Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Bestialska napaść ZOMONu na kandydata Uładzimira Niaklajeu !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 57, 58, 59 ... 80, 81, 82  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 15:36, 13 Lip 2013    Temat postu:

Białoruś: nielegalnie pomagała rejestrować wnioski o polską wizę

W Grodnie udaremniono proceder nielegalnego rejestrowania ankiet wizowych do polskiego konsulatu przez jedną z mieszkanek - poinformowała agencja BiełTA, powołując się na Komitet Kontroli Państwowej obwodu grodzieńskiego.

Agencja podkreśla, że od 2011 r. Białorusini mogą w trybie uproszczonym otrzymywać w polskim konsulacie tzw. wizy zakupowe, ale od początku bieżącego roku praktycznie nie sposób przeprowadzić obowiązkowej rejestracji ankiety wizowej w internecie. Jak pisze BiełTA, zdaniem Departamentu Dochodzeń Finansowych Komitetu Kontroli Państwowej wynika to co najmniej z dwóch przyczyn: "ogromnej liczby chętnych i działalności osób, próbujących zarobić na zwiększonym popycie".

- Obywatele niejednokrotnie zwracali się do organów dochodzeniowych z informacją o osobach, zarabiających na popycie i ukrywających dochody przed służbami podatkowymi. Podczas sprawdzania kolejnej informacji 9 lipca przeprowadzono czynności sprawdzające wobec mieszkanki Grodna, która nie będąc zarejestrowana jako osoba prawna lub prowadząca działalność gospodarczą oferowała usługi rejestracji ankiet wizowych za wynagrodzenie pieniężne - informuje BiełTA.

Pracownicy Departamentu Dochodzeń Finansowych próbnie przeszli u niej procedurę zakupu usługi za cenę 1,1 mln rubli białoruskich (124 dol.). Przedpłata wynosiła 200 tys. rubli (23 dol.). Potem stwierdzono także inne fakty świadczące o nielegalnej działalności gospodarczej kobiety.

Jak pisze BiełTA, obecnie rozstrzygana jest kwestia pociągnięcia kobiety do odpowiedzialności.

...

Tylko bez sadyzmu . Wszyscy kombinuja z wladza na czele to co sie czepiac .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:51, 17 Lip 2013    Temat postu:

Na Białorusi spiłowano krzyż upamiętniający żołnierzy AK

Krzyż upamiętniający dowódcę oddziału AK połączonych sił Szczuczyn-Lida Anatola Radziwonika, pseudonim "Olech", oraz innych żołnierzy AK poległych pod wsią Raczkowszczyzna w obwodzie grodzieńskim został spiłowany przez nieznanych sprawców.

Poinformował o tym działacz Związku Polaków na Białorusi (ZPB) Andrzej Pisalnik.

- Jesteśmy na miejscu. Ten krzyż trzymała żelazna armatura i ta część została spiłowana. Gospodarze opowiadają, że stały znicze i wieńce, bo dużo ludzi tu przyjeżdżało. Wywieźli wszystko. Ani śladu nie zostało - powiedział Pisalnik.

Jak dodał, wszystko wskazuje na to, że ze sprawą mają związek władze gminne. - Gospodarzy (terenu, na którym stał krzyż) wezwano do siedziby gminy. Powiedzieli im, że w sprawie tego krzyża przyjedzie ktoś ze Szczuczyna i chce z nimi rozmawiać. Spędzili tam dwie godziny, czekając na tego kogoś, ale nikt nie przyjechał. Pod ich nieobecność (do gospodarstwa) przyjechała brygada i wywiozła krzyż. Jak wrócili do domu, zobaczyli, że nie ma śladu krzyża i fundament jest już ziemią zasypany - opowiadał Pisalnik.

Według działacza ZPB przewodnicząca władz gminnych interesowała się wcześniej krzyżem i nawet mówiła gospodyni, że w tej sprawie zostanie wszczęta sprawa karna.

- Gospodyni, na której posesji krzyż stał, jest bardzo pobożna, teraz cała w rozpaczy, łzy jej ciekną. Mówi, że o krzyżu wiedzieli wszyscy okoliczni mieszkańcy i niemal codziennie ktoś przychodził, żeby postawić znicz, pomodlić się przy krzyżu - dodał Pisalnik.

- My jako związek traktujemy ten akt wandalizmu jako akt obrazy wiernych katolickichz rejonu szczuczyńskiego, którzy byli świadkami poświęcenia krzyża i był on dla nich świętością - zaznaczył.

Krzyż upamiętniający Radziwonika i innych żołnierzy AK, którzy zginęli pod Raczkowszczyzną w walkach z NKWD w 1949 roku, został postawiony 12 maja, przez nieuznawany przez władze w Mińsku Związek Polaków na Białorusi, na terenie prywatnym w obecności około 150 osób, w tym prezes Stowarzyszenia Żołnierzy AK na Białorusi Weroniki Sebastianowicz, kilku innych byłych żołnierzy AK oraz konsula generalnego RP w Grodnie Andrzeja Chodkiewicza.

19 czerwca prezes ZPB Mieczysław Jaśkiewicz oraz Sebastianowicz zostali skazani przez sąd w Szczuczynie na kary grzywny. Uznano ich za winnych złamania zasad przeprowadzania zgromadzeń masowych, gdyż nie uzyskali zgody władz na organizowaną przez siebie akcję.

Rzecznik polskiego MSZ Marcin Bosacki powiedział po wyroku: "Politycznie podtrzymujemy nasze zdanie, że tego typu sprawy przypominają represje z mrocznych czasów dyktatur komunistycznych. Jeszcze raz apelujemy do Białorusi, aby prawo mniejszości narodowych do kultywowania swojej tożsamości i historii było respektowane, tak jak jest respektowane w całej Europie, w tym w Polsce".

Według informacji Sebastianowicz na Białorusi żyje obecnie około 70 byłych żołnierzy AK, ludzi starszych, z których większość jest przykuta do łóżek.

????

Kto to zrobil ? KGB ???


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:58, 18 Lip 2013    Temat postu:

Białoruś: szef ZPB złożył skargę do prokuratury ws. spiłowanego krzyża

Szef nieuznawanego przez władze białoruskie Związku Polaków na Białorusi Mieczysław Jaśkiewicz złożył dziś skargę do prokuratury, domagając się wyjaśnienia, kto spiłował krzyż upamiętniający żołnierzy AK we wsi Raczkowszczyzna.

Jaśkiewcz powiedział, że taką samą skargę złożyła również prezes Stowarzyszenia Żołnierzy AK na Białorusi Weronika Sebastianowicz.

- Złożyliśmy skargę do prokuratury, że został zniszczony krzyż w Raczkowszczyźnie, który postawiliśmy w intencji poległych za ojczyznę. Napisaliśmy, że pogwałcono nasze uczucia religijne, a według konstytucji każdy człowiek ma prawo je wyrażać. Chcemy, żeby prokuratura wyjaśniła, kto skradł krzyż, który był poświęcony podczas mszy, i żeby ukarano winnych - powiedział Jaśkiewicz.

- Podejrzewany, że za tym stoją służby (KGB) - dodał.

O spiłowaniu i wywiezieniu krzyża upamiętniającego dowódcę oddziału AK połączonych sił Szczuczyn-Lida Anatola Radziwonika, pseudonim "Olech", oraz innych żołnierzy AK poległych pod wsią Raczkowszczyzna w obwodzie grodzieńskim w walkach z NKWD w 1949 roku poinformował wczoraj działacz ZPB Andrzej Pisalnik.

Podkreślił, że gospodarzy posesji, na której stał krzyż, wezwano do urzędu gminy, twierdząc, że w sprawie krzyża przyjedzie ze Szczuczyna ktoś, żeby z nimi porozmawiać. Spędzili w urzędzie dwie godziny, ale nikt do nich nie przyjechał. Gdy wrócili do domu, okazało się, że nie ma już śladu krzyża.

Krzyż został postawiony 12 maja przez ZPB na terenie prywatnym w obecności około 150 osób, w tym Sebastianowicz, kilku innych byłych żołnierzy AK oraz konsula generalnego RP w Grodnie Andrzeja Chodkiewicza.

19 czerwca Jaśkiewicz oraz Sebastianowicz zostali skazany przez sąd w Szczuczynie na kary grzywny. Uznano ich za winnych złamania zasad przeprowadzania zgromadzeń masowych, gdyż nie uzyskali zgody władz na zorganizowany przez siebie mityng. Jaśkiewicz podkreśla, że nie był to mityng, tylko msza.

Rzecznik polskiego MSZ Marcin Bosacki powiedział po wyroku: - Politycznie podtrzymujemy nasze zdanie, że tego typu sprawy przypominają represje z mrocznych czasów dyktatur komunistycznych. Jeszcze raz apelujemy do Białorusi, aby prawo mniejszości narodowych do kultywowania swojej tożsamości i historii było respektowane, tak jak jest respektowane w całej Europie, w tym w Polsce.

Według informacji Sebastianowicz na Białorusi żyje obecnie około 70 byłych żołnierzy AK, ludzi starszych, z których większość jest przykuta do łóżek.

>>>>

No wlasnie . Co to za burdel ?!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:53, 24 Lip 2013    Temat postu:

Zjazd Białorusinów Świata apeluje o zwolnienie więźniów politycznych


Delegaci VI Zjazdu Białorusi­nów Świata zaapelowali w środę na zakończenie dwudnio­wych obrad w Mińsku o zwol­nienie więźniów politycznych na Białorusi. W obradach uczestniczyli delegaci z Polski.

- Silna władza, pewna swojej racji, prowadzi dialog z politycz­nymi oponentami. Niestety na Białorusi nadal są ludzie pozba­wieni wolności za swe politycz­ne przekonania niezgodne z ofi­cjalnym stanowiskiem i nie mają oni możliwości uczestni­czenia w takim dialogu – pod­kreślono w przyjętym dokumen­cie.

I zaapelowano do władz Biało­rusi o „akt dobrej woli i zwolnie­nie z miejsc pozbawienia wol­ności osób, które znajdują się tam w ramach kary za swe po­glądy polityczne”.

W zjeździe uczestniczyło około 350 Białorusinów z różnych kra­jów, m.​in. państw ościennych, w tym Polski czy USA. Wśród de­legatów z Polski była m.​in. pre­zes Białoruskiego Towarzystwa Kulturalnego „Chatka” z Sopotu Helena Głogowska, a także Bia­łorusini z Białegostoku.

Występując na forum zjazdu, Głogowska podkreśliła, że mieszkający w Polsce Białorusi­ni miewają trudności z otrzyma­niem wiz białoruskich, co w przeszłości dotykało także ją samą. W tym roku – według jej słów - wizy nie dostał prezes Związku Białoruskiego w Pol­sce oraz nadającego z Polski na Białoruś Radia Racyja Euge­niusz Wappa.

- Dla Białorusinów z Polski jest to teraz główny problem - po­wiedziała. – Wjazd Białorusi­nów z Polski, którzy są tu dzi­siaj, też do ostatniej chwili stał pod znakiem zapytania. Jeśli człowiek cały dzień musi spę­dzić w konsulacie, czekając, aż ktoś da zgodę wyjazdu na VI Zjazd Białorusinów, jest to jasne świadectwo stosunku do Białorusinów za granicą, w tym wypadku – w Polsce.

Według centrum Praw Człowie­ka „Wiasna”, na Białorusi jest obecnie 12 więźniów politycz­nych.

Kolejny zjazd odbędzie się w Mińsku za cztery lata.

...

To podstawa .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:55, 24 Lip 2013    Temat postu:

Białoruś: dd 24 października konfiskata pojazdów za jazdę po pijanemu


Ustawa przewidująca konfiska­tę samochodu w razie jazdy po pijanemu po raz drugi w ciągu roku wejdzie na Białorusi w życie 24 października – poinfor­mował w środę przedstawiciel prokuratury generalnej Uładzi­mir Turko.

Ustawa wejdzie w życie o pół­nocy z 23 na 24 października – oznajmił Turko. Wcześniej pro­kurator generalny Alaksandr Kaniuk informował, że ustawa będzie dotyczyć nie tylko Biało­rusinów, ale też obywateli in­nych państw.

Ustawa ma na celu zaostrzenie odpowiedzialności za kierowa­nie pojazdem w stanie upoje­nia alkoholowego, pod wpły­wem narkotyków, środków psy­chotropowych lub innych sub­stancji odurzających. Przewidu­je ona m.​in. zwiększenie grzyw­ny oraz zaostrzenie odpowie­dzialności karnej za jazdę po pi­janemu, przekazanie kierowa­nia pojazdem osobie będącej w takim stanie lub odmowę poddania się badaniu alkoma­tem.

Przy tym pojazd, kierowany przez osobę, która popełniła takie wykroczenie po raz drugi w ciągu roku, podlega konfiska­cie. Wyjątkiem będą jedynie po­jazdy użytkowane wbrew woli właściciela albo przejęte w wy­niku działań niezgodnych z pra­wem, np. kradzieży.

Ustawa została 19 czerwca przyjęta przez niższą izbę parla­mentu, Izbę Reprezentantów, a 28 czerwca przez wyższą izbę, Izbę Reprezentantów, następ­nie 12 lipca podpisał ja prezy­dent.
Według danych białoruskiego MSW co roku na Białorusi jest zatrzymywanych za jazdę w sta­nie nietrzeźwym 50-55 tys. kie­rowców. Liczba osób sądzo­nych rocznie za kierowanie po­jazdem po pijanemu więcej niż raz w ciągu roku wynosiła w ostatnich latach około 4,5 tys.

....

To kradziez . Przestepstwo nie powoduje ze ktos traci wlasnosc !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:02, 26 Lip 2013    Temat postu:

Białoruś: Łukaszenka: w Cerkwi prawosławnej są potrzebne reformy

Pre­zy­dent Bia­ło­ru­si Alak­sandr Łu­ka­szen­ka oświad­czył, że Cer­kwi pra­wo­sław­nej po­trzeb­ne są re­for­my, mię­dzy in­ny­mi skró­ce­nie kazań i na­bo­żeństw.

- Cały świat się zmie­nia i roz­wi­ja, co wię­cej, nie tak, jak chcie­li­by­śmy my i jak chcia­ła­by Cer­kiew. Uwa­żam, że skoro zmie­nia się świat, to Cer­kiew też po­win­na. Wy­da­je mi się, że je­ste­śmy w przed­dzień ja­kiejś re­for­my Cer­kwi pra­wo­sław­nej, i może nie tylko jej – po­wie­dział pre­zy­dent.

Łu­ka­szen­ka oświad­czył przy tym, że „Bogu dzię­ki” Cer­kiew nie za­cho­ro­wa­ła na tę „za­ra­zę, na którą za­padł Ko­ściół na Za­cho­dzie”, do­da­jąc, że cho­dzi mu m.​in. o pe­do­fi­lię i ho­mo­sek­su­alizm.

- Ale już za­czy­na­my cho­ro­wać – ostrzegł – i sadzę, że Cer­kiew pra­wo­sław­na nie dzia­ła w tej sfe­rze wy­star­cza­ją­co in­ten­syw­nie, także we współ­pra­cy z pań­stwem. Mo­że­my stra­cić całe po­ko­le­nie mło­dzie­ży. Mówi zresz­tą o tym także pa­pież Fran­ci­szek.

Łu­ka­szen­ka wy­ra­ził prze­ko­na­nie, że re­for­my w Cer­kwi po­win­ny od­by­wać się stop­nio­wo, po­czy­na­jąc od cer­kiew­ne­go ję­zy­ka, a koń­cząc na cza­sie trwa­nia na­bo­żeństw. We­dług niego modły, na­bo­żeń­stwa oraz ka­za­nia są za dłu­gie i „do­ro­śli, star­si lu­dzie po pro­stu tego nie wy­trzy­mu­ją”.

- Je­stem prze­ciw­ny temu, żeby lu­dzie przy­cho­dzi­li i dwie-trzy go­dzi­ny słu­cha­li mo­dłów czy kazań na sto­ją­co, nie mając moż­li­wo­ści usiąść – oświad­czył pre­zy­dent.

Oznaj­mił także, że jest prze­ciw­ni­kiem bu­do­wy więk­szych cer­kwi, bo będą czło­wie­ka „przy­tła­czać”. We­dług niego po­win­ny one być „przy­tul­ne, dla duszy”.

Me­tro­po­li­ta miń­ski i słuc­ki Fi­la­ret mówił na po­cząt­ku roku, że Cer­kiew ma na Bia­ło­ru­si dobre sto­sun­ki z pań­stwem. - Roz­wi­ja­my współ­pra­cę, po­ro­zu­mie­wa­jąc się ję­zy­kiem war­to­ści mo­ral­nych - za­zna­czył.

Także Łu­ka­szen­ka w orę­dziu bo­żo­na­ro­dze­nio­wym pod­kre­ślał, że Cer­kiew pra­wo­sław­na za­wsze była z na­ro­dem i ode­gra­ła ważną rolę w stwa­rza­niu pań­stwo­wo­ści i kształ­to­wa­niu cha­rak­te­ru Bia­ło­ru­si­nów. - A teraz jest na­szym nie­za­wod­nym po­moc­ni­kiem w służ­bie spo­łecz­nej, w dzie­le mi­ło­sier­dzia i oświa­ty - po­wie­dział.

Wy­znaw­ca­mi pra­wo­sła­wia jest około 80 proc. spo­śród 9,5 mln miesz­kań­ców Bia­ło­ru­si.

>>>>

Jeszcze tego brakuje aby ,,fachowiec" zabral sie za Cerkiew .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:03, 26 Lip 2013    Temat postu:

Łukaszenka: zatrzymano szpiega obcych państw

Funk­cjo­na­riusz bia­ło­ru­skich służb spe­cjal­nych, który pra­co­wał na rzecz państw ob­cych, zo­stał za­trzy­ma­ny na Bia­ło­ru­si - po­in­for­mo­wał pre­zy­dent Alak­sandr Łu­ka­szen­ka, cy­to­wa­ny przez agen­cję In­ter­fax-Za­pad.

- Nie­daw­no za­trzy­ma­li­śmy zdraj­cę, który dzia­łał w służ­bach spe­cjal­nych i który przez przed­sta­wi­cie­li Ko­ścio­ła ka­to­lic­kie­go był zwią­za­ny z pań­stwa­mi ob­cy­mi - oświad­czył Łu­ka­szen­ka na spo­tka­niu z dzien­ni­ka­rza­mi w Miń­sku.

Rzecz­nik Kon­fe­ren­cji Epi­sko­pa­tu Bia­ło­ru­si Jury Sańko po­wie­dział, że nic mu na ten temat nie wia­do­mo. - Pierw­szy raz sły­szę - oznaj­mił.

We­dług bia­ło­ru­skie­go pre­zy­den­ta za­trzy­ma­ny pra­cow­nik służb spe­cjal­nych "nie tylko prze­ka­zy­wał in­for­ma­cje, ale też z po­wo­du jego dzia­łal­no­ści ucier­pie­li lu­dzie pra­cu­ją­cy za gra­ni­cą".

Agen­cja Bieł­TA po­da­je, że Łu­ka­szen­ka po­wia­do­mił o tym za­trzy­ma­niu, ko­men­tu­jąc spra­wę by­łe­go współ­pra­cow­ni­ka ame­ry­kań­skich służb spe­cjal­nych Edwar­da Snow­de­na, który od 23 czerw­ca prze­by­wa na mo­skiew­skim lot­ni­sku Sze­re­mie­tie­wo po wcze­śniej­szym ujaw­nie­niu skali in­wi­gi­la­cji elek­tro­nicz­nej pro­wa­dzo­nej przez Agen­cję Bez­pie­czeń­stwa Na­ro­do­we­go USA.

- Jak to na­zwać? Z na­sze­go punk­tu wi­dze­nia - zdra­dą. To dla­cze­go z ame­ry­kań­skie­go punk­tu wi­dze­nia nie uzna­wać Snow­de­na za zdraj­cę? - za­py­tał re­to­rycz­nie bia­ło­ru­ski pre­zy­dent.

Dodał, że na miej­scu władz ro­syj­skich udzie­lił­by Snow­de­no­wi azylu po­li­tycz­ne­go i trze­ba było to zro­bić już dawno. - Na miej­scu władz ro­syj­skich dzia­łał­bym bar­dziej zde­cy­do­wa­nie w tej kwe­stii - po­wie­dział.

- Oni (Ame­ry­ka­nie) set­kom ta­kich zdraj­ców dali schro­nie­nie - pod­kre­ślił. I dodał: "Ile ta­jem­nic oni stąd za­bra­li, ilu ter­ro­ry­stom, któ­rych wy­da­nia do­ma­ga się Rosja, dali schro­nie­nie. Czemu cze­pia­cie się (pre­zy­den­ta Rosji Wła­di­mi­ra) Pu­ti­na i wy­rzu­ca­cie mu, że po­stę­pu­je ja­ko­by nie­wła­ści­wie? Po­stę­pu­je wła­ści­wie".

Na temat sa­me­go Snow­de­na Łu­ka­szen­ka po­wie­dział zaś, że do­brze wie­dział, gdzie się za­trud­nia. - Skoro czło­wiek po­szedł tam pra­co­wać, to niech pra­cu­je. Ale jeśli chce zaj­mo­wać się obro­ną praw czło­wie­ka(...), po­wi­nien zwol­nić się ze służb spe­cjal­nych. Jed­nak gdy się jest w po­sia­da­niu taj­nych in­for­ma­cji, nie ma się prawa tak za­cho­wy­wać - pod­kre­ślił.

O Sta­nach Zjed­no­czo­nych Łu­ka­szen­ka po­wie­dział, że "na­dzia­ły się na to, o co wal­czy­ły". "Wszę­dzie krzy­czy­cie, że je­ste­ście osto­ją praw czło­wie­ka. O ja­kich pra­wach czło­wie­ka mowa, jeśli pod­słu­chi­wa­li­ście nie tylko Bia­ło­ru­si­nów i Ro­sjan, uzna­jąc ich za wro­gów, ale też całą Eu­ro­pę Za­chod­nią, pod­słu­chu­jąc 500 mln te­le­fo­nów dzien­nie?" - za­py­tał.

Wy­ra­ził też prze­ko­na­nie, że w USA nie są prze­strze­ga­ne żadne prawa czło­wie­ka i spra­wa Snow­de­na jest tego po­twier­dze­niem. - Ale my nie po­win­ni­śmy się w to mie­szać, niech sami roz­wią­żą spra­wę Snow­de­na. To do­pie­ro po­czą­tek, ten pożar Ame­ry­ka­nie będą gasić w wielu miej­scach - dodał Łu­ka­szen­ka.

>>>>

A co oni tam szpiegowali ? Udoj krow ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:16, 26 Lip 2013    Temat postu:

Zastrzelono "mutanta" napadającego na bydło

Na Bia­ło­ru­si za­strze­lo­no "mu­tan­ta", który na­pa­dal na bydło. Jak in­for­mu­je belsat.​eu, za­bi­te zwie­rzę przy­po­mi­na hienę z nie­na­tu­ral­nie długą szyją.

Zwie­rzę za­strze­lo­no w oko­li­cach Wi­teb­ska. Stwór przez kilka mie­się­cy na­pa­dał na bydło w po­bli­skiej wsi Prud­ni­ki.

Jak in­for­mu­je belsat.​eu, głów­ny le­karz we­te­ry­na­rii po­wia­tu Do­kszyc­kie­go Aleg Sa­lau­jou oświad­czył, że nie jest w sta­nie okre­ślić przy­na­leż­no­ści ga­tun­ko­wej zwie­rzę­cia.

Pod­kre­ślił, że dwie inne isto­ty, po­dob­ne do tej za­bi­tej, wciąż prze­by­wa­ją w oko­li­cy.

>>>>

Njawiekszy mutant stoi na czele ... czole ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:13, 29 Lip 2013    Temat postu:

Białoruś: pobito córkę przedsiębiorcy związanego z opozycją

16-letnia córka białoruskiego przedsiębiorcy związanego z opozycją Wiaczasłaua Szeleha została porwana, pobita i po­mazana farbą przez niezna­nych sprawców. Przedsiębiorca uważa, że ma to związek z jego działalnością opozycyjną.

Natalla Szeleh została uprowa­dzona w sobotę rano, gdy szła na stadion, gdzie zamierzała pobiegać. Dziewczyna mówi, że uderzono ją w głowę i że straci­ła przytomność. Nieznani sprawcy wywieźli ją do lasu, a gdy się po kilku godzinach ock­nęła, okazało się, że jest poma­zana na twarzy i rękach czarną farbą, zabrano jej buty i porwa­no ubranie. Do rodziców za­dzwoniła z telefonu, który jej udostępnił przejeżdżający drogą kierowca.

Według relacji przedsiębiorcy miesiąc wcześniej ostrzyżeni na łyso mężczyźni grozili jego córce, że jeśli będzie wychodzić z domu, wywiozą ją do lasu i zgwałcą.

Szeleh, który mieszka w z Bo­brujsku, wiąże napaść na córkę ze swoją działalnością politycz­ną. W 2010 roku wchodził w skład grupy inicjatywnej zbiera­jącej podpisy pod kandydaturą opozycyjnego kandydata na prezydenta Andreja Sannikaua, jest także członkiem komitetu na rzecz utworzenia partii Biało­ruska Chrześcijańska Demokra­cja (opozycyjnej).

- Porwanie mojej córki to nie tylko próba zastraszenia mnie osobiście. To przestroga dla ca­łego społeczeństwa obywatel­skiego: zobaczcie, co się stanie z waszymi dziećmi, jeśli nie za­mknięcie ust na kłódkę – powie­dział Szeleh.

Szeleh sądzi, że córkę porwano także dlatego, że on sam przy­gotowuje skargę na dekret pre­zydenta Alaksandra Łukaszenki do Komitetu Praw Człowieka, organu kontrolnego powołane­go na mocy Międzynarodowe­go Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych z 1966 roku.

W 2006 roku, gdy przedsiębior­ca miał sklep ze sprzętem go­spodarstwa domowego, skonfi­skowano mu cały towar po kon­troli państwowej, podczas któ­rej znaleziono „jeden, jakoby nieprawidłowo wypełniony druk”. Kiedy Sąd Najwyższy unieważnił decyzję o konfiska­cie, cały towar oszacowany na 93 mln rubli białoruskich (33 tys. zł) był już przez państwo sprzedany po cenie niższej od rynkowej. Ministerstwo finan­sów odmówiło mu zwrócenia całej tej kwoty, gdyż zgodnie z prezydenckim dekretem pań­stwo może zwracać jedynie sumy, które wpłynęły do budże­tu, a do budżetu trafiło po sprzedaży tylko 60 mln rubli (21 tys. zł).

Wyczerpawszy całą procedurę apelacji w kraju przedsiębiorca postanowił napisać skargę do Komitetu Praw Człowieka i obecnie szykuje niezbędne do­kumenty. - Myślę, że służby spe­cjalne dowiedziały się o tym i postanowiły wywrzeć na mnie presję. Bo w odróżnieniu od in­nych skarg kierowanych przez Białorusinów, moja nie dotyczy działań pomniejszych urzędni­ków, lecz dekretu samego pre­zydenta – powiedział przedsię­biorca.

Komitet Śledczy wszczął spra­wę w związku z porwaniem Na­talli Szeleh z artykułu o chuli­gaństwo.

...

Dzien satanizmu dzis !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:26, 30 Lip 2013    Temat postu:

Dwie działaczki z Brześcia pozbawione członkostwa w ZPB

Dwie działaczki nieuznawanego przez władze białoruskie Związku Polaków na Białorusi (ZPB) zostały pozbawione członkostwa w organizacji za złamanie jej statutu - powiedział prezes organizacji Mieczysław Jaśkiewicz.

- W niedzielę Rada Naczelna pozbawiła członkostwa za naruszenie statutu i dyscypliny finansowej dwie panie: Hannę Paniszewą i Alinę Jaroszewicz - powiedział Jaśkiewicz.

Jaroszewicz była prezesem ZPB obwodu brzeskiego, ale w 2012 r. złożyła rezygnację i wyznaczyła na tę funkcję Paniszewą. Wyznaczenie to było niezgodne ze statutem. "Według statutu trzeba było robić wybory" - podkreśla Jaśkiewicz.

Według Rady Naczelnej obie kobiety złamały statut jeszcze w kilku innych punktach. Ogłosiły np., że ze Związku występuje cały oddział brzeski organizacji, a na jego spadkobiercę wyznaczyły powołane przez siebie Forum Polskich Inicjatyw Lokalnych.

- W dodatku te panie zaczęły sobie przywłaszczać mienie firmy AKC Most, która jest podmiotem gospodarczym Związku Polaków. AKC Most przekształcono w prywatną firmę, w której ponad 90 proc. udziałów należy do Jaroszewicz - zaznaczył Jaśkiewicz.

W związku z tym Rada Naczelna powołała komisję rewizyjną do wyjaśnienia tej sprawy na czele z byłą prezes ZPB Andżeliką Borys i uchwaliła, że komisja musi wejść do pomieszczenia AKC Most, by przeprowadzić tam kontrolę. - (Komisja) próbowała już kilka razy, ale nie wpuszczono ich do pomieszczenia - powiedział prezes ZPB.

Jak poinformowano na stronie internetowej ZPB, Rada Naczelna ZPB uznała firmę AKC Most za "podmiot gospodarczy wrogo przejęty przez Alinę Jaroszewicz", a Forum Polskich Inicjatyw Lokalnych za "organizację nieprzyjazną Związkowi Polaków na Białorusi, szkodzącą interesom społeczności polskiej na Białorusi i mającą na celu jej dalsze rozbicie".

Jaśkiewicz podkreślił, że oddział ZBP w Brześciu nadal istnieje, a jego prezesem jest Anna Adamczyk.

Na niedzielnym posiedzeniu Rada Naczelna ZBP formalnie zatwierdziła na stanowisko rzecznika Andrzej Pisalnika, powołano Komitet Ochrony Miejsc Pamięci Narodowej przy Zarządzie Głównym ZPB na czele z historykiem i krajoznawcą Józefem Porzeckim oraz postanowiono wesprzeć akcję zbierania podpisów pod apelem do władz Mińska o postawienie w stolicy Białorusi pomnika Stanisława Moniuszki.

>>>>

Co jest grane ???


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 21:22, 31 Lip 2013    Temat postu:

Łukaszenka z Putinem ścigają się w łowieniu ryb

Ostatnie zdjęcia rosyjskiego prezydenta ze złowionym, podobno 21 kilowym szczupakiem natchnęły białoruskiego prezydenta do zwierzeń. Aleksander Łukaszenka pochwalił się na naradzie z ministrami, że złowił 57 kilogramowego suma - informuje telewizja "Biełsat".

- Prawda rybak ze mnie taki sobie – ale z dzieciństwa pamiętam jak próbowałem. Ale tam w Prypeci nie były ryb. A teraz palec wsuniesz a ryba go chwyta – sam osobiście suma 57 kilo wyciągnąłem – zwierzył się białoruski prezydent.

Opowieść Łukaszenki to jawne wyzwanie rzucone jego rosyjskiemu koledze. Ostatnio Władimir Putin dał się sfotografować ze złowionym przez siebie szczupakiem, który według jego rzecznika prasowego miał ważyć 21 kg.

Prypeć to rzeka na południu Białorusi - przepływająca obok miejsca awarii elektrowni atomowej. W obiegowej opinii pojawienie się gigantycznych ryb miało związek z nuklearną katastrofą sprzed 27 lat. Białoruscy ministrowie spotkali się z prezydentem, by porozmawiać o ekologii a także rybołówstwie i myślistwie – zajęciach uwielbianych przez mężczyzn w krajach b. ZSRR.

....

Dwu kretynow .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:33, 01 Sie 2013    Temat postu:

Łukaszenka lepszym wędkarzem niż Putin

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka poinformował w trakcie narady o zasadach dotyczących polowań i wędkarstwa, że złowił w Prypeci suma o wadze 57 kg. Kilka dni temu media podały, że prezydent Rosji Władimir Putin złapał 21-kilogramowego szczupaka.

- Osobiście wyciągnąłem suma, co ważył 57 kg! 57, 24 i 7 kg - trzy sumy złapałem - opowiadał Łukaszenka, cytowany dziś przez media. Relację z narady przekazała białoruska telewizja ONT.

Łukaszenka powiedział, że jeszcze do niedawna w Prypeci ryb nie było, ale "zrobiono tam porządek i teraz wystarczy wsunąć palec i już ryba za niego łapie".

Przed kilkoma dniami rosyjska telewizja pokazała prezydenta Putina podczas łowienia 21-kilogramowego szczupaka. Rybę imponującej wielkości Putin miał złowić podczas weekendu, który spędził na Syberii w towarzystwie premiera Dmitrija Miedwiediewa i ministra obrony Siergieja Szojgu. Putin przed kamerami ucałował rybę, z której - jak podała agencja ITAR-TASS - zrobiono kotlety.

>>>>

Lukaszko bezkonkurencyjny w glupocie .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 13:53, 04 Sie 2013    Temat postu:

Międzynarodowy Dzień Solidarności ze Społeczeństwem Obywatelskim na Białorusi

4 sierpnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Solidarności ze Społeczeństwem Obywatelskim na Białorusi. W Polsce przygotowano dziś pikiety i koncerty.

Tak będzie i w Warszawie, początek w południe. W stolicy zaplanowano pikietę na placu Zamkowym, debaty, koncert i maraton pisania listów do więźniów politycznych. Wszystko po to, żeby przypomnieć opinii publicznej o problemach Białorusi.

Dwieście kilometrów od Warszawy jest kraj, w którym ludzie cierpią za swoje poglądy i walczą o lepsze życie - mówi IAR Aleś Zarembiuk działacz ruchu demokratycznego na Białorusi. Dodaje, że opozycjoniści w tym kraju trzymani są w straszliwych warunkach w karcerach.

Dziś mijają 2 lata od aresztowania Alesia Bialackiego - białoruskiego obrońcy praw człowieka. Reżim Aleksandra Łukaszenki udowodnił, że broniąc władzy jest gotów wystąpić nawet wobec zwykłych obywateli, niezaangażowanych politycznie. Tak było prawie trzy lata temu podczas wyborów prezydenckich na Białorusi. Fala represji była wtedy tak wielka jak nigdy w naszej współczesnej historii - dodaje Aleś Zarembiuk. Wyjaśnia, że wówczas zwykłym ludziom, którzy po prostu znaleźli się przy protestujących łamano ręce i rozbijano głowy.

Sam Aleś Bialacki, dla którego zorganizowano ten dzień, został aresztowany w 2011 roku. Sąd skazał go na 4 i pół roku kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. Sędzia uznał, że zataił dochody i nie płacił podatków od pieniędzy na kontach bankowych. Bialacki wyjaśniał, że te fundusze były przeznaczone na obronę praw człowieka. Jego aresztowanie potępiły państwa zachodnie.

....

Zyczymy temu bliskiemu krajowi samego dobra ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 21:13, 24 Sie 2013
PRZENIESIONY
Sob 21:15, 24 Sie 2013    Temat postu:

Białoruś: zatrzymano 30 działaczy kampanii "Mów Prawdę!"

Trzydziestu działaczy białoruskiej kampanii opozycyjnej "Mów Prawdę!" zostało zatrzymanych w biurze tego ruchu w Mińsku – poinformował na Facebooku wiceszef kampanii Andrej Dźmitryjeu.

Milicja zatrzymała wszystkie osoby, które znajdowały się w biurze, gdzie przed południem odbywało się spotkanie z działaczami z regionów związane z inicjatywą przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum - przekazał Dźmitryjeu.

Mińska milicja potwierdziła, że doszło do zatrzymań w celu sprawdzenia dokumentów – informuje Radio Swaboda. Obecnie telefony przywódców kampanii "Mów Prawdę!" nie odpowiadają.

W maju ruch "Mów Prawdę!" zawarł wraz z dwoma innymi organizacjami opozycyjnymi, Partią BNF i ruchem "O Wolność", długoterminowe strategiczne partnerstwo na trzy najbliższe kampanie wyborcze: przed wyborami do władz lokalnych, które mają się odbyć do marca 2014 roku, przed wyborami prezydenckimi w 2015 roku oraz przed wyborami parlamentarnymi w 2016 roku.

Członkowie partnerstwa zadeklarowali, że chcą przeprowadzić ogólnokrajowe referendum w sprawach ważnych dla większości Białorusinów, a jego wyniki mają znaleźć odzwierciedlenie w programach przedwyborczych kandydatów.

Wiceszef ruchu "O Wolność" Jury Hubarewicz mówił wówczas, że treść referendum "może stać się podstawą przedwyborczego programu demokratycznego kandydata w wyborach prezydenckich" w 2015 roku. Zapowiadał, że działacze trzech organizacji objadą latem ponad 30 miast w celu przeprowadzenia konsultacji społecznych na temat referendum.

...

Czyli rezim mowi jasno . Klamcie .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 13:53, 25 Sie 2013    Temat postu:

Wyrzuceni z białoruskich uczelni będą się uczyć w Polsce

Będą uczyć się w Polsce, bo na Białorusi z powodów politycznych relegowano ich z uczelni. 50 Białorusinów od października będzie kontynuować naukę w polskich szkołach wyższych.

Przyjechali do naszego kraju w ramach stypendium imienia Konstantego Kalinowskiego. Na razie intensywnie uczą się polskiego. Z początkiem roku akademickiego rozpoczną już zwykłe zajęcia uniwersyteckie.

Maksim Czarniauski wybrał dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Dziennikarstwo studiował też w Mińsku. Niestety musiał uciekać ze swojej ojczyzny. Jak opowiada, był zaangażowany w organizację protestów na Białorusi. W rezultacie znalazł się na KGB. Tam był przesłuchiwany i zmuszono go do podpisania zgody na współpracę. - Ja to wszystko nagrałem na dyktafon i opublikowałem w Internecie - wyjaśnia Maksim. Potem musiał uciekać z kraju.

Stypendium funkcjonuje od 2006 roku. Anna Taranta - jedna z koordynatorek stypendium Kalinowskiego podkreśla, że Białorusini, którzy ukończyli naukę w Polsce, nie zapominają o swojej ojczyźnie. Często wracają, a jeśli jest to niemożliwe, angażują się w działania na rzecz demokracji na Białorusi, będąc poza jej granicami.

Do tej pory w ramach programu im. Konstantego Kalinowskiego naukę na polskich wyższych uczelniach ukończyło 196 Białorusinów.

...

Tak trzeba pomagac . Trzeba wreszcie sobie uswiadomic ze gdyby nie rozbiory to byliby nasi obywatele ! A rozbiory to byla zbrodnia ! To nie sa obcokrajowcy !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 57, 58, 59 ... 80, 81, 82  Następny
Strona 58 z 82

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy