­ni ar­chi­tek­to­nicz­nej żony. Wszyst­kie te trans­ak­cje są obec­nie spraw­dza­ne.

Po­li­ty­cy daw­nej Mar­ghe­ri­ty z byłym sze­fem tej par­tii, se­na­to­rem Fran­ce­sco Ru­tel­lim na czele nie mogą uwie­rzyć w to, że Luigi Lusi wy­pro­wa­dził z par­tyj­nej kasy tak ogrom­ną sumę wy­łącz­nie dla celów oso­bi­stych. Przy­zna­li, że już wcze­śniej do­ma­ga­li się od swego skarb­ni­ka wy­ja­śnień do­ty­czą­cych stanu fi­nan­sów par­tii, ale ich nie uzy­ska­li.

Za­szo­ko­wa­ni są rów­nież li­de­rzy Par­tii De­mo­kra­tycz­nej, którą ostat­nio Lusi re­pre­zen­to­wał w izbie wyż­szej. Ga­ze­ty po­da­ły, że par­la­men­ta­rzy­sta gotów jest oddać 5 mi­lio­nów euro. Sę­dzia od­rzu­cił zło­żo­ną przez se­na­to­ra go­to­wość do­bro­wol­ne­go pod­da­nia się karze w wy­so­ko­ści roku wię­zie­nia. Grozi mu co naj­mniej dwa razy wię­cej.

>>>>

Bo diety byly za male ???


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:59, 01 Lut 2012    Temat postu:

Włoskie stewardesy buntują się przeciwko rozmiarom kostiumów

Ste­war­de­sy wło­skich linii lot­ni­czych Me­ri­dia­na Fly bun­tu­ją się prze­ciw­ko nowym ko­stiu­mom służ­bo­wym, które do­stęp­ne są tylko w roz­mia­rach 40 lub 42 oraz wpro­wa­dzo­ne­mu w ostat­nim cza­sie za­ka­zo­wi tycia - in­for­mu­ją lo­kal­ne media.

Czy po­parł(a)byś pro­test wło­skich ste­war­des? Wy­po­wiedz się na forum! Nowe za­sa­dy to przy­kład "dys­kry­mi­na­cji płci" i "ob­ra­za god­no­ści płci" - na­pi­sa­ły ste­war­de­sy w li­ście pro­te­sta­cyj­nym wy­sła­nym do wła­ści­cie­la Me­ri­dia­na Fly mul­ti­mi­lio­ne­ra Agy Khana.

Przed kil­ko­ma dnia­mi pra­cow­ni­ce linii otrzy­ma­ły nowe uni­for­my, za­pro­jek­to­wa­ne przez byłą mo­del­kę Cri­sti­nę Ce­olin, która jest żoną dy­rek­to­ra wy­ko­naw­cze­go Me­ri­dia­na Fly. Wło­skie media re­la­cjo­nu­ją, że pra­cow­ni­ce ze zdu­mie­niem stwier­dzi­ły, iż ist­nie­ją tylko dwa roz­mia­ry ko­stiu­mów - 40 i 42. Czę­ścią uni­for­mu jest zbyt krót­ka - zda­niem ste­war­des - spód­nicz­ka z dużym roz­por­kiem.

Po­nad­to we­dług przed­sta­wi­ciel­ki związ­ku za­wo­do­we­go ste­war­des Lu­cil­li Vanzi nowy re­gu­la­min nie to­le­ru­je "wzro­stu wagi, chyba że jest on uza­sad­nio­ny wzglę­da­mi zdro­wot­ny­mi, po­twier­dzo­ny­mi przez le­ka­rza".

Pod li­stem pod­pi­sa­ło się ok. 400 pra­cow­ni­ków firmy.

>>>>

Pewnie kolejny skutek euro ! Zmniejszone uniformy !
Juz UE wam zacisnie pasa :


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 14:46, 06 Lut 2012    Temat postu:

Włochy: polityczna awantura o śnieg

Śnieg, leżący od piątku w Rzymie po największych od kilku dekad opadach i lekki mróz stały się przyczyną politycznej awantury. Koncentruje się ona wokół burmistrza Gianniego Alemanno, który zarzuca Obronie Cywilnej, że nie przewidziała takiego ataku zimy.

Podczas, gdy do tej pory mówiono, że to najbardziej sroga zima od 27 lat, teraz wyraża się opinię, że takiego śniegu nie było w Wiecznym Mieście od 50 lat. Przez cały weekend życie we włoskiej stolicy było w dużej mierze sparaliżowane. Na ulice wyjechała tylko jedna czwarta autobusów i nieznaczna część podmiejskich pociągów, zamknięto wiele supermarketów, nieprzejezdne były liczne zasypane śniegiem i oblodzone drogi. W poniedziałek zamknięte będą przedszkola i szkoły wszystkich szczebli, urzędy oraz sądy. Trzeci dzień z rzędu obowiązywać będzie zakaz jazdy samochodem bez opon zimowych bądź łańcuchów.

Podczas gdy Rzymianie pokonywali kilometry na piechotę a podróżni mieli poważne trudności z dotarciem na lotnisko i wydostaniem się z niego, włoscy politycy pokłócili się o zimę. Sprawa trafi być może do parlamentu.

Polityczni przeciwnicy wywodzącego się z prawicy burmistrza Gianniego Alemanno obarczyli go odpowiedzialnością za paraliż miasta. Ten zaś wyjaśnił, że winę za to ponosi Obrona Cywilna - wielka, podlegająca rządowi formacja, której zadaniem jest między innymi monitorowanie sytuacji meteorologicznej i informowanie o zagrożeniach.

Alemanno twierdzi, że z prognoz, przedstawionych przez Obronę Cywilną nie wynikało, że śnieżyce będą tak intensywne i że zamiast kilku centymetrów białego puchu spadnie go nawet miejscami pół metra. Dlatego, według niego, nie poczyniono odpowiednich przygotowań. Burmistrz zażądał powołania komisji śledczej w celu wyjaśnienia dlaczego magistrat nie dysponował precyzyjnymi prognozami w mieście, w którym z racji położenia i łagodnych zim nie ma nawet odpowiedniego sprzętu do odśnieżania.

Szef Obrony Cywilnej Franco Gabrielli, którego niedawno mianowano dodatkowo specjalnym komisarzem do spraw katastrofy statku Costa Concordia, odparł, że podległa mu służba zapowiadała śnieżyce. - W naszym kraju najbardziej brakuje prewencji - oświadczył.

Ale przedmiotem sporu są też prognozy na najbliższe dni, które zdaniem burmistrza są niejasne.

- Nie jestem w stanie zapewnić bezpieczeństwa obywatelom mając niewłaściwe informacje - oświadczył Alemanno. - Czy mamy patrzeć w gwiazdy żeby dowiedzieć się co się wydarzy? - zapytał.

W ostrą wymianę zdań zaangażowali się liderzy największych partii. Centrolewicowa Partia Demokratyczna zażądała od burmistrza, by przeprosił mieszkańców za chaos, do jakiego doszło w Rzymie. Sekretarz generalny rządzącego do niedawno Włochami centroprawicowego Ludu Wolności Angelino Alfano chce, aby parlament zbadał postępowanie Obrony Cywilnej w dniach kryzysu pogodowego.

Burmistrz, który wdał się w ostrą polemikę ze swymi adwersarzami, zaapelował do mieszkańców Rzymu by sami odśnieżali chodniki przy swoich domach. Sam sfotografował się, jak odśnieża ulicę. W jego ślad poszli inni politycy, którzy zamieścili swoje zdjęcia z szuflami do odgarniania śniegu.

>>>>>

Z tego co pamietam to wloskie miasta maja urzednikow od odsniezania i wydaja na to kase o co byla afera . I co z nimi ??? Jak widac Italia schlodzona nie tylko ekonomicznie ale i pogodowo ...Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 15:54, 10 Lut 2012    Temat postu:

Włochy: strajk zakupowy w reakcji na wysokie ceny warzyw i owoców

Or­ga­ni­za­cje obro­ny praw kon­su­men­tów we Wło­szech przy wspar­ciu mi­ni­stra rol­nic­twa ape­lu­ją do klien­tów, by zre­zy­gno­wa­li z ku­po­wa­nia wa­rzyw i owo­ców, które po­dro­ża­ły nawet kil­ka­krot­nie po ostat­nim ataku zimy. Strajk za­ku­po­wy ma na celu wy­mu­sze­nie ob­ni­że­nia cen.

Po kilku dniach opa­dów śnie­gu Włosi sta­nę­li wobec ko­niecz­no­ści pła­ce­nia astro­no­micz­nych sum nawet za se­zo­no­we wa­rzy­wa i owoce. We­dług ogło­szo­nych w czwar­tek da­nych, cena po­ma­rań­czy wzro­sła śred­nio o 130 pro­cent, ja­błek o 108 pro­cent, gru­szek o 130 proc. Re­kor­do­wo dro­gie są cu­ki­nie, które zdro­ża­ły o bli­sko 170 pro­cent, a na nie­któ­rych tar­gach trze­ba za nie pła­cić nawet 8 euro za ki­lo­gram. O 200 pro­cent pod­nie­sio­ne zo­sta­ły ceny kar­czo­chów. "Nie ku­puj­cie ich”- ape­lu­ją sto­wa­rzy­sze­nia kon­su­menc­kie Co­da­cons i Adoc. Wzy­wa­ją, aby zre­zy­gno­wać z ku­po­wa­nia wa­rzyw, które kosz­tu­ją wię­cej niż 3 euro za ki­lo­gram. Tym­cza­sem na tar­gach trud­no nie­kie­dy zna­leźć niż­sze ceny.

Apel o strajk za­ku­po­wy po­parł mi­ni­ster rol­nic­twa Mario Ca­ta­nia. "Nie na­le­ży ku­po­wać cu­ki­nii, jeśli kosz­tu­je 7-8 euro za ki­lo­gram” - po­wie­dział.

Mi­ni­ster spraw we­wnętrz­nych An­na­ma­ria Can­cel­lie­ri za­chę­ci­ła zaś Wło­chów do zgła­sza­nia przy­pad­ków spe­ku­la­cji, którą tłu­ma­czy się skut­ka­mi nie­po­go­dy.

Zwią­zek rol­ni­ków Col­di­ret­ti zwra­ca z kolei uwagę na ogrom­ne, sza­co­wa­ne na setki mi­lio­now euro stra­ty, po­nie­sio­ne w re­zul­ta­cie śnie­życ i blo­kad dróg, z po­wo­du któ­rych zmar­no­wa­ła się nie­do­star­czo­na do han­dlu żyw­ność. Sy­tu­acja na wsi jest dra­ma­tycz­na- alar­mu­je rol­ni­czy zwią­zek.

>>>>>

Przypomina sie akcja Balcerowicza i Wyborczej po haslem pilnuj cen gdy po wepchnieciu nas do UE ceny zaczely rosnac . Ekonomika sowiecka oto ,,klimat'' UE totez nie dziwi ze pada ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 14:21, 11 Lut 2012    Temat postu:

Włochy: luksus nie zna kryzysu

Luksus nie zna kryzysu - podkreślają analitycy rynku we Włoszech, komentując bardzo dobre wyniki finansowe i wzrost zysków najsłynniejszych domów mody, projektantów i firm, produkujących markową biżuterię, perfumy i galanterię.

Najprostszym wytłumaczeniem dla bardzo dobrej sytuacji salonów najlepszych stylistów i producentów najdroższych torebek i butów jest to, że najbogatszych mimo poważnego kryzysu włoskich finansów wciąż stać na te luksusowe towary. To potwierdzenie zjawiska znanego w ekonomii. Ale - jak zauważa prasa - jest też inny znaczący rezultat obecnych trudności i tendencji do oszczędzania. Ludzie mają mniej pieniędzy, ale wydają je lepiej - rzadziej i na artykuły wyższej jakości.

Dlatego ten sektor włoskiej gospodarki ma się znakomicie - odnotowuje prasa. Weekendowy magazyn dziennika "La Repubblica" podkreśla, że najlepszym dowodem jest przykład włoskiej stolicy mody, czyli Mediolanu. Na ulicach handlowych butiki nie są zamykane i nigdy nie pojawia się w witrynie ogłoszenie o wynajmie lokalu. Podobnie jest w Rzymie, na ulicy najdroższych salonów, Condotti, i na Placu Hiszpańskim. W Wiecznym Mieście "strefa luksusu" nawet rozszerza się, gdyż nowe eleganckie sklepy otwierane są na kolejnych ulicach.

Jeszcze bardziej wymowne są wyniki finansowe znanych na całym świecie włoskich marek, które w 2011 roku zanotowały dwucyfrowy wzrost zysków: od 13 do 33 procent.

"System produkcji jest jak góra lodowa z małą częścią, która wystaje ponad powierzchnię i błyszczy na słońcu. Ta część produkuje artykuły najwyższej jakości, wysyła je na eksport, coraz więcej sprzedaje" - tak zjawisko to wytłumaczył prezes włoskiej Izby Mody Mario Boselli.

Według danych Izby w zeszłym roku branża włoskiej mody - od luksusowych ubrań po galanterię skórzaną - zanotowała w ogarniętym kryzysem kraju wzrost o 5,5 proc. w porównaniu z 2010 rokiem, a obroty w tym sektorze zwiększyły się z 60 do 63,5 miliarda euro. Eksport wzrósł zaś o 14,5 proc.

Te bardzo dobre wyniki zanotowano mimo innych, bardziej pesymistycznych danych. Wskazuje się, że w niektórych branżach, powiązanych z produkcją artykułów luksusowych, zwłaszcza w przemyśle włókienniczym, produkcja spadła o 6 procent i zlikwidowano 31 tysięcy miejsc pracy.

Znakomita sytuacja producentów luksusowej odzieży i innych artykułów skłoniła socjologów do skrupulatnej analizy zachowań klientów we Włoszech. Sondaże wykazały, że drogich rzeczy nie kupują tylko ludzie bogaci. Istnieje ogromna grupa klientów, których określa się jako nabywców "z ambicjami". Mimo mniej zasobnego portfela wybierają oni produkty najwyższej jakości, dobrej marki, często z dobrze widocznym logo. W dobie kryzysu i narodowej mobilizacji na rzecz ratowania finansów państwa towarzyszą temu zachowania iście patriotyczne - zauważają analitycy. Włosi z tych pobudek wybierają bowiem produkty "made in Italy".

>>>>>

No bo Ue niszczy glownie biedakow . Bankrutuje biedne poludnie Europy Grecja Hiszpanai Portugalia . Niemcy jeszcze sie trzymaja ale tez tylko do czasu ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:53, 15 Lut 2012    Temat postu:

PKB Włoch w IV kw. 2011 spadł mocniej niż szacowano

Pro­dukt Kra­jo­wy Brut­to Włoch spadł w IV kw. 2011 r. o 0,7 proc. kdk, po spad­ku w III kw. o 0,2 proc. - po­in­for­mo­wał w środę urząd sta­ty­stycz­ny Istat we wstęp­nym wy­li­cze­niu.

Ana­li­ty­cy sza­co­wa­li spa­dek PKB na 0,6 proc. kdk. W uję­ciu rdr PKB Włoch spadł w IV kw. o 0,5 proc., po wzro­ście w III kw. o 0,3 proc., po ko­rec­kie - podał Istat. Tu sza­co­wa­no spa­dek PKB rdr na 0,2 proc.

>>>>

Coraz wieksze korzysci Italii z euro !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 13:37, 18 Lut 2012    Temat postu:

Śledztwo ws. sytuacji w placówkach pogotowia w Rzymie

Prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie sytuacji na oddziałach pogotowia ratunkowego w Rzymie. Dochodzenie wszczęto w związku z przypadkami udzielania pomocy medycznej pacjentom leżącym na podłodze, gdyż brakuje noszy i łóżek szpitalnych.

Sytuację na oddziałach pogotowia określa się jako krytyczną, a cały system funkcjonowania tych placówek we włoskiej stolicy jako bliski załamania. Specjalna jednostka karabinierów, która dokonała inspekcji na wszystkich oddziałach pogotowia w Wiecznym Mieście, stwierdziła, że są one skrajnie przepełnione i funkcjonują fatalnie. Pacjenci po kilkanaście godzin czekają tam na pomoc medyczną, a na miejsce w szpitalu nawet 4 dni.

Prokuratura zainteresowała się tą sprawą po serii artykułów w prasie i licznych sygnałach od pacjentów. Media podały, że po informacji o wszczęciu dochodzenia i serii kontroli sytuacja nieco się poprawiła, ale wiele chronicznych problemów pozostało, z czego najbardziej dotkliwym jest brak miejsc w szpitalach. W dyskusji pojawiły się opinie, że to, co dzieje się w placówkach pogotowia, jest „narodową hańbą”, wynikłą z cięć w nakładach na służbę zdrowia. Jej przedstawiciele podkreślają, że ofiarami tego stanu rzeczy są w takim samym stopniu pacjenci jak i lekarze oraz cały personel medyczny. Lekarze i pielęgniarki są zestresowani z powodu nadmiaru pracy i warunków, w jakich muszą ją wykonywać.

Włoskie media przytaczają dane Trybunału Obrony Praw Chorego, czyli inicjatywy obywatelskiej przyjmującej sygnały od pacjentów. Z grudniowego raportu, sporządzonego na podstawie monitoringu 27 punktów pogotowia w regionie Lacjum, wynika, że czas oczekiwania na pomoc w przypadkach, gdy nie ma bezpośredniego zagrożenia życia, wynosi od 5 do 12 godzin. Nawet kilka dni trzeba czekać na miejsce na oddziale szpitalnym. W poczekalniach brakuje nawet krzeseł, a wiele osób godzinami czeka na stojąco. Często nie ma nawet pielęgniarki, która czuwałaby nad sytuacją. Niektórzy leżą na korytarzu na noszach. Ponieważ nosze nie są oddawane do karetek, nie mogą one bez nich wyjechać do następnego wezwania.

W jednym ze szpitali stwierdzono , że w sali o powierzchni 24 metrów kwadratowych na noszach leżały 24 osoby, czekające na pomoc. Przepełnienie placówek pogotowia w Rzymie tłumaczy się też utrwalonym zwyczajem, by właśnie tam zwracać się po pomoc medyczną także w lżejszych przypadkach. Zdaniem lekarzy publicznych przychodni i pracujących w nich specjalistów jest za mało.

>>>>

No co ? Euro-sluzba zdrowia ? Oszczednosci byly to klada na korytarzach . Sluzba zdrowa Italii zmierza w kierunku greckiej ...
Po co im sluzba zdrowia jak maja euro ???


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:40, 24 Lut 2012    Temat postu:

Włochy: rekordowe zarobki urzędników

Po kil­ka­set ty­się­cy euro rocz­nie za­ra­bia­ją we Wło­szech naj­wyż­si rangą przed­sta­wi­cie­le ad­mi­ni­stra­cji pu­blicz­nej i firm pań­stwo­wych. Świa­to­wym re­kor­dzi­stą jest ko­men­dant głów­ny po­li­cji An­to­nio Man­ga­nel­li z rocz­ną pen­sją w wy­so­ko­ści 621 ty­się­cy euro.

Wykaz za­rob­ków prze­ka­zał Izbie De­pu­to­wa­nych mi­ni­ster ad­mi­ni­stra­cji pu­blicz­nej Fi­lip­po Pa­tro­ni Grif­fi. Zo­sta­ły one ogło­szo­ne ofi­cjal­nie wkrót­ce po ujaw­nie­niu do­cho­dów i pen­sji mi­ni­strów rządu Mario Mon­tie­go, co jest ele­men­tem kam­pa­nii na rzecz przej­rzy­sto­ści pu­blicz­nych wy­dat­ków. Z da­nych tych wy­ni­ka, że pen­sje 58 pre­ze­sów i me­ne­dże­rów prze­kra­cza­ją pułap 294 ty­się­cy euro, ile wy­no­si pen­sja pre­ze­sa Sądu Naj­wyż­sze­go. Kwotę tę rząd Mon­tie­go uznał za górną gra­ni­cą za­rob­ków.

Kil­ku­dzie­się­ciu urzęd­ni­ków za­ra­bia wię­cej niż mi­ni­stro­wie, któ­rych pen­sje wy­no­szą około 200 ty­się­cy euro rocz­nie.

Nie ujaw­nio­no na­to­miast za­rob­ków sze­fów służb spe­cjal­nych

Pod­kre­śla się, że ko­men­dant głów­ny wło­skiej po­li­cji z pen­sją 621 ty­się­cy euro nie ma sobie rów­nych w świe­cie. Szef Sco­tland Yardu za­ra­bia rów­no­war­tość około 300 ty­się­cy euro, a więc dwa razy mniej niż An­to­nio Man­ga­nel­li. Wy­prze­dza on także szefa FBI (około 112 ty­się­cy euro).

W czo­łów­ce naj­le­piej opła­ca­nych urzęd­ni­ków są rów­nież głów­ny księ­go­wy pań­stwa Mario Can­zio z pen­sją 562 ty­się­cy euro rocz­nie, szef wię­zien­nic­twa Fran­co Ionta (543 ty­sie­cy euro), szef ga­bi­ne­tu w mi­ni­ster­stwie fi­nan­sów Vin­cen­zo For­tu­na­to - 536 tys. euro.

Dy­rek­tor Mo­no­po­lu Pań­stwo­we­go Raf­fa­ele Fer­ra­ra za­ra­bia 481 ty­się­cy euro, a pre­zes Urzę­du An­ty­mo­no­po­lo­we­go Gio­van­ni Pi­truz­zel­la - 475 tys. euro. Tyle samo wy­no­si pen­sja szefa Urzę­du ds. ko­mu­ni­ka­cji Cor­ra­do Ca­la­bro.

Ko­men­dant głów­ny ka­ra­bi­nie­rów Le­onar­do Gal­li­tel­li za­ra­bia 462 ty­sią­ce euro. Sze­fo­wie urzę­dów do spraw ener­gii i gazu mają pen­sje w wy­so­ko­ści bli­sko 400 ty­się­cy euro.

Szef Obro­ny Cy­wil­nej Fran­co Ga­briel­li otrzy­mu­je 364 tys. Pre­zes od­po­wied­ni­ka ZUS Giu­lia­no Qu­at­tro­ne za­ra­bia rocz­nie 333 ty­sią­ce euro.

Mi­ni­ster ad­mi­ni­stra­cji przy­znał, że lista jest nie­kom­plet­na, a w nie­któ­rych przy­pad­kach nie uwzględ­nio­no do­dat­ków i in­nych przy­wi­le­jów. Ko­men­ta­to­rzy zwra­ca­ją uwagę nie tylko na re­kor­do­wo wy­so­kie w Eu­ro­pie za­rob­ki wło­skich urzęd­ni­ków pań­stwo­wych, ale także na wy­ni­ka­ją­cy z listy ogrom biu­ro­kra­cji, która po­chła­nia ogrom­ne sumy pie­nię­dzy z bu­dże­tu przy nie­ja­snej czę­sto kom­pe­ten­cji wielu urzę­dów i agen­cji pań­stwo­wych.

>>>>

No i brawo ! Przyklad idzie z Brukseli !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:55, 29 Lut 2012    Temat postu:

Włoski senator zarabia 100 tysięcy euro rocznie

Salvo Fle­res, wło­ski se­na­tor i rzecz­nik praw więź­niów dla re­gio­nu Sy­cy­lia we Wło­szech za­ra­bia 100 ty­się­cy euro rocz­nie i ma służ­bo­we 10-po­ko­jo­we miesz­ka­nie w Pa­ler­mo. Prze­ciw­ko takim przy­wi­le­jom w dobie kry­zy­su i wy­rze­czeń za­pro­te­sto­wa­ło kilku wło­skich rad­nych.

Wy­dat­ki na se­na­to­ra-rzecz­ni­ka, za któ­re­go wy­na­ję­te miesz­ka­nie z se­kre­ta­ria­tem trze­ba pła­cić z kasy pań­stwa 67 ty­się­cy euro rocz­nie, pod­su­mo­wa­li radni z cen­tro­le­wi­co­wej Par­tii De­mo­kra­tycz­nej. Przy oka­zji za­uwa­żo­no, że to se­na­tor Fle­res za­sły­nął jako autor po­praw­ki do bu­dże­tu na 2011 rok, w re­zul­ta­cie któ­rej nie ob­ni­żo­no pen­sji wło­skich par­la­men­ta­rzy­stów. Są one naj­wyż­sze w Eu­ro­pie i wy­no­szą po kil­ka­na­ście ty­się­cy euro mie­sięcz­nie. Obec­nie par­la­ment w Rzy­mie, po­na­gla­ny przez rząd Mario Mon­tie­go, pra­cu­je nad usta­wą o re­duk­cji pen­sji se­na­to­rów i de­pu­to­wa­nych, a także licz­nych przy­wi­le­jów, ta­kich jak wy­so­kie od­pra­wy i do­ży­wot­nie eme­ry­tu­ry dla nie­któ­rych z nich.

Radni z Sy­cy­lii, któ­rzy pod­li­czy­li kosz­ty do­dat­ko­wej, płat­nej funk­cji spra­wo­wa­nej przez se­na­to­ra, oświad­czy­li: "Przy całym sza­cun­ku dla roli rzecz­ni­ka praw więź­niów, w dobie ta­kie­go kry­zy­su, jak obec­ny uwa­ża­my za sto­sow­ne dra­stycz­ne ob­cię­cie kosz­tów tego biura”. Są one, ich zda­niem, tym bar­dziej zbęd­ne, że se­na­tor ma swoje biuro w innym sy­cy­lij­skim mie­ście, Ka­ta­nii.

Jedna z or­ga­ni­za­cji spo­łecz­nych na­tych­miast za­po­wie­dzia­ła, że przyj­rzy się, jakie dzia­ła­nia obroń­ca praw więź­niów pod­jął w ich in­te­re­sie w mi­nio­nym roku.

To, że ujaw­nio­na spra­wa do­ty­czy Sy­cy­lii, ma jesz­cze do­dat­ko­wy wy­dźwięk. Wła­śnie ten re­gion znaj­du­je się na pierw­szym miej­scu we Wło­szech pod wzglę­dem wy­so­ko­ści wy­dat­ków na klasę po­li­tycz­ną wszyst­kich szcze­bli.

Wło­skie media pod­kre­śla­ją, że spra­wa ta do­wo­dzi, iż pro­blem gi­gan­tycz­nych, sza­co­wa­nych na mi­liar­dy euro rocz­nie i pięt­no­wa­nych od kilku lat kosz­tów utrzy­ma­nia po­li­ty­ków, jest znacz­nie więk­szy niż są­dzo­no i na­le­ży się spo­dzie­wać ujaw­nie­nia jesz­cze wielu ta­kich spraw.

>>>>

Tak ciezka ich dola . Maja strasznie niskie dochody ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 17:33, 02 Mar 2012    Temat postu:

Rekordowe zadłużenie Włoch

Re­la­cja wło­skie­go długu pu­blicz­ne­go do PKB osią­gnę­ła naj­wyż­szy po­ziom od 1996 roku. Wło­ski urząd sta­ty­stycz­ny po­in­for­mo­wał, że dług kraju wzglę­dem PKB wy­niósł na ko­niec ze­szłe­go roku 120,1 pro­cent.

Jed­no­cze­śnie de­fi­cyt fi­nan­sów pu­blicz­nych spadł do 3,9 pro­cent, a cała go­spo­dar­ka wzro­sła o 0,4 pro­cent.

>>>>

A wiec kolejny rekord dlugu ...
A jaki wzrost PKB ? Humorystyczny . Czy moze tragiczny . Ale z euro tyle sie wyciaga ...
Zasada euro to zasada przestawionego przecinka .
Kraj ktory bez euro wyciaga 10.0 w euro wyciaga 1.00 kraj z 4.0 wyciaga 0.4 ... Fajny system ! Prowadzacy do zaglady ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88592
Przeczytał: 167 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:43, 12 Mar 2012    Temat postu:

Włochy: skarbnik ugrupowania żył w luksusie za partyjne pieniądze

We Wło­szech ujaw­nia­ne są szcze­gó­ły skan­da­lu ze sprze­nie­wie­rze­niem mi­lio­nów euro z kasy po­st­cha­dec­kiej par­tii Mar­ghe­ri­ta przez jej by­łe­go skarb­ni­ka, se­na­to­ra Lu­igie­go Lu­sie­go. Za par­tyj­ne pie­nią­dze na­by­wał nie­ru­cho­mo­ści, po­dró­żo­wał po świe­cie i jadał w naj­droż­szych re­stau­ra­cjach.

Kilka ty­go­dni po tym jak pro­ku­ra­tu­ra wsz­czę­ła do­cho­dze­nie w spra­wie znik­nię­cia co naj­mniej kil­ku­na­stu mi­lio­nów euro z kasy roz­wią­za­ne­go już ugru­po­wa­nia, w me­diach po­ja­wia­ją się ko­lej­ne in­for­ma­cje o gi­gan­tycz­nej afe­rze, wy­wo­ła­nej przez se­na­to­ra obec­nej ka­den­cji wy­rzu­co­ne­go na­tych­miast z sze­re­gów cen­tro­le­wi­co­wej Par­tii De­mo­kra­tycz­nej. Pod­czas gdy po­cząt­ko­wo sza­co­wa­no, że jako skarb­nik ugru­po­wa­nia Mar­ghe­ri­ta Luigi Lusi wy­pro­wa­dził w la­tach 2008-2011 z jego kont 13 mi­lio­nów euro, obec­nie ob­li­cza się, że przy­własz­czył sobie nawet do 20 mi­lio­nów euro. Po parę mi­lio­nów euro prze­zna­czył na zakup luk­su­so­we­go apar­ta­men­tu i willi w Rzy­mie oraz w oko­li­cach. Kilka z tych nie­ru­cho­mo­ści za­ję­to na wnio­sek pro­ku­ra­tu­ry.

4 mi­lio­ny euro Lusi za­in­we­sto­wał w spół­kę han­dlu nie­ru­cho­mo­ścia­mi. Poza tym do­ko­nał kilku znacz­nych prze­le­wów, mię­dzy in­ny­mi na konto pra­cow­ni ar­chi­tek­to­nicz­nej żony. Wszyst­kie te trans­ak­cje są obec­nie spraw­dza­ne, a człon­ko­wie jego ro­dzi­ny zo­sta­li ob­ję­ci śledz­twem.

Wy­ni­ki do­tych­cza­so­wych kon­tro­li wska­zu­ją na to, że par­tyj­ne pie­nią­dze trak­to­wał jak swoje i wy­da­wał na naj­bar­dziej eks­tra­wa­ganc­kie, ści­śle pry­wat­ne cele. Wło­ska prasa in­for­mu­je, że za­sia­da­ją­cy w par­la­men­cie po­li­ty­cy daw­nej Mar­ghe­ri­ty nie mogą uwie­rzyć w to co się stało i – jak pod­kre­ślił dzien­nik „La Stam­pa” - onie­mie­li gdy po­zna­li szcze­gó­ły.

W czerw­cu ub. roku se­na­tor Luigi Lusi po­dró­żo­wał Orient Expres­sem po Eu­ro­pie i wy­po­czy­wał w re­jo­nie We­ne­cji wy­da­jąc na ten cel 15 ty­się­cy euro. 218 ty­się­cy euro prze­zna­czył na week­en­dy w To­ron­to i w Nowym Jorku. Z par­tyj­nych pie­nię­dzy opła­cił rów­nież prze­lot dla 7 osób na Ba­ha­my. Wy­po­czy­wał też na Kaj­ma­nach i w Czar­no­gó­rze.

Były skarb­nik był też sta­łym go­ściem zna­nej rzym­skiej re­stau­ra­cji znaj­du­ją­cej się w re­jo­nie Pan­te­onu. Za­ma­wiał tam spa­ghet­ti z ka­wio­rem za 180 euro.

Pro­ku­ra­tor­skie śledz­two i we­wnętrz­ne do­cho­dze­nie, pro­wa­dzo­ne z ini­cja­ty­wy by­łych li­de­rów par­tii, ma na celu wy­ja­śnie­nie jak do­szło do ta­kie­go braku kon­tro­li nad ogrom­ny­mi fi­nan­sa­mi par­tii.

Sam Luigi Lusi twier­dzi, że był „de­po­zy­ta­riu­szem” róż­nych par­tyj­nych se­kre­tów i za­rzu­ca byłym par­tyj­nym ko­le­gom, że chcą go „wy­koń­czyć”. Przy­zna­je jed­nak, że ma pewne „sła­bost­ki”. Spra­wa ta to punkt zwrot­ny dla całej wło­skiej po­li­ty­ki - uważa wal­czą­ce o przej­rzy­stość życia pu­blicz­ne­go ugru­po­wa­nie Wło­chy War­to­ści by­łe­go pro­ku­ra­to­ra An­to­nio Di Pie­tro, który za­sły­nął z do­cho­dze­nia w spra­wie gi­gan­tycz­nej afery ko­rup­cyj­nej w sze­re­gach wła­dzy w la­tach 90.

>>>>

A co ! Oni to maja zycie !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 31, 32, 33  Następny
Strona 6 z 33

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy