Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Euro-Irlandczycy uciekają z Irlandii!To jest apokalipsa!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:32, 10 Maj 2013    Temat postu:

Irlandia: 300 tys. osób wyemigrowało przez ostatnie cztery lata

Ok. 300 tys. Ir­land­czy­ków wy­emi­gro­wa­ło z kraju w ostat­nich czte­rech la­tach - po­da­ła zrze­sza­ją­ca or­ga­ni­za­cje mło­dzie­żo­we Kra­jo­wa Rada Mło­dzie­ży Ir­lan­dii. Głów­nym po­wo­dem wy­jaz­dów jest po­szu­ki­wa­nie lep­szej pracy.

Ozna­cza to, że w jed­nej na czte­ry ro­dzi­ny w kraju jest ktoś, kto wy­je­chał za gra­ni­cę. Wśród 300 tys. emi­gran­tów 40 proc. to osoby w wieku od 15 do 24 lat.

Kra­jo­wa Rada Mło­dzie­ży (Na­tio­nal Youth Co­un­cil) wy­ja­śnia, że de­cy­du­jąc się na wy­jazd, Ir­land­czy­cy chcą "po­sze­rzyć ho­ry­zon­ty" i "mieć więk­sze moż­li­wo­ści", ale przede wszyst­kim emi­gru­ją za pracą, uzna­jąc, że w Ir­lan­dii mają "ogra­ni­czo­ne szan­se na za­trud­nie­nie" oraz "brak per­spek­tyw".

Emi­gra­cję z kraju roz­wa­ża obec­nie aż po­ło­wa mło­dych osób w prze­dzia­le wie­ko­wym 18-24 lata, 40 proc. osób w prze­dzia­le 25-34 lata oraz ponad jedna czwar­ta osób prze­dzia­le 35-54 lata - wy­ni­ka z opu­bli­ko­wa­ne­go w środę ba­da­nia po­świę­co­ne­go emi­gra­cji.

Kra­jo­wa Rada Mło­dzie­ży, re­pre­zen­tu­ją­ca ponad 50 ir­landz­kich or­ga­ni­za­cji mło­dzie­żo­wych, już od pew­ne­go czasu ape­lu­je do rządu w Du­bli­nie, by opra­co­wał stra­te­gię, która za­chę­ci oby­wa­te­li do po­zo­sta­nia w kraju, oraz mia­no­wa­nia mi­ni­stra od­po­wie­dzial­ne­go wy­łącz­nie za spra­wy mi­gra­cji oraz kon­tak­ty z Ir­land­czy­ka­mi za gra­ni­cą.

Ir­lan­dia ma ok. 4,7 mln miesz­kań­ców.

>>>>

Grunt ze maja euro !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 14:44, 14 Gru 2013    Temat postu:

Irlandia: surowa polityka gospodarcza będzie kontynuowana

Surowa polityka gospodarcza irlandzkiego rządu zostanie utrzymana mimo wyjścia kraju spod kurateli trojki (czyli Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego i MFW), co nastąpi w niedzielę - zapowiedział minister finansów Michael Noonan.

"To ważny kamień milowy, ale nie koniec drogi" - mówił o wyjściu z programu, w ramach którego rząd w Dublinie od grudnia 2010 roku uzyskał od trojki wsparcie kredytowe w kwocie 57,4 mld euro w zamian za rygorystyczną redukcję wydatków publicznych i przeprowadzenie reform strukturalnych.

Dublin wystąpił o pomoc, gdy w następstwie krachu na rynkach finansowych w 2008 roku wyszło na jaw, że irlandzkie banki wystawiły się na nadmierne ryzyko na rynku nieruchomości. Ich rekapitalizacja doprowadziła kraj na krawędź bankructwa. W latach 2008-10 irlandzka gospodarka wykazywała wzrost ujemny.

"Deficyt i dług są wciąż zbyt duże" - zaznaczył Noonan na konferencji prasowej. Odczytano to jako zapowiedź kontynuacji obecnej polityki cięć wydatków, podnoszenia podatków i równoważenia budżetu, co pociąga za sobą duże koszty społeczne.

Noonan zapowiedział, że rząd rozważy obniżenie podatków w ciągu najbliższych dwóch lat, by dać gospodarce dodatkowe wsparcie. Eksperci są wobec tej zapowiedzi sceptyczni.

W budżecie na najbliższy rok rząd zaplanował obniżenie długu publicznego do 118,4 proc. produktu krajowego brutto, deficyt budżetowy na poziomie 4,8 proc. PKB i 2-procentowy wzrost gospodarczy.

Stopa bezrobocia spadła w listopadzie do 12,5 proc. z rekordowych 15,1 proc. w 2012 roku, ale wśród osób przed 25. rokiem życia wynosi 25 proc. Irlandia odnotowała wysoki przyrost liczby wyjazdów za pracą. Emigracja netto jest najwyższa w UE - w ub.r. z kraju wyjechało 75,8 tys. ludzi w wieku 15-44 lat.

100 tys. posiadaczy kredytów mieszkaniowych zalega z terminową spłatą rat i odsetek dłużej niż trzy miesiące, co budzi u trojki obawy o przyszłą stabilność irlandzkich banków.

W ostatnim raporcie z realizacji programu pomocowego Komisja Europejska skrytykowała Dublin za to, że nie zliberalizował dostępu do zawodów prawniczych ani nie zreformował w dostatecznym stopniu służby zdrowia, która w ub.r. przekroczyła swój budżet o 350 mln euro.

Irlandia jest pierwszym członkiem eurolandu, który oficjalnie wychodzi spod kurateli trojki, nadzorującej także programy pomocowe dla Grecji, Portugalii i Cypru.

...

Ta jest eks terminacja ! Euro za wszelka cene !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
Administrator



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 133577
Przeczytał: 66 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:46, 22 Wrz 2015    Temat postu:

Irlandczycy wciąż wybierają życie na emigracji

Dublin - Shutterstock

Mimo że Irlandia powoli odradza się po kryzysie gospodarczym, wciąż duża liczba osób urodzonych na Zielonej Wyspie wybiera życie poza jej granicami. Najczęściej wyjeżdżają młodzi ludzie.

Badanie przeprowadzone przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) pokazuje, że 17,5 procent osób powyżej 15. roku życia, które urodziły się w Irlandii, przebywa obecnie za granicą. 35 300 rdzennych mieszkańców opuściło Wyspę w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
REKLAMA


Kraj wyprzedził takie państwa jak Portugalia i Nowa Zelandia, które znalazły się w pierwszej trójce zestawienia (14 procent osób wybrało życie za granicą). Polska znalazła się na 8. miejscu (9,1 procent), Wielka Brytania na 10. (6,8 procent). W rankingu uwzględniono 34 kraje, które wchodzą w skład OECD.

Mimo że według danych Krajowego Biura Statystycznego Irlandczycy emigrują coraz rzadziej, to wciąż znacznie częściej niż Amerykanie czy Francuzi. Wśród osób różnych narodowości zamieszkujących Zieloną Wyspę, 80 900 z nich opuściło kraj w przeciągu ostatnich 12 miesięcy.

Dziennik "The Irish Times” przypomina, że przed kryzysem w Irlandii kraj mógł poszczycić się jedną z najliczniejszych grup młodzieży wśród państw OECD. Emigracja młodych ludzi jest obecnie jednym z największych problemów Irlandii – podkreślają badacze.

Wśród głównych przyczyn wyjazdu wymienia się wysokie bezrobocie, słabe perspektywy kariery zawodowej, a także niskie pensje w porównaniu do innych państw, zwłaszcza anglojęzycznych. Według danych Central Bank of Ireland, średnie wynagrodzenie dla irlandzkich absolwentów spadło w ostatnich latach o 12 procent.

Autorzy raportu podkreślają, że "sytuację gospodarczą kraju mogą poprawić osoby wracające z emigracji, lecz należy im ten powrót ułatwić".

...

Tak to Irlandia ,,wychodzi z kryzysu". Jedynym wyjsciem z euro jest ucieczka.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy